Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Jørgen Greve. To Komposition. Olie på papir. (2)
Jørgen Greve. To Komposition. Olie på papir. (2). To Kompositioner af Jørgen Greve. Olie på papir. Sign. Greve. 15 x 14 cm. (2) Varenr: 3371663 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2014 15:37:00 DKK 375
Amy Winterstein, akrylmaleri, 'La Plage San Sebastian'
Amy Winterstein, akrylmaleri, 'La Plage San Sebastian'. Akryl på lærred, 'La Plage San Sebastian' af Amy Winterstein (f. 1952), signeret, dateret '2010' og med titlen på bagsiden. 120x180cm. Varenr: 3324947 DKK 8.214 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 18:15:00 DKK 3.360
Amy Winterstein, akrylmaleri, 'Pastel dreams'
Amy Winterstein, akrylmaleri, 'Pastel dreams'. Akryl på lærred, 'Pastel dreams' af Amy Winterstein (f. 1952), signeret, dateret '2010' og med titel på bagsiden. 120x180 cm. Varenr: 3324961 DKK 8.214 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 18:25:00 DKK 3.360
Sinan Steiner, akrylmaleri, 'Jolly Spots orange'
Sinan Steiner, akrylmaleri, 'Jolly Spots orange'. Akryl på lærred, 'Jolly Spots orange' af Sinan Steiner (f. 1948), signeret på bagsiden. 160x120 cm. Varenr: 3324982 DKK 8.214 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 18:35:00 DKK 3.360
Sabahattin Sen, akrylmaleri, 'wild wild green'
Sabahattin Sen, akrylmaleri, 'wild wild green'. Akryl på lærred 'wild green' af Sabahattin Sen (f. 1947), signeret på bagsiden, 150x125cm. Varenr: 3324989 DKK 8.214 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 18:55:00 DKK 4.107
 Sabahattin Sen, akrylmaleri, 'flower carpets' (2)
Sabahattin Sen, akrylmaleri, 'flower carpets' (2). Akryl på lærred, 'flower carpets' af Sabahattin Sen (f. 1947), signeret på bagsiden. 100x80 cm (enkeltmål). (2) Varenr: 3325009 DKK 8.214 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 19:05:00 DKK 3.360
Sabahattin Sen, 2 akrylmaleri, 'small flower carpets' (2)
Sabahattin Sen, 2 akrylmaleri, 'small flower carpets' (2). Akryl på lærred, 'Small flower carpets' af Sabahattin Sen (f. 1947), signeret på bagsiden, 100x80 cm (enkeltmål). (2) Varenr: 3325018 DKK 8.214 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 19:15:00 DKK 4.107
Miranda Grayling f. 1951, 'Are Zebra stripes'. Maleri.
Miranda Grayling f. 1951, 'Are Zebra stripes'. Maleri. . Miranda Grayling f. 1954. 'Are Zebra stripes'. Britisk kunstner bosiddende i DK. Maler på lærred, træ, metal m.m.. Akryl på lærred med billedtransfer og plastik. 95 x 64 cm. Indrammet, signeret på bagside Varenr: 3382571 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2014 19:26:00 DKK 325
Kim Nedegaard. Ugle par. Akryl på lærred.
Kim Nedegaard. Ugle par. Akryl på lærred.. Kim Nedergaard. f. 1978. "Ugle par". Akryl på lærred. Sign. Kim Nedergaard 2013 samt på bagsiden. 60 x 60 cm. (64x64) Varenr: 3171566 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2014 19:54:00 DKK 350
Finn Findus. Komposition. 'A love of Life'.
