Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Skulpturer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ubekendt kunstner. Olie på lærred, figurkomposition
Ubekendt kunstner. Olie på lærred, figurkomposition. Ubekendt kunstner. Olie på lærred, figurkomposition. 75 X 75 cm. (78 X 78 cm.) sign. M. Silo. Dat. 08 Varenr: 3953156 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2015 14:00:00 DKK 825
Byst från Ny Carlsberg Glyptotek,
Byst från Ny Carlsberg Glyptotek, . Byst från Ny Carlsberg Glyptotek, föreställande Gnaeus Pompeius Magnus. Gips. 1900-talets början. Höjd 38 cm. Något smärre avslag på sockel. Varenr: 3953236 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-09-2015 14:31:00 DKK 689
Marbell, Stone art Belgium, figurer (13)
Marbell, Stone art Belgium, figurer (13). Marbell, Stone art Belgium, figurer i form af ugle, børn, kvinde m.m. H. 8 - 18 cm. Fremstår med lettere slitage. (13) Varenr: 3942405 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2015 17:31:18 DKK 300
Bronzefigur af balletpige
Bronzefigur af balletpige. Patineret massiv bronzefigur af balletpige på rund sokkel af marmor. H. 27 cm. Af nyere dato. Varenr: 3950656

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2015 19:03:00 DKK 600
Louis Rosen Schmidt, keramik, fuglefigur (cd)
Louis Rosen Schmidt, keramik, fuglefigur (cd). Figur / skulptur i form af fugl af Louis Rosen Schmidt (1943-1993), glaseret keramik, sign Louis 1975, H. 24,5 cm. Fremstår med limmet halefjer. Varenr: 3923411 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 19:33:00 DKK 300
Patineret bronze skulptur af livgarder
Patineret bronze skulptur af livgarder . Patineret bronze skulptur forstillende livgarder. H 42 cm. Varenr: 3943669 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2015 19:34:00 DKK 800
Bong, mixed-media / assemblage, skulptur, 'Tale of the smokey mountain'
Bong, mixed-media / assemblage, skulptur, 'Tale of the smokey mountain'. 'Tale of the smokey mountain' abstrakt skulptur af Bong (f. 1982), mixed-media / assemblage, sign. i bunden, H. 25, L. 35, B. 25 cm. Varenr: 3950101 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 19:50:00 DKK 325
Anton Linnet cd, skulptur i poleret stål ' Unionen'
Anton Linnet cd, skulptur i poleret stål ' Unionen' . Anton Linnet f. 1921 skulptur i poleret stål. ' Unionen' Erhvervet af nuværende ejer i 1994 . H. 27 cm. 10 x10 cm. Varenr: 3954728 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2015 19:55:00 DKK 1.400
Robbi Jones, Michael Jackson, skulptur af messing.
Robbi Jones, Michael Jackson, skulptur af messing.. Michael Jackson. Skulptur af messing stående på fod af sort marmor. Signeret Robbi Jones, Højde 49cm. Udstillingsmodel.Fremstår med minimale brugsspor. (Modelfoto) Kunstner: Robbi Jones * 1961 Med sine figurative motiver (Skulpturer) har Robbi Jones etableret sig som en billedhugger og ... Varenr: 3916100 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2015 20:00:00 DKK 2.600
Robbi Jones: Erotisk skulptur i messing, model 'Laura'
Robbi Jones: Erotisk skulptur i messing, model 'Laura'. Robbi Jones: Erotisk skulptur model 'Laura' udført i poleret messing, håndmodelleret af kunstneren Robbi Jones, Sign. Robbi Jones. H. ca. 32cm. udstilingsmodel. modelfoto. Kunstner: Robbi Jones * 1961 Med sine figurative motiver (Skulpturer) har Robbi Jones etableret sig som en billedhugger... Varenr: 3916106 DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2015 20:00:00 DKK 1.650
Jeff Ibbo, skulptur af stentøj, cd
Jeff Ibbo, skulptur af stentøj, cd. Skulptur, af Jeff Ibbo (f. 1941). Stentøj, sign. Ibbo. H. 34 cm Varenr: 3952434 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2015 20:18:00 DKK 325
Henrik Westergaard. Skulptur (cd)
Henrik Westergaard. Skulptur (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). Skulptur af brændt, blåglaseret ler, sign. under bund. H. 20 cm. (cd)Henrik Westergaard er en ægte repræsentant for det, man kalder en multikunstner. Han maler, laver skulpturer, installationer, land art, kæmpestore keramiske relieffer, og så underviser han. ... Varenr: 3896166 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2015 20:24:00 DKK 300
Henrik Westergaard. Skulptur (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). Skulptur af brændt, glaseret ler, sign. under bund. H. 27 cm. Løse dele kan forekomme. (cd)Henrik Westergaard er en ægte repræsentant for det, man kalder en multikunstner. Han maler, laver skulpturer, installationer, land art, kæmpestore keramiske relieffer, og så ... Varenr: 3898264 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2015 20:24:00 DKK 300
Henrik Westergaard. Skulptur (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). Skulptur af brændt, glaseret ler, sign. under bund. L. 11 cm. Løse dele kan forekomme. (cd)Henrik Westergaard er en ægte repræsentant for det, man kalder en multikunstner. Han maler, laver skulpturer, installationer, land art, kæmpestore keramiske relieffer, og så ... Varenr: 3896239 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2015 20:24:00 DKK 300
Bong, mixed-media / assemblage, skulptur, 'Perks'
Bong, mixed-media / assemblage, skulptur, 'Perks'. 'Perks' abstrakt skulptur af Bong (f. 1982), mixed-media / assemblage, sign. i bunden, H. 39, L. 24, B. 18 cm. Varenr: 3950100 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 20:34:00 DKK 325
Jeff Ibbo, stentøj, skulptur, stående kvinde
Jeff Ibbo, stentøj, skulptur, stående kvinde. Stentøjsskulptur af oxyderet og glaseret, brændt keramisk stentøjsler - i form af nøgen kvinde, Jeff Ibbo (f. 1941), sign. i bunden. H. 27 cm. Varenr: 3869862 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 21:12:00 DKK 550
Henry Gustafsson, født 1958 (cd)
Henry Gustafsson, født 1958 (cd) . HENRY GUSTAFSSON, skulptur "Lyftet" i tin og sten. H. 22 cm. Signeret W, Vimmerby tenn, W, P10 (1989). Varenr: 3955448 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-09-2015 10:39:00 DKK 550
Figurin brons
Figurin brons. CLAIRE-JEANNE-ROBERT COLINET (Frankrike, 1910-1953), efter, Flicka balanserande bollar, brons, höjd inklusive sockel av sten ca 46 cm Varenr: 3953608 DKK 1.575 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-09-2015 14:30:00
Se mere
Buste af alabast, 'Beethoven', sign. F. Peleschka (2)
Buste af alabast, 'Beethoven', sign. F. Peleschka (2). Buste af alabast, 'Beethoven', sign. F. Peleschka. H. 40 cm. Medfølgende tre-delt piedestal af mørkbroget marmor. H. 119-130 cm. Busten med småmærker, piedestalen med defekter. (2) Varenr: 3950597 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-09-2015 15:09:38 DKK 425
Ubekendt kunstner, skulptur af aluminium og bronze
Ubekendt kunstner, skulptur af aluminium og bronze. Ubekendt kunstner, skulptur af aluminium, stål og bronze, usign. H. 23 B. 17,5 cm. Varenr: 3954697 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-09-2015 15:36:35 DKK 325
Andreas Wargenbrant bronsskulptur
Andreas Wargenbrant bronsskulptur. ANDREAS WARGENBRANT (född 1967), skulptur, grönpatinerad brons, brickmärkt samt numrerad 4/99, höjd 34 cm Varenr: 3953619 DKK 3.938 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-09-2015 16:40:00
Se mere
Skulptur brons
Skulptur brons. SKULPTUR, 1800-talets slut, bronse, sk. grand tour souvenir, monterad på stensockel, höjd 27 cm Varenr: 3953621 DKK 1.575 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-09-2015 17:00:00
Se mere
Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde
Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde . Abstrakt bronze figur af liggende nøgen kvinde, signeret Nick i bronzen. H. 11,5 x L. 23,5 cm. Varenr: 3950661

