Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Moderne tæppe, 245 x 175 cm.
Moderne tæppe, uld på bomuld. 245 x 175 cm.
Varenr: 4777734

DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2017
12:14:00
Konvolut Teppiche, Indien, Wolle auf Baumwolle (2)
Zwei Teppiche, Indien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. Maße ca: 160 x 90 + 140 x 70 H. 1,5 cm. (2)
Varenr: 4801887
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-10-2017
14:10:05
DKK 298
Moderne tæppe, 244x172 cm.
Moderne tæppe, uld på bomuld. 244x172 cm.
Varenr: 4683821

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2017
14:43:00
DKK 650
Modern art tæppe, 240X168 cm.
Modern art tæppe, 240X168 cm.
Varenr: 4784941

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2017
16:50:00
DKK 325
Teppich mit Kasakmuster, Seide auf Wolle
Teppich mit Kasakmuster, Seide auf Wolle. Maße: 220 x 110 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varenr: 4813331
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-10-2017
18:41:00
DKK 298
Teppich, Prado, Laguna, Belgien, 1960er Jahre, Wolle, geknüpft
Teppich, Prado, Laguna, Belgien, 1960er Jahre, Wolle, geknüpft, polychrom gefasst, abstraktes Motiv, unterseitig mit Herstelleraufkleber, Maße: L. ca. 191 cm, B. 133 cm, Abnutzungsspuren, Verschmutzungen und leichter, partieller Abrieb.
Varenr: 4740089
DKK 2.605 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-10-2017
20:26:00
DKK 298
Moderne tæppe, 232x163 cm.
Moderne tæppe, uld på bomuld. 232x163 cm.
Varenr: 4796660

20:43:00
DKK 325
Moderne tæppe, 245 x 170 cm.
Moderne tæppe, uld på bomuld. 245 x 170 cm.
Varenr: 4782618

DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2017
20:54:00
DKK 325
Moderne tæppe, 238 x 173 cm.
Moderne tæppe, uld på bomuld. 238 x 173 cm.
Varenr: 4618348

DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2017
13:03:00
DKK 325
Moderne tæppe Nepal, 246 x 173 cm.
Moderne tæppe Nepal, uld på bomuld med kunstsilke. 246 x 173 cm.
Varenr: 4777754

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2017
17:06:00
DKK 325
Moderner Design Teppich, Indien
Moderner Design Teppich, Indien. Teppich im Ziegler Design. Rotes Feld, umlaufende Bordüre mit geometrischen Formen im Reliefschnitt. Maße: 360 x 250 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varenr: 4813330
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
18:41:00
DKK 298
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 140 cm.
Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Fremstillet i Nepal. Multifarvet. Ø 140 cm.
Varenr: 4791038

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2017
20:31:00
DKK 1.300
Persisk Patchwork tæppe, 304 x 203 cm.
Persisk patchwork tæppe udført af ældre håndknyttede tæpper af uld på bomuldsbund. Nu genanvendt til patchworktæppe. Mål ca. 304 x 203 cm.
Varenr: 4720107

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2017
21:05:00
DKK 2.100
Flatvävd matta 1950-tal
Flatvävd matta 1950-tal. Röllakan, Ull och bomull. Bruksslitage. 245 x 168 cm.
Varenr: 4809718
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-10-2017
15:13:00
DKK 235
Flatvävd matta 1950-tal
Flatvävd matta 1950-tal. Ull och bomull. Mindre fläckar samt små garnbortfall. 237 x 166 cm.
Varenr: 4809684
15:57:00
DKK 235
Tæppe, Indien. 236x168 cm, af nyere dato
Blå/hvid tæppe, fremstillet i Indien, af nyere dato. 236x168 cm.
Varenr: 4798609

DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
17:39:22
Matta röllakan, signerad S, mått: 233x167 cm
Matta röllakan. Geometrisk dekor. Mått: 233x 218 cm. Signerad S. Skador på franskant
Varenr: 4810776
DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-10-2017
19:00:00
DKK 235
Moderne tæppe, 230 x 166 cm
Moderne tæppe udført af uld på bomuld. Mål: ca. 230 x 166 cm.
Varenr: 4667389

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2017
19:39:00
DKK 850
Care & Fair, Kelim tæppe.
Kelim tæppe fra Care & fair, model symfoni i farven hvid. 200 x 300. Med lette brugsspor.
Varenr: 4810588
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:20:00
Teppich der 1960er Jahre, wohl Finnrya / Rya Rug
Teppich der 1960er Jahre, wohl Finnrya / Rya Rug. Hochfloriger Teppich in verschieden Rottönen, bis hin zu Gelb. B. 200cm, L. 300cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varenr: 4793802
DKK 2.977 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-10-2017
14:00:00
DKK 335
Håndlavet DOT tæppe. Ø. 120 cm.
Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% uld. Fremstillet i Nepal. Multifarvet. Ø 120 cm.
Varenr: 4812995

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2017
19:13:00
Arndt, tæppe, filt
Arndt European Rug Art, tæppe, filt. Tre filtlag i gråt, rødt og sort. Overflade med flettet skakbrætmønster i rødt og sort, med producentetiket på undersiden, 292 x 194 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, lette farveforskelle.
Varenr: 4776527
DKK 4.093 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-10-2017
20:01:00
DKK 298
Woodnotes. Gulvtæppe, model 'Avenue', 200x300 cm.
Woodnotes. Stribet gulvtæppe, model "Avenue", papirgarn og bomuld, 200x300 cm. Design: Ritva Puotila.
Varenr: 4750827

DKK 9.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-10-2017
20:21:53
DKK 1.700
Varenr: 4791023

20:37:00
Håndlavet DOT tæppe sammensat af lysegrå uldbolde i 100% uld. Fremstillet i Nepal. Ø 140 cm.
Varenr: 4791047

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2017
20:39:00
DKK 1.050
Indisk moderne tæppe, 200 x 150 cm
Indisk moderne tæppe udført af uld på bomuld. Mål ca. 200 x 150 cm.
Varenr: 4720000

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2017
11:52:00
Royal Copenhagen, figur af porcelæn nr. 946/2734
Royal Copenhagen, figur af porcelæn i form af ræveunger. Nr. 946/2734. 2. sort. H. 15 cm.
Varenr: 4813950
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2017
13:03:58
DKK 325
Ardy Strüwer, matta 'The Painters Piano', ca 250 X 200 cm (bus)
Ardy Strüwer (f 1939), matta 'The Painters Piano'. Ull. Signerad Ardy Strüwer samt numrerad 2/5. Öglor för upphängning på vägg varav en har släppt något.
Varenr: 4803367
DKK 11.728 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-10-2017
17:00:00
DKK 4.066
Soffbord, mässing och glas
Soffbord i mässing, Rökfärgad glasskiva. Höjd 45 cm, 70x134 cm
Varenr: 4810777
DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-10-2017
18:30:00
DKK 235
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. 240x240 cm.
Kim Naver for Fredericia Furniture. Moderne tæppe, model Konsol. Udført i 100% ren ny uld på hørklæde. Mål: 240x240 cm. Fremstillet ved Linie Design.
Varenr: 4697890

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2017
20:21:00
DKK 1.050
 1 2  >>