Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ringe i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
18kt diamantring ca.. 1.00ct <br>
18kt diamantring ca.. 1.00ct
. 18kt diamantring ca.. 1.00ct 18kt gul guld, stemplet Diamantring prydet med brillantslebne og prinsesseslebne diamanter i alt ca. 1.00ct Farve: Wesselton-Top cape (H-L) Klarhed: SI1-P1 Samlet vægt: 9,02 gr Ring Størrelse: 51 / 16.25mm Vare vil sende i smykker gaveæske Varenr: 4114324
DKK 5.821 BE, Antwerpen 27-05-2016 14:25:00 DKK 4.478
Ring i 18k sæt med brillanter ca.. 0.60cts <br>
Ring i 18k sæt med brillanter ca.. 0.60cts
. Ring i 18k sæt med brillanter ca.. 0.60cts 18kt gul guld, stemplet ring med blomster og hjerte motiv dekoreret med runde-cut strålende diamanter center sten ca.. 0.15ct Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Klarhed: VS2-SI2 Samlet vægt: 9.26gr ring størrelse 17,75 / 55.5mm Varenr: 4191645
DKK 6.269 BE, Antwerpen 27-05-2016 14:45:00 DKK 4.851
18kt diamond ring approx. 0.43ct
18kt diamond ring approx. 0.43ct. 18kt diamond ring approx. 0.43ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Diamond ring decorated with 5 brilliant-cut diamonds total approx. 0.43ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 Total weight: 5.03gr Ringsize: 55 / 17.75mm Varenr: 4248588

DKK 12.687 BE, Antwerpen 27-05-2016 14:59:00 DKK 9.702
14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond
14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond. 14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond 14kt yellow gold, hallmarked Rotating ring decorated in black emaille with motives between gold. Total weight: 10.97gr Ringsize: 66 / 21.00mm Item will send in jewellery gift box e079 Varenr: 4153338

DKK 5.075 BE, Antwerpen 27-05-2016 15:15:00 DKK 3.918
18kt diamond ring approx. 0.19ct
18kt diamond ring approx. 0.19ct. 18kt diamond ring approx. 0.19ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Diamond ring decorated with brilliant-cut diamonds total approx. 0.19ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 Total weight: 6.89gr Ringsize: 53 / 17.00mm Varenr: 4248599

DKK 11.567 BE, Antwerpen 27-05-2016 15:30:00 DKK 8.955
14kt blomst motiv udskåret ring ved S.T.diamond <br>
14kt blomst motiv udskåret ring ved S.T.diamond
. 14kt blomst motiv udskåret ring ved S.T.diamond 14kt rhod.white guld, stemplet Ring udhugget i blomstret motive`s Samlet vægt: 7,25 gr Ring Størrelse: 53 / 17.00mm Vare vil sende i smykker gaveæske g066 Varenr: 4185697
DKK 3.881 BE, Antwerpen 27-05-2016 15:45:00 DKK 2.985
14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond. 14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond 14kt yellow gold, hallmarked Rotating ring decorated in black emaille with motives between gold. Total weight: 8.74gr Ringsize: 61 / 19.50mm Item will send in jewellery gift box e082 Varenr: 4153332

DKK 5.821 BE, Antwerpen 27-05-2016 16:05:00 DKK 4.478
18kt diamant evighed ring Ca. 2.00ct <br>
18kt diamant evighed ring Ca. 2.00ct
. 18kt diamant evighed ring Ca. 2.00ct 18kt rhod.white guld , testet Ring dekoreret med 20 rund - brillanter i alt ca. 2.00ct Farve : Top Wesselton - Wesselton- ( G - H ) Klarhed : VS2 - SI1 - P1 ( 2 sten er craked ) Samlet vægt : 3,42 gr Ringsize : 54 / 17.25mm Varenr: 4181989

