Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Militærtromme, 1800-tallet
Militærtromme, 1800-tallet. Militærtromme, 1800-tallet. Skind, bemalet træ, snorebespændinger, side beklædt med messing. Mål ca. H. 41, Ø. 40 cm. Brugs- og aldersspor; enkelte mindre hul i skind. Varenr: 4257043 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 09:47:52 DKK 800
Traviata, harmonika i kuffert
Traviata, harmonika i kuffert. Traviata, harmonika i kuffert, der medfølger 2 nodehæfter. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4257056 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-05-2016 09:58:51 DKK 575
Pianodragspel, Accordiola Super Italia
Pianodragspel, Accordiola Super Italia. Pianodragspel, Accordiola Super Italia 3 körigt, 37 x 96 tangenter. 4 diskantregister, 2 basregister. Lyxkoffert ingår. Minimalt bruksslitage. Varenr: 4256597 DKK 2.415 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-05-2016 13:18:20 DKK 1.932
Dynamisches Instrumentenmikrofon / Mikrofon Shure SM57
Dynamisches Instrumentenmikrofon / Mikrofon Shure SM57. Dynamisches Instrumentenmikrofon / Mikrofon Shure SM 57. Verschiedene Materialien. Lauritz.com garantiert nicht für die Funktion und Vollständigkeit. Leichte Alters- und Gebrauchsspuren, teils kleine Kratzer und geringe, partielle Bereibungen, vereinzelt kleine (Lack-)Fehlstellen, vereinzelt ... Varenr: 4239219 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-05-2016 20:20:00 DKK 299
Gibson EB-3L el-bas, 1971.
Gibson EB-3L el-bas, 1971.. Gibson EB-3L long scale el-bas, produceret i USA, antageligt 1971, tidligst 1969, serienummer 961230. Med SG krop og hals af mahogni, gribebrædt af rosewood med indlæg af perlemor og 19 bånd, 'split headstock' hoved, to humbucking pickups, 4 pot-metre og drejelig Varitone switch med 4 ... Varenr: 4248029 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-05-2016 20:45:00 DKK 6.200
Antiker Cellokasten
Antiker Cellokasten . Antiker Cellokasten aus Holz gefertigt mit Metallbeschlägen. Einige Klappscharniere des Cellokasten lassen sich nicht verriegeln. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Maße ca.: H: 133 cm, B. 52 cm, T: 28 cm. Varenr: 4239668 DKK 2.985 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 07-05-2016 11:53:08 DKK 1.493
Violin Mirecourt Frankrike
Violin Mirecourt Frankrike. FIOL, Mirecourt, Frankrike,1800-talets slut, bär etikett "George Lotte élève de JEAN-BAPTISTE VUILLAUME à Paris 1894", stråke med skador medföljer samt fiolväska. Kvitto för värdering av Sebastian Skarp för 55000 kr den 5/4 2016 bifogas Varenr: 4258419 DKK 24.150 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 07-05-2016 13:15:00
Se mere
Violin Vogtland Tyskland
Violin Vogtland Tyskland. FIOL, Vogtland, Tyskland, 1800-talets första hälft, efter "Stainer" modell, stråke medföljer, lock i gran, botten, sarger, snäck i lönn, medföljande fiolväska. Kvitto för värdering av Sebastian Skarp för 25000 kr den 5/4 2016 bifogas Varenr: 4258467 DKK 8.050 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 07-05-2016 16:18:00
Se mere
Bang & Olufsen, tre højtalere, Beovox RL 35 samt CX 50. (3)
Bang & Olufsen, tre højtalere, Beovox RL 35 samt CX 50. (3) . Bang & Olufsen , tre højtalere - Beovox RL 35, størrelse 32 x 40 cm.samt en CX 50, størrelse 12 x 21 cm . Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (3) Varenr: 4257868 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 07-05-2016 19:13:00 DKK 325
Violin Amati, kopi fra 1800-tallet (3)
