Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kæmpe samling cd'er fra Det Åbne Båndværksted (ca. 8000)
Kæmpe samling cd'er fra Det Åbne Båndværksted (ca. 8000). Samling cd'er fra det nu nedlagte Det Åbne Båndværksted i Aarhus. Samlingen indeholder diverse demoer og originale udgivelser fra små og store. ukendte som senere kendte orkestre fra Danmark og udland. Her findes bl.a. Gasolin, Impotators, Søs Fenger, Genesis og mange flere. Angiveligt over 8000 ... Varenr: 3476250 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 14:00:00 DKK 3.300
Samling Fonografrullar, 20 st
Samling Fonografrullar, 20 st. Samling Fonografrullar, de flesta från Gyllenberg & Rosengren. Varierande kondition. Samtliga med askar. Totalt 20 st. Varenr: 3495321 DKK 807 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-08-2014 19:11:00 DKK 585
Hohner. Mundharmonika
Hohner. Mundharmonika. Hohner mundharmonika i originalæske L 61 cm, H 6 cm, D 8 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3493293 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-08-2014 19:59:00 DKK 375
Ældre violin 4/4. Kopi efter Antonius Stradivarius
Ældre violin 4/4. Kopi efter Antonius Stradivarius. Ældre violin 4/4. Kopi efter Stradivarius med etikette mrk. Antonius Stradivarius, Cremonenfis Faciebat, 1734. L. ca. 60 cm. Lauritz.com indestår ikke for etiketternes attribuering. Varenr: 3497212 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 19:38:00 DKK 325
Håndbygget violin 4/4, 1900-tallet
Håndbygget violin 4/4, 1900-tallet. Håndbygget violin 4/4, L. 60 cm. 1900-tallet. Varenr: 3497219 DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 04-08-2014 19:52:00 DKK 350
Markis klarinet i kasse.
Markis klarinet i kasse. . Markis klarinet i kasse. British Band Instrument, klarinet i tilhørende kasse. Vandoa mundstykke - Paris. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3495819 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2014 19:59:00 DKK 550
Citra, 1800/ 1900-tal
Citra, 1800/ 1900-tal. Citra, 1800/ 1900-tal. Citra i svärtat trä med tryckt dekor. Märkt 'Svenskt Accord Zittra No 3 från Svenska Musikinstrumentfabriken, Tranås, Normalstämning'. Bruksslitage. Strängar saknas. Hemskrivna noter medföljer. 53 x 40 cm. Varenr: 3496447 DKK 646 SE, Norrköping, Finspångsv. 04-08-2014 20:39:00 DKK 242
T. M. Hornung & Sønner. Klaver
T. M. Hornung & Sønner. Klaver. T. M. Hornung & Sønner. Klaver af sortlakeret træ. H. 122, B. 146, D. 65 cm. Monteret med to lysarme af gennembrudt messing. Skal stemmes. Fremstår med aldersrelateret slitage samt en løs sideliste, denne medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(Transport-hund medfølger ikke) Varenr: 3456180 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2014 15:01:00 DKK 300
To banjoer (2)
To banjoer (2). To banjoer, den røde mærket Parmer Mullin London L. 60 cm og 62 cm. Fremstår med brugsspor, den ene med mangle bolt til én streng. Varenr: 3495917 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2014 20:00:00 DKK 350
Luigi Emberger. Mandolin 1932
Luigi Emberger. Mandolin 1932 . Luigi Emberger. Håndbygget mandolin af lyse og mørke træsorter med indlægninger. Indvendig med etiket Luigi Emberger, mrk. årg. 1955 samt modelnr. 571. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, løssiddende slagplade. Varenr: 3496828 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 05-08-2014 20:37:00 DKK 425
Guild Guitar fra U.S.A.
