Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling på 139 Lp'er samt 19 bakelit og 21 EP'er
Samling på 139 Lp'er samt 19 bakelit og 21 EP'er. Samling bestående af 139 LP'er. Mest rock, Niel Diamond, Mick Jagger, Beatles, Queen. Også pop, Michael Jackson, ABBA m.m. (139+19+21) Varenr: 4489583 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 08-12-2016 14:05:00 DKK 1.050
Keyboard 'Bontempi' (2)
Keyboard 'Bontempi' (2). Keyboard model 'Bontempi PM 695' på sammenklappeligt understel, klaviatur l.91 x 32 x 4/9 cm. Alm. brugsspor. Ingen ledninger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4493792 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 14:54:00 DKK 325
Sækkepibe med rør af træ
Sækkepibe med rør af træ. Sækkepibe med fem rør af lakeret træ, samlinger af metal og bælg beklædt med skotskternet stof. Brugsspor og smuds. Varenr: 4496849 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-12-2016 17:44:21 DKK 800
Hohner. Hovedløs el-guitar model G2T
Hohner. Hovedløs el-guitar model G2T. Hohner. Hovedløs el-guitar model G2T med krop og hals af rødlakeret træ, monteret med Steinberger System og EMG select pick-upper. Brugsspor. Skrueknapper og spændering til switch mangler. Varenr: 4492431 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-12-2016 19:40:00 DKK 800
Samling lp plader heribland 43 Elvis Presley
Samling lp plader heribland 43 Elvis Presley. Samling lp plader heriblandt 43 med Elvis Presley, diverse udgaver, aldersrelateret slitage, Lauritz.com garanterer ikke for pladernes stand. Varenr: 4496749 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 08-12-2016 19:45:00 DKK 675
Samling Sotherby's kataloger og prisguides omhandlende violiner (27)
Samling Sotherby's kataloger og prisguides omhandlende violiner (27). Femten Sotherby's kataloger omhandlende violiner 1988-2000 samt tolv udgaver af 'Musical instrument auction price guide' 1991-2002. Se også varenummer: 4463513 for lot med magasinet 'The Strad' omhandlende strygeinstrumenter. (27) Varenr: 4497168 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-12-2016 19:56:00 DKK 300
Roland, RS-50 keyboard
Roland, RS-50 keyboard. Roland RS-50 keyboard m/ flightcase, stativ og manual. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for evt. fejl og mangler. Proveniens; Jesper Rosenqvist, professionel trommeslager, der spillede i Kim Larsen & Kjukken i 20 år. Lidt historie: ”..Efter udgivelsen af ” Luft under ... Varenr: 4495400 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 19:58:00 DKK 1.100
Trommesæt DDRUM 4 SE
Trommesæt DDRUM 4 SE. DDRUM, Yamaha og Gibraltar. Komplet digitalt DDRUM 4 SE trommesæt med 8 enheder, Gibraltar stativer og stol, Yamaha trommepedaler, Yamaha 6 kanalers PA-anlæg inkl. højttalere på stativ. 10 stk XLR-/Jackkabler, mikrofon med stativ samt hovedtelefoner og DVD medfølger. Fremstår med alm. ... Varenr: 4474302 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 08-12-2016 20:33:00 DKK 7.000
Kramer Aerostar ZX30 elguitar med Behringer ovedrive pedal
Kramer Aerostar ZX30 elguitar med Behringer ovedrive pedal. Kramer Aerostar ZX30 elguitar, serienummer A B2666, antageligt produceret i perioden 1984-1987 i Asien. Med lamineret krop, hals og fingerbrædt af ahorn med 22 bånd. Tre single coil pickups, 5-vejs switch to tone- og en volumenknap. Rem, hardcase transportkasse, Behringer BO100 Blues Overdrive ... Varenr: 4496952 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 11:35:00 DKK 575
Parrot tenorsaxofon
Parrot tenorsaxofon. Parrot tenorsaxofon, mærket 'Parrot - made in China', og nummereret 3179. I Yamaha hardcase transportkasse. Uden mundstykke. Brugsspor, løsheder i mekanikken. Stativ medfølger ikke. Varenr: 4497121 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 14:51:05 DKK 650
Samling mandoliner, mandolaer og balalejka (7)
