Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
LP-Skivor, 13 st. Bl.a. Elvis och Ella Fitsgerald (13)
LP-Skivor, 13 st. Bl.a. Elvis och Ella Fitsgerald (13). LP-Skivor, 13 st. 3 st Elvis, 2 st Edith Piaf, 2 st Ella Fitzgerald, 1 st Marlene Dietrich, 1 st Les Elgart, 1 st Mahilla Jackson, 1 st Benny Goodman, 1 st Louis Armstrong, 1 st dokumentär om Hohn F. Kennedy. (13) Varenr: 4524959 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-01-2017 17:27:00 DKK 235
Crucianelli Paolo S harmonika i transportkasse
Crucianelli Paolo S harmonika i transportkasse. Crucianelli Paolo S harmonika i transportkasse, sort kabinet. Fremstår med brugsspor, slidte bæreremme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4535810 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2017 19:20:00 DKK 550
Roland. Keyboard model G-70 Version 3
Roland. Keyboard model G-70 Version 3. Roland. Keyboard model G-70 version 3. (opgraderet model 2), farvedisplay med touch. transporttaske, keyboardstativ, stol, volumepedal samt diverse software, manualer og kabler medfølger. Flash memory isat med 128 mb. Indeholder styles og meidisong. Fremstår med brugsspor. Virker ifølge ... Varenr: 4532793 DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-01-2017 20:48:00 DKK 1.700
Samling lp'er 1970/80'erne (77)
Samling lp'er 1970/80'erne (77). Samling lp'er 1970/80'erne best. af flere Prince, Madonna og Michael Jackson heraf fler singler / maxi singler, enkelte madonna singler uåbnet i original emballage, Beatles, Abba m.fl. Fremstår med kraftig slitage på flere cover. Fejl og mangler kan forkomme.(77) Varenr: 4537018 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-01-2017 19:31:00 DKK 1.000
Samling LP-plader, danske og svenske kunstnere (ca. 120)
Samling LP-plader, danske og svenske kunstnere (ca. 120). Samling LP-plader, danske og svenske kunstnere bl.a. Osvald- og Frits Helmuth, Povl Dissing, Cornelis Vreeswijk, Erik Paaske, Dirch Passer, Tommy Seebach, Ludvig Brandstrup, Lill Lindfors, Papa Bue's, Bjørn Tidmand, peter Belli, Niels Hausgaard, Kim Larsen, Shu-bi-dua, Hanne Boel, Anne Linnet, ... Varenr: 4533643 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2017 19:32:00 DKK 350
Tender Feelin's DUKE PEARSON BLP Blue Note 4035
Tender Feelin's DUKE PEARSON BLP Blue Note 4035 . Tender Feelin's DUKE PEARSON Blue Note 4035 BLP. Originalt album, vinyl, LP, mono. Udgivet i 1960. Originalt cover med originalt indvendigt papirhylster. 31,3 x 31,2 cm. Fremstår med minimal slitage på kanten af coveret. Varenr: 4530232 DKK 4.464 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-01-2017 19:50:00 DKK 2.976
Marshall. Guitarforstærker model JCM 2000 samt 300w.højtalerkabinet (3)
Marshall. Guitarforstærker model JCM 2000 samt 300w.højtalerkabinet (3). Marshall. Guitarforstærker model JCM 2000 triple super lead 100watt, med footswitch. Højtalerkabinet model 1960B, 300watt, med 4 x 12" celestion G75T enheder. Netledning og højtalerledning medfølger. Anlægget har aldrig været " på landevejen " men kun brugt som øveanlæg. Varenr: 4536435 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-01-2017 20:00:00 DKK 3.300
Nyckelharpa, byggsats
Nyckelharpa, byggsats. Nyckelharpa, byggsats. Nyckelharpa, ej färdigbyggd. Lauritz.com garanterar inte att alla delar finns. Varenr: 4520411 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 25-01-2017 13:34:00 DKK 274
Bach Prelude TB 501 Trombone
Bach Prelude TB 501 Trombone. Bach Prelude TB 501 Trombone med transportkasse. Let brugspræg Varenr: 4536908 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2017 17:42:00 DKK 600
Yamaha YSL 448 GE Bb/F Trombone med transportkasse m.v.
