Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Clery Andersson, blandteknik på duk
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. 'Fyren'. Signerad. Duk uppspänd på spännram. 84 x 85. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3699980 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 14:30:00 DKK 280
Ernst Altien Abstrakt komposition, akryl på lærred, Dyrenes Aften
Ernst Altien Abstrakt komposition, akryl på lærred, Dyrenes Aften. Abstrakt komposition, Dyrenes Aften, akryl på lærred, Ernst Altien, sign. monogram samt bagpå signeret, 60 x 80 cm. Varenr: 3715902 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-03-2015 14:52:00 DKK 300
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. 'Hyttan'. Signerad. 65 x 50. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3703464 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 15:00:00 DKK 280
Clery Andersson, blandteknik på pannå
Clery Andersson, blandteknik på pannå. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på pannå. 'Stad i rymden'. Signerad. 43 x 29. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3703458 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 15:30:00 DKK 260
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. Komposition i blått. Signerad. 40 x 40. Varenr: 3703457 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 16:00:00 DKK 280
Dan Knipchildt, Komposition Akvarel på papir.
Dan Knipchildt, Komposition Akvarel på papir. . Kompositioner af Dan Knipchildt. akvarel på papir. sign. og dateret. 47x35 cm. Varenr: 3686220 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-03-2015 16:02:29 DKK 325
Dan Knipchildt, Komposition. Akvarel på papir.
Dan Knipchildt, Komposition. Akvarel på papir. . Kompositioner af Dan Knipchildt. akvarel på papir. sign. og dateret. 28x40 cm. Varenr: 3686223 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-03-2015 16:03:03 DKK 300
Anne Glæsel. Anita fra det søde liv.
Anne Glæsel. Anita fra det søde liv.. Anne Glæsel. Anita Ekberg: En scene fra "La Dolce Vita " , akryl på lærred. Sign. Anne Glæsel 2006. 130 x 98 cm. Varenr: 3723657 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 02-03-2015 16:03:10 DKK 325
Walther Linis, 'Tina Turner', akryl på lærred
Walther Linis, 'Tina Turner', akryl på lærred. 'Tina Turner' af Walther Linis, akryl på lærred, sign. Linis 15. 80 x 60 cm. (84 x 64 cm.). Varenr: 3728558 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-03-2015 16:36:56 DKK 300
Oljemålning på duk 100 x 100 cm
Oljemålning på duk 100 x 100 cm . Oljemålning på duk 100 x 100 cm. Okänd konstnär. Varenr: 3726290 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-03-2015 16:49:00 DKK 260
Ulf Røll Larsen, 'Access! To what?', akryl på lærred, cd
Ulf Røll Larsen, 'Access! To what?', akryl på lærred, cd. Ulf Røll Larsen f. 1948, 'Access! To what?'. Akryl på lærred, sign. samt stemplet bag på lærredet, 50 x 150 cm. (Dobbelt blændramme). U.R. Varenr: 3736562 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 02-03-2015 17:40:00 DKK 475
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. 'Dans i soluppgång'. Signerad. Duk uppspänd på spännram. 91 x 94. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3701791 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 18:30:00 DKK 260
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. 'Det gamla paret'. Signerad. Duk uppspänd på spännram. 30 x 30. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3706745 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 18:40:00 DKK 240
Carmen Coco cd, Inkavejen
Carmen Coco cd, Inkavejen. Carmen Coco f.1961 cd. Olie på lærred. Inkavejen. Sign. bagpå Carmen Coco. Uindrammet, H. 80 x 100 cm. C.C. er født i Kbh. og er af spansk/indiansk afstamning og har malet ca. 20 år. Bl.a. udstillet hos Recruiters A/S og Galleri Blidah i Hellerup Varenr: 3733934 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-03-2015 18:50:00 DKK 300
Clery Andersson, blandteknik på duk (2)
Clery Andersson, blandteknik på duk (2). Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. Kompostion i svart och vitt med guldinslag. Signerade. Dukar uppspända på spännram. 47 x 32. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3703456 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 18:50:00 DKK 1.118
