Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 110  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ray och Charles Eames stolar Vitra
Ray och Charles Eames stolar Vitra. RAY OCH CHARLES EAMES, "Eames Plastic Side Chair", stolar, 2 st., benställning i lönn och svartlackerad metall, Vitra Design, stämpel- samt etikettmärkta, vit sits i polypropylen, sitthöjd ca 44 cm Varenr: 4371948 DKK 2.341 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 10:30:00
Se mere
Clausen & Søn; lav skænk i teak
Clausen & Søn; lav skænk i teak. Clausen & Søn; lav skænk i teak. Front med tappede skuffer samt skydelåger bag hvilke hylde. Hvilende på skråtstillede ben. Senere tilvirket. Fremstår med brugsspor herunder farvediff på topplade. Mål; L 209, D 33, H 65 cm. Varenr: 4372254 DKK 3.500 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 10:57:08 DKK 3.600
Bokhylla mahogny
Bokhylla mahogny. BOKHYLLA, med skåpunderdel, mahogny, 1900-talets första hälft, höjd ca 112, 167x32 cm, nyckel finns Varenr: 4371952 DKK 1.561 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 11:00:00
Se mere
Alvar Alto, bord med sort laminat
Alvar Alto, bord med sort laminat. Alvar Alto, bord af bøg med sort linolium på bordplade. L. 182 cm, B. 91 cm. H. 72 cm, Fremstår med brugsspor samt overflade ridser, enkelte kanthakker og skjolder. Varenr: 4365581 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2016 11:09:36 DKK 325
Stringhylla
Stringhylla. NILS & KAJSA STRINNING, stringhylla, teak, 2 gavlar och 3 hyllplan, höjd ca 76 cm Varenr: 4371955 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 11:15:00
Se mere
Kontorstol, 1950/1960
Kontorstol, 1950/1960. Kontorstol, 1950/1960. Højdeindstilleligt sæde. Betræk af grønt kunstlæder. Stel af bemalet stål. Alm. aldersrelateret brugspræg. Sædeb. 43 cm. Varenr: 4366628 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2016 11:24:53 DKK 800
Barnmöbel bemålad
Barnmöbel bemålad. BARNMÖBEL, bestående av bord med låda i sargen samt stol, vitmålade, bordet 1800-tal, bordets höjd ca 59,5, 83x62 cm Varenr: 4371957 DKK 1.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 11:25:00
Se mere
To lænestole med sorte fletgjorde, formspændte stel (2)
To lænestole med sorte fletgjorde, formspændte stel (2). To lænestole med sorte flettede gjorde, formspændte stel af lyst træ. Alm. brugspræg. H. 101. B. 61 cm. (2) Varenr: 4370660 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2016 11:28:51 DKK 1.100
Fire lænestole af imiteret bambus (4)
Fire lænestole af imiteret bambus (4). Fire lænestole af imiteret bambus, sæder monteret med løse hynder betrukket med stof. Fremstår med brugsspor på betræk. (4) Varenr: 4372430 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2016 11:30:00 DKK 300
Soffbord Butlers tray
Soffbord Butlers tray. SOFFBORD, "Butlers tray", mahognyfaner, 1900-talets andra hälft, höjd ca 55, 128x82 cm Varenr: 4371959 DKK 1.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 11:35:00
Se mere
Charles Eames for Vitra. Lounge / Cafebord
Charles Eames for Vitra. Lounge / Cafebord . Charles Eames 1907-1978. Rundt Lounge/cafe bord. Stel med firpasfod i forkromet aluminium, plade i sort laminat med gummikant. Fremstillet hos Vitra, mærket herfra. H. 46 cm. Ø. 90 cm. Fremstår med lette brugsspor Varenr: 3659452 DKK 4.000 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 11:45:00 DKK 1.750
Kaare Klint. To 'kirkestole' af bøgetræ (2)
Kaare Klint. To 'kirkestole' af bøgetræ (2) . Kaare Klint, To stole / 'kirkestole' af bøg med sæder betrukket med uld/kunstlæder, sædehøjde 44 cm. Fremstår med brugsslitage; ridser og mærker, defekt betræk samt løshed i ene stol. (2) Varenr: 4364172 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-08-2016 11:54:18 DKK 325
Dansk møbelproducent; lav skænk i teak
Dansk møbelproducent; lav skænk i teak. Dansk møbelproducent; lav skænk i teak. Front med tappede skuffer samt skydelåger bag hvilke hylder. Hvilende på skråtstillede ben. Senere tilvirket. Fremstår med brugsspor herunder vakkelvorne ben. Mål; L 220, D 31, H 63 cm. Varenr: 4372243 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 11:56:39 DKK 3.200
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs (2)
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs (2). Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs. Et par drejbare stole betrukket med læder, stel af matpoleret stål. Fremstillet hos Vitra, fremstår med minimale brugsspor. (2) Varenr: 4323606 DKK 14.000 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 12:00:00 DKK 8.000
Et par Charles X bergères af mahogni, ca. 1830 (2)
Et par Charles X bergères af mahogni, ca. 1830 (2). Et par næsten ens Charles X bergères af mahogni med udskæringer, betræk af silkebrokade. Frankrig, ca. 1830. H. 120, Sh.43 cm. Enkelte reparationer. (2) Varenr: 4372154 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2016 12:00:05 DKK 425
Sideboard teak
