Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 101  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Per Borre/Fredercia Furniture. Halvcirkel bænk af olieret Jatoba, model Astral.
Per Borre/Fredercia Furniture. Halvcirkel bænk af olieret Jatoba, model Astral. . Per Borre, Halvcirkel bænk af massivt olieret Jatoba og stål model Astral 1111. Formgivet i 1979 og prisbelønnet design. Bænken består kun af to elementer, der gentaget i forlængelse danner henholdsvis ryg og sæde. Fremstillet hos Fredericia Furniture. H.81 Ø.450 cm Siddehøjde 42 cm. ... Varenr: 3778716

DKK 105.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-07-2015 16:05:00 DKK 64.000
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.. 24 stk. forlængersko (14 mm) til 6 stk. Arne Jacobsen stole der hæver stolen med 14 mm uden synlig overgang. Kan bl.a. anvendes til følgende modeller: Syver med/uden armlæn, model 3107 og 3207, Liljen med/uden armlæn model 3108 og 3208 og Myren model 3101 og T-Stol model 3103 Modelfoto Varenr: 3883910

DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-07-2015 16:10:00 DKK 600
Charles Eames. Kontorstol med sort læder, model EA-117
Charles Eames. Kontorstol med sort læder, model EA-117 . Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, Model EA-117. Betræk af sort læder, femfasfod og armlæn i forkromet aluminium, højdejustérbar med vippefunktion. Formgivet 1969. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med let ensartet patina. Varenr: 3840827 DKK 12.000 DK, Kolding, Trianglen 04-07-2015 17:00:00 DKK 9.600
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil. BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, fanérad i mahogny, beslag i mässing, lådorna med inredning, översta lådan med invändig brännmärkning Kittinger 1866 Buffalo, höjd ca 86, 96x51 cm Varenr: 3892592 DKK 1.588 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-07-2015 17:00:00
Se mere
Hans J. Wegner. Armstol model PP-208 i bøg
Hans J. Wegner. Armstol model PP-208 i bøg. Hans J. Wegner 1914-2007. Armstol, model PP-208, med stel i massiv lakeret bøg, sæde betrukket med blåt uld. Fremstillet hos PP-møbler, mærkat derfra. Mål: H. 75 cm, siddehøjde: 42 cm. Fremstår med brugsspor; afskalninger i lak samt pletter på sæde. Varenr: 3894339 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2015 17:10:00 DKK 900
Ib Kofod-Larsen soffbord
Ib Kofod-Larsen soffbord. IB KOFOD-LARSEN, soffbord, Säffle Möbelfabrik, underrede i jakaranda, svart stenskiva, höjd 52, 152x62 cm Varenr: 3892593 DKK 3.176 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-07-2015 17:12:00
Se mere
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm
Spegel, silverfärgad ram, Ø 80 cm. Spegel, silverfärgad ram i patinerat konstmaterial. Mått: Ø: 80 cm. Framstår i original emballage. Varenr: 3818342

DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-07-2015 18:13:00 DKK 476
Dansk møbelproducent, kantine-møblement med borde og stole til ca. 50 personer
Dansk møbelproducent, kantine-møblement med borde og stole til ca. 50 personer . Dansk møbelproducent, kantine-møblement med borde og stole til ca. 50 personer. Består af 56 stole med stel af fineret bøg, sæde og rygstykke med lys grønt møbelstof. 13 borde a 120 x 78 cm. H. 72 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage/smådefekter, betræk på nogle stole med huller. BEMÆRK: denne... Varenr: 3876305 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2015 18:15:00 DKK 425
Børge Mogensen - 4 Shakerstole model J-39, samt Jørgen Bækmark bord (5)
Børge Mogensen - 4 Shakerstole model J-39, samt Jørgen Bækmark bord (5) . Børge Mogensen, 4 Shakerstole af bøgetræ med sæder af flettet papirgarn. Formgivet i 1947. Fremstillet hos FDB, model J39. Samt Jørgen Bækmark bord af fineret lakeret bøg, ligeledes fremstillet hos FDB. Mål: 110x70 cm. H. 73 cm. Fremstår med en del brugsslitage, ridser, hakker og skjolder, samt ... Varenr: 3854706 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2015 19:17:00 DKK 400
Spejl med ramme af rustfri stål
Spejl med ramme af rustfri stål. Stort spejl med kraftig ramme i poleret rustfrit stål. Rammen er 10 cm bred. Total mål: H200XB100cm Fremstår i original emballage Varenr: 3888115

