Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Musik, musikinstrumenter i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bratsch med bue og transportkuffert
Bratsch med bue og transportkuffert. Bratsch, 15". Ryglængde 38 cm. Samlet længde 64 cm. 1900-tallets midte. Medfølgende 6-kantet bue. L. 75 cm. Medfølgende transportkuffert (L. 86 cm.), harpiks, dustbag og stemmefløjte. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 3374092 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 24-04-2014 15:33:00 DKK 2.900
Levin, luta, 1900-talets mitt
Levin, luta, 1900-talets mitt. Levin, luta, 1900-talets mitt. Lock i gran. 12 st strängar. Akustikhål med genombruten dekor. Längd 110 cm. Varenr: 3384954 DKK 2.052 SE, Örebro, Aspholmen 24-04-2014 17:37:00 DKK 1.149
Samling Lp-skivor och singlar. 1960-70-80-tal (11)
Samling Lp-skivor och singlar. 1960-70-80-tal (11). Samling Lp-skivor och singlar. 1960-70-80-tal. Pop, rock, blues, jazz och soul. Varierande skick. Sammanlagt ca 1000st. Varenr: 3375623 DKK 2.052 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-04-2014 17:49:00 DKK 903
Hornung & Møller. Art deco flygel af padouk, 1934
Hornung & Møller. Art deco flygel af padouk, 1934. Hornung & Møller. Art deco flygel af stribet padouk (eller mahogni) på seks firsidede ben med bronzehjul. Indstemplet med serienr. 39461, udført i 1934. H. 97, L. 170, B. 143 cm. Klangbund med revne, et bagben beskadiget ved indvendig fastgørelse. Proveniens: I følge Hornung & Møllers Nummer ... Varenr: 3364230 DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2014 18:11:00 DKK 2.200
Samling LP'er og singler (240)
Samling LP'er og singler (240). Samling LP'er og singler bestående af ca 200 LP'er og ca 40 singler. Blandet musik, dansk rock, pop, udenlandsk rock mm. (240) Varenr: 3381720 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2014 19:45:00 DKK 375
Samling LP-skivor, ca 230 st
Samling LP-skivor, ca 230 st. Samling LP-skivor, ca 230 st, med klassisk musik från en musikvetares samling. Genomgående gott skick. (ca 230). Varenr: 3383610 DKK 657 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-04-2014 19:52:00 DKK 287
Elguitar, Jack & Danny, ST-style, rød.
Elguitar, Jack & Danny, ST-style, rød.. Elektrisk guitar i rød af mærket J&D. Fremstår med ridser. Soft case samt stativ medfølger. Leveres med 2 års garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3328150

DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-04-2014 20:45:00 DKK 400
Guitarforstærker 250 Watt
Guitarforstærker 250 Watt. Guitar combo forstærker, model 250 GAR 212, 250 Watt med to stk. 12 tommers højtalere, to kanaler: Clean og Dirty, samt trebånds EQ bass/middle/treble og rumklang, frontgitter af metal, håndtag samt fire hjul. Vægt: 42 kg. Pakkevægt: 47 kg. Pakkemål: 75 x 84 x 41 cm. Modelfotos.Nyproducerede ... Varenr: 3239747

DKK 3.250 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2014 20:48:00 DKK 1.300
Franklin Mint record Society: særudgivelse 100 plader ,The great recordings of the big band era' (50)
Franklin Mint record Society: særudgivelse 100 plader ,The great recordings of the big band era' (50). Archive collection, 50 originalbokse med hver 2 bordeauxfarvede binylplader og 8-sidede Booklets. Heriblandt bl.a.: Duke Ellington, Benny Goodman, Glenn Miller, Louis Armstrong, Count Basie. (50) Varenr: 3352674 DKK 8.212 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 20:48:00 DKK 3.360
Samick. Elektrisk guitar med tilbehør og gigbag.
Samick. Elektrisk guitar med tilbehør og gigbag. . Samick. Elektrisk guitar med tilbehør og gigbag. Nummeret. L. 98 cm. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3375216 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2014 13:20:00 DKK 300
Elguitar, Bryan Watts, T-style, lys natur.
Elguitar, Bryan Watts, T-style, lys natur.. Elektrisk guitar i lys naturfinish. Hard case samt stativ medfølger. Leveres med 2 års garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3328156

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2014 20:45:00 DKK 525
Elguitar, Bryan Watts, T-style, sunburst.
Elguitar, Bryan Watts, T-style, sunburst.. Elektrisk guitar i sunburst finish. Fremstår med skrammer. Soft case samt stativ medfølger. Leveres med 2 års garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3328159

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2014 20:45:00 DKK 325
Elguitar, Bryan Watts, T-style, gold.
Elguitar, Bryan Watts, T-style, gold.. Elektrisk guitar i gold finish af mærket Bryan Watts. Soft case medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3328160

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2014 20:45:00 DKK 425
Jubeltöne, Zither-Konzert Salon-Harfe mit Blumenmalerei
Jubeltöne, Zither-Konzert Salon-Harfe mit Blumenmalerei . Holzkorpus, schwarz lackiert, dekoriert mit Rosenmalerei. Im Originalkarton. Diverse Unterlegnoten und Anleitung zum Zitherspiel und Stimmschlüssel liegen bei. L 56cm, B 47cm, H 6cm. 1 Saite gerissen ansonsten spielbereit. Varenr: 3350319 DKK 747 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-04-2014 16:23:00 DKK 299
Elguitar, Bryan Watts, T-style, natur. Venstrehånds model
Elguitar, Bryan Watts, T-style, natur. Venstrehånds model. Elektrisk guitar i naturfinish. Fremstår med løs sadel. Soft case medfølger. OBS! Dette er en venstrehånds model. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3328161

