Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Mogens Leander. Syv ikoner (7)
Mogens Leander. Syv ikoner (7). Mogens Leander f. 1948. Syv ikoner bestående af: Fire fra 'Icons From Mythology'-serien, 'Odysseus', 'Penelope', 'Menelaos' og 'Helena' i originale æsker samt tre ikoner 'Barmhjertighed', 'Trivsel' og 'Gavmildhed'. (7) Varenr: 4343044 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-07-2016 17:40:00 DKK 400
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand. Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand. Maße: ca. 39x29, gerahmt ca. 54x44cm. Varenr: 4340735 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2016 17:52:00 DKK 298
Unbekannter Künstler, Ansicht von Venedig, Öl auf Leinwand
Unbekannter Künstler, Ansicht von Venedig, Öl auf Leinwand. Unbekannter Künstler, Ansicht von Venedig, Öl auf Leinwand. Maße: ca. 23x17, gerahmt ca. 43x37cm. Varenr: 4340755 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2016 17:52:00 DKK 335
Mads Høje. Tre kompositioner. Akryl på plade (3)
Mads Høje. Tre kompositioner. Akryl på plade (3). Mads Høje. Tre kompositioner. Akryl på plade. Sign. og dat. Høje 98 og 05. 40,5 x 31,5 cm (42 x 33 cm), 41 x 28 cm (43 x 30 cm) og 61 x 37 cm (62 x 38 cm). (3) Varenr: 4331623 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2016 19:48:00 DKK 325
John Bonnesen, acryl på lærred, komposition, cd
John Bonnesen, acryl på lærred, komposition, cd. John Bonnesen, acryl på lærred, komposition. 60 x 80cm. Varenr: 4345997 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2016 20:00:00 DKK 325
Antoni Adamski cd. Komposition med model
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Se kunstnerprofil her Varenr: 4345707 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-07-2016 20:08:00 DKK 800
Ubekendt kunstner. Landskabsparti. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Landskabsparti. Olie på lærred. Ubekendt kunstner. Landskabsparti. Olie på lærred. Utydelig sign. 44 x 66 cm (62 x 84 cm). Varenr: 4328659 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-07-2016 20:41:00 DKK 300
Jan Julius Quast, 'Springtime', 2014. Öl auf Platte
Jan Julius Quast, 'Springtime', 2014. Öl auf Platte . Jan Julius Quast, Springtime, 2014. Öl auf Platte. Signiert und datiert unten rechts sowie verso bezeichnet. Maße: H. 48 cm x 35 cm. Der Künstler, J. J. Quast, geb. 1939 in Hamburg, wurde vielfach ausgezeichnet. Varenr: 4297124 DKK 1.488 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2016 20:46:00 DKK 298
Jan Julius Quast, Komposition, 2009. Mischtechnik auf Papier
Jan Julius Quast, Komposition, 2009. Mischtechnik auf Papier. Jan Julius Quast, Komposition, 2009. Mischtechnik auf Papier. Original / Unikat Handsigniert, datiert. 48 x 36 cm. Der Künstler, J.J. Quast, geb. 1939 in Hamburg wurde vielfach ausgezeichnet. Varenr: 4302078 DKK 1.116 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2016 20:46:00 DKK 298
Wolfgang Fratscher, Fire årstider, cyklus (4)
Wolfgang Fratscher, Fire årstider, cyklus (4). Wolfgang Fratscher, Fire årstider. Signeret. Litografi og tryk, Heinatz Offset, Bremen. Mål per billede: ca. 55x42cm, rammet ca. 66x51cm. (4) Varenr: 4340753 DKK 5.207 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-07-2016 20:52:00 DKK 3.719
Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand, 'Dame in Rot'
Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand, 'Dame in Rot' . Renate Linnemeier, Mixed Media auf Leinwand, 'Dame in Rot', unten rechts signiert und datiert 're.nate 16', rückseitig signiert 'Renate Linnemeier', Maße ca.: 40 x 60 cm Varenr: 4349742 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2016 13:55:00 DKK 1.488
Asbjørn Sørensen, olie på lærred, komposition (cd)
Asbjørn Sørensen, olie på lærred, komposition (cd). Komposition af Asbjørn Sørensen, olie på lærred. Usign. 50 x 50 cm UR. Varenr: 4312979 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2016 16:01:00 DKK 300
Alexander Gregor, Mischtechnik auf Hartfaserplatte, Abstraktes Gemälde
Alexander Gregor, Mischtechnik auf Hartfaserplatte, Abstraktes Gemälde. Alexander Gregor, Mischtechnik auf Hartfaserplatte, Abstraktes Gemälde. Maße ca.: 88 x 50 x 3 cm. Varenr: 4275683 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2016 17:40:00 DKK 298
Marion Zimmermann, Street Art Hamburg III, 2010. Akryl på lærred med tryk
Marion Zimmermann, Street Art Hamburg III, 2010. Akryl på lærred med tryk. Marion Zimmermann, Street Art Hamburg III, 2010. Akryl på fototryk på lærred. Signeret og dateret forneden til højre. Ed. 1/10. Mål: 56 x 40 cm. Varenr: 4295491 DKK 3.347 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2016 20:00:00 DKK 1.860
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Se kunstnerprofil her Varenr: 4345714 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2016 20:05:00 DKK 550
Vægdekoration i stil med Picasso
