Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Skabe, kommoder  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Medicinskab / lægeskab af hvidmalet metal
Medicinskab / lægeskab af hvidmalet metal. Medicinskab /lægeskab af hvidlakeret metal, i siderne glas, front med glasdør bag hvilke tre hylder af glas. H. ca. 180 cm, B. 94 cm, D. 46 cm. Alders- og brugsrelateret slitage, herunder ridser og skrammer. Nøgle medfølger ikke. Varenr: 4699035 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 20-07-2017 20:34:01 DKK 3.200
Børge Mogensen & Grethe Meyer. Boligens byggeskabe. Tre bogreoler (6)
Børge Mogensen & Grethe Meyer. Boligens byggeskabe. Tre bogreoler (6) . Børge Mogensen & Grete Meyer. Skab fra 'Boligens byggeskabe af oregonepine og grålakeret sider, Front med justerbare hylder og rum. H. 198 cm., D. 33,5 B. et skab 102 cm., Brugsspor. (3) Varenr: 4716209 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-07-2017 20:37:00 DKK 5.800
Tre væghængte vitrineskabe. Grå antikbemalet. (3)
Tre væghængte vitrineskabe. Grå antikbemalet. (3). Tre væghængte vitrineskabe. Udført i grå antikbemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 30 cm. D. 15 cm. Modelfoto. Varenr: 4715692

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 20:38:00 DKK 675
Sekretær/kommode, metalstel, træ, Belgien
Sekretær/kommode, metalstel, træ, Belgien. Sekretær/kommode, Belgien, stel metal, sortlakeret, konstruktion med to skuffer og en træhylde, H. ca. 115 cm, D. ca. 50 cm, L. ca. 83 cm, mål hylde ca. 79,5 x 48 cm, fremstår med minimale afslag og ridser, træet delvist med mangler. Varenr: 4701440 DKK 3.346 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-07-2017 20:39:00 DKK 2.417
Vitrineskab, sortlakert.
Vitrineskab, sortlakert. . Vitrineskab, sortlakeret. Greb af patineret messing, glaslåge samt 4 hylder. Mål: H. 212, B. 78, D. 41 cm. Varenr: 4717741 DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 20:39:00 DKK 950
Skænk med 2 låger og skuffer. Design af Says Who. Eg
Skænk med 2 låger og skuffer. Design af Says Who. Eg. Skænk udført i eg. Medeformet stel med tappede samlinger af massiv eg. Grå keramisk front på skuffer samt låger. Designet af Says Who. H. 75 cm. L. 180 cm. D. 45 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. Varenr: 4714990

DKK 7.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 20:44:00 DKK 3.300
Gustaviansk form. Skænk og hjørneskab (2)
Gustaviansk form. Skænk og hjørneskab (2). Gustaviansk form. Skænk og hjørneskab. Hvidlakeret korpus og stel, hjørneskab med indlagt lys i form af to Halogen Spots. H. 182, B. 90 cm. mulighed for hylder af træ eller glas. Skænk, front med fire låger bag hvilke hylder og skuffer, H. 74, B. 166, D. 47 cm. Fremstår med brugsspor i form af ... Varenr: 4723514 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-07-2017 20:44:00 DKK 550
Skænk, model Juice - udstillingsmodel
Skænk, model Juice - udstillingsmodel. Skænk, model Juice. Højglanslakeret med orange greb, hvilende på stel af stål. Indrettet med skuffer samt låge bag hvilken hylde.Mål; L 140, D 45, H 66 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne ... Varenr: 4707886

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 20-07-2017 20:45:00 DKK 575
Vitrineskab af hvidt antikbemalet træ.
Vitrineskab af hvidt antikbemalet træ.. Vitrineskab af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre, hvor bag fire hylder. H. 225 cm B. 130 cm D. 47 cm. Varenr: 4693371

