Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Violin. 4/4
Violin. 4/4. Violin. 4/4, Stainer-modell, 1900-talets mitt. Lock i gran, botten och sarg i lönn. Sliten lack, repor och märken. Kropp L: 361 mm. Total L: 595 mm. Hårt fodral medföljer. Varenr: 3488078 DKK 810 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 16:18:00 DKK 304
Bryan Watts. El-guitar.
Bryan Watts. El-guitar. . Bryan Watts. Nyere 'T-style' elguitar med ahornhals, hvidlakeret krop. Fremstår med små ubetydelige brugsspor. Kuffert medfølger. Varenr: 3485881 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2014 17:28:11 DKK 550
Stort parti vinylskivor med klassisk musik
Stort parti vinylskivor med klassisk musik. Stort parti vinylskivor med klassisk musik. Flertalet oanvända, några fortfarande inplastade. Cirka 350 st. Varenr: 3485563 DKK 1.620 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 18:41:00 DKK 587
Yamaha guitar, FG720S (3)
Yamaha guitar, FG720S (3). Yamaha guitar FG720S. Medfølger nye strenge, gulvstativ og bæretaske. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3487268 DKK 1.300 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2014 19:59:00 DKK 1.100
Tre violiner/fioler (3)
Tre violiner/fioler (3). Tre violiner/fioler, varav en med väska och stråke. En av fiolerna av äldre datum med slitage. OBS! Förlängd auktion.(3) Varenr: 3484444 DKK 1.215 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-07-2014 18:17:00 DKK 567
Søren P. Sørensen, Horsens. Violin, 4/4. Med bue
Søren P. Sørensen, Horsens. Violin, 4/4. Med bue . Violin, 4/4, med bue og kasse. Ahorn/gran. Søren P. Sørensen musikinstrumenter, Horsens, etikette herfra. Kropslængde 35,5 Totallængde 59 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3489691 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-07-2014 11:41:38 DKK 450
Violin. 4/4. Ubekendt fabrikat.
Violin. 4/4. Ubekendt fabrikat. . Violin. 4/4. Ubekendt fabrikat. Ahorn & gran. Fremstår med revne i dæk. Kropslængde 35,7 cm. Totallængde. 59,5 cm. Kasse medfølger. Varenr: 3489682 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 28-07-2014 11:46:14 DKK 325
Epiphone by Gibson. Akustisk guitar model SQ 180.
Epiphone by Gibson. Akustisk guitar model SQ 180.. Epiphone SQ 180. Akustisk 6 strenget guitar. Don Everly Brothers model by Gibson. Made in korea. Serienr. 9403014. Ældre guitarkasse medfølger. Fremstår med brugsspor. Nye strenge bør påregnes. Varenr: 3486786 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 28-07-2014 11:48:56 DKK 800
T. M. Hornung & Sønner. Klaver
T. M. Hornung & Sønner. Klaver. T. M. Hornung & Sønner. Klaver af sortlakeret træ. H. 122, B. 146, D. 65 cm. Monteret med to lysarme af gennembrudt messing. Skal stemmes. Fremstår med aldersrelateret slitage samt en løs sideliste, denne medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(Transport-hund medfølger ikke) Varenr: 3456180 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 13:07:00 DKK 300
Technics. Elpiano/synthesizer model SX-PX226 - til vurdering
Technics. Elpiano/synthesizer model SX-PX226 - til vurdering. SX-PX226 Elpiano/synthesizer med 7 oktaver, vægtede tangenter. Dynamick/acustic 64 polyphonic. Indbygget sequencer( to track), metronom. Med ind og udgange til generalmidi system. Sort kabinet monteret med 3 pedaler, nodestativ og klaverlampe. Fremstår med brugsspor samt brændemærke på tre ... Varenr: 3488618 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-07-2014 13:57:55 DKK 350
Durspel Rigoletto, Germany U.S-zone
Durspel Rigoletto, Germany U.S-zone. Durspel Rigoletto, Nr1022 Germany U.S-zone. 1945-1952. Originalkartong. Mindre bruksspår. Varenr: 3481369 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 28-07-2014 14:31:27 DKK 283
Fender Jazz Bass, Sunburst
Fender Jazz Bass, Sunburst. Fender Jazz Bass (Mexico). Sunburstlackering. Minimala bruksslitage. Längd: ca 120 cm. Axelband medföljer. Fungerar vid test, lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3490029 DKK 3.240 SE, Örebro, Aspholmen 28-07-2014 17:38:00 DKK 2.430
Samling blæseinstrumenter. Trompet, Waldhorn, trombone samt saxofon (4).
Samling blæseinstrumenter. Trompet, Waldhorn, trombone samt saxofon (4). . Samling blæseinstrumenter af messing best. af; trompet mrk. Lignalone; waldhorn mrk. Highborn; trombone mrk. Bles; saxofon mrk. The New King. Instrumenterne fremstår med brugsspor; nogle buler samt anløbninger. (4) Varenr: 3488171 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2014 19:39:00 DKK 3.200
Hohner harmonika
Hohner harmonika. Hohner harmonika, model Riviera II. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3479525 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2014 20:07:42 DKK 850
Hellas. Klaver samt klaverbænk (2)
Hellas. Klaver samt klaverbænk (2). Hellas. Klaver med kabinet af egefinér. H. 111 cm. (incl. hjul). B. 144 cm. D. 53,5 cm. Samt klaverbænk med sæde af sort skai (umærket) H. 51 cm. . Fremstår med brugsmærker. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3490350 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-07-2014 20:39:00 DKK 375
Danskbygget dobbeltluth. E.Stockholm anno 1920.
