Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Göran Hausenkamp, akryl på duk
Göran Hausenkamp, akryl på duk. Göran Hausenkamp, akryl på duk. Signerad. 70x50 cm. Varenr: 3384913 DKK 822 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-04-2014 18:19:00 DKK 247
Lise Thomsen, f. 1953, 'Stjerneskud'
Lise Thomsen, f. 1953, 'Stjerneskud'. Lise Thomsen, f. 1953, 'Stjerneskud'. Akryl og lak på lærred. Måler 80 x 60 cm. Indrammet i sølvramme. Signeret. Varenr: 3376737 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:04:00 DKK 400
Anette Ingeborg, 'Skt. Dmitij Katedralen'
Anette Ingeborg, 'Skt. Dmitij Katedralen'. Anette Ingeborg, 'Skt. Dmitij Katedralen'. Akryl på lærred. Måler 80 x 60 cm. Uden ramme. Signeret. Varenr: 3376791 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:05:00 DKK 300
Elsabeth Kloster Palm, f. 1941,  'Beskyttelse'
Elsabeth Kloster Palm, f. 1941, 'Beskyttelse'. Elsabeth Kloster Palm, f. 1941, 'Beskyttelse'. Olie på lærred. Måler 80 x 60 cm. Indrammet i smal træramme. Signeret. Varenr: 3376670 DKK 900 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:08:00 DKK 325
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3383064 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 19:11:00 DKK 1.050
Bodil Bach Pedersen, 'Fremtiden'
Bodil Bach Pedersen, 'Fremtiden'. Bodil Bach Pedersen, 'Fremtiden'. Akryl på lærred. Måler 100 x 100 cm. Uindrammet. Signeret. Varenr: 3335977 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:13:00 DKK 375
A.C. Rosmon f. 1951, uden titel
A.C. Rosmon f. 1951, uden titel. A.C. Rosmon f. 1951, uden titel. Akryl på lærred. Måler 120 x 40 cm. A.C. Rosmon arberjder ud fra devisen '3D er ikke altid nok'. Varenr: 3335983 DKK 900 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:19:00 DKK 350
Anette Ingeborg, 'Rhodos'
Anette Ingeborg, 'Rhodos'. Anette Ingeborg, 'Rhodos'. Olie på lærred. Måler 80 x 60 cm. Monteret i svæveramme. Signeret. Varenr: 3376782 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:30:00 DKK 300
Gerda Bruhn, 'Kropumulig'
Gerda Bruhn, 'Kropumulig'. Gerda Bruhn, 'Kropumulig'. Akryl på lærred. Måler 45 x 55 cm. Monteret med træramme. Signeret. Varenr: 3370122 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:34:00 DKK 350
Henrik Krogsholm. Akryl på lærred
Henrik Krogsholm. Akryl på lærred. Henrik Krogsholm født 1960. Komposition, akryl på lærred, sign. Henrik Krogsholm 2014, 100 x 120 cm. Varenr: 3334181 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:37:00 DKK 975
Lone Madsen f. 1958 'Smukke Stemmer'
Lone Madsen f. 1958 'Smukke Stemmer'. Lone Madsen f. 1958. Maleri 'Smukke Stemmer', Akryl på lærred. Måler 104 x 104 cm. monteret i sølvramme. Signeret. Titlen henviser til en fortælling om glamour, at være der hvor det sker, Stjerne for en aften, Paradise Hotel og andre forførende spotlights. Varenr: 3370060 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:38:00 DKK 425
Hanne Thyborøn, mix media
Hanne Thyborøn, mix media. Hanne Thyborøn, mix media, voksmalet på skumplade. Måler 152 x 122 cm. Signeret. Varenr: 3380908 DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:47:00 DKK 350
Grethe Bjerge, 'Mennesker og mennesker 2''
Grethe Bjerge, 'Mennesker og mennesker 2''. Grethe Bjerge, 'Korpus', Akryl på lærred. Måler: 100 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3380892 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 19:55:00 DKK 350
Bodil Bach Pedersen, 'Skønhed eller'
Bodil Bach Pedersen, 'Skønhed eller'. Bodil Bach Pedersen, 'Skønhed eller'. Akryl på lærred. Måler 60 x 60 cm. Uindrammet. Signeret. Varenr: 3335303 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 20:19:00 DKK 300
A.C. Rosmon f. 1951, 'Portal in Landscape'
A.C. Rosmon f. 1951, 'Portal in Landscape'. A.C. Rosmon f. 1951, 'Portal in Landscape'. Akryl på lærred. Måler 80 x 75 cm. Indrammet i sølvtræramme. A.C. Rosmon arberjder ud fra devisen '3D er ikke altid nok'. Varenr: 3335981 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 20:20:00 DKK 400
