Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Resegramofon med stenkakor i etui, 1900-talets första hälft
Resegramofon med stenkakor i etui, 1900-talets första hälft. Resegramofon med stenkakor i etui, 1900-talets första hälft. längd 45 cm, bredd 37 cm, höjd 14 cm. Slitage, skador. Lauritz.com garanterar ej funktionen Varenr: 3812523 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 12:30:33 DKK 262
Samling noder i kasse til klassisk musik, danske børnesange mm., 1900-tallet
Samling noder i kasse til klassisk musik, danske børnesange mm., 1900-tallet. Samling noder, nogle indbudne, til klassisk musik, danske børnesange mm. bestående af bl.a. Engelsk node til 1. verdenskrig slagsangen 'It's a Long Long Way to Tipperary.', 'Vore Børnesange Melodier og Billeder' med illustrationer af bl.a. Valdemar Andersen og Louis Moe samt diverse klassiske ... Varenr: 3833428 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 15:09:50 DKK 300
Samling lp'er og singler - ca. 1300 enheder
Samling lp'er og singler - ca. 1300 enheder. Samling vinylplader med ca. 210 lp'er og 1100 singler: The Beatles, Slade, Gasolin. Dansk og udenlandsk populærmusik, mest fra 1970'erne. Rock, pop, melodi grand prix, dansktoppen med mere. Flere singler med Beatles, Lennon og McCartney solo. Varenr: 3829054 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2015 15:29:00 DKK 2.400
Luigi Embergher, mandolin, Roma 1924
Luigi Embergher, mandolin, Roma 1924. Luigi Embergher, mandolin, Roma 1924. Etiket i bund. Brugsspor. Rep. af tørrerevne på dækket. L. ca. 57 cm. Varenr: 3833911 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 17:08:04 DKK 3.400
Mandolin, 1900-tallet
Mandolin, 1900-tallet. Mandolin, 1900-tallet. L. ca. 60 cm. B. ca. 25 cm. Dæk med intarsia. Brugsspor. Varenr: 3833913 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-05-2015 17:32:00 DKK 325
Luta, tidigt 1900-tal
Luta, tidigt 1900-tal. Luta, tidigt 1900-tal. Längd: 118 cm. Delvis skuren dekor. Övre stämhuvudet med spricka/skada. Bruksslitage, smärre torrsprickor samt lagning. Varenr: 3843121 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 25-05-2015 18:06:00 DKK 262
Bang& Olufsen  Beocenter 2300. og et par højtalere Beolap 6000 med ledninger og fjernbetjening. (6).
Bang& Olufsen Beocenter 2300. og et par højtalere Beolap 6000 med ledninger og fjernbetjening. (6).. Bang& Olufsen Beocenter 2300, og et par højtalere Beolap 6000 med ledninger og fjernbetjening. (6). Bassen i den ene højtaler er revnet. Varenr: 3841199 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-05-2015 19:10:00 DKK 1.550
Landola. 12-strenget guitar, model JE-8550-12
Landola. 12-strenget guitar, model JE-8550-12. Landola. 12-strenget guitar, model JE-8550-12, af birketræ, gigbag medfølger. Fremstår med minimal slitage. Nyere strenge er monteret. Ekstra strenge medfølger. Varenr: 3842215 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:10:00 DKK 1.400
Resegramofon Polyphon + stenkakor
Resegramofon Polyphon + stenkakor. Resegramofon av märket Polyphon + nio stenkakor. Ej funktionstestad. Varenr: 3181647 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-05-2015 19:20:00 DKK 242
T-rex / Big tone. Håndlavet forstærker
T-rex / Big tone. Håndlavet forstærker. T-rex / Big tone. Håndlavet forstærker, monteret med blå amerikanske Eminence Legend enheder. Fremstillet hos T-rex, Danmark, ca. 2004. Brugsspor. Varenr: 3839217 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:20:00 DKK 7.000
Vox. Forstærker model AC30 med kabinet af mahogni, 50 års jubilæumsmodel
Vox. Forstærker model AC30 med kabinet af mahogni, 50 års jubilæumsmodel. Vox. Forstærker model AC30 med kabinet af mahogni, 50 års jubilæumsmodel. Fremstår ubrugt. Overdækning af kunstlæder medfølger. Kabinet med lille revne på top. Varenr: 3839216 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:25:00 DKK 8.200
Fender. Stratocaster, el-guitar, reissue 1954, 40 års jubilæumsmodel med to cases (3)
Fender. Stratocaster, el-guitar, reissue 1954, 40 års jubilæumsmodel med to cases (3). Fender. Stratocaster, el-guitar, reissue 1954, 40 års jubilæumsmodel. Fremstillet hos Fender i 1994. Stemplet bagpå hoved nr. 0674 ud af 1954 eksemplarer. Hertil reissue 1954 case samt Fender jubilæumscase med plakette. Original candy fra 1954 i sort/hvid, strap af læder samt div. papirer ... Varenr: 3839213 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:30:00 DKK 8.000
3/4 violin. Slut 1800- start 1900 tallet.
3/4 violin. Slut 1800- start 1900 tallet.. 3/4 violin. Slut 1800- start 1900 tallet. Fremstår mangelfuld. Varenr: 3827008 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 19:40:00 DKK 300
Samling LP'er (ca. 500)
Samling LP'er (ca. 500) . Samling LP'er; blandede genrer, primært 1960- til 1980'erne; Fremstår med alders- og brugsspor; eftersyn tilrådes. (i alt ca. 550) Varenr: 3844281 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2015 19:46:00 DKK 1.750
Rega Planet/SME samt 90 lp'er, hovedsageligt rock (90)
Rega Planet/SME samt 90 lp'er, hovedsageligt rock (90). Rega Planet/SME samt 90 lp'er, best af bla. Black Sabbath, Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Kinks og Metallica. Se medfølgende liste. Fremstår med brugsspor, små fejl og mangler kan forkomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3840549 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-05-2015 19:48:00 DKK 2.000
Hornung & Møller. Pianette med klaverbænk.
