Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ibanez AW120 halvakustisk westernguitar
Ibanez AW120 halvakustisk westernguitar. Ibanez Artwood AW120 halvakustisk westernguitar, produceret i Korea, 2005, serienummer C05120016, model AW120FCE-ROV-01. Krop og hals af mahogni, gribebrædt af palisander (rosewood) med 20 bånd. Udstyret med Grover guldbelagte stemmeskruer, metalstrenge, indbygget pickup med trebånds equalizer og... Varenr: 4149840 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 15-02-2016 16:52:00 DKK 1.450
Fender Western guitar, model CD 60 CE med hardcase
Fender Western guitar, model CD 60 CE med hardcase. Fender Western guitar, model CD 60 CE. All mahogany DS. Fishman pickup med indbygget tuner. Harcase medfølger. Let brugspræg. NB: Stativ medfølger ikke. Varenr: 4152971 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 15-02-2016 19:49:00 DKK 1.900
Technics keyboard, digital ensemble SX-PR250
Technics keyboard, digital ensemble SX-PR250. Technics keyboard, digital ensemble SX-PR250 med indbygget diskdrev model SY-FD20 med memorydisk SY-D20. Volume 1-2-3-4-5 nodehæfter heraf 4 med stylesdiske. brugsanvisninger samt. Technics hovedtelefon model SY-7H medfølger. H. 85 L. 142 D. 60 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4150992 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 15-02-2016 19:58:00 DKK 700
Louis Curtis Perfect Trumpet, försilvrad
Louis Curtis Perfect Trumpet, försilvrad. Louis Curtis Perfect Trumpet, försilvrad. Märkt. Ca 1950-60-tal. Patina, mindre bucklor. Varenr: 4149198 DKK 1.610 SE, Malmö, Baltzarsgatan 15-02-2016 20:12:00 DKK 282
Ashdown EVO II 500 - Bass combo forstærker
Ashdown EVO II 500 - Bass combo forstærker. Ashdown Bass Magnifier. Model Ashdown EVO II 500 Bass combo forstærker, fremstillet i England. 500 Watt udgang, 1000 Watt peak. Line in/out, effect send/return. Monteret med 4 x 10" enheder Fremstår med brugsslitage, knas fra potentiometer og manglende knap til input. H:79, B:61, D:34 cm. ... Varenr: 4139662 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 15-02-2016 20:16:00 DKK 1.100
Pearl River elektrisk guitar
Pearl River elektrisk guitar. Pearl River elektrisk guitar L 102 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4152403 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-02-2016 20:30:00 DKK 325
Tonelli Saxofon
Tonelli Saxofon. Tonelli Saxofon. Pärlemorknappar, märkt Tonelli, dekor. 1950-60-tal. Patina, ej funktionstestad. Varenr: 4149186 DKK 3.220 SE, Malmö, Baltzarsgatan 15-02-2016 20:41:00 DKK 1.127
Klarinette/Klarinett, Evette Schaeffer Paris
Klarinette/Klarinett, Evette Schaeffer Paris. Klarinette/Klarinett, Evette Schaeffer Paris. Märkning och numrering finns Evette Schaeffer Paris. Patina, funktion okänd. Varenr: 4149221 DKK 1.610 SE, Malmö, Baltzarsgatan 15-02-2016 21:03:00 DKK 302
Maison guitar, halvakustisk med Laney forstærker (2)
Maison guitar, halvakustisk med Laney forstærker (2). Maison halvakustisk guitar model EA3850C/EQ samt Laney forstærker, model LA60c Acoustic. Der medfølger div. kabler, rem og gigbag (denne ikke afbilledet). Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4154274 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 16-02-2016 11:10:28 DKK 1.100
His Masters Voice. Trattgrammofon
His Masters Voice. Trattgrammofon. His Masters Voice. Trattgrammofon, omkring 1900. Trälåda samt tratt av metall. Höjd ca 80 cm. Slitage, tratten senare bemålad. Skadad kortsida, ej komplett, vev saknas. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 4150577 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 16-02-2016 11:56:34 DKK 463
Förster Leipzig flygel
Förster Leipzig flygel. Förster Leipzig flygel blanksort. H. 99 cm, B 148 cm, L 163 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, løs topplade, løse lister samt ridser/ mærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4154106 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-02-2016 13:50:00 DKK 325
Cello
Cello. CELLO, tidigt 1900-tal, höjd ca 130, bredd ca 40 cm Varenr: 4153906 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-02-2016 14:00:00
Se mere
Trommesæt 'Pearl'
Trommesæt 'Pearl'. Pearl trommesæt bestående af: Stortromme, high hat, bækken, lilletromme mm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4154472 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-02-2016 15:15:00 DKK 1.150
Violin, kopi efter Stradivarius
Violin, kopi efter Stradivarius. Violin, kopi efter Stradivarius, indvendigt label: 'Antonio Stradivarius cremonensis faciebat anno 1715'. 1900-tallets begyndelse. Hertil en bue samt en transportkasse. Fremstår med kraftig slitage, mindre reparationer og gabende bagklædning. Bue med løshed. Kasse med manglende greb. Varenr: 4132314 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-02-2016 15:29:00 DKK 300
Wharfedale højtalere mm
Wharfedale højtalere mm. Par Wharfedale Pro DLX-15 højtalere med standere, Shure SM58 mikrofon, Yamaha mixer EMX66M samt Kawai Super 3D X40-D keyboard. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4150452 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-02-2016 15:35:00 DKK 1.650
Levin, vintage akustisk stålsträngad gitarr 1946
Levin, vintage akustisk stålsträngad gitarr 1946. Levin, vintage akustisk stålsträngad gitarr, serienr. 174226, daterad 1946. Sprickor i locket samt sarg, smärre fanerskador. Varenr: 4153715 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 16-02-2016 16:54:00 DKK 302
J. Michael. Pocket trompet
J. Michael. Pocket trompet. Pocket trompet af sortlakeret messing. Transporttaske medfølger. Mrk. J. Michael. MTP-5 mundstykke. Fremstår med brugsspor i form af afskalninger. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Varenr: 4152591 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-02-2016 17:49:00 DKK 625
Azumi FL-E tværfløjte
Azumi FL-E tværfløjte. Azumi FL-E tværfløjte, forsølvet krop og mekanik. Softcase, etui og rensestok medfølger. Fremstår med brugsspor i form af ridser. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher Varenr: 4152674 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-02-2016 19:18:00 DKK 350
Gibson The Paul II elguitar.
