Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 91  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Geoffrey Harcourt. To-personers sofa, model 042
Geoffrey Harcourt. To-personers sofa, model 042. Geoffrey Harcourt. To-personers lounge sofa. Stel af forkromet stål, betrukket med sort skind. Formgivet 1963. Fremstillet hos Artifort. L. 146 cm. Se event. varenummer 3538110. Varenr: 3544294 DKK 14.000 DK, Kolding, Trianglen 02-10-2014 10:36:44 DKK 8.000
Ubekendt møbelproducent. Sofabord med hvid plade.
Ubekendt møbelproducent. Sofabord med hvid plade.. Ubekendt møbelproducent. Sofabord med hvid plade, stel i forkromet stål. Fremstår med afslag i bemaling/brugsspor. H. 50. L. 140. B. 80 cm. Varenr: 3567852 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-10-2014 10:45:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Skænk af teak med lakerede låger
Dansk møbelproducent. Skænk af teak med lakerede låger. Dansk møbelproducent. Skænk af fineret teak, front med fire nylakerede skydelåger, bag hvilke hylder og skuffe, på drejede ben af sortmalet eg. H. 65 cm. L. 151 cm. D. 43 cm. Varenr: 3567674 DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 02-10-2014 10:45:00 DKK 4.700
Dansk møbelproducent. 2½- pers. sofa, sort skind
Dansk møbelproducent. 2½- pers. sofa, sort skind. Dansk møbelproducent. 2½- pers. sofa betrukket med sort skind med buet armlæn. 1990'erne. L. 163 cm. Fremstår med lugtgener. Varenr: 3566766 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-10-2014 10:53:18 DKK 300
Lænestol samt skammel, cognacfarvet læder (2)
Lænestol samt skammel, cognacfarvet læder (2). Lænestol samt skammel betrukket med cognacfarvet læder, stel af bøgetræ. Fremstår med minimal slitage. (2) Varenr: 3566785 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-10-2014 10:58:04 DKK 400
Alf Svensson. Lænestol, 'Kontur', teak,
Alf Svensson. Lænestol, 'Kontur', teak, . Alf Svensson: Højrygget lænestol, model Kontur, stel af massiv teaktræ, sæde monteret med uldstof. Indstillelig sæde/ryg i to trin. Formgivet i 1957, fremstillet hos Fritz Hansen. Varenr: 3566798 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-10-2014 11:00:21 DKK 550
Dansk møbeldesign. Et par lænestole af eg, 1960´erne
Dansk møbeldesign. Et par lænestole af eg, 1960´erne. Dansk møbeldesign. Et par lænestole af eg, hynder med betræk af møbelstof. 1960´erne. Betræk med huller. Varenr: 3566810 DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-10-2014 11:01:37 DKK 2.300
Kinnabädden Elevations-dobbeltseng, model Gold antracit 180 x 200 cm., medium hårdhed samt komplet sengepakke med gåsedunsdyner
Kinnabädden Elevations-dobbeltseng, model Gold antracit 180 x 200 cm., medium hårdhed samt komplet sengepakke med gåsedunsdyner. Kinnabädden Elevations- dobbeltseng antracit 180 x 200 cm, medium hårdhed, model Gold. Farve: antrazitgrå. Sengen består af 2 enkeltsenge med seperat elevationsfunktion. Kinnabädden er dansk designet og fremstillet I Danmark og forhandlet hos Sweet-Dream.dk. Øko-Tex standard 100. ... Varenr: 3568020

DKK 25.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-10-2014 11:07:00 DKK 7.400
Dansk design. Hjørneskab i teak
Dansk design. Hjørneskab i teak. Dansk design. Hjørneskab i teak. Fremstår med skrammer. Skuffer i nedre del, samt låger bag hvilke hylder. B. 85 D. 55 H. 146 cm. Varenr: 3566212 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-10-2014 11:14:25 DKK 375
Sideboard, England, mahogni
Sideboard, England, mahogni. Sideboard, England, mahogni, breakfront. 2 låger i siderne, derover skuffer, fremtrukket midterdel med 5 skuffer, H. 110, D. 42, L. 160 cm. Fremstår som udstillingsmodel, stedvist med små ridser og slitage.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3564421

DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-10-2014 11:28:00 DKK 2.233
Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. (2)
Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. (2). Dansk Møbelproducent. Skrivebord samt kommode, teak. Mål for skrivebord: H. 73. L. 150. B. 70 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3551923 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-10-2014 11:42:00 DKK 700
Dansk Design. Hvilestol Grå uldstof
Dansk Design. Hvilestol Grå uldstof. Dansk Design. Hvilestol i grå uldstof med ben og "negle"udført i teak. Midten af 1900-tallet. Fremstår med skjolder på polstring. Varenr: 3566214 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-10-2014 12:04:36 DKK 575
Dansk møbelproducent. 4 stole af teak/bøg sæder med sort skai (4).
