Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hörnskåp 17/1800-tal
HÖRNSKÅP, 17/1800-tal, brunmålat, speglar i grönt med polykromt bemålad polykrom av blomsterurna och bladslingor, höjd ca 159, 94x60 cm
Varenr: 4893095
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
10:40:00
Se mere
Schmuckvitrine / Schaukasten
Schmuckvitrine / Schaukasten. Korpus aus Aluminium, Abdeckung aus Glas, über Scharniere zu öffnen.
Varenr: 4881013
DKK 2.605 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
11:03:15
DKK 447
Hjørneskab i mahogni, Heppelwithe-stil.
Hjørneskab i mahognifiner i Heppelwhite-stil. Front med gallerikant, to låger med sprosset glasparti, hvorbag to flytbare hylder (mulighed for flere). Nøgler medfølger, dog er lås defekt. Højde ca. 156 cm, B. 106 cm, D. 60 cm. Fremstår med finerafslag på bagside.
Varenr: 4879853
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
11:06:24
Vitrineskab. Antik cremehvid bemalet.
Vitrineskab. Antik cremehvid bemalet træ. Med profileret top. Med en glaslåge hvor bag seks hylder. Med glas i siderne. Håndtag af patineret jern. H. 216 cm. B. 84 cm. D. 44 cm. Modelfoto.
Varenr: 4832567

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
11:20:00
Skænk, hvid bemalet.
Skænk udført i hvid bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Skuffer samt låger hvor bag hylder. L. 248 cm. D. 50 cm. H. 90 cm. To låger binder. Udstillingsmodel.
Varenr: 4834542

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
12:00:00
Byrå gustaviansk stil
BYRÅ, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, 5 lådor, sidorna med kannelyr, draghandtag i mässing, ljusgrå bemålning, höjd ca 87, 103x52 cm, nyckel saknas
Varenr: 4893142
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
14:20:00
Se mere
Vitrineskab. Hvidbemalet.
Vitrineskab udført i hvidbemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag hylder. H. 224 cm. B. 128 cm. D. 47 cm.
Varenr: 4795163

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
14:51:00
DKK 3.600
Skab af egetræ 1900-tallet
Skab af egetræ. Front med låger og aflåselige rum (øverste kan ikke låses) i siderne fritsiddende kannelerede søjler. Monteret med kugleben h. 137 cm x 59 x 36 cm. Fremstår med brugsspor eks. mangler en liste ca. år 1900
Varenr: 4877553
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2018
17:10:00
Expect. Par skabe, låsbare (2)
Expect. Par låsbare skabe malet i hvid højglans. Front med 2 låger hvor bag hylde. Monteret på indstillelige ben. B. 80 cm., D. 40 cm., H. 81 cm. 2 nøgler medfølger.
Varenr: 4862513

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-01-2018
17:17:28
Marit Stigsdotter Minerva Stolab
MARIT STIGSDOTTER, 4 dlr, kombinationssystem, Stolab, modell Minerva, vitoljad björk, varav två delar med frostade glasdörrar, två vägghängda moduler, stämplade Stolab, bredd 84 cm, höjd 103, 84, resp 42 cm
Varenr: 4893209
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-01-2018
19:04:00
Se mere
To delt vitrineskab. Hvidlakeret. (2)
Vitrineskab, to-delt. Hvidlakeret træ. Greb af patineret jern. Underdel med tre låger hvor bag tre hylder. Profileret top samt tre glaslåger med sprosser, hvor bag hylder. Overdel hyldemål B94xD32cm -B45,5xD32cm. Underdel hyldemål B94xD32cm -B45,5xD32cm. Vitrinen kommer i to colli , skal ...
Varenr: 4878105

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
19:05:00
Skab i industrielt design, udformet som industricontainer.
Skab i industrielt design, udformet som industricontainer, udført i blåmalet jern. En låge, hvor bag hylder, samt 3 skuffer. Lågen er aflukkelige med 'container-lukning' B. 100 cm. D. 45 cm. H. 180 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.
Varenr: 4848172

DKK 6.600 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2018
19:10:00
Tv skænk. Antik hvidbemalet.
Tv skænk udført i antik hvidbemalet træ. Greb af patineret messing. Hylder samt to skuffer hvor bag hylder. H. 61 cm. B. 165 cm. D. 48 cm. udstilingsmodel.
Varenr: 4885937

DKK 1.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
19:13:00
DKK 450
Vitrineskab. Antik hvid bemalet.
Vitrineskab. Udført i hvid antik bemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Låge hvor bag hylder. H. 213 cm. B. 83 cm. D. 44 cm. Modelfoto.
Varenr: 4710422

19:15:00
Skænk, valnød
Skænk i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skydelåger, 3 skuffer og 2 hylder. H. 75 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 168x53x60 cm.
Varenr: 4877287

DKK 4.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-01-2018
19:25:00
DKK 1.200
Skænk, Amerikansk valnød
Skænk i finéret valnød og runde ben i massiv valnød. Front med 3 skydelåger, hvor bag hylder. 2 ledningshuller på bagplade. L. 180 cm. D. 45 cm. H. 80 cm. Fremstår samlet.
Varenr: 4662166

