Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 75  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ufficio Technico for Knoll. Sæt på seks Spoleto chairs (6)
Ufficio Technico for Knoll. Sæt på seks Spoleto chairs (6). Ufficio Technico. Sæt på seks frisvingerstole udført med stel af forkromet stålrør, sæde og ryg betrukket med udspændt sort 'Cowhide' læder. Formgivet 1971 af Ufficio Technico, udført hos Knoll Int, model Spoleto. ægthedscertifikat fra Knoll medfølger. Ufficio technico er navnet på den ... Varenr: 3412712 DKK 25.000 DK, Kolding, Trianglen 02-09-2014 09:04:28 DKK 9.000
Arne Jacobsen. Fire 'Myrestole' model 3101 (4)
Arne Jacobsen. Fire 'Myrestole' model 3101 (4). Arne Jacobsen 1902-1971. Fire 'Myrestole' model 3101 med skaller af sortlakeret formbøjet finér, monteret med ben af forkromet stålrør. Sædehøjde 3 x 44 og 1 x 42 cm. Formgivet 1952. Fremstillet hos Fritz Hansen.(4) Varenr: 3528666 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 02-09-2014 10:13:00 DKK 3.000
Fire retro skamler samt rundt bord.  (5)
Fire retro skamler samt rundt bord. (5). Fire retro skamler med mønstret kunststof. Ø. 40 cm. H. 40 cm. samt rundt bord af hvis laminat med hvidlakeret betal fod. Ø. 60 cm. H. 50 cm. Fremstår med brugsspor. (5) Varenr: 3528583 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 02-09-2014 10:14:42 DKK 350
Dansk design. Seks stole i teak (6)
Dansk design. Seks stole i teak (6) . Dansk design. Seks diverse stole i teak. enkelte med sæder/ryg i skai. Fremstår med brugsslitage. Siddehøjde omkring 44 cm. (6) Varenr: 3527393 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-09-2014 10:22:13 DKK 1.100
Ercolani. Tremmestole (6)
Ercolani. Tremmestole (6). Ercolani. Tremmestole med stel af bejdset bøgetræ. Fremstillet hos Ercol production, England. Fremstår med brugsspor, en stol med revne. (6) Varenr: 3528584 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 02-09-2014 10:24:50 DKK 650
Bataurus damecykel model LIVE.
Bataurus damecykel model LIVE.. Bataurus damecykel model LIVE. Incl servicehæfte samt kvittering. Stelnummer: WTV20102456. Stel ca. 21". Højde til krank: 92 cm. Højde til saddelpind: 82 cm. Lette brugsspor. Varenr: 3520539 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 10:26:00 DKK 1.050
H. J. Wegner; Peters stol i eg
H. J. Wegner; Peters stol i eg . H. J. Wegner. Barnestol. " Peters stol " af massivt egetræ. Formgivet i 1944 til Børge Mogensen's søn Peter Mogensen. Fremstillet hos Getama. Fremstår med brugsspor samt smårevner. Varenr: 3528747 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-09-2014 10:47:05 DKK 825
Kristian Solmer Vedel. Barnestol
Kristian Solmer Vedel. Barnestol . Kristian Solmer Vedel. Barnestol af formbøjet delvis lakeret bøgetræ. Justerbar indstilling af højder på sæde og bordplade. Formgivet 1956. Fremstillet hos Torben Ørskov. Litt: Mobilia 1956. Varenr: 3528753 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-09-2014 10:49:18 DKK 500
