Kategori  Vurdering
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skænk, fremstillet efter mål, fremstillet hos Bornhold
Skænk fremstillet hos Bornhold. Fremstillet efter mål i 1989, i mahogni, låger. Mål ca.: B. 374 cm, D. 49-59 cm, H. 108 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, enkelte små ridser og slitage.
Varenr: 4810464
DKK 3.721 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:28:03
DKK 298
Tv skænk. Antik hvidbemalet.
Tv skænk udført i antik hvidbemalet træ. Greb af patineret messing. Hylder samt to skuffer hvor bag hylder. H. 61 cm. B. 165 cm. D. 48 cm. Modelfoto
Varenr: 4795094

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2017
13:19:00
DKK 650
TV Skænk sort højglans m. 2 skuffer og 2 hylder
TV Skænk sort højglans m. 2 skuffer og 2 hylder på stålmeder. br. 120cm h. 55 cm db. 55 cm. Der medfølger sort egeliste til montering ved grebet. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og udelukkende kan besigtiges og afhentes fra denne adresse i ...
Varenr: 4810786

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 22-10-2017
17:34:00
Skænk i massiv lys eg m. 2 låger Hans Thyge & Co design.
Skænk i massiv lys eg m. 2 låger Hans Thyge & Co design. Møblet står med special behandlet overflade,toppladen er højtrykslamineret i sort. mål: br.87cm h.81cm db. 46cm. leveres usamlet. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og udelukkende kan ...
Varenr: 4810787

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-10-2017
17:50:00
Skænk i fransk landstil. Rustikt design
Skænk i fransk landstil. Rustikt design, Farve: Grå. Front med tre låger, samt tre skuffer. L. 152 cm. H. 88. D. 50 cm. Modelfoto.
Varenr: 4735858

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2017
18:58:00
DKK 325
Coph. Fritstående lav skænk af lakeret egetræ
Coph Furniture, skænk formgivet af Søren Stage, fineret med lakeret egetræ. Front med hvidlakerede skydelåger samt skuffer lakerede i farver. Ben af poleret rustfrit stål. Fremstillet i Danmark. Mål, H. 56, 180 x 32 cm. Modelfotos.
Varenr: 4779231

DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2017
19:29:00
DKK 4.100
Skænk i fransk landstil. Rustikt design. Farve: Hvid. Front med fire låger, samt fire skuffer. L. 208 cm. H. 87. D. 50 cm. Modelfoto.
Varenr: 4726781

19:51:00
DKK 375
Skab i metal og træ. Rustikt look. Industrielt design
Skab i metal og træ. Rustikt look i industrielt design. Front med seks låger i metal samt seks hylder. Kan også benyttes som mindre reol, vitrine, skænk, kommode eller bogreol. H. 140 B. 180 D. 40 cm. Modelfoto.
Varenr: 4803519

DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2017
20:00:00
DKK 700
Skænk af elmetræ
Skænk af elmetræ, stel af patineret jern stående på jernhjul. L. 179 D. 39,5 H. 82 cm. Modelfoto.
Varenr: 4795154

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2017
20:02:00
DKK 625
Skænk, cremehvid bemalet.
Skænk udført i cremehvid bemalet træ. Profileret top. greb af patineret messing. Tre skuffer samt låger hvor bag hylder. H. 87 cm. B. 152 cm. D, 50 cm.
Varenr: 4795078

DKK 3.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-10-2017
20:03:00
Skænk, valnød
Skænk i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skydelåger, 3 skuffer og 2 hylder. H. 75 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 168x53x60 cm.
Varenr: 4788318

DKK 4.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-10-2017
20:19:00
DKK 3.400
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Lav fritstående skænk, 1960'erne
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Lav fritstående skænk, udført i wengé med stel af forkromet børstet stål. Front med skydelåger bag hvilke udtræksskuffer og hyldeplads. H. 71 L. 150 D. 45 cm. Fremstillet hos Alfred Kill, 1960'erne. Nøgler medfølger. Sjælden udbudt skænk. Fremstår med ...
Varenr: 4765915
DKK 50.000 DK, Kolding, Trianglen 22-10-2017
20:44:00
DKK 21.000
Highboard/skab/skænk i teak
Highboard/skab/skænk i teak. Kasseformet konstruktion i teak med fire skuffer, en låge og to skydelåger, bag dem hylder. Betegnet med klæbeetiket, bl.a.: 'Hilker Modell'. H. ca. 142 cm, B. 260 cm, D. 45 cm. Fremstår med alders- og brugsspor.
Varenr: 4785695
DKK 3.721 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-10-2017
09:38:42
DKK 930
Høj skænk af teak
Høj skænk af teak, front med 3 skuffer, øverst 3 skydelåger hvorbag, hylder, spejlvæg samt 2 skuffer med grønt filt, H. 117 cm. L. 165,5 cm. B. 38,5 cm. Brugsspor samt en skuffe løs.
Varenr: 4810936
DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
11:47:00
Tv skænk. Antik hvidbemalet.
Varenr: 4795093