DKK 14.366 BE, Antwerpen 27-05-2016 16:13:00 DKK 10.821
Diamond fancy colour ring approx. 1.75ct
Diamond fancy colour ring approx. 1.75ct. Diamond fancy colour ring approx. 1.75ct Sterling silver, tested Ring adorned with numerous brilliant-cut round fancy colour diamond approx. 1.75ct Colour: Fancy blue (enhanced,colour heated) Clarity: VS2-SI2 Total weight: 5.64gr Ringsize: 56 / 18.00mmItem will send in jewellery gift box Varenr: 4113562 DKK 9.403 BE, Antwerpen 27-05-2016 16:15:00 DKK 7.276
Diamond og turmalin ring i 18kt ca . 1.00ct <br>
Diamond og turmalin ring i 18kt ca . 1.00ct
. Diamond og turmalin ring i 18kt ca . 1.00ct 18kt hvidguld , testet Ring dekoreret i midten med en pentagon -cut pink turmalin ca. . 5.00ct Også prydet omkring Centerstone med 12 brillanter ca. . 1.00ct Farve : Top Wesselton - Wesselton ( G - H ) Klarhed : SI2 - P1 Samlet vægt : 12,00 ... Varenr: 4182152

DKK 13.060 BE, Antwerpen 27-05-2016 16:19:00 DKK 10.075
18kt diamant øreringe Ca. 0.30ct <br>
18kt diamant øreringe Ca. 0.30ct
. 18kt diamant øreringe Ca. 0.30ct 18kt rhod.white guld , stemplet Diamant øreringe dekoreret med 14 brillanter i alt ca. 0.30ct Farve : Top Wesselton - Wesselton - Top Crystal ( G- H -I) Klarhed : VS1 ​​- SI2 Samlet vægt : 5,01 gr Mål: 21,5 x 17,2 x 2,3 mm Vare vil sende ... Varenr: 4157725

DKK 4.366 BE, Antwerpen 27-05-2016 16:30:00 DKK 3.358
18kt håndlavede diamant ring ca . 0.76ct <br>
18kt håndlavede diamant ring ca . 0.76ct
. 18kt håndlavede diamant ring ca . 0.76ct 18kt rhod.white guld , stemplet Diamantring prydet med 20 brillanter ca. . 0.76ct Farve : Top Wesselton - Wesselton ( G - H ) Klarhed : VS2 - SI2 Samlet vægt : 5,79 gr ringsize : 55 / 17.50mm Vare vil sende i smykker gaveæske Varenr: 4184899

