Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Jagt, fiskeri, våben og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent

Vintage!

Vil du klædes interessant på? -
eller måske have en ny taske?

  • Måske finder du det helt specielle i vores Vintage-kategori?

    •    1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
      Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
      Replik eines Samurai Schwert
      Replik eines Samurai Schwert . Replik eines Samurai Schwert, gefertigt mit einer gravierten Klinge aus Metall und einem Stichblatt (Tsuba) aus Messing. Der Tsuka ist mit zwei Menuki Elementen aus Messing verziert. Maße ca.: L. 100 cm, B. 4 cm. Die Replik befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchspuren und... Varenr: 4614098 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 11:28:02 DKK 1.115
      Hardball gevær: PPSH 41
      Hardball gevær: PPSH 41. Hardball gevær: Batteridrevet PPSH 41 med træskæfte. Fremstår med brugsspor, batteri og oplader medfølger ikke. kan erhverves af alle over 18 år. Virker ifølge rekvirent, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Denne er en del af en større samling hardball våben. Varenr: 4636150 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 19:00:00 DKK 575
      Hardball gevær: Dragunov SVD
      Hardball gevær: Dragunov SVD . Hardball gevær: Batteridrevet Dragunov SVD med rail til scope. Fremstår med brugsspor, batteri og oplader medfølger ikke. Skrue mangler til frontsigte. kan erhverves af alle over 18 år. Virker ifølge rekvirent, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Denne er en del af en større ... Varenr: 4636154 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 19:15:00 DKK 375
      Diverse jagtammunition .308 win. og 6,5x55
      Diverse jagtammunition .308 win. og 6,5x55. Diverse jagtammunition .308 win. og 6,5x55 bestående af følgende: 15 stk Barnaul kaliber 308 win. 20 stk Norma Vulkan 11,7 gram kaliber 308 win,15 stk. Plastic Point kaliber 308 win. 5 stk Remington CORE-Lokt kaliber 308 win og 20 stk Lapua Mega 10,1 gram kaliber 6,5x55. Tilladelse til våben i ... Varenr: 4637752 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:20:00 DKK 525
      Baikal o/u Haglgevær Model MP-27EM-1C i kaliber 12-76.
      Baikal o/u Haglgevær Model MP-27EM-1C i kaliber 12-76. . Baikal o/u Haglgevær Model MP-27EM-1C i kaliber 12-76. Våben nr. 122761549. Boxlås med motiv af lerdue, automatisk sikring, ejektor . TL: 117,5 cm. 74 cm ventileret løb, 36½ cm kolbe. Singletrigger. Fremstår med minimale brugsspor.Jagttegn kræves. Varenr: 4616319 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:24:00 DKK 2.500
      Hardball gevær: US Springfield riffel
      Hardball gevær: US Springfield riffel. Hardball gevær: Batteridrevet US Springfield riffel med rail. Fremstår med brugsspor, batteri og oplader medfølger ikke. kan erhverves af alle over 18 år. Virker ifølge rekvirent, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Denne er en del af en større samling hardball våben. Varenr: 4636157 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 19:25:00 DKK 350
      Stor hovedmonteret Kudu
      Stor hovedmonteret Kudu. Stor hovedmonteret Kudo (Tragelaphus strepsiceros). H. 170 cm. D. 92 cm. Varenr: 4635856 DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 19:32:00 DKK 2.400
      Salonriffel kal. .22lr
      Salonriffel kal. .22lr. Salonriffel kaliber .22lr. Mærket '1978' LL 55 OAL103 cm. Stikmagasin af plast til 5 patroner. Ny med lagerspor. S/Nr, 50018 Våbentilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter aftale. Varenr: 4620659 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 19:40:00 DKK 575
      Præparat, hoved-skulder-montering, kudu
      Præparat, hoved-skulder-montering, kudu . Præparat, hoved-skulder-montering af en kudu, mål: L. ca. 157 cm, B. ca. 54 cm, D. ca. 80 cm, fremstår med slitagespor, delvist slitage på pelsen. Varenr: 4614420 DKK 11.153 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 19:45:00 DKK 8.923
