Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 35  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,11 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,11 ct.. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.11 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,5/17,0 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3330400

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2014 09:42:00 DKK 1.100
Dolce diamond and mandarin garnet ring in 14kt approx. 0.74ct.(3)
Dolce diamond and mandarin garnet ring in 14kt approx. 0.74ct.(3). Dolce diamond and mandarin (spessartite) garnet ring in 14kt approx. 0.74ct.(3) 14kt yellow gold,hallmarked 585 Ring decorated with 1 rectangular-cabouchone-cut orange mandarin approx. 1.50ct in the center Also adorned on the side of the ring with brilliant-cut diamonds approx. 0.16ct Also ... Varenr: 3288220

DKK 32.781 BE, Antwerpen 24-04-2014 10:15:00 DKK 13.441
Diamond ring in 18kt approx. 0.60ct
Diamond ring in 18kt approx. 0.60ct. Diamond ring in 18kt approx. 0.60ct 18kt white gold, tested Ring decorated with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.60ct Colour: Top Wesselton -Wesselton (G-H) Clarity: VVS2-VS1-VS2 Strong brilliance Total weight: 12.97 gr Ringsize: 58 / 18.50mmNew goods are valued according to the ... Varenr: 3379106

DKK 10.081 BE, Antwerpen 24-04-2014 10:21:00 DKK 5.227
Diamond ring in 18kt approx. 0.42ct
Diamond ring in 18kt approx. 0.42ct. white gold, hallmarked 750 Ring adorned with numerous princess-cut diamonds approx. 0.42ct Colour: Top Wesselton (G) Clarity: VVS2-VS1 Total weight: 4.00 gr Ringsize: 50 / 16.00mm - guld diamantNew goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate ... Varenr: 3235515

DKK 14.001 BE, Antwerpen 24-04-2014 10:42:00 DKK 5.600
Diamant ørestikkere. Ca. 0.38 ct., et par (2)
Diamant ørestikkere. Ca. 0.38 ct., et par (2). Par diamant ørestikkere af 9 kt rhodineret guld prydet med talrige små, runde diamanter på ialt ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til... Varenr: 3338947

DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-04-2014 11:15:00 DKK 1.250
Blomsterring med safirer og diamanter.
Blomsterring med safirer og diamanter.. Ring i 9 kt. guld prydet md seks safirer samt 9 små diamanter. Ringstr. ca. 56 Ø 17,75mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3338943

DKK 2.250 DK, Aalborg, Nibevej 24-04-2014 11:15:00 DKK 1.100
Diamond solitaire ring in 18kt approx. 0.80ct
Diamond solitaire ring in 18kt approx. 0.80ct. Diamond solitaire ring in 18kt approx. 0.80ct 18kt yellow gold, hallmarked 750 Ring adonred in the center with 1 brilliant-cut diamond approx. 0.75ct Also decorated with smaller 7 diamonds on the side Total approx. 0.80ct Colour: Wesselton (H) Clarity:VS1 Total weight:4.95gr Ringsize: 52 ... Varenr: 3384638 DKK 21.282 BE, Antwerpen 24-04-2014 11:26:00 DKK 14.934
Ring in Sterlingsilber mit Farbedelsteinen
Ring in Sterlingsilber mit Farbedelsteinen. Ring gefertigt aus 925 Sterlingsilber - punziert und teils vergoldet. Ringkopf Ø ca. 17 mm, besetzt mit einem Smaragd, 14 Rubine und 20 Zirkonias im facettierten Schliff. Ringgröße ca. 54 Ø 17,2 mm, Gewicht ca. 4,8 g. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus ... Varenr: 3359625

DKK 2.240 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 11:38:00 DKK 896
Ametyst ring, approx. 0.91ct.
Ametyst ring, approx. 0.91ct.. Amethyst ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round and square-cut amethyst of a total 1.21 ct. Ring size 54, Ø 17.25 mm.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium corresponds to the recommended retail price or the ... Varenr: 3365383

DKK 1.232 BE, Antwerpen 24-04-2014 11:51:00 DKK 523
Ring in Gold mit Citrin
Ring in Gold mit Citrin. Ring im Vintagedesign gefertigt aus 8kt. Gelbgold, besetzt mit 1 Citrin im Ovalschliff von ca. 11,9 x 7,9 mm, Ringgröße: ca. 55, Ø ca.17,5 mm, Gewicht: ca. 5,0 g. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis ... Varenr: 3345744

DKK 2.763 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 12:00:00 DKK 1.083
Diamant hjertering, ca. 0.40 ct.
Diamant hjertering, ca. 0.40 ct.. Ring udført i 9 kt. guld prydet med diamanter på ialt ca. 0.40 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 17.25/54.50. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3311553

