Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Göran Hausenkamp. Akryl (bus)
Göran Hausenkamp. Akryl (bus). Göran Hausenkamp, f.1962. Akryl på duk, signerad. Oramad, 69 x 50 cm. Varenr: 3946452 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 02-09-2015 16:43:00 DKK 235
Lennart Frisk, landskap med hare, olja på duk (bus)
Lennart Frisk, landskap med hare, olja på duk (bus). Komposition av Lennart Frisk (1943-2000). Olja på duk. Signerad samt daterad -92. A tergo märkt: 'Tyskharen'. Bildytans mått: 76 x 51,5 cm. Ramad. Varenr: 3952753 DKK 1.955 SE, Örebro, Aspholmen 02-09-2015 17:59:00 DKK 782
Jesper Bloch. 'Angela vs Cobra', 100 x 150 cm.
Jesper Bloch. 'Angela vs Cobra', 100 x 150 cm. . Jesper Bloch. f. 1973. 'Angela vs. Cobra'. Komposition, airbrush samt akryl på lærred. Signeret Bloch. Mål: 100 x 150 cm. UR. Dette maleri er en del af temaauktionen med Jesper Bloch, ny Esbjerg-kunstner. Talentet blænder igennem hos Jesper Bloch, autodidakt maler, der har tegnet hele sit liv.... Varenr: 3871790 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2015 18:35:00 DKK 5.000
Göran Hausenkamp. Akryl (bus)
Göran Hausenkamp. Akryl (bus). Göran Hausenkamp, f.1962. Akryl på duk, signerad. Oramad, 69 x 50 cm. Varenr: 3946453 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 02-09-2015 18:47:00 DKK 235
Michael Külbel Komposition, mixed media på lærred, gylden hjort
Michael Külbel Komposition, mixed media på lærred, gylden hjort. Michael Külbel f. 1980. Gylden hjort. Polyptychon i 5 dele. Mixed media på lærred. Signeret og dateret 'Michael Külbel 08'. samlet mål 150 x 70 cm. Fremstår med brugsspor og krakellering. (5). Varenr: 3932189 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-09-2015 19:19:00 DKK 300
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3952408 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-09-2015 20:10:00 DKK 550
Kristian Klausen, olie på lærred, abstrakt komposition (cd)
Kristian Klausen, olie på lærred, abstrakt komposition (cd) . Abstrakt komposition af Kristian Klausen (1896-1973), olie på lærred. Sign. samt dateret vers KK. 64. Mål: 77x50 cm. (82x55 cm.). Klausen var medlem af kunstergruppen Konkylien, Esbjerg 1964-65. Varenr: 3921872 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2015 20:42:00 DKK 400
Birger Lindahl, akryl på lærred, komposition
Birger Lindahl, akryl på lærred, komposition. Komposition af Birger Lindahl, akryl på lærred, sign. VIVA 06, 100x100 cm. (104x104 cm). Varenr: 3952105 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 11:58:45 DKK 300
Renata Mientus. Akryl på lærred
Renata Mientus. Akryl på lærred. Renata Mientus. Akryl på lærred. Figurkomposition. 90 x 60 cm. U.R. Varenr: 3923852 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 03-09-2015 11:59:55 DKK 300
Kirsten Brok, akryl på lærred, komposition med kvinde. cd
Kirsten Brok, akryl på lærred, komposition med kvinde. cd. Kirsten Brok født 1939. cd. Kirsten Brok, akryl på lærred, komposition med kvinde, fugl og fisk. Sign. KB 15. 60 X 80 cm. Varenr: 3951530 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2015 12:15:00 DKK 325
Karen Helbo, akryl på plade, komposition
Karen Helbo, akryl på plade, komposition. Komposition af Karen Helbo, akryl på plade, sign. Karen Helbo, 110x112 cm. (112x114 cm). Enkelte afslag. Varenr: 3952155 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 12:45:00 DKK 325
Ubekendt Kunstner, stof / tekstil i ramme, figurkomposition
Ubekendt Kunstner, stof / tekstil i ramme, figurkomposition. Figurkomposition af Ubekendt Kunstner, stof / tekstil i ramme, uden sign. 65x60 cm. (66x61 cm). Varenr: 3949672 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 14:23:00 DKK 300
Karen Helbo, akryl på lærred, strandmotiver (2)
Karen Helbo, akryl på lærred, strandmotiver (2). Strandmotiver af Karen Helbo, indrammede akryl på lærred, sign. Karen Helbo, 83x70 cm. (105x88 cm). (2) Varenr: 3952156 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 14:30:37 DKK 325
Anne Stevnhoved. Komposition, olie på plade
Anne Stevnhoved. Komposition, olie på plade. Komposition af Anne Stevnhoved, olie på plade. Sign. A. Stevnhoved. 90 x 123 cm. Varenr: 3953532 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2015 15:05:17 DKK 300
Set av 4 tavlor med relief dekor, Reproduktioner av Tang Dynasti gravfigurer (4)
