Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lotte Jacobsen. Komposition, akryl på lærred
Lotte Jacobsen. Komposition, akryl på lærred . Lotte Jacobsen f. 1960, komposition, akryl på lærred, sign. LJ, 120 x 50 cm. Varenr: 3378246 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-04-2014 17:23:00 DKK 875
Bertil Wahlgren, barnporträtt, olja på duk (bus)
Bertil Wahlgren, barnporträtt, olja på duk (bus). Barnporträtt av Bertil Wahlgren (1923-1980). Olja på duk. Mått exklusive ram 68x34 cm, mått inklusive ram 78x43 cm. Signerad. Varenr: 3368934 DKK 655 SE, Örebro, Aspholmen 21-04-2014 17:31:00 DKK 307
Olga Novitskaya Ravn f. 1978. Maleri, akryl på lærred (cd)
Olga Novitskaya Ravn f. 1978. Maleri, akryl på lærred (cd). Olga Novitskaya Ravn f. 1978. Akryl på lærred. 'The Power of Wind'. Signeret Olga N. Ravn 2008. Mål 80 x 60 cm. (84 x 64 cm.). Varenr: 3377999 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-04-2014 19:16:00 DKK 325
Kirsten Hassing. Komposition. Akryl på lærred.
Kirsten Hassing. Komposition. Akryl på lærred. . Kirsten Hassing (f. 1977). Komposition. Akryl på lærred. Sign. på bagsiden Kirsten Hassing 2013. 60 x 60 cm. Uindrammet. Varenr: 3323249 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 21-04-2014 19:56:00 DKK 300
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3374273 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-04-2014 20:36:00 DKK 925
Lise Særslev. To kompositioner, akryl på lærred (2)
Lise Særslev. To kompositioner, akryl på lærred (2). To kompositioner, Lise Særslev. Akryl på lærred, hhv. mixed media på lærred, sign. 80 x 90 cm. (89 x 98). 90 x 79 cm. (98 x 89 cm. (2) Varenr: 3379500 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-04-2014 11:12:00 DKK 300
Jørgen Greve. Komposition. Olie på papir.
Jørgen Greve. Komposition. Olie på papir. . Komposition af Jørgen Greve. Olie på papir. Sign. Greve. 29 x 20 cm. Varenr: 3371685 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 11:34:00 DKK 300
Jørgen Greve. Komposition. Olie og kridt på papir.
Jørgen Greve. Komposition. Olie og kridt på papir. . Komposition af Jørgen Greve. Olie og kridt på papir. Sign. Greve. 26 x 39 cm. Varenr: 3371683 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 13:34:00 DKK 325
Florence McLean, akryl på lærred, 'Mosaik' (cd)
Florence McLean, akryl på lærred, 'Mosaik' (cd). 'Mosaik' af Florence McLean (f. 1965), akryl på lærred. Sign. og dateret Florence McLean 2008 bag på lærredet. 80 x 80 cm (84 x 84). Varenr: 3301263 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 14:56:00 DKK 350
Per van Per. To Komposition. Collage samt tusch på papir. (2)
Per van Per. To Komposition. Collage samt tusch på papir. (2) . To kompositioner af Per van Per. Collage samt tusch på papir. sign. mål 16x 15 cm samt 16 x 12 cm. (2) Varenr: 3371678 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 15:03:00 DKK 300
Johanna Wagner/Moi Elind.Cd
Johanna Wagner/Moi Elind.Cd. Johanna Wagner f.1972. "Moi Elind". Akryl på lærred. 60 x 50 cm. Varenr: 3379047 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 22-04-2014 15:22:00 DKK 550
Lisbeth Thygesen, akryl på lærred, 'Release'
Lisbeth Thygesen, akryl på lærred, 'Release' . 'Strange Love', af Lisbeth Thygesen f. 1973, akryl på lærred, sign. og dat. Lisbeth T '07, 80x80 cm, U.R. Varenr: 3375589 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2014 17:28:00 DKK 300
Kent Jensen, Á colorful life´, akryl på duk
Kent Jensen, Á colorful life´, akryl på duk. Kent Jensen. finsk medborgare, född 1965. 'A colourful life', akryl på duk. Signerad. 150x110 cm. Varenr: 3381191 DKK 2.457 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-04-2014 19:00:00 DKK 799
Niels Davernum, maleri 98x191
Niels Davernum, maleri 98x191 . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3369941 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-04-2014 19:09:00 DKK 775
Karina Marie Nørgaard. 3 oliekridt. (3)
Karina Marie Nørgaard. 3 oliekridt. (3). Karina Marie Nørgaard Født 1976. Kompositioner. 3 Oliekridt. Hver sign. KMN. Hver 41 x 29 cm. (55x45). (3) Varenr: 3380486 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2014 19:10:00 DKK 300
Lone Hedegaard, akryl på lærred, 'Cafe' (cd)
