Kategori  Vurdering
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bokhylla
BOKHYLLA, med skåpdel, 1900-talets andra kvartal, höjd ca 117, 164x36 cm, nyckel medföljer
Varenr: 4724565
DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
11:24:00
Se mere
Køkkenreol / krydderihylde af træ og med glasskuffer
Køkkenreol / krydderihylde af bemalet træ, front med 12 glasskuffer. 1900-tallet. H. 34, B. 39 D. 20 cm inkl. greb. Fremstår brugsspor, ridser og mærker.
Varenr: 4725647
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
11:30:00
Peter J. Lassen. Montana Sound Unit inklusiv højttalere, samt modul (3)
Peter J. Lassen og PointSource Acoustics for Montana. Reolmoduler med indbygget Hi-Fi. Montana Sound Unit er en 2 x 100 W forstærker og DAB+/ FM radio, som via AirPlay og DLNA trådløst streamer og afspiller musik fra din telefon, tablet eller computer. Det hele styres med en fjernbetjening eller ...
Varenr: 4723830
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
12:57:00
DKK 6.000
Peter Lassen. Fire Montana moduler med sokler (6)
Peter J. Lassen. Fire Montana reolmoduler af bordeaux-lakeret MDF med åbne hylder samt to skókler. H. 70 cm., B. 70 cm., D. 38 cm. Ridser, mærker og brugsspor. (6)
Varenr: 4722478
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
13:03:00
DKK 1.950
Bornholms Møbelfabrik. 'Bornholmerreolen', reol af teaktræ
'Bornholmerreolen' af finéret teak, front med hylder, jalousilukke samt skuffer, H. 182 B. 100 D. 43 cm. Fremstillet hos Bornholms Møbelfabrik, Nexø, 1960'erne. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4723800
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
13:27:00
DKK 1.300
Getama: Væghængte reoler - egetræ (4)
Getama: Væghængte reoler af fineret egetræ. H 68 cm, D 27 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder. (4)
Varenr: 4714502
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2017
17:04:00
Poul Cadovius Rpyal modulsystem
POUL CADOVIUS, "System Royal", modulsystem, vägghängt, i betsad gabon, bestående av: 4 väggmoduler, ca 217x80 cm; 7 hyllplan (2 á 80x38, 3 á 80x30, 2 á 80x22 cm); 14 konsoler (4 á 37 cm djupa; 3 á 30 cm djupa, 2 á 22 cm djupa; 1 vitrinskåp, 65x80 cm med 2 glashyllor; 1 byrå med 3 lådor, 42,5x80 c...
Varenr: 4724652
DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-07-2017
17:15:00
Se mere
Getama: Væghængte reoler - bøgetræ (2)
Getama: Væghængte reoler af fineret bøgetræ. H 68 cm, D 27 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder. (2)
Varenr: 4717673
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2017
18:02:00
Børge Mogensen & Grethe Meyer. 'Boligens Byggeskabe' to skabe (2)
Børge Mogensen & Grethe Meyer. 'Boligens Byggeskabe' to skabe, indvendig sprøjtelakeret med grå dyrolit. Litt. Arne Karlsen & Anker Tiedemann: Dansk brugskunst s. 104, mobilia 1958, Frederik Sieck: Dansk møbelkunst s. 178. Præsenteret på snedkerlaugets jubilæumsudstilling i Forum i 1954. ...
Varenr: 4725168
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
19:10:00
Poul Cadovius, reolsystem model Abstracta, fremstillet hos Consort Display Group
Reolsystem model Abstracta, dansk design af Poul Cadovius, fremstillet hos Consort Display Group. Formgivet i 1960. Adskillelig konstruktion med stel af forkromet rundstål, hylder af klart glas. B. 82 cm, H. 117 cm, D. 29 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, mindre afslag på ...
Varenr: 4664035
DKK 4.462 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
19:45:00
DKK 297
H. P. Hansen. Bogreol, palisander
H. P. Hansen. Bogreol fineret med palisander, front med hylder. 1960'erne. H. 120 B. 120 D. 32 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4725273
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
19:45:00
Peter Hvidt & Orla Mølgaard. Bogkasser, massivt teaktræ (2)
Peter Hvidt & Orla Mølgaard. Bogkasser af massivt tapsamlet teaktræ, front med justerbar hylder. Formgivet i 1956. Fremstillet hos Søborg møbelfabrik. H. 76 B. 90 D. 27 cm. Tre ekstra hylder medfølger, dog ikke hyldeknægte til disse. Fremstår med brugsspor, ridser og en med afslag på front. (2)
Varenr: 4710155
DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2017
19:47:00
DKK 3.800
Bogreol i fransk landstil. Rustikt design
Bogreol i fransk landstil. Rustikt design. Front med hylder samt to skuffer. H. 200 cm. B. 110. D. 33 cm. Modelfoto.
Varenr: 4726713

DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
20:10:00
DKK 2.100
To div. moduler til væghængte reolsystemer, danske møbelproducenter (2)
To moduler til forskellige væghængte reolsystemer af fineret teaktræ; 1 modul med glaslåger bag hvilke hyldeindretning, mgl. hylde, H. 35 B. 80 D. 35 cm.; 1 modul med to skuffer H. 15 B. 75 D. 30 cm. Danske møbelproducenter. Fremstår med brugsspor; ridser og skrammer; største modul med udskæring ...
Varenr: 4725964
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
20:28:00
Reol af palisander
Reol af finéret palisander, bestående af to reolmoduler monteret oven på hinanden og ben af bejdset bøg. H. 135 B. 86 D. 26 cm. Fremstår med brugsspor, huller i siderne.