Hornung & Møller. Pianette med klaverbænk. . Hornung & Møller. Pianette af mahogni. L. 122 cm D. 41 cm. Lukket H. 85 cm. Medfølgende klaverbænk med stel af bøg. Betrukket med stof. L. 72 cm H. 49 cm. Alm. brugspræg. Varenr: 3844850 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2015 20:29:00 DKK 375
Guitar samt elguitar (2)
Guitar samt elguitar (2). Teller model 77 guitar samt StarSound elguitar. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3838613 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-05-2015 20:50:00 DKK 625
Stort parti Frank Sinatra memorabilia
Stort parti Frank Sinatra memorabilia. Stort parti Frank Sinatra memorabilia, ca 30-tal afficher, ca 60-tal vykort, minnestidningar, löpsedlar, böcker och fotografier. Varierat slitage. Varenr: 3844625 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 25-05-2015 20:52:00 DKK 242
Stor samling CD ca 2500 stk
Stor samling CD ca 2500 stk. Stor samling, ca 2500 CD plader med forskelige musikgenere bestående af bland andet, Beach Boys, George, Michael, Toni Braxon, Destiney Child, Whintney Housten, Moden Talking, Cheer, Dolly, Parton, Bette Midler, Eagles, ZZ top, DJ Aligater, Michael Jacksson, ABBA, Coldplay, Usher, Eross ... Varenr: 3843689 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2015 10:51:00 DKK 725
Hohner harmonika
Hohner harmonika. Hohner. Vintage harmonika, model Club 111m med tilhørende transportkasse m.m. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor. To knapper sidder fast. Transportkasse med een defekt lås. Varenr: 3846016 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 26-05-2015 12:06:39 DKK 325
Parrot harmonika
Parrot harmonika . Parrot harmonika, transportkasse medfølger. Fremstår med lettere slitage og slitage på remme. Varenr: 3842503 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-05-2015 16:31:00 DKK 350
Pladesamling samt beogram pladespiller (300)
Pladesamling samt beogram pladespiller (300). Pladesamling på ca 300 stk. Blandede genrer. Samt Bang & Olufsen pladespiller model Beogram 2400. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. (300) Varenr: 3845097 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-05-2015 16:39:00 DKK 650
Epiphone Thunderbird elektrisk bas
Epiphone Thunderbird elektrisk bas . Epiphone Thunderbird elektrisk bas, transporttaske medfølger. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3842467 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-05-2015 19:09:00 DKK 800
Musikudstyr - Mixer, effekter,forstærker, padaler, Apple pc m.m.
Musikudstyr - Mixer, effekter,forstærker, padaler, Apple pc m.m.. Parti fra musikstudie i 5 flyttekasser: Mackie 16 kanals mixer, NAD forstærker, pedaler, ledninger og stativer. B&o pladespiller, grammofonplader med mere. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Brugsslitage små fejl og mangler må påregnes. Varenr: 3845532 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-05-2015 19:13:00 DKK 1.100
Yamaha YTS62, tenor saxofon.
Yamaha YTS62, tenor saxofon. . Yamaha YTS62, tenor saxofon fra 2007. Incl. kasse, stativ samt diverse tilbehør medfølger. Få brugsspor. Varenr: 3814836 DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-05-2015 19:26:00 DKK 10.000
Grammofonplader - Pink Floyd, Mott The Hoople, Moby Grape m.fl. (80)
Grammofonplader - Pink Floyd, Mott The Hoople, Moby Grape m.fl. (80). Samling lp'er med britisk og amerikansk rock, folk og pop: The Cream, Mott The Hoople, Moby Grape, Golden Earring, The Who, Beach Boys med flere Varenr: 3839036 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-05-2015 20:10:00 DKK 4.400
LP Walt Disney en box med fem samt två lösa LP skivor, en singel separat (8)
LP Walt Disney en box med fem samt två lösa LP skivor, en singel separat (8). LP Walt Disney en box med fem samt två lösa LPskivor och en singel.Box Disneyland från Hemmets Journal, Djungelboken, Mary Poppins, Snövit och de sju dvärgarna, Askungen och Pinocchio. Två lösa LP skivor Mary Poppins och Pinocchio. Singel med Louis Armstrong When you wish upon a star, The ... Varenr: 3832013 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-05-2015 20:46:00 DKK 242
Tromme med stikker samt hylster  (8)
Tromme med stikker samt hylster (8). Marchtromme, monteret med læderrem, fem trommestikker samt to whiskers medfølger, lærredspose til tromme medfølger. Fremstår med brugsspor, lærredspose med revner (8) Varenr: 3842320 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 15:10:00 DKK 400
Hornung & Møller klaver i kabinet af mahogni
Hornung & Møller klaver i kabinet af mahogni. Hornung & Møller klaver i kabinet af mahogni. 1800-tallets slutning. Opklappelige tangenter. Udskæringer m. stiliseret bladværk. Enkelte afslag, eet stykke medfølger løst. Brugs- og alderspræget; stemmer ikke. H. 120. B: 132. D. 45 cm. Varenr: 3848455 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-05-2015 15:26:22 DKK 300
Dragspel. Recineti Mono Leno, i originalväska
Dragspel. Recineti Mono Leno, i originalväska. Dragspel. Recineti Mono Leno, i originalväska. Dragspelets höjd ca 39 cm. Varenr: 3848695 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-05-2015 16:18:47 DKK 262
 1 2  >>