Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 81  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skab med overdel, taks
Skab med overdel, taks. Skab med overdel, taks. Underskab med 2 låger og 2 skuffer, overskab med 2 låger, fire bagvedliggende reolhylder, gavl med tandkrans, H. 200, B. 98, D. 40 cm. Udstillingsmodel med skrammer. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3564396

DKK 4.840 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-10-2014 08:44:00 DKK 3.164
Skænk af teak, 4 skydelåger, 1960'erne
Skænk af teak, 4 skydelåger, 1960'erne. Skænk af teak, front med 4 skydelåger, hvorbag hylder, samt enkelte udtræksbakker. ca. 1960'erne. Længde ca. 180 cm. D. 45 cm. H. 110 cm. Fremstår med brugsspor, at nævne skjold på topplasde. Varenr: 3597156 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 09:09:33 DKK 1.650
To nyrokoko-stole samt bord, 1800-tallet (3)
To nyrokoko-stole samt bord, 1800-tallet (3) . To nyrokoko-stole af mahogni samt salonbord af palisander, 1800-tallets slutning. Kantet, balusterformet stamme på firepas fodstykke. Alm. alderspræg og slitage, bord med enkelte afslag. Enkelte rep. så stolestel. Mål stole: H. 99. B. 62. Sædeh. 40-42, H. 97. B. 70. Sædeh. 40. Bord H. 73. 87 x 53... Varenr: 3456614 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 09:42:58 DKK 825
Unique Furniture. Vitrine i akacie træ.
Unique Furniture. Vitrine i akacie træ.. Unique Furniture. Vitrine i akacie træ. Front med to skydelåger samt skuffer. Stående på skråtstillede ben. Udstillingsmodel. H. 140. B. 120. D. 45 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3599127

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-10-2014 10:10:00 DKK 650
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super ellipsebord, hvidt . Piet Hein / Bruno Mathsson. Superellipsebord. Spisebord med hvidlakeret bordplade, monteret med spændben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. 180x120 cm. Fremstår nylakeret. Varenr: 3600362 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 10:23:00 DKK 6.000
To-pers. sofa i Chesterfieldstil
To-pers. sofa i Chesterfieldstil. To-pers. sofa i Chesterfieldstil med dybhæftet og kobbersømsbeslået brunpatineret skind. L. 165 D. 88 cm. Siddehøjde 44 cm. Varenr: 3599203 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2014 10:24:39 DKK 1.000
Par hvilestole med skammel. (4)
Par hvilestole med skammel. (4). Par hvilestole med skammel. Vippefunktion i ryg. Helpolstret i sort skind på fod af bejset bøg. (4) Varenr: 3601630 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2014 10:33:38 DKK 400
Klædeskab, hvidbemalet træ, model Fayence
Klædeskab, hvidbemalet træ, model Fayence. Klædeskab i hvidbemalet træ, model Fayence. En låge bag hvilken hylde plads samt bøjlestang. H. 190 B. 78 D. 45 cm. Udleveres i en kolli. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen... Varenr: 3414687

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-10-2014 10:45:00 DKK 2.400
Paar weiße Wandregale (2)
Paar weiße Wandregale (2). Holz, weiß lackiert, H 18cm, B 90cm, T 27cm. (2) Varenr: 3510679 DKK 596 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 11:04:58 DKK 298
Burkhard Vogtherr, Bürostuhl Modell Spin für Fritz Hansen
Burkhard Vogtherr, Bürostuhl Modell Spin für Fritz Hansen. Bürostuhl Modell Spin, Design von Burkhard Vogtherr für Fritz Hansen. Entwurf von 1994. Mehrfach verstellbare Konstruktion mit Fünfsternuntergestell aus Aluminium mit Rollen, Armlehnen aus schwarzem Kunststoff, Bezug aus schwarzem Stoff. Vollfunktion mit Höhenverstellung mittels Gasdruckdämpfer ... Varenr: 3434791 DKK 745 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 11:05:33 DKK 298
Unique Furniture. TV bord i olieret eg.
Unique Furniture. TV bord i olieret eg.. Unique Furniture. TV bord i olieret eg. Front med hylde samt skydelåge. Udstillingsmodel. H. 46. L. 120. D. 42 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3599120

