Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 28  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brillantring med diamanter fra FHP DeLuxe Collection, 14 kt guld, 0.99 ct
Brillantring med diamanter fra FHP DeLuxe Collection, 14 kt guld, 0.99 ct. Diamonds By Frisenholm. brillantring fra DeLuxe Collectionen udført i 14 kt guld, prydet med 25 brillantslebne diamanter. I alt ca. 0.99 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-55/56. Vægt ca. 4.3 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3539421

DKK 12.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 10:29:00 DKK 9.800
Brillantring, 9 kt guld, ca. 0.26 ct.
Brillantring, 9 kt guld, ca. 0.26 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt guld med delt ringskinne udsmykket med 32 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,26 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Ringstr: 53.75/17,0 mm. Vægt: ca. 2.8 gram. God brillans. Varenr: 3470444

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 10:39:00 DKK 3.000
Diamond ring in 18kt approx. 0.49ct
Diamond ring in 18kt approx. 0.49ct. Diamond ring in 18kt approx. 0.49ct 18kt. white gold, hallmarked . Ring adorned with 8 brilliant-cut diamond approx. 0.49ct. Colour: Wesselton (G-H). Clarity: SI1-SI2-P1 Total weight:7.55gr Ringsize: 54/ 17.50 mm Recommended retail price 2650€. r3788 Varenr: 3594742

DKK 8.949 BE, Antwerpen 25-05-2015 10:40:50 DKK 5.220
Diamond ring approx. 0.26ct
Diamond ring approx. 0.26ct. Diamond ring approx. 0.26ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with single-cut diamonds Colour: Wesselton-Crystal (H-J) Clarity: P1-P2 Ringsize: 54 / 17.25mm ajr09028 Varenr: 3797857

DKK 2.237 BE, Antwerpen 25-05-2015 10:50:34 DKK 1.119
Diamond ring in gold approx. 0.10ct
Diamond ring in gold approx. 0.10ct. Diamond ring in gold approx. 0.10ct 9kt white gold, hallmarked Ring decorated with 1 brilliant-cut and 6 single-cut diamonds approx. 0.10ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: P1-P2 Ringsize: 54 / 17.25.00mm JAR 11813 Varenr: 3400314

DKK 1.491 BE, Antwerpen 25-05-2015 10:51:31 DKK 783
Tiffany & Co. Brillant lillefingerring af 18 kt, i alt ca. 0.37 ct. 1990
Tiffany & Co. Brillant lillefingerring af 18 kt, i alt ca. 0.37 ct. 1990. Tiffany & Co. Brillant lillefingerring af 18 kt. hvidguld, krydsende bånd sat med 15 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.37 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VVS1- VS1. Stemplet Tiffany & Co. samt med Engelske Hallmarks. Vægt ca. 5,0 gr. T i Tiffany stemplet mangler pga. ... Varenr: 3790330 DKK 5.800 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2015 10:52:00 DKK 4.600
18kt Diamond bracelet approx. 1.50ct
18kt Diamond bracelet approx. 1.50ct. 18kt Diamond bracelet approx. 1.50ct 18kt white gold, hallmarked Bracelet decorated with 52 brilliant-cut diamonds approx. 1.50ct Colour: Top Wesselton-Wesselton few Top Crystal (G-H-I) Clarity: SI1-SI2 few P1 Very good brilliance Total weight: 11.80 gr Total lenght: 19.50cm Bracelet ... Varenr: 3687036

DKK 20.134 BE, Antwerpen 25-05-2015 11:17:26 DKK 13.050
Smaragd - og diamantring.
Smaragd - og diamantring.. Smaragd- og diamantring af 9 kt guld prydet med 13 smaragder samt talrige små diamanter. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm. Modelfoto Varenr: 3302446

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 11:25:00 DKK 1.400
Brillant hjertering af 18 kt. hvidguld
Brillant hjertering af 18 kt. hvidguld. Brillantring af 18 kt. hvidguld, front med tre hjerter, i alt prydet med 114 små hvide og cognacfarvede brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.90 ct. Vægt ca. 11,4 gr. Front B.1,5 cm. Ringstr. 54/17,25. Varenr: 3834066 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2015 11:26:00 DKK 4.000
Blue topaz ring approx. 1.16ct
Blue topaz ring approx. 1.16ct. Blue topaz ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round and square-cut topaz of a total 1.16 ct. Ring size 53 Ø 17.00 mm. Varenr: 3365462

