Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Trattgrammofon, `His Masters Voice Replica`.
Trattgrammofon, `His Masters Voice Replica`. . Trattgrammofon, `His Masters Voice Replica`. Tillverkad i trä, mässing. Mått 36x36cm, Höjd 61 cm. Bruksrelaterat slitage, Lauritz garanterar ej funktionen. Fungerar vid test. Skiva/platta ingår. Varenr: 3604251 DKK 1.608 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-11-2014 19:28:00 DKK 482
Resegrammofon, His master's voice 1900-talets första hälft
Resegrammofon, His master's voice 1900-talets första hälft . Resegrammofon, His master's voice, The gramophone Company Hayes, Middlesex. 1900-talets första hälft. Mått med locket stängt: 41x29x15 cm. Bruksspår. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3604886 DKK 643 SE, Örebro, Aspholmen 03-11-2014 11:55:00 DKK 241
12-strenget klassisk guitar
12-strenget klassisk guitar . 12-strenget klassisk guitar, monteret med stålstrenge, i transporttaske. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3598445 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-11-2014 14:29:27 DKK 600
Hardangerfele, indlagt med perlemor
Hardangerfele, indlagt med perlemor. Hardangerfele, indlagt med perlemor med tilhørende bue. Sign: K. Stormark 1992. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3590323 DKK 12.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-11-2014 15:02:00 DKK 7.200
Samling Lp-skivor ca. 1000 st
Samling Lp-skivor ca. 1000 st. Samling Lp-skivor ca. 1000 st. Pop, rock och jazz 1940-80-tal. Ca. 300 st dansband. Svensk schlager 1940/50-tal, ca. 50 st. Lauritz.com garanterar inte spelbarheten. Pga samlingens omfattning garanterar vi inte att samtliga konvolut innehåller skiva/ rätt skiva. Varenr: 3603896 DKK 804 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-11-2014 15:55:00 DKK 241
Trattgrammofon, 1900-talets första del
Trattgrammofon, 1900-talets första del . Grammofon, 1900-talets första del. Ådringsmålad. Höjd ca 74 cm. Märkt Polyphon Concert. Lauritz.com garanterar ej funktion. Varenr: 3604463 DKK 2.010 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-11-2014 18:31:00 DKK 563
Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans.
Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans.. Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans. H. 110. L. 144. D. 58 cm. Varenr: 3521837 DKK 35.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-11-2014 19:31:00 DKK 15.000
Levin, akustisk orkestergitarr modell De Luxe, 1954
Levin, akustisk orkestergitarr modell De Luxe, 1954. Levin, akustisk orkestergitarr modell De Luxe, 1954. Serienr. 310195. Lock i rumänsk gran, botten och sarg i valnöt, finish N1 (Naturlig). Mindre yt- och tryckrepor finns. Kropp; bredd: 475 mm. längd: 555 mm. djup: 85 mm. Varenr: 3602936 DKK 1.206 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-11-2014 19:49:00 DKK 3.216
Tragtgrammofon. Grammofon med håndsving i retro-stil
Tragtgrammofon. Grammofon med håndsving i retro-stil. Tragtgrammofon. Grammofon med håndsving i retro-stil, kasse af lakeret mahogni med tragt af messing, mærkat med "The Grammophone Company Ltd. His Masters Voice". Tragt kan aftages. Gammel 78er lakplade medfølger. H. inkl. tragt 61 D. 42 B. m. håndsving 44 cm. Ø. tragt 37 cm. Lauritz.com indestår ... Varenr: 3582187 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-11-2014 20:00:00 DKK 425
Lut
Lut. Lut med 6 strenge, mrk Suzuki Violin Co., Ltd., nr. 223, årgang 1966. L. 64 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. Varenr: 3600934 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 04-11-2014 14:01:00 DKK 325
Roland. Keyboard, model A-33
Roland. Keyboard, model A-33. Roland. Keyboard, model A-33. Stativ samt pedal medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3605982 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-11-2014 14:21:06 DKK 350
Akustiske guitarer (4)
Akustiske guitarer (4) . Akustiske guitarer af flere træsorter. Fremstår med to manglende strenge, en med flere finerskader, resten med letter brugsspor. (4) Varenr: 3602746 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 04-11-2014 15:39:10 DKK 300
To violiner. Ene med etiket fra F. Thomsen, Kjöbenhavn K (2)
To violiner. Ene med etiket fra F. Thomsen, Kjöbenhavn K (2) . Violin med etiket fra F. Thomsen, Kjöbenhavn K, dateret 1905, to tilhørende buer. Endvidere violin i kasse med tilhørende bue, ukendt fabrikat. Fremstår med alders- og brugsspor. (2) Varenr: 3605445 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-11-2014 19:31:00 DKK 1.600
Samling LP'er, Elvis Presley m.fl. (ca. 120)
Samling LP'er, Elvis Presley m.fl. (ca. 120). Samling blandede LP'er, heraf 29 Elvis Presley plader. Eftersyn tilrådes. (ca. 120) Varenr: 3602704 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 04-11-2014 19:43:00 DKK 300
Hornung & Møller. Flygel, jubilæumsmodel
