Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
4/4 Sølvmonteret Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ.
4/4 Sølvmonteret Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ. . 4/4 Sølvmonteret Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ med indlagt perlemor. Slut 1800-start 1900-tallet. Buen fremstår i god stand uden revner i stangen el. froschen. Funktionalitet, balance og klang er på godt niveau. Buen vejer ca. 59 gram Varenr: 3949401 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2015 19:49:00 DKK 550
Pianette af Mahogni. Nordiska Piano - Bambino
Pianette af Mahogni. Nordiska Piano - Bambino. Pianette af Mahogni. Nordiska Piano - Bambino. H: 89 cm. L: 118,5. B. 52,5. Fremstår med brugsspor. Original kvittering med følger. Varenr: 3949467 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2015 13:41:33 DKK 325
Gibson B.B. King 'Lucille'. Elektrisk guitar, 1991 samt Fender forstærker. (2)
Gibson B.B. King 'Lucille'. Elektrisk guitar, 1991 samt Fender forstærker. (2). Gibson B.B. King 'Lucille'. Elektrisk guitar, 1991, sortlakeret krop, mærket med serienummer 91911335 samt Made in USA, gribebræt af ibenholt indlægninger af perlemor. Original købskvittering fra 29/9-1991, Gibson flightcase med pedaler og kabler samt Fender FM-65R forstærker medfølger. ... Varenr: 3932310 DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2015 19:13:00 DKK 15.000
Ernst Heinrich Roth. Cello, model 72
Ernst Heinrich Roth. Cello, model 72. Ernst Heinrich Roth. Tysk cello, model 72, to-delt bagklædning, indvendigt brændestemplet: Ernst Heinrich Roth, Bubenreuth, Erlangen serienr. B8 0825 samt med Label: Ernst Heinrich Roth, Bubenreuth/Erlangen, anno 1978.Certifikat samt transportpose fra Ernst Heinrich Roth medfølger. Varenr: 3924262 DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2015 20:13:00 DKK 20.000
Violin med kasse, Kopi efter Stradevarius
Violin med kasse, Kopi efter Stradevarius. Violin med kasse, Kopi efter Stradevarius, med bue mærket "Antonius Stradiuarius Cremona Faciebat Anno 1681" L. 60 cm. violinkasse medfølger (2) Varenr: 3948010 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 13:09:00 DKK 400
Sopransaxofon Henri Selmer 80 Super Action Serie II, med tilbehør
Sopransaxofon Henri Selmer 80 Super Action Serie II, med tilbehør . Sopransaxofon Henri Selmer 80 Super Action Serie II, nummereret 430127, transporttaske samt 2 mundstykker: Ria Italy og Berg Larsen medfølger. Sopransaxofon fremstår med rust. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3948019 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 13:17:00 DKK 4.700
Ibanez akustisk guitar
Ibanez akustisk guitar. Ibanez. Akustisk 6-strenget guitar, model 42216. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3947886 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 31-08-2015 14:13:50 DKK 325
Hohner harmonika
Hohner harmonika. Hohner, harmonika, med læderrem. H. 28 cm. Brugspatina, enkelte knapper med afslag, krakelleringer, anløbninger på metal. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3953208 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-08-2015 14:17:00 DKK 300
Framus. Akustisk guitar.
Framus. Akustisk guitar.. Framus. Akustisk guitar fra 1950'erne, betegnet Lyric 1802. Medfølger original lærredstaske. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3947004 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2015 14:20:25 DKK 975
Samling LP'er
Samling LP'er. Samling LP'er i 6 flyttekasser, bestående af bl.a. Pop, Country og Klassisk musik, bl.a. Kim Larsen, Lis Sørensen, Mozart, Phil Collins, Dolly Parton m.m. Fremstår med alders- og brugsspor. Eftersyn tilrådes. Varenr: 3947714 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 31-08-2015 14:32:00 DKK 550
Hohner. Hamonika, model electravox N
Hohner. Hamonika, model electravox N. Hohner. Hamonika, model electravox N. Transportkasse medfølger. Mål på kasse: H. 48 B. 55 D. 25 cm. Fremstår med brugsspor og manglende skulderstrop, transportkasse med kraftig slitage. Varenr: 3949517 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-08-2015 14:41:00 DKK 650
Kasuga. Western guitar, model D 200
Kasuga. Western guitar, model D 200 . Kasuga. Western guitar, model D 200, Japan. Alm brugsspor, en streng knækket. Varenr: 3947762 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 31-08-2015 14:55:48 DKK 350
Reynolds. Bb trompet, model Emperor
Reynolds. Bb trompet, model Emperor. Reynolds. Bb trompet, model Emperor. Fremstillet hos Roth-Reynolds. Serienummer: 3442. Transportkuffert medfølger. Trompet fremstår med slitage og mindre buler. Kuffert med revne på låg. Varenr: 3949532 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2015 15:02:00 DKK 375
Hohner, pianodragspel
Hohner, pianodragspel. Hohner, pianodragspel. H. 48 cm. Märkt Halmen musik, Hälsingborg. Originalväska. Bruksslitage. Varenr: 3924838 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31-08-2015 16:02:34 DKK 255
Yamaha. Flygelhorn med transportkuffert
Yamaha. Flygelhorn med transportkuffert. Yamaha. Flygelhorn, nr. 013641, model nr: YFH- 631 fra Scandinavian Brass and Woodwind med mundstykker til standard, mellem dybe toner og dybe toner. Manual, pudseklude samt transportkuffert medfølger. N.B. beskrivelse ændret. Varenr: 3946936 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2015 16:16:00 DKK 4.000
Granesso, knappdragspel
Granesso, knappdragspel. Granesso, knappdragspel. H. 41 cm. Märkt: Halmen´s Musikinstrumenthandel, Hälsingborg. Bruksslitage. Väska medföljer. Varenr: 3924837 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31-08-2015 16:47:42 DKK 235
Framus. Tolvstrenget jazz-guitar, model 51012 1950'erne.
