Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ring in 18k gold with diamonds 0.73ct
Ring in 18k white rhod gold with single cut diamonds 0.73ctClarity:SIColour:(F-G) Top WesseltonSize:55/17.5Weight: 9.3g
Varenr: 4864255

DKK 11.165 BE, Antwerpen 22-01-2018
15:20:00
DKK 1.675
Guldringe med citrin (2)
Bred ring af 14 kt guld, prydet med en facetsleben firkantett citrin. Bredde af ringen ca 7 mm. Ringstr. 52 Endvidere solitairering af 18 kt guld, prydet med en rund facet sleben citrin Ringstr. 54 Samlet vægt ca 7,9 gr (2)
Varenr: 4894943
DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
16:48:44
DKK 1.300
Ring in 18k set with a brilliant cut diamond 1.28ct
Ring in 18k rhod.white gold, hallmarked, set with a brilliant cut diamond 1.28ct Colour: Champagne Clarity: P1 Ringsize:54.5/17.5mm Weight: 8.6g
Varenr: 4884306
17:27:00
DKK 8.188
Fire vintage ringe udført i 8 & 14 kt guld (4)
Fire vintage ringe udført i 8 & 14 kt guld.bestående af: 8 kt guldring prydet med amatyst, ringstr. 57 / 18,25 mm, 14 kt guld ring prydet cabochon sleben sten, stemplet 585 SC, ringstr. 53 /16,75 mm, 14 kt guld prydet med rubin samt 7 små brillanter på i alt ca. 0.01 ct, Farve: Wesselton (H), ...
Varenr: 4891815
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2018
18:00:00
DKK 1.200
Rubinring af 14 kt. Guld
Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. guld. Prydet med femten behandlede rubiner, ca. 0.25 ct. Ringstr: 58. Vægt: ca. 1.6 gram.
Varenr: 4824176

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
18:40:00
DKK 650
Rubinring af 14 kt. Guld
Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. rhodineret guld. Prydet med femten rubiner, ca. 0.25 ct. Ringstr: 61.
Varenr: 4769349

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
18:41:00
DKK 700
Guldring med brillanter og sorte diamanter, ca 0.67 ct
Diamonds By Frisenholm. brillantring af 14 kt rosa guld, prydet i front med 12 brillantslebne diamanter, samlet ca. 0.55 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1, disse omkranset af 28 små sorte, farvebehandlede diamanter, samlet ca. 0.12 ct. I alt 0.67 ct. Ringstr. 53
Varenr: 4857332

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
18:43:00
Ring 'Rufina Grande' with white zirconia
Sif Jacobs ring made of 925 Sterling silver with rhodium. Adorned with white zirconia in pavé settingsRing size: 58/18.6Product: SJ-R0397-CZ/58
Varenr: 4869404

DKK 1.117 BE, Antwerpen 22-01-2018
18:44:00
DKK 335
Ring in 18k with diamonds 0,39ct
Ring in 18k white rhod gold with single cut diamonds 0,39ctClarity: SIColour(F-G) Top WesseltonSize: 55/17,5Weight:6,41g
Varenr: 4864241

DKK 4.466 BE, Antwerpen 22-01-2018
18:59:00
DKK 372
Ring 18 k guld med gammalslipad diamant 0,50 ct
RING, 18 k guld, gammalslipad diamant ca 0,50 ct, kvalité TCa(L)/SI2, vikt ca 1,2 g
Varenr: 4893568
DKK 2.703 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-01-2018
19:12:00
Se mere
Konvolut Ringe (3)
Konvolut Ringe bestehend aus folgenden Positionen: 1 Ring gefertigt aus 8kt. Gold (punziert), besetzt mit 5 Diamanten im 8/8 Schliff von gesamt ca.: 0.05ct. Farbe: Cape (L), Reinheit: Si. Ringgröße ca.: 52, Durchmesser ca.: 16,6 mm. Gewicht ca.: 2,6 g. 1 Ring gefertigt aus 8kt. Gold ...
Varenr: 4829712
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-01-2018
19:15:00
DKK 633
Rubinring af 14 kt. Guld
Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. rhodineret guld. Prydet med femten rubiner, ca. 0.26 ct. Ringstr: 62. Vægt: ca. 1.9 gram.
Varenr: 4762386

19:20:00
Ring in 9k rhod. white gold with diamonds 0.26ct
Ring in 9k rhod. white gold with brilliant cut diamonds 0.26ct Clarity: SI Colour: Top Wesselton (F-G) Ring size:55/17.5mm ajr07244
Varenr: 4776770

DKK 3.536 BE, Antwerpen 22-01-2018
19:21:00
DKK 819
Rubinring af 14 kt guld,
Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. guld. Prydet med 48 stk. behandlede rubiner, ca. 0.84 ct. Ringstr: EU-54,5. Vægt: ca. 3.5 gram.
Varenr: 4824150

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2018
19:22:00
Brillantring/solitaire/forlovelsesring
Brillantring/solitaire/forlovelsesring, udført i 950 platin (stemplet), prydet med en brillant på ca.: 0.20 ct. Farve: Top Wesselton (H), klarhed: VSI. Samt 2 trapezslebne diamanter på ca.: 2,5 x 1,9 mm. Farve: Top Wesselton (H), klarhed: SI. Ringstr. ca.: 51,5, diameter ca.: 16,4 mm. Vægt ...
Varenr: 4829624
DKK 5.583 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-01-2018
19:30:00
DKK 1.117
von Xen. Par ringe i ædelstål m/ diamanter (2)
Par ringe udført af poleret ædelstål med diamanter. Begge ringe str. 17,5 mm/ 55. Ene med enkelt diamant på ca. 0.02 ct, anden med fire små diamanter, tilsammen ca. 0.02 ct. Samlet vægt ca. 13,2 gram (2)
Varenr: 4894195

