Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne billedkunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd.
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd. . Komposition af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Sign. Mads Stage samt dat. 1992. Olie på plade. 100 x 122 cm. Uindrammet. Varenr: 3586789 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 13:06:00 DKK 375
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd. . Komposition af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Sign. Mads Stage samt dat. 1994. Nr. 67. Olie på plade. 100 x 122 cm. Uindrammet. Varenr: 3586795 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 13:09:00 DKK 375
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd. . Komposition af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Sign. Mads Stage samt dat. 1994. Nr. 63. Olie på plade. 100 x 122 cm. Uindrammet. Varenr: 3586793 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 13:09:00 DKK 375
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd. . Komposition af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Sign. Mads Stage samt dat. 1991. Nr. 27. Olie på plade. 100 x 122 cm. Uindrammet. Varenr: 3586792 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 13:09:00 DKK 325
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd. . Komposition af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Sign. Mads Stage samt dat. 1992. Nr. 37. Olie på plade. 100 x 122 cm. Uindrammet. Varenr: 3586791 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 13:09:00 DKK 325
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd. . Komposition af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Sign. Mads Stage samt dat. 1991. Nr. 41. Olie på plade. 100 x 122 cm. Uindrammet. Varenr: 3586790 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 13:09:00 DKK 325
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd. . Komposition af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Sign. Mads Stage samt dat. 1993. Nr. 47. Olie på plade. 100 x 122 cm. Uindrammet. Varenr: 3586794 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 13:09:00 DKK 375
Anne Thorseth, komposition, akvarel på papir, cd
Anne Thorseth, komposition, akvarel på papir, cd. Komposition, af Anne Thorseth (født 1952). Akvarel på papir, sign. AT, 21 x 30 (45 x 62 cm.) Varenr: 3591780 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-10-2014 14:00:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, 19/20 årh. Maleri
Ubekendt kunstner, 19/20 årh. Maleri. Ubekendt kunstner efter Johannes Vermeer. 'Pige, som læser brev ved åbent vindue'. Usign. "Kopie nach No. 1336 der Gemälde Galerie, Dresden 1921". Olie på lærred. 83 x 64 cm. (102 x 81 cm.). Varenr: 3598915 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 14:01:00 DKK 350
Mads Stage, olie på plade, komposition. cd. . Komposition af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Sign. Mads Stage. Nr. 13. Olie på plade. 98 x 121 cm (102 x 125 cm). Indrammet. Varenr: 3586990 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 14:13:00 DKK 350
Finn Andersen, komposition med huse, olie på lærred samt akvarel, cd (2)
Finn Andersen, komposition med huse, olie på lærred samt akvarel, cd (2). Finn Andersen 1907-1987, komposition med huse, olie på lærred samt akvarel, begge sign., 42 x 27 cm. (57 x 42 cm.), 42 x 84 cm. (45 x 87 cm.) (2) Varenr: 3580537 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-10-2014 14:23:00 DKK 325
Jesper Østerbye, olie på plade og lærred, kompositioner (cd 3)
Jesper Østerbye, olie på plade og lærred, kompositioner (cd 3). Kompositioner af Jesper Østerbye (f. 1937), olie på lærred og på plade. Alle sign. Rammemål 45 x 54 - 54 x 60 cm. Lærredet fremstår med enkelte huller. (3) Varenr: 3597548 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-10-2014 14:43:30 DKK 300
Emil Marott. Religiøst motiv.1900-tallet
Emil Marott. Religiøst motiv.1900-tallet. Emil Marott. Religiøst motiv. Olie på lærred. Sign. Emil Marott samt dateret 40. 56 x 44 ( 75 x 63 ) cm Varenr: 3582596 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-10-2014 14:57:00 DKK 300
Peter Stuhr cd. Komposition. Olie på papir.
