Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kristian Nüsser. Stort maleri i tre dele. (3)
Kristian Nüsser. Stort maleri i tre dele. (3). Kristian Nüsser. Komposition. Stort maleri i tre dele. Akryl på lærred. Mål pr billede: 120x100 cm.(3) Varenr: 3909163 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2015 10:02:21 DKK 325
Niels Bjørndahl. Akryl på lærred. To kompositioner. (2)
Niels Bjørndahl. Akryl på lærred. To kompositioner. (2). To kompositioner, af Niels Bjørndahl, f. 1974. Akryl på lærred. Et sign. 50 x 80 cm. (54 x 84 cm.), 30 x 80 cm.(2) Varenr: 3869231 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2015 11:29:00 DKK 325
Tavla med inramad abstrakt skulptur
Tavla med inramad abstrakt skulptur . Tavla med inramad abstrakt skulptur. Ramad i så kallad 'shadow box'. Mått: 90 x 60 cm. Varenr: 3813540

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 01-08-2015 17:18:00 DKK 435
Matvey Slavin, 'An der Kehrwiederspitze', oliemaleri, 2013
Matvey Slavin, 'An der Kehrwiederspitze', oliemaleri, 2013. Matvey Slavin (f. 1987), 'An der Kehrwiederspitze', Hamburg 2013, olie på lærred. Signiert, betitlet og dateret på bagsiden. Mål: 40 x 60 cm. Uindrammet. Varenr: 3860265 DKK 6.715 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-08-2015 18:07:00 DKK 3.730
Henrik Krogsholm, Acrylgemälde
Henrik Krogsholm, Acrylgemälde. Henrik Krogsholm, Acrylgemälde, Acryl auf Leinwand, 2014, verso signiert und datiert. Ungerahmt. Varenr: 3902126 DKK 1.492 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-08-2015 20:00:00 DKK 298
 Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (2)
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (2). Acryl und Glitzerpigmente auf Leinwand, 'Ohne Titel', von Stofa, jeweils signiert, ein Bild datiert '2012'. 50 x 40cm. (2) Varenr: 3873964 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-08-2015 20:01:00 DKK 298
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (2). Acryl unf Glitzerpigmente auf Leinwand, 'Ohne Titel', von Stofa, jeweils signiert und datiert '11.10.11' und '2010', 47 x 40cm. (2) Varenr: 3873966 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-08-2015 20:06:00 DKK 298
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (2). Spray, Lack, Glitzerpigmente, Pastellkreide und farbig übermalte getrocknete Blätter und Blumen auf Papier, 'Ohne Titel', von Stofa, 30,2 x 40,5cm und 24 x32cm. (Blattmaß), Gerahmt hinter Glas.(2) Varenr: 3873968 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-08-2015 20:11:00 DKK 298
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (3)
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (3). Spray und Glitzerpigmente, Pastellkreide und Acryl auf Papier, 'Ohne Titel', von Stofa, jeweils gerahmt hinter Glas, 26 x 38cm; 30 x 40cm und 21 x 14,5cm. (Bildmaß ohne Rahmen) (3) Varenr: 3873970 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-08-2015 20:16:00 DKK 298
Mischtechnik, Stofa, 'Ohne Titel' (3). Acryl, Textilien und Glitzerpigmente auf Leinwand, Malpappe und Holz, 'Ohne Titel', von Stofa, 80 x 24cm; 50 x 60cm und 40 x 80cm. (3) Varenr: 3873971 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-08-2015 20:21:00 DKK 298
Collage, Stofa, 'Ohne Titel'
Collage, Stofa, 'Ohne Titel'. Collage, Fotografie montiert auf teilweise geschwärzter Leinwand, 'Ohne Titel', von Stofa, 40 x 50cm. Varenr: 3873975 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 01-08-2015 20:41:00 DKK 298
Matvey Slavin, 'Sternschanze Hinterhof', oliemaleri, 2013
Matvey Slavin, 'Sternschanze Hinterhof', oliemaleri, 2013. Matvey Slavin (f. 1987), 'Sternschanze Hinterhof', Hamburg 2013, olie på lærred. Betitlet, signeret og dateret på bagsiden. Mål: 80 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3860261 DKK 8.207 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-08-2015 21:19:00 DKK 5.969
Niels Bjørndahl. Akryl på lærred. Fire kompositioner. (4)
Niels Bjørndahl. Akryl på lærred. Fire kompositioner. (4). Fire kompositioner, af Niels Bjørndahl, f. 1974. Akryl på lærred. Usign. 60 x 45 cm. (4) Varenr: 3869241 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-08-2015 11:30:00 DKK 325
Hans Degner, Acrylgemälde Ohne Titel'
Hans Degner, Acrylgemälde Ohne Titel'. Acryl auf Leinwand, 'Ohne Titel' von Hans Degner (*1964 Kopenhagen), nicht signiert oder datiert, 100 x 100cm. Hans Degner absolvierte sein Kunststudium an der „Art Academy Aarhus“ in Dänemark. Er entwickelte dort seinen eigenen Stil „Kobra“. Rustikal, abstrakt und expressionistisch sind ... Varenr: 3796116 DKK 4.476 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-08-2015 14:48:00 DKK 2.984
Hans Degner, Acrylgemälde 'Ohne Titel'
