Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sperrhake, musikinstrument/cembalo med skammel (2)
Sperrhake, musikinstrument/cembalo med skammel. Tangentinstrument, H. 91 cm - B. 47,5 cm - D. 20 cm. Skammel, H. 47,5 cm - B. 55 cm - D. 20 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist med små ridser og afslag, det bageste ben sidder løst. (2)
Varenr: 4774319
DKK 14.880 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-09-2017
18:21:52
DKK 3.906
Samling LP'er (ca. 200)
Samling LP'er, blandet rock, pop mm. Brugsslitage.
Varenr: 4782091
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-09-2017
18:49:00
Schroetter. 4/4 violin
Schroetter 4/4 violin. Höfner taske medfølger. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4783135
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-09-2017
19:39:00
DKK 575
Akustisk Martin guitar model 00-16C
Akustisk Martin guitar model 00-16C med serienummer 227199. Ligger i transportkasse. Fremstår med mindre brugsspor.
Varenr: 4717516
DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-09-2017
19:45:00
DKK 6.200
Charvel electro-akustisk guitar samt Tenson elguitar med forstærker (2)
Charvel electro-akustisk guitar model 625C, sort med glimmereffekt, med polstret transportkasse og guitarrem. Samt Tenson elguitar med forstærker og transporttaske, endnu i original emballage (Tenson St Special Player Pack). Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. ...
Varenr: 4781703
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-09-2017
20:34:00
DKK 650
Violin med bue (2)
Violin med reparations note fra J. N. Frost. Violinbygger, Aalborg 1/8 19--. L. 60 cm. Fremstår med reparation samt brugsspor. (2) OBS auktion forlænget.
Varenr: 4781873
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-09-2017
13:14:00
DKK 475
Samling LP'er (300)
Samling LP'er primært Pop og Rock uden klassisk musik. Overvejende fra 1970-1980érne. I to flyttekasser i alt ca. 300 stk.
Varenr: 4783835
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-09-2017
17:52:00
DKK 1.200
Stor nodesamling
Stor nodesamling. Alders- og brugsrelateret slitage; æselører, folder og misfarvninger.
Varenr: 4783315
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-09-2017
19:04:00
DKK 325
Fender Coronado II semi-hollow fra ca 2015 L 103,5 cm.
Fender Coronado II semi-hollow fra ca 2015 L 103,5 cm. Transport taske medfølger.
Varenr: 4784030
DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-09-2017
19:15:00
DKK 3.100
Hagstrøm Pat Smear. Signature ( Foo Fighters) ca 2016
Hagstrøm Pat Smear. Signature ( Foo Fighters) ca 2016 . L. 100 cm. Transport taske medfølger.
Varenr: 4784039
DKK 4.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-09-2017
19:20:00
DKK 2.300
Gretch Jim Dandy Flat Top ca 2016. L. 92,5 cm.
Varenr: 4784043
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-09-2017
19:22:00
DKK 825
Querflöte, 16 Löcher, versilbert
Querflöte, 16 Löcher, versilbert, mit Nummerierung 'BC005031', mit Tasche, Maße: L. 67 cm, Gebrauchsspuren, Oxidationsspuren und Kratzer am Material, nicht spielfähig, muss eingespielt werden.
Varenr: 4767079
DKK 2.604 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-09-2017
20:14:00
DKK 298
Amati Kraslice. Saxofon model AAS 31
Amati Kraslice. Saxofon model AAS 31. Kuffert medfølger. Brugsslitage / anløb.
Varenr: 4767559
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2017
19:28:00
DKK 500
Bang & Olufsen, pladespiller m.m. samt ca. 200 LP'er og singler
BeoGram 2000 pladespiller, BeoLab 1700 og BeoMaster 1700 fra Bang & Olufsen, 1970'erne, et par højtalere fra Philips samt ca. 200 LP'er og singler overvejende pop/rock af danske og internationale navne. Fremstår med brugsmærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4784974
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 28-09-2017
20:28:00
Amati Kraslice. Saxofon model ATS 31
Amati Kraslice. Saxofon model ATS 31. Brugsspor og noget anløb.
