Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 92  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kommode, schwarz gebeizt
Kommode, schwarz gebeizt. Kommode, schwarz gebeizt. Gedrückte Kugelfüße, geschwungene Front, muschelförmige Griffe. Korpus mit drei Schubladen. H. 90, L. 130, T. 47 cm. Farbe berieben, partiell Kratzer. Varenr: 3590853 DKK 745 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-10-2014 11:12:32 DKK 968
Kommode
Kommode . Kommode fineret med guldstafferet nøddetræ, udskåret med bladværk, front med tre skuffer, cabriole ben. 1900-tallets begyndelse. H. 100 B. 81 D. 46 cm. Fremstår med skjoldser og lettere slitage. Varenr: 3590637 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 11:23:00 DKK 400
Svend Aage Madsen; skrivebord i teak
Svend Aage Madsen; skrivebord i teak. Svend Aage Madsen; Fritstående skrivebord i teaktræ. Front med tappede skuffer. Bagside med diverse opbevaringsrum. Mål; B 156, D 76, H 72 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3592148 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 11:27:47 DKK 3.100
Udtræksbord kirsebærfiner med 6 stole (7)
Udtræksbord kirsebærfiner med 6 stole (7). Udtræksbord kirsebærfiner med 6 stole. Bord på to søjler med hver tre fødder, H. 75, 100 x 200 + 50 cm. 6 stole, polstret sæde med creme- og guldfarvede striber, åbne ryglæn, H. 91, B. 50, D. 50 cm. Udstillingsmodeller med lette brugsspor. (7) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet.... Varenr: 3564417

DKK 5.957 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-10-2014 11:34:00 DKK 3.723
Dansk møbeldesign. Skænk af teak, 1960´erne
Dansk møbeldesign. Skænk af teak, 1960´erne. Dansk møbeldesign. Skænk af teak, 1960´erne. H. 110, B. 47, L. 175 cm. Varenr: 3589537 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2014 11:42:00 DKK 1.550
Arne Jacobsen. 'Svanen', model 3320. Lænestol betrukket med sort 'Tonus' uld
Arne Jacobsen. 'Svanen', model 3320. Lænestol betrukket med sort 'Tonus' uld. Arne Jacobsen (1902-1971). 'Svanen', model 3320. Lænestol betrukket med sort 'Tonus' uld, drejelig firpasfod af aluminium. Formgivet 1957-1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. Udført 2014. Certifikat medfølger. Modelfoto. Fremstår med minimale... Varenr: 3584877 DKK 17.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 12:07:00 DKK 12.000
Seng af mahogni, Engelsk colonialstil, 1900-tallet
Seng af mahogni, Engelsk colonialstil, 1900-tallet . Seng af mahogni, Engelsk colonialstil, 1900-tallet. H 150 cm. B 110 / 103 cm. L 215 / 195 cm. Varenr: 3593711 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2014 12:10:00 DKK 350
Cirkulært sofabord, genanvendt elmetræ
Cirkulært sofabord, genanvendt elmetræ. Rundt sofabord med plade af træ på stel af jern. Bordplade fremstillet af genanvendt elmetræ med en tykkelse på ca. 4,5 cm. Møbler lavet i genbrugstræ har hvert især deres unikke udtryk. Hvert møbel er unikt og variationer i træstrukturen kan forekomme. Fremstår med tørrevner, grundet træets ... Varenr: 3557115

