Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Julius Keilwerth, S-alt saxofon i kasse i original kasse.
Julius Keilwerth, S-alt saxofon i kasse i original kasse.. Saxofon S-alt, af Julius Keilwerth, af forsølvet messing, indgraveret med "The New King", mundstykke og tilbehør medfølger i kasse. ca. 1960'erne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3736288 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-03-2015 20:00:00 DKK 1.700
Ca. 285 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (285)
Ca. 285 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (285). Pladesamling bestående af musik fra ca. 1960-1990. Standen fra VG+-VG-. B.la Black Sabbath, Wings, Animals, Jimmy Hendrix, Cream, Deep Purple. Lillian Boutte, Elvis, Gasolin, m.m. Varenr: 3730591 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 20:27:00 DKK 1.400
Yamaha YTS62, tenor saxofon. Incl. kasse
Yamaha YTS62, tenor saxofon. Incl. kasse. Yamaha YTS62, tenor saxofon. Incl. kasse. Diverse tilbehør medfølger. Lette brugsspor. Varenr: 3694258 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-03-2015 11:11:42 DKK 12.000
Hagstrom harmonika, model Svedana
Hagstrom harmonika, model Svedana . Hagstrom harmonika, model Svedana. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalieteten. Varenr: 3723007 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-03-2015 11:49:48 DKK 650
Gammel håndbygget violin
Gammel håndbygget violin. Gammel håndbygget violin. Total L. 60 cm. Varenr: 3740390 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 03-03-2015 13:42:32 DKK 650
Grammofon, His Masters Voice, 1900-talets första del
Grammofon, His Masters Voice, 1900-talets första del. Grammofon, His Masters Voice, 1900-talets första del. Resegrammofon samt medföljande stenkakor. Lauritz.com garanterar ej dess funktion. Varenr: 3731032 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-03-2015 16:22:58 DKK 260
Kontrabas
Kontrabas. Kontrabas med senere hvidlakeret korpus. Fremstår med kraftige defekter, brud og eventuelle mangler. L. 157 cm. Varenr: 3734060 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-03-2015 16:56:00 DKK 500
Violin i kasse med certifikat
Violin i kasse med certifikat. Violin med kasse og bue, kopi efter Guarneri, fremstillet af Roman Boianciuc. L. ca. 62 cm. samt buens længde ca. 74 cm. Certifikat no. 518 medfølger. Varenr: 3725029 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-03-2015 19:45:00 DKK 1.550
Martin & Co. Akustisk guitar, model HD-28 P, 1990
Martin & Co. Akustisk guitar, model HD-28 P, 1990. Martin & Co. Akustisk guitar, model HD-28 P med dæk af Sitkagran, krop og hals af Østindisk rosentræ. Fremstillet i 1990, serienummer: 510196. Original Martin flightcase medfølger. Fremstår med lille revne på dæk (6 cm.) Varenr: 3736611 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-03-2015 19:56:00 DKK 9.000
Kastner & Co Ltd. Rachals selvspillende klaver kastonome i kasse af lys mahogni.
Kastner & Co Ltd. Rachals selvspillende klaver kastonome i kasse af lys mahogni.. Kastner & Co Ltd. Rachals selvspillende klaver kastonome i kasse af lys mahogni. H. 140. B. 144. D. 75 cm. 3 kasser med størrelse 88 ruller og 3 kasser med størrelse 65 ruller medfølger samt fortegnelse ialt ca 300 ruller Varenr: 3737659 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-03-2015 20:20:00 DKK 550
Samling LP'er
Samling LP'er. Samling LP plader, heriblandt U2, David Bowie, Bruce Springsteen m.fl. Fremstår med brugsspor, nogle bukkede. Varenr: 3735448 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-03-2015 20:27:57 DKK 725
Antonio Stradivarius, efter. Violin
Antonio Stradivarius, efter. Violin. Antonio Stradivarius, efter. Violin. Indvendigt med label: Antonio Stradivarius cremonensis faciebat Anno 1723. Bagstykke med lille hårrevne. Varenr: 3741538 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-03-2015 12:40:00 DKK 800
Frands Nielsen. Violin, 1908
Frands Nielsen. Violin, 1908. Frands Nielsen. Violin. Indvendigt med label: Frands Nielsen 1908. To buer medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Varenr: 3735633 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-03-2015 15:25:00 DKK 550
Samling diverse plader LPer, singler, Maxisingler samt 78ere (11 kasser)
Samling diverse plader LPer, singler, Maxisingler samt 78ere (11 kasser). Samling diverse plader LP'er, singler, Maxisingler samt 78'ere i 11 kasser med danske og udenlandske kunstnere overvejende pop, vise, slager, opsamlinger, udgivelser fra 1970 og 80erne samt ældre klassiske indspilninger. Set er bl.a. Kim Larsen, Anne Linnet, Simple Minds, Kim Wilde, Julio ... Varenr: 3737734 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-03-2015 15:27:20 DKK 2.300
Single. Vintage håndbygget elektrisk guitar, model special No. 1, 1950'erne
Single. Vintage håndbygget elektrisk guitar, model special No. 1, 1950'erne. Single. Vintage håndbygget elektrisk guitar, model special No. 1 med hvelvet dæk af gran med rester af sunburst, hvelvet bagstykke, krop og hals af mahogni, gribebræt af rosentræ. Cutaway krop monteret med to pickupper. Talrige indlæg af imiteret perlemor. 1950'erne. Fremstår med aldersrelaterede... Varenr: 3741525 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-03-2015 15:31:00 DKK 1.300