Vægdekoration i stil med Picasso. Vægdekoration udført af spejlglas og marmorplader, der omhyggeligt er monteret med håndkraft på et stel af træ eller akrylfibre uden fuger og limet, derefter højglanspoleres marmorpladerne i en omhyggelig arbejdsproces. Mål ca.: H. 115 cm. B. 63 cm. Varenr: 4330910 DKK 3.719 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-07-2016 13:43:00 DKK 2.789
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition. Niels Davernum f.1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 100 x 190 cm. UR. Varenr: 4339886 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-07-2016 16:00:00 DKK 425
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition. Niels Davernum f.1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 100 x 190 cm. UR. Varenr: 4339887 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-07-2016 16:30:00 DKK 1.650
Sonja Zeltner Müller, Ölgemälde 'Cafe'
Sonja Zeltner Müller, Ölgemälde 'Cafe'. Öl auf Leinwand, 'Cafe' von Sonja Zeltner-Müller (*1964), unten rechts signiert und datiert '15', 70x 100cm. Varenr: 4333889 DKK 2.603 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-07-2016 18:00:00 DKK 1.860
Paar Gemälde, Stillleben, 20. Jh. (2)
Paar Gemälde, Stillleben, 20. Jh. (2). Paar Gemälde ‘Stillleben mit Obst‘, Öl auf Leinwand, 20. Jh., Darstellung einer Obstschale mit einem Deckelkrug bzw. einem Deckelgefäss, jeweils mit Volantrahmung am oberen Rand, jeweils links unten signiert "M.Morini", gerahmt, Bildmaß ohne Rahmen 23 x 29 cm, Krakelee im Bild, Holzrahmen mit ... Varenr: 4248221 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-07-2016 19:14:00 DKK 298
BenJep/ Zoombeeart. Komposition m/ tiger, 100 x 100 cm
BenJep/ Zoombeeart. Komposition m/ tiger, 100 x 100 cm. BenJep/ Zoombeeart v/ Bente Jepsen, f. 1952. Komposition tiger. Akryl på lærred. Signeret BenJep 2016. Mål: 100 x 100 cm, UR. Bente Jepsen er autodidakt kunstner, der altid har tegnet og malet: 'Dyr er min store passion' udtaler Bente Jepsen. Det afspejles, som her i tigeren, hvor dyrets ... Varenr: 4348551 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2016 19:49:00 DKK 5.000
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Se kunstnerprofil her Varenr: 4345716 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-07-2016 20:10:00 DKK 950
Ulf Røll Larsen. Abstrakt komposition, 120 x 150 cm
Ulf Røll Larsen. Abstrakt komposition, 120 x 150 cm. Ulf Røll Larsen, født 1948. Komposition. Akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. Mål: 120 x 150 cm. UR. Læs kunstnerprofil her Varenr: 4261863 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2016 20:49:00 DKK 375
R. Büttner, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred
R. Büttner, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred. R. Büttner, tysk kunstner fra Artline Galerie. Komposition. Akryl på lærred. Sign. 60 x 176 cm. UR. Varenr: 4321596 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2016 20:50:00 DKK 300
Jan Julius Quast, Komposition, 2016. Mischtechnik auf Papier
Jan Julius Quast, Komposition, 2016. Mischtechnik auf Papier. Jan Julius Quast, Komposition, 2016. Mischtechnik auf Papier. Original / Unikat Handsigniert, datiert. 24 x 32 cm. Der Künstler, J. J. Quast, geb. 1939 in Hamburg, signiert mit seinem Pseudonym YOOLYUS*. Der Künstler wurde vielfach ausgezeichnet. Varenr: 4326202 DKK 1.116 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-07-2016 21:35:58 DKK 298
Antoni Adamski cd. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Se kunstnerprofil her Varenr: 4345717 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-08-2016 09:13:00 DKK 825
S. Knapp, billede med smeltefarver på emalje
S. Knapp, billede med smeltefarver på emalje . S. Knapp, billede med smeltefarver på emalje, signeret og dateret på bagsiden. S. Knapp, 1963. Mål ca.: H. 92 cm, B. 62 cm, D. 2 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med afslag og afskalninger. Varenr: 4341304 DKK 4.463 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-08-2016 14:04:00 DKK 2.975
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompositioner (2)
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompositioner (2). Figurkompositioner af Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, sign. Onofri, 30x30 cm. U.R. (2) Varenr: 4339105 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2016 15:35:00 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup. Opstilling med blomster i vase, akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Opstilling med blomster i vase, akryl på lærred. Opstilling med blomster i vase af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. PB. 80 x 80 cm. Uden ramme. Varenr: 4315591 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-08-2016 19:20:00 DKK 325
Axel Lind, motiv med allé, cd
Axel Lind, motiv med allé, cd . Motiv med allé, Axel Lind 1907-2011, olie på lærred, sign. Axel Lind, 63 x 73 cm. (79 x 70) cm. Fremstår med to rep. i lærred. Varenr: 4345727 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-08-2016 19:43:00 DKK 300
 1 2 3  >>