Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, figurkomposition
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, uden sign. 132x236 cm. Fremstår med krakeleringer. U.R. Varenr: 4148983 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 13:59:55 DKK 350
Jan Rudbæk Larsen, akryl på lærred, figurkomposition
Jan Rudbæk Larsen, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Jan Rudbæk Larsen f. 1962, akryl på lærred, sign. på bagsiden Jan Rudbæk Larsen, 100x150 cm. U.R. Varenr: 4149018 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 14:04:20 DKK 300
Morten Quist. 'Fuck, ikke igen', akryl på lærred (cd)
Morten Quist. 'Fuck, ikke igen', akryl på lærred (cd). 'Fuck, ikke igen' af Morten Quist (2000-tallet), akryl på lærred, sign. på bagsiden. 80 x 60 cm. (84 x 64 cm.) Varenr: 4148988 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-02-2016 14:40:00 DKK 800
Finn Herum, akryl på lærred, landskab
Finn Herum, akryl på lærred, landskab. Landskab af Finn Herum (f. 1942), akryl på lærred. Sign. og dateret F. P. Herum nov. 15. 90 x 70 cm (93 x 73). Varenr: 4148635 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-02-2016 15:51:00 DKK 750
Finn Herum, akryl på lærred, landskab med hus
Finn Herum, akryl på lærred, landskab med hus. Landskab med hus af Finn Herum (f. 1942), akryl på lærred. Sign. F. P. Herum. 80 x 60 cm (83 x 63). Varenr: 4148634 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-02-2016 16:50:00 DKK 375
John Weinreich, olie på lærred, blomsterparti. Til fordel for Dyrenes Beskyttelse (cd)
John Weinreich, olie på lærred, blomsterparti. Til fordel for Dyrenes Beskyttelse (cd) . Blomsteropstilling af John Weinreich, olie på lærred. Sign. monogram WJ. 40 x 50 cm (52 x 62). Varenr: 4148404 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-02-2016 16:52:00 DKK 450
John Weinreich, olie på plade, figurkompositioner med nøgne kvinder. Til fordel for Dyrenes Beskyttelse (4 cd)
John Weinreich, olie på plade, figurkompositioner med nøgne kvinder. Til fordel for Dyrenes Beskyttelse (4 cd) . Figurkompositioner med nøgne kvinder af John Weinreich, olie på plade. Sign. monogram WJ. 16 x 21 cm / 21 x 16 cm. U.R. (4) Varenr: 4148387 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-02-2016 16:59:42 DKK 300
John Weinreich, olie på plade, marinemotiver. Til fordel for Dyrenes Beskyttelse (4 cd)
John Weinreich, olie på plade, marinemotiver. Til fordel for Dyrenes Beskyttelse (4 cd) . Marinemotiver af John Weinreich, olie på plade. Sign. monogram WJ. 16 x 21 cm / 21 x 16 cm. U.R. (4) Varenr: 4148391 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-02-2016 17:10:00 DKK 300
John Weinreich, olie på plade, motiv med Fregatten Jylland (cd) Til fordel for Dyrenes Beskyttelse
John Weinreich, olie på plade, motiv med Fregatten Jylland (cd) Til fordel for Dyrenes Beskyttelse. Motiv med Fregatten Jylland af John Weinreich, olie på plade. Sign. monogram WJ. 49 x 37cm. N.B. ÆNDRING AF TEKSTEN Varenr: 4148397 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-02-2016 17:21:00 DKK 300
Ta Thi Thanh Tam, lak på plade, 'Comforing' cd
Ta Thi Thanh Tam, lak på plade, 'Comforing' cd . 'Comforing', af Ta Thi Thanh Tam 1960, lak på plade, sign. og dat. Tam 2004, 58,5x78,5 cm (68x88 cm) Varenr: 4144840 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-02-2016 17:22:00 DKK 350
Finn Herum, akryl på lærred, komposition med høns
Finn Herum, akryl på lærred, komposition med høns. Komposition med høns af Finn Herum (f. 1942), akryl på lærred. Sign. F. P. Herum. 100 x 80 cm (103 x 83). Varenr: 4148633 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 11-02-2016 17:49:00 DKK 375
Grethe Holler. Komposition
Grethe Holler. Komposition. Grethe Holler. Komposition. 2008. Olie på lærred. Sign. GH. 100 x 80 cm (104 x 84 cm). Varenr: 4124182 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-02-2016 18:09:00 DKK 300
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompostioner (2)
Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, figurkompostioner (2). Figurkompositioner af Branka Pivas Onofri, akryl på lærred, sign. Onofri, 41x33 cm. U.R. (2) Varenr: 4146850 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-02-2016 18:52:00 DKK 300
Antoni Adamski cd, komposition med modeller
Antoni Adamski cd, komposition med modeller. Antoni Adamski. Komposition med modeller. Akryl på lærred. Signeret Adamski. Mål 80x80cm. Indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 4146788 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-02-2016 19:17:00 DKK 500
Jack Yu cd. To malerier, 21. århundrede (2)
