Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Coctailring af guld
Coctailring af guld. Ibsen & Weeke ring af 14 kt. guld. Prydet med en facetslebet bjergkrystal. Ringst. 53,5Ø/17 km. Vægt ca. 4,37 gram. Varenr: 4570444 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2017 11:00:00 DKK 525
Brillantring af 18 kt. guld, i alt ca. 0.35 ct. H/VS
Brillantring af 18 kt. guld, i alt ca. 0.35 ct. H/VS. Brillantring af 18 kt. guld, prydet med 7 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.35 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Vægt ca. 2,4 g. B. 0,3 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4570394 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 11:40:00 DKK 2.500
Amoro. Moderne cross-over brillant- og diamantring, i alt ca. 0.86 ct
Amoro. Moderne cross-over brillant- og diamantring, i alt ca. 0.86 ct. Amoro. Moderne cross-over brillant- og diamantring af 14 kt. guld og rhodineret guld prydet med 48 brillantslebne og baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.86 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-Si. Stemplet Amoro samt med London Hallmarks. Vægt ca. 6,4 g. B. 1 cm. Ringstr. 53/17 Varenr: 4570574 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 11:50:50 DKK 6.400
Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.50 ct
Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.50 ct. Brillantring af 18 kt. hvidguld, prydet med 2 baguetteslebne diamanter flankeret af 56 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0. 50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet med D.W Birmingham gold Hallmarks. Vægt ca. 3 g. Front B. 0,5 cm. Ringstr. 54/17,25. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4570411 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 11:55:00 DKK 3.500
Rubinring mit Brillanten
Rubinring mit Brillanten . Ring gefertigt aus 14kt. Weißgold (punziert), besetzt mit 3 Rubinen im facettierten Ovalschliff von je ca.: 4 mm x 3,5 mm, sowie mit 8 Brillanten von gesamt ca.: 0.20ct. Ringgröße ca.: 50,5 mm, Durchmesser ca.: 16,3 mm. Gewicht ca.: 4,7 g. Der Ring befindet sich in einem altersgemäßen Zustand... Varenr: 4562031 DKK 2.602 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-02-2017 12:36:10 DKK 2.230
Ring i guld med brillanter, ca. 0.40 ct.
Ring i guld med brillanter, ca. 0.40 ct.. Ring udført af 14 kt. guld og hvidguld, stemplet, prydet med 10 brillanter på ca. 0.40 ct. i alt. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS1-2, ringstr. ca. 64, Ø ca. 20,7 mm, vægt ca. 6,4 g. Varenr: 4561015 DKK 3.717 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-02-2017 12:36:19 DKK 2.230
Ring af guld med diamanter, ca. 0.89 ct.
Ring af guld med diamanter, ca. 0.89 ct.. Ring udført af 14 kt. guld, prydet med 19 trapezslebne diamanter og brillanter af i alt ca. 0.89 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: SI1 - P1, ringstr. ca. 57, Ø ca.18 mm, vægt: ca. 3,6 g. Varenr: 4559528

DKK 2.973 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-02-2017 12:36:28 DKK 1.858
Hjertering m/ brillanter, 14 kt guld/ rhod. guld, 0.50 ct.
Hjertering m/ brillanter, 14 kt guld/ rhod. guld, 0.50 ct.. Brillantring udført i 14 kt. guld i form af hjerte (14 kt rhodineret guld) prydet med seks brillanter i forskellige str. på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (G-H), Klarhed: SI1-2. Fremstår med god brillans. Ringstr. 53.25/17.0 mm. Vægt ca. 2,36 gram. Stemplet 585 samt FHP for Diamonds by ... Varenr: 4562934

DKK 3.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 12:52:00 DKK 2.900
Damering 14 kt. hvidguld med brillanter
Damering 14 kt. hvidguld med brillanter. Damering i 14 kt. hvidguld med 1 brillant ca. 0.19 ct. og 6 brillanter på ca. 0,02 ct. i alt. Farve: W (H), klarhed: SI 1, vægt ca. 3 gram, ringstr. 54. Varenr: 4552503 DKK 3.717 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-02-2017 13:48:43 DKK 2.787
Brillantring ca 0.21 ct af 18 kt guld
Brillantring ca 0.21 ct af 18 kt guld. Brillantring af 18 kt guld, prydet med talrige pavéfettede brillanter, samlet ca 0.21 ct., Farve. Wesselton (H), klarhed. VS. Ringstr. 54 Ringæske medfølger Varenr: 4561542

