Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 75  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skænk med talrige skuffer
Skænk med talrige skuffer. Skænk med talrige skuffer af flerfarvet antikbemalet træ. Stående på jernhjul. B. 105 D. 40 H. 102 cm. Modelfoto. Varenr: 3441067

DKK 3.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:22:00 DKK 3.100
Eilersen fire personers sofa Salina
Eilersen fire personers sofa Salina . Eilersen firepersoners sofa Salina. Formgivet af Jens Juul Eilersen. Betrukket med lyst uldstof, L. 230 H. 58 D. 100 cm. Med brugsspor og pletter. Varenr: 3664957 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 19:23:13 DKK 1.700
Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord, palisander
Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord, palisander. Arne Jacobsen / Piet Hein. Superellipse spisebord med fineret plade af palisander, sekspasfod af forkromet metal og aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nyfineret. H. 70 L. 180 B. 120 cm. Varenr: 3646286 DKK 23.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:24:00 DKK 14.000
Klapstole - 16 stk.
Klapstole - 16 stk.. 16 stk. klapstole med sort plast sæde og ryg med sort pulverlakeret stel. Ekstra forstærket ben. Siddehøjde: 46 cm. Str.: H. 80. B. 43,5 cm. Str. sammenklappet / emballagemål: 2 x H. 28. B. 46. L. 98 cm. Fremstår i original emballage. (16) Varenr: 3598539

DKK 1.100 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 19:24:00 DKK 725
Armstol i barokform
Armstol i barokform . Armstol i barkoform af egetræ, svungne armlæn udskåret med bladværk, ryg og sæde med fransk fletværk. Alersrelateret patina, enkelte ridser og mærker. Varenr: 3652559 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:25:00 DKK 325
Skænk, hvidmalet med zink plade
Skænk, hvidmalet med zink plade. Skænk af hvidmalet, front med to skuffer, herunde to låger, bag hvilke hylder, top med zink plade. H. 112 B. 140 D. 56 cm. 2000-tallet. Varenr: 3653491 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 19:26:00 DKK 700
To-delt vitrineskab. antikbemalet. (2)
To-delt vitrineskab. antikbemalet. (2). To-delt vitrineskab. Beige antikbemalet. Med profileret top, overdel med to glaslåger, hvorbag hylder. Underdel med skuffe samt to låger hvorbag hylder. Mål: H. 210. B. 106. D. 50 cm. Varenr: 3528368

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:26:00 DKK 2.800
Gubi Olsen. Tre-pers. sofa, model Louis
Gubi Olsen. Tre-pers. sofa, model Louis. Gubi Design. Tre-pers. sofa, model Louis betrukket med uldstof, ben af poleret aluminium. L. 205 cm. Fremstår med brugsspor; noget smuds samt hul på armlæn. Varenr: 3664513 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 19:26:00 DKK 1.350
Bergère i rokokostil
Bergère i rokokostil. Bergère i rokokostil, 1900-talets andra hälft. Senare hantverksmässig antikiserande bemålning, nyare klädsel. H: 104 cm. Sitth: ca 42 cm. B: ca 72 cm. Varenr: 3663736 DKK 2.357 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-12-2014 19:26:00 DKK 2.435
Miniatureskab 1700-1800-tallet
Miniatureskab 1700-1800-tallet. Miniatureskab af bemalet og guldstafferet træ, dekoreret med diverse frugter, front med to døre, inderst ligeledes bemalet med frugter. Profilleret top. H. 56, B. 46, D. 29 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, enkelte malingafslag. Varenr: 3661834 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 19:26:00 DKK 725
Chippendale fåtöljer 1 par. (2)
Chippendale fåtöljer 1 par. (2). Chippendale fåtöljer 1 par. Lösa plymåer klädda med plysch. Fåtöljernas höjd 80 cm, sitthöjd 38 cm, bredd 77 cm, djup 91 cm. Omklädda i grön plysch. Skum och dun i plymåerna. (2) Varenr: 3663413 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 22-12-2014 19:27:00 DKK 511
Par sengeborde, dansk møbelproducent (2)
Par sengeborde, dansk møbelproducent (2). Dansk møbelproducent, sengeborde af olie behandlet ege finér, front med skuffe. H. 42 B. 39 D. 39 cm. Fremstår usamlet i original emballage. Emballage str.: 2 x 45x40x40 cm. (2) Varenr: 3667073

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 19:27:00 DKK 325
Hans J. Wegner, tilskrevet. Væghængt skænk af teak
Hans J. Wegner, tilskrevet. Væghængt skænk af teak. H. J. Wegner. Skænk af teaktræ, front med to skydelåger, bag hvilke skuffer og hylder af massiv eg. Monteret med beslag af metal. Antagelig fremstillet hos Johannes Hansen. H. 70 L. 192 B. 48 cm. Fremstår med enkelte ridser og skrammer. Varenr: 3664115 DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 19:27:00 DKK 2.400
Klædeskab, gråmalet med spejlfelt
Klædeskab, gråmalet med spejlfelt. Klædeskab af gråmalet træ, front med låge med spejlfelt, bag hvilken hylder, herunder skuffe. H. 217 B. 106 D. 63 cm. 2000-tallet. Varenr: 3653487 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 19:27:00 DKK 1.650
Vitrineskab. Antikbemalet, råhvid.
Vitrineskab. Antikbemalet, råhvid.. Vitrineskab. Antikbemalet, råhvid. Med profileret top, front med to glaslåger, hvorbag hylder. Underdel med tre skuffer samt låger hvorbag hylder. Mål: H. 210. B. 90. D: 40 cm. Udstillingsmodel Varenr: 3558228

