Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Svensk viking'
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Svensk viking'. 'Svensk viking' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign. og betitlet på bagsiden, 60x50 cm. U.R. Varenr: 4487274 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2016 15:21:00 DKK 300
Wanddeko Palm
Wanddeko Palm. Wanddeko Palm, gefertigt aus Spiegelglas und Marmorgranulat das auf ein Gestell aus Holz oder Acrylfasern aufgelegt und anschließend von Hand cremefarbig patiniert wird. Maße: H. 122cm B. 88cm. Varenr: 4429893 DKK 1.637 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-12-2016 15:22:29 DKK 521
Vægdekoration i stil med Picasso
Vægdekoration i stil med Picasso. Vægdekoration udført af spejlglas og marmorplader, der omhyggeligt er monteret med håndkraft på et stel af træ eller akrylfibre uden fuger og limet, derefter højglanspoleres marmorpladerne i en omhyggelig arbejdsproces. Mål ca.: H. 115 cm. B. 63 cm. Varenr: 4429914 DKK 2.232 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-12-2016 15:22:37 DKK 1.116
Henrik Seiersen, akryl på lærred, 'Light man'
Henrik Seiersen, akryl på lærred, 'Light man'. 'Light man', af Henrik Seiersen f. 1953, akryl på lærred. Sign. Seier, dat. på bagsiden 2016. 100 x 100 cm. UR. Fremstår med bule i lærred. Varenr: 4462408 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-12-2016 15:44:19 DKK 300
Tut Hagbart, cd. Figurkomposition.
Tut Hagbart, cd. Figurkomposition. . Tut Hagbart (1943-2014). Figurkomposition. Akryl på plade. Sign. 'Tut' på bagsiden. Mål: 50x70 cm. Ramme fremstår med vrid. Varenr: 4490447 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-12-2016 18:28:00 DKK 550
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition . Niels Davernum f.1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 100 x 190 cm. UR. Varenr: 4478598 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-12-2016 19:24:00 DKK 700
Karl Oskar Jæger, akryl på lærred, 'Damhusåen'
Karl Oskar Jæger, akryl på lærred, 'Damhusåen'. 'Damhusåen', af Karl Oskar Jæger f. 1946, akryl på lærred, sign. og dat. 2016. 30 x 40 cm (34 x 44 cm). Varenr: 4492922 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 06-12-2016 19:25:00 DKK 300
Mette Rix, komposition, akryl på lærred (cd)
Mette Rix, komposition, akryl på lærred (cd). Mette Rix (født 1961). Komposition. Sign. 'M.Rix.' Akryl på lærred, H. 100 cm x 80 cm. (104 x 84 cm) (cd) Varenr: 4494241 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 06-12-2016 19:33:00 DKK 675
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte, 90x40 cm. U.R. Varenr: 4473189 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2016 19:36:00 DKK 350
Saline. 'Friends Forever', akryl på lærred
Saline. 'Friends Forever', akryl på lærred. 'Friends Forever' af Saline (2000-tallet), akryl på lærred, sign. Saline. 90 x 120 cm. Uden ramme. Varenr: 4494866 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2016 19:41:00 DKK 850
Peter Reuter, 2 Imaginäre Landschaften, 80er/90er (2)
Peter Reuter, 2 Imaginäre Landschaften, 80er/90er (2). Peter Reuter (1936-2002), 2 Imaginäre Landschaften, 80er/90er Jahre. Pigmentfarben auf Büttenpapier. Verso mit Künstlerstempel bezeichnet. Maße: ca. 70x80cm. Peter Reuter, 1936 in Hagen geboren, lernte u.a. bei Karl Küge und an der Werkkunstschule Wuppertal. Reuter war ein europaweit bekannter... Varenr: 4350896 DKK 1.116 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-12-2016 19:47:00 DKK 298
Frederick Clifford Harrison, Pottery Plates and ornamental jug on shelf, 1977. Oliemaleri
Frederick Clifford Harrison, Pottery Plates and ornamental jug on shelf, 1977. Oliemaleri. Frederick Clifford Harrison, Pottery Plates and ornamental jug on shelf, 1977. Olie på plade. Signeret og dateret nederst til venstre. Mål: 57 x 93 cm. Varenr: 4483298 DKK 3.348 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-12-2016 19:49:00 DKK 1.860
Manfred Dörner, oljebaserad lack på duk, 80x80 cm
Manfred Dörner, oljebaserad lack på duk, 80x80 cm. Manfred Dörner, samtida, Tyskland, modern målning på duk. Fält i röda och gula nyanser. Monogramsignerad med blyerts a tergo. Mått 80x80 cm. Uppspänd på spännram. Varenr: 4492183 DKK 1.138 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-12-2016 19:50:00 DKK 265
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Ohne Titel'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Ohne Titel'. 'Ohne Titel' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 100x100 cm. U.R. Varenr: 4491780 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2016 19:54:00 DKK 400
Manfred Dörner, oljebaserad lack på duk, 80x80 cm. Manfred Dörner, samtida, Tyskland, modern målning på duk. Fält i röda nyanser. Monogramsignerad med blyerts a tergo. Mått 80x80 cm. Uppspänd på spännram. Varenr: 4492157 DKK 1.138 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-12-2016 20:00:00 DKK 265
