Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Mindre samling LP´er og Singler (200)
Mindre samling LP´er og Singler. Overvejende LP´er Pop/Rock, enkelte Singler, i alt omkring 200 stk. (200)
Varenr: 4921540
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-02-2018
20:00:00
Hornung & Møller. Taffelklaver af mahogni
Hornung & Møller. Taffelklaver med kabinet af nøddetræ. Monteret med drejede ben på hjul. H. 93 cm. L. 190 cm. D. 84 cm. Ornamentering med defekter. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varenr: 4925246
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-02-2018
19:00:00
Trommesæt, Made in Taiwan. (12)
Trommesæt, made in Taiwan, bestående af: Stortromme, to tammer samt gulvtam og Dixon lilletromme, Stortrommepedal, lilletrommestativ samt diverse bækner og to mikrofonstaviver medfølger. Fremstår med mangler/defekter samt brugsslitage. (12)
Varenr: 4925678
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-02-2018
15:42:00
Stor samling plader
Stor samling plader bestående af diverse fra 1960, 1970 og 1980'erne, klassisk, pop, mm. Fremstår med brugsspor. Eftersyn tilrådes.
Varenr: 4923372
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 26-02-2018
20:00:00
Emil Hjorth & Sønner, violin, 1947
Emil Hjorth & Sønner, 4/4 violin, med indvendig mærkat: 'Under ledelse af Emil Hjorth & Sønner - København 1947', og med initialer E.R.H. tilføjet med blyant. Krop af gran, gribebrædt, strengeholder og hagestøtte af ibenholt, kroppens længde 353 mm, totallængde 588 mm. Bue uden mærke medfølger. I...
Varenr: 4925507
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-02-2018
20:40:00
E-Guitarre, Fender Squier, Affinity Series, mit Verstärker (2)
E-Guitarre, Fender Squier, Affinity Series, mit dazugehörigem Verstärker, Korpus aus schwarz und weiß lackiertem Holz gefertigt, Hals und Griffbrett aus Ahron, Sattelbreite: 40,6 mm Mensur: 648 mm, 21 medium Jumbo Bünde, Tonabnehmer: 3 Single Coils 5-Wege Schalter, 1 Volumeregler, 2 thomann ...
Varenr: 4873609
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-02-2018
21:04:00
DKK 372
M.Hohner mundharmonika model super Chromonica
M. Hohner. Mundharmonika model "the super Chromonica". I original æske. Made by M. Hohner, Germany. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4925950
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-02-2018
15:15:00
Samling div. trommer (7)
Samling div. trommer / congas, bl.a. to indiske trommer. H. 16-39 cm. Hertil et bongo nodehæfte og en dvd. (7)
Varenr: 4927566
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2018
17:02:00
4/4 Violin med seddel Carlo Chericoni.
4/4 violin med seddel Carlo Chericoni. Smukt bygget instrument i god stand. Instrumentet har en klar og fokuseret bel canto-klang, er blevet spillet professionelt og nylig justeret af professionel violinbygger. Kroppens længde 35,9 cm. Spillemensur i alt 32,7 cm.
Varenr: 4864151
DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-02-2018
18:00:00
DKK 5.200
Violin med kasse, 1800'tallet
Violin med bue og medfølgende kasse. Indvendig med tekst. Repareret af J. ? i Helsingør i 1840 eller 1870. Fremstår med slitage, reparationer og manglende strenge. L. 60 cm.
Varenr: 4927390
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-02-2018
19:51:00
Jakthorn
JAKTHORN, tidigt 1900-tal, Ahlberg & Ohlsson, koppar och mässing lindat i snöre, graverad "Ahlberg & Ohlsson Stockholm, etabl. 1850, Kongl. Hofleverantör" längd 35 cm
Varenr: 4926923
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-02-2018
20:22:00
Se mere
6580 - Violin.
Violin med bue og medfølgende kasse. Fremstår med brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4928819
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2018
12:29:00
Gitarre Dean Musical Instruments Modell AK48PK
Gitarre Dean Musical Instruments Modell AK48PK, Seriennummer SW06222673, Holzkorpus mit nachträglicher Bemalung. Länge 104 cm. Altersbedingte Gebrauchsspuren, kleine Bestoßungen.
Varenr: 4924142
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-02-2018
14:30:46
DKK 298
Fuchs & Möhr. Klaver
Fuchs & Möhr. Klaver. Cuba-mahogni. Erhvervet hos Jacob Volf, 2007. Fremstår med minimale brugsspor, en tangent med løs dæksel. Køber står selv for håndtering ved afhentning. Klaverbænk samt klaverlampe medfølger.
Varenr: 4929349
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-02-2018
19:10:00
Samling LP'er (200)
Samling klassiske LP'er. (200)
Varenr: 4928835
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-02-2018
19:18:00
6581 - Vision in Guitar, akustisk guitar.
Vision in Guitar, akustisk guitar. Fremstår med brugsspor, transporttaske medfølger. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varenr: 4928809
19:30:56
Fender Squier samt Nux. El-guitar med forstærker (2)
Fender Squier stratocaster el-guitar samt Nux Mighty 30X forstærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4921343
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-02-2018
19:41:00
DKK 450
Steinway & Sons koncertflygel, model C, ca. 1899
Steinway & Sons koncertflygel, model C, serienummer 92930 (overmalet og svært læseligt), ca. 1899. Reparations-stempel 'Repariert' og ulæseligt reparatørnavn. L. 225, B. 155 cm. Flyglet stemmer ikke men er umiddelbart funktionelt, alle tangenterer funktionelle, enkelte hænger lidt. Pedaler ...
