Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Märklin lok och kran spår Ho
MÄRKLIN LOK OCH KRAN, spår Ho, ellok 3159, ellok 3043, ånglok 3005 samt kran 7051
Varenr: 4868112
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
10:42:00
Se mere
Märklin tåganläggning Ho
MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho, bestående av 3 ånglok ( 3031, 3029 samt omärkt), disellok "Santa Fe" 3060 med dummy 4060, ca 32 vagnar ; bananvagn 4509, godsvagn 4550, godsvagn 4600, personvagn 4090, 2 personvagnar 4072, containervagn 4614, mm, ca 300 rälsbitar, 18 växlar, diverse stoppbockar, st...
Varenr: 4868186
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
14:51:00
Se mere
Märklin tåganläggning
MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår HO, bestående av ellok, 3 ånglok, 2 st vagnar, rälsbitar, transformator, 7 växlar, 2 kataloger
Varenr: 4868265
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
19:12:00
Se mere
Svensk gyngehest af træ, 1800- og 1900-tallet
Svensk gyngehest af træ, selve kroppen fra 1800-tallet, meder, ører og hale fra 1900-tallet. H. 66. L. 83 cm. Fremstår med patina, tørrevner og afskallet maling.
Varenr: 4818994
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-12-2017
20:57:00
Lego. Trækvogn af bemalet bøgetræ iform af abe, 1900-tallets midte
Lego. Trækvogn af bemalet bøgetræ iform af abe. 1900-tallets midte. L. 24 cm. Med brugsspor.
Varenr: 4867177
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-12-2017
13:20:00
DKK 4.600
RC motorbåd 'Laser'
Robbe: Radiocontrolled motorbåd 'Laser'. Fremstår ny og ubrugt i originalemballage. Batterier mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4869011
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-12-2017
14:41:00
Par nisser (2)
Par ældre nisser med hoveder af bemalet gips. Fremstår med brugsspor, lidt slid på bemaling. Fremstillet i midten af 1900-tallet. H 60 cm. (2)
Varenr: 4865590
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-12-2017
15:21:00
Samling modelbiler Days-Gone, Bypost mfl. (16)
En samling modelbiler, Models of Days-Gone, Bypost, Classico, bl.a. Special Edition 'Guadalcanal 1942-1992' Alle i original emballage.(16)
Varenr: 4860145
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 18-12-2017
15:47:00
Tekno mm. Samling ældre legetøj
Samling ældre legetøj bestående af Tekno Falckstation, borg af bemalet krydsfinner, bjælkehytte, div. brand og ambulancebiler fra Tekno samt lille samling bondegårdsdyr af tin. Ældre spil og to samlebind fra Ricks. Delene fremstår med brugsspor, mangler og defekter.
Varenr: 4869705
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
15:56:00
Tre damplokomotiver/havetog med påhængsvogne og skinner
Tre damplokomotiver/havetog med påhængsvogne og skinner til persontransport. Håndlavet af messing og jern, trykmåler på oversiden. To forskellige sporvidder. Den store model og skinnerne har en sporvidde på 900 mm. De to mindre modeller har en sporvidde på 600 mm. Fremstillet af den tidligere ...
Varenr: 4851500
DKK 37.217 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18-12-2017
16:06:26
DKK 4.094
BMI RC helikoptor Carboon 450
BMI RC helikoptor Carboon 450. Fremstår ny og ubrugt i originalemballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4869060
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-12-2017
16:36:00
Lego Modulex, arkitekt byggeklodser (22)
Samling Lego Modulex arkitekt byggeklodser i flere farver og former, Original æske med M20 klodser. Formgivet i 1963. Fremstår med brugsspor. (22)
Varenr: 4868606
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
16:44:00
Dockskåpsmöbler 1900-tal
DOCKSKÅPSMÖBLER, 16 dlr, 1900-tal, bl. a bestående av: matbord, byrå, fåtölj, stolar, höjd 5-16 cm
Varenr: 4868465
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 18-12-2017
18:36:00
Se mere
Schuco brandbil, model 6080, med original brugsanvisning, 1950'erne, metal
Schuco brandbil, model 6080, 1950’erne, med original brugsanvisning, konstruktion af farvet lakeret metal, med producentmarkering på undersiden, mål: L. 24 cm, H. 10 cm, fremstår med brugsspor, delvist ridser på materialet.
Varenr: 4867858
DKK 4.466 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-12-2017
19:01:00
DKK 3.536
Märklin tåganläggning spår Ho
MÄRKLIN TÅGANLÄGGNING, spår Ho, bestående av ellok 3034, 6 tyska vagnar, ca 120 rälsbitar, 4 växlar, elektrisk kran, diverse lampor, semaforer, mm, dessutom medföljer grundsats 2920
Varenr: 4868477
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-12-2017
19:14:00
Se mere
Gunghäst 1920/30-tal
GUNGHÄST, 1900-talets början, monterad på med, avtagbar till hjul, höjd 62, längd 127 cm
Varenr: 4868482
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-12-2017
19:24:00
Se mere
Arnold MAN LKW, mit Anhänger, West Deutschland, Kunststoff
Arnold MAN LKW mit dazugehörigem Anhänger, West Deutschland, Maße: L. 50 cm, B. 10 cm, H. 11,5 cm, Gebrauchsspuren, Verschmutzungen, Kratzer und Bestoßungen am Material, Ladefläche verformt.