Varenr: 4786554
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2017
18:51:00
DKK 625
To kinesiske violiner
4/4 violiner En fra Lark Shanghai med bue en uden mærke, L. 60 cm, mensur 330 mm. Uden mærke/mærkater. Den anden med merkat fra kinesisk violinbygger. Brugsspor, mindre afslag, buer og kasser medfølger
Varenr: 4785569
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-09-2017
18:53:00
DKK 375
Crusianelli samt Scandalli. To harmonikaer (2)
Crusianelli samt Scandalli. To knapharmonikaer. Kufferter medfølger. Brugsslitage. (2)
Varenr: 4767558
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2017
19:31:00
DKK 450
Samling musikinstrumenter (3)
Samling musikinstrumenter bestående af: Cremona mandolin, violin medfølgende to buer og violintaske samt bongotromme. Fremstår med brugsspor. Mandolin med revne i samling. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)
Varenr: 4785596
DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-09-2017
19:34:00
To ældre violiner
4/4 violiner af ubekendt violinbygger, med bue uden mærke, L. 60 cm, mensur 330 mm. Uden mærke/mærkater. Brugsspor, revne i dæk, mindre afslag, bue og kasse medfølger
Varenr: 4785571
20:00:00
DKK 325
Scandalli. Italiensk harmonika
Scandalli. Italiensk tangentharmonika, rødmarmoreret, med remme af læder. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4785729
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-09-2017
20:51:00
DKK 1.200
Luta Matthias Petter Kraft
LUTA, stockholmsarbete av Matthias Petter Kraft, (instrumentmakare ca 1780, hovinstrumentmakare 1803), signerad med etikett Kraft, Kungl Hof Makare, anno 1796, numrerad 585, längd 96 cm. . Proveniens: Fållans Gård, Trångsund
Varenr: 4787682
DKK 4.691 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 01-10-2017
13:46:00
Se mere
Carpenters. 'The Compact Disc Collection' No. 5967
Carpenters. 'The Compact Disc Collection' No. 5967. Limeted edition, sjældent udbudt samling. Komplet samling inklusiv udklip i sidste lomme.
Varenr: 4754002
DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-10-2017
20:00:00
DKK 450
Fender Stratocaster Squier Series elguitar samt Yamaha forstærker. (2)
Fender Stratocaster Squier Series elguitar, produceret i Korea, ca. 1992, serienummer CN207326. Lakeret krop af lamineret træ, gribebrædt af rosewood. Monteret med tre single coil pickups, tre volumen-/tone-knapper og en fem-vejs-switch. Fremstår med brugsspor, kraftige lugtgener af røg. Hard ...
Varenr: 4788995
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-10-2017
12:12:23
DKK 825
Höfner halvakustisk Jazz Guitar Höfner seks-strenget
Halv-akustisk jazz guitar formentligt fra slutningen af 1960'erne. 23 bånds gribebræt af palisander med perlemors indlægninger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4789049
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2017
20:34:00
DKK 900
Washburn 10SB samt Alesis SH-85 (2)
Washburn 10SB. 125-års jubilæumsmodel samt Alesis SH-85 pickup. Fremstår ubrugt. (2)
Varenr: 4789636
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-10-2017
19:03:00
Harley Benton samt Behringer. Bas og forstærker (2)
Harley Benton bas samt Behringer UltraBass BT108 forstærker. Med to sæt ekstra strenge samt læderrem og kasse. Fremstår ubrugt. Testet og virker. (2)
Varenr: 4789630
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-10-2017
19:58:00
DKK 325
En samling LP plader Rock bestående af 28 stk.
En samling LP plader Rock bestående af Led Zeppelin II, Relics Pink Floyd, Santana Borboletta, Dire Straits Alchemy, Elton John Captan Fantastic, ( med plakat), The Four Tops, Phil Collins Face Value, Elton John From my songbook, Bob Dylan Nashville skyline, Santana Caravanserai, Poul ...
Varenr: 4789560
DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-10-2017
20:59:00
DKK 325