Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tavlor i relief, afrikanska figurer
Tavlor i relief, afrikanska figurer. Tavlor i relief med bemålade ramar. Okänd konstnär. Afrikanska figurer. Ramar med skuren dekor. Glasade och ramade. Rammått: 60x40cm. Varenr: 3759037

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 07-05-2015 12:50:00 DKK 280
Tavla med abstrakt relief dekor
Tavla med abstrakt relief dekor. Tavla med abstrakt relief dekor. Blandat material. Mått: 65 x 30 cm. Ramad. Varenr: 3802287

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 07-05-2015 12:58:00 DKK 240
Freddy Eriksen, olie på lærred, komposition med kvinde og træ (cd)
Freddy Eriksen, olie på lærred, komposition med kvinde og træ (cd). Komposition med kvinde og træ af Freddy Eriksen(1930 - 2012), olie på lærred. Sign. Freddy E samt på bagsiden. 77 x 67 cm (80x70). Varenr: 3826334 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 07-05-2015 13:17:00 DKK 1.950
Victor Borisov Laviana, olie på lærred, figurkomposition
Victor Borisov Laviana, olie på lærred, figurkomposition. Firgurkomposition, af Victor Borisov Laviana. Olie på lærred. Sign. og dat. 1998. 75 x 65 cm Varenr: 3827074 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-05-2015 14:06:42 DKK 325
Walter Linis,figurkomposition, olie på lærred, 'Dyrehoved'
Walter Linis,figurkomposition, olie på lærred, 'Dyrehoved' . Figurkomposition, Dyrehoved, olie på lærred, Walter Linis født 1930, sign. og dat. Walter Linis 15, 60 x 80 cm. (64 x 84) Varenr: 3784103 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-05-2015 14:08:00 DKK 300
Ubekendt kunstner. Stillben. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Stillben. Olie på lærred. Stillben af ubekendt kunstner. Olie på lærred. sign. Simon 84. 69 x 77 cm. (71 x 79 cm.) Varenr: 3823950 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-05-2015 14:27:00 DKK 325
Björn Beniston, akryl på lærred, 'Real love'
Björn Beniston, akryl på lærred, 'Real love'. 'Real love' af Björn Beniston (f. 1951), akryl på lærred. Sign. Bj. 70 x 90 cm. U.R. Varenr: 3827138 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 07-05-2015 14:29:25 DKK 325
Gregori Telov, abstrakt komposition, olie på lærred.
Gregori Telov, abstrakt komposition, olie på lærred.. Gregori Telov. Abstrakt komposition, olie på lærred, sign. Gregori Telov. 80 x 80 cm. Varenr: 3813547 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-05-2015 14:31:00 DKK 300
Poul Agger. Maleri. cd
Poul Agger. Maleri. cd. Poul Agger f. 1936. komposition. Akryl på lærred. Sign. Poul Agger. 90 x 80 cm. Uindrammet. Varenr: 3822434 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 07-05-2015 14:39:00 DKK 500
Maria Granlund, 'komposition', Blandteknik på pannå
Maria Granlund, 'komposition', Blandteknik på pannå. Komposition av Maria Granlund (f. 1980). Akryl, tråd och textil på pannå. Signerad a tergo. Mått 56 x 33 cm. Separatutställning på Galleri Svea, Gamla Stan, Stockholm 2009 Samlingsutställningar. Konst på torg, Kumla 2008. Länets konst, Örebro läns museum, 2008. Vårsalong, Yxhults ... Varenr: 3805868 DKK 1.198 SE, Örebro, Aspholmen 07-05-2015 14:41:26 DKK 240
Maria Granlund, 'Apa', Blandteknik på pannå
