Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Trompet
Trompet. Trompet af messing med mundstykke 7C. Medfølgende kuffert. Meget få brugsspor; kuffert med defekt hjørne. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher Varenr: 4566651 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 12:20:00 DKK 800
Steward Ellis, tværfløjte
Steward Ellis, tværfløjte. Tværfløjte mrk. Steward Ellis. Tilhørende etui. L. 67 cm. Brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher Varenr: 4566652 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 14:19:41 DKK 575
Håndbygget tenor banjo
Håndbygget tenor banjo . Tenor banjon med keddel og gribebræt af mahogni og bøg. Keddel: 30 cm. Armrest af messing. Længde 84 cm. Håndbygget. Mrk. O. Arnoldi. Varenr: 4567414 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 15:44:56 DKK 550
Bord med indbygget spillevalse
Bord med indbygget spillevalse. Bord med indbygget spillevalse i bejdset træ. Tre valser medfølger. H. 76 cm. D. 97 cm. B. 50 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage, ridser og mærker. Varenr: 4568121 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2017 19:54:00 DKK 500
Odeon Harmonika
Odeon Harmonika . Odeon Harmonika "Rekord", i original transportkasse, 12 registre, Fremstår med brugsspor, Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4545048 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-02-2017 19:47:00 DKK 300
Banjo
Banjo. Banjo, Holz, sechs Saiten, L. 92 cm - D. 33 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, stellenweise kleine Kratzer. Varenr: 4457517 DKK 1.635 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 20:15:00 DKK 632
Samling af LP'er og singler, 1970erne, 1980erne (ca. 320)
Samling af LP'er og singler, 1970erne, 1980erne (ca. 320). Samling af LP'er og singler fra 1970erne og 1980erne, ca. 160 Lp'er, og ca. 160 singler. Blandt andet Fleetwood Mac, John Lennon, Depeche Mode, Redbone, Cliff Richard, Jomfru Ane Band, Joe Cocker, Savage Rose, Nena, Bad Manners, Adam And The Ants, Toto, Phil Collins. Varierende brugsspor. Varenr: 4566099 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2017 20:30:00 DKK 850
En stor samling lp og single plader, ca. 1900
En stor samling lp og single plader, ca. 1900. En stor samling lp og single plader, ca. 1900 bla. Dionne Warwick, Kim Larsen, Roger Whitaker, Herb Alpert, Dolly Parton og mange mange flere. ca 1900. Varenr: 4572116 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-02-2017 14:57:00 DKK 2.400
Stereo 8 tracks samt Scason spelare (ca 60 dlr)
Stereo 8 tracks samt Scason spelare (ca 60 dlr). Stereo 8 tracks samt Scason spelare. 'IC Stereo 8'-spelare samt ca 60 kasetter. Funktion ej testad eller garanterad. (ca 60 dlr) Varenr: 4569473 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-02-2017 16:06:03 DKK 275
Fender Champion 100watt forstærker
Fender Champion 100watt forstærker. Fender Champion 100watt forstærker med 2 x 12" højtalere. Mål. 49 x 67 x 26 cm. Fodpedal samt strømkabel medfølger. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4572479 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 24-02-2017 19:43:00 DKK 1.200
Yamaha. Akustisk elektrisk western guitar, model APX-7A
Yamaha. Akustisk elektrisk western guitar, model APX-7A. Yamaha. Akustisk elektrisk western guitar, model APX-7A. Transport kasse medfølger. Længde: 103 cm. Fremstår med brugsspor herunder 1 manglende streng. Varenr: 4571001 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 24-02-2017 19:48:00 DKK 1.950
Elvis Presley. Samling singler, hæfter m.m
