Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Objektkunst mit Pflanze
Objektkunst mit Pflanze. Objektkunst mit Pflanze, dunkler, getrockneter, Zweig, gerahmt hinter Glas, 100x90 cm, Kratzer und Bestoßungen am Rahmen. Varenr: 4655729 DKK 1.637 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-05-2017 18:46:00 DKK 372
Bent Ejvind Andersen. Landskabsparti med huse, akryl på lærred
Bent Ejvind Andersen. Landskabsparti med huse, akryl på lærred. Bent Ejvind Andersen. Landskabsparti med huse, akryl på lærred. Sign. BEA samt sign. på blindramme Bent Andersen. 100 x 140 (103 x 143) cm. Varenr: 4664281 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-05-2017 19:50:00 DKK 300
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred. Akryl på lærred. Komposition, Niels Davernum f. 1958. Signeret. 100 x 190 cm. UR. Varenr: 4657748 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-05-2017 20:07:00 DKK 500
Bente Gammelgaard. Komposition med huse, akryl på lærred
Bente Gammelgaard. Komposition med huse, akryl på lærred. Bente Gammelgaard f. 1943. Komposition med huse, akryl på lærred. Sign. med monogram samt sign. og dateret på bagside Bente Gammelgaard 17. 80 x 80 cm uindrammet. Varenr: 4666593 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-05-2017 20:10:00 DKK 300
Bente Gammelgaard. Komposition med huse, mixed-media på lærred
Bente Gammelgaard. Komposition med huse, mixed-media på lærred. Bente Gammelgaard f. 1943. Komposition med huse, mixed-media på lærred. Sign. med monogram samt sign. og dateret på bagside Bente Gammelgaard 17. 80 x 100 cm uindrammet. Varenr: 4666624 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-05-2017 20:15:00 DKK 300
Martin Madsen. 'The Traveling Jungle'.
Martin Madsen. 'The Traveling Jungle'.. 'The Traveling Jungle' af Martin Madsen f. 1971. Akryl på lærred, sign. MM. 60 x 60 cm. UR. Varenr: 4662071

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2017 20:33:00 DKK 300
Jørgen Beckman, akryl på lærred, komposition (cd)
Jørgen Beckman, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af Jørgen Beckman (f. 1923), akryl på lærred. Sign. monogram. 25 x 30 cm (28 x 33). Varenr: 4632700 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-05-2017 20:44:00 DKK 300
Line B. Komposition, akryl på lærred, cd
Line B. Komposition, akryl på lærred, cd. Line B. Komposition, akryl på lærred. Sign. Line B. 118x90 cm. U.R. Varenr: 4669204 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-05-2017 14:17:56 DKK 300
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis III'
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis III' . Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis III', signeret og dateret nederst til højre: 'Michael Royen 1986', indrammet, bag glas og passepartout. Billedmål ca.: 62,5 x 92 cm. Rammemål ca.: 105 x 133,5 cm. Fremstår i aldersrelateret stand. Varenr: 4669212 DKK 3.721 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2017 15:50:00 DKK 298
Ejnar Larsen, olie på lærred, bymotiv (cd)
Ejnar Larsen, olie på lærred, bymotiv (cd). Bymotiv af Ejnar Larsen (1902-1986), olie på lærred, sign. Ejnar Larsen, 66x88 cm. (79x101cm). Varenr: 4669395 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2017 16:58:42 DKK 300
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis II'
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis II' . Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis II', signeret og dateret nederst til højre: 'Michael Royen 1986', indrammet, bag glas og passepartout. Billedmål ca.: 62,5 x 92 cm. Rammemål ca.: 105 x 133,5 cm. Fremstår i aldersrelateret stand. Varenr: 4606470 DKK 3.721 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2017 18:30:00 DKK 298
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis'
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis'. Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis', signeret og dateret nederst til højre: 'Michael Royen 1986', med titel og datering på bagsiden, indrammet, bag glas og passepartout. Billedmål ca.: 62,5 x 92 cm. Rammemål ca.: 105 x 133,5 cm. Fremstår i aldersrelateret ... Varenr: 4606481 DKK 3.721 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2017 18:30:00 DKK 298
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis IV'
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis IV' . Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis IV', signeret og dateret nederst til højre: 'Michael Royen 1986', indrammet, bag glas og passepartout. Billedmål ca.: 62,5 x 92 cm. Rammemål ca.: 105 x 133,5 cm. Fremstår i aldersrelateret stand. Varenr: 4606445 DKK 3.721 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2017 18:45:00 DKK 298
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 120 x 40 cm. Uden ramme. Varenr: 4605849 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2017 19:33:00 DKK 375
Helle Malling Beck. To kompositioner, olie på lærred, 2003 og 2004 (cd) (2)
Helle Malling Beck. To kompositioner, olie på lærred, 2003 og 2004 (cd) (2). Helle Malling Beck f. 1956. To kompositioner, olie på lærred. Sign. samt dateret verso Helle Malling Bech hhv. 2003 og 2004. Begge uindr. 150 x 120 cm. og 150 x 60 cm. (2) Varenr: 4664763 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2017 19:45:00 DKK 300
