Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Jagttrofæer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Panzer eines Gürteltiers, Tierpräparat
Panzer eines Gürteltiers, Tierpräparat. Panzer eines Gürteltiers, Tierpräparat, L. ca. 35,5 cm, H. ca. 14 cm, Altersspuren und kleinere Bruch- und Fehlstellen am Panzer. Varenr: 4701405 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-07-2017 20:42:00 DKK 297
African Wildcat
African Wildcat. Afrikans vildkatt "Felis Slivestris" H 59 cm B 77 cm. D 29 cm helt dyr montert på "støpt stein" vegg montert utstopper Ørnulf Kvæbekk pen stand. Må avhentes personlig eller med norsk frakt mann..Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge kan pålegges importmoms og eventuelt toll. Les... Varenr: 4702753 DKK 3.968 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 20-07-2017 21:55:00 DKK 1.230
Small spottet Genet
Small spottet Genet. Genett "Genetta Genetta" H 40 cm B 88 cm. D 39 cm bruksspor på snude ellers pen stand. hell momtert på "støpt stein" vegg montert. Må avhentes personlig eller med norsk frakt mann..Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge kan pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om Varenr: 4702704 DKK 3.175 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 20-07-2017 21:56:00 DKK 833
Large spottet Genet
Large spottet Genet. Cape Genet "Genetta Tigrina" H 64 cm B 50 cm.D 30 cm helt dyr montert på "støpt stein" veggmontert utstopper Ørnulf Kvæbekk Må avhentes personlig eller med norsk frakt mann..Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge kan pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om pen stand. Varenr: 4702722 DKK 3.175 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 20-07-2017 21:56:00 DKK 833
Serval
Serval. Serval "Leptailurus Serval" H 62 cm B ca 90 cm. D ca 23 cm helt dyr montert på gulv montage "støpt stein". Stort trofe. Pen stand utstoppet av Ørnulf Kvæbekk. Må avhentes personlig eller med norsk frakt mann..Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge kan pålegges importmoms og ... Varenr: 4702518 DKK 11.905 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 20-07-2017 21:57:00 DKK 1.429
Cheetah
Cheetah. gepard "Acinonyx Jubatus" H 165 cm B 133 cm. D ca 52 cm helt dyr på gulv montage "støpt stein" pen stand nedlagt i Namibia 2005 utstopper Ørnulf Kvæbekk. CITES dokument ved handel i Norge ved eksport søkes der om utførelse tillatelse. Må avhentes personlig eller med norsk frakt mann..Vær ... Varenr: 4702511 DKK 35.716 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 20-07-2017 21:57:00 DKK 12.302
Leopard
Leopard. leopard "Panthera Pardus" H 115cm B 130 cm. D 64 cm fremstår i pen stand. Helt dyr monter på "støpt stein" vegg montage. Nedlagt i Tanzania i 1998. utstopper Ørnulf Kvæbek.CITES dokument ved handel i Norge utførelse søkes ved salg til utlandet. Må avhentes personlig eller med norsk frakt ... Varenr: 4702489 DKK 31.748 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 20-07-2017 21:59:00 DKK 16.667
Samling skalmonteret opsatse, råvildt (13)
Samling skalmonteret opsatse, råvildt (13). Skalmonteret opsatse, råvildt, fortrinsvist monteret på plade, L. 23-37 cm. Enkelte med små brud. (13) Varenr: 4722213 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 12:23:03 DKK 550
Älghorn
Älghorn. Älghorn, udda 14-taggare, monterad på platta för väggmontage. Bredd ca 102 cm. Visst slitage. Varenr: 4722203 DKK 1.147 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-07-2017 20:12:00 DKK 344
Wapitigeweih, Jagdtrophäe
Wapitigeweih, Jagdtrophäe. Wapitigeweih auf Trophäenschild, zum Wandaufhang, Holzschild ca. 43x24 cm, Geweihstange Länge jeweils ca. 84 cm, minimale Knochenabsplitterung und Altersspuren. Varenr: 4696730 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 17:22:00 DKK 297
Hirschgeweih, Jagdtrophäe
Hirschgeweih, Jagdtrophäe. Hirschgeweih, Jagdtrophäe, ungerader 18- Ender, auf Trophäenschild montiert, L. je Geweihstange ca. 86cm, Holzschild L. ca. 58 cm, Gesamtbreite ca. 118 cm, Altersspuren, teilweise bestoßen und partiell Knochenabsplitterung, Gehörn mit Kratzspuren. Varenr: 4720789 DKK 1.339 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 18:12:00 DKK 335
Hirschgeweih, Jagdtrophäe
Hirschgeweih, Jagdtrophäe. Hirschgeweih, Jagdtrophäe, ungerader 14- Ender, auf Trophäenschild montiert, L. je Geweihstange ca. 70 cm, Holzschild L. ca. 61 cm, Altersspuren, teilweise bestoßen und partiell Knochenabsplitterung, Gehörn mit Kratzspuren. Varenr: 4720791 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 18:12:00 DKK 335
Zwei Wildschweinfelle, Wildschweinschwarten, gegerbt (2)
Zwei Wildschweinfelle, Wildschweinschwarten, gegerbt (2). Zwei Wildschweinfelle, gegerbt, Objektmaß ca. 143x116 cm, Altersspuren, minimale Fehlstellen und Verschmutzungen. (2) Varenr: 4696751 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 20:18:00 DKK 521
Konvolut Jagdtrophäen, ein Damhirschgeweih und ein Rothirschgeweih (2)