Dansk møbelproducent. 4 stole af teak/bøg sæder med sort skai (4). . Dansk møbelproducent. 4 stole med stel af bøg, ryg af teak, sæder betrukket med sort skai. H. 80 cm. Fremstår med alm. brugspræg. (4). Varenr: 3567016 DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 02-10-2014 12:06:31 DKK 350
Cirkulært sofabord, genanvendt elmetræ
Cirkulært sofabord, genanvendt elmetræ. Rundt sofabord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Møbler lavet i genbrugstræ har hvert især deres unikke udtryk. Hvert møbel er unikt og variationer i træstrukturen kan forekomme. Fremstår med tørrevner, grundet træets ... Varenr: 3557113

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-10-2014 12:12:00 DKK 1.500
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord, Botium, model X-table.
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord, Botium, model X-table.. Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord med hvid laminat og sort kant, tre skråtstillede ben af stålrør i multicolor i farverne, rød, gul, blå. H. 70,5 cm Ø: 90 cm. Fremstillet hos Botium, Dark Horse serien, model X-table. Brugsmærker, afskalninger Varenr: 3566643 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2014 12:12:00 DKK 450
2 lænestole, ca. 1940'erne (2)
2 lænestole, ca. 1940'erne (2). 2 lænestole, ca. 1940'erne. Brokade- og uldbetræk, ben af lakeret bøg. Brugsspor og alderspræg, stedvis kraftig slitage. H. 71. B. 75. og H. 79. B. 64 cm. (2) Varenr: 3556895 DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 12:16:00 DKK 325
Tre pers. sofa samt lænestol med brunt skind, 1960'erne (2)
Tre pers. sofa samt lænestol med brunt skind, 1960'erne (2). Tre pers. sofa samt lænestol betrukket med brunt knapsyet skind, løse hynder. 1960'erne. H. 68/68 cm. L. 190/78 cm. D. 70/70 cm. Brugspræg samt slid på skind. (2) Varenr: 3562183 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 12:18:28 DKK 1.850
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord, Botium, model X-table.. Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord med hvid laminat og sort kant, tre skråtstillede ben af stålrør i multicolor i farverne, rød, gul, blå. H. 70,5 cm Ø: 90 cm. Fremstillet hos Botium, Dark Horse serien, model X-table. Brugsmærker, afskalninger Varenr: 3566640 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2014 12:20:00 DKK 525
Bænk med lænestol, mahognifarvet lakeret (2)
Bænk med lænestol, mahognifarvet lakeret (2). Bænk med lænestol, mahognifarvet lakeret, svungne ben, polstret sæde og ryg betrukket med damaskstof, rullede armlæn, udstillingsmodel med lette brugsspor. H. 86, D. 60, bænk 105 cm lang. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3564402

DKK 7.444 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-10-2014 12:24:47 DKK 4.838
Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol
Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol. Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol, ben af bøg. H. 103 cm B. 83 cm. Alm. brugspræg. Varenr: 3567334 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2014 12:25:00 DKK 325
To sammenklappelige kantineborde på hjul (2)
To sammenklappelige kantineborde på hjul (2). To sammenklappelige kantineborde. Stel af lakeret metal med låsbare hjul. Plade pålagt grå laminat. Mål: L 140, B 83, H 73 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. (2) Varenr: 3548520 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 02-10-2014 12:25:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa, læder
Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa, læder. Dansk møbelproducent. Tre-pers sofa betrukket med patineret læder, ben af bøg. L. 202 cm. Alm. brugspræg. Varenr: 3567331 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2014 12:28:00 DKK 3.900
