Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 26  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Smaragdring m/ brillanter, 14 kt rhodineret guld.
Smaragdring m/ brillanter, 14 kt rhodineret guld. . Smaragdring udført af 14 kt rhodineret guld, prydet med facetteret smaragd, denne omkranset af 14 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.14 ct. Ringstr. ca. 56/ 17,5 mm. Varenr: 3699184

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-01-2015 13:31:00 DKK 2.300
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter . Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med seks små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt en Cubic zirkonia. Ring størrelse 54. Varenr: 3280299

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-01-2015 13:42:00 DKK 600
Diamantring ca. 0,25 ct.
Diamantring ca. 0,25 ct. . Diamantring af 9 kt guld, gennembrudt, hjerteformet front prydet med talrige små, runde diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Cape - Cape(K-M). Klarhed: P3. Ringstr. 55 Ø 17.5 mm. Varenr: 3700142

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 13:48:00 DKK 1.250
Scrouples. Solitairering af 14 kt. guld med brillant på 0.80 ct
Scrouples. Solitairering af 14 kt. guld med brillant på 0.80 ct. Scrouples. Solitairering af 14 kt. guld med brillant på 0.80 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI. Diamantbevis medfølger. Ringstr. 50/ Ø 16 mm. Vægt i alt ca. 5,4 gr. Varenr: 3698877 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 30-01-2015 14:00:00 DKK 7.000
Ring med diamanter og opaler
Ring med diamanter og opaler. Ring udført i 9 kt. guld prydet med tre ovale cabochonslebne opaler flankeret af fire mindre diamanter. Ringstr. 54 Ø 17 mm. Varenr: 3310912

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-01-2015 14:15:00 DKK 1.100
Ørestikker, 9 kt. guld
Ørestikker, 9 kt. guld. Ørestikkerne er fremstillet i 14 kt guld, prydet med rosét af behandlede smaragder, samt talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.28 ct. Farve: Top Crystal/I-Crystal/J Klarhed: P3. Varenr: 3699226

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-01-2015 14:28:00 DKK 2.400
Solitaire ring ca. 1.15 ct.
Solitaire ring ca. 1.15 ct. . Solitaire ring ca. 1.15 ct. Udført i 14 kt hvidguld og prydet med en naturlig behandlet sort brillant på ca. 1.15 ct. Ringstr. 56 Ø 17,75 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en eventuel tilpasning påbegyndes.OBS hvis ... Varenr: 3654475

DKK 3.400 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 14:29:00 DKK 2.700
Brillantringfra FHP, 14 kt rhodineret guld,  0.32 ct.
Brillantringfra FHP, 14 kt rhodineret guld, 0.32 ct.. Diamonds By Frisenholm. brillantring udført i 14 kt rhodineret guld, prydet med 10 brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Slibning: God. Ringstr: EU-34. Vægt ca. 3.4 gram. Stempler 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i ... Varenr: 3517488

DKK 5.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-01-2015 14:36:00 DKK 4.500
Dråbeformet ørelokker m/ brillanter fra Diamonds by Frisenholm Luxe Collection, 14 kt rhodineret guld, ca 0.91 ct. Et par (2)
Dråbeformet ørelokker m/ brillanter fra Diamonds by Frisenholm Luxe Collection, 14 kt rhodineret guld, ca 0.91 ct. Et par (2). Diamonds By Frisenholm, Par dråbeformet ørelokker fra Luxe Collection udført i 14 kt rhodineret guld. Prydet med 10 stk. brune diamanter på 0.37 ct. disse omkranset af 132 stk. brillantslebne diamanter på 0.54 ct. I alt 0.91 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI. L: ca. 2.4 cm. ... Varenr: 3576957

DKK 10.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-01-2015 14:37:00 DKK 8.600
Diamond and onyx ring in 18kt approx. 0.30ct
Diamond and onyx ring in 18kt approx. 0.30ct. Diamond and onyx ring in 18kt approx. 0.30ct Bicolour gold,tested 750 Ring adorned with 30 brilliant-cut diamonds approx. 0.30ct Colour: Top wesselton-(F-G) Clarity: VVS2-VS1-VS2 Total weight: 7.15 gr ringsize: 47 / 15.25mm Varenr: 3202180 DKK 4.466 BE, Antwerpen 30-01-2015 14:42:00 DKK 2.792
Diamond ring in 18kt approx. 0.40ct.
Diamond ring in 18kt approx. 0.40ct.. Diamond ring in 18kt approx. 0.40ct. White rhodinated gold, hallmarked 750. total adorned with 27 brilliant-cut diamonds approx. 0.40ct. Colour: Top wesselton (F-G). Clarity: SI1-SI2-P1,. Cut: Very good- good. Good brilliance. Total weight: 7.81 gr. Ringsize: 60 / 19.25mm. Retail Price ... Varenr: 3202056 DKK 5.955 BE, Antwerpen 30-01-2015 14:43:00 DKK 4.094
Smaragd og diamant ring
Smaragd og diamant ring . Smaragd og diamant ring . Udført i 9 kt guld og prydet med 8 behandlede smaragder i alt ca. 1.76 ct samt 9 diamanter. Ringstr ca. 54,5 Ø: 17,30 mm. Varenr: 3700158