DKK 6.900 DK, Herlev, Dynamovej 23-02-2017 14:15:00 DKK 5.200
Cocktailring m/ Lemonkvarts og granater, sterling sølv, 17,6 gram
Cocktailring m/ Lemonkvarts og granater, sterling sølv, 17,6 gram. Unika cocktail ring med facetsleben lemon kvarts samt mindre granater udført af guldbelagt/ sort rhodineret sterling sølv. H. ca. 23 mm. Ringstr. ca. Ø. 18,5 mm/ 56. Vægt: 17,6 gram. Varenr: 4548193

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 14:45:00 DKK 1.000
Ring with freshwater pearl
Ring with freshwater pearl . Ring with freshwater pearl in sterling silver, hallmarked 925. Pearl shape: button Pearl colour: creme Pearl size: 11.80x9.00mm Ring size: 55/17.50mm Total weight: 5.1g. Varenr: 4535668 DKK < 1.000 BE, Antwerpen 23-02-2017 16:35:06 DKK 334
Ring 18 k vitguld med diamanter
Ring 18 k vitguld med diamanter. RING, 18 k vitguld, 5 briljanter totalt ca 0,32 ct, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 4,1 g Varenr: 4570257 DKK 2.354 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-02-2017 18:40:00
Se mere
Georg Jensen. 'Regitze' ring af guld 18 kt.
Georg Jensen. 'Regitze' ring af guld 18 kt.. Georg Jensen. 'Regitze' ring af guld 18 kt. med knopper. Dess. Regitze Overgaard. Str. 54 (Ø 17,35). Vægt 2,2 gr. Varenr: 4536214 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-02-2017 18:50:00 DKK 625
Håndlavet ring m/ ametyster, guldbelagt/ sort rhod. sterling sølv, 7,6 gram
Håndlavet ring m/ ametyster, guldbelagt/ sort rhod. sterling sølv, 7,6 gram. Håndlavet unika ring m/ed tre facetslebne ametyster, ringskinne af guldbelagt/ sort rhod. sterling sølv. H. ca. 23 mm. Ringstr. let variabel fra ca. Ø. 17-17,5mm/ 53-54. Vægt ca. 7,6 gram. Varenr: 4410443

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 18:58:00 DKK 1.000
Damering med rubiner og diamanter i 8 kt. hvidguld
Damering med rubiner og diamanter i 8 kt. hvidguld. Damering i 8 kt. hvidguld (synligt stempel 3) med 11 x enkeltslebne diamanter på ca. 0.08 ct. i alt, klarhed: VS, farve: Wesselton (H), 11 x ovalfacetterede rubiner, ca. 2.50 ct. i alt, vægt ca. 7 gram, ringstr. 47. Varenr: 4561549 DKK 4.460 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-02-2017 19:00:00 DKK 2.230
Unika. Håndlavet vedhæng m/ rosakvatrs, forgyldt sterling, 16,7 gram
Unika. Håndlavet vedhæng m/ rosakvatrs, forgyldt sterling, 16,7 gram. Håcndlavet, unika vedhæng udført af guldbelagt / rhodineret sterling sølv fattet med stor rosenkvarts påc ca. 35 ct samt mindre blå safirer og peridoter. L. ca. 40 mm incl. øsken. Vægt ca. 16,7 gram. Varenr: 4402531

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 19:01:00 DKK 1.000
Unika ring m/ safirer, guldbelagt sterling sølv, 8,7 gram
Unika ring m/ safirer, guldbelagt sterling sølv, 8,7 gram. Unika ring prydet med cabochon sleben, farvebehandlet safir. Ringskinne af guldbelagt/ sort rhodineret sterling sølv. Ringstr. ca. 17,25 mm/ 54. H. 1,7 cm. Vægt ca. 8,7 gram. Varenr: 4501884

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 19:02:00 DKK 1.000
Ring 18 k vitguld med diamant
Ring 18 k vitguld med diamant. RING, 18 k vitguld, briljant ca 0,36 ct, kvalité W(H)/VS1, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 3,5 g Varenr: 4570263 DKK 3.138 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-02-2017 19:09:00
Se mere
Cocktail ring in 18k set with diamonds approx. 1.12ct
Cocktail ring in 18k set with diamonds approx. 1.12ct. Cocktail ring in 18k set with single- and brilliant cut diamonds approx. 1.12ct Clarity: VS2-PS2 Colour: Top wesselton (F-G) Ring size: 54.5/17.5 Total weight: 5.8g. Varenr: 4549313 DKK 11.521 BE, Antwerpen 23-02-2017 19:11:00 DKK 8.176
Ring, Damenring, 925er Sterling Silber mit Zirkonia, Kubisch Stabilisiertes Zirkoniumoxid, Gr.57
Ring, Damenring, 925er Sterling Silber mit Zirkonia, Kubisch Stabilisiertes Zirkoniumoxid, Gr.57. Ring, Damenring, 925er Sterling Silber mit Zirkonia, Kubisch Stabilisiertes Zirkoniumoxid, Gewicht 17,9g. Ringkopf wellenförmig besetzt mit 105 weißen, rund facettierten Zirkonia in Pavé- Fassung. Punziert '925'. Ringgröße 57, B. Ringschiene unten 7mm, B. Ringkopf 19mm. Neuware, Deutschland, ... Varenr: 4546180

