Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 99  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent; skænk i teak
Dansk møbelproducent; skænk i teak. Dansk møbelproducent; skænk i teak. Skrå gavle. Hvilende på tilspidsede ben. Front med skydelåger bag hvilke hylder & skuffer. Midtersektion med skydelåger bag hvilke barsektion, glaslåger samt skuffer. Fremstår med brugsspor, herunder ridser på topplade. Mål; L 174, D 46, H 115 cm. Varenr: 3844162 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 25-05-2015 09:37:00 DKK 1.050
Dansk møbelproducent; trepersoners sofa
Dansk møbelproducent; trepersoners sofa. Dansk møbelproducent; trepersoners sofa. Stel og løse hynder betrukket med lyst Savak. Fremstår med brugsspor. Mål; L 200 cm. Varenr: 3844158 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 25-05-2015 09:39:00 DKK 350
Schichtholz Stapelstühle / Stühle Modell Tool von Brunner (6)
Schichtholz Stapelstühle / Stühle Modell Tool von Brunner (6). Schichtholz Stapelstühle / Stühle Modell Tool von Brunner. Untergestell aus verchromtem Stahlrohr, geformte Sitzschale aus Buchenschichtholz, diese mit verschiedenen Oberflächen und Bezügen. B. 50,5cm, H. 86cm, T. ca. 53cm. Leichte Gebrauchsspuren. (6) Varenr: 3716911 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 09:53:00 DKK 336
Set Stapelstühle in Stahlrohr und Schichtholz von Brunner, Germany (5)
Set Stapelstühle in Stahlrohr und Schichtholz von Brunner, Germany (5). Set Stapelstühle und Tisch in Schichtholz von Brunner, Germany. Stapelbare Konstruktion mit Beinen aus Schichtholz, Sitz und Rücken aus Schichtholz mit verschiedenen Bezügen. Tisch: B. 150cm, H. 75cm, T. ca. 80cm. Stühle: B. 53cm, H. 99cm, T. ca. 60cm. Leichte Gebrauchsspuren. (5 Varenr: 3602123

DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 09:54:00 DKK 298
Anders Nøregaard. Tre-pers sofa, model SOLO. Fremstillet ved Stouby Furniture.
Anders Nøregaard. Tre-pers sofa, model SOLO. Fremstillet ved Stouby Furniture.. Anders Nøregaard. Tre-pers sofa, model SOLO betrukket med sort uld, "Mainline" Ben i stål. Fremstillet ved Stouby Furniture. H. 75. L. 222. D. 75 cm. Varenr: 3847453

DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 10:00:00 DKK 8.000
Superstudio,
Superstudio, "Quaderna", sideboard, Zanotta. SUPERSTUDIO, "Quaderna", bord, Zanotta, Italien, formgivet 1970, trästomme klädd i laminat med tryckt svart- och vitrutigt mönster, höjd 87, 180 x 42 cm; smärre slitage. LITTERATUR. Modellen avbildad i Formaluce : rivista di illuminazione e industrial design, 1972, s. 31. Varenr: 3843226 DKK 12.104 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 10:12:00
Se mere
3-pers. sofa med lyst læder
3-pers. sofa med lyst læder. 3-pers. sofa med lyst læder, samt 2 pyntepuder med samme. L. 210 cm. D. 95 cm. Sædehøjde 40 cm. Fremstår md brugsspor, samt let patineret læder. Varenr: 3843971 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 10:22:01 DKK 350
Entremøbler. Konsolbord og spejl, Gustaviansk-stil (2)
Entremøbler. Konsolbord og spejl, Gustaviansk-stil (2). Entremøbler. Konsolbord med profileret kant og svungne ben, front med skuffe, greb af messing og spejl med profileret kant, Gustaviansk-stil af hvidbemalet træ med guldstafferinger samt dekoreret med blomster. Spejl: H. 68, B. 48 cm. Konsolbord H. 72, B. 85, D. 25 cm. Fremstår med senere ... Varenr: 3842005 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 10:44:00 DKK 425
Sofabord af mahogni med 2 klapper
Sofabord af mahogni med 2 klapper . Sofabord af mahogni med 2 klapper og messingbeslag. L. 125 cm. B. 40 cm. 2 klapper á 24 cm. Fremstår med brugsspor, i form af ridser og trykmærker. Varenr: 3844147 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 10:57:53 DKK 375
Tre kontorskabe (3)
Tre kontorskabe (3). Tre kontorskabe af forskellige fabrikater. Måler: Skab 1: H. 85 cm, B. 80 cm, D. 47 cm. Skab 2: H. 89 cm, B. 80 cm, D. 44 cm. Skab 3: H. 86 cm, B. 42 cm, D. 44 cm. Udstililngsmodeller med brugsspor herfra. (3) Varenr: 3828087

