Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Violin för barn, 1/4
Violin för barn, 1/4. Violin för barn, 1/4. Knollstråke samt fodral medföljer. Varenr: 4372788 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-08-2016 16:33:00 DKK 566
Gitarr Kramer focus 6000
Gitarr Kramer focus 6000. KRAMER, gitarr, Focus 6000, tillverkad i Japan, rosalackerad, serienummer B14669, USA, längd ca 98 cm Varenr: 4373371 DKK 3.121 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-08-2016 17:30:00
Se mere
Trommel von Alfred Sacher Basel, Fastnachtstrommel, Baslertrommel
Trommel von Alfred Sacher Basel, Fastnachtstrommel, Baslertrommel. Trommel von Alfred Sacher in Basel mit Walter Gassmann Fell, Holz Rand schwarz/weiß lackiert, mit Snareteppich auf der Unterseite, grüne Jeans Hülle und weiße Tragegurte aus Leder, mit Sticks, Kessel aus verchromtem Metall, möglicherweise Aluminium, Leder, Metall, Kunststoffgewebe, Holz, ... Varenr: 4365623 DKK 2.975 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-08-2016 20:44:00 DKK 1.859
Harmonika og akustisk guitar (2)
Harmonika og akustisk guitar (2). Firotti harmonika og akustisk guitar i taske. Alm. brugsspor (2) Varenr: 4367324 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 29-08-2016 11:11:32 DKK 500
Eterna saxofon
Eterna saxofon. Oscar Adler, Eterna saxofon i original kasse. Mundstykke medfølger ikke. Fremstår med slidtage, én defekt lås på transportkasse. Varenr: 4370849 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-08-2016 15:12:00 DKK 600
Vintage Akkordeon 'Hohner Carmen II' im Koffer
Vintage Akkordeon 'Hohner Carmen II' im Koffer . Vintage Akkordeon aus den 1950er Jahren 'Hohner Carmen II' im Koffer, 32 Bässe und 25 Tasten, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und Bestoßungen, das Instrument wurde nicht auf die Funktion geprüft. Varenr: 4321049 DKK 1.190 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-08-2016 16:54:48 DKK 297
Harmonika Hohner Verdi 1
Harmonika Hohner Verdi 1. Harmonika Hohner Verdi 1 i gråmarmoreret kabinet, transportkasse. Harmonika h.40 cm. Brugsspor, flere reparationer på bælg. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4360936 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-08-2016 18:19:00 DKK 300
Harmonika Hohner Atlantic VI N
Harmonika Hohner Atlantic VI N. Harmonika Hohner Atlantic VI N i sort kabinet i foret transportkasse. Harmonika h.50 cm. Samlinger på bælg let anløbne, ellers meget få brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4360937 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-08-2016 19:19:00 DKK 1.100
Brdr. Caspersen, pianette, teaktræ
Brdr. Caspersen, pianette, teaktræ. Brdr. Caspersen, pianette, fineret med teaktræ. H. 98 L. 130 B. 55 cm. Fremstår med brugsspor, finerafslag på sokkel samt pletter nederst. Varenr: 4373625 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 29-08-2016 19:20:00 DKK 375
Violinbygger C.Larsen, Odense, 4/4 violin (2)
Violinbygger C.Larsen, Odense, 4/4 violin (2). 4/4 violin af violinbygger C. Larsen, Odense, mærkat herfra. Kropslængde 36 cm. Fuldlængde 60 cm. Bue af ubekendt fabrikat medfølger. Violinen er spilleklar. Liggende i violinkasse med skilt fra Emil Hjorth & Sønner. Varenr: 4366993 DKK 14.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2016 20:20:00 DKK 2.300
Beatles pladesamling i boks (13)
Beatles pladesamling i boks (13). Beatles pladesamling med 13 LP'er i boks. Flere plader med ekstra indhold. Udgivelse fra 1970'erne. Fremstår i mint og ubrugt stand. (13) Varenr: 4372701 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2016 20:23:00 DKK 1.450
Violin H Stålberg med stråke
Violin H Stålberg med stråke. VIOLIN och STRÅKE, etikettmärkt "H Stålberg, no 62, Ljusdal, -94", stråken omärkt, längd ca 60 cm, etui samt kvitto medföljer Varenr: 4373558 DKK 2.341 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 29-08-2016 21:27:00
Se mere
Trompet og cornet mr. Rudi Muck (2)
Trompet og cornet mr. Rudi Muck (2). Bb Trompet mrk. Rudi Muck, model 'Conductor', trigger på 1. og 3. ventil. Back 7c mundstykke. Bb Rudi Muck NYC, cornet, model 'Conductor' med 7 c mundstykke. Begge med brugsspor; efterset og virker ifølge rekvirent. (2) Varenr: 4374145 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-08-2016 09:15:00 DKK 550
Durspel, 18/1900-tal
Durspel, 18/1900-tal. Durspel, 18/1900-tal. Höjd 32 cm. Skador, defekt, lagningar. Varenr: 4359003 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 30-08-2016 11:26:04 DKK 234
Siel PX Jr. Keyboard
Siel PX Jr. Keyboard. Siel PX Jr. Keyboard. Funktion ej kontrollerad, Lauritz.com ansvarar ej för funktionen. L: 108 cm. Varenr: 4373944 DKK 1.170 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 30-08-2016 15:46:00 DKK 234
Bb trompet mrk. Peter Pollard
Bb trompet mrk. Peter Pollard. Bb trompet fra Peter Pollard, Manchester. Model 'Odyssey' af messing med trigger på 1. og 3. ventil. Mundstykke fra Olds str. 7c. Fiberkuffert. Varenr: 4374125 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-08-2016 18:56:00 DKK 675
Geyer Baby Grand Piano
Geyer Baby Grand Piano. Geyer Baby Grand Piano, tysk produceret antagelig i 1960-1970´erne, udført i mahogni. Måler H. 99 cm. B. 143 cm. D. 135 cm. Fremstår ikke umiddelbart med synligt serienummer, der jf. sagkyndige kan være placeret under flygelets mekaniske dele. Fremstår med små brugsspor, mærker og hak i ... Varenr: 4342011 DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-08-2016 19:12:00 DKK 7.400
Hopf. Violin, ca. 1880.