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-10-2014 11:10:00 DKK 450
Unique Furniture. Bogreol i olieret eg.
Unique Furniture. Bogreol i olieret eg.. Unique Furniture. Bogreol i olieret eg. Front med hylder, skuffer samt låge. H. 190. B. 62. D. 42 cm. Udstillingsmodel. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik.... Varenr: 3599125

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-10-2014 11:18:00 DKK 625
To-delt vitrine, sort antikbemalet.
To-delt vitrine, sort antikbemalet. . To-delt vitrine, sort antikbemalet. Smoked kant. Øverst tre glaslåger, hvorbag hylder. Nederst tre skuffer samt tre låger, hvorbag hylder. H. 209 cm. B. 135 cm. D. 55 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3601838

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 11:24:00 DKK 1.200
Kinnabädden boxseng Diamond, 180 x 200 cm, fast hårdhed
Kinnabädden boxseng Diamond, 180 x 200 cm, fast hårdhed. Kinnabädden boxseng, Diamond 180 x 200 cm, fast hårdhed. Farve: grå. Sengen består af to enkeltsenge med hvid dobbelt topmadras (adskiller sig fra foto). Sengen er dansk designet og fremstillet i Danmark. Øko-Tex standard 100. Specifikationer: Topmadras (hvid, adskiller sig fra billed) 40 mm ... Varenr: 3606943

DKK 17.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2014 11:37:00 DKK 3.200
Vitrineskab/køkkenvitrine, sort antikbemalet
Vitrineskab/køkkenvitrine, sort antikbemalet. Vitrineskab/køkkenvitrine i fransk landstil, to-delt af sort antikbemalet træ. Overskab med fire glaslåger, bag hvilke hylder. Underdel med smoked top, fire skuffer samt fire låger. H. 210 cm B. 214 cm. D. 55,5 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3594158

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 11:42:00 DKK 1.700
Set Stapelstühle in Stahlrohr und Schichtholz von Brunner, Germany (5)
Set Stapelstühle in Stahlrohr und Schichtholz von Brunner, Germany (5). Set Stapelstühle und Tisch in Stahlrohr und Schichtholz von Brunner, Germany. Stapelbare Konstruktion mit Beinen aus Stahlrohr, Verbinder in Aluminium, Sitz und Rücken aus Schichtholz mit verschiedenen Bezügen. Tisch: B. 120cm, H. 75cm, T. ca. 80cm. Stühle: B. 55cm, H. 84cm, T. ca. 58cm. Leichte ... Varenr: 3586518

DKK 893 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 11:56:01 DKK 298
Kvetny & Sønner's Stolefabrik. Fire stole, bøg
Kvetny & Sønner's Stolefabrik. Fire stole, bøg. Kvetny & Sønner's Stolefabrik. Fire stole med stel af bøg, sæder betrukket med sort skai. H. 71 cm. (4) Varenr: 3602662 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 11:58:00 DKK 300
Korfits. Spisebord af eg med tillægsplader.
Korfits. Spisebord af eg med tillægsplader.. Korfits. Spisebord med massiv bordplade af hvidpigmenteret eg, med udtræk ved enden af bordet. Sående på gennemgående ben i børstet stål. H. 75 B. 90 L. 221 cm. Fremstår med lettere brugsspor. To tillægsplader á 50 cm medfølger. Varenr: 3601778 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-10-2014 12:00:00 DKK 1.250
Børge Mogensen. Rullebord / Bakkebord, model 5370 i Oregon pine
Børge Mogensen. Rullebord / Bakkebord, model 5370 i Oregon pine. Børge Mogensen. Rullebord / Bakkebord, stel af Oregon pine, hylder af sort formica. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 5370. Jf rekvirent eneste eksemplar udført i denne træsort. H. 65. L. 78 B. 52 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Varenr: 3600910 DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 31-10-2014 12:02:58 DKK 2.500
Horst Brüning, spisebord model T 130 fremstillet hos Kill International
Horst Brüning, spisebord model T 130 fremstillet hos Kill International. Spisebord model T 130, tysk design af Horst Brüning fremstillet hos Kill International. Formgivet i 1969. Konstruktion af bøjet fladstål med afstandsstykker, løst pålagt, let tonet glasplade, 2 cm tyk. Mål: Ø 124cm, H. 70cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3532891 DKK 4.467 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 12:05:00 DKK 2.606
Erik Kirkegaard, 4 stole af eg / uld, Glostrup Møbelfabrik
Erik Kirkegaard, 4 stole af eg / uld, Glostrup Møbelfabrik. Erik Kirkegaard. Fire armstole, stel af massiv eg, sæde og ryg monteret uldstof. Med mærkat undersæde fra Glostrup Møbelfabrik. H. 77 cm. Fremstår med en del brugsspor, polster med slittage og pletter. Fremstillet hos Glostrup møbler. (4) Varenr: 3600286 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 12:07:54 DKK 375
Charles Eames. Soft Pad højrygget kontorstol / konferrencestol, Model EA-437
Charles Eames. Soft Pad højrygget kontorstol / konferrencestol, Model EA-437. Charles Eames 1907-1978. Soft Pad højrygget kontorstol / konferrencestol, Model EA-437, en variation af EA-219. Betræk af sort læder ligeledes på bagbeklædning, femfasfod og armlæn i poleret aluminium, højdejustérbar med vippefunktion. Formgivet 1969. Fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med ... Varenr: 3601964 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 31-10-2014 12:08:57 DKK 7.600
Lievore, Altherr & Molina. Barstol, model Lottus,
Lievore, Altherr & Molina. Barstol, model Lottus,. Lievore, Altherr & Molina. Barstole, model Lottus, med stel af hvidlakeret stål, skal og sæde af hvidt kunststof. H. 97,5, B. 44 cm. Produceret hos Enea. Udstillingsmodel Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3602335

