Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 102  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent. Lav, lang skænk i palisander. L. 242 cm
Dansk møbelproducent. Lav, lang skænk udført i palisander. Front med skydelåger og skuffer. H. 80 L. 242 D. 42 cm. Alm. aldersrelateret brugsspor, top med nuanceforskel.
Varenr: 4805590
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
09:29:00
DKK 2.100
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak
Dansk møbelproducent. Sofabord af fineret teak, bordplade hvorunder hylde, på drejede tilspidsede skråtstillede ben. H. 50 cm. L. 140 cm. B. 53 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4807096
DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
09:37:00
Ein Tisch und drei Klappstühle, vermutlich GTV, Italy (4)
Ein Tisch und drei Klappstühle, wohl Gebrüder Thonet Vienna (GTV) . Stühle aus Holz, weiß lackiert. Sitzflächen aus Rohrgeflecht. Ein Stuhl ist in der Sitzfläche beschädigt. Tisch in klarer, geradliniger Formgebung, zusammenklappbar. Weiß lackiertes Holz. Altersgemäße Gebrauchsspuren. (4)
Varenr: 4740186
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
09:43:57
DKK 298
Konvolut Möbel von Brunner
Konvolut Möbel von Brunner. Unterschiedliche maße, Materialen und Farben. Ausstellungsstücken, teils Kratzer.
Varenr: 4802386
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
09:46:13
DKK 298
Regalsystem von Hülsta (6)
Regalsystem von Hülsta, bestehend aus unterschiedlichen Schrank- und Regalmodulen, Spanplatte, furniert. Auf Sockel. Maße ca: L.180, B.75 T.35 + 50 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren (6).
Varenr: 4775951
09:46:58
DKK 298
Hülsta Bett (5)
Bett von Hülsta, bestehend aus Rahmen, Lattenrost und Matratze. Spanplatte, furniert. Lattenrost verstellbar. Rahmen mit Aufbewahrung. Maße ca: L.200 B. 90 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren. (5)
Varenr: 4775950
09:48:46
DKK 298
To delt vitrineskab. Antik hvid bemalet. (2)
To delt vitrineskab. Udført i hvid antik bemalet træ. Profileret op. Greb af patineret messing. Top med låge hvor bag hylder. Underdel med glaslåge hvor bag hylder. H. 200 cm. B. 70 cm. D. 43 cm. Modelfoto.
Varenr: 4795179

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:21:26
Rundt bord, af massiv elmetræ.
Rundt bord, af massiv elmetræ. Stel af patineret sort jern, med tre ben. H. 40 Ø. 80 cm. Modelfoto.
Varenr: 4730968

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:24:38
DKK 1.050
Mads Odgård for Duba-B8. Par kontorstol model Sola 310 A (2).
Mads Odgård for Duba-B8. Par kontorstol model Sola 310 A . Monteret med armlæn, høj ryg. Indstillelig i højde, ryg og sæde. Stel af aluminium. Sædehøjde 47-64 cm. Betrukket med sort Fame på sæde og ryg. Nye i ubrudt original emballage (2).
Varenr: 4803123

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-10-2017
10:33:00
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. hvid ask.
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. Stel udført i massiv hvidlaseret ask. Mål: H. 52. 65x65 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 4739619

10:40:00
Tre-pers. sofa med blomstret betræk
Tre-pers. sofa med blomstret betræk, ben af bejdset træ. L. 210, D. 80 cm. Almindelige brugsspor.
Varenr: 4785145
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2017
10:44:00
Kongestol af egetræ, 20 årh
'Kongestol' af egetræ, 20 årh.s 1. halvdel. Barokform. Betræk af brunt kunstlæder. Prydet med udskæringer i form af bladranker, rosetter m.m. Spiralsnoet stel. Brugs- og aldersspor, enkelte små afslag. H. 123. B. 67. Sædeh. 42-44 cm.
Varenr: 4805058
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
10:49:47
DKK 325
Kommode af mahogni
Kommode af fineret mahogni, buet front med tre skuffer, cabriole ben. ca. 1920. H. 74 cm. B. 79 cm. H. 74 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4794953
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
10:51:21
DKK 325
Vitrineskab. Sort bemalet.
Vitrineskab, udført i sort bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To glaslåger, hvor bag hylder. H. 213 cm. B. 120 cm. D. 44 cm.
Varenr: 4798387

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:51:31
DKK 1.700
Nomad DOT modulsofa betrukket blåt med knapper i ryg
Nomad DOT modulsofa betrukket med blåt møbelstof. På ryg er monteret knapper af stof i samme farve. Ben af forkromet metal. Sofaen består af 4 moduler (2 hjørner, 1 sæde og en puf). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: ...
Varenr: 4770020

