Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spegel med konsolbord nyrokoko
SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld, dekor i pastellage, marmorerad skiva, genombrutet krön med dekor av blomsterurna, spegelns mått ca 186x69, konsolbordets mått höjd 50, 62x30 cm
Varenr: 4724582
DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
12:30:00
Se mere
Tre springbukke (3)
Tre springbukke beklædt med læder. Fremstår med patinering. H 97 cm. (3)
Varenr: 4700633
DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2017
15:09:57
DKK 2.100
Kiste af massivt fyrretræ, delvis almue bemalet
Kiste af massivt fyrretræ, delvis almuebemalet beslået med bånd af smedejern, håndtag af smedejern. L. 134 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Varenr: 4724268
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2017
18:14:00
DKK 325
Sori Yanagi pall Butterfly
SORI YANAGI, "Butterfly", pall, formgiven 1954, reedition Vitra Design Museum, rosewood, tvärslå i mässing, höjd ca 40 cm, i originalkartong
Varenr: 4724678
DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
18:45:00
Se mere
Friis & Moltke for Randers Møbler. Rundt bord og fire stole. (5)
Friis & Moltke for Randers Møbler. Rundt bord og fire stole med stel af bordeaux lakeret stål, stole betrukket med gråt møbelstof, bord med rund plade af sortmalet træ. Bord H. 72 cm. Ø 100 cm. Stole ryghøjde 80 cm. Fremstår med brugspræg. (5)
Varenr: 4726042
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2017
19:11:47
DKK 325
Et sæt på fire bordben af hvidlakeret metal, hver med tre ben. (4).
Et sæt på fire bordben af hvidlakeret metal, hver med tre ben. H. 96,5 cm. L. 36 cm. B. 64,5 cm. (4).
Varenr: 4725733
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
19:12:00
DKK 325
Holländische Garderobe, Anfang 20. Jahrhundert, Holz
Holländische Garderobe, Anfang 20. Jahrhundert, Konstruktion aus dunklem Holz, mit Säulen an den Seiten und verschiedenen, teilweise groteske Schnitzereien wie vier Medaillons mit zwei Herren und zwei Damen im Profil, mit aufklappbarer Sitzfläche, Maße: H. 145, L. 180 cm, T. 43 cm, ...
Varenr: 4716369
DKK 2.789 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:14:01
DKK 521
Skrivebord, fyrretræ
Skrivebord af massiv fyrretræ, gallerilister, front med fem skuffer, drejede ben. Greb af messing. H.83 L.120 D.60 cm. Fremstår med brugsspor samt manglende nøgler.
Varenr: 4723353
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
19:27:00
H. W. Klein. Skammel tilhørende lænestol model 207
H. W. Klein. Skammel / fodskammel tilhørende lænestol model 207; buet sæde betrukket med cognacfarvet læder, opsat på tre ben af teaktræ, H. 43 cm. Fremstillet hos Bramin-Møbler/ N. A. Jørgensens Møbelfabrik. Fremstår med alders- og brugsspor.
Varenr: 4725305
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
19:28:00
Dansk møbelproducent, Entre spejl teak
Dansk møbelproducent, Entre spejl med ramme af massiv teaktræ. H.97 B.32-42 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4724239
19:33:00
Vin reol, egetræsstamme
Vin reol af massiv olieret egetræsstamme. beregnet til 8 falser, til vægmontering. H.150 cm.
Varenr: 4724074
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
19:37:00
DKK 325
Entre / telefonbænk, mahogni
Entre / telefonbænk af mahogny monteret med sidebord med skuffe, betrukket med knapsyet grønligt velour, cabrioleben. L. 95 cm. Fremstår med enkelte små skrammer og brugsspor
Varenr: 4725531
19:44:00
DKK 425
Lovebed i sort polyrattan
Lovebed. Lovebed i sort polyrattan med hynde, puder og tag af bomuld. H. ca. 150 Ø. 170 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 4726788

DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
20:00:00
DKK 2.100
Stumtjener, 1900 tallet
Stumtjener af blålakeret metal, 1900 tallet. H. 175 cm. Fremstår med brugsspor, ridser.
Varenr: 4652963
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017
20:05:00
Achille Casteiglionis, Zanotta, bord/skrivebord
Achille Casteiglionis (1918-2002) fremstillet hos Zanotta, bord/skrivebord/arbejdsbord, formgivet i 1940, to bukke af træ, kan indstilles i højden med fem indstillinger, producentprægning på overfladen, H. 61-71 cm. Bord uden bordplade.
Varenr: 4725986

