Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Reoler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tre fritstående vinreoler/pupitre til 9 fl. vin (3)
Tre fritstående vinreoler/pupitre til 9 fl. vin (3). Tre fritstående vinreoler / pupitre til 9 fl vin. H. 44 cm, B. 33 cm. Skåret med logo 'Cuvée Prestige'. Fremstillet i massivt bejdset fyrretræ. (3) Varenr: 4635804

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 11:19:00 DKK 800
Dansk møbelproducent; reolsystem i teak
Dansk møbelproducent; reolsystem i teak. Dansk møbelproducent; stort reolsystem i fineret teak. Bestående af ca 36 hylder, 1 modul, 11 vanger af forskellig længde samt stivere. Fremstår med markante brugsspor. Mangler kan forekomme. Varenr: 4633150 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 12:06:55 DKK 2.300
Hvidlakeret reol med hylder og tre døre.
Hvidlakeret reol med hylder og tre døre.. Hvidlakeret reol med hylder og tre døre. 20. årh. H. 108 cm. B. 96,5 cm. D. 37 cm. Nøgle medfølger. Varenr: 4630416 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:45:27 DKK 325
Frost Design. UNU entresæt (4)
Frost Design. UNU entresæt (4). Frost Design. UNU entrésæt, bestående, hattehylde og knagerække af sort lakeret MDF, skohylde af matteret stål samt spejl. L 60 cm. H. 10 - 25 cm. D 14,5 - 30 cm. Spejl 95 x 60 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 4635216 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 13:46:44 DKK 300
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (8)
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (8). Reol-arrangement, Dansk møbelproducent. Lakeret SORT / Egefinér. Bestående af: - 2 stk 4-rums moduler, Mål H754xB754xD390 - 1 stk 2-rums modul, lodret montering, Mål H754xB383x390 - 2 stk skuffemodul, Egefinér, Mål H355xB355xD365 - 1 stk hylde, Mål H20xB358,7xD339 - 1 stk låge, Mål ... Varenr: 4625264

DKK 5.400 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 14:22:00 DKK 1.400
Rimme Møbelfabrik. Seks reolmoduler/ reolsystem, bøgetræ (6)
Rimme Møbelfabrik. Seks reolmoduler/ reolsystem, bøgetræ (6). Rimme Møbelfabrik. Seks reolmoduler/ reolsystem i sæbebehandlet bøgetræ, inklusiv væglister, bestående af; 2 skabsmoduler med hver to låger, bag hvilke hylder. H. 36,5 cm., D. 35 cm., L. 72 cm., 2 skabsmoduler med hver to låger, bag hvilke hylder. H. 72 cm., D. 35 cm., L. 72 cm., 1 skuffemodul ... Varenr: 4632247 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 16:25:00 DKK 575
Kai Winding. To reolsektioner (2)
Kai Winding. To reolsektioner (2). Kai Winding, to reolsektioner af palisander. Hver sektion senere monteret på to ben stål. 1960'erne. H. 85 L. 110/164 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; malingpletter, skruehuller i siderne; monteret med hængsler, låger mangler. Cites certifikat fra Styrelsen for Vand- og ... Varenr: 4627588 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 18:01:03 DKK 300
Peter J. Lassen. Montana CO16 Modul, model KH12, dybde 38
Peter J. Lassen. Montana CO16 Modul, model KH12, dybde 38. Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, model KN12. Modulet er et åben modul med 9 store rum. Modulet er produceret i 16 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 65 Black Snow. H. 104,6 x B. 121,7 x D: 38 cm. Modulet fremstår med få brugspor og små ridser. Varenr: 4633523 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 18:09:00 DKK 1.300
Peter J. Lassen. Montana CO16 Modul, model KH1210, dybde 38
Peter J. Lassen. Montana CO16 Modul, model KH1210, dybde 38. Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, model KN1210. Modulet har 3 store låger med lås, hvor bag der er 2 hylder. Derudover har modulet 3 åben rum. Modulet er produceret i 16 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 65 Black Snow. H. 104,6 x B. 121,7 x D: 38 cm. Modulet fremstår med... Varenr: 4633533 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 18:10:00 DKK 900
Stigereol, af massiv elmetræ.
Stigereol, af massiv elmetræ.. Stigereol, af massiv elmetræ. Skråstillet. Stel af patineret sort jern, fire hylder. H. 180 cm. B. 90 cm. Modelfoto. Varenr: 4596889

