Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 43  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Safir- og diamant ring
Safir- og diamant ring . Ring udført i 9 kt. guld prydet med syv facetslebne safirer samt to små diamanter. Ringstr. 56/18 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3330688

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-04-2014 15:10:00 DKK 1.100
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med tre ovale, facetslebne safirer på ialt ca. 0.75 ct. samt fire små, runde diamanter. Ringstr. 57 Ø 18 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3333164

DKK 2.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-04-2014 15:30:00 DKK 1.250
Diamantring, 9 kt guld. 0,56 ct
Diamantring, 9 kt guld. 0,56 ct. Ringen er fremstilllet i 9 kt. guld, prydet med rosét af blå safir 6x8 mm, samt mindre diamanter, ca. 0.56 ct. Farve: Wesselton/H - Top Cape/K. Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3331002

DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-04-2014 15:30:00 DKK 1.900
Diamantring Ca. 0.63 ct
Diamantring Ca. 0.63 ct . Diamantring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med ni diamanter på tilsammen ca. 0.63 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1. Ringstr. 18/56.50. Smykkepose medfølger. Varenr: 3336617 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 16-04-2014 15:46:00 DKK 900
Vintage ringe, 14 og 8 kt.  (7)
Vintage ringe, 14 og 8 kt. (7) . Samling vintageringe af udført i guld, fem dameringe hhv. fire stk. i 14 kt. guld, og 1 ring i 8 kt. guld, begge herreringe af 8 kt. guld. Dameringe ringstr. 16.50/51 - 17/63 - Herreringe ringstr. 20.75/65. - 22.25/70. Fremstår med brugsspor, bla skævhed. En smykkeæske medfølger (7) Varenr: 3355503 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 16-04-2014 15:48:00 DKK 1.450
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkoner
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter og zirkoner. Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med fire små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt to zirkoner. Ring størrelse 54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3279819

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-04-2014 15:50:00 DKK 800
Ring in Gold mit Tansanit
Ring in Gold mit Tansanit. Ring gefertigt aus 9 kt. Gelbgold - punziert, ausgefasst mit 3 Tansaniten im oval facettierten Schliff. Ringgröße ca. 55 Ø ca. 17,5 mm, Gewicht ca. 2,9 g. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder ... Varenr: 3359584

DKK 2.389 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 16-04-2014 15:57:00 DKK 933
Diamond ring in 18kt approx. 0.40ct.
Diamond ring in 18kt approx. 0.40ct.. Diamond ring in 18kt approx. 0.40ct. White rhodinated gold, hallmarked 750. total adorned with 27 brilliant-cut diamonds approx. 0.40ct. Colour: Top wesselton (F-G). Clarity: SI1-SI2-P1,. Cut: Very good- good. Good brilliance. Total weight: 7.81 gr. Ringsize: 60 / 19.25mm. Varenr: 3202056 DKK 8.212 BE, Antwerpen 16-04-2014 15:59:00 DKK 4.106
Ametyst- og diamant ring af 9 kt guld
Ametyst- og diamant ring af 9 kt guld. Ametyst- og diamant ring af 9 kt guld prydet med to dråbeformede, facetslebne ametyster samt 13 diamanter på ialt ca. 0.13 ct. Farve: Wesselton - Crystal (H-J). Klarhed: P1-P2. Ringstr. 56 Ø 17,8mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3374502

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 16:04:00 DKK 1.200
Alliancering. Ca. 0.30 ct
Alliancering. Ca. 0.30 ct. Alliancering af 9 kt guld prydet med 13 mindre diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal - Top Cape (I-L). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54,25 Ø /16,50 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3330895

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-04-2014 16:11:00 DKK 1.100
Diamantring. Ca. 0.35 ct
Diamantring. Ca. 0.35 ct. Diamantring af 9 kt. guld med hjerte fattet med talrige små, runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.35 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-K). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3338949

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-04-2014 16:13:00 DKK 1.100
Rosetring m/ Brillanter, 14 kt guld, ca. 0.50 ct.
Rosetring m/ Brillanter, 14 kt guld, ca. 0.50 ct.. Brillantring i rosetform udført i 14 kt guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter. Centralt placeret brillant på ca. 0.28 ct, denne omkranset af mindre brillanter på ca. 0.22 ct. Tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI2/P1. Ringstr: ca. 54,0/17,25 mm. ... Varenr: 3255376

DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 16:24:00 DKK 6.800
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,05 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,05 ct.. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.05 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,85 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3346076

