Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tina Rasmussen. Portræt. Akryl på lærred
Tina Rasmussen. Portræt. Akryl på lærred. Portræt af Tina Rasmussen. Akryl på lærred. Sign. Tina. 60 x 50 cm. Uindrammet. Udstillet på Koldinghus 2016, mærkat herfra. Dette værk er en del af temaauktionen ”Handicap eller ej” – en omfattende samling billedkunst fra Kunstskolen Nordhøj, som er en professionel uddannelsesinstitution for ... Varenr: 4611773 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 24-04-2017 11:04:00 DKK 300
Christian Herden. 'Elton John'. Akryl på lærred
Christian Herden. 'Elton John'. Akryl på lærred. 'Elton John', af Christian Herden (født 1983). Akryl på lærred. Sign. C.H. 120 x 100 cm. Uindrammet. Udstillet: Koldinghus, nr. 62. Christian startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden gået 2 år på CSV (Center for Specialundervisning til Unge og Voksne). Christians værker er ofte... Varenr: 4584036 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 24-04-2017 13:04:00 DKK 300
Charlotte Astrid Ahrensberg Jensen. 'Manden i ægget'. Akryl på lærred
Charlotte Astrid Ahrensberg Jensen. 'Manden i ægget'. Akryl på lærred. 'Manden i ægget' af Charlotte Astrid Ahrensberg Jensen (født 1996). Akryl på lærred. Sign. Charlotte Jensen. 100 x 100 cm. Uindrammet. Charlotte startede på Kunstskolen Nordhøj i 2106 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ungdomsuddannelse). Charlottes billedunivers er ... Varenr: 4611498 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 24-04-2017 15:49:00 DKK 300
Didouh, kompositioner, cd (2)
Didouh, kompositioner, cd (2). Didouh 1960 (Marokko, byen Esaouira) kompositioner. Akryl på plade signeret og dateret 2017. 45 x 37 cm (48 x 41 cm). (2) Varenr: 4605564 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 17:03:00 DKK 300
Didouh, kompositioner, cd (2)
Didouh, kompositioner, cd (2). Didouh 1960 (Marokko, byen Esaouira) kompositioner. Akryl på plade signeret og dateret 2017. 45 x 37 cm (48 x 41 cm). (2) Varenr: 4605557 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 18:01:00 DKK 300
Didouh, komposition, cd
Didouh, komposition, cd. Didouh 1960 (Marokko, byen Esaouira) komposition. Akryl på lærred signeret og dateret 2017. 92 x 73 cm. Varenr: 4605526 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 19:06:00 DKK 300
Lisbeth Andersen. Komposition
Lisbeth Andersen. Komposition. Komposition med bjerggeder af Lisbeth Andersen f.1950. Akryl på lærred. Sign. L.A. H. 60 x 60 cm Varenr: 4617889 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 19:19:00 DKK 325
Anthony Crossa. Komposition, olie og mixed-media på lærred
Anthony Crossa. Komposition, olie og mixed-media på lærred. Anthony Crossa f. 1967. Komposition, olie og mixed-media på lærred. Sign. A. Crossa. 65 x 90 cm. Anthony Crossa er spansk født autodidakt maler, har tidligere udstillet sine værker i Sverige og Danmark. Varenr: 4623293 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2017 20:15:00 DKK 325
Henrik Westergaard, Kompositon fra Tipi serien (cd)
Henrik Westergaard, Kompositon fra Tipi serien (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). 'Komposition fra Tipi serien'. Akryl på lærred. Signeret og betitlet på bagsiden 'Henrik - Tipi'. Værket måler 34 x 70 cm med en dybde på 4,5 cm. Uden ramme. (cd) Varenr: 3679562 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2017 20:34:00 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 120 x 40 cm. Uden ramme. Varenr: 4605840 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2017 20:39:00 DKK 375
Ubekendt kunstner, pastelfarve på plade, kompositioner. (4)
Ubekendt kunstner, pastelfarve på plade, kompositioner. (4). Kompositioner af ubekendt kunstner, pastelfarve på plade, sign. TK samt dat. 04. Alle måler 20 x 20 cm (23 x 23 cm). (4) Varenr: 4629829 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 11:26:00 DKK 300
Thilde Reventlov Petersen. Familieportræt, akryl på lærred
Thilde Reventlov Petersen. Familieportræt, akryl på lærred. Familieportræt af Thilde Reventlov Petersen (født 1993). Akryl på lærred, sign. Thilde. 100x100 cm. U.R. Thilde startede på Kunstskolen Nordhøj i 2014 og har desuden en 3-årig STU uddannelse (Særlig tilrettelagt ungdomsuddannelse). Thildes kunstneriske arbejde er ofte naturalistisk og således... Varenr: 4544644 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 11:28:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, komposition, cd
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, komposition, cd. Komposition, af ubekendt kunstner, akryl på lærred, sign. JF. 80 x 100 cm. UR Varenr: 4610955 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 11:28:00 DKK 300
Björn Beniston, akryl på lærred, 'The Old Farmer'
Björn Beniston, akryl på lærred, 'The Old Farmer'. 'The Old Farmer' af Björn Beniston (født 1951). Akryl på lærred. Sign. Bj. samt Björn Beniston bag på lærred. 100 x 80 cm. Uindrammet. Varenr: 4610813 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 12:28:00 DKK 300
Lars-Fantasiformidler-Elgidh, akryl på lærred, 'Mexico'. cd. (2)
Lars-Fantasiformidler-Elgidh, akryl på lærred, 'Mexico'. cd. (2). 'Mexico' af Lars-Fantasiformidler-Elgidh (f. 1973), akryl på lærred, sign. Lars Elgidh samt dat. 04. 80 x 60 cm. Medfølgende CD med kunstnerens improvisationer´. (2) Varenr: 4629717 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:38:22 DKK 300