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 18:32:00 DKK 3.100
Stigereol, af massiv elmetræ.
Stigereol, af massiv elmetræ.. Stigereol, af massiv elmetræ. Skråstillet. Stel af patineret sort jern, fire hylder. H. 180 cm. B. 90 cm. Modelfoto. Varenr: 4362048

DKK 2.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:04:00 DKK 2.200
Peter J. Lassen / Montana. Fire skabsmoduler (4)
Peter J. Lassen / Montana. Fire skabsmoduler (4). Peter J. Lassen / Montana. Tre væghængte moduler af grålakeret MDF, front med låger samt bogreol af grålakeret MDF. H. 70 B. 70 D. 38 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Manglende vægbeslag, (4) Varenr: 4636408 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 19:26:00 DKK 3.600
Mogens Koch. Fire reolmoduler af egetræ samt en sokkel (4+1)
Mogens Koch. Fire reolmoduler af egetræ samt en sokkel (4+1). Mogens Koch 1898-1992. Fire reoler af egetræ med hyldeinddeling, heraf 2 á H. 76 B. 51 D. 36 cm. samt 2 á H. 76 B. 51 D. 27 cm. Hertil en sokkel H. 4,5 B. 76 D. 27 cm. Udført hos Rud. Rasmussen's snedkerier, alle med mærkat fra producenten. Fremstår med naturligt brugspræg og patina. (4+1) Varenr: 4635681 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 20:27:00 DKK 8.000
Iron Line. Tvbord/entremøbel i genbrugstræ samt jern. Rustikt design
Iron Line. Tvbord/entremøbel i genbrugstræ samt jern. Rustikt design. Iron Line, tvbord/entremøbel. Udført i genbrugstræ fra tidligere Indonesiske fiskerbåde. Stel udført i jern. To hylder. Rustikt design, alle oveflader dog finpudset / glatte. B. 160 cm. D. 40 cm. H. 40 cm. Modelfoto. Varenr: 4578683

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 20:45:00 DKK 3.300
Wandregal mit Container von Musterring in Teak
Wandregal mit Container von Musterring in Teak. Wandregal von Musterring in Teak. Zwei Leitern in schwarz mit zweitürigem Container und Regalboden. Mit Herstellerlabel bezeichnet. Maße: Leitern: L. 84. Maße Container: H. 29,5, B. 70, T. 24 cm. Maße Regalboden: B. 70, T. 24 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Varenr: 4634200 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-04-2017 20:52:00 DKK 297
Bokhylla i jugend
Bokhylla i jugend. BOKHYLLA, jugend, 1900-talets första del, ek, höjd ca 170, 122x30 cm Varenr: 4635138 DKK 1.935 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 21:30:00
Se mere
Børge Mogensen. Skænk med overdel - egetræ, Øresundsserien (3)
Børge Mogensen. Skænk med overdel - egetræ, Øresundsserien (3) . Børge Mogensen. Skænk med overdel og sokkel af fineret egetræ, Øresundsserien. Front med to låger og hylder. Løs overdel og sokkel. H 128 cm (samlet), D 36 cm, L 135 cm. Fremstillet af AB Karl Andersson & Söner, Sverige. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser og mærker. Sømhuller i siden. (3) Varenr: 4636256 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 13:25:00 DKK 325
Hylla, Hans J. Wegner Ry 100
Hylla, Hans J. Wegner Ry 100. Hylla, Hans J. Wegner Ry 100. Ek. 2 skjutdörrar i glas. Flyttbara hyllor. Höjd 206 cm, 105x39 cm. Märken och slitage. Smärre fanerskador, något mer på hyllplan.. 2 fixeringsbultar för hyllplan saknas, 2 medföljer. Varenr: 4582808 DKK 3.096 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-04-2017 16:30:53 DKK 1.548
Reolsystem af teak (ca. 42)
Reolsystem af teak (ca. 42). Reolsystem af teak best. af: ca. 30 hylder, D. 20 - 43 cm. Skab af teak, L. 80, D. 43, H. 50 cm., 12 vanger, L. 170-200 cm. Diverse beslag medfølger. Ridser og mærker. Varenr: 4636572 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 16:47:00 DKK 1.600
Peter J. Lassen. Montana opstilling, dybde 30 cmn
Peter J. Lassen. Montana opstilling, dybde 30 cmn. Peter J. Lassen. To Montana moduler model 4111. Begge moduler er åben. Modulerne er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak, farve 101 New White. Hvert modul måler H. 46,8 x B. 69,6 x D. 30 cm. Ophæng medfølger løst med. Udstillingsmodel som fremstår med meget få ... Varenr: 4637313 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-04-2017 17:54:00 DKK 1.100
Reol. Antikbemalet turkis.
Reol. Antikbemalet turkis.. Reol. Udført i antikbemalet turkis træ, indvendigt hvidbemalet. Profileret top. Fem hylder samt to skuffer, greb af messing. H. 210 cm. B. 110 cm. Varenr: 4419974

