Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Senge, madrasser i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Säng Restoration furniture
Säng Restoration furniture. SÄNG, Restoration Furniture, 2000-tal, mahognybets, hög svängd huvudgavel, madrass, bäddmått ca 154x205 cm Varenr: 4634805 DKK 3.072 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2017 14:00:00
Se mere
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder.
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder.. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 3 kolli. Kolli1 - ... Varenr: 4575560

DKK 6.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2017 19:00:00 DKK 3.700
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4616493

DKK 4.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:56:00 DKK 3.700
Topmadrasser, latex
Topmadrasser, latex. Par Medium topmadrasser med 80 mm tyk Latex foret med uld. 90 x 200 cm. Fremstår i emballage (2) Varenr: 4635791

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 11:15:00 DKK 900
Auping elevationsseng
Auping elevationsseng. Auping elevationsseng model Cresto Pocket. B 90 cm, H 50 cm, L 203 cm. Med stilleskruer. Fjernbetjening medfølger. Fremstår med enkelte brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4632030 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:29:46 DKK 475
Seng af bemalet træ dekoreret med blomster, 1900-tallet (3)
Seng af bemalet træ dekoreret med blomster, 1900-tallet (3). Seng af bemalet træ dekoreret med skæringer og bemalede blomster, jernbund. H. 61/157 L. 197 B. 154 cm. Fremstår med afskalninger / skrammer i bemalingen og tørrevner. (4) Varenr: 4625588 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 15:34:22 DKK 375
Seng, eg og teak, dansk møbelproducent
Seng, eg og teak, dansk møbelproducent. Seng af eg og teaktræ, gavl i ene ende med flet, H. 78 L. 200 B. 135 cm., indvendige mål L. 190 B. 130 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4626030 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-04-2017 16:53:00 DKK 325
Briks / daybed af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent
Briks / daybed af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Briks af teak med udtræk, løs ryghynde samt ekstra madras, 1950'erne, dansk møbelproducent. L. 190 cm. Brugsslitage. Varenr: 4635443 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 18:55:00 DKK 650
Sengeramme af teaktræ
Sengeramme af teaktræ. Sengeramme af teaktræ. H: 59-65 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4614034 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 18:56:00 DKK 300
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder
Luka Design, to enkeltsenge med Latex puder. Luka Design, Kingsize seng, bestående af to enkeltsenge med latex puder. Sengene måler 90x200cm. Topmadrasser med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrasserne er begge med 448 stk. 18 cm. høje pocket fjedre inddelt i zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen ... Varenr: 4543135

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:10:00 DKK 4.200
Josef Frank säng
Josef Frank säng. JOSEF FRANK, sänggavlar, mahogny och rotting, Svenskt Tenn, yttermått ca 69x100 cm Varenr: 4635110 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 20:06:00
Se mere
Elevationsseng med ramme af egetræ
Elevationsseng med ramme af egetræ. Elevationsseng med ramme af egetræ, fremstår adskilt, brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Elevationssengen måler 186 x 85 cm, rammen måler ca. 190 x 90 cm. Varenr: 4637054 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 10:50:25 DKK 325
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ... Varenr: 4429265

DKK 6.500 DK, Helsingør, Støberivej 26-04-2017 14:28:00 DKK 3.700
Daybed, grøn uld, dansk møbelproducent
Daybed, grøn uld, dansk møbelproducent. Daybed med ben af bøg, betrukket med knapsyet grøn uld, løs ryghynde med gråligt uldstof, L. 190 B. 75 sædehøjde ca. 44 cm. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Fremstår med brugsspor; betræk med pletter samt nogen smuds. Varenr: 4637795 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-04-2017 15:47:55 DKK 325
Himmelseng af massivt teaktræ i Zanzibar-stil, 1900/2000-tallet
Himmelseng af massivt teaktræ i Zanzibar-stil, 1900/2000-tallet. Himmelseng af massivt teaktræ i Zanzibar-stil med udskårne gavle, 1900/2000-tallet, L. 214 cm., B. 194 cm., H. 221 cm., sengehøjde 43 cm. Varenr: 4635589 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 19:18:00 DKK 325
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet i aluminium (2) . Parklamper, trearmet, Fremstillet i Bronzelook lakeret aluminium med vinduesglas i lamper. H. 215 cm. Fremstår ubrugt, dog uden emballage. (2) Varenr: 4639394