Set av 4 tavlor med relief dekor, Reproduktioner av Tang Dynasti gravfigurer (4). Set av 4 tavlor med relief dekor, Reproduktioner av Tang Dynasti gravfigurer med motiv av musicerande kvinnor. Keramik inramade bakom glas. Mått: 47 x 27 cm, D. 8 cm. (4) Varenr: 3873109

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 03-09-2015 15:06:00 DKK 626
Birger Lindahl, akryl på lærred, komposition . Komposition af Birger Lindahl, akryl på lærred, sign. VIVA 06, 100x100 cm. (104x104 cm). Varenr: 3952102 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 16:02:00 DKK 350
Bong, akryl på lærred, komposition
Bong, akryl på lærred, komposition. Komposition af Bong f. 1982, akryl på lærred, sign. og dateret på bagsiden, Bong 2015, 80 x 80 cm. U.R. Varenr: 3952176 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 16:06:00 DKK 350
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 90x40 cm. U.R. Varenr: 3951576 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 19:45:00 DKK 350
Kent Jensen, (född 1965) Akryl 110x150 American Gigolo
Kent Jensen, (född 1965) Akryl 110x150 American Gigolo. Kent Jensen, Akryl på duk titel American Gigolo.Storlek 110x150 cm. A tergo signerad. Kent Jensen är medlem i Konstgillet MittSkåne (KMS). Hans måleri är abstrakt expressionistiskt, med en stark och klar kolorit.(BUS) Varenr: 3936847 DKK 3.910 SE, Malmö, Baltzarsgatan 03-09-2015 19:56:00 DKK 782
Lene Lemaitre. Komposition, akryl på lærred, 2015
Lene Lemaitre. Komposition, akryl på lærred, 2015. Lene Lemaitre født 1948. Komposition, betitlet "In a Galaxy Far Far Away", akryl på lærred. Sign. verso Le Le og L. Lemaitre samt betitlet og dateret 2015. 100 x 100 cm. Varenr: 3951500 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2015 20:00:00 DKK 350
Kirsten Døhr Zobbe. 'Glædens børn' II, olie på lærred (cd)
Kirsten Døhr Zobbe. 'Glædens børn' II, olie på lærred (cd). 'Glædens børn' II af Kirsten Døhr Zobbe, olie på lærred, sign. monogram KDZ. 70 x 90 cm. (74 x 94 cm.) Varenr: 3954117 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2015 20:18:00 DKK 300
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3952409 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2015 20:19:00 DKK 825
Saline. To kompositioner, akryl på lærred (2)
Saline. To kompositioner, akryl på lærred (2). To kompositioner af Saline (2000-tallet). Akryl på lærred. Sign. Saline. 50 x 40 cm. Uden rammer. (2) Varenr: 3952728 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2015 20:33:00 DKK 350
Øjvind Hjort, tre malerier på glas, kompositioner med fugle (3)
Øjvind Hjort, tre malerier på glas, kompositioner med fugle (3). Kompositioner med fugle af Øjvind Hjort, malerier på glas, sign. Øjvind Hjort, 59x47 cm. (61x48 cm). (3) Varenr: 3945948 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2015 10:38:40 DKK 300
Kristina Fette
Kristina Fette. Kristina Fette, f. 1971. Komposition med person og sol. Olie på lærred. Sign. Kristina Fette og dateret 2007. 30 x 30 cm (34 x 34 cm). Varenr: 3945142 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-09-2015 13:20:06 DKK 300
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3952406 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-09-2015 20:17:00 DKK 575
Erik Holm, olie på lærred, Skolestue
Erik Holm, olie på lærred, Skolestue. Skolestue af Erik Holm, olie på lærred. Sign. og dateret Erik Holm 68. 62 x 92 cm (80 x 110). Varenr: 3955711 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-09-2015 20:32:00 DKK 300
Vibeke Moldberg f. 1957. Olie på lærred, Hvide tulipaner i solstrejf.
Vibeke Moldberg f. 1957. Olie på lærred, Hvide tulipaner i solstrejf.. Hvide tulipaner i solstrejf. Flydende olie på lærred. Sign. og dateret Vibeke Moldberg 2015 samt betitlet på verso. 70 x 100 cm uindrammetVibeke Moldberg er portrætmaler, men arbejder også med naturalistiske motiver. VM er uddannet bl.a. på Kunstakademiet, Holbæk Kunsthøjskole samt Glyptoteket. ... Varenr: 3943885 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-09-2015 14:13:00 DKK 350
Ubekendt kunstner, olie på lærred, komposition
Ubekendt kunstner, olie på lærred, komposition. Komposition af ubekendt kunstner, olie på lærred. Utydeligt sign. og dateret på bagside Maj 88. 150 x 99 cm (151 x 100). Varenr: 3946531 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 05-09-2015 14:30:00 DKK 300
Henrik Krogsholm, Acrylgemälde
Henrik Krogsholm, Acrylgemälde. Henrik Krogsholm, Acrylgemälde, Acryl auf Leinwand, 2014, verso signiert und datiert. Ungerahmt. Varenr: 3902150 DKK 1.493 DE, Hamburg, Große Elbstraße 05-09-2015 20:00:00 DKK 336
 1 2 3 4 5  >>