Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Altsaxofon, Conn New Wonder II 'Cheu Berry'.
Altsaxofon, Conn New Wonder II 'Cheu Berry'. serienummer M 198710 Pat. DEC. 8. 1914. Original kuffert medfølger. Saxofonen blev lavet indtil før anden verdenskrig. Dette instrument er fremstillet ca. 1925. Købt brugt i 1947 hos Narno Sørensen. (afbetalingskontrakt medfølger). Alle puder er for ...
Varenr: 4726321
DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
19:22:00
DKK 4.300
Wurlitzer jukebox, model OMT CD 100. Sort Onyx
Jukebox Wurlitzer model OMT CD 100. Kabinet af sort onyx look, monteret på hjul. Belysning i forskellige farver, glasrør med bobler. Udstyret med ca. 60 stk. cd'er. Plads til 100 cd'er, op til 45.000 sange med Apple iPod/iphone. Kan indstilles til mønter. H. 153 cm. B. 85 cm. D. 65 cm. ...
Varenr: 4678815
DKK 50.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2017
20:59:00
DKK 26.000
Jimmi Hendrix, Jefferson Airplane, John Mayland m. fl. Samling LPér (27)
Samling LPér bestående af : Jimi Hendrix (8), Jefferson Airplane (5), The Band (2), The Kinks (6) John Mayland (3), Peter, Poul and Mary. (27)
Varenr: 4727217
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
13:10:22
DKK 1.200
Young Chang. Flygel med bænk (2)
Flygel fra Young Chang model G-185, serienr. G 024348, med højdejustérbar bænk, sortlakeret. Købt hos Juhl-Sørensen i Aarhus. H. 100. L. 185. B. 146 cm. Fremstår med brugsspor. Hidrørende fra villaen Arnsborg ved Silkeborg. Sidste foto er herfra. Køber skal påregne selv at stå for ...
Varenr: 4729406
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
14:44:00
DKK 13.000
Tre guitarer (3)
Tre guitarer bestående af Egmont mfl. Fremstår medbrugsspor. (3)
Varenr: 4727367
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
18:11:00
ESP Vintage Plus elguitar
ESP Vintage Plus elguitar, made in Japan. Gribebræt af rosentræ. Volume, 2 tonekontrollere, vibratorarm samt omskifter. Produceret i Japan Serienr. ss0849655. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4690227
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:13:00
DKK 3.200
Trombon Yamaha
TROMBON, Yamaha YSL-354, inkl. väska samt ställ, väskans längd ca 90 cm
Varenr: 4727785
DKK 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-07-2017
11:30:00
Se mere
Amati flygelhorn i instrumentkasse
Amati flygelhorn med drejeventiler i instrumentkasse, produceret i Tjekkoslovakiet. L. 46 cm. Brugsspor, enkelte buler og en del anløb. Mundstykke medfølger ikke.
Varenr: 4727393
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
12:31:00
DKK 375
H. Hindsberg. Flygel, sortlakeret træ
H. Hindsberg. Flygel af sortlakeret træ, afsluttet på messing hjul. 1900-tallets begyndelse. H. 95 B. 143 D. 162 cm. Fremstår med enkelte krakeleringer. Stol medfølger ikke.
Varenr: 4727764
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-07-2017
14:00:00
DKK 3.200
Yamaha klarinet, model YCL 24
Yamaha klarinet, model YCL 24, i originalt etui. Brugsspor.
Varenr: 4709070
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
19:13:00
Cittra, Jubel Töne, 1900-tal
Cittra, Jubel Töne, 1900-tal. Lackerat och bemålat trä, dekor med blomstermotiv. Längd ca 50 cm. Originalförpackning och plektrum medföljer. Mindre bruksslitage.
Varenr: 4722671
DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-07-2017
20:24:00
DKK 229
Nyckelharpa med fodral, 1980-tal
Nyckelharpa med fodral, 1980-tal. Utförd i gran och lövträ. Invändigt brännmärkt K-E Wessling -89. Längd: 91 cm. Stråke av trä medföljer.
Varenr: 4725345
DKK 2.294 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-07-2017
20:29:00
DKK 1.185
Bb cornet trompet mrk. Conn, model A15, Director
Bb cornet trompet mrk. Conn, model A15/USA, Director, messinglook med original kuffert og mundstykke. Brugsspor; renset, testet og smurt.
Varenr: 4726622
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2017
20:30:00
DKK 475
Altsaxofon med väska
ALTSAXOFON, Amati Kraslice Classic, med väska och tillbehör
Varenr: 4727889
DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
20:33:00
Se mere
Trumpet Boosey
TRUMPET, försilvrad, Boosey London, med reliefdekor, längd 33 cm
Varenr: 4727901
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
21:09:00
Se mere
Geige / Violine mit Koffer
Geige / Violine und Streichbogen mit Koffer und Schutzhülle, Maße Geige: L: ca. 60 cm, B: ca. 20 cm, Maße Koffer: L: ca. 80 cm, B: ca. 24 cm, Gebrauchs- und Reibespuren, Fehlstellen und Bestoßungen am Koffer, Schutzhülle zerschlissen und mit Löchern. Charity-Auktion der Bürgerstiftung ...