Sideboard teak. SIDEBOARD, teak, 1900-talets mitt, tre lådor i sargen, skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning, höjd ca 90, 170x42 cm, nyckel finns Varenr: 4371964 DKK 1.561 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 12:10:00
Se mere
Sofabord, genanvendt elmetræ
Sofabord, genanvendt elmetræ. Sofabord i genanvendt elmetræ. 4 cm. tyk bordplade. To skuffer under sarg. Mål: H. 39 B. 120 D. 70 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, variatoner må derfor forventes. Modelfoto! Varenr: 4154467

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-08-2016 12:19:00 DKK 1.200
Sängbord 1900-talets mitt
Sängbord 1900-talets mitt. SÄNGBORD, 1900-talets mitt, vitmålade, låda i sargen samt hylla, höjd 50,5, 45,5x32,5 cm Varenr: 4371966 DKK 1.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 12:20:00
Se mere
Cozy Kino multifunktionsstol, BLACK/GREY
Cozy Kino multifunktionsstol, BLACK/GREY. Cozy Kino multifunktionsstol. Hvilestol med nakkestøtte og armlæn. Utallige indstillingsmuligheder; sidde-sove-læse-PC-arbejde mm. - Også velegnet til at tage med ud på terrassen. Stolen har high density skumfyld, som ikke deformerer. Betrukket med møbelstof. Underside i slidstærkt sort ... Varenr: 4315276

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-08-2016 12:27:00 DKK 1.600
Jalousiskab, nøddetræ
Jalousiskab, nøddetræ. Skab af nøddetræ med jalousilåge og skuffer. H. 75, B. 78, D. 39,5 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder. Nøgler medfølger. Varenr: 4372496 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2016 12:27:38 DKK 600
Spegel Erik Höglund
Spegel Erik Höglund. ERIK HÖGLUND, spegel, kolorerad träram i tre nyanser, 1960-tal, för Eriksmåla glas, brännstämplad och etikettmärkt, ca 110x61 cm Varenr: 4371968 DKK 1.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 12:30:00
Se mere
Fire lænestole af imiteret bambus (4). Fire lænestole af imiteret bambus, sæder monteret med løse hynder betrukket med stof. Fremstår med brugsspor på betræk. (4) Varenr: 4372432 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2016 12:30:00 DKK 300
Sofabord af massivt bøgetræ
Sofabord af massivt bøgetræ. Sofabord af massiv stavlimet bøg. H. 54, B. 80, L. 138 cm. Brugsspor. Varenr: 4349416 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2016 12:30:15 DKK 300
Bokhylla björk
Bokhylla björk. BOKHYLLA, bonad bok, 1900-talets första hälft, höjd ca 75, 154x29,5 cm Varenr: 4371969 DKK 1.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 12:35:00
Se mere
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3273. højdejusterbar med vip
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3273. højdejusterbar med vip . Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford kontorstol betrukket med cognacfarvet læder, model 3273 med fempas stjernefod, udført i aluminium, monteret på hjul med stålkappe. Monteret med ny gaspatron. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Minimale brugsspor. Varenr: 4357855 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 12:36:55 DKK 7.400
Sideboard gråmålat
Sideboard gråmålat. SIDEBOARD, 1900-talets första hälft, gråmålat, höjd ca 80, 145x50 cm, nyckel finns Varenr: 4371971 DKK 1.170 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 12:45:00
Se mere
Burmesisk konsol med passende vægspejl (2)
Burmesisk konsol med passende vægspejl (2). Burmesisk konsol med passende vægspejl. Udført af rammen fra et musikinstrument. Med farvet bemaling med spejlapplikationer og små glassten. Mål på konsollen H. ca. 90 cm, B. ca. 138 cm, D. ca. 47 cm. Mål på spejlet H. ca. 90 cm, B. ca. 59 cm, D. ca. 10 cm. Fremstår med alders- og brugsspor. ... Varenr: 4347963 DKK 4.462 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-08-2016 12:55:00 DKK 2.975
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. 'Tulip Lounge Chair'
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. 'Tulip Lounge Chair' . Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. 'Tulip' lounge chair, originalt betrukket med Ferrari rødt læder. Udført hos Walter Knoll. Fremstår med minimale brugsspor. Se varenummer 4264763. Varenr: 4264764 DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 13:00:00 DKK 8.000
Bockbord i furu
Bockbord i furu. BOCKBORD med klaffar, furu, 1900-tal, höjd ca 74, 125x70 cm Varenr: 4371972 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-08-2016 13:00:00
Se mere
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3291
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3291 . Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford kontorstol med lav ryg med armlæn, model 3291, med vippefunktion og højdejustérbar fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul med stålkappe. Originalt betrukket med brunt læder Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Varenr: 4082916 DKK 11.000 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 13:02:00 DKK 7.400
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 110  >>