Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Elaine Torbensen. Olie på lærred.
Elaine Torbensen. Olie på lærred. . Elaine Torbensen. Oliemaleri på lærred. Sign. EMT. 3/4. Ca. mål 30 x 90 cm., (34 x 94). Varenr: 3447412 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2014 18:07:00 DKK 300
Karl H. Breuer, Ölgemälde, 'abstrakt'
Karl H. Breuer, Ölgemälde, 'abstrakt'. Öl auf Leinwand, 'abstrakt' von Karl H. Breuer (20. Jh.), unten rechts signiert und datiert '95'. 71x45,5cm. Varenr: 3474943 DKK 746 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2014 18:57:00 DKK 298
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3485178 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-07-2014 19:00:00 DKK 375
Ubekendt kunstner 20.årh. Komposition
Ubekendt kunstner 20.årh. Komposition. Ubekendt kunstner. Olie på kraftigt lærred, sign. Jim Ouw 72. Mål h.123 x 127 cm. Lærred monteret med to huller til ophængning. Varenr: 3438806 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-07-2014 19:39:00 DKK 300
Kent Jensen.´A colorful Life´. Akryl på pannå
Kent Jensen.´A colorful Life´. Akryl på pannå. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "A colorful Life". Akryl på pannå. 124x124 cm. Varenr: 3463347 DKK 2.021 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-07-2014 19:42:00 DKK 849
Saline. 'It's The  Little Things That Makes Life Big'
Saline. 'It's The Little Things That Makes Life Big'. Saline. 'It's The Little Things That Makes Life Big'. Akryl på lærred. Sign. Saline. 100 x 100 cm. Uden ramme. Varenr: 3477576 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2014 20:36:00 DKK 1.100
Saline Døg.  Figurkomposition
Saline Døg. Figurkomposition. Saline Døg. Figurkomposition. Akryl på lærred. Sign. monogram. 120 x 40 cm. Uden ramme. Varenr: 3486094 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2014 20:39:00 DKK 650
Hans Bonde. Komposition med kvinder, fugle, fisk og kat. Akryl på lærred.
Hans Bonde. Komposition med kvinder, fugle, fisk og kat. Akryl på lærred.. Hans Bonde. Komposition med kvinder, fugle, fisk og kat. Akryl på lærred. Sign. Hans Bonde 14 . 120 x 90 cm. (124x94). Varenr: 3388065 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-07-2014 20:49:00 DKK 975
Lisbeth Pedersen cd. Olie på lærred
Lisbeth Pedersen cd. Olie på lærred. Lisbeth Pedersen cd. Abstrakt komposition, Olie på lærred. Sign. Lisbethp, 100 x 100 cm. Varenr: 3486162 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 08:07:00 DKK 300
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, figurkomposition
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Anja Vestergaard Hansen, (f. 1987), akryl på lærred, sign. i monogram, 79x60 cm. U.R. Varenr: 3487796 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2014 16:56:47 DKK 325
Kurt Nyström, olja på duk
Kurt Nyström, olja på duk. Kurt Nyström xx-xx, porträtt av samisk kvinna. Signerad. Mått inkl. ram 83x69 cm. Varenr: 3471420 DKK 647 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 18:14:00 DKK 242
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3485177 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2014 19:00:00 DKK 925
Kim Nedergaard. Komposition med fisk. Akryl og bladguld på lærred.