Violin Amati, kopi fra 1800-tallet (3) . Violin Amati, kopi fra 1800-tallet, ravbrunt til rødbrunt træl, stemmeskruer af ibenholt, restaureret og spilleklar. Med bue og trækasse. Kopi af restauratorens regning medfølger. Bundens længde: 35,4 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor. (3) Varenr: 4242580 DKK 4.851 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 09-05-2016 11:30:34 DKK 2.985
Weltmeister. Pianoharmonika, model Diana
Weltmeister. Pianoharmonika, model Diana . Weltmeister. 'Diana' pianoharmonika, 37 tangenter/ 96 bas, 4/5 kor, med tilhørende kuffert. Nøgler medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4258142 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-05-2016 16:10:00 DKK 525
Hohner. Harmonika, model Corona ll
Hohner. Harmonika, model Corona ll. Hohner. Harmonika, model Corona ll. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4258159 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-05-2016 16:12:00 DKK 300
Violin og trompet mrk. Opus (2)
Violin og trompet mrk. Opus (2) . Violin og trompet af messing. Fremstår nyt og ubrugt. Original etuier medfølger (2) Varenr: 4258223 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-05-2016 16:34:00 DKK 350
Elvis Presley. 3 CD box-sæt, LP box-sæt samt 19 CD'er (23)
Elvis Presley. 3 CD box-sæt, LP box-sæt samt 19 CD'er (23). Elvis Presley. 3 CD box-sæt, LP box-sæt samt 19 løse CD'er. Varenr: 4248668 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-05-2016 18:58:00 DKK 350
Squire el-guitar, Bullet series.
Squire el-guitar, Bullet series.. Squire by Fender stratocaster Bullet Series el-guitar. Dakota red. Thomann hardcase medfølger. Virker jf. rekvirenten. Lauritz.com indestår dog ikke for funktionaliteten. Varenr: 4246658 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-05-2016 19:53:00 DKK 450
Violin 4/4. 1800-tallet
Violin 4/4. 1800-tallet. Violin med indvendig label "Repareret af M. Abildgaard, Aalborg 8/1 1893". Længde 36/60 cm. Fremstår med reparation ved hals, begyndende revner på krop og afslag. Varenr: 4259980 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 09-05-2016 19:55:00 DKK 300
Grammofon His Masters Voice. Replica af tragtgrammofon
Grammofon His Masters Voice. Replica af tragtgrammofon. Grammofon His Masters Voice. Replica af tragtgrammofon, tragt af messing, kasse af træ. H. 66 cm. Fremstår med få brugsspor. Grammofonen virker men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4259694 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-05-2016 11:11:00 DKK 700
Aria Ariana 12-strenget guitar
Aria Ariana 12-strenget guitar. Aria, Ariana 12-strenget guitar, model D15-12. Fremstillet i Korea. Fremstår med alm. aldersrelaterede brugsspor samt manglende dækplade på hovedet. Varenr: 4256274 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 10-05-2016 13:58:00 DKK 325
Poul Henningsen pianette
Poul Henningsen pianette. Poul Henningsen 1894-1967. Pianette med ramme og front af eg og elm, buede rammekanter. H. 95 B. 135 D. 44 cm. Formgivet omkring 1935. Stemplet Andreas Christensen. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, enkelte finérafslag. Stemning skal påregnes. Litt: Tina Jorstian og Poul Erik Munk ... Varenr: 4260465 DKK 8.000 DK, Kolding, Trianglen 10-05-2016 14:52:00 DKK 4.200
Harmonika, Delicia Junior
Harmonika, Delicia Junior. Harmonika, Delicia Junior. Fremstår med brugspræg, to knapper virker ikke. lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4261015 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-05-2016 15:59:00 DKK 300
LP-samling ca 700 stk
LP-samling ca 700 stk. LP-samling ca 700 stk blandede genrer. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4261585 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-05-2016 16:12:00 DKK 475
Viola Maggini, kopi fra 1800-tallet (3)
