Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bokskåp nyrokoko
BOKSKÅP, fanérat i pyramidmahogny, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, skuren dekor, en låda, hyllinredning, höjd ca 232, 137x53 cm
Varenr: 4924617
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-02-2018
10:15:00
Se mere
Skuffereol i industrielt design.
Skuffereol i industrielt design, fremstillet i patineret jern. 15 skuffer med runde fingerhåndtag og holder til etiket. H: 95 cm. D: 32 cm. L: 88 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.
Varenr: 4921998

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-02-2018
10:21:00
DKK 450
Skåp
SKÅP, tidigt 1900-tal, nyrenässans-stil, massiv ek, ställvis svartlackerad, bakomliggade hyllplan och lådor, höjd 197 cm, 55x117 cm, nycklar medföjder
Varenr: 4924619
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-02-2018
10:21:00
Se mere
Stort vitrineskab med overdel. Udført i cedertræ. (2)
Stort vitrineskab med overdel. Udført i genanvendt cedertræ. Overdel med fire låger med greb og lås i sortlakeret metal, støbt med dekorationer. Bag låger hvidlakerede hylder samt beklædning. Underdel med skuffer monteret med greb i metal. Overdelen fremstår med revne i liste på højre side. H. ...
Varenr: 4899049

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-02-2018
11:37:00
Skrivbyrå för barn
SKRIVBYRÅ, för barn, 1900-talets början, grönmålad, bakom klaff skrivinredning, nedtill tre lådor, höjd ca 90 cm, ca 56x35 cm
Varenr: 4924642
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-02-2018
11:39:00
Se mere
Florence Knoll sideboard
FLORENCE KNOLL, sideboard, skyltmärkt Design Knoll International U.S.A. Made by Nordiska Kompaniet Sweden -62, underrede i svart stål, ekfanér, höjd 66, 46x82 cm
Varenr: 4924646
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-02-2018
11:51:00
Se mere
Byrå
BYRÅ, 1700-/1800-tal, ek, två sektioner, belslag lås och handtag i järn, höjd ca 55 cm, ca 49x74 cm, nyckel medföljer
Varenr: 4924658
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-02-2018
12:33:00
Se mere
Kinesisk skab
Kinesisk skab af sortlakeret træ, front med tre skuffer og to låger, bag hvilke hylde. 1900-tallets anden halvdel. H. 102, B. 110, D. 60 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4904424
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-02-2018
13:17:04
Byrå med stenskiva sengustaviansk stil
BYRÅ, 1900-talets andra hälft, sengustaviansk stil, med skiva i kolmårdsmarmor, fanérad i mahogny, beslag, listverk och fothylsor i mässing, höjd ca 78, 84,5x45 cm
Varenr: 4924676
13:33:00
Se mere
Skåp 1700-tal
SKÅP, 1700-tal, rokoko, ek, beslag i mässing, 2-delat, inrett med hyllplan höjd ca 215, 126x47 cm, nyckel medföljer
Varenr: 4924685
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-02-2018
14:06:00
Se mere
Hvid kommode i antik stil
Kommode med to låger og en skuffe i hvid lakeret antik stil. Mål: B. 58,00 cm H. 75,00 cm D. 33,00 Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og ...
Varenr: 4908313

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 24-02-2018
16:00:00
Stockholms Auktionsverk X Layered Skåp
SKÅP, furu, 1900-talets första hälft, rokokostil, bemålat i ljusgrått, överstycke med spegeldörrar och bakomliggande hyllinredning, understycke med fyra lådor, beslag i mässing, höjd ca 190, 116x50 cm, nyckel (1) medföljer
Varenr: 4924720
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-02-2018
16:00:00
Se mere
Schrank / Regal von Kidsmill/ Bretagne
Kommode/ Schrank / Regal von Kidsmill/ Bretagne. Klassisch reduzierter Korpus aus Eiche. Regal aus Eichen. Mit Glasstüren dahinter boden. Maße ca: H 189 cm, B 110cm, T 50cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 4924238
DKK 2.977 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-02-2018
18:05:00
DKK 335
Linneskåp 1900-talets mitt
LINNESKÅP, 1900-talets mitt, 4 dörrar med bakomliggande hyllplan, fanérat i alm samt rot, höjd ca 112 cm, 180x44 cm, nyckel finns
Varenr: 4924767
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-02-2018
18:27:00
Se mere
Tre væghængte vitrineskabe. Grå antikbemalet. (3)
Tre væghængte vitrineskabe. Udført i grå antikbemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 30 cm. D. 25 cm. Modelfoto.
Varenr: 4925623

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-02-2018
19:39:00
Skrivbyrå England
SKRIVBYRÅ, England, 1800-tal, fanérad i mahogny, utfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning, tre lådor, höjd ca 106 cm, 102x49 cm.
Varenr: 4924801
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-02-2018
19:48:00
Se mere
Vitrineskab, hvid antikbemaling
Vitrine/Skab af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 cm B. 150 cm D. 45 cm. Modelfoto.
Varenr: 4883169