DKK 11.642 BE, Antwerpen 27-05-2016 17:13:00 DKK 8.955
18kt. diamond ring approx. 0.30ct.
18kt. diamond ring approx. 0.30ct. . 18kt. diamond ring approx. 0.30ct. 18kt. white gold, hallmarked 750. Ring adorned with 9 brilliant-cut diamonds each 0.035 total approx. 0.30ct. Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Clarity: VS1-VS2-SI1 . Total weight: 2.71 gr. Ringsize: 56 / 18.00 mm .Item will send in jewellery ... Varenr: 4248551 DKK 4.105 BE, Antwerpen 27-05-2016 17:16:00 DKK 3.172
14kt soliatire diamantring ca. . 0.30ct <br>
14kt soliatire diamantring ca. . 0.30ct
. 14kt soliatire diamantring ca. . 0.30ct 14kt rhod.white guld , stemplet Diamantring prydet med en brillant på ca. . 0.30ct Farve : Top Wesselton ( G ) Klarhed: P1 Samlet vægt : 2,93 gr Ringsize : 54 / 17.25mm Varenr: 4198943
DKK 3.918 BE, Antwerpen 27-05-2016 17:24:00 DKK 2.985
Ring i 18k sæt med brillanter ca.. 0.75ct <br>
Ring i 18k sæt med brillanter ca.. 0.75ct
. Ring i 18k sæt med brillanter ca.. 0.75ct 18kt gul guld, stemplet ring dekoreret med runde-cut strålende diamanter center sten ca.. 0.25ct Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Klarhed: VS2-SI1 1 sten er brudt på siden Samlet vægt: 3.05gr ring størrelse 17.5 / 55.00mm Varenr: 4244963
DKK 4.851 BE, Antwerpen 27-05-2016 17:30:00 DKK 3.731
Diamantring i 18K guld
Diamantring i 18K guld. Diamantring i 18K guld prydd med 29 mindre enkelslipade diamanter. Stämplad: 750 samt GHA. Ringstorlek ca 17,0 mm/53½. Varenr: 4279441 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-05-2016 17:35:15 DKK 362
Diamond Marquise-cut evigheden ring, 18kt ca. 5.00ct <br>
Diamond Marquise-cut evigheden ring, 18kt ca. 5.00ct
. Diamond Marquise-cut evigheden ring, 18kt ca. 5.00ct 18kt hvidguld, testet 750 Ring prydet i alt med 16 Marquise diamanter ca.. 5.00ct Hver diamant ca. 0.30-0.32ct Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I) Klarhed: SI1-SI2-P1 Der er et hulrum oven på bordet og nogle mindre på siden Samlet ... Varenr: 4197146
DKK 32.836 BE, Antwerpen 27-05-2016 17:45:00 DKK 23.881
Diamond solitaire ring approx. 0.24ct
Diamond solitaire ring approx. 0.24ct. Diamond solitaire ring approx. 0.24ct Sterling silver, hallmarked Ring adorned with 1 brilliant-cut round diamond approx. 0.24ct Colour: Top Wesselton (G) Clarity: SI1 Total weight: 1.67 gr Ringsize: 56 / 17.75mmItem will send in jewellery gift box Varenr: 4129097 DKK 3.172 BE, Antwerpen 27-05-2016 17:49:00 DKK 2.425
14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond. 14kt black emaille rotating ring, by S.T.diamond 14kt yellow gold, hallmarked Rotating ring decorated in black emaille with motives between gold. Total weight: 10.83gr Ringsize: 61 / 19.60mm Item will send in jewellery gift box e081 Varenr: 4153346

DKK 6.530 BE, Antwerpen 27-05-2016 18:07:00 DKK 5.037
18kt diamond eternity ring approx. 0.55ct
18kt diamond eternity ring approx. 0.55ct. 18kt diamond eternity ring approx. 0.55ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Ring decorated with round brilliant-cut diamonds approx. 0.55ct Colour: Top wesselton (F-G) Clarity: VS1-SI1 Total weight: 2.87 gr Ringsize: 50 / 16.00mm Item will send in jewellery gift box Ref: 8 Varenr: 4156037

DKK 7.612 BE, Antwerpen 27-05-2016 18:10:00 DKK 5.970
18kt cubic zirconia earrings
18kt cubic zirconia earrings . 18kt cubic zirconia earrings 18kt yellow gold, hallmarked Diamond earrings decorated with brilliant cubic zirconias Total weight: 5.36 gr Measurements: 16 x 13 x 7mm Varenr: 4164184

DKK 2.910 BE, Antwerpen 27-05-2016 18:15:00 DKK 2.239
Briljantring, Diamant 0.71 ct, 14K guld
Briljantring, Diamant 0.71 ct, 14K guld . Briljantring, briljantslipad diamant, 0.71 ct. Klarhet: P2, Färg: Light Cognac. Ringen är utförd i 14K guld. Stämplad: 585, samt JH. Ringstorlek: 55 1/2, Ø 17,75 mm. Framstår som ny och oanvänd. Varenr: 4210192

DKK 3.381 SE, Örebro, Aspholmen 27-05-2016 18:55:00 DKK 2.415
18kt diamond and sapphire ring approx. 0.60ct
18kt diamond and sapphire ring approx. 0.60ct. 18kt diamond and sapphire ring approx. 0.60ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Ring set with 2 trapezium-cut diamonds approx. 0.60ct total Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: VS2-SI1 Also set with 1 pear-cut yellow sapphire approx. 1.46ct and blue sapphire approx. 1.72ct Total ... Varenr: 4196451

