Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Høj skænk af teak og egetræ
Høj skænk fineret med teak, front med dør, bag hvilken hylde, nedfældelig klap, bag hvilken bestikskuffer og hylde, herunder skuffer. Mærket fra Holger Christensen. H. 133, B. 120, D. 42 cm. Nøgler medfølger. Mindre brugsspor.
Varenr: 4861573
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-12-2017
20:54:00
DKK 1.800
DWR. Skænk af egetræ
Skænk af fineret egetræ, lamel front, ben af sølvlakeret metal. Front med tre dør, hvor bag hylder. H. 73 B. 203 D. 48 cm. Udgået fra DWR, San Francisco. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4837243
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-12-2017
19:09:00
DKK 2.800
Skænk, valnød
Skænk af finéret valnød og ben af gummitræ. Front med 2 vippelåger bag hvilke skuffe og hylde. Samt hylde i midtersektion. H. 50. D. 45. L. 180 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 187x53x45 cm
Varenr: 4843650

DKK 4.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-12-2017
19:51:00
Arne Vodder for Vamo Møbelfabrik, lav fritstående skænk, rio palisander, 1960'erne
Arne Vodder for Vamo Møbelfabrik, lav fritstående skænk fineret med rio palisander, front med fire låger bag hvilke hylder og skuffer. Bagside fineret med palisander. Fremstillet hos Vamo, Sønderborg. Med stempel. 1960'erne H. 83 B. 250 D. 48 cm. Fremstår med brugsspor. CITES-certifikat fra ...
Varenr: 4855032
DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-12-2017
20:35:00
DKK 3.600
Dansk møbelproducent; skænk samt reolmoduler i eg (6)
Dansk møbelproducent; skænk med jalousilåger bag hvilke hylder (nøgle mangler) Mål; L 165, D 42, H 72 cm, samt 5 reolmoduler med hylder i følgende mål; L 120, D 32, H 66 cm.L 120, D 32, H 60 cmL 120, D 31, H 122L 120, D 40, H 78 cmL 116, D 32, H 108 cm. Alt i fineret eg med markante brugsspor. ...
Varenr: 4786294
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 18-12-2017
14:24:00
Snedkerfremstillet Reol of lav skænk af fineret palisander. (2)
Snedkerfremstillet Reol og lav skænk af fineret palisander. (Skuffer af palisander på mahogni); Undermodul med skuffer og låger, mål H. 68 B. 164 D. 40 cm. Overdel med hylder og låge/skriveplade bag hvilken hylder og fire skuffer. H 123 cm. B 164 D 30 cm.Nøgle medfølger. 1960'erne. Fremstår med ...
Varenr: 4867638
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 18-12-2017
18:00:00
Skænk i massiv lys eg m. 2 låger Hans Thyge & Co design.
Skænk i massiv lys eg m. 2 låger Hans Thyge & Co design. Møblet står med special behandlet overflade,toppladen er højtrykslamineret i sort. mål: br.87cm h.81cm db. 46cm. leveres usamlet. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og udelukkende kan ...
Varenr: 4812683

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 18-12-2017
19:00:00
Skænk, hvid bemalet.
Skænk udført i hvid bemalet træ. Greb af patineret messing. To skuffer samt to låger hvor bag hylder. H. 92 cm. B. 120 cm. D. 50 cm. Udstilligsmodel.
Varenr: 4833509

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2017
19:10:00
DKK 1.200
Arne Vodder. Fritstående skænk af teak, model 76.
Arne Vodder født 1926. Fritstående skænk fineret teaktræ, front med fem skuffer. Flankeret af to jalousilåger bag hvilke hylder. H. 83,5, L. 249,5, D. 49,5 cm. Fremstillet hos Sibast Møbler. Fremstår med minimale brugsspor alder taget i betragtning.
Varenr: 4842361
DKK 33.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2017
19:12:00
DKK 8.200
Kommode / skænk
Skænk af mahogni, front med fire skuffer, på kanellerede ben. 20. årh. H. 75 cm. B. 120 cm. D. 50 cm. Nøgle medfølger.
Varenr: 4868979
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-12-2017
19:43:00
DKK 650
Dansk møbelproducent: Skænk - teaktræ
Dansk møbelproducent: Skænk af fineret teaktræ. Front med 3 skuffer bag hvilke hylder og skuffer. H 109 cm, D 42 cm, L 171 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Enkelte finerafslag.
Varenr: 4869003
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-12-2017
19:53:00
DKK 1.900
Dansk møbelproducent. To-delt skænk af palisander
Dansk møbelproducent. Høj to-delt skænk af palisander, underdel med tre skuffer samt to skydelåger bag hvilke hylder, overdel med tre skydelåger bag hvilke hylder og skuffer. H. 143,5 B. 200 D. 49 m. Enkelte ridser, finerafslag på side. 1950'erne.
Varenr: 4868748
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-12-2017
20:15:00
Skænk / bord af metal i industriel stil
Skænk / bord af blålakeret metal med rust-patinering i vintage / industriel stil, front med fire skuffer hvis sider med trådnet, bord monteret med bærehåndtag i sider. H. 85 L. 165 D. 46,5 cm. Leveres usamlet i kasse, instruktion medfølger. Emballagemål 163,5 x 31,5 x 51,5 cm. Modelfoto.
Varenr: 4741553

DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 18-12-2017
20:25:00
DKK 950
Ukendt møbelproducent. Retro lav skænk 1970erne.
Ukendt møbelproducent. Retro lav skænk belagt med laminat. 1970erne. Front med to skråtstillede skuffer, to låger (rødt finer på inderside) Inde i skænk hylde samt ophæng til glas, par glaslåger. Stel med skråtstillede ben af mørkt fineret træ. H. 100 cm., D. 47 cm., B, 200 cm. Fremstår med ...
Varenr: 4847311
DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 18-12-2017
20:30:00
Skovby møbler. Lav skænk i eg
Skovby møbler. Lav skænk fineret med egetræ, front med skuffer og skydelåger bag hvilke hylder. H. 76 cm, L. 196 cm, D. 48 cm. Fremstår med brugsslitage. Både låger og skuffer binder. Små afslag i finer.
Varenr: 4867188
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 19-12-2017
15:44:00
H. W. Klein, skænk fra 1960'erne i teak, fremstilllet hos Bramin
Skænk fra 1960'erne i teak fra Bramin, formgivet af H. W. Klein. Udstyret på fronten med to skydelåger og skuffer. Betegnet på bagsiden med producentens klæbemærkat. B. 224,5 cm, H. 79,5 cm, D. 44,5 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 4868858
DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-12-2017
18:11:00
DKK 372
Skænk, Amerikansk valnød
Skænk i finéret valnød med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skydelåger, hvor bag hylder. L. 150 cm. D. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 160x55x75 cm.
Varenr: 4800415

DKK 4.200 DK, Kolding, Trianglen 19-12-2017
19:00:00
DKK 1.300
TV-bord/skænk i industrielt design, udformet som minicontainer.
TV-bord/skænk i industrielt design, udformet som minicontainer, udført i malet jern. To låger i siden, hvor bag hylder, samt åbent rum i midten. Lågerne er aflukkelige med 'container-lukning'. B. 120 cm. D. 50 cm. H. 60 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.
Varenr: 4789017

DKK 5.400 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2017
19:10:00
#COPY# Skænk, Amerikansk valnød
Varenr: 4661145

DKK 4.300 DK, Odense, Kratholmvej 19-12-2017
19:15:00
DKK 500
Skænk. Hvidbemalet
Skænk. Udført i hvidbemalet træ. Profileret top. Greb af porcelæn. Tre skuffer samt låger hvor bag hylder. Af nyere dato. H. 87 B. 186 D. 43 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, afslag på ene hjørne.
Varenr: 4861914
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2017
19:26:00
Skænk, Amerikansk valnød
Skænk i finéret valnød og runde ben i massiv valnød. Front med 3 skydelåger, hvor bag hylder. 2 ledningshuller på bagplade. L. 180 cm. D. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 190x55x75 cm.
Varenr: 4662166

19:34:00
Kurt Østervig. Lav skænk af palisander
Kurt Østervig. Lav skænk fineret med palisander, front med fire skuffer samt to skydelåger bag hvilke hylder, medeformet stel. H. 80 L. 210 D. 55 cm. 1960'erne.
Varenr: 4869352
DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-12-2017
19:52:00
Dansk møbelproducent. Todelt skænk af teak
Dansk møbelproducent. Todelt skænk af teak. Front med skydelåger bag hvilke skuffer og spejlglas. H. 169 cm. B. 144 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, løse samlinger i underdel og låger binder.
Varenr: 4869552
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2017
19:54:00
Ditlev Karsten for Brdr. Andersen. Skænk af massiv Europæisk kirsebær
Ditlev Karsten. Lav skænk af massiv europæisk kirsebær. Front med skydelåge med materet glas bag hvilke to hylder i glas samt to skuffer med selvluk. Stel af børstet rustfrit stål. Indbygget halogen belysning. Fremstillet hos Brdr. Andersen Møbelsnedkeri. H. 96 cm. L. 200 cm. D. 50 cm. To ekstra ...
Varenr: 4862590
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2017
20:00:00
Skænk, lysegrå antikbemalet.
Skænk udført i lysegrå antikbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Tre skuffer samt tre låger hvor bag hylder. B. 150 cm. D. 50 cm. H. 86 cm.
Varenr: 4795090

DKK 3.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-12-2017
20:04:00
Skænk af teaktræ, dansk møbelproducent
Skænk af teaktræ, front med skuffer samt skydelåger bag hvilke hylder, barindretning samt udtræksbakker, H. 114 B. 200 D. 46 cm. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor; ridser og mærker.
Varenr: 4869378
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-12-2017
20:05:00
Hvidlakeret skænk
Hvidlakeret skænk. Greb af patineret messing. Front med dobbeltskab hvor bag hylde samt to skuffer. Mål: H. 90, B. 110, D. 50 cm.
Varenr: 4717659

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-12-2017
20:11:00
Skænk i sortbemalet metal. Rustikt look. Industrielt design
Skænk i sortbemalet metal. Rustikt look i industrielt design. Indvendigt sortmalet. Front med glasdøre bag hvilke hylder. H. 100 cm B. 240 cm D. 40 cm. Bemærk modelfoto variationer i 'slitage look' må derfor forventes.
Varenr: 4825787

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-12-2017
20:15:00
Finsk møbelarkitekt. Skænk med overdel, teak.
Finsk møbelarkitekt. Skænk med overdel. Udført i fineret teak. Overdel med to skydelåger, hvor bag hylder samt barindretning. Underdel med fire skuffer samt to skydelåger hvor bag hylder. Fremstår med brugsspor, revne samt afslag på glas ved barindretning. Derudover lettere vakkelvorn.
Varenr: 4870271
20:18:00
David Design. Lav skænk/TV-møbel
David Design. Lav skænk, hvidlakeret møbelplade, to skydelåger bag hvilke hylder. Fræste greb med indlagt valnødfinér. Gennemføring i topplade for evt. kabler. Skænken kan benyttes fritstående. L. 159, D. 45, H. 45,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af mindre ridser og mærker.
Varenr: 4870320
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-12-2017
20:25:00
 1 2 3  >>