Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne billedkunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 20  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Göran Hausenkamp, akryl på duk, kvinnostudie (BUS)
Göran Hausenkamp, akryl på duk, kvinnostudie (BUS). Göran Hausenkamp, f. 1962. Akryl på duk, signerad. 150x110 cm, oramad. Inramning rekommanderas. Varenr: 3841449 DKK 3.232 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-05-2015 20:05:00 DKK 242
Josh Smith, silketryk på lærred, komposition.
Josh Smith, silketryk på lærred, komposition. . Komposition af Josh Smith (f. 1978). Silketryk på lærred. Sign. Josh Smith samt dat. 2007. 61 x 45,5 cm. Se alle auktionerne her Varenr: 3825087 DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:07:00 DKK 15.000
Jeppe Vontilius. Portrætstudie.
Jeppe Vontilius. Portrætstudie.. Jeppe Vontilius 1915-1994 cd: Siddende kvinde med bog. Sign. I.V. Olie på lærred klæbet på plade. Mål: 40 x 36 cm, (41x37). Varenr: 3849663 DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-05-2015 20:08:00 DKK 3.200
Michael Kvium, akvarel og gouache på papir, 'Short Stories', cd
Michael Kvium, akvarel og gouache på papir, 'Short Stories', cd. 'Short Stories', af Michael Kvium (f. 1955). Akvarel og gouache på papir. Sign. samt dat. Kvium 10. 25 x 25cm. (33,5 x 33,5 cm.). Værket var i 2011-12 med på udstillingen "Freestyle Tales", der blev vist på Kastrupgårdsamlingen, Færøernes Kunstmuseum, Horsens Kunstmuseum samt Horst-Janssen ... Varenr: 3838578 DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:08:00 DKK 17.000
Michael Kvium, olie på lærred, 'Basic Rhythm II', cd
Michael Kvium, olie på lærred, 'Basic Rhythm II', cd. 'Basic Rhythm II', af Michael Kvium (f. 1955). Olie på lærred. Sign. og dat. Kvium 96. 165 x 150 cm. Udstillet: "Michael Kvium - Jaywalking Eyes", ARoS Aarhus Kunstmuseum, 2006. Proveniens: Galleri Faurschou, København. Se alle auktionerne her Varenr: 3798963 DKK 125.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:10:00 DKK 70.000
Göran Hausenkamp, akryl på duk, kvinnostudie (BUS). Göran Hausenkamp, f. 1962. Akryl på duk, signerad. 150x110 cm, oramad. Inramning rekommanderas. Varenr: 3841448 DKK 3.232 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-05-2015 20:10:00 DKK 303
Henrik Westergaard. To kompositioner. 2011. Mixed media på plade (cd) (2)
Henrik Westergaard. To kompositioner. 2011. Mixed media på plade (cd) (2). Henrik Westergaard (f. 1962). To kompositioner. 2011. Mixed media på plade. En sign. og dat. på bagsiden. 14 x 24 cm (16,5 x 26,5 cm)(cd) (2) Henrik Westergaard er uddannet på Aarhus Kunstakademi, Holstebro Højskole for Kunst samt Sønderjyllands Kunstakademi. Han er en ægte repræsentant for det,... Varenr: 3845763 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-05-2015 20:11:00 DKK 300
Andrej Kolkoutine, olie på lærred, figurkomposition, cd
Andrej Kolkoutine, olie på lærred, figurkomposition, cd. Figurkomposition, af Andrej Kolkoutine (f. 1957). Olie på lærred. Sign. og dat. Kolkoutine 1995. 160 x 120 cm (164 x 124 cm) Se alle auktionerne her Varenr: 3821970 DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:13:00 DKK 7.000
Josh Smith, silketryk på lærred, komposition. . Komposition af Josh Smith (f. 1978). Silketryk på lærred. Sign. Josh Smith samt dat. 2007. 61 x 45,5 cm. Se alle auktionerne her Varenr: 3825099 DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:13:00 DKK 15.000
Henrik Krogsholm. Maleri. cd
Henrik Krogsholm. Maleri. cd. Henrik Krogsholm født 1960. Abstrakt komposition. Akryl på lærred. Signeret på blindramme 'Henrik Krogsholm'. 120 x 120 cm. Uindrammet. Varenr: 3826267 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-05-2015 20:14:00 DKK 1.250
Marie Sandberg oljemålning
Marie Sandberg oljemålning. MARIE SANDBERG (född 1961): Kvinnoporträtt, signerad och daterad Marie Sandberg -02, olja på duk, 140x126 cm Varenr: 3849059 DKK 2.424 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-05-2015 20:15:00