Varenr: 4867859
DKK 2.605 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-12-2017
20:10:00
DKK 298
Märklin Tankwagen, Replika von 1993, Zertifikat Nr. 004155, Metall
Märklin Tankwagen, Replika von 1993, Zertifikat Nr. 004155, Konstruktion aus farbig lackiertem Metall, unterseitig mit Herstellermarkierung, mit Original Karton, Maße: H. 14 cm, L. 43 cm, B. 10 cm, Leichte, partielle Gebrauchsspuren am Metall.
Varenr: 4867861
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-12-2017
20:11:00
DKK 819
Samling Dalarheste (18)
Samling på 18 Dalarheste. H. ca. 3 - 26 cm. Sverige 1900-tallet. Brugsspor og afskalninger (18)
Varenr: 4868623
DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 18-12-2017
20:20:00
DKK 1.700
Tekno. Samling blikbiler med Falck garage (9)
Tekno. Samling blikbiler bestående af generatorbilen, blå og rød ambulance, stigevogn, øksebil, vogn, projektør og kranbil samt Falck garage med Teknomærke og flag. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (9)
Varenr: 4859843
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-12-2017
20:59:00
Konvolut Modellautos (19)
Konvolut Modellautos, verschiedene Modelle und Hersteller. Maße ca.: L.23-27 cm, B.10-13 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und kleinen Bestoßungen.
Varenr: 4819416
DKK 2.977 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18-12-2017
21:00:00
DKK 744
Distler lastbil
J.D DISTLER LASTBIL, 1920-tal, med uniformerad chafför, litograferad plåt, ekrade hjul helt i plåt, ställbara framhjul, öppningsbara bakdörrar, märkt baktill "J.D.565", spiralfjäderverk, längd ca 16,5 cm
Varenr: 4869956
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-12-2017
13:04:00
Se mere
Lego Ferguson traktor mm (3)
Lego Ferguson traktor med selvbinder og Lego Esso lastbil L 24 cm. Fremstår med brugsspor. (3)
Varenr: 4867100
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-12-2017
14:38:00
DKK 1.700
Tyska soldater, II:a världskriget, 9 stycken (9)
Tyska soldater, II:a världskriget, 9 stycken. Handgjorda i plast. Nyare tillverkning. Totala höjder ca 13-20 cm. (9)
Varenr: 4780565
DKK 1.544 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-12-2017
15:00:00
DKK 232
Bliklegetøj Lehmann, Gustav Møller
Bliklegetøj Lehmann fra ca. 1900-tallets 1. halvdel, Møller "Gustav der Müller", klassisk Lehmann. Model EPL 230. H. 42 cm. Liggende i org. æske. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4867095
15:22:00
DKK 700
Stor samling tilbehør til Märklin modeltog, skinner, reservedele m.m. (200+)
Stor samling tilbehør til Märklin modeltog, 4 kasser med skinner, reservedele, transformatorer, kasse kun med ting til brobygning, vulkan med lys, småting, kasse med tomme æsker til skinner m.m. Blandet stand med brugsspor, skader og mangler kan forekomme.Dette lot er del af en stor ...
Varenr: 4870191
15:36:00
DKK 1.200
Teknobiler (12)
Teknobiler bestående af: Kul & Koks med hænger, løs hænger, Røde Kors vogn, VW Zoo, VW Fona Radio, Alfa Romeo, MG, to bobler, Mercedes Benz lastbil samt 1 traktor. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler. (12)
Varenr: 4867102
15:39:21
DKK 700
Märklin lok och vagnar spår Ho
MÄRKLIN LOK OCH VAGNAR, Spår Ho, 1950-60-tal bestående av ånglok TM 800, ånglok CM 800, ånglok 3048, 2 st ellok Ce 800, 20 vagnar, bl.a 3 tankvagnar, 2 containervagnar mm
Varenr: 4870052
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-12-2017
17:20:00
Se mere
Parti softguns og kugler 24000 stk m.m. (38)
Parti softguns og kugler 24000 stk m.m. Bestående af 7 HA - 131. 20 Colt M2001. 3 MK679. 6 pakker kugler á 4000 pr. pakke samt 2 elefanthuer. Softguns må kun erhverves af personer, der er fyldt 18 år.
Varenr: 4838253

DKK 2.600 DK, Herning, Engdahlsvej 19-12-2017
17:44:01
Stor samling tilbehør, udstyr og reservedele til Märklin modeltog (200+)
Stor samling tilbehør, udstyr og reservedele til Märklin modeltog, gadebelysning, ledninger, masser af udstyr til modelbanebygning, brochurer, pulte, elektriske komponenter m.m. Blandet stand med brugsspor, skader og mangler kan forekomme.Dette lot er del af en stor privatsamling modeltog ...
Varenr: 4870206
18:38:00
DKK 1.900
 1 2 3  >>