DKK 1.900 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 14:44:00 DKK 1.500
Diamond ring in 18kt approx. 0.25ct, By Kapriss
Diamond ring in 18kt approx. 0.25ct, By Kapriss. Diamond ring in 18kt approx. 0.25ct, By Kapriss. 18kt white gold, hallmarked Ring decorated with brilliant-cut diamonds approx. 0.25ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI1 Total weight: 5.07 gr Ringsize: 55/ 17.50mm >KAR-030 Varenr: 3612509

DKK 6.179 BE, Antwerpen 30-01-2015 14:50:45 DKK 4.280
Dansk håndlavet ring i 14 kt. guld med brillant.
Dansk håndlavet ring i 14 kt. guld med brillant.. Dansk håndlavet ring i 14 kt. guld med brillant 0.06 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: VS1 Ringstr. 47,5 Ø: 15,0 mm. Vægt 4,6 gram. Varenr: 3700616

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 14:53:36 DKK 800
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm. 14 kt. rhodineret guld, 0.05 ct.
Brillantring fra Diamonds by Frisenholm. 14 kt. rhodineret guld, 0.05 ct.. Brillantring fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med 17 stk. brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I). Klarhed: SI, Ringstr: EU-53.5. Vægt: 1.1 gram. God brillans. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varenr: 3614341

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-01-2015 15:06:00 DKK 1.300
 Solitaire ring in 18k with brilliant cut diamond 0.65 ct
Solitaire ring in 18k with brilliant cut diamond 0.65 ct . Solitaire ring in 18k yellow gold with brilliant cut diamond 0.65ct . colour: (J) Crystal. Clarity: SI2. Ringsize: 55 / 17.50mm Varenr: 3497370

DKK 12.283 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:06:00 DKK 7.444
18kt diamond and sapphire ring approx. 0.62ct
18kt diamond and sapphire ring approx. 0.62ct. 18kt diamond and sapphire ring approx. 0.62ct 18kt white gold, hallmarked Ring adorned with 1 oval-cut blue sapphire approx. 1.93ct Also decorated with numerous brilliant-cut and baguette-cut diamonds approx. 0.62ct Colour: Top Wesselton-wesselton (G-H) Clarity: SI1-P1 Total weight: 10.85 ... Varenr: 3625112 DKK 20.471 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:07:36 DKK 11.166
18kt. diamond ring approx. 0.84ct
18kt. diamond ring approx. 0.84ct. 18kt. diamond ring approx. 0.84ct 18kt white gold, hallmarked Ring adorned with 1 brilliant-cut (Treated) diamond approx. 0.50ct Also decorated with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.34ct Colour: Top Wesselton-wesselton (G-H) (treated) blue Clarity: SI1-SI2 Total weight: 6.49 ... Varenr: 3648088 DKK 5.322 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:07:42 DKK 3.722
18kt. open solitaire diamond ring approx. 0.18ct
18kt. open solitaire diamond ring approx. 0.18ct. 18kt. open solitaire diamond ring approx. 0.18ct 18kt. bicolour gold.hallmarked 0.18ct & 750 Diamond ring adorned with 10 brilliant-cut diamond on the side of the open center piece wich can be setted with a stone with a diameter of 6.00-6.20mm.. Colour: Top Wesselton (G). Clarity: ... Varenr: 2824301 DKK 4.839 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:26:00 DKK 3.350
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter . Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med fire små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt fire Cubic zirkoniaer. Ring størrelse 54. Varenr: 3271808

