Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Akkordeon Hohner Arietta 1 M
Akkordeon Hohner Arietta 1 M . Akkordeon Hohner Arietta 1 M, Baujahr: 1953-1957, Bässe: 72, Chöre:4, Tastenmaterial: Zelluloid/Holz, Aufbewahrung im Kasten mit Tragegriff, Maße ca.: L.50 cm, H. 47 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Lauritz.com übernimmt keine Garantie für die Funktion. Varenr: 4588956 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 16:59:20 DKK 1.301
Schiedmayer & Söhne Stuttgart, Grand Piano model 20
Schiedmayer & Söhne Stuttgart, Grand Piano model 20. Schiedmayer & Söhne Stuttgart, Grand Piano model 20, 152 cm. Produktions nummer 41788 fremstillet i 1927. Instrumentet fremstår med aldersvarende brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4630283 DKK 15.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 18:33:00 DKK 7.000
Klassiska Musikstunder. Box med 12 CD
Klassiska Musikstunder. Box med 12 CD. Klassiska Musikstunder. Box med 12 CD. Medföljer register. Varenr: 4615809 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-04-2017 18:35:00 DKK 232
Marshall. Power amp model Valvestate 8008
Marshall. Power amp model Valvestate 8008. Marshall. Power amp model Valvestate 8008. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4630473 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:06:00 DKK 550
En samling på 15  LP plader med  Beatles  (15).
En samling på 15 LP plader med Beatles (15).. En samling på 15 LP plader med Beatles. (15). Varenr: 4625315 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:20:00 DKK 825
En samling på 15 LP plader.  (15).
En samling på 15 LP plader. (15).. En samling på 15 LP plader, bestående af 7 Frank Zapppa, 3 Jimi Hendrix, 3 John Lennon, 2 The Band. ialt (15). Varenr: 4635676 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:25:00 DKK 1.850
En samling på 18 LP plader   (18).
En samling på 18 LP plader (18).. En samling på 18 LP plader, bestående af m 3 Peter,Poul and Mary, 6 Rolling Stones, 6 Steppen Wolf, 2 six pistols, 1 crosby, stills, nash&Young. ialt (18). Varenr: 4635684 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:28:00 DKK 725
En samling på 41 Elvis singleplader.
En samling på 41 Elvis singleplader.. En samling på 41 Elvis singleplader, ca 12 plader med restaureret pladeomslag. Varenr: 4635691 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:32:00 DKK 475
Marinucci. Italiensk harmonika med transportkasse
Marinucci. Italiensk harmonika med transportkasse . Harmonika af mærket Marinucci. I tilhørende kuffert. Sele medfølger. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4630791 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:33:00 DKK 550
Levin. Lut
Levin. Lut. Levin. Tolvstrenget lut. Udført hos Herman Carlsson Levin, Göteborg med metalplakette herfra på bagside af hoved. L. 107 cm. Slitage og revner. Dæk løsnet ved bund. Lille reparation på hovedstykke. Varenr: 4626241 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:44:00 DKK 550
Peavey. Effektforstærker model 400
Peavey. Effektforstærker model 400. Peavey. Effektforstærker model 400. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4630468 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 20:06:00 DKK 575
Behringer m.fl. To el-basser, en el-guitar samt to forstærkere (5)
Behringer m.fl. To el-basser, en el-guitar samt to forstærkere (5). En Bassor el-bas, en Supreme el-bas, en Behringer el-guitar, en Behringer forstærker samt en DC forstærker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5) Varenr: 4627519 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 20:27:00 DKK 1.000
Samling vinylplader, 33 rpm og 45 rpm, ca. 250 stk
Samling vinylplader, 33 rpm og 45 rpm, ca. 250 stk. Samling vinylplader, 33 rpm og 45 rpm af rock, 80'er pop og swingjazz, bl.a. Def Leppard, AC/DC, Skid Row, DAD, Simply Red m.m., ca. 250 stk. Varenr: 4637184 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 11:23:10 DKK 850
Regent Boosey and Hawkes samt Marigaux klarinetter (3)
Regent Boosey and Hawkes samt Marigaux klarinetter (3). Samling klarinetter, to Regent Boosey and Hawkes samt en Marigaux, diverse tilbehør samt to transportkufferter medfølger. Mangler og defekter kan forekomme. (3) Varenr: 4635301 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2017 13:47:42 DKK 425
Jeil samt Dynacord PA anlæg
Jeil samt Dynacord PA anlæg. Jeil samt Dynacord PA anlæg, Jeil 12 kanal mixer m/ indbygget 300 w. forstærker, 24 seperate udgange samt 2 stk. 12’ højttalere i kabinet m. tilhørende kabler. Dynacord Eminent IV - mixer/ digital delay. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteter, evt. fejl og ... Varenr: 4596484 DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-04-2017 15:25:51 DKK 2.000
Elektronisk klaver Clavinova CLP-370, Yamaha
Elektronisk klaver Clavinova CLP-370, Yamaha. Elektronisk klaver Clavinova CLP-370, Yamaha. H. 90 cm. B. 141 cm, D. 51 cm. Sort højglansoverflade. Fremstår med enkelte yderst minimale ridser og brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4610195 DKK 7.436 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 18:15:00 DKK 4.833
CORT basguitar, Rithimic Jeff Berlin, natur
CORT basguitar, Rithimic Jeff Berlin, natur. CORT basguitar, Rithimic, Jeff Berlin signature model. Krop af elletræ, dæk af Spalted Maple, padauk. Hals af ahorn, 1F 18,7 mm, 12F 21,8 mm. Gribebræt af palisander. Hardware guldfarvet. Mekanikker: Hipshot Ultralight Bro: Babicz FCH Strengeholder: Babicz FCH Pickup: Bartolini Jeff Berlin ... Varenr: 4619334