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-09-2015 19:04:00 DKK 800
Erotisk bronzefigur, knælende kvinde
Erotisk bronzefigur, knælende kvinde . Bronzefigur forestillende kvinde i erotisk positur. H. 22 cm. Modelfoto Varenr: 3950708

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-09-2015 19:23:00 DKK 1.300
Bronzeskulptur af kvinde
Bronzeskulptur af kvinde. Bronzefigur af kvinde i bevægelse med blomsterranke i Art-deco stil. Udført i massiv patineret bronze monteret på sokkel af sortbroget marmor. 'Sign. Signeret Pierrele Faguays'. Højde 54 cm. Varenr: 3936119

DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-09-2015 19:25:00 DKK 1.500
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur af ung kvinde. Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. Claude H. 18 cm. Modelfoto Varenr: 3950665

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-09-2015 19:55:00 DKK 800
Elsie Dahlberg skulptur
Elsie Dahlberg skulptur. ELSIE DAHLBERG (1916-2005), "Heligt krig", bemålad stenmassa, signerad under sockeln, monterad på svärtad träsockel, höjd ca 40 cm Varenr: 3953682 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-09-2015 21:24:00
Se mere
Skulptur i patineret bronze
Skulptur i patineret bronze. Skulptur i patineret bronze iform af stående nøgen muskuløs mand, monteret på sokkel af marmor. Sign. Rubin. H. 55 cm (kopi efter Auguste Rodin f. 1840 - 1917) Varenr: 3768472

DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-09-2015 16:16:00 DKK 2.200
Figur forestillende ung kvinde
Figur forestillende ung kvinde. Figur forestillende ung kvinde,siddende på søjle, kopi af nyere dato efter 'Le Pigeon Voyageur' oprindeligt af A. Gennerelli (1881-1943). Udført i massiv bronze monteret på sokkel af profileret sort marmor. H 44 cm. Varenr: 3928883

DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-09-2015 18:17:00 DKK 1.400
Balletpige i bronze
Balletpige i bronze . Balletpige udført i massiv patineret bronze monteret på sokkel af sortmarmoreret marmor. Højde 60 cm. Sign. I. Bonheus. Modelfoto Varenr: 3929054

DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-09-2015 18:17:00 DKK 1.600
 1 2 3 4  >>