Kategori  Vurdering
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent. Høj skænk af teak
Dansk møbelproducent. Høj skænk af teak. Front med tre skuffer samt fire skydelåger bag hvilke hylder. 1960'erne. Brugsspor, ridser og skrammer.
Varenr: 4745934
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-08-2017
19:43:00
DKK 925
Ib Kofod-Larsen. Par skænke / skabe af palisander (2)
Ib Kofod-Larsen. Par skænke / skabe af fineret palisander, monteret med uoriginale ben af stål. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik. H. 61, 90 x 47 cm. Fremstår med udfyldninger på top, enkelte skrammer. (2)
Varenr: 4745932
DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-08-2017
19:43:00
Vitrineskænk af fineret mahogni, ca. 1900
Vitrineskænk af fineret mahogni indlagt i lyst og farvet træ med sløjfer, guirlander og vaser. Front med spejlglas og hylder, to glaslåger og to låger. Ca. 1900. H. 270. B. 136. D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varenr: 4744686
DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-08-2017
19:56:00
DKK 2.500
Hans J. Wegner. Lav skænk, egetræ, model RY-26. 1960'erne
Hans J. Wegner. Lav skænk fineret med egetræ, front med to skydelåger, bag hvilke udtræksbakker og hylder, udgave med firkantede ben med sko af mahogni. Fremstillet hos Ry Møbelfabrik, model RY 26. 1960'erne. H. 79, L. 200, B. 49 cm. Fremstår med brugsmærker.
Varenr: 4746030
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-08-2017
20:31:00
DKK 12.000
Skænk / sideboard i engelsk stil, mahogni, 1900-tallet
Skænk / sideboard i engelsk stil, mahogni. Front med tre skuffer samt to låger bag hvilket hylder. H. 82 L.189 B. 52 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor samt skjolder på topplade.
Varenr: 4746321
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 21-08-2017
20:32:00
DKK 325
J. Skaaning & Søn. Skænk med tilhørende overdel, palisander
J. Skaaning & Søn. Skænk med tilhørende overdel samt vægplade i fineret Palisander, model SK. Indrettet med skydelåger samt nedfældbare låger bag hvilke hylder og skuffer. Hertil 3 metal vanger. L 238. D 33/50. H 185 cm. Fremstår med ridser, mærker, finderafslag og knækket beslag.
Varenr: 4745629
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 22-08-2017
14:32:00
DKK 375
Skænk i gustaviansk stil, 20. årh.
Skænk i gustaviansk stil af bemalet og guldstafferet træ, dekoreret med blomsterguirlander, rosetter og kanneleringer, front med seks skuffer og to låger, H. 90 cm, L. 173 cm, D. 54,5 cm. Brugsspor, herunder mindre afslag. Nøgle medfølger.
Varenr: 4749004
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-08-2017
15:16:16
Matgrupp Åmells
MATGRUPP (13) "Gamla Sverige" Åmells, brickmärkt, bestående av bord Julita med två iläggskivor (1), skåp Rosendahl, tvådelat (1), skänk Drottningholm (1) stolar Sergel (8), karmstolar Sergel (2), nyckel finns, skåpets höjd ca 221, stolarnas sitthöjd 50 cm
Varenr: 4748134
DKK 13.766 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-08-2017
16:00:00
Se mere
Skænk af hvidmalet træ
Skænk af hvidmalet træ, front med 3 låger med fyldninger, hvorbag hylder, der medfølger 3 nøgler. Mål: L. 124 cm. D. 38 cm. H. 77 cm. fremstår med små brugsspor, svindrevner og stedvise malingbortfald.
Varenr: 4748789
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-08-2017
16:36:56
DKK 325
Bodil Kjær. Lav fritstående skænk af palisander på hjul
Bodil Kjær. Lav fritstående skænk / skabsmøbel af palisander på hjul, front med med tre skydelåger med greb af forkromet stål. H. 49 x 128 x 45 cm. Formgivet 1959. Variant fremstillet hos togfabrik/ snedkerværksted Scandia i Randers. Fremstår lettere falmet, brugsspor med ridser, forkant med to ...
Varenr: 4712644
DKK 15.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2017
18:39:00
DKK 2.800
Tv skænk. Antik hvidbemalet.
Tv skænk udført i antik hvidbemalet træ. Greb af patineret messing. Hylder samt to skuffer hvor bag hylder. H. 61 cm. B. 165 cm. D. 48 cm.
Varenr: 4675614

