Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ring 18 k vitguld safir och briljanter
Ring 18 k vitguld safir och briljanter. RING, 18 k vitguld, fasettslipad ljus safir, 10 briljanter ca 0,03 ct/st, Svedboms Guldsmedsaktiebolag, Vetlanda 1976, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 4,2 g Varenr: 4634741 DKK 3.840 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 10:16:00
Se mere
Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.91 ct
Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.91 ct. Diamantring af 18 kt. hvidguld, prydet med 12 baguetteslebne diamanter, flankeret af 10 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.90 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1- SI1. Stemplet i ringskinnen med logoblomst samt 750. Vægt ca. 3,9 gr. B. 0,5 cm. Ringstr. 53/17. Varenr: 4624038 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2017 11:47:00 DKK 6.000
Ring in 18k set with baguette cut diamonds 4.44 ct
Ring in 18k set with baguette cut diamonds 4.44 ct . Ring in 18k rhod. white gold set with baguette cut diamonds and brilliant cut diamonds totalling 4.44ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VVS2-VS1 Ringsize: 57.5/17mm Weight: 12.2g Varenr: 4571186 DKK 50.429 BE, Antwerpen 24-04-2017 15:27:00 DKK 38.563
18k diamond and gem ring approx. 0.18ct
18k diamond and gem ring approx. 0.18ct. 18k diamond and multigem ring hallmarked 750, approx 0.18ct. Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS2-SI1 Ring size: 54/17.25mm Total weight: 5.2g. Varenr: 4492081 DKK 3.523 BE, Antwerpen 24-04-2017 15:30:00 DKK 2.781
Ring im Stil der Griechischen Antike
Ring im Stil der Griechischen Antike. Ring im Stil der Griechischen Antike, gefertigt aus 8kt. Rotgold (punziert), besetzt mit einem Karneol im flachen Ovalschliff von ca.: 9,4 mm x 7,6 mm. Der Karneol ist mit einer Gravur eines antiken Kriegers verziert. Ringgröße ca.: 48, Durchmesser ca.: 15,2 mm. Gewicht ca.: 2,9 g. Der ... Varenr: 4611837 DKK 1.854 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2017 16:18:00 DKK 1.112
Brillantring, 9 kt hvidguld, 0.40 ct.
Brillantring, 9 kt hvidguld, 0.40 ct.. Brillantring udført af 9 kt hvidguld prydet med centerplaceret brillant, omkranset af talrige brillantier på tilsammen 0.40 ct. Farve: Crystal- Top Cape (J-K). Klarhed: P1-2. Ringstr. ca. Ø.17,25 mm/ 54. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varenr: 4545607

DKK 3.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:02:00 DKK 2.700
Safirring, 14 kt rhodineret guld.
Safirring, 14 kt rhodineret guld.. Safirring udført af 14 kt. rhodineret guld prydet med 32 stk. facetslebne, behandlede safirer,på tilsammen ca. 0.53 ct. Ringstr:. ca. Ø. 16,45 mm/ 52 Vægt: ca. 2.5 gram. Stemplet 585/ FHP for Diamonds by Frisenholm Varenr: 4580115

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:03:00 DKK 1.400
Håndlavet ring m/ akvamariner, guldbelagt samt rhod. sterling sølv, 11,5 gram
Håndlavet ring m/ akvamariner, guldbelagt samt rhod. sterling sølv, 11,5 gram. Unika. Håndlavet ring m/ to akvamariner på ringskinne af guldbelagt samt sort rhod. sterling sølv. Ringstr. ca. Ø. 17,5 mm/55. Vægt ca. 11,5 gram Varenr: 4628339

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:20:00 DKK 1.000
Bfrillantring, 9 kt guld, 0.26 ct
Bfrillantring, 9 kt guld, 0.26 ct. Brillantring udført af 9 kt. guld prydet med brillanter på tilsammen ca. 0.26 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr: 53,0/16,75 mm. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varenr: 4592045

DKK 2.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:27:00 DKK 1.700
Tsavorit-ring, 14 kt guld.
Tsavorit-ring, 14 kt guld.. Diamonds by Frisenholm: Ring udført af 14 kt. guld, prydet med 48 stk. grønne, facetslebne tsavorit sten, tilsammen ca. 0.62 ct. Ringstr. Ø. 17,75 mm/ 56. Vægt: 3.7 gram. Stemplet 585/ FHP. Varenr: 4580026

