Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lars Fantasiformidler, komposition, akryl på lærred
Lars Fantasiformidler, komposition, akryl på lærred . Komposition af Lars Fantasiformidler, 'Stjernehimmelens Løgne', akryl på lærred. sign. Lars Elgidh 07. 150 x 100cm. U. ramme. Varenr: 3593646 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2014 15:49:00 DKK 325
Alexandra Mai Møller. Komposition med katte, akryl på lærred
Alexandra Mai Møller. Komposition med katte, akryl på lærred. Komposition med katte, af Alexandra Mai Møller (f. 1981). akryl på lærred. Sign. monogram. 90 x 70 cm. Uindrammet. Varenr: 3583208 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2014 15:58:00 DKK 1.100
Dubravko Galic, olie på lærred, figurkomposition
Dubravko Galic, olie på lærred, figurkomposition. Figurkompostion af Dubravko Galic f. 1996, olie på lærred, Uden sign. 140x100 cm. U.RNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3582419

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-10-2014 18:01:00 DKK 375
Jes Nordby, oliekridt på papir, komposition, cd
Jes Nordby, oliekridt på papir, komposition, cd. Komposition, af Jes Nordby (f. 1955). Oliekridt på papir. Signeret. 102 x 128 cm. (119,5 x 144,5 cm.) Varenr: 3592418 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2014 20:05:00 DKK 650
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3591106 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-10-2014 20:10:00 DKK 975
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Blue City'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Blue City' . 'Blue City' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3593948 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-10-2014 20:22:00 DKK 325
Fredrico de Albinini, blandteknik, Franska Rivieran, Sean Connery
Fredrico de Albinini, blandteknik, Franska Rivieran, Sean Connery. Fredrico de Albinini, motiv av Franska Rivieran, Franska Rivieran , Hotel de Paris Monte Carlo Monaco, Sophia Loren, Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Hotel Carlton Cannes, James Bond. Blandteknik på duk, delvis med förgylld slagmetall. Mått 170x75 cm. Signerad Fredrico de Albinini arbetar i ... Varenr: 3596904 DKK 2.431 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 17:51:00 DKK 527
Ubekendt kunstner, abstrakt komposition, olie på lærred (2)
Ubekendt kunstner, abstrakt komposition, olie på lærred (2). Ubekendt kunstner, 1900-tallet, abstrakt komposition, olie på lærred opsat på plade, begge usign., 61 x 49 cm. UR. (2) Varenr: 3575727 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 26-10-2014 17:52:00 DKK 300
Fredrico de Albinini, blandteknik, James Bond, Sean Connery, 70x100 cm
Fredrico de Albinini, blandteknik, James Bond, Sean Connery, 70x100 cm. Fredrico de Albinini, motiv av James Bond, From Russia with love, 70x100 cm, Blandteknik på duk. Delvis med förgylld slagmetall. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är ... Varenr: 3596962 DKK 2.431 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 18:10:00 DKK 689
Fredrico de Albinini, blandteknik, Sophia Loren, 80x80 cm
Fredrico de Albinini, blandteknik, Sophia Loren, 80x80 cm. Fredrico de Albinini, motiv av Sophia Loren, 80x80 cm, Blandteknik på duk, förgylld med slagmetall. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat... Varenr: 3596926 DKK 2.431 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 18:53:00 DKK 284
Monsineur Albinini, blandteknik 'Icons of an era'
Monsineur Albinini, blandteknik 'Icons of an era'. Monsineur Albinini, blandteknik, Icons of an era. Sophia Loren Marilyn Monroe,Coco Chanel and her apartment Hotel de Paris ,Monte Carlo, Monaco, akryl samt foto på duk. 250x100 cm. Signerad. Monsineur Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop ... Varenr: 3601396 DKK 4.863 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 18:59:00 DKK 304
Niels Davernum, Komposition
Niels Davernum, Komposition . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3552854 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-10-2014 19:00:00 DKK 500
Fredrico de Albinini, blandteknik, Coco Chanel
Fredrico de Albinini, blandteknik, Coco Chanel. Fredrico de Albinini, motiv Coco Chanel with cig. 70x100 cm, Blandteknik samt förgyllning med slagmetall på duk. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör ... Varenr: 3601478 DKK 4.052 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 19:10:00 DKK 729
Monsineur Albinini, blandteknik Coco Chanel
Monsineur Albinini, blandteknik Coco Chanel. Monsineur Albinini, blandteknik, Coco Chanel, akryl, slagmetall samt foto på duk. 70x35 cm. Signerad. Monsineur Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som ... Varenr: 3601358 DKK 3.242 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 19:37:00 DKK 263
Monsineur Albinini, blandteknik, Marilyn Monroe
