Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Phot Budjan, olie på lærred, portræt af H. C. Andersen
Phot Budjan, olie på lærred, portræt af H. C. Andersen . Portræt af H. C. Andersen, af Phot Budjan f. 1971, olie på lærred, sign. Budjan P. 50 x 40 cm (54x44 cm) Varenr: 4568834 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2017 14:28:00 DKK 325
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, landskab med kvinder
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, landskab med kvinder. Landskab med kvinder af ubekendt kunstner, akryl på lærred. Sign. RAS. 90 x 120 cm (95 x 125). Varenr: 4568930 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-02-2017 15:04:39 DKK 350
Olof Wressmark, akryl på lærred, komposition 'Woman walking home', cd
Olof Wressmark, akryl på lærred, komposition 'Woman walking home', cd. 'Woman walking home', af Olof Wressmark f. 1971, akryl på lærred, sign. og dat. 2012. 100 x 81 cm (104 x 85 cm). Varenr: 4569575 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2017 15:35:00 DKK 425
Urban.dk. Spraymaling på lærred 'Vacum Tube'
Urban.dk. Spraymaling på lærred 'Vacum Tube'. Urban.dk. Spraymaling på lærred. 'Vacum Tube'. Signeret og dateret på bagsiden Urban.dk 2005. 120 x 80 cm. UR Varenr: 4562696 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-02-2017 16:03:21 DKK 300
Knud Brix Kjelgaard. To kompositioner. Mixed media (cd) (2)
Knud Brix Kjelgaard. To kompositioner. Mixed media (cd) (2). Knud Brix Kjelgaard. To kompositioner. Mixed media. Sign. og dat. KBK 02. 31 x 31 cm (43,5 x 41,5 cm). (cd) (2) Varenr: 4556020 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-02-2017 16:17:51 DKK 300
Målning - Okänd konstnär
Målning - Okänd konstnär. Målning - Okänd konstnär. Komposition. Signerad. Akryl. 75x99 cm. Oinramad. Varenr: 4548214 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-02-2017 16:34:00 DKK 255
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Varenr: 4568052 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-02-2017 17:01:00 DKK 1.100
Ole Pøhlsgaard, akryl på lærred, 'Godhjertet udyr'
Ole Pøhlsgaard, akryl på lærred, 'Godhjertet udyr'. 'Godhjertet udyr' af Ole Pøhlsgaard f. 1947, akryl på lærred, sign. og betitlet på bagsiden, 'Godhjertet udyr', Ole Poe, 60x80 cm. U.R. Varenr: 4552093 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-02-2017 17:18:00 DKK 300
Urban.dk. Spraymaling på lærred
Urban.dk. Spraymaling på lærred . Urban.dk. Spraymaling på lærred Kompositon. Signeret og dateret på bagsiden Urban.dk 2005. 30 x 30 cm. UR Varenr: 4571103 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-02-2017 17:25:23 DKK 300
Urban.dk. Spraymaling på lærred . Urban.dk. Spraymaling på lærred Kompositon. Signeret og dateret på bagsiden Urban.dk 2005. 30 x 30 cm. UR Varenr: 4571104 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-02-2017 17:27:43 DKK 300
Sabahattin Sen, sæt malerier, 'Piece of Bliss' (2)
Sabahattin Sen, sæt malerier, 'Piece of Bliss' (2). 'Piece of Bliss', kombination af to malerier af Sabahattin Sen, signeret og med titel på bagsiden; akryl på lærred, hver H. 120 cm – B. 100 cm; fremstår med minimale brugsspor. (2) Varenr: 4516987 DKK 3.717 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 18:10:00 DKK 2.602
A. Egholm. Olie på lærred. Skovparti
A. Egholm. Olie på lærred. Skovparti. A. Egholm. Olie på lærred. Skovparti. Signeret A. Egholm samt dateret '84. 50 x 60 cm (52 x 62 cm) Varenr: 4571099 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-02-2017 18:24:00 DKK 325
Sinan Steiner, 'Coulor Cascade', abstrakt maleri
Sinan Steiner, 'Coulor Cascade', abstrakt maleri . Abstrakt akrylmaleri af Sinan Steiner (f. 1948) 'Colour Cascades', usigneret; akryl på lærred, H. 180 cm – B. 140 cm; fremstår med minimale brugsspor, kilerammen er noget skæv. Varenr: 4517001 DKK 5.203 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 18:35:00 DKK 2.602
Johanna Hess, 'Moonshadow', 2015, akryl på lærred
Johanna Hess, 'Moonshadow', 2015, akryl på lærred. Johanna Hess (f. 1955), 'Moonshadow', 2015, akryl på lærred, betitlet, dateret og signeret. Mål: 100x80cm. Varenr: 4479148 DKK 16.353 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 18:45:00 DKK 10.406
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 90 x 70 cm. Uden ramme. Varenr: 4551759 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 19:18:00 DKK 700
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum, komposition . Niels Davernum f. 1958. Akryl på lærred. Komposition. Signeret. 100 x 190 cm. UR. Varenr: 4570554 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-02-2017 19:47:00 DKK 1.350
Bente Gammelgaard. Akryl på lærred. Komposition
