Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Konvolut von Analogkameras (3)
Drei Analogkameras: Konika, Zeiss Contaflex, Nikon F301 und Zubehör sowie Bedienungsanleitungen. Alters- und Gebrauchsspuren. (3)
Varenr: 4855810
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
12:52:41
DKK 298
Riffelkamera med gevær- & kikkertbeslag
Smart kamera med beslag til både riffel og haglgevær o/u. Optag dine bedste jagtminder mens de sker - Kraftigt kamera der optager video og lyd i HD kvalitet. Modelfotos. Emballage kan afvige fra viste fotos. Kameraet er udført i meget stærk kvalitet - holder f. eks. til at et bilhjul kører ...
Varenr: 4861913

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 16-12-2017
13:23:01
DKK 900
Diverse kamera, fotoudstyr m.m.
Diverse kamera, fotoudstyr m.m. best. af bla. Sigma Zoom-K 1:4 - 5.6 f=70 - 210 mm multi-coated lens, RMC Tokina 25 - 50 mm. 1:4 Ø55 lens, Canon zoom lens FD 70 - 150 mm 1:4,5, Canon zoom lens EF-S 17 - 85 mm. 1:4 - 5.6 IS USM, Canon Batery Grip, 5 lens hood, Canon Extender EF 2 x II, Canon ...
Varenr: 4870279
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-12-2017
15:15:00
DKK 3.200
Carl Zeiss objektiv, Tele-tessar, 1:8 F=500 mm.
et stk Carl Zeiss objektiv, Tele-tessar, 1:8 F=500 mm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4844892
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-12-2017
19:22:00
DKK 1.300
Samling af analoge spejlrefleks cameraer bl.a. Nikon (4)
Samling af analoge spejlrefleks cameraer bl.a. Nikon F-601, Nikon F-65, Fijaca ST605N, Chinon CE-5 (4)
Varenr: 4856043
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 18-12-2017
18:55:00
Lille digital LED projector til DVD afspiller, til Android
Lille digital LED projector til DVD afspiller, til Android (Kabel medfølger). Afspil film, l video eller se billeder i op til 100 tommer på væg eller lærred. Projectoren skal placeres mellem 1 til 4 meter fra væg/lærred. Specifikationer: LED projector med LCD image system. Anvender 220 volt ...
Varenr: 4855246

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 18-12-2017
19:32:22
Par objektiver, Hasselblad samt Compur. (2)
Par objektiver bestående af flg.: 1 stk Carl Zeiss objektiv, Synchro Compur. 1:5.6 F= 250 mm samt B.la 1 Carl Zeiss, Synchro Compur objektiv, 1:4 F=150 mm, Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4844845
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2017
20:31:00
Samling Zeiss og Agfa kameraer mm
Samling Zeiss og Agfa kameraer, diverse belgkameraer, bokskameraer, lysbilledapparat mrk. Leitz, filmruller, smalfilmoptager, Beautyflex kamera, samt diverse tilbehør. Brugsslitage, mangler og defekter kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4866616
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 19-12-2017
15:49:46
DKK 450
Samling Kodak kameraer mm
Samling Kodak kameraer, flere typer belg kameraer, bokskameraer, smalfilm, projektor. To Minolta 16 mm MC, den ene med tilbehør i original æske. Kodak master fotoguide fra 1954, mm. Brugsslitage, mangler og defekter kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4866615
16:48:00
Canon Zoom objektiv / lens EF 70-200 mm
Canon Zoom objektiv / lens EF 70-200 mm 1:2.8 L IS USM Ultrasonic nr. 328896 & tilbehør bl.a. Canon hylster & dæksler, Minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Autofokus defekt.
Varenr: 4870735
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 19-12-2017
19:23:00
DKK 3.400
Kamera, Polaroid Kamera, SX-70 Land Camera Sonar Autofocus
Kamera, 'Polaroid SX-70 Land Camera Sonar Autofocus', Polaroid Corporation Cambrigde, innen bezeichnet 'Mass. made in U.S.A., Fabrique aux E.U'. Kamera öffnet und schließt, Balgen ist weich, 22x10,5cm, Belederung mit altersgemäßen Gebrauchsspuren, Delle an einer Ecke im Metall.
Varenr: 4870501
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-12-2017
20:50:00
DKK 335
Samling analogkameraer Voigtländer, Nikon mm
Samling analogkameraer Voigtländer, Nikon, Canon, Olympus, Pentax, Rollei, dertil diverse stativer og tilbehør. Brugsspor, mangler og defekter kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4866614
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 20-12-2017
14:40:00
Russisk kamera, Leica kopi, samt oiriginalt Leica etui
Russisk kamera, Leica kopi. "Leica kamera no 245003", fremstillet bl.a.af messing. Aldersrelateret slitage. Dertil originalt Leica etui af læder med rem(med enkelte løse syninger). Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4866620
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 20-12-2017
14:56:47
CSA fotokuffert med samling af vintage fotoudstyr.
CSA fotokuffert med samling af vintage fotoudstyr. Bl.a. Braun Paxette kamera, Olympus 35 ECR kamera, Agfa Billy Record bælg kamera, Olympus Multi AF Zoom, Unica Sport, Kodak Ektra 52 kamera, 4 stk elektron-blitz, lysmålere trefod etc.
Varenr: 4856048
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 20-12-2017
18:53:00
Hasselblad 500 C7M kamera med udstyr (7)
Hasselblad 500 C/M spejlreflekskamera med prismesøger, modlysblænde, skaktsøger samt to objektiver, lysmåler samt bæretaske. Alm. brugsspor.
Varenr: 4864056
DKK 3.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-12-2017
19:47:00
DKK 3.400
Varenr: 4826022

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-12-2017
20:53:00
Tre Leica kameraer med tilbehør
Tre Leica kameraer med diverse tilbehør: Tre kameraer model Leica III a, nr. 340720, nr. 327427 og nr. 223385, dertil fire originale filmkassetter og nærfotoudstyr( i original kasse, denne med reparation). Universal søger mrk. E. Leitz Wetzlar, samt ekstra linse Ernst Leitz Wetzlar Elmar 4/9 cm.,...
Varenr: 4866622
DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 21-12-2017
20:59:00
DKK 2.800
En samling kameraer bestående af 4 dele.
En samling kameraer bestående af Bolex H8 Reflex, brugervejledning medfølger, B8SL, D8L, og Euming C3 fremstillet i Schwiz og Østrig. 4 dele.
Varenr: 4872715
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2017
20:12:00