Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ring vitguld smaragd briljanter
Ring vitguld smaragd briljanter. BERNT HÖGKVIST, ring, 18 k vitguld, Stockholm 1975, fasettslipad rund smaragd ca 7,60 ct samt 16 briljanter totalt 0,48 ct, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 12 g Varenr: 4493218 DKK 9.102 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-12-2016 15:04:00
Se mere
Georg Jensen. Daisy ring
Georg Jensen. Daisy ring. Georg Jensen. Daisy ring udført i forgyldt sterlingsølv, kronblade prydet med hvid emalje. Ringstr. 17/54. Varenr: 4493579

DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 06-12-2016 15:30:32 DKK 575
Trilogy ring in 18k set with 3 diamonds approx. 0.54ct
Trilogy ring in 18k set with 3 diamonds approx. 0.54ct . Trilogy ring in 18k set with 3 round brilliant cut diamonds approx. 0.54ct 18kt yellow gold hallmarked 750. Ring adorned with 3 brilliant cut diamonds. Colour: (H) Top Wesselton Clarity: VS1 Total weight: 5.55g Ring size: 49/15.75mm Varenr: 4493706 DKK 16.370 BE, Antwerpen 06-12-2016 15:37:00 DKK 10.790
Yellow citrine and green peridot ring (2)
Yellow citrine and green peridot ring (2). Yellow citrine ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round-cut citrine of a total 1.16ct. Also set with round-cut cubic zirconia approx. 0.08ct Ring size 53 Ø 17.00 mm Green peridot ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round-cut peridots of a total 1.33ct. Also set with round-cut ... Varenr: 4427820

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 06-12-2016 16:04:00 DKK 335
Opalring med brillanter
Opalring med brillanter . Ring udført af 18kt. guld, stemplet, prydet med 3 brillanter af i alt ca. 0.12 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS2 - SI1 og med en boulder-opal af ca. 11,9 x 9,2 mm, ringstr.: ca. 57, Ø ca. 18,2 mm, vægt: ca. 6,7 g. Ringen fremstår i en aldersrelateret stand med mindre brugsspor. Varenr: 4464419 DKK 4.465 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-12-2016 16:30:00 DKK 3.348
Perlring mit Brillanten
Perlring mit Brillanten . Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einer Akoyaperle mit einem Durchmesser von ca.: 6 mm. Sowie 2 Brillanten von gesamt ca.: 0.04ct., Farbe: Top Crystal (I), Reinheit: SI2. Ringgröße ca.: 50,5, Durchmesser ca.: 16 mm. Gewicht ca.:4,9 g. Altersgemäßer Zustand mit Tragespuren,... Varenr: 4484129 DKK 1.637 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-12-2016 16:45:00 DKK 1.116
Håndlavet ring m/ akvamariner, guldbelagt samt rhod. sterling sølv, 11,5 gram
Håndlavet ring m/ akvamariner, guldbelagt samt rhod. sterling sølv, 11,5 gram. Unika. Håndlavet ring m/ to akvamariner på ringskinne af guldbelagt samt sort rhod. sterling sølv. Ringstr. ca. Ø. 17,5 mm/55. Vægt ca. 11,5 gram Varenr: 4410441

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-12-2016 18:06:00 DKK 1.000
Ring 18 k rodierat vitguld briljant
Ring 18 k rodierat vitguld briljant. RING, 18 k rodierat vitguld, briljant 0,12 ct, enligt gravyr, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 7,6 g Varenr: 4493266 DKK 1.365 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-12-2016 18:36:00
Se mere
Solitairering, 14 kt hvidguld, ca. 0.32 ct.
Solitairering, 14 kt hvidguld, ca. 0.32 ct.. Solitairering fra Diamonds By Frisenholm udført af14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.32 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2. Ringstr: 54.0/17.25 mm. Vægt ca. 1.8 gram Varenr: 4469532

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-12-2016 18:42:00 DKK 2.900
Solitärring
Solitärring. Ring gefertigt aus 8kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Zirkonia mit einem Durchmesser von ca.: 3,3 mm. Ringgröße ca.: 50, Durchmesser ca.: 15,9. Gewicht ca.: 0,8 g. Varenr: 4483060 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-12-2016 19:00:00 DKK 298
Bernt Högkvist ring 18 k vitguld pärla diamanter
Bernt Högkvist ring 18 k vitguld pärla diamanter. BERNT HÖGKVIST, ring, 18 k vitguld, odlad vit South Sea pärla, 8 briljanter totalt 0,24 ct, Stockholm 1975, enligt gravyr, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 9,7 g Varenr: 4493276 DKK 6.068 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-12-2016 19:12:00
Se mere
Gucci. Horsebit ring af 18 kt. guld
Gucci. Horsebit ring af 18 kt. guld. Gucci. Horsebit ring udført i 18 kt. guld. Ringstr. 17.5/55. Æske medfølger. Vejledende udsalgspris: kr. 5.492.-. Varenr: 4478096

