Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne dekorativt maleri i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sussan Hyldgård f. 1961
Sussan Hyldgård f. 1961. Sussan Hyldgård, olie/akryl på lærred. Signeret. 50x60 cm UR. Varenr: 4690004 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 17:15:00 DKK 300
Majid Hoseini. Akryl på lærred. Komposition
Majid Hoseini. Akryl på lærred. Komposition. Majid Hoseini f. 1969 i Iran. Akryl på lærred. Komposition sign. Majid Hoseini mål 50 x 100 cm Varenr: 4685942 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 18:15:00 DKK 300
Pia Viborg. Figurkomposition. Mixed media
Pia Viborg. Figurkomposition. Mixed media. Pia Viborg. (f. 1964). Figurkomposition. Mixed media. 18 x 12 cm. (33 x 26 cm.) Varenr: 4689306 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-06-2017 18:45:00 DKK 325
Majid Hoseini. Akryl på lærred. Komposition. Majid Hoseini f. 1969 i Iran. Akryl på lærred. Komposition sign. Majid Hoseini mål 90 x 120 cm Varenr: 4699853 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 19:00:00 DKK 300
Marek Braun, 'Flash me!', 2017. Mischtechnik
Marek Braun, 'Flash me!', 2017. Mischtechnik . Marek Braun, 'Flash me!', 2017. Mischtechnik auf Leinwand. Verso gestempelt, signiert, datiert und betitelt. Maße: 40 x 40 cm. Varenr: 4662664 DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-06-2017 19:23:00 DKK 297
Antoni Adamski f.1955 cd,  Akryl på lærred. Komposition med model.
Antoni Adamski f.1955 cd, Akryl på lærred. Komposition med model.. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Varenr: 4697108 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 19:31:00 DKK 550
Antoni Adamski f.1955 cd, Akryl på lærred. Komposition med model.. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Varenr: 4697110 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2017 20:32:00 DKK 550
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred,'Dream Holidays'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred,'Dream Holidays'. 'Dream Holiday' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 90x90 cm. U.R Varenr: 4697658 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-06-2017 20:37:00 DKK 875
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '
Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt '. Jacorbert,Mischtechnik auf Papier, ' Frauenakt ', oben rechts signiert und datiert, Jacobert. 03. Blattmaß: 103 x 67 cm Varenr: 4681770 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-06-2017 13:45:00 DKK 335
Antoni Adamski f.1955 cd,  Akryl på lærred. Komposition med model
Antoni Adamski f.1955 cd, Akryl på lærred. Komposition med model. Antoni Adamski f.1955 cd, Komposition med model. Akryl på lærred. Mål 80 x 60 cm (84 x 64 cm) Varenr: 4697109 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-06-2017 19:32:00 DKK 325
Paul Erik Johansen. Mixed Media. Drivtømmer i ramme (2)
Paul Erik Johansen. Mixed Media. Drivtømmer i ramme (2). Paul Erik Johansen, (1935-2013). Mixed Media. Drivtømmer i ramme, To stk, Mål hhv; 52 x 31 cm og 57 x 41 cm. Proveniens: Kunstnerens dødsbo. (2) Varenr: 4689114 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 19:45:00 DKK 325
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Night Diamonds'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Night Diamonds'. 'Dream Diamonds' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 140x70 cm. U.R Varenr: 4697663 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-06-2017 19:52:00 DKK 600
Okänd konstnär, 2000-tal. Olja på duk. 150 x 220 cm.
Okänd konstnär, 2000-tal. Olja på duk. 150 x 220 cm.. Okänd konstnär, 2000-tal. Olja på duk. Liggande modell. Signerad "Created by my FADER". Oramad. 150 x 220 cm. Varenr: 4697315 DKK 1.530 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-06-2017 20:01:00 DKK 229
Aldo Lanciano. 'Un Giorno D'Agosto'' cd. 70x150 cm
Aldo Lanciano. 'Un Giorno D'Agosto'' cd. 70x150 cm . Aldo Lanciano F. 1942. Akryl på lærred. Komposition med maleri med kvinde samt solnedgang. Titel: 'Un Giorno D'Agosto'. Sign. Lanciano Aldo samt dateret 2000. 70x150 cm. (96x176cm.) Varenr: 4476356 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-06-2017 20:46:00 DKK 4.500
Elsabeth Kloster Palm. To kompositioner. Akryl på lærred (2)
Elsabeth Kloster Palm. To kompositioner. Akryl på lærred (2). To kompositioner af Elsabeth Kloster Palm (f. 1941). Akryl på lærred. Sign. EP. 50 x 50 cm (53,5 x 53,5 cm). (2) Varenr: 4700331 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-06-2017 12:13:46 DKK 300
Bozena Ossowski. 'Golden Lagoon', olie på lærred. cd
Bozena Ossowski. 'Golden Lagoon', olie på lærred. cd. 'Golden Lagoon', af Bozena Ossowski (f. 1964). . Olie på lærred. Sign. monogram. 100 x 100 cm. Certifikat udstedt af kunstneren medfølger. Varenr: 4700166 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2017 13:03:00 DKK 400
Iben Petersen  To figurkompositioner, akryl på lærred (2)
Iben Petersen To figurkompositioner, akryl på lærred (2). To figurkompositioner af Iben Petersen. Akryl på lærred, Sign ILP. 80 x 60 cm. ( 84 x 64 cm) (2) Varenr: 4700168 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2017 13:09:00 DKK 325
Ubekendt kunstner. Komposition. akryl på lærred.
