Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diverse dele 'mursten' af guld, 8 og 14. kt. (3)
Diverse dele 'mursten' af guld, best. af halskæde af 8. kt. L. 40 cm. vægt ca. 30,4 gr, armlænke af guld, 14. kt, L. 18,5 gr, vægt ca. 15 gr. Seiko dame armbåndsur med lænke af guld, 14. kt. L. 16,6 cm. vægt ca. 23 gr. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. ...
Varenr: 4862673
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
14:41:00
DKK 4.200
Samling smykker med Ferskvands Kulturperler, halskæder og ørepynt
Samling smykker med Ferskvands Kulturperler, bestående af halskæde med større og mindre hvide ferskvands kulturperler. Længde justerbare mellem 48½ og 53½ cm. Samt en halskæde med integreret vedhæng af sterling sølv, vedhæng prydet med knapformet ferskvands Kulturperle g Cubic Zirkonia. Længde ...
Varenr: 4862758

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
16:24:35
Bernhard Hertz. Vedhæng af 14 kt guld med perle samt Aagaard vintage. Kæde medfølger (3)
Bernhard Hertz: Vedhæng af 14 kt guld med Akoya kulturperle, L. 4 cm, vægt ca. 2,5 gram. Kæde medfølger (gulddouble). Dertil vintage ring udført af Jens. J. Aagaard, ligeledes 14 lt. Prydet med syntetisk blå sten. Ringstr. ca. 17,75 mm/ 56. Vægt ca. 2,3 gram. Samlet 4,8 gram (2)
Varenr: 4859278
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
16:31:00
DKK 425
Samling smykker af sølv
Samling smykker af sølv, bestående af: Arrmring som kan åbnes. Omkreds ca. 18 cm- 2 Buttede hjerteformede vedhæng. Mål henholdsvis 3,5x3 cm. og 3x2,8 cm. Vedhæng i form af kors, samt 2 par ørestikker
Varenr: 4862797

16:40:33
Broscher 4 st broschnålar 3 st örhängen 1 par
BROSCHER, 4 st, BROSCHNÅLAR, 3 st, ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver, örkrokar i guld, fasettslipade almandingranater, 18/1900-tal
Varenr: 4861176
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 11-12-2017
18:48:00
Se mere
Georg Jensen, par øreclips af sølv, 1996
Georg Jensen, par øreclips af sølv prydet med carneol perler. L. ca. 19 x 24 mm. Dateret 1996. Samlet vægt ca. 11,5 gram.
Varenr: 4859396
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
19:00:00
Vintage guldsmykker (4)
Vedhæng af 18 kt guld, prydet med gul glassten. L.inkl øsken ca 3,5 cm Nål af 14 kt prydet med knude. L.: ca 2,8 cm. Broche af 14 kt guld prydet med orientperle. L: ca 4,8 cm. Endvidere vedhæng af 14 kt guld, prydet med mørkeblå glassetn samt lille orientperle. L. inkl øsken: ca 2,4 cm Samlet ...
Varenr: 4859390
19:02:00
DKK 575
Samling sølvsmykker mm. (8)
Samling sølvsmykker mm. Bestående af bæltespænde af 826 sølv prydet med to gule glassten, stemplet S&L. 9,5 x 6 cm, broche med tre halvkugler. Ca. 4 x 4 cm, stemplet Juhls. Vintage broche med tre blomser. l. ca. 4,5 cm, A. Michelsen øreclips samt broche med emaljearbejde. Diameter på broche ca. ...
Varenr: 4859382
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
19:21:00
DKK 575
Smykkesæt med koral (7)
Smykkesæt med koral bestående af halsæde prydet med koralperler trukket i doseret forløb, monteret med lås af forgyldt metal. L. ca. 42 cm, flette halskæde prydet med talrige koralperler. L. ca. 39 cm, halskæde prydet med hvide koralperler trukket i doseret forløb. Ca. 51,5 cm (bør omtrækkes) ...
Varenr: 4859391
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
19:24:00
DKK 925
Smykkesæt af 14 kt med agat
Walther Hakon Lund. Ring af 14 kt guld, prydet med agat. Ringstr. 50 samt et par øreclips af 14 kt guld af andet fabrikat prydet med grøn agat.- mål af front: ca ø18 mm. Samlet vægt: ca 12,6 gr
Varenr: 4859398
19:25:00
DKK 425
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops'-charm i 18 kt. rødguld med ametyst
Ole Lynggaard. 'Sweet Drops'-charm i 18 kt. rødguld med facetsleben ametyst, bund prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS.
Varenr: 4861549
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:39:00
DKK 3.100
Ole Lynggaard. Nøglering med vedhæng i form af strop i gråt skind
Ole Lynggaard. Nøglering med vedhæng i form af strop i brunt skind. L. i alt 9 cm. Art. nr. hhv. A2524-001. Vejl. udsalgspris: DKK 1.450,-
Varenr: 4862383

DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
19:43:00
DKK 375
N.E. From, Emporio Armani m.fl. Samling sølvsmykker med turkis, opal m.m. (19)
Samling smykker af sølv og sterlingsølv bestående af 3 vedhæng med hhv. opal, rav (varmebehandlet) og ben - den ene i kæde, 1 armlænke i mæandermønster, L. 18 cm, 13 ringe hvoraf en Emporio Armani, prydet med turkiser, lapis lazuli m.m., ringstr. 49,5-62. Et par ørestikker med turkiser. Samlet ...
Varenr: 4834019
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
19:46:00
DKK 725
Ole Lynggaard. Et par manchetknapper i sterlingsølv (2)
Ole Lynggaard. Et par manchetknapper i sterlingsølv. Art. nr. A1618-301. Vejl. udsalgspris: DKK 3.100,-
Varenr: 4862576

DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
19:50:00
Ole Lynggaard. Nøglering med vedhæng i brunt skind
Varenr: 4862347

19:52:00
Aarre & Kroghs Eftf., Randers. Samling smykker af sterlingsølv. (6)
Samling smykker af sterlingsølv, bestående af kraftig ankerarmlænke, monteret med tre charms samt armring, broche, ring og et par manchetknapper. Udført ved Aarre & Kroghs Eftf., Randers. Vægt ca. 106 gr. L armlænke 20 cm. L. broche 6,5 cm. Indvendig Ø armring 19,5 cm. Ringstr. 51/16,25 mm. ...
Varenr: 4862052
20:05:00
C. Brumberg Hansen. Samling ældre smykker i sterlingsølv og sølv (11)
Samling ældre smykker i sterlingsølv og sølv bestående af 5 armlænker, hvoraf en prydet med små cabochonslebne koralperler udført hos C. Brumberg Hansen, København, L. 17-19 cm. 3 ringe hvoraf en prydet med rød agat, ringstr. 49, 57 og 59. 3 brocher hvoraf en i samme udførelse som ...
Varenr: 4834022
20:08:00
DKK 1.150
Hermann Siersbøl, Th. Skat-Rørdam, Frantz Hingelberg, Frits Heiring Sørensen m.m. Samling moderne smykker af sølv og sterlingsølv. (19)
Hermann Siersbøl, Th. Skat-Rørdam, Frantz Hingelberg, m.m. Samling moderne smykker af sølv og sterlingsølv, bestående af: leddelt halskæde prydet med violette glasstene, leddelt armlænke med grøn emalje, otte brocher, to par ørestikkere, en ring (str. 51), bæltespænde samt tre vedhæng, de to ...
Varenr: 4859993
20:09:00
Samling smykker af sølv bla. Niels Erik From (3)
Samling smykker af sølv bestående af Niels Erik From ring af sterling sølv. Ring str. 54. Moderne armring af sølv i rillet mønster. Stemplet com. Indvendig diameter ca. 6,6 cm. Samt armbånd med åben skinne. Indvendig diameter ca, 7 cm. Samlet vægt ca. 96 gram.
Varenr: 4859168
20:13:00
Diamant 0.37 ct
Diamant, 0.37 ct, Natural Brown -SI1, Fantasy Cut.
Varenr: 4832760

DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-12-2017
20:19:00
DKK 298
Niels Ruddy Hansen, mfl. Samling smykker af sølv og sterlingsølv. (8)
Samling smykker af sølv og sterlingsølv, bestående af armlænke med seks charms, halskæde med vedhæng, broche, et par manchetknapper samt tre ringe prydet med ben og rav. Vægt ca. 94 gr. L armlænke 19 cm. H. broche 4,8 cm. L. kæde 60 cm. Ringstr. 52/16,5 og 59/18,75 cm. (8)
Varenr: 4862098
20:24:00
DKK 525
Samling guldsmykker
Samling guldsmykker bestående af veneziakæde af 14 kt guld, L.: ca 43,5 cm. dertil vedhæng af 14 kt guld, prydet med opaltriplet. Endvidere et par ørestikker af 14 kt guld, prydet med ferskvandsperle og lillle smaragd hver. L.: ca 12,5 mm. Endvidere Scrouples vedhæng af 14 kt guld, prydet med , ...
Varenr: 4860172
DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
20:26:00
DKK 675
Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde, 14 kt guld (2)
Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde af 14 kt. guld, led af henholdsvis guld og turkiser, monterede med karabinlåse. L 17 og 40 cm. Samlet vægt ca. 17,1 gram. Fremstår med alm. brugsspor. (2)
Varenr: 4856354
DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:27:00
DKK 700
En samling smykker i sølv og sterlingsølv. (23)
En samling smykker i sølv, sterlingsølv samt delvist forgyldt sterlingsølv, bestående af: Flora Danica smykkesæt bestående af halskæde med vedhæng, ring med Zirkon (str. 57,5) samt et par øreklips, Flora Danica Jewellery vedhæng i form af forgyldt satineret blad, en armring, tre ...
Varenr: 4860034
20:30:00
Konvolut: 8 Dosen mit Süßwasser Zuchtperlen
Konvolut: 8 Dosen mit Süßwasser Zuchtperlen, viele Paare, Tropfen, Herz Form, Kreuz Form, Keshiperlen. Farbe: Weiß bis leicht Rosa.
Varenr: 4799641

20:32:00
DKK 335
Rosenquarz Eulenpaar Gravure
Rosenquarz Eulenpaar Gravure, Gewicht: 564,85 Gramm, Maße: ca. 10 x 10 cm.
Varenr: 4819628

20:35:00
DKK 335
Diamant, 0.16 ct
Diamant Tropfen, 0.16 ct, Wesselton -VS1.
Varenr: 4799650

20:37:00
DKK 633
Frank Ahm, A. Svinth, m.fl. To ringe samt vedhæng af guld, 14 kt., prydet med månesten. (3)
To ringe samt vedhæng af guld, 14 kt., prydet med månesten, Udført hos Frank Ahm, Adolph Svint, m.fl. Vægt ca. 11,2 gr. H. vedhæng i alt 3,8 cm. Ringstr. 50/16 og 52/16,25 mm. (3)
Varenr: 4852739
20:47:00
DKK 1.850
Brosch 18 k guld
BROSCH, 18 k guld, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1868, dekor av ciselerade blad samt millegriffe, höjd ca 50 mm, KRÅSNÅLAR, 2 st, 14 k guld, varav en med lapis lazuli, den andra med fasettslipad rubin, RING, 18 k guld med graverad figural dekor, ringstorlek ca 17 mm, totalvikt ca 12,3 g
Varenr: 4861231
DKK 2.934 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 11-12-2017
20:48:00
Se mere
Ole Lynggaard.
Ole Lynggaard. "Morgendug" - ring af 18 kt. hvidguld prydet med pavéfattede brillanter - tilsammen 0.19 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS1-2. Ringstr. 16.5/51.5 Vaegt: 18.5g Originalgaveaeske medfølger. Vejl. udsalgspris: 38.500,- kr.
Varenr: 4790487

DKK 26.796 BE, Antwerpen 11-12-2017
20:49:00
DKK 3.163
 1 2 3 4 5  >>