Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Øvrige møbler  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Medicin/hospitalskab metal og glas
Medicin/hospitalskab metal og glas . Medicin/hospitalskab metal og glas, 1900-tallet, sider og lågr i front med glas, aflåselig, men nøgle medfølger ikke. Mål: 92x45 cm. H. 180 cm. Fremstår med alders og brugsslittage. samt møttrikker i bagbeklædning. Varenr: 4621035 DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 10:53:00 DKK 2.500
Bokhyllor Ekolsund
Bokhyllor Ekolsund. BOKHYLLOR, 1 par, "Ekolsund", ur Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, mörkbetsat trä, höjd ca 225 cm, 100x28 cm. . HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål Varenr: 4634976 DKK 4.645 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-04-2017 11:16:00
Se mere
Kommode / arkivskab af eg
Kommode / arkivskab af eg. Kommode /arkivskab af eg, front med fire skuffer, 1 stk. nøgle medfølger. H. 72 cm, B. 43 cm, D. 80 cm. Brugsmærker. Varenr: 4620532 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 11:24:00 DKK 300
Design vægkonstruktion/skillevæg/væg til forretning og butiksområde
Design vægkonstruktion/skillevæg/væg til forretning og butiksområde. Design vægkonstruktion/skillevæg/væg til forretning og butiksområde. Specialfremstillet model. Væggen består af MDF-plader lakeret med autolak i tre forskellige magenta-nuancer. På højre side er der udskåret/fræset teksten ’Schneideraum’ i væggen. Opefter består væggen af 3 elementer, der kan ... Varenr: 4616907 DKK 14.871 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-04-2017 13:22:55 DKK 3.718
JØLI. Pengeskab
JØLI. Pengeskab. JØLI. Pengeskab. H. 73, B. 56, D. 59 cm. Monteret på hjul. Fremstår med brugsspor. Nøgle og manual medfølger. Varenr: 4633560 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 13:47:45 DKK 675
Stumtjener af forkrommet metal
Stumtjener af forkrommet metal. Stumtjener af forkromet metal på rund fod af sort metal. Flytbare tøjkroge af sortlakeret metal. H. 176 cm. Varenr: 4633344 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 14:12:00 DKK 300
Kista
Kista. KISTA, på benställning, barockstil, träskuren dekor, järnbeslag, höjd 62, 44x60 cm Varenr: 4635029 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 14:44:00
Se mere
Havebænk
Havebænk . Havebænk af hardwood træ. L. 120 cm. Fremstår med få brugsspor, enkelte ridser og mærker. Varenr: 4633517 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 16:48:00 DKK 450
Sofabord, bøg
Sofabord, bøg . Sofabord af lakeret massiv bøgetræ med plade af linoleum. Mål: H.50, L.100, D.50 cm. Fremstår med brugsslitage samt huller i plade. proveniens: Rudolf Steiner Skolen Varenr: 4630398 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 16:58:00 DKK 300
Paravent mit Stillleben
Paravent mit Stillleben . Paravent mit Stillleben gefertigt aus Holz. Einteiliger Paravent mit Stillleben im Oval mit Rahmenverzierung. Maße: H. 153 cm. B. 91 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen und Rissen Varenr: 4595011 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:02:00 DKK 1.115
Arbeitstisch / Schreibtisch mit Klappfunktion, Bent Krogh
Arbeitstisch / Schreibtisch mit Klappfunktion, Bent Krogh. Bent Krogh, Arbeitstisch / Schreibtisch mit aufrichtbarer Tischplatte und Rollen mit Feststellbremse, Klappfunktion mit Spannfedermechanismus; Tischplatte weiß laminierte MDF-Platte, Konstruktion aus verchromtem Stahlrohr, H. 71,5 cm - B. ca. 130 cm - T. 64 cm; bei dem Schreibtisch handelt es ... Varenr: 4636434 DKK 1.487 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 18:06:00 DKK 297
Broløsning i massiv træ
Broløsning i massiv træ. Broløsning af massiv sortbejset træ. L: 248 x B: 80 x H: 96 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4622848

DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 18:27:00 DKK 2.500
Säng, Hästens (3)
Säng, Hästens (3). Säng, Hästens. Med resårmadrass och bäddmadrass. Ställbar via fjärrkontroll. 105x210 cm. Bäddmadrass med fläckar. Sängstomme med mindre hål på textil vid nedre kant. Fungerar vid test. Varenr: 4614429 DKK 6.193 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-04-2017 18:28:00 DKK 3.870
Designer Stehleuchte, Metall / Kunststoff
Designer Stehleuchte, Metall / Kunststoff. Stehleuchte, minimalistische Konstruktion aus Metall und farblosem Kunststoff, am Stand angebrachte Metallplakette mit Bezeichnung 'HJB90', Leuchtenkopf um 360° kippbar, mit Gegengewicht, Maße: H. ca. 130 cm, Gebrauchsspuren, Bestoßungen, Abriebspuren, Kratzer, Verschmutzungen, am Leuchtenfuß ... Varenr: 4568968 DKK 2.602 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 18:29:00 DKK 1.115
Herrbetjänter, 8 st
Herrbetjänter, 8 st. Herrbetjänter, 8 st, i metall och trä. 2000-tal. Bruksslitage. (8) Varenr: 4638373 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 18:29:00 DKK 232
Tabletttisch, Holz/Spiegelglas/Messing
Tabletttisch, Holz/Spiegelglas/Messing. Tabletttisch, Holz/Spiegelglas/Messing, 1900/20. Jahrhundert. Ovales Tablett mit Spiegelglaseinsatz, stabförmig durchbrochene Galerie mit Girlanden, Kugelfüsse, eingesetzte Spiegelglas mit Quecksilberbeschichtung, 65 x 40 cm. Ovaler Holztisch, mahagonifarben lackiert, geeckte konische Beine, ... Varenr: 4560941 DKK 2.602 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 18:44:00 DKK 1.487
Pottskåp i gustaviansk stil
Pottskåp i gustaviansk stil. POTTSKÅP, 1900-tal, gustaviansk stil, bemålat, höjd ca 82, 52x51 cm Varenr: 4635086 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 18:48:00
Se mere
Salongsbord empirestil
Salongsbord empirestil. SALONGSBORD, mahogny, empirestil, 1900-talets första hälft, skiva med intarsiadekor, hylla, dekor i mässing av herm, svängda ben, höjd ca 70 cm, diameter ca 80 cm Varenr: 4635088 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 19:00:00
Se mere
Re:collection. Bænk af palisander og anilin læder samt strøgslebet rustfrit stål.
Re:collection. Bænk af palisander og anilin læder samt strøgslebet rustfrit stål.. Bænk af ubehandlet santos palisander træfiner, med stel af strøgslebet rustfrit stål. På top sæde betrukket med cognac anilin læder. Designet af Re:collection, Danmark. L.120 B. 44 H. ca. 25 cm. Varenr: 4560487