Violin / fiol 4/4
Violin / fiol 4/4. Violin / fiol 4/4. Stradivariusmodell. 1900-talets första hälft. Lock i gran sarg och botten i lönn. Delat bakstycke. Ljus honungsbrun lack. För nybörjare eller hobby. Total längd 595 mm. Varenr: 3742996 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 04-03-2015 17:01:15 DKK 739
Harmonium, PH. J. Trayser, Stuttgart, 1800-talets andra hälft
Harmonium, PH. J. Trayser, Stuttgart, 1800-talets andra hälft. Harmonium/tramporgel, PH . J. Trayser, Stuttgart, 1800-talets andra hälft. Fanerad med valnöt samt svarvade detaljer i betsad björk. Höjd 89 cm, bredd 105 cm, djup 49 cm. Skador, defekter. Varenr: 3737186 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 04-03-2015 17:31:56 DKK 260
Samling instrumenter (5)
Samling instrumenter (5). Samling instrumenter bestående af: en Violin samt bue, en trompet af messing mærket Carl Möller, Aarhuus, L. 50 cm., en klarinet af rosentræ L. 60 cm. samt en salonharpe, indvendigt label: 'The Mondolin Harp', L. 50, B. 36 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage. Violin med med kraftig slitage, ... Varenr: 3737121 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-03-2015 17:35:00 DKK 550
Grammofon mrk. His Masters Voice
Grammofon mrk. His Masters Voice . Grammofon i kasse af træ, tragt af messing. Mærkat fra His Masters Voice. H. 70 cm. Varenr: 3737694 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-03-2015 19:47:00 DKK 800
Musikas trompet
Musikas trompet. Musikas trompet i medfølgende transporttaske. Dertil par mundstykker. Fremstår med enkelte buler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3743504 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 10:44:56 DKK 325
Student Wondertone trompet i original kasse.
Student Wondertone trompet i original kasse.. Student Wondertone trompet i original kasse. Fremstår med risser. Varenr: 3743508 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 10:47:06 DKK 300
Yamaha tværfløjte 211S, blokfløjte samt nodestativ. (3)
Yamaha tværfløjte 211S, blokfløjte samt nodestativ. (3). Yamaha tværfløjte 211S i plastik-etui, alt blokfløjte samt nodestativ af metal. (3) Varenr: 3736013 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 12:06:16 DKK 1.200
To klarinetter (2)
To klarinetter (2). To klarinetter, en af mrk. Pearl River i original kasse samt ældre klarinet i original kasse. Sidstnævnte med brugsspor. (2) Varenr: 3740138 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 12:31:00 DKK 550
Kalvin Hughes. Skibskompas
Kalvin Hughes. Skibskompas. Kalvin Hughes: Skibskompas, sortlakeret jern. H. 10,5 cm Diam. 23 cm. Alders- og brugsrelaterede spor. Varenr: 3743530 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 05-03-2015 15:10:00 DKK 475
En samling på ca 100 LP plader og ca 20 single plader.
En samling på ca 100 LP plader og ca 20 single plader.. En samling på ca 100 LP plader og ca 20 single plader. bla Beatels, Rolingstones, The Who, The Kings, Elvis. med videre en del 70-80 popmusik. Varenr: 3738434 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-03-2015 16:37:02 DKK 350
Grammofonplader - Dansk rock og pop m.m. (ca 85)
Grammofonplader - Dansk rock og pop m.m. (ca 85). Samling vinylplader: Skousen & Ingemann, Sort Sol, C.V. Jørgensen, Shit & Chanel, Pink Floyd med flere. Brugsslitage og ridser. (ca. 85) Varenr: 3743817 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-03-2015 20:10:00 DKK 1.400
Hamonika Tombolini Special Musette.
Hamonika Tombolini Special Musette. . Pianoharmonika. Tombolini Special Musette i hvid/pearl. Betegnet '41/120 / 4/5/11' : 41 tangenter / 120 basser, 4(5) bas- og 11 diskantomskiftere. Instrumentet fremstår fuldt funktionelt med få og små brugsspor. Et par basknapper er påsat tape, der kan fjernes sporløst. Kuffert medfølger. ... Varenr: 3739235 DKK 14.000 DK, Herning, Engdahlsvej 05-03-2015 20:50:00 DKK 10.000
Grammofonplader - The Beatles and The Stones (11)
Grammofonplader - The Beatles and The Stones (11). Samling vinylplader med flere britiske presninger: The Beatles, The Rolling Stones, The Animals og Bob Dylan. Brugsslitage må påregnes (11) Varenr: 3741598 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 05-03-2015 21:17:00 DKK 775
Engelsk trompet af messing mrk. Markis de luxe
Engelsk trompet af messing mrk. Markis de luxe . Trompet af messing mrk. Markis De Luxe, The British Band Instrument Co. Ltd. Made in England. I tilhørende kuffert. rensemiddel m.m. medfølger. H. u. mundstykke 49 cm. Brugsspor. Varenr: 3740113 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-03-2015 12:20:00 DKK 300
Violin, ca. år 1900
Violin, ca. år 1900. Violin. Indvendigt med label: Gio: Paolo Maggini in Brekia. ca. år 1900. Aldersrelateret slitage. Varenr: 3745667 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-03-2015 14:03:29 DKK 600
 1 2 3  >>