Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Nepalesisk orgel
Nepalesisk orgel. Nepalesisk orgel, ikke vestligt stemt, tonalitet og volumen kan justeres, med blæsebælg. 22,5 x 56 cm. Fremstår med sprækker. Varenr: 3909143 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 31-07-2015 16:28:00 DKK 575
A. Thoma. 4/4 Violinbue, sølvmonteret.
A. Thoma. 4/4 Violinbue, sølvmonteret.. Sølv-monteret tysk 4/4 violinbue af Pernambucotræ med stempel A. Thoma, slut 1800-start 1900-tallet. Buen fremstår i god stand uden revner i stangen el. froschen. Buen er blevet spillet professionelt. Funktionalitet, balance og klang er på godt niveau. Buen vejer 62 gr. Fremstår med ... Varenr: 3851890 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2015 18:03:00 DKK 5.000
Hindsberg klaver.
Hindsberg klaver. . Hindsberg klaver i kabinet af mahogny. Fremstillet hos Hindsberg, København. H. 131 B. 147 D. 67 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3904721 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-07-2015 19:26:00 DKK 300
Samling Beatles  og John Lennon/Yoko Ono samler LP-plader (15)
Samling Beatles og John Lennon/Yoko Ono samler LP-plader (15). Samling Beatles og John Lennon/Yoko Ono samler LP-plader bestående af: Wedding Album incl. 'Two Virgins', 'John & Yoko', kopi vielses-certificate, hæfter og samleboks. Sct. Peppers Lonely Hearts Club Band med påtrykt covermotiv på lp. 'Some Time in New York City', dobbelt LP 'The Beatles ... Varenr: 3915266 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2015 20:41:00 DKK 900
Dragspel, ryskt
Dragspel, ryskt. Dragspel, ryskt, i orginalbox. Ej funktionstestat. Mått: 35x17 cm Varenr: 3921002 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-08-2015 20:01:00 DKK 256
Fina guitar model FAW-905
Fina guitar model FAW-905. Fina guitar model FAW-905 med tilhørende stativ. Varenr: 3920374 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-08-2015 13:41:00 DKK 650
Schallplattensammlung (70)
Schallplattensammlung (70). Plattensammlung. Überwiegend aus dem Klassikbereich. (70) Dieser Artikel wurde zur Verfügung gestellt zugunsten der altonale. Der gesamte Erlös inkl. dem Aufgeld kommt der altonale zugute. Lauritz.com spendet sowohl Verkäufer- als auch Käuferprovision. ... Varenr: 3871446 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-08-2015 20:50:00 DKK 298
Rega Planar 2 Pladespiller
Rega Planar 2 Pladespiller. Rega planar 2. pladespiller, med ukendt pickup, muligvis original Rega Pickup. Fremstår med smuds og ridser samt brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3922151 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2015 16:44:22 DKK 500
Guitarforstærker, Jet City 20
Guitarforstærker, Jet City 20. Guitarforstærker, Jet City 20, designet af Mike Soldano; 20 Watt ren rørforstærker med 3x 12AX7 i Preamp / 2 X; 12Ax7 i Reverb / 2x EL84 i power; 12 tommer Eminence højtaler; rørdrevet reverb; kabinet af krydsfiner på jernstel; medfølgende strømkabel, ca. 2 år gammel. Fremstår med minimale ... Varenr: 3921935 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2015 19:24:00 DKK 825
Yamaha akustisk guitar, model G-255S
Yamaha akustisk guitar, model G-255S . Yamaha akustisk guitar, model G-255S med transportkasse. Fremstår med brugsspor og flere manglende strenge. Varenr: 3919255 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 19:26:00 DKK 500
Samling LP'er og singler (ca. 600)
Samling LP'er og singler (ca. 600) . Samling LP'er og singler; blandede genrer, primært rock og pop; 1960'erne til 1980'erne; ca. 300 LP'er samt ca. 300 singler. Fremstår med alders- og brugsspor; eftersyn tilrådes. (i alt ca. 600) Varenr: 3921746 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2015 19:48:00 DKK 625
Lirekasse af bemalet træ, 1900-tallets første halvdel, renoveringsprojekt
Lirekasse af bemalet træ, 1900-tallets første halvdel, renoveringsprojekt. Lirekasse af bemalet træ, front malet med roser, 1900-tallets første halvdel. H. 55. B. 52. D. 30 cm. Renoveringsprojekt, fremstår desuden med slitage og afskalninger. Laurtiz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3921784 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2015 20:26:00 DKK 1.450
Tysk håndbygget 4/4 violin. Neuer Hornsteiner. Stradivarius model.
Tysk håndbygget 4/4 violin. Neuer Hornsteiner. Stradivarius model.. Tysk håndbygget 4/4 violin. Neuer Hornsteiner. Wittenvald, Bayern 1913. Stradivarius model. Kroppens længde: 35,5 cm. Der medfølger diverse dele samt opbevaringskasse. Varenr: 3905567 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 20:38:00 DKK 1.100
4/4 Sølvmonteret Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ.
4/4 Sølvmonteret Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ. . 4/4 Sølvmonteret Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ med indlagt perlemor. Slut 1800-start 1900-tallet. Buen fremstår i god stand uden revner i stangen el. froschen. Funktionalitet, balance og klang er på godt niveau. Buen vejer ca. 59 gram Varenr: 3922067 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 20:40:00 DKK 750
4/4 Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ.
