Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne billedkunst i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Robert Leepin, olie på lærred, portræt af pige (cd)
Robert Leepin, olie på lærred, portræt af pige (cd). Portræt af pige af Robert Leepin (1885-1967), olie på lærred. Sign. Rob Leepin. 66 x 60 cm (78 x 72). Varenr: 3529791 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:18:00 DKK 350
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition. Finn Pedersen, født 1944. Olie på lærred, signeret på bagsiden. 81 x 100 cm. Maleriet fremstår med skæv blændramme. Dette værk er en del af en større mindeauktion for kunstneren Finn Pedersen 4. september 1944 - 18. juli 2014. Om Finn Pedersen Finn Pedersen født på Bornholm i 1944 – ... Varenr: 3528273 DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:20:00 DKK 1.850
Harald Leth, olie på lærred, Landskab i Fredensborg
Harald Leth, olie på lærred, Landskab i Fredensborg. Harald Leth (1899-1986). Landskab i Fredensborg Olie på lærred. Sign. HL 50. 51 x 41 cm. (59 x 48 cm.) Varenr: 3528731 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:26:00 DKK 600
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition. Finn Pedersen, født 1944. Olie på lærred, signeret på bagsiden. 81 x 100 cm. Maleriet fremstår med skæv blændramme. Dette værk er en del af en større mindeauktion for kunstneren Finn Pedersen 4. september 1944 - 18. juli 2014. Om Finn Pedersen Finn Pedersen født på Bornholm i 1944 – ... Varenr: 3528274 DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:30:00 DKK 1.450
Ingálvur av Reyni. Komposition, olie på lærred, cd
Ingálvur av Reyni. Komposition, olie på lærred, cd. Komposition, Ingálvur av Reyni 1920-2005. Olie på lærred, sign. I Av Reyni 92. 64 x 54 (68 x 57) cm. Varenr: 3522151 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 19:30:00 DKK 13.000
Jens Ingmar Jørgesen cd. tro,håb og kærlighed, olie på lærred. (3)
Jens Ingmar Jørgesen cd. tro,håb og kærlighed, olie på lærred. (3). Jens Ingmar Jørgesen. Olie på lærred. Abtrsakt kompositioner. tro, håb og Kærlighed. Signeret.Jens Ingmar Jørgesen 98. 55 x 40 cm (3) Varenr: 3522921 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 19:30:00 DKK 375
Alexander Stroh, oliemaleri, '2.A.2014'
Alexander Stroh, oliemaleri, '2.A.2014'. Olie på lærred, '2.A.2014' af Alexander Stroh, signeret forneden til højre, med titel og signatur på bagsiden, 120cm x 100cm Varenr: 3511914 DKK 5.959 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 19:30:00 DKK 4.469
Finn Pedersen, komposition, olie på plade, cd (2)
Finn Pedersen, komposition, olie på plade, cd (2). Finn Pedersen 1944 - 2014, komposition, begge olie på plade, begge sign. Finn Pedersen, 42 x 59 cm. (44 x 61 cm.) - 46 x 61 cm. (48 x 63 cm.) (2) Varenr: 3526028 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:30:00 DKK 1.200
Simon Buch Petersen. Komposition, 110 x 110 cm.
Simon Buch Petersen. Komposition, 110 x 110 cm.. Simon Buch Petersen f. 1983. Komposition. Olie på lærred. Verso signeret: Simon Buch samt dat. 2012. Mål: 110 x 110 cm. UR. Esbjergkunstneren Simon Buch Petersen (f. 1983) blev oprindeligt kendt under kunstnernavnet Sean Punk. Han har udstillet i flere gallerier i ind-og udland samt på ... Varenr: 3516257

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 19:37:00 DKK 4.000
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition. Finn Pedersen, født 1944. Olie på lærred, signeret på bagsiden. 81 x 100 cm. Maleriet fremstår med skæv blændramme. Dette værk er en del af en større mindeauktion for kunstneren Finn Pedersen 4. september 1944 - 18. juli 2014. Om Finn Pedersen Finn Pedersen født på Bornholm i 1944 – ... Varenr: 3528275 DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:40:00 DKK 1.250
Alexander Stroh, oliemaleri, '3.A.2014'
Alexander Stroh, oliemaleri, '3.A.2014'. Olie på lærred, '3.A.2014' af Alexander Stroh, signeret forneden til venstre, bagside med titel og signatur, 130cm x 100cm Varenr: 3511915 DKK 5.959 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 19:40:00 DKK 4.469
Kell Kristensen, cd. Have med mennesker, olie på lærred
Kell Kristensen, cd. Have med mennesker, olie på lærred. Kell Kristensen f. 1923. Have med mennesker, olie på lærred, sign. Kell K. 63 x 81 cm. Varenr: 3488648 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:48:00 DKK 300
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition. Finn Pedersen, født 1944. Olie på lærred, signeret på bagsiden. 81 x 100 cm. Maleriet fremstår med skæv blændramme. Dette værk er en del af en større mindeauktion for kunstneren Finn Pedersen 4. september 1944 - 18. juli 2014. Om Finn Pedersen Finn Pedersen født på Bornholm i 1944 – ... Varenr: 3528276 DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 19:50:00 DKK 1.950
Antoine Klinkhamer, oliemaleri 'Ohne Titel'
Antoine Klinkhamer, oliemaleri 'Ohne Titel'. Olie på lærred, 'Ohne Titel' af Antoine Klinkhamer (f. 1952), bagside med signatur og dateringen '2012' 110 x 95cm Varenr: 3503145 DKK 6.704 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 19:50:00 DKK 3.724
Oidentifierad konstnär, emaljtavla
Oidentifierad konstnär, emaljtavla. Oidentifierad konstnär, emaljtavla. Fiskar. 38 x 46 cm. Fyra uppskruvningshål i tavlan. Otydligt signatur. Varenr: 3519419 DKK 649 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-09-2014 19:52:00 DKK 264
Hanne Hermann, f. 1960. Komposition.
