Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Walther Meinhardt, olie på lærred, landskabsparti med kirke (cd)
Walther Meinhardt, olie på lærred, landskabsparti med kirke (cd). Landskabsparti af Walther Meinhardt (1981-1948), olie på lærred. Sign. og dateret Meinhardt 1926. 61 x 86 cm (73 x 96). Varenr: 3670805 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-01-2015 13:49:00 DKK 900
Mette Clausen. CD. Olie på lærred
Mette Clausen. CD. Olie på lærred. METTE CLAUSEN Født 1975. Olie på lærred. Moderne billede. sign. M. Clausen. 2005. H 100 x 80 cm. Billedet er ikke indrammet. Varenr: 3655555 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-01-2015 14:27:19 DKK 325
Aage Kofoed Pedersen. Komposition, akryl på lærred
Aage Kofoed Pedersen. Komposition, akryl på lærred. Aage Kofoed Pedersen. Komposition 'Den hemmelige socialdemokrat, sign., samt betitlet, sign. og dateret på bagsiden. 70x90 cm. U.R. Varenr: 3549171 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-01-2015 14:42:08 DKK 300
Ubekendt kunstner. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Olie på lærred. Ubekendt kunstner. Portræt af siddende nøgen kvinde. Olie på lærred. Af nyere dato. 40 x 30 (59 x 49) cm. Varenr: 3692124 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-01-2015 15:19:00 DKK 625
Anne Kureer 20.årh. Det sidste løvfald
Anne Kureer 20.årh. Det sidste løvfald . Anne Kureer, 20 årh. Olie på lærred. Det sidste løvfald. Sign. A. Kureer. H.80 x 62 cm ( 82 x 64 cm) Varenr: 3692553 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2015 16:05:00 DKK 300
Finn Mickelborg, komposition, airbrush på lærred.
Finn Mickelborg, komposition, airbrush på lærred.. Finn Mickelborg 1932-2007. Komposition, airbrush, sign. samt dat. bagpå F. Mick juli 2002. 62 x 51 cm Varenr: 3692304 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2015 18:46:00 DKK 725
Anni Løkke. Komposition
Anni Løkke. Komposition. Anni Løkke, f. 1962. Acryl på lærred. Komposition. Signeret. A. Løkke. 50x50 cm. U.R. Varenr: 3682136 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2015 18:47:00 DKK 300
Povl Christian Kjær 20.årh. Olie på plade. Komposition
Povl Christian Kjær 20.årh. Olie på plade. Komposition. Povl Christian Kjær. Olie på plade. Komposition. Sydlandsk byparti med personer H. 49 x 64 cm (53x68) sign. PKjær Varenr: 3682828 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2015 18:58:00 DKK 300
Tove Bowyer. Opstilling med blomster og figur
Tove Bowyer. Opstilling med blomster og figur . Tove Bowyer akryl på lærred, opstilling med blomster og figur h. 30 x 30 cm ( 34x34 ) Varenr: 3674537 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2015 19:19:00 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, komposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, komposition. Komposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte, 100x100 cm. U.R. Varenr: 3690017 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-01-2015 19:21:00 DKK 575
Povl Christian Kjær 20.årh. Mixmedia. Komposition
Povl Christian Kjær 20.årh. Mixmedia. Komposition. Povl Christian Kjær. Mixmedia. Komposition. H. 18,5 x 22 cm (31x41). Sign. PK (lidt kantafslag) Varenr: 3682785 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2015 19:30:00 DKK 300
Okänd konstnär, olja på duk samt pannå (2)
Okänd konstnär, olja på duk samt pannå (2). Okänd konstnär, olja på duk samt pannå. Landskap x 2. Olja på pannå möjligen signerad Lars Sjögren. 50 x 61 samt 49 x 64. Varenr: 3617244 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 26-01-2015 19:32:00 DKK 239
Alf Pedersen. 'We can do it', 130 x 130 cm
Alf Pedersen. 'We can do it', 130 x 130 cm. Alf Pedersen f. 1973. Akryl på lærred. Komposition: 'We can do it'. Sign Alf Pedersen samt dat. 2014. Mål: 130 x 130 cm. U.R. Varenr: 3680340

DKK 7.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2015 19:39:00 DKK 6.000
Povl Christian Kjær 20.årh. Olie på plade. Kystparti
Povl Christian Kjær 20.årh. Olie på plade. Kystparti. Povl Christian Kjær. Olie på plade. Kystparti. H. 25 x 68 cm (42x82 cm) sign. PK Varenr: 3682888 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2015 19:45:00 DKK 325
Saline. 'Komposition med figurer' (cd)
Saline. 'Komposition med figurer' (cd). 'Komposition med figurer' af Saline (2000-tallet). Akryl på lærred. Sign. Saline. 90 x 120 cm. (94 x 124) Varenr: 3693598 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 26-01-2015 19:54:00 DKK 725
Lars Ahlstrand. Komposition, olie på lærred, (cd)
Lars Ahlstrand. Komposition, olie på lærred, (cd) . Lars Ahlstrand, født 1958. Olie på lærred, komposition. Signeret og dateret på bagsiden Lars Ahlstrand 2007-09. 68 x 68 cm. Uindrammet. Varenr: 3694153 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-01-2015 20:00:00 DKK 1.100
Povl Christian Kjær 20.årh. Olie på plade. Komposition. Povl Christian Kjær. Olie på plade. Abstrakt fantasi. H. 41x33 cm (61x50) sign. PK Varenr: 3682873 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2015 20:19:00 DKK 300
Svend Gram. Komposition.
