Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Radierung auf Papier, 'Maria mit dem Kinde und Musikant'
Radierung auf Papier, 'Maria mit dem Kinde und Musikant'. Radierung auf Papier, 'Maria mit dem Kinde und Musikant', unten links nummeriert: 50/38, unten rechts unleserlich signiert, hinter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.: 20 x 24,5 cm. Rahmenmaße ca.: 30,5 x 36 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4692158 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-06-2017 16:14:17 DKK 297
Tut Hagbart. Figurativ komposition.
Tut Hagbart. Figurativ komposition.. Tut Hagbart (1943-2014). Figurativ komposition. Akryl på plade. Signeret Tut. Mål: 52 x 72 cm. Varenr: 4670652 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-06-2017 16:44:00 DKK 300
Carlo Gregori, Kupferstich, Marktplatz
Carlo Gregori, Kupferstich, Marktplatz. Carlo Gregori, Kupferstich, Marktplatz. hinter Glas gerahmt. Maße: H. 48 cm. 58 cm. T. 2 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4649245 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-06-2017 17:12:00 DKK 297
Inge Bøgh, fotocollage, 'Aarhus set gennem 'Regnbuen''
Inge Bøgh, fotocollage, 'Aarhus set gennem 'Regnbuen''. 'Aarhus set gennem 'Regnbuen'' af Inge Bøgh, fotocollage. Sign. og dateret Inge Bøgh 2014. 43 x 56 cm (60 x 72). Varenr: 4687072 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-06-2017 17:20:40 DKK 300
Heinz Battke, Bleistiftzeichnung und Kohlezeichnung auf Papier(2)
Heinz Battke, Bleistiftzeichnung und Kohlezeichnung auf Papier(2). Heinz Battke (1900-1966), Bleistiftzeichnung und Kohlezeichnung auf Papier, unten rechts signiert und datiert: 'Battke 49 und 54', unter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.: 46 x 64, Rahmenmaße ca.: 68 x 88 cm. Altersgemäßer Zustand mit gerigfügigen Gebrauchspuren. (2) Varenr: 4585173 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-06-2017 17:23:55 DKK 297
Ubekendt kunstner. Skovparti. Olie på lærred
Ubekendt kunstner. Skovparti. Olie på lærred. Ubekendt kunstner. Skovparti. Olie på lærred. Sign. Klokholm. 70 x 40 cm (89 x 59 cm). Varenr: 4688128 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 17:25:32 DKK 300
Majid Hoseini. Akryl på lærred. Komposition
Majid Hoseini. Akryl på lærred. Komposition. Majid Hoseini f. 1969 i Iran. Akryl på lærred. Komposition sign. Majid Hoseini mål 60 x 60 cm Varenr: 4685948 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-06-2017 17:28:00 DKK 300
Derrière le Miroir, Farblithographie auf Papier
Derrière le Miroir, Farblithographie auf Papier . Derrière le Miroir, Farblithographie auf Papier; unter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.: 37 x 56 cm, Rahmenmaße ca.: 57 x 75 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varenr: 4593169 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-06-2017 17:50:12 DKK 744
Derriere Le Miroir, Farblitographie auf Papier
Derriere Le Miroir, Farblitographie auf Papier. Derriere Le Miroir, Farblitographie auf Papier, hinter Glas und Passepartout gerahmt, Bildmaße ca.: 38 x 56 cm, Rahmenmaße ca.: 57 x 74 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varenr: 4593162 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-06-2017 17:50:52 DKK 744
Farblithographie nach Marc Chagall
Farblithographie nach Marc Chagall . Farblithographie nach Marc Chagall, unter Glas und Passepartout gerahmt, Rahmen in goldener Farbe. Bildmaße ca.: 29 x 40 cm, Rahmenmaße ca.: 63 x 72. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varenr: 4654656 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-06-2017 17:50:59 DKK 744
Annette Majgaard. 'Watching Tiger'
Annette Majgaard. 'Watching Tiger' . Annette Majgaard f. 1953, akryl på lærred, 'Watching Tiger'. Sign. AM 2014. Mål: 80 x 80 cm. Varenr: 4703037 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-06-2017 17:57:00 DKK 1.150
Erol Kinali, 'Das Fest', 2009, olie/akryl på lærred
Erol Kinali, 'Das Fest', 2009, olie/akryl på lærred. Maleri, Erol Kinali, 'Das Fest', 2009, olie/akryl på lærred, abstrakt komposition, signatur, datering og titel på bagsiden, mål: H. 80 cm, B. 125,5 cm. Varenr: 4682456 DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-06-2017 19:02:00 DKK 335
Erol Kinali, uden titel, 2012, olie/akryl på lærred
Erol Kinali, uden titel, 2012, olie/akryl på lærred. Erol Kinali, uden titel, 2012, olie/akryl på lærred, abstrakt komposition med ord på lærredet, signatur og datering på bagsiden, mål: H. 80 cm, B. 80 cm. Varenr: 4682499 DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-06-2017 19:02:00 DKK 335
Elsabeth Kloster Palm. Komposition. Akryl på lærred
Elsabeth Kloster Palm. Komposition. Akryl på lærred. Komposition af Elsabeth Kloster Palm (f. 1941). Akryl på lærred. Sign. Elsabeth. 70 x 90 cm. UR. Varenr: 4686616 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 19:19:00 DKK 300
Asuman Hasircioglu, Muttergöttin, 2007, blandingsteknik
