Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Happines Island'
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Happines Island'. 'Happines Island' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 80 x 120 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3666391 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-12-2014 18:42:00 DKK 700
Elsabeth Kloster Palm, akryl på lærred, komposition
Elsabeth Kloster Palm, akryl på lærred, komposition. Elsabeth Kloster Palm (f. 1941). Akryl på lærred. Komposition. Sign. 'Elsabeth 2014'. Monteret i svæveramme 50 x 40 cm (54 x 44) Varenr: 3657792 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-12-2014 19:08:00 DKK 300
Poul S. Nielsen, cd. Komposition med ballerinaer
Poul S. Nielsen, cd. Komposition med ballerinaer. Poul S. Nielsen 1920-1998, cd. Olie på lærred, komposition med ballerinaer. Sign. PN. 43 x 53,5 cm (58 x 69 cm). Varenr: 3664688 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-12-2014 19:20:00 DKK 1.650
B. Werner, 1900-tallet. Abstrakt kompostition.
B. Werner, 1900-tallet. Abstrakt kompostition.. B. Werner (1900-tallet). Abstrakt komposition. Olie på plade. Sign. B. Werner samt dat. 1970. Mål: 124 x 92 cm. Inkl. ramme. Varenr: 3619815 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-12-2014 19:28:00 DKK 525
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3667473 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-12-2014 19:46:00 DKK 1.000
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Bee there, stay there'
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Bee there, stay there'. 'Bee there, stay there' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. Ulf Røll. 120 x 120 cm. U.R. Varenr: 3502342 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-12-2014 19:48:00 DKK 1.300
Hanne Thyborøn, mixed media på pannå, abstrakt motiv i grönt
Hanne Thyborøn, mixed media på pannå, abstrakt motiv i grönt. Komposition af Hanne Thyborøn, mixed media på plade. Sign. Hanne Thyborøn 2014. 80 x 61 cm, oramad. Varenr: 3665762 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-12-2014 20:19:00 DKK 294
A.C. Rosmon, akryl på duk, figurkomposition
A.C. Rosmon, akryl på duk, figurkomposition. A.C. Rosmon, 1900-tal. Akryl på duk, signerad. Figurkomposition. 100x75 cm (105x80 cm). Varenr: 3665747 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-12-2014 20:23:00 DKK 235
Inger Flaten/Per Åge Lie, akrylmålningar (4) (Bus)
Inger Flaten/Per Åge Lie, akrylmålningar (4) (Bus). Inger Flaten/Per Åge Lie, Norge, akryl på duk, 4 st grafiska kompositioner, 110 x 110 cm. A tergo signerade samt daterade 2000. Ramade. Viss krackelering. (4) (Bus) Varenr: 3666916 DKK 3.914 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-12-2014 20:27:00 DKK 313
Julie Schantz, Acrylgemälde, 'Mixed Media'
Julie Schantz, Acrylgemälde, 'Mixed Media' . Acryl auf Leinwand, 'Mixed Media' von Julie Schantz. Rückseitig signiert und bezeichnet. 65 x 100cm. Varenr: 3615813 DKK 1.114 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-12-2014 21:00:00 DKK 334
J. Ozo, 'Artrance'.
J. Ozo, 'Artrance'.. J. Ozo. 'Artrance'. Akryl på lærred. Sign. bag på 'J. Ozo'. UR 100 x 100 cm. Varenr: 3656405

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-12-2014 21:05:00 DKK 325
Anette Ingeborg, olja på duk, 'Sagrada Familia'
Anette Ingeborg, olja på duk, 'Sagrada Familia'. Anette Ingeborg, 1900-tal. Oljemålning på duk, a tergo signerad och betitlad. 80x60 cm (85x65 cm). Varenr: 3665692 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-12-2014 21:23:00 DKK 254
Bernard Buffet, 'Stilleben med fruktkorg' Färglitografi (bus)
Bernard Buffet, 'Stilleben med fruktkorg' Färglitografi (bus). Bernard Buffet (1928-1999, Frankrike) 'Stilleben med fruktkorg' Färglitografi. Bildmått: 66x48 cm. Rammått: 86x66 cm. Signerad i trycket. Ej examinerad ur ram. Varenr: 3646826 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 26-12-2014 11:37:00 DKK 235
Søs Arnum, akryl på lærred, 'Family Picnic'
Søs Arnum, akryl på lærred, 'Family Picnic'. 'Family Picnic' af Søs Arnum f. 1946, akryl på lærred, sign. Søs A. 100 x 80 cm. U.R. Varenr: 3668653 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 12:16:57 DKK 325
Birgit Stentoft Pedersen, akryl på lærres, 'Facebook'
Birgit Stentoft Pedersen, akryl på lærres, 'Facebook'. 'Facebook' af Birgit Stentoft Pedersen f. 1942, akryl på lærred, sign i monogram samt betitlet på bagsiden, 80x60 cm. U.R. Varenr: 3668671 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 12:28:00 DKK 300
Bente Gammelgaard. Akryl på lærred
Bente Gammelgaard. Akryl på lærred . Bente Gammelgaard. Akryl på lærred. Abstrakt komposition. Sign. på bagside Bente Gammelgaard, -14. 80 x 80 cm.. BH er autodidakt kunstner og har udstillet følgende steder: 1977 Den Gamle By, Århus Tranbjerg Bibliotek 1978 Den Gamle By, Århus Tranbjerg skole Kommunernes Gensidige ... Varenr: 3658765 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 12:36:10 DKK 325