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-02-2018
20:00:00
Byrå Karl Johan
BYRÅ, omkring 1800-talets mitt, Karl Johan, fanerad med mahogny, nyckelskyltar av ben, höjd 88, 93x50,5 cm, nyckel finns
Varenr: 4924808
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-02-2018
20:02:00
Se mere
Kommode, Holz
Kommode, Holz und Parchemin. Kastenförmige Konstruktion auf nach innen eingerollten Füßen, Korpus durch drei Schübe mit jeweils zwei Metallgriffen gegliedert, H.89cm-B.86cm-T.41cm, starke Gebrauchs- und Reibespuren, Kratzer, Bestoßungen, Schimmelreste und ein Metallgriff fehlend.
Varenr: 4923309
DKK 2.605 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-02-2018
20:16:00
DKK 298
Vitrinskåp Åmells möbler
ÅMELLS MÖBLER, "Drottningholm", vitrinskåp, 2 dlr, bemålat, beslag i mässing, invändig belysning, skyltmärkt, höjd ca 220, 147x42 cm, nycklar finns att avhämta vid Utlämningen
Varenr: 4924828
DKK 3.861 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-02-2018
20:42:00
Se mere
Hans. J. Wegner. Skænk med krydsbensstel, model CH304. 1950'erne
Hans J. Wegner 1914-2007. Skænk af teaktræs finer, front med seks skuffer og to skydelåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker, sabelformet krydsbensstel af eg med bøjler af messing. Udført hos Carl Hansen og Søn. H. 125 B. 168 D. 45 cm. Fremstår med brugsspor, brandmærke/skjolder på top, afslag ...
Varenr: 4908486
DKK 32.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-02-2018
12:32:48
DKK 6.800
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler (4)
Peter J. Lassen f. 1930. Fire moduler af hvidlakeret MDF, moduler med skydelåger, og hver med greb af aluminium samt hylde. H. 70,5 D. 38,5 B. 81,5 cm. Fremstår med enkelte skrammer. (4)
Varenr: 4923004
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-02-2018
12:34:00
DKK 7.200
Expect. Par skabe, låsbare (2)
Expect. Par låsbare skabe malet i hvid højglans. Front med 2 låger hvor bag hylde. Monteret på indstillelige ben. B. 80 cm., D. 40 cm., H. 81 cm. 2 nøgler medfølger.
Varenr: 4925633

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-02-2018
14:11:00
Bokhylla 1940-tal
BOKHYLLA, 1940-tal, fanérad i mahogny, invändigt med hyllplan, höjd 75, 140x29 cm
Varenr: 4924935
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
15:16:00
Se mere
Kassaskåp
KASSASKÅP, metall samt trä, omkring 1930, invändigt med hyllpan och låda, imitationsmåleri, beslag i vitmetall, brickmärkt "Smidesbolaget Krylbo", (understycket i trä), höjd ca 149, 57x54 cm, nycklar (3) medföljer
Varenr: 4924941
DKK 3.861 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-02-2018
15:40:00
Se mere
Expect. Hvidlakeret skab, låsbart
Expect. Hvidlakeret skab opdelt med fire rum med låger, bag hvilke hylder, metalgreb. Medfølges af en master nøgle. Højde: 178 cm. Bredde: 80 cm. Dybde: 40 cm.
Varenr: 4919604

16:47:32
Vitrineskab, todelt. Antik creme bemalet (2)
Vitrineskab, todelt. Udført i antik creme bemalet træ, indvendigt hvidbemalet. Profileret top. Greb af patineret messing. Top med tre glaslåger hvor bag hylder. Bund med tre skuffer samt tre låger hvor bag hylder. H. 80+118 cm. B. 160 cm. D. 55 cm.
Varenr: 4915811

DKK 4.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-02-2018
18:25:00
Højt glasvitrineskab, grå antikbemaling
Højt glasvitrineskab, udført i grå antikbemaling. Profileret top, front med glaslåge hvor bag fem hylder ligeledes i træ. Modelfoto Mål: H. 212 B. 84 D. 44 cm. dia003gw
Varenr: 4905701

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-02-2018
18:53:00
Hans J. Wegner. Lav skænk, egetræ, model RY-26. 1960'erne
Hans J. Wegner. Lav skænk fineret med egetræ, front med to skydelåger, bag hvilke udtræksbakker og hylder, udgave med runde tilspidset ben. Fremstillet hos Ry Møbelfabrik, model RY 26. 1960'erne. Skænken er lakeret med let nedbrydelig maling. H. 79 cm. L. 200 cm. B. 49 cm. Fremstår med brugsspor ...
Varenr: 4919783
DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-02-2018
18:59:00
DKK 8.200
Reolsystem i hvid og hvid højglans
Reolsystem i hvid højglans og front med glas. Bestående af gulvmodul, 2 vægskabe, 1væghylde og 2 sæt LED glaskantsbelysning. B. 210cm. H. 169cm. D. 37cm. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og udelukkende kan besigtiges og afhentes fra denne ...
Varenr: 4833957

DKK 2.400 DK, Kolding, Trianglen 25-02-2018
19:00:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>