Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne billedkunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dorit Lykke Buus. Akryl på lærred. Komposition med siddende kvinde
Dorit Lykke Buus. Akryl på lærred. Komposition med siddende kvinde. Dorit Lykke Buus. Akryl på lærred. Komposition med siddende kvinde. 80 x 60 (84 x 64) cm. Signeret på forsiden 'DOT' Signeret på bagsiden Dorte Lykke Buus, 2013'. Varenr: 3545215 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-09-2014 20:53:00 DKK 300
Bodil Bach Pedersen. Akryl på lærred. Komposition med klovn
Bodil Bach Pedersen. Akryl på lærred. Komposition med klovn. Bodil Bach Pedersen. Akryl på lærred. Komposition med klovn. 100 x 100. Signeret på bagsiden 'Bodil Bach Pedersen' Varenr: 3544955 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-09-2014 20:53:00 DKK 325
Yngve Ricklund, fjällandskap, pastell på pannå BUS
Yngve Ricklund, fjällandskap, pastell på pannå BUS. Fjällandskap signerat Yngve Ricklund. Pastell på pannå. Bildmått 47x58 cm, ramens mått 63x73 cm. Varenr: 3549416 DKK 645 SE, Örebro, Aspholmen 20-09-2014 13:13:21 DKK 242
Bierte Hee ( f 1951) akryl på lærred komposition cd.
Bierte Hee ( f 1951) akryl på lærred komposition cd.. Bierte Hee, akryl på lærred, komposition (cd) Komposition af Bierte Hee (f. 1951), akryl på lærred. Verso signeret, dateret og betegnet. 72 x 32 cm. U.R. Varenr: 3548893 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 20-09-2014 14:39:00 DKK 350
Per Hillo. cd. Kompositation, akryl på lærred
Per Hillo. cd. Kompositation, akryl på lærred. Per Hillo født 1957.(cd) Akryl på lærred. Sign. Per Hillo 100 x 100 cm. UR. Maleren Per Hillo er noget af et fænomen Han går sine helt egne veje, ofte helt uden om de anerkendte kanaler i dansk kunstliv. Men det tør siges at han har klaret sig flot: Store udsmykningsopgaver bl.a. til ... Varenr: 3543467 DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 20-09-2014 15:50:00 DKK 1.150
Per Hillo. cd. Together we can. Akryl på lærred
Per Hillo. cd. Together we can. Akryl på lærred. Per Hillo født 1957. (cd) "Together we can". Akryl på lærred. Sign. Per Hillo og betitlet på bagsiden, 80 x 80 cm. UR. Maleren Per Hillo er noget af et fænomen Han går sine helt egne veje, ofte helt uden om de anerkendte kanaler i dansk kunstliv. Men det tør siges at han har klaret sig ... Varenr: 3543460 DKK 3.500 DK, Kolding, Trianglen 20-09-2014 16:47:00 DKK 975
Marianne Markussen, Acrylgemälde, 'Crown of Thorns'
Marianne Markussen, Acrylgemälde, 'Crown of Thorns' . Acryl auf Leinwand, 'Crown of Thorns' von Marianne Markussen, unten rechts monogrammiert und datiert '2014', rückseitig bezeichnet und betitelt, 100cm x 100cm. Varenr: 3540661 DKK 1.489 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-09-2014 18:28:00 DKK 298
Marianne Markussen, Acrylgemälde, 'God's Window'
Marianne Markussen, Acrylgemälde, 'God's Window'. Acryl auf Leinwand, 'God's Window, von Marianne Markussen, unten rechts monogrammiert und datiert '2014', rückseitig bezeichnet und betitelt, 100cm x 100cm. Varenr: 3540649 DKK 1.489 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-09-2014 18:38:00 DKK 298
Per Hillo. (cd) My heart. Akryl på lærred
Per Hillo. (cd) My heart. Akryl på lærred. Per Hillo født 1957. (cd) "My heart". Akryl på lærred. Sign. Per Hillo og betitlet på bagsiden, 150 x 80 cm. Maleren Per Hillo er noget af et fænomen Han går sine helt egne veje, ofte helt uden om de anerkendte kanaler i dansk kunstliv. Men det tør siges at han har klaret sig flot: Store ... Varenr: 3543451 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 20-09-2014 18:43:00 DKK 550