Hans Degner, Acrylgemälde 'Ohne Titel'. Acryl auf Leinwand, 'Ohne Titel' von Hans Degner (*1964 Kopenhagen), rückseitig signiert, und datiert '2012 Copenhagen', 100 x 100cm. Hans Degner absolvierte sein Kunststudium an der „Art Academy Aarhus“ in Dänemark. Er entwickelte dort seinen eigenen Stil „Kobra“. Rustikal, abstrakt und ... Varenr: 3796114 DKK 4.476 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-08-2015 18:48:00 DKK 2.984
Niels Bjørndahl. Akryl på plade. Komposition
Niels Bjørndahl. Akryl på plade. Komposition. Kompositioner, af Niels Bjørndahl, f. 1974. Akryl på plade. Sign. 122 x 122 cm. Varenr: 3868864 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-08-2015 18:53:00 DKK 325
Niels Davernum, Komposition 'Abstrakt Maleri'
Niels Davernum, Komposition 'Abstrakt Maleri'. Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum 2015, Mål: 200 x 160 cm. Uindrammet. Varenr: 3904776 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-08-2015 19:00:00 DKK 1.150
Matvey Slavin 'An den Landungsbrücken', akrylmaleri, 2013
Matvey Slavin 'An den Landungsbrücken', akrylmaleri, 2013. Matvey Slavin (f. 1987), 'An den Landungsbrücken', Hamburg 2013, akryl på lærred. Betitlet, signeret og dateret på bagsiden. Mål: 60 x 80 cm. Uindrammet. Varenr: 3860262 DKK 7.461 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-08-2015 19:05:00 DKK 4.476
Bozena Ossowski. Mixed Media. Dancing Lines
Bozena Ossowski. Mixed Media. Dancing Lines. "Dancing Lines' af Bozena Ossowski f. 1964. mixed-media på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3916194 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-08-2015 19:36:00 DKK 725
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. 'Pia Birgitte'. 100 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3870636 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-08-2015 19:37:00 DKK 650
Matvey Slavin, 'Am Fischmarkt', akrylmaleri, 2013
Matvey Slavin, 'Am Fischmarkt', akrylmaleri, 2013. Matvey Slavin (f. 1987), 'Am Fischmarkt', Hamburg 2013, akryl på lærred. Betitlet, signeret og dateret på bagsiden. Mål: 60 x 70 cm. Uindrammet. Varenr: 3860264 DKK 7.461 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-08-2015 19:50:00 DKK 4.476
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'For my lady'
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'For my lady'. 'For my lady' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. Ulf Røll. 70 x 140 cm. U.R. Varenr: 3899332 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2015 20:00:00 DKK 700
Matvey Slavin, 'Hamburger Hafen', akrylmaleri, 2013
Matvey Slavin, 'Hamburger Hafen', akrylmaleri, 2013. Matvey Slavin (f. 1987), 'Hamburger Hafen', Hamburg 2013, akryl på lærred. Betitlet, signeret og dateret på bagsiden. Mål: 60 x 70 cm. Uindrammet. Varenr: 3860263 DKK 7.461 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-08-2015 20:09:00 DKK 4.476
Ingelise Laursen. Installation, Mixed Medie: 'Guds øje'.
Ingelise Laursen. Installation, Mixed Medie: 'Guds øje'.. Ingelise Laursen, slut 1900-tallet. Installation, Mixed Medie: 'Guds øje', signeret. Mål: 60 x 40 cm. Varenr: 3856324 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 19:22:00 DKK 300
Ubekendt kunstner. Samling erotiske motiver, mixed-media på papir (6)
Ubekendt kunstner. Samling erotiske motiver, mixed-media på papir (6). Ubekendt kunstner. Samling erotiske motiver, mixed-media på papir. Sign. på passepartout. Forskellige lysmål (46 x 34) cm. (6) Varenr: 3907037 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-08-2015 19:30:00 DKK 300
Balinesisk stoftryk (2)
Balinesisk stoftryk (2). Stoftryk med Balinesiske motiver, 'Dansende personer' og 'Siddende personer'. Indrammet i guldramme. Måler 60 x 60 cm. (2) Varenr: 3918788 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-08-2015 19:36:00 DKK 300
Josette Siig Gaardsvig, tryk på lærred, Par kompositioner. (cd) (2)
Josette Siig Gaardsvig, tryk på lærred, Par kompositioner. (cd) (2). To kompositioner af Josette Siig Gaardsvig (f. 1964), tryk på lærred. Nummeret 6/1000 samt 9/1000. Sign. Siig. 70x50 (74x54) Varenr: 3921174 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 20:20:00 DKK 300
Ole Pedersen. Olie på lærred. Portræt af herre
Ole Pedersen. Olie på lærred. Portræt af herre. Portræt af herre, af Ole Pedersen (1856-1898). Olie på lærred, sign. monogram OP 91. 52 x 39 cm. (69 x 56 cm.) Varenr: 3923011 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 15:27:00 DKK 300
Niels Bjørndahl. Akryl på voksdug. Komposition
Niels Bjørndahl. Akryl på voksdug. Komposition. Komposition, af Niels Bjørndahl, født 1974. Akryl på voksdug. Usign. 86 x 278 cm. Revner på voksdug langs lærredsramme. Varenr: 3922857 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 16:46:00 DKK 300
Niels Bjørndahl. Akryl på lærred. Komposition
Niels Bjørndahl. Akryl på lærred. Komposition. Komposition, af Niels Bjørndahl, f. 1974. Akryl på lærred. Sign. 122 x 276 cm. Varenr: 3872526 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 18:18:00 DKK 1.100
 1 2 3  >>