Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Höfner guitar samt højttaler, antageligt Vox, 1960'erne. (2)
Höfner guitar samt højttaler, antageligt Vox, 1960'erne. (2) . højttaler, antageligt Vox, monteret med to x 15t G15C Celestian enheder. H. 112, B. 54, D. 36 cm. 1960'erne. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Hertil en Höfner akustisk jazz-guitar 1950'erne. Aldersrelateret slitage. Guitar med en manglende stemmeskrue. (2) Varenr: 4557191 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-03-2017 19:12:00 DKK 2.300
Fender western akustisk guitar
Fender western akustisk guitar. Fender Western seksstrenget akustisk guitar, model DG-16. L. 105 cm. Soft bag instrumenttaske medfølger. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4600296 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 24-03-2017 19:44:00 DKK 825
Casio. El-klaver model Privia PX-110
Casio. El-klaver model Privia PX-110 . Casio. El-klaver model Privia PX-110, fuldt klaviatur med vægtede tangenter. Strømforsyning og sustain pedal medfølger. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4600207 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-03-2017 19:45:00 DKK 975
Trommesæt DDRUM 4 SE
Trommesæt DDRUM 4 SE. DDRUM, Yamaha og Gibraltar. Komplet digitalt DDRUM 4 SE trommesæt med 8 enheder, Gibraltar stativer og stol, Yamaha trommepedaler, Yamaha 6 kanalers PA-anlæg inkl. højttalere på stativ. 10 stk XLR-/Jackkabler, mikrofon med stativ samt hovedtelefoner og DVD medfølger. Fremstår med alm. ... Varenr: 4474302 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-03-2017 20:00:05 DKK 6.400
Dixon Super Deluxe altsaxofon
Dixon Super Deluxe altsaxofon. Dixon Super Deluxe altsaxofon, produceret i Taiwan, serienummer A2056014, med højt f#, to Yamaha-mundstykker, det ene mærket 5C. Læderrem og renseklud medfølger. Brugsspor, mindre anløb, bule efter slag på hovedrør. Varenr: 4594428 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 20:05:00 DKK 1.500
Kopi efter Stradivarius, 4/4 violin
Kopi efter Stradivarius, 4/4 violin. Kopi efter Stradivarius, 4/4 violin med dæk af gran og fingerbræt og strengeholder af mørkt, eksotisk træ, kroppens længde 355 mm. Indvendigt med mærkat: 'Antonius Stradivarius cremonensis - Faciebat Anno 1711' og mærket 'Concert Violin' på bagsiden af hovedet. To umærkede buer og instrumentkasse... Varenr: 4588605 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-03-2017 20:59:00 DKK 500
CD samling, blandet metal genre (ca. 400)
CD samling, blandet metal genre (ca. 400). CD samling, bestående af de største bands inden for diverse metal genrer, Heavy Metal, Deathmetal, Black Metal, Thrash, Hardrock, Hardcore, Metalcore mfl. En del af udgivelserne er fra danmarks første Metallabel, Progress Red Label/ Diehard Music. Enkelte er signerede af kunstner samt enkelte er ... Varenr: 4600364 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-03-2017 19:30:00 DKK 1.750
Samling Lp´er (ca. 250)
Samling Lp´er (ca. 250). Samling Lp´er. Blandet titler, Rock, Pop, Dansk 80´er. Fremstår i blandet stand. (ca. 250) Varenr: 4604487 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-03-2017 19:03:00 DKK 575
Gibson Les Paul. Custom LPR6 Goldtop 56, Reissued
Gibson Les Paul. Custom LPR6 Goldtop 56, Reissued . Gibson Les Paul Custom LPR6 Goldtop 56. Reissued. P90 Soapbar pickupper. Serienr. 67121. Original Gibson guitarkasse samt diverse certifikater m.m medfølger. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4599086 DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2017 20:00:00 DKK 9.600
Fender Precision vintage bassguitar,'  årg. 1974
Fender Precision vintage bassguitar,' årg. 1974. Fender Precision vintage basguitar. Rosentræs gribebrædt, ahorn hals, krop af asketræ. Kroppen er senere afslebet og uproff. lakeret. Originale pickupper. Serienummer på dækplade 511112 samt med fenderlogoet F. Monteret med uoriginalt slagbrædt af messing. Originalt slagbrædt medfølger. Årg. ... Varenr: 4596648 DKK 13.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-03-2017 20:30:00 DKK 8.200
Samling CD'er (ca. 1000 stk.)
