Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Henrik Seiersen. To malerier, akryl på lærred, 'Hidden man' og 'Take a look' (2)
Henrik Seiersen. To malerier, akryl på lærred, 'Hidden man' og 'Take a look' (2). To malerier, af Henrik Seiersen f. 1953. 'Take a look', akryl på lærred, sign. Seier, dat. på bagsiden 2017. 80 x 60 cm. UR. 'Hidden man', akryl på lærred, sign. Seier, dat. på bagsiden 2017. 73 x 65 cm. UR (2) Varenr: 4584227 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 13:29:34 DKK 300
Claus Top Christiansen, akryl på lærred, komposition, cd
Claus Top Christiansen, akryl på lærred, komposition, cd. Komposition af Carsten Rudolfsen f. 1957, akryl på lærred, sign. Carsten Rudolfsen 92. 110 x 140 cm (115 x 145 cm). Varenr: 4601814 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 14:30:00 DKK 400
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Red Illusion'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Red Illusion'. 'Red Illusion' af Bozena Ossowski (f. 1964), olie på lærred. Sign. monogram. 100 x 100 cm. U.R. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. Varenr: 4578772 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 15:06:00 DKK 475
Lydia Wienberg, mixed media på papir, komposition. cd.
Lydia Wienberg, mixed media på papir, komposition. cd. . Komposition af Lydia Wienberg ( f. 1951), mixed media på papir, sign. Lydia Wienberg, 41 x 29 cm (53 x 40 cm). Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer ... Varenr: 4592216 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 15:25:00 DKK 775
Lydia Wienberg, mixed media på papir, komposition. cd.. Komposition af Lydia Wienberg ( f. 1951), mixed media på papir, sign. Lydia Wienberg, 41 x 29 cm (53 x 40 cm). Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer ... Varenr: 4592219 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 15:30:00 DKK 825
Pia Bodil Adreasen, akryl på lærred indsat i ramme, komposition. cd.
Pia Bodil Adreasen, akryl på lærred indsat i ramme, komposition. cd. . Komposition af Pia Bodil Andreasen (f. 1956), akryl på lærred indsat i ramme, monogramsigneret, 22 x 17 cm (37 x 30 cm) Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com... Varenr: 4592226 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 15:35:00 DKK 500
Lene Schmidt-Petersen, akryl på lærred, 'Ballerina', cd.
Lene Schmidt-Petersen, akryl på lærred, 'Ballerina', cd. . 'Ballerina' af Lene Schmidt-Petersen (f. 1950), akryl på lærred, sign. Lene Schmidt-Petersen samt dat. 2016, 60 x 80 cm (64 x 84 cm). Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen... Varenr: 4592245 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 15:40:00 DKK 2.200
Lene Schmidt-Petersen, akryl på lærred, 'Sommerens Farver Trænger Sig Ind I Deres Bevidsthed', cd. , cd.
Lene Schmidt-Petersen, akryl på lærred, 'Sommerens Farver Trænger Sig Ind I Deres Bevidsthed', cd. , cd.. 'Sommerens Farver Trænger Sig Ind I Deres Bevidsthed' af Lene Schmidt-Petersen (f. 1950), akryl på lærred, sign. Lene Schmidt-Petersen samt dat. 2016, 50 x 50 cm (54 x 54 cm). Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele ... Varenr: 4592249 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 15:45:00 DKK 875
Kathrine Scrivens Eje, akryl på lærred, 'Springtime 1' samt 'Springtime 2', cd.  (2)
Kathrine Scrivens Eje, akryl på lærred, 'Springtime 1' samt 'Springtime 2', cd. (2). 'Springtime 1' og 'Springtime 2' af Kathrine Scrivens Eje, akryl på lærred, begge sign. Kathrine Scrivens Eje samt dat. 2013, begge måler 30 x 30 cm (32 x 32 cm). (2) Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget ... Varenr: 4592253 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 15:50:00 DKK 375
Ubekendt kunstner, olie på lærred, haveeksteriør med kvinde
Ubekendt kunstner, olie på lærred, haveeksteriør med kvinde. Haveeksteriør med kvinde af Ubekendt Kunstner, olie på lærred, sign. 20 årh. 60x70 cm. (76,5x86,5 cm). Varenr: 4599525 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 15:53:00 DKK 325
Charlotte Niemann, olie på lærred, 'Varme, Skygge & Træ', cd.