Ubekendt kunstner. 3 tegninger / akvareller, 1979 og 1981 (3)
Ubekendt kunstner. 3 tegninger / akvareller, 1979 og 1981 (3). Ubekendt kunstner. 3 tegninger / akvareller. Sign. Gerda (?) samt dateret 79 og 81. 5,5 x 8 (14 x 16) cm., 14,5 x 9 (26 x 18) cm. og 17 x 12 (28 x 21) cm. (3) Varenr: 3663520 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 13:26:00 DKK 300
Anna Kristjana Johannsdottir, akryl på lærred, komposition
Anna Kristjana Johannsdottir, akryl på lærred, komposition. Komposition af Anna Kristjana Johannsdottir, akryl på lærred, sign. på bagsiden Anna Kristjana Johannsdottir, 80x80 cm. U.R. Varenr: 3668778 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 13:26:14 DKK 300
Madhuri Jørgensen, akryl på lærred, 'Treisian Stadion'
Madhuri Jørgensen, akryl på lærred, 'Treisian Stadion'. 'Treisian Stadion' af Madhuri Jørgensen, olie på lærred, sign. Madhuri samt betitlet på bagsiden. 40x40 cm. (44x44 cm). Fremstår med lille ridse på lærred. Varenr: 3668840 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 13:57:48 DKK 325
Gitte Als. 'Dream Wave', akryl på lærred
Gitte Als. 'Dream Wave', akryl på lærred. 'Dream Wave' af Gitte Als, akryl på lærred, sign. Gitte Als. 80 x 120 cm. Uden ramme. Varenr: 3668134 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-12-2014 14:08:00 DKK 300
Birgit Stentoft Pedersen. 'Kosmos', olie på lærred
Birgit Stentoft Pedersen. 'Kosmos', olie på lærred. 'Kosmos' af Birgit Stentoft Pedersen (f. 1942), olie på lærred, sign. monogram. 80 x 60 cm. Uden ramme. Varenr: 3668126 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-12-2014 14:56:00 DKK 325
Bente Gammelgaard. Abstrakt komposition
Bente Gammelgaard. Abstrakt komposition . Bente Gammelgaard f.1943. Akryl på lærred. Abstrakt komposition . Sign. på bagside Bente Gammelgaard, -14. betitlet " Den dansende flodhest i Africa". 19 x 70 uindrammet.BH er autodidakt kunstner og har udstillet følgende steder: 1977 Den Gamle By, Århus Tranbjerg Bibliotek 1978 Den Gamle By, ... Varenr: 3663644 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 15:09:00 DKK 350
Anette Walther. Komposition, akryl på lærred (cd)
Anette Walther. Komposition, akryl på lærred (cd). Komposition af Anette Walther Fassing (f. 1963), akryl på lærred, sign. Walther. 63 x 63 cm. Uden ramme. Varenr: 3666607 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-12-2014 15:16:00 DKK 300
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, 'Love', 'Visuel' (2)
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, 'Love', 'Visuel' (2). 'Love', 'Visuel' af Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, utydelig sign. 50x40 cm. (56x46 cm). (2) Varenr: 3667179 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 15:27:00 DKK 300
Kirsten Nylandsted Klokmose, akryl på lærred, 'Opstigning'
Kirsten Nylandsted Klokmose, akryl på lærred, 'Opstigning'. 'Opstigning' af Kirsten Nylandsted Klokmose, akryl på lærred, sign. KNK samt betitlet på bagsiden, 100x100 cm, U.R. Varenr: 3668691 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 15:33:00 DKK 300
Søs Arnum.'Red Fantasy', Akryl på lærred.
Søs Arnum.'Red Fantasy', Akryl på lærred.. Søs Arnum f. 1946, 'Red Fantasy'. Akryl på lærred. Måler UR: 80 x 100 cm. Signeret foran 'Søs A'. Betitlet på bagsiden Varenr: 3666478 DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 26-12-2014 16:05:00 DKK 300
Søs Arnum. 'The Small Family', akryl og pap på lærred
Søs Arnum. 'The Small Family', akryl og pap på lærred. 'The Small Family' af Søs Arnum (f. 1946), akryl og pap på lærred, sign. Søs A. 80 x 100 cm. Uden ramme. Varenr: 3668150 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-12-2014 16:21:00 DKK 300
Poul Spanggaard, akryl på lærred, komposition
Poul Spanggaard, akryl på lærred, komposition. Komposition af Poul Spanggaard, f. 1950, akryl på lærred, sign. Poul Spanggaard 2014, 80x80 cm. U.R. Varenr: 3668663 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 16:22:00 DKK 325
Bente Gammelgaard. Akryl på lærred. Abstrakt komposition.
Bente Gammelgaard. Akryl på lærred. Abstrakt komposition.. Bente Gammelgaard. Akryl på lærred. Abstrakt komposition. Sign. på bagside Bente Gammelgaard, -14. 100 x 100 uindrammet.BH er autodidakt kunstner og har udstillet følgende steder: 1977 Den Gamle By, Århus Tranbjerg Bibliotek 1978 Den Gamle By, Århus Tranbjerg skole Kommunernes Gensidige ... Varenr: 3669241 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-12-2014 17:02:51 DKK 300
Fredrico de Albinini, blandteknik, Greta Garbo
Fredrico de Albinini, blandteknik, Greta Garbo . Fredrico de Albinini, blandteknik på duk, motiv av "Greta Garbo i filmen Mata Hari där hon spelar en exotisk dansare och spion under 1:a världskriget". Delvis förgylld med slagmetall. Foto samt akryl på djup duk. Mått: 80x100 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är ... Varenr: 3670293 DKK 3.914 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-12-2014 17:34:00 DKK 528
 1 2 3 4 5 6  >>