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 25-05-2015 11:26:00 DKK 373
Ring med sorte diamanter fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.70 ct..
Ring med sorte diamanter fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.70 ct... Diamonds By Frisenholm. Ring med sorte behandlede diamanter udført i 14 kt. guld, ca. 0.70 ct. Ringstr: EU-54. Vægt: ca. 3.6 gram. Stemplet FHP 585. Leveres i gaveæske. Varenr: 3820600

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 11:35:00 DKK 4.000
Solitairering  fra byfrisenholm, 14 karat rhodineret guld, 0.10 ct.
Solitairering fra byfrisenholm, 14 karat rhodineret guld, 0.10 ct.. Diamonds by Frisenholm. Solitairering fra FHP i 14 karat rhodineret guld med blank overflade og 1 brillantsleben diamant på ca. 0.10 ct.. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H) Klarhed: SI2. Ringstr: EU-56. Vægt 2.8 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3635871

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 11:39:00 DKK 2.100
Moderne diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.78 ct
Moderne diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.78 ct. Moderne diamantring af 14 kt. hvidguld, prydet med en princess-cut diamant på ca. 0.38 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1. Flankeret af 52 brillantslebne og enkeltslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI1- P1. Front B. 0,7 cm. Vægt ca. 3,3 gr. Ringstr. ... Varenr: 3839900 DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2015 11:58:00 DKK 4.800
18kt diamond ring approx. 0.31ct.
18kt diamond ring approx. 0.31ct. . 18kt diamond ring approx. 0.31ct. Diamond ring in 18kt white gold, hallmarked 750 Adorned with numerous brilliant-cut diamond approx. 0.31ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2-P1 Total weight: 1.80gr Ringsize: 52/ 16.50mm ref 6632 Varenr: 3844315

DKK 3.356 BE, Antwerpen 25-05-2015 12:03:57 DKK 2.610
Solitaire ring ca. 1.30 ct.
Solitaire ring ca. 1.30 ct. . Solitaire ring ca. 1.30 ct. Udført i guld og prydet med en brillant på ca. 1.30 ct. Farve Gylden tone. Klarhed P1 god brillans. Ringstr 55 ca. Ø 17,25 mm. Varenr: 3313746

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 12:20:00 DKK 8.000
Solitaire ring af 14 kt. rhodineret guld med brillant 1.20 ct.
Solitaire ring af 14 kt. rhodineret guld med brillant 1.20 ct.. Solitaire ring af 14 kt. rhodineret guld, prydet med brillant sleben diamant på ca. 1.20 ct. Farve: Crystal(J), Klarhed: P2. Ringstr. 62 / 19,7 mm. Varenr: 3844727

DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 12:21:00 DKK 4.200
Brillantring, 14 kt, 0.30 ct.
Brillantring, 14 kt, 0.30 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført i 14 kt guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.30 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI2. God brillans. Ringstr: ca. 53,5/ 16,75 mm. Vægt ca. 1,95 gram. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3340898

DKK 8.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 12:35:00 DKK 5.800
Solitairering fra byfrisenholm, 14 kt guld, 0.19 ct.
Solitairering fra byfrisenholm, 14 kt guld, 0.19 ct.. Diamonds by Frisenholm. Solitairering udført i 14 kt guld prydet med en brillantslebene diamant på ca. 0.19 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed SI2, God brillans. Ringstr: ca. EU-53. Vægt: ca. 2.3 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3635868

DKK 4.350 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 12:40:00 DKK 3.500
Diamond ring approx. 0.25ct
Diamond ring approx. 0.25ct. Diamond ring approx. 0.25ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with brilliant-cut diamonds Colour: Wesselton-Crystal (H-J) Clarity: P1-P2 Ringsize: 54 / 17.25mmajr06915 Varenr: 3797868

DKK 2.013 BE, Antwerpen 25-05-2015 12:50:52 DKK 1.007
Onyx og brillant ring 18 kt. hvidguld.
Onyx og brillant ring 18 kt. hvidguld.. Onyx og brillant ring. Udført i 18 kt hvidguld og i center prydet med en onyx, omkring denne talrige brillanter i alt ca. 0.18 ct. Farev Top-Wesselton-Wesselton/G-H Klarhed VVS-VS2. Stærk brillans. Ringstr ca. Ø 17,00 mm. vægt 9,3 gram. Varenr: 3343624

