Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hibo. Geværkuffert
Hibo. Læderbeklædt geværkuffert. L. 94 cm. Brugsspor; overflade revne på den ene side.
Varenr: 4717771
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
19:21:00
DKK 500
Kowa Spotting Scope / kikkert, model TSN-880, samt Swarovski stativ (2)
Kowa Spotting Scope / kikkert, model TSN-880 samt medfølgende Kowa transport taske og engelsk sproget manual. Desuden medfølger Swarovski tripod-stativ med teleskopben. (2)
Varenr: 4721144
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2017
20:15:00
DKK 4.900
Ferngläser (2)
Paar Ferngläser, ein kleines Fernglas, schwarz lackiert mit Leder überzogen und in Ledertasche verpackt, 3,5x10x9 cm, Ledertasche stark berieben; ein Lunax Coated Optics Fernglas, 7x50, mit Herstellermarkierung und nummeriert, in hellbrauner Ledertasche verpackt, 6,5x19x18 cm; altersgemäße ...
Varenr: 4695294
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
20:48:00
DKK 297
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm.
Varenr: 4710925

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 25-07-2017
10:27:24
DKK 775
Barry Kieselstein Cord hundehalsbånd, 925 sterlingsølv, læder
Barry Kieselstein Cord hundehalsbånd af flettet læderbånd, drejelukning med form som et hundeben, 1 vedhæng med ruhåret gravhund i halvprofil og 1 vedhæng navneskilt 925 sterlingsølv, vægt ca. 104,5 g, læderbåndets Ø ca. 11 mm, længde ca. 40 cm. Lukning stemplet '©B. Kieselstein Cord', '1995', ...
Varenr: 4696483
DKK 4.462 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017
20:26:00
DKK 1.524
Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera
Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 5.0 MP Specifikationer: 1.5x forstørrelse 2.Lang rækkevidde visning 200 meter med 5x forstørrelse 3.Fully multi-coatede optik 4.Høj opløsning 5 MP 5.Durable gummiarmering 6.Built ...
Varenr: 4722627

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2017
20:30:53
DKK 825
Konvolut Militaria / drei Helme (3)
Konvolut Militaria, drei Helme, H. jeweils ca. 17 cm, L. jeweils ca. 28 cm, teils starke Oxidationsspuren, Fehlstellen, Verschmutzungen, Kratzer sowie Reste alter Beschriftungen. (3)
Varenr: 4719545
DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017
20:32:00
DKK 297
Konvolut Trachtenhosen, Jagdaccessoires, 1 Lederhose, 2 Lodenhosen u. 1 Kniebundhose (4)
Konvolut Trachtenhosen, 1 Kniebundhose in Leder in Größe 58, 1 lange Lodenhose mit Gürtel in Größe 60, 75% Schurwolle und 25% Polyamid, Futter 100% Polyester, 1 Imperial Kniebundhose in Größe 60, 65% Polyester und 35% Baumwolle und 1 Rascher Lodenkniebundhose in Größe 58, 97% Schurwolle und 3% ...
Varenr: 4696735
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-07-2017
18:30:00
DKK 297
Stor opbevaringskasse fra Civilforsvaret
Stor opbevaringskasse fra Civilforsvaret af imprægneret fyrretræ med beslag og greb af galvaniseret stål. H. 55 L. 155 D. 83 cm. Brugsslitage.
Varenr: 4727359
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
14:31:45
DKK 525
Flaschen / Pulverflaschen, Kupfer (2)
Paar Flaschen / Pulverflaschen, Kupferblech, bauchiger Korpus mit Reliefdekor in Form von gekreuzten Gewehren und Kanonen, L.20 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, stellenweise leichte Kratzer und kleinere Dellen. (2)
Varenr: 4719594
DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-07-2017
19:21:51
DKK 297
To engelske lommelærker og Mano De Luxe jagtstol (3)
To engelske lommelærker af glas, sølvplet og med læderindfatning H 12 cm og H 10 cm. og 1 jagtstol mrk. Mano De Luxe. (3)
Varenr: 4728723
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-07-2017
19:38:00
DKK 375
Vildtkamera model Euvisision Panda UM535 GPRS/MMS 5 MP
Vildtkamera model Euvisision Panda UM535 GPRS/MMS 5 MP. Nyt
Varenr: 4716750
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2017
14:35:00
DKK 700
Vildtkamera model Euvisision Panda UM535 GPRS/MMS 5 MP. Nyt.
Varenr: 4716749
16:15:00
DKK 625