Finn Findus. Komposition. 'A love of Life'.. Finn Findus f. 1965. Abstrakt komposition med figurer. 'A love of Life'. Akryl på lærred. Sign. Findus. Verso: Finn Findus. Mål: 120 x 90 cm. UR. Varenr: 3340286 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2014 19:57:00 DKK 450
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3383061 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2014 20:01:00 DKK 1.200
Niels Davernum, maleri 98x191
Niels Davernum, maleri 98x191 . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3383378 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2014 20:08:00 DKK 1.100
Anette Blomberg, olja på duk
Anette Blomberg, olja på duk. Anette Blomberg, olja på duk. Brudpar. Signerad samt daterad 1995. 58 x 64 cm. Varenr: 3382220 DKK 822 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-04-2014 20:14:00 DKK 247
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Desperado Rhapsody'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Desperado Rhapsody'. 'Desperado Rhapsody', olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3383120 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2014 20:14:00 DKK 575
Göran Hausenkamp, akryl på duk
Göran Hausenkamp, akryl på duk. Göran Hausenkamp, akryl på duk. Signerad. 70x50 cm. Varenr: 3384913 DKK 822 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-04-2014 18:19:00 DKK 247
Lise Thomsen, f. 1953, 'Stjerneskud'
Lise Thomsen, f. 1953, 'Stjerneskud'. Lise Thomsen, f. 1953, 'Stjerneskud'. Akryl og lak på lærred. Måler 80 x 60 cm. Indrammet i sølvramme. Signeret. Varenr: 3376737 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:04:00 DKK 375
Anette Ingeborg, 'Skt. Dmitij Katedralen'
Anette Ingeborg, 'Skt. Dmitij Katedralen'. Anette Ingeborg, 'Skt. Dmitij Katedralen'. Akryl på lærred. Måler 80 x 60 cm. Uden ramme. Signeret. Varenr: 3376791 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:05:00 DKK 300
Elsabeth Kloster Palm, f. 1941,  'Beskyttelse'
Elsabeth Kloster Palm, f. 1941, 'Beskyttelse'. Elsabeth Kloster Palm, f. 1941, 'Beskyttelse'. Olie på lærred. Måler 80 x 60 cm. Indrammet i smal træramme. Signeret. Varenr: 3376670 DKK 900 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:08:00 DKK 325
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3383064 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 19:11:00 DKK 850
Bodil Bach Pedersen, 'Fremtiden'
Bodil Bach Pedersen, 'Fremtiden'. Bodil Bach Pedersen, 'Fremtiden'. Akryl på lærred. Måler 100 x 100 cm. Uindrammet. Signeret. Varenr: 3335977 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:13:00 DKK 325
A.C. Rosmon f. 1951, uden titel
A.C. Rosmon f. 1951, uden titel. A.C. Rosmon f. 1951, uden titel. Akryl på lærred. Måler 120 x 40 cm. A.C. Rosmon arberjder ud fra devisen '3D er ikke altid nok'. Varenr: 3335983 DKK 900 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:19:00 DKK 325
Anette Ingeborg, 'Rhodos'
Anette Ingeborg, 'Rhodos'. Anette Ingeborg, 'Rhodos'. Olie på lærred. Måler 80 x 60 cm. Monteret i svæveramme. Signeret. Varenr: 3376782 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:30:00 DKK 300
Gerda Bruhn, 'Kropumulig'
Gerda Bruhn, 'Kropumulig'. Gerda Bruhn, 'Kropumulig'. Akryl på lærred. Måler 45 x 55 cm. Monteret med træramme. Signeret. Varenr: 3370122 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:34:00 DKK 325
Henrik Krogsholm. Akryl på lærred
Henrik Krogsholm. Akryl på lærred. Henrik Krogsholm født 1960. Komposition, akryl på lærred, sign. Henrik Krogsholm 2014, 100 x 120 cm. Varenr: 3334181 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:37:00 DKK 975
Lone Madsen f. 1958 'Smukke Stemmer'
Lone Madsen f. 1958 'Smukke Stemmer'. Lone Madsen f. 1958. Maleri 'Smukke Stemmer', Akryl på lærred. Måler 104 x 104 cm. monteret i sølvramme. Signeret. Titlen henviser til en fortælling om glamour, at være der hvor det sker, Stjerne for en aften, Paradise Hotel og andre forførende spotlights. Varenr: 3370060 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:38:00 DKK 350
Hanne Thyborøn, mix media
Hanne Thyborøn, mix media. Hanne Thyborøn, mix media, voksmalet på skumplade. Måler 152 x 122 cm. Signeret. Varenr: 3380908 DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:47:00 DKK 350
Grethe Bjerge, 'Mennesker og mennesker 2''
Grethe Bjerge, 'Mennesker og mennesker 2''. Grethe Bjerge, 'Korpus', Akryl på lærred. Måler: 100 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3380892 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:55:00 DKK 350
Bodil Bach Pedersen, 'Skønhed eller'
Bodil Bach Pedersen, 'Skønhed eller'. Bodil Bach Pedersen, 'Skønhed eller'. Akryl på lærred. Måler 60 x 60 cm. Uindrammet. Signeret. Varenr: 3335303 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 20:19:00 DKK 300
A.C. Rosmon f. 1951, 'Portal in Landscape'
A.C. Rosmon f. 1951, 'Portal in Landscape'. A.C. Rosmon f. 1951, 'Portal in Landscape'. Akryl på lærred. Måler 80 x 75 cm. Indrammet i sølvtræramme. A.C. Rosmon arberjder ud fra devisen '3D er ikke altid nok'. Varenr: 3335981 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 20:20:00 DKK 375
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Goldene Universum'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Goldene Universum'. 'Goldene Universum, olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3383124 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2014 20:30:00 DKK 425
 1 2 3 4 5  >>