Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Blessing Harmonika m/ original kasse.
Blessing Harmonika m/ original kasse.. Blessing Harmonika. Måler ca. H. 20 cm. B. 48 cm. D. 43 cm. Original instrumentkasse medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3591940 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 22-10-2014 14:28:13 DKK 350
Trompet, Rusland
Trompet, Rusland. Russisk trompet af forniklet metal. 1900-tallets første halvdel. L. 52 cm. Fremstår med alders- og brugsrelateret slitage; buler. Varenr: 3580501 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-10-2014 15:02:00 DKK 575
Roland digital piano Rd 250 samt forstærker mrk. Roland Cube-60 (2)
Roland digital piano Rd 250 samt forstærker mrk. Roland Cube-60 (2) . Roland digital piano Rd 250 samt forstærker mrk. Roland Cube-60. Vægtede tangenter. L. 124, B. 46 cm. Stativ samt pedal medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3589571 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2014 17:43:00 DKK 1.150
Vincente Llinares, gadeorgel / rullepiano 1950'erne
Vincente Llinares, gadeorgel / rullepiano 1950'erne. Vicente Llinares, Faventia Barcelona, mekanisk spansk gadeorgel / rullepiano, kasse af ådrebemalet træ, 32 toner, træblok og triangel. 6 forskellige melodier. Stemmestok fornyet. H.59 x 55 x d.32 cm. 1950'erne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3590002 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-10-2014 19:45:00 DKK 1.400
Jukebox Wurlitzer
Jukebox Wurlitzer. Jukebox Wurlitzer, '1015-CD, One More Time'. Virker i følge rekvirent. H. 155 B. 80 D. 60 cm.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3592163 DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2014 14:54:00 DKK 12.500
Samling Lp-skivor ca. 900 st. Pop, rock
Samling Lp-skivor ca. 900 st. Pop, rock. Samling Lp-skivor ca. 900 st. Pop, rock, 1960-80-tal. 7 st flyttlådor. Lauritz.com garanterar inte spelbarheten. Pga samlingens omfattning garanterar vi inte att samtliga konvolut innehåller skiva/ rätt skiva. Varenr: 3592346 DKK 1.621 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-10-2014 16:47:00 DKK 405
Gammel håndbygget violin
Gammel håndbygget violin. Gammel håndbygget violin med hel ryg. L. 60 cm. Varenr: 3593776 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 23-10-2014 16:59:39 DKK 325
Violin med etikette.
Violin med etikette.. Violin med utydelig etikette: Mog? Kroppens længde 35,9 cm. Lauritz.com indestår ikke for etiketternes attribuering. Varenr: 3593228 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 19:38:00 DKK 325
Violin med etikette
Violin med etikette. Violin med etikette: Johann Baptist Schweitzer. L. 60 cm. Lauritz.com indestår ikke for etiketternes attribuering. Aldersrealteret brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 3591292 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2014 19:48:00 DKK 375
Waldhorn Hans Hoyer i transportkasse (2)
Waldhorn Hans Hoyer i transportkasse (2). Waldhorn, mærket Meister Hans Hoyer, enkelthorn, 4 mundstykker medfølger. Alm. brugsspor, småmærker. Original instrumentkasse medfølger med kraftige brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3590465 DKK 3.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2014 19:49:00 DKK 1.000
Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans.
Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans.. Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans. H. 110. L. 144. D. 58 cm. Varenr: 3521837 DKK 50.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 19:56:00 DKK 25.000
Samling plader / LP'er, blandet rock og pop (ca. 550)
Samling plader / LP'er, blandet rock og pop (ca. 550). Samling rock og pop fra 1970 og 80'erne. Overvejende danske, heriblandt: Gasolin, Kin Larsen, TV2, Malurt, Anne Linnet, Back to Back. M. fl. Alm. brugsspor. (Ca. 550) Varenr: 3589728 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2014 20:11:00 DKK 450
Samling LP - plader samt singler, rock (ca. 750)
Samling LP - plader samt singler, rock (ca. 750). Samling LP-plader ca. 350 stk. samt singler ca. 400 stk. Overvejende udenlandske kunstnere. Størstedelen fra 1960'erne til 1980'erne. Heriblandt kan nævnes; Beatles, The pretty Things, Gasolin, m.fl. (ca. 750) Varenr: 3590391 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2014 20:19:00 DKK 1.750
Elektrisk guitar 'No. 1', flightcase samt 'acoustic' transistorforstærker
Elektrisk guitar 'No. 1', flightcase samt 'acoustic' transistorforstærker. Elektrisk guitar i god kvalitet graveret med navnet "No. 1". Bygget i foretning Mejlgade, Århus. Krop og hals er i et stykke. Acoustic Control corp. guitarforstærker model 111 fra 80'erne. Der medfølger guitarkasse / flightcase samt rem og et kabel. Guitar fremstår med lette brugsspor, irret... Varenr: 3589182 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2014 20:25:00 DKK 3.700
Yamaha elbas, Behringer forstærker samt div. tilbehør - Til fordel for Knæk Cancer
Yamaha elbas, Behringer forstærker samt div. tilbehør - Til fordel for Knæk Cancer . Yamaha elbas på stand af metal samt Behringer forstærker model BXL450A. Medfølgende Solo-tuner mrk. Korg, DVD med basundervisning, gigbag, plektar samt manual til forstærker. Fremstår med lette brugsspor; bas med enkelte mærker på bagside. NB. tekst rettet. Hele beløbet (hammerslag, ... Varenr: 3589893 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2014 18:08:00 DKK 975
