Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 111  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Charles Eames. Et sæt på seks glasfiber stole, model DSW. (6)
Charles Eames. Et sæt på seks glasfiber stole, model DSW. (6) . Charles Eames 1907-1978. Et sæt på seks skalstole. Originale vintage skaller i struktureret, cremefarvet glasfiber med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. Fremstillet hos Herman Miller. Formgivet 1948, model DSW. Professionel eftermonteret på originale Dowelleg stel i mørkbejdset ... Varenr: 4502173 DKK 24.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 09:06:00 DKK 17.000
Charles & Ray Eames. Ovalt arbejdsbord 'Segmented table'
Charles & Ray Eames. Ovalt arbejdsbord 'Segmented table'. Charles & Ray Eames. Ovalt konferrence/ arbejdsbord 'Segmented table' med ben i forkromet/sortlakeret aluminium. Plade af hvid laminat med sort gummikant. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra. H. 71, 5 cm. L. 273, 5 cm. D. 137 cm. Varenr: 4553304 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 09:28:00 DKK 11.000
Hörnskåp gustavianskt
Hörnskåp gustavianskt . HÖRNSKÅP, omkring år 1800, gustavianskt, kannelerade dörrar, blå bemålning, höjd ca 209, 104x65 cm, nyckel till överlås finns Varenr: 4568995 DKK 4.715 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:00:00
Se mere
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs (2)
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs (2). Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs. Et par drejbare stole betrukket med læder, stel af matpoleret stål. Fremstillet hos Vitra, fremstår med minimale brugsspor. (2) Varenr: 4323606 DKK 14.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 10:23:00 DKK 6.600
Byrå 1800-tal
Byrå 1800-tal. BYRÅ, 1800-tal, 4 lådor, svart bemålning, höjd ca 98, 98x46 cm, nyckel finns Varenr: 4569007 DKK 3.144 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 10:36:00
Se mere
Par armstole og sofabord, rokokostil (3)
Par armstole og sofabord, rokokostil (3). Par armstole i rokokostil af nøddefarvet træ, svungne armlæn med udskæringer, cabriole ben. Monterede med grønt velour samt sofabord af nød og nøddefarvet træ. H. 52 L. 60 B. 39 cm. 1900-tallets midte. (3) Varenr: 4567965 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 10:43:00 DKK 300
Michel Ducaroy. Loungesæt, model Togo i sort læder (2)
Michel Ducaroy. Loungesæt, model Togo i sort læder (2). Michel Ducaroy. Lounge hvilestol H. 70 B. 90 cm. med tilhørende puf D. 90 x B. 90 cm. Fremstillet hos Ligne Roset. Model Togo. Fremstår professionelt nybetrukket i sort læder med bibevarelse af det originale bundstof og Ligne Roset labels. (2) Varenr: 4318337 DKK 15.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 10:45:00 DKK 9.000
Dansk møbelproducent. Stole (6)
Dansk møbelproducent. Stole (6). Dansk møbelproducent. Seks stole betrukket med grønt møbelstof og stel i hvidlakeret stål. Mål: H. 85 cm, SH. 48 cm, B. 50 cm. Fremstår med enkelte lakafslag på fodstykker, samt lidt rust. (6) Varenr: 4514454

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-02-2017 10:50:00 DKK 1.400
Arne Jacobsen Sjuan
Arne Jacobsen Sjuan. ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st., "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, stålunderrede, klädda i brunfärgat skinn Elmo baltique, sitthöjd ca 45 cm Varenr: 4569010 DKK 15.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 11:00:00
Se mere
Klaverbænk af mahogni, mrk. P Albarts & Søn
Klaverbænk af mahogni, mrk. P Albarts & Søn. Klaverbænk, mrk. P. Albarts & søn. Stel af mahogni, sæde monteret med broderi. H. 68 cm., L. 106 cm. Sædehøjde 52 cm. Varenr: 4569463 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 11:11:12 DKK 350
Byrå rokokostil
Byrå rokokostil . BYRÅ, 1900-talets mitt, rokokostil, 3 lådor, med stenskiva, grön bemålning, draghandtag i mässing, höjd ca 79, 72x40 cm, nyckel saknas Varenr: 4569017 DKK 2.358 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 11:21:00
Se mere
Elevationsseng 195x160cm.
