Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling stenkakor, 1930-40 tal (ca. 20)
Samling stenkakor, 1930-40 tal (ca. 20). Samling stenkakor, 1930-40 tal. Varierande typ av musik. (ca. 20) Hela beloppet går oavkortat till Nyckelfonden. Lauritz.com skänker således både köp- och säljprovision. Denna varan är en del av en välgörenhetsauktion till förmån för Nyckelfonden. Varenr: 3789093 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 21-04-2015 15:53:00 DKK 259
Trommesæt, StarSound
Trommesæt, StarSound. Trommesæt mrk. Star Sound med to tomtoms, en gulv tom, en lilletrommer, stortromme og bækkener. Trommestikker medfølger. Brugsspor. Varenr: 3805461 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2015 16:36:32 DKK 400
Rullbandspelare Philips EL3516, tillverkad 1958
Rullbandspelare Philips EL3516, tillverkad 1958. Rullbandspelare med högtalare. Ihopfällbar som väska, högtalare i front. Mått: 40x33x21 cm. Bruksslitage på kabinett, smärre märken. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3791619 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 21-04-2015 17:40:00 DKK 239
Atlantic S-Saksofon i original kasse med blåt indtræk.
Atlantic S-Saksofon i original kasse med blåt indtræk.. Atlantic S-Saksofon i original kasse med blåt indtræk. Fremstår med defekter og restaureringer. Varenr: 3803550 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2015 19:08:00 DKK 1.100
Brdr. Jørgensen piano af santos-palisander
Brdr. Jørgensen piano af santos-palisander. Brødr. Jørgensen. Piano med kabinet af fineret santos-palisander, H. 92, L. 130, D. 53 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, flere finérskader og skjolder. Varenr: 3422549 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-04-2015 20:11:00 DKK 300
Vincent Bach trompet i transportkasse (2)
Vincent Bach trompet i transportkasse (2). Vincent Bach trompet i transportkasse, mærket Stradivarius model 7, Vincent Bach Corporation, New York USA. V Bach Newyork U.S.A. 1664. Fremstår uden mundstykke. L. 48 cm. Brugsspor, mindre buler, ridser og mærker, let anløbet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3805263 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-04-2015 20:40:00 DKK 3.500
August Förster. Flygel, 'Baby Grand Piano' model 140. 1950-60'erne
August Förster. Flygel, 'Baby Grand Piano' model 140. 1950-60'erne. August Förster. Flygel, 'Baby Grand Piano' model 140 med kabinet af sort træ. Restaureret 2013. H. 98 L. 140 B. 150 cm. Fremstår med alm. ydre patina. 1950-60'erne. Varenr: 3724967 DKK 70.000 DK, Kolding, Trianglen 22-04-2015 13:19:00 DKK 16.000
Washburn Jazz Guitar, model J-4
Washburn Jazz Guitar, model J-4. Washburn, elektrisk Jazz Guitar, model J-4. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3799501 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2015 14:15:36 DKK 1.300
Excelsior. Harmonika, model Accordiana
Excelsior. Harmonika, model Accordiana. Excelsior. Harmonika, model Accordiana. Original foret transportkasse medfølger. Brugsspor. Varenr: 3802102 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-04-2015 16:45:34 DKK 1.250
Bugari Armando. Knapharmonika, model SuperCassotto
Bugari Armando. Knapharmonika, model SuperCassotto. Bugari Armando. Knapharmonika, model SuperCassotto. Original foret transportkasse medfølger. Brugsspor. Varenr: 3802101 DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-04-2015 18:45:00 DKK 4.300
Giulietti pianoharmonika. Model F115
