Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 67  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par natborde i art deco stil, ternede (2)
Par natborde i art deco stil, ternede (2). Par natborde i art deco stil, trækorpus med lakeret finer, på rund fod, åbne stivere, runde skuffeelementer med ternet front, H. 74, B. 46 cm. Fremstår delvist med slitage. (2) Varenr: 3297117 DKK 5.220 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2014 08:05:00 DKK 3.169
Vitrineskab, rød antikbemaling
Vitrineskab, rød antikbemaling. Vitrineskab af rødt, antikbemalet træ. Sort bemaling indvendigt. Front med tre skuffer og 2 låger med tre reolhylder bagved. Metalbeslag. H. 175 B. 130 D. 45 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3346294

DKK 8.576 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2014 08:14:00 DKK 2.796
Sofatisch / Beistelltisch
Sofatisch / Beistelltisch. Sofatisch / Beistelltisch. Mit Rechteckiger Tischplatte und Wangen. H. ca. 70 cm, B. ca. 55 cm, T. ca. 55 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer, Bereibungen, teils Kantenstauchungen / kleine Bestoßungen Varenr: 3163698 DKK 746 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2014 09:03:00 DKK 298
Henrik Tengler. Seks armstole model Chairman (6)
Henrik Tengler. Seks armstole model Chairman (6). Seks armstole model 'Chairman' / HT 6105. Formgivet af Henrik Tengler i 1991. Stel af aluminium, kopstykke af ahorn, sæde og ryg betrukket med blåt alcantara. H. 76, sædehøjde 45, B. 55, D. 50 cm. Fremstillede hos Hansen & Sørensen. Fremstår med brugsspor (6) Varenr: 3487980 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 10:03:24 DKK 700
Dansk møbelproducent, entresæt (2)
Dansk møbelproducent, entresæt (2). Dansk møbelproducent, entresæt fineret med teaktræ, bestående af væghængt skuffemøbel samt spejl. H. 12 B. 37 D. 14 og 63 x 42 cm. Fremstår med lettere slitage. (2) Varenr: 3487987 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-07-2014 10:08:02 DKK 300
Byrå, mahogny, 1900-talets andra hälft
Byrå, mahogny, 1900-talets andra hälft. Byrå, mahogny, 1900-talets andra hälft. Sex lådvarv. Höjd 113 cm, bredd 69 cm, djup 45 cm. Smärre repor, märken. Varenr: 3463134 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 25-07-2014 10:42:00 DKK 243
Schrank / Anrichte  in Teak von Domino Møbler, Dänemark
Schrank / Anrichte in Teak von Domino Møbler, Dänemark. Schrank / Anrichte in Teak von Domino Møbler, Made in Denmark. Kastenförmige Konstruktion in Teak, zweitürig. Bezeichnet mit Klebeetikett in der Tür. Maße H. ca. 63 cm, B. ca. 80 cm, T. ca. 51 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, teils Kantenstauchungen / minimalste ... Varenr: 3425663 DKK 746 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2014 10:45:00 DKK 298
Vitrineskab, grønt træ
Vitrineskab, grønt træ. Vitrineskab med grøn og hvid antikbemaling. Fem sektioner med glaslåge, der åbnes opad. Greb af patineret jern. H. 205, B. 81, D. 45 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3346289

DKK 6.525 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2014 11:08:00 DKK 2.796
Hjort Knudsen. Lænestol
Hjort Knudsen. Lænestol . Hjort Knudsen. Lænestol betrukket med sort læder, på drejestol med trompetfod. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 3488686 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 11:19:00 DKK 550
Nyrokoko sofa af mahogni, rigt udskåret
Nyrokoko sofa af mahogni, rigt udskåret. Nyrokoko sofa af mahogni, rigt udskåret med bladværk og ornamentik. Ca. 1880. L. 190 cm. Varenr: 3488693 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 11:20:00 DKK 875
Ovalt sofabord af lakeret fyrretræ
Ovalt sofabord af lakeret fyrretræ. Ovalt sofabord af lakeret fyrretræ med underliggende hylde. H. 53 L. 130 B. 78 cm. Varenr: 3488188 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2014 11:20:24 DKK 300
Cafébord
Cafébord. Cafébord plade af bøgefine, grålakkeret fod. H. 74 cm. Diam. Ø 70 cm. Fremstår med brugsspor og ridserDenne vare er en del af konkursboet 'Havnens Marine Center’ – Kerteminde, som sælges fra Lauritz.com i Odense Varenr: 3460083 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 11:20:39 DKK 300
Toilebord /sminkebord
Toilebord /sminkebord . Toilebord /sminkebord bestående af lakeret nødde finér samt eg.Plade af sort glas. Sarg med 2 låger, samt 2 skuffer. L. 117 cm. H. 62 cm. D. 45 cm. Varenr: 3488190 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 11:21:12 DKK 375
Spisestue, gustaviansk stil. (11)
Spisestue, gustaviansk stil. (11) . Spisestue, gustaviansk stil. Ovalt bord Ø 140 x 100 H. 74 + to ekstra plader à 48 cm. Tilhørende 6 stole betrukket med stof. Skænk med buet front og låger bagved hvilke hylder. H. 80 B. 190 D. 45 cm. Hjørneskab med buet front. H. 175. Fremstår med almindelig slitage, eks. i form af malingafslag, ... Varenr: 3486552 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2014 11:24:03 DKK 950
Fritstående skrivebord af mahogni
Fritstående skrivebord af mahogni. Fritstående skrivebord af mahogni, front med seks skuffer. H. 72 cm. B. 120 cm. D. 74 cm. Aldersrelateret brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 3488203 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2014 11:25:48 DKK 300
Rullebord af teaktræ, dansk møbelproducent
Rullebord af teaktræ, dansk møbelproducent . Rullebord af teaktræ, dansk møbelproducent. To hylder. H. 67 cm. L. 74 cm. B. 43 cm. Fremstår med lettere aldersrelateret slitage. Varenr: 3487248 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2014 11:29:25 DKK 450
Dansk møbelproducent, lav skænk i teak
Dansk møbelproducent, lav skænk i teak. Dansk møbelproducent; lav skænk i teak. Front med skydelåger bag hvilke der findes indstillelige hylder samt bakker delvis filtede. Mål: L 200, D 45, H 72 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3487491 DKK 3.500 DK, Kolding, Trianglen 25-07-2014 11:38:42 DKK 2.700
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence
Skrivebord, hvidbemalet træ, model Fayence. Skrivebord i fransk stil, model Fayence, i hvidbemalet træ. Udtrækshylde i sarg samt skuffe og låge. Mål: H. 76 B. 140 D. 60 cm. Udleveres i en kolli ca. 145x80x65 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3264960

