Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Nuria de Brillembourg ring 18 k guld
Nuria de Brillembourg ring 18 k guld . NURIA DE BRILLEMBOURG, ring, 18 k guld, fasettslipad ceylonsafir, 36 briljanter ca 0,02 ct/st, stämplad NMB, Venezuela, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 25,8 g, originalask Varenr: 4252033 DKK 11.270 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 03-05-2016 10:20:00
Se mere
18kt. diamantring ca. 0.30ct. <br>
18kt. diamantring ca. 0.30ct.
. 18kt. diamantring ca. 0.30ct. 18kt. rhodineret hvidguld, stemplet 750. Ring prydet med 9 brillanter hver 0,035 alt ca.. 0.30ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed:. VS1-VS2-SI1 Samlet vægt: 2,41 gr. Ring Størrelse:. 53 / 17.00 mm Vare vil sende i smykker gaveæske Varenr: 4252446
DKK 4.478 BE, Antwerpen 03-05-2016 10:39:42 DKK 3.545
Ring i 18k sæt med brillantsleben diamant 0,33 ct
Ring i 18k sæt med brillantsleben diamant 0,33 ct . Ring i 18k sæt med brillantsleben diamant 0,33 ct Farve : ( H ) Wesselton Klarhed: VVS2 Samlet vægt : 2,19 gr Ringsize : 52,5 / 16.75mm r1271 Varenr: 4166472

DKK 5.784 BE, Antwerpen 03-05-2016 10:54:00 DKK 4.851
18kt handmade diamond ring approx. 0.56ct
18kt handmade diamond ring approx. 0.56ct . 18kt handmade diamond ring approx. 0.56ct. 18kt rhod. rose gold, tested Ring decorated in pave with brilliant-cut diamonds total approx. 0.56ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI1 Total weight: 10.15 gr Ringsize: 52.5 / 16.75mm Item will send in jewellery gift box Varenr: 4232362

DKK 8.582 BE, Antwerpen 03-05-2016 11:30:00 DKK 6.717
14kt smaragd ring ca. 0.70ct <br>
14kt smaragd ring ca. 0.70ct
. 14kt smaragd ring ca. 0.70ct 14kt rhod.white og gult guld, stemplet Ring dekoreret med en rund-cut grønne smaragd ca.. 0.70ct Samlet vægt: 3.34gr Ring Størrelse: 52,5 / 16.75mm Varenr: 4215487
DKK 2.164 BE, Antwerpen 03-05-2016 11:31:00 DKK 1.306
14kt white emaille rotating ring, by S.T.diamond
14kt white emaille rotating ring, by S.T.diamond. 14kt white emaille rotating ring, by S.T.diamond 14kt white rhod. gold, hallmarked Rotating ring decorated with in white emaille with motives between gold. Total weight: 7.61gr Ringsize: 50 / 16.10mm Item will send in jewellery gift box e064 Varenr: 4153093

