Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Møbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 90  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Stouby. Fritstående sofasæt bestående af to- og tre-pers. sofa, model Eva, betrukket med chokoladefarvet læder. (2)
Stouby. Fritstående sofasæt bestående af to- og tre-pers. sofa, model Eva, betrukket med chokoladefarvet læder. (2). Stouby. Fritstående sofasæt bestående af to- og tre-pers. sofa, model Eva, betrukket med chokoladefarvet læder, løse hynder i sider, sæde og ryg, ben af bøg. H. 75/45. L. 140/200 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker og patina. (2) Varenr: 4603128 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2017 10:04:00 DKK 5.000
Kista 1700-tal smide
Kista 1700-tal smide . KISTA, 1700-tal, furu, beslag i smide, två lås, dekor av år 1749 under krona, höjd ca 37, 73x49 cm, 2 nycklar medföljer Varenr: 4634739 DKK 1.920 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 10:08:00
Se mere
Sideboard/displaybord
Sideboard/displaybord. SIDEBOARD / DISPLAYBORD, engelsk stil, betsat trä samt glasskivor, 2 lådor med mässingshandtag, svarvade ben, underhylla, höjd ca 90, 137 x 43 cm Varenr: 4634742 DKK 1.536 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2017 10:20:00
Se mere
Bohyllor björk
Bohyllor björk. BOKHYLLOR, 2 st, 1900-talets första hälft, fanérade i björk, höjd ca 76, 95x24 cm Varenr: 4634744 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 10:28:00
Se mere
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal. SKÅP, 1700-tal, allmoge, avlutad furu, höjd 205, 143x51 cm Varenr: 4634746 DKK 3.072 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 10:36:00
Se mere
Piedestal
Piedestal. PIEDESTAL, marmor samt bronserat trä, på tassar, höjd ca 66, 26x26 cm Varenr: 4634749 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 11:00:00
Se mere
Hylla design Broberg & Ridderstråle
Hylla design Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Totem", hylla, Klong, vitlackerad, konsolernas höjd ca 97, hyllplanens mått 100x23 cm Varenr: 4634751 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 11:08:00
Se mere
Stolar, 8 st., Sverige 1920-30-tal
Stolar, 8 st., Sverige 1920-30-tal. STOLAR, 8 st., Sverige 1920-30-tal, fanérade i jakaranda och bonad björk med flera träslag, klassicerande intarsiadekor, stoppad klädsel i rygg och sits, höjd 87 cm Varenr: 4634753 DKK 15.359 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 11:16:00
Se mere
Bänk design Förster
Bänk design Förster. MONICA FÖRSTER, "Bench", Gärsnäs, formgiven 2010, lackerad i mintgrönt, undertill med stämpelmärkning, höjd 80, sitthöjd 43, längd 111 cm Varenr: 4634755 DKK 2.304 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 11:24:00
Se mere
Sigurdur Gustafsson Skyskraper bokhylla
Sigurdur Gustafsson Skyskraper bokhylla. SIGURDUR GUSTAFSSON, "Skyskraper", bokhylla, Källemo, svart och blå lackerat trä, hyllor i plywood klädda i aluminiumplåt, höjd 215 cm Varenr: 4634757 DKK 3.840 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 11:32:00
Se mere
Kista 1700-tal
Kista 1700-tal. KISTA, Norge, lock med bemålat släktvapen för Wittfeldt Finne, front med bemålad dekor samt datering 1739, beslag i smide, invändigt och läddiga, originallås med originalnyckel, höjd ca 62, 107x55 cm Varenr: 4634760 DKK 1.536 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 11:44:00
Se mere
Matbord design Broberg & Ridderstråle
Matbord design Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Tati", matbord, Asplund, vitlackerat metallunderrede, skiva i ek, höjd ca 73, 200x85 cm Varenr: 4634763 DKK 7.680 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 12:08:00
Se mere
Buffé omkring 1900
Buffé omkring 1900. BUFFÉ, omkring 1900, gustaviansk stil, vitlackerat, skuren dekor, 4 skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning höjd ca 116, 175x48 cm, nyckel finns Varenr: 4634765 DKK 3.072 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2017 12:16:00
Se mere
Matgrupp valnöt
Matgrupp valnöt. MATGRUPP, valnöt/valnötsfanér, bestående av: bord med 2 iläggsskivor a 50 cm, ben i betsad bok, höjd 72, 138-238 x 98 cm, samt 6 stolar med textilklädd sits, sitthöjd ca 44 cm, möjligen Engström och Myrstrand för Skaraborgs Möbelindutri, Tibro Varenr: 4634768 DKK 2.304 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2017 12:28:00
Se mere
Matbord design Saarinen
Matbord design Saarinen. EERO SAARINEN, "Tulip", matbord, Knoll International, USA, formgivet 1956, vitlackerad centralfot och bordsskiva, skyltmärkt, höjd ca 73, diameter 120 cm Varenr: 4634772 DKK 6.144 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 12:44:00
Se mere
Charles Eames. Sæt på seks armstole, model EA-108 i hopsak (6)
Charles Eames. Sæt på seks armstole, model EA-108 i hopsak (6) . Charles Eames 1907 - 1978. Sæt på seks kontorstole fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med drejbar stel og armlæn i forkromet aluminium. Betræk af hopsak. Nyeste generation med chrom-ring. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med minimale brugsspor, armlæn med almene hårridser. ... Varenr: 4556433 DKK 35.000 DK, Kolding, Trianglen 24-04-2017 13:35:00 DKK 25.000
Säng Restoration furniture
Säng Restoration furniture. SÄNG, Restoration Furniture, 2000-tal, mahognybets, hög svängd huvudgavel, madrass, bäddmått ca 154x205 cm Varenr: 4634805 DKK 3.072 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2017 14:00:00
Se mere
Spegel design Broberg & Ridderstråle
Spegel design Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Tati", väggspegel, lackerad metall, ca 80x45 cm Varenr: 4634808 DKK 1.536 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 14:12:00
Se mere
Hylla design Sigurdur Gustafsson
Hylla design Sigurdur Gustafsson. SIGURDUR GUSTAFSSON, "Window", hylla, Källemo, grålackerad metall, 46,5x46,5 cm Varenr: 4634813 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 14:32:00
Se mere
Peter J. Lassen. Montana arkivmoduler (6)
Peter J. Lassen. Montana arkivmoduler (6). Peter J. Lassen. Seks Montana moduler af lakeret MDF, front med 2 arkivskuffer. H. 69,5, B. 41,5, D. 38 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; stempler, enkelte manglende greb. (6) Varenr: 4546599 DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2017 14:39:00 DKK 900
Spisebord med fire stole, massiv bambus (5)
Spisebord med fire stole, massiv bambus (5). Spisebord produceret af massiv stavlimet bambus. H. 74 L. 162 B. 84,5 cm. Samt fire spisestuestole, ben af massiv bambus med ryg og sæde skål af plast. Fremstår med enkelt revne, udstillingsmodel. (5) Varenr: 4602834

