Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bett / Doppelbett der 1950er Jahre
Bett / Doppelbett der 1950er Jahre mit zwei Lattenrosten (jew. 100 x 200 cm). Bett ist in zwei Einzelbetten aufteilbar. Maße: B ca. 212 cm, L ca. 200 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, teils nachgedunkelt, teils ausgeblichen.
Varenr: 4793568
DKK 1.116 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:55:22
DKK 298
Dreamzone boxmadras 200x90 med topmadras og ben af eg (3).
Dreamzone boxmadras 200x90 farve antracit med lys topmadras Plus T20 og ben af massivt olieret egetræ. H. med monterede ben 46 cm. Original emballage. (3)
Varenr: 4801618

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 21-10-2017
16:38:00
DKK 1.050
Varenr: 4803140

18:48:00
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrastype: Fast Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61...
Varenr: 4801632

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2017
19:56:00
DKK 3.600
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. ...
Varenr: 4726319

DKK 6.500 DK, Odense, Kratholmvej 22-10-2017
19:00:00
DKK 3.800
Paret sänggavlar i ek, Carl Malmsten
Paret sänggavlar i ek, Carl Malmsten. Spjälade sänggavlar till två enkelsängar. Mått: H 82 cm B 93 cm Bäddmått ca 80 cm Bruksslitage (2)
Varenr: 4805818
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-10-2017
19:22:00
DKK 251
Luka Design, enkeltseng med Latex pude
Luka Design, enkeltseng med latex pude. Sengen måler 90x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med zoner.Madrastype: Fast. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres usamlet. Kolli1 - Madras - ...
Varenr: 4725142

DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-10-2017
19:28:00
DKK 1.050
Daybed, bøg og uld, dansk møbelproducent
Daybed med ben af bejdset bøg, betrukket med knapsyet nistret uld, H. 43 L. 190 B. 83 cm. Dansk møbelproducent, ca. 1950. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4802046
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
17:19:00
Ejner Larsen og Aksel Bender Madsen. Seng model 1345 af teak og palisander
Ejner Larsen og Aksel Bender Madsen. Seng model 1345 af teak, indlægninger af palisander øverst på alle kanter samt sko af palisander. Madras medfølger. Fremstillet af Snedkermester Willy Beck. H. 60/84 cm. L. 207,5 cm. B. 108 cm. Brugsspor, nogle ridser og hak/afslag specielt på ét ben. Det ...
Varenr: 4794275
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
18:25:00
DKK 1.150
Poul M. Volther. Daybed/ briks, model H9
Poul M. Volther. Daybed/ briks af eg.190 x 80 cm. Formgivet i 1958. Fremstillet hos FDB med stempel herfra, model H9. Fremstår uden madras, brugsspor.
Varenr: 4809036
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
19:01:00
DKK 1.700
Poul M. Volther. Daybed/ briks, bøgtræ, model H9
Poul M. Volther. Daybed/ briks af bøgetræ med tilspidsede ben. H. 34 cm. L. 184 cm. B. 74 cm. Formgivet i 1958. Fremstillet for FDB hos C. M. Madsen, model H9.
Varenr: 4810517
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:23:00
Seng med stel af egetræ fremstår med runde hjørner på runde tilspidsede ben.
Seng med stel af egetræ fremstår med runde hjørner på runde tilspidsede ben. H. 32 cm. L. 202 cm. B. 88 cm.
Varenr: 4810738
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:41:00
DKK 500
Børge Mogensen. Daybed Model 4400
Børge Mogensen: Daybed 'Fodboldsofaen'med stel af eg, betrukket med ternet uld. Løse tilhørende hynder. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 4400. Mål ca. H. 36. L. 205, D. 140 cm. Præsenteret på Københavns Snedkerlaugs møbeludstilling 1958 på Kunst og Industrimuseet. Fremstår med ...
Varenr: 4810524
20:29:00
DKK 3.800
Sultan dobbeltseng med hovedgærde (3)
Sultan dobbeltseng med hovedgærde model Skaun samt Topmadras model Toröd. 160X200 cm. Produceret for Ikea. Fremstår med lette brugsspor. (3)
Varenr: 4808545
20:58:00
Dobbeltseng af guldmalet træ (4)
Dobbeltseng af guldmalet træ, dekoreret med udskæringer, hovedgærde med felter af fransk fletværk. Hovedgærde H. 162 B. 162 cm. Fodende H. 80 L. ca. 210 cm. Fremstår adskilt, dele til samling defekte / mangler. (4)
Varenr: 4811004
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2017
15:27:00
DKK 325
Varenr: 4803137

