Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Parforcehorn
Parforcehorn i messing. Ø ca. 67 cm. Fremstå med mindre brugsspor. Transporttaske medfølger.
Varenr: 4857566
DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2017
14:33:00
DKK 1.900
Beretta St. James Tweed sæt Str. 54 (2)
Beretta St. James Tweed sæt. Består af følgende: Beretta St. James Classic Jakke str. 54. Beretta St. James Cap str. L. Alle dele er nye og ubrugte (2)
Varenr: 4768212

DKK 4.200 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
18:53:00
DKK 1.150
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm.
Varenr: 4807623

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
19:00:00
DKK 950
Elg, gevir, jagttrofæ, oprindelsesland Canada
Elg, gevir, jagttrofæ, monteret på træplade. Med betegnelse 'Tagish Lake (Canada) 1978'. H. 100 cm, B. 127 cm, Ø 60 cm.
Varenr: 4849808
DKK 11.165 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-12-2017
19:42:00
DKK 2.419
Beretta St. James Tweed sæt str. 58 (2)
Beretta St. James Tweed sæt. Består af følgende: Beretta St. James Vest str. 58. Beretta St. James Cap str. XL. Alle dele er nye og ubrugte (2)
Varenr: 4768110

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
21:53:00
DKK 1.050
Varenr: 4807621

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 13-12-2017
19:00:00
DKK 850
Elfenbenssværd, 1800-tallet, Kina
Elfenbenssværd fra Kina, 1800-tallet, greb og skede af udskåret elfenben, indridset betegnelse, mål: ca. L. 46 cm, fremstår delvist med brugsspor og misfarvninger.
Varenr: 4849748
DKK 6.327 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13-12-2017
20:26:00
DKK 5.210
Samling revolvere, træ/metal (14)
Revolver-samling bestående af 13 revolvere, forskelllige størrelser og udførelser, fremstillet i træ og metal, delvist med forsiringer på metallet, mål: L. 12-38 cm, og 1 Winchester-gevær, træ og metal, L. 98 cm, fremstår med brugsspor, ridser, afslag og slitage på træet, metallet med ...
Varenr: 4849738
DKK 5.583 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13-12-2017
20:56:00
DKK 4.838
Gamsbart, Pulverhorn, Schnapsflasche (3)
Gamsbart, Pulverhorn, Schnapsflasche. Pulverorn aus Kupfer mit reliefiertem Kanonenmotiv Schnapsflasche / Flachmann, 'The Dalvey Pocket Flask' mit Goldemblem, in Originalverpackung. Gamsbart mit Metallende. (3)
Varenr: 4777956
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14-12-2017
20:53:00
DKK 298
Riffelkikkert med lys.
3-9x40 sigtekikkert med oplyst holografisk lyskryds i rød eller grøn med justerbar styrke. Velegnet til riffel, luftgevær og salonriffel med en 11 mm. montage skinne. - Fuldt multi-coatede linser for at undgå at ridser - 3-9x40mm rød & grøn holografisk sigte - Belyst niveau: 5 intensitet (rød) & ...
Varenr: 4861911

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 17-12-2017
19:14:20