Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne billedkunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Ruby Red Sea'
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Ruby Red Sea'. Akryl på lærred, 'Ruby Red Sea' af Sky Dweller, oprindelsesår 2014, forsynet med certifikat, 200 x 100 x 3cm. 'Sky Dweller' er en gruppe tyske kunstnere, der lægger vægt på at forblive inkognito. De ønsker udelukkende at formidle indholdet af deres kunst uden dyrkelse af personkult. Varenr: 3693307

DKK 9.679 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 19:50:00 DKK 6.701
Sky Dweller, akrylmaleri, 'World Surfer'
Sky Dweller, akrylmaleri, 'World Surfer'. Akryl på lærred, 'World Surfer' af Sky Dweller, oprindelsesår 2014, forsynet med certifikat, 200 x 100 x 2cm. 'Sky Dweller' er en gruppe tyske kunstnere, der lægger vægt på at forblive inkognito. De ønsker udelukkende at formidle indholdet af deres kunst uden dyrkelse af personkult. Varenr: 3693325

DKK 9.679 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 19:55:00 DKK 6.701
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Sky Striker'
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Sky Striker'. Akryl på lærred, 'Sky Striker' af Sky Dweller, oprindelsesår 2014, forsynet med certifikat, 140 x 110 x 3cm. 'Sky Dweller' er en gruppe tyske kunstnere, der lægger vægt på at forblive inkognito. De ønsker udelukkende at formidle indholdet af deres kunst uden dyrkelse af personkult. Varenr: 3693314

DKK 8.934 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 19:55:00 DKK 5.956
Hans Degner, akrylmaleri, 'Autum'
Hans Degner, akrylmaleri, 'Autum'. Akryl på lærred, 'Autum' af Hans Degner (f. 1964 København), med signatur, titel og dateringen 'Little France 2014' på bagsiden, 90 x 90cm. Varenr: 3502992 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 20:00:00 DKK 2.792
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Suns Gold'
Sky Dweller, akrylmaleri, 'Suns Gold'. Akryl på lærred, 'Suns Gold' af Sky Dweller, oprindelsesår 2014, forsynet med certifikat, 140 x 110 x 3cm. 'Sky Dweller' er en gruppe tyske kunstnere, der lægger vægt på at forblive inkognito. De ønsker udelukkende at formidle indholdet af deres kunst uden dyrkelse af personkult. Varenr: 3693317