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2015 19:19:00 DKK 425
Axel Larsson, skab med overdel
Axel Larsson, skab med overdel. Axel Larsson, Svenska möbelfabrikerna Bodafors. Skab med birkefiner og med detaljer af massiv birk. I to dele. H. 165,5 cm, B. 110 cm, D. 45 cm. Betegnet SMF og med håndskrevet nummer. Overdelen fremstår med afslag i fineren nederst på gavlen. Ridser, mangler. To monteringssæt til reolbrædder ... Varenr: 3873061 DKK 2.984 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 04-07-2015 19:20:00 DKK 298
Arne Jacobsen. Sæt på otte stole model 3107 (8)
Arne Jacobsen. Sæt på otte stole model 3107 (8). Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på otte stole model 3107 (Syveren). Med formspændt skal og matforkromede ben. Fremstillet hos Fritz Hansen. Sædehøjde 44,5 cm. Nypolstret ved professionel møbelpolstrer med cognac italiensk anilinlæder, vegetabilsk garvet. Fremstår med naturlige ar mærker. Der gives... Varenr: 3890180 DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-07-2015 19:20:00 DKK 16.000
Spegel, guldfärgad, mönstrad ram
Spegel, guldfärgad, mönstrad ram. Spegel, guldfärgad, mönstrad ram i konstmaterial. Mått: Ø: 102 cm. Varenr: 3895231

DKK 1.191 SE, Örebro, Aspholmen 04-07-2015 19:28:00 DKK 635
Matbord i fanèrad ek i rustik stil med krokar i metall, specialsnickrat
Matbord i fanèrad ek i rustik stil med krokar i metall, specialsnickrat. Matbord i fanèrad ek i rustik stil med krokar i metall. Höjd 105 cm, bredd 80 cm, längd180 cm. Bruksslitage, skiva med märken. Modellfoto, avvikeler i skick kan förekomma Varenr: 3894155 DKK 1.191 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-07-2015 19:29:00 DKK 278
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord Ø. 145cm.
Piet Hein & Bruno Mathsson. Cirkulært spisebord Ø. 145cm.. Piet Hein & Bruno Mathsson. Rundt spisebord med plade af hvid laminat med kant af matpoleret aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. Ø 145 cm. Fremstår med brugsspor samt enkelte ridser og mærker. Varenr: 3887470 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-07-2015 19:30:00 DKK 525
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2212
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2212 . Børge Mogensen. To-personers sofa med ben af mahogni, løse hynder i ryg, sæde og sider med dunfyld, L. 157 H. 77 sædehøjde 43 cm. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik, model 2212. Fremstår nybetrukket med sort anilin læder. Varenr: 3806724 DKK 28.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2015 19:32:00 DKK 22.000
Arne Jacobsen. 'Svanen', Lænestol model 3320
Arne Jacobsen. 'Svanen', Lænestol model 3320 . Arne Jacobsen 1902- 1971. 'Svanen' lænestol, model 3320 betrukket med mokkafavet anilin læder, drejelig firpasfod af aluminium, H. 80 B. 75 sædehøjde 38 cm. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket, dette ej ... Varenr: 3829048 DKK 23.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2015 19:32:00 DKK 18.000
Arne Jacobsen. Sæt på seks taburetter, læder (6)
Arne Jacobsen. Sæt på seks taburetter, læder (6) . Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på seks taburetter med forkromet stel, sæder betrukket med sort anilin læder, sædehøjde 47 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket hos prof. møbelpolstrer. (6) Varenr: 3844017 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2015 19:32:00 DKK 6.000
Babydan, Angel 3-i-1 stol i hvidmalet fyrretræ. (4)
Babydan, Angel 3-i-1 stol i hvidmalet fyrretræ. (4). Angel 3-i-1 stol i hvidmalet fyrretræ, fra Babydan. Stolen består af understel hvorpå kan sættes 1) Angel Nest (vugge) 2) Angel Rest (skråstol) 3) Angel Feast (stol). Alle dele klikkes af og på stellet med et enkelt klik. Dele monteret med betræk af råhvidt stof i 59% bomuld / 41 % nylon. (4) Varenr: 3789133

DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 04-07-2015 19:33:00 DKK 1.500
Michael Christensen, Rough#3 Bænk, sort læder.
Michael Christensen, Rough#3 Bænk, sort læder.. Michael Christensen. Rough #3 Bænk med ben af skråtstillet hårdttræ med rustik præg og hynde af sort læder. Bænken er en del af Rough Collection. L. 120 cm. B. 47 cm. H. ca. 38 cm. Varenr: 3892898

