Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, kompositioner (cd 2)
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, kompositioner (cd 2). Kompositioner af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred. Sign. Ulf Røll. 70 x 70 cm. U.R. (2) Varenr: 4285299 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-05-2016 18:43:00 DKK 925
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition. Niels Davernum f.1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 90 x 190 cm. UR. Varenr: 4283227 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-05-2016 19:05:00 DKK 1.150
Dorthe Falkenberg, akryl på lærred, 'Dukke Lise'
Dorthe Falkenberg, akryl på lærred, 'Dukke Lise'. 'Dukke Lise' fra serien 'Kunst Der Gør Glad' af Dorthe Falkenberg (f. 1959). Akryl på lærred. Sign. Dorthe Falkenberg-H, 80 x 60 cm. (84 x 64 cm.) Varenr: 4250548 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 31-05-2016 19:44:00 DKK 325
Ki Co A, mixed media. kompositioner (2)
Ki Co A, mixed media. kompositioner (2). Kompositioner af Ki Co A, mixed media på papir. Begge sign. Rammemål 24 x 20 - 34 x 26 cm. (2) Varenr: 4222542 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-05-2016 19:56:00 DKK 300
Inge Lise-Koefoed, Komposition, Mixed media, cd
Inge Lise-Koefoed, Komposition, Mixed media, cd. Komposition, Inge Lise-Koefoed f. 1939. Mixed media. Sign. 38 x 29 (55 x 43) cm. Indrammet. Varenr: 4282984 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2016 20:00:00 DKK 300
Erling Askjær Jørgensen. 'Med hatte på' og 'Chaine-dance'. Akryl på lærred (2)
Erling Askjær Jørgensen. 'Med hatte på' og 'Chaine-dance'. Akryl på lærred (2). Erling Askjær Jørgensen (f. 1933). 'Med hatte på' og 'Chaine-dance'. Akryl på lærred. Sign. E. 60 x 80 cm (64 x 84 cm). (2)Som tidligere folketingsmedlem og selvstændig erhvervsdrivende har kunsten ikke altid været det primære fokus, men i sine senere år har Erling Askjær Jørgensen helliget sig ... Varenr: 4278852 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-05-2016 20:30:00 DKK 300
Renate Linnemeier, Mischtechnik auf Leinwand, 'Die Dame in Rot' (2)
Renate Linnemeier, Mischtechnik auf Leinwand, 'Die Dame in Rot' (2). Renate Linnemeier (*1959), Die Dame in Rot , Mischtechnik auf Leinwand, rückseitig signiert. Rahmenmaß je ca.: 30 x 30 cm (2) VITA Renate Linnemeier hat an der Folkwangschule Essen, Universität der Künste, die Aufnahmeprüfung im Bereich Gestaltung bestanden. Sie studierte danach in ... Varenr: 4252992 DKK 2.612 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-05-2016 20:45:00 DKK 1.866
Ukendt kunstner, akvarel, nøgenstudie, signeret B.Hj. Søe
Ukendt kunstner, akvarel, nøgenstudie, signeret B.Hj. Søe. Ukendt kunstner, akvarel, nøgenstudie, signeret B.Hj. Søe56 x 78 (78X 97,5 cm) Varenr: 4274884 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-06-2016 12:08:12 DKK 300
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, komposition
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, komposition. Komposition af Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, sign. BL 61, 48x59 cm. (51x62 cm). Varenr: 4282490 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-06-2016 12:09:00 DKK 300
Jacob Gadd f. 1961 cd Komposition
Jacob Gadd f. 1961 cd Komposition . Jacob Gadd. Akryl på lærred. Komposition. Sign. Gadd 09. Bag på: "Walthers 2. rejseplan". 100 x 150 cm. Varenr: 4284260 DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-06-2016 13:47:00 DKK 4.500
Sven Ivar Levander, motiv av by, blandteknik på pannå (bus)
Sven Ivar Levander, motiv av by, blandteknik på pannå (bus). Motiv av by, Sven Ivar Levander (1932-2005). Signerad, blandteknik på pannå. Bildytans mått 35 x 50 cm. Inramad. Någon mindre fläck på pannån samt pannån något lös i ramen. Varenr: 4275201 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 01-06-2016 16:33:40 DKK 242
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, komposition . Komposition af Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, sign. BL 61, 59x48 cm. (62x51 cm). Varenr: 4282487 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-06-2016 17:36:00 DKK 300
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Se kunstnerprofil her Varenr: 4285385 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-06-2016 19:04:00 DKK 1.000
David Lewis, figurkomposition, akryl på lærred, mand og rødt tog (cd)
David Lewis, figurkomposition, akryl på lærred, mand og rødt tog (cd). Figurkomposition, akryl på lærred, mand og rødt tog David Lewis 1900-tallet, sign. D Lewis, 100x80 cm. (105x85)(cd) Varenr: 4285893 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-06-2016 19:54:00 DKK 325
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition. Niels Davernum f.1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 90 x 190 cm. UR. Varenr: 4283225 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-06-2016 20:02:00 DKK 700
Svend Aage Aarsland. Komposition. Olie på lærred.
