Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Anne-Marie Brauge (f. 1942 i Grenoble, Frankrig) cd
Anne-Marie Brauge (f. 1942 i Grenoble, Frankrig) cd. Anne-Marie Brauge (f. 1942 i Grenoble, Frankrig) cd - Blå komposition: Satelite Anne-Marie Brauge (f. 1942 i Grenoble, Frankrig) cd Blå komposition: "Satelite", olie/akryl på plade med applikationer af stof og pap, sign. Brauge, 90X63 cm, med svæveramme af lyst træ (95X67 cm). Fra 1970'erne ... Varenr: 3598344 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 31-10-2014 15:45:00 DKK 300
Kirsten Ankjær Bækgaard, figurkomposition, UR, cd
Kirsten Ankjær Bækgaard, figurkomposition, UR, cd. Kirsten Ankjær Bækgaard, figurkomposition, olie på plade, sign. KAB, 33 x 31 cm. UR. Varenr: 3563810 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 31-10-2014 15:59:00 DKK 300
Dubravko Galic, olie på lærred, 'Everything is for sale'
Dubravko Galic, olie på lærred, 'Everything is for sale'. 'Everything is for sale' af Dubravko Galic f. 1996, olie på lærred,sign og betitlet på bagsiden 'Everything is for sale' Dubravko Galic 2014. 180x130 cm. U.RNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller... Varenr: 3582481

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 17:23:00 DKK 325
Lene Lykke, Acrylgemälde, 'Ohne Titel'
Lene Lykke, Acrylgemälde, 'Ohne Titel'. Acryl auf Leinwand, 'Ohne Titel' von Lene Lykke, unten rechts signiert, rückseitig bezeichnet und datiert '2013', 70cm x 50cm, (Bildmaß ohne Rahmen). Varenr: 3532687 DKK 1.117 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 18:38:00 DKK 335
Peter Nyborg, olie på lærred, komposition
Peter Nyborg, olie på lærred, komposition. Komposition, 'Raven the song II', Peter Nyborg f. 1937, olie på lærred. Sign. 130 x 85 cm. (132 x 87 cm). Varenr: 3303674 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2014 19:38:00 DKK 925
Christina Ulla Jeppesen. Knæk Cancer 2014. Akryl på lærred.
Christina Ulla Jeppesen. Knæk Cancer 2014. Akryl på lærred.. Christina Ulla Jeppesen: Akryl på lærred. 'Knæk Cancer'. Til fordel for Knæk Cancer 2014. Sign. samt dat. CJ. '14. Mål: 40 x 40 cm. (44 x 44), inkl. sort ramme. Varenr: 3600725 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-10-2014 19:40:00 DKK 300
Birgit Stentoft Pedersen, Acrylgemälde, 'Facebook'
Birgit Stentoft Pedersen, Acrylgemälde, 'Facebook'. Acryl auf Leinwand, 'Facebook' von Birgit Stentoft Pedersen, unten rechts monogrammiert, rückseitig bezeichnet und betitelt, 80cm x 60cm. Varenr: 3532662 DKK 745 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 19:42:00 DKK 298
Christina Ulla Jeppesen. Maleri. Knæk Cancer 2014.
Christina Ulla Jeppesen. Maleri. Knæk Cancer 2014.. Christina Ulla Jeppesen: Akryl på lærred. 'Knæk Cancer'. Til fordel for Knæk Cancer 2014. Sign CJ. Mål: 30 x 40 cm. UR. Varenr: 3600719 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-10-2014 20:05:00 DKK 300
Merete Hertz cd. Komposition med krukke
Merete Hertz cd. Komposition med krukke. Merete Hertz født 1950. Olie på lærred, komposition med krukke, sign. bagpå Merete Hertz 2002 h. 44,5 x 44,5 cm (50x50) Varenr: 3524642 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-10-2014 20:15:00 DKK 300
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Herbst Symphony'
Bozena Ossowski, olie på lærred, 'Herbst Symphony'. 'Herbst Symphony' af Bozena Ossowski f. 1964. Olie på lærred. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. U.R. Varenr: 3598353 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 20:42:00 DKK 375
Lissi Lyngsø, akryl på lærred, portræt af Lars Lilholt
Lissi Lyngsø, akryl på lærred, portræt af Lars Lilholt. Portræt af Lars Lilholt af Lissi Lyngsø, (f. 1959), akryl på lærred. Sign. på blændramme. 100 x 80 cm. U.R. Varenr: 3602943 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-11-2014 18:56:00 DKK 300
Rauwel, 'Untitled', stencilværk, 2012
Rauwel, 'Untitled', stencilværk, 2012. Rauwel (1978), 'Untitled', stencilværk (sprayfarve) på lærred, 2012, signeret, dateret og nummereret '2/20' på bagsiden, 120 x 200cm. Varenr: 3592682 DKK 5.212 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-11-2014 15:01:00 DKK 2.978
Viktor IV 1929-1986. To logbogsblade, mixed media på papir (2)
Viktor IV 1929-1986. To logbogsblade, mixed media på papir (2). Viktor IV 1929-1986. To logbogsblade, mixed media på papir, stemplet Viktor IV, American Ikons, Amsterdam, 44 x 34 cm. Uindrammede. (2) Varenr: 3589410 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 02-11-2014 16:30:00 DKK 1.050
Fredrico de Albinini, blandteknik, Marilyn Monroe