      Steyer Mannlicher jagtriffel. Mod. L. Kal. 243win. nr. 16071
      Steyer Mannlicher jagtriffel. Mod. L. Kal. 243win. nr. 16071. Steyer Mannlicher jagtriffel. Mod. L. Kal. 243win. nr. 16071. Koldhamret pibe, olieret skæfte, aftageligt magasin. Fremstår med brugsspor, sikring fungere ikke når patron er isat kammer. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 4631348 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 19:48:00 DKK 1.600
      Par nubiske stenbukke, helmonteret, præparat, Sudan (2)
      Par nubiske stenbukke, helmonteret, præparat, Sudan (2). Par nubiske stenbukke, oprindelsesland Sudan, helmonteret på steppelignende udformet plint, præparat, dermoplastik, objektmål: H. ca. 185 cm, B. ca. 30 cm, D. ca. 80 cm. Fremstår med minimale brugsspor, delvist let afslidt pels. (2) Varenr: 4577306 DKK 43.869 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:00:00 DKK 26.768
      Gevarm/Voere - salonriffel, halvautomatisk kal 22
      Gevarm/Voere - salonriffel, halvautomatisk kal 22. Gevarm/Voere - salonriffel, halvautomatisk. Kaliber 22. Serinummer: 253196. TL: 103 cm PL: 54 cm. Kolbe: 34,5 cm. Med Husqvarna kikkert 4x32. Riffeltilladelse påkrævet. Varenr: 4635618 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:24:00 DKK 875
      Par skalmonteret kronhjorte (2)
      Par skalmonteret kronhjorte (2). Par skalmonteret kronhjorte. 8 ender samt kronebærende Ti ender med knækket stang. Skotland 1997. B. 61-69 cm. (2) Varenr: 4636617 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 20:38:00 DKK 325
      Zebra, jagttrofæ, dermoplastik, hoved-skulder-montering, Cites
      Zebra, jagttrofæ, dermoplastik, hoved-skulder-montering, Cites. Zebra, jagttrofæ, dermoplastik, præparat, hoved-skulder-montering, træstub som sokkel og fod, objektmål: H. ca. 200 cm, B. ca. 38 cm, soklens H. ca. 97,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor, delvist let afslidt pels. Varenr: 4576424 DKK 26.024 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:39:00 DKK 20.819
      Springbock, Jagdtrophäe, Präparat, Kopf-Schulter-Montage
      Springbock, Jagdtrophäe, Präparat, Kopf-Schulter-Montage. Springbock, Jagdtrophäe, Präparat, Kopf-Schulter-Montage, Spraingbock mit Hörnern, H. ca. 62 cm, B. ca 24 cm, T. ca. 47 cm. Partiell Fellbereibungen und kleine Fellfehstellen, ein Horn locker, Ohren am Rand mit kleineren Fehlstellen Varenr: 4612276 DKK 2.602 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:42:00 DKK 1.115
      Aubrack Rind, Tierschädel
      Aubrack Rind, Tierschädel. Tierschädel eines Aubrack Rindes, Objektmaße: H. 49cm, D. 88 cm, T. 26 cm, fehlender Unterkiefer. Varenr: 4576434 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:44:00 DKK 1.487
      Damwildkonvolut, Spießer und Schaufler (3)
      Damwildkonvolut, Spießer und Schaufler (3). Damwildkonvolut, Jagdtrophäen, bestehend aus: Spießer, montiert auf profilierter Holzplatte, zur Wandmontage geeignet, H. ca. 40 cm, B. ca. 17 cm, T. ca. 22 cm. Schaufler/Hirsch, Schädelplatte mit Geweihschaufeln, H. ca. 76 cm, B. ca. 72 cm, T. ca. 30 cm, eine Schaufel oben bestoßen/mit ... Varenr: 4576445 DKK 2.602 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:46:00 DKK 1.487
      Konvolut, Drei verzierte Bockgeweihe, auf Trophäenschilder
      Konvolut, Drei verzierte Bockgeweihe, auf Trophäenschilder. Konvolut, Drei verzierte Bockgeweihe, montiert auf Trophäenschilder aus Holz, 2 Geweihe verziert mit Pailletten, 1 Geweih mitsilberfarbener Bemalung, Maße jeweils: H. ca. 20-24 cm, B. 12 cm, T. max. 20 cm. Varenr: 4576433 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:49:00 DKK 892
      Fasanenhenne, Tierpräparat, Vollmontage auf Plinthe, Dermoplastik
      Fasanenhenne, Tierpräparat, Vollmontage auf Plinthe, Dermoplastik. Stehende Fasanenhenne, Vollmontage, Tierpräparat einer stehenden Fasanenhenne auf gestalteter Plinthe, Objektmaße: H. 17 cm, D. 20 cm, T. 85 cm. Guter Erhaltungszustand, minimale Gebrauchsspuren möglich. Varenr: 4576448 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:50:00 DKK 520
      Konvolut abnorme Böcke (7)
