Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dyrlund, reol af teak
Dyrlund, reol af teak med hylder, H. 203 cm. B. 94 cm. D. 35 cm. Brugsspor.
Varenr: 4858817
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
11:05:36
DKK 525
Peter J. Lassen. Otte Montana moduler, hvide (8)
Peter J. Lassen. Otte Montana moduler af hvidlakeret MDF bestående af: 3 moduler med skuffer i front / arkivindretning H. 35,5, B. 41, D. 60 cm, 4 moduler med åbne hylder og skuffer / arkivindretning i front H. 70, B. 41, D. 60 cm samt modul med åbne hylder i front H. 70, B. 41, D. 38 cm. ...
Varenr: 4861361
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
11:09:00
Hjørneskab af teak, 1960'erne
Hjørneskab af teak, front med låger, hvorbag hylder og spejlvæg, nederst 3 skuffer beklædt med filt, 1960'erne, H. 120 cm. B. 58 cm. Brugsspor, spor af fugt, hylder med rander samt topplade med ridser / skrammer.
Varenr: 4858822
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
11:28:37
DKK 375
Expect. Par låsbare skabe (2)
Expect. Par låsbare skabe malet i hvid højglans. Front med 2 låger hvor bag hylde. Monteret på indstillelige ben. B. 80 cm., D. 40 cm., H. 81 cm. 2 nøgler medfølger.
Varenr: 4833062

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 11-12-2017
11:54:28
TV-bänk, Aldo van den Nieuwelaar, Pastoe Furniture, Holland
TV-bänk formgiven 1978 av Aldo van den Nieuwelaar för Pastoe Furniture, Holland. Utförd i svart laminerat trä och plast. Jalousidörrar med bakomliggande hyllplan. Invändigt etikettmärkt. Höjd 75 cm. Längd 120 cm. Djup 50 cm. Bruksslitage, repor, märken och skador kan förekomma. OBS! ...
Varenr: 4845495
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
11:57:06
DKK 232
Varenr: 4845494
11:57:33
DKK 251
Varenr: 4845493
11:59:42
DKK 232
Sideboard, beginning of the 19th century
Sideboard, beginning of the 19th century. Painted pine, door pairs with ribbed rhombus, enclosing shelves, top with small drawers. Age related patina, cracks, marks. Rear leg blocks have rot damage. Dimensions: 164x52 cm H 117 cm
Varenr: 4800340
DKK 11.583 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
12:01:28
DKK 5.251
Bertil Fridhagen, Bodafors. Hyllsystem i teak
Bertil Fridhagen, Bodafors. Hyllsystem i teak. 1960/70-tal. Sex moduler. Höjd 190 cm, längd ca 260 cm, djup 26-46 cm. Nycklar medföljer.
Varenr: 4815337
DKK 1.544 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
12:08:04
DKK 232
Hörnskåp i gustaviansk stil
Hörnskåp i gustaviansk stil. Av nyare tillverkning. Höjd 190 cm, bredd 98 cm. Nyckel medföljer. Slitage, repor.
Varenr: 4819040
12:08:30
DKK 232
Skänkskåp Dalarna
SKÄNKSKÅP, Dalarna, sk kronskåp, bär årtalet 1723, imitationsmåleri, dekor av polykrom kurbits, höjd ca 200, 120x58 cm
Varenr: 4861092
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
12:24:00
Se mere
Skänk
SKÄNK, 1900-talets början, jugend, vitbemålad, 2 lådor, dörrluckor med dekor av pärlbård, höjd ca 100, 108x50 cm
Varenr: 4861094
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
12:32:00
Se mere
Dyrlund, skab af teak, med 2 låger
Dyrlund, skab af teak med 2 fyldningslåger, hvorbag hylder. H. 136 cm. B. 103 cm. D. 36 cm. Brugsspor.
Varenr: 4858818
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
13:08:00
Louis XVI chatol af eg ca.1800
Tredelt Louis XVI chatol af eg med profileret top og tandsnitsfrise, trefløjet overskab med fyldningslåger og udskårne kvartsøjler, indvendig med hylder og 2 skuffer, klap og underdel med 4 skuffer. Indvendig med 10 skuffer af varierende størrelse og lille skab med yderlige 4 små skuffer. Nøgler ...
Varenr: 4861867
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2017
13:22:00
DKK 3.900
Byrå rokokostil
BYRÅ, 1900-talets första hälft, rokokostil, med stenskiva, fanérad i mahogny, förgyllda beslag, höjd ca 79, 98x46 cm
Varenr: 4861107
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
13:32:00
Se mere
Dyrlund, reol af teak
Dyrlund, reol af teak med hylder, H. 204 cm. B. 94 cm. D. 35 cm. Brugsspor samt ridser.
Varenr: 4858815
14:21:00
DKK 575
Ole Wanscher. 'Rungstedlund', lav skænk af mahogni
Ole Wanscher(1903-1985).'Rungstedlund', lav skænk fineret med mahogni, front med tre låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, H. 83 cm, L. 180 cm, B. 49 cm. To nøgler medfølger. Delvist solbleget. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.
Varenr: 4860253
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
14:38:09
DKK 1.200
Dyrlund, to lave skabe af teak (2)
Dyrlund, to lave skabe af teak (massivt og fineret træ) Dele af reolsystem. To af gavlene med huller til/efter hyldeindstilling. Brugsspor. Topplader med nuanceforskelle. H. 60. B. 103. D. 52 cm. (2)
Varenr: 4862069
14:44:00
Rødmalet kommode / butikskommode, ca. 1960erne
Kommode / butikskommode med rødmalet korpus, front med 6 skuffer hvis fronter fineret, topplade belagt med grønt vinyl. H. 85 B. 69,5 D. 56,5 cm. Brugsspor.
Varenr: 4860211
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-12-2017
14:54:00
Sekretär, stockholmsarbete i rokoko
SEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med bland annat valnöt och alm, bronsbeslag, draghandtag och nyckelskyltar med dekor av akantus och rocailler, bukig form, snedställd skrivskiva med bakomliggande lådinredning, höjd ca 92, 101 x 47 cm
Varenr: 4861132
DKK 11.583 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
15:28:00
Se mere
Rejsekuffert / transportkasse, antagelig tysk, ca. 1900
Rejsekuffert / transportkasse af sortmalet plade forstærket med metal på hjørner, læder håndtag. Indre med etiket fra Mädler, Leipzig-Lindenau Koffer und Lederwaren Fabrik. H. 55 B. 65 D. 43 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor, defekter, hul. Nøgle medfølger ikke.
Varenr: 4860219
15:29:00
Dyrlund, vitrineskab med 2 låger
Dyrlund: Vitrineskab med 2 glaslåger, hvorbag hylder, H. 108 cm. L. 103,5 cm. D. 36 cm. Massivt og fineret teak. Brugsspor, bagbeklædning med 2 skruehuller samt topplade med ridser / rander.
Varenr: 4858823
15:35:00
Tv skænk. Antik hvidbemalet.
Tv skænk udført i antik hvidbemalet træ. Greb af patineret messing. Hylder samt to skuffer hvor bag hylder. H. 61 cm. B. 165 cm. D. 48 cm. Modelfoto
Varenr: 4795094

