Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Edith Piaf. Monsieur Saint-Pierre. LP plade
Edith Piaf. Monsieur Saint-Pierre. 2 LP plader. Vinyl. Fin stand.
Varenr: 4833170
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-11-2017
12:17:00
Samling mikrofoner, bl.a. B&O og Sennheiser(7)
Samling mikrofoner, bl.a. B&O, Sennheiser mm. Mangler og defekter kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(7)
Varenr: 4841444
DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 22-11-2017
14:38:33
DKK 1.550
Getzen trompet m/ kuffert
Getzen 300 Series Elkhorn Wis. USA trompet med kuffert, nr. M 9956, L. 54 cm samt nodestativ. Brugsspor bl.a. tryk. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4842286
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-11-2017
16:03:00
Otto Dürrschmidt. Violinbue af fernambuk-træ, 8-kantet
Otto Dürrschmidt. Violinbue af fernambuk-træ, 8-kantet. Stemplet på stok: Otto Dürrschmidt. Endvidere stemplet med bomærke/skjold på frosch. L. 75 cm. Vægt ca. 56 gram. Brugsspor.
Varenr: 4841439
DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 22-11-2017
16:31:00
DKK 1.300
Farfisa. Harmonika, model 'SA 3M'
Elektrisk harmonika mrk. Farfisa, model 'SA 3M', fremstillet i Italien. Sort kabinet med tilhørende rem af læder. Fremstår med almindelige brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4842753
DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 22-11-2017
19:00:00
Bang & Olufsen. Par Beolab 8000 højttalere (2)
Bang & Olufsen. Par Beolab 8000 højttalere, 'Blyanten' med kabinetter af poleret aluminium med sort frontstof. H. 132 cm. Ledninger medfølger. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4842560
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-11-2017
20:13:00
DKK 4.200
Andreas Christensen. 'Tulex' flygel
Andreas Christensen. 'Tulex' flygel af teaktræ og messing. Elfenbensklaviatur. L. 153, B. 136 cm. Flyglet er tegnet af Arkitekt Torben Christensen. Fremstillet omkring 1955. Serienummer: 12042. Brugsspor og nogle kantmærker. CITES-certifikat fra Miljøstyrelsen til handel inden for EU medfølger....
Varenr: 4806165
DKK 30.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-11-2017
20:20:00
DKK 13.000
Bang & Olufsen. Beomaster 900 samt AM Beolit transistor radio (2)
Bang & Olufsen. Beomaster 900 i kabinet fineret med teak, mål 74,5x21 cm. Enkelte afslag i finer. AM Beolit transistor radio, H. 21 cm, L. 30 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten(2)
Varenr: 4841442
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 23-11-2017
14:35:00
DKK 325
Weltmeister Seperato Standard. Harmonika
Weltmeister Seperato Standard. Harmonika i instrumentkasse. Fremstår med brugsspor. Kasse med slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4843210
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-11-2017
19:00:00
Höfner elgitarr 1960-tal
HÖFNER, elgitarr, modell 172, 1960-tal, Tyskland, kroppen klädd med präglat konstläder, framstår (förutom saknad svajarm och volymrattarnas överdelar) som original, längd ca 100 cm
Varenr: 4845658
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-11-2017
15:20:00
Se mere
Levin gitarr 1957
LEVIN gitarr, 1957, lock av gran, sidor och botten av betsad lönn, etikettmärkt AB Herman Carlsson Levin Göteborg modell 116, nylonsträngad, serienummer 355656, längd ca 94,5 cm
Varenr: 4845677
16:28:00
Se mere
Klavier / Piano, Nußbaum, von Parkinson London
Klavier / Piano um 1900, E.Dale/ Chester. Tragegriffe an den Seiten, 2 Pedale, Korpus mit ovalen Emblemen, Tastatur. Maße ca: H. 119, B. 144, T. 59 cm. Gebrauchspuren und teils Schäden am Furnier.
Varenr: 4832490
DKK 1.489 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-11-2017
20:18:00
DKK 298
Morgan. Elguitar, legend serie.
Morgan. Norsk elguitar model legend serie. Monteret med Wilkinson humbucker og singlecoil pickupper, volume / tonekontroller, omskifter samt vibratosystem( vibratoarm mangler ). Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817098
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2017
14:00:00
DKK 625
Squier by Fender. Elguitar model Stratocaster med Seymor Duncan pickupper.
Squier by Fender. Elguitar model Stratocaster. Med 4 punkts omskifter. Senere monteret med tre Seymour Duncan single coils.. Pianosort krpo, ahorn hals. Volume / tonekontroller, omskifter samt vibratosystem ( vibratoarm mangler ).Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817093
14:10:00
DKK 625
Gibson. Les Paul LMP elguitar med Etunesyste, USA.
Gibson Les Paul LMP elguitar fra 2014, made in USA. Med batteridrevet Etunesystem. Serienr. 140067615. Brunbejdset satin krop, ahorn hals, gribebræt af rosentræ, volume / tonekontroller, to humbucker pickupper samt omskifter. Foret gigback medfølger. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 4817091
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2017
14:20:00
DKK 2.500
Vision juinor V-guitar, made in Japan.
