Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne billedkunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 23  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Jonas Fredén akrylmålning
Jonas Fredén akrylmålning. JONAS FREDÉN (född 1959), "Den franska cigaretten", signerad Fredén, akryl på duk, ca 35x27 cm Varenr: 3779900 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 31-03-2015 22:30:00
Se mere
Max Cederberg oljemålning
Max Cederberg oljemålning. MAX CEDERBERG (1897-1984): Motiv från Österlen, signerad E. Cederberg, olja på pannå, 26x34 cm Varenr: 3779902 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 31-03-2015 22:34:00
Se mere
Bernt Ringqvist oljemålning
Bernt Ringqvist oljemålning. BERNT RINGQVIST (1917-1966): Kvinna med huvudbonad, monogramsignerad BR, olja på pannå, ca 22x18 cm Varenr: 3779908 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 31-03-2015 22:46:00
Se mere
Pär Lindblad oljemålning
Pär Lindblad oljemålning. PÄR LINDBLAD (1907-1981): Kvinnor vid havet, signerad Pär Lindblad, olja på pannå, 28x32 cm Varenr: 3779914 DKK 1.597 SE, Stockholms Auktionsverk Online 31-03-2015 22:58:00
Se mere
Arnold W. Petersen cd, Vinterlandskab, olie på lærred
Arnold W. Petersen cd, Vinterlandskab, olie på lærred. Arnold W. Petersen (1912-1986), Vinterlandskab, olie på lærred. Sign. Arnold W. Petersen. 39 x 49 (54 x 64) cm Varenr: 3737137 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2015 10:08:23 DKK 300
Albert Johannsen, olie på lærred, kystlandskab (cd)
Albert Johannsen, olie på lærred, kystlandskab (cd). Kystlandskab af Albert Johannsen (1890-1975), olie på lærred. Sign. A Johannsen. 60 x 75 cm (66 x 81) Varenr: 3772848 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 10:29:19 DKK 325
Carsten Nash, figurkomposition, olie på lærred, 'Tango' (cd)
Carsten Nash, figurkomposition, olie på lærred, 'Tango' (cd). Figurkomposition, 'Tango' olie på lærred, Carsten Nash født 1946, sign. og dat. Carsten Nash 1988, 58 x 65 cm. (60 x 67) Med bule og afskalning Varenr: 3780295 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-04-2015 11:27:00 DKK 300
Alma Dysted. olie på lærred, cd
Alma Dysted. olie på lærred, cd . Blomsteropstilling af Alma Dysted. (1901-1981). Olie på lærred. Usign. 76 x 65 cm. Varenr: 3758911 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 11:59:00 DKK 350
Eric Hallström blandteknik
Eric Hallström blandteknik. ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): "Blommor i fönstret", signerad Eric Hallström, 1937, blandteknik, 37x44 cm Varenr: 3781426 DKK 1.997 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-04-2015 12:04:00
Se mere
Tove Schultz, olie på lærred, komposition.
Tove Schultz, olie på lærred, komposition. . Komposition af Tove Schultz. Monogramsigneret TS. Olie på lærred. 37 x 84 cm (36 x 83 cm). Varenr: 3771196 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 12:39:00 DKK 300
P. Petersen Friis, akvarel, komposition. cd.
P. Petersen Friis, akvarel, komposition. cd. . Komposition af P. Petersen Friis (1885-1946). Sign. P.P. Friis samt dat. 1942. Akvarel. 32 x 38 cm (48 x 57 cm). Varenr: 3771187 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 12:40:00 DKK 300
Emil A. Schou, akvarel, komposition. cd.
Emil A. Schou, akvarel, komposition. cd. . Komposition af Emil A. Schou. Sign. Emil A. Schou samt dat. 1951. Akvarel. 38 x 55 cm (49 x 66 cm). Varenr: 3771193 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 12:40:00 DKK 300
Aage Jessen, olie på lærred, landskabskomposition. cd.
Aage Jessen, olie på lærred, landskabskomposition. cd. . Landskabskomposition af Aage Jessen (1876-1961). Sign. Aage Jessen. Olie på lærred. 29 x 39 cm (42 x 52 cm). Varenr: 3771117 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 12:41:00 DKK 300
Aage Jessen, olie på lærred, landskabskomposition. cd. . Landskabskomposition af Aage Jessen (1876-1961). Sign. Aage Jessen. Olie på lærred. 29 x 39 cm (41 x 51 cm). Varenr: 3771118 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 12:41:00 DKK 300
Valdemar Albertsen, olie på lærred, komposition. cd.
Valdemar Albertsen, olie på lærred, komposition. cd. . Komposition af Valdemar Albertsen (1869-1954). Sign. V. Albertsen. Olie på lærred. 35 x 45 cm (49 x 58 cm). Varenr: 3771005 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 12:42:00 DKK 300
Sigvald Tingkær, olie på lærred, komposition. cd.