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2017 14:53:00 DKK 3.200
Fåtölj brun läderklädsel
Fåtölj brun läderklädsel. FÅTÖLJ, "Ambassadör", samtida, brun läderklädsel, pärlspikad, lös sittplymå, sitthöjd ca 43 cm Varenr: 4634825 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 15:32:00
Se mere
2 indfarvede lammeskind, et pink og et rødt (2)
2 indfarvede lammeskind, et pink og et rødt (2). 2 indfarvede lammeskind, et pink og et rødt, tyk blød kvalitet. Mål ca. 74x57 cm. og 68x51 cm. Bemærk stol medfølger ikke Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. (2) Varenr: 4560150

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2017 15:50:00 DKK 800
Charles Eames. Et par stole fra serien 'Aluminium Group' model EA-105 (2)
Charles Eames. Et par stole fra serien 'Aluminium Group' model EA-105 (2). Charles Eames 1907 - 1978. Et par fra serien 'Aluminium Group' model EA-105 med fast stel af forkromet aluminium. Betræk af rødt læder. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. (2) Se varenummer 4302290 & 4270168. Varenr: 4606945 DKK 13.000 DK, Kolding, Trianglen 24-04-2017 15:51:00 DKK 9.200
Rundt Chr.VIII mahognibord og 4 stole (5)
Rundt Chr.VIII mahognibord og 4 stole (5). Rundt Chr.d.VIII mahognibord på trepasfod med hjul, pladen kan vippes op, h.77 cm Ø 104 cm. Der medfølger to par Chr. VIII mahognistole h.83-84 cm. Alle dele med kraftige brugsspor, finérskader og afslag, flere af stolene ormstukne, en med ryg reparation. Varenr: 4624866 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 16:00:00 DKK 325
Magnus Olesen stole og bord (3)
Magnus Olesen stole og bord (3). Magnus Olesen: To stole H 70 cm, SH 44 cm og rundt bord H 70 cm, Ø 60 cm med stel af bøgetræ. Fremstår med brugsspor, sæde med pletter. (3) Varenr: 4613922 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 16:04:00 DKK 300
Spisebord teak samt 5 stole (6)
Spisebord teak samt 5 stole (6). Spisebord med to klapper fineret med teak, i midten af bordet ilagte kakler h.72 x 160 x 90 cm, klapper à 49 cm. Brugsspor og småskader, et hængsel mangler ved klap, medfølgende 5 stole af bejdset bøg h.80 cm, sh.44 cm. Brugsspor. 1970'erne. Varenr: 4626091 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 16:17:00 DKK 300
Sonna Rosén stol Solfjädern
Sonna Rosén stol Solfjädern. SONNA ROSÈN, karmstol Solfjädern, klarlackerad bok, textilklädd sits, stämplad 1999 och etikettmärkt Gemla Möbler, sitthöjd ca 45 Varenr: 4634835 DKK 3.072 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2017 16:20:00
Se mere
Vipp Table.
Vipp Table. . Vipp Table, spisebord af genanvendt hårdtræ med stel af pulverlakeret aluminium. Mål. L.250, B.95, H.73cm. Usamlet. Samlevejledning medfølger. Varenr: 4622957

DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2017 16:22:00 DKK 10.500
Kista 1800-tal
Kista 1800-tal. KISTA, 1800-tal, ek med järnbeslag, klotfötter inredd med stereoanläggning, höjd 63, 135x60 cm Varenr: 4634844 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 17:04:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 90  >>