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-05-2015 10:59:05 DKK 300
Arkiv-/skuffebord på hjul
Arkiv-/skuffebord på hjul. Arkiv-/skuffebord på hjul. Ramme i koksgrå, to skuffer i front i sort, åben rum i front, topplade i eg. Måler: H. 81,5 cm, B. 42,5 cm, D. 46,5 cm. Udstillingsmodel med brugsspor herfra. Varenr: 3828078

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-05-2015 11:10:00 DKK 300
Stolar tillskriven Erik Chambert
Stolar tillskriven Erik Chambert. STOLAR, 4 st., tillskriven Erik Chambert, 1930/40-tal, fanérad och i olika träslag, betsad, svängd rygg med rotfanér och kolonnformade framben, klädsel i rött läder med pärlspikad kant, sitthöjd ca 47 cm Varenr: 3843230 DKK 2.421 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 11:12:00
Se mere
Kvadratisk sofabord med egyptisk indgravering
Kvadratisk sofabord med egyptisk indgravering. Kvadratisk sofabord med stel af bejdset træ, indlagt med kobberplade dekoreret med arkaisk egyptisk ikonografi, jagtscenei center cirklen, ydercirkel med tjenere der bringer mad. H. 51 cm. B. 123 cm. L. 123 cm. fremstår med brugsspor, herunder anløben kobber, samt små afhug og løst ben. Varenr: 3836644 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-05-2015 11:12:43 DKK 325
Spisebord i provencestil (3)
Spisebord i provencestil (3). Spisebord i provencestil af hardwood, indlagt med ornamentik af sortlakeret metal. To tillægsplader. H. 77, B. 96, L. 181/281 cm. En udtrækspind med afslag. Varenr: 3843704 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 11:16:00 DKK 550
Fransk vitrineskab, hvidbemalet træ, model Fayence
Fransk vitrineskab, hvidbemalet træ, model Fayence. Fransk Vitrineskab i hvidbemalet træ, model Fayence. Todelt, top bestående af to låger, bag hvilke tre hylder. bund bestående af to låger samt skuffe. Greb af patineret metal. Mål: H. 202 B. 110 D. 49 cm. Udleveres i to kolli. Varenr: 3263212

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 11:20:00 DKK 2.800
Svensk slagbord / klapbord, fyrretræ 1800/1900
Svensk slagbord / klapbord, fyrretræ 1800/1900. Svensk slagbord / klapbord af fyrretræ, plade med to klapper, sargen med en skuller. 1800/1900. H. 76, L. 52- 180. B. 110 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsslitage, mærker og afslag. Varenr: 3843721 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 11:24:10 DKK 975
Sofabord af egetræ
Sofabord af egetræ. Sofabord af egetræ. H. 56, L. 135, D. 64 cm. Fremstår med mærker på Varenr: 3843690 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 11:28:00 DKK 300
To lænestole af mahognibejdset træ og grønt læder (2)
To lænestole af mahognibejdset træ og grønt læder (2). To lænestole med stel af mahognibejdset træ, sæde og ryghynde er betrukket med knapsyet patineret grønt læder. Fremstår med brugspor. (2) Varenr: 3842211 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 11:45:14 DKK 425
Arne Jacobsen. Otte armstole 'syveren' model 3207. (8)
Arne Jacobsen. Otte armstole 'syveren' model 3207. (8). Arne Jacobsen 1902 - 1971. Otte armstole model 3207 'syveren' med skal af formbøjet krydsfinér på stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nypolstret ved professionel møbelpolstrer med cognacfarvet anilin læder. Siddehøjde 44,5 cm. Bemærk model fotos.(8) ... Varenr: 3843082 DKK 32.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 11:48:00 DKK 24.000
Francesco Zaccone, Set Stühle Modell Golf + Tisch von Brunner (5)
Francesco Zaccone, Set Stühle Modell Golf + Tisch von Brunner (5). Francesco Zaccone, Set Stühle Modell Golf + Tisch von Brunner. Stühle mit Gestell aus verchromtem Metall, Sitz und Rücken in Buchenschichtholz, teilweise mit Bezügen. Tischplatte in hellem Holzfurnier, Beine aus verchromtem Stahlrohr. Maße der Stühle: B. 57cm, H. 81cm, T. 60cm. Maße des Tisches: ... Varenr: 3737467 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-05-2015 11:53:00 DKK 298
Arne Jacobsen. Fire stole, Syveren, model 3107 (4)
Arne Jacobsen. Fire stole, Syveren, model 3107 (4). Arne Jacobsen (1902-1971). Fire sorte stole, model 3107, 'Syveren'. Udført med skal af formbøjet krydsfinér på stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, formgivet 1955. Ca. år 1970. Fremstår med brugsslitage. Sædeh. 44 cm.(4) Varenr: 3843719 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 12:08:00 DKK 2.300
Stor Spegel, bemålad och patinerad ram, höjd 193 cm
Stor Spegel, bemålad och patinerad ram, höjd 193 cm. Spegel, ram i patinerat och bemålat trä samt konstmaterial. Dekor av bladverk. Höjd 193 cm. Bredd 90 cm. Varenr: 3755597

