Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 91  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Großer Tisch / Esstisch in Teak
Großer Tisch / Esstisch in Teak. Großer Tisch / Esstisch in Teak. Vierbeinige Konstruktion mit rechteckiger, mit zwei seitlichen Ansteckplatten. Unbezeichnet. H. ca. 72 cm, B. ca. 150 cm (ohne die seitlichen Tischplatten), T. ca. 90 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer, Bereibungen, teils kleine Flecken / leichte ... Varenr: 3595830 DKK 1.117 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 10:04:00 DKK 409
Engelsk hjørneskab med overdel
Engelsk hjørneskab med overdel. Engelsk hjørneskab med overdel. Underdel med 2 låger med en hylde, overdel med glaslåger med påsatte stivere, 2 hylder indvendigt, H. 211, B. 100, L. side 62 cm. Fremstår som udstillingsmodel med lette brugsspor og delvist ridser.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3564413

DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 10:24:00 DKK 2.047
Bord med armstol (2)
Bord med armstol (2). Bord med armstol. Halvovalt bord, nøddetræsfiner med skrivebelægning af læder omgivet af pyntesøm, H. 77, L. 140, D. 68 cm. Armstol med indrullede armlæn, svejfet ryglæn, polstret sæde og ryg med betræk, med pyntesøm. Fremstår med brugsspor, slitage og skrammer. (2) Varenr: 3564435 DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 10:25:00 DKK 2.978
Chartol af mahogni
Chartol af mahogni. Chartol af mahogni. Front med over - og underdel. Overdel med to glasdøre bag hvilke er hylder. Underdel med klap bag hvilken er små skuffer og rum. Under skriveklap er skuffer med håndtag i messing. Lås i låger, skuffer og skriveklap. Nøgle medfølger. H. 175, B. 104, D. 57 cm. Fremstår med ... Varenr: 3594060 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-10-2014 11:17:00 DKK 1.150
Vico Magistretti, fire stole model VM2, fremstillet hos Fritz Hansen (4)
Vico Magistretti, fire stole model VM2, fremstillet hos Fritz Hansen (4). Vico Magistretti, fire stole model VM 2 fremstillet hos Fritz Hansen. Formgivet i 1994. Fremstillet hos Fritz Hansen 1996. På sorte gummiglidere, ben af mat forkromet stålrør, formbøjet, lyst krydsfiner. Med originale hynder. Betegnet på undersiden med producentens klæbemærkat. Fremstår med ... Varenr: 3546206 DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 11:30:00 DKK 2.234
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3264959

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2014 11:51:00 DKK 2.000
Axel Kufus, to reolsystemer 'FNP', fremstillet hos Moormann
Axel Kufus, to reolsystemer 'FNP', fremstillet hos Moormann. Axel Kufus, reolsystem / vægreol 'FNP', fremstillet hos Moormann med hylder og sider af MDF natur. Fastgørelsesstifter (holdere), skinner. Skinnerne skubbes ind i siderne og hylderne, hvorved systemet kan udvides. Mål hver H. ca. 260 cm, B. hver ca. 76 cm / 71 cm, D. hver ca. 16 cm / 21 cm og 29 ... Varenr: 3567690 DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 12:08:00 DKK 2.978
Bænk, med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper.
Bænk, med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper.. Bænk. Betrukket med sort Gloss 100% Trevira CS fra Kvadrat og Paul Smith knapper. Stel af 10 mm børstet fladstål og Hynde er monteret på masiv træplade. Bænken´en er en del af Rough Collection. L. 120 cm. B. 45 cm. H. 28 cm. Fremstår som udstillingsmodel med minimale ... Varenr: 3343211

