Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Pelse, skindjakker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Joop, Lederjacke in braun, Größe 54
Joop, Lederjacke in braun, Größe 54. Joop, Lederjacke in braun, Größe 54 ,3-facher Knopfverschluss, 2 Außentaschen,1 Tasche oben, Innenfutter braun, Innen mit Joop bezeichnet. L 83 cm, Armlänge 57 cm, Schulterbreite ca. 30 cm, Saumweite ca. 150 cm. Varenr: 4608937 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:31:17 DKK 1.115
Sælskindsfrakke. str. 36/38
Sælskindsfrakke. str. 36/38. Frakke, fra Magasin, udført i brunt sælskind med hægtelukning og stiklommer. Str. 36/38. Ærmelængde 58 cm. Brystmål 114 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant 100 cm. Varenr: 4599997 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 13:49:00 DKK 325
Kort vintage jakke af sort persianer.
Kort vintage jakke af sort persianer. . Kort vintage jakke af sort persianer, front med knaplukning, sort silkefor. L. 71 cm, bryst. 100 cm, ærmer. 55 cm. Minimale brugsspor. Ca. str. 40 Varenr: 4630520 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:37:20 DKK 325
Kort pelsjakke af ozelot, str. 38
Kort pelsjakke af ozelot, str. 38. Kort pelsjakke af ozelot, let a-form, front med hægtelukke og stiklommer. L. 65 cm, bryst. 100 cm, ærme. 48 cm. Ca. Str. 38. Mindre brugsspor på kanter. Cites certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA) til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og ... Varenr: 4636382 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 18:50:00 DKK 1.000
Stola af hvid polarræv
Stola af hvid polarræv . Stola af hvid polarræv, med hoved og hale. Skade på hale. Lukkes med pelshægte. L. 125 cm Varenr: 4635655 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 19:17:00 DKK 300
Minkkåbe, str. 40/42
Minkkåbe, str. 40/42. Minkpels syet op af brune minkstykker, front med stiklommer og hægtelukning. Str. 40/42, L. 112 cm, brystmål 112 cm, inder ærmel. 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4615980 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 19:42:30 DKK 300
Kopenhagen Fur. Kort jakke af mink, str. 36
Kopenhagen Fur. Kort jakke af mink, str. 36. Kopenhagen Fur. Kort jakke af burgundy mink syet op i horisontale baner. Front med hægtelukning samt stiklommer, indvendig foret. Længde 58 cm, bryst 108 cm., ærmelængde 60 cm, str. 36. Let model uden brugsspor. Varenr: 4630057 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 20:00:00 DKK 5.000
Jakke af minkpels, str. S/M
Jakke af minkpels, str. S/M. Jakke af minkpels syet op med mindre stykker, str. S/M, med krave, hægtelukning og indstikslommer. L. 73 cm, B. 104 cm, inder ærmelængde 38 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4603949 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 12:02:00 DKK 300
Simmelhack, Kbh. Pelsfrakke af persianer, ca. 36-38
Simmelhack, Kbh. Pelsfrakke af persianer, ca. 36-38. Simmelhack, Kbh. Pelsfrakke af brun persianer, model med sjalskrave, skjult hægtelukning, én pynteknap ved krave, samt indstikslommer. L. 103 cm. Brystmål ca. 98 cm. Indvendigt ærmemål ca. 36 cm. Fremstår med små brugsspor. Varenr: 4633210 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2017 13:56:43 DKK 300
Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af flettet vendbar mink
Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af flettet vendbar mink . Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af lys grøn vendbar mink med 3/4 ærmer og knaplukning. Længde: ca. 52 cm. Brystvidde: ca. 104 cm. Ærmelængde: ca. 31/43 cm. Varenr: 4552825

DKK 14.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2017 20:03:53 DKK 5.400
Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af grønfarvet mink
Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af grønfarvet mink. Brdr. Alex Petersen. Kort jakke af grønfarvet mink, syet i brede bånd, indstikslommer, hægtelukning og prydknap. Str. ca. 40. L. 50 cm, brystmål 104 cm, ærmelængde 27 cm. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 4561710 DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2017 20:11:16 DKK 6.000
Fuchspelz Stulpen (2)
Fuchspelz Stulpen (2). Paar Stulpen aus Fuchspelz, Gelb/Orange eingefärbt. H. 14 cm. D. 19 cm. Altersgemäße Tragespuren. (2) Varenr: 4463904 DKK 1.636 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-04-2017 17:00:00 DKK 297
PG Elgström / Stenströms. Damjacka i Nappa strl. 40
PG Elgström / Stenströms. Damjacka i Nappa strl. 40. PG Elgström / Stenströms. Damjacka i Nappa strl. 40. Måttbeställd, obrukad. Rygglängd: 67 cm. Bystvidd fram: ca 46 cm. Innerärmslängd: 44 cm. Varenr: 4620485 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-04-2017 17:30:00 DKK 232
Pelsfrakke af swakara
Pelsfrakke af swakara. Pelsfrakke af swakara, Broderet i nakke med 'Vesterbros pelshus, København'. Brystmål 52 x 2 cm. L. 115 Varenr: 4640038 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2017 19:05:00 DKK 300
Blue Iris Mink. Jakke samt pandebånd, str. 40-42 (2)
Blue Iris Mink. Jakke samt pandebånd, str. 40-42 (2). Blue Iris Mine/ Silverblue minkjakke med tilhørende pandebånd, str. 40-42. Fremstår med sjalskrave samt hægtelukning, 4 stk. To lommer. Pandebånd med elastik. Længde på pels ca. 85 cm, ærmelængde ca 61 cm, brystvidde ca. 116 cm. Minimalt brugspræg, bemærk dog: Hægter er flyttet, idet pelsen er ... Varenr: 4585072 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-04-2017 17:26:00 DKK 5.000
Benedikte Utzon/ A. Koppel. Sælskindsjakke
Benedikte Utzon/ A. Koppel. Sælskindsjakke . Benedikte Utzon/ A. Koppel. Sælskinds jakke med vidde og snørreliv, front med lommer, hægtelukning . Længde 97 cm, ærmelængde ca. 57 cm, brystvidde ca. 140 cm Fremstår med brugsspor. Varenr: 4640318 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 01-05-2017 14:54:45 DKK 300
Kappa i svart stickad lockig lammpäls
Kappa i svart stickad lockig lammpäls . KAPPA i svart stickad lockig lammpäls med knäppning med hakor och hyskor, ca SV storlek 36 Varenr: 4641339 DKK 3.096 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-05-2017 15:24:00
Se mere
Indfarvet sælskinds jakke 38/40
Indfarvet sælskinds jakke 38/40. Indfarvet sælskinds jakke i orange-brune nuancer med krave, str. 38/40. Mrk. Great Greenland. Med lynlås og lynlåslommer. Kanter samt detaljer af brunt læder. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4635998 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 18:19:40 DKK 300
Minkpels i brun mink, str. 40
Minkpels i brun mink, str. 40. Frakke i brun mink, str. 40, med opslag på ærmer, hægtelukke og pynteknap, stiklommer. Mærket 'Alexandra Mode'. Brystmål 112, L. 94, ærmelængde (målt fra skulder) 56 cm. Brugsspor, let slitage på ærmekant. Varenr: 4641500 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-05-2017 19:21:00 DKK 325
HPI. Hue med pelskant, ræv
HPI. Hue med pelskant, ræv. Hue med pelskant, rødfarvet, mrk. 'HPI of Sweden' Varenr: 4642541 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-05-2017 19:59:00 DKK 300
Læderjakke, sort, XL
Læderjakke, sort, XL. Sort læderjakke, str. XL,med frynser på ryg, front og ærmer. Med lynlås, stiklommer samt snøre i siderne. Aftageligt foer. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4636000 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-05-2017 21:18:00 DKK 300
Tre ponchos i flätad päls (3)
Tre ponchos i flätad päls (3). Tre ponchos i flätad päls, troligen kanin. Storlek ca 38. (3) Varenr: 4632917 DKK 1.548 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-05-2017 16:20:00 DKK 774