Hopf. Violin, ca. 1880.. Hopf violin, ca. 1880. L. 59 cm. Nyere violinbue og kasse medfølger. Mærkningen *HOPF* står på hoved og er ridset i. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker; ældre restaurering i overlåg. Varenr: 4371449 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 19:14:00 DKK 625
Kontrabas 3/4
Kontrabas 3/4. Kontrabas 3/4, god opsætning med ibenholt gribebræt. Ca. 3 år gammel. Gigbag medfølger. H. 202 cm. Justerbarfod. Fremstår velholdt. Varenr: 4374541 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 30-08-2016 19:28:00 DKK 2.700
Samling Elvis Presley LP plader. (ca. 45 stk.)
Samling Elvis Presley LP plader. (ca. 45 stk.). Samling Elvis Presley LP plader, heraf enkelte singler m.m. Fremstår med brugsspor. (ca. 45 stk.) Varenr: 4374313 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 19:44:00 DKK 375
Par flightcases (2)
Par flightcases (2). To ens flightcases, hver monteret med butterfly låse, to hjul og indstilleligt håndtag samt indretning. H. 32 B. 70 D. 58 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4376624 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-08-2016 20:39:00 DKK 550
Samling LP plader, klassisk samt opera (130)
Samling LP plader, klassisk samt opera (130). Samling LP plader, klassisk samt opera. Chopin, Brahms, Beethoven, Dvorak, Mozart, Haendel. Verdi Rigoletto, Traviata. Benjamin Britten War Requiem. Ca. 130 i alt. (130) Varenr: 4368269 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 12:29:00 DKK 300
Harmona. Harmonika
Harmona. Harmonika. Harmona. Harmonika knapmodel 60, 72, II, III. Taske medfølger. Varenr: 4378424 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 12:40:00 DKK 550
Harmona. Harmonika
Harmona. Harmonika . Harmona. Harmonika knapmodel 2 kor, 72 bas. Taske medfølger. Brugsspor. Varenr: 4378447 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 31-08-2016 12:41:00 DKK 650
Yamaha Clavinova, elektrisk klaver
Yamaha Clavinova, elektrisk klaver. Yamaha Clavinova, elektrisk klaver. L. 137 cm. B. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4374351 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 13:05:00 DKK 500
Guitar, banjo samt mandolin (3)
Guitar, banjo samt mandolin (3). Stagg guitar, H. 94 cm. Banjo, H. 62 cm samt Mandolin, H. 60 cm. Fremstår med brugsspor herunder gået fra i samling. (3) Varenr: 4377924 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:12:00 DKK 350
Guitar samt tre forstærkere (4)
Guitar samt tre forstærkere (4). Guitar samt tre forstærkere. Guitar af mærket 'ESP' samt medfølgende taske H. 100 cm, H. 46 cm, B. 45 cm, D. 32 cm. Forstærker af mærket Yorkville model BLOC80B. Squier forstærker model SP10 type PR-367, H. 29 cm, B. 26 cm, D. 15 cm. Kustom forstærker model KLA10, H. 28 cm, B. 25 cm, D. 18 cm. ... Varenr: 4377926 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 31-08-2016 19:13:05 DKK 375
Startone trommesæt samt tromme mikrofoner
Startone trommesæt samt tromme mikrofoner. Startone trommesæt med flg. komponenter: 5 Trommer 2 Hi-hats, ene kabelført 1 Ride bækken 2 Crash bækner 2 Mini splash bækner 1 dobbeltpedal Div. hardware dele 1 sæt trommemikrofoner Fremstår med stortromme der mangler ene skrue til forreste reife, samt ene tamtam med revnet kedel. ... Varenr: 4376963 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 19:15:00 DKK 875
Squier guitar samt Vox Combo (2)
Squier guitar samt Vox Combo (2). Squier og Vox, Telecaster guitar samt Vox Combo, model AC4A1. Udstillingsmodller, fremstår med minimale brugsspor (2) Varenr: 4376980 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 19:20:00 DKK 775
Squier og Kustom, guitar, bass samt Kustom Amp og bund (4)
Squier og Kustom, guitar, bass samt Kustom Amp og bund (4). Squier og Kustom, Strat Sunburst guitar, StarSound bass samt Kustom amp, model Defender 5H og Kustom bundkabinet, model DeepEnd DE115H. Demo modeller, fremstår med mindre brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (4) Varenr: 4376983 DKK 3.500 DK, Odense, Kratholmvej 31-08-2016 19:25:00 DKK 575
 1 2  >>