Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hanne Thyborøn. Komposition. Mixed media på plade (cd)
Hanne Thyborøn. Komposition. Mixed media på plade (cd) . Hanne Thyborøn. Komposition. Mixed media på plade. Sign. Hanne Thyborøn 2014. 100 x 100 cm. U.R. (cd) Varenr: 3878076 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2015 11:47:11 DKK 325
Connie Mogensen, mixed-media på lærred, kompositioner (2)
Connie Mogensen, mixed-media på lærred, kompositioner (2). Kompostioner af Connie Mogensen f. 1960, mixed-media på lærred, sign. CM, 80x60 cm. (84x64 cm). 80x80 cm. (84x84 cm). (2) Varenr: 3880717 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2015 12:40:00 DKK 325
Kiian C. Ragoczy, Konkret komposition, Kul og bly på papir, cd
Kiian C. Ragoczy, Konkret komposition, Kul og bly på papir, cd . Konkret komposition, kul og bly på papir, Kiian C. Ragozy født 1959, sign. Kiian C. Ragoczy, 2.10.89, 25,7 x 19 cm. (44 x 36) Varenr: 3850233 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-07-2015 12:58:59 DKK 300
Ubekendte kunstnere. Landskaber, Olie på plade og lærred (2)
Ubekendte kunstnere. Landskaber, Olie på plade og lærred (2). Landskaber. Ubekendte kunstnere. Olie på plade og lærred. Ene signeret. Mål incl rammer: 64 x 75 og 66 x 78 cm. (2) Varenr: 3890799 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2015 15:00:00 DKK 300
Niels Bjørndahl. Akryl på plade. Komposition
Niels Bjørndahl. Akryl på plade. Komposition. Komposition, af Niels Bjørndahl, født 1974. Akryl på plade. Usign. 122 x 122 cm. Varenr: 3867936 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2015 15:59:00 DKK 325
Niels Bjørndahl. Akryl på plade. To kompositioner. (2)
Niels Bjørndahl. Akryl på plade. To kompositioner. (2). To kompositioner, af Niels Bjørndahl, f. 1974. Akryl på plade. Usign. 122 x 122 cm. (2) Varenr: 3868012 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2015 16:33:00 DKK 325
Niels Davernum, Komposition 'Abstrakt Maleri'
Niels Davernum, Komposition 'Abstrakt Maleri'. Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum 2015, Mål: 190 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3882665 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2015 16:53:00 DKK 825
Set av 4 tavlor med relief dekor, Reproduktioner av Tang Dynasti gravfigurer (4)
Set av 4 tavlor med relief dekor, Reproduktioner av Tang Dynasti gravfigurer (4). Set av 4 tavlor med relief dekor, Reproduktioner av Tang Dynasti gravfigurer med motiv av musicerande kvinnor. Keramik inramade bakom glas. Mått: 47 x 27 cm, D. 8 cm. (4) Varenr: 3873109

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 02-07-2015 19:09:00 DKK 646
Per Møller cd. Komposition med fisker
Per Møller cd. Komposition med fisker. Per Møller. Komposition med fisker og fangst, akryl på lærred. Sign. Møller. 40 x 30 (44 x 34) cm. Varenr: 3879797 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 19:39:00 DKK 300
Ubekendt cubansk kunstner. Figurkomposition, olie på lærred, 2007
Ubekendt cubansk kunstner. Figurkomposition, olie på lærred, 2007. Ubekendt cubansk kunstner. Komposition med mor, børn samt kat, olie på lærred. Sign. samt dateret 07 59 x 39 (70 x 50) cm. BEMÆRK: Mål tilføjet beskrivelsen, auktionen forlænget. Varenr: 3887176 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2015 19:55:00 DKK 375
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Love Dance''
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Love Dance''. 'Love Dance' af Bozena Ossowski f. 1964. mixed-media på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3888464 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2015 19:55:00 DKK 400
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 100x80 cm. U.R. Varenr: 3846106 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2015 20:00:00 DKK 525
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3886035 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2015 20:00:00 DKK 800
Martin Timmerby. 'Dreams'. 120x90 cm.
Martin Timmerby. 'Dreams'. 120x90 cm.. Martin Timmerby f. 1991. Akryl på lærred. 'Dreams'. Komposition. Signeret Martin Timmerby samt dat. '15. Mål: 120 x 90 cm. UR. Varenr: 3891054 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-07-2015 20:12:00 DKK 325
Johny Martin cd. Maleri
Johny Martin cd. Maleri. Johny Martin. akryl på lærred / mixed media, komposition. Sign. på bagsiden "Johny Martin /11". 136 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3845747 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-07-2015 21:35:34 DKK 325
Sylviya Boneva. Maleri. cd
Sylviya Boneva. Maleri. cd. Sylviya Boneva (f. 1974), kvinde med cigaret, akryl på lærred, sign. Sylviya Boneva 2003, 80 x 60 cm, uindrammet. Varenr: 3890497 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-07-2015 21:36:27 DKK 325
Tavla, skulptur i skuret och bemålat trä.