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-04-2014 20:45:00 DKK 325
Elguitar, Bryan Watts, T-style, natur.
Elguitar, Bryan Watts, T-style, natur.. Elektrisk guitar i natur finish. Soft case samt stativ medfølger. Fremstår med enkelte ridser/skrammer. Leveres med 2 års garanti Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3386394

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-04-2014 14:00:00 DKK 350
Samling CD'er (400+)
Samling CD'er (400+). Samling CD'er; pop, rock, Hip Hop mv. (400+) Varenr: 3385765 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-04-2014 16:33:00 DKK 325
Samling LP'er (ca. 350)
Samling LP'er (ca. 350). Samling LP'er; forskellige kunstere, heraf en del klassisk. (ca. 350) Varenr: 3385768 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-04-2014 16:36:00 DKK 300
Handklaver, 2 st
Handklaver, 2 st. Handklaver, 2 st. Gebr. Ludwig samt FA Boehm. Bruksslitage. Lauritz.com garanterar inte funktionen. (2) Varenr: 3385241 DKK 821 SE, Stockholm, Slakthusgatan 29-04-2014 19:15:00 DKK 246
Violin m/ etiket 'Vincenzo Cavani, 1968'
Violin m/ etiket 'Vincenzo Cavani, 1968'. Violin m/ etiket 'Vincenzo Cavani, 1968, di Spilamberto (Modena)'. Mål: 3505 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3386241 DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-04-2014 19:54:00 DKK 350
Ovation 'Typhoon II' elbas, 1968
Ovation 'Typhoon II' elbas, 1968. Ovation 'Typhoon II' 4-strenget semi-hollow body elektrisk bas i komplet original stand, produceret i New Hartford, USA, mellem juli og november 1968. Serienr. A964. Modelnr. Typhoon II. Krop af gran og ahorn, hals af ahorn, gribebræt af palisander indlagt med perlemor og med 21 bånd, justérbar ... Varenr: 3380259 DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-04-2014 20:34:00 DKK 6.000
Elguitar, Bryan Watts, T-style, sunburst.. Elektrisk guitar i klassisk sunburst finish. Hard case medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3328162

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-04-2014 20:45:00 DKK 375
Samling LP'er. Rock, pop og blues. (ca.160)
Samling LP'er. Rock, pop og blues. (ca.160) . Samling LP'er, rock, pop og blues, danske samt udenlandske. (ca. 160 stk. i én kasse.) Varenr: 3386486 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 30-04-2014 15:20:00 DKK 325
Hohner elguitar samt Marshall MG15-dfx forstærker (2)
Hohner elguitar samt Marshall MG15-dfx forstærker (2). Hohner elguitar, professionel ST lead samt Marshall MG15-dfx forstærker. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 3388374 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-04-2014 16:16:00 DKK 450
Hohner Professional the Prinz. T-style headstock.
Hohner Professional the Prinz. T-style headstock. . Hohner Professional 'The Prinz'. Elguitar, Hohners 1. retroudgave af guitaren, som Prince gjorde populær, med den oprindelige headstock, der senere blev ændret efter forbud fra Fender. OAL 98 cm. Ahorn-hals, 'skildpadde'-slagplade og kantlister. Massiv ahornkrop med tigerstribet finer på top og... Varenr: 3378099 DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-04-2014 18:54:00 DKK 6.000
Bang & Olufsen, Beogram 1000 samt div. LP'er og singler
Bang & Olufsen, Beogram 1000 samt div. LP'er og singler. Bang & Olufsen, Beogram 1000 samt div. LP'er og singler, heriblandt AC7DC, Pink Floyd, Elvis Presley mm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3387086 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-04-2014 19:05:00 DKK 300
A. Schroetter, violin i väska med tillbehör
A. Schroetter, violin i väska med tillbehör. A. Schroetter, violin i koffertväska med tillbehör. Axelstöd, stråke och hygrometer medföljer.Kroppens längd: 35 cm Varenr: 3379010 DKK 2.463 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-04-2014 19:33:00 DKK 472
Poul Henningsen PH Pianette. Multimedie klaver produceret af Blüthner. Lyddel designet af Günter Philip
Poul Henningsen PH Pianette. Multimedie klaver produceret af Blüthner. Lyddel designet af Günter Philip. Poul Henningsen PH Pianette fra Toneart A/S. Multimedie klaver produceret og håndlavet af Blüthner, Tyskland. Lyddel designet af Günter Philip. Teknisk set er det nye PH Pianette i front hvad angår udvikling af såvel klang som tekniske specifikationer. Det er naturligvis forsynet med vægtede ... Varenr: 3385599

DKK 74.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-04-2014 20:30:00 DKK 16.000
The Beatles og The Rocking Ghosts, singler (21)
The Beatles og The Rocking Ghosts, singler (21). The Beatles singler, 20 stk., heraf en med single-cover med bog 'Magical Mystery Tour'. En single med The Rocking Ghosts' 'Oh oh, What a Kiss'. Covers i blandet stand. Singlerne er ikke afspillet hos Lauritz.com. (21) Varenr: 3385358 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 30-04-2014 20:44:00 DKK 325
Elguitar, Bryan Watts, ST-style, blå.
Elguitar, Bryan Watts, ST-style, blå.. Elektrisk guitar i blå flametop finish. Soft case medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere ... Varenr: 3328163

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-04-2014 20:45:00 DKK 300
 1 2  >>