Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Paraplyställ i rotting samt snörad pall (2)
Paraplyställ i rotting samt snörad pall. Saknar märkning. Höjd 49-61 cm. (2)
Varenr: 4798095
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
12:09:33
DKK 251
Spelbord
SPELBORD, 1800-tal, fanérat med mahogny, utdragbara ljusskivor, höjd ca 79, 90x44 cm
Varenr: 4861090
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
12:16:00
Se mere
Tolettensitz mit Deckel, Holz, 20. Jhdt.
Rechteckiger Toilettensitz mit Deckel und Füße aus Holz mit roter Patina. Maße ca.: H. 43 x B. 43 x T. 43 cm.
Varenr: 4832331
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-12-2017
12:21:26
DKK 298
Konvolut Möbel von Brunner.
Konvolut Möbel von Brunner. Unterschiedliche Maße, Materialen und Farben. Ausstellungsstücken, teils Kratzer.
Varenr: 4838725
12:22:16
DKK 298
Sängbord gråmålade
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt, låda i sargen, mässingsbeslag, höjd 56, 43x31 cm
Varenr: 4861115
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
14:12:00
Se mere
Bagagevogn, messing.
Bagagevogn af messing, plade betrukket med rødt velour, monteret med hjul. Mål. H.190, B.110, D.63 cm.
Varenr: 4862542
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
14:29:45
Ottomanen/Hockern aus Leder
Ottomanen/Hockern aus braunem Lederbezug. Maße ca: H. 23 cm, B. 52 cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 4862611
14:59:30
DKK 298
Søborg Møbelfabrik. Knagerækker 3 stk.
Søborg møbelfabrik. Tre knagerækker model 471, plade i sortlakeret træ monteret med 5 stålfarvede knager. Pynteeffekter i både kirsebær og ask medfølger. (3)
Varenr: 4833440

DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-12-2017
15:23:00
Sjömanskista
SJÖMANSKISTA, 1900-talets första hälft, betsat lövträ, invändig med lådfack, höjd ca 36, 89x42 cm
Varenr: 4861135
15:40:00
Se mere
Samling möbler bemålade i grått och vitt, samt spegel (7)
Samling möbler bemålade i grått och vitt, samt spegel. Olika toner av grått och vitt. Sidobord, höjd 77 cm, 103,5x48,5 cm. Kvadratiskt bord; höjd 75 cm, 50x50 cm. Sidobord med oval skiva, höjd 70 cm, bredd 80 c, djup 37 cm. Bord med klaffar, höjd 52 cm, djup 50 cm, bredd 30-71 cm. Pall, höjd 34 ...
Varenr: 4858937
16:06:00
DKK 232
Skoleborde med to stole (9)
Skoleborde, laminerede bordplader med rødlakeret understel af metal, højdejustérbare ben h. ca. 75 x 80 x 60 cm og ca. 75 x 60 x 70 cm. Fremstår med kraftige brugsspor.
Varenr: 4859759
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2017
16:14:00
Klädhängare Swedese
MICHAEL YOUNG & KATRIN PETERSDOTTIR, klädhängare, 2 st, Swedese, vitlackerat trä, höjd ca 133 resp 199 cm
Varenr: 4861146
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 11-12-2017
16:32:00
Se mere
Bænk i eg
Sammensat bænk af bla. landbrugshjul i eg. Mål. H. 100 cm, B. 135 cm, D. 61 cm. SH. 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4861954
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:00:00
DKK 325
Serveringsvogn / trolley af aluminium fra flyvemaskine
Serveringsvogn / trolley af aluminium fra flyvemaskine. H. 103, L. 85, B. 31 cm. Brugsslitage. Denne vare er en del af en temaauktion over varer fra Kræmmer Erik's butik 'Fantastiske Fund', som lukker ned for vinteren og sælger ud før han åbner igen til næste sæson. Kræmmer Erik er et fast ...
Varenr: 4841845
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
19:10:00
Piet Hein, spændben til Ellipse sofabord (4)
Sæt spændben af forkromet stål til Piet Hein og Bruno Mathsson bord. H. 62 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og manglende plast sko. (4)
Varenr: 4861780
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
19:25:00
Entresæt i eg (2)
Entresæt i fineret egetræ bestående af: Kommode indrettet med to skuffer m. messinghåndtag, afsluttet på cabrioleben, H. 66, B. 58, D. 33 cm. Spejl prydet med messingedekorationer, H. 94, B. 48 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4825003
19:27:00
Piet Hein. Et sæt løse spænd ben
Piet Hein. Et sæt løse spænd ben af forkromet stål til super ellipse spisebord. H. 68 cm. 3 beslag medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor og rust. (4).
Varenr: 4859907
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:33:00
To slagbænke, hvidbemalede (2)
To bænke, hvid bemalede, med klap, herunder rum. H. 95/55 B. 84 D. 42 cm og H. 54/29 B. 68 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Ene bænk med løs liste. (2)
Varenr: 4862236
19:37:00
DKK 325
Bænk af eg og sort anilin læder
Bænk af ubehandlet ege træfiner, stående på skråtstillede ben. På top sæde betrukket med sort anilin læder. L.120 B. 44 H. ca. 45 cm.
Varenr: 4856468

