Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Skulpturer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Liné Ringtved Thordarson, skulptur af bronze, kvinde - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Liné Ringtved Thordarson, skulptur af bronze, kvinde - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Kvinde af Liné Ringtved Thordarson (f. 1965), bronzeskulptur. Sign. Liné. H. 15 cm. Signeret eksemplar af "Sensitivity, fragility and strength" medfølger. Værket er doneret af kunstneren læs mere på www.linethordarson.com. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk ... Varenr: 3588072 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 08:45:00 DKK 1.550
2 kunstværker af Jette Elmann Jensen - Til fordel for Knæk Cancer 2014
2 kunstværker af Jette Elmann Jensen - Til fordel for Knæk Cancer 2014. 2 kunstværker af Jette Elmann Jensen. Værkerne kan ikke efterses da de er del af en privat udstilling frem til d. 26. okt. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere om Knæk Cancer ... Varenr: 3577321 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 09:35:00 DKK 850
Værk af Jan Hällfors på opsats fra Knuthenborg - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Værk af Jan Hällfors på opsats fra Knuthenborg - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Jan Hällfors str. 45x45 på en opsats fra Knuthenborg. Værket måler 60-65 cm. Værket kan ikke efterses, da det er del af en privat udstilling frem til 26. okt. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og ... Varenr: 3577368 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 11:37:00 DKK 450
Værk af Sunny asamota Home Sweet Home - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Værk af Sunny asamota Home Sweet Home - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Værk af Sunny asamota. Home Sweet Home måler 44 x 65. Selve geviret er et fra Knuthenborg, og måler ca. 60-65 cm. Værket kan ikke efterses, da det er del af en privat udstilling frem til 26. okt. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. ... Varenr: 3577496 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 12:07:00 DKK 1.350
Broncefigur, erotisk figur
Broncefigur, erotisk figur. Abstrakt erotisk skulptur i motiv af kvindebarm støttende på arm. Udført i grønpatineret bronce på sokkel af sort marmor. H. 63 cm. .Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3592909

DKK 5.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-10-2014 12:08:00 DKK 1.350
Just Married af Agnete Kofoed Petersen - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Just Married af Agnete Kofoed Petersen - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Just Married af Agnete Kofoed Petersen. Måler 50x25 cm. Værkerne kan ikke efterses da de er del af en privat udstilling frem til d. 26. okt. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs ... Varenr: 3577340 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 12:25:00 DKK 375
Kunstværk af Jan Kuloj Tro, Håb og Kærlighed - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Kunstværk af Jan Kuloj Tro, Håb og Kærlighed - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Tro, Håb og Kærlighed af Jan Kuloj. Værket måler 30x13cm. Værket kan ikke efterses, da det er del af en privat udstilling frem til 26. okt. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere ... Varenr: 3577378 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 14:35:00 DKK 325
Just Andersen, figur, diskometal.
Just Andersen, figur, diskometal.. Just Andersen 1884-1943. Figur i form af dreng på fisk. Stemplet på bagsiden Just A D 2114. H. 23,5 cm. Enkelte ridser. Varenr: 3592166 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 15:42:00 DKK 525
Vetreria artistica. Murano. Skulpturelt glasrelief
Vetreria artistica. Murano. Skulpturelt glasrelief . Vetreria artistica, Murano. Skulpturelt glasrelief i form af ansigter udført af klart og farvet glas, monteret på sokkel af glas. Usign. H. 20,5 cm, B. 28,5 cm, D. 12 cm. Enkelte minimale afslag på sokkel. Varenr: 3594748 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2014 15:42:21 DKK 350
Parkeringsvagt i gevir med en buk af Agnete Kofoed Petersen - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Parkeringsvagt i gevir med en buk af Agnete Kofoed Petersen - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Parkeringsvagt i gevir med en buk af Agnete Kofoed Petersen. Værket måler 30x20cm. Værket kan ikke efterses, da det er del af en privat udstilling frem til 26. okt. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og ... Varenr: 3577351 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 15:50:00 DKK 400
Erotisk bronzefigur
Erotisk bronzefigur. Erotisk figur af patineret bronze forestillende kvinde og mand i erotisk positur, monteret på rektangulær sokkel. H. 60, L. 30, B. 20 cm, ca. vægt 10,2 kg. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3440675

DKK 12.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2014 15:54:00 DKK 6.400
Skulpturer af bronze (3)
Skulpturer af bronze (3). Skulpturer af patineret bronze i form af løve med jagtbytte, jagthund og egern. H. 19 - 24 cm. Vægt 8615 gr. (3) Varenr: 3591945 DKK 3.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2014 16:00:00 DKK 375
Hjernevask af Agnete Kofoed Petersen - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Hjernevask af Agnete Kofoed Petersen - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Hjernevask af Agnete Kofoed Petersen. Værket måler 30x50cm. Værket kan ikke efterses, da det er del af en privat udstilling frem til 26. okt. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere... Varenr: 3577357 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 17:35:00 DKK 575
Skulpturer af bronze (5)
Skulpturer af bronze (5). Skulpturer af patineret bronze i form af kvindefigurer og tempelløve. H. 20 - 30 cm. Vægt i alt 5842 gr. (5) Varenr: 3591977 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2014 18:00:00 DKK 325
Abstrakt figur af patineret bronze
Abstrakt figur af patineret bronze . Abstrakt figur af patineret bronze. Høj sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 36 cm. inkl sokkel. Modelfoto Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3593467

