Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 113  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Barstole af plast og forkromet metal (2)
Barstole af plast og forkromet metal (2). Par barstole, højdejusterbar, fod og bundstamme af forkromet metal, sæde og topstamme af sort og hvid plast. H. 57/80 cm. Udstillingsmodel, fremstår med lette brugsspor. (2) Varenr: 3812602

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 10:01:00 DKK 475
Snedklaffsekretär
Snedklaffsekretär . SNEDKLAFFSEKRETÄR med överdel, omkring 1800, furu, beslag smide samt mässing, överdel med hyllplan, höjd 189, 121x51 cm Varenr: 3811294 DKK 3.182 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 10:20:00
Se mere
To-pers. sofa ca. 1930-1940
To-pers. sofa ca. 1930-1940 . To-pers. sofa ca. 1930-1940. Stel af eg, betræk af patineret sømbeslået læder med prægninger, svungne armlæn. Siddehynder mangler. L. 130 cm. Fremstår med aldresrelateret patina, enkelte skrammer og mærker. Varenr: 3808842 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 10:38:56 DKK 350
Yngve Ekström, fåtölj 'Lamino' med fotpall, Swedese (2)
Yngve Ekström, fåtölj 'Lamino' med fotpall, Swedese (2). Yngve Ekström, fåtölj 'Lamino' med fotpall, Swedese. Stommar i formböjd bok, klädda med grått fårskinn, nackkudde i svart skinn. Märkta Swedese, Made in Sweden. Fotpall med lagad klädsel. (2) Varenr: 3812280 DKK 5.568 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 10:49:39 DKK 3.897
Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets mitt. Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets mitt. Vitlackerat, uppsvängt krön, räfflade skåpdörrar. Höjd 173 cm, bredd 113 cm, djup 44 cm. Nycklar medföljer. Mindre märken och färgbortfall. Varenr: 3812330 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 10:54:09 DKK 696
Nomad DOT modulsofa
Nomad DOT modulsofa. Nomad DOT modulsofa best. af tre moduler samt puf betrukket med sort møbelstof med lilla knapper, ben af sort pulverlakeret metal. L. 90 pr. modul. L. 270 cm. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011. Fremstår med kraftig slitage, pletter, skjolder og skæve samlebeslag. Varenr: 3812352 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2015 11:01:01 DKK 1.150
Hynder til Arne Jacobsen 7'er stol (6)
Hynder til Arne Jacobsen 7'er stol (6). Hynder af sort skind til Arne Jacobsen 7'er stol. Fremstår med få brugsspor, dog enkelte trykmærker. (6) Varenr: 3808927 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2015 11:20:23 DKK 800
Nissen & Gehl. Par lænestole (2)
Nissen & Gehl. Par lænestole (2) . Nissen & Gehl. Par lænestole med stel af massivt bøgetræ, betrukket med brunt læder. Fremstillet hos Nielaus, model Opus. Fremstår med lettere brugsspor. (2) Varenr: 3811619 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 11:24:00 DKK 2.700
Nils Jonsson skåp
Nils Jonsson skåp. NILS JONSSON, 1950-tal, skåp, modell Vreta, design för Bra Bohag, teak, höjd ca 159, 119x42 cm Varenr: 3811309 DKK 3.182 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 11:28:00
Se mere
Bord, industridesign, höj- och sänkbart
Bord, industridesign, höj- och sänkbart. Bord, industridesign. Skiva i massiv trä. Benställning i järn. Höj- och sänkbart. På hjul. Höjd ca 38 -103 cm. Skivans mått 70 x 50 cm. Varenr: 3780765

DKK 2.466 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 11:29:00 DKK 1.829
Fire stole med formstøbt sort plastskal
Fire stole med formstøbt sort plastskal. Fire stole med formstøbt sort plastskal, stel af forkromet metal. Siddehøjde ca. 44 cm. Fremstår usamlet i papkasse. (4) Varenr: 3812485 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 11:32:09 DKK 400
Matsalsgrupp design Kerstin Hörlin-Holmquist
Matsalsgrupp design Kerstin Hörlin-Holmquist. MATSALSGRUPP, 7 dlr, 1900-tal, design Kerstin Hörlin-Holmquist, ur Triva-serien för NK verkstäder, bestående av bord med 2 iläggsskivor (50 cm vardera) och 6 stolar, vitlackerade, skyltmärkta, bordets höjd ca 75, 151x130 cm, totallängd ca 251 cm, stolarnas sitthöjd ca 45 cm Varenr: 3811311 DKK 4.772 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 11:36:00
Se mere
Fire stole med formstøbt sort plastskal. Fire stole med formstøbt sort plastskal, stel af forkromet metal. Siddehøjde ca. 44 cm. Fremstår usamlet i papkasse. (4) Varenr: 3812492 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 11:36:18 DKK 400
Hatthylla 'Rio', Ljunghäll Anderstorp, 1950-tal
Hatthylla 'Rio', Ljunghäll Anderstorp, 1950-tal. Hatthylla 'Rio', Ljunghäll Anderstorp, 1950-tal. Aluminium. Längd 80 cm. Märkt Rio. Varenr: 3800603 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 11:38:00 DKK 239
Lænestol med stel af mahognipoleret bøgetræ.
Lænestol med stel af mahognipoleret bøgetræ.. Lænestol med stel af mahognipoleret bøgetræ, overpolstret med grøn velur. 1900-tallets midte. Fremstår med enkelte pletter på betrækket. Varenr: 3811996 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 11:42:00 DKK 325
Fire stole med formstøbt sort plastskal. Fire stole med formstøbt sort plastskal, stel af forkromet metal. Siddehøjde ca. 44 cm. Fremstår usamlet i papkasse. (4) Varenr: 3812460 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 11:43:07 DKK 375
Bord 1900-talets första hälft
Bord 1900-talets första hälft. BORD, 1900-talets första hälft, underrede fanérat i björk, bordsskivan fanérad i alm, med hyllplan, höjd ca 65, diameter 75 cm Varenr: 3811315 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 11:48:00
Se mere
Fåtölj, utdragbar, sekelskiftet 1900
Fåtölj, utdragbar, sekelskiftet 1900. Fåtölj, utdragbar, sekelskiftet 1900. Gulmålad stomme, klädd med ylleschagg och sadelgjord. Höjd 85 cm, sitthöjd 42 cm, längd 50-240 cm. Slitage. Varenr: 3812548 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-04-2015 11:58:04 DKK 358
To PuskuPusku, Outside Beanbag, Sort (2)
To PuskuPusku, Outside Beanbag, Sort (2). To stk. PuskuPusku Beanbag model TEN SMALL (Doggy bed) Outside i farven Sort. Betrukket i syntetisk læder (PVC & Polyester), polyurethan overflade behandlet, vandafvisende. Aftagelig betræk kan IKKE maskinvaskes. Vægt: 2 kg. Mål: 75 x 55 x 18 cm. Fyld: 90 Liter Varenr: 3816166

