Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Legetøj i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
FAC konstruktionssystemer
FAC konstruktionssystemer. FAC konstruktionssystemer bestående af kasser med tandhjul, skruer og meget andet. Instruktionsbøger medfølger. Varenr: 4722381 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-07-2017 16:27:02 DKK 475
Gunghäst 1900-tal
Gunghäst 1900-tal. GUNGHÄST, 1900-talets mitt, delvis bemålad, längd ca 72 cm Varenr: 4723162 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-07-2017 21:12:00
Se mere
Danolin m.m. figurer (10)
Danolin m.m. figurer (10). Danolin m.m. figurer, Ti vinterdyr, med enkelte fejl og mangler (10) Varenr: 4706426 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-07-2017 18:23:00 DKK 300
Engelsk boksespil, 'Raving Bonkers', 1970'erne
Engelsk boksespil, 'Raving Bonkers', 1970'erne . Engelsk boksespil, 'Raving Bonkers / Basher Bonker', af plast, fremstillet i England, 1970'erne, oprindeligt designet for Marx i 1964, H. 30. 25 x 35 cm. Fremstår m/ brusspor bl.a. rep ved ene stander. Varenr: 4702870 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-07-2017 11:11:58 DKK 350
Konvolut Steiff Tiere / Stofftiere (7)
Konvolut Steiff Tiere / Stofftiere (7). Konvolut Steiff Tiere / Stofftiere, Mecki und Micki die Igel, einmal mit Pappschild, Bambi No. 7414.0 mit Knopf und Fahne, Robby die Robbe mit Schild, Knopf und Fahne, Snobby No. 5314 mit Knopf, Fahne und Schild, Baby Elefant No. 6370.0 mit Knopf und Fahne, Sarras die Bulldogge mit Knopf, Fahne ... Varenr: 4720788 DKK 1.487 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-07-2017 18:12:00 DKK 409
Heljan. Par lokomotiver, Märklin kompatible, 'Class 66' (2)
Heljan. Par lokomotiver, Märklin kompatible, 'Class 66' (2). Heljan. Par lokomotiver, Märklin kompatible, 'Class 66'. 3 skinne, 21 polet, forberedt for digital.Vejledende udsalgspris: kr. 3.990 Varenr: 4672398

DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017 19:30:00 DKK 850
Heljan. Par lokomotiver, Märklin kompatible, 'Class 66' (2). Heljan. Par lokomotiver, Märklin kompatible, 'Class 66'. 3 skinne, 21 polet, forberedt for digital.Vejledende udsalgspris: kr. 3.990 Varenr: 4672437

DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017 19:45:00 DKK 900
Kay Bojesen. Kostald med køer samt gård / hus (5)
Kay Bojesen. Kostald med køer samt gård / hus (5). Kay Bojesen. Kostald med tre køer, H. 10 B. 30 D. 14 cm. Gård/hus H. 13 L. 37 D. 13 cm. Alle dele af bemalet træ. Hus og stald er stemplet i bunden. Køer fremstår med kraftig slitage , ene ko med mange af ene ben. (5) Varenr: 4723812 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-07-2017 19:46:00 DKK 1.650
Gyngehest. Bemalet træ, 1960´erne
Gyngehest. Bemalet træ, 1960´erne. Gyngehest. 1960´erne. Gyngehest af bemalet træ, hidrører sandsynligvis fra dansk marked. Højde i Stang: 63 cm. Fremstår med aldersrelateret patina, uden hale. Varenr: 4722316 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017 19:51:00 DKK 325
Märklin, Lima. En samling lokomotiver, vogne, og skinner (30)
Märklin, Lima. En samling lokomotiver, vogne, og skinner (30). En samling Märklin samt Lime lokomotiver, vogne og skinner bestående af: lokomotiv nr. 738, CM 800 89028, nr. Deutsche Bundesbahn. Lima Express 0690, Seks passagervogne i originale ærsker. Ti gods - og arbejdsvogne. Yderligere medfølger diverse skinner, el transformere, samt delta station nr. ... Varenr: 4711624 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017 11:19:00 DKK 3.200
Kay Bojesen. Zebra af bemalet træ
