Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Eckvitrine / Hängevitrine
Eckvitrine / Hängevitrine mit Vitrinentür und zwei Einlegeböden im Inneren. Maße: H 68, B 69, T 39,5 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varenr: 4793591
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:55:15
DKK 298
Vägghylla ek
VÄGGHYLLA, ek, 1960-tal, hakar för väggmontage, ca 80x27 cm
Varenr: 4809959
DKK 1.546 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-10-2017
14:42:00
Se mere
Getama: Væghængte reoler - egetræ (4)
Getama: Væghængte reoler af fineret egetræ. H 68 cm, D 27 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder. (4) Modelfoto
Varenr: 4732635
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-10-2017
18:51:00
Stor bogreol i industrielt design
Stor bogreol i industrielt design. Stel af jern, med fire skuffer udført i rustikt genanvendt træ over hvilke hylder. Biblioteksstige medfølger. H. 245 cm. D.45 cm. B. 160 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel bogreol unik, variationer må derfor forventes. Modelfoto.
Varenr: 4783812

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2017
19:15:00
To reoler med glashylder (2)
To reoler med glashylder, sokkel af fineret bøgetræ, reol med hver tre hylder af glas H. 144-165 cm, B. 25 cm. Fremstår med brugsspor, små revner i glashylderne. (2)
Varenr: 4785589
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-10-2017
20:46:00
bokhylla mahogny
BOKHYLLA, mahogny, empirestil, 1900-talets första hälft, brickmärkt "Uppsala Möbleringsaktiebolag", flyttbara hyllplan, höjd ca 137, 184x33 cm
Varenr: 4810114
21:38:00
Se mere
Poul Cadovius. Hyllsystem i palisander 'System Royal' (ca 40)
Poul Cadovius. Hyllsystem i palisander 'System Royal'.Bestående av: 13 hyllplan, 3 överstycken, 1 vitrinskåp med skjutdörrar, 5 väggpaneler (248 x 81 cm), 1 smalare panel, 1 lådhurst med 3 lådor, 1 skåp med skjutdörrar, 1 barskåp/skrivklaff (ca mått 43 x 38 x 80,5 cm), 5 diverse lister, 10 tal ...
Varenr: 4752372
DKK 3.865 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-10-2017
18:25:00
DKK 2.010
Reol i industrielt design
Reol i industrielt vintage design. Fremstillet i massivt træ i rustikt look. fire hylder stående på metal/jern hjul. H. 207 cm. D. 45 cm. B. 116 cm. Grundet det rustikke look i træet er hver enkelt reol unik, variationer må derfor forventes. Kan også benyttes som vitrine eller bogreol. Modelfoto....
Varenr: 3974567

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-10-2017
19:30:00
DKK 1.050
Bogreol i industrielt design
Bogreol/Reol i industrielt design. Fremstillet i massivt rustikt genanvendt gammelt elmetræ samt patineret jern. Front med 5 hylder, stående på aftagelige metal/jern hjul. H. 215 cm. D. 42 cm. B. 110 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel vitrine unik, variationer må derfor ...
Varenr: 4808241

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 22-10-2017
20:10:00
DKK 1.550
Bogreol i fransk landstil. Rustikt design
Bogreol i fransk landstil. Rustikt design. Front med hylder samt to skuffer. H. 200 cm. B. 110. D. 33 cm. Modelfoto.
Varenr: 4803518

DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
15:08:00
Börge Mogensen 6 delar 'Öresund' (6)
Börge Mogensen 6 delar 'Öresund'. Ek. Bestående av 4 bokyllor varav 1 med 3 gula lådor, höjd 125 cm, 135 x 26 cm, 1 bokhylla med överdel, total höjd 128 cm, 135 x 46 cm. Tillverkat hos Karl Andersson & söner. Solblekt, repor, märken, fläckar. 1 med borrhål. Nyckel medföljer. (något trög) (6)
Varenr: 4687634
DKK 1.160 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-10-2017
16:04:11
DKK 232
Mogens Koch. Reol moduler, mahogni
Mogens Koch. Reol moduler af massivt tapsamlet mahogni, Formgivet i 1932. Fremstillet hos Rud Rasmussen snedkerier. H. 76 B. 76 D. 27,5 cm. Brugsslitage, ridser og mærker samt huller i bagbeklædning.Varen er en del af en unik temaauktion over snedkermestermøbler hos Lauritz.com Herlev. Se alle ...
Varenr: 4797425
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
17:35:00
DKK 2.100
Peter J. Lassen. Par skabmoduler fineret med kirsebærtræ, front med hylder
Peter J. Lassen. Par skabmoduler fineret med kirsebærtræ, front med hylder. Fremstillet hos Montana. H. 70 B. 70 D. 38 cm. Fremstår med få brugsspor. Montering medfølger. (2)
Varenr: 4810528
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
18:00:00
DKK 900
Reol af genanvendt elmetræ. Industrielt design
Reol udført i genanvendt elmetræ. Industrielt design. Stel sort lakeret jern. Med fem hylder. H. 210 cm. B. 85 cm. D. 45 cm.
Varenr: 4725745