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
19:32:00
DKK 375
Dansk møbelproducent. Fritstående skænk med vitrineoverdel, palisander
Dansk møbelproducent. Fritstående skænk med vitrineoverdel fineret med palisander, aftagelig overdel med fire skydelåger af røgfarvet glas, bag hvilke hylder, skænk med fire låger med flise samt fire skuffer. 1970'erne. H. 77-135 L. 215 D. 46 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 4748335
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-08-2017
19:38:00
DKK 575
Skænk i lakeret eg start 1900tallet
Lakeret skænk af egetræ fra starten af 1900-tallet. Skænken har en opbevaringsrum under bordpladen. H. 86 cm, D. 62 cm, L. 139 cm. Opbevaringsrummets D. 25 cm, Mangler en skuffe. Fremstår med brugsspor, en reven i træbordpladen.
Varenr: 4748428
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-08-2017
19:49:00
Jørgen Pedersen / E. Pedersen & søn. Lav skænk palisander
Jørgen Pedersen/ E. Pedersen & søn. Lav fritstående skænk af palisander, front med tre skydelåger bag hvilke hylder og tre udtræksbakker, én bakke mangler rumindeling, medeformede ben af forkromet stål, ingen nøgler. Fremstillet hos E. Pedersen & Søn. Gengivet på bagsiden af Mobilia nr. 210/1972....
Varenr: 4712639
DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-08-2017
19:58:00
Kommode, rustikt look, industrielt design
Kommode i gråtbemalet metal. Rustikt look i fransk industrielt design. Front med to skuffer af træ samt to låger bag hvilke hylder. Kan også benyttes som skænk eller lav vitrine. H. 90 B. 120 D. 40 cm. Modelfoto.
Varenr: 4718000

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-08-2017
20:00:00
DKK 2.900
Skænk af teaktræ, 1950'erne, dansk møbelproducent
Skænk af fineret teaktræ, 1950'erne, dansk møbelproducent. Brugsslitage. H. 115, 201 x 50 cm.
Varenr: 4747580
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
20:06:00
DKK 325
Aksel Kjersgaard. Lav skænk af palisander
Aksel Kjersgaard. Lav skænk, model 394,fremstillet af fineret og massiv palisander. Front med fire skuffer med cirkulære greb. Udført hos Aksel Kjersgaard, Odder. L. 118. D. 36. H. 52 cm. Enkelte mindre skrammer.
Varenr: 4741880
DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-08-2017
20:07:00
DKK 6.400
Hans J. Wegner. Reol/skænk af teak og flet, Ry-Møbler (2)
Hans J. Wegner, 1914-2007. Reol/skænk af teaktræ, over/underdel med skydedøre med fyldinger af flettet spanskrør, overdel bag med tre hylder, underdel med en hylde. Fremstillet hos Ry-Møbler H. 180 cm, L. 100 cm, D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, mærker og ridser, understykke er beklædt med ...
Varenr: 4747715
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
20:16:00
DKK 11.500
Skænk / bord af metal i industriel stil
Skænk / bord af blålakeret metal med rust-patinering i vintage / industriel stil, front med fire skuffer hvis sider med trådnet, bord monteret med bærehåndtag i sider. H. 85 L. 165 D. 46,5 cm. Udstillingsmodel, fremstår med lette brugsspor. Modelfoto
Varenr: 4732160