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2018
19:36:00
Rubinring af 14 kt guld, Str 63
Rubinring af 14 kt. guld prydet med talrige facetslebne, rubiner, samlet ca 0.41 ct. Bredde af front: ca 3,9 mm. Ringstr. 63
Varenr: 4867081

19:42:00
Georg Jensen. To 'Carnival' med brillanter, rubin samt safir (2)
Georg Jensen. To "Carnival" Design Regitze Overgaard.ringe bestående af: ring udført i 18 kt. prydet med cabochon sleben rubin og brillianter, i alt ca. 0,10 ct. Farve: Top Wesselton F. Klarhed: VVS2. samt ring udført i 18 kt guld prydet med cabochonsleben oval safir og brillanter, i alt ca. ...
Varenr: 4886266
DKK 6.400 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2018
19:42:11
DKK 3.400
Brilliant og safir ring udført i 14 kt guld 0.35 ct
Brilliant og safirring udført i 14 kt guld prydet med ca. 30 facetslebne safirer, i alt ca. 0,75 ct og ca. 65 brillant slebnet diamanter, i alt ca. 0,35 ct. Ringstørrelse ca 54,5 / 17,75 mm. Stemplet "FPI 585". Certifikat medfølger. Fremstår med normale brugsspor.
Varenr: 4886280
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2018
19:42:28
DKK 3.200
Ole Lynggaard, Necklace in 18 kt. gold model ‘Laura’
Ole Lynggaard. Ring in partially satined gold in 18 kt. Model Laura. Ring size: 53, Ø 17 mm.
Varenr: 4803526

DKK 9.266 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-01-2018
19:43:00
DKK 5.868
Ring i 18 kt guld, modell 'Stjernering' Ole Lynggaard
Ole Lynggaard. Stjernering i 18 kt. guld med vitguldsstjärna prydd med tre briljanter på samlat ca. 0.07 ct. Färg: Wesselton (H) Klarhet: VS1-VS2. Ringstr. 55 ø 17.50 mm.
Varenr: 4889657

DKK 5.405 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-01-2018
19:43:00
DKK 4.324
Brillant ring udført i 14 kt. hvidguld, 0.90 ct
Ring udført i 14 kt. rhodineret hvidguld prydet med en centreret diamant, der brillant slebet på ca. 0.75 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1, denne flankeret af flere 10 diamanter - tilsammen ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton / Crystal (H-I). Klarhed: VS2-Si1. Ringstr. 55 / 17,5 mm. Fremstår med ...
Varenr: 4886292
DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-01-2018
19:43:10
DKK 6.600
Mads Ziegler, ring model Barres med brillant på ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Mads Ziegler, ring udført i 14 kt. guld, model Barres, prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø. 54 Vægt ca. 3,7 gram. Vejl. pris 4950,-
Varenr: 4896978

DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 22-01-2018
19:44:00
DKK 700
Tre ringe af guld (2)
Jørgen Larsen ring af 14 kt. guld. Prydet med tre cabochonslebne agater. En sten med lille afslag. Ringst. 54Ø/17 mm. Signet herrering af 14 kt guld. Prydet med en blodsten/heliotrop. Ringst. 65Ø/20,75 mm. Fremstår med reperation. Viggo Wollny ring af 14 kt guld. Prydet med en karneol. Ringst. ...
Varenr: 4892860
DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-01-2018
19:51:00
Brillant ring udført i 14 kt hvidguld 0.60 ct.
Brillant ring udført i 14 kt hvidguld og prydet med 38 brillanter i alt ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton - Top Crystal (H-I). Klarhed: VS2-P1. Ringstr ca. 54 /17.25 mm. Stemplet "FPI 585". Certifikat medfølger. Fremstår med almindelig brugsspor.
Varenr: 4886278
19:52:00
DKK 1.800
Håndlavet ring af guldbelagt sølv m/ ametyst, peridot og granat,
Unika rign. Håndlavet af guld/ hvidguldsbelagt sterling sølv prydet med ametyst, peridot samt rhodolit granat. Ringstr. ca. 16 mm/ 50. Vægt ca. 5,8 gram.
Varenr: 4892967

DKK 1.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2018
19:54:00
Brillantring 0.70 ct.
Ring af 14 kt guld. Prydet i center med en brillantslebet diamant ca, 0.40 ct. samt 30 små brillanter, ca 0.30 ct. Farve Wesselton- Crystal (H-J) KlarhedSI-P1. Ringst. 55,5/17,5 mm.
Varenr: 4879621
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
19:54:00
DKK 5.600
Ravfehrn, ring med ravindsats, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med oval cabochonsleben ravindsats, ringstr. Ø 18,20 mm. Vægt ca. 7,4 gram. Er stemplet 585 samt EF for RAVFEHRN.
Varenr: 4894584
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
19:57:00
Ring in 18k set with diamonds 0.16ct
Ring in 18k white rhod gold set with swisscut diamonds 0.16ct Colour: (F-G) Top Wesselton
Varenr: 4859260

DKK 3.350 BE, Antwerpen 22-01-2018
19:58:00
DKK 298
Alliancering af 18 kt. hvidguld med brillanter, i alt ca. 0.30 ct
Cross-over brillant alliancering af 18 kt. hvidguld, prydet med 10 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Vægt ca. 3,5 g. Front B 0,7 cm. Ringstr. 54/17,25. Diamantbevis medfølger. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4859017
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2018
20:00:00
DKK 950
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>