Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Legetøj i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Parti på 30 stk. softguns med lidt udstyr (34)
Parti på 30 stk. softguns med lidt udstyr (34). Parti softguns bestående af 10 stk. Galaxy, Airsoft Gun G.051, cal. 6 mm. 10 stk. Galaxy, Airsoft Gun G.058, cal. 6 mm., 10 stk. Colt M2001 med red dot. Fremstår ubrugte i original emballage. Tilbehør: 2 masker samt 2 bøtter kugler. Softguns må kun erhverves af personer der er fyldt 18 år. (34) Varenr: 4617950

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2017 14:26:00 DKK 925
Dockservisdelar (35), porslin, olika sorter, 1900-talet första del.
Dockservisdelar (35), porslin, olika sorter, 1900-talet första del.. Dockservisdelar (35), porslin, olika sorter, 1900-talet första del. Höjd ca 15,5 och lägre. Slitage, skador, lagningar och missfärgningar. Varenr: 4597817 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-04-2017 17:51:41 DKK 230
To japanske dukker (2)
To japanske dukker (2). To dukker af ældre dato i kompositions materiale, træ m.m. Med brugsspor og skader h. 25 - 27 cm. 20.årh. begyndelse. (2) Varenr: 4593037 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 18:18:00 DKK 325
Dockor samt dockkläder
Dockor samt dockkläder. Dockor, 3 st, varav 2 st engelska mjuka dockor samt 1 st celluloid. Kläder medföljer. Höjd 28-48 cm. Visst slitage. (3) Varenr: 4624892 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-04-2017 18:51:00 DKK 230
Ladvogn af støbejern og blik
Ladvogn af støbejern og blik. Ladvogn af delvis lakeret støbejern og blik. L. 24 cm. Varenr: 4630324 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:38:59 DKK 350
En samling soldater, heste, vogn m.m. af delvist bemalet bly.
En samling soldater, heste, vogn m.m. af delvist bemalet bly.. En samling soldater, heste, vogn m.m. af delvist bemalet bly. Medfølgende fire støbeforme samt diverse løsdele. Fremstår med brugsspor og defekter. Varenr: 4617664 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:07:00 DKK 300
Märklin lokomotiv MY 3067 og  Long motortog DSB MO 573.  (2).
Märklin lokomotiv MY 3067 og Long motortog DSB MO 573. (2).. Märklin lokomotiv MY 3067 i original æske og Long motortog DSB MO 573. (2). Varenr: 4636274 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:08:15 DKK 1.400
Samling modelbiler og legetøjsbiler af metal og tin, 1930/40'erne (23)
Samling modelbiler og legetøjsbiler af metal og tin, 1930/40'erne (23). Samling modelbiler og legetøjsbiler af metal og tin bestående af: 2 Lion Car Opel Rekord, 1 Miniature J.R.D. Citroën 2 CV, 7 bemalede tinbiler, 6 trafiksignaler og pumpe, 2 Tootsietoy biler, 1 Johillco brandbil, 1 bil af kompositmateriale samt 3 biler af støbt tin med gummidæk. 1930/40'erne (23) Varenr: 4632387 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 15:21:05 DKK 1.100
Fleischmann. Piccolo modeltog (8)
Fleischmann. Piccolo modeltog (8). Fleischmann. Modeltog spor N best. af svensk El-lok med to vogne, tre damplokomotiver model 7173, 8700, 7160 samt to el-varianter model 7376 og 7375. (8) Varenr: 4636142 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 16:40:19 DKK 1.300
Dreirad, Dtld. 40er/ 50er Jahre
Dreirad, Dtld. 40er/ 50er Jahre. Dreirad, Dtld. 40er/ 50er Jahre Metall, Holz, Gummi. Originallackierung blau-weiß, z.T. abgeplatzt. L.ca. 64 x B.45 cm Varenr: 4529433 DKK < 1.000 DE, Frankfurt, Hessenring 25-04-2017 17:33:00 DKK 297
Russisk babushka-dukker (10)
Russisk babushka-dukker (10). Russisk babushka-dukker. H. 25 cm. (10) Varenr: 4632115 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:03:00 DKK 300
Samling Lego, Bionicle (1 kasse)
Samling Lego, Bionicle (1 kasse). Samling Lego, Bionicle i kasse, mål kasse H. 38 L. 70 B. 38 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4633010 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:03:00 DKK 300
Lego. Samling lokomotiver, togvogne, skinner m.m.
Lego. Samling lokomotiver, togvogne, skinner m.m.. Lego. Samling lokomotiver bl.a. mrk. Maersk, togvogne samt skinner i forskellige størrelser. Fremstår med brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 4635606 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 19:03:00 DKK 3.000
Fleischmann. Piccolo modeltog (33)
Fleischmann. Piccolo modeltog (33). Fleischmann. Piccolo modeltog best. af 13 damplokomotiver og to disellokomotiver samt 16 vogne og to minitrix vogne og to roco vogne. Næsten alt med emballage. (33) Varenr: 4636152 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 19:20:00 DKK 2.700
Elastolin figurer, købmandsdisk mm.
