Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling LP´er, bl.a. Beatles og Elvis Presley (17)
Samling LP´er, bl.a. Beatles og Elvis Presley (17). Samling LP'er, bestående af Beatles, Elvis Presley, John Lennon & Yoko Ono samt Paul McCartney. Flere produceret i England. Fremstår med brugsspor. (17) Varenr: 4264137 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 30-05-2016 19:03:00 DKK 875
Saxofon C.G. Conn, USA
Saxofon C.G. Conn, USA. C. G. Conn. Saxofon, model nr. 539085. Fremstår med brugsspor, ridser og mindre buler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4278025 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2016 14:33:00 DKK 1.450
Wilhelm Schimmel Pianofortefabrik Braunschweig, piano.
Wilhelm Schimmel Pianofortefabrik Braunschweig, piano.. Wilhelm Schimmel Pianofortefabrik Braunschweig, piano. 1900-talets mitt / andra hälft. Brickmärkt med nummer 54433. Fast monterad belysning medföljer. Höjd 99 cm, bredd 135 cm, djup 50 cm. Märken samt fanérskador, högra pedalen behöver ny "kopplingshylsa" mellan pedal och stång för att fungera. ... Varenr: 4278613 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31-05-2016 15:33:00 DKK 262
Bozo Padunavac / K. Yairi. Klassisk guitar model 3-B
Bozo Padunavac / K. Yairi. Klassisk guitar model 3-B . Bozo Padunavac / K. Yairi. Klassisk guitar med dæk af sitka-gran, krop, bagklæde og gribebræt af rosentræ, hals af mahogni. Guitarpose medfølger. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker. Dæk med revne i bund, krop med revne bagpå. Guitarbyggeren Bozo Padunavac er opvokset i Serbien. Han ... Varenr: 4285313 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-05-2016 19:10:00 DKK 1.200
Hardangerfele
Hardangerfele. Hardangerfele, gribebrædt indlagt med perlemor, top udskåret af træ i form af løvehoved. Fremstillet af Leif Håkedal på Birkeland, Hardanger 1992. L. 60 cm. Fremstår med lette brugsspor, let krakeleringer i lak. Varenr: 4284140 DKK 15.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-05-2016 20:15:00 DKK 10.000
Hägström. Knapharmonika, Constella
Hägström. Knapharmonika, Constella . Hägström. Knapharmonika, Constella. Blåmarmoreret kasse. Kuffert medfølger. Lauritz.com indestår ikke for fumktionaliteten. Varenr: 4254034 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-05-2016 20:28:00 DKK 325
Polyphon med 62 polyphonmetalplader, 1800-tallet (63)
Polyphon med 62 polyphonmetalplader, 1800-tallet (63). Polyphon, 1800-tallet. Kasseformet urkasse af træ, opklappeligt. Grafik / tryk på indersiden af låget, med musicerende engle; 62 polyphonplader af metalplade, med forskellige melodier, påskrift med melodititel og mærkning 'Marque de Fabrique', Leipzig. Ø 28 cm. Mål polyphon: H.- 19 x L.- 34 x B.-... Varenr: 4275089 DKK 7.090 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2016 20:30:00 DKK 3.358
Halvakustisk westernguitar af mærket Furch samt Hughes & Kettler forstærker. (2)
Halvakustisk westernguitar af mærket Furch samt Hughes & Kettler forstærker. (2). Halvakustisk westernguitar af mærket Furch, type JV-63, nr. 8580, dekoreret med indlægninger af perlemor og ben, pickup mrk. Fishman. Håndbygget i Tjekkiet. I transportkasse fra Stagg. Fremstår med lettere brugsmærker, kassen lidt skæv, så ikke alle hægter kan lukkes samt Hughes & Kettler ... Varenr: 4283636 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-05-2016 20:38:00 DKK 6.000