DKK 2.700 DK, Aalborg, Nibevej 06-12-2016 19:14:00 DKK 2.000
Leddelt ring med diamanter og safirer
Leddelt ring med diamanter og safirer . Leddelt ring udført af 18 kt. guld (kontrolleret), prydet med 8 carréslebne safirer hver på ca. 2 x 2 mm samt 4 carréslebne diamanter på ca. 2 x 2 mm, farve: Wesselton (H), klarhed SI1. Ringskinnens bredde ca.: 4 - 6 mm, tykkelse ca.: 3 mm. Ringstr. ca. 48,7 mm, 15,5 mm. Vægt ca. 3,9 g. Ringen... Varenr: 4471732 DKK 3.348 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-12-2016 19:15:00 DKK 1.637
Gucci. Icon ring af 18 kt. hvidguld
Gucci. Icon ring af 18 kt. hvidguld. Gucci. Icon ring udført i 18 kt. hvidguld prydet med logo hele vejen rund. Ringstr. 16.75/52.5. Æske medfølger. Vejledende udsalgspris: kr. 8.386.- Varenr: 4477892

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 06-12-2016 19:15:00 DKK 3.000
Brillantring, 14 kt hvidguld, 0.24 ct.
Brillantring, 14 kt hvidguld, 0.24 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring i blomsterform udført i 14 kt hvidguld prydet med 7 stk. brillantslebene diamanter på tilsammen ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I). Klarhed SI1-2, Ringstr: ca.Ø. 17 mm/53. Vægt: ca. 2.4 gram. Stemplet 585 FHP. Leveres i smykkeæske. Varenr: 4484971

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-12-2016 19:16:00 DKK 1.700
Georg Jensen. Samling julepynt
Georg Jensen. Samling julepynt. Georg Jensen. Samling julepynt bestående af: Fire æsker selvslukkende juletræslys (24 lys i hver æske), 18 æsker med lysholder med forskellige ornamenter, 6 konfektnåle, tre poser til lysholdere, 2 hjerteornamenter med kæde og 3 valnøddeornamenter. Alle medfølges af æsker. Varenr: 4493585 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 06-12-2016 19:23:00 DKK 1.650
Ring besetzt mit einem Boulder-Opal
Ring besetzt mit einem Boulder-Opal. Ring gefertigt aus 18kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Boulder-Opal im Cabochonschliff von ca.: 13 x 10 mm. Der Opal ist eingerahmt von 20 cremefarbenen Saatperlen mit einem Durchmesser von ca.: 2 mm. Ringgröße ca.: 53, Durchmesser ca.: 16,5 mm. Gewicht ca.: 4,8 g. Der Ring befindet sich... Varenr: 4481934 DKK 1.860 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 06-12-2016 19:30:00 DKK 1.116
Peder Musse. Ring af sølv og guld med roterbare elementer
Peder Musse. Ring af sølv og guld med roterbare elementer. Peder Musse, Ring af sterling sølv og guld detaljer. Tre roterbare elementer i front. Brede af front op til ca 4 cm. Ringstr. 55 Varenr: 4477618

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 06-12-2016 19:35:00 DKK 3.000
Ring in gold 18 k with diamond approx. 2.83 ct
Ring in gold 18 k with diamond approx. 2.83 ct. Ring in gold 18 k with diamond approx. 2.83 ct Color: Cognac Clarity: Si2 Ringsize: 56/17.75 mm. Weight: 6,3 g. Varenr: 4350934

DKK 26.044 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-12-2016 19:36:00 DKK 21.579
Unika ring m/ smaragdsleben grøn ametyst, 9,6 gram
Unika ring m/ smaragdsleben grøn ametyst, 9,6 gram. Unika ring. Håndlavet af guldbelagt samt sort rhodineret sterling sølv prydet med smaragdsleben grøn ametyst/ prasiolit på ca. 7 ct. Ringstr. ca. Ø. 18,25 mm/57. Vægt ca. 9,6 gram. Varenr: 4467753