Kay Bojesen. Zebra af bemalet træ . Kay Bojesen (1886-1958). Zebra af bemalet træ. Formgivet i 1935. H. 14 cm. Ustemplet. Fremstår med lim og malingsafslag samt skrammer. Litteratur: Danske Designere: Kay Bojesen, afb. s. 49. Varenr: 4721187 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2017 11:22:00 DKK 325
Schauckelpferd, Holz
Schauckelpferd, Holz. Schauckelpferd weiß, Holz, Pferd auf grüner loser Platte mit vier Rollen, die auf ebenfalls Grüner Wippe steht, mit Sattel und Steigbügel, H: 71 cm, B: 94 cm, T: 32,5 cm, einige Bestoßungen und Fehlstellen, sowie Malspuren am Pferd. Varenr: 4693347 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017 20:25:00 DKK 297
Konvolut antiker Zinnsoldaten (41)
Konvolut antiker Zinnsoldaten (41). Konvolut antiker Zinnsoldaten und Zubehör. Bei den Figuren handelt es sich um polychrom staffierte Flachfiguren. Höhe ca.: 30 - 40 mm. Die Figuren befinden sich in einem intensiv bespielten Zustand und sind teilweise defekt. Varenr: 4514534 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-07-2017 14:02:18 DKK 297
Samling teknobiler (28)
Samling teknobiler (28). Samling teknobiler bestående af: Flyvemaskine nr 488, reklamevogn fra Bosch, Carlsberg Pilsner vogne, Falck ambulancer mfl, kasse med reservedele. Derudover 2 LEGO biler og Kellerman 383 Mercedes. Fremstår med brugsspor, enkelte fejl og mangler. (28) Varenr: 4719871 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2017 19:21:00 DKK 2.200
Samling lokomotiver, togvogne mm (23)
Samling lokomotiver, togvogne mm (23). Samling Märklin mm bestående af: Märklin: 33961 BR86 37050 BR 05 insider 34618 RE460 3374 BR 216 37530 BR 120.1 37901 BR 290 Museumswagen 2009 48159 44510 48507 8 løse vogne. ROCO togvogne: 46889.1 46889 46612 46079.1 46079 Fremstår med brugsspor, de fleste dele i original ... Varenr: 4720207 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2017 19:30:00 DKK 3.400
Kay Bojesen. Garder med gevær.
Kay Bojesen. Garder med gevær.. Kay Bojesen. Garder med gevær. Figur af bemalet træfiner i form af garder. Stemplet under fod. H. 111,5 cm. Fremstår med små afslag samt brugsspor. Varenr: 4706560 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017 19:34:00 DKK 4.300
Kay Bojesen. Gravhunden Pind samt elefant (2)
Kay Bojesen. Gravhunden Pind samt elefant (2) . Kay Bojesen 1896-1958. Gravhunden Pind af valnød. Formgivet 1934. L. 18,5 cm. Stemplet Kay Bojesen design copyright. Elefant af eg. Formgivet 1951. L. 16 cm. Stemplet Kay Bojesen design copyright. Fremstillet hos Rosendahl. (2) Varenr: 4724901 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2017 19:42:00 DKK 600
Miniatur Teppich Hereke
Miniatur Teppich Hereke. Miniatur Teppich Hereke, Seide auf Seide, verziert mit floralen Bordüren. Maße ca.: 31 x 31 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. Varenr: 4693905 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-07-2017 19:45:00 DKK 297
Manueller Spielautomat 'Speed Car Turbo', Bambino Kinderunterhaltungsgeräte
Manueller Spielautomat 'Speed Car Turbo', Bambino Kinderunterhaltungsgeräte. Manueller Spielautomat 'Speed Car Turbo', von Bambino Kinderunterhaltungsgeräte; bunt lackierter Metallkasten mit Kunststoffabdeckung, mit Kaugummi- und Murmelfach seitlich, auf Metallgestell mit zwei Rollen hinten; Maße: H. 109cm, B. 37cm, T. 68cm; Kleberückstände, Kratzer und Bestoßungen am ... Varenr: 4706221 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017 20:11:00 DKK 297
Konvolut Spielzeug, Holz, Lokomotive und Laster
Konvolut Spielzeug, Holz, Lokomotive und Laster. Konvolut Spielzeug, Lokomotive und Laster, Holz und Metall, zum Teil farbig gefasst, L. ca. 58 cm und kleiner, H. ca. 21 cm und kleiner, teilweise stark bespielt und partiell Holzabsplitterung und Verfärbungen. Varenr: 4725404 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017 20:34:00 DKK 335
