Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 34  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tsavoritering fra FHP, 14 kt. rhodinert guld, 0.79 ct.
Tsavoritering fra FHP, 14 kt. rhodinert guld, 0.79 ct. . Diamonds by Frisenholm. Klassisk ring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 48 stk. klare grønne tsavoritesten, ca. 0.79 ct. Ringstr. EU-62. Vægt: 3.9 gram. Stemplet 585 FHP. Leveres i gaveæske. Varenr: 3820505

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-07-2015 18:55:00 DKK 1.900
Ring af rødguld og hvidguld, med brillanter
Ring af rødguld og hvidguld, med brillanter. Ring udført af 14 kt. rødguld og hvidguld, stemplet, prydet med 28 brillanter af i alt ca. 0.18 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1. Ringhoved ca. 10,5 x 24,5 mm, ringstr. ca. 56, Ø 17,8, vægt: ca. 6,4 g. Varenr: 3875258

DKK 5.967 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-07-2015 19:09:00 DKK 4.103
Ring 18 k vitguld safir och briljanter
Ring 18 k vitguld safir och briljanter. RING, 18 k vitguld, fasetterad safir, 10 briljanter totalt 0,20 ct, enligt gravyr, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,5 g Varenr: 3889986 DKK 2.422 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-07-2015 19:09:00
Se mere
Hvidguldsring m/ brillanter, 14 kt, ca. 0.18 ct.
Hvidguldsring m/ brillanter, 14 kt, ca. 0.18 ct.. Hvidguldsring udført i 14 kt med delt ringskinne prydet med brillanter på i alt ca. 0.18 ct. Ringstr: ca. 57/ 18 mm. Vægt ca. 4,4 gram. Varenr: 3287028

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-07-2015 19:20:00 DKK 2.900
Safir og diamant ring.
Safir og diamant ring. . Safir og diamant ring. Udført i 9 kt guld og prydet med 8 safire i alt ca. 1.76 ct samt 9 diamanter. Ringstr ca. Ø 17,50 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en eventuel tilpasning påbegyndes.OBS hvis varen skal sendes ... Varenr: 3756087

DKK 2.200 DK, Helsingør, Støberivej 01-07-2015 19:20:00 DKK 1.700
Tre guldsmykker (3)
Tre guldsmykker (3). Ring af 8 kt guld. Prydet med små grøne stene samt en brillantslebet diamant, ca 0.05 ct. Farve Klarhed Ringst. 16,5/Ø52. En firdelt delt ring af 14 kt guld, rødguld samt hvidguld. Prydet med farveløse similistene. Ringst ca 49-50. Fremstår med slitage. Et vedhæng af 14 kt guld. Prydet med en ... Varenr: 3890179 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2015 19:20:00 DKK 375
Ring af hvidguld, med brillanter
Ring af hvidguld, med brillanter. Ring udført af 14 kt. hvidguld, testet, prydet med 80 brillanter af i alt ca. 1.2 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1. Ringskinne i forløb af 5,9-10,8 mm, ringstr. ca. 56, Ø 17,8 mm, vægt: ca. 15,8 g. Håndlavet. Varenr: 3872678 DKK 8.578 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-07-2015 19:27:00 DKK 5.967
Ring af hvidguld, med brillanter. Ring udført af 14 kt. hvidguld, stemplet og delvist satineret, prydet med 26 brillanter af i alt ca. 0.19 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1. Ringskinne i forløb af 6-9 mm, ringstr. ca. 60, Ø 19,1 mm, vægt: ca. 8,3 g. Varenr: 3875278

DKK 7.459 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-07-2015 19:36:00 DKK 5.221
14kt diamond solitaire ring approx. 0.20ct, with ID report.
14kt diamond solitaire ring approx. 0.20ct, with ID report.. 14kt diamond solitaire ring approx. 0.20ct 14kt rhod..white gold, hallmarked Ring decorated with 1 brilliant-cut diamond Colour: Top Crystal (I) Clarity: SI1 Very good brilliance Total weight: 2.37 gr Ringsize: 56 / 17.75mm Accompanied with jewel ID report. Varenr: 3867350

DKK 4.475 BE, Antwerpen 01-07-2015 19:38:00 DKK 2.611
Morgenfrue ring fra Heartbeats
Morgenfrue ring fra Heartbeats. Morgenfrue ring fra Heartbeats. Dansk guldsmede arbejde, udført af 14 kt hvidguld prydet med fire blomster samt 30 brillanter, i alt ca 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1-3. Ringstr. 53 Ø ca 16,80 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca 3 uger efter bestilling. ... Varenr: 3661100

DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 01-07-2015 19:40:00 DKK 2.200
18kt diamond ring approx. 0.77ct
18kt diamond ring approx. 0.77ct. 18kt diamond ring approx. 0.77ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Diamond ring adorned with 43 brilliant-cut diamonds approx. 0.48ct Colour: Top wesselton (G) Clarity: VS1-VS2 Strong brilliance Total weight: 7.41 gr Ringsize: 54 / 17.25mm 0005008 Varenr: 3891615

DKK 18.648 BE, Antwerpen 01-07-2015 19:40:00 DKK 13.053
Perlering af 9 kt guld, 5,4 gram
Perlering af 9 kt guld, 5,4 gram. Guldring af 9 kt med buet ringskinne monteret med ferskvands kulturperle, Ø. ca. 6,58mm, Ringstr. ca. 51/ 16,25 mm. Vægt ca. 5,4 gram. Varenr: 3832709

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-07-2015 19:45:00 DKK 1.100
Solitairering, 14 kt guld, 0.51 ct.
Solitairering, 14 kt guld, 0.51 ct.. Solitairering udført af 14 kt guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.51 ct. Farve: Champagne, 'Milky' (N). Klarhed: P2. Ringstr. ca. 51,5/ 16,5 mm. Vægt ca. 1,5 gram. Varenr: 3838338

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-07-2015 19:47:00 DKK 3.200
Smaragd- og brillantring af guld 18 kt.
Smaragd- og brillantring af guld 18 kt.. Smaragd- og brillantring af guld 18 kt. med større dråbeformet facetslebet smaragd på ca. 2.65 ct., omgivet af otte mindre brillanter på i alt ca. 1.35 ct., farve: Wesselton (H) - Top Crystal (I), klarhed: SI1 - P2. Vægt 12,2 gr. Ringstr. 54, Ø 17,20 mm. Varenr: 3865012 DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-07-2015 19:47:00 DKK 8.000
Brillantring af hvidguld 18 kt., solitaire, ca. 1.60 ct.
Brillantring af hvidguld 18 kt., solitaire, ca. 1.60 ct.. Brillantring af hvidguld 18 kt., solitaire, prydet med brillant på ca. 1.60 ct., farve: Cape (M), klarhed: VS1. Ringstr. 55, Ø 17,80 mm. Udført af guldsmed Willy Junget, 1954 - 1973. Varenr: 3859494 DKK 25.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-07-2015 19:48:00 DKK 20.000
Brillantring fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, 0.40 ct.
Brillantring fra byfrisenholm, 14 kt. rhodineret guld, 0.40 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 16 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen 0.40 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed SI2. Ringstr: EU-52. Vægt ca. 2.7 gram. God brillans. Stemplet FHP 585. Levering i gaveæske er inkluderet i ... Varenr: 3635916

DKK 6.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-07-2015 19:49:00 DKK 5.200
18kt diamond and sapphire Art-Deco ring approx. 0.75ct
18kt diamond and sapphire Art-Deco ring approx. 0.75ct. 18kt diamond and sapphire Art-Deco ring approx. 0.75ct, 18kt rhod.white gold, hallmarked Ring decorated with numerous brilliant-cut diamond approx. 0.75ct Colour: Top wesselton-Top Crystal (G-I) Clarity: VS2-SI2 few P1 Ring also adorned with custom cutted blue sapphire in the middle ... Varenr: 3890994

DKK 14.918 BE, Antwerpen 01-07-2015 19:49:00 DKK 9.324
Birgitte Haaning, ring i 14 kt. guld
Birgitte Haaning, ring i 14 kt. guld. Birgitte Haaning, ring i 14 kt. guld, ringstr. 54 Ø: 17,2 mm. vægt ca. 3,5 gram. Varenr: 3890236

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 01-07-2015 19:50:00 DKK 1.250
Graugaard, Vielses/forlovelsesringe i Titanium og guld
Graugaard, Vielses/forlovelsesringe i Titanium og guld. Graugaard, Vielses/forlovelsesringe i Titanium og guld, Bredde 5,2 mm. ringstr. 53,5 og 64,5 Varenr: 3890622

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-07-2015 19:53:00 DKK 2.600
Bræmer Jensen, Vielses/forlovelsesringe i Titanium og guld
Bræmer Jensen, Vielses/forlovelsesringe i Titanium og guld. Bræmer Jensen, Vielses/forlovelsesringe i Titanium og guld, Bredde 4,1 mm. ringstr. 56 og 64 Varenr: 3890749

