Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 88  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spisebord, elmtræ
Spisebord, elmtræ. Spisebord med plade og stel af træ. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ. Stel fremstillet af bemalet elmetræ. Mål: H. 75 L. 200 B. 100 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må derfor ... Varenr: 3663721

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-01-2015 12:33:00 DKK 1.500
Skab med vitrineoverdel af fyrretræ, 1900-tallets anden halvdel
Skab med vitrineoverdel af fyrretræ, 1900-tallets anden halvdel. Skab med løs vitrineoverdel af massivt lakeret samt råt fyrretræ, bestående af underskab med par låger bag hvilke hylder samt overdel med par små-sprossede glaslåger bag hvilke hylder, 1900-tallets anden halvdel. Total H. 233 cm. Underdel H. 93 B. 140 D. 69 cm. Overdel H. 140 B. 150 D. 55 cm. ... Varenr: 3695817 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 31-01-2015 12:34:31 DKK 1.900
Jamie Hayon for Fritz Hansen. Fritstående sofa, model 'JH3-Favn'
Jamie Hayon for Fritz Hansen. Fritstående sofa, model 'JH3-Favn'. Jamie Hayon født 1974. Tre-personers fritstående sofa betrukket med mix af tre typer grå 'Designers Selection' stof, løse puder betrukket med 'Devina Melange' uld. Stel af aluminium. L. 221 cm. Model Favn - JH3, fremstillet hos Fritz Hansen. Leveres i tilhørende Fritz Hansen transportkasse. Varenr: 3691081

DKK 47.000 DK, Kolding, Trianglen 31-01-2015 12:40:00 DKK 36.000
Michael Juul, lænestol og puf, model 'Pluto', betrukket med sort læder. (2)
Michael Juul, lænestol og puf, model 'Pluto', betrukket med sort læder. (2) . Michael Juul, lænestol og puf, model 'Pluto', betrukket med sort læder. (2) Varenr: 3701693 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 12:45:00 DKK 1.450
Spisebord i rokokostil udført i mahogni
Spisebord i rokokostil udført i mahogni. Spisebord i rokokostil udført i mahogni, monteret på svugne ben. H. 70 L. 112 B. 80 cm. 1900-tallets begyndelse. Fremstår med skade på kant samt med ridser i plade. Varenr: 3702116 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 12:46:00 DKK 475
Lee West for Ligne Roset, par side/ sofaborde (2)
Lee West for Ligne Roset, par side/ sofaborde (2). Lee West for Ligne Roset, par side/ sofaborde af hårdt plast, udvendigt med sort læder, aftagelig topplade, herunder med plads til opbevaring. H. 37 cm, Ø. 50 cm. Fremstillet hos Ligne Roset. Brugsspor. (2) Varenr: 3696612 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 12:57:00 DKK 550
Par 150 cm bredde bænke/borde af genanvendt gammelt træ (2)
Par 150 cm bredde bænke/borde af genanvendt gammelt træ (2). Par bænke/borde fremstillet af genanvendt gammelt træ. Stel fremstillet af jern i rustik stil. H. 46 cm. B. 150 cm D. 40 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hver enkel bænk/bord unikt, variationer må derfor forventes. Modelfoto. (2) Varenr: 3573535