4/4 Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ. . 4/4 Violinbue. Stemplet E. Hermann. Pernambucotræ med indlagt perlemor. Slut 1800-start 1900-tallet. Buen fremstår i god stand uden revner i stangen el. froschen. Funktionalitet, balance og klang er på godt niveau. Buen vejer ca. 56 gram. Varenr: 3922068 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 20:49:00 DKK 375
Komplet trommesæt med forstærker (9)
Komplet trommesæt med forstærker (9). Komplet trommesæt (forskellige fabrikater) med guitarforstærker, bestående af div. trommer, tre bækkener, taburet, fodpedal samt Skytronic guitarforstærker. Kraftige brugsspor, ingen trommestikker. Varenr: 3920746 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2015 15:30:07 DKK 1.050
Yamaha Keyboard, Portable Grand NP-30
Yamaha Keyboard, Portable Grand NP-30 . Yamaha Keyboard, Portable Grand NP-30 L. 124, D. 26 cm. Pedal, kabler og stativ medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3922245 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 17:47:00 DKK 650
Ottavianelli. Harmonika, Model Junior III
Ottavianelli. Harmonika, Model Junior III. Ottavianelli. Harmonika, Model Junior III. Cordura/Fuselli transporttaske medfølger. Harmonika med minimale brugsspor. Varenr: 3880245 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2015 19:22:00 DKK 6.000
Hohner. Harmonika, model Corso.
Hohner. Harmonika, model Corso.. Hohner. Harmonika, model Corso. Transporttaske medfølger. Fremstår med mindre brugsspor. Varenr: 3921575 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2015 19:25:00 DKK 325
Crafter westernguitar med indbygget pickupsystem og equlizer.Inklusiv Stand og forstærker Randall RG15RXM.
Crafter westernguitar med indbygget pickupsystem og equlizer.Inklusiv Stand og forstærker Randall RG15RXM. . Crafter westernguitar, model GAE21/N,med granddæk og perlemorsindlægninger. Indbygget pickupsystem og equlizer. Serienr. 04055248. Fremstår med minimale brugsspor. Gigback medfølger. Inklusiv Stand og forstærker Randall RG15RXM. Varenr: 3923733 DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-08-2015 14:19:02 DKK 1.250
Excelsior Accordiana harmonika
Excelsior Accordiana harmonika. Excelsior Accordiana harmonika. Transportkasse medfølger. Brugsspor. Varenr: 3922602 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2015 18:10:00 DKK 300
Crucianelli. Elektrisk harmonika
Crucianelli. Elektrisk harmonika. Crucianelli. Elektrisk harmonika. Transportkasse medfølger. Fremstår med brugsspor samt en manglende knap. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3922597 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-08-2015 18:25:00 DKK 300
Samling LP'er ca.375 stk. Pop, rock og klassisk
Samling LP'er ca.375 stk. Pop, rock og klassisk. Samling LP'er ca.375 stk. Blandede titler pop, rock og klassisk. Blandet stand. Varenr: 3922617 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2015 20:23:00 DKK 475
Höfner model 500/1 violin Bas
Höfner model 500/1 violin Bas. Höfner model 500/1 'violin' bas guitar. Antagelig ca 1968 med 512 blade pick-up'er. Fremstår med patina og brugsspor, rustprikker på kromdele, men ingen svindrevner, etc. Nogen istandsættelse må dog påregnes. Varenr: 3923747 DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 05-08-2015 20:30:57 DKK 4.500
Grammofon, 1900-talets första del
Grammofon, 1900-talets första del. Grammofon, 1900-talets första del. Resegrammofon. Märkt Odeon. Fungerar enligt uppgift, Lauritz.com garanterar dock ej dess funktion. Varenr: 3906932 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-08-2015 13:12:32 DKK 236
Violin med stråke, Stradivariuskopia, 18/1900-tal (2)
Violin med stråke, Stradivariuskopia, 18/1900-tal (2). Violin med stråke, 4/4, Stradivariuskopia, 18/1900-tal. Lock i gran. Märkt med etikett Antonius Stradiuarius Cremonensis Faciebat Anno 17 AS. Längd 59 cm. Senare stråke, längd 72,5 cm. Slitage. Renoverad. (2) Varenr: 3924346 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 06-08-2015 15:33:24 DKK 256
Tysk 4/4 violin, 1900-tallets begyndelse
Tysk 4/4 violin, 1900-tallets begyndelse. Tysk 4/4 violin, 1900-tallets begyndelse. Indvendigt med reparationnote fra H. Olsen, Nyborg 1921. Fremstår med senere lakering. Bue og transportkasse medfølger. Varenr: 3924140 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2015 18:25:00 DKK 300
Tysk 3/4 violin, Stadivarius kopi
Tysk 3/4 violin, Stadivarius kopi. Tysk 3/4 violin, indvendigt label med pårskriften 'Kopi of Antonio Stradivarius 17xx. Bue uden hår samt transportkasse medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3924149 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2015 18:25:00 DKK 300
Klavier/Piano Cable
Klavier/Piano Cable . Klavier/Piano der FIrma Cable, 2 Pedale, rückseitige Tragegriffe, vorderseitige Standbeine auf Rollen, mit entsprechendem Klavierhocker, Notenständer abnehmbar, bestoßen, allgemeine starke Gebrauchsspuren, bestoßen, zerkratzt. 4 Tasten vorne bestoßen. H. 92cm, B. 147cm, T. 61,5cm. Varenr: 3863189 DKK 2.984 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-08-2015 19:00:00 DKK 298
Tysk violin, 1800-tallets midte
Tysk violin, 1800-tallets midte. Tysk violin,indvendigt reparaturnote fra Pauli Merling 1929. Antageligt 1800-tallets midte. Bue og transporttaske medfølger. Varenr: 3923335 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-08-2015 19:00:00 DKK 300
 1 2  >>