Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, kompositioner (2)
Anja Vestergaard Hansen, akryl på lærred, kompositioner (2). Figurkomposition af Anja Vestergaard Hansen, (f. 1987), akryl på lærred, sign. i monogram, 30x30 cm. (33x33 cm). (2) Varenr: 3469404 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 17:54:00 DKK 450
Hanne Hermann, akryl på duk. Abstrakt komposition i svart och vitt (BUS)
Hanne Hermann, akryl på duk. Abstrakt komposition i svart och vitt (BUS). Hanne Hermann, akryl på duk. Abstrakt komposition i svart och vitt. Signerad a tergo. Oramad. 61x80 cm. Varenr: 3547878 DKK 646 SE, Malmö, Baltzarsgatan 18-09-2014 19:07:00 DKK 283
Tannie Gersvang, komposition, akryl på lærred
Tannie Gersvang, komposition, akryl på lærred. Komposition af Tannie Gersvang. født 1971. Akryl på lærred, sign. på bagsiden. 60 x 80 (64 x 84) cm. Varenr: 3498086 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-09-2014 19:17:00 DKK 300
Dorthe Bronée, akryl på duk 'Elephant Bubble' (BUS)
Dorthe Bronée, akryl på duk 'Elephant Bubble' (BUS). Dorthe Bronée, akryl på duk 'Elephant Bubble'. Signerad och betitlad a tergo. Oramad 90x70 cm. Varenr: 3547598 DKK 646 SE, Malmö, Baltzarsgatan 18-09-2014 19:19:00 DKK 303
Niels Davernum, Komposition
Niels Davernum, Komposition . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3521579 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-09-2014 19:28:00 DKK 675
Ulf Røll Larsen. Komposition.
Ulf Røll Larsen. Komposition.. Ulf Røll Larsen, født 1948, cd. Komposition: Akryl på lærred, overfladebehandlet med UVA lak. Sign. samt verso betegnet. U.R. Bemærk størrelse: Mål: 100 x 100 cm. Læs kunstnerprofil her Varenr: 3546449 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-09-2014 19:38:00 DKK 1.150
Göran Hausenkamp, figurkomposition i blått och rött
Göran Hausenkamp, figurkomposition i blått och rött . Göran Hausenkamp f. 1962. Akryl på duk, signerad G Hausenkamp. Figurkomposition i blått och rött. Oramad 150 x 110 cm. Varenr: 3531235 DKK 2.423 SE, Malmö, Baltzarsgatan 18-09-2014 19:39:00 DKK 848
Göran Hausenkamp, röd komposition
Göran Hausenkamp, röd komposition . Hausenkamp f. 1962. Akryl på duk, kompositon i rött. Oramad 110x150 cm Varenr: 3531222 DKK 2.423 SE, Malmö, Baltzarsgatan 18-09-2014 19:39:00 DKK 545
Urszula Drabowska, akryl på lærred, kompositioner (cd 4)
Urszula Drabowska, akryl på lærred, kompositioner (cd 4). 4-delt komposition af Urszula Drabowska (f. 1973), akryl på lærred. Sign. monogram. 150 x 50 cm. U.R. Fremstår med minimale afskalninger ved hjørner. (4) Varenr: 3545837 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-09-2014 19:47:00 DKK 350
Ubekendt maler. Olie på lærred 20/21 årh.
Ubekendt maler. Olie på lærred 20/21 årh.. Ubekendt maler. Olie på lærred. Abstrakt komposition. 130 x 100 cm. Usign. Lærredet er ikke opspændt på blændramme. Lærredsmål: 100 x 130 cm. Leveres sammenrullet. Varenr: 3541817 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-09-2014 19:54:00 DKK 625
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3537780 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-09-2014 20:06:00 DKK 1.400
Lene Lykke, f. 1961, uden titel
Lene Lykke, f. 1961, uden titel. Lene Lykke. f. 1961. Uden titel. Akryl på lærred. Sign. på forside 'Lykke' og på baside 'Lene Lykke 2014'. UR 70 x 70 cm. Historie: Lene bor og arbejder i Skive. Lene har gennem de sidste par år været fast elev hos Christina Kjeldsmark. Lene udstiller lokalt samt udenbys. Hun har udstillet ... Varenr: 3532630 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 18-09-2014 20:08:00 DKK 575
Signe Hougaard Hansen, akryl på duk. 'Sommerdans'
Signe Hougaard Hansen, akryl på duk. 'Sommerdans'. Signe Hougaard Hansen f. 1975, akryl på duk. 'Sommerdans'. Signerad Signe Hougaard, a tergo signerad, daterad 2014 och betitlad. Oramad: 51x60 cm. Varenr: 3547725 DKK 1.211 SE, Malmö, Baltzarsgatan 18-09-2014 20:13:00 DKK 626
Dorit Lykke Buus, akryl på duk, mor och barn
Dorit Lykke Buus, akryl på duk, mor och barn. Dorit Lykke Buus, akryl på duk, figurkomposition med mor och barn. Monogramsignerad DOT. A tergo stämpelsignerad. 60x80 (64x84) cm. Varenr: 3547616 DKK 646 SE, Malmö, Baltzarsgatan 18-09-2014 20:22:00 DKK 283
Pia Birgitte Stendeup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stendeup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. U.R. 80 x 80 cm. Varenr: 3546711 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 20:32:00 DKK 550
Lene Lykke. f. 1961. 'Valmuer'
Lene Lykke. f. 1961. 'Valmuer'. Lene Lykke. f. 1961. 'Valmuer'. Akryl på lærred. Sign. på forside 'Lykke' og på baside 'Lene Lykke 2014'. UR 70 x 70 cm. Historie: Lene bor og arbejder i Skive. Lene har gennem de sidste par år været fast elev hos Christina Kjeldsmark. Lene udstiller lokalt samt udenbys. Hun har udstillet ved... Varenr: 3533022 DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 18-09-2014 20:48:00 DKK 1.400