Elvis Presley. Samling singler, hæfter m.m. Elvis Presley. Samling singler, plakater, hæfter, to lp'er m.m. Fremstår med kraftig slitage, lp'er med ridser. Varenr: 4571823 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-02-2017 20:07:00 DKK 350
Buffet Crampon klarinett
Buffet Crampon klarinett. Buffet Crampon, Paris, klarinett, kropp i grenadil, försilvrad mekanik, 3-delad, Uebel munstycke, otydligt serienummer; 557 ..?, ca 1930, längd ca 70 cm, senare etui. Bruksslitage, fungerande mekanik, smärre ytspricka i klockstyckets mynningsinsida, etui med trasigt handtag Varenr: 4561318 DKK 3.930 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-02-2017 19:02:00 DKK 2.358
Johnson el guitar. Grønmalet træ, med forgyldte metaldele
Johnson el guitar. Grønmalet træ, med forgyldte metaldele. Johnson el guitar. L: 99 cm. D: 5,5 cm. Træet med mørkegrøn lakering, forgyldte metaldele. Monteret med 2 Dual Humbucker pickups, 2 volumekontrollere og 2 tonekontrollere. Guitaren er produceret i Korea for Johnson guitars USA. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 4573390 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-02-2017 20:06:00 DKK 1.600
Elbas, 'Höfner Ignition Beatles Bass VSB' samt basförstärkare 'Harley Benton, HBW-20'
Elbas, 'Höfner Ignition Beatles Bass VSB' samt basförstärkare 'Harley Benton, HBW-20'. Elbas, 'Höfner Ignition Beatles Bass VSB', hollow-body, med kropp utförd i lönn, huvud i gran. 2 Höfner humbucker pickups. Case medföljer. Minimalt bruksslitage, mindre reva på huvudet. TIllbehör: Axelrem, 2 tele-kablar. Basförstärkare, 'Harley Benton, HBW-20', 20W, 3-band EQ. Mindre ... Varenr: 4569519 DKK 2.358 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-02-2017 21:05:00 DKK 2.122
Roland Elektronisk trommesæt, model TD-4 samt Marshall forstærker
Roland Elektronisk trommesæt, model TD-4 samt Marshall forstærker. Roland Elektronisk trommesæt, model TD-4, , model MG Series 15 CDR, foldestol, supreme høretelefoner, manual m.m. medfølger 115 x 130 cm. Display/styring defekt. Marshall forstærker medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, Fejl og mangler kan forekomme. Varenr: 4567302 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-02-2017 19:59:00 DKK 1.600
Cello
Cello. Cello. Fremstår med skader og limede reparationer. Mål ca. 113. B. 41 cm. Varenr: 4572447 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2017 16:21:27 DKK 525
Durspel, Hohner Erica
Durspel, Hohner Erica. Durspel, Hohner Erica. 2 rader. 21 diskantknappar, 8 basknappar. 28x15 cm. Ej funktionstestad. Väska medföljer. Varenr: 4573885 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-02-2017 16:59:00 DKK 236
El-bas. Höfner 500/1B
El-bas. Höfner 500/1B. Vintage bas. Höfner Violin-bas model 500/1B fra ca 1968-70. Model med bas booster; forandret til venstrehåndsmodel. fremstår med aldersspor på finish, men vedligeholdt og umiddelbart sund stand. Fungerende ved indlevering; (batteri er dog udtaget, da det aflader i løbet af ca. 6 ... Varenr: 4556892 DKK 15.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-02-2017 18:38:00 DKK 10.000
Gitarr, Johan Hornsteiner, i Johann Georg Stauffer stil (2)
Gitarr, Johan Hornsteiner, i Johann Georg Stauffer stil (2). Gitarr, Johan Hornsteiner, i Johann Georg Stauffer stil. 1880-tal. Handgjord. Etikettmärkt. Nya sensträngar. Ca 92x30 cm. Några mindre sprickor som är professionellt restaurerade. Ålderrelaterat slitage. Case medföljer. (2) Varenr: 4573930 DKK 6.287 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-02-2017 19:47:00 DKK 2.436
Yamaha trompet, model YTR-2320 med to mundstykker