DKK 7.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2017
10:58:00
DKK 3.700
Tre pers. sofabænk af eg, barokform, 20 årh
Tre pers. sofabænk af eg, barokform, 20 årh.s 1. halvdel. Prydet med udskæringer i form af bladranker, rosetter m.m. Spiralsnoet stel. Betræk af brunt kunstlæder. Brugs- og aldersspor, herunder enkelte små kantafslag. L. 165. H. 122. Sædeh. 42-43 cm.
Varenr: 4805059
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
11:15:00
Fremstillet hos Fuglsang Colection. Sofabord af fyrretræ
Sofabord af massiv fyrretræ, H. 52 L. ca. 100 B. ca. 100 cm. Fremstillet hos Collection Fuglsang, Skals. Fremstår med brugsspor; ridser, mærker og smuds.
Varenr: 4789740
11:29:00
To delt vitrineskab. Sortbemalet. (2)
To delt vitrineskab udført i sortbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Overdel med glaslåge hvor bag hylder. Underdel med glaslåge hvor bag hylder. H. 220 cm. B. 70 cm. D. 70 cm. Udstillingsmodel.(2)
Varenr: 4724748

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
11:31:00
DKK 700
Sofabord med bar, eg og formica, dansk møbelproducent
Sofabord med indbygget bar af fineret egetræ, kvadratisk plade ilagt sort formica, hvorunder skjult bar, H. 50/ 82 B. 100 L. 100 cm. Fremstår med brugsspor; pladen nogle steder med gennemslid, nogle skjolder og mærker.
Varenr: 4797781
11:45:00
Armstol af stål og kernelæder
Armstol med stel af forkromet stål, armlæn svunget , ryglæn samt sæde opspændt med cognacfarvet kernelæder. H. 74 cm. Siddehøjde 44 cm. B. 55 cm. Fremstår med alm. brugsspor, patineret læder, samt sæde med trykmærke.
Varenr: 4804569
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
11:50:00
DKK 725
To delt vitrineskab. Hvid bemalet. (2)
To delt vitrineskab udført i hvidlakeret træ. Profileret top, greb af patineret messing. Over samt underdel med to glaslåger hvor bag hylder. H. 230 cm. B. 110 cm. D. 44,5 cm.
Varenr: 4756796

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
11:50:00
Dansk Møbelproducent. Sofabord af egetræ.
Dansk Møbelproducent. Sofabord af massiv egetræ. 1950'erne. H. 51 L. 169 D. 60 cm. Fremstår med brugsspor, brandplet i bordpladen, løs i samlinger, afslag og trykmærke på et hjørne af bordpladen.
Varenr: 4194053
11:51:35
Stouby. Et par lænestole (2)
Stouby. Et par lænestole. Lænestol af fineret bøgetræ med hynde af lyst læder. H. 94 cm. B. 63 cm. SH. 42 cm. Lænestol af bejdset bøgetræ med hynde af brunt læder. H, 82 cm. B. 62,5 cm. SH. 43 cm. Begge stole fremstår med mærker samt brugsspor. (2)
Varenr: 4797026
11:54:37
Arne Jacobsen. To stole model 3107 (2)
Arne Jacobsen 1902-1971. To stole 'Syveren' med skaller af formspændt lakeret træ i hhv. lyserød og hvid, monteret med stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955, model 3107. Fremstillet hos Fritz Hansen. Med ridser (2)
Varenr: 4793918
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
12:06:00
Tobaksskab af egetræ. 1900-tallet.
Tobaksskab af egetræ. Væghængt. 1900-tallet. H. 76 cm. B. 57 cm. D. 28,5 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varenr: 4804578
12:10:00
DKK 325
Peter J. Lassen. Montana modul
Peter J. Lassen. Montana modul af grålakeret MDF, med åbne hylder, døre og skuffer i front. H. 105, L. 122, D. 38 cm. Brugsspor og ridser.
Varenr: 4793919
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
12:12:00
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord, teaktræ
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, front med seks skuffer, bagside med rum. 1960'erne. H. 72 L. 144 B. 74 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, nuanceforskel og skjolder, finerskade på hjørne, krum bordplade samt enkelte brændemærke på top, .
Varenr: 4805293
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-10-2017
12:17:54
DKK 1.350
Interlübke, Konvolut Kleinmöbel (4)
Interlübke, Konvolut Kleinmöbel, bestehend aus Konsole ( H 73, B 96, T 36 cm), Stummer Diener (H 122 cm), Paar Nachtschränke (jew. H 47, B 54, T 34 cm). Massivholz, teils beschichtet. Bezeichnet. Minimale Gebrauchsspuren. (4)
Varenr: 4757857
12:18:31
DKK 484
Mathieu Matégot. Sofabord model Kangourou table. (2)
Mathieu Matégot sofabord model Kangourou, hvid og rød lakeret stål. Udført hos Gubi København. Fremstår i original emballage. Mål. H:40 x L:48/18 cm. Udstillingsmodel. Kan fremstå med enkelte ridser og mærker. (2)
Varenr: 4801857

12:30:00
DKK 325
Esstisch, Biedermeier-Stil
Esstisch, Biedermeier-Stil. Ausklappbare Tischplatten an den Seiten, mit Schublade. Abschluss der gedrechselten Beine mit Rollfüßen aus Messing versehen. Tischplatte starken Lackabrieb, Holz im altersgemäßen Zustand. Maße:
Varenr: 4802201
12:33:24
DKK 521
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 102  >>