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-01-2015 15:29:00 DKK 600
Old-cut gents diamond ring in platinum approx. 0.55ct
Old-cut gents diamond ring in platinum approx. 0.55ct. Old-cut gents diamond ring in platinum approx. 0.55ct Platinum white , hallmarked Ring decorated with 1 old-cut diamond in the center approx. 0.50ct, Crystal (J), P1 Also adorned with 4 brilliant-cut diamonds approx. 0.05ct Colour: Top Wesselton-Wesselton-Crystal (G-H-J) Clarity: ... Varenr: 3592677 DKK 4.653 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:31:00 DKK 3.722
Georg Jensen. Magic inderring
Georg Jensen. Magic inderring. Georg Jensen. Magic inderring med matteret overflade udført i 18 kt. guld, Design Regitze Overgaard. Ringstr. 54 Ø:17,2 mm. Varenr: 3578132

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-01-2015 15:36:00 DKK 2.000
Solitairering fra FHP,14 kt. guld,  0.30 ct.
Solitairering fra FHP,14 kt. guld, 0.30 ct.. Diamonds by Frisenholm. Solitairering udført i 14 kt guld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.30 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-52. Vægt ca. 1.7 gram. God brillans. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, Varenr: 3576990

DKK 7.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-01-2015 15:37:00 DKK 6.200
Diamond ring in 18kt approx. 0.25ct
Diamond ring in 18kt approx. 0.25ct. Diamond ring in 18kt approx. 0.25ct 18kt white gold, hallmarked Ring decorated with 13 brilliant-cut diamonds approx. 0.25ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI1 Total weight: 4.19 gr Ringsize: 53 / 17.00mm Varenr: 3553211 DKK 4.466 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:43:00 DKK 2.978
Diamond and sapphire ring in 18kt approx. 0.50ct
Diamond and sapphire ring in 18kt approx. 0.50ct. Diamond and sapphire ring in 18kt approx. 0.50ct 18kt yellow gold, hallmarked Ring decorated in the middle with 1 blue colour cabouchone-cut sapphire approx. 0.50ct Also adorned with numerous square and brilliant-cut diamonds approx. 0.50ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: ... Varenr: 3553212 DKK 5.769 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:44:00 DKK 3.722
18kt. marquise diamond ring approx. 2.00ct
18kt. marquise diamond ring approx. 2.00ct. 18kt. marquise diamond ring approx. 2.00ct . 18kt. white gold, hallmarked 750 Ring adorned with numerous & brilliant-cut diamonds and 3 marquise-cut diamonds in the middle total approx. 2.00ct. Center marquise approx. 1.00ct . Colour: Top wesselton - wesselton (G-H). Clarity: VS2-SI1 few ... Varenr: 2889728 DKK 33.498 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:45:00 DKK 22.332
14kt diamond half eternity ring approx. 1.00ct
14kt diamond half eternity ring approx. 1.00ct. 14kt diamond half eternity ring approx. 1.00ct 14kt yellow gold, hallmarked,tested Ring decorated with 5 brilliant-cut diamonds approx. 1.00ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI2- P1 Strong brilliance Total weight: 7.12 gr Ringsize: 59 / 19.00mm guld diamant Varenr: 3629787

DKK 12.283 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:45:00 DKK 7.258
18kt diamond gent ring approx. 0.30ct
18kt diamond gent ring approx. 0.30ct. 18kt diamond gent ring approx. 0.30ct . 18kt. white gold, hallmarked 750 Ring adorned with 3 princess-cut diamonds approx. 0.30ct. ct . Colour: Top wesselton - wesselton (G-H). Clarity: VS2-SI1. Total weight: 5.08 gr. Ringsize: 62 / 19.75mm. guld diamant Varenr: 3640730 DKK 9.305 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:46:00 DKK 7.444
14kt diamond ring decorated with pear-cut diamond approx. 0.35ct.With HRD report
14kt diamond ring decorated with pear-cut diamond approx. 0.35ct.With HRD report. 14kt diamond ring decorated with pear-cut diamond approx. 0.35ct.With HRD report Ring will be send with the report 14kt yellow gold,hallmarked Colour: Fancy green Clarity: SI2 Total weight: 2.43 gr Ringsize: 52 16.50mm With HRD report included guld diamant Varenr: 3561864

DKK 10.422 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:48:00 DKK 6.514
Ring in 18kt. set with mother of pearl and diamonds approx. 0.60ct
Ring in 18kt. set with mother of pearl and diamonds approx. 0.60ct. Ring in 18kt. set with mother of pearl and diamonds approx. 0.60ct . 18kt. white gold, hallmarked 750.D0.60. Ring adorned on a yellow mother of pearl with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.60ct. Colour: -Wesselton-Top Crystal (H-I). Clarity: SI2 -P1. Total weight: 13.40 ... Varenr: 3036457 DKK 6.327 BE, Antwerpen 30-01-2015 15:51:00 DKK 5.025
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 26  >>