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 12:12:00 DKK 1.500
sofabord/hjørnebord af massivt eg
sofabord/hjørnebord af massivt eg. sofabord/hjørnebord af massivt eg. 66x66 H. 50 cm. Varenr: 3589897 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 12:12:00 DKK 400
Erik Kirkegaard. Armstol, palisander
Erik Kirkegaard. Armstol, palisander . Erik Kirkegaard. Armstol med stel af Rio palisander, betrukket med uld. 1960'erne. Fremstillet hos Høng Stolefabrik. Fremstår med alm. brugsspor. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der ... Varenr: 3542532 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2014 12:24:00 DKK 350
2 sammenklappelige kantineborde på hjul (2)
2 sammenklappelige kantineborde på hjul (2). To sammenklappelige kantineborde. Stel af lakeret metal med låsbare hjul. Plade pålagt grå laminat. Mål: L 140, B 83, H 73 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 3548524 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 12:25:00 DKK 600
Dansk møbelproducent; Lav skænk i palisander
Dansk møbelproducent; Lav skænk i palisander. Dansk møbelproducent; lav skænk i palisander. Senere restaureret. Front med skydelåger bag hvilke der findes hylder. Hertil sektion med skuffer. Fremstår med brugsspor. Mål: L 203, D 42, H 75 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig ... Varenr: 3505553 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 12:27:57 DKK 1.800
Reolsystem i palisander
Reolsystem i palisander. Reolsystem i palisander; 3 vanger, 2 bagplader samt 9 hylder. Kan vægmonteres samt stå frit. Fremstår med kraftige brugsspor. Mål: B 184, H 189 cm i alt. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal ... Varenr: 3506208 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 12:29:16 DKK 2.100
Hans J. Wegner, briks/daybed
Hans J. Wegner, briks/daybed. Hans J. Wegner. Briks / daybed fineret med mørkbejdset bøg, sæde og ryg betrukket med uldstof. Fremstillet hos Getama, 1970'erne. H. 72 L. 206, sædehøjde 44 cm. Brugsspor; ridser og mærker, en manglende skrue. Varenr: 3592158 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2014 12:31:19 DKK 1.100
Kristian Vedel; To Modus stole samt tilh. bord i palisander
Kristian Vedel; To Modus stole samt tilh. bord i palisander. Kristian S. Vedel. To 'Modus' lænestole af palisander, hynder af sort kraftig patineret læder. Formgivet i 1963. Fremstår med markante brugsspor herunder brudt armlæn samt ridser, revner o.l. på læder. Sofabord af palisander fra Modus-serien fremstår med brugsspor herunder manglende glasplade ... Varenr: 3542908 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 12:31:37 DKK 650
Hurup Møbelfabrik, to reoler af egetræ (2)
Hurup Møbelfabrik, to reoler af egetræ (2). Hurup Møbelfabrik, to reoler af egetræ. H. 196 cm. L. 138 cm. B. 30,5 cm. Brugspræg samt enkelte afslag. Varenr: 3592469 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 12:36:00 DKK 1.600
Dansk møbelproducent. Skrivebord, palisander
Dansk møbelproducent. Skrivebord, palisander. Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af Rio palisander, front med skuffer, tilspidsede ben, forside med rum. L. 140 cm B. 75 H. 74 cm. Fremstår med afslag på skuffer. Varenr: 3470846 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2014 12:38:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. Sofabord, palisander.
Dansk møbelproducent. Sofabord, palisander.. Dansk møbelproducent. Sofabord af Rio palisander, tilspidsede ben. L. 124 cm B. 74 cm H. 49,5 cm. Plade med brugspræg og mærker. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / ... Varenr: 3458977 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2014 12:39:00 DKK 1.650
Bockbord, allmoge, 1800-talets senare del
Bockbord, allmoge, 1800-talets senare del. Bockbord, allmoge, 1800-talets senare del. Rektangulär skiva med något upphöjd kant, kopplade ben. Höjd 85 cm, bredd 112 cm, längd 210 cm. Ostadigt. Avslag och bruksslitage. Varenr: 3593049 DKK 2.428 SE, Örebro, Aspholmen 23-10-2014 12:41:38 DKK 688
Kongestol af egetræ
Kongestol af egetræ. Kongestol af egetræ, dekoreret med udskæringer, betrukket med stof. Ca. 1940. H. 153 cm. B. 88 cm. Reparation på en udskæring. Varenr: 3592514 DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2014 12:46:00 DKK 625
Alvar Aalto. Bænk af birketræ 153B
Alvar Aalto. Bænk af birketræ 153B. Alvar Aalto. Bænk af birketræ med formspændte ben og tremmesæde. H. 44. L. 72. B 40 cm. Fremstillet hos Artek i Finland, model 153B Varenr: 3577216 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2014 12:49:00 DKK 800
Farstrup møbler; Otte stole i teak og bøg med sort skai (8)
Farstrup møbler; Otte stole i teak og bøg med sort skai (8). Farstrup Møbler; Sæt på otte stole med stel af bøg, sæde betrukket med sort kunstlæder, kopstykke af teak. Fremstår med brugsspor. (8) Varenr: 3592525 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 12:54:00 DKK 750
To-delt vitrineskab. antikbemalet.
To-delt vitrineskab. antikbemalet. . Stort Vitrine/skab af blå antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med fire glasvitrine dører øverst, en skuffesektion samt nederst 2 dobbeltlåger. Beslag af metal. H. 195 B. 210 D. 55 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer... Varenr: 3505106

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 12:55:00 DKK 3.800
To delt vitrine i rød bemalet træ
To delt vitrine i rød bemalet træ. To delt vitrine i rød bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3350106

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 12:55:00 DKK 4.200
Senempire sofa af fineret mahogni og bøgetræ, ca. 1850
Senempire sofa af fineret mahogni og bøgetræ, ca. 1850. Senempire sofa af fineret mahogni og bøgetræ, sæde og ryg betrukket med stribet uldstof, ca. 1850. L. 171 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage og ormehuller (udfyldte på forsiden). Varenr: 3591320 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2014 13:02:00 DKK 875
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, egetræ, Getama, model GE-290
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, egetræ, Getama, model GE-290 . Hans J. Wegner 1914-2007. Tre-pers. sofa med stel af massivt egetræ, løse hynder betrukket med stof. Formgivet i 1953. Fremstillet hos Getama, model GE-290/3. L. 182 cm. Stof med mindre huller. Varenr: 3592184 DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2014 13:04:00 DKK 7.400
Spisebord af palisander med tillægsplade.
Spisebord af palisander med tillægsplade. . Dansk møbelproducent. Rundt udtræksbord af fineret palisander, på søjle med firpasfod, en tillægsplade medfølger. H. 71 cm. Ø 115 cm. L. med tillægsplade 180 cm. Fremstår med nuanceforskelle, lettere brugsspor. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varenr: 3514179 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 13:05:09 DKK 600
Magnus Olesen; sofabord i palisander
Magnus Olesen; sofabord i palisander. Magnus Olesen; kvadratisk sofabord i palisander. Mål: L 76, B 76, H 30 cm. Fremstår med brugsspor. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varenr: 3536091 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 13:05:54 DKK 650
Ib Kofod-Larsen; to kommoder i palisander (2)
Ib Kofod-Larsen; to kommoder i palisander (2). Ib Kofod-Larsen: To kommoder i palisander. Front med låger bag hvilke hylder. Monteret med senere ben fra anden producent. Produceret hos Faarup Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor. Mål pr modul; B 115, D 58, H 60 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. ... Varenr: 3541147 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 13:06:37 DKK 2.000
Dansk møbelproducent: Sofa/spisebord i palisander, 1960'erne
Dansk møbelproducent: Sofa/spisebord i palisander, 1960'erne. Dansk møbelproducent: Sofa/spisebord i palisander, 1960'erne. "Københavnerbord", kan fungere både som sofabord og spisebord. Bordplade kan hæves og udtrækkes. Mål H 55/70, B 55/95, L 145 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét... Varenr: 3539718 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 13:07:18 DKK 575
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 92  >>