Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne tæpper i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Moderne tæppe, 266 x 172 cm
Moderne tæppe, 266 x 172 cm. Moderne tæppe udført af uld på bomuldsbund i blålige nuancer. Mål ca. 266 x 172 cm. Varenr: 4607757

DKK 4.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 22:43:00 DKK 2.600
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. 170x240 cm.
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. 170x240 cm.. Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. Udført i 100% ren ny uld på hørklæde. Mål: 240x240 cm. Fremstillet ved Linie Design. Varenr: 4697888

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-07-2017 11:44:00 DKK 1.150
Modern art tæppe, 240X168 cm.
Modern art tæppe, 240X168 cm.. Modern art tæppe, 240X168 cm. Varenr: 4683605

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 14:08:00 DKK 300
Moderne tæppe,  294x200 cm.
Moderne tæppe, 294x200 cm.. Moderne tæppe, uld på bomuld. 294x200 cm. Varenr: 4681190

DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 15:08:00 DKK 325
Moderne tæppe, 195 x 142 cm.
Moderne tæppe, 195 x 142 cm.. Moderne tæppe, uld på bomuld. 195 x 142 cm. Varenr: 4683828

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 17:15:00 DKK 1.550
Moderne tæppe,  245 x 175 cm.
Moderne tæppe, 245 x 175 cm.. Moderne tæppe, uld på bomuld. 245 x 175 cm. Varenr: 4683822

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 17:43:00 DKK 2.600
Moderne tæppe, Nepal. 301x248 cm.
Moderne tæppe, Nepal. 301x248 cm.. Moderne tæppe, Nepal. Uld på bomuld med kunstsilke på sort bundfarve. 301x248 cm. Varenr: 4682965

DKK 7.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 18:33:00 DKK 325
Moderne tæppe, Nepal. 235x175 cm.
Moderne tæppe, Nepal. 235x175 cm.. Moderne tæppe, Nepal. Uld på bomuld med kunstsilke. 235x175 cm. Varenr: 4681202

DKK 3.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 19:05:00 DKK 325
Moderne tæppe Nepal, 235x173 cm.
Moderne tæppe Nepal, 235x173 cm. . Moderne tæppe Nepal, uld på bomuld. 235x173 cm. Varenr: 4681188

DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 20:04:00 DKK 325
Teppich, 1950er Jahre
Teppich, 1950er Jahre. Teppich, 1950er Jahre, Wolle, geometrisches Muster in Gelb und Rot auf schwarzem Grund, 153 x 103 cm, altersgemäße Gebrauchsspuren, partiell kleine Farbunterschiede. Varenr: 4569339 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-07-2017 20:21:00 DKK 297
Moderne tæppe Nepal, 249x172 cm.
Moderne tæppe Nepal, 249x172 cm.. Moderne tæppe Nepal, uld på bomuld med kunstsilke. 249x172 cm. Varenr: 4682949

DKK 3.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-07-2017 12:37:00 DKK 300
Moderne tæppe Nepal, 246 x 173 cm.
Moderne tæppe Nepal, 246 x 173 cm.. Moderne tæppe Nepal, uld på bomuld med kunstsilke. 246 x 173 cm. Varenr: 4683820

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-07-2017 14:35:00 DKK 300
Koskindstæppe. Patchwork, 213 x 151 cm.
Koskindstæppe. Patchwork, 213 x 151 cm.. Koskind. Rustikt patchwork tæppe af brasiliansk koskind. håndlavet i Indien. Mål ca. 213 x 151 cm. Varenr: 4716814

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-07-2017 20:41:41 DKK 325
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Quadrata Mustard. 170x240 cm.
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Quadrata Mustard. 170x240 cm.. Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Quadrata Mustard. Udført i 100% ren ny uld. Mål: 170x240 cm. Fremstillet ved Linie Design. Varenr: 4697900

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-07-2017 20:43:27 DKK 850
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. 170x240 cm.. Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. Udført i 100% ren ny uld på hørklæde. Mål: 240x240 cm. Fremstillet ved Linie Design. Varenr: 4697890