DKK 6.045 BE, Antwerpen 03-05-2016 12:00:00 DKK 4.664
18kt diamond rotating ring approx. 1.00ct
18kt diamond rotating ring approx. 1.00ct. 18kt diamond rotating ring approx. 1.00ct 18kt rhod.white gold , hallmarked Rotating ring set with 7 brilliant-cut diamond approx. 1.00ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 11.58 gr Ringsize: 53 / 17.00mm Varenr: 4182113 DKK 14.179 BE, Antwerpen 03-05-2016 12:19:00 DKK 10.821
18kt vintage iolite ring approx. 3.00ct
18kt vintage iolite ring approx. 3.00ct. 18kt vintage iolite ring approx. 3.00ct 18kt yellow gold, tested Vintage ring decorated with twisted gold and adorned on top with oval-cut blue-purplish Iolite approx. 3.00ct Total weight: 8.16 gr Ringsize: 47 / 15.00mmItem will send in jewellery gift box Varenr: 4100671 DKK 4.851 BE, Antwerpen 03-05-2016 12:20:00 DKK 3.731
18kt diamantring ca.. 1.00ct <br>
18kt diamantring ca.. 1.00ct
. 18kt diamantring ca.. 1.00ct 18kt gul guld, stemplet Diamantring prydet med brillantslebne og prinsesseslebne diamanter i alt ca. 1.00ct Farve: Wesselton-Top cape (H-L) Klarhed: SI1-P1 Samlet vægt: 9,02 gr Ring Størrelse: 51 / 16.25mm Vare vil sende i smykker gaveæske Varenr: 4114324
DKK 5.821 BE, Antwerpen 03-05-2016 12:36:00 DKK 4.478
Ring af 14 kt guld/hvidguld.
Ring af 14 kt guld/hvidguld. . Ringen er fremstillet af 14 kt. guld, i et snoet mønster af rødguld og hvidguld. Ringstr. 62. Vægt: 11,4 gr. Fremstår med overfladeridser og inskription. Varenr: 4252803 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-05-2016 13:00:00 DKK 1.300
Ring af platin.
Ring af platin. . Ringen er fremstillet af platin, med rustik overflade. Bredde: 6 mm. Ringstr: 68. Vægt: 12,5 gr. Fremsår med inskription. Varenr: 4252908 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-05-2016 13:53:00 DKK 1.700
Par Vielses / forlovelses ringe af sterling sølv (2)
Par Vielses / forlovelses ringe af sterling sølv (2). Par Vielses / forlovelses ringe udført i sterling sølv. Ringstr. Ø 20,25 og 16,75 mm. (2) Varenr: 4252344

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-05-2016 14:01:00 DKK 300
Ring i 18kt . sæt med perlemor og diamanter ca. . 0.60ct . <br>
Ring i 18kt . sæt med perlemor og diamanter ca. . 0.60ct .
. Ring i 18kt . sæt med perlemor og diamanter ca. . 0.60ct . 18kt . hvidguld , stemplet 750.D0.60 . Ring prydet på en gul perlemor med talrige brillantslebne diamanter ca. . 0.60ct . Farve : -Wesselton - Top Crystal ( H - I) . Klarhed : SI2 -P1 . Samlet vægt : 13,40 gr . Ringsize : . 56... Varenr: 4170391
DKK 5.821 BE, Antwerpen 03-05-2016 14:03:00 DKK 4.478
Ring i 18kt . med diamanter ca. . 1.42ct . <br>
Ring i 18kt . med diamanter ca. . 1.42ct .
. Ring i 18kt . med diamanter ca. . 1.42ct . 18kt . hvidguld , stemplet 750. Diamantring prydet med 42 strålende cut runde diamanter ca. . samlede 1.42ct . Farve : Top Wesselton ( G) . Klarhed : VS1 ​​- VS2 . Samlet vægt : 10,58 gr . Ringsize : . 55 / 17.50mm Vejviser R / ... Varenr: 4182596
DKK 9.702 BE, Antwerpen 03-05-2016 15:09:00 DKK 7.463
14kt emalje og blå perle ring ved S.T.diamond <br>
14kt emalje og blå perle ring ved S.T.diamond
. 14kt emalje og blå perle ring ved S.T.diamond 14kt gul guld , stemplet Ring dekoreret med motive`s færdig i blå emalje mellem guld , også prydet på toppen med en cabouchone -cut blå perle ca. . 0.42ct Samlet vægt : 5.38gr Ringsize : 52 / 16.75mm Vare vil sende i smykker gaveæske E030 Varenr: 4185703
DKK 2.910 BE, Antwerpen 03-05-2016 15:43:00 DKK 2.239
18kt Diamond solitaire ring approx. 0.90ct<br>
18kt Diamond solitaire ring approx. 0.90ct
. 18kt Diamond solitaire ring approx. 0.90ct 18kt rhod. white gold, hallmarked Diamond ring decorated on top with 1 brilliant-cut diamond approx. 0.70ct Colour (J), clarity (P1), also adorned with round-brilliant-cut diamonds on the side approx. 0.20ct Colour: Wesselton-Crystal (H-J) Clarity: ... Varenr: 4231634