Yamaha YSL 448 GE Bb/F Trombone med transportkasse m.v.. Yamaha YSL 448 GE Bb/F Trombone med mundstykke samt transportkasse. Let brugspræg. Varenr: 4536899 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2017 19:43:00 DKK 800
Teisco. Made in Japan. Vintage elguitar fra 1960`erne
Teisco. Made in Japan. Vintage elguitar fra 1960`erne. Teisco( tilskrevet) . Vintage elguitar fra 1960`erne, antageligt model MiJ, halvakustisk krop, monteret med to originale pickupper omskiftere samt volume/treble potmetre. Fremstår med senere ændringer herunder har guitaren tidl.været monteret med vibratosystem som senere er afmonteret. Navneskilt... Varenr: 4536428 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-01-2017 19:47:00 DKK 1.150
Violin i kasse og med bue , 1800/1900 tallet
Violin i kasse og med bue , 1800/1900 tallet. Violin i kasse og med bue , 1800/1900 tallet. Fremstår med flere defekter , manglende strenge mm. Varenr: 4538794 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2017 14:15:00 DKK 550
Harmonika. Bugari Armando Castelfidardo, Seniorfisa
Harmonika. Bugari Armando Castelfidardo, Seniorfisa . Harmonika. Bugari Armando Castelfidardo, Seniorfisa. Transportkasse medfølger. Varenr: 4528458 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2017 16:14:05 DKK 1.600
Gretsch ´Chet Atkins´ halvakustisk el-guitar med original guitarkuffert.
Gretsch ´Chet Atkins´ halvakustisk el-guitar med original guitarkuffert.. Gretsch ´Chet Atkins´ halvakustisk vintage el-guitar fra 1960´erne med ilagt ibenholdt langs kanter. U.S. Pat. 2892371. Originale stemmeskruer samt guitarkuffert medfølger. Fremstår med let brugsslitage. Varenr: 4539020 DKK 25.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-01-2017 18:20:00 DKK 15.000
Knäharpa Nordic Harp
Knäharpa Nordic Harp. KNÄHARPA, Nordic Harp, skuren dekor med drakslinga och växtdekor, längd ca 72 cm, extra strängar och stämnyckel medföljer Varenr: 4539395 DKK 3.136 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-01-2017 19:04:00
Se mere
Yamaha westernguitar model FGX720SC
Yamaha westernguitar model FGX720SC. Yamaha helakustisk westernguitar model FGX720SC , natural finish, med indbygget pickupsystem med eq, volume, treble og tuner. Dæk af Sitkagran, bund & sider af Sycamore, Gribebræt af palisander. Gigback medfølger. Varenr: 4532709 DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 26-01-2017 19:45:00 DKK 875
Cort. TM Stevens basguitar, pianosort
Cort. TM Stevens basguitar, pianosort. Cort. Firstrenget TM Stevens basguitar, pianosort. Monteret med to Bartolini mk1 aktive pickupper. Bagpå krop muligheder for indstilling af Decay, Threshold, level, overall gain, slap depth samt 9 volts batteriholder. Serienr. 03121895. Gigback/guitarkuffert medfølger. Varenr: 4532706 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-01-2017 20:00:00 DKK 850
Gretsch Broadcaster Trommesæt
Gretsch Broadcaster Trommesæt. Gretsch, trommesæt model Broadcaster, Satin Rosewood finish. Sættet består af: Stortromme: 22’ x 20’ Snare: Ludwig Super Sensitive Metal Snare 14’ x 6,5’ Tom 1: 10’ x 13’ Tom 2: 12’ x 13’ Floor Tom: 16’ x 16’ Bass Drum Pedal: Pearl samt div. Anatolian bækner, hvor et par er ... Varenr: 4474664 DKK 25.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-01-2017 19:55:00 DKK 12.000
Tambourstab 'Church Lads Brigade' Bambus und 925 Sterling Silber, England 1910
Tambourstab 'Church Lads Brigade' Bambus und 925 Sterling Silber, England 1910. Tambourstab 'Church Lads Brigade', Schuss Bambus schwarz gefasst, Knauf 925 Sterling Silber, bezeichnet 'Church Lads Brigade', 'Fight the good fight', Wappen. Punzierung Meisterpunze 'W.A.P.', wohl WAP Watson Ltd., Birmingham Anker, 925 Löwe und Dateletter 'l' für 1910, Spitze Messing. Länge ca. ... Varenr: 4542511 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-01-2017 19:41:00 DKK 298
'Arena Polyphon' grammofon med samling 78' lakplader (25)
'Arena Polyphon' grammofon med samling 78' lakplader (25). 'Arena Polyphon' grammofon i kasse af træ med aftageligt håndsving. Ekstrastifter samt 24 lakplader, bl.a. med Louis Armstrong og Svend Asmussen, medfølger. Grammofonen fungerede på vurderingstidspunktet. Brugsspor, beslag til håndsving løst (kan fæstnes med søm), revne i højttalerbeklædning. ... Varenr: 4540465 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-01-2017 14:40:00 DKK 375
Stor flightcase på hjul samt Zarges (2)
Stor flightcase på hjul samt Zarges (2). Stor flightcase på hjul, opdelt i mindre rum indvendig, H: 95 cm, L: 123 cm. B: 61 cm. Fremstår med brugsspor herunder, rust øverst på låg, mærker samt enkelte hjul sidder løst. Zarges opbevaringskasse af aluminium, H: 37,5 cm., L: 89 cm., B: 50 cm. Fremstår med brugsspor herunder, rust, mærker ... Varenr: 4541652 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-01-2017 20:42:00 DKK 450