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2014 12:11:00 DKK 1.200
Diamond ring in 18kt set with diamonds  0.90 ct
Diamond ring in 18kt set with diamonds 0.90 ct . Diamond ring in 18kt white gold hallmarked 750 set with 1 center brilliant cut diamond 0.80 ct .and 6 diamonds on the sides . Center stone : Colour: (H) Wesselton Clarity P1 Side stones : (g)Top Wesselton Varenr: 3231483

DKK 32.482 BE, Antwerpen 24-04-2014 12:19:00 DKK 13.068
Ring in Silber mit Amethyst und Diamanten
Ring in Silber mit Amethyst und Diamanten. Ring gefertigt aus 925 Sterlingsilber, Fassung vergoldet, besetzt mit 1 hell-lila Amethyst im ovalen Cabochonschliff von ca. 17,0 x 14,8 mm und 4 Diamanten im Brillantschliff von total ca. 0.04 ct. Farbe: Wesselton - Crystal ( H - J ), Reinheit: SI1-2, Ringgröße: ca. 55, Ø ca.17,7 x 18,0 mm, ... Varenr: 3359677

DKK 1.419 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 12:30:00 DKK 597
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,07ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,07ct.. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.07 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,85 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3330406

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2014 12:43:00 DKK 900
Diamond ring in 18kt. white gold, handmade, approx. 0.06ct
Diamond ring in 18kt. white gold, handmade, approx. 0.06ct . Diamond ring in 18kt approx.0.06ct 18kt white gold, hallmarked750 Ring adorned with 3 brilliant-cut diamonds approx. 0.06ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2 Total weight: 8.99gr Ringsize:54 / 17.25mm New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This ... Varenr: 3282584

DKK 8.811 BE, Antwerpen 24-04-2014 12:43:00 DKK 3.547
Diamond solitaire ring in 14kt approx. 0.05ct
Diamond solitaire ring in 14kt approx. 0.05ct. Diamond solitaire ring in 14kt approx. 0.05ct 14kt bi-colour gold, hallmarked 585 Ring decorated with 1 brilliant-cut diamond approx. 0.05ct Colour: Top Wesselton (G) Clarity: P1 Ringsize: 54 / 17.25mm r16719New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that ... Varenr: 3324816

DKK 4.107 BE, Antwerpen 24-04-2014 12:59:00 DKK 1.307
Solitærring af guld med brillant, ca. 0.50 ct.
Solitærring af guld med brillant, ca. 0.50 ct.. Ring udført af 14kt. guld, prydet med 1 brillant af ca. 0.50 ct., farve: Top Wesselton ( G ), klarhed: SI2, ringstr. ca. 54,5, Ø ca.17,5 mm, vægt: ca. 2,1 g. IGI certifikatsnummer 33303954 laserbehandlet ind i ringskinnen. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3341923

DKK 17.175 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 13:00:00 DKK 7.467
Randers sølv - herrering med onyx - 14 kt. guld
Randers sølv - herrering med onyx - 14 kt. guld. Randers Sølvvare: Herrering udført i 14 t. guld, prydet med onyxindlægning. Ringstr. Ø 20 mm. Vægt ca. 5,1 gram.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3366333

DKK 7.300 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2014 13:09:00 DKK 2.400
Et par vielsesringe - 8 kt. guld, - Randers Sølv - 8 kt. guld, damering med brillant på ca. 0,03 ct
Et par vielsesringe - 8 kt. guld, - Randers Sølv - 8 kt. guld, damering med brillant på ca. 0,03 ct. Randers Sølv - Dansk design og arbejde. Et par klassiske vielsesringe udført i 8 kt. guld, Overflade med punslet overflade, damering er prydet med brillant på ca. 0,03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Bredde ca. 5 mm. Incl. gravering i blokbogstaver. Bemærk der er frit valg af ... Varenr: 3307365

DKK 8.300 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2014 13:11:00 DKK 3.300
Ring in Gold mit Amethyst
Ring in Gold mit Amethyst. Ring gefertigt aus 8kt. Gelbgold, besetzt mit 3 Amethysten im Rundschliff von ca. 2,9 mm, Ringgröße: ca. 55, Ø ca.17,5 mm, Gewicht: ca. 2,0 g. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder dem Preis, zu... Varenr: 3353921

DKK 2.614 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 13:30:00 DKK 1.045
Red garnet ring approx. 1.28ct
Red garnet ring approx. 1.28ct. Red garnet ring in sterling silver, hallmarked 925. 5 round and square-cut garnet of a total 1.28 ct. Ring size 53 Ø 17.00 mm.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium corresponds to the recommended retail price or the ... Varenr: 3373366

