Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 100  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Christian d. VIII sofa af mahogni, 1800-tallets midte
Christian d. VIII sofa af mahogni, 1800-tallets midte . Christian d. VIII sofa af mahogni og fineret mahogni, ca.1800-tallets midte. Overpolstret med møbelstof. Sæde med springbund. Drejede og udskårne ben og søjler. Prydet m. udskæringer. L. 140 cm. Alm. brugs- og aldersspor, herunder enkelte finérrevner og finerafslag på kanter. Varenr: 4281672 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2016 09:22:01 DKK 800
Juniorseng af hvidpigmenteret træ
Juniorseng af hvidpigmenteret træ. Juniorseng af hvidpigmenteret træ, hævet seng med diverse elementer monteret på; bord med udtrækshylde, knagerække og stige. H. 197 cm, L. 204 cm, D. 148 cm. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 4281495 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-05-2016 10:15:48 DKK 300
Sideboard
Sideboard. SIDEBOARD, ek, stämpelmärkt Rydens Interiör AB Nybro, höjd ca 73, 180x70 cm Varenr: 4280934 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-05-2016 10:24:00
Se mere
Dansk møbeldesign. Spisebord
Dansk møbeldesign. Spisebord. Dansk møbeldesign. Spisebord, hvidlamineret oval plade med udtræk, en tillægsplade medfølger, afsluttet på skråtstillede runde tilspidsede ben af massivt sæbebehandlet egetræ, støtteben af hvidmalet træ. H. 73 L. 200/250 B. 100 cm. Varenr: 4195880

DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 30-05-2016 10:25:38 DKK 3.000
Åke Axelsson
Åke Axelsson. ÅKE AXELSSON, karmstolar, 1 par, ''Riksdagen'', rött skinn, stomme i ek, sitthöjd ca 45 cm. Varenr: 4280936 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-05-2016 10:32:00
Se mere
A. Bulleri & Co. Cascina, 'Ferrante' stole (2)
A. Bulleri & Co. Cascina, 'Ferrante' stole (2). A. Bulleri & Co. Cascina, 'Ferrante' stole. Rødmalet stel. Sæde med flet. 'Ladderback' med fire svungne sprosser. Produceret 1949-1950. NB: Letvægtsstole i stil med Gio Pontis design. H.95. Sædeh. 43 cm. Sædebredde 41 cm. Brugs- og alderspræg med stedvise skader. Varenr: 4276911 DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 10:37:46 DKK 675
Öronlappsfåtölj art deco
Öronlappsfåtölj art deco. ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1920/30-tal, art deco, klädd i grön plysch, fotavslutningar i barockstil, sitthöjd ca 48 cm Varenr: 4280939 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-05-2016 10:44:00
Se mere
Anretterbord i genbrugselmetræ
Anretterbord i genbrugselmetræ. Anretterbord/entremøbel/konsolbord med bordplade af genbrugselmetræ ,bordpladen er lavet af gammelt elmetræ,bordpladen er varmvoksbehandlet , så den er nem at holde ren. Tykkelse på bordplade ca 3 cm. Bordstellet er malet hvid , med lidt patina. Bordet kommer samlet . Str 140x90x45 cm. Varenr: 4126373

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 30-05-2016 10:46:00 DKK 350
Tisch im englischen Stil, Mahagoni
Tisch im englischen Stil, Mahagoni. Tisch im englischen Stil, Mahagoni. Klassische, ovale Form, auf viersternigem Fuß mit Messingschuhen in Form von Löwentatzen. Maße: H. 71 cm, L. 126 cm, B. 92 cm. Starke Alters- und Gebrauchsspuren. Tischplatte mehrfach gerissen und an der Unterseite notdürftig fixiert. Kratzer und Bestoßungen. Varenr: 4254351 DKK 1.493 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2016 10:54:45 DKK 299
Apotekermøbel af fyrretræ, 1900-tallets start
Apotekermøbel af fyrretræ, 1900-tallets start. Apotekermøbel af fyrretræ, 1900-tallets start. Talrige skuffer i forskellige størrelser, skuffefronter beklædte med grøn filt. Sortmalet (løs) sokkel. Greb af messing. Brugs- og alderspræget. H. 201. B. 137 cm. D. 27 cm. Varenr: 4261254 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 11:10:47 DKK 1.800
Vikväggar sjukhusmodell
Vikväggar sjukhusmodell. VIKVÄGGAR, 2 st, sjukhusmodell, 1900-talets mitt, förkromade metallrör och plast, hjul, 3 delar vardera a ca 155 x 85 cm Varenr: 4280945 DKK 2.013 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 30-05-2016 11:16:00
Se mere
Sofabord, antikbemalet, sort
Sofabord, antikbemalet, sort. Sofabord, sort antikbemalet træ. Indrettet med bladhylde samt to skuffer på to sider. 100 x 100 cm. H. 88 cm. Fremstår med malingsskade på bordplade. Varenr: 4227291

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 11:17:00 DKK 325
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16. Camira uld
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16. Camira uld. Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, af sort Camira uld. Vendbare med stropper i kernelæder. (3) Varenr: 4260125