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-04-2017 18:23:00 DKK 1.900
Mogens Koch: Reolmodul - egetræ
Mogens Koch: Reolmodul - egetræ. Mogens Koch (1898-1992): Reolmodul af egetræ. Hjørner med synlige sinker. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier, København, mærkat herfra. Fremstår med brugsspor. 76x76x27,5 cm. Varenr: 4636251 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 18:28:00 DKK 775
Hans J. Wegner. Tre væghylder af bøg (3)
Hans J. Wegner. Tre væghylder af bøg (3). Hans J. Wegner. Tre væghylder H. 25 D. 20 B. 80 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. (3) Varenr: 4636156 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-04-2017 19:15:00 DKK 800
 Bogkasser / reolmoduler af fineret teaktræ med hylder, en med to døre.
Bogkasser / reolmoduler af fineret teaktræ med hylder, en med to døre.. Reol og skab af fineret teaktræ med hylder, en med to døre. H. 80, B. 80, D. 41 cm, reol H. 80, B. 80, D. 31 cm. Fremstår med ridser, mærker og brugsslitage. Varenr: 4636264 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 19:24:00 DKK 300
Mogens Koch: To reolmoduler og sokkel (3)
Mogens Koch: To reolmoduler og sokkel (3). Mogens Koch (1898-1992): To reolmoduler af egetræ samt 1 sokkel. Hjørner med synlige sinker. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier, København, mærkat herfra. Fremstår med brugsspor. 76x76x27,5/36 cm. (3) Varenr: 4636252 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 19:29:00 DKK 700
Et par reoler af teaktræ (2)
Et par reoler af teaktræ (2). Et par reoler af massivt teaktræ på stel af støbejern, hver reol med tre løse hylder. H. 80 cm., B. 112 cm., D. 50 cm. (2) Varenr: 4635604 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 19:38:00 DKK 325
Regal, Weinregal, Metall
Regal, Weinregal, Metall. Regal, Weinregal, Metall, Platz für 100 Flaschen, hochrechteckige eintürige Käfigkonstruktion aus grau lackierten Metallstreben, abschließbar, ein Schlüssel vorhanden, innen zwei Mal zehn Ebenen für Flaschen, H. 115 cm - B. 55 cm - T. 55 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, Korrosion und ... Varenr: 4494199 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-04-2017 20:05:00 DKK 1.413
Reol-arrangement, Hvid/Eg, Dansk møbelproducent (12)
Reol-arrangement, Hvid/Eg, Dansk møbelproducent (12). Reol-arrangement, Hvid/Eg, Dansk møbelproducent. Lakeret HVID / Egefinér. Bestående af: - 2 stk 2-rums moduler, vandret montering, Mål H383xB757x390 - 2 stk 2-rums moduler, lodret montering, Mål H754xB383x390 - 3 stk 1-rums modul, Mål H383x383x390 - 2 stk skuffemoduler, Mål H355xB355xD365 - ... Varenr: 4581076

DKK 7.700 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 20:05:00 DKK 2.600
Bruno Mathsson, vägghylla Mi 1050
Bruno Mathsson, vägghylla Mi 1050 . Vägghylla Mi 1050, formgiven av Bruno Mathsson. Hyllplan i furu, metallfodrade väggkonsoler.Bredd 200 cm, höjd 126 cm, djup 20-30 cm. Bruksslitage. Varenr: 4637017 DKK 3.870 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-04-2017 20:08:00 DKK 2.400
Mogens Koch: Seks reolmoduler med to sokler - egetræ (8)
Mogens Koch: Seks reolmoduler med to sokler - egetræ (8). Mogens Koch (1898-1992): Seks reolmoduler af egetræ samt 2 sokler. Hjørner med synlige sinker. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier, København, mærkat herfra. Fremstår med brugsspor. 76x76x27,5 cm. (8) Varenr: 4636253 DKK 15.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 20:11:00 DKK 12.500
 1 2 3 4  >>