Manfred Dörner, oljebaserad lack på duk, 80x80 cm. Manfred Dörner, samtida, Tyskland, modern målning på duk. Polykroma fält i bland annat rött och gult. Monogramsignerad med blyerts a tergo. Mått 80x80 cm. Uppspänd på spännram. Smärre krackeleringar Varenr: 4492109 DKK 1.138 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-12-2016 20:10:00 DKK 303
Manfred Dörner, oljebaserad lack på duk, 80x80 cm. Manfred Dörner, samtida, Tyskland, modern målning på duk. Polykroma fält i bland annat gulgrönt. Monogramsignerad med blyerts a tergo. Mått 80x80 cm. Uppspänd på spännram. Varenr: 4492093 DKK 1.138 SE, Stockholm, Slakthusgatan 06-12-2016 20:20:00 DKK 398
Heinz Grüll, olie på lærred, 'Kö-Bogen'
Heinz Grüll, olie på lærred, 'Kö-Bogen'. Heinz Grüll, olie på lærred, 'Kö-Bogen' signeret nederst til højre, H. Grüll. Mål ca.: 100 x 100 cm. Varenr: 4475908 DKK 5.953 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 07-12-2016 14:24:03 DKK 4.279
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, fuglemotiver (2)
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, fuglemotiver (2). Fuglemotiver af Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, sign. Onofri, 40x40 cm. U.R. (2) Varenr: 4490079 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 14:53:00 DKK 300
Hans Degner. abstrakt komposition, akryl på lærred, komposition i rødt, gult og sort(cd)
Hans Degner. abstrakt komposition, akryl på lærred, komposition i rødt, gult og sort(cd). Abstrakt kompositioner, akryl på lærred, komposition i rødt, gult og sort, Hans Degner, født 1964. sign. monogram på bagsiden 90x120 cm. Uindrammet. (cd) Varenr: 4495872 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-12-2016 16:59:47 DKK 350
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Time out of mind'
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Time out of mind'. 'Time out of mind' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS samt sign. og betitlet på bagsiden, 60x50 cm. U.R. Varenr: 4487282 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-12-2016 18:27:00 DKK 350
 Gregor Telov. Elskende par. Olie på lærred
Gregor Telov. Elskende par. Olie på lærred. Gregori Telov. Elskende par. Olie på lærred. Sign. på bagside Gregori Telov. 120 x 90 cm. Uindrammet. Varenr: 4495270 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-12-2016 19:03:00 DKK 300
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition . Niels Davernum f.1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 100 x 190 cm. UR. Varenr: 4478599 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-12-2016 19:26:00 DKK 850
Alfred Lem. Relief med rytter. Lak/oliemaling. CD
Alfred Lem. Relief med rytter. Lak/oliemaling. CD . Alfred Lem født 1910, cd. Relief med rytter. Lak/oliemaling på plade. Betitlet bagpå "Rytteren". U.R. 79 x 79 cm. Enkelte minimale afslag. Varenr: 4474755 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-12-2016 19:46:00 DKK 300
Karl Rödel, Acryl auf Platte, Ohne Titel
Karl Rödel, Acryl auf Platte, Ohne Titel . Karl Rödel, Acryl auf Platte, Ohne Titel, unten rechts signiert 'Rödel', gerahmt, Maße ca.: 22 x 52 cm, Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4443567 DKK 2.976 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 07-12-2016 20:00:00 DKK 1.860
Johanna Hess, 'Jemgum', 2015, Acryl auf Leinwand
Johanna Hess, 'Jemgum', 2015, Acryl auf Leinwand. Johanna Hess (geb. 1955), 'Jemgum', 2015, Acryl auf Leinwand, rückseitig betitelt, datiert und signiert, 70x60cm.Die Künstlerin Johanna Hess studierte an der Staatlichen Akademie der Bildenden Künste in Karlsruhe, unter anderem bei Professor Wilhelm Loth. Nach einer Ausbildung zur Töpferin und ... Varenr: 4479138 DKK 2.084 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-12-2016 20:00:00 DKK 893
Johanna Hess, uden titel, 2007, akryl på lærred
Johanna Hess, uden titel, 2007, akryl på lærred. Johanna Hess (f. 1955), uden titel, 2007, akryl på lærred, med datering og signatur på bagsiden, indrammet 24 x 30 cm. Varenr: 4479141 DKK 4.465 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-12-2016 20:00:00 DKK 2.604
Johanna Hess, 'Swirl', 2016, akryl på lærred
Johanna Hess, 'Swirl', 2016, akryl på lærred. Johanna Hess (f. 1955), 'Swirl', 2016, akryl på lærred, betitlet, dateret og signeret på bagsiden, 80x60cm. Varenr: 4479145 DKK 8.929 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-12-2016 20:01:00 DKK 4.465
Johanna Hess, 'Moonshadow', 2015, akryl på lærred
Johanna Hess, 'Moonshadow', 2015, akryl på lærred. Johanna Hess (f. 1955), 'Moonshadow', 2015, akryl på lærred, betitlet, dateret og signeret. Mål: 100x80cm. Varenr: 4479148 DKK 16.370 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-12-2016 20:01:00 DKK 10.418
Johanna Hess, 'Mercury', 2016, akryl på lærred
Johanna Hess, 'Mercury', 2016, akryl på lærred. Johanna Hess (f. 1955), 'Mercury', 2016, akryl på lærred, betitlet, dateret og signeret på bagsiden, 80x120cm. Varenr: 4479150 DKK 20.091 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 07-12-2016 20:02:00 DKK 10.418
 1 2 3 4 5  >>