Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract Form'
S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract Form' . S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract Form' rückseitig oben signiert: 'S.Steiner'. Maße ca.: 80 x 100. Varenr: 4514059 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:16:01 DKK 1.115
S. Steiner, Acryl auf Leinwand,  'Landschaft mit Bäumen'
S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Landschaft mit Bäumen' . S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Landschaft mit Bäumen', oben rechts signiert: 'S.Steiner'. Maße ca.: 70 x 94. Varenr: 4514054 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:16:09 DKK 1.115
Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt '
Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 35 cm. Varenr: 4497561 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:16:23 DKK 297
Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 35 cm. Varenr: 4497560 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:16:32 DKK 297
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 04. Blattmaß: 103 x 67 cm. Varenr: 4485530 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:31:22 DKK 1.115
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 05. Blattmaß: 101 x 66 cm. Varenr: 4485531 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:31:33 DKK 1.115
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten links signiert und datiert, Jacobert. 05. Blattmaß: 102 x 67 cm. Varenr: 4485532 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:31:42 DKK 1.115
Jacorbert,Kohlezeichnung auf Papier, ' Frauenakt '
Jacorbert,Kohlezeichnung auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Kohlezeichnung auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 04. Blattmaß: 103 x 66 cm. Varenr: 4485533 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:31:50 DKK 1.115
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 05. Blattmaß: 103 x 66 cm. Varenr: 4485535 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:32:00 DKK 1.115
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 04. Blattmaß: 103 x 66 cm. Varenr: 4485536 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:32:12 DKK 1.115
Jacorbert,Kohlezeichnung auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Kohlezeichnung auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 103 x 66 cm. Varenr: 4485537 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:32:22 DKK 1.115
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 70 x 50 cm. Varenr: 4485539 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:32:32 DKK 744
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 36 cm. Varenr: 4485541 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:32:44 DKK 297
Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt ', unten links signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 34 cm. Varenr: 4485542 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:32:53 DKK 297
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 35 cm. Varenr: 4485543 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:33:02 DKK 297
Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Bleistiftzeichnung auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 50 x 35 cm. Varenr: 4485545 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:33:27 DKK 297
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 05. Blattmaß: 103 x 67 cm. Varenr: 4485524 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 10:33:37 DKK 1.115
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, ' Blue Seydchellen'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, ' Blue Seydchellen'. 'Blue Seyschellen' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 140x70 cm. U.R. Varenr: 4532520 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2017 19:21:00 DKK 525
Annette Maigaard. Endangered Tiger 31
Annette Maigaard. Endangered Tiger 31. Annette Majgaard f. 1953, akryl på lærred, 'Endangered Tiger 31". Sign. AM 2016. Mål 60 x 80 cm (64x84) Varenr: 4529029 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2017 19:50:00 DKK 450
Antoni Adamski f.1955 cd
Antoni Adamski f.1955 cd. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Varenr: 4532854 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2017 20:05:00 DKK 525
S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract landscape II'
S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract landscape II' . S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract landscape II', oben rechts signiert: 'S. Steiner'. Maße ca.: 80 x 120 cm. Varenr: 4514056 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 20:15:00 DKK 1.115
S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract  landscape'
S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract landscape' . S. Steiner, Acryl auf Leinwand, 'Abstract landscape', rückseitig oben signiert: 'S.Steiner'. Maße ca.: 80 x 100. Varenr: 4514057 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 20:15:00 DKK 1.115
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', oben rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 103 x 67 cm Varenr: 4485525 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 20:30:00 DKK 1.115
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', unten rechts signiert und datiert, Jacobert. 04. Blattmaß: 103 x 67 cm. Varenr: 4485529 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-01-2017 20:31:00 DKK 1.115
Gerahmtes Keith Haring T-Shirt
Gerahmtes Keith Haring T-Shirt. Keith Haring T-Shirt von Fruit of the Loom. Hinter Glas gerahmt im 5-eckigem Bilderrahmen. Maße ca.: 117,5 cm x 108,5 cm. Das T-Shirt und der Rahmen befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Bestoßungen und Gebrauchspuren. Varenr: 4535836 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-01-2017 13:55:00 DKK 1.115
Lisbeth Graae, olie på lærred/ plade, figurkompositioner (3)
Lisbeth Graae, olie på lærred/ plade, figurkompositioner (3). Kompositioner med dyr og klovne af Lisbeth Graae. Olie på lærred og olie på plade. Alle tre signeret LG samt datert på bagsiden. 40 x 40 cm. (43 x 43 cm.) - 60 x 60 cm. (63 x 63 cm.) (3) Varenr: 4532875 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2017 17:00:00 DKK 325
Hilde H., fotocollage på lærred, titel: 'Koi', 100 x 100 cm
Hilde H., fotocollage på lærred, titel: 'Koi', 100 x 100 cm. Hilde H., fotocollage, akryl, spartelmasse på lærred, titel: 'Koi'. Med monogram og datering på bagsiden: HH 2014. Mål ca.: 100 x 100 cm. Varenr: 4516258 DKK 7.436 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-01-2017 17:55:00 DKK 5.577
Antoni Adamski f.1955 cd
Antoni Adamski f.1955 cd. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Varenr: 4532856 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2017 19:06:00 DKK 350
Henrik Seiersen, akryl på lærred, 'Masai'
Henrik Seiersen, akryl på lærred, 'Masai'. 'Masai', af Henrik Seiersen f. 1953, akryl på lærred. Sign. Seier, dat. på bagsiden 2014. 80 x 60 cm (84 x 64 cm). Varenr: 4527908 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2017 19:14:00 DKK 325
Niels P. Dahlerup. Komposition
Niels P. Dahlerup. Komposition. Niels Peter Dahlerup f. 1929. "Klippegrund ved Gudhjem på Bornholm". Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 100 x 80 cm. Indrammet i forsølvet træramme.N.P. Dahlerup er uddannet på kunsthåndværker-skolen i København, Grafisk Højskole, Akademiets Croquisskole og Holbæk Højskole. Hans udtryk er... Varenr: 4534178 DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2017 19:45:00 DKK 400
 1 2 3 4 5  >>