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2015 12:00:00 DKK 500
Swedese, sofabord
Swedese, sofabord. Swedese, sofabord med stel af sortlakeret stål, plade af hvid laminat. Fremstår med minimale brugsspor. L. 110 cm, D. 46 cm, H. 46 cm. Varenr: 3810733 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 12:00:00 DKK 1.100
Fire stole med formstøbt sort plastskal (4)
Fire stole med formstøbt sort plastskal (4). Fire stole med formstøbt sort plastskal, stel af forkromet metal. Siddehøjde ca. 44 cm. Fremstår usamlet i papkasse. (4) Varenr: 3812630 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 12:03:43 DKK 325
Par lænestole 1940´erne. (2)
Par lænestole 1940´erne. (2). Par lænestole, 1940´erne. Armlæn og ben i bøg, sæde polstret med stof. H. 44/86, B. 66 cm. Fremstår med brugsspor, den ene stol med defekt fjeder i sæde. (2) Varenr: 3810089 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 12:05:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Skænk af teaktræ
Dansk møbelproducent. Skænk af teaktræ. Dansk møbelproducent. Skænk af teaktræ, front med skuffer, låger og klap, bag hvilken indretning med hylder, skråtstillede ben. L. 206 cm D. 44 cm H. 113 cm. Fremstår nyrenoveret. Varenr: 3810961 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 12:09:00 DKK 1.350
Hans J. Wegner lænestol, model Ge-34, til renovering
Hans J. Wegner lænestol, model Ge-34, til renovering. Hans J. Wegner 1914-2007. Lænestol Til renovering, betrukket med stof, ben af stål. model Ge-34, formgivet 1957. Fremstillet hos Getama. Fremstår med mørt fyld samt brugsspor. Varenr: 3812662 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 12:13:56 DKK 1.100
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte
Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Skrivebord af mahogni, 1900-tallets midte. Fineret. Brugs- og alderspræg, enkelte små kantafslag. H. 75. 70 x 135 cm. Varenr: 3812666 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 12:14:45 DKK 675
Serveringsvagn teak
Serveringsvagn teak. SERVERINGSVAGN, 1960-tal, teak, avtagbar serveringsbricka, design, Erik Gustavsson, höjd 73, 69 x 43 cm Varenr: 3811321 DKK 1.193 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 12:20:00
Se mere
Hans J. Wegner. Rullebord / bakkebord, egetræ
Hans J. Wegner. Rullebord / bakkebord, egetræ. Hans J. Wegner 1914-2007. Bakkebord / rullebord af egetræ, stel afsluttet med hjul. L. 73 cm B. 48 cm H. 60 cm. Fremstillet hos PP Møbler, med stempel herfra. Fremstår nysleben. Varenr: 3808743 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 12:23:00 DKK 2.700
Stouby  sofa og lænestol (2)
Stouby sofa og lænestol (2). Stouby trepers. sofa og lænestol, med lyst læder, ben af bejdset bøg, Sofa: L. 202 D. 85, H. 78 cm. Lænestol: H. 74 B. 73 D. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Varenr: 3812710 DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2015 12:25:56 DKK 1.900
Karmstolar 1 par
Karmstolar 1 par. KARMSTOLAR, 1 par, omkring 1900, Louis XVI-stil, träskuren dekor, valnöt, sitthöjd 36 cm Varenr: 3811323 DKK 1.989 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-04-2015 12:28:00
Se mere
Hyndesæt til H.J. Wegner lænestol fra Getama model GE 290 og
Hyndesæt til H.J. Wegner lænestol fra Getama model GE 290 og . Hyndesæt til H.J. Wegner lænestol fra Getama model GE 290 samt stolen "Cigaren". Begge stole er afbilledet.Sæde og ryghynde med skumfyld fra Getama, betræk af sort læder. Skumfyld er håndlimet i Danmark. Betræk skal monteres. Bemærk: består af 1 sæt med sæde og ryg, modelfoto, stole medfølger ... Varenr: 3660644

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2015 12:33:00 DKK 1.600
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 113  >>