Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Weltmeister Caprice Harmonika m. transportkasse.
Weltmeister Caprice Harmonika m. transportkasse.. Weltmeister Caprice Harmonika m. transportkasse. Tastatur. 4 bas omskiftere, 11 diskant. Spilleklar i følge sælger. Fremstår med let brugspræg. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3504577 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-08-2014 19:30:00 DKK 900
Samling lp'er (1050)
Samling lp'er (1050). Samling LP'er. Små fejl og mangler kan forekomme. Eftersyn tilrådes. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (ca. 1050) Varenr: 3504909 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2014 14:35:00 DKK 1.900
Harmonika Scandalli
Harmonika Scandalli . Harmonika Scandalli med 120 basknapper samt medfølgende transportkasse. H. 41 B. 51 D. 27 cm. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten Varenr: 3523315 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-09-2014 14:59:00 DKK 650
Harmonika Scandalli model 716/155
Harmonika Scandalli model 716/155. Harmonika Scandalli model 716/155 med 120 basknapper, fem korknapper. 50 x 43 x 28 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3523431 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-09-2014 15:47:00 DKK 600
Aboriginal Didgeridoo
Aboriginal Didgeridoo. Aboriginal Didgeridoo, i følge rekvirent fra urbefolkningen i Queensland, Australien. Prikdekoreret, Længde 135 cm. Varenr: 3524455 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 01-09-2014 17:43:00 DKK 575
Bang & Olufsen. BeoSound Ouverture samt par højtalere. (3)
Bang & Olufsen. BeoSound Ouverture samt par højtalere. (3). Bang & Olufsen. Bestående af BeoSound Ouverture musikanlæg med CD-afspiller, kassette og radio. Måler ca. H. 36 cm. B. 31,5 cm. D. 12,5 cm. Hertil par højtalere, modelnr. 6726. Måler ca. H. 38 cm. B. 45 cm. D. 8 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (3) Varenr: 3526660 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-09-2014 19:10:00 DKK 900
Yamaha el-guitar samt AW16G HD-recorder og Bang & Olufsen. Spole (3)
Yamaha el-guitar samt AW16G HD-recorder og Bang & Olufsen. Spole (3). Yamaha el-guitar med opbevaringskasse, AW16G HD-recorder og Bang & Olufsen. Spole. Fremstår med brugsslitage. Spolen fremstår med brugsslitage, ridser/skrammer samt løs bund, guitar med skrammer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3) Varenr: 3528197 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2014 20:12:28 DKK 750
Samling klassisk musik på CD, ca 450 st
Samling klassisk musik på CD, ca 450 st. Samling klassisk musik på CD, ca 450 st. Lauritz.com garanterar inte spelbarheten. Pga samlingens omfattning garanterar vi inte att samtliga konvolut innehåller skiva/ rätt skiva. Varenr: 3527858 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-09-2014 20:16:00 DKK 365
Epiphone Les Paul, el-guitar, Fender forstærker samt guitarholder. (3)
Epiphone Les Paul, el-guitar, Fender forstærker samt guitarholder. (3). Epiphone Les Paul, el-guitar standard, serienummer 11072313581, fremstillet i Indonesien 2011, Fender forstærker model 'Mustang 1' samt guitarholder. Gigbag og jackstik medfølger. Fremstår med minimale brugsspor. (3) Varenr: 3525910 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-09-2014 20:19:00 DKK 1.600
Framus bass Strato samt Carlsbro Cobra bass Combo (2)
Framus bass Strato samt Carlsbro Cobra bass Combo (2). Framus bass Strato samt Carlsbro Cobra bass Combo. Fremstår med brugsslitage, løst håndtag. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Nb! Ny beskrivelse. (2) Varenr: 3528191 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2014 20:20:00 DKK 1.200
Samling vinyl LP'er, lakplader og singler (ca. 400)
Samling vinyl LP'er, lakplader og singler (ca. 400) . Samling vinyl LP'er, lakplader samt singler. Ca 400 stk. Blandede genrer. (ca. 400) Varenr: 3522566 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 01-09-2014 20:57:00 DKK 400
Mozart Edition, mahognykasse med cd'er, dvd'er og bøger
Mozart Edition, mahognykasse med cd'er, dvd'er og bøger. Mazart Edition i mahognykasse med 170 cd'er og dvd'er samt bøger. Varenr: 3526000 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 02-09-2014 13:00:08 DKK 600
Hornung & Møller. Kabinet flygel
Hornung & Møller. Kabinet flygel. Hornung & Møller. Kabinet flygel af sortlakeret træ med drejede ben, serienummer 18913. 1900-tallets begyndelse. L. 165 B. 136 cm. Fremstår med mærker og skjolder. Varenr: 3507824 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-09-2014 15:25:25 DKK 500
Fire Bose højttalere model 601 serie ll samt to B&O  (6)
Fire Bose højttalere model 601 serie ll samt to B&O (6) . Fire Bose højttalere model 601 serie ll i kasse af bejdset eg. H. 75 B. 33 D. 33 cm. Samt to B&O højttalere serie SD. H. 69 B. 30 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor samt enkelte finerskader. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (6) Varenr: 3526276 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 02-09-2014 15:43:00 DKK 300
Flightcase
Flightcase . Flightcase uden foring, til bla. keybord eller pedalboard m.m. H. 47 L. 105 B. 14 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3524368 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-09-2014 16:08:00 DKK 325
Fender Squier, stratocaster
Fender Squier, stratocaster. Fender Squier, stratocaster, serienummer: JV08756. Fremstillet i Japan, pick-upper fremstillet i USA. Flightcase og jack-stick medfølger. Minimal slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3522790 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 02-09-2014 16:55:00 DKK 1.950
Violiner (3)
Violiner (3). Violiner, heraf to i transportkasse. 1900-tallet. Fremstår med kraftig slitage, defekter og skader. (3) Varenr: 3524698 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-09-2014 16:57:56 DKK 300
Violin med stråke, Stradivarius kopia, 1900-tal
Violin med stråke, Stradivarius kopia, 1900-tal. Violin med stråke, 1900-tal. Violin, 4/4, etikettmärkt: Antonius Stradivarius. Cremonensis Faciebat anno 1713, made in Czechoslovakia. Stråkens längd 68 cm. Smärre bruksspår. Varenr: 3528393 DKK 649 SE, Örebro, Aspholmen 02-09-2014 17:57:33 DKK 243
Grotrian Steinweg Nachf. konsertflygel, 1865
Grotrian Steinweg Nachf. konsertflygel, 1865. Grotrian Steinweg Nachf. Braunschweig konsertflygel, 1865. Svart med klaviatur i ben. L: 220 cm. Nyckel finns. Klaviatur med skador, i behov av översyn/renovering. OBS: Flygeln finns på adress i Lund. Vid intresse kontakta Lauritz.com i Malmö för att få kontaktuppgifter. Köparen ansvarar för ... Varenr: 3525901 DKK 40.560 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-09-2014 19:31:00 DKK 20.280
Violin med bue til renovering i kasse.
