Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 29  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diamantring, 9 kt. Guld med 0.25 ct diamanter
Diamantring, 9 kt. Guld med 0.25 ct diamanter. Ringen er fremstillet i 9 kt. Guld, prydet med 14 mindre diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Cape/K - Cape/M. Klarhed: P3. Ringstr. 55 Ø: 17,5 mm. Varenr: 3724780

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 14:00:00 DKK 1.250
Tsavoritering fra FHP, 14 kt. rhodinert guld, 0.77 ct.
Tsavoritering fra FHP, 14 kt. rhodinert guld, 0.77 ct. . Diamonds by Frisenholm. Klassisk ring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 48 stk. klare grønne tsavorite, ca. 0.77 ct. Ringstr. EU-56. Vægt: 4.1 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3671455

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 14:06:00 DKK 2.500
Ametyst, topas og diamantring
Ametyst, topas og diamantring . Ametyst, topas og diamantring udført i 9 kt. guld, prydet dråbeformet ametyst og blå topas, flankeret af mindre diamanter. Ringstr. 53,50 Ø 17 mm. Varenr: 3305476

DKK 1.600 DK, Aalborg, Nibevej 02-03-2015 14:15:00 DKK 1.200
Smaragd- og diamantring
Smaragd- og diamantring . Smaragd- og diamantring Smaragd- og diamantring udført i 9 kt. guld, prydet med 13 runde, facetslebne smaragder flankeret af 26 mindre diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J) Klarhed: P1-P3. Ringstr. 55 Ø 17.50 mm . Varenr: 3528504

DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 02-03-2015 14:15:00 DKK 1.400
Brillantring, rhodineret guld ca 0.05 ct. .
Brillantring, rhodineret guld ca 0.05 ct. . . Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.05 ct, Farve: Crystal -Top cape (J-K) Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53.0/16.75 mm. Varenr: 3345890

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 14:20:00 DKK 800
Ring, 9 kt guld med multicolour ædelsten
Ring, 9 kt guld med multicolour ædelsten. Ringen er fremstillet af 9 kt. guld prydet med 13 runde, facetslebne ædelsten, granat, turmalin, citrin m.fl. samt 26 enkeltslebne diamanter diamanter. Samlet ca. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J) Klarhed: P1-P3. Ringstr. 56 Varenr: 3684698

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-03-2015 14:25:00 DKK 1.600
Christina Watches 5 ringe i forgyldt sterling sølv(5)
Christina Watches 5 ringe i forgyldt sterling sølv(5). Christina Watches 5 ringe i forgyldt sterling sølv 4 stk. i str. 55 Ø: 17,5 mm. og 1 stk. i str. 53 Ø: 16,8 mm. Varenr: 3730463

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 14:25:00 DKK 525
Ring af 14 kt. guld med brillant og opal
Ring af 14 kt. guld med brillant og opal. Ring udført i 14 kt. guldprydet med klar hvid brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS2, samt opaltriplet. Ringstr Ø 15,75 mm. Vægt ca. 5,7 gram. Varenr: 3726104 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 02-03-2015 14:46:00 DKK 1.150
Brillant ring ca. 0.58 ct.
Brillant ring ca. 0.58 ct.. Brillant ring ca. 0.58 ct. Udført i 14 kt guld og i center prydet med en brillant på ca. 0.50 ct. Farve svagt brunlig. Klarhed P2 Denne flankeret af ca. 0.08 ct brillanter Farve Cape/M-N Klarhed SI1-2. Ringstr ca. Ø 16,50 mm Varenr: 3297083

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 14:51:00 DKK 4.000
Vigselringar 23 k guld 1800-tal
Vigselringar 23 k guld 1800-tal. VIGSELRINGAR, 3 st., 23 k guld, 1880-tal, vikt ca 26 g, i 2 runda originalaskar Varenr: 3737525 DKK 7.987 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-03-2015 15:04:00
Se mere
Diamant ørestikker fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.29 ct. (2)
Diamant ørestikker fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, ca. 0.29 ct. (2). Diamonds by Frisenholm. Diamant ørestikker udført i 14 kt rhodineret guld, prydet med 24 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.29 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. God brillans. Vægt ca. 1.4 gram. (2). Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i ... Varenr: 3576950

