Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Jagtudstyr i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Zeiss Diavaria D Zielfernrohr 2,5- 10 x 50
Zeiss Diavaria D Zielfernrohr 2,5- 10 x 50. Zeiss Diavaria-D Zielfernrohr 2,5- 10 x 50, Vergrößerung 2,5- 10- fach, wirksamer Objektivdurchmesser 37,2- 50mm, Austrittspupillendurchmesser 14,9- 5 mm, Dämmerungszahl 7,1- 22,4, Sehfeld auf 100m 13- 4m, Mittelrohrdurchmesser 30mm, Okularrohrdurchmesser 41mm, Objektivrohrdurchmesser 56mm, ... Varenr: 4622513 DKK 2.974 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 18:57:00 DKK 1.115
Gevær og jagttaske (2)
Gevær og jagttaske (2). Gevær og jagttaske af læder. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4636905 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 19:39:00 DKK 350
Minox Fernglas HG 8.5x52 BR
Minox Fernglas HG 8.5x52 BR. Minox Fernglas HG 8.5x52 BR, Maße ca. 133 x 176 x 58mm, Vergrößerung 8,5x, Eintrittspupille 52mm, Austrittspupille 6,1mm, Sehfeld auf 1000m: 96m, Dämmerungszahl 21, Gewicht ca. 795 Gramm, wasserdicht bis 5m, Gehäuse bezeichnet 'Minox HG 8.5x52 BR' und Seriennummer '41000147'. Altersbedingte ... Varenr: 4622509 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 20:44:00 DKK 1.004
Minox kikkert BD 10x58 ED
Minox kikkert BD 10x58 ED. Minox kikkert BD 10x58 ED, forstørrelse 10x, mål ca. 159 x 225 x 69 mm, indgangspupil 58 mm, udgangspupil 5,8 mm, skumringsfaktor 24,1, vægt ca. 1,49 kg, vandtæthed 5 m, nærgrænse 4,9 m, dioptriudligning +/- 2, hus betegnet 'Minox BD 10x58 ED' og med serienummer '47000775'. Fremstår med ... Varenr: 4622507 DKK 5.205 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 20:45:00 DKK 818
Minox Spektiv MD 62 ED, med zoomokular 21x- 42x
Minox Spektiv MD 62 ED, med zoomokular 21x- 42x. Minox Spektiv MD 62 ED med zoomokular Vario 21x- 42x L.E.R., mål ca. 33 x 9 x 8 cm, nitrogenfyldt metalhus med ED-fluoritglas, vægt ca. 1217 g, zoomokular med bajonetlås, frontlinsediameter 62 mm, hus betegnet 'Minox MD 62 ED' og med serienummer '61000160', inklusive original ... Varenr: 4606734 DKK 4.461 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 20:46:00 DKK 1.338
X3M1 Jakke og bukser (2)
X3M1 Jakke og bukser (2). Jakke, X3M1 til jagt- og fritidsbrug. Grøn, str. 60 med aftagelig hætte. 10 lommer på front, 4 inderlommer samt snøre i linningen. Brun skulderforstærkning. Medfølgende insektnet til montering på hætte. Matchende bukser i str. 60. (2) Varenr: 4562782

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2017 13:59:46 DKK 1.300
Våbenskab / sikringsskab Skafor blå.
Våbenskab / sikringsskab Skafor blå.. Våbenskab/sikringsskab af grålakeret metal. Skafor blå. H. 145 cm., D. 30 cm., B. 35 cm. Indvendig med låsbart skab. Der medfølger 2 nøgler. Fremstår med alm. brugspræg. Skabet ikke er forsikringsgodkendt efter den 1.1.2016 Varenr: 4637771 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2017 15:38:00 DKK 1.300
Konvolut Koffer, Leder (2)
Konvolut Koffer, Leder (2). Konvolut Lederkoffer, bestehend aus: 1 Koffer mit Holzkorpus, mit dunkelbraunem Leder bezogen, Kanten mit Messingbeschlägen, verschließbar, Schlüssel vorhanden, innen in vier Fächher unterteilt, mit beigefarbenen Samt bezogen, Maße: H. 11 cm, B. 33,5 cm, T. 25 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer und ... Varenr: 4607515 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-04-2017 18:48:00 DKK 297
Konvolut Jagdstühle / Ansitzstühle (3)
Konvolut Jagdstühle / Ansitzstühle (3). Konvolut Jagdstühle, bestehend aus: 2 aufklabbare Ansitzstühle aus Metall und Leder, in grün und braun, grüner Ansitzstuhl aus England, unterseitig im Leder Herstellermarkierung 'Swaine Adeney Brigg', Maße: H. 90-95 cm, B. 40-43 cm, aufklappbar, Gebrauchsspuren, Oxidationsspuren und Kratzer am ... Varenr: 4607496 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-04-2017 18:49:00 DKK 335
Jagttrofæ af et tyndhornsfår, hoved-skulder-montering
Jagttrofæ af et tyndhornsfår, hoved-skulder-montering. Jagttrofæ af et tyndhornsfår fra Canada, hoved-skulder-montering, mål: L. 73 cm, B. ca. 98 cm, D. ca. 62 cm, fremstår med lette slitagespor. Varenr: 4607524 DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-04-2017 18:55:00 DKK 2.602
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med tripodstativ. Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm. Varenr: 4533014

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2017 19:00:00 DKK 1.100
Geværhylde af træ
Geværhylde af træ. Geværhylde af træ med plads til fire geværer, skuffe nederst. H. 78 cm, L. 62,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4640534 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-04-2017 15:25:37 DKK 300
X3M1 Jakke str. 56
X3M1 Jakke str. 56. Jakke, X3M1 til jagt- og fritidsbrug. Grøn, str. 56 med aftagelig hætte. 10 lommer på front, 4 inderlommer samt snøre i linningen. Brun skulderforstærkning. Medfølgende insektnet til montering på hætte. Varenr: 4562792

DKK 1.100 DK, Herning, Engdahlsvej 28-04-2017 17:07:12 DKK 800
2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser og par Keisers Zeiten uldbukser (2)
2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser og par Keisers Zeiten uldbukser (2) . 2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser str. 79 - Livvidde ca. 84 cm. Indvendigt benmål ca. 71 cm. Samt par Keisers Zeiten uld Knickersbukser, grønt uld. Livvidde 78 cm. Indvendigt benmål 54 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4628510 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-04-2017 15:05:37 DKK 300
Infrarød natkikkert  m/ indbygget kamera & videokamera
Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera . Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 5.0 MP Specifikationer: 1.5x forstørrelse 2.Lang rækkevidde visning 200 meter med 5x forstørrelse 3.Fully multi-coatede optik 4.Høj opløsning 5 MP 5.Durable gummiarmering 6.Built ... Varenr: 4642295

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-04-2017 20:55:00 DKK 325
Man Kung compund bue med pile (12)
Man Kung compund bue med pile (12). Man Kung compund bue med 11 pile. Fremstår med brugsspor, skader på fjer. Kan erhverves af alle over 18 år. (12) Varenr: 4630235 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-05-2017 13:14:00 DKK 325