Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lise-Lotte Møller Kristensen, komposition, olie på lærred, cd
Lise-Lotte Møller Kristensen, komposition, olie på lærred, cd. Lise-Lotte Møller Kristensen f. 1965, komposition, olie på lærred, signeret. 140 x 140 cm. Uindrammet. Varenr: 3518294 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-08-2014 13:33:17 DKK 650
Lise-Lotte Møller Kristensen, komposition, olie på lærred, cd. Lise-Lotte Møller Kristensen f. 1965, komposition, olie på lærred, signeret, 140 x 140 cm. Uindrammet. Varenr: 3518299 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-08-2014 13:35:23 DKK 1.100
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Summer Dance' (2)
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Summer Dance' (2). 'Summer Dance', olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 50 x 50 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. N.B. Værket endnu ikke helt tørt. (2) Varenr: 3510940 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-08-2014 18:41:00 DKK 400
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3510730 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-08-2014 19:21:00 DKK 800
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "A colorful life", akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3514342 DKK 2.036 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 19:50:00 DKK 529
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "A colorful life", akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3514310 DKK 2.036 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 19:50:00 DKK 1.018
Henrik Westergaard (f. 1962), '? = at stå i det åbne'
Henrik Westergaard (f. 1962), '? = at stå i det åbne'. Henrik Westergaard (f. 1962). '? = at stå i det åbne'. Olie, alkyd, akryl, liquitex og pasca på lærred. Signeret på bagsiden. Hewart.dk. Værket måler 163,5 x 244 cm. Dybde på billed 4,5 cm. Uden ramme. Eksperimenterende, nysgerrig og konstant udfordrende,- Henrik Westergaard er multikunstner, ... Varenr: 3507932 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-08-2014 20:37:00 DKK 375
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "A colorful life", akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3514323 DKK 2.036 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 20:51:00 DKK 855
Henrik Westergaard (f. 1962). Uden titel - Akryl på lærred.
Henrik Westergaard (f. 1962). Uden titel - Akryl på lærred.. Henrik Westergaard (f. 1962). Uden titel. Akryl på lærred. Signeret på bagsiden. Hewart.dk. Værket måler 170 x 210 cm. Uden ramme. Eksperimenterende, nysgerrig og konstant udfordrende,- Henrik Westergaard er multikunstner, bor og arbejder i Thy. Uddannet på Århus Kunstakademi, Holstebro ... Varenr: 3444156

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-08-2014 21:02:00 DKK 850
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "A colorful life", akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3514351 DKK 2.036 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 21:15:00 DKK 509
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "City", akryl på duk. Signerad. 124x94 cm. Varenr: 3514356 DKK 2.443 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 21:25:00 DKK 672
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, kompositioner (2)
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, kompositioner (2). Kompositioner af ubekendt kunstner, akryl på lærred. Sign. Inbo. 80 x 60 cm (84 x 64). (2) Varenr: 3497067 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-08-2014 10:49:00 DKK 300
Niels Davernum, Komposition
Niels Davernum, Komposition . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum, Mål: 98 x 132 cm. Varenr: 3502952 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-08-2014 12:49:00 DKK 375
Fredrico de Albinini, Stockholms Skärgård ångbåt ros 40-50-tal
Fredrico de Albinini, Stockholms Skärgård ångbåt ros 40-50-tal. Fredrico de Albinini, Stockholms skärgård ångbåt, ros, 40-50-tal. Blandteknik 43x43 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som ... Varenr: 3519649 DKK 814 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-08-2014 15:46:00 DKK 244
Henrik Westergaard (1962), 'Taurus'  Mixed Media auf Leinwand, ca. 80 x 120 cm.