Viola Maggini, kopi fra 1800-tallet (3). Viola Maggini, kopi fra 1800-tallet, kaffebrunt træ med dobbeltåret intarsia, stemmeskruer af ibenholt, restaureret og spilleklar. Med bue og trækasse. Kopi af restauratorens regning medfølger. Bundens længde: 37 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor. (3) Varenr: 4242572 DKK 4.851 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 10-05-2016 21:05:00 DKK 2.985
Kustom KPM4080 sanganlæg (3)
Kustom KPM4080 sanganlæg (3). Kustom sanganlæg bestående af Kustom KPM4080 powered mixer, 80 watt samt par Kustom KSC10 højttalere. 60/120 watt i 8 ohm. Dertil højttalerestativer og microfonstativ (3) Varenr: 4257971 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-05-2016 21:44:00 DKK 825
Italienische Mandoline
Italienische Mandoline. Italienische Mandoline aus der Manufaktur G. Puglisi - Reale & Figl Catania. Schauseite mit Perlmutteinlegearbeiten. Die Holzschnitzerei auf der Vorderseite ist gebrochen und geklebt worden. Restaurierungsbedürftiger Zustand. Maße ca.: H. 64 cm, B. 19,5 cm. Varenr: 4251654 DKK 1.642 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 11-05-2016 12:40:18 DKK 896
Italienische Mandoline mit Kasten (2)
Italienische Mandoline mit Kasten (2) . Italienische Mandoline aus der Manufaktur G. Puglisi - Reale & Figl Catania. Schauseite mit Perlmutt- und Schildpattarbeiten, Mandolinenkasten aus Holz gefertigt, das Schloss fehlt. Restaurierungsbedürftiger Zustand. Maße ca.: H. 62 cm, B. 19 cm. (2) Varenr: 4249203 DKK 1.642 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 11-05-2016 12:45:00 DKK 896
Violin, kopia efter Stradivarius, 18/1900-tal
Violin, kopia efter Stradivarius, 18/1900-tal. Violin, kopia efter Stradivarius, 18/1900-tal. 4/4. Etikettmärkt "Antonius Stradivarius Cremonensis, Faciebat Anno 1736". Fodral i svärtat trä medföljer. Violinens längd 59,5 cm. Slitage, ljudpinne sitter löst. Strängar saknas. Varenr: 4260411 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 11-05-2016 17:13:50 DKK 242
Peavey Generation EXP elguitar  med tilhørende flightcase og Stagg 20 BA forstærker (2)
Peavey Generation EXP elguitar med tilhørende flightcase og Stagg 20 BA forstærker (2). Peavey Generation EXP elguitar med tilhørende flightcase og Stagg 20 BA forstærker. Forstærkeren er fra 2007. Fremstår med mindre brugsspor. (2) Varenr: 4262912 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 11-05-2016 20:23:00 DKK 700
Fender Stratocaster, USA 1983
Fender Stratocaster, USA 1983. Fender, USA. Stratocaster, elguitar, 'Olympic white' lakering, hals af ahorn, gribebræt af rosentræ. Monteret med tre Fender-Lace Sensor pick-upper. Fremstillet hos Fender, Fullerton, USA i årene 1984-1988. Serienummer: E473883. Original flightcase og vintage strap medfølger. Brugsspor. Slagplade... Varenr: 4262908 DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-05-2016 20:52:00 DKK 10.000
Elvis Presley Grammofonplader (85)
Elvis Presley Grammofonplader (85). Samling lp'er og singler med Elvis Presley. Indeholder blandt andet: Moody Blue, AFL1-2428, blå vinyl / A Canadian Tribute, KKL1-7065 guld vinyl / A Legendary Performer, CPL1-3078, picture disc / Elvis 40 greatest, PL 42691, pink vinyl / 50,000,000 Elvis Fans Can't Be Wrong, RCA LSP-2075(e) USA /... Varenr: 4263286 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-05-2016 21:21:00 DKK 925
Harmonika - Paolo Soprani
Harmonika - Paolo Soprani. Harmonika. Paulo Soprani 'Super Paolo'. 120 basser, 15 Diskant- 7 Basregistre. Fremstår velplejet, tæt og i god funktionsstand; små-minimale brugsspor på finish. Kuffert medfølger. Varenr: 4259350 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 12-05-2016 19:51:00 DKK 9.800
 1 2  >>