DKK 6.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-10-2014 12:54:00 DKK 2.600
düb. Indskudborde, sort eg. Orange Ø70 og Gråbrun Ø50  laminat. (2)
düb. Indskudborde, sort eg. Orange Ø70 og Gråbrun Ø50 laminat. (2). düb indskudsborde. To sofa/ indskudsborde med ben i sortlaseret eg, affasede bordplader med sortlakeret kant, over og underlamineret i samme farvet laminat. Bestående af : Cirkulært bord Ø. 70 H. 44 cm. i orange laminat. Cirkulært bord Ø. 50 H. 38 cm i gråbrun laminat. I original emballage, ... Varenr: 3526089

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 26-10-2014 13:00:00 DKK 925
Verge spisebordsstol med stoleben af olieret egetræ (2)
Verge spisebordsstol med stoleben af olieret egetræ (2). Verge spisebordsstol med sæde formet i Sky (tilsvarende Corian) og håndforarbejdet i støbeform. Sædet har en organisk form uden kanter. Er vedligeholdelsesfrit. Kan repareres for ridser. Stoleben af olieret egetræ. Siddehøjde 44 cm. Velegnet til spiseborde som stand-alone ... Varenr: 3559100

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-10-2014 13:24:00 DKK 2.200
Michael Christensen. Rough #3 Daybed, sort læder.
Michael Christensen. Rough #3 Daybed, sort læder.. Michael Christensen. Rough #3 Daybed med stel af 10 mm fladstål og hynde af sort knapsyet læder. Daybed´en er en del af Rough Collection. Modelfoto. L. 190 cm. B. 80 cm. H. 31 cm. Usamlet i original emballage. Emballage-mål: 190 x 82 x 17 cm. og 96 x 23 x 15 cmNyproducerede varer vurderes ... Varenr: 3597938

DKK 13.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-10-2014 13:26:00 DKK 2.500
Bloomingville spisebord af grålakeret fyrretræ
Bloomingville spisebord af grålakeret fyrretræ. Bloomingville spisebord af grålakeret fyrretræ. Måler L: 140 x B: 90 x H 74 cm. Bordet er en udstillingsmodel, fremstår med krakeleringer på undersiden. Denne vare er med på OutletMessen i Messecenter Herning den 25. og 26. oktober. - Download Lauritz.com's App og byd med på varen. Se ... Varenr: 3591729 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-10-2014 13:30:00 DKK 550
To natborde, hvidbemalet træ, model Fayence (2)
To natborde, hvidbemalet træ, model Fayence (2). To natborde i hvidbemalet træ, model Fayence. En skuffe med greb i patineret metal. Mål: H. 56 B. 45 D. 35 cm. Udleveres i to kolli.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3264932

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2014 13:30:00 DKK 1.200
Dänischer Möbelproduzent, kleiner  Sofatisch / Couchtisch / Beistelltisch in Teak
Dänischer Möbelproduzent, kleiner Sofatisch / Couchtisch / Beistelltisch in Teak . Dänischer Möbelproduzent, kleiner Sofatisch / Couchtisch / Beistelltisch in Teak Konstruktion aus Teakholz. Unterseitig bezeichnet: 'Made in Denmark No. 60'. H. ca. 46 cm, B. ca. 60 cm, T. ca. 44 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer, Bereibungen, teils Kantenstauchungen / kleine Bestoßungen,... Varenr: 3595828 DKK 745 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 14:05:00 DKK 819
Spisestuestole, teaktræ nybetrukket med sorte lædersæder (4)
Spisestuestole, teaktræ nybetrukket med sorte lædersæder (4). Spisestuestole, teaktræ nybetrukket med sorte lædersæder mål: B: 46, D: 50, H: 81/44 cm (4) Varenr: 3594370 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-10-2014 14:11:00 DKK 375
Says Who, Ashi modulsofa, mørk grå
Says Who, Ashi modulsofa, mørk grå. Ashi modulsofa 3-4 personers. Betrukket med mørkegråt møbelstof. Sofaen består af 4 dele (to hjørner, 1 sæde og en puf) kan sammensættes efter egen ønske i mange kombinationer. Ashi sofaen er designet af danske Says Who for danske 2UP i 2013 ©. Modulsofaen Ashi der efterlader et stærkt indtryk ... Varenr: 3542247