Verner Panton. Lænestol, model G
Verner Panton. Lænestol, model G . Verner Panton. Lænestol, model G betrukket med dybhæftet uldstof. Formgivet 1973. Fremstillet hos Fritz Hansen. Litteratur: Verner Panton. The Collected works. S. 266. Varenr: 3528791 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-09-2014 10:55:18 DKK 1.250
Tre-pers. sofa med grøn uld
Tre-pers. sofa med grøn uld. Tre-pers. sofa med grøn uld, ben og negle i teak - 1950'erne. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3528585 DKK 1.600 DK, Kolding, Trianglen 02-09-2014 10:58:04 DKK 1.700
Lysberg, Hansen og Therp sofamøblement (3)
Lysberg, Hansen og Therp sofamøblement (3). Lysberg, Hansen og Therp sofamøblement bestående af: En tre- personer og to to-personers sofaer. Betrukket med blomstret møbelstof. L. 235 cm. og 170 cm. Fremstår med hul i armlæn, limede ben og aldersrelateret brugsspor. (3) Varenr: 3526341 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-09-2014 11:10:00 DKK 725
Læge skænk i hvidlakeret metal
Læge skænk i hvidlakeret metal. Læge skænk i hvidlakeret metal med sort laminat på toppen. To skydelåger bag hylder. H. 90 cm. L. 130 cm. B. 46 cm. Fremstår med brugs slitage. Varenr: 3528586 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 02-09-2014 11:33:54 DKK 400
Sofabord med plade af marmor
Sofabord med plade af marmor. Sofabord med stel af bejdset træ, løsliggende plade af marmor. D. 100 cm, H. 53 cm. Varenr: 3511645 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-09-2014 11:37:12 DKK 300
Butiksdisk / -montre, 1900-tallet
Butiksdisk / -montre, 1900-tallet. Butiksdisk / -montre af hvidmalet, grøn- og guldstafferet træ. Løse hylder beklædt med grønt stof. 2 glasskydelåger, nederst 2 hylder. Alm. brugs- og aldersspor, eet kantafslag på ene glasskydelåge. H. 103. B. 83. D. 63 cm. Varenr: 3520800 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 11:46:44 DKK 375
Eilersen modul sofa, af Jens Juul Eilersen, model Orion.
Eilersen modul sofa, af Jens Juul Eilersen, model Orion.. Eilersen modul sofa, designet af Jens Juul Eilersen, model Orion. Betrukket med lyst nistret bomuldsstof, aftageligt betræk. Puder med dunfyld. Sæde hynder med koldskum og dunfylds top. Stående på vinkelben af børstet stål.. L. 262x290 D. 100 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3419577 DKK 28.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 11:56:25 DKK 17.000
Ron Arad. Par spisestole samt væghængt reol (3)
Ron Arad. Par spisestole samt væghængt reol (3) . Ron Arad. Par spisestole samt væghængt reol af blåt plast, stel af aluminium, beslag medfølger. Fremstillet hos Kartell, model Bookworm og Plastic Fantastic. L. 260 cm. Fremstår med ridser og brugsslitage. (3) Varenr: 3526557 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-09-2014 12:03:00 DKK 325
Vitrineskab, grøn bemalet
Vitrineskab, grøn bemalet . Vitrine/skab i fransk landstil af grøn bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3470426