Vision junior V-guitar, made in Japan. Hvidlakeret. Monteret med humbucker pickupper, volume / tonekontroller samt omskifter. OBS! Skal stemme i A. Rickenbacker guitarkuffert medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817096
14:30:00
DKK 500
JamMate UG-1. Elguitar med USB, guitar til computer.
JamMate elguitar, UG-1, med USB for tilslutning til computer. Pianosort krop, ahorn hals, singlecoils, volume / tonekontroller samt omskifter. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817086
14:40:00
DKK 325
Gibson Les Paul special elguitar, USA. årg. 2005
Gibson Les Paul speciel elguitar, made in USA i 2005. Sort lazur bemalet krop og hals, gribebræt af rosentræ. Serinr. 01775395. Volume / tonekontroller, omskifter samt SL humbucker pickupper. Foret gigback medfølger. Fremstår med slitage i lakering. Lauriz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817084
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2017
14:50:00
DKK 1.900
Ibanez elguitar, model RG350DX
Ibanez elguitar, Indonesia., model RG350DX. Hvidlakeret krop af mahogni, hals af ahorn med palisander gribebræt, slagplade med perlemors mønster. Ibanez Quantum pickupper. Volume og tonekontroller, omskifter samt vibratosystem( arm mangler ). Serienr. I090804132. Foret Gigback medfølger. ...
Varenr: 4817074
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2017
15:00:00
DKK 1.150
Squier by Fender. Elguitar model Stratocaster.
Squier by Fender, Indonesia. Stratocaster. Rød lazur lakeret. Med tonekontroller samt volumekontrol. Indbygget vibratosytem. Vibratoarm mangler. Serienr. S/N IC050352066 . Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817079
15:10:00
DKK 625
Custombygget elguitar med Seymour Duncan pickups.
Custombygget elguitar monteret med vibratosystem, Seymour Duncan pickups, volume / tonekontroller samt omskifter. Stemmeskruer formet som dødningehoveder. Sortbejdset krop, ahorn hals. Gigback medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817090
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2017
15:20:00
Fender, USA. VG Stratocaster med Roland G-5 synthsystem.
Fender VG Stratocaster med Roland synth G-5 COSM technology med flere elektriske og akustiske guitarlyde samt forskellige pickup sounds. Volume / tonkontroller, omskifter samt vibratosystem. Piano sort. krop, ahorn hals. Serienr. Z7043039. Foret guitarkasse af plast medfølger.
Varenr: 4817083
DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2017
15:30:00
DKK 2.900
Peavy Vtype elguitar serie EXP.
Peavy Vtype elguitar serie EXP. Pianosort med perlemorskant. Monteret med to humbucker pickupper, volume / tonekontroller, omskifter, samt vibratosystem ( vibratoarm mangler ). Serienr. 03041099. Guitarkasse medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817078
15:40:00
DKK 875
Kingston. Vintage elguitar fra 1960`erne.
Kingston. Vintage elguitar fra 1960`erne. Made in Japan. Rødburst lakeret krop, ahorn hals, palisander gribebræt. To singlecoils. Volume og tonekontroller samt to omskiftere. Fremstår i aldersrelateret stand herunder revne i hvid plade ved tonekontroller. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 4817087
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2017
15:50:00
DKK 450
Ibanez elguitar model N427
Ibanez elguitar. Rødlakeret med ophøjet krakkelèmønster. Perlemorsindlægninger i palisander gribebræt. Monteret med EMG 81 & 86 pickupper. Volume / tonekonstroller samt omskifter. Serienr. 509081997. Guitarkasse medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817073
16:00:00
Squier by Fender. Elguitar, telecaster.
Squier by Fender. Elguitar, telecastermodel made in China. Krop lakeret lyseblå metallic, ahorn hals. Volume & tonekontroller samt omskifter. Serienr. S/NCY140800721. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817099
16:10:00
DKK 575
Epiphone elguitar, Les Paul. USA.
Epiphone elguitar, Les Paul. 100 Pianosort. Made in Nashville. Monteret med to humbucker pickupper, volume / tonekontroller samt omskifter. Serienr. UC06060160. Guitarkasse medfølger. Fremstår med hul i guitarkassen. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817080
16:20:00
DKK 650
Hamer elguitar, XT serie.
Hamer elguitar, XT serie. Made in Indonesia. Monteret med to Hamer humbucker picups, volume / tonekontroller, vibratosystem. Hvidlakeret krop, ahorn hals. Serienr. P11040768. Foret gigback medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817092
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 26-11-2017
16:30:00
Musicman, Ernie Ball elguitar, USA
Musicman, Ernie Ball, USA, serienr. X1302. Senere ændret med resonanshuller og blålakeret. Monteret med to aktive EMG pickupper, volume / tonkontroller samt omskifter og vibratosystem(vibratoarm mangler ).Foret guitarkase af plast medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817081
16:40:00
Oscar Schmidt by Washburn. Akustisk bas.
Oscar Schmidt by Washburn. Akustisk bas, model nr. OB100B, med indbygget aktivt pickupsystem. Pianosort. Serienr. FC060401428. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4817077
17:00:00
DKK 825
 1 2 3  >>