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 16:28:00 DKK 800
Brilliant-cut diamond solitaire ring ,18kt approx.0.25 ct. By Cordoba Jewelley.
Brilliant-cut diamond solitaire ring ,18kt approx.0.25 ct. By Cordoba Jewelley.. Brilliant-cut diamond solitaire ring ,18kt approx.0.25 ct . By Cordoba Jewellery. 18kt white gold, hallmarked 750 Ring adorned with 1 brilliant-cut diamond approx. 0.25ct Colour: Wesselton (H) Clarity: P1 Very good brilliance Total weight: 2.03 gr Ringsize: 53 / 17.00mm New goods are ... Varenr: 3357232

DKK 12.319 BE, Antwerpen 16-04-2014 16:29:00 DKK 3.546
Ring in Gold mit Amethyst
Ring in Gold mit Amethyst. Ring gefertigt aus 8kt. Gelbgold, besetzt mit 3 Amethysten im Rundschliff von ca. 2,9 mm, Ringgröße: ca. 55, Ø ca.17,5 mm, Gewicht: ca. 2,0 g. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder dem Preis, zu... Varenr: 3353921

DKK 2.613 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 16-04-2014 16:30:00 DKK 1.045
Green emerald ring approx. 0.54ct
Green emerald ring approx. 0.54ct. Green emerald and cubic zirconia ring approx. 0.54ct Sterling silver, hallmarked 925. Ring decorated with 21 round-cut green emerald of a total 0.54 ct. Also set with 1 cubic zirconia Ring size 534Ø 17.25 mm.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that ... Varenr: 3361687

DKK 896 BE, Antwerpen 16-04-2014 16:32:00 DKK 299
Herre brillant ring ca. 0.10 ct.
Herre brillant ring ca. 0.10 ct. . Herre brillant ring ca. 0.10 ct. Wesselton. Dansk ring udført i 14 kt rhodineret guld og i malteser form prydet med 4 brillanter i alt ca. 0.10 ct. Farve Wesselton/H Klarhed P1-3. Ringstr ca. Ø 20,50 mm. Sælger tilbyder gratis ændring af ringstørrelse, efter betaling sendes mail om størrelse til ... Varenr: 3341192

DKK 7.500 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 16:34:00 DKK 2.000
Diamond ring, 14kt. white gold, approx. 0.54ct.
Diamond ring, 14kt. white gold, approx. 0.54ct.. Diamond ring in white gold, hallmarked 585 Diamond ring adorned with 106 black and 39 white diamonds approx. 0.54ct Colour: -Top wesselton-Wesselton (G-H) and black (treated) diamonds Clarity: SI2-P1 Total weight: 3.80 gr Ring size: 54 / 17.25mm Seller offers change of ring size for an... Varenr: 3160566

DKK 8.959 BE, Antwerpen 16-04-2014 16:36:00 DKK 2.613
Bræmer Jensen, alliancering
Bræmer Jensen, alliancering . Bræmer Jensen, alliancering af 14 kt. hvidguld, prydet med fem diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1. Ringstr. 17/54. Varenr: 3355509 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 16-04-2014 16:39:00 DKK 425
Diamant herre ring.
Diamant herre ring. . Diamant herre ring. Udført i 14 kt hvidguld og prydet med ca. 0.09 ct diamanter. Ringstr ca. Ø 20,75 mm. Sælger tilbyder gratis ændring af ringstørrelse, efter betaling sendes mail om størrelse til flemming.helsingor@lauritz.com. Bemærk efter ændring af størrelse kan varen ikke ... Varenr: 3230544

DKK 7.500 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 16:52:00 DKK 2.500
Ring 'Ispera' fra Cartier, guld og hæmatit
Ring 'Ispera' fra Cartier, guld og hæmatit. Cartier ring Ispera udført af 18kt. guld, stemplet og nummereret, prydet med en graveret og poleret hæmatit og med 12 brillanter af i alt ca. 0.06 ct., farve: Top Wesselton ( F-G ), klarhed: VS1, ringstr. ca. 49,5, Ø ca.15,8 mm, vægt: ca. 9,4 g. Certifikat og kopi af kvitteringen medfølger. Varenr: 3374386 DKK 8.212 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 16-04-2014 16:55:00 DKK 5.226
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 0.69ct
Diamond ring, 18kt. gold, approx. 0.69ct. Ring in 18kt. with diamonds approx. 0.69ct. 18kt. bicolour gold, hallmarked 750. Diamond ring decorated with 76 brilliant cut diamonds approx. total 0.69ct. Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H). Clarity: SI1-SI2 few P1. good brilliance Total weight: 18.97 gr. Ringsize: 54 / ... Varenr: 3033614