Gibson The Paul II elguitar.. Gibson The Paul II elguitar, produceret i Nashville, USA i 1997, serienummer 92457398. Krop og hals af massiv mahogni, gribebrædt af rosentræ med 22 bånd, udstyret med to double-coil pickups, Tune-o-matic stol, to volumen- og to tone-potentiometre samt switch med tre positioner. Yamaha softbag ... Varenr: 4138297 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 16-02-2016 19:29:00 DKK 2.500
Fender Stratocaster el-guitar.
Fender Stratocaster el-guitar.. Fender Stratocaster el-guitar, produceret ca. 1990 i Mexico, serienummer MN015811, med krop af massiv elletræ med 'candy apple red'-finish, hals af massiv ahorn, gribebrædt af rosentræ med 21 bånd, udstyret med tre singlecoil pickups, volumen- og to tone-potentiometre, samt switch med fem ... Varenr: 4138295 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 16-02-2016 19:30:00 DKK 1.800
Ashdown EVO II 500 - Bass combo forstærker. Ashdown Bass Magnifier. Model Ashdown EVO II 500 Bass combo forstærker, fremstillet i England. 500 Watt udgang, 1000 Watt peak. Line in/out, effect send/return. Monteret med 4 x 10" enheder Fremstår med brugsslitage, knas fra potentiometer og manglende knap til en tonekontrol. H:79, B:61, ... Varenr: 4139666 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-02-2016 20:16:00 DKK 725
Samling singler og maxisingler, rock og pop, omkring 1980-1990'erne
Samling singler og maxisingler, rock og pop, omkring 1980-1990'erne . Samling singler og maxisingler, rock og pop, omkring 1980-1990'erne (ca. 650). I flyttekasser. Alm. brugspræg. (ca. 650) Varenr: 4154465 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-02-2016 20:19:00 DKK 600
Samling LP plader ca. 103 stk. Blander pop/rock 1970-80erne (103)
Samling LP plader ca. 103 stk. Blander pop/rock 1970-80erne (103). Samling LP plader ca. 103 stk. Blander pop/rock 1970-80erne. Fremstår med alm. brugspræg.(103) Varenr: 4154641 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 16-02-2016 20:32:00 DKK 600
Citar - The Imperial Harp
Citar - The Imperial Harp. Citar strengeinstrument "guitar zither". The Imperial Harp, Made in Germany. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor og revner i toppen. Kasse, stemmenøgle og løse sider med noder, medfølger. 50 x 36 cm. Varenr: 4151269 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-02-2016 21:40:00 DKK 325
Georg Andersson, Bromölla. Nyckelharpa
Georg Andersson, Bromölla. Nyckelharpa. Georg Andersson, Bromölla. Nyckelharpa, monogramsignerad GA, daterad -82. Lock i gran och sarg och botten i lövträ. Längd 94 cm. Varenr: 4142092 DKK 1.610 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 17-02-2016 10:59:20 DKK 1.449
Trattgrammofon, omkring 1900
Trattgrammofon, omkring 1900. Trattgrammofon, omkring 1900. Låda i trä, tratt i metall. Delvis bemålad i grönt och rött, senare. Höjd med tratt ca 58 cm. Funktion garanteras ej. Varenr: 4151275 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 17-02-2016 11:10:00 DKK 262
Fem resegrammofoner (5)
Fem resegrammofoner (5). Fem resegrammofoner. Tempophon, His Masters Voice, Columbia, Rolls Voice. Medföljer väska med stenkakor. Slitage, några grammofoner saknar delar. Funktion garanteras ej. (5) Varenr: 4151258 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 17-02-2016 11:17:09 DKK 242
Mixerpulte - Dynacord, Behringer m.fl. (5)
Mixerpulte - Dynacord, Behringer m.fl. (5). Dynacord PSX 1203 audio processor. 12/16. Aktiv mixer med 250/200W udgang. Fremstår med markante brugsspor og manglende knap Behringer Eurorack MX 2642 16-4-2 mixer Behringer Eurorack UB1002 mixer Phonic AM220 mixer Show SM-82U mixer. Fremstår med defekter, fejl og mangler. Manglende ... Varenr: 4156217 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-02-2016 14:19:00 DKK 400
Dragspel. Paolo Soprani
Dragspel. Paolo Soprani. Dragspel. Paolo Soprani. Med originalväska. Höjd ca 50 cm. Varenr: 4154594 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 17-02-2016 15:15:48 DKK 523
The Beatles Poster 196-tal
The Beatles Poster 196-tal. FILMAFFISCH, The Beatles, "HELP"/ "HJÄLP!", Bok-lito AB Boås 1965 Sverige, stämpelnumrerad 136, 99x69 cm Varenr: 4155301 DKK 3.220 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-02-2016 16:00:00
Se mere
 1 2 3  >>