Tragtgrammofon 'Elmsdale' (30)
Tragtgrammofon 'Elmsdale' (30). Tragtgrammofon 'Elmsdale' med tilhørende 30 plader. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (30) Varenr: 3592807 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 19:35:00 DKK 675
Roland keyboard. Intelligent syntheizer, model E-68.  (3)
Roland keyboard. Intelligent syntheizer, model E-68. (3). Roland keyboard med stativ. Intelligent syntheizer, model E-68. Pedal, div. ledninger samt fem 'music style cards' medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3) Varenr: 3591492 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 20:02:00 DKK 325
Elgitarr, Tenson samt förstärkare
Elgitarr, Tenson samt förstärkare. Elgitarr, Tenson samt förstärkare. Hårdrocksgitarr, utbytt mick Di Marzio. Två st förstärkare, gitarrställ samt ljudförvrängare, slitage och slagmärken. Varenr: 3588866 DKK 1.621 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-10-2014 20:16:00 DKK 891
Roland. Keyboard, model ep-7 IIe
Roland. Keyboard, model ep-7 IIe. Roland. Keyboard, model ep-7 IIe. Fremstår med slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3590666 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2014 19:02:00 DKK 300
Parti vinylskivor och stenkakor
Parti vinylskivor och stenkakor. Parti vinylskivor LP och stenkakor. Cirka 600 skivor. Slitage. Varenr: 3592882 DKK 810 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-10-2014 16:25:00 DKK 263
Parti vinylskivor, singlar
Parti vinylskivor, singlar. Parti vinylskivor, singlar. Cirka 400 st. Slitage. Varenr: 3593035 DKK 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 26-10-2014 16:38:00 DKK 263
Voice system / Shark, Yamaha samt Mackie. Handy komplet aktivt proff.P.A anlæg på 3600watt.(12)
Voice system / Shark, Yamaha samt Mackie. Handy komplet aktivt proff.P.A anlæg på 3600watt.(12). Voice system / Shark, Yamaha samt Mackie. Handy komplet aktivt proff.P.A anlæg på 3600watt.Komplet aktivt P.A speakersystem, mærket Shark fra Voice system. Højtalerkabinetter af birk i sort textureret finish, bestående af:To aktive topspeakere model Shark 15E med 15” enheder samt rotable CDhorn ... Varenr: 3579377 DKK 32.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2014 20:00:00 DKK 16.000
Samling vinyl-skivor, Beatles samt George Harrison (14)
Samling vinyl-skivor, Beatles samt George Harrison (14). Samling vinyl-skivor. Totalt 14 st skivor bestående av b.la Beatles 'At the Hollywood bowl ', 'Abbey road', George Harrison 'All things must pass', 'Somewhere in England'. Fodral med bruksspår. Lauritz.com garanterar ej funktionen. (14) Varenr: 3590102 DKK 810 SE, Örebro, Aspholmen 27-10-2014 10:54:32 DKK 344
Samling vinyl-skivor, Julian Lennon, John Lennon samt Paul McCartney (18)
Samling vinyl-skivor, Julian Lennon, John Lennon samt Paul McCartney (18). Samling vinyl-skivor. Totalt 18 st skivor bestående av Julian Lennon, John Lennon, Paul McCartney. Fodral med bruksspår. Lauritz.com garanterar ej funktionen. (18) Varenr: 3594886 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 27-10-2014 10:58:27 DKK 243
Pladesamling ca. 244 + 71 stk
Pladesamling ca. 244 + 71 stk. Pladesamling bestående af musik fra ca. 1960-1980'erne bla. Beatles, Deep Purple, Boy Georg, The Shadows, mfl. Eftersyn tilrådes. Varenr: 3596147 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-10-2014 12:31:00 DKK 1.200
Zitar / Salon Harfe af bemalet træ samt sang instruktioner, 1900-tallet
Zitar / Salon Harfe af bemalet træ samt sang instruktioner, 1900-tallet. Zitar / Salon Harfe af bemalet træ dekoreret med påfugle og blomsterranker. Ark med sangtekster samt spilleinstruktioner medfølger, 1900-tallets første halvdel. H. 49 B. 36 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker, 1 streng mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3594860 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 27-10-2014 15:33:37 DKK 300
Parti miniatyr instrument, 6 delar (6)
Parti miniatyr instrument, 6 delar (6). Parti miniatyr instrument, 6 delar. Partiet består av trumpet (L 13), valthorn (L 7), saxofon (L 15), baryton (L 9,5) i gulmetall samt en gitarr (L 19,5) med tillhörande fodral samt fiol (L 12,5) med stråke och tillhörande fodral. Varenr: 3594018 DKK 648 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-10-2014 20:09:00 DKK 243
J&D Brothers guitar samt Laney P65 forstærker (2)
J&D Brothers guitar samt Laney P65 forstærker (2). J&D Brothers guitar samt Laney P65 forstærker. Div. kabler, gulvstand samt guitartaske medfølger. (2) Varenr: 3592432 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2014 10:43:08 DKK 1.750
Tanglewood elguitar samt Carlsbro forstærker (2)
Tanglewood elguitar samt Carlsbro forstærker (2). Tanglewood elguitar, model TSE-505 samt Carlsbro GLX50 forstærker. Jackstik, gigbag samt Korg TM-40 Tuner medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3564880 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2014 10:44:32 DKK 750
Violin i transportkasse
Violin i transportkasse. Violin i transportkasse, indvendigt med plakette J. Hjort, 1845? Fremstår med slitage, Varenr: 3580007 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 28-10-2014 14:16:00 DKK 300
 1 2  >>