Samling mandoliner, mandolaer og balalejka (7). Samling mandoliner, mandolaer og balalejka bestående af: Otwin tenormandola af gran med slagbræt, med 8 metalstrenge, mensur 42 cm, med indvendig mærkat 'No. 160 Ma', fremstillet i Tyskland. Jules oktavmandola med top af gran, med 12 metalstrenge, mensur 47 cm, ifølge indvendig mærkat ... Varenr: 4495783 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 14:54:06 DKK 1.200
Hohner og Dino Baffetti, to knapharmonikaer (2)
Hohner og Dino Baffetti, to knapharmonikaer (2). Hohner diatonisk, enradet knapharmonika med 10 diakantknapper, 4 registre og to bas-knapper. Dino Baffetti, toradet knapharmonika med 21 diskantknapper og 8 basknapper. Begge med taske. Brugsspor og smuds. (2) og dino baffetti, to diatoniske harmonikaer (2) Varenr: 4497553 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 19:41:00 DKK 1.150
Dobbelt nodestativ af mahogni fra 1900-tallets 1. halvdel
Dobbelt nodestativ af mahogni fra 1900-tallets 1. halvdel . Dobbelt nodestativ af mahogni på søjle af drejet træ, holdere til stearinlys. 1900-tallets første halvdel. Justerbar ca. H. 125 cm. Fremstår med reparationer. Varenr: 4498203 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 19:45:00 DKK 1.300
Tuba med liggande ventiler, 1900-talets första hälft (2)
Tuba med liggande ventiler, 1900-talets första hälft (2). Tuba med liggande ventiler, 1900-talets första hälft. L ca 62 cm. Försiktigt bruksslitage. Två ventiler något tröga. Fodrad förvaringspåse av tyg medföljer. (2) Varenr: 4496668 DKK 1.517 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 09-12-2016 19:55:00 DKK 758
Original H.S. Anderson Mad Cat guitar fra1970'erne
Original H.S. Anderson Mad Cat guitar fra1970'erne. Original H.S. Anderson Mad Cat guitar fra 1970`erne produceret af Morris i Japan. Telecaster style med 2 pick ups og krop af birdseye maple med en centerstrip af palisander. Fremstår tilsyneladende med alle originale dele, men elektronikken er defekt og der mangler en ”ashtray” som dækker stolen.... Varenr: 4484866 DKK 20.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-12-2016 19:57:00 DKK 6.400
George Hennesey og Weltmeister, to knap-harmonikaer (2)
George Hennesey og Weltmeister, to knap-harmonikaer (2). George Hennesey knap-harmonika med 34 diskant-knapper, tre diskant-registre og 12 bas-knapper. I transportkasse med nøgler. Minimale brugsspor. Weltmeister knapharmonika med 34 diskant-knapper og 26 basknapper. Mindre brugsspor og lidt smuds. (2) Varenr: 4496383 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:04:00 DKK 1.050
Egmond vintage elbas
Egmond vintage elbas. Egmond vintage elbas, serienummer 22650065, produceret i Holland i 1970'erne. Ombygget/repareret omkring jack-udgangen med andre knapper. Hardcase transportkasse, rem og jack-kabel medfølger. Brugsspor, mindre skrammer. Trevejs switch-knap mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4497562 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:13:00 DKK 625
Vintage hollow body el-guitar af ukendt mærke
Vintage hollow body el-guitar af ukendt mærke. Vintage hollow body el-guitar af ukendt mærke med tre pickups, en fem-vejs-switch, en tre-vejs-switch og to drejeknapper. Softbag transporttaske medfølger. Brugsspor, mindre skrammer, nederste bånd mangler. Varenr: 4497565 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:28:00 DKK 600
E. M. Winston 350GL sopransaxofon
E. M. Winston 350GL sopransaxofon. E. M. Winston 350GL sopransaxofon, mærket 'E. M. Winston - Boston - 350GL'. Serienummer 043129. Med en knækket og en lige hals, mundstykke og ligatur, ubrugte Rico og Vandoren blade og rensestok til hals. Hard case transportkasse medfølger. Varenr: 4496927 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:37:00 DKK 1.300
Royal Standard piano-harmonika i kuffert