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Goldene Universum'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Goldene Universum'. 'Goldene Universum, olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3383124 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2014 20:30:00 DKK 550
Bo Christensen f. 1958, Akryl på lærred
Bo Christensen f. 1958, Akryl på lærred. Bo Christensen. Abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. Bo Christensen 2014 på bagsiden, 120 x 100 cm. Varenr: 3367518 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 20:34:00 DKK 300
Mette Thorup, f. 1977, 'Farvespil'
Mette Thorup, f. 1977, 'Farvespil'. Mette Thorup, f. 1977, 'Farvespil'. Akryl på lærred. Måler 60 x 80 cm. Signeret. Varenr: 3370206 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2014 19:31:00 DKK 300
Bitten Søe Houmøller Pedersen, 'SOA'
Bitten Søe Houmøller Pedersen, 'SOA'. Bitten Søe Houmøller Pedersen, 'SOA'. Akryl og spray på mdf-plade. Måler: 61 x 81 cm. Signeret. Uindrammet. Varenr: 3380898 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2014 19:49:00 DKK 325
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3383066 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2014 20:02:00 DKK 875
Lisbeth Thygesen, akryl på lærred, 'Confidence'
Lisbeth Thygesen, akryl på lærred, 'Confidence' . 'Confidence', af Lisbeth Thygesen f. 1973, akryl på lærred, sign. og dat. / b Lisbeth T '13, 50x50 cm, U.R. Varenr: 3375597 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2014 20:33:00 DKK 300
Jan B. Trauelsen, Maleri
Jan B. Trauelsen, Maleri. Jan B. Trauelsen. Olie på lærred: Uden titel. Signeret J.B. Traulsen 2013. Måler 74 x 93,5 cm. Indrammet i sølvramme. Skibe og naturen optræder ofte i Jans motiver. Varenr: 3367523 DKK 1.700 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2014 20:45:00 DKK 2.200
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Blue Nirvana'
Bozena Ossowski. Olie på lærred, 'Blue Nirvana'. 'Blue Nirvana', olie på lærred. Bozena Ossowski f. 1964. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3383129 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-04-2014 20:45:00 DKK 350
Per Bernhard Brohammer, akryl på lærred, abtrakt komposition
Per Bernhard Brohammer, akryl på lærred, abtrakt komposition. Komposition, Per Bernhard født 1955. Akryl på lærred, sign. Per Bernhard. 100 x 100 cm. UR. Varenr: 3365821 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2014 10:08:00 DKK 800
Hans Bonde. Maleri
Hans Bonde. Maleri. Hans Bonde født 1948. Maleri, abstrakt komposition. Akryl på lærred. Sign. Hans Bonde. 50 x 50 cm. Indrammet i sort svæveramme. Varenr: 3311493 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2014 16:26:00 DKK 750
Niels Davernum, maleri 98x191
Niels Davernum, maleri 98x191 . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3383383 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2014 17:16:00 DKK 1.250
Göran Hausenkamp cd. Akryl på lærred.
Göran Hausenkamp cd. Akryl på lærred.. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. Varenr: 3329679 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2014 19:00:00 DKK 375
Elsabeth Kloster Palm, f. 1941,  'Fugle i parringsleg'
Elsabeth Kloster Palm, f. 1941, 'Fugle i parringsleg'. Elsabeth Kloster Palm, f. 1941, 'Fugle i parringsleg'. Olie på lærred. Måler 80 x 60 cm. Signeret. Varenr: 3376648 DKK 900 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2014 19:08:00 DKK 325
Göran Hausenkamp cd. Akryl på lærred.. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. Varenr: 3329680 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2014 19:10:00 DKK 400
Bodil Bach Pedersen, 'Pausen'
Bodil Bach Pedersen, 'Pausen'. Bodil Bach Pedersen, 'Pausen'. Akryl på lærred. Måler 100 x 100 cm. Uindrammet. Signeret. Varenr: 3335976 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2014 19:13:00 DKK 325
 1 2 3 4 5  >>