Hornung & Møller. Flygel, jubilæumsmodel. Hornung & Møller. Flygel af mahogni, monteret på tre sekskantede ben, jubilæumsmodel. H. 95, L. 190, B. 135 cm. Fremstår med slitage og mærker. Topplade med gennemgående flænge. Varenr: 3562260 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-11-2014 19:53:00 DKK 300
Jukebox Wurlitzer
Jukebox Wurlitzer. Jukebox Wurlitzer, '1015-CD, One More Time'. Virker i følge rekvirent. H. 155 B. 80 D. 60 cm.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. NB. Der kommer ikke 'luftbobler' i vestre rør, nederst. Farveskifter drejer ikke rundt i højre side. Varenr: 3606142 DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-11-2014 20:12:00 DKK 15.000
Bjárton Guitar med tilhørende original case
Bjárton Guitar med tilhørende original case . Bjärton el-guitar, Sweden i farven 'Sunburst'. Fremstår med lette brugsspor. Original transportpose i læder medfølger. Varenr: 3596363 DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 04-11-2014 22:00:00 DKK 2.500
Levin, gitarr
Levin, gitarr. Levin, stålsträngad akustisk gitarr. 1940-tal. Etikettmärkt Herman Carlson Levin, Göteborg. L. 104 cm. Slitage och märken. Delar på kanten saknas. Varenr: 3607107 DKK 1.608 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 05-11-2014 12:38:07 DKK 1.407
Levin, Luta
Levin, Luta. Levin, Luta, 1940-tal. 12-strängad, metallstängar. Stämskruvar av metall. Etikettmärkt Herman Carlsson Levin Göteborg. L. 105 cm. Mindre slitage. Varenr: 3607108 DKK 1.206 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 05-11-2014 12:59:03 DKK 342
Violin, 19. årh. Klotz
Violin, 19. årh. Klotz. Violin, mesterbygget - Klotz, 1895. Varenr: 3604199 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-11-2014 13:12:00 DKK 3.700
Violin och stråke
Violin och stråke. Violin. Italiensk modell. Mitten av 1900-talet. Kopia efter Guarnerius. Märkt med modelletikett "JOSEF GUARNERIUS FECIT, CREMONAE ANNO 1725. L. 60 cm. Slitage och skador. Varenr: 3607109 DKK 804 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 05-11-2014 13:27:28 DKK 241
G. Puglisi, mandolin
G. Puglisi, mandolin. G. Puglisi, mandolin, 1900-tal. Dekor av pärlemor. Stämskruvar av ben. L. 60 cm. Slitage, dekorbitar saknas, torrsprickor. Varenr: 3607103 DKK 804 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 05-11-2014 14:03:00 DKK 261
Samling LP'er, 300 stk., samt div.singler
Samling LP'er, 300 stk., samt div.singler. Samling LP'er, 300 stk., samt div.singler. Blandet brugsstand. Varenr: 3602254 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-11-2014 17:17:00 DKK 325
Trumpet Euphony
Trumpet Euphony . Trumpet, Euphony. Försilvrad med knappar med pärlemor. Finns i originalväska tillsammans med diverse tillbehör. Trumpetens höjd 53 cm. Bruks och åldersrelaterat slitage. Varenr: 3600708 DKK 643 SE, Stockholm, Slakthusgatan 05-11-2014 20:01:00 DKK 261
Arne Schlünsen. Håndbygget guitar nr. 558 fra 1976
Arne Schlünsen. Håndbygget guitar nr. 558 fra 1976. Arne Schlünsen. Håndbygget guitar, indvendig med etikette fra Arne Schlünsen, Guitarbygger, nr. 558 1976. Front med påklistert klar film. Medfølgende transportkasse. Varenr: 3604461 DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-11-2014 20:44:00 DKK 6.000
Excelsior harmonika, model 601
Excelsior harmonika, model 601. Excelsior harmonika, model 601, rødt kabinet med bæreseler. Transportkasse medfølger. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 3603235 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 06-11-2014 16:52:00 DKK 300
Neil Young boxsæt. 'Archives Vol. I'
Neil Young boxsæt. 'Archives Vol. I'. Neil Young boxsæt. 'Archives Vol. I', indeholdende 9 DVD/BlueRay, dagbog i halvlæder bind, samt 'stasch box'. Fremstår ubrugt. Varenr: 3566671 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-11-2014 17:50:00 DKK 350
E. Soprani. Harmonika med cassotto i kasse
E. Soprani. Harmonika med cassotto i kasse . E. Soprani, Hamonika med cassotto. 120 bass og 41 tangenter i diskant, 13 omskiftere, 3 kor i diskant og 5 i bas, med remme, Bugari kasse. H. 25, B. 58, D. 51 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, virker iflg. rekv. Varenr: 3433831 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-11-2014 19:23:00 DKK 3.300
Samling LP - plader samt singler, rock (ca. 750)
Samling LP - plader samt singler, rock (ca. 750). Samling LP-plader ca. 350 stk. samt singler ca. 400 stk. Overvejende udenlandske kunstnere. Størstedelen fra 1960'erne til 1980'erne. Heriblandt kan nævnes; Beatles, The pretty Things, Gasolin, m.fl. (ca. 750) Varenr: 3603581 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-11-2014 19:52:00 DKK 3.200
Arne Schlünsen. Håndbygget klassisk guitar, 1974
Arne Schlünsen. Håndbygget klassisk guitar, 1974. Arne Schlünsen. Håndbygget klassisk guitar med dæk af sitkagran, krop, bagklædning og stol af rosentræ, hoved delvist af rosentræ. Krop og hals med indlæg af lyst træ. Gribebræt af . Indvendigt label sign. A. Schlünsen, 1974 samt nr. 539. Fremstår med slitage/mærker. Dæk med tørrerevner. Nogle ... Varenr: 3603030 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-11-2014 19:53:00 DKK 1.200
 1 2  >>