Hanne Hermann, f. 1960. Komposition.. Komposition af Hanne Hermann (f. 1960), olie på lærred. Sign. H. Hermann bag på lærredet. 60 x 80 cm. U.R. Kunstavisen: Jeg kommer uvilkårligt til at tænke på at hvis mennesket Hanne Hermann er lige så kraft- og temperamentsfuld indeni, som hendes billeder, skal hun omgås med stor ... Varenr: 3512580 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 19:59:00 DKK 325
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition. Finn Pedersen, født 1944. Olie på lærred, signeret på bagsiden. 81 x 100 cm. Maleriet fremstår med skæv blændramme. Dette værk er en del af en større mindeauktion for kunstneren Finn Pedersen 4. september 1944 - 18. juli 2014. Om Finn Pedersen Finn Pedersen født på Bornholm i 1944 – ... Varenr: 3528277 DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 20:00:00 DKK 1.950
Jacob Gadd. 'Endeløs tålmodighed i blåt'
Jacob Gadd. 'Endeløs tålmodighed i blåt'. Jacob Gadd født 1961 Endeløs tålmodighed i blåt'. Akryl på lærred. Sign. Gadd samt signeret og betitlet på bagsiden. 70 x 50 cm. (74 x 54) Varenr: 3531780 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 20:00:00 DKK 3.500
Holger Dall. Komposition med figurer. cd
Holger Dall. Komposition med figurer. cd. Holger Dall 1903-1986. Komposition med figurer. Olie på lærred. Sign. Holger Dall. 67 x 83 cm. (74 x 89). fremstår med krakelleringer. Varenr: 3530807 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 20:00:00 DKK 350
Finn Pedersen, komposition, olie på lærred, cd
Finn Pedersen, komposition, olie på lærred, cd. Finn Pedersen 1944 - 2014, komposition, olie på lærred, sign. F.P., 50 x 40 cm. (53 x 43 cm.) Varenr: 3526026 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 20:00:00 DKK 525
Lothar Oppermann. Erotisk komposition, olie på lærred, cd
Lothar Oppermann. Erotisk komposition, olie på lærred, cd. Erotisk komposition, Lothar Oppermann 1939-1993. Olie på lærred, sign. Lothar 94. 130 x 100 cm. Varenr: 3527531 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 20:02:56 DKK 1.650
Antoine Klinkhamer, oliemaleri 'Ohne Titel'. Olie på lærred, kradsteknik, 'Ohne Titel' af Antoine Klinkhamer (*1952), på bagsiden signeret og dateret '2003',145 x 40 cm Varenr: 3503136 DKK 8.194 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 20:05:00 DKK 5.587
Holger Dall. Komposition med figurer. cd. Holger Dall 1903-1986. Komposition med figurer. Akvarel på papir. Sign. Holger Dall. Lysmål 49 x 68 cm. (64 x 82) Varenr: 3530803 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 20:08:00 DKK 325
Robert Leepin. Haveparti, olie på lærred, cd
Robert Leepin. Haveparti, olie på lærred, cd. Haveparti, Robert Leepin 1885-1967. Olie på lærred, sign. Rob Leepin. 65 x 54 (69 x 58) cm. Varenr: 3532013 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 20:09:00 DKK 325
Finn Pedersen cd. Olie på lærred. Komposition. Finn Pedersen, født 1944. Olie på lærred, signeret på bagsiden. 81 x 100 cm. Maleriet fremstår med skæv blændramme. Dette værk er en del af en større mindeauktion for kunstneren Finn Pedersen 4. september 1944 - 18. juli 2014. Om Finn Pedersen Finn Pedersen født på Bornholm i 1944 – ... Varenr: 3528278 DKK 4.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-09-2014 20:10:00 DKK 1.050
Robert Leepin. En blomstrende have, olie på lærred, cd
Robert Leepin. En blomstrende have, olie på lærred, cd. En blomstrende have, Robert Leepin 1885-1967. Olie på lærred, sign. Rob Leepin. 80 x 100 (90 x 110) cm. Varenr: 3532014 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 20:12:00 DKK 525
Alexander Stroh, oliemaleri, 'Tattoo celebration III'
Alexander Stroh, oliemaleri, 'Tattoo celebration III'. Olie på lærred, 'Tattoo celebration III' af Alexander Stroh (f. 1953), signeret forneden til højre, 90x120cm. Varenr: 3511911 DKK 5.959 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 20:13:00 DKK 4.469
Jon Gislason. Komposition, 'Forår', olie og akryl på lærred
Jon Gislason. Komposition, 'Forår', olie og akryl på lærred. Komposition, 'Forår', af Jon Gislason (f. 1955), olie og akryl på lærred, sign. J.G. samt på bagsiden sign. og dateret Jon Gislason 2013. 130 x 195 cm. Uden ramme. Varenr: 3531882 DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 20:14:00 DKK 1.500
Antoine Klinkhamer, oliemaleri 'Ohne Titel'. Olie/papir på lærred, 'Ohne Titel' af Antoine Klinkhamer (født 1952), på bagsiden signeret og dateret '2012' 100 x 140cm Varenr: 3503142 DKK 8.194 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-09-2014 20:15:00 DKK 5.587
Holger Dall. Komposition med heste. cd
Holger Dall. Komposition med heste. cd. Holger Dall 1903-1986. Komposition med heste. Akvarel på papir. Sign. Holger Dall. Lysmål 49 x 68 cm. (63 x 82) Varenr: 3530804 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 20:16:00 DKK 325
<<  1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 .. 15  >>