DKK 8.923 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-04-2017 20:00:00 DKK 3.346
CORT el-guitar, Zenox Custom 2, Translucent Black
CORT el-guitar, Zenox Custom 2, Translucent Black . CORT el-guitar, Zenox Custom 2, Translucent Black Korpus af mahogni, dæk af spalted maple. Hals af ahorn, 1F 19,5 mm, 12F: 21,5 mm. Gribebræt af palisander. Hardware af nikkel, sort. Mekanik: Locking Bro: TonePros Lic. Stol: String-through-body Mikrofon: HH - EMG 81 & 85 Elektronik: 2... Varenr: 4619321

DKK 6.692 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-04-2017 21:04:00 DKK 3.346
Samling plader/ lp'er og singler. Populær og klassisk musik
Samling plader/ lp'er og singler. Populær og klassisk musik. Samling plader/ lp'er, singler, vinylplader fra 1930'erne og frem. Populær og klassisk musik. Fremstår med brugsspor og i blandet kvalitet. Cirka 20 mindre flyttekasser. Varenr: 4635195 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 27-04-2017 15:33:00 DKK 550
Bina mellemøstligt bord/rejseorgel 1900 tallet
Bina mellemøstligt bord/rejseorgel 1900 tallet . Bina mellemøstligt bord/rejseorgel udført i kasse af bemalet træ, . H. 16 B. 27 L. 55 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4639269 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 15:36:38 DKK 400
Samling ældre instrumenter (3)
Samling ældre instrumenter (3). Samling ældre instrumenter bestående af trompet, klinet, samt fløjte. Detaljer forsølvet. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4638269 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2017 16:43:25 DKK 525
Resegrammofon 'Grandtone'
Resegrammofon 'Grandtone'. Resegrammofon 'Grandtone'. Fodral med slitage. Vev går ej att skruva in. Funktion ej kontrollerad, Lauritz.com ansvarar ej för funktionen. Varenr: 4603946 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-04-2017 17:01:00 DKK 232
CORT el-guitar, X-Urabaya, natur satin
CORT el-guitar, X-Urabaya, natur satin. CORT el-guitar, X-Urabaya, natur satin Korpus af lindetræ, dæk af lindetræ. Hals af ahorn, 1F 19 mm, 12F: 21 mm. Gribebræt af palisander. Hardware af sort. Mekanik: trykstøbt Bro: Evertune Bridge. Stol: Evertune Bridge Mikrofon: Fishman Fluence PUs HH Elektronik: 1 vol, 1 tone ... Varenr: 4619331

DKK 7.250 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-04-2017 19:17:00 DKK 3.718
CORT el-guitar, X-Urabaya, natur satin . CORT el-guitar, X-Urabaya, natur satin Korpus af lindetræ, dæk af lindetræ. Hals af ahorn, 1F 19 mm, 12F: 21 mm. Gribebræt af palisander. Hardware sort. Mekanik: trykstøbt Bro: Evertune Bridge. Stol: Evertune Bridge Mikrofon: Fishman Fluence PUs HH Elektronik: 1 vol, 1 tone ... Varenr: 4619339

DKK 10.038 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-04-2017 19:18:00 DKK 3.904
CORT basguitar, A6, Open Pore Natural
CORT basguitar, A6, Open Pore Natural. CORT basguitar, A6, Open Pore Natural, 6-strenget. Krop af mahogni, dæk af ahorn. Hals af ahorn/wenge, 1F 20,5 mm, 12F 22 mm. Gribebræt af palisander. Hardware af platin. Mekanikker: Hipshot Ultralight Bro: Hipshot Trans Tone 6 Strengeholder: Hipshot Trans Tone 6 Pickupper: Bartolini MK1-6/F... Varenr: 4619320

DKK 7.956 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-04-2017 19:19:00 DKK 2.788
Artist Paris Saxofon
Artist Paris Saxofon. Artist Paris Saxofon af messing. Mærket Artist Paris. I tilhørende rejsekasse. Fremstår med brugsslitage, ridser, overfladerust. Skal sættes i stand. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4637793 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-04-2017 19:46:00 DKK 400
Beatles armbandsur
Beatles armbandsur. THE BEATLES, armbandsur i träfodral i form av gitarr, rostfritt stål, 1993, diameter exkl. krona ca 32 mm Varenr: 4638145 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-04-2017 19:51:00
Se mere
Kurt Dölling. Sølvmonteret violinbue
Kurt Dölling. Sølvmonteret violinbue. Kurt Dölling. Sølvmonteret violinbue af fernambuktræ med kantet stok, stemplet 'Kurt Dölling'. L. 74,3 cm. Vægt 59 gr. Varenr: 4615919 DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2017 20:03:00 DKK 725
The Beatles. CD Singles Collection samt Sgt. Pepper's watch (2)
The Beatles. CD Singles Collection samt Sgt. Pepper's watch (2). The Beatles. CD Singles Collection, 22 stk. CD'er i covers. Endvidere Beatles, Sgt. Pepper's Watch i æske af træ. Fremstår med alm. let brugspræg (2) Varenr: 4631669 DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2017 20:21:00 DKK 1.650
En samling LP vinylplader (13)
En samling LP vinylplader (13) . En samling LP vinylplader bestående af 7 stk. Poul Dissing, 1 Culpeper, 2 stk. Rocking Ghost, 1 stk. Gade og Hansen, 1 stk. Morirana og 1 stk. Drengen og Havet. (13) Varenr: 4640004 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2017 11:01:25 DKK 325
 1 2  >>