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 11:51:00 DKK 2.000
Arne Jacobsen. Sofabord af  teak
Arne Jacobsen. Sofabord af teak . Arne Jacobsen. Sofabord med original plade af teaktræ, monteret med shakerstel af aluminium, med de originale høje sko. Fremstillet hos Fritz Hansen i november 1963, mrk. herfra. H. 48 L. 151,5 B. 55 cm. Fremstår med lettere brugspræg. Varenr: 3411639 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2014 11:54:00 DKK 8.000
Sofabord af mahogni
Sofabord af mahogni . Sofabord af mahogni udført i Military stil med messing lister, bordplade af glas, ilagt kort H. 49,5 L. 115,5 B. 85 cm. Fremstår med revne i glasset. på et hjørne. Varenr: 3487854 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 11:56:45 DKK 300
Børge Mogensen. Skammel betrukket med brunt læder, model 2202
Børge Mogensen. Skammel betrukket med brunt læder, model 2202 . Børge Mogensen 1914-1972. Skammel betrukket med patineret brunt læder, ben af eg. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2202 Varenr: 3474888 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2014 12:00:00 DKK 6.000
Canape, Louis XVI stil
Canape, Louis XVI stil. Canape af forgyldt træ, rigt udskåret, Louis XVI stil. L. 120 cm. Varenr: 3488274 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 12:00:35 DKK 575
Hans J. Wegner. Fire stole af eg, model CH-51 (4)
Hans J. Wegner. Fire stole af eg, model CH-51 (4). Hans J. Wegner. Fire stole med stel af eg, sæde samt ryg polstret med møbelstof. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-51. H. 77, L. Fremstår med brugsslitage. (4) Varenr: 3488199 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 12:02:00 DKK 300
Vitrineskab, grøn bemalet
Vitrineskab, grøn bemalet . Vitrine/skab i fransk landstil af grøn bemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glaslåger bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 B. 144 D. 44 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3470439

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2014 12:06:00 DKK 2.600
Fem stole, 1900-tallets første halvdel (5)
Fem stole, 1900-tallets første halvdel (5). Fem stole udført egetræ med helsøjler, dekoreret med udskæringer og betrukket med blåt skai. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt små spor efter maling. (5) Varenr: 3487435 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 12:21:37 DKK 300
Loungesæt Pink
Loungesæt Pink. Loungesæt med rund 4mm Polyrattan . Pulverlakeret Aluminiumsstel flet med 4mm rund pink farvet polyrattan . Sættet består af Sofa , 2 stole samt sofabord med glasplade.Der medfølger beige farvede hynder - hyndetykkelse 5cm. 2 stole 73x84x80 cm 1 sofa 146x84x80 cm bord 98x60x44 cm 5mm hærdet ... Varenr: 3470346

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2014 12:22:00 DKK 2.000
Hans J. Wegner. To armstole af eg, model CH-50 (2)
Hans J. Wegner. To armstole af eg, model CH-50 (2). Hans J. Wegner. To armstole med stel af eg, sæde samt ryg polstret med møbelstof. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-50. H. 76,5, L. 55 cm. Fremstår med brugsslitage. (2) Varenr: 3488195 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 12:22:00 DKK 325
Entre spejl prydet med guirlande og skabsmøbel, mahogni. (2)
Entre spejl prydet med guirlande og skabsmøbel, mahogni. (2). Nyrokoko entre møblement af mahogni, bestående af spejl prydet med gennembrudt topguirlande og skabsmøbel med skuffe og dør på volutte ben. Nøgle medfølger. 1800tallets anden halvdel. Guirlanden repareret, finér skader. Spejl H. 155. Skab. H. 82. B. 70. D. 37 cm. (2) Varenr: 3488697 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2014 12:22:00 DKK 1.100
Sæt på fire stole, stål og teak, 1950'erne (4)
Sæt på fire stole, stål og teak, 1950'erne (4). Sæt på fire armstole med stel af forkromet stål, armlæn af teak, sæde og ryg betrukket sort og hvidmønstret kunststof, 1950'erne. H. 85, sædehøjde 45 cm. Brugsspor; forkromning med afskalninger. (4) Varenr: 3488091 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2014 12:40:00 DKK 800
Tranekær, ovalt spisebord
Tranekær, ovalt spisebord. Ovalt spisebord af Tranekær. Udført med plade af kirsebærtræ, ben af forkromet stål. To tillægsplader medfølger. L. 198/298 cm. H. 73 cm. Fremstår med skjolder og ridser. Varenr: 3487224 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2014 12:45:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 67  >>