Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 69  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vitrineskab, grøn bemalet
Vitrineskab, grøn bemalet . Vitrine/skab i fransk landstil af grøn bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3470422

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-08-2014 12:06:00 DKK 2.600
Sovesofa af teak /uld, 1960'erne
Sovesofa af teak /uld, 1960'erne. Sovesofa af teak betrukket med uld, 1960'erne. Nedfældelige gavle. Under sæde udtrækkeligt magasin med lærredspose. Brugsspor og slitage, huller i betræk. L. 161. D. 73. Sædeh. 38-39 cm. Varenr: 3483591 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 02-08-2014 12:45:37 DKK 325
Dansk møbelarkitekt, lænestol, 1960/70'erne
Dansk møbelarkitekt, lænestol, 1960/70'erne. Dansk møbelarkitekt, lænestol betrukket med brunt læder, stel af forkromet stål. 1960/70'erne. Fremstår med kraftig slitage, rust på stel samt fastrustet drejefunktion. Varenr: 3443282 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 12:53:00 DKK 300
Entresæt, mrk. Ib Laursen (2)
Entresæt, mrk. Ib Laursen (2). Entresæt, af bemalet træ, best. af: konsol og bord, mrk. Ib Laursen. H. 71 B. 60 D. 29, 96 x 42 cm. Fremstår brugsslitage, ridser og skrammer. (2) Varenr: 3496014 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 02-08-2014 13:20:08 DKK 375
Par armstole, rokokostil (2)
Par armstole, rokokostil (2). Par armstole, rokokostil, med stel af hvidmalet træ dekoreret med udskæringer. Betrukket med sømbeslået gråt og sort stof. H. 95 B. 58 D. 49 cm. Fremstår ridser/mærker (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3474986

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 02-08-2014 13:44:00 DKK 375
Dansk møbelproducent. To-pers. sofa, rødligt uld
Dansk møbelproducent. To-pers. sofa, rødligt uld. Dansk møbelproducent. To-pers. sofa betrukket med rødligt uld, tremmegavle af massivt bøgetræ. 1990/2000'erne. L. 150 cm. Fremstår med pletter og lettere slitage. Se 3466964. Varenr: 3466958 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 13:52:00 DKK 350
Spejl antik-look
Spejl antik-look. Spejl antik-look. 170x65 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3483595

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 02-08-2014 14:10:00 DKK 325
Kjeldtoft. Rektangulært bord af ahorn monteret med hjul
Kjeldtoft. Rektangulært bord af ahorn monteret med hjul. Kjeldtoft. Rektangulært bord af ahorn, finéret brodplade, monteret med hjul. H. 73 L. 180 B. 80 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3464615 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-08-2014 14:36:00 DKK 300
Senempire chatol
Senempire chatol . Senempire chatol af egetræ, overdel med tre låger, front med cylinderklap bag hvilken små skuffer og rum, herunder tre skuffer. 1800-tallet. H. 196 B. 122 D. 56 cm. Fremstår med brugsslitagehøjre skab kan ikke låses, sider med revner, cylindlåge kan ikke lukkes. Varenr: 3495331 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-08-2014 14:49:00 DKK 550
Soveværelsesindretning. Dobbeltseng, inklusiv sengeborde, lamper, gulvspejl og lænestol.(7)
Soveværelsesindretning. Dobbeltseng, inklusiv sengeborde, lamper, gulvspejl og lænestol.(7). Soveværelsesindretning. Dobbeltseng bestående af 2 boxmadrasser, 2 madrasser og 2 topmadrasser. Gavle af valnødfinér og brun tekstil. Seng: 200x160 cm. Stol af brun uld 80x100 cm. Sengeborde af valnødfinér. Par Frandsen sengebordslamper model 2991af satinbørstet stål, tekstilskærm. Gulvspejl af ... Varenr: 3484217 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-08-2014 15:00:00 DKK 2.000
Bakkebord med aftagelige bakker af massivt bøgetræ
Bakkebord med aftagelige bakker af massivt bøgetræ. Bakkebord, sammenklappeligt, med runde aftagelige bakker af massivt bøgetræ. Ene bakke med drejelig anordning med kuglelejesystem. Stående på hjul. H. 61 Ø ca. 53 cm. Varenr: 3490049 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 02-08-2014 15:30:00 DKK 600
Horizon højt loungebord model Ø100 med skjult vinkøler
Horizon højt loungebord model Ø100 med skjult vinkøler. Horizon højt loungebord med vinkøler. Rundt loungebord model Ø100. Står på en søjlefod med justeringsfødder. H. 45 cm, Ø 100 cm. Bord og søjle udarbejdet i hvid Sky (som Corian). Skjult vinkøler i bordmidte. Designet af Henrik Pedersens designstue '365'. Bordet er en moderne klassiker og ... Varenr: 3486899

