Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hans Degner, akryl på lærred, 2017
Hans Degner (f. 1964 i København), akryl på lærred, signeret på bagsiden, indrammet på liste, 160 x 215 cm. Hans Degner er uddannet fra Århus Kunstakademi.
Varenr: 4733289
DKK 11.155 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-08-2017
19:54:00
DKK 892
Lars Fantasiformidler Elgidh født 1973. Komposition, mixed-media, 2002
Lars Fantasiformidler Elgidh født 1973. Komposition betitlet "Du kyssede mig på munden", mixed-media. Sign. og dateret Lars Elgidh -02. 49,5 x 39,5 (51 x 41). Læs kunstnerprofil her
Varenr: 4735190
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-08-2017
20:10:00
DKK 375
Lars Fantasiformidler Elgidh født 1973.
Lars Fantasiformidler Elgidh født 1973. Abstrakt dobbeltkomposition, diptykon, betitlet "Soulstripper", akryl og spray på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2017. Mål pr. lærred 150 x 100 cm, samlet 150 x 200 cm. Uindrammet. Kompositionen er sammensat med hængsler og derfor foldbar. Læs ...
Varenr: 4746836
DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 19-08-2017
20:30:00
Grafik, Eduardo Paolozzi, 'Apple-Calder', Berlin 1975, Edition 472 / 500, Farbserigraphie
Grafik, Eduardo Paolozzi, 'Apple-Calder', Berlin 1975, Edition 472 / 500, Farbserigraphie, abstrakte Komposition, unten handschriftliche Editionsangabe '472 / 500' und Signatur 'Eduardo Paolozzi', hinter Glas gerahmt, Maße: H. 100 cm, B. 70 cm, Druckmaß: H. 74 cm, B. 54,5 cm, Abnutzungsspuren, ...
Varenr: 4696415
DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-08-2017
21:06:00
DKK 1.115
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred
Akryl på lærred. Komposition, Niels Davernum f. 1958. Signeret. 100 x 190 cm. UR.
Varenr: 4726746
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-08-2017
19:16:00
DKK 950
Krogh. To kompositioner, akryl på lærred(2)
Krogh. To kompositioner, akryl på lærred, sign. Krogh 2001. Rammemål 82,5x62,5 cm.(2)
Varenr: 4747224
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 21-08-2017
11:10:20
Sussan Hyldgård f. 1961
Sussan Hyldgård, olie/akryl på lærred. Signeret. 40x50 cm UR.
Varenr: 4690005
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2017
12:40:00
Poul Esting født 1942, litografi, abstrakte kompositioner cd (2)
Poul Esting født 1942 cd, litografi, to abstrakte kompositioner, 24/190 og 24/170, sign. Esting. 52 x 36 cm (70 x 52 cm). (2)
Varenr: 4746916
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 21-08-2017
16:00:00
DKK 325
Ubekendt kunstner, motiv med dansere, akryl på lærred
Ubekendt kunstner, motiv med dansere, akryl på lærred. U:R. 100x100 cm.
Varenr: 4718736
16:36:00
Marek Braun, 'You Talkin' to me', 2017. Mischtechnik
Marek Braun, 'You Talkin' to me', 2017. Mischtechnik auf Leinwand. Verso gestempelt, signiert, datiert und betitelt. Maße: 40 x 40 cm.
Varenr: 4662662
DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-08-2017
16:52:10
DKK 1.487
Ubekendt kunstner. Komposition 'Den Blå Handske' i Gustav Klimt-stil
Ubekendt kunstner. Komposition med stående kvinde betitlet 'Den Blå Handske', malt med inspiration fra Gustav Klimt. Usign., betitlet verso. 119 x 78 (124 x 84) cm.
Varenr: 4735677
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-08-2017
17:50:00
DKK 325
Göte Lundberg, olja på duk, 2 st (2)
Göte Lundberg, olja på duk. Bröllopsscen, 45 x 54 cm. Stilleben, 60 x 49 cm. Signerade G. Lundberg. (2)
Varenr: 4731644
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 21-08-2017
18:00:00
DKK 229
Niels Noel Luis Christensen. Kompositioner, akryl på lærred (3)
Niels Noel Luis Christensen f.1970. Akryl på lærred. Abstrakte kompositioner, signerede. H.110 x 80 cm . UR.
Varenr: 4690511
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-08-2017
18:50:00
DKK 325
Ubekendt kunstner. Abstrakt maleri cd
Ubekendt kunstner. Olie på lærred. Stort abstrakt maleri. røde, gul og sorte partier på stor hvid baggrund. 130 x 200 cm.