Varenr: 4890647
DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2018
19:51:00
DKK 6.800
Stor samling cd'er (ca. 2500)
Stor samling cd'er, blandet dansk og udenlandsk pop, rock m.m. Nogle i ubrudt emballage. (ca. 2500)
Varenr: 4927079
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-02-2018
19:54:00
DKK 500
Samling LP'er / grammofonplader (ca.500)
Samling LP'er / grammofonplader best. af dansk og udlandsk pop og rock, bla. Beatles, Michael Jackson, Bob Dylan, CV Jørgensen, pink Floyd. Fremstår med lettere brugsspor, dog kan enkelte fejl og mangler forkomme. (ca. 500).
Varenr: 4928935
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-02-2018
19:58:00
Stort parti LPèr og singler, bestående af både danske og udenlandske kunstnere. (ca. 850)
Stort parti LPèr og singler, bestående af både danske og udenlandske kunstnere, indenfor Pop, Jazz, rock, klassisk samt opsamlingsplader. Ca. 600 plader og 250 singler. Bla. Elvis, Dire Straits, Shubidua, Kim Larsen, Beatles, Super Tramp m.fl. Fremstår i blandet stand. Eftersyn tilrådes.
Varenr: 4929158
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-02-2018
20:10:00
DKK 500
Bruno Franz Paulus, violin med Albert Fischer bue
4/4 violin, med mærkat 'Bruno Franz Paulus - Mittenwald / Karwendelgebirge'. Krop af gran, stemmeskruer, fingerbrædt, strengeholder af ibenholt, nyere hagestøtte af plast. Kroppens længde 354 mm, totallængde 598 mm. Bue mærket Albert Fischer medfølger. Ekstra hagestøtte samt fin-stemmere ...
Varenr: 4919896
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2018
20:14:00
Ubekendt violinbygger, Guarnerius-kopi
Guarnerius-kopi af ubekendt violinbygger, mærkat 'Josef Guarnerius fecit - Cremonae anno 1725 IHS'. Kroppens længde 355 mm, totallængde 590 mm. Umærket bue, ekstra hagestøtte, skulderstøtte og ekstra stole medfølger. I instrumentkasse. Brugsspor, mindre reparationer, uden strenge, skrammer, bue ...
Varenr: 4919898
20:29:00
Asturias. Klassisk håndbygget koncertguitar
Asturias. Klassisk håndbygget koncertguitar model A-5 med dæk af grantræ, gribebræt, bagbeklædning og sider af palisander. Købt fra ny ca. 1998. Medfølges af transportkasse, et ekstra sæt stemmeskruer og ekstrastrenge. Fremstår med mindre brugsspor.
Varenr: 4928895
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-02-2018
20:37:00
DKK 3.400
Ubekendt violinbygger, 4/4 violin med Tourte bue
4/4 violin af ubekendt violinbygger. Kroppens længde 353 mm, totallængde 596 mm. Med skulderstøtte. Bue mærket Tourte medfølger. I instrumentkasse. Mindre brugsspor, skrammer, gaber en smule ved bunden.
Varenr: 4919899
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2018
20:40:00
Gebrüder Mönnig, Markneukirchen, tværfløjte/fløjte, model nr. 11628
Gebrüder Mönnig, Markneukirchen, tværfløjte, model nr. 11628, træ og metal, i etui, fremstår med generelle brugsspor og ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4919748
DKK 2.977 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-02-2018
20:45:00
DKK 298
Ubekendt violinbygger, 4/4 violin
4/4 violin af ubekendt violinbygger, umærket. Kroppens længde 358 mm, total længde 605 mm. Umærket bue medfølger. I instrumentkasse. Uden strenge, med brugsspor, skrammer, stemmestok ligger løst i kroppen, bue med løse hår.
Varenr: 4919923
20:48:00
Framus akustisk jazzguitar, 1950'erne
Framus akustisk jazzguitar med krop af sortlakeret gran, gribebrædt af palisander. Produceret i Tyskland, antageligt sidst i 1950'erne. Svært læserligt serienummer stemplet på bagsiden af hovedet: '52263 - E59'. I guitar-pose. Mindre brugsspor, skruehuller og ridse efter slagbrædt.
Varenr: 4928045
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2018
20:48:00
Alhambra spansk guitar, model 8C
Alhambra spansk guitar, model 8C, indvendig mærkat: 'Manufacturas - Alhambra, S. A. - Duquessa de Almódovar s/n. - Muro del Alcoy Spain - No. 8C-86 Ano 1979'. Med top af gran, sider og bund af palisander, gribebrædt af ibenholt. I hardcase instrumentkasse. Minimale brugsspor.
Varenr: 4925498
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2018
20:56:00
Hornung & Møller. Pianette af palisander
Hornung & Møller. Pianette med kasse af palisander. Mrk. Hornung & Møller. Fremstår med brugsspor. H. 87, L.143, D. 52 cm. Brugsspor, topklap med afslag og revne på bagkant.
Varenr: 4930123
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-03-2018
17:59:00
 1 2  >>