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 20:46:00 DKK 3.800
Hjørneskab, model New Mexico, grå - udstillingsmodel
Hjørneskab, model New Mexico, grå - udstillingsmodel. Hjørneskab, model New Mexico. Fremstillet i massiv voksbehandlet fyrretræ. Indrettet med skuffer samt låge bag hvilken hylder.Mål; B 57, D 51, H 200 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne ... Varenr: 4707823

DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 20-07-2017 20:49:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Kommode i teaktræ
Dansk møbelproducent. Kommode i teaktræ . Kommode i teaktræ Dansk møbelproducent. Kommode fineret med teaktræ, front med seks skuffer, monteret på runde tilspidset ben. 1960'erne. H. 120 cm. B. 84,5 cm. D. 41 cm. Nøgle mangler Fremstår med brugsspor, mærker og lette ridser Varenr: 4722339 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 20:50:00 DKK 825
Engelsk chatol af mahogni, ca. 1900
Engelsk chatol af mahogni, ca. 1900. Engelsk chatol af finéret mahogni med skrå skriveklap, bag hvilken små skuffer, pigeon holes og rum. Ca. 1900. H. 113 B. 117 D. 54 cm. Brugsspor; skuffer uden låsetøj, ben med skader. Varenr: 4714780 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-07-2017 20:54:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Høj skænk af teaktræ
Dansk møbelproducent. Høj skænk af teaktræ. Dansk møbelproducent. Høj skænk af teaktræ, front med skydelåger, bagved hylder. H. 120 cm, L. 170 cm, D. 44 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, ridser, skjolder. Varenr: 4715344 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-07-2017 20:54:00 DKK 325
Vitrine aus Zentraljava Mitte 19. Jh.
Vitrine aus Zentraljava Mitte 19. Jh.. Vitrine aus Zentraljava Mitte 19. Jh. Glas gefasst in Korpus mit vegetalen und floralen Schnitzereien, in Goldfarben, Braun und Rot lackiert. Glasviitrine mit Doppeltüre, dahinter 1 Boden, unten mit 2 Schubläden. Maße: H 180cm, B 120cm, T 40cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Glas komplett ... Varenr: 4708408 DKK 2.975 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-07-2017 20:55:00 DKK 1.227
Dansk møbelproducent. Skænk af palisander
Dansk møbelproducent. Skænk af palisander . Dansk møbelproducent. Skænk af palisander, front med skydelåger bagved barindretning, udtræksskuffer og hylder. Nøgle medfølger. H. 115 cm, L. 200 cm, D. 42 cm. Fremstår med få brugsspor. Varenr: 4721242 DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-07-2017 20:55:00 DKK 1.700
Dansk møbelproducent. Klædeskab af teak
Dansk møbelproducent. Klædeskab af teak. Dansk møbelproducent. Klædeskab af fineret teak, front med skydelåger bagved tøjstang og hylder. H. 240 cm, L. 150 cm, D. 60 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer, revne i siden, stang ikke monteret. Varenr: 4715862 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 20-07-2017 20:56:00 DKK 375
To væghængte vitrineskabe. Sort antikbemalet. (2)
To væghængte vitrineskabe. Sort antikbemalet. (2). To væghængte vitrineskabe. Udført i sort antikbemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge hvor bag hylder. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22,5 cm. Modelfoto. Varenr: 4715657

