Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Minkpäls
PÄLS, "Rörstrands Päls, Stockholm", helryckt mink, storlek ca 36, längd ca 88 cm
Varenr: 4810181
DKK 1.546 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-10-2017
14:32:00
Se mere
Jacka mink
JACKA, helryckt mink, körsnär Ivan Pettersson, Stockholm, storlek ca 38, längd ca 66 cm
Varenr: 4810315
DKK 1.546 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-10-2017
11:45:00
Se mere
Minkpäls
PÄLS, helryckt mink, Saga Mink, storlek ca 38/40, enligt uppgift inköpt ca 2008, längd ca 120 cm
Varenr: 4810388
DKK 3.092 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-10-2017
19:00:00
Se mere
A.C Bang Pels af blåræv, ca. str. 38
Pels udført af skind af blåræve (bluefox), galloneret med lyst ruskind i mønster. Front med stiklommer og hægtelukning. Mærke fra A.C.Bang. Fuld længde: 117 cm. Ærme: 61 cm, bryst 55 cm. Ca. str. 38. Fremstår med brugsspor og let gulnet ved krave.
Varenr: 4809418
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
19:23:00
Eschel Krag København. Minkpels, swinger
Eschel Krag København. Saga Mink Supreme fra Buntmager Eschel Krag, swinger-type. Konfektionsstørrelse 40, L. ryg 100 cm. Foer med diskret blomstermønster. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4812043
DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2017
19:24:00
DKK 500
Lang kappe af Palomino mink, str. 40
Lang kappe syet op af Palomino mink fuldt foret med orange silkevelour. Front med hægtelukke og stiklommer. L. 110 cm, bryst. 110 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på lommekanter samt mindre defekter i skind. Ca. Str. 40.
Varenr: 4809424
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
19:58:00
DKK 475
To kimonoer af silke, ca. 1950-60'erne (2)
To vintage kimonoer af lys silke og bomuld-mix. Ene med japansk motiv i røde toner. L. 157 cm samt kimono i bikubemønster. L. ca. 145 cm. Ca. 1950-60'erne. Erhvervet i Gifu regionen på Honshu i det centrale Japan.
Varenr: 4801918
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:40:00
Pelzmantel, dunkelbrauner Nerz
Pelzmantel, dunkelbrauner Nerz, Vintage, ca. Größe 42, L. ca. 134 cm.
Varenr: 4811511
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-10-2017
20:46:00
DKK 335
Frakke af lysebrun og hvidspottet mink. Ca. str. 40.
Frakke af lysebrun og hvidspottet mink, front med to stiklommer hægtelukning. Ca. str. 40. L. 110 cm. Brystvidde 108. Ærmelængde 63. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 4809575
20:47:00
DKK 325
Saga. Frakke af mink, str. 38
Saga. 'Surpeb Quality, Ranced Mink', frakke af mink, front med krave, hægte- og knaplukning, samt indstikslommer. Længde fra nakkefold til nedre kant: 123 cm., Indre ærmelængde: 47 cm., Brystmål: 54 cm. Str. 38. Fremstår med brugsspor samt med udskiftning af en hægtering.
Varenr: 4812804
DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 24-10-2017
12:10:11
DKK 325
Dampäls
DAMPLÄS, mink, Saga mink, design SakisPäls, längd ca 120 cm
Varenr: 4812174
DKK 3.092 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-10-2017
14:30:00
Se mere
Swakarapäls, jacka med skärp
Swakarapäls, jacka med skärp, Svart lammpäls med mockaskärp märkt Nordiska päls Malmö. Rak modell med skärp, hyskknäppning. Mått: Längd 72 cm Ärm 55 cm Bystomfång 100 cm Obetydliga bruksspår.
Varenr: 4782134
DKK 1.546 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-10-2017
15:56:00
DKK 850
Pelsfrakke af sælskind,
Pelsfrakke af sælskind. En knap samt hægtelukning Ryglængde 108 cm, Armlængde 46/ 63 cm. Brystmål ca 140 cm.
Varenr: 4812811
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2017
19:14:00
DKK 375
Minkpels ca str. 40
En pels med lys brun mink. Syet op i hele skind, front med hægtelukning og stiklommer. Ca. str. 40. Mål Ryglængde 122. Armlængde 64 cm. Brystmål 120 cm. Ftremstår med små hul ved armhule.
Varenr: 4803302
DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2017
19:27:00
DKK 325
Brd. Alex Petersen. Pels af klippet lam, grøn
Brd. Alex Petersen. Pels af klippet lam. Indfarvet lam, grøn, skrålommer. Konfektionsstørrelse 40, ryg L. nakkesøm til kant: 80 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 4813250
DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2017
19:37:00
DKK 425
Mink pels ca str. 36-38
Pels af mørkebrun mink. Front med hægtelukke og stiklommer. Ca str. 36-38. Ryglængde. 105 cm. Armlængde 57 cm. Brystmål 90 cm.
