Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Varenr: 4920008
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-02-2018
11:30:00
DKK 1.300
Henry Larsen. Komposition (cd)
Henry Larsen (1928-1999). Komposition, indrammet pastel, sign. og dat. HL 16. august 1973. 44 x 56,5 cm (64,5 x 76 cm). (cd)
Varenr: 4910421
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-02-2018
14:40:00
Sofie Eriksen. Blomstereng
Sofie Eriksen (f. 1970). Blomstereng, akryl på lærred, sign. Sofie E. 40 x 50 cm UR.
Varenr: 4916832
14:40:48
Komposition af Benedict Eli
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '90. 65 x 100 cm UR. (cd)
Varenr: 4850026
15:02:00
Harald Reinhold. Komposition (cd)
Harald Reinhold (1911-1996). Komposition, bemalet trærelief, sign. Reinhold. 62 x 72 cm. (cd)
Varenr: 4925567
18:37:00
Harald Reinhold (1911-1996). Komposition, bemalet trærelief, sign. Reinhold. 50,5 x 62 cm. (cd)
Varenr: 4925571
18:38:00
Bronzeskulptur, kvindebuste
Bronzeskulptur, kvindebuste i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" H. 38 cm. B. 25 cm.
Varenr: 4630665

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-02-2018
19:00:00
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, art-deco stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 36 cm. B. 23 cm.
Varenr: 4633582

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-02-2018
19:00:00
Annie Kaargaard Lilje, akryl på lærred
Annie Kaargaard 1955-, Lilje. Sign. Akryl på lærred 60x80 cm. ( 64x84) Annie Kaargaard er elev af bl.a. Hagedorn Olsen og Felix Pedersen.
Varenr: 4925239
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-02-2018
19:00:00
Bronzeskulptur, hingst
Bronzeskulptur, hingst i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 35 cm. H. 31 cm.
Varenr: 4632259

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-02-2018
19:05:00
DKK 950
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.
Varenr: 4633593

19:10:00
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 19 cm.
Varenr: 4632313

19:15:00
DKK 900
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 17 cm.
Varenr: 4886126

19:20:00
DKK 900
Abstrakt figur af patineret bronze iform af kvinde
Abstrakt figur af patineret bronze. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee L. 23 cm. Sign. Nick Modelfoto
Varenr: 4901468

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-02-2018
19:25:00
Bronzeskulptur forestillende ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. J.Patoue h. 25 cm. Modelfoto
Varenr: 4878989

DKK 1.700 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-02-2018
19:34:00
DKK 950
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på sokkel i marmor h. 26 cm L. 20.5 cm
Varenr: 4887797

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-02-2018
19:41:00
DKK 650
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor. Sign. Gilbert Højde 71 cm. B 37 cm. Af nyere dato. Modelfoto
Varenr: 4858104

DKK 5.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-02-2018
19:46:00
Erotisk bronzefigur, knælende kvinde
Bronzefigur forestillende kvinde i erotisk positur. H. 22 cm. Modelfoto
Varenr: 4921639

DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-02-2018
19:48:00
Eiler Sørensen. Kystparti. cd
Eiler Sørensen (1869-1953). Kystparti, olie på lærred monteret på pap, sign. og dat. Eiler Sørensen 1914. 16,5 x 23 (24 x 30,5) cm.
Varenr: 4915617
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-02-2018
19:53:00
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition
Varenr: 4894200
20:00:00
Rolf Gjedsted. Komposition, akryl og olie samt signeret digtsamling (2)
Rolf Gjedsted f. 1947. Abstrakt komposition, akryl og olie på pap. Sign. Rolf Gjedsted. 75 x 41 (91 x 56) cm. Desuden medfølger signeret digtsamling af Rolf Gjedsted: "stenalderdrømme", Gyldendal, 1979 (2)
Varenr: 4883804
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-02-2018
20:07:00
DKK 450
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition
Henrik Krogsholm f. 1960. Abstrakt komposition, akryl på lærred. Signeret på bagside. 100 x 100 cm. Uindrammet.
Varenr: 4918033
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-02-2018
20:30:00
Albert Henrich, maleri, 'Oberhemden', 1966
Albert Henrich (1899-1971), maleri, 'Oberhemden', 1966, olie på lærred, forestiller foldede skjorter, signeret og dateret nederst til venstre, indrammet, billedudsnit 80 x 106 cm, mål i alt 96 x 122 cm.
Varenr: 4923787
DKK 29.401 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-02-2018
20:52:00
DKK 1.675
Ludwig Meister, maleri ’Skurrile Apokalypse’
Ludwig Meister, maleri, ’Skurrile Apokalypse’, olie på træplade, figurativt billede af apokalyptisk scene, 1950, signeret og dateret nederst til højre, 52 x 75 cm.
Varenr: 4923796
DKK 3.163 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-02-2018
21:00:00
DKK 409
Ubekendt kunstner. Landskabsparti
Ubekendt kunstner. Landskabsparti, olie på plade, sign. med monogram. 80 x 98 (83 x 102) cm.
Varenr: 4925632
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-02-2018
15:09:09
Komposition af Benedict Eli
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '93. 100 x 110 cm UR. (cd)
Varenr: 4891759
15:10:31
Komposition af Benedict Eli
Komposition af Benedict Eli. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Eli '92. 74 x 74 cm UR. (cd)
Varenr: 4891756
16:38:54
Ubekendt kunstner. Komposition. Akryl på lærred
Ubekendt kunstner. Komposition. Akryl på lærred. Sign. 60 x 50 cm (64 x 54 cm).
Varenr: 4893082
16:39:14
Bent Lauridsen. Figurscene. Olie på lærred (cd).
Bent Lauridsen (f. 1926). figurscene, olie på lærred. Sign. B-Lau. 70x60 cm. (80x70 cm.) .
Varenr: 4881884
16:39:59
Albert Petersen Kvinde i køkken Olie på lærred
Albert Petersen, 1875-1957, cd. Olie på lærred. Køkkeninteriør med kvinde. Sign. Alb. Petersen. 'Exposant au Grand Salon Paris 1913-1929. 42x63 cm (53x73 cm). Forsynet med navneskilt i 830 sølv.
Varenr: 4916792
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-02-2018
17:14:00
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>