Varenr: 4729369
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-07-2017
19:46:00
DKK 335
Klaver, Louis Zwicki, teak
Klaver produceret hos Louis Zwicki, fineret teaktræ, H.90 L.126 D.53 cm. Serviceret i 2006, papire herfra medfølger. Fremstår med brugsspor samt finerskader.
Varenr: 4729182
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-07-2017
19:59:00
Geige, 'Le Marquis de l'air d'oiseux anno', Holz
Geige, 'Le Marquis de l'air d'oiseux anno', dunkel lackiertes Holz, innen mit lateinischem Spruch 'Dominicus Montagnana Sub Si, num Cremonae Venetiis 1747' und Markierung 'Depospé', rückseitig mit Markierung 'Les Marquis de d'air d'oiseaux anno', mit zwei Streichbögen, einem Geigenkoffer und ...
Varenr: 4729354
DKK 2.975 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-07-2017
20:41:00
DKK 297
Spilledåse med sangfugl fra fabrikken Karl Griesbaum, 925 sølv
Sjælden spilledåse med sangfugl fra fabrikken Karl Griesbaum Triberg i Schwarzwald. Udført i 925 sølv (stemplet) og med original nøgle. Dekoreret sølvkorpus med fint figurativt relief med musicerende figuriner og putti. Ovalt klaplåg med afbildning af et elskende par. Når værket udløses med...
Varenr: 4713209
DKK 26.027 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-07-2017
14:30:00
DKK 2.417
Guitar, 'Ovation' Ovation Ultra series.
6 Strenget Ovation guitar uden pick-up, men med den karakteristiske glasfiber bund. Denne guitar hører til Ovations Ultra serie.
Varenr: 4728188
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-07-2017
19:23:00
DKK 1.200
Euphonium Hsinghai samt Bb trompet, model Jupiter stenci (2)
Euphonium Hsinghai af messing med mundstykke. Brugsspor; skrammer og småbuler. Bb trompet, model Jupiter stencil fra Arbiter London,messing. Kuffert og mundstykke medfølger. Stemmebøjle fastlåst. Testet og smurt. Brugsspor. (2)
Varenr: 4731080
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2017
15:25:13
Roland Prelude keyboard samt stagestativ (4)
Roland Prelude keyboard L 104 cm. Samt stagestativ til 2 keyboards H 129 cm og transportkasse til keyboard. Roland strømforsyning medfølger. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)
Varenr: 4729512
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 31-07-2017
15:38:30
DKK 475
Hofmann & Czerny, Mignon salonflygel
Hofmann & Czerny, Mignon salonflygel, serienummer 36926. Mål: L. 145, B. 140 cm, ramme: L. 122, B. 132 cm. Mindre brugsspor, funktionelt ved afprøvning, en enkelt tangent med træghed.
Varenr: 4731008

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2017
15:59:25
DKK 625
To violiner. Lark samt ukendt (2)
Lark. Violin og bue med transportkasse samt ukendt producent. Ekstra strenge medfølger. Fremstår med brugsspor herunder rider og mærker. (2)
Varenr: 4731230
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-07-2017
18:54:00
Samling lp plader (ca. 500)
En samling LP-plader, bestående af blandede plader, pop, klassisk, opsamlingsalbum m.m. Fremstår med brugsspor, fejl og mangler kan forkomme. (ca. 500)
Varenr: 4730689
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2017
19:04:00
Samling lp plader (ca. 500)
Varenr: 4730690
19:05:00
Xindak. Par Klasse A monoblocks, model XA8800MN (2)
Xindak. Par Klasse A monoblocks, model XA8800MN. 220V. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4731190
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2017
19:32:00
DKK 3.500
Scandalli. Italiensk tangentharmonika
Scandalli. Italiensk tangentharmonika, rødmarmoreret, med remme af læder. Medfølgende uoriginale taske. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4730468
19:53:00
Urk & Sons. Silent Klaver. Model UV 110 K
Urk & Sons. Klaver model UV 110 K, serie nummer 922155, monteret med fugter og Master Piano Concerto elektronisk silencer, med mulighed for at justerer klang, dynamic curve og reverb. H. 109 L 137 D 52 cm. Elektronikken er afprøvet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4702551
DKK 28.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2017
20:47:00
DKK 3.400
Johnny Cash memorabilia
MEMORABILIA, Johnny Cash och June Carter Cash, varav foto av Harry Langdon, "June Carter Cash", utgivet av "Agency for the performing arts", signerat av June Carter Cash, ca 25x20 samt fotografi av Johhny Cash, handsignerat, ca 15x10 cm
Varenr: 4731360
DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 01-08-2017
17:30:00
Se mere
 1 2  >>