Maria Granlund, 'Apa', Blandteknik på pannå. 'Apa', komposition av Maria Granlund (f. 1980). Akryl, tråd och textil på pannå. Signerad a tergo. Mått 64 x 61 cm. Separatutställning på Galleri Svea, Gamla Stan, Stockholm 2009 Samlingsutställningar. Konst på torg, Kumla 2008. Länets konst, Örebro läns museum, 2008. Vårsalong, Yxhults ... Varenr: 3805878 DKK 1.597 SE, Örebro, Aspholmen 07-05-2015 14:42:27 DKK 240
Maria Granlund, 'komposition', Blandteknik på pannå. 'Komposition', komposition av Maria Granlund (f. 1980). Akryl, tråd och textil på pannå. Signerad a tergo. Mått 80 x 32 cm. Separatutställning på Galleri Svea, Gamla Stan, Stockholm 2009 Samlingsutställningar. Konst på torg, Kumla 2008. Länets konst, Örebro läns museum, 2008. Vårsalong, ... Varenr: 3805870 DKK 1.198 SE, Örebro, Aspholmen 07-05-2015 14:43:10 DKK 240
Ubekendt kunstner. Helsingør. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Helsingør. Olie på lærred. Komposition over Helsingør af Ubekendt kunstner. Olie på lærred. usigneret. 61 x 87 cm. ( 82 x 107 cm). Varenr: 3823992 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-05-2015 14:47:00 DKK 350
Artig. Surrealistisk komposition. Akryl på lærred
Artig. Surrealistisk komposition. Akryl på lærred. Artig. Akryl på lærred. Surrealistisk komposition. Sign. Artig 14. 80 x 148 cm Varenr: 3826319 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 07-05-2015 14:48:00 DKK 350
Tom Tom. Komposition med cykler. Akryl på lærred
Tom Tom. Komposition med cykler. Akryl på lærred. Tom Tom. Komposition med cykler. Akryl på lærred Sign. på bagsiden Tom Tom. 178 x 149 cm. Uindrammet. Varenr: 3826322 DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 07-05-2015 15:10:00 DKK 1.100
Ubekendt kunstner. Olie på lærred, 'Den ustyrlige model 5'
Ubekendt kunstner. Olie på lærred, 'Den ustyrlige model 5'. 'Den ustyrlige model', af ubekendt kunstner. Olie på lærred. Sign. og dat. 2001. 100 x 120 cm Varenr: 3805994 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-05-2015 15:30:00 DKK 300
Ubekendt maler, 2000-tallet Komposition. To akryl på lærred. (2)
Ubekendt maler, 2000-tallet Komposition. To akryl på lærred. (2). Komposition, af ubekendt maler, 2000-tallet. Begge sign. Janus samt betegnet på bagsiden. 80 x 80 cm. Uindrammede. (2) Varenr: 3824972 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-05-2015 16:20:39 DKK 300
Okänd konstnär. Komposition
Okänd konstnär. Komposition. Okänd konstnär. Komposition, olja på duk, osignerad, oramad, 100 x 70 cm. Varenr: 3815171 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 07-05-2015 16:32:00 DKK 240
Diana Achtzig, Ölgemälde, 'Haus am See'
Diana Achtzig, Ölgemälde, 'Haus am See'. Öl auf Leinwand, 'Haus am See', von Diana Achtzig (*1972), rückseitig signiert, betitelt, bezeichnet und datiert 'Stockholm 2008', 50 x 60 cm. Diana Achtzig, Dipl. 1999 an der University of Fine Arts (UdK/Hdk) Berlin, sie gründete 1990 eine Galerie in Amsterdam, 2009 die Achtzig-Galerien in ... Varenr: 3770743 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 07-05-2015 18:05:00 DKK 299
Inge J. Iversen, 'På kino i moderne tid', farvelagt tryk (cd)
Inge J. Iversen, 'På kino i moderne tid', farvelagt tryk (cd). Inge J. Iversen (f. 1956), 'På kino i moderne tid', 1996, farvelagt tryk, sign. og dat., 29 x 36 cm (52 x 55 cm). (cd) Varenr: 3823584 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 07-05-2015 18:12:00 DKK 300
Diana Achtzig, Acrylemälde, 'Pink Herz'