DKK 2.007 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-02-2017 19:30:00 DKK 1.003
Hjertering m/ diamanter, 9 kt rhod. guld,
Hjertering m/ diamanter, 9 kt rhod. guld, . Hjertering af 9 kt rhodineret guld prydet med 6 diamanter på i alt ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2/P1. Ringstr. ca. Ø. 17,25 mm/ 54. Vægt: 2.5 gram. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Varenr: 4529390

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 19:35:00 DKK 1.700
Solitairering med brillant på ca. 0.30 ct
Solitairering med brillant på ca. 0.30 ct. Solitairering, udført i 14 kt. rhodineret guld, prydet med en brillant på ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P2. Ringstr. Ø 17 mm. Vægt ca. 2,2 gram. Varenr: 4540036 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-02-2017 19:37:00 DKK 1.100
Diamantring, 14 kt rhod. guld, ca. 0.32 ct.
Diamantring, 14 kt rhod. guld, ca. 0.32 ct.. Diamonds By Frisenholm. Brillantring udført af 14 kt rhodineret guld, prydet med 10 brillanter på i alt ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Slibning: God. Ringstr. ca. Ø. 17,25 mm/ 54. Vægt ca. 3.4 gram. Stemplet 585/ FHP. Varenr: 4525530

DKK 4.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 19:42:00 DKK 3.500
Cocktailring. Håndlavet ring m/ lemon kvarts på ca. 35 ct.
Cocktailring. Håndlavet ring m/ lemon kvarts på ca. 35 ct.. Cocktailring. Unika ring udført af guldbelagt smat hvidgulds rhodineret sterling sølv prydet med stor facetsleben lemon kvarts på ca. 35 ct. Ringstr. ca. Ø. 19 mm/ 60. H. 2,8 cm. Vægt ca. 15,3 gram. Varenr: 4467749

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 19:45:00 DKK 1.000
Safirring, 18 kt. hvidguld.
Safirring, 18 kt. hvidguld.. Vintage safirring udført af 18 kt hvidguld fattet med 10 square-cut safirer samt tre round-cut mossanite sten. Ringstr. ca. 17,5 mm7 55. Varenr: 4557528 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-02-2017 19:47:00 DKK 475
Smørblomstring, 14 kt. guld med diamanter
Smørblomstring, 14 kt. guld med diamanter. Smørblomstring udført i 14 kt. guld prydet med blomster af hvidguld fattet med seks diamanter på tilsammen 0.08 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2. Ringstr. 18.5/58. Varenr: 4570784

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-02-2017 19:48:00 DKK 775
Smørblomstring, 14 kt. guld med diamanter. Smørblomstring udført i 14 kt. guld prydet med blomster af hvidguld fattet med seks diamanter på tilsammen 0.08 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2. Ringstr. 19.25/60. Varenr: 4570813

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-02-2017 19:49:00 DKK 750
Damering med rubin og safir og i 18 kt. hvidguld
Damering med rubin og safir og i 18 kt. hvidguld. Damering i 18 kt. hvidguld med 1 safir ca. 7.20 ct, 1 rubin ca. 5.74 ct, rundslebet form, rosenslebet, 76 brillanter i alt ca. 0.62 ct. Klarhed: VS – P1. Farve: Cape - Yellow (P-Z). Mål i mm : L 36,3 x B= 17 mm, vægt ca. 9 g, ringstr.: 53. Varenr: 4409694

DKK 11.150 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-02-2017 19:49:00 DKK 8.920
Georg Jensen. 'Dune' ring af 18 kt. guld prydet med brillanter
Georg Jensen. 'Dune' ring af 18 kt. guld prydet med brillanter. Georg Jensen. 'Dune' ring af 18 kt. guld, prydet med brillantslebne cinnamon diamanter på ialt 0.13 ct., dessin nr. 1570. Str. 54 1/2. Vægt: ca. 6,1 gr. Medfølges af originalt etui og kasse.Vejl.udsalgspris: DKK 11.000,- Varenr: 4572050

DKK 7.500 DK, Vejle, Dandyvej 23-02-2017 20:01:00 DKK 5.600
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>