DKK 3.200 DK, Helsingør, Støberivej 31-01-2015 13:00:00 DKK 2.500
Reol af egetræ
Reol af egetræ. Reol af egetræ. H. 65 L. 80 B. 40 cm. Varenr: 3682462 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 13:07:00 DKK 325
Børge Mogensen. Seks shakerstole, model J-39, bøgetræ (6)
Børge Mogensen. Seks shakerstole, model J-39, bøgetræ (6) . Shakerstole af Børge Mogensen af bøgetræ, sæde med flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB, model J39. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3696654 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 13:07:00 DKK 3.200
W. J. Myatt & Co.: Edwardiansk toiletordspejl i ramme med sølv, 1900-tallets begyndelse
W. J. Myatt & Co.: Edwardiansk toiletordspejl i ramme med sølv, 1900-tallets begyndelse. W. J. Myatt & Co.: Edwardiansk bordspejl i ramme af læder med sølvmontering, rigt gennembrudt med blomster og bladværk. Birmingham, W. J. Myatt & Co. 1900-tallets begyndelse. 47 x 32 cm. Monteret med nyere spejl, bagbeklædning med løshed. Varenr: 3698389 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 13:16:00 DKK 1.100
Peter J. Lassen for Montana, fire reolmoduler  (4)
Peter J. Lassen for Montana, fire reolmoduler (4). Peter J. Lassen for Montana, fire reolmoduler af grålakeret MDF, best. af 3 moduler med mål: H. 70 B. 70 D. 38 cm samt et modul med mål: H: 70, B. 35, D. 38 cm. Fremstår med brugsspor og afslag i lakering. (4) Varenr: 3701672 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 13:42:00 DKK 3.100
Nomad DOT daybed, mørkegrå med forkromede metalben
Nomad DOT daybed, mørkegrå med forkromede metalben. Nomad DOT daybed/briks. Betrukket med antrazitgråt møbelstof med tre lilla kontrastknapper. Ben af forkromet metal. Daybed´ er designet for den danske møbelproducent 2UP. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3702637 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 13:45:00 DKK 825
Børge Mogensen. Dækstol samt fodskammel af bøgetræ (2)
Børge Mogensen. Dækstol samt fodskammel af bøgetræ (2). Børge Mogensen. Dækstol samt fodskammel af massivt bøgetræ, løs hynde betrukket med banesyet lilla kanvas. Formgivet i 1966. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. Brugsspor. (2) Varenr: 3702679 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 13:53:00 DKK 1.000
Salonsofa, 1800-tallets slutning
Salonsofa, 1800-tallets slutning. Salonsofa af mahognibejdset bøgetræ, sæde og ryg betrukket med grønt mønstret stof. 1800-tallets slutning. H. 90, L. 180, D. 63 cm. Fremstår med kraftig aldersrelateret slitage, løshed, finerskader og manglende lister. Tilo renovering. Varenr: 3704166 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 14:16:00 DKK 350
Hans J Wegner; sofa i eg model GE236/3
Hans J Wegner; sofa i eg model GE236/3 . Hans J. Wegner 1914-2007. Tre-pers. sofa med stel af massivt egetræ, originale løse hynder med springfjedre, betrukket med møbeluld. Fremstillet hos Getama, model GE-236/3. 1960'erne. L. 208 cm. Fremstår med brugsspor. Armlæn med mindre gennemslid, en hynde med tre små begyndende huller. Varenr: 3690522 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 14:18:00 DKK 8.400
Møbelproducent. Sidebord af palisander
Møbelproducent. Sidebord af palisander . Møbelproducent. Sidebord af palisanderfiner. Front med en skuffe, hvorunder en hylde. H. 52, B. 58, D. 36 cm. Fremstår med brugsspor, nuanceforskelle. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der ... Varenr: 3702790 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 14:21:00 DKK 625
Fritz Haller & Paul Schärer for USM Haller. Reol modul
Fritz Haller & Paul Schärer for USM Haller. Reol modul. USM Haller / Fritz Haller & Paul Schärer. Reolmodul med stel af forkromet stålrørsramme og koksgråt lakerede metalplader. Front med to dropdown-låger monteret med lås. Nøgler medfølger ikke. Fremstillet hos USM Haller. Enhederne kan omkonfigureres til for eksempel 2 i højden og 2 i bredden. H. ... Varenr: 3701570 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 14:21:00 DKK 4.000
Blofield. Oppustelig stol model 'Baby Blo', Rød
Blofield. Oppustelig stol model 'Baby Blo', Rød. Blofield. Oppustelig stol model 'Baby Blo', udført i rød PVC med nylonbeskyttelse i bund. 85 x 65 x 50 cm. Taske, elektronisk pumpe, samt lappekit medfølger. Varenr: 3508366

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 14:29:00 DKK 300
Seks Flux stole model Pebble Grey med tilhørende hynder. (6)
Seks Flux stole model Pebble Grey med tilhørende hynder. (6) . Seks Flux stole, Pebble Grey med tilhørende grå hynder. Hver stol udført i et helt stykke polypropylen, kan foldes sammen til en stor kuvert Leveres i original emballage. Hynder medfølger. Vejledende udsalgspris 6500kr. Varen kan ikke besigtiges eller afhentes i Herlev. Udlevering kan ske ... Varenr: 3558503