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-08-2017
20:17:00
Kurt Østervig. Skænk, eg
Kurt Østervig. Skænk, af egetræ, topplade af massivt egetræ, front med to massive skydelåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Fremstillet hos KP Møbler med label herfra. H. 85, L. 179, D. 50 cm. Enkelte mindre mærker på top.
Varenr: 4747931
DKK 12.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
20:19:00
DKK 4.100
Hans J. Wegner. Skænk af teak og flet, model Ry20
Hans J. Wegner, 1914-2007. Skænk af teaktræ, overdel med skydedøre med fyldinger af flettet spanskrør, bag hvilke hylder, underdel med seks skuffer. Fremstillet hos Ry-Møbler, model RY-20. H. 180, B. 180, D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder, små kantafslag, ridser ( se også varenummer ...
Varenr: 4747697
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-08-2017
20:30:00
DKK 11.000
Dansk møbelproducent. Lav skænk i hvidolieret massiv eg.
Dansk møbelproducent. Lav skænk i hvidolieret massiv eg. Front med tre store skuffer, samt åben sektion med hylde. Ramme, ben, samt greb i bronzeret stål. H. 80. L. 220. D. 45 cm. Skænken vipper lidt.
Varenr: 4708968

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
20:35:00
DKK 525
Rudolf Frank, skænk fra 1950’erne
Skænk fra 1950’erne, tysk design af Rudolf Frank, fremstillet hos Göppinger Möbelwerkstätten, Manfred H. Hipp. Konstruktion med korpus i lyst træfiner, fronter med lette striber, udstyret med fire låger. Let udadskrævende stel af sortlakeret træ. Bagside med udleveringsstempel. B. ca. 189 cm, H. ...
Varenr: 4748252
DKK 5.949 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-08-2017
20:35:00
DKK 1.376
Dansk møbelsnedker. Høj skænk, 1950'erne
Dansk møbelsnedker. Høj skænk fineret med mahogni, front med fire låger dekoreret med intarsia i form af blomster, bag hvilke udtræksbakker og hylder, herunder otte skuffer med greb af messing, tilspidsede ben med sko. 1950'erne. H. 120 L. 184 D. 55 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med lettere ...
Varenr: 4748275
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-08-2017
20:51:00
Dane Line. Firefløjet skænk i grålakeret træ.
Dane Line. Firefløjet skænk i grålakeret træ, med profileret top. Front med fire skuffer, samt fire låger hvorbag hylder. Runde greb i matteret messing. H. 91. L. 248. D. 50 cm.
Varenr: 4726584

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-08-2017
20:55:00
DKK 1.200
Skænk, Amerikansk valnød
Skænk i finéret valnød med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skydelåger, hvor bag hylder. L. 150 cm. D. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 160x55x75 cm.
Varenr: 4671773

DKK 4.300 DK, Kolding, Trianglen 22-08-2017
21:12:00
Lav skænk i eg, model Bell
Lav skænk i eg, model Bell. Fremstillet i hvidolieret eg samt WL100 som er en voks / lak der er vedligeholdelsesfri, nem at rengøre, er plet resistent og voks/lakken sørger for, at møblet ikke ændrer farve. Indrettet med låger bag hvilke justerbare hylder. Mål; L 150, D 40, H 74 cm. Fremstår i ...
Varenr: 4748507

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 22-08-2017
21:15:00
DKK 1.200
Dansk møbelproducent. Lav skænk af palisander.
Dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret palisander. Front med tre skydelåger hvor bag skuffer og hylder. H. 83,5 cm., B. 160 cm., D. 46 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, skrammer samt nuance forskelle.
Varenr: 4749050
DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-08-2017
21:30:00
Skænk, model Spacy - udstillingsmodel
TV Skænk, model Spacy. Fremstillet i højglanslakeret sort MDF med stål ben og softclose skuffer. Der medfølger både sort og egeliste til greb Mål; B 120, H 55, D 55 cm. Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom...
Varenr: 4742663

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 23-08-2017
11:09:00
Skænk, model Nex Mexico, grå - udstillingsmodel
Skænk, model New Mexico. Fremstillet i massiv voksbehandlet fyrretræ. Indrettet med skuffer samt låger bag hvilke hylder.Mål; B 132, D 44, H 85 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne vare ...
Varenr: 4710049

11:51:00
DKK 525
 1 2 3 4  >>