Elastolin figurer, købmandsdisk mm. . Købmandsdisk af træ og plast med tilbehør, 12950'erne. H. 14. L. 27 cm. Mindre samling Elastolin figurer, vilde dyr; alle med sprækker og defekter. 7 afrikanske figurer af bemalet bronze. H. 4-8 cm. 1900-tallet. Varenr: 4602623 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:42:00 DKK 575
Graham Farish, Modeltog (12)
Graham Farish, Modeltog (12). Graham Farish, Modeltog best. af 4 lokomotiver samt 8 vogne .Lokomotiver i original emballage. (12) Varenr: 4636103 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 19:42:00 DKK 600
Samling legetøj, figurer samt fort
Samling legetøj, figurer samt fort. Samling legetøj, bestående af: to fort, fem div. bygninger samt et stort antal figurer; indianere, cowboys, soldater og dyr. Brugsspor. Mangler og defekter kan forekomme. Varenr: 4620292 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:44:00 DKK 800
Märklin spor H0 mm. Samling modeltog mv.
Märklin spor H0 mm. Samling modeltog mv. . Märklin spor H0. Samling togbane bestående af; sæt i æske med et lokomotiv og to vogne, model 2844; lokomtov i æske, nr. 3000; 8 div. vogne; 3 bom/overgange; 1 transformator, denne med rust; kasse med div. skinnemateriel. Endvidere medfølger 3 vogne mrk. Lima. Fremstår med alders- og ... Varenr: 4632748 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:57:00 DKK 1.050
Samling dukker, gummi, plast m.m (15)
Samling dukker, gummi, plast m.m (15). 15 dukker af gummi, plast m.m. Højde fra 38cm - 58 cm. (15) Varenr: 4616382 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 20:00:00 DKK 300
Minitrix. Modeltog, Minitrix. Modeltog samt to lokomotiver (3)
Minitrix. Modeltog, Minitrix. Modeltog samt to lokomotiver (3). Minitrix. Modeltog, Spor N best af to lokomotiver med tender samt Minitrix. Modeltog. Alt i originale æsker. (3) Varenr: 4636080 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 20:11:00 DKK 1.250
LEGO Creator nr. 10246
LEGO Creator nr. 10246. LEGO Creator nr. 10246. Begge i ubrudte originale æsker. Varenr: 4633587 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 20:12:00 DKK 725
Tekno. Falckstation og diverse redningskøretøjet (8)
Tekno. Falckstation og diverse redningskøretøjet (8). Tekno. Falckstation af lakeret træ samt syv diverse redningskøretøjet. Fremstår med kraftig brugsslitage, defekter og mangler. (8) Varenr: 4635438 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 20:16:00 DKK 575
Tekno. Samling blikbiler, bla. ambulancen
Tekno. Samling blikbiler, bla. ambulancen. Tekno. Samling blikbiler, bla. ambulancen. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og mærker. Varenr: 4635407 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:26:00 DKK 875
Minitrix. Modeltog, Spor N (23)
Minitrix. Modeltog, Spor N (23). Minitrix. Modeltog, Spor N best af 11 lokomotiver samt 11 vogne samt et Roco lokomotiv. Et lokomotiv samt roco lokomotiv mangle original emballage. (23) Varenr: 4636092 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 20:39:00 DKK 925
Arnold Rapido modeltog, spor N (22)
Arnold Rapido modeltog, spor N (22). Arnold Rapido modeltog, spor N best. af tre Schweitzer lokomotiver med seks medfølgende vogne. Samt 11 tyske personvogne fra 1967-1973. (22) Varenr: 4636122 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 20:48:00 DKK 675
Lego/ Kompan. Legeredskab i form af flyvemaskine
Lego/ Kompan. Legeredskab i form af flyvemaskine. Lego/ Kompan. Legeredskab udformet som en flyvemaskine, udført i lakeret MDF og legoklodser. To tilhørende skamler i sort polyhetan. Fremstillet ved Kompan. H. 67 cm., B. 102 cm., L. 175 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4635440 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 21:04:00 DKK 850
Automat för tuggummi USA
Automat för tuggummi USA. TUGGUMMIAUTOMAT, 1900-talets andra hälft, USA, rödlackerad aluminium, höjd ca 101 cm Varenr: 4636760 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-04-2017 12:45:00
Se mere
BMW Formel 2, cursor modell nr. 1168 legetøjsbil med æske
BMW Formel 2, cursor modell nr. 1168 legetøjsbil med æske. BMW Formel 2, cursor modell nr. 1168 legetøjsbil, mrk. made in Germany. Fremstår med brugsspor og mindre afslag. Tilhørende æske medfølger. Varenr: 4635713 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 19:30:00 DKK 675
Tekno m.fl. samling modelbiler
Tekno m.fl. samling modelbiler . Tekno best. af 12 modelbiler og vogn, Prameta modelbil Mercedes Benz, med original optræksnøgle. To små Lego WV modelbiler, enkelte Gorgi, Lesney biler samt fransk og tysk modelfly samt model bil. Fremstår med brugsslitage, små fejl og mangler. Varenr: 4636300 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2017 19:43:00 DKK 1.250
En samling Märklin Mini-Club bestående af.
En samling Märklin Mini-Club bestående af.. En samling Märklin Mini-Club bestående af 23 vogne i originale æsker, 3 stk lokomotiver nr. 88464, 88120, 8864. 11 vogne, 3 små lokomotiver, 4 startsæt, 1 stk 0232, 2 stk 8190, 3 stk 8163S, 1 stk 8909S, 3 stk 8193 SET-T2 ( 2 stk er nye), 1 stk 8191 SET-E (nyt). 1 stk 8192 SET_T1 (nyt). 1 stk ... Varenr: 4635815 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 19:48:00 DKK 2.400
 1 2 3 4  >>