Bente Gammelgaard. Akryl på lærred. Komposition. Bente Gammelgaard f. 1943.Komposition, akryl på lærred. Sign. med monogram samt sign. og dateret på bagside, Bente Gammelgaard 14. 100 x 100 cm uindrammet. Varenr: 4538155 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-02-2017 19:53:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, kvinde med barn
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, kvinde med barn . Kvinde med barn af ubekendt kunstner, akryl på lærred. Sign. og dateret MH 99. 100 x 85 cm. U.R. Varenr: 4567569 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-02-2017 20:04:00 DKK 325
Annette Majgaard. Unlimited Power
Annette Majgaard. Unlimited Power. Annette Majgaard f. 1953, akryl på lærred, 'Unlimited Power'. Sign. AM 2017. Mål: 100 x 100 cm (104 x 104 cm). Varenr: 4569443 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-02-2017 20:05:00 DKK 1.700
Lene Lemaitre. Komposition
Lene Lemaitre. Komposition. Lene Lemaitre. Komposition betitlet "Breakout and Workout 16". Akryl på lærred. Signeret samt betegnet på bagside. 100 x 150 cm. Uindrammet. Varenr: 4564772 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 23-02-2017 20:07:00 DKK 300
Lars Fantasiformidler Elgidh. Akryl og spray på lærred, komposition
Lars Fantasiformidler Elgidh. Akryl og spray på lærred, komposition. Lars Fantasiformidler Elgidh født 1973. Abstrakt komposition, betitlet ' Spidermand '. Akryl og spray på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2016. 160 x 100 cm uindrammet.Læs kunstnerprofil her Varenr: 4567577 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 23-02-2017 20:10:00 DKK 375
Anthony Crossa. Komposition, olie og mixed-media på lærred
Anthony Crossa. Komposition, olie og mixed-media på lærred. Anthony Crossa f. 1967. Komposition, olie og mixed-media på lærred. Sign. A. Crossa. 60 x 60 cm. Anthony Crossa er spansk født autodidakt maler, har tidligere udstillet sine værker i Sverige og Danmark. Varenr: 4551838 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-02-2017 20:26:00 DKK 325
Ubekendt kunstner. Komposition, olie på lærred, 1960
Ubekendt kunstner. Komposition, olie på lærred, 1960. Komposition af ubekendt kunstner, olie på lærred. Sign. monogram ØA på bagsiden, samt dateret 1960. 80 x 94 (82 x 96) cm. Varenr: 4553991 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 20:29:00 DKK 325
Lucia Steigerwald, Aquarell und Farbkreide, 1956
Lucia Steigerwald, Aquarell und Farbkreide, 1956. Lucia Steigerwald (1913-1995), Aquarell und Farbkreide auf Papier, 1956, abstrahierte Gebirgslandschaft mit Baumkulisse in Grün-, Blau und Gelbtönen, signiert und datiert unten links, gerahmt hinter Glas, Bildmaß ohne Rahmen 24 x 59 cm. Varenr: 4427029 DKK 2.602 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 20:30:00 DKK 892
Jonny Friedlaender, Radierung
Jonny Friedlaender, Radierung. Jonny Friedlaender (1912-1992), Farbradierung, abstrakte Komposition in Grün-, Blau- und Rottönen, signiert und nummeriert '64/95' in Blei, im Passepartout und gerahmt, rückseitig mit Aufkleber bezeichnet, Darstellungsgröße 52 x 39,5 cm, partiell Stockflecken im Passepartout, Rahmen mit Kratzern. Varenr: 4425872 DKK 1.635 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 20:37:00 DKK 743
Saline Døg, akryl på lærred, komposition (cd)
Saline Døg, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af Saline Døg (2000-tallet), akryl på lærred. Sign. monogram SD. 90 x 120 cm. U.R. Varenr: 4568053 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-02-2017 20:41:00 DKK 475
Susanne Butcher. 'Family'. Olie på lærred
Susanne Butcher. 'Family'. Olie på lærred. Susanne Butcher (f. 1966). 'Family'. Olie på lærred. Sign. på bagsiden Susanne Hoeg Butcher. 120 x 150 cm. UR. Varenr: 4253350 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-02-2017 20:53:08 DKK 5.000
Konvolut Drucke, Izra, abstrakte Kompositionen, 1980er Jahre (4)
Konvolut Drucke, Izra, abstrakte Kompositionen, 1980er Jahre (4). Izra, abstrakte Kompositionen, 1980er Jahre, je bedruckt mit 'monofset' und 'IZRA', unterhalb des Druckes unleserlich / auf russisch signiert und datiert, eingerahmt in Passepartout, Bildmaß: H. 33-44cm, B. 30-41cm, Maß mit Passepartout: H. 48-50cm, B. 47-60cm. (4) Varenr: 4539034 DKK 1.487 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 21:00:00 DKK 297
Saline. Figurkomposition, akryl på lærred
Saline. Figurkomposition, akryl på lærred. 'Dig og mig for altid' af Saline (2000-tallet), akryl på lærred, sign. Saline. 120 x 40 cm. Uden ramme. Varenr: 4569713 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 21:04:00 DKK 600
Engmann, cd 20. årh. cd
Engmann, cd 20. årh. cd . Opstilling på et bord med frugt og blomster. Olie på lærred. Sign. Engmann. 65 x 88 cm. Varenr: 4571124 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-02-2017 12:19:00 DKK 350
 1 2 3 4 5 6  >>