Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Märklin ånglok TT 800
MÄRKLIN ÅNGLOK TT 800, spår Ho, 1950-tal, märkt "86197"
Varenr: 4890925
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
12:05:00
Se mere
Fartygsmodell Wassertor Hamburg
FARTYGSMODELL, lastfartyg "Wassertor Hamburg", 1900-talets senare hälft, bemålat skrov i plast med trädetaljer, elektrisk motor, radiostyrd, längd ca 115 cm, kontroll medföljer
Varenr: 4890949
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 18-01-2018
14:25:00
Se mere
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage.
Varenr: 4648151

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-01-2018
14:55:00
Stor samling Märklin
Stor samling Märklin H0 bestående af 12 lokomotiver og ca. 50 vogne, bygninger og spor. Lokomotiv nr. 3045 og nr. 3067 med minimale brugsspor. Mange skiftespor, krydsspor, signaler og specialspor medfølger. Delene fremstår med blandede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4890612
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
19:10:00
DKK 4.400
Tekno. Et par modelbiler, Scania LB 141 422 (2)
Tekno. Et par modelbiler / lasbiler, model Scania LB 141 422. Brugsspor. Defekte original emballager medfølger (2)
Varenr: 4891259
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
19:16:00
Svensk gyngehest af træ, 1800- og 1900-tallet
Svensk gyngehest af træ, selve kroppen fra 1800-tallet, meder, ører og hale fra 1900-tallet. H. 66. L. 83 cm. Fremstår med patina, tørrevner og afskallet maling.
Varenr: 4818994
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
20:53:00
DKK 650
Fartygsmodell Seabex One
FARTYGSMODELL "Seabex One", 1900-talets senare hälft, bemålat skrov i plast med trädetaljer, elektrisk motor, radiostyrd, längd ca 145 cm, på stativ av trä, kontroll medföljer
Varenr: 4891049
21:42:00
Se mere
Märklin ellok spår Ho
MÄRKLIN ELLOK, 3 st, spår Ho, 1970-tal, bestående av: 3036, 3051 samt 3154, samtliga i fabriksförpackningar
Varenr: 4892111
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
10:50:00
Se mere
Hergé- moulinsart Tintin. Samling modelbiler (16)
Hergé- moulinsart Tintin. Samling modelbiler i originale plastæsker. Hertil to Tintin-figurer H. 8 cm, et spil kort samt ægthedscertifikater til bilerne. (16)
Varenr: 4886362
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
12:24:00
Modelbiler. Corgi, Matchbox mm (9)
Samling modelbiler herunder Corgi dobbeltdækkerbus (mindre brugspræg), 2 invalidevogne med manuel udtræk (indtakte, dog med brugsspor), Solido: sporvogn/ bus, Længde ca. 18,5 cm (mindre brugspræg), Matchbox varebil med Kelloggs reklame ((brugspræg). Dertil fire øvrige biler. (9)
Varenr: 4626893
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
12:30:00
Minerva dukke
Minerva dukke antageligt celluid. Stemplet Minerva, Germany 47. L 49 cm
Varenr: 4881705
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
12:47:25
Meccano 'Automobil' og flyver byggesæt af metal 1930'erne
Meccano 'Automobil' og flyver byggesæt af metal, 1930'erne, original æske. Der medfølger løsdele til flere kombinationsmuligheder samt originale brochurer. Bil l.20 cm, flyver l.24 cm. 1930'erne. Aldersrelateret stand med brugsspor. Der kan forekomme manglende dele.
Varenr: 4892717
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
13:54:00
DKK 4.200
Fransk modeltog med passagervogne / godsvogne m.m. bl.a. Orient-ekspressen m.m.(12)
Fransk lokomotiv m/ tender & passagervogne / godsvogne m.m. bl.a. Orient-ekspressen m.m., lakeret metal, størrelse Spor O & signeret AS Fabrique en France. Bestående af lokomotiv 'Nord Calais C7 F7 3_1192'm/ tender 'Nord 38040', 2 stk. brun 'Compagnie Internationale des Wagons-lits et des grands ...
Varenr: 4873758
DKK 40.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
14:28:00
Märklin ånglok G 800 spår Ho
MÄRKLIN ÅNGLOK G 800, spår Ho, 1950-tal, fabriksförpackning medföljer
Varenr: 4892155
14:50:00
Se mere
2 x Kamphelikopter R/C - sæt m/ 4 dele (3 sæt)
2 x Kamphelikopter R/C - sæt m/ 4 dele. Smart helikoptersæt bestående af 2 kamphelikoptere samt fjernbetjeninger med forskellig frekvens. Helikopterne kan skyde med infrarød stråler mod hinanden og markerer når de er ramt. Specifikationer: Mål: 21 cm lang Fjernbetjening rækkevidde: 10 ...
Varenr: 4875631