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
19:39:00
DKK 1.200
Stummer Diener, Stil der Vereinigten Werkstätten, wohl 60er Jahre
Stummer Diener, im Stile der Vereinigten Werkstätten München, wohl der 60er Jahre, Konstruktion bestehend aus beschichtetem und lackiertem Metall, Gusseisen, Bügel aus Plexiglas / Acryl, oben ein montierter Standteller, Maße: H. 110 cm, gewöhnliche Gebrauchsspuren, Beschichtung teils beschädigt ...
Varenr: 4630890
DKK 1.861 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-12-2017
19:40:00
DKK 335
Par udstillings montre med indbygget lys (2).
Par udstillings montre opbygget af MDF med indbygget lys. Kan stilles ovenpå hinanden. Monteret med hver 1 låge af glas. Mulighed for justering af hylder. 2 hylder medfølger hvoraf den ene defekt. H. 90 cm., B. 61 cm., D. 61 cm. Alm. brugsspor.(2).
Varenr: 4854640
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 11-12-2017
19:56:57
Samling div. teakmøbler, 1960'erne (5)
Samling div. teakmøbler fra 1960'erne.Indskudsbord, H. 46, 49 x 34 cm. Spejl, H. 70 cm. Reol, H. 85, 79 x 23 cm. Hjørneskab, H. 172, 80 x 48 cm. Nøgle medfølger. Kommode, H. 70, 63 x 30 cm. Møblerne fremstår med nogle ridser og skrammer. (5)
Varenr: 4859946
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
20:00:00
DKK 825
Bænk, dansk produceret 'Trallebænk' af ral 9005 matsortbejset miljørigtigt dansk træ
Bænk, dansk produceret 'Trallebænk' af ral 9005 matsortbejset miljørigtigt nordisk fyrretræ, bedste sortering, samlet med rustfri A2 gevindstænger og bolte, primært en bænk til indendørs brug, men kan også stå ude under tag. H. 40. L. 120. D. 35 cm. Modelfotos.
Varenr: 4861845

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 11-12-2017
20:46:00
DKK 525
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af palisander.
Dansk møbelproducent. Fritstående skrivebord af fineret palisander, front med skuffer. Bagside med rum. Senere monteret med runde ben af egetræ. H. 75 cm., B.127 cm., D. 69 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4861846
20:47:00
DKK 875
Peter J. Lassen / Montana. Ben til reolmoduler (16)
Peter J. Lassen / Montana. Ben til reolmoduler af satinforkromet metal. H. 12,6 cm forsynet med sko, som kan justeres op til 2 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (16)
Varenr: 4848417
DKK 1.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
20:53:00
Fratelli Regutti herrbetjänt
HERRBETJÄNT, Fratelli Reguitti, Italien, 1900-talets andra häft, bok, detaljer i mässing, höjd ca 106 cm
Varenr: 4861242
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 11-12-2017
21:10:00
Se mere
Alvar Aalto barpallar 4 st
ALVAR AALTO, barpalar, 4 st., modell 64, Artek, Finland, tillverkade år 2013, svartlackerade, etikettmärkta, sitthöjd ca 65 cm
Varenr: 4862895
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 12-12-2017
10:48:00
Se mere
Toilettebord
TOILETTEBORD, 1950-tal, njurformad, reflad sarg med 3 lådor, vridbar spegel i mässig, totalhöjd ca 135, 113x55 cm
Varenr: 4862930
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 12-12-2017
12:45:00
Se mere
Entremøbel
Entremøbel af bejdset fyrretræ. Front med fire skuffer. H. 54 cm. B. 100 cm. D. 38 cm. Fremstår med slidtage samt brugsspor.
Varenr: 4854656
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-12-2017
12:54:00
Herrbetjänt
HERRBETJÄNT, Fratelli Reguitti, Italien, 1900-talets andra häft, bok, detaljer i mässing, höjd ca 108 cm
Varenr: 4862943
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 12-12-2017
13:27:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7  >>