DKK 13.097 BE, Antwerpen 03-05-2016 16:02:24 DKK 10.075
18kt. open solitaire diamond ring approx. 0.18ct
18kt. open solitaire diamond ring approx. 0.18ct. 18kt. open solitaire diamond ring approx. 0.18ct 18kt. bicolour gold.hallmarked 0.18ct & 750 Diamond ring adorned with 10 brilliant-cut diamond on the side of the open center piece wich can be setted with a stone with a diameter of 6.00-6.20mm.. Colour: Top Wesselton (G). Clarity: ... Varenr: 4113995 DKK 4.851 BE, Antwerpen 03-05-2016 16:20:00 DKK 3.358
14kt diamant øreringe ca. 1.12ct <br>
14kt diamant øreringe ca. 1.12ct
. 14kt diamant øreringe ca. 1.12ct 14kt rhod.rose guld, testet Diamond Ring dekoreret med 3 rosenslebne diamanter ca.. 0.20ct Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I) Klarhed: SI1-P1 Samlet vægt: 2,36 gr Ring Størrelse: 55.5 / 17.75mm Vare vil sende i smykker gaveæske Varenr: 4178316
DKK 2.388 BE, Antwerpen 03-05-2016 16:25:00 DKK 1.866
Samling vintageringe i guld (4)
Samling vintageringe i guld (4). Samling vintageringe udført i 14 kt. guld og rosaguld, prydet med 2 rundslebne rubiner på ca. 1,7 mm, 1 antikslebet akvamarin på ca. 12,6 x 10,3 mm og en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed VS1, ringstr. fra ca. 54 - 68, ca. 17,3 - 21,6 mm, ringskinnen på signetringen er savet ... Varenr: 4065991 DKK 5.597 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-05-2016 16:26:33 DKK 4.105
14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond
14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond. 14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond 14kt yellow gold, hallmarked Rotating ring decorated in black emaille with motives between gold. Total weight: 10.83gr Ringsize: 61 / 19.60mm Item will send in jewellery gift box e081 Varenr: 4153346

DKK 6.530 BE, Antwerpen 03-05-2016 16:39:00 DKK 5.037
Diamond ring approx. 0.69ct
Diamond ring approx. 0.69ct. Diamond ring approx. 0.69ct Sterling silver, hallmarked Ring adorned with numerous brilliant-cut round diamond approx. 0.69ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 few P1 Total weight: 3.52 gr Ringsize: 50 / 16.00mmItem will send in jewellery gift box Varenr: 4129080 DKK 8.769 BE, Antwerpen 03-05-2016 17:17:00 DKK 6.717
18kt diamant evighed ring Ca. 2.00ct <br>
18kt diamant evighed ring Ca. 2.00ct
. 18kt diamant evighed ring Ca. 2.00ct 18kt rhod.white guld , testet Ring dekoreret med 20 rund - brillanter i alt ca. 2.00ct Farve : Top Wesselton - Wesselton- ( G - H ) Klarhed : VS2 - SI1 - P1 ( 2 sten er craked ) Samlet vægt : 3,42 gr Ringsize : 54 / 17.25mm Varenr: 4181989

DKK 14.366 BE, Antwerpen 03-05-2016 17:32:00 DKK 10.821
14kt drejelig diamant og emalje ring ca. 0.07ct, ved S.T.diamond <br>
14kt drejelig diamant og emalje ring ca. 0.07ct, ved S.T.diamond
. 14kt drejelig diamant og emalje ring ca. 0.07ct, ved S.T.diamond 14kt gul guld, stemplet Ring dekoreret med sorte emalje motiver mellem guld Også prydet med 7 brillanter ca.. 0.07ct Farve: Top Wesselton - Wesselton (G-H) Klarhed: VS2-SI2 Samlet vægt: 9.17gr Ring Størrelse: 51 / ... Varenr: 4185665
DKK 4.851 BE, Antwerpen 03-05-2016 17:41:00 DKK 3.731
18kt diamond and topaz ring approx. 1.00ct
18kt diamond and topaz ring approx. 1.00ct . 18kt diamond and topaz ring approx. 1.00ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Diamond ring decorated with 1 square-cut blue topaz approx. 0.50ct Also adorned with numerous round-brilliant-cut diamonds approx. 1.00ct Colour: Top wesselton-Wesselton (F-G-H) Clarity: VS1-SI2 Total weight: 5.20 ... Varenr: 4248524