DKK 4.500 DK, Odense, Kratholmvej 26-04-2017 19:20:00 DKK 1.400
Winther Design seng -  3/4 størrelse 140x200 cm.
Winther Design seng - 3/4 størrelse 140x200 cm. . Winther Design, 3/4 størrelse 140x200 cm. Liggehøjde 70 cm. Top madras, betrukket med mønster aftageligt cover med lynlås samt kerne af skum. Madrassen er inddelt i 7 zoner der sikre optimal støtte og består af 265 fjedre pr. m2 samt 3 cm skum i top og bund. Sengen består af 200 fjedre pr. ... Varenr: 4637784 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-04-2017 19:45:00 DKK 2.300
Claesson Koivisto Rune, Asplund, sänggavel 'Rand'
Claesson Koivisto Rune, Asplund, sänggavel 'Rand'. Sänggavel "Rand", formgiven av Claesson Koivisto Rune. Lacker mdf samt låga metallben. Tillverkad för Asplund. Bredd 280 cm, höjd 87 cm. Varenr: 4635692 DKK 3.072 SE, Stockholm, Slakthusgatan 26-04-2017 21:09:00 DKK 269
Sängar ett par, kungsängen (2)
Sängar ett par, kungsängen (2). Sängar ett par, kungsängen. Elektriska, höj och sänkbara. Höjd 50 cm, 200 x 80 cm. Mindre bruksslitage. Funktion ej kontrollerad. (2) Varenr: 4638314 DKK 1.536 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-04-2017 15:33:00 DKK 326
Henning Kjærnulf. Rundt spisebord af teak med udtræk (5)
Henning Kjærnulf. Rundt spisebord af teak med udtræk (5) . Henning Kjærnulf. Cirkulært spisebord med udtræk, teak. Model 62. L. 125 / 325 cm Bordplade med udtræk samt nedfaldsben, H. 73 Ø 125 cm., fire tillægsplader á 50 cm, heraf ene med sarg. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Sorø Stolefabrik, model 62. Aldersrelaterede brugsspor. Litt. Mobilia ... Varenr: 4590229 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2017 18:21:00 DKK 6.000
1½-mands seng af teaktræ, dansk møbelproducent
1½-mands seng af teaktræ, dansk møbelproducent. 1½-mands seng af teaktræ, H. 66 L. 195 B. 48 cm., indvendige mål L. 190 B. 39 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4637094 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2017 19:30:00 DKK 300
Dansk møbelproducent, daybed
Dansk møbelproducent, daybed. Dansk møbelproducent, daybed. Stel af sortmalet træ, madrras og hynder med mønstret stof. Fremstår med slitage/mærker. L. 190 cm. D. 85 cm. H. (ryg) 55 cm. Varenr: 4606866 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2017 19:37:00 DKK 300
Sengeramme, hvidbemalet træ
Sengeramme, hvidbemalet træ. Sengeramme af hvidbemalet træ. Hovedgærde med rige udskæringer og stofbeklædning. sider og endegavl udskåret træ Fremstår uden skruer, lammer eller andet. (kun stel) H. 198 B. 158 L. 214 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser hakker og nogle afslag, samt manglende beslag. Varenr: 4612701 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 19:55:00 DKK 300
Luka Design dobbeltseng, 180x200cm. med 2 stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med to stk. Latex puder. Topmadras med 5 cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Sengen udleveres i 2 kolli 1 kolli madras - ... Varenr: 4639254

DKK 6.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 20:05:00 DKK 3.700
Enkel seng med fransk flet, 1900 tallet
Enkel seng med fransk flet, 1900 tallet. Enkel seng, stel af hvidmalet træ, endegavle med fransk flet samt madras. 1900 tallet. Mål på seng: H. 74 cm, L. 198 cm, B. 102 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 4608851 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2017 20:07:17 DKK 300
Peter Hvidt og Orla Mølgaard Nielsen, sovesofa/sofa/liggemøbel, teak, Danmark
Peter Hvidt og Orla Mølgaard Nielsen, sovesofa/sofa/liggemøbel, teak, Danmark. Sovesofa, formgivet af Peter Hvidt og Orla Mølgaard Nielsen, Danmark, teakstel med nakkestøtte, madras med gråmeleret stofbetræk, H. 40, B. 190, D. 82 cm; fremstår med lette brugsspor, ridser, afslag på træet, betræk med slidte steder, manglende element i overtrækket. Varenr: 4638905 DKK 3.708 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-04-2017 20:52:00 DKK 2.596
Dansk møbelproducent: Sovesofa
Dansk møbelproducent: Sovesofa. Dansk møbelproducent: Sovesofa beklædt med knapsyet ternet møbelstof. Fremstår med brugsspor, enkelte løse knapper. H 78 cm, SH 40 cm, L 196 cm. Udslået B 118 cm. Varenr: 4640489 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-04-2017 15:12:00 DKK 300
Melvin Mikkelsen Møbler, Pandrup. Dobbeltseng af teak, 1950'erne
Melvin Mikkelsen Møbler, Pandrup. Dobbeltseng af teak, 1950'erne. Melvin Mikkelsen Møbler, Pandrup. Dobbeltseng af teak, 1950'erne. Bredde på sengegavl med natborde/skuffe ca. 25 cm. L. 190 cm. Små alders og brugsspor. Varenr: 4640171 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 28-04-2017 15:27:59 DKK 300
Sänggavlar Dux
Sänggavlar Dux. SÄNGGAVLAR, 2 par, Dux, Bra Bohag, Ljungs industrier, Malmö, teak, höjd 82/62 cm, för bäddbredd 90 cm Varenr: 4639660 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 28-04-2017 16:38:00
Se mere
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.. Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm. Varenr: 4637930

DKK 4.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-04-2017 19:01:00 DKK 3.700
 1 2  >>