Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
DSB klokke samt højtaler, 1900-tallet (2)
DSB klokke af metal samt Kirk højtaler af sortmalet metal. 1900-tallet. Aldersrelateret stand. (2)
Varenr: 4855023
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
13:31:38
Samling glasrammer og spejl (5)
Samling billedrammer samt spejl af glas prydet med slebne borter. H: 18-31 cm. B: 13-24 cm. Fremstår med patina samt enkelte mindre afslag. (5)
Varenr: 4820098
DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 16-12-2017
14:06:00
Konvolut Militärische Medaillen Bänder
Konvolut Militärische Medaillen Bänder in verschiedenen Ausführungen und Größen. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren.
Varenr: 4866066
DKK 2.605 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
16:30:00
DKK 335
Cartier, Mont Blanc, Parker, Cross, samling skriveredskaber og etuier (12)
Samling skriveredskaber 1 Montblanc Meisterstück kuglepen, sort ædelharpiks, forgyldte detaljer 1 Montblanc Meisterstück fyldepen, sort ædelharpiks, forgyldte detaljer, håndlavet pen i 585/- nr. 4810 1 Montblanc kuglepen i rød/brun ædelharpiks med forgyldte detaljer 1 Parker fyldepen, ...
Varenr: 4842723
DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
18:47:00
DKK 2.605
Ametyst Geode på 7,9 kg
Ametyst Geode på 7,9 kg. En gennemskåret ametyst Geode med velbevarede og hele ametyst krystaller. Geode H: 30 B. 23 D. 18 cm.
Varenr: 4842677
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
18:50:00
DKK 500
Konvolut Teddies Cherished (5)
Konvolut Teddies Cherished, gefertigt aus Keramik, vollplastische Darstellungen, rückseitig bezeichnet und nummeriert. Maße ca.: H.8-12 cm, D.5.5-6 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (5)
Varenr: 4819419
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
19:30:00
DKK 298
Diamantreplika af historiske sten med præsentationskassette (16)
Sæt med 15 replika af historiske diamanter med præsentationskassette ’Famous Diamonds of the World’ Materiale: glas og kvarts Mål: slebet ca. i original caratvægt. Kah-I-Nor (nr. 1) Kah-I-Nor (nr. 2) The Orloff The Jubilee The Regent Shah The Florentine The Great Mougul The...
Varenr: 4821563
DKK 14.887 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
19:48:00
DKK 2.233
Cloisonné Herstellungsprozess Set
Cloisonné Herstellungsprozess Set, bestehend aus 8 Elementen, handgefertigt. Maße ca.: D. 10 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varenr: 4713568
19:55:00
DKK 335
Konvolut Puppen / Handpuppen, Dresdner Künstlerpuppen, Stoff (26)
Konvolut Puppen / Handpuppen, Dresdner Künstlerpuppen, Stoff, Handarbeit. Handgenähte Puppen, verschiedene Größen und Farben, Tier-, Menschen-, Kasperle- und Märchenpuppen. Teilweise mit Herstelleretikett. Altersgemäße Gebrauchsspuren, partiell Farbunterschiede. (26)
Varenr: 4795243
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16-12-2017
20:09:00
DKK 298
Kaiser-Wilhelm Etui und Feuerzeug
Kaiser-Willhelm Etui und Feuerzeug, versilbert, Feuerzeug monogrammiert: 'K.W'. Maße ca.: 7,5 x 9 cm, 3 x 7 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren, kleien Bestoßungen und Dellen.
Varenr: 4819423
20:10:00
DKK 335
Fleischmann, Trix, Minitrix jernbane/modeljernbane, spor N og tilbehør
Fleischmann, Trix, Minitrix jernbane, spor N målestok 1:160 og tilbehør. 21 lokomotiver og vogne, skinner, to transformatorer/styreenheder, en rensebørste og seks kataloger, delvist i original emballage. Fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist ridser.
Varenr: 4795244
20:10:00
DKK 819
Russisk ikon, Jesus Pantokrator, æggetempera på træ, 1800-tallet
Russisk ikon, Jesus Pantokrator, æggetempera på træ, 1800-tallet, Kristus holder Det Nye Testamente i venstre hånd, glorien med alfa og omega (det første og det sidste bogstav i det græske alfabet) tolkes kristologisk som Guds navn. Mål ca.: 26 x 31 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med ...
Varenr: 4816645
DKK 8.932 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
20:45:00
DKK 447
Lanterna
LANTERNA, 1900-talets första hälft, koppar, klarglas, elektrifierad, höjd ca 33 cm
Varenr: 4868151
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
13:00:00
Se mere
Stort parti DVDfilm, musikcd'er samt PC spil (1875)
Stort parti DVD film, musik cder samt PC spil fordelt på adskillige titler i mange genre, Nogle titler er uden dansk tale/tekst. Lottet er fordelt på ca. 1075 dvd film, 725 cder og 75 PCspil. Fremstår ubrugte, og de fleste i ubrudt folie. (1875) OBS! Ny tekst/antal!
Varenr: 4867091