DKK 4.462 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
20:15:00
DKK 818
Hjellegjerde. To avis/magasinholdere. (2)
Hjellegjerde. To avis/magasinholdere udført i mørk bejdset ask, stel af forkromet stål. H. 51 cm, B. 40 cm. Udstillingsmodel, modelfoto.
Varenr: 4717027
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2017
20:16:00
Re:collection. Bænk af palisander og anilin læder samt strøgslebet rustfrit stål.
Bænk af ubehandlet santos palisander træfiner, med stel af strøgslebet rustfrit stål. På top sæde betrukket med cognac anilin læder. Designet af Re:collection, Danmark. L.120 B. 44 H. ca. 25 cm.
Varenr: 4560487

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2017
20:16:00
DKK 875
Skab med kapel, nygotisk, træ
Skab med kapel, nygotisk, træ, rektangulær kassekonstruktion, front med to låger med krucifiks, indvendig på hver låge maleri med figurer, englemotiv, guldmaleri, røde, blå og hvide nuancer, H. 89 cm - B. 55 cm - D. (i lukket tilstand) 53 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, ...
Varenr: 4637927
DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
20:16:00
DKK 1.487
CD reol af teak
CD reol af teak. H. ca. 153 cm. Top med afslag.
Varenr: 4725466
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
20:28:24
Skandiform barbord
BARBORD, Skandiform, vit laminat samt förkromad metall, höjd ca 112, 180x62 cm
Varenr: 4724711
DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-07-2017
20:36:00
Se mere
Avisholder i teaktræ
Avisholder med stel af fineret teak og messing. L. 42,5, H. 40 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4716769
21:02:49
DKK 325
Spejl og lampebord i mahogni
Lampebord i regencyform af mahogni med indlangt læder på plade. H. 50 cm L. 65 B. 45 cm og mahogni spejl med udskæringer. H. 69 cm L 51 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4716234
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
13:01:00
Dobbeltsidet bænk. Eg
Dobbeltsidet bænk eg og læder. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, enkelte nitter mangler. H 120 cm L 120 cm B 102 cm. Se også 4726553
Varenr: 4726554
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
13:42:00
Jacob Jensen / Bang & Olufsen. Stereobænk, palisander
Jacob Jensen. Stereobænk af palisander med stel af børstet og grålakeret stål, front med udtræksplader. Fremstillet hos Bang & Olufsen. 1970'erne. H.63. L.86. B.41 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4725439
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-07-2017
13:48:38
DKK 1.200
Dobbeltsidet bænk eg og læder
Dobbeltsidet bænk eg og læder. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, enkelte nitter mangler. H 102 cm L 120 cm B 120 cm. Se også 4726554
Varenr: 4726553
13:55:00
DKK 725
Sekretär och spegel i björk
SEKRETÄR och SPEGEL, björk, 1920-tal, svängda ben, invändigt med lådor och fack, höjd ca 100, 90x47 cm, oval spegel med fasetterat glas, mått 55x67 cm
Varenr: 4726101
DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-07-2017
15:15:00
Se mere
Aksel Kjærsgaard m.fl. Entresæt fineret med palisander (2)
Aksel Kjærsgaard m.fl. Entresæt fineret med palisander, best. spejl samt bord med tilspidsede ben. 1960'erne. Spejl: H. 105 B. 59 Bord H: 51 cm L: 110 cm B: 35 cm. Fremstår med brugsslitage. (2)
Varenr: 4726844
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-07-2017
16:15:13
DKK 1.150
Skammel af egetræ
Trebenet justerbar skammel af egetræ, firkantet sæde. Fremstå med små brugsspor.
Varenr: 4726316
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2017
16:58:10
Chest on base, Baroque style
Chest on base, Baroque style. Pine frame, veneered with assorted wood types. Black-painted wood base. Renovated early 20th century according to information. H. 94 cm, W. 105 cm, D. 65 cm. Cracks in veneer, lock with wear. Key included. According to information, renovated early 20th century and ...
Varenr: 4672058
DKK 3.824 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-07-2017
16:59:00
DKK 287
Kirkebænk i massiv eg med løs hynde, 1950'erne
Kirkebænk i massiv patineret eg, udskæringer på gavle, med løs hynde i petroleums farvet uld, på bagsiden holder til salmebog samt fodhvile/støtte Fra 1950'erne. L. 2,90 cm, H. 1,30 cm, D. 40,5 cm. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 4716513
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
18:13:00
 1 2 3 4 5  >>