Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Moderne tæpper i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Håndlavet DOT tæppe, Ø 140 cm
Håndlavet DOT tæppe, Ø 140 cm. Håndlavet DOT tæppe, i 100% New Zealandsk uld. Multifarvet. Ø 140 cm. Fremstillet i Nepal. Varenr: 4248143

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:48:00 DKK 1.800
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 140 cm.
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 140 cm.. Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% New Zealandsk uld. Multifarvet. Ø 140 cm. Varenr: 4616211

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:50:00 DKK 1.400
Pia Rosana Roved. To håndvævede tæpper. (2)
Pia Rosana Roved. To håndvævede tæpper. (2). Pia Rosana Roved. To håndvævede tæpper med rhombeformede felter på lyseblå og mørkeblå bund. 80 % uld, 20 % akryl. 137 x 101 cm. og 163 x 102 cm. (2) Varenr: 4626639 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 24-04-2017 20:41:00 DKK 325
Ege, tæppe, 500 x 202 cm
Ege, tæppe, 500 x 202 cm. Ege, tæppe af polyamidgarn, 500 x 202 cm. Brugsspor, pletter. Varenr: 4622701 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:45:35 DKK 300
Moderne tæppe,  294x200 cm.
Moderne tæppe, 294x200 cm.. Moderne tæppe, uld på bomuld. 294x200 cm. Varenr: 4438761

DKK 5.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 13:14:00 DKK 2.400
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 150 x 80 cm
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 150 x 80 cm. Teppich, Wolle auf Baumwolle mit Darstellung eines Schlängenbändiger. Maße: 150 x 80 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4624434 DKK 1.483 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:32:03 DKK 297
Moderne Kelim, 240x176 cm.
Moderne Kelim, 240x176 cm.. Moderne Kelim, uld på bomuld 240x176 cm. Varenr: 4442569

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 13:43:00 DKK 700
Moderne tæppe Nepal, 235x173 cm.
Moderne tæppe Nepal, 235x173 cm. . Moderne tæppe Nepal, uld på bomuld. 235x173 cm. Varenr: 4438758

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 16:33:00 DKK 1.400
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 222 x 162 cm
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 222 x 162 cm. Teppich, Wolle auf Baumwolle mit rechteckigen Mustern. Maße: 222 x 162 cm. Altersgemäße Zustand mit Gebrauchspuren. Der Teppich ist reinigunsbedürftig. Varenr: 4601615 DKK 1.854 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:13:53 DKK 1.112
Ovaler Teppich der 1960/70er Jahre von Kinast
Ovaler Teppich der 1960/70er Jahre von Kinast. Ovaler Teppich der 1960/70er Jahre von Kinast. Gewebt aus reiner Schurwolle in verschieden Brauntönen. L. 300cm, B. 220cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, am Rand stellenweise abgetreten, Flecken. Varenr: 4601614 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:14:00 DKK 297
Moderne Gabeh tæppe, 245x175 cm.
Moderne Gabeh tæppe, 245x175 cm.. Moderne Gabeh tæppe, 245x175 cm. Varenr: 4438735

DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 17:44:00 DKK 900
Rya tæppe fra 1970'erne. 195 x 137 cm
Rya tæppe fra 1970'erne. 195 x 137 cm. Rya tæppe fra 1970'erne. 195 x 137 cm. Fremstår med alm. aldersspor. Varenr: 4631832 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 18:42:00 DKK 300
The Rug Company, 'Swirl' tæppe
The Rug Company, 'Swirl' tæppe. The Rug Company. 'Swirl' Paul Smith, tæppe af tibetansk uld. Mål 230 x 152 cm. Brugsspor. Varenr: 4619314 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:09:00 DKK 10.500
Verner Panton, matta 'VP6'
Verner Panton, matta 'VP6'. Matta "VP 6", formgiven av Verner Panton, formgivningsår 1960. Ull i svartvit färgställning. Etikettmärkt DesignerCarpets, copywright Verner Panton Basel, 200 x 150 cm. Visst slitage. Varenr: 4633473 DKK 3.840 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 19:10:00 DKK 2.381
Robert Jacobsen, Ege / Artline, tæppe af uld
Robert Jacobsen, Ege / Artline, tæppe af uld . Robert Jacobsen. Ege / Art Line 'Innovation' 1985. Tæppe af 100% uld, mølsikret bagside af polypropylen. Fremstillet hos Ege tæpper. 200x140 cm. Fremstår med brugsspor og pletter. Varenr: 4635380 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:11:00 DKK 300
Par kvadratiske tæpper 298x298 cm.
Par kvadratiske tæpper 298x298 cm.. Par kvadratiske maskinvævet tæpper 298x298 cm. Fremstår med brugsspor, lettere smuds. (2) Varenr: 4633603 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 19:52:00 DKK 300
Per Arnoldi, Ege / Artline, tæppe af uld
Per Arnoldi, Ege / Artline, tæppe af uld . Per Arnoldi. Ege / Art Line, model Zig-Zag. Tæppe af 100% uld, mølsikret bagside af polypropylen. Fremstillet hos Ege tæpper. 200x140 cm. Fremstår med brugsspor og pletter. Varenr: 4635378 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 20:42:00 DKK 325
Moderne tæppe, 364 x 246 cm
Moderne tæppe, 364 x 246 cm. Moderne tæppe, uld på bomuld, 364 x 246 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4637039 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 10:44:58 DKK 300
Moderne tæppe, Nepal. 235x175 cm.
Moderne tæppe, Nepal. 235x175 cm.. Moderne tæppe, Nepal. Uld på bomuld med kunstsilke. 235x175 cm. Varenr: 4635169

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-04-2017 20:15:00 DKK 1.900
Terttu Tomero Ryatæppe
Terttu Tomero Ryatæppe. Terttu Tomero. Ryatæppe. Vævet af Osakeyhtio Neovius. H. 155, B. 70 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4637554 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2017 13:52:58 DKK 300
Woodnotes tæppe. 300 x 200 cm.
Woodnotes tæppe. 300 x 200 cm.. Woodnotes tæppe, fremstillet af papirgarn og bomuld, 300 x 200 cm., fremstår falmet. Varenr: 4640031 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2017 19:08:00 DKK 475
Pakistan Youmoud, ca.: 224 x 307 cm
Pakistan Youmoud, ca.: 224 x 307 cm . Pakistan Youmoud, ca.: 224 x 307 cm. Der Teppich befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit stellenweisen Substanzverlust. Varenr: 4612043 DKK 2.596 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-04-2017 11:10:01 DKK 297