Samling CD'er (ca. 1000 stk.). Samling CD'er, blandet dansk og udenlandsk rock, pop mv. Ca. 1000 forskellige. Varenr: 4606243 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2017 14:49:32 DKK 600
Karaokeanlæg
Karaokeanlæg. Karaokeanlæg systemanlæg med diverse tilbehør. Brugsspor, lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4603525 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2017 15:37:00 DKK 300
Klaverbænk
Klaverbænk. Sortlakeret klaverbænk med stribet brokade betræk. H 49 cm. L 88 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor. Betrækket slidt med enkelte huller. Varenr: 4589555 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2017 18:13:00 DKK 300
klaver - pianette Andreas Christensen 1900'tallets midte med klaverstol (2)
klaver - pianette Andreas Christensen 1900'tallets midte med klaverstol (2). klaver - pianette Andreas Christensen 1900'tallets midte med klaverstol. H 92 cm, B 130 cm., D 51 cm. (2) Varenr: 4604100 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-03-2017 19:48:00 DKK 300
El-bas. Höfner 500/1B
El-bas. Höfner 500/1B. Vintage bas. Höfner Violin-bas model 500/1B fra ca 1968-70. Model med bas booster; forandret til venstrehåndsmodel. fremstår med aldersspor på finish. Fungerende ved indlevering; (batteri er dog udtaget, da det aflader i løbet af ca. 6 timer). Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten af ... Varenr: 4606047 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-03-2017 20:00:00 DKK 8.000
Ernst Heinrich Roth. Violin, 1976
Ernst Heinrich Roth. Violin, 1976. Ernst Heinrich Roth. Violin, delt flammet bund, indvendigt label med påskriften: 'Ernst Heinrich Roth, Bubenreuth / Erlangen Anno 1976'. Endvidere brændestemplet nr. 'B6 0491'. Kropsmensur 35,7 cm, dæksmensur 19,5 cm, halsmensur 13,3 cm. Enkelte mindre mærker, dæk med krakelering i lak. ... Varenr: 4567907 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2017 20:10:00 DKK 6.000
C. F. Martin & Co. Vintage akustisk western guitar, model D-35S med lifetime warranty / livstidsgaranti
C. F. Martin & Co. Vintage akustisk western guitar, model D-35S med lifetime warranty / livstidsgaranti. C. F. Martin & Co. Vintage akustisk western guitar, model D-35S med dæk af gran, krop og three-piece bagstykke af rosentræ, hals af mahogni, gennembrudt klassisk 'slotted headstock' med fineret overdel af rosentræ, gribebræt af ibenholt. Monteret med Grover stemmeskruer. Fremstillet hos C. F. ... Varenr: 4589338 DKK 40.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-03-2017 20:45:00 DKK 18.000
Peace. Trommesæt
Peace. Trommesæt . Peace. Trommesæt bestående af . Stortromme, 2 tammer, gulvtam på ben, snaredrum uden stativ, highhatstativ med bækner, bækken på stativ. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4606718 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2017 12:00:09 DKK 300
Ballone Burini, Italiensk tangentharmonika
Ballone Burini, Italiensk tangentharmonika. Ballone Burini, Italiensk tangentharmonika. Virker efter test. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4593557 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 28-03-2017 12:35:48 DKK 3.500
Samling lpér. bla Elvis box
Samling lpér. bla Elvis box. Samling lpér. bla Elvis box. Pladerne er fra 60-70 og 80 erne, der er 610 LP og 180 singler. Fordelt på mange andre kunstnere. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4601852 DKK 3.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2017 13:59:00 DKK 3.800
Champion, Trommesæt