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:01:00 DKK 1.800
Kersti Sandin & Lars Bülow, tidningsställ Vågspel, 2 st
Kersti Sandin & Lars Bülow, tidningsställ Vågspel, 2 st. Tidningsställ "Vågspel", Kersti Sandin & Lars Bülow, i bok. För väggmontage. Höjd 124 cm, bredd 50 cm, djup 10 cm. Tillverkat av Materia. Framstår med smärre slitage.en skadad kant. (2) Varenr: 4616268 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 25-04-2017 19:06:00 DKK 252
Byrå med spegel
Byrå med spegel . BYRÅ med SPEGEL, 1970-tal, fanérade med valnöt, märkt MADE IN SWEDEN, byråns mått höjd ca 56, 90x40, spegeln 125x80 cm Varenr: 4635098 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 19:30:00
Se mere
Jakob Wagner for HAY. To barstole, model JW01 (2)
Jakob Wagner for HAY. To barstole, model JW01 (2) . Jakob Wagner. To barstole, model JW01, stel af sortlakeret stål, sæde betrukket med lilla uld. H. 110, B. 41 x D. 42, SH. 77 cm. Fremstår med brugsspor og pletter, et sæde med små begyndende huller. (2) Varenr: 4636480 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 19:30:00 DKK 325
Schrank / Vitrine, Glas und Holz
Schrank / Vitrine, Glas und Holz. Schrank / Vitrine, Glas und Holz, kastenförmige Konstruktion aus cremefarben lackiertem Holz auf vier Rollen, Oberfläche mit eingelegter Glasplatte, zwei Schübe aus Glas, jeweils unterteilt in drei Fächer, H.78 cm - B.126 cm - T.63 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, stellenweise Kratzer... Varenr: 4575739 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:09:00 DKK 297
Bord af jern
Bord af jern. Firekantet bord af sortlakeret jern, monteret med facetslet glasplade. H. 67. 55 x 55 cm. Varenr: 4633384 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 20:11:00 DKK 325
Sitzbank mit  Elefanten Schnitzereien
Sitzbank mit Elefanten Schnitzereien . Sitzbank mit Elefanten Schnitzereien gefertigt aus massivem Holz mit 3 Schüben und 2 Türen. Maße : H. 84 cm. B. 124 cm. T 50 cm. Altersgemäßer Zustand mit Bereibungen. Varenr: 4635577 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 20:11:00 DKK 372
Metalsidebord i industriel stil
Metalsidebord i industriel stil. Metalbord i vintage / industriel stil. Bord med skuffer udført i blåmalet metal med rust-patinering. 4 skuffer med sider i trådnet og bærehåndtag i sider. Højde 85 cm, dybde 46,5 cm, længde 165 cm. Varenr: 4633482 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 20:36:00 DKK 800
Erik Buch. 'Folding bar', palisander
Erik Buch. 'Folding bar', palisander . Erik Buch: 'Folding bar' af palisander, top beklædt med sort formica, To klapper med messinghængsler; indrettet med bemalede skydelåger, skuffer, hylder samt skål af rustfrit stål. Monteret med hjul. Fremstillet hos Dyrlund, 1950'erne. H. 116,5 cm., B. 90,5 - 181 cm., D. 25-50 cm. Fremstår med ... Varenr: 4612000 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 21:17:00 DKK 6.000
Tidskriftholder, rustfrit stål
Tidskriftholder, rustfrit stål. Tidskriftholder af rustfrit stål, udgået fra Casa Shop. H. 38 B. 41 D. 46 cm. Varenr: 4617623 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 10:27:13 DKK 300
Stumtjener og Butler's tray (2)
Stumtjener og Butler's tray (2). Stumtjener og Butler's tray, af mørkbejdset træ. Butlers Tray med aftagelig bakke måler ca. 71x47 cm. H. 47 cm. H. på stumtjener ca. 196 cm. Fremstår med alders og brugsspor. (2) (2) Varenr: 4631808 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-04-2017 12:19:00 DKK 300
Parti hylder (53)
Parti hylder (53). Parti hylder med finér. 35 stk spånplader med ahornfinér og rund forkant: 90 x 42 cm, 20 mm tyk. 11 spånplader med bøgefinér, som halvcirkler: 89,5, D 45 cm, 20 mm tyk. 2 stk spånplader med egefinér og rund forkant: 120 x 42 cm samt 2 stk 130 x 42 cm, 20 mm tyk. 2 stk. spånplader med finér af ... Varenr: 4636919

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 13:46:19 DKK 300
 1 2 3 4 5 6  >>