Jack Yu cd. To malerier, 21. århundrede (2). Jack Yu, 21 århundrede. To figurkompositioner. Sign. Jack Yu. Akryl på lærred. Indrammede. 60 x 90 (65 x 95) cm. (2) Varenr: 4140071 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-02-2016 19:30:00 DKK 375
Ilse Vinde. 'Brydning IV'. Olie på lærred (cd)
Ilse Vinde. 'Brydning IV'. Olie på lærred (cd). Ilse Vinde. 'Brydning IV'. Olie på lærred. Sign. og dat. I. Vinde 98. 70 x 60 cm (73 x 63 cm). (cd) Varenr: 4146027 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 11-02-2016 19:30:00 DKK 425
Niels Davernum, Komposition 'Abstrakt Maleri'
Niels Davernum, Komposition 'Abstrakt Maleri' . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum 2016, Mål: 100 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 4149234 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-02-2016 19:40:00 DKK 1.150
Peter Hu cd. Akryl på lærred, 21 århundrede
Peter Hu cd. Akryl på lærred, 21 århundrede . Peter Hu, 21 århundrede. Abstrakt komposition. Sign. Peter Hu. Akryl på lærred. Indrammet. 100 x 100 (105 x 105) cm. Varenr: 4140014 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-02-2016 19:45:00 DKK 300
Peter Hu cd. Akryl på lærred, 21 århundrede . Peter Hu, 21 århundrede. Abstrakt komposition. Sign. Peter Hu. Akryl på lærred. Indrammet. 100 x 100 (105 x 105) cm. Varenr: 4139991 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-02-2016 19:45:00 DKK 300
Dyremotiv 'RAGE', olie på lærred
Dyremotiv 'RAGE', olie på lærred. Dyremotiv 'RAGE', olie på lærred. Mål: 102 x 152 cm. UR. Varenr: 4142436 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-02-2016 19:56:00 DKK 425
Ubekendt kunstner. To motiver med solnedgang (2)
Ubekendt kunstner. To motiver med solnedgang (2). Ubekendt kunstner. To motiver med solnedgang. Usignerede. Akryl på lærred. Indrammede. 60 x 90 (67 x 98) cm. (2) Varenr: 4140366 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-02-2016 20:00:00 DKK 300
Ilse Vinde. 'Brydning I'. Olie på lærred (cd)
Ilse Vinde. 'Brydning I'. Olie på lærred (cd). Ilse Vinde. 'Brydning I'. Olie på lærred. Sign. og dat. I. Vinde 98. 70 x 60 cm (73 x 63 cm). (cd) Varenr: 4147439 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 11-02-2016 20:00:00 DKK 400
Andreas Dirks (zugeschr.), Dünenlandschaft, Ölgemälde
Andreas Dirks (zugeschr.), Dünenlandschaft, Ölgemälde. Wohl Andreas Dirks, (1865 - 1922), Dünenlandschaft, Öl auf Holz, unten rechts signiert ‘Dirks‘, gerahmt, Bildmaß ohne Rahmen 29,5 x 38,5 cm. Varenr: 4129444 DKK 1.642 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-02-2016 20:10:00 DKK 1.045
Ilse Vinde. 'Amphora'. Olie på lærred (cd)
Ilse Vinde. 'Amphora'. Olie på lærred (cd). Ilse Vinde. 'Amphora'. Olie på lærred. Sign. og dat. I. Vinde 98. 90 x 80 cm (92,5 x 82,5 cm). (cd) Varenr: 4147465 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 11-02-2016 20:10:00 DKK 300
Tom Boe. Akryl på pannå. 'Dyrenes Mekka' (BUS)
Tom Boe. Akryl på pannå. 'Dyrenes Mekka' (BUS). Tom Boe, 2000-tal, Danmark. Akryl på pannå. "Dyrenes Mekka". Figurkomposition med djur. Signerad. A tergo betitlad. Inramad. 60x60. Varenr: 4124144 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 11-02-2016 20:11:00 DKK 242
Ilse Vinde. Komposition. Olie på lærred (cd)
Ilse Vinde. Komposition. Olie på lærred (cd). Ilse Vinde. Komposition. Olie på lærred. Sign. I. Vinde. 90 x 80 cm (92,5 x 82,5 cm). (cd) Varenr: 4147476 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 11-02-2016 20:30:00 DKK 300
Ubekendt kunstner. Komposition. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Komposition. Olie på lærred. Ubekendt kunstner. Komposition. Olie på lærred. Utydelig sign. 100 x 80 cm (104 x 84 cm). Varenr: 4147602 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 11-02-2016 21:05:00 DKK 400
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, komposition med scooter
Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, komposition med scooter . Komposition med scooter af Ubekendt Kunstner, akryl på lærred, sign. på bagsiden Isabel - 05, 100x80 cm. U.R. Varenr: 4148351 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-02-2016 12:10:46 DKK 300
Bent Lybæch, blandform på plade, figurkomposition
Bent Lybæch, blandform på plade, figurkomposition. Figurkomposition af Bent Lybæch, blandform på plade. 122 x 81 cm (124 x 83). Sign. Lybæch på bagside. Varenr: 4127393 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 12-02-2016 13:50:31 DKK 300
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, komposition (2)
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, komposition (2). Kompositioner af ubekendt kunstner, akryl på lærred. Sign. monogram MP. 50 x 40 cm (54 x 44). (2) Varenr: 4114926 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 12-02-2016 13:51:08 DKK 300
 1 2 3 4 5  >>