Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling stenkakor; klassisk musik, dans-/populärmusik och julmusik, 1930/40-tal
Samling stenkakor; klassisk musik, dans-/populärmusik och julmusik, 1930/40-tal. Samling stenkakor; klassisk musik, dans-/populärmusik och julmusik, 1930/40-tal. Mestadels klassiskt. Totalt 20 st pärmar. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3665730 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 23-12-2014 13:49:00 DKK 236
Stor samling LP'er, 8 kasser (8)
Stor samling LP'er, 8 kasser (8). Stor samling LP'er, div. genrer. Blandet stand. Eftersyn tilrådes. (8) Varenr: 3662970 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-12-2014 20:32:00 DKK 500
4/4 violin. Carletti Orfeo.
4/4 violin. Carletti Orfeo.. 4/4 violin med gode klanglige egenskaber. Mærkat med tekst 'Carletti Orfeo Fece in Pieve de Cento (Bologna), Anno 1917?' Violinen fremstår i god stand, uden revner. Kroppens længde måler 35,2 cm. Spillemensur 32,7 cm. Varenr: 3666330 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-12-2014 20:12:00 DKK 1.500
Weber, London. Selvspillende klaver med  musikruller, 1900-tallets begyndelse
Weber, London. Selvspillende klaver med musikruller, 1900-tallets begyndelse . Weber, London. Selvspillende klaver med musikruller, 1900-tallets begyndelse. H. 153 L. 160 cm. Diverse musikruller medfølger. Fremstår med aldersrelateret slitage. Varenr: 3664235 DKK 6.000 DK, Kolding, Trianglen 26-12-2014 15:50:00 DKK 350
Gitarrmandolin, Levin
Gitarrmandolin, Levin. Gitarrmandolin, Levin. Märkt Längst ut på strängarmen samt med etikett inuti. Längd 96 cm. största bredd 35 cm. Bruks och åldersrelaterat slitage. Varenr: 3667929 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-12-2014 20:21:00 DKK 511
Trombone af messing, Booseq & Hawkes
Trombone af messing, Booseq & Hawkes. Trombone af messing fremstillet hos Booseq & Hawkes, model Oxford, graveret 'Louis Armstrong'. Medfølgende kuffert, L. 92 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage; mindre buler og anløbninger. Varenr: 3665931 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-12-2014 14:33:00 DKK 300
Kazuo Yairi. Håndbygget klassisk halvakustisk guitar, model CE-62, 1997
Kazuo Yairi. Håndbygget klassisk halvakustisk guitar, model CE-62, 1997. Kazuo Yairi. Håndbygget klassisk halvakustisk guitar, model CE-62. Dæk af sitkagran, krop og bagstykke af flammet mahogni, hals af mahogni, gribebræt og stol af rosentræ, lydhul omkranset af perlemor. Fremstillet i 1997. Serienr. 52960. Minimale brugsmærker. Hertil foret Hiscox flightcase af hård... Varenr: 3643369 DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-12-2014 14:59:00 DKK 3.700
Trattgrammofon, 1900-talets första del
Trattgrammofon, 1900-talets första del . Grammofon, 1900-talets första del. Ådringsmålad. Höjd ca 74 cm. Märkt Polyphon Concert. Lauritz.com garanterar ej funktion. Varenr: 3669834 DKK 1.964 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-12-2014 19:45:00 DKK 255
Martinez. Basguitar.
Martinez. Basguitar. . Martinez. Basguitar. udstyret med to pickupper samt volume & tonekontroller. Fremstår med brugsslitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3656933 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-12-2014 20:08:00 DKK 300
Yamaha. Tværfløjte med hoved af sterling sølv
Yamaha. Tværfløjte med hoved af sterling sølv. Yamaha. Tværfløjte med hoved af sterling sølv Varenr: 3654491 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-12-2014 19:52:00 DKK 600