Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 104  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Indskudsborde i glas og stål
Indskudsborde i glas og stål. Indskudsborde i glas og stål, en sortfarvet samt to klare glasplader. L. 55/50/45 cm. B. 55/50/45 cm. H. 41/36/31 cm. Fremstår med brugsspor samt en manglende sugekop på ene stel. Varenr: 4255570 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 08:55:06 DKK 350
Armstol af bøg med læder i sæde og ryg
Armstol af bøg med læder i sæde og ryg. Armstol af bejdset bøg, betrukket med brunt læder i sæde og ryg. B. 64 cm. Sædehøjde 48 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4255628 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 09:38:20 DKK 325
Soffa
Soffa. SOFFA samt FOTPALL, sannolikt italien, rött skinn "Amore" med djuphäftade sidstycken, höjd 80, 210x90 cm Varenr: 4255357 DKK 3.220 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 05-05-2016 10:04:00
Se mere
Skåp
Skåp . SKÅP, allmoge, 1700-tal, ek, polykromt bemålat, höjd ca 107 86x32 cm, nyckel finns Varenr: 4255367 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 05-05-2016 10:44:00
Se mere
Arne Jacobsen. Et par Oxford armstole med mørkt, brunt læder, Red Label. (2)
Arne Jacobsen. Et par Oxford armstole med mørkt, brunt læder, Red Label. (2). Arne Jacobsen (1902-1971). Et par Oxford armstole med mellemhøj ryg, fempas stjernefod af aluminium. original betrukket med mørk brunt læder med minimale brugsspor. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen, Red Label. Litt. Carsten Thau og Kjeld Vindum: 'Arne Jacobsen', Arkitektens Forlag ... Varenr: 4197389 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2016 10:58:00 DKK 10.000
Bruno Mathsson Eva fåtöljer
Bruno Mathsson Eva fåtöljer. BRUNO MATHSSON, fåtöljer, 1 par, Eva, brännmärkt Bruno Mathsson, Frima Karl Mathsson, böjträ i bok, sadelgjord Varenr: 4255369 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 05-05-2016 11:00:00
Se mere
Eco Gardarobeskab hvid inkl. 3 ekstra hylder
Eco Gardarobeskab hvid inkl. 3 ekstra hylder. Eco Gardarobeskab med skydelåger af hvid laminat med valnød i midten. Bag skydelåger justerbare hylder samt justerbare bøjlestænger. H. 195 cm. B. 151 cm. D. 60 cm. Leveres usamlet i original emballage. Bemærk modelfotos. Lågerne er hvide med valnød i midten. Varenr: 4120862

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-05-2016 11:13:00 DKK 1.600
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal. BORD, 1800-tal, bemålat, låda i sargen, höjd ca 76, 80,5x62,5 cm Varenr: 4255373 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 05-05-2016 11:16:00
Se mere
Konsoltisch mit Spiegel und Bank im Stil des Empire (3)
Konsoltisch mit Spiegel und Bank im Stil des Empire (3) . Konsoltisch mit Spiegel und Bank im Stil des Empire gefertigt aus dunkel gebeizten Holz und Messingbeschlägen. Der Konsolentisch ist mit zwei Schubladen versehen. Auf der Tischplatte befinden sich zwei Löcher die ehemals für die Befestigung des Spiegels dienten. Die Befestigung ist nicht ... Varenr: 4220162 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-05-2016 11:17:31 DKK 299
Par lænestole af teak med orginale løse hynder, 1950'erne (2)
Par lænestole af teak med orginale løse hynder, 1950'erne (2). Par lænestole med stel af teak, originale løse hynder betrukket med uld, bund med fjerdergjorder, 1950'erne. H. 69 cm. B. 60 cm. Sædehøjde 44 cm. Brugsspor. Se tillige varenr. 4248792. (2) Varenr: 4248795 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 11:25:00 DKK 1.400
Dansk møbelarkitekt. Lav skænk i palisander, 1960'erne