Giulietti pianoharmonika. Model F115. Giulietti pianoharmonika, Handcraft. Model F115. Diskant 41 tangenter 4 kor. Basser 120 knapper 4 kor. Plakette fra Hagström. Produceret ved Giuletti Italy. Fremstår med brugsspor. Transportkasse medfølger. Varenr: 3797188 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2015 19:37:00 DKK 1.000
Hohner harmonika, model Tango  III M
Hohner harmonika, model Tango III M. Hohner harmonika, model Tango III M. Diskant 41 tangenter 3 kor. Basser 120 knapper 3 kor. Fremstår med lette brugsspor. Transportkasse medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3797121 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2015 19:38:00 DKK 375
Gibson Les Paul, USA. Vintage elektrisk guitar, model Professional, mahogni, 1966-1969
Gibson Les Paul, USA. Vintage elektrisk guitar, model Professional, mahogni, 1966-1969. Gibson Les Paul. Elektrisk guitar, model Professional med krop og hals af massiv mahogni, gribebræt af rosentræ med indlæg af perlemor. Fremstillet hos Gibson, Kalamazoo, USA i årene 1966-1969. Serienummer præget bagpå hoved: 844451. Senere monteret med booster/forforstærker på bagpanel. Original... Varenr: 3802699 DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-04-2015 19:53:00 DKK 12.500
Santana akustisk guitar
Santana akustisk guitar. Santana spansk akustisk guitar, model 1565. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3783597 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-04-2015 10:58:00 DKK 300
Parti vinylskivor, cirka 150 stycken
Parti vinylskivor, cirka 150 stycken. Parti vinylskivor, cirka 150 stycken. Klassiskt, jazz mm. Varenr: 3807568 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-04-2015 12:16:11 DKK 259
Guitar 'Pearl Gold' for Anspruchvolle
Guitar 'Pearl Gold' for Anspruchvolle. Guitar 'Pearl Gold' for Anspruchvolle. L. 109 cm. Krop med revner. Varenr: 3809175 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2015 16:53:32 DKK 425
Yamaha tværfløjte model 211
Yamaha tværfløjte model 211. Yamaha tværfløjte model 211 l.66 cm. Alm. brugsspor. Varenr: 3795085 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-04-2015 19:02:00 DKK 475
Rickenbacker, USA. Vintage båndløs elektrisk bas, model 4001, 1975
Rickenbacker, USA. Vintage båndløs elektrisk bas, model 4001, 1975. Rickenbacker. Vintage båndløs elektrisk bas, model 4001. Massiv krop og hals af ahorn, gribebræt af valnød med punktindlæg af perlemor. Fremstillet hos Rickenbacker, USA i April 1975. Serie: OD2499. Minimale brugsmærker. Flightcase medfølger. Denne vare er en del af en tema-auktion med ... Varenr: 3759432 DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-04-2015 19:40:00 DKK 10.000
Yamaha piano, model Portable Grand DGX-500
Yamaha piano, model Portable Grand DGX-500. Yamaha piano, model Portable Grand DGX-500 med bøgetræslaminat. Instruktions bøger, pedal, hovedtelefoner samt sangbog medfølger. L. 138 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3803780 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-04-2015 19:45:00 DKK 800
Concertina, trækharmonica
Concertina, trækharmonica. Concertina trækharmonica i tilhørende kasse Varenr: 3798480 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2015 19:46:00 DKK 825
 Burns El-Guitar med softshell gigback (2)
Burns El-Guitar med softshell gigback (2). Burns Club Series, med hals i rosentræ, tre single coil pickup'er. Hvidlakeret krop og med turtle pickgard.Guitaren har autograf af Susi og Leo. Varenr: 3806924 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-04-2015 19:53:00 DKK 2.300
Samling LP'er samt Beogram 5500, Beogram CD 5500, Master Control Panel 5500 samt div. bøger om Bob Dylan, John Lennon, Paul McCartney og The Beatles