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2017
12:43:00
Stor to-delt skænk af hvid og polykromt bemalet træ
Stor skænk af hvid og polykromt bemalet træ, to-delt. Underdel med fem skuffer og låger bag hvilke rum. Overdel med 2 låger med spejlglasudfyldning samt 2 låger hvori glas bag hvilke rum, nederst klap, top med dekoration. Underdel H. 96 L. 248 D. 53,5 cm. Overdel H. 148 cm. Fremstår med kraftige ...
Varenr: 4810907
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2017
13:25:00
Dansk møbelproducent Lav skænk af eg
Dansk møbelproducent. Skænk fineret med egetræ, front med to skyderlåger og hylder. 1970'erne. H. 70 L. 90 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor og mærker samt hul i bagbeklædning.
Varenr: 4810761
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2017
15:08:11
E. W. Bach - Skænk af teak
E. W. Bach. Høj skænk fineret teaktræ, front med tre skydelåger, bag hvilke udtræksbakker og hylder, herunder tre skuffer, stel med tilspidsede ben. H. 112 L. 165 B. 44 cm. Fremstår med brugsspor samt små finérskader. .
Varenr: 4812477
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
18:28:00
Omann Jun. Høj skænk af teaktræ, model 13
Omann Jun. Høj skænk af fineret teaktræ, front med fire skydelåger, bag hvilke udtræksbakker og hylder samt to skuffer, stel med tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Omann Jun Møbelfabrik, model 13. H. 124, L. 180, D. 45 cm. Fremstår med brugsspor og ridser/mærker.
Varenr: 4809777
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:17:00
DKK 700
Skænk af palisander, 1950'erne, dansk møbeldesign
Dansk møbeldesign. Skænk af finéret palisander, 1950-1960'erne. H. 113 L. 196 D. 44 cm. Alm. brugsspor.
Varenr: 4803645
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
19:30:00
Skænk, Amerikansk valnød
Skænk i finéret valnød og runde ben i massiv valnød. Front med 3 skydelåger, hvor bag hylder. 2 ledningshuller på bagplade. L. 180 cm. D. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 190x55x75 cm.
Varenr: 4662174

DKK 5.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2017
19:30:00
DKK 1.750
H.W.Klein. To delt skænk i fineret teak
H.W.Klein tilskrevet. To delt skænk i fineret teak. Skænken indeholder to jalousi låger samt fire skuffer, alle med massive skuffesider. Overdele er med to store åben rum hvor der er hylde samt en låge. L. 210 x H. 178 x D. 47/37. Produceret hos CFC i Silkeborg. Fremstår med brugsspor og ridser ...
Varenr: 4811018
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
19:39:00
DKK 775
Dansk møbelproducent. Skænk af teak
Dansk møbelproducent. Skænk af teak med to skydelåger, bag hvilken udtræksbakker og hylder, fornden to skuffer. H. 108 B. 125 D. 39 cm. Med brugsspor og mærker på toppen.
Varenr: 4810759
19:45:00
Høj skænk af teaktræ, 1950'erne, dansk møbelproducent
Høj skænk af fineret teaktræ, 1950'erne, Stel og ben af eg. Dansk møbelproducent. H. 152 cm. L. 153,5 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor; smuds, ridser og mærker;
Varenr: 4812760
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
19:47:00
Børge Mogensen. Skænk, egetræ, model 232
Børge Mogensen. Skænk fineret med egetræ, front med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, to nøgle/greb af messing medfølger, stel af massivt egetræ. H. 93 L. 122 B. 45 cm. Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB, model 232. Litt: FDB møbelkatalog 1954. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 4810551
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
20:00:00
DKK 1.200
Omann Junior. Høj skænk fineret med palisander model 19
Omann Junior. Høj skænk fineret med palisander, front med fire skydelåger, bag hvilke udtræksbakker og hylder. Fremstillet hos Omann Jun Møbelfabrik, model 19. H. 110 L. 200 B. 45 cm. 1960'erne. Fremstår med lettere brugsspor og tre skydelåger med defekte hjul.
Varenr: 4810606
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
20:00:00
DKK 825
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Skænk fineret med teaktræ, front med to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, stel med runde tilspidsede ben af massivt egetræ. 1950'erne. H. 74 L. 138 D. 43 cm. Fremstår med letter brugsspor og hul på bagbeklædning. Nøgle medfølger.
Varenr: 4810563
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
20:03:00
Skænk, antik hvidbemalet.
Skænk udført i hvid antikbemalet træ. Træ front. Greb af patineret messing. Skråstillede ben. To låger hvor bag hylder, derudover tre skuffer. H. 80 cm. D. 45 cm. B. 140 cm.
Varenr: 4788799

DKK 4.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2017
20:04:00
Kristensen&Kristensen. Skænk i provence stil, massiv eg.
Kristensen&Kristensen. Skænk i provence stil, udført i massiv lakeret eg. Front med to låger hvor bag hylder, samt øverst, to skuffer. Greb i børstet stål. H. 90. L. 114. D. 50 cm. Tørrevne på bagside.
Varenr: 4784346

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2017
20:12:00
DKK 325
Erik Wørts. Skænk af palisander
Erik Wørts. Skænk af palisander. To skydelåger bag hvilke hylder. Fremstillet af Snedkermester Henrik Wörts. H. 87 cm., L. 175 cm., D. 80 cm. Fremstår med ridser og mærker. Obs se også varenummer 4517983 og 4517977.Varen er en del af en unik temaauktion over snedkermestermøbler hos Lauritz.com ...
Varenr: 4517990
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:20:00
DKK 1.900
 1 2 3 4  >>