Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 97  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent. Lænestol
Dansk møbelproducent. Lænestol. Dansk møbelproducent. Lænestol af bøg, løse fjederhynder betrukket med uld. H. 76 cm B. 72 cm. Mærker på armlæn. Varenr: 3374656 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 16-04-2014 12:20:38 DKK 825
Kai Kristiansen. Stol af teak
Kai Kristiansen. Stol af teak . Kai Kristiansen. Stol af teak, sæde og ryg betrukket med sort skai Varenr: 3373191 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 16-04-2014 12:21:00 DKK 475
Jason Møbler. Indskudsborde af teaktræ
Jason Møbler. Indskudsborde af teaktræ. Jason Møbler. Indskudsborde af teaktræ, to plader beklædt med sort formica, fingertappede samlinger. 1960'erne. H. 47. L. 60. B. 40 cm. (3) Varenr: 3373716 DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 12:26:00 DKK 1.450
Hans J. Wegner, lænestol / additionsstol, model GE 375, læder
Hans J. Wegner, lænestol / additionsstol, model GE 375, læder. Lænestol / additionsstol, model GE375 af Hans J. Wegner (1914-2007), fremstillet hos Getama. Udført i egetræ, løse hynder betrukket med patineret brunt læder. Fremstår med hul i sædehynde. Varenr: 3374139 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 12:28:00 DKK 3.400
Ib og Jørgen Rasmussen. Kontorstol, lyst skind
Ib og Jørgen Rasmussen. Kontorstol, lyst skind . Ib og Jørgen Rasmussen. Kontorstol bestrukket med lyst skind. Stående på fempas aluminiumsfod hvorunder hjul. Med vip/dreje funktion. Fremstillet af Kevi. Fremstår med kraftig patinering/brugsslitage på skind og løst stel. Varenr: 3375587 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-04-2014 12:28:00 DKK 725
To bænke af oversøisk træ - 3 & 2 pers. (2)
To bænke af oversøisk træ - 3 & 2 pers. (2). To bænke af oversøisk træ- 3 & 2 pers. L. henholdsvis 180 og 120 cm. D. 44 cm. Brugsspor. (2) Varenr: 3372096 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 12:29:00 DKK 700
2 sæt á 2 Flysæder (2)
2 sæt á 2 Flysæder (2). 2 sæt á 2 Flysæder, polstret med blåt polster. Fremstår med brugsspor. L. 125 cm. (2) Varenr: 3372094 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 12:30:00 DKK 1.100
Daneline Havemøbler. Langbord artwood, 8 polyrattan armstole (9)
Daneline Havemøbler. Langbord artwood, 8 polyrattan armstole (9). Daneline Havemøbler bestående af: Langbord med stel af pulverlakeret aluminiun, bordplade af artwood, H. 76 B. 260x90 cm. Otte havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan, kraftig model, med fourliner flet. Sorte vandafvisende hynder med aftageligt betræk. Stolene har regulerbar ryg, ... Varenr: 3377894

DKK 11.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 12:32:00 DKK 4.500
Havemøbler. Loungemøblement i sort polyrattan.
Havemøbler. Loungemøblement i sort polyrattan.. Havemøbler. Hjørne loungesæt af moduler med mulighed for forskellige opstillinger. Udført i sort vejrbestandigt polyrattan med fourliner flet, stel af pulverlakeret aluminium. Siddehynder, ryghynder 8cm i farven tyrkisblå, samt 3 tyrkisblå puder og 3 sorte puder med vandafvisende vaskbart betræk.... Varenr: 3342946

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 12:33:00 DKK 4.000
Daneline Havemøbler. Kvadradisk bord, artwood, 8 polyrattan armstole (7)
Daneline Havemøbler. Kvadradisk bord, artwood, 8 polyrattan armstole (7). Daneline Havemøbler bestående af: kvadratisk bord med stel af pulverlakeret aluminiun, bordplade af artwood, H. 76 B. 150x150 cm. Otte havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan, kraftig model, med fourliner flet. Sorte vandafvisende hynder med aftageligt betræk. Hynde, H. 6,5cm. Stol: ... Varenr: 3357623