DKK 11.194 BE, Antwerpen 03-05-2016 18:21:00 DKK 9.329
Ring, Georg Jensen, Fusionring, 18K vitguld med 5 st diamanter
Ring, Georg Jensen, Fusionring, 18K vitguld med 5 st diamanter. Ring, Georg Jensen, Fusionring, 18K vitguld med 5 st diamanter. Formgiven av Nina Koppel. 5 st enkelslipade diamanter ca 0.06ct tillsammans. Ring storl Ø54/17. Vikt ca 9 gr. Ihoplödd. Varenr: 4253308 DKK 4.025 SE, Norrköping, Finspångsv. 03-05-2016 18:25:00 DKK 2.013
Diamond og turmalin ring i 18kt ca . 1.00ct <br>
Diamond og turmalin ring i 18kt ca . 1.00ct
. Diamond og turmalin ring i 18kt ca . 1.00ct 18kt hvidguld , testet Ring dekoreret i midten med en pentagon -cut pink turmalin ca. . 5.00ct Også prydet omkring Centerstone med 12 brillanter ca. . 1.00ct Farve : Top Wesselton - Wesselton ( G - H ) Klarhed : SI2 - P1 Samlet vægt : 12,00 ... Varenr: 4182152

DKK 13.060 BE, Antwerpen 03-05-2016 19:07:00 DKK 10.075
Ring af hvidguld, med brillanter og topas
Ring af hvidguld, med brillanter og topas. Ring udført af 14 kt. hvidguld, prydet med 11 brillanter af i alt ca. 0.45 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS2-SI1, 2 rund-facetterede topaser af Ø ca. 7,5 mm. Ringhoved: ca. 24 x 11,5 mm, ringstr. ca. 55, Ø 17,5 mm, vægt ca. 6,6 g. Tysk guldsmedearbejde, unika. Varenr: 4252860 DKK 3.358 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-05-2016 19:10:00 DKK 2.612
Ring, 18 kt guld med safirer og diamanter.
Ring, 18 kt guld med safirer og diamanter. . Ringen er fremstillet af 18 kt guld, med top af hvidguld, prydet med 12 brillanter, i alt ca. 1.20 ct. Farve: Top Wesselton/F-G, Klarhed: Vs1, samt 7 baguetteslebne blå safirer. ca. 5,6 x 2,5 mm. Ringstr: 55. Fremstår med brugsspor. Smykkeæske medfølger. Varenr: 4253426 DKK 7.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-05-2016 19:24:00 DKK 1.700
A.Halberstadt. Diamantring, ca 0.47 ct af 18 kt hvidguld.
A.Halberstadt. Diamantring, ca 0.47 ct af 18 kt hvidguld.. A.Halberstadt. Ring af 18 kt hvidguld, prydet med fem prinsesseslebne diamanter og seks baguetteslebne diamanter, samlet ca 0.47 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. En baguette fremstår med kanthak. Ringen er nypoleret og rhodineret. Ringstr. 59 Varenr: 4252444 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 19:39:00 DKK 7.400
14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond. 14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond 14kt yellow gold, hallmarked Rotating ring decorated in black emaille with motives between gold. Total weight: 9.71gr Ringsize: 62 / 19.75mm Item will send in jewellery gift box e047 Varenr: 4153335 DKK 5.821 BE, Antwerpen 03-05-2016 19:39:00 DKK 4.478
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>