Varenr: 4717231
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
13:39:00
DKK 325
Christian Hvidt. Fire reolmoduler af mahogni (4)
Christian Hvidt, f. 1946. Fire reolmoduler af massiv mahogni med fingertappede samlinger, H. 76 B. 90 D. 34 cm. En sokkel samt tre ophængslister medfølger. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. (4) Se også varenr: 4723588
Varenr: 4723585
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
14:08:00
Ib Nielsen vinreol i rustikt design af bøgetræ
Ib Nielsen vinreol med plads til 17 flasker i rustikt design af bøgetræ, unikt designet med naturlige former i hele planker. H. 187. B. 62. D. ca. 50 cm. OBS! vin fra billeder medfølger ikke.
Varenr: 4725359
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2017
14:36:00
DKK 325
Peter J. Lassen. Montana model 1112, dybde 30 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112. Modulet er åbent med flytbar hylder. Modulet er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic. H. 69,6 x B. 69,6 x D. 30 cm. Ophæng følger løst med. Modulet fremstår nyt og ubrugt.
Varenr: 4726611
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
18:33:00
Palisander reol, to delt med låger i bund Dybde 51/30 cm
Palisander reolsystem bestående af underdel med to låger hvor bag der er hylder samt overdel som er åben samt med låger. .Reolen er produceret i mdf som derefter er fineret med lakeret palisander. L. 121 x H. 202 x D. 51/30 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4719254
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
18:34:59
DKK 325
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1112, dybde 20
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1112. Begge moduler er åben med fire rum. Modulerne er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 x B. 69,6 x D. 20 cm. Begge moduler er med ophæng til væg. Begge moduler fremstår ubrugte med meget få ...
Varenr: 4726468
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
18:35:00
Palisander reolsystem bestående af underdel med to låger hvor bag der er hylder samt overdel som er åben .Reolen er produceret i mdf som derefter er fineret med lakeret palisander. L. 121 x H. 202 x D. 51/30 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4719253
18:35:10
DKK 325
Peter J. Lassen. Montana 1112 modul, dybde 30 cm
Peter J. Lassen. Montana model 1112, åbent modul med fire rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 x B. 69,6 x D. 30 cm. Modulet er med ophæng til væg. Modulet fremstår med få brugsspor og små ridser.
Varenr: 4726563
DKK 1.600 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
18:41:00
USM - Haller. Fritstående reolsystem
USM - Haller. Fritstående reolsystem, arkivmodul af forkromet stålrørsramme og grå pulverlakerede metalplader, front med låger og reol . Formgivet af Fritz Haller/ Paul Schärer i 1963. H. 110 B 226 D. 37 cm. Med brugsspor og ridser. Mangler samleskrue og en hylde er ikke korrekt monteret. Køber ...
Varenr: 4706749
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2017
19:24:00
DKK 1.250
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler 1112, dybde 30 cm
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler, model 1112. Alle moduler er åben med fire rum. Modulerne er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 04 anthracite. H. 69,6 x B. 69,6 x D. 30 cm. Ophæng følger løst med. Alle moduler fremstår ubrugte.(3)
Varenr: 4726276
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
19:29:00
DKK 4.300
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1112 og 1613 dybde 20
Peter J. Lassen. To Montana moduler, henholdsvis model 1112 samt model 1613. Begge moduler er åben. Modulerne er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak, farve 101 New White. H. 69,6 x B. 69,6 x D. 20 cm. Ophæng følger løst med. Begge moduler fremstår med få brugsspor ...
Varenr: 4726475
DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
19:34:00
DKK 1.550
Peter J. Lassen. To Montana moduler, 1112 og 1118, dybde 38 cm
Peter J. Lassen. Montana opstilling bestående af model 1112 åben modul med fire rum samt 1118 som er lukket med to heldækkende låger hvor bag der er hylder. Begge moduler er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 01 hvid. Hvert modul måler. H. 69,6 x B. 69,6 x D....
Varenr: 4726538
DKK 4.600 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
19:36:00
Peter J. Lassen. Montana model 1112, åbent modul med fire rum. Modulet er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 65 Black Snow. H. 69,6 x B. 69,6 x D. 30 cm. Modulet er med ophæng til væg. Modulet fremstår med få brugsspor og små ridser.
Varenr: 4726551
19:41:00
DKK 475
Peter J. Lassen. To Montana module model 1112 og 1118 dybde 30
Peter J. Lassen. Montana opstilling bestående af model 1112 som har tre åbne rum samt 6 udtræksbakker og model 1118 som har to heldækkende låger hvor bag der er hylder. Begge moduler er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 09 nordic. Hvert modul måler. H. 69,6 ...
Varenr: 4726606
DKK 5.200 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
19:42:00
DKK 3.300
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler model 6213, dybde 30
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler model 6213. Alle moduler er åben med 2 rum. Modulerne er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic. Hvert modul måler. H. 35,5 x B. 69,6 x D. 30 cm. Ophæng følger løst med. Alle moduler fremstår ubrugte og nye. (3)
Varenr: 4726796
DKK 3.300 DK, Aalborg, Nibevej 25-07-2017
19:43:00
Peter J. Lassen. Montana 'Skyline' hylde
Peter J. Lassen f. 1930. Montana 'Skyline' hylde. Lakeret MDF, L. 1050, D. 20 cm. Fremstår i original emballage.
Varenr: 4725152
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2017
19:48:00
DKK 375
 1 2 3 4  >>