Diana Achtzig, Acrylemälde, 'Pink Herz'. Acryl auf Leinwand, 'Pink Herz', von Diana Achtzig (*1972), rückseitig signiert, betitelt, bezeichnet und datiert 'Stockholm 2002', 40 x 40 cm. Diana Achtzig, Dipl. 1999 an der University of Fine Arts (UdK/Hdk) Berlin, sie gründete 1990 eine Galerie in Amsterdam, 2009 die Achtzig-Galerien in... Varenr: 3770927 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 07-05-2015 18:15:00 DKK 299
Diana Achtzig, Acrylemälde, 'Meine Hunde'
Diana Achtzig, Acrylemälde, 'Meine Hunde'. Acryl auf Karton, 'Meine Hunde', von Diana Achtzig (*1972), rückseitig signiert, betitelt, bezeichnet und datiert 'Berlin 2014', 42 x 59,5 cm. Diana Achtzig, Dipl. 1999 an der University of Fine Arts (UdK/Hdk) Berlin, sie gründete 1990 eine Galerie in Amsterdam, 2009 die Achtzig-Galerien in ... Varenr: 3770938 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 07-05-2015 18:20:00 DKK 299
Diana Achtzig, Ölemälde, 'Die blonden Nymphen'
Diana Achtzig, Ölemälde, 'Die blonden Nymphen'. Öl und schwarzer Filzstift auf Leinwand, 'Die blonden Nymphen', von Diana Achtzig (*1972), rückseitig signiert, betitelt, bezeichnet und datiert 'Salzburg 2000', 60 x 50 cm. Diana Achtzig, Dipl. 1999 an der University of Fine Arts (UdK/Hdk) Berlin, sie gründete 1990 eine Galerie in ... Varenr: 3770947 DKK 1.493 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 07-05-2015 18:25:00 DKK 299
Poul Spanggaard, akryl på lærred, gadeparti New York
Poul Spanggaard, akryl på lærred, gadeparti New York. Gadeparti New York af Poul Spanggaard (f. 1950), akryl på lærred. Sign. og dateret Poul Spanggaard 2013. 80 x 80 cm. U.R. Varenr: 3805468 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 07-05-2015 18:56:00 DKK 450
Hiromi Hinata, 'Riddarholmen', Akrylgemälde
Hiromi Hinata, 'Riddarholmen', Akrylgemälde. Hiromi Hinata, geboren 1964, "Riddarholmen", Akryl auf Leinwand, 46x55 cm. Signiert unten rechts. Varenr: 3803235 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 07-05-2015 19:30:00 DKK 299
Poul Agger, akryl på duk, moln
Poul Agger, akryl på duk, moln . Poul Agger, f. 1936. Akryl på duk, a tergo signerad. Komposition med moln. 60x65 cm (64x69 cm). Varenr: 3822671 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 07-05-2015 19:34:00 DKK 260
Kenneth Strandby. 'Ismanden ', akryl på lærred
Kenneth Strandby. 'Ismanden ', akryl på lærred. Kenneth Strandby (f. 1960), 'Ismanden', akryl på lærred. Sign. Strandby 13 samt betitlet på bagsiden. Uden ramme 150 x 120 cm. Varenr: 3822218 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-05-2015 19:35:00 DKK 325
Peter Wallmann. Akryl på lærred. 'Forening'
Peter Wallmann. Akryl på lærred. 'Forening'. 'Forening', af Peter Wallmann f. 1957. Akryl på lærred. Sign. monogram PW. 120 x 100. Varenr: 3825354 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-05-2015 19:39:00 DKK 300
Saline. Figurkomposition. Akryl på lærred
Saline. Figurkomposition. Akryl på lærred. Figurkomposition af Saline (2000-tallet). Akryl på lærred. Sign. Saline. 120 x 40 cm. Uden ramme. Varenr: 3818423 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-05-2015 19:44:00 DKK 325
Poul Spangsgaard, akryl på duk, stadsmotiv
Poul Spangsgaard, akryl på duk, stadsmotiv. Poul Spangsgaard, f. 1950. Akryl på duk, a tergo signerad och daterad 2014. Stadsmotiv. 80x60 cm, oramad. Varenr: 3822662 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 07-05-2015 19:45:00 DKK 280
 1 2 3 4 5 6  >>