Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Okänd konstnär, stilleben med äpplen, olja på duk (bus)
Okänd konstnär, stilleben med äpplen, olja på duk (bus). Stilleben med äpplen av okänd konstnär. Olja på duk. Signerad: Zoya. Bildytans mått: 49 x 34 cm. Ramad. Varenr: 3521017 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 02-09-2014 15:26:00 DKK 243
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "A colorful life", akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3529480 DKK 2.025 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-09-2014 19:15:00 DKK 668
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "City", akryl på duk. Signerad. 124x94 cm. Varenr: 3529519 DKK 2.430 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-09-2014 19:27:00 DKK 709
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Rainbow Love'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Rainbow Love'. 'Rainbow Love' af Bozena Ossowski (f. 1964), olie på lærred. Sign. monogram. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. 100 x 100 cm. U.R. Læs kunstnerprofil her Varenr: 3528688 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-09-2014 19:29:00 DKK 650
Kent Jensen, akryl på duk
Kent Jensen, akryl på duk. Kent Jensen. Finsk medborgare, född 1965. "A colorful life", akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3529477 DKK 2.025 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-09-2014 19:32:00 DKK 668
Lykke Vigen, olie på lærred, landskab med trolde og kvinder (cd)
Lykke Vigen, olie på lærred, landskab med trolde og kvinder (cd). Landskab med trolde og kvinder af Lykke Vigen (f. 1927), olie på lærred monteret på plade/karton. Sign. og dateret Lykke Vigen 81. 71 x 106 cm (72 x 107). Fremstår med minimale afskalninger. Varenr: 3508756 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-09-2014 19:47:00 DKK 775
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3528293 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-09-2014 19:59:00 DKK 1.300
Hans Bonde. Komposition med klovne. Akryl på lærred
Hans Bonde. Komposition med klovne. Akryl på lærred. Hans Bonde f 1948. Komposition med klovne. Akryl på lærred. Sign. Hans Bonde 14. 60 x 50 cm. (70 x 60). Bemalet træramme. Varenr: 3514176 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 19:59:00 DKK 350
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. U.R. 80 x 80 cm. Varenr: 3487033 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 20:30:00 DKK 575
Charlotte Dalsgaard. Komposition, olie og plakatfarve på karton, 2014
Charlotte Dalsgaard. Komposition, olie og plakatfarve på karton, 2014. Charlotte Dalsgaard f. 1965. Komposition betitlet "Dragons", olie og plakatfarve på karton. Sign. og dateret 2014. 28 X 38 (42 X 52) cm. Charlotte Dalsgaard virker som tøjdesigner, men har malet i over 20 år. Inspirationen hentes fra naturen, musik, teater, eventyr samt mennesker hun har mødt. Varenr: 3508634 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 12:28:00 DKK 300
Ubekendt kunstner.
Ubekendt kunstner.. Ubekendt kunstner. Portræt af kat i have. Akryl på plade. Utydl. sign. Indrammet i forsølvet blændramme. 50 x 40 (56 x 46) cm. Varenr: 3530788 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 12:35:49 DKK 300
Curt Rydell, komposition, olja på pannå (bus)
Curt Rydell, komposition, olja på pannå (bus). Komposition av Curt Rydell (1900-tal). Olja på duk uppfodrad på pannå. Signerad samt daterad -51. Bildytans mått: 26 x 35 cm. Ramad. Varenr: 3531047 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 03-09-2014 15:10:34 DKK 243
Hanne Mix Mikkelsen, akryl på lærred, komposition (cd)
Hanne Mix Mikkelsen, akryl på lærred, komposition (cd). Komposition af Hanne Mix Mikkelsen (f. 1962), akryl på lærred. Sign. HMM. 60 x 80 cm (64 x 84). Varenr: 3529526 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 15:15:38 DKK 300
Fredrik Henkelman, 'Tvätterskor' olja på duk ( bus)
Fredrik Henkelman, 'Tvätterskor' olja på duk ( bus). 'Tvätterskor' av Fredrik Henkelmann, (1903-1987). Olja på duk. Signerad. Bildytans mått: 36 x 43 cm. Ramad. Varenr: 3529595 DKK 1.215 SE, Örebro, Aspholmen 03-09-2014 16:37:00 DKK 243
Göte Hultqvist, 2 st, akvareller (2)
Göte Hultqvist, 2 st, akvareller (2). Göte Hultqvist, 2 st, akvareller. Flicka. Signerad GH -79. 25 x 18. Landskap. Signerad GH -59. 16 x 23. Varenr: 3492124 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-09-2014 18:12:00 DKK 243
Dorthe Bronee, 'Hippo's'