DKK 1.280 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 12:10:00 DKK 325
Mundus. Par hesteskoformede tremmestole, 1900-tallet
Mundus. Par hesteskoformede tremmestole, 1900-tallet. Mundus. Par hesteskoformede tremmestole / barstole af bejdset træ. Fremstillet hos Mundus, Tjekkoslovakiet med mærker derfra, 1900-tallet. H. 82 B. 56 Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og slid samt stol med revne på sæde. Varenr: 3589809 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 31-10-2014 12:14:00 DKK 300
Jacob Wagner for HAY. Lounge stol, model Ray
Jacob Wagner for HAY. Lounge stol, model Ray . Jacob Wagner. Lounge stol / lænestol betrukket med gul steelcut uld fra Kvadrat, fod af poleret aluminium. Fremstillet for Hay, model Ray. Udstillingsmodel.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3602106

DKK 5.900 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2014 12:14:00 DKK 1.800
Axel Christensen, skænk fra 1960'erne i teak fremstillet hos ACO Møbler
Axel Christensen, skænk fra 1960'erne i teak fremstillet hos ACO Møbler. Skænk fra 1960'erne, dansk design af Axel Christensen, fremstillet hos ACO Møbler. Let afrundet konstruktion med organisk udførte detaljer, overflader af teakfiner, skuffer indvendigt. Betegnet på bagsiden. B. 200cm, H. 118cm, D. 47cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, delvist mindre... Varenr: 3532905 DKK 6.701 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-10-2014 12:15:00 DKK 4.467
Overpolstret lænestol
Overpolstret lænestol. Overpolstret lænestol, nyligt ombetrukket med mønstret stof og nye fjedre, ben af bejdset træ. H. 71 cm B. 82 cm. Varenr: 3601134 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 31-10-2014 12:15:00 DKK 300
To lænestole af eg, hynder med uld, 1950'erne (2)
To lænestole af eg, hynder med uld, 1950'erne (2). To lænestole af massiv eg. med springhynder betrukket med knapsyet uld. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3600293 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 12:15:25 DKK 875
Farstrup møbler, seks stole af teak og bøg (6)
Farstrup møbler, seks stole af teak og bøg (6). Farstrup møbler: Sæt med seks stole, model 210. Med stel af bøgetræ og ryg af formspændt fineret teaktræ, sæder betrukket med uld. Fremstår med brugsspor. (6) Varenr: 3600288 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-10-2014 12:16:08 DKK 825
Par loungestole, 1970'erne (2)
Par loungestole, 1970'erne (2). Par loungestole med stel af forkromet stål, betrukket med kanvas. 1970'erne. Sædehæjde ca. 40 cm. Betræk med skjolder og pletter. (2) Varenr: 3587619 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2014 12:17:44 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 81  >>