DKK 1.695 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 12:12:00 DKK 928
Skrivbordsstol i engelsk stil
Skrivbordsstol i engelsk stil. Skrivbordsstol i engelsk stil. Klädd med läder. Snurrfunktion. H. 110 cm. B. 80 cm. Slitage, fläcar, hål på klädsel. Varenr: 3842154 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-05-2015 12:17:41 DKK 525
Børge Mogensen højrygget lænestol
Børge Mogensen højrygget lænestol . Børge Mogensen 1914-1972 - Højrygget lænestol af egetræ, løs sæde og ryghynde med uld. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3841286 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 12:17:58 DKK 525
Skåp, bemålat och patinerat sheshamträ
Skåp, bemålat och patinerat sheshamträ. Skåp, bemålat och patinerat sheshamträ, detaljer i metall. Dörrpar med genombruten dekor. 2 st utdragbara lådor. Mått: 100 x 80 x 45 cm Varenr: 3759711

DKK 3.066 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 12:18:00 DKK 2.259
Karmstol i barockstil
Karmstol i barockstil. Karmstol i barockstil. 1900-tal. Mörkbetsat trä. Sitsen klädd med konstläder. H. 110 cm. B. 80 cm. Slitage. Varenr: 3842149 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-05-2015 12:18:13 DKK 282
Schatull i ek
Schatull i ek. Schatull i ek, 1800-tal. Beslag av smide. Senare underrede. H. 60 cm. 52x34 cm. Slitage. Nycklar medföljer. Varenr: 3837638 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-05-2015 12:18:53 DKK 303
Poul Volther - Daybed fra FDB Møbler med madras
Poul Volther - Daybed fra FDB Møbler med madras. Poul Volther - Daybed fra FDB Møbler, med knapsyet madras. Mål: 190x80 cm. H. 48 cm. Fremstår med brugsspor, polster med stedvise gennemslid, samt knapper med løst polster. Varenr: 3843054 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 12:19:12 DKK 1.750
Skrivbord i Sheshamträ, beslag i metall
Skrivbord i Sheshamträ, beslag i metall. Skrivbord i Sheshamträ. Ben med svarvad dekor. Utdragbara lådor med beslag i järnsmide. Mått: 100 x 50 x 76 cm. Varenr: 3733709

DKK 1.937 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 12:20:00 DKK 1.089
Skåp, Lantlig stil, bemålat och patinerad trä
Skåp, Lantlig stil, bemålat och patinerad trä. Skåp, bemålat trä. Skåpslucka med bakomvarande hyllinredning. Nederdel med 2 st utdragbara lådor. Beslag med hjärta. Mått: Höjd: 180cm Bredd:71 cm. Djup: 37 cm. . Varenr: 3755485

DKK 2.098 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 12:22:00 DKK 1.210
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 99  >>