DKK 4.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 15:06:00 DKK 3.500
Ring, 9 kt rhodineret guld, med smaragd og diamanter
Ring, 9 kt rhodineret guld, med smaragd og diamanter. Ringen er fremstillet i 9 kt rhodineret guld, prydet med oval, facetsleben behandlet smaragd, omkranset af enkeltslebne diamanter, samlet ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H-Top crystal/I Klarhed: P1-P3. Ringstr. 55 Varenr: 3685845

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-03-2015 15:10:00 DKK 1.900
Solitaire ring ca. 0.90 ct.
Solitaire ring ca. 0.90 ct.. Solitaire ring ca. 0.90 ct. Udført i 14 kt rhodineret guld og prydet med en brillant på ca. 0.90 ct. Farve gylden tone. Klarhed SI2, god brillans. Ringstr ca. Ø 17,25 mm. Varenr: 3313727

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 15:12:00 DKK 8.000
Ring, 9 kt guld med smaragd og diamanter
Ring, 9 kt guld med smaragd og diamanter. Ringen er fremstillet i 9 kt rhodineret guld, prydet med facetslebet behandlet smaragd, omkranset af enkeltslebne diamanter, samlet ca. 0.44 ct. Farve: Crystal-Top cape(J-L). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Varenr: 3685823

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-03-2015 15:15:00 DKK 1.900
Vigselringar 23 k guld
Vigselringar 23 k guld. VIGSELRINGAR, 4 st., 23 k guld, 1800-talets samt 1900-talets första del, vikt ca 31,5 g, i rund ask Varenr: 3737537 DKK 9.585 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-03-2015 15:18:00
Se mere
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm. 14 kt. rhodineret guld, 0.05 ct.
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm. 14 kt. rhodineret guld, 0.05 ct.. Brillantring fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 17 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I). Klarhed: SI, Ringstr: EU-53.5. Vægt: 1.1 gram. God brillans. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varenr: 3614341

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 15:20:00 DKK 1.300
Solitaire ring ca. 0.80 ct.
Solitaire ring ca. 0.80 ct.. Solitaire ring ca. 0.80 ct. Udført i 14 kt guld og prydet med en brillant på ca. 0.80 ct. Farve gylden brun tone. Klarhed SI2 god brillans. Ringstr ca. Ø 17,25 mm. Varenr: 3315984

DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 15:21:00 DKK 9.000
Solitaire ring ca. 2.02 ct.
Solitaire ring ca. 2.02 ct.. Solitaire ring ca. 2.02 ct. Udført i 14 kt rhodineret guld og prydet med en brillant på ca. 2.02 ct. Farve Cape/N Klarhed P3 små hak. Ringstr ca. Ø 17,00 mm. Varenr: 3329062

DKK 17.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 15:32:00 DKK 13.000
Rosetring med diamanter fra FHP DeLuxe , 14 kt guld, 0.60 ct
Rosetring med diamanter fra FHP DeLuxe , 14 kt guld, 0.60 ct. Diamonds By Frisenholm. DeLuxe serien. Rosetring med diamanter udført i 14 kt. guld prydet med 44 stk. brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.60 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: VS1. Fremstår med fantastisk brillans. Ringstr: EU-54. Vægt ca. 3 gram. Stemplet 585 FHP. ... Varenr: 3576941

DKK 11.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 16:06:00 DKK 9.400
8 kt. Rhodineret guld ring med brillanter, rubin og smaragd
8 kt. Rhodineret guld ring med brillanter, rubin og smaragd. Rhodineret guld ring med brillanter, rubin og smaragd. Brillanter ca. 0.03 ct., Farve: Wesselton (H), Klarhed. Si1-SI2. Rubin ca. 0.54 ct. Smaragd ca. 0.35 ct. Ringstr. 51 Ø: 16,2 mm. Der medfølger ringæske. Varenr: 3473333

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 16:19:00 DKK 1.500
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt rhodineret guld (3)
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt rhodineret guld (3). Diamonds by Frisenholm. Ceramic Collection: Samlering bestående af ring udført i 14 kt rhodineret guld prydet med talrige mindre brillantslebnme diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-I). Klarhed: SI1/2. Dertil par ringe i sort High Tech Ceramic. Ringstr. ca. 55/ 17,5 mm ... Varenr: 3365359