DKK 1.083 BE, Antwerpen 24-04-2014 13:39:00 DKK 411
Ringar i guld med diamanter och pärla, art deco (3)
Ringar i guld med diamanter och pärla, art deco (3). Ringar utförda i 18k guld. Vintage. (3) En ring i 18k guld samt silver prydd rökkvarts och markasiter. Art decoRingstorlek: 18,1 mm. Stämplad GD&Co, 18k samt E8 (1931). En ring i 18k guld prydd med akoyapärla samt rosenslipade diamanter. Ringstorlek: 18,9 mm. En ring i 18k guld prydd ... Varenr: 3379058 DKK 1.480 SE, Örebro, Aspholmen 24-04-2014 13:59:00 DKK 1.192
Citrinring af guld
Citrinring af guld . Ring udført af 18kt. rosaguld, prydet med en citrin i ottekantslibning på ca. 17,0 x 13,2 mm. Ringstr. ca. 58, Ø ca.18,5 mm, vægt: ca. 9,8 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3297967

DKK 5.227 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 14:00:00 DKK 2.240
Diamond and sapphire ring, 14kt approx.0.15ct
Diamond and sapphire ring, 14kt approx.0.15ct. Diamond and sapphire ring in white gold, hallmarked 585 Diamond ring adorned with single-cut diamonds approx. 0.15ct Also decorated with 1 oval-cut blue sapphire approx. 0.30ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI2-P1 Ringsize: 53 / 17.00mm Seller offers change of ring size for an ... Varenr: 3161670

DKK 4.480 BE, Antwerpen 24-04-2014 14:04:00 DKK 1.493
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med to dråbeformede safirer samt 13 diamanter på ialt ca. 0,13 ct. Farve: Wesselton - Crystal (H-J). Klarhed: P1-P2. Ringstr. 56 Ø 17,75 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3320774

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-04-2014 14:15:00 DKK 1.200
Diamond ring in 18kt with brilliant-cut diamonds 1.50ct
Diamond ring in 18kt with brilliant-cut diamonds 1.50ct . Diamond ring in 18kt with brilliant-cut diamonds approx. 1.50ct 18kt white gold, hallmarked 750 Diamond ring adorned 3 brilliant-cut diamonds Centerstone approx. 1.00ct Top Crystal (I) / P1 2 stones on the side of the centerstone approx. 0.25ct each Colour: Top wesselton-Wesselton-Top ... Varenr: 3356647

DKK 44.056 BE, Antwerpen 24-04-2014 14:23:00 DKK 20.908
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 0.10ct
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 0.10ct. Diamond ring in bi-colour gold, hallmarked 750. Total adorned withnumerous brilliant-cut diamonds approx. 0.10ct. Colour: Top Wesselton (G). Clarity: SI1-SI2-P1. Ringsize: 55 / 17.75mm. R13787.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate ... Varenr: 3150586

DKK 7.841 BE, Antwerpen 24-04-2014 14:25:00 DKK 1.867
Diamond ring in 18kt with brilliant-cuts approx. 0.80ct
Diamond ring in 18kt with brilliant-cuts approx. 0.80ct. Diamond ring in 18kt with brilliant-cuts approx. 0.80ct 18kt white gold, hallmarked 750 Diamond ring adorned all the way with 15 brilliant-cut diamonds Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity : SI2-P1 very good brilliance Ringsize: 53 / 17.00mm4335New goods are valued according to ... Varenr: 3356603

DKK 21.655 BE, Antwerpen 24-04-2014 14:39:00 DKK 8.587
Diamond and emerald ring in 18kt. approx. 0.70ct
Diamond and emerald ring in 18kt. approx. 0.70ct. Ring in 18kt. set with emerald and brilliant cut diamonds approx. 0.70ct. Ring set with 1 emerald approx. 2.50 ct and 14 brilliant cut diamonds total 0.70 ct . Colour: Top Wesselton (G). Clarity: VS1-VS2-SI1. Cut: very good. Ringsize:51 / 16.25mm. Total weight: 4.43 gr. Varenr: 3201942 DKK 8.214 BE, Antwerpen 24-04-2014 14:39:00 DKK 5.600
Ring i 18k guld med briljanter, 0.32 ct
Ring i 18k guld med briljanter, 0.32 ct. Ring utförd i 18k vitt guld prydd med 2 st briljantslipade diamanter på totalt 0.32 ct. Färg: Top Wesselton (G). Klarhet: VS2. Ringstorlek: 58 / 18,5 mm. Stämplad 18k. Vikt: 4,1g. Varenr: 3379069 DKK 1.644 SE, Örebro, Aspholmen 24-04-2014 14:57:00 DKK 904
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 35  >>