Monsineur Albinini, blandteknik, Marilyn Monroe. Monsineur Albinini, blandteknik, Marilyn Monroe bathing nude in President John F Kennedy`s White House pool, akryl, förgyllning med slagmetall samt foto på duk. 60x80 cm. Signerad. Monsineur Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och ... Varenr: 3601344 DKK 3.242 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 19:55:00 DKK 324
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Moonlight Dance'
Bozena Ossowski, olie på lærred, ' Moonlight Dance'. 'Moonlight Dance' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3593952 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-10-2014 19:58:00 DKK 350
Fredrico de Albinini, Coco Chanel, blandteknik
Fredrico de Albinini, Coco Chanel, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, Coco Chanel. Foto, akryl samt förgylld slagmetall. Mått:100x70 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har ... Varenr: 3596948 DKK 2.431 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 20:02:00 DKK 263
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd tre stk. (3)
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd tre stk. (3). Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. Tre stk., mål pr. værk 50 x 70 cm. (3) Varenr: 3577575 DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2014 20:05:00 DKK 375
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. Varenr: 3577576 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2014 20:10:00 DKK 350
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3591109 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-10-2014 20:10:00 DKK 1.150
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, 'En 'klump' i halsen'. Akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, 'En 'klump' i halsen'. Akryl på lærred. Figurkomposition, 'En 'klump' i halsen', af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. 90 x 40 cm. Uindrammet. Varenr: 3568338 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 26-10-2014 20:14:00 DKK 525
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 110 x 150 cm. Varenr: 3577577 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2014 20:15:00 DKK 675
Fredrico de Albinini, blandteknik, Marilyn Monroe
Fredrico de Albinini, blandteknik, Marilyn Monroe. Fredrico de Albinini, motiv av Marilyn Monroe, 60x64 cm, Blandteknik på duk. Delvis förgylld med slagmetall. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men ... Varenr: 3596339 DKK 2.431 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 20:24:00 DKK 405
Ulf Røll Larsen. Kompostion: 'Seven gajurn' 90 x 118 cm.
Ulf Røll Larsen. Kompostion: 'Seven gajurn' 90 x 118 cm.. Ulf Røll Larsen (f. 1948) cd. Komposition: 'Seven gajurn'. Akryl på lærred samt overfladebehandlet med UVA lak. Sign. samt verso betegnet Ulf Røll. UR. Bemærk størrelse: Mål: 90 x 118 cm. Varenr: 3594405 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-10-2014 20:40:00 DKK 500
Monsineur Albinini, blandteknik, New York Stones Marilyn
Monsineur Albinini, blandteknik, New York Stones Marilyn. Monsineur Albinini, blandteknik, New York, Stones, Marilyn, akryl samt foto på duk. 150x80 cm. Signerad. Monsineur Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som ... Varenr: 3601334 DKK 2.431 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 20:49:00 DKK 243
Bozena Ossowski. 'Wonderland Dreams', olie på lærred
Bozena Ossowski. 'Wonderland Dreams', olie på lærred. 'Wonderland Dreams' af Bozena Ossowski (f. 1964), 2013. Olie på lærred. Sign. monogram. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. Uden ramme. Varenr: 3593823 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 26-10-2014 20:55:00 DKK 375
Fredrico de Albinini, blandteknik, Halle Berry as Bond girl
Fredrico de Albinini, blandteknik, Halle Berry as Bond girl. Fredrico de Albinini, motiv Halle Berry as NSA agent Giacinta " Jinx " Johnson in James Bond movie " Die another day " from 2002. 64x100 cm, Blandteknik på duk. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ... Varenr: 3600004 DKK 3.242 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 21:36:00 DKK 263
Monsineur Albinini, blandteknik, Birgitte Bardot
Monsineur Albinini, blandteknik, Birgitte Bardot. Monsineur Albinini, blandteknik, Brigitte Bardot. Akryl, förgyllning med slagmetall samt foto på duk. 60x60 cm. Signerad. Monsineur Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men ... Varenr: 3601351 DKK 3.242 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 21:59:00 DKK 263
Jørgen Greve. Komposition. Pastel på papir. (2)
Jørgen Greve. Komposition. Pastel på papir. (2). To kompositioner af Jørgen Greve. pastel på papir. Sign. Greve. 17 x 25 cm. (33 x 42 cm) samt 20 x 18 cm ( 44,5 x 42,5 cm.) (2) Varenr: 3552369 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2014 12:45:12 DKK 300
Jørgen Greve, Komposition. Akryl på papir. (2)
Jørgen Greve, Komposition. Akryl på papir. (2). To kompositioner af Jørgen Greve. Akryl på papir. sign. Greve. 19 x 10 cm. (36 x 27 cm.) samt 15 x 14 cm ( 34 x 33 cm.) (2) Varenr: 3552366 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2014 12:45:41 DKK 300
 1 2 3 4 5 6  >>