Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fredrico de Albinini, blandteknik, Madonna, 72x90 cm
Fredrico de Albinini, blandteknik, Madonna, 72x90 cm. Fredrico de Albinini, motiv av Madonna, mått 72x90 cm cm, Blandteknik på duk, förgylld med slagmetall. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har ... Varenr: 3564546 DKK 2.432 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-09-2014 16:14:10 DKK 324
Fredrico de Albinini, blandteknik, Madonna, 102x120 cm
Fredrico de Albinini, blandteknik, Madonna, 102x120 cm. Fredrico de Albinini, motiv av Madonna, 102x120 cm, Blandteknik på duk, förgylld med slagmetall. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat ... Varenr: 3564550 DKK 3.242 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-09-2014 17:17:00 DKK 365
Fredrico de Albinini, blandteknik, 'Love & Hate' 62x90 cm
Fredrico de Albinini, blandteknik, 'Love & Hate' 62x90 cm. Fredrico de Albinini, 'Love & Hate' 62x90 cm, Blandteknik på duk. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som fotograf i egen studio och ... Varenr: 3564553 DKK 1.621 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-09-2014 18:20:00 DKK 243
Marianne Niedick, 'Collage'
Marianne Niedick, 'Collage'. Acryl, Pigment auf Karton montiert, Collage, Marianne Niedick, passepartouriert, gerahmt und hinter Glas, 16,1cm x 22,1cm (Bildmaß vom Bildausschnitt) Varenr: 3518547 DKK 1.116 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-09-2014 18:42:00 DKK 298
Kent Jensen, Akryl
Kent Jensen, Akryl. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. Akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3552335 DKK 1.621 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-09-2014 19:00:00 DKK 547
Hanne Hermann, Ölgemälde, 'Ohne Titel'
Hanne Hermann, Ölgemälde, 'Ohne Titel'. Öl auf Leinwand, 'Ohne Titel' von Hanne Hermann, rückseitig signiert, 60 x 80cm. Varenr: 3549145 DKK 744 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-09-2014 19:13:00 DKK 595
Gitte Als, Acrylgemälde, 'Afternoon City'
Gitte Als, Acrylgemälde, 'Afternoon City'. Acryl auf Leinwand, 'Afternoon City', von Gitte Als, unten links signiert, rückseitig siggniert, betitelt und bezeichnet, 50 x 70cm. Varenr: 3549174 DKK 744 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-09-2014 19:25:00 DKK 298
Henrik Westergaard Gebr. 1962,  Mixed Media auf Leinwand, 100 x 120 cm.
Henrik Westergaard Gebr. 1962, Mixed Media auf Leinwand, 100 x 120 cm.. Henrik Westergaard Gebr. 1962, Mixed Media auf Leinwand, 100 x 120 cm. UR Varenr: 3517796 DKK 744 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-09-2014 19:30:00 DKK 298
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "A colorful life", akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3560314 DKK 2.026 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-09-2014 19:30:00 DKK 507
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Can-can go with me'
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Can-can go with me'. 'Can-can go with me' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. Ulf Røll. 150 x 120 cm. U.R. Varenr: 3502359 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-09-2014 19:30:00 DKK 1.200
Julie Schantz, Mixed media på lærred.
Julie Schantz, Mixed media på lærred.. Julie Schantz, Mixed media på lærred. Sign. på bagside Julie Schantz Thylejren 2014. UR 70 x 80 cm. Varenr: 3561129 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 30-09-2014 19:32:00 DKK 350
Bente Haugaard Thomassen. 'Rio 2'
Bente Haugaard Thomassen. 'Rio 2'. Bente Haugaard Thomassen. Akryl på lærred. 'Rio 2'. 90 x 120 cm. Signeret på forsiden 'B. H. Thomassen 2012' Varenr: 3561117 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-09-2014 19:42:00 DKK 350
Bozena Ossowski. 'Blue Dream'. Olie på lærred
Bozena Ossowski. 'Blue Dream'. Olie på lærred. 'Blue Dream' af Bozena Ossowski (f. 1964), 2012. Olie på lærred. Sign. monogram. 100 x 80 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. Uden ramme. Varenr: 3557695 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2014 19:53:00 DKK 450
Charlotte Dalsgaard. Par kompositioner, mixed-media på lærred, 2014
Charlotte Dalsgaard. Par kompositioner, mixed-media på lærred, 2014. Charlotte Dalsgaard f. 1965. Par kompositioner med inspiration fra urhavet, mixed media (akryl, papir, lak) på lærred. Sign. CD samt sign. og dateret verso 2014. 40 x 40 cm. (2) Charlotte Dalsgaard virker som tøjdesigner, men har malet i over 20 år. Inspirationen hentes fra naturen, musik, ... Varenr: 3563905 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-09-2014 20:10:00 DKK 375
Henrik Krogsholm, akryl på lærred, komposition
Henrik Krogsholm, akryl på lærred, komposition . Komposition af Henrik Krogsholm (f. 1960), akryl på lærred. Sign. Henrik Krogsholm bag på lærred. 80 x 100 cm. U.R. Varenr: 3561316 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-09-2014 20:25:00 DKK 300
Sorin Averchi, f.1951. Akryl på duk, sittande kvinna.
