Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Plaider i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 137 x 93 cm
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 137 x 93 cm. Teppich, Wolle auf Baumwolle. Maße: 137 x 93 cm. Altergemäßer Zustand. Varenr: 4557758 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:29:29 DKK 297
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 207 x 108 cm
Teppich, Wolle auf Baumwolle, ca. 207 x 108 cm. Teppich, Wolle auf Baumwolle. Maße: ca. 207 x 108 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4557759 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:29:37 DKK 297
Teppich,Wolle auf Baumwolle, 91 x 61 cm
Teppich,Wolle auf Baumwolle, 91 x 61 cm. Teppich,Wolle auf Baumwolle. Maße: 91 x 61 cm. Altersgemäßer Zustand. Varenr: 4557760 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:29:55 DKK 297
Teppich/Tasche, Wolle auf Baumwolle, 116 x 63 cm
Teppich/Tasche, Wolle auf Baumwolle, 116 x 63 cm. Teppich/Tasche, Wolle auf Baumwolle. Maße: 116 x 63 cm. Altersgemäßer Zustand. Die Nähte am Rand gelöst müsste neu genäht werden. Varenr: 4557757 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:30:02 DKK 297
Paar Wandkonsolen aus thailändischem Tempel (2)
Paar Wandkonsolen aus thailändischem Tempel (2). Paar Wandkonsolen aus thailändischem Tempel, handgeschnitzt, gold gefasst, der Korpus ist verziert mit Mosaikelementen und Ornament in Volutenform. Maße ca.: 42 cm, B. 25 cm, T. 17 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Holzschäden.(2) Varenr: 4624286 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 19:25:00 DKK 744
Karin Mobring, Diana Sessel, 1974, Holz, beigefarbener Bezug (2)
Karin Mobring, Diana Sessel, 1974, Holz, beigefarbener Bezug (2). Paar Sessel, Modell Diana, Entwurf Karin Mobring, 1974, Konstruktion aus Holz mit beigefarbener Stoffbespannung an Sitz- und Rückenfläche, loses gepolstertes Kissen aufliegend, Maße: H. 70 cm, B. 63 cm, T. 56 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Abrieb am Holz, Kissen mit Flecken, Abrieb... Varenr: 4609495 DKK 1.115 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 19:58:00 DKK 297
Ismet Polatti, 'Akt', olie på lærred
Ismet Polatti, 'Akt', olie på lærred. Ismet Polatti, 'Akt', olie på lærred, signeret nederst til højre. Mål: H: 90, B:70, D:3 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4631558 DKK 6.320 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-04-2017 19:00:00 DKK 4.461
Par sfinksfigurer, lys sten, med sokkelplader (6)
Par sfinksfigurer, lys sten, med sokkelplader (6). Par sfinksfigurer, lys sten, figurer i form som blandingsvæsen af løve og kvinde med vinger i udstrakt stilling, to løse aflange sokkelplader, med trappeformede basaltsokler, mål på figuren L. 59 cm, B. 24 cm, H. 56 cm. Mål i alt med sokkel L. 73 cm, B. 38 cm, H. 9 cm. Fremstår med vejrbetingede ... Varenr: 4517886 DKK 14.871 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-04-2017 20:00:00 DKK 11.153