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 16:21:00 DKK 4.000
Bred blomster ring fra Heartbeats.
Bred blomster ring fra Heartbeats.. Bred blomster ring fra Heartbeats. En bred blomster ring med sirlige udskæringer og blomster udført i 14 kt guld og prydet med ca. 0.17 ct diamanter Ringstr. 59 ca. Ø 18,8 mm. Bredde ca. 12 mm. Varenr: 3536892

DKK 4.900 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 16:30:00 DKK 3.900
Ring af 9 kt guld, 0.35 ct
Ring af 9 kt guld, 0.35 ct. Ringen er fremstillet af 9 kt. guld prydet med talrige enkeltslebne diamanter på i alt ca. 0.35 ct. Farve: Top Crystal/I-Crystal/J Klarhed: P1-P3. Ringstr. 54 Varenr: 3685750

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-03-2015 16:36:41 DKK 1.300
Georg Jensen. Magic inderring
Georg Jensen. Magic inderring. Georg Jensen. Magic inderring med blank overflade udført i 18 kt. guld, Design Regitze Overgaard. Ringstr. 54 Ø:17,2 mm. Varenr: 3578108

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 16:40:00 DKK 2.000
Ring, 9 kt. guld, 0.30 ct.
Ring, 9 kt. guld, 0.30 ct. . Ringen er fremstillet i 9 kt. guld i snoet design prydet med mindre diamanter, ialt ca.0.30 ct. Farve: Crystal/J. Klarhed: P1-P2. Ringstr. 54. Varenr: 3728735

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 16:42:00 DKK 1.300
Ole Lynggaard Sløjfe hjertering af hvidguld 14 kt.
Ole Lynggaard Sløjfe hjertering af hvidguld 14 kt. . Ole Lynggaard Sløjfe hjertering af hvidguld 14 kt. Vægt 7,1 gr. Ringstr. 53, Ø 17,0 mm. Varenr: 3580705

DKK 6.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-03-2015 17:01:00 DKK 4.500
9kt. half eternity iolite ring approx.0.27ct
9kt. half eternity iolite ring approx.0.27ct. 9kt. half eternity iolite ring approx.0.27ct. 9kt. yellow gold, hallmarked 375. Total set with 15 brilliant-cut iolite`s. Colour: blue. Total weight: 3.08gr. Ringsize: 54 / 17.25mm. 15/2/17. Varenr: 3708325

DKK 2.239 BE, Antwerpen 02-03-2015 17:01:00 DKK 1.157
18kt. eternity green diamond ring approx.0.57ct
18kt. eternity green diamond ring approx.0.57ct. 18kt. eternity green diamond ring approx.0.57ct. 18kt. black gold, hallmarked 750. Total set with 32 brilliant-cut diamond`s. Colour: green Clarity: VS2-SI2 Total weight: 3.38gr. Ringsize: 54 / 17.25mm. 15/2/20. Varenr: 3708307

DKK 5.970 BE, Antwerpen 02-03-2015 17:02:00 DKK 2.985
Brillantring med diamanter fra FHP DeLuxe Collectionen, 14 kt guld, 0.99 ct
Brillantring med diamanter fra FHP DeLuxe Collectionen, 14 kt guld, 0.99 ct. Diamonds By Frisenholm. brillantring fra DeLuxe Collectionen udført i 14 kt guld, prydet med 25 brillantslebne diamanter. I alt ca. 0.99 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-56. Vægt ca. 4.3 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i ... Varenr: 3589215

DKK 12.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-03-2015 17:06:00 DKK 9.800
2 finger ringe og et par perleøreringe 14 ct. (4)
2 finger ringe og et par perleøreringe 14 ct. (4). Vintagerring af 14 kt. guld prydet med 8 granater i blomsterform, der mangler én. 20 mm. str. 57. stemplet BH 585. Ring af 14 kt. guld prydet med en topaz str. 56. Et sæt perleøreringe med stifter af 14 kt. guld. bemærk er rettet til topaz. (4) Varenr: 3737324 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 02-03-2015 17:06:46 DKK 650
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 29  >>