Kim Nedergaard. Komposition med fisk. Akryl og bladguld på lærred.. Kim Nedergaard. f. 1978. Komposition med fisk. Akryl og bladguld på lærred. Sign. Kim Nedergaard 2014 samt på bagsiden. 60 x 80 cm. (64x84) Varenr: 3483075 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2014 19:15:00 DKK 325
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, kompositioner (2)
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, kompositioner (2). Kompositioner af Anja Vestergaard Hansen, (f. 1987), akryl på lærred, sign. i monogram, 40x40 cm. (43x43 cm). (2) Varenr: 3455037 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2014 19:20:00 DKK 300
Lars Sjöström, olja på duk (BUS)
Lars Sjöström, olja på duk (BUS). Lars Sjöström, f 1942, olja på duk. 'Moses'. Signerad. 50 x 40. Varenr: 3463001 DKK 1.212 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-07-2014 20:00:00 DKK 242
Johnson, Acrylgemälde 'Kleopatra mit Vogel'
Johnson, Acrylgemälde 'Kleopatra mit Vogel' . Acryl auf Leinwand, 'Kleopatra mit Vogel' von Johnson (20./21. Jh.), unten rechts signiert, 91,5x120,5cm (Bildmaß ohne Rahmen). Varenr: 3439076 DKK 1.864 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2014 20:55:00 DKK 298
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. U.R. 90 x 70 cm. Varenr: 3444429 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2014 21:00:00 DKK 425
Gunnar Funck cd. Olie på plade
Gunnar Funck cd. Olie på plade. Gunnar Funck 1913-1975, cd. Interiør, olie på plade, betegnet "Fra mit værksted" sign. initialer G.F. samt på bagsiden Gunnar Funck - Thyholm 1963. 40 x 61 (42 x 63) cm. Varenr: 3472795 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 11:47:00 DKK 300
Gnanarathe Gamage cd. Komposition, olie på lærred
Gnanarathe Gamage cd. Komposition, olie på lærred. Gnanarathe Gamage f. 1951. Abstrakt komposition, olie på lærred. Sign. 54,5 x 68 (58 x 71) Fremstår med krakeleringer. Varenr: 3488157 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 12:03:50 DKK 300
Inge Jacobsen komposition, olie på lærred
Inge Jacobsen komposition, olie på lærred. Inge Jacobsen, komposition, olie på lærred, 89 x 116 cm. Signeret Inge Jacobsen 89 på bagsiden. Varenr: 3467410 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 12:06:34 DKK 325
H. Brehm cd.Olie på plade. Komposition
H. Brehm cd.Olie på plade. Komposition. H. Brehm. Olie på plade. Komposition. Sign. H. Brehm. 60 x 48 (66 x 54). Varenr: 3477944 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 13:00:00 DKK 300
Jørgen Greve. To kompositioner. (2)
Jørgen Greve. To kompositioner. (2) . Jørgen Greve. To figur kompositioner. Kridt på papir, samt olie på papir. sign. og dateret. 29 x 20 cm. ( 42 x 33 cm) samt 21 x 16 cm (39 x 35 cm) (2) Varenr: 3488281 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 13:03:00 DKK 300
Martin Nordborg. kompositioner, akryl på lærred (2)
Martin Nordborg. kompositioner, akryl på lærred (2). Martin Nordborg f. 1960: olie og akryl på lærred. Abstrakte malerier i gul og guld. Sign. på bagsiden Martin Nordborg 2005, mål 50 x 50 cm. Varenr: 3477949 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 14:05:00 DKK 300
Jacob Kjærgaard Taustrup, akryl på lærred, 'i skoven'
Jacob Kjærgaard Taustrup, akryl på lærred, 'i skoven'. 'I skoven' af Jacob Kjærgaard Taustrup (f. 1980), akryl på lærred. 50 x 60 cm. (54 x 64 cm.) Varenr: 3484864 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-07-2014 15:12:00 DKK 325
Lone Rugård, komposition
Lone Rugård, komposition. Komposition af Lone Rugård, olie på lærred. UR 100 x 100 cm. Sign. Rugård. Varenr: 3475652 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-07-2014 16:50:00 DKK 300
Michael Kadaz, komposition, akryl på lærred cd.
Michael Kadaz, komposition, akryl på lærred cd. . Michael Kadaz f. 1980, komposition, akryl på lærred, sign. på bagsiden, 110 x 150 cm. U.R. Fremstår med bøjet lærred. Varenr: 3483475 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-07-2014 16:51:00 DKK 300
Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, parafrase af Gustav Klimt
Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, parafrase af Gustav Klimt. Parafrase af Gustav Klimt af Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, signeret monogram. 130 x 59 cm. (134 x 63 cm). Varenr: 3479972 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 17:30:23 DKK 350
Mikael Altersten 'Korset och skuggan', Blandteknik på duk
Mikael Altersten 'Korset och skuggan', Blandteknik på duk. Komposition, 'Korset och skuggan', av Mikael Altersten (f. 1978, Sverige). Blandteknik på duk. Signerad samt betitlad a Tergo. Bildmått: 100 x 100 cm. Mikael Altersten, född 1978. Stockholmsbaserad mixed media-konstnär som ständigt testar nya material, ofta med foto som bas. Han jobbar även ... Varenr: 3488622 DKK 4.850 SE, Örebro, Aspholmen 25-07-2014 17:43:00 DKK 263
Antoni Adamski. Komposition med modeller
Antoni Adamski. Komposition med modeller. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med modeller. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3485179 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2014 19:00:00 DKK 700
Sarah Adams, akryl på lærred, 'Spring Green Vive' og 'Spring Green Camping', cd (2)
Sarah Adams, akryl på lærred, 'Spring Green Vive' og 'Spring Green Camping', cd (2). 'Spring Green Vive' og 'Spring Green Camping', af Sarah Adams (f. 1954, USA). Akryl på lærred, 80 x 60. UR. (2) Varenr: 3486795 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 19:15:00 DKK 300
 1 2 3 4  >>