Violin med bue til renovering i kasse. . Violin med bue, m/ label Stradivarius stil, til renovering i kasse. Violin L. 59 cm, bue L. 72 cm. Brugspræg. Varenr: 3523597 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 19:42:00 DKK 325
Ibanez mandolin i GEWA kuffert, 1900-tallet.
Ibanez mandolin i GEWA kuffert, 1900-tallet. . Ibanez mandolin i træ indlagt med intarsia , sign Ibanez, GEWA i kasse. 20. årh. L. 62,5 cm. Få brugsspor. Varenr: 3516514 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2014 19:43:00 DKK 500
ca. 300 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (300)
ca. 300 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (300). Pladesamling bestående af musik fra ca. 1960-1990. Standen fra VG+-VG-. (300) Varenr: 3492108 DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 20:00:00 DKK 825
Thomas A. Edison. Edison Home Phonograf, 1900-tallet. (11)
Thomas A. Edison. Edison Home Phonograf, 1900-tallet. (11) . Thomas A. Edison, 1900-tallet. Bestående af Phonograf med tragt i kasse af træ. Højde inkl. tragt ca. 54,5 cm., B. ca. 30 cm. Ni defekte ruller i originale æsker medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (11) Varenr: 3529250 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 20:01:00 DKK 775
Martin & Co, USA. Akustisk guitar, Eric Clapton signature model - model 000-28EC
Martin & Co, USA. Akustisk guitar, Eric Clapton signature model - model 000-28EC. Martin & Co. Akustisk guitar, Eric Clapton signature model - model 000-28EC. Dæk af Sitka gran, bund og sider af indisk rosentræ, hals af udvalgt orientalsk hardwood, gribebræt og stol af massiv ibenholt, indlæg af perlemor, rosette med sildebensmønster af lyst træ. Lakeret med nitrocellulose ... Varenr: 3518377 DKK 17.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-09-2014 20:10:00 DKK 10.500
Gibson - Les Paul, USA. El-guitar, model Classic 1960
Gibson - Les Paul, USA. El-guitar, model Classic 1960 . Gibson - Les Paul, USA. El-guitar, model Classic 1960, serienummer: 035750. Original foret flightcase medfølger. Minimal slitage. Varenr: 3518376 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-09-2014 20:15:00 DKK 6.200
Samling musikinstrumenter
Samling musikinstrumenter. Samling musikinstrumenter, heriblandt side-tam 14 tommer, xylofon, ukulele, trompet, bongotrommer samt diverse percussion. Fremstår med slitage, reparation på ukulele. Varenr: 3522390 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-09-2014 20:20:00 DKK 325
3/4 Cello med transporttaske.
3/4 Cello med transporttaske.. 3/4 cello samt medfølgende transporttaske. Længde ca. 116 cm, kroppens længde ca. 70 cm. Fremstår med minimalt brugspræg. Varenr: 3451047 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-09-2014 20:37:00 DKK 650
Bratch, Eberhard Meinel, med transportkasse
Bratch, Eberhard Meinel, med transportkasse. Bratch mrk. Eberhard Meinel in Meisterwerkstätte 'Musima', Tyskland, Stradivarius-kopi. Transportkasse samt bue medfølger. Bue: L. 74,5 cm. Varenr: 3525699 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-09-2014 20:51:00 DKK 550
Trommesæt mrk. Legion samt Tenson guitar (5)
Trommesæt mrk. Legion samt Tenson guitar (5). Trommesæt mrk. Legion samt Tenson Classic 4/4 guitar. Trommesættet fremstår med en del alm. brugsspor. (5). Varenr: 3472559 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 02-09-2014 20:52:00 DKK 350
Taffel, 1860-tal JG Malmsjö Göteborg
Taffel, 1860-tal JG Malmsjö Göteborg. Taffel, tillverkad vid Johan Gustaf Malmsjös Pianofabrik i Göteborg runt 1860. Mahogny. ​"The Acanthus", modellen kallas så på grund av sin rika bladdekor. Modellen är ovanlig. L 188, d 87, h 92. Varenr: 3528669 DKK 1.622 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-09-2014 21:00:00 DKK 264
 1 2  >>