Henrik Westergaard (1962), 'Taurus' Mixed Media auf Leinwand, ca. 80 x 120 cm. . Henrik Westergaard Gebr. 1962, 'Taurus' Mixed Media auf Leinwand, rückseitig signiert und datiert. Ca. 80 x 120 cm. Varenr: 3517797 DKK 746 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-08-2014 16:01:00 DKK 335
Göran Hausenkamp akryl på duk(BUS)
Göran Hausenkamp akryl på duk(BUS). Göran Hausenkamp akryl på duk, Född 1962, 100x81 cm, uppspänd på duk.(BUS) Varenr: 3516324 DKK 1.222 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-08-2014 19:16:00 DKK 1.059
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition. Akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition. Akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. 90 x 70 cm. Uindrammet. Varenr: 3493605 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 24-08-2014 19:22:00 DKK 350
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3510735 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-08-2014 19:23:00 DKK 1.050
Charlotte Dalsgaard. Tre kompositioner, mixed media på lærred, 2014 (3)
Charlotte Dalsgaard. Tre kompositioner, mixed media på lærred, 2014 (3). Charlotte Dalsgaard f. 1965. Tre kompositioner med fisk betitlet "Fish & Friends", mixed media (akryl og lak) på lærred. Sign. CD. Hvert lærred 40 x 40 cm. (3) Charlotte Dalsgaard virker som tøjdesigner, men har malet i over 20 år. Inspirationen hentes fra naturen, musik, teater, eventyr samt ... Varenr: 3508625 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2014 19:35:00 DKK 300
Henrik Westergaard (f. 1962)
Henrik Westergaard (f. 1962). Henrik Westergaard (f. 1962). Uden titel. Olie, alkyd, akryl, lak og emalje på lærred. Signeret på bagsiden. Hewart.dk. Værket måler 164 x 140 cm. Dybde på billed 4,5 cm. Uden ramme. Eksperimenterende, nysgerrig og konstant udfordrende,- Henrik Westergaard er multikunstner, bor og arbejder i ... Varenr: 3507929 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-08-2014 19:43:00 DKK 400
Charlotte Dalsgaard. Fire kompositioner, mixed media på papir, 2012 (4)
Charlotte Dalsgaard. Fire kompositioner, mixed media på papir, 2012 (4). Charlotte Dalsgaard f. 1965. Fire kompositioner betitlet "Valkery I, II, III og IIII", mixed media på papir. Sign. og dateret 2012. To størrelser hhv. 9 x 14 (18 x 23,5) cm. og 12 x 16,5 (20,5 x 26,5) cm. (4) Charlotte Dalsgaard virker som tøjdesigner, men har malet i over 20 år. Inspirationen... Varenr: 3508685 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2014 19:45:00 DKK 325
Fredrico de Albinini, Julia Roberts 64 x 59 cm
Fredrico de Albinini, Julia Roberts 64 x 59 cm. Fredrico de Albinini, Julia Roberts, Blandteknik. 64x59 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som fotograf i egen studio och som ... Varenr: 3519651 DKK 1.629 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-08-2014 19:48:00 DKK 265
Hanna Bjergert, akryl på duk 'Inside of me'
Hanna Bjergert, akryl på duk 'Inside of me'. Hanna Bjergert, f. 1979. Akryl på duk. A tergo signerad och daterad, titel enl. konstnären. 90x66 cm, oramad. Denna vara är skänkt av Hanna Bjergert. Hela beloppet går oavkortat till Läxhjälp Malmö. Lauritz.com skänker således både köp- och säljprovision. Vill du också skänka något eller ... Varenr: 3520102 DKK 814 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-08-2014 20:23:00 DKK 428
Lene Lykke. Akryl på lærred.
Lene Lykke. Akryl på lærred.. Lene Lykke. f. 1961. Akryl på lærred. 30 x 90 cm (33 x 93 cm). Sort svæveramme. Signeret på forsiden 'Lykke'. Signeret på bagsiden 'Lene Lykke 2013'. Historie: Lene bor og arbejder i Skive. Lene har gennem de sidste par år været fast elev hos Christina Kjeldsmark. Hun har udstillet ved ... Varenr: 3508938 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-08-2014 20:27:00 DKK 325
Ulf Røll Larsen. Komposition: 'Show me your shadow', 196 x 196 cm.
Ulf Røll Larsen. Komposition: 'Show me your shadow', 196 x 196 cm. . Ulf Røll Larsen, født 1948, cd. Komposition: 'Show me your shadow'. Akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. samt verso betegnet. U.R. Bemærk størrelse: Mål: 196 x 196 cm. Læs kunstnerprofil her Varenr: 3513532 DKK 3.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2014 20:30:00 DKK 1.200
Ubekendt kunstner, olie på lærred, figurkomposition
Ubekendt kunstner, olie på lærred, figurkomposition . Figurkomposition af ubekendt kunstner, olie på lærred. Sign. MB. 66 x 55 (69 x 59). Varenr: 3501151 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-08-2014 12:35:00 DKK 300
TRex, abstrakt komposition, akryl på lærred
TRex, abstrakt komposition, akryl på lærred. TRex f. 1968, abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. TRex 2011, 60 x 60 cm. Uindrammet. Varenr: 3505886 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 25-08-2014 13:08:00 DKK 300
Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, komposition med ko
Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, komposition med ko. Komposition med ko af Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, signeret på bagsiden Grethe Krarup Hansen. U.R. 60 x 70 cm. Varenr: 3498461 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-08-2014 13:54:00 DKK 300
TRex, abstrakt komposition, akryl på lærred. TRex f. 1968, abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. TRex 06, 60 x 50 cm. (64 x 54 cm.) Varenr: 3505888 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 25-08-2014 14:13:00 DKK 300
Mette Nør, akryl på lærred, komposition
Mette Nør, akryl på lærred, komposition. Komposition af Mette Nør, akryl på lærred. Sign. M. Nør. 90 x 90 cm (94 x 94). Varenr: 3516652 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-08-2014 14:17:00 DKK 300
 1 2 3 4 5  >>