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 20:56:00 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sofabord med kakler, teak
Dansk møbelproducent. Sofabord med kakler, teak. Dansk møbelproducent. Sofabord af teaktræ, plade ilagt kakler. H: 52 cm. L: 150 cm. B: 60 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4714795 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-07-2017 20:57:00 DKK 300
Ib Kofod-Larsen. Lav skænk af Rio-palisander, model FA-66
Ib Kofod-Larsen. Lav skænk af Rio-palisander, model FA-66. Ib Kofod-Larsen. Lav skænk af rio palisander, front med fire skuffer samt fire låger, Udført med spejlskåret finér. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik, model FA-66. H. 77 cm L. 230 cm D. 50 cm. Fremstår med alm. let brugspræg. CITES-certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA)... Varenr: 4647175 DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-07-2017 21:09:00 DKK 24.000
Vitrinskåp furu
Vitrinskåp furu. VITRINSKÅP, 1900-tal, furu, vitrinöverdel, 5 lådor samt två skåp i underdelen, inrett med belysning, höjd ca 217, 137x48 cm Varenr: 4722023 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-07-2017 21:15:00
Se mere
Byrå 1800-tal
Byrå 1800-tal . BYRÅ, 1800-tal, gustaviansk stil, fanérad i mahogny, beslag i mässing, 2 lådor, höjd 81, 104,5x50 cm Varenr: 4722028 DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-07-2017 21:30:00
Se mere
Byrå omkirng 1800
Byrå omkirng 1800. BYRÅ, furu, omkring 1800, fyra lådor, höjd ca 120, 133x46 cm Varenr: 4723049 DKK 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 10:36:00
Se mere
Sybord af mahogni
Sybord af mahogni. Sybord af mahogni og rodfinér, på drejede ben med sprodse med velourpude. Opklappelig plade med rodfinér, hvorbag ruminddeling med låg, samt udtrækkelig opbevaring. Mål: 51x37 cm. H. 75 cm. Fremstår med alders og brugsslitage. Varenr: 4722489 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 11:07:54 DKK 325
Høj skænk, model Nex Mexico, bejdse - udstillingsmodel
Høj skænk, model Nex Mexico, bejdse - udstillingsmodel. Høj skænk, model New Mexico. Fremstillet i massiv voksbehandlet og bejdset fyrretræ. Indrettet med skuffer samt låger bag hvilke hylder.Mål; B 125, D 44, H 146 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, ... Varenr: 4699313

DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 21-07-2017 11:33:00 DKK 300
Buffet af mørkbejdset egetræ, 1900-tallets begyndelse
Buffet af mørkbejdset egetræ, 1900-tallets begyndelse. Buffet af udskåret og mørkbejdset eg. Front med skab i midten, herover skuffe, øverst smal hylde over hvilken facetslebet spejl. Dette flankeret af to skabe med låger. Låger med ruder af facetslebet glas. En nøgle medfølger. H. 198 cm, B. 160 cm, D. ca. 57 cm. Fremstår med enkelte afslag, samt ... Varenr: 4706965 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 21-07-2017 11:35:00 DKK 300
Vitrine, model Spacy, rød - udstillingsmodel
Vitrine, model Spacy, rød - udstillingsmodel. Vitrine, model Spacy. Fremstillet i rød højglanslakeret MDF, hvilende på ben af stål. Front med låge bag hvilken hylder. Egeliste til greb medfølger.Mål; B 54, D 45, H 143 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær ... Varenr: 4707909

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 21-07-2017 11:37:00 DKK 325
Vitrineskab, sort antikbemaling
Vitrineskab, sort antikbemaling. Vitrine/Skab af sort antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre. Fire hylder. H. 226 cm B. 122 cm D. 41 cm. Modelfoto. Varenr: 4711288

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-07-2017 11:50:00 DKK 1.050
To delt vitrineskab. Sortbemalet. (2)
To delt vitrineskab. Sortbemalet. (2). To delt vitrineskab udført i sortbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Overdel med glaslåge hvor bag hylder. Underdel med glaslåge hvor bag hylder. H. 220 cm. B. 70 cm. D. 70 cm. Udstillingsmodel.(2) Varenr: 4724748

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-07-2017 12:00:00 DKK 550
Kommode af afsyret fyrretræ
Kommode af afsyret fyrretræ. Kommode af afsyret fyrretræ, indrettet med fire skuffer samt afsluttet på kuglefødder. H. 93, B. 91, D. 52 cm. Fremstår med brugsspor. Nøgle medfølger. Varenr: 4720955 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 12:05:00 DKK 325
Høj kommode af fyrretræ
Høj kommode af fyrretræ . Høj kommode af massivt fyrretræ, front med adskillige skuffer. H. 93, B. 101,5, D. 50 cm. Ridser Varenr: 4723197 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 12:06:00 DKK 325
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>