Danskbygget dobbeltluth. E.Stockholm anno 1920. . Dobbelt lut, anno 1920 Dobbelt lut i kasse af træ, indvendig med etikette: Bygget af E.Stockholm St. Kongensgade 16, Kjøbenhavn 1920 . Tilhørende transportkasse medfølger. Fremstår med alders- og brugsrelateret slitage. Varenr: 3479383 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-07-2014 10:17:25 DKK 575
Tragtgrammofon
Tragtgrammofon. Tragtgrammofon i kasse af egetræ. 1900-tallets begyndelse. H. 83 cm. Ekstra stifter medfølger. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3467491 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-07-2014 20:19:07 DKK 475
En guitar og en lut (2)
En guitar og en lut (2). En guitar og en lut. Original kasse til lut medfølger. Fremstår med defekter, til renovering. (2) Varenr: 3491600 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 30-07-2014 13:26:00 DKK 400
Samling strygeinstrument buer (ca. 25 stk.)
Samling strygeinstrument buer (ca. 25 stk.). Samling strygeinstrument buer. Fremstår med defekter, til renovering. (ca. 25 stk.) Varenr: 3491610 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 30-07-2014 13:27:00 DKK 300
En ældre violin
En ældre violin. Ældre violin med ryg af ét stykket træ. Original kasse og bue medfølger. Varenr: 3491614 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-07-2014 13:29:00 DKK 525
Tre guitarer (3)
Tre guitarer (3). Tre guitarer, fremstår med defekter, til renovering. (3) Varenr: 3491618 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 30-07-2014 13:30:00 DKK 400
Østkyst hustlers. Guldplade 'Verdens Længste Rap' signeret på bagside
Østkyst hustlers. Guldplade 'Verdens Længste Rap' signeret på bagside. Østkyst hustlers guldplade for CDen 'Verdens Længste Rap' tildelt af IFPI til Bukki Bates, januar 1996 for salg af 25.000 eksemplarer. Bagsiden af indramningen er signeret af bl.a. Nikolaj Peyk, Bossy Bo, Jazzy H., Josefine m.fl. Varenr: 3491599 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 30-07-2014 14:30:00 DKK 300
Samling LP plader
Samling LP plader. Samling Lp plader heriblandt Abba, Roger Whittager,Johnny Reimer, Shu-Bi-Dua og Kim Larsen. Meget blandet. Brugsslitage må påregnes.(ca. 80) Varenr: 3480914 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 15:54:00 DKK 300
Squier - Strat by Fender
Squier - Strat by Fender . Elguitar. Squier - Strat by Fender. Produceret i Kina. Fremstår med få brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3485488 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 17:23:49 DKK 325
Basgitarr
Basgitarr. Basgitarr. Längd 135 cm. Patina och slitage. Mindre skador. Varenr: 3491607 DKK 648 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2014 18:29:00 DKK 344
Ca. 300 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (300)
Ca. 300 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (300). Pladesamling bestående af musik fra ca. 1960-1990. Standen fra VG+-VG-. (300) Varenr: 3492104 DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2014 20:00:00 DKK 1.300
Elektronisk trommesæt model Big Beat DD5
Elektronisk trommesæt model Big Beat DD5 . Elektronisk trommesæt model Big Beat DD5 samt skammel. Flere af stativets skrueelementer er defekte. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3492799 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2014 20:26:00 DKK 325
Tysk 4/4 Violin, Mesterbygget, 1760-1775. God kondition.
Tysk 4/4 Violin, Mesterbygget, 1760-1775. God kondition. . Sydtysk Mesterbygget 4/4 violin fra 1760'erne/ 1775 efter udtalelse fra violinbygger Jens Stenz, Århus samt Thomas Hansen, Værløse. Violinen er en 4/4 violin i god stand. Velfungerende stemmeskruer, monteret med Pirastro Oblicato-strenge. Fremstår justeret samt spilleklar. Længde krop: 35,7 cm, ... Varenr: 3408514 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2014 20:45:00 DKK 12.000
Fire klassisk spanske guitarer
Fire klassisk spanske guitarer. Samling med fire klassisk spanske guitarer, dertil guitarposer. Landola, Made in Finland. En mærket Höfner og 2 uden kendetegn. Brugslitage og manglende strenge forekommer. Varenr: 3490669 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2014 11:34:00 DKK 300
StarSound el-guitar samt Ibanez TA33 forstærker (2)
StarSound el-guitar samt Ibanez TA33 forstærker (2). StarSound guitar, stratocaster kopi. rem og gig bag medfølger / Ibanez forstærker model TA33 med indgang til mikrofon (balanceret) , cd afspiller og lign., samt indbyggede effekter. Konstrueret således at den kan bruges som monitor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3490671 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2014 12:51:00 DKK 300
 1 2  >>