Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Klavier
Klavier. Klavier. Holzkorpus mit Furnierauflage. Messingbandintarsien. Front mit ornamental durchbrochen gesägt gearbeiteten Schallöffnungen. Zentral querrechteckiges Feld, dort Chromolithographie mit historischer Schlossansicht hinter Glas. Oberer Deckel mit herausklappbarem Notenhalter (gebrochen). Am ... Varenr: 4307828 DKK 1.116 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2016 20:09:00 DKK 298
Vintage Akkordeon 'Hohner Carmen II' im Koffer
Vintage Akkordeon 'Hohner Carmen II' im Koffer . Vintage Akkordeon aus den 1950er Jahren 'Hohner Carmen II' im Koffer, 32 Bässe und 25 Tasten, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und Bestoßungen, das Instrument wurde nicht auf die Funktion geprüft. Varenr: 4321049 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2016 20:50:00 DKK 1.116
Roland, vintage bascombo model SB 100
Roland, vintage bascombo model SB 100. Roland, vintage bascombo model SB 100 W, 15", indgang for Hi/Low. 1970'erne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4339531 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2016 18:25:00 DKK 800
GEM. Keyboard, model PX 7-5-11
GEM. Keyboard, model PX 7-5-11. GEM. Keyboard, model PX 7-5-11, medfølgende stativ, manualer, strømstik samt nodeholder. Fremstår med alders- og brugspræg. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalieten. Varenr: 4341662 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2016 19:15:00 DKK 350
Hohner. Mundharmonika
Hohner. Mundharmonika. Hohner. The Larry Adler Professional 16, chromatic mundharmonika. I original kasse. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4340635 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2016 19:43:00 DKK 300
Samling plader, ca. 1500 stk m. bla. David Bowie, Bob Dylan, Depeche Mode, Direstraits (1500)
Samling plader, ca. 1500 stk m. bla. David Bowie, Bob Dylan, Depeche Mode, Direstraits (1500). Samling plader med bla. David Bowie, Bob Dylan, Depeche Mode, Direstraits, Debbie Harry mf. Blandede genrer, pop, rock mange med disco, country og opsamlinger, samt flere dubletter. Fremstår med brugsspor. (1500) Varenr: 4325538 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2016 20:33:00 DKK 4.200
Audio Magic Production: HI FI rach reoler, model BT4 (10)
Audio Magic Production: HI FI rach reoler, model BT4 (10). Audio Magic Production: HI FI rach reoler, model BT4. Hand made in Denmark. H. 58-95 cm. B. 50-63 cm, D. 32-47 cm. Fremstår med brugsspor.(10) Varenr: 4335811 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2016 14:43:53 DKK 325
Tramporgel, 1800/1900-tal
Tramporgel, 1800/1900-tal. Tramporgel, 1800/1900-tal. Valnöt. Med ljushållare. L 107, d 52, h 131. Bruksslitage. Fungerar vid test men Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 4343798 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-07-2016 16:21:00 DKK 236
Samling LP'er, EP'er og singler (ca. 1000 stk.)
Samling LP'er, EP'er og singler (ca. 1000 stk.) . Samling LP'er, EP'er og singler best. af; ca. 500 stk. LP-plader, blandede genrer primært pop og rock; ca. 500 stk. singler og Ep'er, blandede genrer, bl.a. jazz; ca. 40 stk. 78" lakplader, bla. Les Paul, Hans Kurt mm. Fremstår med brugsspor. (ca. 1000 stk.) Varenr: 4341745 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2016 19:07:00 DKK 900
C. Mahillon, tenor basun samt Hüttl, Bas trombone (2)
C. Mahillon, tenor basun samt Hüttl, Bas trombone (2). Forsølvet tenor ventil basun, C. Mahillon, belgisk L'armee. Brugsspor, tredje ventilnak mangler, mundstykke medfølger. Bas trombone med kvart ventil, Hüttl, Tyskland. Ca. 1950. Brugsspor, Kvart ventilen mangler ring på bas trombonen, manglende fjeder på udluftningsventilen på tenor basun, ... Varenr: 4343668 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2016 19:30:00 DKK 550
Gitarr
Gitarr. GITARR, 1900-talets mitt, svartlackerad, hals i valnöt, längd ca 100 cm Varenr: 4343859 DKK 1.570 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-07-2016 19:54:00
Se mere
Hohner. El-guitar, model ST Special professional
Hohner. El-guitar, model ST Special professional. Hohner. El-guitar, model ST Special professional. Fremstår med brugsspor. Gigbag medfølger. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4343340 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2016 20:01:00 DKK 425
Hornung & Møller flygel af nøddetræ, omkr. 1900
Hornung & Møller flygel af nøddetræ, omkr. 1900. Hornung & Møller flygel af nøddetræ, profilerede ben med messinghjul samt udskåret nodeholder. H. 96. L. 218. B. 144 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Ved købers egen transport af flygel, skal køber selv stå for pålæsning. Varenr: 4344194 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-07-2016 20:30:00 DKK 300
En samling LP-plader (ca. 40)
