Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
ProNatura / Epiphone, akustisk guitar, spansk guitar (2)
ProNatura / Epiphone, akustisk guitar, spansk guitar (2). ProNatura Silver Series Solid Top Model Maple 4/4 & Epiphone DR-100/N III22314922, akustisk samt spansk guitar. L. 98 & 106 cm. Den ene med gigbar. Stregene på den spanske er til en akustisk. Få brugsspor. (2) Varenr: 3379571 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 11:33:00 DKK 825
Harmonika. Bugari Armando Champion Cassotto, 470/CHC (2)
Harmonika. Bugari Armando Champion Cassotto, 470/CHC (2). Knapharmonika. Bugari Armando, model Champion Cassotto model 470/CHC. Sort kabinet. Tilhørende transportkasse. Mappe med diverse noder medfølger. Fremstår med mindre brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3380626 DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-04-2014 19:07:00 DKK 3.800
Guitarforstærker 250 Watt
Guitarforstærker 250 Watt. Guitar combo forstærker, model 250 GAR 212, 250 Watt med to stk. 12 tommers højtalere, to kanaler: Clean og Dirty, samt trebånds EQ bass/middle/treble og rumklang, frontgitter af metal, håndtag samt fire hjul. Vægt: 42 kg. Pakkevægt: 47 kg. Pakkemål: 75 x 84 x 41 cm. Modelfotos.Nyproducerede ... Varenr: 3239747

DKK 3.250 DK, Vejle, Dandyvej 21-04-2014 20:13:00 DKK 1.350
Violin N. Nilsson, Malmö 1916
Violin N. Nilsson, Malmö 1916. Violin N. Nilsson, (1842-1929) Malmö 1916. Längd: 60 cm. Renoveringsbehov. Varenr: 3332330 DKK 12.280 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 20:23:00 DKK 4.093
Elguitar, Bryan Watts, T-style, gold.
Elguitar, Bryan Watts, T-style, gold.. Elektrisk guitar i gold finish. Soft case samt stativ medfølger. Leveres med 2 års garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen ... Varenr: 3328153

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 20:45:00 DKK 725
Bongotrommer (5)
Bongotrommer (5). 20 x 47 x 26 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3381355

DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 11:51:00 DKK 875
Samling vinylskivor, LP och singlar, 1960/70-tal ca. 85 st
Samling vinylskivor, LP och singlar, 1960/70-tal ca. 85 st. Samling vinylskivor, LP och singlar, 1960/70-tal ca. 85 st. Till störtsta delen pop och rock. Bl.a The Doors, Neil Young, The Animals, Rolling Stones, John Mayall, Jethro Tull m.fl. Se bilder för fler titlar. Till största delen 1960/70-tal. Lauritz.com kan inte garantera spelbarheten eller att ... Varenr: 3362103 DKK 982 SE, Örebro, Aspholmen 22-04-2014 14:32:00 DKK 594
Taffel, pyramidmahogny, 1800-tal
Taffel, pyramidmahogny, 1800-tal. Taffel, pyramidmahogny, 1800-tal. Fanerad med mahogny och pyramidmahogny. Svarvade ben. Höjd 89 cm, bredd 184 cm, djup 79 cm. Smärre faner- samt lackskador. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3382094 DKK 2.047 SE, Örebro, Aspholmen 22-04-2014 15:21:00 DKK 246
K. Yairi. Guitar, halvakustisk, model DY87TB
K. Yairi. Guitar, halvakustisk, model DY87TB. K. Yairi. Guitar, halvakustisk i hardbox, model DY87TB, 1990. Hardbox med brugsslitage. Varenr: 3362817 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-04-2014 16:27:00 DKK 1.250
Samling LP-plader, dansk pop/rock
Samling LP-plader, dansk pop/rock. Samling LP-plader, dansk pop/rock. Alm. variabel brugsstand. Varenr: 3382267 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2014 16:31:00 DKK 325
Kiso Suzuki, børneviolin
Kiso Suzuki, børneviolin. Kiso Suzuki, børne violin i kasse samt medfølgende undervisnings CD. L. 43 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3375759 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 17:43:00 DKK 325
Violin, 1900-tal
Violin, 1900-tal. Violin, märkt Sandro Cavazza, Ravenna 1940. Troligen tillverkad senare. Fodral och stråke medföljer. Längd: 35,7 cm (kroppen). Varenr: 3352323 DKK 2.456 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-04-2014 18:36:00 DKK 860
Dragspel / Durspel, Freidrich Gessner, Magdeburg, modell 'Italiano', sent 1800-tal.
Dragspel / Durspel, Freidrich Gessner, Magdeburg, modell 'Italiano', sent 1800-tal.. Dragspel / Durspel, Freidrich Gessner, Magdeburg, modell 'Italiano', sent 1800-tal. Tvåradigt, knappar i pärlemor. Märkt: Fr. Gessner, Magdeburg, Schutz-marke, Trade-mark. L 32 D 14 H 26. Kraftigt slitage, dekordelar kan saknas. Lauritz.com garanterar ej dess funktion. Varenr: 3370518 DKK 655 SE, Norrköping, Finspångsv. 22-04-2014 19:40:00 DKK 246
Cello, 1900-talets andra hälft
Cello, 1900-talets andra hälft. Cello, märkt Claudio Gambertini, Trieste 1970, Troligen tillverkad senare. Violinformad. 4/4. Längd: 122 cm. Varenr: 3352322 DKK 8.187 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-04-2014 20:32:00 DKK 3.848
Elguitar, Jack & Danny, ST-style, rød.
Elguitar, Jack & Danny, ST-style, rød.. Elektrisk guitar i rød af mærket J&D. Soft case samt stativ medfølger. Leveres med 2 år garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3328157

DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2014 20:45:00 DKK 350
Hornung og Møller flygel
Hornung og Møller flygel . Hornung & Møller. Flygel af sortlakeret træ med drejede ben med sko af messing. 150 x 146 cm. Fremstår med brugpræg. Vægt ca . 250 kg. Varenr: 3374063 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-04-2014 20:56:00 DKK 1.200
Hornung & Møller pianette, nøddetræ
Hornung & Møller pianette, nøddetræ. Hornung & Møller pianette i kasse af valnøddetræ. H. 87 cm L. 136 cm D. 51 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3378016 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-04-2014 14:27:00 DKK 650
Gammel Phillips radio, B&O højtaler, Garrard del til gramofon m.m. (5)
Gammel Phillips radio, B&O højtaler, Garrard del til gramofon m.m. (5). Gammel Phillips radio 1904, i kasse af antagelig bakelit, B&O højtaler, Type DT nr. 1629, Garrard del til gramofon m.m., samt Polyphon lakplade. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (5) Varenr: 3371964 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 23-04-2014 18:27:00 DKK 325
Violin av okänd violinmakare.
Violin av okänd violinmakare. . Violin av okänd violinmakare. Längd 61 cm. Spricka i lock, renoveringsbehov. Varenr: 3383820 DKK 819 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-04-2014 19:02:00 DKK 287
A. Guerrini & Sons. Harmonika
A. Guerrini & Sons. Harmonika . A. Guerrini & Sons. Harmonika, instrumentkasse medfølger. Fremstår med ridser og irret. Varenr: 3379504 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2014 20:14:00 DKK 625
Harmonikaer, Frontalini og Hagstrom (2)
Harmonikaer, Frontalini og Hagstrom (2). To tangent harmonikaer, Frontalini samt Marina, Hagstrom. Kasser medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3379514 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2014 20:17:00 DKK 525
Elguitar, Bryan Watts, ST-style, blå.
Elguitar, Bryan Watts, ST-style, blå.. Elektrisk guitar i blå flametop finish. Hard case samt stativ medfølger. Leveres med 2 års garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3328158

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-04-2014 20:45:00 DKK 325
Bratsch med bue og transportkuffert
Bratsch med bue og transportkuffert. Bratsch, 15". Ryglængde 38 cm. Samlet længde 64 cm. 1900-tallets midte. Medfølgende 6-kantet bue. L. 75 cm. Medfølgende transportkuffert (L. 86 cm.), harpiks, dustbag og stemmefløjte. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3374092 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 24-04-2014 15:33:00 DKK 1.650
Levin, luta, 1900-talets mitt
Levin, luta, 1900-talets mitt. Levin, luta, 1900-talets mitt. Lock i gran. 12 st strängar. Akustikhål med genombruten dekor. Längd 110 cm. Varenr: 3384954 DKK 2.047 SE, Örebro, Aspholmen 24-04-2014 17:37:00 DKK 327
Samling Lp-skivor och singlar. 1960-70-80-tal (11)
Samling Lp-skivor och singlar. 1960-70-80-tal (11). Samling Lp-skivor och singlar. 1960-70-80-tal. Pop, rock, blues, jazz och soul. Varierande skick. Sammanlagt ca 1000st. Varenr: 3375623 DKK 2.047 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-04-2014 17:49:00 DKK 368
Hornung & Møller. Art deco flygel af padouk, 1934
Hornung & Møller. Art deco flygel af padouk, 1934. Hornung & Møller. Art deco flygel af stribet padouk (eller mahogni) på seks firsidede ben med bronzehjul. Indstemplet med serienr. 39461, udført i 1934. H. 97, L. 170, B. 143 cm. Klangbund med revne, et bagben beskadiget ved indvendig fastgørelse. Proveniens: I følge Hornung & Møllers Nummer ... Varenr: 3364230 DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2014 18:11:00 DKK 1.300
Samling LP'er og singler (240)
Samling LP'er og singler (240). Samling LP'er og singler bestående af ca 200 LP'er og ca 40 singler. Blandet musik, dansk rock, pop, udenlandsk rock mm. (240) Varenr: 3381720 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2014 19:45:00 DKK 375
Samling LP-skivor, ca 230 st
Samling LP-skivor, ca 230 st. Samling LP-skivor, ca 230 st, med klassisk musik från en musikvetares samling. Genomgående gott skick. (ca 230). Varenr: 3383610 DKK 655 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-04-2014 19:52:00 DKK 266
Elguitar, Jack & Danny, ST-style, rød.. Elektrisk guitar i rød af mærket J&D. Fremstår med ridser. Soft case samt stativ medfølger. Leveres med 2 års garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3328150

DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-04-2014 20:45:00 DKK 300
Franklin Mint record Society: særudgivelse 100 plader ,The great recordings of the big band era' (50)
Franklin Mint record Society: særudgivelse 100 plader ,The great recordings of the big band era' (50). Archive collection, 50 originalbokse med hver 2 bordeauxfarvede binylplader og 8-sidede Booklets. Heriblandt bl.a.: Duke Ellington, Benny Goodman, Glenn Miller, Louis Armstrong, Count Basie. (50) Varenr: 3352674 DKK 8.213 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 20:48:00 DKK 3.360
 1 2  >>