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-07-2017 20:47:00 DKK 525
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Quadrata Grey. 170x240 cm.
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Quadrata Grey. 170x240 cm.. Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Quadrata Grey. Udført i 100% ren ny uld. Mål: 170x240 cm. Fremstillet ved Linie Design. Varenr: 4697915

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-07-2017 21:08:07 DKK 1.100
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 90 cm.
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 90 cm.. Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Multifarvet. Ø 90 cm. Varenr: 4600489

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-07-2017 21:09:14 DKK 425
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Quadrata Mustard. 170x240 cm.. Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Quadrata Mustard. Udført i 100% ren ny uld. Mål: 170x240 cm. Fremstillet ved Linie Design. Varenr: 4697902

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017 19:50:00 DKK 300
Persisk Keshan tæppe, 425 x 315 cm
Persisk Keshan tæppe, 425 x 315 cm. Persisk Keshan tæppe, 425 x 315 cm. Håndknyttet. Luv af uld på bund af bomuld. Rund medaljon på lys blå bund. Bred hovedbort i anden farve. Rigt ornamenteret med florale arabesker, blomster- og bladranker, samt 'shah abbas' palmetter. Beige, sand-, blå, grønne, gule, rødbrune og brune ... Varenr: 4706260

DKK 15.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017 12:55:14 DKK 9.200
Moderne Kelim, 240x176 cm.
Moderne Kelim, 240x176 cm.. Moderne Kelim, uld på bomuld 240x176 cm. Varenr: 4681193

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017 16:06:00 DKK 300
Ryatæppe, 1970'erne
Ryatæppe, 1970'erne. Ryatæppe, 1970'erne. 195 x 140 cm. Brugsspor; pletter. Varenr: 4711369 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017 18:08:00 DKK 300
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 222 x 162 cm
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 222 x 162 cm. Teppich, Wolle auf Baumwolle mit rechteckigen Mustern. Maße: 222 x 162 cm. Altersgemäße Zustand mit Gebrauchspuren. Der Teppich ist reinigunsbedürftig. Varenr: 4725550 DKK 1.487 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017 19:55:00 DKK 297
Woolmark. Moderne tæppe, 240 x 168 cm
Woolmark. Moderne tæppe, 240 x 168 cm. Woolmark. Moderne tæppe, 240 x 168 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte trykmærker. Varenr: 4717291 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017 13:39:00 DKK 300
Konvolut Teppiches, Indien, Wolle auf Baumwolle, (3)
Konvolut Teppiches, Indien, Wolle auf Baumwolle, (3). Teppiches, Indien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. Maße ca: 200 x 140 + 160 x 90 + 140 x 70 H. 1,5 cm. (3) Varenr: 4725846

DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2017 14:54:46 DKK 1.041
Konvolut Teppiches, Indien, Wolle auf Baumwolle (2)
Konvolut Teppiches, Indien, Wolle auf Baumwolle (2). Teppiches, Indien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. Maße ca: 160 x 90 + 140 x 70 H. 1,5 cm. Varenr: 4725848

DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2017 19:55:00 DKK 297
Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, 200 x 140 cm.
Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, 200 x 140 cm. . Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. Maße ca: 200 x 140 H. 1,5 cm. Varenr: 4725847

DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2017 19:57:43 DKK 297
Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, 240 x 170 cm.
Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, 240 x 170 cm. . Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. Maße ca: 240 x 170 H. 1,5 cm. Varenr: 4725845

DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2017 20:19:00 DKK 297
Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, 240 x 170 cm
Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, 240 x 170 cm. Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. Maße ca: 240 x 170 H. 1,5 cm. Varenr: 4725843

DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2017 20:58:00 DKK 297
Moderne tæppe Nepal, 240x170 cm.
Moderne tæppe Nepal, 240x170 cm.. Moderne tæppe Nepal, uld på bomuld med kunstsilke. 240x170 cm. Varenr: 4618063

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017 18:50:00 DKK 300
Moderne tæppe samt 3 måtter, uld (4)
Moderne tæppe samt 3 måtter, uld (4). Moderne tæppe samt 3 måtter i rød uld, der medfølger bundmåtte til det store tæppe. 245x170 cm. 70x70 cm. Brugsspor. (3) Varenr: 4720512 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017 14:16:00 DKK 300
 1 2  >>