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-07-2015 19:54:00 DKK 2.000
Tripel rosetring m. brillanter fra byfrisenholm, 14 kt guld, ca. 0.63 ct.
Tripel rosetring m. brillanter fra byfrisenholm, 14 kt guld, ca. 0.63 ct.. Diamonds by Frisenholm. Tripel brillant- / rosetring udført i 14 kt. guld prydet med 41 brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.63 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-53. Vægt ca. 2.9 gram. Stemplet FHP 585. Levering i gaveæske fra byfrisenholm inkl. i ... Varenr: 3576959

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-07-2015 19:55:00 DKK 6.400
Guldring 14 kt med brillanter
Guldring 14 kt med brillanter. Bræmer-Jensen. Guldring af 14 kt guld, delvis satineret, prydet med to brillanter, samlet ca 0.04 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed. VS. Ringstr. 52 Bredde: ca 4,7 mm.Vægt: ca 7.2 gr Varenr: 3875011

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2015 19:55:00 DKK 2.000
Diamantring, 14 kt guld, 0.76 ct.
Diamantring, 14 kt guld, 0.76 ct.. Ring udført af 14 kt. guld prydet med brillant på ca. 0.66 ct. Farve: Top Cape (L). Klarhed P1. Ringskinne yderligere prydet med otte små brillanter på ialt ca. 0.10 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI2. Ringstr. 54/Ø17,25mm. Varenr: 3703069 DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-07-2015 19:58:00 DKK 5.000
Diamantring, 9 kt guld med 0,25 ct. diamanter
Diamantring, 9 kt guld med 0,25 ct. diamanter. Ringen er fremstillet i 9 kt guld, prydet med 14 mindre diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Cape/K - Cape/M. Klarhed: P3. Ringstr. 53,5 Varenr: 3699764

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-07-2015 19:59:00 DKK 1.250
TeNo, alliancering i Stål med brilliant
TeNo, alliancering i Stål med brilliant. TeNo, alliancering i Stål med brilliant 0.10 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: SI1, Bredde 6,0 mm. ringstr. 56 Ø: 17,8 mm. Varenr: 3890761

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-07-2015 20:01:00 DKK 2.000
18kt. diamond rings approx. 1.01ct
18kt. diamond rings approx. 1.01ct. 18kt. diamond rings approx. 1.01ct 18kt gold, hallmarked Ring also decorated with 9 princess-cut diamond approx. 1.01ct Also 1 side ring in only gold Colour: Wesselton-Top crystal (H-I) Clarity: VS2-SI2 Total weight: 5.40 gr Ringsize: 56 / 17.75mm Recommended retail price 4,000 ... Varenr: 3802914

DKK 22.377 BE, Antwerpen 01-07-2015 20:04:00 DKK 11.189
Tre brillant allianceringe af 14 kt guld (3).
Tre brillant allianceringe af 14 kt guld (3). . Tre brillant allianceringe af 14 kt guld hhv en ring med tre brillanter, samlet ca 0.21 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. Str. 52, en ring med 5 brillanter, samlet ca 0.15 ct., Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS. Str. 53 og en ring med 5 brillanter, samlet ca 0.12 ct., Farve: Wesselton ... Varenr: 3887914 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2015 20:05:00 DKK 1.700
18K diamond and Onyx ring approx. 0.76ct
18K diamond and Onyx ring approx. 0.76ct. 18K diamond and Onyx ring approx. 0.76ct. 18kt rhod.rose gold, hallmarked Ring adorned on top with polished oval shape black onyx and decorated with numerous brilliant-cut round diamonds around Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2-SI1 Very good brilliance Total weight: ... Varenr: 3885144

DKK 12.680 BE, Antwerpen 01-07-2015 20:09:00 DKK 8.578
Alliancering 0.20 ct. 9 kt. guld
Alliancering 0.20 ct. 9 kt. guld . Alliancering i 9 kt. rhodineret guld med 13 diamanter i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton-Crystal(H-J). Klarhed: P2-P3. Ring str. 55 Ø: 17,5 mm. Varenr: 3762262

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 01-07-2015 20:10:00 DKK 1.200
Solitaire ring af 14 kt. guld med brillant 1.00 ct.
Solitaire ring af 14 kt. guld med brillant 1.00 ct.. Solitaire ring af 14 kt. guld, prydet med brillant sleben diamant på ca. 1.00 ct. Farve: grey, Klarhed: P1. Ringstr. 56 / 17,8 mm. Varenr: 3844814

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 01-07-2015 20:10:00 DKK 3.100
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 34  >>