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Seks armstole, Dark Horse serien (6)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Seks armstole, Dark Horse serien (6). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Sæt på seks armstole fra Dark Horse serien. Stel af forkromet og lakeret stål, sæder med uld. Designet 1988. Fremstillet hos Botium. Fremstår med ridser og mærker. (6) Varenr: 3566630 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2014 12:30:00 DKK 725
Spisebord af teak med udtræk, 1960'erne
Spisebord af teak med udtræk, 1960'erne. Spisebord af teak med hollandsk udtræk. 1960'erne. H. 75 cm. L. 145 cm. B. 90 cm. Brugsspor samt kant med dybe ridser. Varenr: 3556918 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-10-2014 12:32:47 DKK 675
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord samt tre stole, Botium, Dark Horse serien. (4)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Rundt bord samt tre stole, Botium, Dark Horse serien. (4). Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Bord samt tre stole. Rundt bord med hvid laminat og sort kant, tre skråtstillede ben af stålrør i multicolor i farverne, rød, gul, blå. H. 70,5 cm Ø: 90 cm. Dark Horse serien, model X-table. Samt tre armstole fra Dark Horse serien. Stel af forkromet og lakeret ... Varenr: 3566849 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2014 12:42:00 DKK 350
Tre reolmoduler, ahorn. Dansk møbelproducent (3)
Tre reolmoduler, ahorn. Dansk møbelproducent (3). Tre reolmoduler af ahorn og lakeret træ, dansk møbelproducent, fronter med låger, rum, hylder samt skuffer. H. 125 cm. B. 84 cm. D. 43 cm. Tre løse sokler medfølger, H. 10 cm. Fremstår med brugsrelaterede spor; mærker, ridser og skrammer. (3) Varenr: 3569734 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-10-2014 12:50:00 DKK 350
Kusch & Co. Ti stabelstole model Trio i hvidbemalet træ (10)
Kusch & Co. Ti stabelstole model Trio i hvidbemalet træ (10). Kusch & Co. Ti stabelstole af formbøjet træ. Stolene fremstår med ridser, mærker og brugsspor.(10) Modelfoto. Effekter fra Nørrebro Bryghus restuarant. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning kan ske tirsdage mellem kl. 10-18 på adresse; Rovsingsgade 68, 2100 København Ø. Kontakt: ... Varenr: 3513818 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 02-10-2014 12:51:00 DKK 450
Skipper 2 pers. sofa i sort skind
Skipper 2 pers. sofa i sort skind. Skipper møbler. 2-pers sofa betrukket med sort skind, ben af bøgetræ. L. 160 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Varenr: 3567175 DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 02-10-2014 12:51:59 DKK 375
Bord fra Hay
Bord fra Hay. Hay spisebord / mødebord / konferencebord produceret af Hay Mål: 200x90 cm. Benprofiler i aluminium, pulverlakeret hvid Plade i hvid laminat med hvide slagfaste ABS kanter. Pladetykkelse 23 mm Bordet fremstilles i dag hos Designoffice under navnet Tango. Fremstår med minimale/få ... Varenr: 3550014 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-10-2014 12:53:00 DKK 550
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, 1960erne
Dansk møbelproducent. Skrivebord af teaktræ, 1960erne. Dansk møbelproducent. Skrivebord med plade af teaktræ, 2 skuffer med fronter af sort formica, ben af sortlakeret metal, 1960erne. H. 72 L. 120 B. 60 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Varenr: 3566414 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 02-10-2014 12:53:00 DKK 875
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 91  >>