Ubekendt kunstner. Motiv med rygvendt nøgen kvinde, akryl på lærred
Ubekendt kunstner. Motiv med rygvendt nøgen kvinde, akryl på lærred. Ubekendt kunstner. Motiv med rygvendt nøgen kvinde, akryl på lærred. Utydeligt sign. 150 x 100 cm. Varenr: 3736895 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 18:53:00 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, komposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, komposition. Komposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte, 80x80 cm. U.R. Varenr: 3727206 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-03-2015 18:58:00 DKK 600
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. 'Fågelperspektiv'. Signerad. 67 x 49. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3701794 DKK 1.198 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 19:00:00 DKK 519
Clery Andersson, blandteknik
Clery Andersson, blandteknik. Clery Andersson (f.1943), blandteknik. Komposition. Signerad. Ramad med passepartout och glas. Mått (inklusive ram): 43 x 34. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3706754 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 19:10:00 DKK 240
Clery Andersson, olja på duk
Clery Andersson, olja på duk. Clery Andersson (f.1943), olja på duk. 'Skiftningar i grönt'. Signerad. Duk uppspänd på spännram. 74 x 61 Varenr: 3699982 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 19:20:00 DKK 879
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. 'The show must go on'. Signerad. Duk uppspänd på spännram. 140 x 43. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3701797 DKK 1.198 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 19:30:00 DKK 240
Zapo, FunCartoon.
Zapo, FunCartoon.. Zapo, FunCartoon, print på lærred. Sign på bagsiden: 'Cartoon by Zapo 2015' . UR 100 x 150 cm Varenr: 3736605 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:39:00 DKK 375
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. 'Jazz'. Signerad. 21 x 36. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3706746 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 19:40:00 DKK 240
Clery Andersson, 3 st, blandteknik på duk (3)
Clery Andersson, 3 st, blandteknik på duk (3). Clery Andersson (f.1943), 3 st, blandteknik på duk. Kompositioner i svart och vitt. Signerade. Duk uppspänd på spännram. 32 x 47 ( x 3). Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3703452 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 19:50:00 DKK 879
Zapo, FunCartoon,  'Nusser pige'
Zapo, FunCartoon, 'Nusser pige'. Zapo, FunCartoon, 'Nusser pige', print på lærred. Sign på bagsiden: 'Nusser pige Fun Cartoon by Zapo 2015' 60 x 80 cm (64 x 83,8 cm) Varenr: 3730007 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-03-2015 19:56:00 DKK 350
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på duk. 'Växtkraft'. Signerad. 70 x 84. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3699977 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 20:00:00 DKK 240
Jens Rost. Maleri
Jens Rost. Maleri. Jens Rost født 1960. Akryl og spray på lærred. Abstrakt komposition betitlet: 'Sailing Ships' 79 x 118 cm. Indrammet. Signeret, betitlet og dateret på bagsiden: Jens Rost samt sign. Rost på forsiden. Jens Rost er født i Køln, opvokset op i USA og Danmark. Han er både billedkunstner og ... Varenr: 3736492 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-03-2015 20:03:00 DKK 400
Michel Raahauge. Akryl på lærred. Komposition
Michel Raahauge. Akryl på lærred. Komposition. Michel Raahauge. Komposition, akryl på lærred, sign. MRAA. 80 x 60 cm. Varenr: 3726007 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-03-2015 20:06:00 DKK 325
Clery Andersson, blandteknik på pannå. Clery Andersson (f.1943), blandteknik på pannå. 'Krukglädje'. Signerad. 43 x 34. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3703453 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 20:10:00 DKK 240
Clery Andersson, blandteknik på duk. Clery Andersson (f.1943), bladnteknik på duk. 'Vattenspeglar'. Signerad. 67 x 54. Verket har tidigare inte varit ute till försäljning och är därför inte belagt med BUS. Varenr: 3699979 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-03-2015 20:20:00 DKK 260
 1 2 3 4 5 6 7  >>