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:29:00 DKK 1.400
Fingerledsring m/ diamanter og hjerte, 9 kt rosaguld
Fingerledsring m/ diamanter og hjerte, 9 kt rosaguld. Diamonds by Frisenholm. Knocklering/ fingerleds-ring udført af 9 kt rosaguld prydet med 21 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. samt lille hjerte i rosaguld . Ringstr. ca. 44/ 14,1 mm. Varenr: 4545992

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:49:00 DKK 1.000
Fingerleds-/ Knocklering m/ diamanter, 9 kt rosaguld, 0.16 ct.
Fingerleds-/ Knocklering m/ diamanter, 9 kt rosaguld, 0.16 ct.. Diamonds by Frisenholm. Knocklering/ Fingerledsring udført af 9 kt rosaguld prydet med 32 brillanter på tilsammen ca. 0.16 ct. Ringstr. ca. 44/ 14,1 mm. Varenr: 4590905

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:50:00 DKK 800
Rubinring, 14 kt guld.
Rubinring, 14 kt guld.. Rubinring udført af 14 kt. guld prydet med 32 stk. facetslebne rubiner,på tilsammen ca. 0.46 ct. Ringstr:. ca. Ø. 17,55 mm/ 55 Vægt: ca. 2.5 gram. Stemplet 585/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varenr: 4580059

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:52:00 DKK 1.400
Fingerledsring m/ diamanter, 9 kt rosaguld
Fingerledsring m/ diamanter, 9 kt rosaguld. Diamonds by Frisenholm. Knocklering/ Fingerledsring udført af 9 kt rosaguld prydet med talrige mindre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Ringstr. ca. Ø, 14 mm/ 44. Stemplet 375/ FHP. Varenr: 4546221

DKK 1.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:54:00 DKK 800
Unika ring m/ safir, guldbelagt sterling sølv, 8,5 gram
Unika ring m/ safir, guldbelagt sterling sølv, 8,5 gram. Håndlavet, unika ring udført af guldbelagt samt hvidguldsrhodineret sterling sølv prydet med behandlet, facetsleben blå safir på ca. 3.2 ct samt små granater. H. ca. 22 mm. Ringstr. ca. Ø. 18,5 mm/58.Vægt ca. 8,5 gram Varenr: 4548179

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:59:00 DKK 1.000
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca 0.10 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca 0.10 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført af 9 kt. rhodineret guld prydet med talrige små brillanter formet som firkløver. I alt ca. 0.09 ct, Farve: Crystal / Top cape (J-K) Klarhed: P1-P2. Ringstr: 53.0/17.0 mm. Varenr: 4591137

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:04:00 DKK 525
Ring besetzt mit Jade
Ring besetzt mit Jade. Ring gefertigt aus 8kt. Gold (punziert), besetzt mit einer ovalen Jade Platte von ca.: 17,8 x 13 mm. Ringgröße ca.: 64, Durchmesser ca.: 20,5 mm. Gewicht ca.: 8,7 g. Der Ring befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren. Varenr: 4635494 DKK 1.038 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2017 19:05:00 DKK 445
Kaméring
Kaméring. Ring udført i 14 kt. guld (stemplet), prydet med en kamé med afbildning af en græsk/romersk kvinde, omsluttet af en guldsnor. Ringstr. ca. 48, diameter ca. 15,3 mm. Vægt ca. 10,2 g. Ringen fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor. Varenr: 4635495 DKK 3.337 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2017 19:20:00 DKK 1.854
Guldring Design Frank Ahm. cd. Designring i 14 kt guld med spids røgkvartz sten
Guldring Design Frank Ahm. cd. Designring i 14 kt guld med spids røgkvartz sten. Guldring Design Frank Ahm. cd. Designring i 14 kt guld med spids røgkvartz sten. Ringen er fremstillet som unika-smykke og er monteret med øsken så den også kan bruges som vedhæng. Toppen af ringen måler 1,8 cm. Ring str 53. Vægt: 5,6 gr. Varenr: 4635151 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-04-2017 19:27:00 DKK 850
Unika. Håndlavet vedhæng m/ rosakvatrs, forgyldt sterling, 16,7 gram
Unika. Håndlavet vedhæng m/ rosakvatrs, forgyldt sterling, 16,7 gram. Håcndlavet, unika vedhæng udført af guldbelagt / rhodineret sterling sølv fattet med stor rosenkvarts påc ca. 35 ct samt mindre blå safirer og peridoter. L. ca. 40 mm incl. øsken. Vægt ca. 16,7 gram. Varenr: 4402531