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 11:20:00 DKK 1.350
Åke Axelsson
Åke Axelsson. ÅKE AXELSSON, karmstol, "Waxholmaren", Gärsnäs, lös plymå i cognacsfärgat skinn, sitthöjd ca 46 cm Varenr: 4280947 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-05-2016 11:24:00
Se mere
Soffbord
Soffbord. SOFFBORD, sydostasien, skuret i trä, höjd 32, 88x32 cm Varenr: 4280949 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 30-05-2016 11:32:00
Se mere
Hjørnesofa med brunt læder
Hjørnesofa med brunt læder. Hjørnesofa, 6-pers. i brunt patineret læder. 300x240 cm SH 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor samt patineret læder. Varenr: 4276821 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 11:35:53 DKK 350
Peter J. Lassen. Montana reolmoduler (7)
Peter J. Lassen. Montana reolmoduler (7) . Peter J. Lassen. Montana reolmoduler af lakerede MDF plader. i hvid og grå. Greb af stål. 5 x H. 70 L. 70 D 30 cm og 2 x H. 70 L. 35 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, mærker og ridser. (7) Varenr: 4281494 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2016 11:41:22 DKK 4.300
Vitrineskab, Louis XV stil
Vitrineskab, Louis XV stil . Vitrineskab af bejdset træ med intarsia prydet med ornamenter og beslag af bronze. Louis XV stil. Nøgle medfølger. H. 170. B. 92. D. 47 cm. Varenr: 4283080 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 11:51:00 DKK 575
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil. STOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, sitsar med fyra olika färger, broderad textil, sitthöjd 45 cm Varenr: 4280955 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 30-05-2016 12:04:00
Se mere
Kommode og skammel af eg (2)
Kommode og skammel af eg (2). To møbler. Kommode af finéret eg med tre skuffer i front samt skammel af eg. Skammel H. 30, B. 67, D. 42 cm. Kommode H. 70,5, B. 73, D. 40 cm. Fremstår med afslag og kommode mangler greb. Varenr: 4279817 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2016 12:07:00 DKK 300
Mogens Hansen. Tre-personers sofa, læder
Mogens Hansen. Tre-personers sofa, læder. Mogens Hansen. Tre- pers. sofa med løse hynder betrukket med læder, stel af bejdset træ. H. 77 L. 210 sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsspor; læder med slitage og patina. Varenr: 4281577 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2016 12:09:00 DKK 1.450
Spegel i rokokostil
Spegel i rokokostil. SPEGEL, 1900-talets andra hälft, rokokostil, bronserad dekor, fasettslipat spegelglas, 90 x 60 cm Varenr: 4280957 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-05-2016 12:12:00
Se mere
Finn Østergaard- tremmestol bøg/uld
Finn Østergaard- tremmestol bøg/uld. Finn Østergaard- tremmestol med stel af sæbebehandlet bøg, pg sæde/ryg med koboltblå uld. B. 70 cm. Sædehøjde 43 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4281799 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 12:15:07 DKK 300
Matbord massiv furu
Matbord massiv furu. MATBORD, 1970-tal, massiv fura, "Form" av Sven Larsson Stockholm, höjd 72,5, diameter 150 cm Varenr: 4280958 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-05-2016 12:16:00
Se mere
Philippe Starck. Armstol, model Lord Yo
Philippe Starck. Armstol, model Lord Yo . Philippe Starck. Stol, model Lord Yo. Fremstillet hos Aleph Italien bet. stabelbar. Gennemfarvet kunststofskal på aluminiumsstel. Tåler udebrug. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4281467 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2016 12:17:40 DKK 300
Erik Jørgensen. Fritstående sofa, model EJ-215/2, sort læder
Erik Jørgensen. Fritstående sofa, model EJ-215/2, sort læder. Erik Jørgensen. To- pers. sofa med stel af massivt bøgetræ, betrukket med sort læder. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ-215/2. L. 154 cm. H. 76 cm. D. 76 cm. Nypolstret ved professionel møbelpolster Varenr: 4166712 DKK 18.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-05-2016 12:21:00 DKK 13.000
Le Corbusier. LC2 hvilestol
Le Corbusier. LC2 hvilestol. Le Corbusier 1887-1965. LC2 hvilestol med stel i forkromet stålrør, løse hynder polstret med sort alm. patineret læder. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i 1928. Fremstillet hos Cassina, stempel samt serienr. præget i stel. Varenr: 4217574 DKK 20.000 DK, Kolding, Trianglen 30-05-2016 12:24:58 DKK 14.500
Nattduksbord
Nattduksbord. NATTDUKSBORD, 1900-talets mitt, betsat och svärtat trä, en låda i sargen, höjd 44, 60 x 37 cm, total höjd 70 cm Varenr: 4280961 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-05-2016 12:28:00
Se mere
Trap Christensen. Sæt indskudsborde af teak og eg (3)
Trap Christensen. Sæt indskudsborde af teak og eg (3). Sæt på tre indskudsborde med ben af egetræ, plader fineret med teaktræ, H. 44-49, D. 28-33,5, L. 31-60,5 cm. Fremstillet hos Trap Christensen. Mellemste bord med løse samlinger, alle med finérafslag og kanthak (3) Varenr: 4281839 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2016 12:32:00 DKK 525
Soffa Neptunus
Soffa Neptunus. ÅKE AXELSSON, "Neptunus", soffa, Gärsnäs, ek, längd 191 höjd 73 djup 66, sitthöjd 43 cm Varenr: 4280963 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30-05-2016 12:36:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 100  >>