DKK 29.864 BE, Antwerpen 16-04-2014 17:02:00 DKK 11.945
Diamond and citrine ring, 18kt. gold, approx. 0.80ct by Camea fin jewelry
Diamond and citrine ring, 18kt. gold, approx. 0.80ct by Camea fin jewelry. 18kt. diamond and citrine ring approx. 0.80ct. 18kt. bicolour gold, hallmarked 750. In the centre adorned with 1 large rectangular-step-cut orange citrine approx. 22.00ct. Also on the prong and on the side of the ring adorned with 50 brilliant-cut diamonds approx. 0.80ct. Colour: Top ... Varenr: 2871729

DKK 24.264 BE, Antwerpen 16-04-2014 17:24:00 DKK 9.706
Vedhæng med safir og diamanter
Vedhæng med safir og diamanter. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet farvebehandlet safir på ca. 2.10 ct. omkranset af talrige mindre diamanter på tilsammen ca. 0.18 ct. H: ca. 24 mm.. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3321019

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-04-2014 17:40:00 DKK 1.250
Brillantring, ca.0.11 ct.
Brillantring, ca.0.11 ct.. Brillantring, ca.0.11 ct. Bred, hvælvet skinne udført af 14 kt. hvidguld - stemplet, prydet i hjerteformet fatning af guld, prydet med 1 brillant af ca. 0.11 ct. - stemplet, farve: Wesselton (H), klarhed: SI1, B. ringskinne på ca. 9,0 - 7,4 mm, ringstr. ca. 56,0 Ø 17,6 mm, vægt ca. 9,1 g. ... Varenr: 3343455

DKK 11.199 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-04-2014 17:41:00 DKK 3.920
Diamond ring in 18kt approx. 0.75ct
Diamond ring in 18kt approx. 0.75ct. Diamond ring in white gold, hallmarked 750 Ring adorned with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.75ct Centerstone approx. 0.50ct ( H/ SI2) Colour: Top Wesselton - Wesselton (F-G) Clarity : VS1-VS2 Very good brilliance Total weight: 3.62 gr Ringsize: 55 / 17.50mm Seller ... Varenr: 3290678

DKK 24.264 BE, Antwerpen 16-04-2014 17:54:00 DKK 8.586
Guldring med hjerter og citrin fra Chopard
Guldring med hjerter og citrin fra Chopard. Stor ring fra Chopard udført af 18kt. guld, stemplet og nummereret. Prydet med en ovalslebet citrin af ca. 7.80 ct, ca. 16,5 x 11,2 mm, dekoreret med hjertedekor hele vejen rundt. Ringstr. ca. 54, ca. 17,5 mm, vægt ca. 25,4 g. Certifikat medfølger. Varenr: 3374384 DKK 13.439 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 16-04-2014 17:54:00 DKK 8.959
Damiani D-icon diamond ring in 18kt approx. 1.84ct.
Damiani D-icon diamond ring in 18kt approx. 1.84ct. . Damiani D-icon diamond ring in 18kt approx. 1.84ct. 18kt bi-colour gold, hallmarked 750. Ring decorated with D- icons in gold and set with numerous brilliant-cut diamond approx. 1.84ct. Colour: Top wesselton (G). Clarity: VS2 -SI1 few SI2. Total weight: 10.11 gr. Ringsize: 59 / 18.75mm.New ... Varenr: 3308788

DKK 63.385 BE, Antwerpen 16-04-2014 17:54:00 DKK 32.850
Multicolour ring af 9 kt guld
Multicolour ring af 9 kt guld. Multicolour ring af 9 kt guld prydet med smaragdsleben granat, citrin, topas, ametyst og peridot samt otte små, runde diamanter på i alt ca. 0.10 ct. Ringstr. 54 Ø 17,25 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3374533

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 16-04-2014 18:11:00 DKK 1.250
Ring af kautsjuk med granat og Tahiti perle
Ring af kautsjuk med granat og Tahiti perle. Ring udført af kautsjuk med en fatning af 18 kt. guld - stemplet, prydet med en rhodolitgranat i rund facetslibning Ø ca. 6,5 mm og en Tahiti kulturperle på ca. 10,6 mm, form: rund, gyldengrøn farve med stærk lustre, changerende og spredte naturrelaterede vækstmærker. Ringstr. ca. 61 Ø 19,5 mm, ... Varenr: 3255590 DKK 5.973 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 16-04-2014 18:24:00 DKK 3.733
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 43  >>