Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dragspel, Dise Safir, Italien
Dragspel, Dise Safir, Italien. Dragspel, Dise Safir, Italien. Knappdragspel. Höjd 43 cm, bredd 42 cm. Väska medföljer. Fungerar vid test. Lauritz.com ansvarar ej för funktionen. Varenr: 3561919 DKK 1.635 SE, Örebro, Aspholmen 01-10-2014 19:02:00 DKK 3.351
Violiner. 4/4 samt 3/4, i alt fire stk. (4).
Violiner. 4/4 samt 3/4, i alt fire stk. (4).. Fire violiner: 2 stk. 4/4 violiner samt 2 stk. 3/4 violiner. Fremstår med brugsspor, herunder manglende strenge. Måler ca. hhv. 56, 57, 59 samt 60 cm. fra ende til anden (4). Varenr: 3566453 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-10-2014 19:24:00 DKK 800
Violin med etikette
Violin med etikette. Violin med etikette: Johann Baptist Schweitzer. L. 60 cm. Lauritz.com indestår ikke for etiketternes attribuering. Aldersrealteret brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 3544525 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-10-2014 19:25:00 DKK 425
Dragspel, Curtini Popolare, Italien
Dragspel, Curtini Popolare, Italien. Dragspel, Curtini Popolare, Italien. Knappdragspel. Höjd 46 cm, bredd 40 cm, Fungerar vid test. Lauritz.com ansvarar ej för funktionen. Väska medföljer. Varenr: 3561921 DKK 1.635 SE, Örebro, Aspholmen 01-10-2014 19:33:00 DKK 1.267
Stor vintage elektrisk-halvakk.-western-spansk, elbas guitarer og mindre forstærkersamling:
Stor vintage elektrisk-halvakk.-western-spansk, elbas guitarer og mindre forstærkersamling:. Stor vintage elektrisk-halvakk.-western-spansk, elbas guitarer og mindre forstærkersamling: fra 50-60-70- og 80' erne. Stammer delvist fra Svend-Erik Sørensen, som var Danmarks største guitarsamler i 90'erne og i nullerne. Desuden diverse tilbehør, guitarkabler, mikrofoner, stativer ... Varenr: 3559665 DKK 65.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-10-2014 20:04:00 DKK 21.000
Violin med etikette.
Violin med etikette.. Violin med utydelig etikette: Mog? Kroppens længde 35,9 cm. Lauritz.com indestår ikke for etiketternes attribuering. Varenr: 3539096 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-10-2014 20:30:00 DKK 350
Fender Stratocaster, elguitar, made in Japan
Fender Stratocaster, elguitar, made in Japan. Fender Stratocaster, elguitar, made in Japan, with synchronized tremolo, serienummer V005265. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Hidrører fra boet efter en guitarist. I tilhørende pose. Varenr: 3568189 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-10-2014 20:24:00 DKK 2.700
Harley Benton  HBN 100 Resonator guitar (2)
Harley Benton HBN 100 Resonator guitar (2). Resonator guitar hvor hals og krop mødes ved 15’ bånd. Kroppen af metal og klokke af messing. Oprindelig blev resonator guitaren designet til at akkompagnere horn og messingblæsere, men blev hurtigt tilpasset blues guitarister da metal kassen forstærker lyden fra slide røret. Guitaren er en... Varenr: 3566711 DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 02-10-2014 20:30:00 DKK 2.300
Diverse percussion instrumenter (4)
Diverse percussion instrumenter (4). Diverse percussion instrumenter (4) Varenr: 3567024 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-10-2014 10:42:00 DKK 600
Vevgrammofon
Vevgrammofon. Vevgrammofon, ca. 1905-10. Betsad ek med intarsiadekor. Nålar medföljer. H. 33 cm. 50x43 cm. Slitage och skador. Varenr: 3568529 DKK 1.226 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-10-2014 12:13:53 DKK 245
Cort. Semiakustisk western guitar, model MR-71 GR, m.m
Cort. Semiakustisk western guitar, model MR-71 GR, m.m. Cort. Semiakustisk western guitar, model MR-71 GR. Hoved, hals og krop af mahogni, dæk af gran, gribebræt og stol af rosentræ. Hertil 12 Beatles nodeblade, stativ, rem, Ibanez clip tuner samt div. ekstra strenge. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3569371 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-10-2014 14:35:00 DKK 900
Grammofon i kasse af egetræ med optræk
Grammofon i kasse af egetræ med optræk. Grammofon i kasse af egetræ, opklappelig top herunder grammofonafspiller, og to låger. H. 34 cm, B. 43 cm, D. 52 cm. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3564101 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 03-10-2014 15:18:00 DKK 325
Squier - Strat by Fender samt SP-10 forstærker (2)
Squier - Strat by Fender samt SP-10 forstærker (2). Squier - Strat by Fender. Produceret i Kina. Lille guitarforstærker Squier sp-10. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3548093 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 03-10-2014 15:31:00 DKK 375
Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans.
Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans.. Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans. H. 110. L. 144. D. 58 cm. Varenr: 3521837 DKK 50.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-10-2014 16:52:28 DKK 25.000
Johannes Møller. Håndbygget akustisk spansk guitar, bygget 1936
Johannes Møller. Håndbygget akustisk spansk guitar, bygget 1936. Johannes Møller. Håndbygget akustisk spansk guitar, dæk af gran, hals, krop og bagklædning af mahogni, gribebræt af ibenholt, stol af sortlakeret træ. Sign. Johs. Møller, København 1936, nr. 363. Løs sadel af ben medfølger. Fremstår med brugsslitage, kroppens overside med flere revner. Varenr: 3564534 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 03-10-2014 19:49:00 DKK 900
Fender Stratocaster el-guitar samt Roland forstærker, model Cube 30 (2)
Fender Stratocaster el-guitar samt Roland forstærker, model Cube 30 (2). Fender Stratocaster el-guitar. Fremstillet i Mexico 2001-2002, serienummer: MZ1060733. Hertil Roland forstærker, model Cube 30. Jackstick medfølger. (2) Varenr: 3555725 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-10-2014 19:50:00 DKK 2.100
Fire Boss fodpedaler (4)
Fire Boss fodpedaler (4). Fire Bosse fodpedaler: Boss Super Phaser PH2, Boss Blues Driver BD-2, Boss Turbo Distortion DS-2 og Boss Turbo OverDrive OD-2. Minimale brugsspor bortset fra Turbo Distortion der har mange skrammer / ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3565066 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-10-2014 20:30:00 DKK 725
Dragspel, Scandalli
Dragspel, Scandalli. Dragspel, Scandalli i väska. Ej funktionstestat. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3559310 DKK 2.452 SE, Malmö, Baltzarsgatan 05-10-2014 19:27:00 DKK 388
Tysk 4/4 Violin, Mesterbygget, 1760-1775. God kondition.
Tysk 4/4 Violin, Mesterbygget, 1760-1775. God kondition. . Sydtysk Mesterbygget 4/4 violin fra 1760'erne/ 1775 efter udtalelse fra violinbygger Jens Stenz, Århus samt Thomas Hansen, Værløse. Violinen er en 4/4 violin i god stand. Velfungerende stemmeskruer, monteret med Pirastro Oblicato-strenge. Fremstår justeret samt spilleklar. Længde krop: 35,7 cm, ... Varenr: 3558537 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-10-2014 20:20:00 DKK 12.000
Resegrammofon, His master's voice 1900-talets första hälft
Resegrammofon, His master's voice 1900-talets första hälft . Resegrammofon, His master's voice, The gramophone Company Hayes, Middlesex. 1900-talets första hälft. Mått med locket stängt: 41x29x15 cm. Bruksspår. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3571512 DKK 654 SE, Örebro, Aspholmen 06-10-2014 12:57:00 DKK 266
Samling cd'er ca. 250 stk.
Samling cd'er ca. 250 stk. . Samling cd'er bestående af primært rock fra 70'erne og 80'erne samt klassisk. Ca. 250 stk. Varenr: 3566211 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 06-10-2014 14:09:41 DKK 325
Hagström. Dragspel 'Excellent' i väska
Hagström. Dragspel 'Excellent' i väska. Hagström. Dragspel 'Excellent' i väska. Höjd 48 cm. Slitage. Varenr: 3569756 DKK 817 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 06-10-2014 17:25:00 DKK 266
Citar
Citar. Citar. L 57 cm. B 43 cm. Fremstår med brugsslitage, enkelte ridser/skrammer/revner. Varenr: 3571491 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 06-10-2014 18:51:00 DKK 300
Gibson Guitar signeret af Dúné - Til fordel for DIGNITY
Gibson Guitar signeret af Dúné - Til fordel for DIGNITY. Gibson Guitar signeret af Dúné Gibson Les Paul Vixen Guitar, signeret af rockgruppen Dúné (helt unikt). Beauty and beast. All the power and tone of a Les Paul in a light-weight body with a fast-action, slim taper neck. Eye-catching looks and classic Gibson style. Featuresof these musical ... Varenr: 3563822 DKK 4.800 DK, Herlev, Dynamovej 06-10-2014 19:55:00 DKK 3.800
Fender Stratocaster, elguitar fra 1994, USA
Fender Stratocaster, elguitar fra 1994, USA. Fender Stratocaster, elguitar fra 1994, USA Fender Stratocaster 40s anniversary elektrisk guitar produceret i 1994, USA, serienummer N377636. med flightcase Fremstår med fejl og mangler, uden strenge. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Hidrører fra boet efter en guitarist. Varenr: 3569251 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-10-2014 20:49:00 DKK 2.300
Hohner Professional the Prinz. T-style headstock.
Hohner Professional the Prinz. T-style headstock. . Hohner Professional 'The Prinz'. Elguitar, Hohners 1. retroudgave af guitaren, som Prince gjorde populær, med den oprindelige headstock, der senere blev ændret efter forbud fra Fender. OAL 98 cm. Ahorn-hals, 'skildpadde'-slagplade og kantlister. Massiv ahornkrop med tigerstribet finer på top og... Varenr: 3378099 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 06-10-2014 20:56:00 DKK 4.500
Violin i kasse, repareret af Carl Andersen København
Violin i kasse, repareret af Carl Andersen København. Violin i kasse, repareret af Carl Andersen, København den 26/4 1923. Fremstår med aldersrelateret slitage; mangler og defekter. Varenr: 3566165 DKK 800 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2014 15:06:57 DKK 325
Riga. Klaver af teak
Riga. Klaver af teak. Riga. Klaver af teak. B. 148 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3552781 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2014 15:38:01 DKK 300
Philips pladespiller model 208 samt en samling gramofonplader og LP plader ialt ca 275
Philips pladespiller model 208 samt en samling gramofonplader og LP plader ialt ca 275. Philips pladespiller model 208 samt en samling gramofonplader og LP plader ialt ca 275. Varenr: 3550069 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2014 19:01:00 DKK 325
Hohner harmonika, model Elektravox N
Hohner harmonika, model Elektravox N. Hohner harmonika, model Elektravox N, i tilhørende kasse. Kabler medfølger ikke. Varenr: 3564499 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-10-2014 19:16:00 DKK 300
 1 2  >>