Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 91  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Børge Mogensen - Shakerbord af fineret eg
Børge Mogensen - Shakerbord af fineret eg. Børge Mogensen 1914-1972 - Shakerbord af fineret egetræ, Fremstår en del brugsspor, samt med defekter i finer. Mål: 160x81 cm.H. 74 cm. Varenr: 3525399 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 09:55:00 DKK 1.150
Dansk møbelproducent. Lav skænk af teak med hvid- og sortlakerede låger
Dansk møbelproducent. Lav skænk af teak med hvid- og sortlakerede låger . Dansk Møbelproducent. Lav skænk af fineret teak, front med fire nylakerede skydelåger, bag hvilke hylder og skuffe, på drejede sortlakerede ben. H. 66,5 cm. L. 150 cm. D. 40 cm. Varenr: 3549959 DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 18-09-2014 10:19:00 DKK 7.000
Haslev møbler - Sidebord samt sofabord af massivt kirsebær (2)
Haslev møbler - Sidebord samt sofabord af massivt kirsebær (2). Haslev Møbler: Sidebord samt sofabord med klapper af massivt kirsebær. Mål på sofabord er 140x57 cm. H. 55 cm. Pl. 22 cm. Mål på sidebord D. 63 cm. H. 51 cm. Fremstår med en brugsspor, samt dybe ridser (2) Varenr: 3542874 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 10:52:00 DKK 625
Thonet. Otte armstole af formbøjet bøg
Thonet. Otte armstole af formbøjet bøg. Thonet. Seks armstole af formbøjet bøg, sæder betrukket med farvet stof. H. 84 cm. Sædehøjde 46 cm. Fremstår med brugsspor. skjolder på polster, samt polster under sædet itu. Varenr: 3546667 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 10:54:00 DKK 2.600
Kai Kristiansen: Fire stole af teak m. stribet uld, 1960'erne (4)
Kai Kristiansen: Fire stole af teak m. stribet uld, 1960'erne (4). Kai Kristiansen: Fire stole af teak m. stribet uld, 1960'erne. Fremstår med brugsspor (4) Varenr: 3547041 DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 11:03:29 DKK 1.300
Seks spisebordstole med brunt læder (6)
Seks spisebordstole med brunt læder (6). Seks spisebordstole, betrukket med brunt læder. Fremstår med små brugsspor. (6) Varenr: 3540251 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 11:05:30 DKK 425
Frederik VII sybord af sortstafferet nøddetræ. 1900-tallets slutning.
Frederik VII sybord af sortstafferet nøddetræ. 1900-tallets slutning.. Frederik VII sybord af sortstafferet nøddetræ, på runde drejede ben med sprosser.1900-tallets slutning. H. 72 cm. B. 50 cm. D. 36 cm. Varenr: 3546158 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2014 11:08:00 DKK 325
Han J. Wegner; et sengebord samt to lampeborde af eg
Han J. Wegner; et sengebord samt to lampeborde af eg. Hans J. Wegner; et sengebord med skuffe. Mål. 48x35 cm. H. 47 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder. Samt dansk møbelproducent - to indskudsborde af eg. Mål på det største er 55x38 cm. H. 48 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. (3) Varenr: 3548247 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 11:23:45 DKK 1.050
Chesterfield / Øreklapstol med sømbeslået brunt læder
Chesterfield / Øreklapstol med sømbeslået brunt læder. Chesterfield / Øreklapstol betrukket med sømbeslået brunt læder, knapsyet ryg, svugne ben af lakeret bøg. H. 100 cm. B. 70 cm. D. 66 cm. Brugsspor. Varenr: 3548254 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 11:25:01 DKK 875
Marc Berthier: Sofabord med kirsebær
Marc Berthier: Sofabord med kirsebær. Marc Berthie: Tucano sofabord med plade af kirsebærtræ, ben af poleret aluminium. MåL. 100x100 c. H 42 cm. Små brugsspor. Varenr: 3548291 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 11:35:28 DKK 325
Bokhylla, ekfaner, 1900-talets andra hälft
Bokhylla, ekfaner, 1900-talets andra hälft. Bokhylla, ekfaner, 1900-talets andra hälft. Tre sektioner med skåp och öppna hyllplan. Höjd 219 cm, djup 35 cm, total bredd 282 cm. Mindre fanerskador. Repor. Ett gångjärn defekt. Varenr: 3527365 DKK 646 SE, Örebro, Aspholmen 18-09-2014 11:44:36 DKK 242
Bernd Munzebrock. Lænestol
Bernd Munzebrock. Lænestol . Bernd Munzebrock. Lænestol betrukket med brunt patineret skind, stel af aluminium. Formgivet i 1976. Fremstillet hos Walter Knoll. Fremstår med brugsspor og pletter på skind. Varenr: 3548347 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-09-2014 11:48:00 DKK 1.100
Sekretär, mahogny, 1900-talets första hälft
Sekretär, mahogny, 1900-talets första hälft. Sekretär, mahognyfaner, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft. Nedfällbar snedklaff med bakomvarande skrivinredning. 4 st lådor. Beslag i mässing. Höjd 100,5 cm, bredd 90 cm, djup 48 cm. Lackad yta med krackelering, smärre repor. Varenr: 3497789 DKK 808 SE, Örebro, Aspholmen 18-09-2014 11:58:01 DKK 242
Tre bakkeborde (3)
Tre bakkeborde (3). Tre bakkeborde af bøg afsluttet på hjul. Hver med to bakker, øverste med drej. H. 57, Ø 48 cm. Fremstår med mindre brugsspor.(3) Varenr: 3546707 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2014 12:08:00 DKK 325
Skrivebord med hæve/sænkesystem
Skrivebord med hæve/sænkesystem . Elektrisk justerbart skrivebord med hæve/sænke system, bordben af stål og bordplade af fineret bøg. L. 202 cm B. 139 cm. H. 68-120 cm. Virker efter afprøvning. Brugspræg, mindre afslag. Varenr: 3548419 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 18-09-2014 12:09:00 DKK 400
Par liggestole / strandstole. (2)
Par liggestole / strandstole. (2). Par liggestole af bøg, udspændt med kanvas, monteret med aftagelig fodhviler, indstillelig ryg. Skjolder på kanvas, løse samlinger og afslag. (2) Dette nummer er en del af oprydningen af loftet i forretningen Buus, Aarhus Varenr: 3548458 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 18-09-2014 12:11:00 DKK 500
Dansk møbelproducent. Fire stole (4)
Dansk møbelproducent. Fire stole (4). Dansk møbelproducent. Fire stole med stel af teaktræ, ryg og sæder betrukket med stof. H. 77, B. 47 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3546197 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2014 12:12:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa, læder.
Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa, læder.. Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa betrukket med læder, ben af bøg. L. 213 cm. Læder med brugspræg. Varenr: 3547089 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 18-09-2014 12:18:00 DKK 400
Hans J. Wegner. Gyngestol, model J16
Hans J. Wegner. Gyngestol, model J16 . Hans J. Wegner 1914-2007. Gyngestol, model J16. Stel af massivt lakeret bøgetræ, sæde med flet. Formgivet i 1944. Fremstår med brud på flet. Varenr: 3547068 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2014 12:19:00 DKK 1.950
Chatol af teak
Chatol af teak . Chatol af teak, dansk møbelproducent, front med skuffer samt skriveklap. hvorbag rum og smu skuffer. L. 92 cm. H. 108 cm. D. 44 cm. Der medfølger én nøgle. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3542060 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 18-09-2014 12:19:00 DKK 800
Dansk møbelproducent. Hjørneskab, palisander
Dansk møbelproducent. Hjørneskab, palisander. Dansk møbelproducent. Hjørneskab af Rio palisander, front med skuffer og låger, bag hvilke hylder og indrettet med spejl, tilspidsede ben. Mål: 75x75 H. 135 cm. Let brugspræg. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved ... Varenr: 3509405 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 18-09-2014 12:23:00 DKK 1.200
Arne Jacobsen. Stole model 3107 med forsidepolstring (3)
Arne Jacobsen. Stole model 3107 med forsidepolstring (3). Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på tre 'Syveren' stole, model 3107, af formbøjet grålakeret krydsfinér, sæde betrukket med stof, ben af blankforkromet stålrør. Sædehøjde 44 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med kraftige brugsspor i form af skjolder samt pletter. (3) Varenr: 3547062 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2014 12:23:00 DKK 1.600
Fire stole med armlæn (4)
Fire stole med armlæn (4). Fire stole med armlæn/forben af lakeret bøg, sprosser/bagben af grålakeret metal, sæder betrukket med stof af sort uld. H. 78 L. 54 D. 50 cm. (4) Varenr: 3548019 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 18-09-2014 12:24:51 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sæt på tre skænke, palisander. (3)
Dansk møbelproducent. Sæt på tre skænke, palisander. (3). Dansk møbelproducent. Sæt på tre skænke af Rio palisander, front med skuffer og låger, bag hvilke hylder, senere ben af børstet stål. Mål pr. modul: L. 90 cm D. 44 cm H. 61 cm. Reparation af huller efter overdel på kanter ( se sidste billede ). (3) Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til ... Varenr: 3475357 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 18-09-2014 12:25:00 DKK 1.400
Klädhängare, industridesign
Klädhängare, industridesign. Klädhängare/klädhäst, industridesign, lackerad metall, skor i röd gummi. 2000-tal. Mått B 120 cm, D 40 cm H 245 cm. Smärre slitage. Varenr: 3550407 DKK 1.615 SE, Stockholm, Slakthusgatan 18-09-2014 12:29:00 DKK 262
Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen. Lænestol Ax-stol, bøg og teak
Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen. Lænestol Ax-stol, bøg og teak . Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen. Lænestol 'Ax-stol' med stel af bøgetræ indlagt med mahogni, sæde og ryg af teaktræ. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 76 cm. B. 59 cm. Kraftig brugsslitage, finerdefekter og skjolder. Dette nummer er en del af oprydningen af loftet i forretningen Buus, Aarhus Varenr: 3547938 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 18-09-2014 12:32:00 DKK 300
Hans J. Wegner. Y-stol med stel af bøg, model CH-24
Hans J. Wegner. Y-stol med stel af bøg, model CH-24 . Hans J. Wegner 1914-2007. Y- stol model CH-24 med stel af lakeret bøg, sæder af flettet papirgarn. Formgivet i 1950. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn. Varenr: 3545586 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2014 12:37:00 DKK 825
Sofabord
Sofabord . Sofabord af egetræ, cirkulær plade, runde tilspidsede kannelerede ben. H. 55 Ø 75 cm. Varenr: 3543376 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 18-09-2014 12:41:00 DKK 350
Partners desk i mahogny
Partners desk i mahogny. Partners desk i mahogny, 1900-tal. Fristående modell med lådor och skåp på båda sidor. Skiva med grönt konstläder. H. 75 cm. 180x90 cm. Ett dragbeslag saknas. Varenr: 3548604 DKK 3.230 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 18-09-2014 12:42:54 DKK 343
Moderne design. Par hvilestole. Hynder i skind (2)
Moderne design. Par hvilestole. Hynder i skind (2). Moderne design. Par hvilestole. Hynder i skind. Fremstår med brugsslitage. (2) Varenr: 3546889 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-09-2014 12:48:00 DKK 550
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 91  >>