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-12-2017
13:15:00
Georg Jensen. Golden Christmas Elektriske lyskæder
Georg Jensen. Golden Christmas Elektriske lyskæder bestående af 32 lys og glasmanchetter samt 11 transformere. Fremstår ubrugte i 12 original æsker. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (12)
Varenr: 4869839
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-12-2017
14:07:00
Konvolut Abzeichen u. a. Royal Military Police Abzeichen (5)
Konvolut Abzeichen bestehend aus folgenden Positionen: Nadel, DLRG Grundschein. Nadel, DJV DDR Jagdabzeichen. Brosche, Royal Military Police Abzeichen. Anhänger mit gekreuzten Säbeln auf Eichenlaub, Bundeswehr. Messing Schlüsselanhänger des Zwergenkönigs Laurin mit der Abbildung der ...
Varenr: 4866085
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-12-2017
17:55:00
DKK 298
Miniatyrfåtöljer 3 st "Ägget"
I:6 DESIGN, fåtöljer, 3 st, "Ägget", miniatyrer, klädda i röd textil, underrede i stål märkt I:6 Design Denmark , höjd 16 cm
Varenr: 4868243
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 17-12-2017
18:06:00
Se mere
Husflidsredskaber (4)
Husflidsredskaber i form af kartebrædt, manglebrædt m.v. Fremstår med brugsspor. (4)
Varenr: 4861613
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-12-2017
19:38:53
Russisk ikon, æggetempera på træ, 'Gudsmoder Hodegetria', 1600-tallet
Russisk ikon, æggetempera på træ, 'Gudsmoder Hodegetria', 1600-tallet. Mål ca.: 25 x 30 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor. Ikonet er blevet restaureret.
Varenr: 4816633
DKK 14.887 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-12-2017
20:00:00
DKK 298
Zippo. Samling lightere (20)
Samling Zippo lightere monteret i montre, heraf flere limited edition, flere i original emballage. Fremstår som nye. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (20) Se også varenummer 4866313.
Varenr: 4866329
DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 17-12-2017
20:00:00
DKK 1.300
Breweriana. To emaljeskilte for Bryggeriet Godthaab, Silkeborg, ca. 1955 (2)
To vintage danske emaljeskilte med reklame for Bryggeriet Godthaab, Silkeborg: 'Øl og Mineralvande'. Fremstillet ca. 1955. 17,5 x 37,5 cm. Fremstår ubrugte med lette aldersrelateredespor i original papiremballage. (2) Bryggeriet Godthaab blev grundlagt 1899 som hvidtølsbryggeri og bryggede ...
Varenr: 4837049
DKK 6.400 DK, Helsingør, Støberivej 17-12-2017
20:10:00
DKK 3.800
Zippo. Samling lightere (20)
Samling Zippo lightere monteret i montre, heraf flere limited edition, flere i original emballage. "Maler & US Navy" med brugsspor, resten som nye. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (20) Se også varenummer 4866329.
Varenr: 4866313
20:19:00
DKK 1.300
Montblanc Great Characters Miles Davis kuglepen
Montblanc Great Characters Miles Davis Special Edition Rollerball pen i form af en trompet af stål med sort resin (lak), kappe med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje. L. 14,5 cm. Tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide Writing Instruments', blækpatron medfølger ikke.
Varenr: 4865135

DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-12-2017
20:23:00
DKK 3.200
Spilleautomat / enarmet tyveknægt
Spilleautomat / enarmet tyveknægt. Umiddelbart ikke fungerende. På sokkel af træ. H. 156 cm. B. 42 cm. Brugs- og aldersspor.
Varenr: 4865319
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-12-2017
20:32:00
MB 106846 Montblanc Meisterstück LeGrand 'Tribute to the Mont Blanc' Kuglepen
Montblanc Meisterstück LeGrand 'Tribute to the Mont Blanc' ballpoint kugle pen af hvid lak (resin), kappe med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje. L. 13,7 cm. Tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide Writing Instruments' og blækpatron medfølger.
Varenr: 4864717

DKK 3.400 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-12-2017
20:35:00
Samling piber med diverse tilbehør (9+)
Samling piber bestående af: Kriswell, John Reel special, Georg Jensen Starline, Georg Jensen de Luxe, Stanwell brass rand, 3B Minerva nr. 709, Anglo nr. 17, damepiber real BriarItaliensk twin bore, samt Drymaster Double cooling. To pibeholdere af messing fra 1950'erne heraf én til tre piber og ...
Varenr: 4865064
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-12-2017
20:46:00
DKK 450
Montblanc Kugelschreiber Johannes Brahms Special Edition
Montblanc Kugelschreiber Johannes Brahms Special Edition. Gefertigt aus schwarzem Edelharz. Der Clip ist in der Form einer Stimmgabel gestaltet, der Clipring erinnert an die fünf Zeilen des Notensystems. Nr.: MBKB5..... Der Schreiber befindet sich in einem altersgemäßen Zustand ...
Varenr: 4872022
DKK 2.977 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-12-2017
21:00:00
DKK 707
Dosa porslin
DOSA, porslin, rokokostil, 1800/1900-tal, Frankrike, märkt Sevres, längd ca 14 cm
Varenr: 4868329
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
21:20:00
Se mere
Emaljeskilt, Advarsel, 1900-tallet.
Emaljeskilt, Advarsel, rødt. 1900-tallet. 34 x 48 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varenr: 4869056
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
10:18:47
DKK 1.700
FC Nordsjælland fodboldtrøjer, én signeret. (3)
FC Nordsjælland to fodboldtrøjer str. M. Signeret trøje str. L. Fremstår ubrugte. (3)
Varenr: 4843705
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
11:46:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>