Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Konvolut Möbel von Brunner
Konvolut Möbel von Brunner. Unterschiedliche maße, Materialen und Farben. Ausstellungsstücken, teils Kratzer.
Varenr: 4802386
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
09:46:13
DKK 298
Mads Odgård for Duba-B8. Par kontorstol model Sola 310 A (2).
Mads Odgård for Duba-B8. Par kontorstol model Sola 310 A . Monteret med armlæn, høj ryg. Indstillelig i højde, ryg og sæde. Stel af aluminium. Sædehøjde 47-64 cm. Betrukket med sort Fame på sæde og ryg. Nye i ubrudt original emballage (2).
Varenr: 4803123

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-10-2017
10:33:00
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, front med seks skuffer, bagside med rum. 1960'erne. H. 72 L. 144 B. 74 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, nuanceforskel og skjolder, finerskade på hjørne, krum bordplade samt enkelte brændemærke på top, .
Varenr: 4805293
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-10-2017
12:17:54
DKK 1.350
Arbeitstisch / Schreibtisch
Arbeitstisch / Schreibtisch. Tischplatte und Rollen mit Feststellbremse, Tischplatte Holz laminierte Platte, Konstruktion aus Aluminiumrohr, H. 74 cm, B. 100, L. 140 cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 4803790
13:13:30
DKK 298
Konvolut Bisley, Schubladenschränke (8)
Konvolut Bisley, Schubladenschränke, Metall lackiert. Schübiger rechteckiger Korpus mit Bügelgriffen. Unterschiedliche Maße. Mit Gebrauchsspuren. Herstelleremblem an der Frontseite. (8)
Varenr: 4807158
14:03:00
DKK 298
George Nelson, Schreibtisch aus dem Action Office System für Herman Miller
Schreibtisch aus dem Action Office System, amerikanisches Design von George Nelson für Herman Miller. Entwurf von 1964. Untergestell aus schwarz lackiertem Metall mit verchromtem Kufen, Platte cremeweiß laminiert, ausziehbarer Container / Schübe aus schwarzem, mit einem leichten Braunton ...
Varenr: 4760322
DKK 2.419 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-10-2017
14:05:00
DKK 335
Charles og Ray Eames. Lobby Chair, model ES-104 fra år 2015
Charles og Ray Eames. Lobby Chair med armlæn og fem-pas fod og drejefunktion af forkromet metal, ryg og sæde betrukket med lyst læder. Model ES-104. Formgivet af Charles og Ray Eames. Udstillingsmodel, udført og mærket hos Vitra år 2015. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4711321