Yamaha trompet, model YTR-2320 med to mundstykker. Yamaha trompet, model YTR-2320 med John Grey & Sons mundstykke samt umærket mundstykke. I Yamaha hard case instrumentkasse. Få skrammer. Varenr: 4573521 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2017 20:03:00 DKK 550
Stor samling cd'er (ca.1200)
Stor samling cd'er (ca.1200). Samling cd'er mest pop og rock bl.a. Beatles, The Who, Johnny Cash, David Bowie, U2, Red Hot Chili Peppers, D.A.D, Pearl Jam, med flere. fejl og mangler kan forkomme. (ca. 1200) Varenr: 4573461 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-02-2017 20:13:00 DKK 1.250
4/4 violin med bue
4/4 violin med bue. 4/4 violin med bue, med indvendig mærkat: 'Kiso Suzuki Violin Co. ltd.' Kopi efter Antonius Stradivarus 1720. Dæk og sider af gran, gribebræt, strengeholder og hagestøtte af mørkt, eksotisk træ. Mensur 318 mm. Dateret 1976. Instrumentkasse medfølger. Bue med defekte hår og reparation efter revne. Varenr: 4573596 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2017 20:41:00 DKK 325
Yamaha trompet model YTR-634 med Vincent Bach mundstykke
Yamaha trompet model YTR-634 med Vincent Bach mundstykke. Yamaha trompet model YTR-634, serienummer 012603, med Vincent Back 7E mundstykke og dæmper. I Yamaha hard case instrumentkasse. Original brochure til mundstykke medfølger. Få skrammer. Varenr: 4573615 DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2017 20:57:00 DKK 950
 Fender Squier elektrisk med øveforstærker (2)
Fender Squier elektrisk med øveforstærker (2) . Fender Squier Stradocaster elektrisk guitar med øveforstærker SP10. Fremstår med brugsspor og manglende whammy. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 4576028 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-02-2017 16:30:00 DKK 325
Regent Boosey and Hawkes klarinet
Regent Boosey and Hawkes klarinet . Klarinet fra engelske Regent Boosey and Hawkes serienr.193221. L. 67 cm. I original transportkasse. Fremstår med brugsspor, kassen med rust på forniklede dele. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4570590 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-02-2017 18:04:00 DKK 300
Samling vinylplader, overvejende rock og pop 80'erne (ca. 175)
Samling vinylplader, overvejende rock og pop 80'erne (ca. 175). Samling vinylplader, overvejende rock og pop fra 1980'erne, herunder U2, AC/DC, Bruce Springsteen, Level 42, Prince, Depeche Mode og meget mere (ca. 175). Varenr: 4575483 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-02-2017 19:15:00 DKK 400
Hardangerfele violin
Hardangerfele violin. Hardangerfele violin, gribebræt indlagt med perlemor, top udskåret af træ i form af løvehoved. Fremstillet af Dyre Vaa i 1976. L. 65 cm. Fremstår med brugsspor herunder let krakeleringer i lak samt enkelte mangler. Varenr: 4575014 DKK 12.000 DK, Aalborg, Nibevej 28-02-2017 19:16:00 DKK 6.000
 Hohner President. Tenor saxofon i kasse
Hohner President. Tenor saxofon i kasse. Tenor saxofon af mrk. Hohner President i original kasse. H. 83 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4575486 DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-02-2017 19:20:00 DKK 350
Tender Feelin's DUKE PEARSON BLP Blue Note 4035
Tender Feelin's DUKE PEARSON BLP Blue Note 4035 . Tender Feelin's DUKE PEARSON Blue Note 4035 BLP. Originalt album, vinyl, LP, mono. Udgivet i 1960. Originalt cover med originalt indvendigt papirhylster. 31,3 x 31,2 cm. Fremstår med minimal slitage på kanten af coveret. Varenr: 4530232 DKK 4.460 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 05-03-2017 21:00:00 DKK 2.973
 1 2  >>