Konvolut Jagdtrophäen, ein Damhirschgeweih und ein Rothirschgeweih (2). Konvolut Jagdtrophäen, ein Damhirschgeweih und ein Rothirschgeweih, Damhirschgeweih auf Trophäenschild montiert zum Wandaufhang, Holzschild ca. 30x17 cm, Länge je Geweihstange ca. 60 cm, Holzschild mit minimalem Abrieb, Rothirschgeweih L. je Geweihstange ca. 32 cm, minimale Knochenabsplitterung ... Varenr: 4696753 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 20:38:00 DKK 297
Hase, Tierpräparat
Hase, Tierpräparat. Hase, Tierpräparat, auf Baumstamm/Ast montiert, H. 57cm, minimal Abnutzungsspuren. Varenr: 4713238 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 20:40:00 DKK 521
Hase, Tierpräparat
Hase, Tierpräparat. Hase, Tierpräparat, L. 80cm; minimale Abnutzungsspuren. Varenr: 4713253 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 21:00:00 DKK 372
Bison, præparat, hoved-skulder-montering
Bison, præparat, hoved-skulder-montering. Bison, præparat, hoved-skulder-montering, H. 95 cm, B. 70 cm, D. 85 cm; fremstår med minimale slitagespor. Varenr: 4713246 DKK 17.104 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017 19:13:31 DKK 4.834
Skalmonteret Kronhjorte gevir ni ender (1)
Skalmonteret Kronhjorte gevir ni ender (1). Skalmonteret Kronhjorte gevir ni ender, gevir L:69,5 - 75,5cm. B:86cm Varenr: 4725227 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:02:00 DKK 325
Skalmonteret Kronhjorte gevir femten ender (1)
Skalmonteret Kronhjorte gevir femten ender (1). Skalmonteret Kronhjorte gevir femten ender. Gevir L:80 - 82cm. B:96,5cm. Varenr: 4725232 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:08:00 DKK 625
Skalmonteret Kronhjorte gevir fjorten ender (1)
Skalmonteret Kronhjorte gevir fjorten ender (1). Skalmonteret Kronhjorte gevir fjorten ender. Gevir L:79 - 83cm. B:92,5cm. Varenr: 4725230 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:13:00 DKK 675
Hovedmonteret Råbuk stor guld (153)
Hovedmonteret Råbuk stor guld (153). Hovedmonteret Råbuk stor guld (153), nedlagt i Skotland, konserveret af Diana, total L:60cm. Varenr: 4725240 DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:20:00 DKK 1.600
Hovedmonteret Råbuk stor sølv (129 points)
Hovedmonteret Råbuk stor sølv (129 points). Hovedmonteret Råbuk (129 points), total L:66,5cm. nedlagt i Sverige, konserveret af Diana. Varenr: 4725237 DKK 7.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017 20:26:00 DKK 1.600
Dyrepræparat, navlesvin
Dyrepræparat, navlesvin. Dyrepræparat, navlesvin, opdrættet dyr, monteret på platform af træ, mål: H. ca. 60 cm, B. 94 cm, D. 30 cm, fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4715763

DKK 5.577 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017 20:28:00 DKK 372
Råbuk, skulderpræparat, jagttrofæ
Råbuk, skulderpræparat, jagttrofæ. Råbuk, skulderpræparat med kunstigt gevir, monteret på trofæplade, med to egeløvsforsiringer på forsiden, højde i alt ca. 67 cm, plade ca. 35 x 26 cm, præparatet fremstår delvist med aldersrelaterede brugsspor, ørernes spidser beskadiget, minimale fejl på skindet. Varenr: 4713236 DKK 4.090 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017 21:02:00 DKK 855
Vildorne, jagttrofæ, dyrepræparat
Vildorne, jagttrofæ, dyrepræparat. Vildorne, jagttofæ, dyrepræparat, hoved monteret på træbræt, H. 55 cm, B. 40 cm, D. 57 cm; fremstår med brugsspor, delvist lysnet pels. Varenr: 4713245 DKK 5.577 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017 21:04:00 DKK 335
Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke (20)
Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke (20). Konvolut vom 20 Jagdtrophäen mit Schädelplatten von Rehböcken, je auf profilierten Holzplatten montiert, Maße: L. ca. 20 cm, B. ca. 10 cm, T. ca. 19 cm, Abnutzungsspuren, wie partielle Kratzer und Bestoßungen, teilweise mit Beschriftungen auf den Schädelplatten, vereinzelt lockere Montierung, ... Varenr: 4726479 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017 20:48:00 DKK 297
Tierpräparat eines Raben
Tierpräparat eines Raben. Tierpräparat eines Raben. Maße: H. 37 cm. B. 20 cm. T. 23 cm. Altersgemäßer Zustand, vereinzelt fehlende Federn. Varenr: 4725934 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017 14:47:55 DKK 297
Konvolut 19 Bockgeweihe, Gehörne auf Trophäenschild montiert (19)
Konvolut 19 Bockgeweihe, Gehörne auf Trophäenschild montiert (19). Konvolut 19 Bockgeweihe, Gehörne auf Trophäenschild montiert, rückseitig teils mit Kieferfach, L. jeweils ca. 34 cm und kleiner, Altersspuren, Holzschilder teils berieben, Gehörn teils beschädigt und Schädel teils mit minimaler Knochenabsplitterung. (19) Varenr: 4696743 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-07-2017 19:29:00 DKK 297
Tierpräparat eines Marders
Tierpräparat eines Marders. Tierpräparat eines Marders. Maße: H.31 cm. B. 32 cm. T. 58 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4725933 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017 20:00:00 DKK 297
Tierpräparat  eines Dachs
Tierpräparat eines Dachs. Tierpräparat eines Dachs. Maße:H. 34 cm. B. 23 cm. T. 60 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varenr: 4727628 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017 20:00:00 DKK 297
 1 2 3  >>