Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Armstrong Tværfløjte, mrk. W. T. Armstrong
Armstrong Tværfløjte, mrk. W. T. Armstrong. Armstrong Tværfløjte i transportkasse af forsølvet metal, mrk. W. T. Armstrong, Elkhart - Ind. Nr. 90. L. 70 cm. Varenr: 3553185 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2014 15:22:30 DKK 425
Fender Squier. El-guitar, Joe Trohman telecaster
Fender Squier. El-guitar, Joe Trohman telecaster . Fender Squier. El-guitar, Joe Trohman telecaster. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 3531149 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2014 15:26:28 DKK 1.250
Søren Jensen flygel
Søren Jensen flygel. Søren Jensen. Senempire salonflygel i mahogni samt medfølgende klaverbænk. Fremstår med enkelte mindre finerskader/fejl. B. 148 D. 45 H. 101 cm. Varenr: 3552714 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2014 15:32:00 DKK 1.150
Stor schweitzisk spilledåse ca.1880 samt lille Symphonium med plader (28)
Stor schweitzisk spilledåse ca.1880 samt lille Symphonium med plader (28). Stor schweitzisk spilledåse i kabinet af træ, ådremalede sider, låg og top med forskellige træsorter og intarsia, kan spille 10 melodier, nøgle. H.31 x 45 x d.34 cm. Virker, skrammer kabinet. Desuden lille tysk Symphonium i kasse af mahogni med 26 spilleplader, virker, ca.1880-1900, h.12 x 20 x ... Varenr: 3550992 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2014 19:40:00 DKK 2.300
Gibson, Kalamazoo USA. Spansk Guitar, model C-1-Classic
Gibson, Kalamazoo USA. Spansk Guitar, model C-1-Classic . Gibson, Kalamazoo USA. Spansk Guitar, model C-1-Classic. Serienummer: 127560. Mindre mærker. Varenr: 3550931 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2014 19:55:00 DKK 2.200
Yngve Barslev. Akustisk jazzguitar, fremstillet i 1943
Yngve Barslev. Akustisk jazzguitar, fremstillet i 1943. Yngve Barslev. Akustisk jazzguitar, fremstillet i 1943 med mærkat herfra inden i, Nr. 42. Flightcase medfølger. Brugsspor. Varenr: 3550941 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2014 19:59:00 DKK 2.400
Grammofonplader (ca. 150)
Grammofonplader (ca. 150). Samling lp'er og singler med dansk og udenlandsk pop og rock: Roxette, Disneyland After Dark, Stevie Wonder m.fl. Brugsslitage må påregnes (ca. 150) Varenr: 3548514 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2014 20:58:40 DKK 475
Vintage Framus 5-strenget banjo
Vintage Framus 5-strenget banjo. Vintage Framus 5-strenget bluegrass banjo fra 1970'erne. Serienr.: 33662 - 70. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3543258 DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 23-09-2014 15:32:09 DKK 1.450
Tre mikrofoner samt Marshall pedal (4)
Tre mikrofoner samt Marshall pedal (4). Tre mikrofoner hvoraf to Phillips model EL 6021 med tilhørende ledninger, men uden standfod, mål 18 x 5 cm, samt en Unisphere 1 fra Shure Bros. Inc., mål 16 x 5 cm. Desuden en Marshall 'The Guv'nor'-pedal, mål 13 x 11 x 5,5 cm. (4) Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3553370 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2014 20:10:00 DKK 900
Yamaha tværfløjte
Yamaha tværfløjte. Tværfløjte mrk. Yamaha, model YFL261S, Varenr: 3553680 DKK 800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-09-2014 20:14:00 DKK 325
ca. 300 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (300)
ca. 300 LP'er, rock, pop, blues, jazz, klassisk m.m. (300). Pladesamling bestående af musik fra ca. 1960-1990. Standen fra VG+-VG-. (300) Varenr: 3554201 DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2014 20:30:00 DKK 550
Samling Lp-skivor ca. 1000 st
Samling Lp-skivor ca. 1000 st. Samling Lp-skivor ca. 1000 st. Pop och rock 1960-80-tal. 7 st flyttlådor. Lauritz.com garanterar inte spelbarheten. Pga samlingens omfattning garanterar vi inte att samtliga konvolut innehåller skiva/ rätt skiva. Varenr: 3556201 DKK 2.432 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-09-2014 12:43:30 DKK 1.257
Onkyo suroundforskærker og Infinity højtaler, Infinity subwoofer (7))
Onkyo suroundforskærker og Infinity højtaler, Infinity subwoofer (7)). Onkyo suround forstærker, Fire Infinity højtaler på fod og vægbeslag, en centerhøjtaler samt Infinity subwoofer. Virker ifølge rekvirent, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (7) Varenr: 3549929 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 15:04:00 DKK 575
Musikas. Trompet
Musikas. Trompet. Musikas trompet i medfølgende transporttaske. Dertil par mundstykker. Fremstår med enkelte buler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3551598 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2014 15:10:00 DKK 450
Samling lp plader og singler ( ca 460 )
Samling lp plader og singler ( ca 460 ). Samling lp plader og singler, hha . 80 singler 120 stk danke lp plader, 260 udenlandske Lp plade. ( ca 460 ) Varenr: 3547490 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-09-2014 19:57:00 DKK 525