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-07-2015 19:43:00 DKK 2.300
Regencestol 1700 tallet og senere
Regencestol 1700 tallet og senere. Regencestol af mørkbejdset bøg, med gennembrudt ryg med udskåret musling, cabrioleben og drejede og svungne sprosser h.102 x 52 x d.43 cm, sh. 44 cm. 1700 tallet. Fremstår med brugsspor og kraftigt restaureret / fornyet. Varenr: 3894169 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2015 19:43:00 DKK 300
Reol, af massiv elmetræ. Med stige.
Reol, af massiv elmetræ. Med stige.. Reol, af massiv elmetræ. Med stige. Stel af patineret jern. Bund med fire skuffer, samt en hylde. Top med 6 hylder. Samt beslag til stige. H. 245 cm. B. 160 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet i original emballage. Varenr: 3843958

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-07-2015 19:45:00 DKK 5.200
Arkitekt Alfred Grenander bokhylla, Jugend i vitmålat trä
Arkitekt Alfred Grenander bokhylla, Jugend i vitmålat trä. Arkitekt Alfred Grenander bokhylla, Jugend i vitmålat trä. Trä spjälor. Höjd 140,5 cm, bredd 51 cm, djup 37,5 cm. Ommålat, avskav, åldersrelaterat slitage. Varenr: 3890704 DKK 1.191 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-07-2015 19:45:00 DKK 417
Skrivbord England
Skrivbord England. SKRIVBORD, England, ca 1860-tal, ek på hjultrissor, skinnklädd bordsskiva, höjd ca 76, 106x70 cm Varenr: 3892616 DKK 1.588 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-07-2015 19:45:00
Se mere
BoConcept. TV-bord/ skænk, hvidlakeret.
BoConcept. TV-bord/ skænk, hvidlakeret.. TV-bord af hvidlakeret træ med sorte stål ben. To låger med indvendig hylder. Mål. L.103,H.32,D.50cm. Denne auktion er en del af Lauritz.com temaauktion over restvarelager fra BoConcept. Se alle auktionerne her Udstillingsmodel kan besigtiges i Herlev. Udlevering kan ske tirsdage fra ... Varenr: 3756629

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2015 19:50:00 DKK 1.450
Henrik Bønnelycke. Spisebord, eg.
Henrik Bønnelycke. Spisebord, eg. . Spisebord af egetræsfiner designet af Henrik Bønnelycke udført af Silo. Mål. 180x100x74cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning kan ske tirsdage mellem kl. 9-18 på adresse; Rovsingsgade 68, 2100 København Ø. Varenr: 3846102

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2015 19:56:00 DKK 1.050
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol med armlæn, model 3271
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol med armlæn, model 3271 . Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford kontorstol med armlæn, model 3271, højdejusterbar fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Stol med vippefunktion. Sæde og ryg betrukket med blåt møbelstof. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor og pletter, armlæn med ... Varenr: 3863714 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2015 19:57:00 DKK 1.700
Kinesisk hallmöbel i röd lack med målning på dörrar
Kinesisk hallmöbel i röd lack med målning på dörrar. Kinesisk hallmöbel i röd lack med målning på dörrar. Mått(BDH): 82x44x68cm. Nytillverkad. Varenr: 3882907

DKK 4.129 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-07-2015 19:58:00 DKK 2.382
Arne Jacobsen. Stole, model 3107, sort lazur, ask (6)
Arne Jacobsen. Stole, model 3107, sort lazur, ask (6). Arne Jacobsen. Seks 7'er stole, model 3107, med skal af formspændt askefiner; sortlaseret / lazur. Monteret med ben af matforkromet stålrør. Sædehøjde ca. 44 cm. Udført hos Fritz Hansen. Nogle skrammer og ridser. (6) Varenr: 3891088 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2015 19:58:00 DKK 4.400
Milan. Professionel massagestol
Milan. Professionel massagestol. Milan. Professionel massagestol betrukket med beige læder. Mulighed for personlig indstilling for manuelle massage programmer, intelligent body scanning, således at massagen tilpasses til den enkelte brugers størrelse og højde, et specielt program for skulder/nakke/ryg, et speciel program for ... Varenr: 3717536

DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-07-2015 20:00:00 DKK 9.600
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 101  >>