En samling LP-plader (ca. 40). En samling LP-plader og enkelte EP'er med bl.a. The Beatles, The Dubliners, Shu-bi-dua, diverse jazz-artister, Niels Hausgaard, Povl Dissing. (Ca. 40) Varenr: 4343987 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-07-2016 10:24:22 DKK 350
Walter Special 40, tangentharmonika
Walter Special 40, tangentharmonika . Walter Special 40, tangentharmonika. Transportkuffert medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4345187 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2016 10:49:51 DKK 350
Notställ (5)
Notställ (5). Notställ, fem stycken ihopvikbara i metall. Bruksslitage, ej genomgångna. (5) Varenr: 4340780 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-07-2016 16:30:06 DKK 236
Tre flightcases. (3)
Tre flightcases. (3). Tre flightcases med sider af mørkbejdset , monteret med håndtag. H. 96, B. 67, D. 59 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (3) Varenr: 4346051 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2016 17:47:42 DKK 525
Italiensk 4/4 violin med udtalelse fra Emil Hjort
Italiensk 4/4 violin med udtalelse fra Emil Hjort. Gammel italiensk violin med skriftelig udtalelse fra den kendte violinbygger Emil Hjort, dat. 17 feb. 1945. Gode klangmæssige egenskaber. Etikette: 'Lorenzo & Tommaso Carcassi, Firenze 1751'. Kroppens længde: 35,5 cm. Stempel på basbjælken samt stolen: Emil Hjort et Sønner. Fremstår med åben ... Varenr: 4297722 DKK 100.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-07-2016 19:20:00 DKK 80.000
Violin m/ etiket: 'Giovan paolo Maggini, Brescia 1623'. m. bue. (2)
Violin m/ etiket: 'Giovan paolo Maggini, Brescia 1623'. m. bue. (2). Violin m/ etiket: 'Giovan paolo Maggini, Brescia 1625'. Mål: ca. 60 cm. Bue medfølger. Fremstår med kraftig slitage og manglende strenge. (2) Varenr: 4345945 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2016 19:45:00 DKK 425
Hohner samt Finotti harmonikaer (2)
Hohner samt Finotti harmonikaer (2). Hohner samt finotti harmonika. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4344604 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2016 19:49:00 DKK 325
2 Flightcases
2 Flightcases. To Flightcases, Monteret med hjul på ene side; opklappelig front. H. 91.5 cm. 53,5 x 23 cm. Fremstår med få brugsspor. (2) Varenr: 4344842 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2016 20:10:00 DKK 400
Plattensammlung ca. 1700 60er - 80er Jahre Rock und Pop
Plattensammlung ca. 1700 60er - 80er Jahre Rock und Pop. Plattensammlung, ca. 1700 Stück mit 60er - 80er Rock und Pop Musik. U.a. Jimi Hendrix, ABBA, Eurythmics, Van Halen, u.s.w. Varenr: 4344255 DKK 7.438 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-07-2016 20:38:00 DKK 4.091
To spilledåser, beg. 1900-tallet (2)
To spilledåser, beg. 1900-tallet (2). To spilledåser. Tysk spilledåse m. plade, H. 10 B. 22 D. 19 cm. Spilledåse i form af klaver/ lyrekasse m. valse, dekoreret træ, 1912. H. 39 B. 39 D. 20 cm. Fremstår med mgl. møtrik der holder valsen. (2) Varenr: 4346783 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2016 13:46:51 DKK 350
To børnevioliner (2)
To børnevioliner (2). To tjekkiske børnevioliner i kasser. En bue denne mangler hestehår. (2) Varenr: 4346819 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2016 13:54:42 DKK 300
Polyphon/Speldosa med skivor, 18/1900-tal
Polyphon/Speldosa med skivor, 18/1900-tal. Polyphon/Speldosa, 18/1900-tal. Skivor i metall. Mått: 27x18x21 cm. Slitage. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 4344597 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 29-07-2016 14:33:11 DKK 236
Yamaha Western Guitar FG720S
Yamaha Western Guitar FG720S. Yamaha guitar FG720S. Medfølger nye strenge, gulvstativ og bæretaske. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4345735 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2016 14:44:00 DKK 375
Yamaha og Strasser tværfløjter (2)
Yamaha og Strasser tværfløjter (2). Yamaha. Tværfløjte model 211S II samt Strasser model 1730 L. 66 og 67 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4331829 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-07-2016 14:47:00 DKK 300
Harmonika - Traviata
Harmonika - Traviata. Harmonika - Traviata. Traviata harmonika med æske. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4346264 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2016 15:03:00 DKK 300
Samling lpér ca 350 stk. rock, pop og klassisk, dubeletter forekommer
Samling lpér ca 350 stk. rock, pop og klassisk, dubeletter forekommer. Samling LPér ca 350 stk. rock, pop og klassisk. Ddubeletter forekommer. Varenr: 4341286 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-07-2016 15:06:54 DKK 375
3 trommer: 2 Meinl trommer og 1 sydamerikansk tromme (3)
3 trommer: 2 Meinl trommer og 1 sydamerikansk tromme (3). 3 trommer: 2 tyske Meinl trommer. H. 103 og 94 cm. 1 sydamerikansk tromme med bærepose. H. 55 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor (3) Varenr: 4343450 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-07-2016 15:24:36 DKK 750
 1 2  >>