DKK 9.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 12:40:00 DKK 4.000
Serveringsvogn af kirsebær, løs bakke, stel på hjul, 2000-tallet
Serveringsvogn af kirsebær, løs bakke, stel på hjul, 2000-tallet. Serveringsvogn af kirsebærtræ, nederste hylde med tremmer og flaskeholdere, øverst løs bakke med håndtag 63 x 42 cm., stel på kraftige hjul, 2000-tallet. H. 78 L. 92 B. 57 cm. Varenr: 3374652 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 12:41:00 DKK 600
Kurt Østervig, tre-pers. sofa samt lænestol, model 61, grønt velour, 1960'erne. (2)
Kurt Østervig, tre-pers. sofa samt lænestol, model 61, grønt velour, 1960'erne. (2). Kurt Østervig. Tre-pers. sofa samt lænestol betrukket med grønt velour, ben af bejdset bøgetræ. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Rolschau Møbler, model 61. 1960'erne. L. 215 cm. Lænestol H. 99 cm. Fremstår med let brugspræg, senere ombetrukket. (2) Bemærk: Tekst rettet. Varenr: 3368150 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-04-2014 12:42:00 DKK 1.950
To barstole samt Erik Jørgensen Cafébord (3)
To barstole samt Erik Jørgensen Cafébord (3). To barstole samt Erik Jørgensen Cafébord. H. 111 cm. D. 62 cm. Fremstår med brugsspor, samt barstole med rustanløbninger. (3) Varenr: 3372100 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 12:43:00 DKK 600
Dinerstole -  Amerikanske stole (9)
Dinerstole - Amerikanske stole (9). Amerikansk Diner-møblement - 9 stole med farverigt kunstskind. fremstår med brugsspor, samt polster med defekter. (9) Varenr: 3372091 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 12:45:00 DKK 525
Armstol med broderier samt biblioteksbord
Armstol med broderier samt biblioteksbord . Armstol med broderet polster, af bejdset eg, samt bibiloteksbord af bejdset bøg på hjul. H. 62 cm. B40x40 cm. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 3370689 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 12:46:00 DKK 300
Mogens Koch. Bord af lakeret eg/teak
Mogens Koch. Bord af lakeret eg/teak. Mogens Koch. Bord af lakeret eg, plade lakeret teak. H. 62 cm Ø. 64 cm. Fremstår med brugsspor. Tegnet som en del af original inventaret til Statshopitalet i Sønderborg, som Mogens Koch tegnede i 1936. Varenr: 3375857 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 16-04-2014 12:46:00 DKK 1.750
Skippers Møbler. Tre-pers sofa samt lænestol, læder. (2)
Skippers Møbler. Tre-pers sofa samt lænestol, læder. (2). Skippers møbler. Tre-pers sofa samt lænestol, betrukket med læder, ben af bejdset bøg. 1970'erne. Sofa L. 184 cm. Alm. brugspræg. (2) Varenr: 3374654 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 16-04-2014 12:46:00 DKK 1.200
Havemøbelsæt i polyrattan/teaktræ, sort (9)
Havemøbelsæt i polyrattan/teaktræ, sort (9) . Havemøbelsæt bestående af 8 armstole med stel af silver pulverlakeret aluminium, armlæn udført i teaktræ, sæde og ryg i sort polyrattan. Bord med ben i silver pulverlakeret aluminium, plade udført i teaktræ. H. 76 L. 200 B. 90 cm. Bord I emballage 95x205x15 samt otte stabelstole. ... Varenr: 3357789

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 12:46:00 DKK 3.100
To delt vitrine i rød bemalet træ
To delt vitrine i rød bemalet træ. To delt vitrine i rød bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3350108