Guild Guitar fra U.S.A.. Elektrisk guitar af mærket Guild, fremstillet i USA ca. 1976. Fremstår med enkelte brugsspor. Serienummer: 137632. Transportkuffert af mærket Vittozini medfølger. Varenr: 3442688 DKK 4.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 06-08-2014 14:07:00 DKK 2.700
Lut, Levin, 1900-tallet
Lut, Levin, 1900-tallet. Lut, Levin, 1900-tallets midte. L: 105 cm. Fremstår med brugsslitage, reparation samt mindre afslag. Varenr: 3479392 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 06-08-2014 14:27:00 DKK 300
Banjo, Gallotone
Banjo, Gallotone. Banjo, Gallotone, transportkasse medfølger. 93 cm. Fremstår med brugsslitage, mindre afslag på bagside. Varenr: 3479400 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 06-08-2014 16:10:00 DKK 400
Violinbygger Olaf Nørgård. Violin 4/4 i transportkasse
Violinbygger Olaf Nørgård. Violin 4/4 i transportkasse. Violinbygger Olaf Nørgård 1916-2007. Bygget 1981 i Horsens. Violinen fremstår ubrugt i kasse. Signeret og nummereret nr. 14. Olaf Nørgård var kendt for at bruge et sted mellem 500 og 600 timer pr. violin. Violinbue mærket Hertz Strings Stretta medfølger. Varenr: 3464887 DKK 20.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-08-2014 19:45:00 DKK 10.500
Elektronisk trommesæt model Big Beat DD5
Elektronisk trommesæt model Big Beat DD5 . Elektronisk trommesæt model Big Beat DD5 samt skammel. Flere af stativets skrueelementer er defekte. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3502299 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 06-08-2014 19:46:00 DKK 300
Ca. 300 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (300)
Ca. 300 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (300). Pladesamling bestående af musik fra ca. 1960-1990. Standen fra VG+-VG-. (300) Varenr: 3492106 DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 06-08-2014 20:00:00 DKK 925
En harpe og en lut (2)
En harpe og en lut (2) . To musikinstrumenter, en harpe mrk. Robert Wächtler og en lut. Begge fremstår med alderrelateret brugsspor samt tørrevner. (2) Varenr: 3496535 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-08-2014 11:19:00 DKK 325
His Masters Voice. Grammofon
His Masters Voice. Grammofon. His Masters Voice. Grammofon af egetræ, tragt ligeledes egetræsfinér. 15 lakplader samt pose med stifter medfølger. H. 79 cm. Varenr: 3500235 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-08-2014 15:03:00 DKK 1.100
Aria Pro II Bass
Aria Pro II Bass. Elektrisk bass af mærket Aria, model Pro II. Fremstillet i midt 80'erne. Japan. Fremstår med enkelte skrammer og brugsspor. Transportkasse medfølger. Varenr: 3442696 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 07-08-2014 15:07:00 DKK 325
Fender Jazz Bass, Sunburst
Fender Jazz Bass, Sunburst. Fender Jazz Bass (Mexico). Sunburstlackering. Minimala bruksslitage. Längd: ca 120 cm. Axelband medföljer. Fungerar vid test, lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3499283 DKK 3.229 SE, Örebro, Aspholmen 07-08-2014 18:00:00 DKK 444
Trommesæt. Pearl Export series (7)
Trommesæt. Pearl Export series (7). Trommesæt Pearl Export series. Skammel medfølger. Fremstår med brugsspor. (7) Varenr: 3500274 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-08-2014 20:16:00 DKK 825
Violin, ca. 1900
Violin, ca. 1900. Violin med bagklædning i ét stykke, ca. 1900. Bue samt kasse medfølger. Aldersrelaterede brugsspor. Bue med defekt hår. Varenr: 3498556 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-08-2014 20:29:00 DKK 850
Gretsch. Country Club vintage guitar model 6192
Gretsch. Country Club vintage guitar model 6192. Gretsch. Country Club halvakustisk vintage guitar fra 1961-1963, model 6192, 'sunburst' med gribebrædt af ibenholdt, originale pickups U.S. Pat. 2892371 samt originale Grover stemmeskruer. Indvendig med etikette med model nr. 6192 og serienummer 78367. Gretsch kuffert medfølger med ekstra ... Varenr: 3446578 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-08-2014 20:42:00 DKK 9.600