Bitten Søe Houmøller Pedersen, Acrylgemälde, 'It speak for itself'
Bitten Søe Houmøller Pedersen, Acrylgemälde, 'It speak for itself'. Acryl auf MDF-Platte, 'It speak for itself', von Bitten Søe Houmøller Pedersen, unten rechts signiert, rückseitig bezeichnet und betitelt, 60cm x 80cm. Varenr: 3540684 DKK 745 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-09-2014 18:48:00 DKK 298
Marianne Markussen, Acrylgemälde, 'The Mystery of God'
Marianne Markussen, Acrylgemälde, 'The Mystery of God'. Acryl auf Leinwand, 'The Mystery of God', von Marianne Markussen, unten rechts monogrammiert und datiert '2014', rückseitig bezeichnet und betitelt, 100cm x 100cm. Varenr: 3540652 DKK 1.489 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-09-2014 18:48:00 DKK 298
Bodil Bach Pedersen. Acrylgemälde, 'Ohne Titel'
Bodil Bach Pedersen. Acrylgemälde, 'Ohne Titel'. Acryl auf Leinwand, 'Ohne Titel' von Bodil Bach Pedersen, unten rechts signiert, rückseitig bezeichnet, 40cm x 60cm. Varenr: 3540213 DKK 596 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-09-2014 18:55:00 DKK 298
Bitten Søe Houmøller Pedersen, Acrylgemälde, 'He will be back'
Bitten Søe Houmøller Pedersen, Acrylgemälde, 'He will be back'. Acryl auf MDF-Platte, 'He will be back' von Bitten Søe Houmøller Pedersen, unten rechts signiert, rückseitig bezeichnet und betitelt, 120cm x 80cm. Varenr: 3540643 DKK 1.861 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-09-2014 18:58:00 DKK 335
Bodil Bach Pedersen, Acrylgemälde, 'Sandslotte'
Bodil Bach Pedersen, Acrylgemälde, 'Sandslotte'. Acryl auf Leinwand, 'Sandslotte', von Bodil Bach Pedersen, rechts unten signiert, rückseitig bezeichnet und betitelt, 40cm x 60cm. Varenr: 3540226 DKK 596 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-09-2014 19:10:00 DKK 298
Ingegerd Linder, olja på duk, män på hamnen (BUS)
Ingegerd Linder, olja på duk, män på hamnen (BUS). Ingegerd Linder, 1900-tal. Oljemålning på duk, signerad. Män på hamnen. 47x33 cm (67x54 cm). Varenr: 3546694 DKK 645 SE, Malmö, Baltzarsgatan 20-09-2014 19:13:00 DKK 242
Nils Forsberg målning (bus)
Nils Forsberg målning (bus). Nils Forsberg, 1870-1961. "Flodtrafik, Bangkok, Thailand". Olja på duk 81x100 cm. Signerad. Ram med bladguld. Varenr: 3547811 DKK 807 SE, Malmö, Baltzarsgatan 20-09-2014 19:18:00 DKK 242
Henrik Krogsholm. Akryl på lærred
Henrik Krogsholm. Akryl på lærred. Henrik Krogsholm født 1960. 100 x 100 cm. Signeret og dateret bagpå blindramme 'Henrik Krogsholm 2014 Varenr: 3544657 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-09-2014 19:36:00 DKK 700
Hans Furmaniak, cd
Hans Furmaniak, cd. Hans Furmaniak, f. 1954. Olie på lærred. Signeret på bagside. 130 x 130 cm. Varenr: 3550649 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-09-2014 19:37:00 DKK 300
Per Hillo. (cd). Living in colour. Akryl på lærred
Per Hillo. (cd). Living in colour. Akryl på lærred . Per Hillo født 1957. (cd) "Living in colour". Akryl på lærred. Sign. Per Hillo og betitlet på bagsiden, 150 x 100 cm. UR. Maleren Per Hillo er noget af et fænomen Han går sine helt egne veje, ofte helt uden om de anerkendte kanaler i dansk kunstliv. Men det tør siges at han har klaret sig ... Varenr: 3543457 DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 20-09-2014 19:45:00 DKK 1.150
Bjarne Gustav Carlsson, cd. Komposition med sømand.