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
15:04:01
Varenr: 4648149

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
16:19:00
Stumtjener i bemalet træ til børn
Stumtjener i bemalet træ til børn. Udformet som stående afrikaner m/ arme og hat - båret af trepas fod. H. 100 cm. B. 36 cm. Fremstår med afskalninger, skævhed, uoriginal fodstykke og manglende hat.
Varenr: 4876930
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:24:00
Brio. Samling trælegetøj m.m. (19)
Brio. Samling trælegetøj bl.a. bestående af, Brio trækvogn L. 34 cm. Elefant, ænder, hund m.fl. Dalahest af dekoreret lakeret fyrretræ. H. 30 cm. Fire hånddukker med træhoved. Alt fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (19)
Varenr: 4891503
19:26:00
Kay Bojesen Lokomotiv af bøg
Kay Bojesen lokomotiv af bøg. Utydelig stempel, L 43,5 cm. Fremstår med rep. på et hjul, og slitage.
Varenr: 4892607
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
19:47:00
DKK 950
Atlas. Samling modeltoge (14)
Atlas. Samling modeltoge. Alle i original emballage. Brochurer medfølger. (14)
Varenr: 4886358
20:24:00
2 stk. Salgsdisplays med hver 48 puslespil (2)
2 stk. Salgsdisplays med hver 48 stk. puslespil. Sjove puslespil. Mål 18 x 13 cm pr. spil. (2).
Varenr: 4891216

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-01-2018
11:11:00
Märklin tågset ICE
MÄRKLIN TÅGSET, spår Ho, 1999, ICE-S nr 39710, i originalförpackning
Varenr: 4893236
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
19:58:00
Se mere
LEGO. Grand Carousel, model nr. 10196
LEGO Grand Carousel, model nr. 10196. Karrusel med strømfunktioner, pakken består af 3263 dele. Fremstår ubrugt i original, ubrudt emballage. Æske m. håndteringsmærker.
Varenr: 4877296
DKK 13.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
20:04:00
DKK 4.800
Gøl/Damtrolde m.m. (5)
Gøl/Damtrolde m.m. 5 Ældre trolde, den ene er en sparebøsse fra 1960'erne
Varenr: 4892903
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-01-2018
14:34:00
DKK 1.200
Lok och vagnar skala N
LOK OCH VAGNAR, spår N,, olika fabrikat, Fleischmann och Minitrix, bestående av 3 lok samt rälsbuss, 10 vagnar, bl.a ånglok 7178, ellok 7334, personvagnar 8060, 8061, 8062 från Fleischmann, samtliga utom ett llok samt en vagn i fabriksförpackningar
Varenr: 4893368
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-01-2018
15:44:00
Se mere
Samling dukker, stofdyr og diverse legetøj (25)
Samling dukker, stofdyr og diverse legetøj. Samlingen omfatter bl.a. dukker og stofdyr fra følgende firmaer: Schildkröt, Ashton Drake, Heubach Köppersdorf, Steiff, Emaso, Minerva, K&W. Dukkerne fremstår i aldersrelateret stand, delvist med meget kraftige brugsspor. (25)
Varenr: 4891296
DKK 3.722 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-01-2018
17:00:00
DKK 521
Samling Schildkröt-dukker af celluloid (21)
Samling Schildkröt-dukker af celluloid i diverse størrelser og udførelser. Samlingen omfatter bl.a. følgende modeller: nr. 12 1/2, 13, 13 1/2, 16,17, 25, 25 1/2, 29, 31, 34 Rep, 34, 35, 36, 40, 41, 42, 43, 46 Rep og 48. Dukkerne fremstår i aldersrelateret stand, delvist med meget kraftige ...
Varenr: 4891294
DKK 4.838 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-01-2018
17:05:00
DKK 744
Großes Konvolut Puppenmöbel, Puppenhausmöbel und Puppenzubehör
Großes Konvolut bestehend aus Puppenmöbel, Puppenhausmöbel und Puppenzubehör in diversen Größen und Variationen. Zum Großteil sind die Möbel aus Holz gefertigt und teilweise farbig staffiert. Unter anderem befinden sich in dem Konvolut Tische, Stühle, Puppenwagen und ein Puppenhaus sowie ein ...
Varenr: 4891356
DKK 2.977 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-01-2018
17:10:00
DKK 298
Kay Bojesen, et par aber (2)
Kay Bojesen (1886-1958), et aber af teak og limba, H. 20 cm. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, copyright. Minimale brugsspor. (2)
Varenr: 4894349
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
11:56:54
Tekno ambulanceflyver i original æske
Tekno ambulanceflyver af blik i original æske, der medfølger båre, én mand og ét par løse hjul. Produceret 1935-45. L.25 cm. Brugsspor, æsken med nogen skader.
Varenr: 4892753
DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2018
13:13:00
 1 2  >>