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 12:54:00 DKK 4.200
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. To armstole af bøg/egetræ (2)
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. To armstole af bøg/egetræ (2). Rud Thygesen og Johnny Sørensen. To armstole af lakeret bøg/egetræ, betrukket med grønt uldstof. H. 75 sædeh. 42 cm. Fremstillet hos Botium/Magnus Olesen. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Varenr: 3340684 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 12:55:00 DKK 300
Skipper Møbler. 3-pers sofa
Skipper Møbler. 3-pers sofa . Skipper Møbler. 3-pers sofa, med knapsyet brunt læder, fremstår med ensartet patinering. L 180 cm. D. 75 cm. Sædehøjde ca. 42 cm. Varenr: 3373631 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 12:57:00 DKK 3.200
Daneline Havemøbler. Kvadratisk polyrattanbord, 8 polyrattan armstole (9)
Daneline Havemøbler. Kvadratisk polyrattanbord, 8 polyrattan armstole (9). Daneline Havemøbler bestående af: Kvadratisk havebord af vejrbestandigt hvid polyrattan med fourliner flet, glasplade. Ca. H. 75 B. 150 x 150 cm. Samt otte stabelbare armstole af vejrbestandigt hvid polyrattan. H. 85 B. 57 cm. Medfølger hvide vandafvisende hynder med aftageligt betræk. Hynde H. ... Varenr: 3379927

DKK 8.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 12:57:00 DKK 4.100
To lænestole med skammel, skind og ruskind (3)
To lænestole med skammel, skind og ruskind (3). To lænestole med skammel, skind og ruskind, på drejelig fod. Fremstår med nuanceforskel i skind, samt brugsspor.(2) Varenr: 3373613 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 12:58:00 DKK 825
Ole Gjørlev Knudsen - modul sofa samt bord teak (4)
Ole Gjørlev Knudsen - modul sofa samt bord teak (4). Ole Gjørlev Knudsen - modul sofa samt asymetrisk bord af teaktræ, polstret med blå uld. Fremstår med brugsspor samt fugtring på bordplade. (4) Varenr: 3372759 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 16-04-2014 13:00:00 DKK 375
Skab af teak
Skab af teak. Skab af teak. Front med to skydelåger bag hvilke hylder. H. 58 B. 116 D. 27 cm. 1900-tallets anden halvdel. Varenr: 3370666 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 16-04-2014 13:00:00 DKK 300
To delt vitrine i sort bemalet træ
To delt vitrine i sort bemalet træ. To delt vitrine i sort bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3349993

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 13:01:00 DKK 4.200
Dansk møbelproducent. Daybed med ryglæn
Dansk møbelproducent. Daybed med ryglæn. Dansk møbelproducent. Daybed betrukket med knapsyet uldstof, ben af teak L. 190 B. 72 cm, ryglæn med magasin. 1900-tallets midte. Varenr: 3370662 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 16-04-2014 13:01:00 DKK 300
Kommode af rosentræ med intarsia
Kommode af rosentræ med intarsia. Kommode af rosentræ med Intarsia. Front med tre skuffer, skuffegreb og monteringer af messing. Broget marmorplade på top. H. 95 B. 154 D. 52 cm. Fremstår med mindre ridser og hakker. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den... Varenr: 3374724

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 13:01:00 DKK 800
Chatol af mahogni. 1900-tallet
Chatol af mahogni. 1900-tallet. Chatol af mahogni med Intarsia. Front med tre skuffer, udtrækkelig skriveplade, cylinderklap bag hvilket skuffer og låge. H. 109 B. 94 D. 58 cm. Fra 1900-tallets begyndelse. Fremstår med finèrafslag og aldersrelateret brugsspor. Varenr: 3369630 DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 13:01:00 DKK 1.100
Kommode af mahogni, slut 1800-tallet
Kommode af mahogni, slut 1800-tallet. Kommode af mahogni, front med 4 skuffer omgivet af par søjler, slut 1800-tallet. H. 88 B. 85 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser, mærker og finerafslag. Nøgle medfølger. Varenr: 3374080 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 13:07:00 DKK 625
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 97  >>