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 14:34:00 DKK 750
Kinesisk skab af lakeret træ, 1900-tallet
Kinesisk skab af lakeret træ, 1900-tallet. To-delt kinesisk skab af lakeret træ, 1900-tallet. Overdel har front med fire låger bag hvilket hylder. Underdel har front med tre skuffer og fire mindre skydelåger. Beslag af bruneret metal. Skabet er rigt prydet med udskæringer og kinesiske skrifttegn. H: 178 cm, B: 98 cm, D: 49 cm. Varenr: 3680658 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 14:56:00 DKK 1.750
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4) Varenr: 3703033

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-01-2015 14:57:00 DKK 2.300
4 kontorskabe i stål (4)
4 kontorskabe i stål (4). 4 kontorskabe i grålakeret stål. Front med døre bag hvile stålhylder med inddelinger/bogstøtter. H. 196, B. 92, D. 47 cm. Fremstår med Brugsspor. Møbelhunde medfølger ikke. (4) Se også vare 3701671. Varenr: 3701670 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 15:12:00 DKK 550
Lænestol med motor
Lænestol med motor. Lænestol fuldt betrukket med sort læder, justerbar med motor. H. 96, B. 82, D. 96-163 cm. Brugsspor. Varenr: 3702977 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 15:22:00 DKK 550
Arne Jacobsen. Tre stole 'Syveren' med skaller af teaktræ, model 3107(3)
Arne Jacobsen. Tre stole 'Syveren' med skaller af teaktræ, model 3107(3). Arne Jacobsen. Tre stole 'Syveren' med skaller af formspændt teakfiner, stel af forkromet stålrør. Een ældre stol med samledel af metal, mens to stole med samledel af plastik. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Brugsspor i form af mindre ridser på skaller samt ... Varenr: 3702987 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 15:26:00 DKK 3.000
Arne Jacobsen, Lænestol, 'Svanen', model 3320, sort læder
Arne Jacobsen, Lænestol, 'Svanen', model 3320, sort læder. Arne Jacobsen 1902-1971. Lænestol, 'Svanen', model 3320, med sort læder, drejelig firpasfod af aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. Litteratur: C Thau & K Vindum Arne Jacobsen. Omtalt og gengivet s. 469. Varenr: 3695780 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-01-2015 15:30:00 DKK 13.000
Sofabord, massiv elmetæ
Sofabord, massiv elmetæ . Sofabord i genanvendt elmetræ. Kraftig tyk bordplade, stående på solidt firkantet stel. Mål: H. 45 B. 100 D. 100 cm. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må derfor forventes. Modelfoto. Varenr: 3679403

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-01-2015 15:31:00 DKK 1.400
Salongsgrupp, Karl Johan / Karl Johan-stil, 18/1900-tal (5)
Salongsgrupp, Karl Johan / Karl Johan-stil, 18/1900-tal (5). Soffa och bord, Karl Johan, 1800 talets andra hälft. Bord med mahognyfaner, oval skiva, svängda ben med volutformade avslut. Soffa i betsad björk, fast stoppad sits. Karmar och taburett i Karl Johan-stil, betsad björk, omkring sekelskiftet 18/1900. Karmarstolar höjd 98 cm, sitthöjd 43 cm. ... Varenr: 3695651 DKK 1.591 SE, Örebro, Aspholmen 31-01-2015 15:35:00 DKK 1.074
Dansk møbelproducent: Sofa
Dansk møbelproducent: Sofa. Dansk møbelproducent: Sofa beklædt med brunt skind. H 71/88 cm, SH 42 cm, L 210 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3703012 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-01-2015 15:35:00 DKK 350
Johanson Design. Et par høje caféborde (2)
Johanson Design. Et par høje caféborde (2). Johanson Design, Sweden. Et par høje caféborde. Plade af træ, opsat på forkromet trompetfod. H. 110 Ø 60 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser i pladen. (2) Varenr: 3703513 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-01-2015 15:59:00 DKK 475
Dansk møbelproducent: Hvilestol med skammel (2)
Dansk møbelproducent: Hvilestol med skammel (2). Dansk møbelproducent. Hvilestol samt skammel af formbøjet bøgetræ. Fremstår med brugsspor. H 105 cm, SH 27 cm. (2) Varenr: 3701251 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-01-2015 16:05:00 DKK 475
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 88  >>