Ubekendt kunstner. Komposition. akryl på lærred. . Komposition af ubekendt kunstner. Akryl på lærred, sign. Daniel Royer, Berlin, 65 x 58 cm. UR. Varenr: 4700178 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2017 13:39:00 DKK 300
Bozena Ossowski. Komposition, olie på lærred. cd
Bozena Ossowski. Komposition, olie på lærred. cd. Komposition af Bozena Ossowski (f. 1964). Olie på lærred. Sign. monogram. 100 x 100 cm. Varenr: 4700164 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2017 14:06:00 DKK 325
Majid Hoseini. Akryl på lærred. Komposition. Majid Hoseini f. 1969 i Iran. Akryl på lærred. Komposition sign. Majid Hoseini mål 50 x 100 cm Varenr: 4685944 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2017 14:24:00 DKK 300
Jette Nielsen, akryl på lærred. Blåt motiv med avis
Jette Nielsen, akryl på lærred. Blåt motiv med avis. Jette Nielsen f. 1958. Akryl på lærred, 'Blåt motiv med avis' signeret JN. Mål: 75 x 75 cm. (79 X 79) kunstnerprofil Varenr: 4700239 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2017 15:58:00 DKK 300
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Garden of love'
Bozena Ossowski, mixed-media på lærred, 'Garden of love'. 'Garden of love' af Bozena Ossowski f.1964, mixed-media på lærred, sign., certifikat udstedt af kunstneren medfølger, 100x100 cm. U.R Varenr: 4697668 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 26-06-2017 19:00:00 DKK 350
Sven Frøkjær jensen - ´Fighting in the moonlight´. (cd)
Sven Frøkjær jensen - ´Fighting in the moonlight´. (cd). Sven Frøkjær-Jensen født 1943. 'Fighting in the Moonlight', olie på plade, sign Sven, 46 x 54 cm. (cd) Varenr: 4700628 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-06-2017 19:52:00 DKK 325
Marek Braun, 'No Pussies!', 2017. Mischtechnik
Marek Braun, 'No Pussies!', 2017. Mischtechnik. Marek Braun, 'No Pussies!', 2017. Mischtechnik auf Leinwand. Verso gestempelt, signiert, datiert und betitelt. Maße: 40 x 40 cm. Varenr: 4662657

DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-06-2017 20:11:00 DKK 1.487
Pia Birgitte Stenderup. Blomsterkomposition, akryl på lærred
Pia Birgitte Stenderup. Blomsterkomposition, akryl på lærred. Blomsterkomposition af Pia Birgitte Stenderup (f. 1968), akryl på lærred, sign. PB. 80 x 80 cm. Uden ramme. Varenr: 4650552 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-06-2017 20:37:00 DKK 325
Dieter Röttger, Aquarell auf Papier, Ohne Titel
Dieter Röttger, Aquarell auf Papier, Ohne Titel. Dieter Röttger, Aquarell auf Papier, Ohne Titel unten recht signiert. Hinter Glas gerahmt. Maße: H. 96,5 cm. B. 71 cm. T. 3 cm. Altersgemäßer Zustand. Teilweise Bereibungen am Rahmen. Varenr: 4692138 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-06-2017 20:57:00 DKK 297
Marek Braun, 'Hello!', 2017. Mischtechnik
Marek Braun, 'Hello!', 2017. Mischtechnik. Marek Braun, 'Hello', 2017. Mischtechnik auf Leinwand. Verso gestempelt, signiert, datiert und betitelt. Maße: 40 x 40 cm. Varenr: 4662655 DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-06-2017 20:59:00 DKK 1.487
Peter Hu. Komposition. Olie på lærred (cd)
Peter Hu. Komposition. Olie på lærred (cd). Komposition af Peter Hu. Olie på lærred. Sign. Peter Hu. 120 x 90 cm (125 x 95 cm). (cd) Varenr: 4698519 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-06-2017 21:24:00 DKK 325
Freya, Öl auf Leinwand, Titel: PIGS  (2)
Freya, Öl auf Leinwand, Titel: PIGS (2) . Freja, Öl auf Leinwand, Titel: PIGS Unten recht signiert: Freya. Maße ca.: 40 x 40 x 4 cm. (2) Varenr: 4700054 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-06-2017 21:46:00 DKK 297
Majid Hoseini. Akryl på lærred. Komposition. Majid Hoseini f. 1969 i Iran. Akryl på lærred. Komposition sign. Majid Hoseini mål 50 x 100 cm Varenr: 4685946 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-06-2017 15:25:00 DKK 300
 1 2 3 4  >>