DKK 23.135 BE, Antwerpen 27-05-2016 18:56:00 DKK 17.911
14kt brown diamond ring approx. 0.70ct, by S.T.diamond
14kt brown diamond ring approx. 0.70ct, by S.T.diamond. 14kt brown diamond ring approx. 0.70ct,by S.T.diamond 14kt rhod.white gold, hallmarked Ring decorated in center with 1 brown colour brilliant-cut diamonds approx. 0.63ct also adorned with numerous orange brown brilliant-cut diamonds total approx. 0.07ct Colour: Borwn-orange brown Clarity: ... Varenr: 4149576 DKK 12.873 BE, Antwerpen 27-05-2016 19:05:00 DKK 10.075
18kt diamond ring approx. 0.31ct
18kt diamond ring approx. 0.31ct. 18kt diamond ring approx. 0.31ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Diamond ring decorated with single-cut diamonds approx. 0.31ct Colour: Top wesselton-Top Crystal (G-I) Clarity: VS2-SI2 few P1 Total weight: 3.75 gr Ringsize: 57 / 18.25mm Varenr: 4220641

DKK 3.881 BE, Antwerpen 27-05-2016 19:11:00 DKK 2.985
18kt diamond and sapphire ring approx. 0.24ct
18kt diamond and sapphire ring approx. 0.24ct. 18kt diamond and sapphire ring approx. 0.24ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Diamond ring decorated with brilliant-cut diamonds approx. 0.24ct Centerstone is oval-cut blue sapphire approx. 0.75ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: VS2-SI2 few P1 Total weight: 3.15 gr Ringsize: ... Varenr: 4234118

DKK 5.597 BE, Antwerpen 27-05-2016 19:11:00 DKK 4.478
18kt håndlavede diamant ring ca . 0.11ct <br>
18kt håndlavede diamant ring ca . 0.11ct
. 18kt håndlavede diamant ring ca . 0.11ct 18kt tofarvet guld , stemplet Diamantring prydet med brillanter ca. . 0.11ct Farve : Top Wesselton - Wesselton ( G - H ) Klarhed : VS2 - SI2 Samlet weigt : 8,29 gr ringsize : 59 / 19.00mm Vare vil sende i smykker gaveæske Varenr: 4184908

DKK 5.336 BE, Antwerpen 27-05-2016 19:14:00 DKK 4.105
Ring, diamanter, 0.18 ct, 18K guld, vikt: 5,7 g.
Ring, diamanter, 0.18 ct, 18K guld, vikt: 5,7 g.. Ring utförd i 18K guld prydd med 6 stycken briljantslipade diamanter, 0.18 ct. Klarhet: VS2-SI1, Färg: Wesselton. Ringstorlek: 54, Ø16,5 mm. Ringstorlek kan justeras något på grund av designen. Stämplad: 18K, ISAK samt otydliga stämplar. Graverad diamant vikt. Ringen framstår som ny och oanvänd. ... Varenr: 4279478 DKK 4.428 SE, Örebro, Aspholmen 27-05-2016 19:19:00 DKK 1.691
Tahiti perle og diamantring i 18kt ca . 0.03ct <br>
Tahiti perle og diamantring i 18kt ca . 0.03ct
. Tahiti perle og diamantring i 18kt ca . 0.03ct 18k hvidguld , stemplet 750 Ring prydet med 4 brillantslebet og diamanter ca. . 0.03ct Farve: Top wesselton- Wesselton ( G- H ) Klarhed : SI2 - P1 Tahiti perle : Farve: grøn aubergine Lustre: stærk Luster Overflade: clean Form: rund... Varenr: 4206983

DKK 5.597 BE, Antwerpen 27-05-2016 19:30:00 DKK 4.291
Guldring 14kt. 4 brillanter og stor Lime Kvarts.
Guldring 14kt. 4 brillanter og stor Lime Kvarts.. Ring udført i 14kt guld massiv rund ringskinne prydet med Lime TopazDiam. Ø 10mm, samt 4 brillanter en i vær grabbe. Farve W/Wesselton Klarhed P2. Ringstr. 58. vægt 6,4 gr. Varenr: 4072865

DKK 6.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-05-2016 19:50:00 DKK 4.400
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>