DKK 8.934 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 20:00:00 DKK 5.956
Okänd konstnär, kompositioner, pastellkrita (2)
Okänd konstnär, kompositioner, pastellkrita (2). Kompositioner, 2 st, av okänd konstnär. Pastellkrita. Signerade Eric Erixon. Bildmått 22 x 30 cm respektive 31 x 22 cm. Ramade. (2) Varenr: 3688346 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 01-02-2015 20:13:00 DKK 240
Hans Degner, akrylmaleri, 'Neogate'
Hans Degner, akrylmaleri, 'Neogate'. Akryl på lærred, 'Neogate' af Hans Degner (f. 1964 i København), med signatur, titel og dateringen 'France 2014' på bagsiden, 90 x 90cm. Varenr: 3502988 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 20:15:00 DKK 2.792
Hans Degner, akrylmaleri, 'Light in the Sea'
Hans Degner, akrylmaleri, 'Light in the Sea'. Akryl på lærred, 'Light in the Sea' af Hans Degner (f. 1964 i København), med signatur, titel og dateringen 'Paris 2014' på bagsiden, 90 x 90cm. Varenr: 3502987 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 20:25:00 DKK 2.792
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred (5)
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred (5). Göran Hausenkamp f. 1962. Fem kompositioner. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 50 x 50 cm. (5) Varenr: 3658626 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2015 20:29:00 DKK 850
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. Varenr: 3658625 DKK 2.200 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2015 20:39:00 DKK 300
Hans Degner, akrylmaleri, 'Peacefull'
Hans Degner, akrylmaleri, 'Peacefull'. Akryl på lærred, 'Peacefull' af Hans Degner (f. 1964 København), med signatur, titelt og dateringen 'Schweiz 2014' på bagsiden, 80 x 100cm. Varenr: 3502085 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 20:45:00 DKK 2.792
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. Varenr: 3658624 DKK 2.200 DK, Helsingør, Støberivej 01-02-2015 20:49:00 DKK 325
Lars Dan, figurkomposition, olie på lærred, cd
Lars Dan, figurkomposition, olie på lærred, cd. Figurkomposition, af Lars Dan (f. 1960). Olie på lærred. Sign. a tergo Lars Dan 1985. 149 x 163 cm (154 x 170 cm). Se alle værkerne her Varenr: 3695812 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-02-2015 20:55:00 DKK 3.100
Hans Degner, akrylmaleri, 'Melted tar'
Hans Degner, akrylmaleri, 'Melted tar'. Akryl på lærred, 'Melted tar' af Hans Degner (f. 1964 København), med signatur, titel og dateringen 'Paris 2014' på bagsiden, 90 x 90 cm. Varenr: 3645260 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-02-2015 21:00:00 DKK 2.792
Jens Jørgen Thorsen, olie på plade, figurkomposition (cd)
Jens Jørgen Thorsen, olie på plade, figurkomposition (cd). Figurkomposition af Jens Jørgen Thorsen(1932-2000), olie på plade, sign. på bagsiden & dateret. Rammemål for maleri indefor liste 62 x 70 cm & hele pladen 69 x 79 cm. Fremstår m/ løs liste. Varenr: 3700583 DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-02-2015 21:05:00 DKK 2.600
P.O. Hansen, olie på lærred, komposition (cd)
P.O. Hansen, olie på lærred, komposition (cd). Komposition af Poul Oskar Hansen, (f. 1927), olie på lærred, sign. POH & på bagsiden. 78 x 58 cm(80 x 60 cm) Varenr: 3700591 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-02-2015 21:11:00 DKK 1.100
Kristian Vodder Svensson, akryl på lærred, komposition
Kristian Vodder Svensson, akryl på lærred, komposition . Komposition af Kristian Vodder Svensson, f. 1976, akryl på lærred, sign. på bagsiden KVS, Kristian Vodder Svensson, 90 x 100 cm Varenr: 3699835 DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-02-2015 21:17:00 DKK 4.300
Poul Pava, olie på lærred, komposition
Poul Pava, olie på lærred, komposition . Komposition af Poul Pava, f. 1967, cd. Olie på lærred, sign. Poul Pava, 130x198 cm. U.R. Varenr: 3699484 DKK 30.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-02-2015 21:20:00 DKK 15.000
Peter Nyborg, 'Starwalker'
Peter Nyborg, 'Starwalker'. Peter Nyborg f. 1937. Olie på lærred, 'Starwalker'. Signeret samt dateret 1985. Mål: 137 x 123 cm. Varenr: 3701767 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-02-2015 10:50:00 DKK 1.000
Jakob Jessen, olie på lærred, parti fra Grønland
Jakob Jessen, olie på lærred, parti fra Grønland. Parti fra Grønland af Jakob Jessen, olie på lærred, sign. J Jessen- SKT 65. 50x93 cm. (56x93 cm). Enkelte afskalninger. Varenr: 3700799 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 11:56:32 DKK 350
Carl Frydensberg, olie på lærred, portræt
Carl Frydensberg, olie på lærred, portræt. Portræt af Carl Frydensberg (1872-1944), olie på lærred, uden sign. 61x45 cm. (68x52 cm). Varenr: 3700620 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 12:06:14 DKK 350
Kenn André Stilling, komposition/colage med metalplader
Kenn André Stilling, komposition/colage med metalplader. Komposition/collage med metaleplader af Kenn André Stilling, f. 1945, cd, sign på bagsiden Kenn André Stilling, 88x57 cm. (90x60 cm). Varenr: 3698965 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 12:20:17 DKK 300
Per Sonne cd. Kanalparti med bro, Christianshavns Kanal, olie på lærred, 1951
Per Sonne cd. Kanalparti med bro, Christianshavns Kanal, olie på lærred, 1951. Per Sonne 1906-1996 cd. Kanalparti med bro, Christianshavns Kanal, København, olie på lærred. Sign. og dateret PS 51. 59 x 72 (71 x 84) cm. Varenr: 3701211 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-02-2015 12:56:00 DKK 300
Finn Johansen. Komposition (cd)
Finn Johansen. Komposition (cd). Finn Johansen, f. 1942. Komposition. Olie på lærred. sign. FJ. 42 x 103 cm. (59 x 120 cm.) Varenr: 3701875 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-02-2015 13:18:00 DKK 300
Jørgen Wendt, byparti, olie på lærred, cd
Jørgen Wendt, byparti, olie på lærred, cd. Jørgen Wendt f. 1930, byparti, olie på lærred, sign. J. Wendt, 66 x 66 cm. (69 x 69 cm.) Fremstår med mindre bule på lærred. Varenr: 3683175 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-02-2015 13:40:00 DKK 300
Per Sonne. 'Kastelsmøllen', olie på lærred
Per Sonne. 'Kastelsmøllen', olie på lærred. 'Kastelsmøllen' af Per Sonne 1906-1996. Olie på lærred, sign. 58 x 66 (67 x 77) cm. Varenr: 3686862 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-02-2015 13:54:00 DKK 300
Ove Køser, to malerier, olie på lærred, cd (2).
Ove Køser, to malerier, olie på lærred, cd (2).. To landskabsmotiver af Ove Køser (1908), olie på lærred. Mål 50x67 cm. Signeret 'O. Køser 64' hhv. O. Køser. (2) Varenr: 3701685 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-02-2015 14:20:00 DKK 300
Kim Klein, olie på lærred, surrealisme komposition
Kim Klein, olie på lærred, surrealisme komposition. Surrealisme komposition af Kim Klein, f. 1961, olie på lærred, uden sign. 150x170 cm. U.R. Varenr: 3702984 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 15:29:33 DKK 1.200
Ulrik Helgenes, olie på lærred, abstrakt komposition
Ulrik Helgenes, olie på lærred, abstrakt komposition. Olie på lærred af Ulrik Helgenes, abstrakt komposition. sign. Ulrik H.100 x 80 cm. (104 x 84 cm.) Varenr: 3700618 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-02-2015 15:35:19 DKK 325
Anni Grøndahl, 'komposition', akryl på lærred
Anni Grøndahl, 'komposition', akryl på lærred. Anni Grøndahl f. 1940, 'komposition', akryl på lærred, sign. monogram AG, 60 x 80 cm. (64 x 84 cm.) Varenr: 3701716 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 02-02-2015 15:49:00 DKK 300
<<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 13  >>