Oidentifierad konstnär, pastell
Oidentifierad konstnär, pastell. Oidentifierad konstnär, pastell. 'Romans i skogen vid bäcken'. Otydligt signerad samt daterad -48. 100 x 77 cm. Varenr: 3545305 DKK 808 SE, Norrköping, Finspångsv. 18-09-2014 21:00:00 DKK 242
Asger William. Komposition. Akryl på lærred
Asger William. Komposition. Akryl på lærred. Komposition af Asger William (f. 1990), akryl på lærred, sign. monogram AW. 80 x 60 cm. Uden ramme. Varenr: 3545674 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 18-09-2014 21:08:00 DKK 325
Karin Holmquist. Navistisk motiv med figurer. cd
Karin Holmquist. Navistisk motiv med figurer. cd. Karin Holmquist f. 1958. Navistisk motiv med figurer. Akryl på lærred. Bagpå sign. og dateret, Karin Holmquist 2011. 100 x 150 cm. (104x153) cm. Fremstår med skrammer på rammen. Varenr: 3537145 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2014 11:24:00 DKK 300
Charlotte Dalsgaard. Komposition, olie og plakatfarve på karton, 2014
Charlotte Dalsgaard. Komposition, olie og plakatfarve på karton, 2014. Charlotte Dalsgaard f. 1965. Komposition betitlet "Dragons", olie og plakatfarve på karton. Sign. og dateret 2014. 28 X 38 (42 X 52) cm. Charlotte Dalsgaard virker som tøjdesigner, men har malet i over 20 år. Inspirationen hentes fra naturen, musik, teater, eventyr samt mennesker hun har mødt. Varenr: 3550228 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 19-09-2014 12:31:29 DKK 300
Mette Siedentopf akryl på lærred
Mette Siedentopf akryl på lærred. Mette Siedentopf født 1971. 'In the nude', akryl på lærred, sign. M. Sie 08, 80 x 80 cm Varenr: 3549970 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-09-2014 13:37:12 DKK 325
Lindholm ( ubekendt kunstner ). Olie på lærred. Komposition
Lindholm ( ubekendt kunstner ). Olie på lærred. Komposition. Lindholm ( ubekendt kunstner). Olie på lærred. Komposition, sign. Lindholm. 80 x 60 cm. Varenr: 3550145 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-09-2014 13:40:13 DKK 300
Carl Otto Hundborg, akryl på lærred, figurkomposition
Carl Otto Hundborg, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Carl Otto Hundborg, akryl på lærred. Sign. C.O. Hundborg. 100 x 100 cm (104 x 104). Varenr: 3390526 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-09-2014 14:43:23 DKK 1.100
Yvonne Engelund født 1951
Yvonne Engelund født 1951. Yvonne Engelund født 1951. Acryl på lærred. På bagsiden betitlet "Skovtur I" : 80 x 100, (84 x 104) Varenr: 3548816 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-09-2014 15:39:00 DKK 300
Jørgen Greve. To kompositioner. (2)
Jørgen Greve. To kompositioner. (2) . Jørgen Greve. To kompositioner. Kridt på papir. sign. og dateret. 29 x 20 cm. (46 x 36 cm) (2) Varenr: 3525510 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2014 16:00:02 DKK 300
Ubekendt kunstner, mixed media på lærred, kompositioner (2)
Ubekendt kunstner, mixed media på lærred, kompositioner (2). Kompositioner af ubekendt kunstner, mixed media på lærred. Begge sign. 95 x 170 cm (105 x 180). (2) Varenr: 3510037 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-09-2014 16:48:00 DKK 350
Kirsten Fredslund Jæger, akryl på duk. Arkitektonisk komposition
Kirsten Fredslund Jæger, akryl på duk. Arkitektonisk komposition. Kirsten Fredslund Jæger, f 1956. Akryl på duk. Arkitektonisk komposition. monogramsignatur KAF, a tergo signerad och daterad 2012. Oramad 50x50 cm. Varenr: 3547755 DKK 808 SE, Malmö, Baltzarsgatan 19-09-2014 18:36:00 DKK 262
Susanne Bjørnskov-Christensen. Komposition m/ zebraer.
Susanne Bjørnskov-Christensen. Komposition m/ zebraer.. Susanne Bjørnskov-Christensen, f. 1954. Akryl på lærred. Komposition med zebraer. Signeret SBC. Måler ca. 80 x 80 cm., (84 x 84 cm.) Varenr: 3547394 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-09-2014 19:12:00 DKK 300
Louise Pascál. Akryl på duk
Louise Pascál. Akryl på duk. Louise Pascál, f.1972. Akryl på duk. 100x100 cm. Signerad. Varenr: 3550869 DKK 2.019 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 19-09-2014 19:23:00 DKK 929
Mark Stolk. 'New Apples for Eve'
Mark Stolk. 'New Apples for Eve' . Mark Stolk f. 1964. Olie på kanvas, komposition 'New Apples for Eve'. sign. M. Stolk 2014. 100x80 cm. Uden ramme. Mark Stolk blev født 27. juli 1964 i Delft i Holland. Han er uddannet fra Kunstakademiet i Rotterdam i 1988 samt fra Utrecht i 1991. Har udstillet i flere gallerier i Danmark og ... Varenr: 3548682 DKK 3.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-09-2014 19:24:00 DKK 1.250
 1 2 3 4 5  >>