Sigvald Tingkær, olie på lærred, komposition. cd.. Komposition af Sigvald Tingkær (f. 1927). Sign. S. Tingkær. Olie på lærred. 62 x 52 cm (66 x 56 cm). Varenr: 3771095 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 12:42:00 DKK 300
Kjeld Parsum, mixed media, komposition. cd.
Kjeld Parsum, mixed media, komposition. cd. . Komposition af Kjeld Parsum (f. 1938). Sign. Parsum samt dat. '10. Mixed media. 19 x 19 cm (33 x 33 cm). Varenr: 3771113 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 12:42:00 DKK 300
Ölgemälde, unbekannter Künstler, 'Berglandschaft mit Tannen'
Ölgemälde, unbekannter Künstler, 'Berglandschaft mit Tannen'. Öl auf Platte, unten links undeutlich signiert, stark pastöser Auftrag. Bildmaß ohne Rahmen 81 cm x 70,5 cm. Varenr: 3726489 DKK 1.120 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-04-2015 12:45:00 DKK 299
Aage Strand. Olie på lærred cd
Aage Strand. Olie på lærred cd . Aage Strand. Olie på lærred. Landskab, sign. A.S. 70 x 100 cm. Varenr: 3767606 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 13:35:00 DKK 300
Henrik Krogsholm, akryl på lærred, komposition
Henrik Krogsholm, akryl på lærred, komposition. Komposition af Henrik Krogsholm f. 1960, akryl på lærred. Sign. på bagside Henrik Krogsholm. 100 x 100 cm. U.R. Varenr: 3771530 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 01-04-2015 13:35:00 DKK 700
Ubekendt kunstner. Interiør med herre der spiller på cello
Ubekendt kunstner. Interiør med herre der spiller på cello. Ubekendt kunstner. Interiør med herre der spiller på cello, olie på lærred. Sign. Birkeffeldt ?? 58. 80 x 66 cm. Varenr: 3745269 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 13:36:00 DKK 300
Göran Brunius
Göran Brunius. GÖRAN BRUNIUS (1911-2006): "Vid Nationalmuseum i Stockholm / Nat. mus. från slottet", signerad GB, olja på duk, 64x92 cm Varenr: 3781448 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-04-2015 13:44:00
Se mere
Karsten Møller, 'Hole in blue', komposition, mixed-media på lærred, cd.
Karsten Møller, 'Hole in blue', komposition, mixed-media på lærred, cd.. 'Hole in blue' af Karsten Møller, olie og bobleplast på lærred. Signeret på bagsiden: 'Karsten Møller 2000 - Hole in blue'. Mål: 71 x 90 cm (77 x 97 cm). Varenr: 3782431 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-04-2015 13:47:25 DKK 325
Ejner R. Kragh, Landskab, olie på lærred, skovsti (cd)
Ejner R. Kragh, Landskab, olie på lærred, skovsti (cd) . Lanskab, skovsti, olie på lærred, Einar R. Kragh 1903 - 1981, sign. Einar R. Kragh, 60 x 73 cm. (91 x 78) Fremstår med skjold bagpå lærredet samt lette krakelleringer (cd) Varenr: 3777798 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-04-2015 13:55:00 DKK 300
Nils Ameck
Nils Ameck. NILS AMECK (1898-1956): "Kattgränd Söder", signerad, blandteknik, 54x43 cm Varenr: 3781450 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-04-2015 14:04:00
Se mere
Anders Palmér olja
Anders Palmér olja. ANDERS PALMÉR (född 1958): Sudret, Gotland, signerad Palmér, olja på duk, 140x115 cm Varenr: 3781454 DKK 4.792 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-04-2015 14:20:00
Se mere
Preben Rasmussen, olie på plade, parti fra Paris
Preben Rasmussen, olie på plade, parti fra Paris. Parti fra Paris af Preben Rasmussen, cd, olie på plade, sign. PR, 36x48 cm. (47x55 cm). Enkelte krakeleringer. Varenr: 3782218 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-04-2015 14:39:25 DKK 300
Folmer Bendtsen, olie på lærred, parti fra Sydhavnen (cd)
Folmer Bendtsen, olie på lærred, parti fra Sydhavnen (cd). Parti fra Sydhavnen af Folmer Bendtsen (1907-1993), olie på lærred. Sign. Folmer Bendtsen. 65 x 81 cm (83 x 99). Varenr: 3780328 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 14:56:00 DKK 2.300
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. >Fremstår med revne i lærred Varenr: 3782598 DKK 2.200 DK, Helsingør, Støberivej 01-04-2015 14:56:25 DKK 400
Jan Wolf. Maleri
Jan Wolf. Maleri. Jan Wolf f. 1944: 'Life is Colours Bilbao Wolf Mode'. Sign. og betitlet på bagsiden. Akryl på lærred. 100 x 100 cm. U.r. Varenr: 3782475 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-04-2015 15:07:00 DKK 300
<<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 23  >>