Se mere
Hanne Mix Mikkelsen. Landskabsabstraktion, akryl på lærred (cd)
Hanne Mix Mikkelsen. Landskabsabstraktion, akryl på lærred (cd). Landskabsabstraktion af Hanne Mix Mikkelsen (f. 1962). Akryl på lærred. Sign. H. Mix Mikkelsen. 90 x 120 cm. Uden ramme. Varenr: 3849166 DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:17:00 DKK 550
Jens Ulrich Petersen. Uden titel, olie på lærred
Jens Ulrich Petersen. Uden titel, olie på lærred. Figurkomposition af Jens Ulrich Petersen (f. 1947), olie på lærred, sign. på bagsiden. 80 x 60 cm. (84 x 64 cm.) Læs kunstnerprofil her Varenr: 3818692 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:18:00 DKK 375
Juan Carlos Fierro. 'Synchronized', 2010, mixed media på lærred
Juan Carlos Fierro. 'Synchronized', 2010, mixed media på lærred. 'Synchronized' af Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia), mixed media på lærred, sign. Fierro 10. 100 x 100 cm. (103 x 103 cm.) Læs kunstnerprofil her Varenr: 3827010 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:19:00 DKK 5.000
Hans Degner, akrylmaleri, 'Fiction'
Hans Degner, akrylmaleri, 'Fiction'. Akryl på lærred, 'Fiction' af Hans Degner (f. 1964), signeret, med titel og dateringen 'Berlin 2013' på bagsiden, 150 x 100cm. Varenr: 3750547 DKK 5.217 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-05-2015 20:20:00 DKK 3.726
Michael Kvium, olie på lærred, 'Basic Rhythm II', cd. 'Basic Rhythm II', af Michael Kvium (f. 1955). Olie på lærred. Sign. og dat. Kvium 96. 165 x 150 cm. Udstillet: "Michael Kvium - Jaywalking Eyes", ARoS Aarhus Kunstmuseum, 2006. Proveniens: Galleri Faurschou, København. Se alle auktionerne her Varenr: 3798962 DKK 125.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:20:00 DKK 72.000
Josh Smith, silketryk på lærred, komposition. . Komposition af Josh Smith (f. 1978). Silketryk på lærred. Sign. Josh Smith samt dat. 2007. 61 x 45,5 cm. Se alle auktionerne her Varenr: 3825089 DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:21:00 DKK 15.000
Hans Christian Rylander, olie / akryl på lærred, komposition
Hans Christian Rylander, olie / akryl på lærred, komposition . 'Kronprinsen og venner' komposition af Hans Christian Rylander (f. 1934), olie / akryl på lærred, signeret monogram & på bagsiden Hans Christian Rylander 2012-14. 116 x 89 cm. (120 x 93) Hans Christian Rylander fremstod fra begyndelsen som et koloristisk talent. Tidligt udviklede han ... Varenr: 3551163 DKK 25.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-05-2015 20:22:00 DKK 10.000
Andreas Schulenburg, mixed media på papir, komposition, cd
Andreas Schulenburg, mixed media på papir, komposition, cd. Komposition, af Andreas Schulenburg (f. 1975). Mixed media på papir. Usign. 76 x 99 cm (81 x 104 cm) Se alle auktionerne her Varenr: 3816325 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:24:00 DKK 900
Robert Jacobsen. Komposition. cd
Robert Jacobsen. Komposition. cd. Robert Jacobsen 1912-1993. Komposition. Gouache og laseret blæk på påpir. Sign. Robert Jacobsen. Lysmål 97 x 68 cm. (114 x 82) Varenr: 3850400 DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:25:00 DKK 9.000
Peter Nyborg. 'Raven a wing', olie på lærred, 2011
Peter Nyborg. 'Raven a wing', olie på lærred, 2011. Peter Nyborg f. 1937. Abstrakt komposition betitlet 'Raven a wing', olie på lærred. Sign. Nyborg samt signeret, dateret og betitlet på bagsiden: P. Nyborg, 2011. 90 x 120 (94 x 124) cm. Varenr: 3829415 DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 28-05-2015 20:25:00 DKK 1.150
Juan Carlos Fierro. 'Marine Platform', 2015, mixed media på lærred
Juan Carlos Fierro. 'Marine Platform', 2015, mixed media på lærred. 'Marine Platform' af Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia), mixed media på lærred, sign. Fierro. 50 x 180 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Varenr: 3844284 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:26:00 DKK 5.000
Bjørn Wiinblad cd, Komposition ' Mødrehjælpen' , guache og tusch  på papir.