DKK 5.400 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2018
19:34:00
Dansk møbelproducent. Reol moduler i palisander og teak (8)
Dansk møbelproducent. Reol moduler i teak finér iform af: 1 væghængt modul med to låger mål h. 50 x 85.5 x 32 cm (afslag på greb) 1 modul med to glaslåger h. 36 x 80 x 32.5 cm, 1 modul med rum h. 35 x 88 x 29 cm, 1 modul med to glaslåger mål h. 36 x 86 x 32 cm, 1 modul i palisander finér med...
Varenr: 4893655
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-01-2018
19:34:00
Byrå NK 1970-tal
BYRÅ, 1970-tal, inköpt på Nordiska Kompaniet, vitlackerad, beslag i mässing, ca 107x46, höjd ca 70 cm, SPEGEL, ca 66,5x66,5 cm
Varenr: 4893228
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 20-01-2018
19:42:00
Se mere
Kommode og spejl af egetræ (2)
Kommode og spejl af fineret egetræ, kommode med to skuffer rigt udskåret H. 65 cm, L. 66 cm D. 37 cm, spejl med ramme egetræ 82 x 52 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)
Varenr: 4872062
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-01-2018
19:44:00
Vinreol. Sortbemalet.
Vinreol. Udført i sort bemalet træ samt top af bejdset træ. Greb af patineret messing. Ene side med plads til vinflasker, to bakker samt låge hvor bag hylde. H. 85 cm. B. 108 cm. D. 50 cm. Modelfoto
Varenr: 4885900

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
19:52:00
DKK 950
Vitrineskab, hvid antikbemaling
Vitrine/Skab af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 cm B. 150 cm D. 45 cm. Modelfoto.
Varenr: 4883169

DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-01-2018
20:00:00
DKK 1.200
Vitrineskab i sortbemalet metal. Rustikt look. Industrielt design
Vitrine/Skab i sortbemalet metal. Rustikt look i industrielt design. Indvendigt sortmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. H. 175 cm B. 145,5 cm D. 43 cm. Bemærk modelfoto variationer i 'slitage look' må derfor forventes. Bemærk: Kræver to personer til afhentning.
Varenr: 4825618

DKK 6.800 DK, Helsingør, Støberivej 20-01-2018
20:01:00
DKK 4.600
Stort vitrineskab med overdel. Udført i cedertræ. (2)
Stort vitrineskab med overdel. Udført i genanvendt cedertræ. Overdel med fire låger med greb og lås i sortlakeret metal, støbt med dekorationer. Bag låger hvidlakerede hylder samt beklædning. Underdel med skuffer monteret med greb i metal. Overdelen fremstår med revne i liste på højre side. H. ...
Varenr: 4872537

DKK 5.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
20:01:00
DKK 4.200
Tre-delt vitrineskab, sortlakeret (3)
Vitrine/køkkenvitrine, tre-fløjet i fuldlakeret sort , indvendig hvidlakeret. Skabet er udført i massiv træ med glat finish. Overdel med 3 låger med glas , bag hvilke hylder , hylde str i overdel 105x32cm , 53x32 cm Underdel med 3 skabslåger bag hvilke hylder , hylde str i underdel 105x39cm , ...
Varenr: 4894621

20:06:00
Te-/rullevogn fra Hundevad model PH 23/2, teak
Te-/rullevogn fra Hundevad, teak, model PH 23/2, konstruktion på fire koniske ben med hjul, bakke med kel på kanterne. Produceret hos Poul Hundevad, Vamdrup, H. 58 cm - B. 75 cm - D. 52 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 4854182
DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
20:12:00
DKK 447
Stigsdotter Allegro vitrinskåp
MARIT STIGSDOTTER, "Allegro", vitrinskåp, massiv björk, svartlackerat, tillverkad för Stolab, höjd ca 195, 78x35 cm
Varenr: 4893251
20:28:00
Se mere
Expect. Hvidlakeret skab, låsbart
Expect. Hvidlakeret skab opdelt med fire rum med låger, bag hvilke hylder, metalgreb. Medfølges af en master nøgle. Højde: 178 cm. Bredde: 80 cm. Dybde: 40 cm.
Varenr: 4862569

20:41:00
Kommoden/ Sekretär mit Intarsienarbeiten
Kommoden mit Intarsienarbeiten. Korpus mit Schubladen, Intarsien und dekoren, maße ca: H. 88, B. 84, T. 37 cm. Gebrauchspuren.
Varenr: 4886467
DKK 1.489 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
20:58:00
DKK 968
Skänk 1800-talets början
MJÖLKSKÄNK, 1800-talets början, imitationsmåleri, inredning med trågpinnar och hyllplan, höjd 133, 122x56 cm
Varenr: 4893271
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
21:08:00
Se mere
MARIT STIGSDOTTER, Minerva, vitrinskåp, Stolab, massiv björk, svartlackerad, frostade glasdörrar, höjd 105, bredd 129, djup 35 cm
Varenr: 4893294
21:54:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>