Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne billedkunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tanja Babic, Grå nyans, 70x101 cm
Tanja Babic, Grå nyans, 70x101 cm. Tanja Babic, född 1978, Serbien. Utan titel, blandteknik på papper, 70x101 cm. Signerad Tanja Ba samt daterad -13. Ej ramad. Tanja Babic utexaminerades från Konstnärliga fakulteten på universitet i Belgrad 2003, och har även avslutat masterstudier på samma universitet 2006. Tanja är medlem i ... Varenr: 3376346 DKK 1.645 SE, Stockholm, Slakthusgatan 18-04-2014 21:12:00 DKK 267
Stig Ghylfe 'Instängda' Emalj (bus)
Stig Ghylfe 'Instängda' Emalj (bus). 'Instängda' av Stig Ghylfe (1925-2000, Sverige). Emalj. Signerad. Titel a tergo i blyerts. Bildmått: 16 x 16 cm. Rammått: 21x 21 cm. Något kantstött. Varenr: 3379011 DKK 658 SE, Örebro, Aspholmen 19-04-2014 13:44:00 DKK 267
Peter Lundberg, olie på lærred, komposition, cd
Peter Lundberg, olie på lærred, komposition, cd. Komposition, af Peter Lundberg (f. 1955). Olie på lærred, signeret samt dateret Peter Lundberg '98. 40 x 33 cm (43 x 36 cm). Varenr: 3376184 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 13:50:00 DKK 300
Helge Refn, portræt, gouache og bly, cd
Helge Refn, portræt, gouache og bly, cd. Portræt, af Helge Refn (1908-1985). Gouache og bly, sign. Helge Refn. 53 x 42 cm (68 x 56 cm). Papir fremstår gulnet. Professionelt indrammet hos Frese & Sønner, København. Varenr: 3374538 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 14:00:00 DKK 525
Bjørn Nørgaard / Kunst på Fade
Bjørn Nørgaard / Kunst på Fade. Bjørn Nørgaards donation til projektet Kunst på Fad. Staven måler ca. 90 cm lang og 10 cm bred og var del af udstillingen Kunst på Fad til fordel for Fregatten Jylland. NB: Forlænet auktionsperiode. 30 danske anerkendte kunstnere gik i foråret sammen med verdens største ... Varenr: 3377986 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 14:02:00 DKK 725
Genc Përmeti, Figurkomposition, Olie på lærred
Genc Përmeti, Figurkomposition, Olie på lærred. Figurkomposition af Genc Përmeti (f. 1965), olie på lærred. Sign. 48 x 66 cm. Varenr: 3376662 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:08:00 DKK 300
Yespr, akryl på lærred, komposition, cd
Yespr, akryl på lærred, komposition, cd. Komposition, af Yespr. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden, 100 x 100 cm Varenr: 3363203 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:20:00 DKK 525
Jeppe Juel Jensen, 'Landskab med skygger', olie på lærred, cd
Jeppe Juel Jensen, 'Landskab med skygger', olie på lærred, cd. 'Landskab med skygger', af Jeppe Juel Jensen (f. 1930). Olie på lærred. Sign. og dat. J.J.J. 58. 60 x 70 cm Varenr: 3376762 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 15:39:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, byparti
Ubekendt kunstner, byparti. Ubekendt kunstner, 1900-tallet, byparti, olie på lærred. Sign. P. Dupont. 76 x 65 cm. (87 x 76 cm.) Varenr: 3369453 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 15:40:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, olie på lærred, skovparti
Ubekendt kunstner, olie på lærred, skovparti . Ubekendt kunstner, skovparti med bøgetræer, vinter, olie på lærred, usign. 64x64 cm (80x81 cm). Med afskalninger. Varenr: 3345909 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 16:00:00 DKK 300
Kai Husum, vinterlandskab, olie på lærred, cd.
Kai Husum, vinterlandskab, olie på lærred, cd.. Kai Husum 1933-2007, vinterlandskab, olie på lærred, sign. Kai Husum, 61 x 76 cm. (80 x 94 cm.) Varenr: 3357087 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 16:41:00 DKK 300
Lars Serena, Marine med skib, cd
Lars Serena, Marine med skib, cd. Lars Serena født 1938, Marine med skib, olie på lærred, sign. monogram LS, 24 x 30 cm. (35 x 41 cm.) Varenr: 3364213 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 19-04-2014 17:43:00 DKK 325
Yousef Ismaile. Bemalet masonit i pyramideform. CD
Yousef Ismaile. Bemalet masonit i pyramideform. CD. Yousef Ismaile. Bemalet masonit i pyramideform. Varenr: 3376392 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 18:50:00 DKK 300
Benno Arzt, akryl på duk, 'Hög position'
Benno Arzt, akryl på duk, 'Hög position'. Benno Arzt f. 1941, akryl på duk, 'Hög position'. Signerad samt a tergo betitlad. Mått: 120x100 cm Varenr: 3373054 DKK 3.701 SE, Malmö, Baltzarsgatan 19-04-2014 19:11:00 DKK 905
Peter Lundberg, olie på lærred, komposition, cd. Komposition, af Peter Lundberg (f. 1955). Olie på lærred, signeret samt dateret Peter Lundberg '98. 55 x 46 cm (58 x 49 cm). Varenr: 3376189 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 19:50:00 DKK 300