Svend Aage Aarsland. Komposition. Olie på lærred.. Svend Aage Aarsland, 20. årh. Olie på lærred. Figurkomposition. Sign. Betitlet samt sign. Aarsland verso. Mål: 75x75cm, (79x79). Varenr: 4283782 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-06-2016 20:06:00 DKK 300
Rosita Engly. 'De nærmede sig anemonedalen', akryl på lærred (cd)
Rosita Engly. 'De nærmede sig anemonedalen', akryl på lærred (cd). 'De nærmede sig anemonedalen' af Rosita Engly (f. 1967), akryl på lærred, sign. R. Engly. 90 x 120 cm. (94 x 124 cm.) Varenr: 4285389 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-06-2016 20:22:00 DKK 325
Ulf Røll Larsen. Abstrakt komposition, 70 x 140 cm
Ulf Røll Larsen. Abstrakt komposition, 70 x 140 cm. Ulf Røll Larsen, født 1948. Komposition. Akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. Mål: 70 x 140 cm. UR. Læs kunstnerprofil her Varenr: 4261619 DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-06-2016 20:47:00 DKK 325
Rosita Engly. 'Uden filter og forsvar', akryl på lærred (cd)
Rosita Engly. 'Uden filter og forsvar', akryl på lærred (cd). 'Uden filter og forsvar' af Rosita Engly (f. 1967), akryl på lærred, sign. R. Engly. 100 x 120 cm. Uden ramme. Varenr: 4285376 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-06-2016 20:52:00 DKK 300
Rosita Engly og Tanja Timmers. 'Indre glød', akryl på lærred (cd)
Rosita Engly og Tanja Timmers. 'Indre glød', akryl på lærred (cd). 'Indre glød', fællesværk af Rosita Engly (f. 1967) og Tanja Timmers, akryl på lærred, sign. på bagsiden Rosita Engly, Tanja Timmers. 90 x 120 cm. (94 x 124 cm.) Varenr: 4285379 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-06-2016 20:53:00 DKK 300
Thor Tårno. Akryl på plade. 'Flagre'. (cd)
Thor Tårno. Akryl på plade. 'Flagre'. (cd). 'Flagre', af Thor Tårno f. 1949. Akryl på masonit. Sign. Thor Tårno. Dat. 12. 58 x 48 cm (64 x 54 cm). Varenr: 4228109 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-06-2016 13:43:46 DKK 300
Thor Tårno. Akryl på lærred. 'Fiskeheje'. (cd)
Thor Tårno. Akryl på lærred. 'Fiskeheje'. (cd). 'Fiskeheje', af Thor Tårno f. 1949. Akryl på lærred. Sign. Thor Tårno. Dat. 07. 61 x 68 cm (70 x 63 cm). Fremstår med trykmærke. Varenr: 4228113 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-06-2016 13:44:15 DKK 300
Joan Holbøll, akryl på lærred, komposition (cd)
Joan Holbøll, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af Joan Holbøll, akryl på lærred. Sign. monogram JH. 96 x 70 cm (100 x 74) Varenr: 4287944 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-06-2016 15:14:00 DKK 300
Sigrid Wallert-Roos, Blåsippan, olja på pannå (bus)
Sigrid Wallert-Roos, Blåsippan, olja på pannå (bus). "Blåsippan", stilleben med blommor, Sigrid Wallert - Roos av Hjelmsäter (1890-1972). Signerad, betitlad a tergo. Olja på pannå. Mått 23 x 17,5 cm. Inramad. Pannån sitter löst i ramen. Varenr: 4275197 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 02-06-2016 16:47:00 DKK 262
Bozena Ossowski,  mixed-media på lærred, 'Blue Juwel'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Blue Juwel'. 'Blue Juwel' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 100x80 cm. U.R. Varenr: 4287672 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2016 19:00:00 DKK 400
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Se kunstnerprofil her Varenr: 4285380 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-06-2016 19:05:00 DKK 425
Pia Birgitte Stenderup. 'Spring Flowers', akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. 'Spring Flowers', akryl på lærred. 'Spring Flowers' af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. PB. 90 x 70 cm. Uden ramme. Varenr: 4284234 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 02-06-2016 19:34:00 DKK 325
Ubekendt kunstner. Abstrakt fugl, 149 x 99 cm.
Ubekendt kunstner. Abstrakt fugl, 149 x 99 cm. . Ubekendt kunstner, mixed media på lærred. Motiv med abstrakt fugl. Signeret MP. H. 149 x 99 cm (151 x 101 cm) Varenr: 4284091 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-06-2016 19:37:00 DKK 350
Tut Hagbart, cd. Figurativ komposition.
Tut Hagbart, cd. Figurativ komposition.. Tut Hagbart (1943-2014). Figurativ komposition. Akryl på plade. Signeret Tut. Mål: 50 x 70 cm (52 x 72 cm) Varenr: 4271322 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-06-2016 20:08:00 DKK 300
Rosita Engly. 'Ugle den Vise', akryl på lærred (cd)
Rosita Engly. 'Ugle den Vise', akryl på lærred (cd). 'Ugle den Vise' af Rosita Engly (f. 1967), akryl på lærred, sign. R. Engly. 120 x 90 cm. (124 x 94 cm.) Varenr: 4285388 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-06-2016 20:25:00 DKK 325
 1 2 3 4 5  >>