DKK 20.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-10-2014 14:16:00 DKK 4.100
3+2 pers. sofaer - Model Sally. Udstillingsmodel. (2)
3+2 pers. sofaer - Model Sally. Udstillingsmodel. (2). 3+2 pers. sofa sæt - Model Sally. Betrukket med gråt møbelstof. Ben af metal. L 190/145 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 192x88x46 + 147x88x46 cm. Udstillingsmodel. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3552827

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-10-2014 14:58:00 DKK 2.200
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord
Engelbrechts, elektrisk hæve- sænkebord . Engelbrechts Furniture. Elektrisk hæve- sænkebord. Bord med plade af fineret birketræ, stel af antrazitgrå-lakeret metal med perforeret afskærmningsplade. Bord L. 200 cm. D. 90 cm. Fremstår med mærker/skrammer/farveforskelle i træ. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3593431 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-10-2014 15:14:00 DKK 300
Modulsofa, Idé Møbler
Modulsofa, Idé Møbler. Modulsofa betrukket med gråt møbelstof. Ben af stål. Fra Idé Møbler. H. 75 cm. L. 330 cm. D. 260 cm. H. inkl. nakkestøtte. 90 cm. Aldersrelateret brugsspor. Varenr: 3588547 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 26-10-2014 15:54:00 DKK 1.700
Stolar, Göteborgsmodell, 1850-tal, fyra stycken
Stolar, Göteborgsmodell, 1850-tal, fyra stycken. Stolar, fyra stycken, Göteborgsmodell, stomme i mahogny med dekor i intarsia, 1800-talets mitt. Stoppade textilklädda sitsar. Mått sitthöjd 46 cm. Bruksslitage. Detta föremål tillhör en samling med föremål som alla kommer från säteriet Kråk och från adliga familjen Ehrenborg som ägde denna ... Varenr: 3539777 DKK 4.052 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 16:05:00 DKK 2.512
Sandhamn kontinentalsäng med huvudgavel, 160x200 cm, beige
Sandhamn kontinentalsäng med huvudgavel, 160x200 cm, beige. Sandhamn kontinentalsäng med huvudgavel, 160x200 cm, beige. Komplett kontinentalsäng, 160x200 cm, uppbyggd av tre lager madrasser. I botten finns en bonellresår med 105-110 fjädrar/m2. Bottenmadrassen är 23 cm hög. Mellanlagret består av pocketsprings, ca 240-250 fjädrar/ m2. Pocketsprings är ett... Varenr: 3594062