Varenr: 4747486
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-08-2017
19:48:00
Alesya Meerinska, blyanttegning, stilleben med blomster
Alesya Meerinska, blyanttegning, stilleben med blomster, signeret nederst til højre og dateret: 'Alesya Meerinska 2009', indrammet bag glas. Mål ca.: 55 x 77 cm. Fremstår i aldersrelateret stand.
Varenr: 4710020
DKK 3.718 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-08-2017
19:50:00
DKK 297
Simeon Gonzales, komposition, akryl på lærred (cd)
Komposition af Simeon Gonzales (f. 1973), akryl på lærred. Sign. Simeon Gonzales. 50 x 70 cm, U.R.
Varenr: 4747496
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-08-2017
19:55:00
DKK 375
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred
Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 80 x 80 cm. Uden ramme.
Varenr: 4672570
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-08-2017
20:21:00
DKK 375
Saline Døg. Figurkomposition, akryl på lærred
Figurkomposition af Saline Døg (2000-tallet), akryl på lærred, sign. monogram. 80 x 100 cm. Uden ramme.
Varenr: 4744406
20:51:00
DKK 450
Paar Grafiken, unbekannter Künstler (2)
Paar Grafiken, Farblithographien, mit bunten, geometrischen Kompositionen, unbekannter Künstler, unten rechts signiert, hinter Glas gerahmt. Maße ca.: H. 86 cm, B. 61,5 cm, T. 1,5 cm. Altersgemäßer Zustand.(2)
Varenr: 4695763
DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-08-2017
20:58:00
DKK 297
Per Anders, olie på lærred, komposition
Komposition af Per Anders (20. årh.). Olie på lærred. Sign. Per Anders. 47 x 55 cm. (52 x 60 cm.)
Varenr: 4687460
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-08-2017
11:53:01
Joanna Holmen, akryl på lærred, skovparti, cd
Skovparti af Joanna Holmen (født 1966). Akryl på lærred. Sign. Joanna Holmen samt dateret 2013. 66 x 81 cm. Uindrammet.
Varenr: 4678848
11:53:30
Carsten Svava, akryl på lærred, 'A fucked up daydream' (cd)
'A fucked up daydream' af Carsten Svava (f. 1980), akryl på lærred. Signeret C. Svava 05. 120 x 100 cm. U.R.
Varenr: 4747830
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-08-2017
15:20:00
Oidentifierad konstnär. Akryl på duk
Oidentifierad konstnär. Akryl på duk. Kvinnofigur. Ej signerad. Ca 60x50 cm (77x66 cm).
Varenr: 4722891
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-08-2017
16:09:00
DKK 229
Kickan Bang. Akryl på lærred. 'Komposition'
Kickan Bang. Atelier Appelsinblå (født 1942). "Komposition" Akryl på lærred. 30 x 30 cm (34 x 34 cm)
Varenr: 4734419
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-08-2017
18:26:00
Kickan Bang. Akryl på lærred. 'Ildsjæl'
Kickan Bang. Atelier Appelsinblå (født 1942). "Ildsjæl" Akryl på lærred. 30 x 30 cm (34 x 34 cm)
Varenr: 4734425
18:26:00
Varenr: 4726747
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
19:16:00
DKK 650
Asuman Hasircioglu, 'Die Kraft', 2016, olie på lærred
Asuman Hasircioglu, 'Die Kraft', 2016, olie på lærred, abstrakt komposition med nøgen kvinde på en tyr, signatur, datering og titel på bagsiden, mål: H. 100 cm, B. 80 cm.
Varenr: 4682514
DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-08-2017
19:22:00
DKK 781
Asuman Hasircioglu, 'Vereinigung', 2001, olie på lærred
Asuman Hasircioglu, 'Vereinigung', 2001, olie på lærred, abstrakt, floral komposition, signatur, datering og titel på bagsiden, mål: H. 80 cm, B. 60 cm.
Varenr: 4682503
DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-08-2017
19:51:00
DKK 297
Asuman Hasircioglu, 'Flower Power', akryl og stof på lærred
Asuman Hasircioglu, 'Flower Power', akryl og stof på lærred, abstrakt komposition med to stofelementer, signatur og titel på bagsiden, mål: H. 100 cm, B. 80 cm.
Varenr: 4682517
DKK 2.380 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-08-2017
19:55:00
DKK 297
Otto Fliege, Öl auf Leinwand, Ohne Titel
Otto Fliege, Öl auf Leinwand, Ohne Titel, unten rechts signiert und unleserlich datiert, gerahmt. Maße ca.: 91 x 111 cm. Altersgemäßer Zustand.
Varenr: 4747164
DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-08-2017
20:00:00
DKK 335
 1 2 3 4 5 6  >>