Champion, Trommesæt. Champion, Trommesæt, stortromme, to toms en gulvtom samt Tama lilletromme. diverse hardware samt bækner medfølger. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4603999 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2017 16:51:33 DKK 350
Rauner tangentharmonika, Hohner mundharmonika og xylofoner  (3)
Rauner tangentharmonika, Hohner mundharmonika og xylofoner (3). Rauner tangentharmonika børnemodel. Fremstår med enkelte defekter og mangler H 40 cm B 38 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Mundharmonika Hohner Crometta 10 i original plast etui med aldersvarende brugsspor og to legetøjs xylofoner i original æske alle fra 1960'erne. (3) Varenr: 4606187 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-03-2017 18:53:00 DKK 300
Citar og violiner med kasse (3)
Citar og violiner med kasse (3). Citar med sort kasse af træ prydet med blomsterbemaling (en streng mangler) samt to violiner med tre buer samt to transportkasser. Fremstår med brugsslitage. (3) Varenr: 4606675 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 28-03-2017 18:55:00 DKK 300
Jagthorn, messing (3)
Jagthorn, messing (3). Jagthorn af messing - "Fürst-Pless", "B&S" m.v. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4606665 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-03-2017 18:56:00 DKK 475
Polyphon rejsegrammofon
Polyphon rejsegrammofon. Polyphon rejsegrammofon. 1900-tallets begyndelse. H.16 x 29 x 37 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Virker ifølge rekvirent men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4606930 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-03-2017 18:57:00 DKK 350
Violiner til renovering (2)
Violiner til renovering (2). Violiner til renovering uden label, L. 59 cm. (2) Varenr: 4602765 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-03-2017 19:31:00 DKK 300
Stentor samt Skylark. To violiner samt en børneviolin (3)
Stentor samt Skylark. To violiner samt en børneviolin (3). To Stentor violiner samt en Kinesisk Skylark børneviolin. Hertil tre transportkasser samt en børnebue uden navn. Den ene Stentor violin repareret med forkert hvid lim. (3) Varenr: 4600698 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2017 19:46:00 DKK 300
Samling musikinstrumenter - citar og messingblæsere (3)
Samling musikinstrumenter - citar og messingblæsere (3). Samling musikinstrumenter: Citar af sort træ prydet med blomsterbemaling, medfølges af opbevaringskuffert. Messing tuba af mærket V. E. Gerveny med tilhørende kuffert og messing trombone, medfølges af kuffert. Blæseinstrumenter fremstår med brugsspor i form af buler o.lign. Kufferter fremstår med... Varenr: 4606797 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-03-2017 19:58:00 DKK 300
Trommesæt, Tama, Imperialstar, sort (16)
Trommesæt, Tama, Imperialstar, sort (16). Trommesæt, Tama, Imperialstar, sortlakeret, skallen er betrukket med Tama skind, bestående af: 1 stortromme 22 tommer, 2 gulv tom-toms hver på tre ben, 2 rack toms med holder til stortrommen, 1 lilletromme, 1 Meinl MCS 20 tommers ridebækken, 1 Meinl MCS 16 tommers crashbækken, 1 Meinl MCS 14 ... Varenr: 4606617 DKK 3.718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-03-2017 20:16:00 DKK 1.859
J. Ch. Detmering m.fl. To violiner (2)
J. Ch. Detmering m.fl. To violiner (2). J. Ch. Detmering, violin med delt bund, indvendigt label med på skriften: J. Ch. Detmering fecit Hamburg 1914, herunder et halvt dækket Stradivarius label. Bundmensur 36 cm, dækmensur 19,7 cm, halsmensur 13,3 cm. Hertil violin med delt bund, bygget af amatørbygger J. Riiskjær Jensen, indvendigt ... Varenr: 4596698 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2017 20:44:00 DKK 300
 1 2  >>