Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand 'Geborgenheit' (2)
Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand 'Geborgenheit' (2) . Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand 'Geborgenheit', unten rechts signiert 're.nate', rückseitig oben signiert 'Renate Linnemeier', Maße ca.: je 40 x 40, (2) Varenr: 4353286 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-08-2016 10:00:05 DKK 1.636
Otto Neutschmann (1902-1985),Meeresansicht ohne Titel
Otto Neutschmann (1902-1985),Meeresansicht ohne Titel. Otto Neutschmann (1902-1985), Meeresansicht ohne Titel: auf Holz angefertigt. In einem weiß lackierten Holzrahmen gerahmt. Rechts unten signiert mit "O Neutschmann". Auf der Rückseite des Gemäldes ist mit Kleber der Ausschnitt eines Zeitungsartikel fixiert, in dem eine Fotografie thematisiert ... Varenr: 4361978 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-08-2016 10:24:56 DKK 335
Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand, Theater
Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand, Theater. Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand, 'Theater', unten rechts signiert und datiert 'Re.nate, 2011', rückseitig signiert und datiert 'Renate Linnemeier 2011', Maße ca.: 40 x 40 cm. Varenr: 4353293 DKK 1.636 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-08-2016 12:02:00 DKK 892
P. Kruse, olie på lærred, stald med heste
P. Kruse, olie på lærred, stald med heste. Stald med heste, af Peter Kruse, 1900-tallet, olie på lærred, sign. P. Kruse. 42 x 51 cm (54 x 64). Varenr: 4360228 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2016 12:08:06 DKK 300
Renate Linnemeier, mixed media på lærred, landskab
Renate Linnemeier, mixed media på lærred, landskab . Renate Linnemeier, mixed media på lærred, landskab, signeret og dateret på bagsiden: Renate Linnemeier, 2009. Mål ca.: 70 x 90 cm. Varenr: 4349760 DKK 4.090 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-08-2016 12:51:00 DKK 3.161
Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand 'Tanz'
Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand 'Tanz' . Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand 'Tanz', unten rechts signiert 're.nate', rückseitig signiert und datiert 'Renate Linnemeier, 2012'. Maße ca.: 40 x 60 cm, Varenr: 4353299 DKK 1.636 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-08-2016 12:58:00 DKK 1.190
Hellle Heninge, 'Vinteren', olja på duk (bus)
Hellle Heninge, 'Vinteren', olja på duk (bus). 'Vinteren' av Helle Heininge (f. 1960, Danmark). Olja på duk. Signerad. Titel a tergo. Bildytans mått 50 x 60 cm. Ramad. Varenr: 4368793 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 24-08-2016 16:29:59 DKK 234
Leo Janis, bangård med vagnar och kranar, olja på pannå (bus)
Leo Janis, bangård med vagnar och kranar, olja på pannå (bus). Bangårdsmotiv av Leo Janis (1922-2008). Olja på pannå. Signerad. Bildytans mått: 58 x 68 cm. Ramad. Ram med avslag. Varenr: 4370533 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 24-08-2016 18:11:00 DKK 254
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Den døve, den stumme, den blinde'
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Den døve, den stumme, den blinde'. 'Den døve, den stumme, den blinde' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign. og betitlet på bagsiden, 40x120 cm. U.R. Varenr: 4362463 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-08-2016 19:00:00 DKK 400
Johnny Madsen, cd. Figur komposition, 80 x 100 cm
Johnny Madsen, cd. Figur komposition, 80 x 100 cm. Johnny Madsen, f. 1951. Figurkomposition. Akryl på lærred. Signeret Johnny Madsen. Mål: 80 x 100 cm, (84x104). Varenr: 4343014 DKK 30.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2016 19:12:00 DKK 13.000
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition. Niels Davernum f.1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 90 x 190 cm. UR. Varenr: 4368485 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-08-2016 19:29:00 DKK 775
Søs. Figurkomposition. Akryl på lærred
Søs. Figurkomposition. Akryl på lærred. Figurkomposition af Søs (2000-tallet). Akryl på lærred. Sign. monogram. 100 x 80 cm. Uden ramme. Varenr: 4369930 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 24-08-2016 19:30:00 DKK 325
Saline Døg. Figurkomposition. Akryl på lærred
Saline Døg. Figurkomposition. Akryl på lærred. Figurkomposition af Saline Døg (2000-tallet). Akryl på lærred. Sign. monogram. 120 x 90 cm. Uden ramme. Varenr: 4369955 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 24-08-2016 19:49:00 DKK 525
Thorbjørn Rasmussen F. 1967. Akryl på lærred, abstrakt komposition.
