Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Henrik Westergaard. Akryl og spray på lærred. 'Far & Søn',
Henrik Westergaard. Akryl og spray på lærred. 'Far & Søn',. 'Far & Søn', af Henrik Westergaard (f. 1962). Akryl og spray på lærred. Signeret på bagsiden. Hewart.dk. Værket måler 101 x 129 cm med en dybde på 4,5 cm. Uden ramme. Varenr: 4251092 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 12:42:00 DKK 325
Signe Adrian. Akryl på lærred. 'Pandehår', cd
Signe Adrian. Akryl på lærred. 'Pandehår', cd. 'Pandehår', af Signe Adrian, cd. F. 1963. Sign. på bagside Signe Adrian 2009. Akryl på lærred. 80 x80 cm. Varenr: 4251077 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 14:42:00 DKK 350
Henrik Seiersen. Akryl på lærred. Vi er lige 4 (cd)
Henrik Seiersen. Akryl på lærred. Vi er lige 4 (cd). 'Vi er lige 4', af Henrik Seiersen f. 1953. Akryl på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Seier 2016. 100 x 100 cm. UR Varenr: 4251974 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 14:43:00 DKK 1.100
Lars Birk. 'A day in the forest', Akryl på lærred,cd
Lars Birk. 'A day in the forest', Akryl på lærred,cd. 'A day in the forest' af Lars Birk. , Akryl på lærred, Sign. samt dateret på bagsiden Lars Birk 2009, 100 x 80 cm. Varenr: 4251563 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 14:56:00 DKK 375
Johny Martin, akryl på lærred, komposition
Johny Martin, akryl på lærred, komposition . Komposition af Johny Martin, akryl på lærred. Sign. Johny Martin-15 bag på lærredet. 77 x 92 cm. U.R. Varenr: 4219775 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-05-2016 18:46:00 DKK 300
Bodil Bach Pedersen, akryl på lærred, 'Oven over alting'
Bodil Bach Pedersen, akryl på lærred, 'Oven over alting'. 'Oven over alting' af Bodil Bach Pedersen, akryl på lærred. Sign. monogram 2015. 60 x 80 cm. U.R Varenr: 4227498 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-05-2016 19:27:00 DKK 300
Rolf Berndtsson - Oljemålning BUS
Rolf Berndtsson - Oljemålning BUS. Rolf Berndtsson - Oljemålning. Skogsparti. Olja på duk. Signerad Rolf Berndtsson. 94x64 cm (109x80 cm) BUS Varenr: 4242141 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 02-05-2016 19:31:00 DKK 242
Ubekendt kunstner. Mix media på lærred
Ubekendt kunstner. Mix media på lærred. Ubekendt kunstner. Mix media på lærred. 50 x 150 cm. Monteret på 30mm bred blindramme. Varenr: 4248779 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-05-2016 19:36:00 DKK 325
Pia Birgitte Stenderup, figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup, figurkomposition. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup, f. 1968, akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 90x40 cm. U.R. Varenr: 4250899 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 19:46:00 DKK 450
Peter Hu, 21. århundrede. Akryl på lærred
Peter Hu, 21. århundrede. Akryl på lærred. Peter Hu, 21. århundrede. Abstrakt komposition. Sign. Peter Hu. Akryl på lærred. Indrammet. 90 x 120 (95 x 125) cm. Varenr: 4247773 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-05-2016 19:49:00 DKK 300
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Seyschellen Island'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Seyschellen Island'. 'Seyschellen Island' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 100x100 cm. U.R. Varenr: 4248172 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 19:58:00 DKK 800
Eva Mahony, akryl på lærred, komposition.
Eva Mahony, akryl på lærred, komposition. . Komposition af Eva Mahony (f. 1959). Akryl på lærred. Sign. Mahony. 80 x 80 cm. UR Varenr: 4233395 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 20:00:00 DKK 800
Van Mick. 'Uden titel', akryl på lærred
Van Mick. 'Uden titel', akryl på lærred . 'Uden titel' af Van Mick (F. 1968), akryl på lærred, sign. monogram. 40 x 120 cm. Uden ramme. Varenr: 4251612 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-05-2016 20:04:00 DKK 325
Erling Askjær Jørgensen. 'Hun har katten'. Akryl på lærred
Erling Askjær Jørgensen. 'Hun har katten'. Akryl på lærred. Erling Askjær Jørgensen (f. 1933). 'Hun har katten'. Akryl på lærred. Sign. E. 60 x 80 cm. (65 x 85 cm). Som tidligere folketingsmedlem og selvstændig erhvervsdrivende har kunsten ikke altid været det primære fokus, men i sine senere år har Erling Askjær Jørgensen helliget sig til malerkunsten. ... Varenr: 4239300 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-05-2016 20:10:00 DKK 300
Erling Askjær Jørgensen. 'Hulefolk 5.' Akryl på lærred
Erling Askjær Jørgensen. 'Hulefolk 5.' Akryl på lærred. Erling Askjær Jørgensen (f. 1933). 'Hulefolk 5.' Akryl på lærred. Sign. E. 80 x 60 cm. UR.Som tidligere folketingsmedlem og selvstændig erhvervsdrivende har kunsten ikke altid været det primære fokus, men i sine senere år har Erling Askjær Jørgensen helliget sig til malerkunsten. Han arbejder med... Varenr: 4226949 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-05-2016 20:10:00 DKK 300
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. Pia Birgitte. 80 x 100 cm. Uden ramme. Varenr: 4060939 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 02-05-2016 20:14:00 DKK 375
Van Mick. 'Uden titel', akryl på lærred . 'Uden titel' af Van Mick (F. 1968), akryl på lærred, sign. monogram. 40 x 120 cm. Uden ramme. Varenr: 4251613 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-05-2016 20:14:00 DKK 350
Tut Hagbart, cd. Figur komposition,: 'Eat', 100 x 100 cm.