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 12:06:00 DKK 2.600
Kvadratisk sofabord. genbrugs elmetræ
Kvadratisk sofabord. genbrugs elmetræ. Kvadratisk sofabord på stel af bemalet metal. Bordplade af genbrugs elmetræ. Grundet træets oprindelse må der påregnes forskelligheder i træets struktur og tørrevner kan forekomme. Mål: Ca. H. 40 B. 90 D. 90 cm. Emballage mål: Ca. 95x95x15 cm Emballage vægt: Ca. 34 kg.Nyproducerede varer ... Varenr: 3145929

DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-09-2014 12:07:00 DKK 1.000
Spisebord samt stole, egetræ (5)
Spisebord samt stole, egetræ (5). Spisebord samt stole med stel af udskåret egetræ, cirkulær plade, sæder betrukket med stof. 1900-tallet. H. 76 Ø 88 cm. Fremstår med brugsslitage. (5) Varenr: 3498691 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-09-2014 12:13:00 DKK 325
Johannes Andersen, spisestole, Uldum samt dansk møbelproducent, spisebord. (9)
Johannes Andersen, spisestole, Uldum samt dansk møbelproducent, spisebord. (9) . Johannes Andersen, sæt på seks spisestole med stel af mørkt egetræ, betrukket med stof, fremstillet hos Uldum Møbler. Samt dansk møbelproducent. Rundt spisebord med to tillægsplader af mørkt egetræ. Ø. 120 cm H. 72 cm. Tillægsplader á 50 cm. (9) Alm. brugspræg. (9) Varenr: 3528709 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 12:16:00 DKK 375
Dank møbelproducent. Bananformet sofa, 1940erne
Dank møbelproducent. Bananformet sofa, 1940erne . Dank møbelproducent. Bananformet sofa, med ben af bøg, 1940erne. L. 168 cm H. 68 cm. Fremstår med lette brugsspor, små rifter på ryg.. Varenr: 3527526 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 12:21:00 DKK 475
Loungesæt Pink
Loungesæt Pink. Loungesæt med rund 4mm Polyrattan . Pulverlakeret Aluminiumsstel flet med 4mm rund pink farvet polyrattan . Sættet består af Sofa , 2 stole samt sofabord med glasplade.Der medfølger beige farvede hynder - hyndetykkelse 5cm. 2 stole 73x84x80 cm 1 sofa 146x84x80 cm bord 98x60x44 cm 5mm hærdet ... Varenr: 3470345

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 12:22:00 DKK 2.000
Løjt møbler: Gavlbord af massiv eg
Løjt møbler: Gavlbord af massiv eg. Løjt møbler: Gavlbord med plade i massiv eg. Brændstempler i bund. H. 75. 89 x 160 cm. 1900-tallets 2. halvdel. Varenr: 3528592 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 12:24:05 DKK 350
Farstrup møbler: 3 tremmestole, bemalede (3)
Farstrup møbler: 3 tremmestole, bemalede (3). Farstrup møbler: 3 tremmestole, bemalede. Fremstår med brugsspor, med bemaling krakelere/mangler anelse bla. på sæder. (3) Varenr: 3528602 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 12:25:02 DKK 675
Blofield. Oppustelig stol model 'Big Blo1', Midnight Grey
Blofield. Oppustelig stol model 'Big Blo1', Midnight Grey. Blofield. Oppustelig stol model 'Big Blo1', udført i Midnight Grey PVC med nylonbeskyttelse i bund. 120 x 105 x 75 cm. Taske, elektronisk pumpe, samt lappekit medfølger. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3507951

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-09-2014 12:28:00 DKK 350
Nordal. Glasskab af fyrretræ.
Nordal. Glasskab af fyrretræ.. Nordal. Glasskab af fyrretræ, front med to glaslåger, bag hvilke hylder. H. 225 cm B. 120 cm D. 44 cm. Fremstår med afslag på top. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3386591

DKK 6.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 12:30:00 DKK 1.300
Overpolstret lænestol.
Overpolstret lænestol. . Lænestol betrukket med blomstret stof, ben af bøg. 1940'erne. H. 94 cm. Alm. brugspræg. Varenr: 3368153 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 12:31:00 DKK 300
Konsole mit Messingauflagen
Konsole mit Messingauflagen. Konsole mit Messingauflagen, Holzkonstruktion umkleidet mit goldfarbenem Messing, auf drei gebogenen Füßen, mehrkantige Unter- und Oberplatte, 3 Streben, Spiegelrückwand, obere Ablage mit Glasplatte, H. 91, B. 78, T. 39 cm. Leichte Gebrauchsspuren, partiell kleine Kratzer. Varenr: 3512038 DKK 745 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-09-2014 12:33:59 DKK 335
Nordal. Vitrineskab / glasskab.
Nordal. Vitrineskab / glasskab. . Nordal. Vitrineskab / glasskab, fremstillet af antikbemalet træ, låge og side med glas, indvendigt fem hylder. H. 216 cm. B. 85 cm. D. 44 cm. Udstillingsmodel, Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3511594

DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 12:45:00 DKK 2.700
Dansk møbelproducent. Fire stole af teak. (4)
Dansk møbelproducent. Fire stole af teak. (4). Dansk møbelproducent. Fire stole af teak, sæde og ryg betrukket med møbelstof. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 3519616 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 02-09-2014 12:46:17 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 75  >>