Saxofon, Conn
Saxofon, Conn. C. G. Conn. Saxofon, model nr. N128603. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4278029 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-06-2016 14:03:00 DKK 1.300
Stativ och notställ (5)
Stativ och notställ (5). Stativ och notställ, stativ delvis för mikrofon. Kromad och ställvis bemålad metall. Enstaka slitage, bruksspår. Varenr: 4286048 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 01-06-2016 15:46:19 DKK 262
Samling LP´er. Klassisk musik (ca. 200)
Samling LP´er. Klassisk musik (ca. 200). Samling LP. Overvejende tysk klassisk musik, flere samlingsudgaver med flere plader i et omslag (collectors item) bl.a. Tristan und Isolde, Beethoven, forskellige operaer. Fremstår i fin stand (ca. 200) Varenr: 4283781 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-06-2016 17:41:00 DKK 475
Hohner harmonika, model Riviera
Hohner harmonika, model Riviera. Hohner harmonika Hohner harmonika, model Riviera. Kuffert medfølger. Varenr: 4284466 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-06-2016 20:08:00 DKK 300
Bergqvist & Nilsson. Flygel
Bergqvist & Nilsson. Flygel. Bergqvist & Nilsson. Flygel med sort pianolak, på tre ben og hjul af messing. H. 98 L. 165 B. 145 cm. Fremstår med ridser og mærker. Skammel medfølger.Rep.af stemmenagler/dyvler skal påregnes ved stemning ( glider ved opstemning). Køber skal påregne selv at stå for håndtering ved afhentning. OBS!... Varenr: 4287352 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-06-2016 13:15:00 DKK 325
Samling musikinstrumenter og stativer
Samling musikinstrumenter og stativer. Samling musikinstrumenter bestående af overvejende diverse små percussion-instrumenter samt stativer bl.a. til guitarer. Fremstår ubrugte, nogle dele indpakkede, håndteringsmærker. Varenr: 4285625 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-06-2016 14:17:00 DKK 600
Reisegrammophon Bertona
Reisegrammophon Bertona. Reise-Grammophon Bertona, schwarzer Koffer, im Deckel Aufbewahrungsfach für mehrere Platten, Kurbel und 8 Ersatznadeln vorhanden. Drehgeschwindigkeit einstellbar. H. 17 x 40 x 28 cm. Gebrauchsspuren, Karten mit Berieb. Rostbefall. Varenr: 4279034 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-06-2016 17:12:55 DKK 336
Xylofon slagtøjsinstrument i trækasse
Xylofon slagtøjsinstrument i trækasse. Xylofon slagtøjsinstrument der består at et varierende antal aluminiumsstave anbragt i en række. Halve toner medfølger i løs vægt. Medfølgende original kasse. Aldersrelateret brugsspor. Kasse: L. 45 x24x7 cm. Varenr: 4285439 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-06-2016 17:30:11 DKK 400
Trattgrammofon, 1900-talets tidigare del
Trattgrammofon, 1900-talets tidigare del. Trattgrammofon, 1900-talets tidigare del. Kabinett i trä och metall samt tratt i metall. Ca 90 st stenkakor medföljer. Trattens längd ca 62 cm. Kabinett: 40 x 40 cm. Bruksspår, patina. Varenr: 4286848 DKK 1.208 SE, Örebro, Aspholmen 02-06-2016 17:33:00 DKK 282
Maxtour By French-English. Lille trompet.