Peter Lundberg, olie på lærred, komposition, cd. Komposition, af Peter Lundberg (f. 1955). Olie på lærred, signeret samt dateret Peter Lundberg '98. 55 x 46 cm (58 x 49 cm). Varenr: 3376187 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 19:51:00 DKK 300
Benno Arzt, akryl på duk, 'Möte vid oasen'
Benno Arzt, akryl på duk, 'Möte vid oasen'. Benno Arzt f. 1941, akryl på duk, 'Möte vid oasen' Signerad samt a tergo betitlad. Mått: 120x100 cm Varenr: 3373053 DKK 3.701 SE, Malmö, Baltzarsgatan 19-04-2014 20:08:00 DKK 1.069
Lo Maalue Lynghøj aka Artdiva
Lo Maalue Lynghøj aka Artdiva. Lo Maalue Lynghøj aka Artdiva. Komposition, akryl og tusch på lærred. sign. bagpå Artdiva. 100 x 100 cm. Varenr: 3361249 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 20:13:00 DKK 725
Lo Maalue Lynghøj aka Artdiva
Lo Maalue Lynghøj aka Artdiva. Lo Maalue Lynghøj aka Artdiva. Komposition, akryl og tusch på lærred. sign. bagpå ArtDiva. 40 x 60 cm. Varenr: 3361258 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 20:20:00 DKK 400
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Jewel of the Seychellen'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Jewel of the Seychellen'. 'Jewel of the Seychellen' af Bozena Ossowski (f. 1964), olie på lærred. Sign. monogram. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. 120 x 80 cm. U.R. Dobbelt blændramme. Varenr: 3376314 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-04-2014 20:22:00 DKK 825
Antoine Klinkhamer, oliemaleri 'Ohne Titel'
Antoine Klinkhamer, oliemaleri 'Ohne Titel' . Olie på lærred, 'Ohne Titel' af Antoine Klinkhamer (f. 1952), signeret og dateret '2003' på bagsiden, 116x130,5cm. Varenr: 3352500 DKK 8.959 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-04-2014 18:54:00 DKK 6.346
Lars Fantasiformidler Elgidh. Komposition, olie på lærred, 2014
Lars Fantasiformidler Elgidh. Komposition, olie på lærred, 2014 . Lars Fantasiformidler Elgidh f.1973. Komposition betitlet: "Tilbage Til Dette Øjeblik", olie på lærred sign. og dateret Lars Elgidh 2014. 140 x 160 cm. Uindrammet. Der er et par mindre rifter i lærredet, som en del af kunstværket, disse har på bagsiden fået følgende bemærkning fra Lars Elgidh: ... Varenr: 3370693 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 20-04-2014 19:00:00 DKK 325
Heinz Grüll, oliemaleri 'Köbogen'
Heinz Grüll, oliemaleri 'Köbogen'. Olie på lærred, 'Köbogen' af Heinz Grüll (f. 1949), signeret. 100x100cm. Varenr: 3362754 DKK 8.212 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-04-2014 19:10:00 DKK 5.226
Birte Schuler, oliemaleri, 'Wasermusik III'
Birte Schuler, oliemaleri, 'Wasermusik III'. Olie/nodeblade/schellak, 'Wasermusik III' af Birte Schuler (f. 1969), signeret på bagsiden. 100x100 cm. Varenr: 3356481 DKK 8.212 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-04-2014 19:20:00 DKK 2.986
Heinz Grüll, oliemaleri 'Schloss Benrath'
Heinz Grüll, oliemaleri 'Schloss Benrath'. Olie på lærred, 'Schloss Benrath' af Heinz Grüll (f. 1949), signeret, 50x80cm. Varenr: 3362724 DKK 8.212 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-04-2014 19:20:00 DKK 2.613
Antoine Klinkhamer, oliemaleri 'Ohne Titel' . Olie på lærred, 'Ohne Titel' af Antoine Klinkhamer (f. 1952), signeret og dateret '1998' på bagsiden. Indrammet. 190x90 cm (billedmål ekskl. ramme). Varenr: 3352504 DKK 13.439 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-04-2014 19:30:00 DKK 8.586
Julia Rion. Olja på duk 'Power of Heaven'
Julia Rion. Olja på duk 'Power of Heaven'. Julia Rion, f. 1966. Olja på duk. 'Power of Heaven'. Signerad och daterad 2014. Oramad. 60x50 cm. Varenr: 3374648 DKK 3.290 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 20-04-2014 19:30:00 DKK 1.069
Poul Johansen. Mennesket i Naturen.
Poul Johansen. Mennesket i Naturen. . Poul Johansen. Mennesket i Naturen. 1976. Olie på lærred 32 x 40 cm. (42 x 34) Varenr: 3377814 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2014 19:35:00 DKK 300
Antoine Klinkhamer, oliemaleri 'Ohne Titel' . Olie/pigmenter på lærred, 'Ohne Titel' af Antoine Klinkhamer (f. 1952), signeret og dateret '2006' på bagsiden. Indrammet. 140x100cm. (billedmål ekskl. ramme). Varenr: 3352497 DKK 13.439 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-04-2014 19:53:00 DKK 7.093
Hans Øllgaard cd. 'Natbadet', olie på lærred
Hans Øllgaard cd. 'Natbadet', olie på lærred. Hans Øllgaard 1911-1969. 'Natbadet'. Betegnet og betitlet på bagsiden: H. Øllgaard 1945-1946'. Udstillingsetiket. Olie på lærred. 122 x 128 cm. Varenr: 3369837 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-04-2014 19:59:00 DKK 625
<<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 14  >>