Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, parafrase af Gustav Klimt
Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, parafrase af Gustav Klimt. Parafrase af Gustav Klimt af Grethe Krarup Hansen, akryl på lærred, signeret monogram. 130 x 59 cm. (134 x 63 cm). Varenr: 3484813 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2014 13:33:06 DKK 325
Ib Eisner, olja (bus)
Ib Eisner, olja (bus). Ib Eisner 1925-2003. Olja på duk, signerad, även verso. 22 x 16 cm. (29 x 23 cm.) Varenr: 3489992 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-07-2014 13:39:02 DKK 285
Okänd konstnär. Akryl på duk
Okänd konstnär. Akryl på duk. Okänd konstnär. Akryl på duk. 100x100 cm. Ej ramad. Varenr: 3481579 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-07-2014 16:30:00 DKK 244
Ubekendt kunstner, mixed media, komposition
Ubekendt kunstner, mixed media, komposition . Figurkomposition af ubekendt kunstner, mixed media på lærred. Sign. 45 x 38 cm (50 x 44). Varenr: 3460517 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 29-07-2014 18:12:00 DKK 300
Antoni Adamski, cd. Komposition m. kvinde.
Antoni Adamski, cd. Komposition m. kvinde. . Antoni Adamski f.1955 cd. Komposition m. kvinde model. Akryl på lærred. Sign. Adamski. Mål ca. 80 x 60 cm., (84 x 64 cm.) Varenr: 3491387 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-07-2014 18:19:00 DKK 375
Göte Hultqvist, 2 st, akvareller (2)
Göte Hultqvist, 2 st, akvareller (2). Göte Hultqvist, 2 st, akvareller. Flicka. Signerad GH -79. 25 x 18. Landskap. Signerad GH -59. 16 x 23. Varenr: 3492124 DKK 652 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-07-2014 18:42:00 DKK 244
Fredrico de Albinini, Making Dress, blandteknik
Fredrico de Albinini, Making Dress, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, Making Dress. Foto samt akryl på duk. Mått: 40x63 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som ... Varenr: 3492881 DKK 1.222 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-07-2014 18:59:00 DKK 285
Fritz Sundberg, Norrlandsmotiv, olja på pannå
Fritz Sundberg, Norrlandsmotiv, olja på pannå. Fritz Sundberg (1900-tal). Norrlandsmotiv. Olja på pannå. Signerad samt daterad -22. Bildmått: 47 x 43 cm. Ramad. Varenr: 3473037 DKK 652 SE, Örebro, Aspholmen 29-07-2014 19:19:00 DKK 244
Niels Davernum, Komposition
Niels Davernum, Komposition . Niels Davernum f. 1958. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Davernum, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3489595 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-07-2014 19:28:00 DKK 1.350
V. Courbier, Gemälde
V. Courbier, Gemälde. Gemälde, 'Pianist', Mischtechnik auf Hartfaserplatte, von V. Courbier, rechts unten signiert und datiert 'V. Courbier 52', 60 x 73 cm Varenr: 3474946 DKK 1.119 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-07-2014 19:53:00 DKK 410
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, akryl på lærred, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. U.R. 120 x 40 cm. Varenr: 3444413 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2014 20:00:00 DKK 400
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition, olie på lærred
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition, olie på lærred. Abstrakt komposition, ubekendt kunstner. Sign. J. Krohn. Olie på lærred. 60 x 80 cm. (74 x 94 cm). Varenr: 3489670 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2014 20:26:00 DKK 325
Göte Hultqvist, akvarell
Göte Hultqvist, akvarell. Göte Hultqvist, akvarell. Hav. 55 x 75cm. Varenr: 3485186 DKK 652 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-07-2014 20:39:00 DKK 244
Jørgen Bæk. 'Hymne til skønheden'
Jørgen Bæk. 'Hymne til skønheden'. Jørgen Bæk. (født 1938). 'Hymne til skønheden'. Akryl på lærred. Sign. Bæk samt signeret, dateret og betitlet på bagsiden. Nr. 1349. 80 x 80 cm. Uden ramme. Varenr: 3491458 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-07-2014 20:48:00 DKK 325
Fredrico de Albinini, Grace Jones, blandteknik
Fredrico de Albinini, Grace Jones, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, Grace Jones. Foto, akryl samt förgylld slagmetall. Mått: 60x60 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har ... Varenr: 3492887 DKK 1.630 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-07-2014 20:59:00 DKK 244
Fredrico de Albinini, Control you life, blandteknik
Fredrico de Albinini, Control you life, blandteknik. Monsineur Albinini, blandteknik, "With this I will control Your life", foto samt akryl på djup duk. 90x70 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men ... Varenr: 3493061 DKK 1.630 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-07-2014 21:05:00 DKK 387
Karl Peter Olsvig Andersen, landskab fra Grønland, akvarel