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:29:00 DKK 1.000
Ring med rubin og Cubic Zirkonia, 9 kt. guld
Ring med rubin og Cubic Zirkonia, 9 kt. guld. Ring udført i 9 kt. guld, prydet med en oval cabochonsleben rubin, flankeret af 2 rørfattede Cubic Zirkonia. Ringstr. Ø 17,75 mm. Vægt ca. 2,9 gram. Varenr: 4585878

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2017 19:36:00 DKK 900
Brillantring, 14 kt guld, 0.49 ct.
Brillantring, 14 kt guld, 0.49 ct. . Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført af 14 kt. guld, prydet med 23 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.49 ct. Farve: Wesselton/ Top Crystal (H-I). Klarhed: SI1-2, Ringstr. ca. Ø. 17,25 mm/ 54. Vægt: 2.5 gram. Stemplet 585 / FHP. Certifikat medfølger. Varenr: 4528092

DKK 5.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:50:00 DKK 4.400
Diamantring, 14 kt rhodineret guld, 0.16 ct.
Diamantring, 14 kt rhodineret guld, 0.16 ct.. Diamonds By Frisenholm. Diamantring udført af 14 kt rhodineret guld prydet med en stk. brillantsleben diamant på ca. 0.16 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI. Ringstr: Ø. ca. 17 mm/ 53. Vægt ca. 2.0 gram. Stemplet FHP 585. Varenr: 4504797

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:54:00 DKK 1.450
Fingerledsring m/ diamanter, 9 kt hvidguld
Fingerledsring m/ diamanter, 9 kt hvidguld. Knocklering/ Fingerledsring udført af 9 kt hvidguld prydet med talrige mindre brillanter på tilsammen ca. 0.14 ct. på ringskinne. Ringstr. ca. Ø. 14,5 mm/ 44,5. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varenr: 4546172

DKK 1.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:55:00 DKK 800
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,10 ct.
Brillantring, 9 kt. rhodineret guld, ca. 0,10 ct.. Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med brillanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P2. Ringstr: 17 mm/ 53. Varenr: 4612710

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:55:00 DKK 700
Brillantring, 9 kt guld, 0.26 ct
Brillantring, 9 kt guld, 0.26 ct. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt guld med delt ringskinne udsmykket med 32 stk. brillanter på i alt ca. 0,26 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr. ca. Ø. 17,0 mm/ 56. Vægt: ca. 2.8 gram. Varenr: 4591960

DKK 2.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:56:00 DKK 1.700
Solitaire-brillantring af platin med detaljer af 18 kt. guld
Solitaire-brillantring af platin med detaljer af 18 kt. guld. Solitaire-brillantring af platin med detaljer af 18 kt. guld, prydet med større navette brillantsleben diamant på ca. 0.35 ct. Top Crystal (I). Klarhed: P1 flankeret af 4 baguettelebne diamanter på tilsammen ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-SI1. I alt ca. ca. 0.55 ct. Vægt ca. 8,0 ... Varenr: 4630461 DKK 6.500 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2017 20:05:00 DKK 5.000
Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.50 ct
Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.50 ct. Brillantring af 18 kt. hvidguld, prydet med 2 baguetteslebne diamanter flankeret af 56 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0. 50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet med D.W Birmingham gold Hallmarks. Vægt ca. 3 g. Front B. 0,5 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4570411 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2017 20:10:00 DKK 3.000
Ole Lynggaard. 'Forever Love' brillantring af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. 'Forever Love' brillantring af 18 kt. hvidguld. Ole Lynggaard. 'Forever Love' brillantring af 18 kt blankt hvidguld, prydet med otte brillanter på i alt ca 0.16 ct. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Ringskinnen gennembrudt af små hjerter. Ringstr. 54,5/17,25. Art. nr. A2102-503. Medfølges af Ole Lynggaard kuvert. Vejl. udsalgspris: DKK ... Varenr: 4581085

DKK 7.400 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2017 20:10:00 DKK 5.200
Ring 18 k guld smaragd
Ring 18 k guld smaragd. RING, 18 k guld, cabochonslipad smaragd, ringstorlek ca 23,5 mm, total vikt ca 26,9 g Varenr: 4634906 DKK 4.608 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 20:14:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>