Varenr: 4803305
19:45:00
DKK 650
Saga Fox. Jakke i ræv
Saga Fox. Jakke i lakse-/rosafarvet ræv, syet med vaflet struktur, hægtelukke og stiklommer. L. 76, brystmål 92, ærmelængde fra skulder 64 cm. Brugsspor.
Varenr: 4812578
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2017
20:16:00
DKK 325
Saga Mink. Swagger mink pels
En Swagger minkpels med scanbrown. stor krave, opslag på ærmer, hægtelukning, par lommer. Mål. Ryglængde 100. Armlængde 56/65. B. 150 cm. Fremstår med nyt for.
Varenr: 4803317
DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2017
20:17:00
DKK 3.100
Pelzweste
Pelzweste, Farbe Braun, geschorener Persianer, Bündchen mit eingearbeiteten, flexiblen Zugband, 1 Klappknopf, Marken-Etikett = MILL Größe ca. 40 Schulterbreite ca. 52 cm Rückenlänge ca .52 cm Trage- und Gebrauchsspuren
Varenr: 4775269
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2017
09:38:07
DKK 372
Frakke af mink og læder, str. 42
Minkfrakke med ærmer af læder med revers, hægtelukning og stiklommer. Monteret med ensfarvet brunt for. L. ca. 110 cm, bryst. 110 cm. Str. ca. 42.
Varenr: 4810988
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-10-2017
15:18:00
DKK 425
Jakke af rævepels
Jakke af sort og brun rævepels, model med stiklommer høj krave samt hægtelukninger. Skulder 46, Ærme 55, Længde 70, Livmål 58 cm. Fremstår med brugsspor samt hul i armhule.
Varenr: 4813650
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-10-2017
19:35:00
Jacke mit Biberfutter
Jacke (JOBIS) mit gefärbten Biber-Fellinnenfutter (herausnehmbar), Stehkragen Größe ca. 44 Rückenlänge ca. 98 cm Schulterbreite ca. 57 cm Ärmellänge ca. 56 cm Trage- und Gebrauchsspuren
Varenr: 4804187
19:38:00
DKK 298
Koskindsjakke med vaskebjørnspels, str. 36/38
Kosindsjakke med kanter af vaskebjørn, str. ca. 36-38. Fremstår med to lommer og lukning med 5 knapper. Længde ca. 104 cm, ærmelængde ca. 60 cm, brystvidde ca. 100 cm.
Varenr: 4810498
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2017
19:53:00
DKK 325
Brd. Alex I Petersen strikket mink ca. str. M
Brd. Alex I Petersen pels af sort strikket mink samt blå sort indfarvet vaskebjørn. Udstyret med hægtelukning og stiklommer. Ryglængde 100 cm, Armlængde 47-61 cm. Sort broderet kant. Kan foldes op. Byst længde ca 90 cam. Varen er en del af Lauritz.coms store temaauktion 'Fashion & Jewellery'.
Varenr: 4810508
DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-10-2017
20:11:00
Pälskappa, troligen renpäls
Pälskappa troligen i renpäls. Fodrad kappa med dold knäppning och sidofickor. Längd 90 cm. Bystmått ca 100 cm. Innerärmslängd 40 cm. Mindre bruksspår. Brodyr i foder. Garderobslukt.
Varenr: 4804300
DKK 1.546 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-10-2017
20:21:00
DKK 232
Pälskappa, Saga Mink.
Pälskappa, Saga Mink. Fodrad kappa med dold knäppning. Etikettmärkt. Längd 110 cm. Bystmått 105 cm. Innerärmslängd 45 cm. Mindre bruksspår.
Varenr: 4800990
DKK 3.092 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-10-2017
20:26:00
DKK 367
Teaterjakke af brun mink, str.36/38
Teaterjakke udført af mahognifarvet mink med knaplukning samt 3/4 ærmer, str. 36-38. Længde ca. 46 cm, ærmelængde ca. 47 cm, brystvidde ca. 100 cm. Fire knapper, hvoraf to er pynteknapper.
Varenr: 4810503
DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2017
20:55:00
DKK 325
Pälsjacka, mink, vintage, 1960-tal
Pälsjacka, mink, vintage, 1960-tal. Kort modell med trekvartsärmar.Längd: ca 55 cm. Bystvidd: ca 100 cm. Innerärmslängd: ca 22 cm. Etikett från Johnssons päls, Malmö.
Varenr: 4815471
DKK 1.160 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-10-2017
14:50:08
DKK 271
Godske Simonsen, pelsfrakke af kanin sat to tørklæder, str. 44 (3)
Godske Simonsen, pelsfrakke af mørkebrun kanin. Front med hægtelukke og stiklommer samt batil med stor hætte. L. ca. 90 cm, bryst. 120 cm. Mrk. Str. 44. To tørklæder medfølger.
Varenr: 4815078
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-10-2017
15:03:00
DKK 325
Børneanorak af kanin, str. 2
Børneanorak af sort kanin, hætte kantet med ræv. L. ca. 39 cm, bryst. 80 cm. Mrk. Str. 2. Mærket Exclusive Child.
Varenr: 4809225
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-10-2017
15:59:00
DKK 325
 1 2 3  >>