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
15:49:00
DKK 325
Vitrine, model Spacy, rød - udstillingsmodel
Vitrine, model Spacy. Fremstillet i rød højglanslakeret MDF, hvilende på ben af stål. Front med låge bag hvilken hylder. Egeliste til greb medfølger.Mål; B 54, D 45, H 143 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær ...
Varenr: 4832508

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
16:00:00
Dyrlund, reol af teak
Dyrlund, reol af teak med hylder, H. 203 cm. B. 94 cm. D. 35 cm. Brugsspor samt dyb rids / hak på siden.
Varenr: 4858814
16:23:00
Bokskåp empirestil
BOKSKÅP, empirestil, 1900-tal, mahognyfanér, beslag i brons, hörnpelare krönta av egyptiserande karyatider, dörrar med lagerkransar, fotavslut i from av lejontassar, invändigt med klädd med tre hyllplan, höjd 215, 153x50 cm, nycklar finns
Varenr: 4861151
DKK 9.266 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
17:00:00
Se mere
Vitrinskåp, idegran
Vitrinskåp, idegran. Tvådelat skåp. 1900-talets andra hälft. Nycklar medföljer. Bruksslitage, repor, fanérskador.
Varenr: 4850493
17:04:00
DKK 251
Sekretär i björk
Sekretär i flammig björkfanér, 1930-40-tal. Snedklaff med bakomvaranade lådinredning. Höjd ca 100 cm, bredd 89 cm, djup 46 cm. Nyckel saknas, slitage, en del lös.
Varenr: 4858852
17:08:00
DKK 251
Skåp barock
SKÅP, 1700-tal, barock, bär årtalet 1768, imitationsmåleri, krönet bemålat i rött, gult och svart, blå dörrspeglar med dekor av röda blommor, höjd ca 169, 118x49 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Varenr: 4861159
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
17:32:00
Se mere
Vitrineskab. Antik cremehvid bemalet.
Vitrineskab. Antik cremehvid bemalet træ. Med profileret top. Med en glaslåge hvor bag seks hylder. Med glas i siderne. Håndtag af patineret jern. H. 216 cm. B. 84 cm. D. 44 cm. Modelfoto.
Varenr: 4832567

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
17:33:19
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>