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 18:15:00 DKK 600
Værk af Per Sommer - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Værk af Per Sommer - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Værk af Per Sommer med opsats fra Knuthenborg. Str. 38x25 med gevir str. 60-65 cm Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere om Knæk Cancer 2014 eller se alle Knæk Cancer ... Varenr: 3577555 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 18:20:00 DKK 450
Hennie Strålhammar, relief
Hennie Strålhammar, relief. Hennie Strålhammar, relief. Relief i gips med senare silverbemålning. Signerad samt daterad -45. 40 x 28 cm. Varenr: 3578700 DKK 647 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-10-2014 19:21:00 DKK 263
Par stager af bronze (2)
Par stager af bronze (2). Par stager af patineret bronze. H. 43 cm. Vægt i alt 4840 gr. (2) Varenr: 3591995 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2014 20:00:00 DKK 325
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur af ung kvinde. Bronzefigur forestillende nøgen kvinde monteret på rund sokkel i marmor h. 28 cm incl. sokkel Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3582555

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 20:13:00 DKK 800
Buk på opsats af Peter Gilberg - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Buk på opsats af Peter Gilberg - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Buk på opsats str. 13x25 af Peter Gilberg Værket kan ikke efterses, da det er del af en privat udstilling frem til 26. okt. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2014. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær. Læs mere om Knæk Cancer ... Varenr: 3577381 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 20:15:00 DKK 475
Kristian Hornsleth cd. Skulptur af bronze
Kristian Hornsleth cd. Skulptur af bronze. Kristian Hornsleth f. 1963. 'Fuck you art lovers'. Skulptur af massiv poleret bronze med inskription: 'Fuck you art lovers'. HORNSLETH'. Nummereret: serie 2, udført i 99 eksemplarer. Stemplet i bunden Hornsleth F.U.A.L. H. 18 cm. Varenr: 3595029 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2014 20:48:00 DKK 1.250
Skelet i bronze.
Skelet i bronze.. Siddende skelet udført i patineret bronze og monteret på sokkel i sort marmor. Signeret Milo. Højde 14,5 cm. Modelfoto Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. ... Varenr: 3593464

DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 20:49:00 DKK 625
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur af ung kvinde. Bronzefigur forestillende nøgen kvinde monteret på rund sokkel i marmor h. 30,5 cm incl. sokkelNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3582569

DKK 1.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-10-2014 12:31:00 DKK 800
Broncefigur i form af knællende kvinde
Broncefigur i form af knællende kvinde. Bronzefigur forestillende kvinde i erotisk positur monteret på rund sokkel i marmor. H. 33 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3593215

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-10-2014 13:30:00 DKK 725
Skulpturer af bronze (11)
Skulpturer af bronze (11). Skulpturer af patineret bronze i form af frøer. H. 5 - 15 cm. Vægt i alt 11194 gr. (11) Varenr: 3592003 DKK 3.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-10-2014 16:00:00 DKK 350
Samling af skulpturer (2)
Samling af skulpturer (2). Samling af skulpturer af patineret bronze i form af to Charleston piger, base af marmor. H. 30 cm. Vægt i alt 3728 gr. (2) Varenr: 3592174 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-10-2014 18:00:00 DKK 300
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur af ung kvinde. Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. J. Patoue H. 27 cm.ModelfotoNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3593473

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-10-2014 18:52:00 DKK 875
Olof och Danuta Nerud, skulptur trä. Flygande gris (BUS)
Olof och Danuta Nerud, skulptur trä. Flygande gris (BUS). Olof och Danuta Nerud, skulptur trä. Signerad och daterad -94. Flygande gris bemålad i klara färger. H: 42 cm. Varenr: 3592324 DKK 647 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25-10-2014 19:49:00 DKK 263
Abstrakt figur af patineret bronze.
Abstrakt figur af patineret bronze. . Abstrakt figur af patineret bronce. Firkantet sokkel af marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 52 cm. inkl sokkel. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3593470

DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-10-2014 19:51:00 DKK 1.200
Maria med barnet i bemalet metal
Maria med barnet i bemalet metal. Maria med barnet i bemalet metal. Håndlavet katolsk figur forestillende Jomfru Maria med Jesusbarnet. Udført i præget metal og resin med patineret bemaling i . H: 42 cm, B: 41 cm D: 16 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3271764

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 25-10-2014 20:10:00 DKK 500
 1 2 3 4 5  >>