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-10-2017
16:19:00
Dansk Møbelproducent. Par senge af teak. (2)
To enkeltsenge af fineret teaktræ. Begge med hovedgavl og fjederbund. L. 205 B. 95 H. 63/38 cm, madrasmål 196x90 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4812849
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 24-10-2017
18:00:00
Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. (4)
Damask Collection. Sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4)
Varenr: 4778418

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
19:07:00
DKK 325
To senge/ dobbeltseng af teak, 1960'erne (2)
To senge af fineret teaktræ, gavl monteret med sengebord, mål hver seng ca. H. 70 L. 195 B. 120 cm., indvendige mål ca. L. 190 B. 82 cm. Sengene kan stilles som dobbeltseng. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; ridser, mærker og skrammer. (2)
Varenr: 4744559
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2017
19:50:00
DKK 325
Sovesofa, bejdset bøg, 1950'erne
Sovesofa af bejdset bøgetræ med nedfældige, H. 85 L. 168/ 230 sædehøjde 44 cm. Dansk møbelproducent, 1950'erne. Fremstår med aldersrelateret slitage; træværk med ridser og skrammer, betræk med slitage.
Varenr: 4811833
19:55:00
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm.
Varenr: 4775498

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2017
19:57:00
DKK 725
Art deco. Daybed af bejdset bøg
Art deco. Daybed af bejdset bøg, betrukket med mønstret uldstof, H. 61/ 40 L. 188 B. 76 cm. Omkring 1940. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og slitage; keder med defekter / nogle steder løse.
Varenr: 4812458
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2017
20:14:00
DKK 325
Elevationsseng, ca. 5 år gl.
Elevationsseng med motor og fjernbetjening, ca. 5 år gl. Mål med madras: H. 54 cm. 201x89 cm. Små brugsspor samt enkelte pletter.
Varenr: 4803294
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-10-2017
12:28:00
DKK 325
Dobbeltseng af guldmalet træ, dekoreret med udskæringer, hovedgærde og fodende påsat felter af rødt velour. Hovedgærde H. 162 B. ca. 154 L. ca. 210 cm. Fremstår adskilt, dele til samling defekte / mangler. (4)
Varenr: 4811612
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-10-2017
13:50:00
DKK 325
Topmadrasser, latex
Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2)
Varenr: 4807576

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-10-2017
19:15:00
DKK 675
Daybed, dansk møbelproducent
Daybed af fineret teak, ben af bøgetræ, undeliggende skuffe til sengetøj, madras betrukket med uldstof, H. 42 L. 195 B. 87 cm. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; madras med solblegning, mgl. knapper, slitage og skjolder.
Varenr: 4811485
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-10-2017
19:45:00
Varenr: 4775495

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-10-2017
20:11:00
Clausen & Søn, Silkeborg. Skænk af teak
Clausen & Søn: Skænk af fineret teaktræ, i fronten skydelåger, bag hvilke hylder; samt skuffer. Senere uoriginale ben. H. 71 cm L. 209 cm D. 46 cm.
Varenr: 4812752
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-10-2017
20:44:00
DKK 1.550
Dobbeltseng af træ, rigt dekoreret med udskæringer og fletværk (4)
Dobbeltseng af træ, rigt dekoreret med udskæringer i form af blomster og vase, hovedgærde med felter af fransk rørflet. Hovedgærde H. 138 B. ca. 165 L. ca. 218 cm. Fremstår adskilt, dele til samling defekte / mangler. (4)
Varenr: 4813607
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2017
14:54:00
DKK 325
Topmadrasser, latex
Varenr: 4814338

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-10-2017
18:36:00
DKK 375
 1 2  >>