Peter Stuhr cd. Komposition. Olie på papir. . Peter Stuhr f. 1951 cd: 'Fon Tæng'. Sign. Peter Stuhr 1993. Olie på papir. Lysmål 59 x 44 (82 x 66) cm. Indrammet bag glas. Varenr: 3592660 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 15:00:00 DKK 325
Frede Jensen. To akvareller, cd (2)
Frede Jensen. To akvareller, cd (2). Frede Jensen. To akvareller, et betitlet 'Frederikshavn' samt komposition med kirke. Sign. samt dat. 1988. 12 x 18 cm. (2) Varenr: 3546260 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 15:01:00 DKK 300
Mads Stage, olie på plade, kompositioner. cd. (3)
Mads Stage, olie på plade, kompositioner. cd. (3). Kompositioner af Mads Stage (1922-2004). Sign. Mads Stage. samt dat. hhv. 1996, 1995, 1993. Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. 1 værk á 122 x 44,5 cm samt 2 værker á 44,5 x 122 cm. (3) Varenr: 3587177 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 15:08:00 DKK 350
Gay Christensen cd. Komposition. Olie på pap
Gay Christensen cd. Komposition. Olie på pap. Gay Christensen født 1950 cd: Komposition. Sign. Gay-88. Olie på pap.70 x 100 (81 x 111) cm. Indrammet bag glas. Varenr: 3592676 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 15:09:00 DKK 325
John Ørum Jensen. Maleri
John Ørum Jensen. Maleri. John Ørum Jensen f. 1941: Komposition. Sign. på bagsiden Ørum 14. Olie på lærred. 40 x 30 ( 44 x 34) cm. Varenr: 3567270 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 15:12:00 DKK 300
Lars Lundgren cd, 'Color Construction IV'
Lars Lundgren cd, 'Color Construction IV'. Lars Lundgren cd. Komposition, olie på papir, signeret Lars Lundgren 1995, betitlet Color Construction IV, 86 x 60 cm (108 x 78 cm). Varenr: 3600020 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-10-2014 15:12:00 DKK 325
Mads Stage, litografi samt akvarel, kompositioner. cd. (4)
Mads Stage, litografi samt akvarel, kompositioner. cd. (4). Kompositioner af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. To litografier sign. Mads Stage, 32/100. Samt to akvareller, ét fremstår sign. Mads Stage, ét fremstår usign. Varrierende størrelser. Indrammede. (4) Varenr: 3587184 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 15:13:00 DKK 300
Hans Voigt Steffensen cd. Akvarel
Hans Voigt Steffensen cd. Akvarel. Hans Voigt Steffensen f. 1941 cd: Liggende model. Sign. Voigt S. Akvarel på papir. 18 x 16,5 (42 x 37) cm. Varenr: 3592678 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 15:14:00 DKK 625
Mads Stage, akvarel samt olie på papir, kompositioner. cd. (2)
Mads Stage, akvarel samt olie på papir, kompositioner. cd. (2). Kompositioner af Mads Stage (1922-2004). Udført i forbindelse med opførelsen af Storebæltsbroen. Fremstår usign. Akvarel, 22, 5 x 24 cm (54 x 60 cm). Olie og bly på papir, 31 x 37 cm (54 x 60 cm). (2) Varenr: 3587197 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 15:17:00 DKK 300
Margrethe Bæk, olie på lærred, komposition. cd
Margrethe Bæk, olie på lærred, komposition. cd. Komposition af Margrethe Bæk (f. 1940). Sign. Margrethe Bæk samt dat. 1994. Olie på lærred. 99 x 75 cm Fremstår løs i rammen samt bule i lærred. Varenr: 3574627 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 15:22:00 DKK 300
Borg Peders, abstrakt komposition, olie på plade
Borg Peders, abstrakt komposition, olie på plade. Borg Peders, 1900-tallet, abstrakt komposition, olie på plade, sign., 60 x 50 cm. (63 x 53 cm.) Varenr: 3589117 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-10-2014 15:28:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, olie på lærred, 'Komposition Chr. Havn IV'.
Ubekendt kunstner, olie på lærred, 'Komposition Chr. Havn IV'. . 'Komposition Chr. Havn IV' af ubekendt kunstner. Signeret. samt dat. 1972. Olie på lærred. 99 x 65 cm (104 x 70 cm) Varenr: 3574666 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 15:32:00 DKK 375
Ubekendt kunstner, olie på lærred, landskabskomposition.
Ubekendt kunstner, olie på lærred, landskabskomposition. . Landskabskomposition af ubekendt kunstner. Signeret samt dat. 1986. Olie på lærred. 90 x 99 cm (93,5 x 103 cm) Varenr: 3574697 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-10-2014 15:34:00 DKK 450
Peter Christoffersen cd. Maleri og akvarel (2)
Peter Christoffersen cd. Maleri og akvarel (2). Peter Christoffersen f. 1945 cd: Færøsk bygd. Sign. P. Christoffersen 90. Olie på lærred. 30 x 40 (33 x 43) cm. 'Eldur'. Sign. P. Christoffersen. Akvarel på papir. Lysmål 28,5 x 22 (44 x 33) cm. (2) Varenr: 3592688 DKK 1.600 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 15:39:00 DKK 650
Jens Birkemose cd. Mixed media
Jens Birkemose cd. Mixed media. Jens Birkemose f. 1943 cd: Komposition. Sign. J. Birkemose 82. Blandteknik på papir. 107 x 78 (128 x 98) cm. Varenr: 3596565 DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 15:42:00 DKK 3.100
Poul Agger cd. Komposition. Olie på lærred.
Poul Agger cd. Komposition. Olie på lærred. . Poul Agger f. 1936 cd: 'Hvid sky og sort og rød maske'. Sign. Poul Agger 97. Olie på lærred. 66 x 60 (68 x 62) cm. Varenr: 3593240 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-10-2014 15:47:00 DKK 525
Borko Petrovic, 'Ukraine', 100x90 cm
Borko Petrovic, 'Ukraine', 100x90 cm. Borko Petrovic, född 1971, Serbien. olja på duk 100x90 cm. Signerad samt daterad 2014. Ramad. Borko Petrovic författaren / målare / ledamot i ULUS Han ställde ut i New York, Storbritannien, Schweiz, Spanien, Italien. Hans målningar finns i många samlingar i Serbien och utomlands. Varenr: 3590817 DKK 6.483 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-10-2014 15:53:42 DKK 2.431
<<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 17  >>