Dorthe Bronee, 'Hippo's'. Dorthe Bronee, Akryl på lærred. Betitlet: Hippo's. Signeret på forside 'Bronee 2014'. Måler 70 x 90 cm. UR. Varenr: 3531505 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 18:29:11 DKK 300
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3528309 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2014 19:01:00 DKK 1.300
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Remember! I did it again and again' (cd)
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'Remember! I did it again and again' (cd). 'Remember! I did it again and again' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. samt stemplet bag på lærredet. 70 x 140 cm (Dobbelt blændramme). Varenr: 3522560 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:14:00 DKK 750
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Green Coral'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Green Coral'. 'Green Coral' af Bozena Ossowski (f. 1964), olie på lærred. Sign. monogram. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. 100 x 100 cm. U.R. Læs kunstnerprofil her Varenr: 3528692 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 19:33:00 DKK 350
Ubekendt kunstner, figurkomposition
Ubekendt kunstner, figurkomposition. figurkomposition af ubekendt kunstner, olie på lærred. Sing Amedeo 2004. Mål 65x60 cm. Fremstår uindrammet. Varenr: 3528417 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 19:35:00 DKK 450
Celinah Kruse, figurkomposition, akryl på lærred, cd
Celinah Kruse, figurkomposition, akryl på lærred, cd. Celinah Kruse, f. 1957, figurkomposition, akryl på lærred, sign. Celinah, 100 x 150 cm. Uindrammet. Varenr: 3528796 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:42:00 DKK 325
Niels Davernum, Komposition
Niels Davernum, Komposition . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3502951 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2014 19:49:00 DKK 575
Bozena Ossowski. 'Herbststurm'.  2013.
Bozena Ossowski. 'Herbststurm'. 2013.. Bozena Ossowski (f. 1964). 'Herbststurm' 2013. Olie på lærred. Sign. monogram. 120 x 80 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. Uden ramme. Varenr: 3531498 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 03-09-2014 19:57:00 DKK 300
Lene Lykke. Akryl på lærred.
Lene Lykke. Akryl på lærred.. Lene Lykke. f. 1961. Akryl på lærred. 70 x 60 cm (74 x 64 cm).Sølv svæveramme. Signeret på forsiden 'Lykke'. Signeret på bagsiden 'Lene Lykke 2014'. Historie: Lene bor og arbejder i Skive. Lene har gennem de sidste par år været fast elev hos Christina Kjeldsmark. Hun har udstillet ved ... Varenr: 3510824 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 20:09:00 DKK 375
Dorit Lykke Buus, 'Eva'
Dorit Lykke Buus, 'Eva'. Dorit Lykke Buus, Betitlet 'Eva'. Signeret 'DOT' på forside samt 'Dorit Lykke Buus 2010' bagpå. 60 x 80 cm (64 x 84). Monteret i sølv svæveramme. Varenr: 3531631 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 20:14:00 DKK 300
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'This was the city of my youth, if I ever got one' (cd)
Ulf Røll Larsen, akryl på lærred, 'This was the city of my youth, if I ever got one' (cd). 'This was the city of my youth, if I ever got one' af Ulf Røll Larsen (f. 1948), akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. samt stemplet bag på lærredet. 50 x 150 cm (Dobbelt blændramme). Varenr: 3522559 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 20:15:00 DKK 775
Yvonne Englund født 1951
Yvonne Englund født 1951. Yvonne Englund født 1951. Acryl på lærred. På bagsiden betitlet "Fantasia" 80 x 60 (84 x 64) cm. Varenr: 3515490 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-09-2014 09:04:00 DKK 300
Jørgen Larsen.To kompositioner. Akryl på papir. (2)
Jørgen Larsen.To kompositioner. Akryl på papir. (2) . To kompositioner af Jørgen Larsen. sign. Larsen. Akryl på papir. 14x 16 cm ( 37 x 39 cm)samt 28 x 20 cm ( 43 x 34) (2) Varenr: 3509472 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 04-09-2014 12:50:00 DKK 300
Joseph L, Ölgemälde, 'Abstrakte Landschaft'
Joseph L, Ölgemälde, 'Abstrakte Landschaft'. Öl auf Leinwand, 'Abstrakte Landschaft' von Joseph L. unten links signiert, 61,3cm x 41cm (Bildmaß ohne Rahmen) Varenr: 3501586 DKK 745 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-09-2014 15:31:29 DKK 298
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition. Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition. Olie på lærred. Utydl. sign. samt dateret - 97. 55 x 46 cm. Varenr: 3530763 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 04-09-2014 15:49:58 DKK 300
 1 2 3 4 5  >>