Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Senge, madrasser i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Seng af egetræ
Seng af egetræ . Seng af massiv egetræ. Brugsspor. Bruttomål H. 70, B. 105, L. 200 cm. Varenr: 4679828 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 15:04:00 DKK 300
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ . Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto Varenr: 4722786 DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-07-2017 15:26:00 DKK 900
Daybed / briks, 1900-tallets midte
Daybed / briks, 1900-tallets midte. Daybed / briks betrukket med knapsyet uld, runde tilspidsede ben af bejdset bøg. H. 40, 183 x 70 cm. Varenr: 4707557 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 17:51:00 DKK 325
Luka Design, enkeltseng med Latex pude
Luka Design, enkeltseng med Latex pude . Luka Design, enkeltseng med latex pude. Sengen måler 90x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres usamlet. Kolli1 - Madras - 90x200x10 cm. ... Varenr: 4725136

DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 18:28:00 DKK 300
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder. Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen ... Varenr: 4718081

DKK 6.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 20:04:00 DKK 300
Sänggavlar, 2 par, mahogny & rotting
Sänggavlar, 2 par, mahogny & rotting. Sänggavlar, 2 par, betsad mahogny med rottingfyllning, B 90 cm styck, höjd 62/53 cm. Bruksslitage, repor (4) Varenr: 4717478 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-07-2017 21:13:00 DKK 229
Topmadrasser, latex
Topmadrasser, latex. Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2) Varenr: 4635790

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-07-2017 14:15:00 DKK 300
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ . Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto Varenr: 4722765 DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-07-2017 15:17:00 DKK 575
Topmadrasser, latex
Topmadrasser, latex. Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2) Varenr: 4704343

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-07-2017 16:18:00 DKK 725
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4616506

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-07-2017 19:34:00 DKK 3.200
Topmadrasser, latex
Topmadrasser, latex. Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2) Varenr: 4724793

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-07-2017 19:37:00 DKK 350
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ... Varenr: 4694413

DKK 6.500 DK, Helsingør, Støberivej 23-07-2017 14:52:00 DKK 2.100
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ . Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto Varenr: 4722787 DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-07-2017 15:26:00 DKK 400
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ . Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto Varenr: 4722766 DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-07-2017 15:17:00 DKK 475
Omann Jun's Møbelfabrik. Par senge af teaktræ (2)
Omann Jun's Møbelfabrik. Par senge af teaktræ (2). Omann Jun's Møbelfabrik. Et par senge fineret md teaktræ, tilspidsende ben med profileringer, H. 76 L. 195 B. 90 cm.; indvendige mål L. 190 B. 85 cm. 1960'erne. Fremstår med alm. brugsspor. (2) Varenr: 4715981 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017 19:04:00 DKK 300
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ . Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto Varenr: 4722788 DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2017 15:26:00 DKK 325
Hjørnesofa/ daybed/ seng, egetræ, dansk møbelproducent
Hjørnesofa/ daybed/ seng, egetræ, dansk møbelproducent. Hjørnesofa/ daybed/ seng af massiv og fineret egetræ, plade i hjørne, herunder depotrum; ene side med udtræk, madrasser betrukket med møbelstof; L. 210 B. 143 sædehøjde 40 cm., udslået indvendige mål L. 210 B. 143 cm. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker; ... Varenr: 4726274 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2017 19:18:00 DKK 350
Daybed af bøg og uld, dansk møbelproducent
Daybed af bøg og uld, dansk møbelproducent. Daybed betrukket med knapsyet uldstof, runde ben af bøg forsynet med messingsko, H. 45 L. 187 B. 80 cm. Dansk møbelproducent, 1900-tallets midte. Fremstår med alders- og brugsspor, pletter, enkelte brændemærker, nogle steder med gennemslid. Varenr: 4703155 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2017 19:20:00 DKK 300
Ejvind A. Johansson. Seng af eg
Ejvind A. Johansson. Seng af eg. Ejvind A. Johansson. Seng af eg. Fremstillet for FDB, 1950/60'erne. Mål 190 x 80 cm. Udvendig 195 cm. Brugsslitage; nogle skrammer mm. Varenr: 4693174 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017 13:57:00 DKK 300
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ . Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto Varenr: 4722767 DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017 15:17:00 DKK 325
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder. Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen ... Varenr: 4727306

DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017 19:24:00 DKK 4.100
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4616483

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017 19:35:00 DKK 3.800
Børge Mogensen. Par lænestole, model 2207 (2)
Børge Mogensen. Par lænestole, model 2207 (2). Børge Mogensen 1914-1972. Par lænestole nybetrukket med sort semi anilin læder, ben af mahogni, løse dunhynder. Formgivet 1972, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2207. Fremstår nypolsteret ved professionel møbelpolster med sort semi anilin læder. Enkelte mindre mærker på ben. (2) Varenr: 4727737 DKK 23.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017 20:12:00 DKK 400
4 Sengegavle med fransk flet af bejdset bøg
4 Sengegavle med fransk flet af bejdset bøg. 4 Sengegavle i rokokoform med fransk flet af bejdset bøg. B. 11 cm. H. 117 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varenr: 4715468 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017 12:41:00 DKK 300
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ . Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto Varenr: 4722789 DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017 15:26:00 DKK 300
Daybed / seng af egetræ
Daybed / seng af egetræ. Daybed/seng af eg med medeben og tappede samlinger. Bruttomål H. 30/35, B. 104, L. 204 cm. Brugsspor og mærker. Varenr: 4716212 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017 18:04:48 DKK 300
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4616481

DKK 6.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2017 20:05:00 DKK 300
Giuseppe Vignano, seng model Squaring Penisola, fremstillet hos Bonaldo
Giuseppe Vignano, seng model Squaring Penisola, fremstillet hos Bonaldo. Giuseppe Vignano, seng model Squaring Penisola, fremstillet hos Bonaldo. Mål: ca. 270 cm x 280 cm, liggeflade ca. 180 x 200 cm, fast lærredsstofligende betræk i grå farve, inkl. to lamelbunde. Sengen er adskilt. Lauritz.com indestår ikke for, at delene er komplette. Fremstår med lette alders- ... Varenr: 4728575 DKK 3.718 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-07-2017 20:06:00 DKK 297
Fransk järnsäng
Fransk järnsäng . Fransk järnsäng, svartlackerad med mässingsdetaljer. Dekor med franska liljor och lagerkransar. Yttermått på ramen: B 153 cm Höjd huvudgavel: 130 cm, innermått längd ca 197 cm. Varenr: 4700380 DKK 1.912 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-07-2017 15:37:00 DKK 229