Lone Hedegaard, akryl på lærred, 'Cafe' (cd). 'Cafe' af Lone Hedegaard (f. 1962), akryl på lærred. Sign. Lone. 140 x 40 cm. U.R. Varenr: 3382137 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 19:17:00 DKK 850
Karina Marie Nørgaard. Figurkomposition. Akryl på lærred
Karina Marie Nørgaard. Figurkomposition. Akryl på lærred. Karina Marie Nørgaard Født 1976. Figurkomposition. Akryl på lærred. Sign. Karina Nørgaard. Uden ramme. 70 x 49 cm. Varenr: 3380465 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2014 19:37:00 DKK 325
Peter Wallmann. 'Sindets Skyer'. Acryl på lærred
Peter Wallmann. 'Sindets Skyer'. Acryl på lærred. Peter Wallmann født 1957. 'Sindets Skyer'. Acryl på lærred. Sign. monogram. 80 x 100 cm. (84 x 104 cm.) Varenr: 3098481 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 22-04-2014 20:10:00 DKK 300
Jolanta Sørensen, olie på lærred, komposition
Jolanta Sørensen, olie på lærred, komposition. Komposition af Jolanta Sørensen (f. 1964), olie på lærred. Sign. og dateret monogram 2014. 90 x 70 cm. U.R. Bemærk maleriet er endnu ikke helt tørt. Varenr: 3379883 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 20:12:00 DKK 300
Niels Willum Andreasen, akryl på lærred, komposition (cd)
Niels Willum Andreasen, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af Niels Willum Andreasen, akryl på lærred. Sign. og dateret Niels Willum 2011. 90 x 70 cm. U.R. Varenr: 3379876 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 20:17:00 DKK 375
Karina Marie Nørgaard. Figurkomposition. Akryl på plade
Karina Marie Nørgaard. Figurkomposition. Akryl på plade. Karina Marie Nørgaard Født 1976. Figurkomposition. Akryl på plade. Sign. Karina Nørgaard. 61 x 61 cm. (64x64). Varenr: 3380474 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-04-2014 20:34:00 DKK 325
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3374274 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-04-2014 20:37:00 DKK 650
Constantin Grey, akrylmaleri, 'Landhaus bei Nizza'
Constantin Grey, akrylmaleri, 'Landhaus bei Nizza'. Akryl på lærred, 'Landhaus bei Nizza', af Constantin Grey (2000-tallet), signeret og dateret '2013', 100x120 cm. Varenr: 3324929 DKK 8.213 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-04-2014 16:20:00 DKK 3.360
Anette Ingeborg, 'Gloriosa'
Anette Ingeborg, 'Gloriosa'. Anette Ingeborg, 'Gloriosa'. Olie på lærred. Måler 80 x 60 cm. Uden ramme. Signeret. Varenr: 3376790 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 23-04-2014 19:04:00 DKK 325
Ulf Røll Larsen. Komposition, 150 x 118 cm. 'When ever youre ready'
Ulf Røll Larsen. Komposition, 150 x 118 cm. 'When ever youre ready'. Ulf Røll Larsen, født 1948, cd. 'When ever youre ready'. Akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. samt verso betegnet. U.R. Bemærk størrelse: Mål: 150 x 118 cm. Læs kunstnerprofil her Varenr: 3368983 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-04-2014 19:05:00 DKK 875
Elsabeth Kloster Palm, f. 1941,  'Røde traner'
Elsabeth Kloster Palm, f. 1941, 'Røde traner'. Elsabeth Kloster Palm, f. 1941, 'Røde traner'. Olie på lærred. Måler 80 x 60 cm. Signeret. Varenr: 3376676 DKK 900 DK, Herning, Engdahlsvej 23-04-2014 19:07:00 DKK 350
Monica Aldridge Jensen, Maleri
Monica Aldridge Jensen, Maleri. Monica Aldridge Jensen, Maleri. Akryl på lærred. Betitlet: Mennesker og dyr. Måler 60 x 80 cm. Varenr: 3367524 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-04-2014 19:10:00 DKK 300
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Summer Happines'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Summer Happines'. 'Summer Happiens', olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3383113 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 19:11:00 DKK 500
Bodil Bach Pedersen, 'Hvad er meningen'
Bodil Bach Pedersen, 'Hvad er meningen'. Bodil Bach Pedersen, 'Hvad er meningen'. Akryl på lærred. Måler 50 x 150 cm. Uindrammet. Signeret. Varenr: 3335979 DKK 900 DK, Herning, Engdahlsvej 23-04-2014 19:12:00 DKK 325
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. U.R. 80 x 80 cm. Varenr: 3381266 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2014 19:12:00 DKK 650
 1 2 3 4 5  >>