Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Skulpturer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Afrikansk skulptur
Afrikansk skulptur. Afrikansk skulptur. Pall. 1900-tal. Höjd 41 cm. Varenr: 3477093 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-07-2014 15:30:00 DKK 242
Skulptur af bronze
Skulptur af bronze. Skulptur af grønpatineret bronze i form af løveunge. H. 24 cm. Vægt 5257 gr. Varenr: 3485000 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 16:00:00 DKK 1.450
Max Seidenfaden. Skulptur af bronze, cd
Max Seidenfaden. Skulptur af bronze, cd . Max Seidenfaden, skulptur af bronze på firkantet sokkel af granit, sign. Max S, H. 40 cm. Varenr: 3483534 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2014 16:18:22 DKK 550
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. Skuren i trä. Bemålad. 1900-tal. Höjd 60 cm. Varenr: 3478487 DKK 808 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-07-2014 17:00:00 DKK 242
Bronzeskulptur i form af vinbjergsnegl
Bronzeskulptur i form af vinbjergsnegl. Skulptur af patineret bronze i form af vinbjergsnegl. H. 12 L. 24 cm. Ca. vægt 2,4 kg.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3438242

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 17:45:00 DKK 300
Skulptur af bronze
Skulptur af bronze. Skulptur af patineret bronze i form af kvæg ved gærde. H. 22 cm. Vægt 3868 gr. Varenr: 3485059 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 18:00:00 DKK 325
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. 1900-tal. Höjd 46 cm. Varenr: 3477125 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-07-2014 18:15:00 DKK 242
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. Bemålat trä. Höjd 25 cm. 1900-tal. Slitage, sprickor. Varenr: 3477169 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-07-2014 18:20:00 DKK 242
Völcker. Skulptur i højpoleret plexiglas. 'Reflections'
Völcker. Skulptur i højpoleret plexiglas. 'Reflections'. Völcker, f. 1966, ”Happiness”. Unika skulptur, håndformet frosted plexiglas, monteret på sokkel af klart plexiglas. Signeret ”Völcker” på sokkel. Højde inkl. sokkel ca. 111 cm. Velegnet til såvel inden- som udendørs udsmykning. Varenr: 3473760 DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 18:27:00 DKK 5.000
Skulptur i trä
Skulptur i trä. Skulptur i trä. Enligt uppgift offergåva från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand.. Monterad på senare träsockel. Höjd ca 81 cm, bredd ca 21 cm. Varenr: 3477535 DKK 1.212 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-07-2014 19:15:00 DKK 242
William Skotte Olsen cd. Skulptur af bejdset træ
William Skotte Olsen cd. Skulptur af bejdset træ. William Skotte Olsen 1945-2005. Skulptur af bejdset træ. Stående på sokkel af gråbroget granit. Sign. WSO 70. H. 40 cm. Den ene fod er gået op i limningen. Erhvervet af nuværende ejer direkte fra kunstneren. Varenr: 3485832 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 19:15:00 DKK 2.200
Skulpturer af bronze (15)
Skulpturer af bronze (15). Skulpturer af patineret bronze i form af liggende og siddende frøer samt kat. H. 6 - 22 cm. 12000 gr. (15) Varenr: 3485068 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 20:00:00 DKK 475
Ulla & Gustav Kraitz, torso (BUS)
Ulla & Gustav Kraitz, torso (BUS). Ulla & Gustav Kraitz, torso. Glaserat stengods. Signerad Ulla Kraitz 1994. Monterad på sockel av vitlackerat trä. H. 90 cm. Total höjd med sockel 150 cm. (BUS) Varenr: 3458084 DKK 80.830 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-07-2014 20:00:00 DKK 56.581
Peter Martensen. Skulptur af patineret bronze cd
Peter Martensen. Skulptur af patineret bronze cd. Peter Martensen født 1953 cd. Skulptur af patineret bronze "Waterman". Sign. PM 29/35. 19 x 16 cm. Peter Martensen er født i 1953 i Odense og er uddannet på Det fynske Kunstakademi 1971-1977 og frekventeret Grafisk Skole, Kunstakademiet København 1982-1984. Varenr: 3487922 DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2014 20:01:10 DKK 3.400
Pierre Martin. Bronzeskulptur 'Illusion V', H. 104 cm.
Pierre Martin. Bronzeskulptur 'Illusion V', H. 104 cm. . Pierre Martin. Skulptur udført i brunpatineret bronze 'Illusion V' i form af energisk mand. Stående på sokkel af poleret sort marmor. Skulpturen er udført af nordisk kunstner under pseudonymet Pierre Martin. Lavet i et begrænset antal, individuelt poleret og patineret, hvilket giver den enkelte ... Varenr: 3485873

DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 20:29:00 DKK 2.700
Trille Jørgensen, cd. Komposition. Relief, stentøj.
Trille Jørgensen, cd. Komposition. Relief, stentøj. . Trille Jørgensen, f. 1944. Relief af brændt og delvist glaseret stentøj. Sign. Rammemål ca. 48 x 38 cm. Varenr: 3486419 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 20:32:00 DKK 325
Maria med barnet i bemalet metal
Maria med barnet i bemalet metal. Maria med barnet i bemalet metal. Håndlavet katolsk figur forestillende Jomfru Maria med Jesusbarnet. Udført i præget metal og resin med patineret bemaling i . H: 35 cm, B: 28 cm D: 15 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3271708

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 20:32:00 DKK 500
Völcker. Skulptur i højpoleret plexiglas. 'Reflections'. Völcker, f. 1966, ”Reflections”. Unika skulptur i højpoleret plexiglas, monteret på sokkel af sort plexiglas. Signeret ”Völcker” på sokkel. Højde inkl. sokkel ca. 113 cm. Velegnet til såvel inden- som udendørs udsmykning. Varenr: 3473767 DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 20:43:00 DKK 5.000
Rytterfigur på sort stensokkel, bronze
Rytterfigur på sort stensokkel, bronze. Rytterfigur på sort stensokkel, bronze, sort poleret stensokkel, rytter i rustning med stav, hest med seltøj og saddel, seletøjet er bevægeligt, H. ca 52 cm. Fremstår delvist med let slitage, små afslag på sokkelkanterne, fastgørelsesskruer mellem rytter og sokkel er knækket af på rytteren. Varenr: 3400693 DKK 4.474 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-07-2014 13:02:00 DKK 3.169
Kristian Hornsleth cd. Skulptur af bronze
Kristian Hornsleth cd. Skulptur af bronze. Kristian Hornsleth f. 1963. 'Fuck you art lovers'. Skulptur af massiv poleret bronze med inskription: 'Fuck you art lovers'. HORNSLETH'. Nummereret: serie 2, 95/99. Stemplet i bunden Hornsleth F.U.A.L. H. 18 cm. Varenr: 3480299 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-07-2014 13:27:00 DKK 1.400
Skulptur af patineret bronze - Kvæg
Skulptur af patineret bronze - Kvæg . Skulptur af patineret bronze i form af kvæg ved gærde. 20. årh.s slutning. H. 21 cm L. 30 cm. Vægt omkring 7 kg. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3424492

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 15:24:00 DKK 325
Skulpturer af bronze (15)
Skulpturer af bronze (15). Skulpturer af patineret bronze i form af 4 katte og 11 frøer. H. 9 - 15 cm. Vægt i alt 1539 gr. (15) Varenr: 3485081 DKK 3.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2014 16:00:00 DKK 325
Skulptur af bronze
Skulptur af bronze. Skulptur af grønpatineret bronze i form af putti i leg. H. 25 cm. Vægt 3246 gr. Varenr: 3488477 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2014 16:00:00 DKK 350
Ivan Holy, väggrelif, trä
Ivan Holy, väggrelif, trä. Väggrelief i trä av Ivan Holy. Mått 18x55 cm. Signerad H i cirkel. Färgbortfall. Varenr: 3484256 DKK 647 SE, Örebro, Aspholmen 25-07-2014 16:12:51 DKK 242
Ett par snidade träskulpturer (2)
Ett par snidade träskulpturer (2). Ett par snidade träskulpturer. Bemålade. Höjd 37 cm. (2) Varenr: 3486547 DKK 647 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 17:11:00 DKK 242
Skulptur af bronze
Skulptur af bronze. Skulptur af patineret bronze i form af kvæg ved gærde. H. 26 cm. Vægt 7708 gr. Varenr: 3488492 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2014 18:00:00 DKK 300
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. Skuren i trä. Bemålad. 1900-tal. Höjd ca 75 cm. Slitage, sprickor. Varenr: 3478500 DKK 970 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 18:02:00 DKK 242
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. Skuren i trä. Bemålad. 1900-tal. Höjd 75 cm. Varenr: 3478492 DKK 970 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 18:06:00 DKK 263
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. Skuren i trä. 1900-tal. Höjd 60 cm. Varenr: 3478491 DKK 808 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-07-2014 19:13:00 DKK 242
Bronzeskulptur. Kinesisk koi fisk
Bronzeskulptur. Kinesisk koi fisk. Skulptur af patineret bronze i form af koi fisk. H. 21, Ø 16 cm. Ca. vægt 2,0 kg. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3439128

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2014 19:50:00 DKK 325
 1 2 3 4 5  >>