Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Marianne Markussen, 'Jesus Kristus', Acrylgemälde, 2014
Marianne Markussen, 'Jesus Kristus', Acrylgemälde, 2014. Marianne Markussen, 'Jesus Kristus', Acrylgemälde, Acryl auf Leinwand, 2014, 80 x 80 cm, verso signiert, bezeichnet und datiert. Ungerahmt. Varenr: 3726918 DKK 1.120 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-03-2015 19:07:00 DKK 299
Benno Arzt, akryl på duk
Benno Arzt, akryl på duk. Benno Arzt, f. 1941. "Storebror ser dig". Akryl på duk. Signerad och daterad -09- 100x80 cm. Varenr: 3776022 DKK 2.796 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-03-2015 19:15:00 DKK 659
Alf Pedersen. 130 x 130 cm
Alf Pedersen. 130 x 130 cm. Alf Pedersen f. 1973. Akryl på lærred. Komposition, uden titel. Sign Alf Pedersen samt dat. 2014. Mål: 130 x 130 cm. U.R. Varenr: 3680339 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-03-2015 19:24:00 DKK 6.000
Benno Arzt, akryl på duk
Benno Arzt, akryl på duk. Benno Arzt, f. 1941. "Blyg flicka". Akryl på duk. Signerad och daterad -13. 100x100 cm. Varenr: 3776340 DKK 3.195 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-03-2015 19:30:00 DKK 679
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred . Komposition af Niels Davernum (f. 1958). Akryl på lærred. Sign. Davernum 2015, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3764033 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-03-2015 19:30:00 DKK 2.200
Benno Arzt, akryl på duk
Benno Arzt, akryl på duk. Benno Arzt, f. 1941. "Future Dreams". Akryl på duk. Signerad och daterad -09. 100x100 cm. Varenr: 3776353 DKK 3.195 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-03-2015 19:40:00 DKK 659
Antoni Adamski. Komposition med model
Antoni Adamski. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm, indrammet. Se kunstnerprofil her Varenr: 3771523 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-03-2015 19:42:00 DKK 1.100
Pia Birgitte. Figurkomposition, akryl på lærred
Pia Birgitte. Figurkomposition, akryl på lærred. Figurkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, signeret Pia Birgitte. 90 x 70 cm. Uindrammet. Varenr: 3706113 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 29-03-2015 19:44:00 DKK 525
Benno Arzt, akryl på duk
Benno Arzt, akryl på duk. Benno Arzt, f. 1941. "Tulipanträdet". Akryl på duk. Signerad och daterad -08. 100x100 cm. Varenr: 3776378 DKK 3.195 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-03-2015 19:50:00 DKK 739
Ingrid Duch, grafiskt tryck s k collografi, 'Hund og Engel'
Ingrid Duch, grafiskt tryck s k collografi, 'Hund og Engel'. Ingrid Duch f. 1958, collografi, blyertssignerad, daterad och numr. E.T. 1/1. Betitlad 'Hund og Engel'. Bladmått: 36 x 55 cm (53x70 cm). Varenr: 3728624 DKK 1.917 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-03-2015 19:56:00 DKK 240
Tomas Lacke, När jag blundar,
Tomas Lacke, När jag blundar, . Tomas Lacke, född 1976. "När jag blundar", akryl och sprayfärg på duk 100x150 cm Signerad. Tomas Lacke Stockholmsbaserad, självlärd konstnär som presenterade sina första verka verk i officiella sammanhang i slutet av 90-talet och idag har en världsomspännande kundkrets. Han var en av ... Varenr: 3763908 DKK 2.396 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-03-2015 19:57:00 DKK 439
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred . Komposition af Niels Davernum (f. 1958). Akryl på lærred. Sign. Davernum 2015, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3781594 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-03-2015 20:00:00 DKK 700
Benno Arzt, akryl på duk
Benno Arzt, akryl på duk. Benno Arzt, f. 1941. "Förvandlingen". Akryl på duk. Signerad. 100x100 cm. Varenr: 3776391 DKK 3.195 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-03-2015 20:00:00 DKK 739
Benno Arzt, akryl på duk
Benno Arzt, akryl på duk. Benno Arzt, f. 1941. "Fiona". Akryl på duk. Signerad. 120x100 cm. Varenr: 3776409 DKK 3.594 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 29-03-2015 20:10:00 DKK 799
Niels Davernum, komposition, akryl på lærred . Komposition af Niels Davernum (f. 1958). Akryl på lærred. Sign. Davernum 2015, Mål: 98 x 191 cm. Varenr: 3781593 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-03-2015 20:30:00 DKK 300
Dubravko Galic, olie på lærred, 'Asylum'
Dubravko Galic, olie på lærred, 'Asylum'. 'Asylum' af Dubravko Galic f. 1996, olie på lærred, sign og betitlet på bagsiden 'Asylum' Dubravko Galic 2013, 140x100 cm. U.R. Varenr: 3751843 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-03-2015 20:57:00 DKK 350
