Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Masseproducerede malerier i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Konvolut Lithographien, limitiert (2)
Konvolut Lithographien, limitiert (2) . Konvolut Lithographien, limitiert 91/100, unten rechts unleserlich signiert, unter Glas und Passepartout gerahmt. Maße ca.: 28 x 36 cm 47 x 57 cm. Altersgemäßer Zustand. (2) Varenr: 4499666 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:20:41 DKK 297
Claude Gaveau, Farblitographie auf Papier
Claude Gaveau, Farblitographie auf Papier. Claude Gaveau (1940), Farblitographie auf Papier, unten rechts signiert: 'Gaveau', unter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.: 50 x 65 cm, Rahmenmaße ca.: 60 x 75 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varenr: 4622901 DKK 1.854 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2017 18:15:00 DKK 1.112
Klaus Moritz, Farblitographie auf Papier, 'John Mulligan' (2)
Klaus Moritz, Farblitographie auf Papier, 'John Mulligan' (2). Klaus Moritz (1930), Farblitographie auf Papier, 'John Mulligan' unten rechts signiert: 'K.Moritz', gerahmt. Maße ca.: 63 x 83. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. (2) Varenr: 4620774 DKK 1.854 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2017 19:35:00 DKK 1.112
Okänd konstnär, olja på duk, 2000-tal 'Faded Crowd'
Okänd konstnär, olja på duk, 2000-tal 'Faded Crowd'. Okänd konstnär, oljemålning på duk, ej signerad. 150x150 cm, ej uppspänd på ram. Levereras på rulle. Varenr: 4640500 DKK 3.072 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-04-2017 21:06:00 DKK 1.152
Alois Janak, Farblithographie auf Papier, limitiert (2)
Alois Janak, Farblithographie auf Papier, limitiert (2) . Alois Janak (1924), Farblithographie auf Papier, limitiert: 96/200, unten rechts signiert: 'Janak', datiert: '84', hinter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.:15 x 20 cm, 10 x 15 cm, Rahmenmaße ca.: 22 x 30 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren.(2) Varenr: 4603382 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-04-2017 18:15:00 DKK 297
Okänd konstnär, 2000-tal 'Striped Crowd'
Okänd konstnär, 2000-tal 'Striped Crowd'. Okänd konstnär, "Striped Crowd", olja på duk, osignerad, oramad, ej uppspänd på spännram, utlämnas rullad i papprör. Bildmått: 130x185 cm. Varenr: 4640515 DKK 3.072 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-04-2017 20:14:00 DKK 269