Jacob Haugen Sørensen, olie på plade, komposition, cd
Jacob Haugen Sørensen, olie på plade, komposition, cd. Komposition, af Jacob Haugen Sørensen f. 1955, olie på plade, sign. og dat. på bagsiden Jacob Haugen Sørensen 1999. 75 x 61 cm (81 x 67 cm). Varenr: 4601118 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:51:04 DKK 300
Christian Herden. Figurkomposition, akryl på lærred
Christian Herden. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Christian Herden (født 1983). Akryl på lærred, sign. CH. 100x100 cm. U.R. Christian startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011 og har desuden gået 2 år på CSV (Center for Specialundervisning til Unge og Voksne). Christians værker er ofte karakteriseret ved et samspil mellem ... Varenr: 4547349 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 13:19:00 DKK 300
Farblithographie nach Marc Chagall
Farblithographie nach Marc Chagall . Farblithographie nach Marc Chagall, unter Glas und Passepartout gerahmt, Rahmen in goldener Farbe. Bildmaße ca.: 29 x 40 cm, Rahmenmaße ca.: 63 x 72. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varenr: 4593243 DKK 2.076 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:38:05 DKK 742
Derrière le Miroir, Farblithographie auf Papier
Derrière le Miroir, Farblithographie auf Papier . Derrière le Miroir, Farblithographie auf Papier; unter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.: 37 x 56 cm, Rahmenmaße ca.: 57 x 75 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varenr: 4593169 DKK 2.076 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:38:15 DKK 742
Lasse Klint. Opstillinger. Akvarel på papir (2)
Lasse Klint. Opstillinger. Akvarel på papir (2). Opstillinger af Lasse Klint (født 1982). Akvarel på papir. Begge sign. Lasse. 23 x 30 cm. (32 x 42 cm.) og 30 x 22 cm. (42 x 32 cm.) (2) Lasse startede på Kunstskolen Nordhøj i 2011. Værkerne er karakteriseret ved en løs, ekspressiv streg som former motiver på farverige baggrunde. Lasse er ... Varenr: 4573920 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 15:21:00 DKK 325
 Göran Hausenkamp  cd.  Figurkomposition med  kvinder,
Göran Hausenkamp cd. Figurkomposition med kvinder,. Göran Hausenkamp f. 1962. Figurkomposition med kvinder, akryl på lærred. Signeret G. Hausenkamp. 100x 100 cm. u/r. Fremstår med hul i lærred. Varenr: 4628642 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 15:54:06 DKK 300
Hanne Gro Larsen, 1900-tallet.  'New way'
Hanne Gro Larsen, 1900-tallet. 'New way'. Hanne Gro Larsen 1900-tallet. Komposition 'New way' , akryl på lærred. Sign. Gro, på bagsiden 2012. 50 x 50 cm. u/r. Varenr: 4594747 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 16:01:38 DKK 300
Didouh, komposition, cd
Didouh, komposition, cd. Didouh 1960 (Marokko, byen Esaouira) komposition. Akryl på plade signeret og dateret 2017. 45 x 37 cm (48 x 41 cm). Varenr: 4592556 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 16:09:13 DKK 300
Ulf Røll Larsen, komposition, akryl på lærred (cd)
Ulf Røll Larsen, komposition, akryl på lærred (cd). Komposition af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred. Sign. 90 x 118 cm. U.R. Varenr: 4635230 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 16:52:38 DKK 475
Poul Erik Johansen. komposition. Olie på lærred
Poul Erik Johansen. komposition. Olie på lærred. Poul Erik Johansen, f. 1936. Komposition, olie på lærred, sign. 'Poul Erik' bagpå. Mål: 100 x 125 cm. Varenr: 4589691 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 18:16:00 DKK 300
Tre tavlor (3)
Tre tavlor (3). Tre tavlor. Akryl på duk. 2000-tal. Höjd 110 cm, bredd 40+40+80 cm. Ej ramade. (3) Varenr: 4626730 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-04-2017 18:24:00 DKK 230
Paul Erik Johansen. Mixed Media (3)
Paul Erik Johansen. Mixed Media (3). Paul Erik Johansen, (1935-2013). Mixed Media. Tre kompositioner. Signerede på bagside. Mål: 24,5 x 25 cm, samt 25,5 x 29 cm incl. rammer. (3) Proveniens: Kunstnerens dødsbo Varenr: 4602088 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 18:36:00 DKK 300
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis V'
Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis V'. Michael Royen, oliekridt på papir, 'Tractatus logico architecturalis V', signeret og dateret nederst til højre: 'Michael Royen 1986', indrammet, bag glas og passepartout. Billedmål ca.: 62,5 x 92 cm. Rammemål ca.: 105 x 133,5 cm. Fremstår i aldersrelateret stand. Varenr: 4606433 DKK 3.708 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 18:58:00 DKK 2.225
Didouh, kompositioner, cd (2)
Didouh, kompositioner, cd (2). Didouh 1960 (Marokko, byen Esaouira) kompositioner. Akryl på plade signeret og dateret 2017. 45 x 37 cm (48 x 41 cm). (2) Varenr: 4605550 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 19:08:00 DKK 300
Björn Beniston, akryl og mixed media på lærred, 'Rozzo'
Björn Beniston, akryl og mixed media på lærred, 'Rozzo'. 'Rozzo' af Björn Beniston (født 1951). Akryl og mixed media på lærred. Sign. Bj. samt Björn Beniston bag på lærred. 100 x 80 cm. Uindrammet. Varenr: 4608614 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 19:26:00 DKK 300
 1 2 3 4 5  >>