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 06-12-2016 19:41:00 DKK 1.000
Brillantring af guld 18 kt. 'Love'. Ca. 1.18 ct.
Brillantring af guld 18 kt. 'Love'. Ca. 1.18 ct.. Brillantring af guld 18 kt., front med inskriptionen 'LOVE', prydet med brillant på ca. 1.18 ct., farve: Light Brown, klarhed: P1. Vægt 11,8 gr. Ringstr. 66,5, Ø 21,20 mm. Varenr: 4492064 DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 06-12-2016 19:42:00 DKK 9.000
Ring in 18 k yellow gold with amethyst
Ring in 18 k yellow gold with amethyst. Ring in 18 kt yellow gold with a pear shaped amethyst, Measurement: 7 x 11 mm. Ringsize: 53 ø 17 mm Weight: 7,5 gr. Varenr: 4386322 DKK 2.232 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-12-2016 19:43:00 DKK 1.488
Ole Lynggaard. Love ring af rosa guld 18 kt
Ole Lynggaard. Love ring af rosa guld 18 kt. Ole Lynggaard. Love ring af rosa guld 18 kt. Str. 4. Vægt 10,7 gr. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Varenr: 4485632 DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-12-2016 19:44:00 DKK 4.000
Brillantring af 18 kt. guld samt samling ringe af 14 kt. guld (7)
Brillantring af 18 kt. guld samt samling ringe af 14 kt. guld (7). Brillantring af 18 kt. guld prydet med 18 brillantslebne diamanter på i alt 0.45 ct., farve: Top Crystal, klarhed: SI1-P2, ringstr. 54,5 / 17,25. Derudover samling ringe af 14 kt. guld bestående af ring med syntetisk violet safir, ringstr. 51 /16,25, ring med syntetisk blå safir, ringstr. 51,5 ... Varenr: 4491354 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2016 19:56:00 DKK 3.100
Ole Lynggaard. 'Lotus' ring af oxideret sterlingsølv med detaljer af guld
Ole Lynggaard. 'Lotus' ring af oxideret sterlingsølv med detaljer af guld. Ole Lynggaard. 'Lotus' ring af oxideret sterlingsølv med blade af 18 kt. satineret rosa- og rødguld prydet med cabochonsleben rav. Ringstr. ca. 54/17,25. Model nr. A2651-317. I original kuvert. Vejl. udsalgspris: 11.900,- DKK Varenr: 4455509

DKK 7.200 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2016 20:02:00 DKK 6.000
Millé Copenhagen. Solitaire-brillantring af 18 kt. satineret guld på ca. 0.10 ct. TW/VVS
Millé Copenhagen. Solitaire-brillantring af 18 kt. satineret guld på ca. 0.10 ct. TW/VVS. Millé Copenhagen. Solitaire-brillantring af 18 kt. satineret guld prydet med brillantsleben diamant på¨ca. 0.10 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS. Vægt ca. 3,5 g. Front Ø 0,62 cm. Ringstr. 54/17,2. Varenr: 4455711

DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2016 20:02:00 DKK 4.000
Brillantring, ca 1.10 ct
Brillantring, ca 1.10 ct. Brillantring af 14 kt guld, prydet med 11 brillanter, samlet ca 1.10 ct, Farve: Top Crystal- Top Cape(I-K), Klarhed: P1-P2. Ringstr. 51 Varenr: 4492608 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-12-2016 20:02:00 DKK 1.950
Millé Copenhagen. Brillantring af 18 kt. satineret guld, i alt ca. 0.19 ct
Millé Copenhagen. Brillantring af 18 kt. satineret guld, i alt ca. 0.19 ct. Millé Copenhagen. Brillantring af 18 kt. satineret guld prydet med 7 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.19 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS. Vægt ca. 4,1 g. Front B 0,6 cm. Ringstr. 54/17,2. Varenr: 4455276

DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2016 20:05:00 DKK 5.600
Georg Jensen. Fusionsring i 18 kt. guld.
Georg Jensen. Fusionsring i 18 kt. guld.. Georg Jensen. Fusionsring bestående af 4 ringe udført i 18 kt. rød-, gul- og hvidguld. Ringstr. 62, B. 17 mm. Den ene ring i hvidguld samt guldringen har dato gravering indvendigt. Formgivet af Nina Koppel for Georg Jensen. Vægt: 28,6 gr. Varenr: 4495518 DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-12-2016 20:05:00 DKK 5.600
Brillant- solitairering af 18 kt. rosafarvet og rhodineret guld, i alt ca. 0.37 ct
Brillant- solitairering af 18 kt. rosafarvet og rhodineret guld, i alt ca. 0.37 ct. Moderne brillant- solitairering af 18 kt. guld og rhodineret guld prydet med større brillantsleben diamant på ca. 0.27 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1. flankeret af 8 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Vægt ca. 4,8 g. Ringstr. 54/17,2. ... Varenr: 4473749 DKK 7.500 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2016 20:10:00 DKK 6.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>