Dimitry Savchenko, 'The gorgeous beauty', Fototgrafie, 2017, limitierte Edition 6 / 100
Dimitry Savchenko, 'The gorgeous beauty', Fototgrafie, 2017, limitierte Edition 6 / 100. Dmitry Savchenko (geb. 1970), 'The gorgeous beauty', Fotografie, Druck auf Leinwand, 2017, limitierte Edition 6 / 100, handsigniert und nummeriert, Teil der Serie 'Potocki Palace', Objektmaße: 40cmx 60cm, Echtheitszertifikat vorhanden. Varenr: 4571747 DKK 2.047 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-05-2017 19:55:00 DKK 298
 Louise Pascál, kvinde, akryl på lærred  'Purple'  (cd)
Louise Pascál, kvinde, akryl på lærred 'Purple' (cd). Kvinde, 'Purple' akryl på lærred, Louise Pascál født 1972, sign. Pascál samt sign, betitlet og dat 2011 på bagsiden. 150 x 110. uindrammet. Små håndteringsspor. (cd) Varenr: 4646220 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2017 20:05:00 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte, 80x100 cm. U.R. Varenr: 4660199 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2017 20:10:00 DKK 325
Ubekendt kunstner, olie på lærred, komposition
Ubekendt kunstner, olie på lærred, komposition. Komposition, Udsalg af ubekendt kunstner, olie på lærred. Usign. 120 x 100 cm (133 x 113). Fremstår med enkelte afskalninger. Varenr: 4669057 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2017 20:17:00 DKK 325
Kristine Frøkjær, akryl på lærred, 'Gik alle konger frem på rad' (cd)
Kristine Frøkjær, akryl på lærred, 'Gik alle konger frem på rad' (cd). 'Gik alle konger frem på rad' af Kristine Frøkjær (f. 1960), akryl på lærred. Sign. og dateret Krist 2001. 110 x 80 cm (112 x 82) Varenr: 4669055 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2017 20:55:00 DKK 350
Aage Sikker Hansen m.fl. To plakater bl.a. 'Davregryn', litografi, omkr. 1950 (2)
Aage Sikker Hansen m.fl. To plakater bl.a. 'Davregryn', litografi, omkr. 1950 (2). To plakater bestående af 'Davregryn' tegnet af Aage Sikker Hansen (1897-1955) for FDB, 1945, litografisk trykt af Permild & Rosengreen, samt motiv med eskimoer, litografi, betegnet i trykket Litografskolen og stemplet med nr. 202. 85 x 62 og 92 x 64 cm. Uden rammer. Fremstår med taperester på ... Varenr: 4667370 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2017 21:02:00 DKK 325
Laila Buchwald-Frøkjær. 'Casa Blanca brænder', olie på lærred
Laila Buchwald-Frøkjær. 'Casa Blanca brænder', olie på lærred. Laila Buchwald-Frøkjær. 'Casa Blanca brænder', olie på lærred. Sign. på bagside Laila Buchwakd´-Frøkjær okt. 2000, 60 x 80 cm. Varenr: 4669036 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2017 11:12:00 DKK 325
Heinz Grüll, olie på lærred, 'Kongeskibet Dannebrog'
Heinz Grüll, olie på lærred, 'Kongeskibet Dannebrog' . Heinz Grüll, olie på lærred, 'Kongeskibet Dannebrog', signeret nederst til højre: 'H. Gruell', betegnet nederst til venstre: 'Dannebrog', med titel, signatur og datering på bagsiden: '2016'. Mål ca.: 80 x 130 cm. Varenr: 4585182 DKK 5.954 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-05-2017 11:39:47 DKK 298
Pablo Picasso. Litografisk tryk, mor med barn
Pablo Picasso. Litografisk tryk, mor med barn. Pablo Picasso. Litografisk tryk, mor med barn, tryksign. Picasso 29-4-63. 49x39 (64x51) cm. Varenr: 4669157 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2017 15:13:00 DKK 350
Ellen Ellegaard, olie / akryl på plade, komposition (cd)
Ellen Ellegaard, olie / akryl på plade, komposition (cd). Komposition af Ellen Ellegaard f. 1947, olie / akryl på plade, sign. på bagsiden Ellen Ellegaard-2004/05-07, 122x244 cm. (128,5x250,5 cm). Varenr: 4669792 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-05-2017 16:26:00 DKK 325
Magda Høgh, olie på lærred, komposition (cd)
Magda Høgh, olie på lærred, komposition (cd) . omposition af Magda Høgh (f. 1943), olie på lærred. Sign. MH. 40 x 40 cm. Varenr: 4661305 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2017 16:35:51 DKK 300
Design Bild in Reliefform, Mischtechnik auf Holzplatte
Design Bild in Reliefform, Mischtechnik auf Holzplatte. Design Bild in Reliefform, Mischtechnik auf Holzplatte, mit halbplastischen Elementen, staffiert in silberner Farbe. Maße ca.: H. 80 cm, B.80 cm, T.4 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Varenr: 4649239 DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-05-2017 17:00:00 DKK 298
Helge J. Olie på lærred
Helge J. Olie på lærred. Helge J. Olie på lærred. Sign 'Helge J.' 68 x 80 cm. (70 x 82 cm.) Varenr: 4670556 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2017 18:38:00 DKK 325
Jette Nielsen, akryl på lærred. Blåt motiv med avis
Jette Nielsen, akryl på lærred. Blåt motiv med avis. Jette Nielsen f. 1958. Akryl på lærred, 'Blåt motiv med avis' signeret JN. Mål: 75 x 75 cm. (79 X 79) kunstnerprofil Varenr: 4644866 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-05-2017 19:57:00 DKK 300
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Varenr: 4668612 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-05-2017 19:58:00 DKK 300
 1 2 3 4  >>