Elevationsseng 195x160cm. . Dobbeltseng med elevation. Mål. L.195, B.160, H.60cm. Ene madras med trykmærker. OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s eksterne lager på Rovsingsgade 68, 2100 København Ø og kan UDELUKKENDE besigtiges og afhentes på denne adresse tirsdage mellem ... Varenr: 4569486 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 11:27:31 DKK 1.800
Josef Hoffmann for WittMann. 'Cubus' Lounge lænestol
Josef Hoffmann for WittMann. 'Cubus' Lounge lænestol. Josef Hoffmann for WittMann. 'Cubus' Lounge lænestol. Trærammekonstruktion betrukket med kvadratisk kapitoneret, mørk brunt, let patineret læder, fødder af træ og kunststof. Formgivet i 1910. Fremstillet hos Wittmann, Austria. B. 93cm, D. 78cm, H. 72cm. Se varenummer 4479250. Varenr: 4479249 DKK 30.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 11:30:00 DKK 20.000
Bokylla
Bokylla. BOKHYLLA, 1930/40-tal, björk, svängda ben, skuren dekor, skåpsdörrar nertill, höjd ca 147, 98x29 cm, nyckel finns Varenr: 4569021 DKK 1.572 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-02-2017 11:33:00
Se mere
Dansk møbelproducent. Bakkebord af bøgetræ
Dansk møbelproducent. Bakkebord af bøgetræ. Cirkulært bakkebord af bøgetræ på hjul med vendbar bakke, udført hos en dansk møbelproducent. H. 58. Ø 55 cm. Fremstår med brugsspor, et løstsiddende hjul. Varenr: 4569310 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-02-2017 11:43:56 DKK 350
Charles Eames. Et sæt på fire Soft Pad stole med sort læder, EA-205. (4)
Charles Eames. Et sæt på fire Soft Pad stole med sort læder, EA-205. (4). Charles Eames 1907-1978. Et sæt på fire Soft Pad stole, model EA-205. Sæde og ryg med betræk af sort patineret læder, bagside i hopsak, fast søjle på firpasfod i forkromet aluminium. Formgivet 1969. Fremstillet hos Herman Miller med mærket herfra. Fremstår med brugspræg. Original kvittering fra... Varenr: 4337673 DKK 28.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 11:50:25 DKK 19.000
Thonet Lounge chair / Easy chair, 1950er, Made in Czechoslovakia
Thonet Lounge chair / Easy chair, 1950er, Made in Czechoslovakia. Thonet Lounge chair / Easy chair, 1950er, Made in Czechoslovakia. Gestell aus hellem Holz, lackiert, mit Armlehnen. Unten bezeichnet mit 'Thonet' und 'Made in Czechoslovakia'. Maße: H 76, B 60, T 70, Sh 36. Mit Alters- und Gebrauchsspuren, ohne Sitz- und Rückenkissen. Varenr: 4559592 DKK 1.487 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-02-2017 11:54:48 DKK 297
Dansk møbelproducent, hjørneskab af palisander, 1960'erne
Dansk møbelproducent, hjørneskab af palisander, 1960'erne. Dansk møbelproducent, hjørneskab af fineret palisander, 1960'erne. Låge med glas, bag hvilken barindretning med spejlglas og hylder. H. 143. B. 85. D. 56 cm. Brugsspor, hjørner med afslag. Nøgle medfølger. Varenr: 4560834 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-02-2017 11:55:00 DKK 300
To art deco lænestole/lounge chairs/easy chairs, rattan, håndlavet, 1920'erne (2)
To art deco lænestole/lounge chairs/easy chairs, rattan, håndlavet, 1920'erne (2). To art deco lænestole/lounge chairs/easy chairs, rattan, håndlavet, 1920'erne. Korpus med rattan, dobbelt og forarbejdet i hånden. Polstret konstruktion, beige stribet stof. Ryglænet kan justeres individuelt i 4 trin ved hjælp af en stav. Mål: H 103, B 65, D 100, siddehøjde 37. Fremstår med ... Varenr: 4539021 DKK 3.716 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-02-2017 11:56:12 DKK 2.416
Paar Stühle/ Kaffeehausstuhl, mit Rohrgeflecht/ Flechtwerk, Entwurf Thonet (2)