Svend Gram. Komposition.. Svend Gram, f. 1967. Komposition. Olie på plade. Signeret samt dat. Mål: 110 x 86 cm incl. lille træramme. Maleriet er købt af kunstneren i 1990'erne. Varenr: 3687358 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2015 20:56:00 DKK 350
Janusz Tyrpak, olie på plade, to abstrakte kompositioner, cd
Janusz Tyrpak, olie på plade, to abstrakte kompositioner, cd . "Venus 1" samt "Heros 1" af Janusz Tyrpak (f. 1963) Olie på plade. usign. dateret 97. 60 x 41 cm. (2) Varenr: 3693280 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2015 12:06:00 DKK 325
Olox. Komposition. Mixed media.
Olox. Komposition. Mixed media. . Komposition af Olox (pseudonym for Ole Kristensen). Mixed media på lærred. Sign. samt dat. olox 99. 124 x 200 cm. (132 x 208 cm.) Varenr: 3692618 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2015 14:50:00 DKK 400
Jim Dime, akryl på duk
Jim Dime, akryl på duk. Jim Dime, akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3695708 DKK 1.995 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-01-2015 15:41:48 DKK 558
Helle Gerd Petersen, olie på træ, 'Udsigt fra Kaholehaven'
Helle Gerd Petersen, olie på træ, 'Udsigt fra Kaholehaven'. 'Udsigt fra Kaholehaven' af Helle Gerd Petersen, olie på træ, sign. HG, 61x67 cm. U.R. Varenr: 3695776 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-01-2015 16:38:19 DKK 350
Jalte Ozo, komposition
Jalte Ozo, komposition . Jalte Ozo. Komposition, akryl på lærred, sign. på bagsiden J. Ozo. 80 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3694242 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-01-2015 16:46:00 DKK 325
Pablo Segelli, komposition, mixed media på plade, cd
Pablo Segelli, komposition, mixed media på plade, cd. Pablo Segelli 1900-tallet, komposition, media på plade, sign., 60 x 100 cm. (65 x 105 cm.) Varenr: 3694392 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-01-2015 17:34:00 DKK 300
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Blue Polinesien'
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Blue Polinesien'. 'Blue Polinesien', af Bozena Ossowski f. 1964, olie på lærred, cd. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. 100x100 cm. U.R. Varenr: 3695536 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 27-01-2015 18:45:00 DKK 750
Fredrico de Albinini, blandteknik, Greta Garbo
Fredrico de Albinini, blandteknik, Greta Garbo . Fredrico de Albinini, blandteknik på duk, motiv av "Greta Garbo i filmen Mata Hari från 1931". Delvis förgylld med slagmetall. Foto samt akryl på djup duk. Mått: 60x80 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och ... Varenr: 3700407 DKK 2.792 SE, Stockholm, Slakthusgatan 27-01-2015 18:51:00 DKK 499
Manfred Ebster Handkolorerad etsning, Signerad 15/90 BUS
Manfred Ebster Handkolorerad etsning, Signerad 15/90 BUS. Manfred Ebster, Stilleben, Handkollorerad etsning, 49,5x38 cm. Signerad 15/90. BUS. Små repor på ramen förekommer. Varenr: 3692176 DKK 1.197 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-01-2015 19:05:36 DKK 239
Ernst Altien. 'Fisk i havet', akryl på lærred
Ernst Altien. 'Fisk i havet', akryl på lærred. 'Fisk i havet', Ernst Altien. Akryl på lærred, sign. monogram EA. 80 x 60 cm. Varenr: 3695414 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-01-2015 19:07:00 DKK 325
Arne A. Hansen 1921-2009. Interiør med mor og datter og interiør med pige. To olie på lærred. (2)
Arne A. Hansen 1921-2009. Interiør med mor og datter og interiør med pige. To olie på lærred. (2). Arne A. Hansen 1921-2009. Interiør med mor og datter og interiør med pige. To olie på lærred. Hver sign. Arne A. Hansen. 66 x 97 cm. (85x113), 50 x 60 cm. (64x74). (2) Varenr: 3690559 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-01-2015 19:10:00 DKK 325
Jim Dime, akryl på duk
Jim Dime, akryl på duk. Jim Dime, akryl på duk. Signerad. 120x60 cm. 4 cm djup spännram. Varenr: 3695713 DKK 1.197 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-01-2015 19:15:00 DKK 259
 1 2 3 4  >>