Bjarne Gustav Carlsson, cd. Komposition med sømand.. Bjarne Gustav Carlsson, cd. (f. 1944): Komposition med sømand. Sign. Carlsson '79. Mål: 52 x 42,5 cm., inkl. passe partoute. Løs ramme medfølger. Bjarne Gustav Carlsson leverer gennemarbejdede værker, hvor der ofte er indarbejdet keramiske objekter: masker, krybdyr, fugle osv. Hans kunst er ... Varenr: 3542745 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-09-2014 20:00:00 DKK 325
Fredrico de Albinini, blandteknik, Michael Laudrup, 100x54 cm
Fredrico de Albinini, blandteknik, Michael Laudrup, 100x54 cm . Fredrico de Albinini, motiv av Michael Laudrup, 100x54 cm, Blandteknik på duk. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som fotograf i egen ... Varenr: 3542442 DKK 1.614 SE, Stockholm, Slakthusgatan 20-09-2014 20:01:00 DKK 262
Anne Vilsbøll cd. Monotypi på håndlavet papir
Anne Vilsbøll cd. Monotypi på håndlavet papir. Anne Vilsbøll f. 1951. Monotypi på håndlavet papir. Signeret på forsiden 'AV 06'. 40 x 30 (57 x 45) cm. Anne Vilsbøll, dansk maler og papirkunstner, uddannet i Danmark, Frankrig og USA. Fra begyndelsen af 1980'erne har Anne Vilsbøll sideløbende med studier ved europæiske og asiatiske ... Varenr: 3544835 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-09-2014 20:04:00 DKK 300
Lars Norrman, tjurfäktning samt kustmotiv, gouache (2) BUS
Lars Norrman, tjurfäktning samt kustmotiv, gouache (2) BUS. Tjurfäktning samt kustmotiv av Lars Norrman (1915-1979). Gouache på papper. Motivens mått ca 10x18 cm respektive 8,5x15,5 cm. Ramade. Signerade Lars Norrman. Ej examinerade ur ramar. (2) Varenr: 3549415 DKK 645 SE, Örebro, Aspholmen 21-09-2014 14:41:00 DKK 262
Anders Loman, Landskap (bus)
Anders Loman, Landskap (bus). Anders Loman, Landskap, olja på duk 42x48 cm. Signerad A Loman och daterad -28. Ramad. Varenr: 3537220 DKK 645 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-09-2014 17:16:00 DKK 242
Anders Loman, Grönskande landskap (bus)
Anders Loman, Grönskande landskap (bus). Anders Loman, Grönskande landskap. Olja på duk 67x87 cm. Signerad och daterad -39. Ramad Varenr: 3537219 DKK 1.210 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-09-2014 17:45:00 DKK 262
Walter Du Halde, olja på duk (bus)
Walter Du Halde, olja på duk (bus). Walter Du Halde f.1919, Chile, olja på duk, signerad, ramad. Bildmått 50x60 cm. Nedre högra hörnet med färgbortfall. (bus) Varenr: 3537611 DKK 968 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-09-2014 18:52:00 DKK 242
Art Junkies, akrylmaleri, 'Crystal World'
Art Junkies, akrylmaleri, 'Crystal World'. Akryl på lærred, 'Crystal World' af Art Junkies, med titel og nummereringen '2052' på bagsiden og forsynet med certifikat, 140 x 130x 3cm. Varenr: 3547028 DKK 16.379 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-09-2014 19:00:00 DKK 6.328
Art Junkies, akrylmaleri, 'Sapphiere Fields'
Art Junkies, akrylmaleri, 'Sapphiere Fields'. Akryl på lærred, 'Sapphiere Fields' af Art Junkies, med titel og nummereringen '2053' på bagsiden og forsynet med certifikat, 140 x 130x 3cm. Varenr: 3547030 DKK 16.379 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-09-2014 19:05:00 DKK 6.328
Art Junkies, akrylmaleri, 'Birth of the Empires'
Art Junkies, akrylmaleri, 'Birth of the Empires'. Akryl på lærred, 'Birth of the Empires' af Art Junkies, med titel og nummereringen '2049' på bagsiden og forsynet med certifikat, 200 x 100x 3cm. Varenr: 3547035 DKK 18.613 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-09-2014 19:10:00 DKK 6.701
Art Junkies, akrylmaleri, 'Sun Dancers'
Art Junkies, akrylmaleri, 'Sun Dancers'. Akryl på lærred, 'Sun Dancers' af Art Junkies, med titel og nummereringen '2046' på bagsiden og forsynet med certifikat, 110 x 140x 3cm. Varenr: 3547042 DKK 15.635 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-09-2014 19:15:00 DKK 5.956
<<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 14  >>