DKK 3.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:28:00 DKK 2.600
Vitrineskab, sort antikbemaling
Vitrineskab, sort antikbemaling . Vitrine/Skab af sort antikbemalet træ. Indvendigt hvid. Front med to glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. Underdel med skuffer samt låge. Mål: H. 163 B. 120 D. 50 cm. Udstillingsmodel Varenr: 3557712

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:28:00 DKK 2.400
Arne Jacobsen. Seks 'Syver'-stole, Model 3107 (6)
Arne Jacobsen. Seks 'Syver'-stole, Model 3107 (6) . Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på seks stole model 3107, 'Syver'-stole af formbøjet hvidlakeret krydsfinér, ben af blankforkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nylakerede. Sædehøjde 44 cm. (6) Varenr: 3644724 DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 19:28:00 DKK 7.600
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, egetræ og alcantara
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, egetræ og alcantara. Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa med stel af egetræ, betrukket med petroleumsfarvet alcantara Fremstillet hos Getama. L. 183 H. 82 sædehøjde 42 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3664097 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 19:28:00 DKK 1.100
2 pers. Sort lædersofa.
2 pers. Sort lædersofa.. 2 pers. Sort lædersofa. Hynder fikseret med velcro fastgørelse. Fremstår med lette brugsspor i form af patineret læder. Varenr: 3662781 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:28:00 DKK 375
Vitrineskab. Antikbemalet, grå.
Vitrineskab. Antikbemalet, grå.. Vitrineskab. Antikbemalet, grå. Med profileret top, front med to glaslåger, hvorbag hylder. Underdel med tre skuffer samt låger hvorbag hylder. Mål: H. 210. B. 90. D: 40 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 3558219

DKK 3.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:29:00 DKK 2.600
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu)Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6) Varenr: 3427643

DKK 3.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:29:00 DKK 2.900
Stouby/Verner Østergaard. Tre-pers sofa, model Scala.
Stouby/Verner Østergaard. Tre-pers sofa, model Scala.. Stouby/Verner Østergaard. Tre-pers sofa, model Scala betrukket med mørk grå uldstof 'Camira Mainline' Stående på ben i sortlakeret bøg. H. 75. L. 210. D. 80 cm. Fremstillet ved Stouby. Varenr: 3576834

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:29:00 DKK 7.200
Spisebord, genanvendt elmetræ
Spisebord, genanvendt elmetræ. Spisebord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Stel fremstillet af galvaniseret jern. Mål: Ca. H. 80 B. 100 L. 250 cm. Bordet leveres usamlet. Grundet tidligere andvendelse af træet er hvert enkelt bord unik, ... Varenr: 3652785

DKK 3.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:29:00 DKK 2.800
Raun. Vinkelsofa m/ chaiselong, model Life.
Raun. Vinkelsofa m/ chaiselong, model Life.. Raun. Vinkelsofa m/ chaiselong, model Life. Betrukket med mørkegrå uld. H. 85. L. ca. 370. D. 125/150 cm. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 3473250 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:30:00 DKK 7.000
To-delt vitrineskab. antikbemalet.
To-delt vitrineskab. antikbemalet. . Stort Vitrine/skab af blå antikbemalet træ. Indvendigt blåmalet. Front med fire glasvitrine dører øverst, en skuffesektion samt nederst 2 dobbeltlåger. Beslag af metal. H. 199 B. 210 D. 42 cm. Varenr: 3568983

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:30:00 DKK 3.500
Dobbeltseng med varmefølsomt memory skum, 180 x 200 cm
Dobbeltseng med varmefølsomt memory skum, 180 x 200 cm. Dobbelt seng i størrelsen 180 x 200 cm, betrukket med sort og hvidt stof, bestående af; Løs topmadras med 3 cm varmefølsomt memory skum/gel, 1 cm skum, 3 cm højdensitets skum, 1 cm skum. Madras med 1,5 cm skum, mellemlag af skum, 20 cm pocket fjedre, mellemlag af skum, afsluttende med 1,5 cm ... Varenr: 3631329

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 19:30:00 DKK 4.200
Dansk møbelproducent: Telefonbord, palisander
Dansk møbelproducent: Telefonbord, palisander. Dansk møbelproducent. Telefonbord af fineret palisander. Front med 2 skuffer samt 2 hylder. H 62 cm, B 71 cm, D 32 cm. Fremstår med brugsspor. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varenr: 3527479 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-12-2014 19:30:00 DKK 675
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Tulip chair. Lænestol
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Tulip chair. Lænestol . Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Tulip chair. Lænestol betrukket med sort skind, trepas fod af aluminium. Fremstillet hos Kill international model FK6725. Fremstår med brugsspor og senere indfarvet skind. Varenr: 3659925 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 19:30:00 DKK 4.200
Mogens Hansen. Stor modulsofa med chaiselong, gråt skind
Mogens Hansen. Stor modulsofa med chaiselong, gråt skind. Mogens Hansen. Stor modulsofa med chaiselong betrukket med gråt skind med aftagelige nakkehynder og løs plade til armlæn af børstet stål, ben af børstet stål. 355 x 216, chaislong. L. 270 cm. Fremstår med brugsslitage på chaiselong og små mærke på hjørner. Varenr: 3661510 DKK 17.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-12-2014 19:31:00 DKK 12.000
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789, cognacfarvet læder. (7)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789, cognacfarvet læder. (7). Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Med cognacfarvet semianilin læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, to ryghynder samt to flettede læderstropper til gavl. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Dansk fremstillet.(7) BEMÆRK:... Varenr: 3544146

DKK 7.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-12-2014 19:31:00 DKK 3.500
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 75  >>