Bjørn Wiinblad cd, Komposition ' Mødrehjælpen' , guache og tusch på papir. . Bjørn Wiinblad 1918- 2000. Komposition med kvinde og børn, guache og tusch på papir, sign. Bjørn Wiinblad 1992. 52 x 40 cm.(71x59) cm. Dette værk er originalen til en serie på 300 reproduktioner , der blev lavet af Bjørn Wiinblad i 1992 til fordel for Mødrehjælpens arbejde med kvinder og børn.... Varenr: 3790865 DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-05-2015 20:27:00 DKK 5.000
Jens Ulrich Petersen. Figurkomposition, olie på lærred
Jens Ulrich Petersen. Figurkomposition, olie på lærred. Figurkomposition af Jens Ulrich Petersen (f. 1947), fra serien 'Byens billeder', olie på lærred, sign. på bagsiden. 80 x 60 cm. (84 x 64 cm.) Læs kunstnerprofil her Varenr: 3818673 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:29:00 DKK 325
Michael Kvium, tre-delt litografi, 'Wasteland'. cd.
Michael Kvium, tre-delt litografi, 'Wasteland'. cd. . 'Wasteland' af Michael Kvium (f. 1955). Tre-delt litografi, E.A, 6/9. Sign. Kvium samt dat. 2008. 67 x 198,5 cm (79 x 211 cm.) Se alle auktionerne her Varenr: 3825115 DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:29:00 DKK 15.000
Jeppe Vontilius, cd. Siddende kvinde, olie på lærred.
Jeppe Vontilius, cd. Siddende kvinde, olie på lærred.. Jeppe Vontilius 1915-1994 cd: Siddende kvinde med bog. Sign. I.V. Olie på lærred. Mål: 82 x 75 cm, (83x76). Varenr: 3849661 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-05-2015 20:30:00 DKK 1.200
Per Eli. Komposition, akryl på lærred
Per Eli. Komposition, akryl på lærred. Per Eli (født 1957) Komposition. Akryl på lærred. Sign. Per Eli. 100 x 180 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Varenr: 3712534 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:30:00 DKK 5.000
Oluf Høst, olie på lærred, Parti fra Gudhjem, cd.
Oluf Høst, olie på lærred, Parti fra Gudhjem, cd.. Parti fra Gudhjem, af Oluf Høst (1884-1966). Olie på lærred. Sign. monogram fire steder. 73 x 116 cm (87 x 131 cm). Se alle auktionerne her Varenr: 3728842 DKK 200.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2015 20:30:00 DKK 100.000
KG NILSSON - olja
KG NILSSON - olja. KG NILSSON (född 1942): En ö i Söderhavet, signerad och daterad KG Nilsson 2006, olja och screentryck på pannå, 100 x 100 cm. Varenr: 3849065 DKK 16.160 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-05-2015 20:33:00
Se mere
Gunleif Grube. Figurkomposition. cd
Gunleif Grube. Figurkomposition. cd. Gunleif Grube (f. 1947). Figurkomposition. Olie på lærred. Sign. Gunleif. 70 x 60 cm. (76 x 67) Varenr: 3850419 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-05-2015 20:34:00 DKK 14.000
<<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 20  >>