DKK 6.500 DK, Herning, Engdahlsvej 02-08-2014 17:49:00 DKK 2.100
Pall, furu
Pall, furu. Kraftig pall i massiv furu med fyra ben. Sverige, 1900-talets mitt. 50x50 cm, höjd 40 cm. Smärre slitage. Varenr: 3495450 DKK 648 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-08-2014 17:53:00 DKK 243
Adrenalina, fåtölj Donna, lila
Adrenalina, fåtölj Donna, lila. Fåtölj modell Donna, hög modell med öronlappar och knappförsedd rygg. Klädd i textil Gabriel Europost. Höjd 121 cm, bredd 75 cm. Visningsexemplar. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller ... Varenr: 3464514

DKK 17.809 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-08-2014 17:55:00 DKK 6.476
Adrenalina, fåtölj Donna, grön
Adrenalina, fåtölj Donna, grön. Fåtölj modell Donna, hög modell med öronlappar och knappförsedd rygg. Klädd i textil Gabriel Europost. Höjd 121 cm, bredd 75 cm. Visningsexemplar. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller ... Varenr: 3464526

DKK 17.809 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-08-2014 18:15:00 DKK 6.476
Par Sideborde/lampeborde af Elmetræ. (2)
Par Sideborde/lampeborde af Elmetræ. (2). Par rustikke Sideborde/lampeborde , bordplade i genbrugs elmetræ fra gamle døre og porte 100-200 år gamle, stel af patineret jern. Måler 60x60 H. 45 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3442744

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-08-2014 18:37:00 DKK 2.900
Skrivbord med jalusi
Skrivbord med jalusi. Jalusiskrivbord med schatuller samt underdel med lådor. 1930/40-tal. Bredd 110 cm, djup 48 cm, höjd 95 cm. Bruksslitage. Varenr: 3486751 DKK 1.619 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-08-2014 18:44:00 DKK 243
Arne Jacobsen: Sæt på seks Grand Prix stole fra Herlufsholm skole (6)
Arne Jacobsen: Sæt på seks Grand Prix stole fra Herlufsholm skole (6) . Arne Jacobsen 1902-1971. Et sæt på seks Grand Prix stole med skaller af formbøjet grønlakeret træ, monteret på ben af mat forkromede stålrør. Samlingsbeslag under stolesæde. Formgivet 1957. Fremstillet hos Fritz Hansen ca. 1970. Model 3130. Stolene hidrører fra Herlufholm skole, hvor de har ... Varenr: 3469828 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-08-2014 19:00:00 DKK 4.100
Paret stolar, Göteborgs modell(2)
Paret stolar, Göteborgs modell(2). Paret stolar, Göteborgs modell i mahogny. Bredd 46 cm, Höjd 88 cm, Sitthöjd 47 cm. Bruksslitage, klädsel med fläckar. Varenr: 3495896 DKK 809 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-08-2014 19:02:00 DKK 263
Bogskab i fransk landstil
Bogskab i fransk landstil. Bog skab af træ i fransk landstil. Antik bemalet i sort farve. Massiv bagbeklædning der er falset sammen. 2 glaslåger samt 5 fastmonterede hylder. Møblet er fabrikssamlet. H. 215. B. 139. D. 41,5 cm. Fremstår i original emballage. NB! Køber skal hjælpe ved afhentning, da møblet skal ... Varenr: 3352709

DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-08-2014 19:15:00 DKK 1.000
Spegel i ek
Spegel i ek. Spegel i ek, barockstil, 1900-talets mitt. Skuren dekor. 114 x 85 cm. Varenr: 3495128 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-08-2014 19:16:00 DKK 385
Biedermeier-Sekretär
Biedermeier-Sekretär. Biedermeier-Sekretär, Nussbaum furniert, auf gestelzten Kugelfüßen, 4-schübig, hinter Schreibklappe Interieur mit mehreren Schubladen und Fächern, mittig kleine Tür mit dahinterliegender Schublade, geschweifter, Abschluss mit florem Schnitzdekor. Schlüssel vorhanden. Schreibfläche mit grünem ... Varenr: 3486490 DKK 2.237 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 02-08-2014 19:17:00 DKK 1.566
Herrbetjänt i engelsk stil
Herrbetjänt i engelsk stil. Herrbetjänt i engelsk stil. H. 126 cm. Varenr: 3494997 DKK 809 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-08-2014 19:20:00 DKK 688
To delt vitrine i sort bemalet træ
To delt vitrine i sort bemalet træ. To delt vitrine i sort bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3371997

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-08-2014 19:23:00 DKK 4.200
Stort vitrinskåp, svart antikbemålning (2)
Stort vitrinskåp, svart antikbemålning (2). Vitrin / Skåp fyradörrars i fransk lantstil av svart antikbemålat trä. Invändigt vitmålat. Front med fyra paneldörrar, ovan dem fyra lådor samt fyra luckor med glasskivor och krysspröjs. Vitmålad inredning med hyllor. Tvådelat. Höjd 200 cm, bredd 211 cm, djup 42 cm. Modellfoto (2)Nyproducerade ... Varenr: 3446740

DKK 11.333 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02-08-2014 19:30:00 DKK 1.295
Dansk møbelproducent. Spisestole (4)
Dansk møbelproducent. Spisestole (4). Dansk møbelproducent. Spisestole med stel af massivt bøgetræ, tremmeryg af fineret teaktræ, sæder betrukket med stribet stof. 1960'erne. Fremstår med kraftig slitage, huller/ revne på stof, en vange med stort hul. (4) Varenr: 3495939 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:32:00 DKK 325
Globus/ barskab
Globus/ barskab. Globus/ barskab på stand af bejdset træ, oplukkeligt låg, hvorunder rum samt holdere til flasker. H. 92 Ø 56 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 56x56x34 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3464590

DKK 2.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:33:00 DKK 800
Sven Larsson, soffbord i furu
Sven Larsson, soffbord i furu. Sven Larsson, soffbord i furu, 1970-tal. L: 160, B: 98, H: 45 cm. Ett ben löst. Bruksslitage, repor. Varenr: 3487960 DKK 809 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-08-2014 19:38:00 DKK 243
Hans Andersen. Sekskantet sidebord, palisander
Hans Andersen. Sekskantet sidebord, palisander . Hans Andersen. Sekskantet sidebod fineret med palisander, plade fineret med sort formica. 1960'erne. Mrk. Hans Andersen. H. 37 B. 42 D. 42 cm. Fremstår falmet, med enkelte skjolder samt med småridser. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er ... Varenr: 3411828 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-08-2014 19:42:00 DKK 450
Soffa, jugend, 1900-talets början
Soffa, jugend, 1900-talets början. Soffa, jugend, 1900-talets början. Soffa i ek, vävd klädsel med motiv av träd. Vändbar sits, som då blir bäddsoffa. L 180 D 85 H 134. Åldersrelaterat slitage. Varenr: 3492205 DKK 809 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-08-2014 19:42:00 DKK 243
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 69  >>