Dansk møbelarkitekt. Lav skænk i palisander, 1960'erne. Dansk møbelarkitekt. Lav skænk udført i palisander. Front med skydelåger baghvor hylder og skuffeudtræk. H. 77 L. 196 D. 44 cm. Varenr: 4256438 DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2016 11:30:00 DKK 6.400
Wade, par Edward Wing Chair betrukket med blomstret betræk (2)
Wade, par Edward Wing Chair betrukket med blomstret betræk (2). Wade, par Edward Wing Chair betrukket med blomstret bomuldsbetræk, ben af lakeret træ, løse sædehynder, antageligt 1980 /1990'erne. H. 101 cm. B. 78 cm. Sædehøjde 46 cm. Alm. brugsspor. (2) Varenr: 4250418 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 11:30:50 DKK 1.750
Bord, 2 st, 1900-tal (2)
Bord, 2 st, 1900-tal (2). Bord, 2 st, 1900-tal. Ett bord med skiva samt hyllplan med dekor av flicka med anka samt blombukett. Svarvade ståndare. Skiva med slitage och skador. L 61, b 40, h 66. Ett ovalt bord i Louis XVI-stil. I sargen låda. Raka nedåt avsmalnade ben. L 60, b 40, h 60. Mässingsbeslag. Varenr: 4224320 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 05-05-2016 11:32:00 DKK 242
Arne Jacobsen Myran stolar
Arne Jacobsen Myran stolar. ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st., Myran, modell 3100, 1950/60-tal, märkta FH Danmark, svartlackerade, trebent underrede i stål, sitthöjd ca 43 cm Varenr: 4255378 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 05-05-2016 11:36:00
Se mere
Charles Eames. Sæt på seks armstole, model EA-106/108, sort hopsak (6)
Charles Eames. Sæt på seks armstole, model EA-106/108, sort hopsak (6) . Charles Eames 1907 - 1978. Sæt på seks kontorstole fra serien 'Aluminium Group' model EA-106/108 med stel og armlæn i forkromet aluminium med drejefunktion. Betræk af sort hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. (6) Varenr: 4197450 DKK 28.000 DK, Kolding, Trianglen 05-05-2016 11:40:00 DKK 20.000
Sofa af teak med løse orginale hynder, 1950'erne
Sofa af teak med løse orginale hynder, 1950'erne. Sofa med stel af teak, originale løse hynder betrukket med uld, bund med fjedergjorder, 1950'erne. H. 69 cm. L. 175 cm. B. 60 cm. Fremstår med brugsspor samt enkelte malingpletter. Se tillige varenr. 4248795. Varenr: 4248792 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-05-2016 11:45:00 DKK 1.600
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3272
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3272. Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford kontorstol med armlæn, model 3272, monteret på retur drejelig fempas stjernefod af aluminium, H. 128 B. 61 sædehøjde 44 cm. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket hos professionel møbelpolstrer med sort italiensk marchetto læder. ... Varenr: 3965130 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-05-2016 11:46:40 DKK 6.000
Vitrinskåp, Selva, 1900-talets senare del. Mörrkbetsat.
Vitrinskåp, Selva, 1900-talets senare del. Mörrkbetsat.. Vitrinskåp, Selva, 1900-talets senare del. Mörrkbetsat. Glas med spröjs. Invändigt fyra hyllplan varav tre i glas. Brickmärkt. Höjd 225 cm, bredd 101 cm, djup 35 cm. Minimalt med märken. Nyckel medföljer. Varenr: 4254714 DKK 1.208 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 05-05-2016 12:01:37 DKK 2.496
Matgrupp, 6 st stolar med bord (7)
Matgrupp, 6 st stolar med bord (7). Matgrupp, bord med 6 stolar. Modern tillverkning. Körsbärsfanèr. Bord med iläggsskiva, total längd inklusive skiva 217 cm, höjd 77 cm, bredd 99 cm. Stolar med stoppad och textilklädd sits, höjd 97 cm, sitthöjd 48 cm. Bruksspår. Varenr: 4254601 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 05-05-2016 12:04:16 DKK 886
Charles & Ray Eames, Vitra. Sex stolar modell DSR (6)