Framus. Tolvstrenget jazz-guitar, model 51012 1950'erne. . Framus. Tolvstrenget jazz-guitar, model 51012, hollow body. Dæk og krop af let flammet ahorn med sunburst, hals og hoved af bøgetræ, gribebræt af rosentræ. Serienummer: 61270. 1950'erne. Fremstår med aldersrelateret slitage. Hals med skævhed. Eftersyn tilrådes. Varenr: 3947879 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-08-2015 19:22:00 DKK 1.050
Yngve Barslev, Barslev Yankee orkestergitarr, 1945
Yngve Barslev, Barslev Yankee orkestergitarr, 1945. Yngve Barslev, Barslev Yankee orkestergitarr, 1945. Handbyggd med välvt lock av gran med f-hål. Botten av lönn. Tobacco sunburst finish. Plektrumskydd av betsad lönn med bindningar. Etikettmärkt med modellnamn, serienummer 276, årtalet 1945 samt Yngve Barslevs namnteckning. I originalcase (saknar... Varenr: 3944196 DKK 2.350 SE, Stockholm, Slakthusgatan 31-08-2015 19:33:00 DKK 431
Beatles pressefoto (6)
Beatles pressefoto (6). Beatles pressefoto. Seks fotograferet fotograferet af bl.a. Doug Luke og Bent Rej På bagsiden arkivbetegnelser og datoer vedr. brug.23,5-30,5 x 18-24 cm. (6) Varenr: 3943533 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-08-2015 19:40:00 DKK 1.700
Adolf Meinel. 36-strenget Zithar/citar i medfølgende transportkasse
Adolf Meinel. 36-strenget Zithar/citar i medfølgende transportkasse. Adolf Meinel. 36-strenget Zithar/citar i medfølgende transportkasse, mærkat fra Adolf Meinel, Markneukirchen, Sachsen. L. 70 cm. B. 41 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Varenr: 3940441 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 01-09-2015 14:18:00 DKK 300
Samling LP'er. Ca. 600 stk
Samling LP'er. Ca. 600 stk. Samling LP'er best. af Rock, Pop, Blues m.m. Bl.a. Pink Floyd, Beatles, Neil Young, Grand Funk mf. Hovedsageligt fra 1960 - 70 - 80'erne. ca. 600 stk. Lauritz.com garanterer ikke for event. ridser, defekter m.m. Varenr: 3952292 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 01-09-2015 17:09:17 DKK 2.500
Gammel violin
Gammel violin. Violin med etikette 'Caspar Da Salo'. L. 59 cm. Medfølgenmde bue og transportkasse. Aldersrelatret brugsspor. Varenr: 3950518 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 01-09-2015 19:12:00 DKK 375
Swallow. Trompet
Swallow. Trompet. Swallow. Trompet af messing. L. 54 cm. Fremstår med brugsspor og skrammer. Varenr: 3951550 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-09-2015 19:21:00 DKK 300
Samling LP'er, rock og pop 1960-80'erne. (ca. 800)
Samling LP'er, rock og pop 1960-80'erne. (ca. 800). Samling LP'er i 8 flyttekasser, rock og pop 1960-80'erne; Alm. brugspræg, eftersyn tilrådes. (ca. 800) Varenr: 3950930 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-09-2015 19:39:00 DKK 1.800
Fiol med stråke
Fiol med stråke. Fiol med stråke.Fiol märkt Blessing i hus. Förvaras i gammalt fodral. Nyckel saknas till fodral. Längd fodral ca 78 cm. Bruksslitage, åldersrelaterat. Repor förekommer. Varenr: 3948584 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-09-2015 20:19:00 DKK 235
Buffet Crampon & Cie. Klarinet
Buffet Crampon & Cie. Klarinet . Klarinet Mrk. Buffet, Crampon & Cie, Paris. B12. Transporttaske medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3948107 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 02-09-2015 09:49:38 DKK 400
Samling lp'er /  vinylplader (77)
Samling lp'er / vinylplader (77). Samling vinylplader best. af populærmusik, klassisk, rock og flere danske fra 1970'erne op til 1980'erne. Bla. Doors, Gnags, tv2, Bob Dylan og C.V. Jørgensen. Fremstår med brugsspor, enkelte manglende cover, Små fejl og mangler kan forkomme. (77) Varenr: 3951112 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-09-2015 15:15:02 DKK 400
Yamaha. Keyboard, model PSR-37
Yamaha. Keyboard, model PSR-37 . Yamaha. Keyboard, model PSR-37 Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3952700 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-09-2015 15:20:00 DKK 325
Traps, mobilt trommesæt, Sabian bækner
Traps, mobilt trommesæt, Sabian bækner . Traps, mobilt akustisk trommesæt, bestående af Snare, 3 tammer, stortromme, samt ældre stål snare. Kravlegård med bespændinger til både trommer og bækner. Sabian bækkensæt, Stickbag med div. sticks, ektra skind, transporttasker mm. Varenr: 3951984 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2015 15:39:09 DKK 1.300
Couesnon. Cornet af messing
Couesnon. Cornet af messing. Couesnon. Cornét af messing med mundstykke. Tilhørende kasse. Aldersrelateret brugsspor, ridser. Varenr: 3951793 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-09-2015 17:07:00 DKK 325
 1 2 3 4 5  >>