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 12:51:00 DKK 4.000
Ring in 14k set with eight cut diamonds approx.0.80 ct
Ring in 14k set with eight cut diamonds approx.0.80 ct . Ring in 14k set with eight cut diamonds approx.0.80 ct 14kt yellow gold, hallmarked 585. ring adorned with numerous single-cut diamond approx. 0.80ct. Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I). Clarity: VS2-SI1-SI2-P1 Ringsize: 57 / 18.25mm Recommended Retail Price: € 2.200 (jar17401) Varenr: 3324968

DKK 7.457 BE, Antwerpen 25-05-2015 12:51:35 DKK 4.847
18kt. diamond rings approx. 1.01ct
18kt. diamond rings approx. 1.01ct. 18kt. diamond rings approx. 1.01ct 18kt gold, hallmarked Ring also decorated with 9 princess-cut diamond approx. 1.01ct Also 1 side ring in only gold Colour: Wesselton-Top crystal (H-I) Clarity: VS2-SI2 Total weight: 5.40 gr Ringsize: 56 / 17.75mm Recommended retail price 4,000 ... Varenr: 3802914

DKK 22.372 BE, Antwerpen 25-05-2015 12:52:25 DKK 11.186
Smaragdring, 18 kt guld, ca. 6,1 gram
Smaragdring, 18 kt guld, ca. 6,1 gram. Ring udført af 18 kt guld prydet med charbochonsleben smaragd på ca. 2,5 ct. Ringstr. 55/ 17,5 mm. Vægt ca. 6,1 gram Varenr: 3838940 DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 12:53:00 DKK 1.000
Diamantring, 14 kt guld m/ Marquise slebne diamanter/ brillanter, ca. ct.
Diamantring, 14 kt guld m/ Marquise slebne diamanter/ brillanter, ca. ct.. Ring udført af 14 kt guld prydet med to Marquise slebne diamanter samt otte brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I) Klarhed: VVS1-VS1. Ringstr ca. 50,5/ 16,25 mm. Vægt ca. 6,7 gram. Varenr: 3834052 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 12:53:54 DKK 2.400
Ring in 18kt. set with mother of pearl and diamonds approx. 0.60ct
Ring in 18kt. set with mother of pearl and diamonds approx. 0.60ct. Ring in 18kt. set with mother of pearl and diamonds approx. 0.60ct . 18kt. white gold, hallmarked 750.D0.60. Ring adorned on a yellow mother of pearl with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.60ct. Colour: -Wesselton-Top Crystal (H-I). Clarity: SI2 -P1. Total weight: 13.40 ... Varenr: 3036457 DKK 6.339 BE, Antwerpen 25-05-2015 12:58:09 DKK 5.034
Björn Weckström ring 18 k guld pärla
Björn Weckström ring 18 k guld pärla . BJÖRN WECKSTRÖM, ring, 18 k guld, odlad saltvattenspärla ca 4,2 mm, Lapponia, Finland, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 2,4 g Varenr: 3843237 DKK 2.017 SE, Stockholms Auktionsverk Online 25-05-2015 13:00:00
Se mere
Toftegaard guld ring med matteret overflade
Toftegaard guld ring med matteret overflade. Toftegaard 14 kt. guld ring med matteret overflade, ringstr. 56 Ø: 17,8 mm. Bredde: 4,6 mm. Varenr: 3582331

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 13:01:00 DKK 2.000
Diamond ring, approx. 0.24ct
Diamond ring, approx. 0.24ct. Diamond ring, approx. 0.24ct Sterling yellow silver, hallmarked 925 Ring decorated with numerous single-cut diamonds approx. 0.24ct Some diamonds have cavity on top Colour: Top Crystal-Crystal (I-J) Clarity: P1-P2 Ringsize: 54 / 17.25mm Varenr: 3564397 DKK < 1.000 BE, Antwerpen 25-05-2015 13:05:03 DKK 298
Toftegaard guld ring med brillant
Toftegaard guld ring med brillant. Toftegaard 14 kt. guld ring med brillant 0.04 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: VVS2, sandblæst og blank overflade, ringstr. 53 Ø: 16,8 mm. Varenr: 3582354

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-05-2015 13:12:00 DKK 2.000
Safirring fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.80 ct.
Safirring fra byfrisenholm, 14 kt. guld, 0.80 ct. . Diamonds by Frisenholm. Safirring udført i 14 kt. guld. Prydet med 48 stk. behandlede safirer, ca. 0.80 ct. Ringstr: EU-48. Vægt: ca. 2.84 gram. Stemplet 585 FHP. Leveres i gaveæske. Varenr: 3791046

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-05-2015 13:13:00 DKK 3.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 28  >>