Asuman Hasircioglu, Muttergöttin, 2007, blandingsteknik. Asuman Hasircioglu, 'Muttergöttin', 2007, blandingsteknik, olie, stof og voks på lærred, abstrakt fremstilling i gule, røde, sorte og grønne nuancer, i midten kvindesilhuet med hat, signeret og dateret nederst til højre og med titel på bagsiden, 90 x 91 cm. Varenr: 4682513 DKK 4.090 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-06-2017 19:41:00 DKK 297
Asuman Hasircioglu, Ohne Titel, 1999, Öl auf Leinwand
Asuman Hasircioglu, Ohne Titel, 1999, Öl auf Leinwand. Leinwand, abstrakte Komposition, unten rechts signiert und datiert 'Asuman 99', rückseitig am Rahmen der Leinwand handschriftliche Titel, Jahres und Ortsangabe sowie Signatur 'Asuman Hasircioglu / Köln', Maße: H. 110 cm, B.80 cm, partielle Abnutzngsspuren. Varenr: 4695433 DKK 2.975 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-06-2017 19:44:00 DKK 483
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred. Akryl på lærred. Komposition, Niels Davernum f. 1958. Signeret. 100 x 190 cm. UR. Varenr: 4684001 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-06-2017 20:06:00 DKK 4.000
Elsabeth Kloster Palm. Komposition. Akryl på lærred. Komposition af Elsabeth Kloster Palm (f. 1941). Akryl på lærred. Sign. Elsabeth. 70 x 90 cm. UR. Varenr: 4686628 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 20:18:00 DKK 300
Elsabeth Kloster Palm. Komposition. Akryl på lærred. Komposition af Elsabeth Kloster Palm (f. 1941). Akryl på lærred. Sign. Elsabeth. 60 x 80 cm. UR. Varenr: 4686619 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-06-2017 20:20:00 DKK 300
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Green Island'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Green Island'. 'Green Island' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 100x100 cm. U.R Varenr: 4697682 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 28-06-2017 20:39:00 DKK 400
Eva Rowley, olie på lærred, motiv med enhjørning
Eva Rowley, olie på lærred, motiv med enhjørning. Motiv med enhjørning af Eva Rowley, olie på lærred, sign. ER, 70x70 cm. (74,5x74,5 cm). Varenr: 4686536 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 10:47:00 DKK 325
Eva Rowley, olie på lærred, 'Eros'
Eva Rowley, olie på lærred, 'Eros'. 'Eros' af Eva Rowley, olie på lærred, sign. ER, 68x48 cm. (72x52 cm). Varenr: 4686541 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2017 12:05:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, olie på lærred, Afrodite's fødsel
Ubekendt kunstner, olie på lærred, Afrodite's fødsel. Afrodite's fødsel, af ubekendt kunstner, olie på lærred, usign. 90 x 170 cm (94 x 174 cm). Varenr: 4701822 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2017 12:44:00 DKK 300
Joanna Holmen, akryl på lærred, skovparti, cd
Joanna Holmen, akryl på lærred, skovparti, cd. Skovparti af Joanna Holmen (født 1966). Akryl på lærred. Sign. Joanna Holmen samt dateret 2013. 66 x 81 cm. Uindrammet. Varenr: 4678848 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 29-06-2017 12:57:00 DKK 300
Niels Noel Luis Christensen. Komposition, akryl på lærred (3)
Niels Noel Luis Christensen. Komposition, akryl på lærred (3). Niels Noel Luis Christensen f.1970. Akryl på lærred. Tredelt komposition, signerede. 50 x 50 cm. UR. Varenr: 4690505 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2017 15:09:00 DKK 300
Lene Lemaitre. Komposition
Lene Lemaitre. Komposition. Lene Lemaitre. Komposition betitlet "Breakout and Workout 16". Akryl på lærred. Signeret samt betegnet på bagside. 100 x 150 cm. Uindrammet. Varenr: 4704388 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 16:55:05 DKK 300
Niels Noel Luis Christensen, komposition, akryl på lærred
Niels Noel Luis Christensen, komposition, akryl på lærred. Niels Noel Luis Christensen f.1970. Akryl på lærred, komposition, h.110 x 80 cm. UR. Varenr: 4695733 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2017 17:07:00 DKK 300
Helle Malling Beck. To kompositioner, olie på lærred, 2003 og 2004 (cd) (2)
Helle Malling Beck. To kompositioner, olie på lærred, 2003 og 2004 (cd) (2). Helle Malling Beck f. 1956. To kompositioner, olie på lærred. Sign. samt dateret verso Helle Malling Bech hhv. 2003 og 2004. Begge uindr. 150 x 120 cm. og 150 x 60 cm. (2) Varenr: 4703827 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 17:31:00 DKK 325
Andrzej Danielski, Acryl auf Leinwand, 'Ohne Titel'
Andrzej Danielski, Acryl auf Leinwand, 'Ohne Titel'. Acryl auf Leinwand, 'Ohne Titel' von Andrzej Danielski, rückseitig signiert und datiert '2015' 100cm x 120cm Varenr: 4704129 DKK 2.975 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-06-2017 17:46:02 DKK 781
Bente Gammelgaard. Komposition med huse, mixed-media på lærred
Bente Gammelgaard. Komposition med huse, mixed-media på lærred. Bente Gammelgaard f. 1943. Komposition med huse, mixed-media på lærred. Sign. med monogram samt sign. og dateret på bagside Bente Gammelgaard 17. 80 x 100 cm uindrammet. Varenr: 4666624 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-06-2017 18:08:00 DKK 300
 1 2 3 4 5  >>