Tavla, skulptur i skuret och bemålat trä.. Tavla, skulptur i skuret och bemålat trä. Ramad bakom glas i 'shadow box'. Mått: 120 x 120cm, D. 8 cm. Varenr: 3819644

DKK 1.776 SE, Örebro, Aspholmen 03-07-2015 13:20:00 DKK 1.251
Björn Beniston, akryl og blandform på lærred, 'I'm so pretty'
Björn Beniston, akryl og blandform på lærred, 'I'm so pretty'. 'I'm so pretty' af Björn Beniston (f. 1951), akryl og blandform på lærred. Sign. Bj. 120 x 40 cm. U.R. Varenr: 3877758 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2015 14:27:00 DKK 325
Ebbe Watson, akryl på lærred, 'vulkan Island'
Ebbe Watson, akryl på lærred, 'vulkan Island'. 'Vulkan Island' af Ebbe Watson f. 1939, cd, akryl på lærred, sign. Watson, 100x100 cm. U.R. Varenr: 3869467 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2015 14:47:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, komposition
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, komposition . Komposition af ubekendt kunstner, akryl på lærred. Sign. 90 x 90 cm (92 x 92). Varenr: 3893121 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2015 14:51:00 DKK 300
Lone Buttenschøn, akryl på lærred, 'Septembersol' (cd)
Lone Buttenschøn, akryl på lærred, 'Septembersol' (cd). 'Septembersol' af Lone Buttenschøn (1938 - 2012), akryl på lærred. Sign. Lone B. 120 x 100 cm (123 x 103). Varenr: 3893449 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2015 15:13:10 DKK 300
Imre Antonyi, akryl på duk
Imre Antonyi, akryl på duk. Imre Antonyi, f 1932. Imre Antonyi, f 1932. Akryl på duk. Signerad. 56x56 cm. Varenr: 3871015 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsgatan 03-07-2015 15:40:00 DKK 262
Niels Bjørndahl. Akryl på plade. Fire kompositioner. (4)
Niels Bjørndahl. Akryl på plade. Fire kompositioner. (4). Fire kompositioner, af Niels Bjørndahl, født 1974. Akryl på plade. Usign. 122 x 122 cm. (4) Varenr: 3867942 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2015 16:01:00 DKK 325
Imre Antonyi, akryl på pannå.
Imre Antonyi, akryl på pannå.. Imre Antonyi, f 1932. "Torso". Akryl på pannå. Signerad.96x70 cm. Varenr: 3871011 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsgatan 03-07-2015 16:41:00 DKK 242
Imre Antonyi, akryl på duk
Imre Antonyi, akryl på duk. Imre Antonyi, f 1932. Akryl på duk. Signerad. 56x56 cm. Varenr: 3871013 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsgatan 03-07-2015 17:42:00 DKK 262
Collage, Stofa, 'Ohne Titel'
Collage, Stofa, 'Ohne Titel'. Collage, Fotografie montiert auf teilweise geschwärzter Leinwand, 'Ohne Titel', von Stofa, 40 50cm. Varenr: 3873975 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-07-2015 17:56:00 DKK 298
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (3)
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (3). Acryl, Textilien und Glitzerpigmente auf Leinwand, Malpappe und Holz, 'Ohne Titel', von Stofa, 80 x 24cm; 50 x 60cm und 40 x 80cm. (3) Varenr: 3873971 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-07-2015 18:00:00 DKK 298
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (3). Spray und Glitzerpigmente, Pastellkreide und Acryl auf Papier, 'Ohne Titel', von Stofa, jeweils gerahmt hinter Glas, 26 x 38cm; 30 x 40cm und 21 x 14,5cm. (Bildmaß ohne Rahmen) (3) Varenr: 3873970 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-07-2015 18:05:00 DKK 298
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (2)
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (2). Spray, Lack, Glitzerpigmente, Pastellkreide und farbig übermalte getrocknete Blätter und Blumen auf Papier, 'Ohne Titel', von Stofa, 30,2 x 40,5cm und 24 x32cm. (Blattmaß), Gerahmt hinter Glas.(2) Varenr: 3873968 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-07-2015 18:10:00 DKK 298
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (2). Acryl unf Glitzerpigmente auf Leinwand, 'Ohne Titel', von Stofa, jeweils signiert und datiert '11.10.11' und '2010', 47 x 40cm. (2) Varenr: 3873966 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-07-2015 18:15:00 DKK 298
 1 2 3 4  >>