Charles & Ray Eames, Vitra. Sex stolar modell DSR (6). Charles & Ray Eames, Vitra. Sex stolar modell DSR. Skal av formpressad, vit plast, underrede i förkromat stol 'eiffel'. Modellen formgive n1948. Tillverkade av Vitra. Bruksslitage, repor på sitsar. Omfattande sprickor och skador på shock mounts/benfästen, benstut med skador. Medföljer två påsar ... Varenr: 4254812 DKK 3.220 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 05-05-2016 12:08:23 DKK 1.489
Charles & Ray Eames, Vitra. Sex stolar modell DSR (6). Charles & Ray Eames, Vitra. Sex stolar modell DSR. Skal av formpressad, vit plast, underrede i förkromat stol 'eiffel'. Modellen formgiven1948. Tillverkade av Vitra. Bruksslitage, repor på sitsar. Omfattande sprickor och skador på shock mounts/benfästen, benslut med skador. Medföljer två påsar ... Varenr: 4254809 DKK 3.220 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 05-05-2016 12:10:29 DKK 1.369
Stol, allmoge, 1800-tal
Stol, allmoge, 1800-tal. Stol, allmoge, 1800-tal. Bonat trä. Varenr: 4246729 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 05-05-2016 12:10:50 DKK 242
Charles & Ray Eames, Vitra. Sex stolar modell DSR (6). Charles & Ray Eames, Vitra. Sex stolar modell DSR. Skal av formpressad, vit plast, underrede i förkromat stol 'eiffel'. Modellen formgiven1948. Tillverkade av Vitra. Bruksslitage, repor på sitsar. Skador på flertalet benslut. Medföljer gummifötter i påse till samtliga sex stolar. (6) Varenr: 4254831 DKK 4.830 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 05-05-2016 12:11:44 DKK 2.576
Charles & Ray Eames, Vitra. Fyra stolar modell DSR (4)
Charles & Ray Eames, Vitra. Fyra stolar modell DSR (4). Charles & Ray Eames, Vitra. Fyra stolar modell DSR. Skal av formpressad, vit plast, underrede i förkromat stol 'eiffel'. Modellen formgiven1948. Tillverkade av Vitra. Bruksslitage, repor på sitsar. Sprickbildningar på shock mounts/benfästen. Flertalet benslut med skador. Medföljer gummifötter ... Varenr: 4254777 DKK 3.220 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 05-05-2016 12:22:00 DKK 1.328
Tre barpallar (3)
Tre barpallar (3). Tre barpallar. Benställning i stål, läderklädd sits. Omfattande slitage, smuts. Höjd 80 cm, bredd 45 cm. (3) Varenr: 4255000 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 05-05-2016 12:22:25 DKK 242
Barsolar David design
Barsolar David design. BARSTOLAR, 4 st, David Design, ek, sitthöjd ca 80 cm Varenr: 4255388 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 05-05-2016 12:24:00
Se mere
Haslev Møbelsnedkeri. Sofabord af massivt egetræ
Haslev Møbelsnedkeri. Sofabord af massivt egetræ. Haslev. Sofabord af massivt egetræ, skuffe i sarg. H. 53, B. 80, L. 119 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4254581 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 05-05-2016 12:29:00 DKK 325
Alvar Aalto. Rumdeler af fyrretræ, Screen 100
Alvar Aalto. Rumdeler af fyrretræ, Screen 100. Alvar Aalto. 'Screen 100' rumdeler / foldevæg af fyrretræsstave. H. 150, L. 200 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4251050 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-05-2016 12:30:00 DKK 4.200
Erik Jørgensen. Fritstående sofa, model EJ-315/3, polstret med stribet savakuld
Erik Jørgensen. Fritstående sofa, model EJ-315/3, polstret med stribet savakuld. Erik Jørgensen. Fritstående tre-pers. sofa betrukket med stribet savakuld, stel af egetræ. Fremstillet hos Erik Jørgensen, model EJ-315/3. Ekstra knapper medfølger. L. 210 cm. H. 76 cm. D. 76 cm. Fremstår med skade på stel Varenr: 4254599 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-05-2016 12:42:00 DKK 8.400
Lådspegel, 1800-tal
Lådspegel, 1800-tal. Lådspegel, 1800-tal. Rotfanér samt mahogny. L 36, d 19, h 52. Varenr: 4254449 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 05-05-2016 12:46:00 DKK 242
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 104  >>