Samling LP'er samt Beogram 5500, Beogram CD 5500, Master Control Panel 5500 samt div. bøger om Bob Dylan, John Lennon, Paul McCartney og The Beatles. Samling LP'er samt Beogram 5500, Beogram CD 5500, Master Control Panel 5500 samt div. bøger om Bob Dylan, John Lennon, Paul McCartney og The Beatles. Samling LP'er best. af bla. AC/DC, Beatles, Kraftwerk, Jimi Hendrix, Led Zeooelin, Rolling Stones, The WHO. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler... Varenr: 3791561 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-04-2015 19:57:00 DKK 1.600
LP-samling, blandede genrer (ca. 500)
LP-samling, blandede genrer (ca. 500). LP-samling, ca. 500 stk. Blandede genrer. (ca. 500) Varenr: 3808364 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-04-2015 20:00:00 DKK 850
Epiphone Special guitar med gigback samt forstærker (3)
Epiphone Special guitar med gigback samt forstærker (3). Epiphone model Special med to humbucker pick-upper. Sunburst lakeret og gribebræt af rosentræ.Forstærker: Epiphone Studio 10S. Forstærker på 10 wat med en One Electar Labs 8" højtaler. Standart input Jack og Standart output til hovedtelefoner. 3-bånds EQ, 1 volume kontrol og en overdrive kontrol.... Varenr: 3803232 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-04-2015 20:20:00 DKK 775
Pladesamling/vinylsamling, i alt ca. 4500 stk.
Pladesamling/vinylsamling, i alt ca. 4500 stk.. Pladesamling/vinylsamling, i alt ca. 4500 Lp'er og singler. Samlingen består overvejende af rock, pop, men også klassisk og jazz. Bl.a. Abba, Rolling Stones, Eurythmics, New Kids on The Block, Billy Ocean, Julio Iglesias, Diana Ross, Curtis Stiger, Elton John, Kim Wilde, Madonna, Sebastian, ... Varenr: 3802618 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 23-04-2015 20:38:00 DKK 5.600
Grammofonplader - Dansk og udenlandsk rock og pop
Grammofonplader - Dansk og udenlandsk rock og pop. Samling lp'er i 7 kasser. Indeholder blandt andet dansk og udenlandsk rock og pop, dertil klassiske plader med bl.a. Wagner / Eric Clapton, Cher, The Allman Brothers, Elvis med flere. Også musik fra 1950'erne og 1960'erne. Brugsslitage må påregnes Varenr: 3809985 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-04-2015 13:31:34 DKK 825
Jagthorn, Fürst-Pless samt Amati Kraslice messinghorn (2)
Jagthorn, Fürst-Pless samt Amati Kraslice messinghorn (2). Jagthorn, Furst-Pless samt Amati Kraslice messinghorn, stemplet ABG 223. (2) Varenr: 3804964 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2015 14:42:00 DKK 400
Tværfløjte af forsølvet metal mrk. W.T. Armstrong i tilhørende etui.
Tværfløjte af forsølvet metal mrk. W.T. Armstrong i tilhørende etui.. Tværfløjte af forsølvet metal mrk. W.T. Armstrong i tilhørende etui. Varenr: 3805061 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2015 19:02:00 DKK 375
Gammel håndbygget violin mærket Ann 1815 samt indskription angående reparation 1912, tilhærende bue.
Gammel håndbygget violin mærket Ann 1815 samt indskription angående reparation 1912, tilhærende bue.. Gammel håndbygget violin mærket Ann 1815 samt inskription angående reparation 1912, tilhærende bue i kasse med tilbehør. L. 60 cm. Varenr: 3805048 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2015 19:57:00 DKK 575
Jukebox, Mrk. Rock-Ola
Jukebox, Mrk. Rock-Ola . Jukebox Mrk. Rock-Ola, model 478 Mystic, medfølgende singleplader, H. 137, 103 x 63 cm. Stående på hjul. Fungerer ifølge rekvirent. Fremstår med alm. alders- og brugsspor; smuds. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3808175 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-04-2015 20:16:00 DKK 1.200
 1 2  >>