DKK 8.265 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-10-2014 16:07:00 DKK 2.998
Spegel, förgylld, sengustaviansk, 1700-tal
Spegel, förgylld, sengustaviansk, 1700-tal. Spegel, förgylld ram, skuren dekor, krän med bandrosett, festonger, delat kvicksilverglas. Pärlstav kring spegelglas. Sengustaviansk, 1700-tal. 147x45 cm. Framstår med åldersrelaterat slitage. Överdelen lös och behöver limmas. Detta föremål tillhör en samling med föremål som alla kommer från ... Varenr: 3539774 DKK 4.862 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 16:15:00 DKK 3.241
Barokskab Friesland
Barokskab Friesland. Barokskab Friesland. Korpus på brede kuglefødder, underside med skuffe, med 2 låger, bred, flerdelt gavl. Eboniserede, udskårne elementer, front inddelt af søjler med maskaroner, skuffer og låger med kassetteelementer, H. 206, L. 195, D. 70 cm. Kan skilles af i sine elementer. Fremstår med ... Varenr: 3590702 DKK 16.379 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 16:31:00 DKK 12.657
Skåp, rokoko, senare bemålning
Skåp, rokoko, senare bemålning. Skåp, rokoko, 1700-tal. Bemålad furu. Dubbla dörrar med bakomvarande hyllinredning samt ett par utdragbara lådor. Beslag i järn. Uppskjutande krön. Mått B 90 cm D 38 cm H 146 cm. Åldersrelaterad patina samt mindre torrsprickor, senare bemålat. Detta föremål tillhör en samling med föremål som ... Varenr: 3539810 DKK 4.862 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 16:40:00 DKK 3.241
Svante Skogh. Matsalsmöblemang i jakaranda 'Cortina' (7)
Svante Skogh. Matsalsmöblemang i jakaranda 'Cortina' (7). Svante Skogh. Matsalsmöblemang. Bordet i jakaranda 'Cortina'. Bord, två iläggsskivor samt fyra stolar. Höjd 74 cm, skivans mått 150x89 cm. Skivornas bredd 45 cm/ skiva. Stolarnas höjd 91 cm, sitthöjd 42 cm, bredd 46 cm. Stolar med originalklädsel. Skiva med märken. (7) Varenr: 3592803 DKK 3.241 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-10-2014 16:56:00 DKK 1.215
Karmstol samt stol, rokokostil, 1800-tal, 2 st
Karmstol samt stol, rokokostil, 1800-tal, 2 st. Karmstol samt stol, svartlackerat trä med stoppad sits i textil. Karmstol med gulddekor. Rokokostil, Karmstol höjd 99 cm, bredd 73 cm. Stol höjd 111 cm, bredd 49 cm. Visst slitage, renoverade. Detta föremål tillhör en samling med föremål som alla kommer från säteriet Kråk och från adliga familjen... Varenr: 3539799 DKK 3.241 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 17:00:00 DKK 3.160
Soffa, 2 sits
Soffa, 2 sits. Soffa, i textil, lösa sittplymåer. Nederdel med franskjol. 1990/2000-tal. Bredd 175 cm, höjd 85 cm, djup 105 cm. Framstår med fläckar/blekning. Se också varunummer 3578486. Varenr: 3578487 DKK 1.621 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 17:29:00 DKK 263
Grange Skrivbord med stol i flätad rotting (3)
Grange Skrivbord med stol i flätad rotting (3). Grange Skrivbord med stol i flätad rotting, Märkt med mässingsbricka. Tillverkat av Grange, Frankrike. Träslag Körsbär, beslag i mässing. Bredd skrivbord 79 cm, Höjd 75/106 cm, Djup 51 cm. Stol Höjd 91 cm, Bredd 49 cm. Ingår också låda med fett till möbeln. Något minimalt bruksrelaterat ... Varenr: 3594964 DKK 2.431 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-10-2014 17:37:00 DKK 5.672
Gungstol, sengustaviansk stil, 1800-tal
Gungstol, sengustaviansk stil, 1800-tal. Gungstol, i vitlackerat trä, skurna fleurer och senare textilklädsel. Gustaviansk stil, 1800-tal. Höjd 87 cm, bredd 59 cm. Renoverad/kompletterad. Detta föremål tillhör en samling med föremål som alla kommer från säteriet Kråk och från adliga familjen Ehrenborg som ägde denna herrgård i ... Varenr: 3539784 DKK 4.052 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 17:40:00 DKK 2.431
Kryddskåp på ställning, senbarock, 1700-tal
Kryddskåp på ställning, senbarock, 1700-tal. Kryddskåp i ek, modell med lådinredning samt dörr även den försedd med lådinredning. Förgyllda metallbeslag. Såväl yta som blindträ i ek. Senbarock, 1700-talets mitt. Mått 51x37 cm, höjd 91 cm. Framstår med visst åldersrelaterat slitage. Senare benställning. Detta föremål tillhör en samling med ... Varenr: 3539783 DKK 6.483 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-10-2014 17:40:00 DKK 4.052
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 91  >>