Schweitzisk spilledåse med bord (2)
Schweitzisk spilledåse med bord (2). Schweitzisk, mekanisk spilledåse i kasse af mahogni og mahognibejdset bøgetræ med intarsia. H. 17, B. 55, D. 24 cm. Bord: H. 36, B. 55, D. 24 cm. Nøgle medfølger ikke. Virker iflg. rekvirent. Fremstår med brugsspor samt finerafslag. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3553881 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2014 20:15:00 DKK 550
Russisk cello
Russisk cello. Russisk cello. H. 125 cm. Fremstår med brugsslitage og manglende stol. NB. Stativ medfølger ikke. Varenr: 3550872 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-09-2014 14:49:00 DKK 350
Samling LP'er. (ca. 400)
Samling LP'er. (ca. 400). Samling LP'er. Blandet dansk og undelandsk musik. Hovedsageligt 1980'erne. Eftersyn tilrådes (ca. 400) Varenr: 3556939 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2014 15:15:00 DKK 325
Trompet, Rusland
Trompet, Rusland. Russisk trompet af forniklet metal. 1900-tallets første halvdel. L. 52 cm. Fremstår med alders- og brugsrelateret slitage; buler. Varenr: 3557842 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-09-2014 15:23:00 DKK 300
Samling lp'er
Samling lp'er. Samling lp´er ca. 600 stk, dansk pop/rock 1970/80'erne. Fremstår med slitage, fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 3553219 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2014 16:20:41 DKK 375
Karl Höfner cello
Karl Höfner cello . Karl Höfner cello dateret 1966, bag og bue medfølger. L. 129 cm. Finerafslag på bagside. Varenr: 3535328 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2014 16:26:09 DKK 1.200
Fender guitar, telecaster, USA, Corona Fender
Fender guitar, telecaster, USA, Corona Fender . guitar, telecaster, USA, Corona. I original flightcase. Fremstår med enkelte ridser samt et afslag. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3550026 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2014 16:34:43 DKK 3.400
Mandolin. C.F. Martin & Co. Nasareth.
Mandolin. C.F. Martin & Co. Nasareth.. Mandolin. Brændestemplet C.F. Martin & Co. Nasareth. . Anno 1905. nr. 1529. Hoved af rosentræ. L. 61 cm. Varenr: 3558549 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2014 18:52:00 DKK 1.100
Alhambra, S.A. Spansk guitar, model 3F
Alhambra, S.A. Spansk guitar, model 3F. Alhambra, S.A. Spansk guitar, model 3F, L. 100 cm. Tilhørende flightcase medfølger. Varenr: 3548964 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-09-2014 19:14:00 DKK 1.100
Ovation akustisk guitar model 1663 Classic, USA
Ovation akustisk guitar model 1663 Classic, USA. Ovation akustisk guitar model 1663 Classic, made in USA, serienummer 303738. Med indbygget mikrofon. Lauritz.com garanterer ikke for funktionen. I tilhørende flightcase. Hidrører fra boet efter en guitarist. Varenr: 3560288 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:00:00 DKK 4.700
Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans.
Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans.. Sauter Spaichingen. Piano No. 112. Hvid højglans. H. 110. L. 144. D. 58 cm. Varenr: 3521837 DKK 50.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-09-2014 20:01:00 DKK 25.000
Klassisk spansk guitar, José Ramirez, 1967
Klassisk spansk guitar, José Ramirez, 1967. Klassisk spansk guitar, José Ramirez, Madrid, serienummer 2433, 1967, clase 1. Fremstår med limede revner, brugsspor og mærker. I defekt flightcase. Lauritz.com garanterer ikke for funktionen. Hidrører fra boet efter en guitarist. Varenr: 3560291 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:07:00 DKK 5.400
Klassisk spansk guitar, José Ramirez, 1987
Klassisk spansk guitar, José Ramirez, 1987. Klassisk spansk guitar, José Ramirez, Madrid, serienummer A975, 1987, clase 1. Fremstår med brugsspor og mærker. I defekt flightcase. Lauritz.com garanterer ikke for funktionen. Hidrører fra boet efter en guitarist. Varenr: 3560295 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:14:00 DKK 1.600
Fender Stratocaster, elguitar, Japan
Fender Stratocaster, elguitar, Japan. Elguitar, Fender Stratocaster with synchronized tremolo, serienr. V033546. Fremstillet i Japan. Bæretaske medfølger. Lauritz.com garanterer ikke for funktionen. Hidrører fra boet efter en guitarist. Varenr: 3559308 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:17:00 DKK 3.500
Klassisk spansk guitar, José Ramirez, Madrid, 1982
Klassisk spansk guitar, José Ramirez, Madrid, 1982. Klassisk spansk guitar, José Ramirez, Madrid, serienummer 16130, 1982, clase 1. Fremstår med brugsspor og mærker. I flightcase. Lauritz.com garanterer ikke for funktionen. Hidrører fra boet efter en guitarist. Varenr: 3560297 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2014 20:21:00 DKK 1.700
 1 2  >>