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
18:09:00
DKK 1.200
Mogens Koch. Otte reolmoduler af egetræ. (8)
Mogens Koch 1898-1992. Otte reolmoduler af egetræ. Hjørner med synlige sinker. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier, København, mærkat herfra. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. 76x76x27,5 cm. Med sokkel (8)Varen er en del af en unik temaauktion over snedkermestermøbler hos ...
Varenr: 4804379
DKK 20.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
18:50:00
DKK 22.000
Peter J. Lassen f. 1930. To Montana reolmoduler i kirsebær en med med to rum samt skuffer (2)
Peter J. Lassen f. 1930. To Montana reolmoduler i kirsebær en med med to rum samt 6 skuffer med greb af metal. En med hylder. 70x70x38 cm. Montering medfølger. Enkelte brugsspor, (2)
Varenr: 4810535
DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
19:00:00
DKK 2.100
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1261, dybde 38 cm. (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1261. Begge moduler er åbne med to rum. Modulerne er produceret i 12 mm MDF, som derefter er lakeret i vandbaseret lak farve 05 Black. Vægophæng følger løst med. Hvert modul måler H. 69,9 x B. 35,4 x D. 38 cm. Udstillingsmodel som fremstår med brugsspor. ...
Varenr: 4802338
DKK 2.600 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
19:00:00
Aage Hundevad. Bogreol, 1960'erne, palisander
Aage Hundevad. Bogreol fineret med palisander, front med justerbar hylder. 1960'erne. Fremstillet hos Hundevad & Co. H. 195 L. 138 D. 30 cm. Fremstår med falmet/ nuanceforskel på front og hul nederst på bagbeklædning.
Varenr: 4809793
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:09:00
at-bo reolen, Reol moduler med sokler (5)
at.bo reolen, fem reol moduler/bogkasser af krydsfiner, med tilhørende sokler. H.70/77, L.70, D.3,5. Fremstår med brugsspor. (5)
Varenr: 4809076
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:13:00
DKK 1.250
Peter J. Lassen. To Montana Moduler 1112 og 1231 dybde 30 cm
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1112, åbent modul med fire rum samt model 1231, åbent module med to rum. Begge moduler er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 04 Anthracite. Hvert modul måler H. 69,6 x B. 69,6 x D. 30 cm. Ophæng følger løst med. Begge...
Varenr: 4811929
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
19:13:00
DKK 1.350
Møbelproducent. Et sæt på seks reolmoduler (6)
Møbelproducent. Et sæt på seks reolmoduler af fineret egetræ. Lysegrå bagbeklædning. H. 57,5 cm. B. 80 cm. D. 30 cm. Fremstår med brugsspor. (6)
Varenr: 4800529
DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:16:00
Poul Cadovius, reolsystem med fem elementer (5)
Poul Cadovius, fremstillet hos CADO, reolsystem med fem elementer, forside med båndflet, skydelåger og glasskydelåger. Teaktræ. Prægning på bagsiden af elementerne: 'Made in Denmark'. (5)
Varenr: 4809413
DKK 5.210 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-10-2017
19:17:00
DKK 558
Alvar Aalto. Tre hylder af birketræ (3)
Alvar Aalto (1898-1976). Tre hylder af birketræ, 90 x 37 cm. Nogle malerpletter. (3)
Varenr: 4810900
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
19:23:00
DKK 500
Kristian Vedel. Tre væghængte hylder med ’hyldeknægte’ af formspændt bøg (2)
Kristian Vedel 1923-2003. Et par væghængte hylder af massiv teak samt en væghængt hylde af massiv mahogni med ’hyldeknægte’ af formspændt bøg. Designet 1949. Fremstillet af Snedkermester I. Christiansen, stempel herfra bagpå hyldeknægt. Fremstår med brugsspor. Længde 85 cm og 70 cm. Litteratur: ...
Varenr: 4784115
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:25:00
Kai Kristiansen væghængt FM reolsystem - teaktræ (5)
Kai Kristiansen væghængt FM reolsystem af fineret teaktræ. To hylder D 23 cm, B 85,5 cm (1 knækket ved hyldeknægt), reolmodul med 4 skuffer H 23 cm, D 31,5 cm, B 85,5 cm og 2 vanger á 150 cm. Fremstår med brugsspor. (5)
Varenr: 4808921
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2017
19:29:00
DKK 450
Varenr: 4802336
19:30:00
Regal, Buchregal, Holz, England, um 1920
Regal, Buchregal, England, um 1920, Mahagoni. Drehbare, hohe Konstruktion auf vier leicht ausgestellten Beine mit Ballenfüßen, geschwungene Zarge, mehrfach geschwungene Deckplatte mit Fadeneinlage, zwei Ebenen mit unterschiedlichen Fächern, H.88cm - L.49cm - B.49cm, altersgemäße Gebrauchs- und ...
Varenr: 4788965
DKK 2.977 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-10-2017
19:33:00
DKK 633
H.W.Klein. To delt skænk i fineret teak
H.W.Klein tilskrevet. To delt skænk i fineret teak. Skænken indeholder to jalousi låger samt fire skuffer, alle med massive skuffesider. Overdele er med to store åben rum hvor der er hylde samt en låge. L. 210 x H. 178 x D. 47/37. Produceret hos CFC i Silkeborg. Fremstår med brugsspor og ridser ...
Varenr: 4811018
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2017
19:39:00
DKK 775
Marmorkonsol, Michele de Lucchi, fremstillet hos Memphis Milano
Michele de Lucchi, marmorkonsol, fremstillet hos Memphis Milano. Formgivet i 1983. Konstruktion af marmor. Markeret på undersiden med stempel. Mål ca.: B. 199 cm, H. 83 cm, D. 40 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4793915
DKK 22.328 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-10-2017
19:40:00
DKK 9.675
Mogens Koch. To reolmoduler af fyrretræ (2+1)
Mogens Koch. To reolmoduler af fyrretræ bestående af skab, åben reol-overdel samt sokkel. H. 76, L. 76, D. 27,5-36. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Nøgle medfølger. (2+1)
Varenr: 4791564
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:51:00
DKK 2.300
 1 2 3 4 5 6  >>