Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Marco Gianotti. Saga royal mink kåbe, scanbrown/black str. 44.
Marco Gianotti. Saga royal mink kåbe, scanbrown/blank model i A-facon, lille sjalskrave, ærmer med opslag, stiklommer og hægtelukning. L. 120 ærmelængde 63 vidde over bryst 134 cm. Fremstår blød og blank. Str. 44.
Varenr: 4820282
DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 16-12-2017
15:01:00
DKK 1.200
Saga Furs, female mink jakke scanglow str. 42,
Saga Furs, female mink jakke scanglow. Model med rund krave med lædersnørre, lædersnørre i livet, stiklommer og hægtelukning. L. 80 ærmelængde 60 vidde over bryst ca. 114. Fremstår ny og ubrugt. Str. 42.
Varenr: 4818605

15:05:00
Mink kåbe, scanbrown str. 42/44.
Mink kåbe, scanbrown model med lille rund krave, ærmer med vidde og mancheteffekt, stiklommer og hægtelukning. Længde fra nakkesøm 127, vidde over bryst ca.126 ærmelængde 60 cm. Fremstår med få brugsspor. Str.42/44
Varenr: 4837299
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
19:25:00
DKK 700
Talk of the Town: Skindfrakke af sort læder, str. 42-44.
'Talk of the Town'. Frakke i sort, handskeblødt skind m/ hætte, str. 42-44. Hætte foret med kunstpels, fremstår med lynlåslukning sat to lommer. To trykknapper ved krave. Længde ca. 98 cm, brystvidde ca. 116 cm, ærmelængde ca. 64 cm. Let figursyet. Modelfoto.
Varenr: 4680871

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-12-2017
19:33:00
DKK 1.450
Alexadra scanblack saga mink pels str 40
Minkpels af Scanblack female saga mink. Hægtelukning i front, ærmer med opslag samt stiklommer. Mærket Alexandra. Str. 40. Længde 95 cm. Ærmelængde 62 cm. ryg / bryst 120 cm. Mangler stor knap.
Varenr: 4813223
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:27:00
Manakas. Minkkåbe burgundy str. 44.
Manakas. Minkkåbe, burgundy quality fra Copenhagen fur. Model med lille rund krave, let figursyet med vidde forneden, ærmer i let trompetfacon, hægtelukning og stiklommer. L. 100, ærmelængde, 62 vidde over bryst ca. 110 cm. Fremstår let og blank og med minimale brugsspor. Str. 44.
Varenr: 4816533
DKK 15.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-12-2017
15:01:00
DKK 1.300
Pälskappa, helryckt mink st. M
Pälskappa, helryckt mink. Rak modell, insticksfickor, hyskknäppning. Uppskattad storlek medium. Längd 120 cm Ärm 60 cm Bystomfång ca 100 cm Lätta bruksspår.
Varenr: 4822867
DKK 1.853 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 17-12-2017
17:22:00
DKK 347
Klippet, kort frakke, str. ca. 44-46
Klippet, kort frakke, str. ca. 44-46, længde 90 cm, skulderbredde: 50 cm, armlængde: 66 cm, sømbredde: 152 cm. Frakken fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor.
Varenr: 4836030
DKK 5.583 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-12-2017
18:45:00
DKK 1.042
Saga mink, scanbrown frakke str. 42/44 .
Saga mink, scanbrown frakke, model med lille rund krave med knap, ærmer med opslag, stiklommer og hægtelukning. Længde fra nakkesøm 97, vidde over bryst ca. 124 ærmelængde 64 cm. Fremstår med få brugsspor. Str.42/44.
Varenr: 4837300
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-12-2017
19:25:00
Saga Royal mink jakke. Scanbrown str. ca. 38.
Saga Royal mink jakke. Scanbrown model med lille krave, ærmer med vidde og manchet, stiklommer og hægtelukning. L. 80 ærmelængde 56 vidde over bryst 108 cm. Fremstår med revne i syning under det ene ærme. Blød og blank. Str. ca. 38.
Varenr: 4820306
DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-12-2017
19:30:00
DKK 450
Minkjakke, str. ca. 42-44
Minkjakke, str. ca. 42-44. Længde: 84 cm, skulderbredde: 51 cm, armlængde: 59 cm, sømbredde: 137 cm. Jakken fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor.
Varenr: 4836028
DKK 4.466 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-12-2017
19:45:00
DKK 335
Pels af scanbrown - black mink ca str 42-44
Pels af scanblack/Brown mink . Front med knap og hægtelukning, to indstikslommer, og manchetter ved ærme. Ryglængde ca. 190 cm, ærmelængde 62cm Brystmål ca. 120 cm. Str. 42-44. med brugsspor.
Varenr: 4849054
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-12-2017
19:55:00
DKK 500
Pels, 3/4 lang af islandsk rævepelsstykker. Str. 40.
Pels 3/4 lang af islandsk rævepelsstykker. Model med lille opretstående krave, 1/2 lange ærmer, stiklommer og hægtelukning. Monteret med cremefarvet foer. L. 82 cm. Fremstår ny og ubrugt. Str. 40.
Varenr: 4819746

DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-12-2017
19:57:00
DKK 500
Minkfrakke, str. ca. 42-44
Minkfrakke, str. ca. 42-44, længde: 133 cm, skulderbredde: 50 cm, armlængde: 60 cm, sømbredde: 180 cm. Frakken fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor.
Varenr: 4836023
20:05:00
DKK 1.675
Dalsgaard Copenhagen. Frakke
Dalsgaard Copenhagen. Brun toscana lam frakke str. 40. Front med spændelukninger samt påsyede lommer. Str. 40. Ærmelængde 70 cm. Længde 73 cm.
Varenr: 4870672
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-12-2017
20:30:00
Minkjakke af Saga mink. Str. 38
Nilsson of Copenhagen Fur Fashion. Grå kort minkjakke af Saga mink med stiklommer og hægtelukning. Str. 38. Ærmelængde 63 cm. Længde fra nakkesøm til nedrekant 72 cm. Brystmål 102 cm. Fremstår med røglugt.
Varenr: 4652928
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-12-2017
12:31:46
Birger Christensen. Frakke med nutria for, ca. str. 36/38
Birger Christensen. Frakke med aftageligt for af nutria pels, front med knappeluk og stikommer. L. 112 cm, ærmer 57 cm, bryst. 100 cm. ca. str. 36/38 cm. Små pletter på front.
Varenr: 4869416
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
13:06:42
Pelsjakke af sælskind, ca. str. 42
Pelsjakke af sælskind, ca. str. 42, model med indfarvede sorte detaljer, høj kinakrave, indstikslommer og skjult hægtelukning. L. 87 cm. Indvendigt ærmemål ca. 45 cm. Brystmål ca. 104 cm. Minimale brugsspor.
Varenr: 4865816
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-12-2017
13:52:44
Levinsky. Frakke af brunt lammeskind med hætte, kantet med mink, str. 40
Levinsky. Frakke af brunt lammeskind med hætte, kantet med brune mink, front med knaplukning og skrålommer. Brystmål ca. 100 cm, ærme. 65 cm, L. 90 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4869487
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 18-12-2017
14:32:54
DKK 650
Levinsky. Pelsjakke med hætte af sælskind str 46
Levinsky. Pelsjakke med hætte af sælskind- ringsæl, front med lynlås, i siderne stiklommer, Ryglængde 77 cm. Brystmål ca. 132 cm. ærme ca 64 cm str 46. Ny og ubrugt.
Varenr: 4869644
DKK 3.400 DK, Helsingør, Støberivej 18-12-2017
14:33:04
DKK 1.200
Kåbe/frakke af sort mink
Kåbe/frakke af sort mink med rund krave, stik lommer og hægtelukning. Længde fra nakkesøm til nedre kant 124 cm . Ærmelængde 63-69 cm. Brystmål 120 cm. Str. L
Varenr: 4867672
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-12-2017
14:40:30
Therese, Rulamsfrakke med hætte kantet med pels str. 42
Therese, Rulamsfrakke med hætte kantet med pels, str. 42. Model med lynlås og indstikslommer. L. 84 cm. Brystmål ca. 110 cm. Ærmemål justerbart med opslag.
Varenr: 4868582
14:45:00
DKK 500
Levinsky, scanbrown minkpels/jakke str. 42.
Levinsky, scanbrown minkpels/jakke, model med stor krave med snørre, slidser i siderne, hægtelukning og stiklommer. L. 90, ærmelængde 60 vidde over bryst ca. 120 cm. let og blank. Minimale brugsspor. Str. 42.
Varenr: 4816593
DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-12-2017
15:07:00
Pelsfrakke af persianer, str. 36
Vintage pelsfrakke af sort persianer, front med hægtelukke og stiklommer. Mrk. Turck pels. L. ca. 114 cm, bryst. 90 cm, ærme. 52 cm. Ca. Str. 36
Varenr: 4868923
15:17:00
Vest af sort indfarvet sæl str 60
Vest af sort indfarvet sæl med detaljer af sort skind, monteret med beslag af messing str 60. L. 65 cm, ryg ca 110 cm. Med Brugsspor.
Varenr: 4869660
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-12-2017
18:36:00
Yves Salomon, pelsfrakke af vaskebjørn,, str. 40/42
Meteo for Yves Salomon, let pelsfrakke af strikket indfarvet vaskebjørn, front med hægtelukke og stiklommer. L. ca. 90 cm, bryst, 110 cm, ærme. 60 cm. ca. Str. 40/42. Lette til minimale brugsspor. Varen er en del af Lauritz.com Herlevs temaauktion med eksklusive smykker, tasker og accessories – ...
Varenr: 4823792
DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
19:00:00
Bjønnes. Klippet minkfrakke, str. ca 42/44
Bjønnes. Pelsfrakke i sort klippet mink str. 42/44 Udstyret med krave, påsyede lommer, med mønstret foer, hægtelukning, slidser i siden samt bindebælte. Ærmelængde fra skulder til håndled 66 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant 132 cm. Brystmål 124 cm. Fremstår med minimale brugsspor
Varenr: 4869291
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-12-2017
19:00:00
Cabrini Silver Line. Damefrakke i rulam
Cabrini Silver Line. Damefrakke i rulam. Front m. knaplukning, stiklommer samt slids i siderne. Mål: Brystvidde ca. 124 cm, ærmelængde u. opsmøg ca. 65 cm, længde ca. 80 cm.
Varenr: 4866009
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2017
19:19:00
DKK 500
Cape af sølvræv ca. 40-42
Cape - stola af sølvræv, St. ca 40-42 cm. Brystmål 110 cm. Med brugsspor, slitage/mangler en ræv pote.
Varenr: 4868810
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-12-2017
19:24:00
Utzon/Koppel. Saga Supreme mink. Swagger i sort/mahogni. Str. 38-42 (2)
Benedikte Utzon/Koppel. Minkpels/ Swinger af Saga Supreme Ranched skind/ Royal, eksklusive female skind. Pelsjakke med vidde samt pandebånd. Pelsen har integreret bælte af lædersnører monteret med minkhaler for taljering - kan også bruges uden bælte. Integrerede stropper ved opstående krave, ...
Varenr: 4871789
DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-12-2017
19:30:00
DKK 950
 1 2 3 4 5  >>