Bodil Bach Pedersen, Acrylgemälde
Bodil Bach Pedersen, Acrylgemälde. Bodil Bach Pedersen, Acrylgemälde, Acryl auf Leinwand, 60 x 50 cm, unten rechts Initialen, verso signiert. Varenr: 3726885 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-03-2015 09:18:00 DKK 299
Søs Arnum, 'Love Eva!', Acrylgemälde
Søs Arnum, 'Love Eva!', Acrylgemälde. Søs Arnum, 'Love Eva!', Acrylgemälde, Mixed Media auf Leinwand, 90 x 120 cm, rechts unten signiert mit 'Søs A'. Varenr: 3727059 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-03-2015 10:09:00 DKK 336
Tage Larsen, akryl på lærred, komposition
Tage Larsen, akryl på lærred, komposition. Komposition af Tage Larsen, f. 1939, cd, akryl på lærred, sign. TL, 80x80 cm. U.R. Varenr: 3778514 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2015 11:53:16 DKK 325
Walter Linis, figurkomposition, olie på lærred, Sfære
Walter Linis, figurkomposition, olie på lærred, Sfære. Figurkomposition, Sfære, olie på lærred, Walter Linis født 1930, sign. og dat. Walter Linis 15, 60 x 80 cm. (64 x 84) Varenr: 3778021 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 12:41:00 DKK 300
Walter Linis, figurkomposition, olie på lærred, Piano
Walter Linis, figurkomposition, olie på lærred, Piano. Figurkomposition, Piano, olie på lærred, Walter Linis født 1930, sign. og dat. Walter Linis 15, 60 x 80 cm. (64 x 84) Varenr: 3775711 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 12:50:00 DKK 400
Ove Torp, 'Runde former', Acrylgemälde, 2009
Ove Torp, 'Runde former', Acrylgemälde, 2009. Ove Torp, 'Runde former', Acrylgemälde, Acryl auf Leinwand, 2009, 60 x 50 cm, rechts unten signiert mit 'Torp', verso datiert und bezeichnet. Varenr: 3725893 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-03-2015 13:12:00 DKK 299
Marianne Markussen - 'Blodet og korset' Akryl på lærred
Marianne Markussen - 'Blodet og korset' Akryl på lærred. Marianne Markussen (1960 - 2014) - 'Blodet og korset'. Akryl på lærred. Sign og betitlet på bagsiden. UR 60 x 60 Varenr: 3679660 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2015 13:53:00 DKK 300
Jan Wolf. Akryl på lærred. 'New York' og 'Berlin'. (2)
Jan Wolf. Akryl på lærred. 'New York' og 'Berlin'. (2). 'New York' og 'Berlin' af Jan Wolf. Akryl på lærred, sign. J. Wolf. 20 X 60 cm. Varenr: 3724198 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2015 14:31:45 DKK 300
Finn Sigfusson. Akvarel på papir, motiv fra Fur
Finn Sigfusson. Akvarel på papir, motiv fra Fur. Finn Sigfusson. Akvarel på papir. Motiv fra Fur. Sign. FS., dateret 93. Rammemål 42x52 cm. Varenr: 3779166 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 30-03-2015 14:37:56 DKK 300
Walter Linis, figurkomposition, olie på lærred, Solfugl
Walter Linis, figurkomposition, olie på lærred, Solfugl. Figurkomposition, Solfugl, olie på lærred, Walter Linis født 1930, sign. og dat. Walter Linis 15, 80 x 60 cm. (84 x 64) Varenr: 3775715 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 14:50:00 DKK 300
Walter Linis, figurkomposition, olie på lærred, Dyr i Blåt
Walter Linis, figurkomposition, olie på lærred, Dyr i Blåt. Figurkomposition, Dyr i Blåt, olie på lærred, Walter Linis født 1930, sign. og dat. Linis og 15, 60 x 80 cm. (64 x 84) Varenr: 3766554 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 15:18:00 DKK 300
Viveke Wolfhagen, akryl på lærred, komposition
Viveke Wolfhagen, akryl på lærred, komposition. Komposition af Viveke Wolfhagen (f. 1953), akryl på lærred. Sign. VW 05 samt signeret og dateret Viveke Wolfhagen 2013 bag på lærred. 60 x 60 cm. U.R. Varenr: 3747907 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2015 15:21:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, akryl på lærred og plade, figurkompositioner (5)
Ubekendt kunstner, akryl på lærred og plade, figurkompositioner (5). Figurkompositioner af ubekendt kunstner, akryl på lærred og plade. Ét sign. MA. Rammemål 68 x 47 - 75 x 63 cm. Enkelte afskalninger og krakeleringer. (5) Varenr: 3688385 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2015 16:16:00 DKK 300
Ubekendt Kunstner, 21. Årh. Abstrakt komposition, olie på lærred.
Ubekendt Kunstner, 21. Årh. Abstrakt komposition, olie på lærred.. Abstrakt komposition, komposition i grønt, olie på lærred, usign. 78 x 58 cm. (82 x 62) Varenr: 3765696 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2015 16:20:00 DKK 300
 1 2 3 4 5  >>