Sorin Averchi, f.1951. Akryl på duk, sittande kvinna.. Sorin Averchi, f.1951. Akryl på duk, sittande kvinna. Signerad a tergo. Oramad. 100 x 100 cm. Sorin är utbildad arkitekt och arbetar med yttre och inre design och formgivning. Varenr: 3552203 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-09-2014 20:30:00 DKK 263
Lars Fantasiformidler Elgidh, født 1973 (2)
Lars Fantasiformidler Elgidh, født 1973 (2) . Fantasiformidler Elgidh. Kompositioner, mixed media på lærred, betitlet "Prøvetiden i ethvert forhold". Sign. Lars Elgidh 12. Samlet mål 150 x 200 cm. Uindrammet. (2) Varenr: 3557326 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-09-2014 20:30:00 DKK 900
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3561248 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-09-2014 20:39:00 DKK 650
Antoni Adamski, akryl på lærred, modelstudie
Antoni Adamski, akryl på lærred, modelstudie. Modelstudie af Antoni Adamski (f. 1955), akryl på lærred. Sign. Adamski. 80 x 60 (84 x 64). Se kunstnerprofil her Varenr: 3562400 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-09-2014 20:49:00 DKK 550
Anette Ingeborg, olie på lærred, gårdparti med blomst
Anette Ingeborg, olie på lærred, gårdparti med blomst. Gårdparti med blomst af Anette Ingeborg, olie på lærred. Sign. ai. 80 x 60 cm. U.R. Varenr: 3561632 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-09-2014 20:52:00 DKK 300
Lone Madsen. 'Prikker på en polka'
Lone Madsen. 'Prikker på en polka'. Lone Madsen født 1958. Akryl på lærred. 120 x 90 (124 x 94). Signeret på forsiden Lone Madsen. Betitlet på bagsiden "Prikker på en polka". Lone Madsen er autodidakt billedkunstner der med humoren i centrum fortolkes hverdagen i farverige finurlige naivistiske historiefortællende billeder, som ... Varenr: 3561134 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 30-09-2014 20:53:00 DKK 325
Asger William. Komposition. Akryl på lærred
Asger William. Komposition. Akryl på lærred. Komposition af Asger William (f. 1990), akryl på lærred, sign. monogram AW. 80 x 60 cm. Uden ramme. Asger William er født, opvokset og lever i kunstens verden. Han er søn af keramisk formgiver Britta bjerg og multikunsteren Per Eli. Varenr: 3545682 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 30-09-2014 21:10:00 DKK 575
Henrik Westergaard Gebr. 1962,  Mixed Media auf Leinwand, 60 x 80 cm. UR
Henrik Westergaard Gebr. 1962, Mixed Media auf Leinwand, 60 x 80 cm. UR. Henrik Westergaard Gebr. 1962, Mixed Media auf Leinwand, 60 x 80 cm. UR Varenr: 3517794 DKK 744 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-10-2014 10:59:00 DKK 298
Maja Fogh. Komposition, akryl på lærred
Maja Fogh. Komposition, akryl på lærred. Maja Fogh, født 1956. Komposition, akryl på lærred, sign. bagpå lærred. 69x200 cm(74x205 cm) Varenr: 3565480 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 01-10-2014 12:35:45 DKK 300
Ubekendt kunstner, figurkomposition, olie på lærred
Ubekendt kunstner, figurkomposition, olie på lærred. Ubekendt kunstner, 21. årh., figurkomposition, olie på lærred, sign. Poul, 115 x 117 cm. (117 x 120 cm.) Varenr: 3542465 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-10-2014 13:10:00 DKK 300
Yrsa Isabel Lind, akryl/akvarel på papir, kvinder (cd 2)
Yrsa Isabel Lind, akryl/akvarel på papir, kvinder (cd 2). Kompositioner med kvinder af Yrsa Isabel Lind (f. 1948), akryl og akvarel på papir. Begge sign. 42 x 30 cm (51 x 39) og 60 x 42 cm (69 x 52). Ét indrammet uden glas. (2) Varenr: 3565872 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-10-2014 13:58:20 DKK 325
Dorit Lykke Buus. Komposition med figurer
Dorit Lykke Buus. Komposition med figurer. Dorit Lykke Buus. Akryl på lærred. Komposition med figurer. Sign. Dot 2010. Signeret på bagsiden Dorte Lykke Buus. 60 x 80 cm. (64 x 84) Varenr: 3557412 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 01-10-2014 14:28:00 DKK 300
Edda Bonde. Abstrakt komposition
Edda Bonde. Abstrakt komposition. Edda Bonde. Abstrakt kompostion. Akryl på lærred. Abstrakt kompostion. Sign. E. Bonde. 90 x 120 cm. Uden ramme. Varenr: 3557672 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-10-2014 14:28:00 DKK 325
Ubekendt kunstner, abstrakt komposition, olie på lærred (2)
Ubekendt kunstner, abstrakt komposition, olie på lærred (2). Ubekendt kunstner, 1900-tallet, abstrakt komposition, olie på lærred opsat på plade, begge usign., 61 x 49 cm. UR. (2) Varenr: 3542466 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 01-10-2014 14:53:00 DKK 325
Mette Thorup, akryl på lærred, 'Swirl'
Mette Thorup, akryl på lærred, 'Swirl'. 'Swirl' af Mette Thorup (f. 1977), akryl på lærred. Sign. M. Thorup. 100 x 100 cm. U.R. Varenr: 3561296 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-10-2014 14:56:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>