Thorbjørn Rasmussen F. 1967. Akryl på lærred, abstrakt komposition.. Thorbjørn Rasmussen F. 1967. Akryl på lærred, abstrakt komposition. Signeret samt dateret 2016. 100 x 100 cm, uindrammet.Thorbjørn Rasmussen har udstillet på Galleri Borsholm 2016, Galleri Blå i Roskilde 2014, Vestsjællands censureret kunstudstilling 2014 . Varenr: 4367942 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2016 19:55:00 DKK 300
Giovanni Vetere olie på træfiberplade
Giovanni Vetere olie på træfiberplade. Giovanni Vetere (f. 1940), olie på træfiberplade, abstrakt scene med figurer, fugl, fisk og sol i rødt, guldt og grønt på blå bund, fremstår delvist med revner, ophøjede øjen- og næsepartier, indrammet, betegnet på bagsiden, 123 x 122 cm. Fremstår med 6 borehuller og 1 mangel i den malede ... Varenr: 3882171 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-08-2016 20:20:00 DKK 1.115
Birthe Nissen cd. Olie på lærred
Birthe Nissen cd. Olie på lærred. Birthe Nissen, f. 1955. Skovparti. Sign. på bagsiden Birthe Nissen. Olie på lærred. 80 x 80 cm. Varenr: 4337740 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-08-2016 20:41:00 DKK 300
Audes Saül, akryl på Canvas Board
Audes Saül, akryl på Canvas Board. Audes Saüle, akryl på Canvas Board. Signeret forneden i midten: Audes Saüle, Haiti. Billedmål: ca.: 49 x 38,5 cm. Rammemål: 55,5 x 45,5 cm. Fremstår i aldersrelateret stand. Varenr: 4359302 DKK 3.718 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-08-2016 21:41:00 DKK 2.603
Fritz Merise, olie på lærred
Fritz Merise, olie på lærred. Fritz Merise, olie på lærred. Signeret forneden til højre: Fritz Merise. Billedmål: ca. 49,5 x 40 cm. Rammemål: ca. 56,5 x 46,5 cm. Fremstår i aldersrelateret stand, med afslag på rammen. Varenr: 4359300 DKK 3.718 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-08-2016 21:42:00 DKK 2.603
Fanie,Triptychon, Acryl auf Leinwand (3)
Fanie,Triptychon, Acryl auf Leinwand (3) . Fanie,Triptychon, Acryl auf Leinwand. Unten rechts signiert: Fanie. Bildmaß je ca.: 40 x 80 cm. Gesamt ca.: 120 x 80 cm. Altersgemäßer Zustand mit wenig Bestoßungen. (3) Varenr: 4359985 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-08-2016 10:54:58 DKK 297
Jeppe Eisner, Olie på lærred, 'Gammel hellig abe', cd
Jeppe Eisner, Olie på lærred, 'Gammel hellig abe', cd. 'Gammel hellig abe', af Jeppe Eisner. Olie på lærred. Sign. Jeppe Eisner. U.R. 41 x 35 cm. Varenr: 4368639 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2016 14:50:00 DKK 375
Bitten Nørgaard. Komposition
Bitten Nørgaard. Komposition. Olie på plade, Komposition af Bitten Nørgaard sign. BN 95 h. 34 x 46 cm (37x49) Varenr: 4357464 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-08-2016 14:52:14 DKK 300
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Birketræer'
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Birketræer'. 'Birketræer' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign. og betitlet på bagsiden, 100x100 cm. U.R. Varenr: 4362461 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-08-2016 17:36:00 DKK 475
F. Jaritz, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred
F. Jaritz, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred. F. Jaritz, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred. Sign. 90 x 100 cm. UR. Varenr: 4371941 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-08-2016 18:50:00 DKK 300
Susanne Jacobsen, akryl/olie på lærred, komposition
Susanne Jacobsen, akryl/olie på lærred, komposition. Komposition af Susanne Jacobsen (f. 1954), akryl/olie på lærred. Sign. Sjac. 12. 80 x 80 cm. U.R. Fremstår med mindre afskalning nederst. Varenr: 4364889 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-08-2016 19:27:00 DKK 300
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition. Niels Davernum f.1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 90 x 190 cm. UR. Varenr: 4368486 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-08-2016 19:32:00 DKK 950
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Se kunstnerprofil her Varenr: 4360774 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-08-2016 19:40:00 DKK 1.100
Bente Gammelgaard f. 1943. Abstrakt komposition, akryl på lærred.
Bente Gammelgaard f. 1943. Abstrakt komposition, akryl på lærred.. Bente Gammelgaard f. 1943. Komposition over huse, akryl på lærred. Sign. med monogram samt sign. og dateret på bagside Bente Gammelgaard 15. 100 x 100 cm. Uindrammet.BG er autodidakt kunstner og har udstillet følgende steder: 1977 Den Gamle By, Århus Tranbjerg Bibliotek 1978 Den Gamle By, Århus ... Varenr: 4367903 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 25-08-2016 19:55:00 DKK 325
Lisbeth Graae. To klovnekompositioner (2)
Lisbeth Graae. To klovnekompositioner (2). Kompositioner med klovne af Lisbeth Graae. Olie på plade. Begge sign. på bagside samt dat. 98 & 99. 44 x 54 cm. (2) Varenr: 4370306 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-08-2016 20:11:00 DKK 750
Annemette Hylleborg. Tre kompositioner. Akryl på lærred (cd) (3)
Annemette Hylleborg. Tre kompositioner. Akryl på lærred (cd) (3). Annemette Hylleborg (f. 1957). Tre kompositioner. Akryl på lærred. Sign. monogram AMH. 30 x 30 cm(37,5 x 37,5 cm). (cd) (3) Varenr: 4371520 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-08-2016 20:15:00 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 120x40 cm. U.R. Varenr: 4341679 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-08-2016 20:32:00 DKK 525
 1 2 3 4 5  >>