Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Dansk møbelproducent. Lav, lang skænk i palisander. L. 242 cm
Dansk møbelproducent. Lav, lang skænk udført i palisander. Front med skydelåger og skuffer. H. 80 L. 242 D. 42 cm. Alm. aldersrelateret brugsspor, top med nuanceforskel.
Varenr: 4805590
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
09:29:00
DKK 2.100
Regalsystem von Hülsta (6)
Regalsystem von Hülsta, bestehend aus unterschiedlichen Schrank- und Regalmodulen, Spanplatte, furniert. Auf Sockel. Maße ca: L.180, B.75 T.35 + 50 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren (6).
Varenr: 4775951
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
09:46:58
DKK 298
To delt vitrineskab. Antik hvid bemalet. (2)
To delt vitrineskab. Udført i hvid antik bemalet træ. Profileret op. Greb af patineret messing. Top med låge hvor bag hylder. Underdel med glaslåge hvor bag hylder. H. 200 cm. B. 70 cm. D. 43 cm. Modelfoto.
Varenr: 4795179

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:21:26
Kommode af mahogni
Kommode af fineret mahogni, buet front med tre skuffer, cabriole ben. ca. 1920. H. 74 cm. B. 79 cm. H. 74 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4794953
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
10:51:21
DKK 325
Vitrineskab. Sort bemalet.
Vitrineskab, udført i sort bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. To glaslåger, hvor bag hylder. H. 213 cm. B. 120 cm. D. 44 cm.
Varenr: 4798387

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:51:31
DKK 1.700
To delt vitrineskab. Sortbemalet. (2)
To delt vitrineskab udført i sortbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Overdel med glaslåge hvor bag hylder. Underdel med glaslåge hvor bag hylder. H. 220 cm. B. 70 cm. D. 70 cm. Udstillingsmodel.(2)
Varenr: 4724748

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
11:31:00
DKK 700
To delt vitrineskab. Hvid bemalet. (2)
To delt vitrineskab udført i hvidlakeret træ. Profileret top, greb af patineret messing. Over samt underdel med to glaslåger hvor bag hylder. H. 230 cm. B. 110 cm. D. 44,5 cm.
Varenr: 4756796

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
11:50:00
Tobaksskab af egetræ. 1900-tallet.
Tobaksskab af egetræ. Væghængt. 1900-tallet. H. 76 cm. B. 57 cm. D. 28,5 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varenr: 4804578
12:10:00
DKK 325
Par to delte reoler fineret med eg
Par to delte reoler fineret med eg, front med hylder, låger og skuffer, en sektion monteret med lys. Greb af teak. H. 175 cm, B, 88,5 cm, D. 27/42 cm. Fremstår med brugsslitage, den ene med hul i bagbeklædning. Flere greb med let skævhed / løshed ved montering.
Varenr: 4774261
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
12:44:30
Skænk i fransk landstil. Rustikt design
Skænk i fransk landstil. Rustikt design. Farve: Hvid. Front med fire låger, samt fire skuffer. L. 208 cm. H. 87. D. 50 cm. Modelfoto.
Varenr: 4766992

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2017
13:04:00
DKK 3.300
Skænk af bejdset egetræ
Skænk af bejdset egetræ, front med to låger bagved hylder. Nøgler medfølger. H. 116 cm, L. 132 cm, D. 41 cm. Fremstår med brugsspor, nøglehulsmontering mangler.
Varenr: 4782671
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-10-2017
13:32:00
Bogreol, hvid antikbemalet træ.
Bogreol, hvid antikbemalet træ. Indvendigt hvid malet med fem hylder i front, samt to skuffer, og greb i patineret metal. H. 210 B. 110 D. 38 cm. Modelfoto.
Varenr: 4710356

14:06:00
Dansk møbelproducent, skænk af teak, 1950/1960
Dansk møbelproducent, skænk af teak, 1950/1960, front med skiffer samt med skydelåger, hvorbag bar med glashylde og spejlbagvæg. Mål: L. 200 cm. D,. 44 cm. H. 120 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på siden.
Varenr: 4803924
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
14:14:32
DKK 525
Lav skænk i maghoni
Lav skænk i maghoni, stående på tilspidsede ben med sko i messing. 4 skabslåger - bag hvilke hylder. H. 73 L. 200 D. 44 cm. Fremstår med kraftig slitage samt ridser i toppladen. Lås i enkelt skab virker ikke. Nøgle medfølger.
Varenr: 4793012
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-10-2017
14:34:00
DKK 325
Vægskabe i fransk landstil. Rustikt design (2)
Vægskabe i fransk landstil. Rustikt design. Front låger. H. 110 cm. B. 50. D. 25 cm. Kun et skab afbilledet. Modelfoto. (2)
Varenr: 4773529

DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2017
14:57:00
DKK 1.050
Dansk Louis XVI kommode af egetræ, ca. 1790
Dansk Louis XVI kommode af egetræ i C. F. Harsdorffs stil, profileret pladekant med tandsnit, front med tre skuffer med profilerede felter og hjørnerosetter flankeret af kannelerede kvartsøjler, baser og kapitæler af bronze. Ca. 1790. To nøgler medfølger. H. 75,5, B. 73, D. 54,5 cm. De to øverste...
Varenr: 4797895
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
15:03:00
DKK 1.050
Skouby. Skænk af teak med glaslåger
Skouby. Skænk af fineret teaktræ. Front med glaslåger bag hvilke hylder. H. 79 cm. L. 195 cm. D. 32,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varenr: 4804296
15:10:00
DKK 1.050
Høj kommode af teaktræ
Høj kommode af fineret teaktræ. Front med seks skuffer. H. 121 cm. D. 41 cm. B. 84,5 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4804312
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
15:13:00
DKK 950
Skouby. Skænk af teaktræ
Skouby. Skænk af fineret teaktræ. Tre skydelåger bag hvilke hylder samt udtræksskuffer. L. 195 cm. H. 72 cm. D. 48 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4804346
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
15:25:00
DKK 3.200
Aage Hundevad. Skænk i palisander.
Aage Hundevad. Kommode fineret palisander. Front med seks skuffer, senere monteret med runde tilspidsede ben. H. 67 cm. L. 135 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor,
Varenr: 4804370
15:39:00
Skænk af palisander
Skænk af fineret palisander. Front med to døre bag hvilke hylder. H. 48 cm. L. 110 cm. H. 76 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4804385
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
15:43:00
DKK 1.250
Dansk møbelproducent. Lav skænk, egetræ
Dansk møbelproducent. Lav skænk fineret med egetræ, front med fire låger, bag hvilke hylder, stel af massivt egetræ, med skråtstillet sprosser og tilspidsede ben. 1960'erne. H. 92 L. 200 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4805750
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-10-2017
15:59:45
Vitrine, model Spacy.
Vitrine, model Spacy. Fremstillet i hvidlakeret højglanslakeret MDF, hvilende på ben af stål. Front med låge bag hvilken hylder. Egeliste til greb medfølger.Mål; B 54, D 45, H 143 cm.Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ...
Varenr: 4808363

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
17:45:00
Skænk med to låger og cabriole ben.
Skænk med to låger og cabriole ben, fremstillet af egetræ. Et ben fremstår med bidmærker efter hund. 1930'erne.
Varenr: 4798640
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 17-10-2017
18:00:00
Kommode Palisander af Kjeld Bundgaard
Kommode fineret med palisander og tre skuffer og med tilspidset ben. Designet af Kjeld bundgaard. H. 62 B. 68 D. 33 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser.
Varenr: 4804033
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 17-10-2017
18:00:00
DKK 450
Dansk møbelproducent. Tre moduler af mahogni (2)
Tre skab- og reolmoduler af fineret mahogni med låger og skuffer H. 71 B. 71 D. 26-37 cm. To moduler er sammensat med topplade. Alle moduler er monteret til vægophæng. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker. (2)
Varenr: 4794893
18:04:00
Skab i barokstil af udskåret mahogni, ca. 1800
Skab i barokstil af udskåret mahogni, front med to låger bagved diverse låger og rum, skuffer nederst, nøgle medfølger, ca. 1800 . H. 215 cm, L. ca. 180 cm, D. 65 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4779273
DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-10-2017
18:09:00
DKK 2.800
Sekretär, Ende 19. Jhd.
Sekretär, Ende des 19 Jhd. Tischplatte ausklappbar, mit Leder bezogen. Mit Schubladen an der Front und im Innenraum kleine Einschübe sowie zentrales Fach mit kleiner Tür. Messingbeschläge. Altersgemäße Gebrauchsspuren
Varenr: 4802199
DKK 1.861 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
18:25:43
DKK 409
Vitrine i hvidmalet træ
To-delt vitrine i hvidmalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. H. 211 cm. L. 141,5 cm. D. 46 cm. Modelfoto.
Varenr: 4794211
18:28:00
DKK 525
Gründerzeit Schrank/ Aufsatz
Gründerzeit-Schrank/ Aufsatz. Konstruktion auf Holz, stehend auf gestelzten Kugelfüßen Maße ca.: H. 240 cm, B. 168 cm, T. 70 cm. Altersgemäßen Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen sowie Rissen.
Varenr: 4805630
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
18:47:01
DKK 335
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>