Tut Hagbart, cd. Figur komposition,: 'Eat', 100 x 100 cm.. Tut Hagbart (1943-2014). Figur komposition 'EAT'. Akryl på lærred. Signeret Tut. Mål hhv: 100 x 100 cm. UR. Varenr: 4107608 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-05-2016 20:16:00 DKK 325
Eva Mahony, akryl på lærred, komposition. . Komposition af Eva Mahony (f. 1959). Akryl på lærred. Sign. Mahony. 80 x 80 cm. UR Varenr: 4233396 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 20:30:00 DKK 625
Oidentifierad konstnär, oljemålning
Oidentifierad konstnär, oljemålning. Oidentifierad konstnär, oljemålning. Skogsparti. Otydligt signerad. 85x65 cm (102-82 cm) Varenr: 4242137 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 02-05-2016 20:31:00 DKK 242
Saline. 'Sometimes all a person needs is a hand to hold and a heart to understand', akryl på lærred
Saline. 'Sometimes all a person needs is a hand to hold and a heart to understand', akryl på lærred. 'Sometimes all a person needs is a hand to hold and a heart to understand' af Saline (2000-tallet). Akryl på lærred. Sign. Saline. 100 x 150 cm. Uden ramme. Varenr: 4237421 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-05-2016 20:32:00 DKK 1.100
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Den stumme, den døve og den blinde'
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Den stumme, den døve og den blinde'. 'Den stumme, den døve og den blinde' af Lena Smirnova, sign. LS samt sign. og betitlet på bagsiden, 'Den stumme, den døve og den blinde', Lena Smirnova 2016, 40x90 cm. U.R. Varenr: 4252638 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 11:56:00 DKK 550
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Nach Østen'
Lena Smirnova, akryl på lærred, 'Nach Østen' . 'Nach Østen' af Lena Smirnova, akryl på lærred, sign. LS 14 samt sign og betitlet på bagsiden, ''Nach Østen', Lena Smirnova 2014. 60x80 cm. U.R. Varenr: 4242605 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 12:38:00 DKK 300
Marianne Markussen, relief, komposition med bedende hænder (cd)
Marianne Markussen, relief, komposition med bedende hænder (cd). komposition med bedende hænder af Marianne Markussen (1960-2014), relief, blandform på plade. Sign. monogram MM på bagside. 55 x 41 cm U.R. Varenr: 4174256 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-05-2016 14:03:12 DKK 300
Ubekent kunstner. Lakeret of forgyldt træ. Komposition med elskende par
Ubekent kunstner. Lakeret of forgyldt træ. Komposition med elskende par. Komposition med elskende par, af ubekendt kunstner. Lakeret of forgyldt træ indlagt med perlemor. Ubekendt sign. 60 x 90 cm. Varenr: 4224625 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 15:07:00 DKK 300
Otto Pankok, litografi, titel: Passia
Otto Pankok, litografi, titel: Passia . Otto Pankok (1893-1966), 'Passia', kultegning, limiteret 7/170, signeret med 'Otto Pankok' nederst til højre, rammen fremstår med svage afslag (se billederne). Billedmål ca. 59 x 63 cm. Rammemål ca.: 72 x 82. Varenr: 4239537 DKK 8.955 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-05-2016 16:17:19 DKK 5.970
Erling Askjær Jørgensen og Ubekendt Kunstner, olie / akryl på lærred, 'Gigantium blomst' og komposition (2)
Erling Askjær Jørgensen og Ubekendt Kunstner, olie / akryl på lærred, 'Gigantium blomst' og komposition (2). 'Gigantium blomst' og komposition af Erling Askjær Jørgensen f. 1933 og Ubekendt Kunstner, olie / akryl på lærred, sign. 80x60 cm. (84x64 cm). (2) Varenr: 4251320 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 16:48:08 DKK 300
Ubekendt kunstner, olie på lærred, Italiensk kystparti
Ubekendt kunstner, olie på lærred, Italiensk kystparti . Ubekendt kunstner: Oliemaleri med motiv af italiensk kystparti, 102 x 77 cm. (119 x 93) cm. Varenr: 4232111 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-05-2016 17:14:34 DKK 300
Frank Monrad Christensen. Olie på lærred
Frank Monrad Christensen. Olie på lærred. Frank Monrad Christensen, f. 1966. Komposition betitlet 'The Forces of the Childhood Awakens'. Olie på lærred. 80 x 60 cm. Varenr: 4242745 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-05-2016 19:17:00 DKK 300
Jan Toft. Akryl på lærred
Jan Toft. Akryl på lærred. Jan Toft. Figurkomposition. Sign. Toft. Akryl på lærred. Toft. 100 x 50 cm. Varenr: 4242747 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-05-2016 19:21:00 DKK 425
 1 2 3 4 5  >>