Fredrico de Albinini, blandteknik, Marilyn Monroe. Fredrico de Albinini, motiv Marilyn Monroe reading" East of Eden". 74x100 cm, Blandteknik samt förgyllning med slagmetall på duk. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är ... Varenr: 3608085 DKK 3.218 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-11-2014 19:00:00 DKK 282
Eva Bay Jørgensen, akryl på plade, kompositioner (2)
Eva Bay Jørgensen, akryl på plade, kompositioner (2) . Kompositioner af Eva Bay Jørgensen(f. 1952), akryl på plade, usign. 59 x 50 cm(62,5 x 54 cm). (2) Varenr: 3597746 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-11-2014 19:30:00 DKK 325
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition. Akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition. Akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. 100 x 100 cm. Uindrammet. Varenr: 3568331 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-11-2014 20:00:00 DKK 350
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. Varenr: 3577578 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-11-2014 20:05:00 DKK 325
Fredrico de Albinini, blandteknik, Diana Ross
Fredrico de Albinini, blandteknik, Diana Ross. Fredrico de Albinini, blandteknik på duk, 'Diana Ross websida'. 170x70 cm. Foto samt akryl. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som ... Varenr: 3608100 DKK 3.218 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-11-2014 20:07:00 DKK 241
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. Varenr: 3577579 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-11-2014 20:10:00 DKK 325
Göran Hausenkamp. Akryl på lærred cd. Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på lærred. Sign. G. Hausenkamp. 100 x 100 cm. Varenr: 3577580 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-11-2014 20:15:00 DKK 325
Saline. Figurkomposition
Saline. Figurkomposition. Saline (2000-tallet), Akryl på lærred. Sign. Saline. 120 x 40 cm. Uden ramme. Varenr: 3600392 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-11-2014 20:37:00 DKK 350
Bozena Ossowski. 'Lost in Dreams', olie på lærred
Bozena Ossowski. 'Lost in Dreams', olie på lærred. 'Lost in Dreams' af Bozena Ossowski (f. 1964), 2013. Olie på lærred. Sign. monogram. 120 x 80 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. Uden ramme. Varenr: 3598895 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-11-2014 20:46:00 DKK 325
Asger William. Komposition. Akryl på lærred
Asger William. Komposition. Akryl på lærred. Komposition af Asger William (19-2000-tallet), akryl på lærred, sign. monogram AW. 80 x 60 cm. Uden ramme. Asger William er født, opvokset og lever i kunstens verden. Han er søn af keramisk formgiver Britta bjerg og multikunsteren Per Eli. Varenr: 3545670 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 02-11-2014 21:17:00 DKK 300
Walter Kvolbæk, 20. årh., cd
Walter Kvolbæk, 20. årh., cd . Walter Kvolbæk. Olie på lærred. Komposition, sign. Walter Kvolbæk. 85x85(89x88,5) Varenr: 3598340 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 03-11-2014 10:01:26 DKK 325
Elsebet Peschardt Petersen. Komposition (cd)
Elsebet Peschardt Petersen. Komposition (cd). Elsebet Peschardt Petersen (f. 1947). Figurkomposition. Akryl på lærred. Sign. E.P. samt på bagsiden Elsebet Peschardt Petersen. Uden ramme. 80 x 60 cm. Varenr: 3588649 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 03-11-2014 11:01:00 DKK 300
Dorit Lykke Buus, akryl på lærred, 'Blomstercentifugen'
Dorit Lykke Buus, akryl på lærred, 'Blomstercentifugen'. 'Blomstercentifugen' af Dorit Lykke Buus, akryl på lærred. Sign. Dot 08. 60 x 80 cm (64 x 84). Varenr: 3561617 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 11:01:31 DKK 300
Egyptisk komposition. Akryl på papyrus
Egyptisk komposition. Akryl på papyrus . Egyptisk komposition. Akryl på papyrus . Indrammet bag glas. 210 x 115 cm. Varenr: 3602299 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-11-2014 12:38:41 DKK 350
Egyptisk komposition. Akryl på papyrus. Egyptisk komposition. Akryl på papyrus . Indrammet bag glas. 180 x 84 cm. Varenr: 3602301 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-11-2014 12:39:08 DKK 325
Hanne Thyborøn, mixed media på plade, komposition
Hanne Thyborøn, mixed media på plade, komposition . Komposition af Hanne Thyborøn, mixed media på plade. Sign. Hanne Thyborøn 2014. 81 x 61 cm. U.R. Varenr: 3561401 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 14:25:00 DKK 300
Niels Davernum. Komposition, olie på lærred, cd
Niels Davernum. Komposition, olie på lærred, cd. Komposition, Niels Davernum f. 1958. Olie på lærred, sign. på bagsiden Niels Davernum 2007. 100 x 81 cm. Varenr: 3604513 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-11-2014 14:46:18 DKK 1.250
 1 2 3 4 5  >>