Paar Stühle/ Kaffeehausstuhl, mit Rohrgeflecht/ Flechtwerk, Entwurf Thonet (2) . Paar Stühle/ Kaffeehausstuhl, mit Rohrgeflecht/ Flechtwerk, Entwurf Thonet. Herstellerstempel 'THONET`. Gebrauchs- und Abnutzungsspuren. (2) Varenr: 4556986 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-02-2017 11:59:11 DKK 297
by Lassen View Spiegel
by Lassen View Spiegel. by Lassen View Spiegel. Rahmen beige. Maße: L 70, B 70. Ausstellungsstück. Varenr: 4543434 DKK 1.487 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-02-2017 12:00:20 DKK 334
Charles Eames. Armstol, model EA 108. Nyeste generation med chrom-ring
Charles Eames. Armstol, model EA 108. Nyeste generation med chrom-ring. Charles Eames 1907 - 1978. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i forkromet aluminium, drejefunktion. Betræk af sort hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår uden brugsspor. Se varenummer 4320541. Varenr: 4320542 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2017 12:03:00 DKK 5.000
Spisebord af palisander med hollandsk udtræk
Spisebord af palisander med hollandsk udtræk. Spisebord af finéret palisander med hollandsk udtræk. H. 74, L. 130/230, D. 86 cm. Brugsspor. Varenr: 4567867 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 12:04:00 DKK 800
Solspegel
Solspegel. SOLSPEGEL, skuren i trä, förgylld, centralt placerat spegelglas, diameter ca 60 cm Varenr: 4569027 DKK 1.179 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-02-2017 12:06:00
Se mere
Klædeskab af bemalet træ, 1900-tallet
Klædeskab af bemalet træ, 1900-tallet. Klædeskab af bemalet træ, front med to døre. H. 191, B. 160, D. 59 cm. 1900-tallet. Brugsspor. Varenr: 4566777 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-02-2017 12:07:00 DKK 500
Parti små reoler af fyrretræ (120)
Parti små reoler af fyrretræ (120). Parti små reoler af fyrretræ, med seks rum. Mål: L 45, H 52, D 14,5 cm. Fremstår usamlede samt enkeltvis emballerede. På palle. (120) Varenr: 4554639

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 22-02-2017 12:10:00 DKK 700
Erik Buck. Fire stole af palisander, model OD49 (4)
Erik Buck. Fire stole af palisander, model OD49 (4) . Erik Buck. Fire stole med stel af palisander, sæder og kopstykker betrukket med uldstof. Fremstillet hos Oddense Maskinsnedkeri A/S, model OD 49. H. 79, SH. 45 cm. Brugsspor. (4) Varenr: 4567868 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 12:14:00 DKK 1.300
Vitrineskab/Skab, grønt antikbemalet træ.
Vitrineskab/Skab, grønt antikbemalet træ.. Vitrine/Skab i fransk stil af grønt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet, fire hylder. Front med to glasdøre, med udvendigt låsemekanisme. Mål: H. 226 B. 123 D. 46 cm. Udstillingsmodel med skrammer ved top. Varenr: 4570502 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-02-2017 12:16:00 DKK 2.200
Piero Lissoni for Fritz Hansen. lænestol
Piero Lissoni for Fritz Hansen. lænestol. Piero Lissoni. Lounge lænestol, model PL200 med stel af satinpoleret støbt aluminium, gråt højglanslakeret sæde og forsidepolstret med sort uldstof. Fremstillet hos Fritz Hansen. Varenr: 4569594 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 12:19:55 DKK 750
Stolar 1800-tal
Stolar 1800-tal. STOLAR, 4 st., blandstil, 1800-talets andra hälft, stomme i mahogny med klädsel i plysch, skuren dekor, sitthöjd ca 44 cm Varenr: 4569032 DKK 1.179 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-02-2017 12:21:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 111  >>