      Konvolut abnorme Böcke (7). 7 Geweihe, Jagdtrophäen mit Schädelplatten von abnormen Rehböcken. Alle Geweihe jeweils einzeln montiert auf profilierten Holzplatten. Zur Wandmontage geeignet. Maße pro Einzelstück: H. ca. 19 cm, B. ca. 11 cm T. ca. 16 cm. Teilweise rückseitig auf den Holzplatten bezeichnet und datiert, ... Varenr: 4576456 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:50:00 DKK 1.413
      Konvolut abnorme Böcke (8)
      Konvolut abnorme Böcke (8). 8 Geweihe, Jagdtrophäen mit Schädelplatten von abnormen Rehböcken. Alle Geweihe jeweils einzeln montiert auf profilierten Holzplatten. Zur Wandmontage geeignet. Maße pro Einzelstück: H. ca. 19 cm, B. ca. 11 cm T. ca. 16 cm. Teilweise rückseitig auf den Holzplatten bezeichnet und datiert, ... Varenr: 4576458 DKK 2.602 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:50:00 DKK 1.636
      Samling, tre springbukkeskind (3)
      Samling, tre springbukkeskind (3). Samling, tre springbukkeskind, hvide og lysebrune, mål på hvert skind: L. ca. 95 cm, B. ca. 70 cm. (3) Varenr: 4576429 DKK 3.346 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:51:00 DKK 2.231
      Elgskovl, elggevir
      Elgskovl, elggevir. Geviret fra en elg, objektmål: Ø 91 cm, D. 57 cm. Fremstår i velbevaret stand med minimale brugsspor. Varenr: 4576444 DKK 3.049 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:53:00 DKK 2.417
      Rotetavla 1800-tal
      Rotetavla 1800-tal. ROTETAVLA, 1800-tal, sköldformad med ram runtom, upphängning, ca 67x48 inkl ram Varenr: 4636759 DKK 2.322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-04-2017 12:40:00
      Se mere
      Remington 1867 kal 11,4 mm, med bajonet (2)
      Remington 1867 kal 11,4 mm, med bajonet (2). Remington 1867 kal 11,4 mm med bajonet. Våbennummer 2765. TL 128 cm. Fremstillet hos Remingtons Ilion. Tidlig model med kun randtænding. Remington bajonet medfølger. Samlertilladelse til skydevåben og blankvåben påkrævet. (2) Varenr: 4635193 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 12:44:00 DKK 1.100
      Fuldskæftet jagtriffel: Steyr Mannlicher Luxus kal 6,5x55 med Zeiss kikkert (2)
      Fuldskæftet jagtriffel: Steyr Mannlicher Luxus kal 6,5x55 med Zeiss kikkert (2). Fuldskæftet jagtriffel: Steyr Mannlicher Luxus kal 6,5x55. Monteret med Zeiss Conquest 3-9x50 MC kikkert. Våbennummer 93509. PL 49 cm, TL 101 cm. Der medfølger 19 jagtpatroner. Fremstår med mindre brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. (2) Varenr: 4630525 DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 13:45:09 DKK 8.400
      Fuldmonteret udstoppet Mountain Reedbuck (Redunca arundinum)
      Fuldmonteret udstoppet Mountain Reedbuck (Redunca arundinum). Fuldmonteret udstoppet Mountain Reedbuck (Redunca arundinum) monteret på fod af kunststof. H.100 cm, l.110 cm. Varenr: 4636380 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 13:50:00 DKK 525
      Halggevær HHAN by Khan o/u kal 12/76
      Halggevær HHAN by Khan o/u kal 12/76. Halggevær HHAN by Khan o/u kal 12/76. Våbennummer 27704. PL 71 cm, TL 114 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Monteret med to chokes. Singletrigger uden ejector. Fremstår med brugsspor, slid på camouflage. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 4635232 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 14:45:00 DKK 825
      Haglgevær Baikal IX-58 kal 16/70
      Haglgevær Baikal IX-58 kal 16/70. Haglgevær Baikal IX-58 kal 16/70. Våbennummer 5611. Boringer ca 1/4 + 1/2. PL 73 cm, TL 115 cm, afstand aftrækker til kolbe 37 cm. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 4635235 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 15:46:00 DKK 325
      Salonriffel: Anschütz/1415 kal 22LR (2)
      Salonriffel: Anschütz/1415 kal 22LR (2). Salonriffel: Anschütz/1415 kal 22LR med to stikmagasiner. Montert med BSA Deerhunter kikkertsigte. PL 52 cm, TL 101 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. (2) Varenr: 4636141 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 16:37:00 DKK 1.150
       1 2 3 4 5 6 7 8  >>