Konvolut Blechspielzeug, Stellwerk u.a., wohl Märklin (3)
Konvolut Blechspielzeug, Stellwerk u.a., wohl Märklin (3). Konvolut Blechspielzeug, Stellwerk und zwei kleine Häuschen, wohl Märklin, Metall und Glas, H. ca. 25 cm, L. ca. 27 cm und kleiner, Oxidationsspuren, Montierungen teils lose, partiell mit Dellen und Verschmutzungen. (3) Varenr: 4725408 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017 20:35:00 DKK 297
Samling legetøj, Corgi, Siku, Lesney, lastbil m.m. (7)
Samling legetøj, Corgi, Siku, Lesney, lastbil m.m. (7). Samling legetøj. 4 stk. Corgi, Siku lastbil med anhænger, Lesney folkevognsrugbrød samt flyvemaskine af blik med defekt optræk. Alle dele med brugsspor. (7) Varenr: 4726313 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017 12:16:00 DKK 300
Märkling lokomotiv og jernbaneoverskæring (2)
Märkling lokomotiv og jernbaneoverskæring (2). Märkling lokomotiv nr. 2927 samt 2 vogne, skinner og transformator samt mekanisk jernbaneoverskæring nr. 7290. Ligger i originale æsker (2). Varenr: 4726307 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017 13:48:00 DKK 300
Star Wars: Episode VII The Force Awakens - Darth Vader
Star Wars: Episode VII The Force Awakens - Darth Vader. Star Wars: Episode VII The Force Awakens - Darth Vader figur fra Disney. Ubrugt i original emballage, H. 50 cm. No. 13431, Varenr: 4720213 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017 15:05:01 DKK 300
Tekno brandstation af bemalet træ, 5 teknobiler og en vogn af blik (8)
Tekno brandstation af bemalet træ, 5 teknobiler og en vogn af blik (8). Tekno brandstation af bemalet træ, 5 teknobiler og en vogn af blik af blik. Desuden en PB benzinstander af metal. Fremstår med brugsspor/ og aldersvarende slitage herunder gammelt angreb af borebiller. (8) Varenr: 4726398 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017 18:47:00 DKK 475
Tekno og Corgibiler  (17)
Tekno og Corgibiler (17). Tekno- og Corgibiler, herunder to brandbiler og enTuborgvogn samt fire personbiler og campingvogn. Desuden seks Corgibiler, heriblandt campingbus og James Bonds Aston Martin. Mangler og slitage. (17) Varenr: 4726310 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017 19:14:00 DKK 325
LEGO klodser af træ, med kasse 1930/40'erne
LEGO klodser af træ, med kasse 1930/40'erne. LEGO klodser af træ, bestående af 36 træklodser af 4 x 4 x 4 cm. Bemalet med bogstaver, tal og dyr. Tilhørende æske, mrk Nr. 500. 1930/40'erne. Fremstår med manglende stykke på æske. samt kraftig brugspræg på æske. Varenr: 4727658 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017 19:29:00 DKK 300
Tekno- og Corgi biler (15)
Tekno- og Corgi biler (15). Tekno og Corgibiler. Modelnr. 815, 822, 829, 827, 818 samt fem øvrige (to WV, Mercedes, MG samt ældre model) Desuden fem Corgi biler, herunder Morris Mini. Alle med slitage, mangler og skader. (15) Varenr: 4726309 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017 19:31:00 DKK 325
Tekno ingeniøren, mm. Metal byggesæt.
Tekno ingeniøren, mm. Metal byggesæt. . Tekno ingeniøren, Construktion, mm. Metal byggesæt i 10 æsker, heriblandt suppleringsæt, samt diverse løsdele. Samlervejledning medfølger. Lauritz.com garanterer ikke for at sættene er komplette eller at el delene er fuldt funktionsdygtige Varenr: 4727397 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017 19:33:00 DKK 325
Købmandsgårde, ca.1924 (2)
Købmandsgårde, ca.1924 (2). Stor samt lille købmandsgård af bemalet træ med diverse detaljer indvendig. ca.1924. H.43-67 cm. Fremstår med aldersrelatetret brugsspor. (2) Varenr: 4722304 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017 19:58:00 DKK 325
 1 2  >>