Karl Peter Olsvig Andersen, landskab fra Grønland, akvarel. Karl Peter Olsvig Andersen f. 1933, landskab fra Grønland, akvarel på papir, sign. K. P. Andersen, 30 x 40 cm. (40 x 50 cm.) Varenr: 3491009 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 12:43:00 DKK 300
Fredrico de Albinini, Great Men, blandteknik
Fredrico de Albinini, Great Men, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, Great Men, Churchill, Einstein, Roosvelt, Larry Elison, Richard Branson, Einstein, Mark Zuckerberg, Carlos Slim Helu. Foto, akryl. Mått: 140x70 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i ... Varenr: 3494430 DKK 1.630 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 18:30:00 DKK 244
Fredrico de Albinini, Julia Roberts, blandteknik
Fredrico de Albinini, Julia Roberts, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, I´m just a girl. Foto samt akryl på duk. Mått: 100x50 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som ... Varenr: 3493073 DKK 1.630 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 18:59:00 DKK 265
Bent Lauridsen. Læsende pige. Olie på lærred. cd
Bent Lauridsen. Læsende pige. Olie på lærred. cd. Bent Lauridsen (f. 1926). Læsende pige. Olie på lærred. Sign. 70 x 60 (81 x 71) cm. Hidrører fra boet efter en privatsamler. Varenr: 3449071 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2014 19:29:00 DKK 325
Ulf Berg, triptyk, akryl på duk (3) (BUS)
Ulf Berg, triptyk, akryl på duk (3) (BUS). Ulf Berg, f. -53, Norge. Triptyk, akryl på duk. Abstrakta kompositioner. Samtliga signerade med kulspetspenna a tergo. Oramade 89 x 116 cm. Utbildning: Skånska Målarskolan Malmö, Ny Carlsberg Glyptotek København, Det Kongelige Danske Kunstakademiet København. Stipendier: Bland annat; Danska ... Varenr: 3491976 DKK 2.852 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-07-2014 19:30:00 DKK 306
Fredrico de Albinini, Coco Chanel, blandteknik
Fredrico de Albinini, Coco Chanel, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, Coco Chanel. Foto, akryl på duk. Mått: 140x84 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har arbetat som fotograf i ... Varenr: 3493084 DKK 652 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 19:59:00 DKK 244
Kunst-zwischen den Zeilen, akrylmaleri i 4 dele, 'Blick um Blick' (4)
Kunst-zwischen den Zeilen, akrylmaleri i 4 dele, 'Blick um Blick' (4). Akryl/lak på lærred, 'Blick um Blick' af Kunst-zwischen den Zeilen, signeret. 150 x 50 cm. (Enkeltmål) (4) Varenr: 3463984 DKK 8.203 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2014 20:10:00 DKK 5.966
Carl Gunne, olja på duk (BUS)
Carl Gunne, olja på duk (BUS). Carl Gunne, 1893-1979, olja på duk. Motiv av troligtvis Västekusten. Signerad. 34 x 55. Varenr: 3463021 DKK 978 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-07-2014 20:37:00 DKK 244
Kunst-zwischen den Zeilen, akrylmaleri i 3 dele, 'Zwielicht' (3)
Kunst-zwischen den Zeilen, akrylmaleri i 3 dele, 'Zwielicht' (3). Akryl på lærred, 'Zwielicht' af Kunst-zwischen den Zeilen, med monogram og dateret '2012'. 70 x 60 (enkeltmål) (3) Varenr: 3463989 DKK 8.203 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2014 20:40:00 DKK 2.983
Björn Beniston, akryl på lærred, 'Min ven'
Björn Beniston, akryl på lærred, 'Min ven' . 'Min ven' af Björn Beniston (f. 1951), akryl på lærred. Sign. og dateret Björn Beniston 2014 bag på lærredet. 90 x 70 cm. U.R. Varenr: 3489114 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-07-2014 20:46:00 DKK 325
Fredrico de Albinini, Julia Roberts, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, Julia Roberts. Foto, akryl samt förgylld slagmetall. Mått: 90x73 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har ... Varenr: 3493089 DKK 1.630 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 20:59:00 DKK 265
Jørgen Greve. Komposition. pastel på papir.
Jørgen Greve. Komposition. pastel på papir. . Komposition af Jørgen Greve. Sign. Greve 99. Pastel på papir. 37 x 36 cm. (52 x 42 cm.) Varenr: 3461481 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2014 11:18:01 DKK 300
Anette Raarup, akryl på lærred, 'Vejen op fra det ubevidste hav I'
Anette Raarup, akryl på lærred, 'Vejen op fra det ubevidste hav I'. 'Vejen op fra det ubevidste hav' af Anette Raarup, akryl på lærred, signeret AR. U.R. 80 x 100 cm. Varenr: 3486934 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2014 12:24:57 DKK 325
Ubekendt kunstner. Figurkomposition. Kaffe på papir. (2)
Ubekendt kunstner. Figurkomposition. Kaffe på papir. (2) . To figurkompositioner af ubekendt kunstner. Signeret Tronberg 03. kaffe på papir. 30 x 22 cm. Indrammet. (2) Varenr: 3461451 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2014 13:17:00 DKK 300
 1 2 3  >>