Charlotte Niemann, olie på lærred, 'Varme, Skygge & Træ', cd. . 'Varme, Skygge & Træ' af Charlotte Niemann (f. 1960), olie på lærred, sign. Niemann samt dat. '16, 40 x 50 cm. Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer... Varenr: 4592268 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 15:55:00 DKK 300
Tom Boe, olie på plade, 'Egern På Rov', cd.
Tom Boe, olie på plade, 'Egern På Rov', cd. . 'Egern På Rov' af Tom Boe, olie på plade, sign. Tom Boe, 54 x 62 cm. Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer ligeledes alle gebyrer og salærer fra ... Varenr: 4592272 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:00:00 DKK 325
Tom Boe, olie på lærred, 'Øjne I Natten', cd.
Tom Boe, olie på lærred, 'Øjne I Natten', cd. . 'Øjne I Natten' af Tom Boe, olie på lærred, sign. Tom Boe, 60 x 80 cm (64 x 84 cm). Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer ligeledes alle gebyrer og ... Varenr: 4592282 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:05:00 DKK 700
Steffan Herrik, mixed media på plade, 'Den Stumme Gumozo', cd.
Steffan Herrik, mixed media på plade, 'Den Stumme Gumozo', cd. . 'Den Stumme Gumozo' af Steffan Herrik (f. 1950), mixed media på plade, usign. 84 x 64 cm. Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer ligeledes alle ... Varenr: 4592294 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:10:00 DKK 925
Per Hillo, akryl på lærred, 'A Warm Heart', cd.
Per Hillo, akryl på lærred, 'A Warm Heart', cd. . 'A Warm Heart' af Per Hillo (f. 1957), akryl på lærred, sign. Per Hillo samt dat. 2017, 73 x 53 cm. Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer ligeledes ... Varenr: 4592298 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:15:00 DKK 1.600
Thomas Eje, akryl på lærred, 'Skrid Poul Det Er En Lukket Fest!', cd.
Thomas Eje, akryl på lærred, 'Skrid Poul Det Er En Lukket Fest!', cd. . 'Skrid Poul Det Er En Lukket Fest!' af Thomas Eje (f. 1957), akryl på lærred, sign. Thomas Eje, 51 x 40 cm (65 x 55 cm). Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og ... Varenr: 4592318 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:20:00 DKK 2.300
Derriere Le Miroir, Farblitographie auf Papier, 'Kelly'
Derriere Le Miroir, Farblitographie auf Papier, 'Kelly'. Derriere Le Miroir, Farblitographie auf Papier, 'Kelly', unter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.: 38 x 56 cm. Rahmenmaße ca.: 57 x 74 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varenr: 4593230 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-03-2017 16:24:44 DKK 1.004
Per Kjeld, olie på lærred, 'Sommer', cd.
Per Kjeld, olie på lærred, 'Sommer', cd.. 'Sommer' af Per Kjeld, olie på lærred, sign. Per Kjeld, 60 x 60 cm (63 x 63 cm) Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer ligeledes alle gebyrer og ... Varenr: 4592328 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:25:00 DKK 375
Ole Pøhlsgaard, akryl og olie på lærred, 'Flora og liv'
Ole Pøhlsgaard, akryl og olie på lærred, 'Flora og liv'. 'Flora og liv' af Ole Pøhlsgaard f. 1947, akryl og olie på lærred, sign. Ole Poe samt sign. og betitlet på bagsiden, 'Flora og liv', Ole Poe, 79x79 cm. U.R. Varenr: 4597775 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 16:27:00 DKK 300
John Bonnesen, mixed media på lærred, 'Modet', cd.
