Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Saga Mink, Frakke
Saga Mink, Frakke, købt hos A. Koppel & Co. model med stiklommer, hægtelukning samt opsmøgede ærmer. L.120, Skulder.42, Ærme.56, Bryst.66 cm. Fremstår med minimale brugspræg.
Varenr: 4725671
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
19:28:00
Minkswagger, frakke i A-form af brun mink
Minkswagger, frakke i A-form af brun mink, med sjalskrave og udvendige lommer. Fremstår med let slitage på kanter og opgåede syninger under armene, og svag røglugt. Brystmål: 60 cm mål på ærme fra nedre kant til undersiden af ærmegab: 40 cm Mål nakke til nedre kant: 106 cm
Varenr: 4711526
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
20:50:00
DKK 375
Pelstæppe af Alpaca lam
Pelstæppe af alpacalam, kant af alpacapels. 188x160 cm.
Varenr: 4057350
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
15:35:00
DKK 575
'Talk of the Town'. Frakke i sort, handskeblødt skind med pelskant på krave af sort kanin,
'Talk of the Town'. Frakke i sort, handskeblødt skind med pelskant på krave af sort kanin, str. ca. 42. fremstår med trykknap lukning samt to lommer. Længde ca. 90 cm, ærmelængde ca. 62 cm. Let figursyet.
Varenr: 4683666

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
19:02:00
DKK 425
Fur Living. Lang pels af sølvfarvet vaskebjørn, str. L/XL
Fur Living pels. Kjole-vest af naturfarvet vaskebjørn, indvendigt med sort foer, front med hægtelukning. Længde fra nakkesøm til nedre kant ca. 94 cm. Brystmål 98 cm. Str. L/XL. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.
Varenr: 4725337
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
20:24:00
Damenjacke, Pelz / Nerz
Damenjacke, Pelz / Nerz , Rückenlänge 70cm, Schulterbreite 50cm, Armlänge 60cm; minimale Tragespuren.
Varenr: 4655006
DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-07-2017
20:24:00
DKK 632
Birger Christensen. Pelskåbe af mink, str. ca. M
Birger Christensen. Pelskåbe af mink med knaplukning og indstikslommer, str. ca. M. L. 116 cm, brystmål 102 cm, indre ærmelængde 40 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på kanter og foer.
Varenr: 4723777
DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
20:35:00
Kort jakke af mink, ca. str. 38
Kort jakke syet op af lyse mink syet op i vertikale baner, ærmer med vidde samt front med hægtelukning. Længde ca. 68 cm, ærmelængde ca. 54 cm, brystvidde ca. 90 cm. Minimalt brugsspor. Ca. str. 38.
Varenr: 4725708
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
19:58:00
DKK 525
Kort jakke i strikket kanin
Kort jakke i strikket sort kanin med brystlommer og stiklommer, hægtelukke samt spændelukke ved hals, detaljer ved lommer i sort skind. Str. 38-40. L. 57, brystmål 100 cm, ærmelængde 52 cm. Ubrugt.
Varenr: 4712669
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2017
20:06:00
DKK 325
Pelsfrakke af mink str. 40- 42-44
Pelsfrakke af mink, model syet i lange baner, med sjalskrave med pynteknap, indstikslommer og skjult hægtelukning samt pyntebånd på ærmer. Label isyet med " Creation Sprung Fréres Paris" Mål: L. 116 cm. Brystmål ca. 120 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Minimale brugsspor. Er er erhvervet i ...
Varenr: 4727926
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
20:07:00
DKK 1.950
Betty Barclay vest i sort skind, ca. str. 38-40
Betty Barclay vest i sort skind, foret model med lynlåslukning og bælte, gyldent hardwear. L. 69 cm. Brystmål ca. 96 cm. ca. str. 38-40. Fremstår med små brugsspor.
Varenr: 4697966
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2017
16:27:06
Minkfrakke, Saga Mink, sort, str. 40/42
Minkfrakke, Saga Mink, sort. Str. 40/42. 4-dobbelt hægtelukning, kraven kan lukkes separat, indvendige sidelommer med læder, mørkebrunt-sort inderfor med motiver, længde: 105 cm, skulderbredde: 40 cm, armlængde: 56 cm, sømbredde: 180 cm.
Varenr: 4446599
DKK 4.462 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-07-2017
17:55:00
DKK 2.603
Pelzmantel, ‘Saga Mink‘, Saga Nerz, hellgrau- weiß
Mantel, ‘Saga Mink‘, Pelz, Saga Nerz, hellgrau- weißer Pelzmantel, Innenfutter aus schwarzem Satin mit floraler Stickerei, drei Pelzverschlusshaken und zwei Schlitztaschen, L. 90 cm - B. 54 cm - Ärmellänge 60 cm, altersgemäße Gebrauchsspuren, partieller Haarverlust.
Varenr: 4728142
DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-07-2017
20:43:00
DKK 297