Maxtour By French-English. Lille trompet. . Maxtour By French-English. Lille trompet i messing. L. 22 cm. Fremstår med bule. Opbevaringsæske medfølger. Varenr: 4288995 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-06-2016 20:09:00 DKK 350
Peavey Generation EXP elguitar  med tilhørende flightcase og Stagg 20 BA forstærker (2)
Peavey Generation EXP elguitar med tilhørende flightcase og Stagg 20 BA forstærker (2). Peavey Generation EXP elguitar med tilhørende flightcase og Stagg 20 BA forstærker. Forstærkeren er fra 2007. Fremstår med mindre brugsspor. (2) Varenr: 4281316 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-06-2016 20:26:00 DKK 825
Grammofonplader + Aiwa LX 50  grammofon (ca. 200)
Grammofonplader + Aiwa LX 50 grammofon (ca. 200). Samling vinylplader bestående af pop og rock, James Last, The Beat, Lis Sørensen, opsamlinger med flere. Brugsslitage må påregnes, flere bærer præg af fugt. / Aiwa fuldautomatisk pladespiller med tangentialarm, model LX-50. Fremstår med brugsspor, ridser på låg. Fejl og mangler kan forekomme. ... Varenr: 4286824 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-06-2016 21:08:00 DKK 350
Hopf violin
Hopf violin. Hopf violin, brandmærket Hopf på bagsiden. 1800-tallet. L. 61 cm. 2 violinbuer af den ene mærket C. A. Hyuer og kasse medfølger. Fremstår med revner ved korpus. Violinen fremstår med brugsslitage, ridser og mærker. Varenr: 4286828 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 10:23:00 DKK 375
Dragspel, Curtini Grand, Italien
Dragspel, Curtini Grand, Italien. Dragspel, Curtini Grand, Italien. Knappdragspel. Märkt Curtini Grand, Voci a mano, Made in Italy. Mått 46 x 43 x 20 cm. Väska samt extra axelrem medföljer. Slitage. Lös knapp till register (Oboe). 2 st knappar saknas. Varenr: 4288593 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 03-06-2016 11:28:31 DKK 242
Marshall Valvestate forstærker samt Aria Diamond Strat guitar
Marshall Valvestate forstærker samt Aria Diamond Strat guitar. Marshall Valvestate forstærker samt Aria Diamond Strat guitar. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4287312 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-06-2016 11:36:21 DKK 425
Hagström guitar samt Vox comboforstærker (2)
Hagström guitar samt Vox comboforstærker (2). Hagström el-guitar samt Vox comboforstærker. Guitar senere malet, dette ikke professionelt. Guitar fremstår umiddelbart ikke spilbar med brugsspor og mangle. Vox Combo fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 4287295 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-06-2016 11:50:00 DKK 1.100
Höfner. Akustisk guitar. Model 54.
Höfner. Akustisk guitar. Model 54. . Höfner. Akustisk guitar. Model 54. Ca. 1958. Fremstår med brugsspor samt lille skade på side. Varenr: 4289346 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 17:29:55 DKK 500
Otte-strenget Mandolin banjo
Otte-strenget Mandolin banjo. Otte-strenget Mandolin Banjo mrk. Dallas med tilhørende kuffert. L. 65 cm. Ant. Engelsk. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4285581 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-06-2016 18:45:00 DKK 350
Elektronische Orgel / Heimorgel Yamaha Electone B75 N mit Hockbank (2)
Elektronische Orgel / Heimorgel Yamaha Electone B75 N mit Hockbank (2). Elektronische Orgel / Heimorgel mit Hocker, Yamaha Electone B75 N, guter Erhaltungszustand, Rückseitig mit Originaletikett, mit geringen Kantenstauchungen und Gebrauchsspuren. (2) Varenr: 4277262 DKK 2.090 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-06-2016 19:06:00 DKK 1.493
Elvis Presley Grammofonplader (85)
Elvis Presley Grammofonplader (85). Samling lp'er og singler med Elvis Presley. Indeholder blandt andet: Moody Blue, AFL1-2428, blå vinyl / A Canadian Tribute, KKL1-7065 guld vinyl / A Legendary Performer, CPL1-3078, picture disc / Elvis 40 greatest, PL 42691, pink vinyl / 50,000,000 Elvis Fans Can't Be Wrong, RCA LSP-2075(e) USA /... Varenr: 4287500 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-06-2016 19:07:00 DKK 775
Effektpedaler, loopstation og mixer (6)
Effektpedaler, loopstation og mixer (6). Effektpedaler, loopstation og mixer. Boss RC 30 stereo loop station med to tracks, strømforsyning, velcro på bagsiden. Boss FS-5U momentary footswitch til bl.a. RC 300 kontrol. TC Hall of Fame mini reverb med toneprint, velcro. Boss GE-7 Equalizer, m. velcro. Behringer US600 pitch shifter. ... Varenr: 4287720 DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 19:14:00 DKK 1.150
Elbas Aria Pro CTB
Elbas Aria Pro CTB. Elbas Aria Pro CTB, turkos utförande med hals i ädelträ. Längd 115 cm. Bruksslitage. Varenr: 4275732 DKK 2.013 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-06-2016 20:15:00 DKK 1.208
 1 2  >>