John Bonnesen, mixed media på lærred, 'Modet', cd. . 'Modet' af John Bonnesen, mixed media på lærred, sign. John Bonnesen samt dat. 2017, 84 x 64 cm (89 x 69 cm). Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com donerer ... Varenr: 4592338 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:30:00 DKK 775
Hanne Gro Larsen, 1900-tallet.  'New way'
Hanne Gro Larsen, 1900-tallet. 'New way'. Hanne Gro Larsen 1900-tallet. Komposition 'New way' , akryl på lærred. Sign. Gro, på bagsiden 2012. 50 x 50 cm. u/r. Varenr: 4594747 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:38:40 DKK 300
Jimmy Kessler, akryl på lærred, 'Follow your heart'
Jimmy Kessler, akryl på lærred, 'Follow your heart'. 'Follow your heart', af Jimmy Kessler f. 1967, akryl på lærred, sign. og dat. Kessler 17. 80x80 cm. UR. Varenr: 4594348 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:39:14 DKK 325
Steffan Herrik, litografi, 'Pickles Blue', cd.
Steffan Herrik, litografi, 'Pickles Blue', cd. . 'Pickles Blue' af Steffan Herrik (f. 1950), litografi, sign. Steffan Herrik samt dat. 2017, 70 x 50 cm (78 x 57 cm). Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion over kunst indsamlet af støtteforeningen Roseliv. Hele hammerslaget går direkte til Scleroseforeningen og Lauritz.com ... Varenr: 4592348 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 16:40:00 DKK 500
Paul Erik Johansen. Mixed Media (3)
Paul Erik Johansen. Mixed Media (3). Paul Erik Johansen, (1935-2013). Mixed Media. Tre kompositioner. Signerede på bagside. Mål: 24,5 x 25 cm, samt 25,5 x 29 cm incl. rammer. (3) Proveniens: Kunstnerens dødsbo Varenr: 4602088 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-03-2017 17:10:00 DKK 300
Jacob Haugen Sørensen, olie på plade, komposition, cd
Jacob Haugen Sørensen, olie på plade, komposition, cd. Komposition, af Jacob Haugen Sørensen f. 1955, olie på plade, sign. og dat. på bagsiden Jacob Haugen Sørensen 1999. 75 x 61 cm (81 x 67 cm). Varenr: 4601115 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 17:19:00 DKK 325
Søs Kath Brysch, akryl på lærred, komposition med kvinde og delfin, cd
Søs Kath Brysch, akryl på lærred, komposition med kvinde og delfin, cd. Komposition med kvinde og delfin, af Søs Kath Brysch, akryl på lærred, Sign. og dat. 2001. 73 x 87 cm (79 x 93 cm). Varenr: 4601126 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 18:19:00 DKK 325
Jacob Haugen Sørensen, olie på plade, komposition, cd. Komposition, af Jacob Haugen Sørensen f. 1955, olie på plade, sign. og dat. på bagsiden Jacob Haugen Sørensen 1999. 75 x 61 cm (81 x 67 cm). Varenr: 4601117 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 18:19:00 DKK 325
Yrsa Isabel Lind, akryl på lærred, komposition med kvinde, cd
Yrsa Isabel Lind, akryl på lærred, komposition med kvinde, cd. Komposition med kvinde, af Yrsa Isabel Lind (f. 1948), akryl på lærred. Sign. Y. I. Lind. 150 x 70 cm (153 x 73 cm). Varenr: 4601131 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 18:19:00 DKK 650
Reinhard H.W. Brand, Phoenix, Fine Art Print auf Leinwand / Mischtechnik
Reinhard H.W. Brand, Phoenix, Fine Art Print auf Leinwand / Mischtechnik. Reinhard H.W. Brand (geb.1949), Phoenix, Fine Art Print auf Leinwand, Mischtechnik, abstrakte Darstellung in Grün und Rot, unten rechts im Bild monogrammiert, 81x79,5 cm. Varenr: 4576418 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-03-2017 18:25:00 DKK 669
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Spirit Of Colours'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Spirit Of Colours'. 'Spirit Of Colours' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 100x100 cm. U.R. Varenr: 4601613 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-03-2017 18:25:00 DKK 1.700
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>