Royal Standard piano-harmonika i kuffert. Royal Standard piano-harmonika i kuffert med 120 basknapper, 41 diskant-tangenter, med fem diskant-registre og 4 bas-registre. I transportkasse med et defekt beslag. Brugsspor, smuds og manglende 'stand'-dupper. Varenr: 4496298 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:40:00 DKK 450
Marma og Musima, samling af banjoer (4)
Marma og Musima, samling af banjoer (4). Marma guitarbanjo med 6 strenge, mensur 62 cm. Marma banjo med 4 metalstrenge, mensur 58 cm. modificeret i hoved og på stol til at kunne monteres med 6 strenge. Musima, mandolinbanjo med 8 metalstrenge, mensur 44 cm, og mandolinbanjo af ukendt mærke med 8 metalstrenge, mensur 45,5 cm (med ... Varenr: 4497567 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2016 20:50:00 DKK 925
Vito Reso-Tone basklarinet af træ
Vito Reso-Tone basklarinet af træ. Vito Reso-Tone basklarinet af træ med mundstykke og ligatur. Mærket 'VITO Resotone - USA'. I hardcase transportkasse. Mindre brugsspor. Varenr: 4497148 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2016 17:51:00 DKK 3.300
Selmer obo af plast
Selmer obo af plast. Selmer obo af plast, serienummer B43616, produceret i USA. I original transportkasse. Mindre brugsspor og smuds. Varenr: 4495930 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2016 19:52:00 DKK 600
Wurlitzer, C-melody saxofon, stemt i C
Wurlitzer, C-melody saxofon, stemt i C. Wurlitzer, C-melody saxofon, stemt i C, mærket 'Wurlitzer American - Rudolph Wurlitzer - USA'. 'Stencil' model, fremstillet af en anden producent for Wurlitzer, antageligt 1920'erne. Med rensestokke, Brilhart Ebolin mundstykke og Selmer ligatur. I Ritter softbag transporttaske til tenorsaxofon.... Varenr: 4496189 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2016 16:53:00 DKK 650
'Musikas' altsaxofon
'Musikas' altsaxofon. Altsaxofon, indgraveret 'Musikas', med serienummeret 23833 på hals og bagside af krop. Med rensestok, mundstykke og ligatur. George Hennesey Softbag transporttaske medfølger. Brugsspor og smuds, hals uden kork. Stativ medfølger ikke. Varenr: 4495915 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2016 17:53:00 DKK 625
Indonesisk xylofon. Start 1900-tallet.
Indonesisk xylofon. Start 1900-tallet.. Indonesisk xylofon. Underside behæng med frugtskaller, flere af disse defekte. Start 1900-tallet. L. 110 cm. Fremstår med brugsspor. Enkelte bindinger med brud. Varenr: 4467444 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 12-12-2016 10:19:16 DKK 300
Tascam M-35 mixerpult.
Tascam M-35 mixerpult.. Tascam 8-spor´s mixerpult M-35 mixerpult. 56x62 cm. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4499479 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 12-12-2016 13:26:23 DKK 375
Ibanez GA50 spansk guitar og metronom
Ibanez GA50 spansk guitar og metronom. Ibanez klassisk spansk guitar, model GA50, produceret i perioden 1986-1991, serienummer 86091462, med dæk af gran, sider, bund og hals af nato-træ, gribebrædt af rosewood med 18 bånd. Desuden tilbehør: transport-taske/-pose, metronom, capo, stemmegaffel mm. Mindre brugsspor, een streng mangler. Varenr: 4500881 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2016 15:48:07 DKK 550
Samling LP'er, dansk populærmusik, klassisk, pop, m.m.
Samling LP'er, dansk populærmusik, klassisk, pop, m.m.. Samling LP'er. Diverse dansk populærmusik, klassisk, pop m.m. Dubletter forekommer. Variabelt brugspræg. Ca. 500 stk., groft anslået. 5-6 flyttekasser. Varenr: 4498708 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2016 17:12:00 DKK 450
Violin i kasse og med to buer
Violin i kasse og med to buer. 4/4 violin af ubekendt violinbygger og to buer. Kroppens L. 36 cm, Mensur 33 cm. Fuld L. 60 cm. Kasse medfølger. Violin med sprække på samling og buer med defekte hår. Varenr: 4499861 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2016 19:13:00 DKK 350
 1 2  >>