DKK 23.000 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
14:15:00
DKK 9.400
To arkivskabe af grålakeret metal (2)
To arkivskabe af grålakeret metal. Skuffer til hængemapper. 40 x 62 x 102 cm. 1. nøgle til ene skab medfølger (2)Fremstår med alders og brugsspor. Denne vare er en del af en større samling møbler oa., Det er inventaret fra Middelfart, Ejby og Nr. Aaby kommunes tidligere rådhuse, som sælges ud i ...
Varenr: 4798220
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
14:24:00
Hans J. Wegner for Andreas Tuck. Skrivebord i teak/bøg
Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord med understel af bøgetræ, plade og skuffer af teak. Fremstillet ved Andreas Tuck, stempel herfra. H. 70 cm, B. 154 cm, D. 82 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med brugsslitage, herunder ridser, mærker og afslag i finer.
Varenr: 4803107
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
16:00:00
Antonio Citterio Freischwinger / Bürostuhl Modell Visavis, für Vitra (2)
Antonio Citterio Freischwinger / Bürostuhl Modell Visavis, für Vitra. Stahlrohrkonstruktion mit gepolstertem Rücken und Sitz, mit schwarzem Wollstoff überzogen. Maße: H 80, B 54, T 50, Sh 46. Mit Alters- und Gebrauchsspuren. (2)
Varenr: 4803799
16:28:39
DKK 409
Christian Hvidt for Søborg Møbler, rundt bord. Samt 5 stole af elm, Bernt Petersen, model 310 (6)
Christian Hvidt for Søborg Møbler: Rundt bord / konferencebord af elm. Tilhørende rund glasplade. Samt 5 stole/konferencestole af elmetræ, Bernt Petersen, model 310. Løse indsatssæder med gråligt stof. Lette / små brugsspor. H. 73-74. Ø. 110 cm. Sædeh. 46-47 cm. Stoleb. 57 cm. (6)
Varenr: 4805027
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
16:34:00
Haider Bioswing Bürostühle (4)
Haider Bioswing Bürostühle, Bezug aus blauem Stoff. Kunststoff-Gestell, schwarz. Synchronmechanik. Maße ca: B.48, H. 98 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (4)
Varenr: 4803795
16:39:09
DKK 298
Finn Juhl for Cado. Kontorstol betrukket med uld
Finn Juhl 1912-1989. Kontorstol betrukket med uld, drejeligt stel af aluminium med fempas fod monteret med hjul. Fremstillet hos Cado. Højdejustérbar med drejegevind. Fremstår med reparationer på armlæn, brugsspor samt anløbninger på stel.
Varenr: 4805506
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
16:50:09
DKK 325
Set Freischwinger Stühle / Konferenzstühle (4)
Set Freischwinger Stühle / Konferenzstühle. Konstruktion mit Gestell aus verchromtem Metall, Bezüge in schwarzem Stoff. Gebrauchsspuren, (4)
Varenr: 4803800
16:51:14
DKK 298
Paul Leroy. Paustian Spinal table konferencebord, længde ca. 6,20 m
Paul Leroy. Paustian Spinal table konferencebord i flere sektioner, fem bordplader, som kan sammensættes efter behov. Plader af fineret og lakeret ahorn. Ben af børstet stål. Totallængde ca. 620 cm, Bredde 137 cm. Obs! Første foto er modelfoto, stole og andet inventar på fotoet medfølger ikke. ...
Varenr: 4800329
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2017
16:54:00
DKK 1.700
Skrivebord ca.1900
Skrivebord af ådremalet fyrretræ med drejede ben og 5 skuffer, håndtag og nøgleskjold af messing, nøgle. H.80 x 112 x 59 cm. Ca.1900. Aldersrelateret stand med brugsspor, småskrammer.
Varenr: 4803316
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2017
18:31:00
DKK 325
Dansk møbelproducent. Lille skrivebord, teak
Dansk møbelproducent. Lille skrivebord, teak. Opsat på tilspidsede ben, front med seks skuffer, bagside med rum. H. 74, B. 120, D. 60 cm. Fremstår med tydelige brugsspor, slitage på topplade. Manglende nøgle.
Varenr: 4805441
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-10-2017
19:08:00
DKK 425
Elektrisk hæve/sænke skrivebord
Elektrisk hæve/sænke skrivebord, 180 x 90 cm. Enkelte ridser.
Varenr: 4792120
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2017
19:25:00
Kai Kristiansen. Fritstående skrivebord med barindretning - palisander
Kai Kristiansen. Skrivebord fineret med palisander med nyreformet plade, front med fire skuffer samt jalousilåge, bag hvilken drejelig barindretning med spejl, samt lille drejlig skuffe, bagside med hylder, runde tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Feldballe møbelfabrik. Fremstår med ...
Varenr: 4803374
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2017
19:28:00
DKK 3.100
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol med armlæn, model 3271
Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford kontorstol med armlæn, model 3271, med fempas stjernefod af aluminium. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Sæde, ryg og armlæn senere betrukket med sort 'Savanne' læder fra Arne Sørensen. Litt. Carsten Thau og Kjeld Vindum: 'Arne Jacobsen', ...
Varenr: 4804489
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
19:29:00
DKK 1.850
IKEA. Skrivebord hjørne med hæve/sænkesystem (3)
IKEA. Elektrisk justerbart skrivebord model Galant med hæve/sænke system, bordben af stål og bordplade af fineret eg. L. 160 cm B. 120 cm. Hertil to løse manuelt justerbare bord på L.120 og 140 cm.B. 60 Begge borde fremstår med mærker samt brugsspor. (3)
Varenr: 4798024
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
19:41:00
Charles Eames. Konferencestol, model EA-109, fuldpolstret
Charles Eames. Konferencestol fra serien 'Aluminium Group' med stel og armlæn af forkromet aluminium med drejefunktion, sæde og ryg fuldpolstret med sort læder. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra, model EA-109. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4762921
DKK 10.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
19:53:00
DKK 4.200
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, front med tre skuffer i hver side. Nøgle medfølger ikke. H. 72 cm, L. 120 cm, B. 60 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varenr: 4802008
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-10-2017
20:20:00
DKK 375
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol, original hvid læder. Red label.
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol, fempas stjernefod med drejefunktion, sæde og ryg betrukket med original hvid læder. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2004. Red label. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4777797
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
20:21:00
DKK 1.550
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron Executive
Donald Chadwick & William Stump: Multijusterbar kontorstol model Aeron Executive udført i poleret aluminium, genbrugsplast. Størrelse: B, medium. Formgivet i 1992, fremstillet hos Herman Miller. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår med minimale brugsspor....
Varenr: 4781504
DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2017
20:35:00
DKK 3.100
Varenr: 4803122

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 18-10-2017
10:33:00
DKK 1.050
Skrivebord i teak, dansk designer, 1960’erne
Skrivebord i teak, dansk designer, 1960’erne. Korpus af teak, med en hylde i højre side med dekorativ messingholder, guldfarvet, med 2 skuffer til venstre, kan aflåses, nøgler medfølger. Formentlig dansk designer. Mål: H 76, B 150, D 75. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4806325
DKK 4.652 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18-10-2017
10:46:51
DKK 2.233
Konvolut Bürotische von Weinkath (4)
Konvolut Bürotische von Weinkath. Tischplatte aus Laminat, grau. 4 Stahl-Beine. Maße: H. 75 cm, B. 80 cm, L. 160 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (4)
Varenr: 4807157
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18-10-2017
10:53:00
DKK 335
Konvolut Möbel von Brunner
Varenr: 4804971
10:55:00
DKK 298
Arbejdsstation/kontormøblement af bl.a. fineret bøg. (7)
Arbejdsstation/kontormøblement af bl.a. fineret bøg, bestående af: Scanoffice hæve/sænke bord. B. 160 cm. D. 90 cm. Black Chili bordlampe af sortlakeret metal. Kassette med skuffer, på hjul. Nøgle mangler. Sidebord. H. 50,5 cm. B. 38 cm. D. 54 cm. Reol. H. 71 cm. B. 120 cm. D. 31 ...
Varenr: 4809197
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 18-10-2017
13:08:00
DKK 325
 1 2 3 4 5 6  >>