Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Skulpturer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Shiva, skulptur i brons
Shiva, skulptur i brons. Shiva. Skulptur i patinerad brons Höjd 29 cm. Varenr: 3512295 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 23-08-2014 16:46:00 DKK 305
Robbi Jones: Erotisk skulptur af messing, model 'Vivien' nr 2/99
Robbi Jones: Erotisk skulptur af messing, model 'Vivien' nr 2/99. Robbi Jones: Erotisk skulptur model 'Coco' udført i poleret messing, håndmodelleret af kunstneren Robbi Jones. Sign. Robbi Jones. H. ca. 25 cm. B: ca. 44 cm. D: ca. 23 cm. Limited edition nr. 2 af 99 stk. Modelfoto Kunstner: Robbi Jones * 1961 New York Med sine figurative motiver ... Varenr: 3521399

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-08-2014 20:21:00 DKK 2.400
Bedende munk. støbt stenmasse
Bedende munk. støbt stenmasse. Bedende munk i støbt stenmasse, senere behandlet. H. 48 B. 35 D. 35 cm. Vægt ca. 38,5 kg. Varenr: 3514524

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-08-2014 20:38:00 DKK 1.150
Patinerad bronsbyst på sockel samt skulptur i form av kärl i brons (2)
Patinerad bronsbyst på sockel samt skulptur i form av kärl i brons (2). Patinerad bronsbyst på sockel samt kärl i brons. Höjd på bysten inkl sockel: 12 cm, kärlet: 15 cm.. Varenr: 3505146 DKK 652 SE, Örebro, Aspholmen 24-08-2014 11:50:00 DKK 244
Kristian Hornsleth cd. Skulptur af bronze
Kristian Hornsleth cd. Skulptur af bronze. Kristian Hornsleth f. 1963. 'Fuck you art lovers'. Skulptur af massiv poleret bronze med inskription: 'Fuck you art lovers'. HORNSLETH'. Nummereret: serie 2, 65/99. Stemplet i bunden Hornsleth F.U.A.L. H. 18 cm. Varenr: 3512470 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-08-2014 14:02:00 DKK 2.600
Mattias van Arkel, skulptur (bus)
Mattias van Arkel, skulptur (bus). Mattias van Arkel, född 1967. Skulptur i form av kub. Silikongummi. Utgiven i 300 ex. 10x10x10 cm. Monogramsignerad MvA. Varenr: 3510842 DKK 5.701 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-08-2014 19:19:00 DKK 4.072
Lysestage af patineret bronze
Lysestage af patineret bronze . Lysestage af patineret bronze. H. 45 cm. Ca vægt 1,5 kg.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3444896

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2014 19:24:00 DKK 300
Robbi Jones: Erotisk skulptur i messing, model 'Laura' nr 9/99
Robbi Jones: Erotisk skulptur i messing, model 'Laura' nr 9/99. Robbi Jones: Erotisk skulptur model 'Laura' udført i poleret messing, håndmodelleret af kunstneren Robbi Jones, Paris. Sign. Robbi Jones. H. ca. 32cm. Limited edition nr. 9 af 99 stk. Modelfoto. Kunstner: Robbi Jones * 1961 New York Med sine figurative motiver (Skulpturer) har Robbi Jones ... Varenr: 3521243

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2014 19:26:00 DKK 1.100
Bronzeskulptur serie af Liné Ringtved Thordarson (4)
Bronzeskulptur serie af Liné Ringtved Thordarson (4). Liné Ringtved Thordarson født 1965. Bronzeskulptur serie bestående af fire skulpturer. Hver skulptur er individuelt håndslebet og patineret. Serien er patineret i fire forskellige patineringer. Hver skulptur H. 15 cm. Hver skulptur signeret 'Liné'. Signeret eksemplar af "Sensitivity, ... Varenr: 3410453 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-08-2014 19:30:00 DKK 3.000
Ib Braun. Skulptur af bronze
Ib Braun. Skulptur af bronze . Ib Braun 1933-2003. Skulptur af patineret bronze i form af fløjtespillende herre. Sign. Braun. H. 50 cm. Fremstår med afslag på fløjte. Varenr: 3511102 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2014 19:51:00 DKK 5.200
Pierre Martin. Bronzeskulptur på sokkel af poleret marmor. 'Illusion I'
Pierre Martin. Bronzeskulptur på sokkel af poleret marmor. 'Illusion I'. Pierre Martin. Skulptur udført i grønpatineret bronze 'Illusion I' i form af spillemand. Stående på sokkel af poleret sort marmor. Skulpturen er udført af nordisk kunstner under pseudonymet Pierre Martin. Lavet i et begrænset antal, individuelt poleret og patineret, hvilket giver den enkelte ... Varenr: 3515162

DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2014 19:56:00 DKK 1.800
Maria med barnet i bemalet metal
Maria med barnet i bemalet metal. Maria med barnet i bemalet metal. Håndlavet katolsk figur forestillende Jomfru Maria med Jesusbarnet. Udført i præget metal og resin med patineret bemaling i . H: 42 cm, B: 41 cm D: 16 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3271762

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2014 20:10:00 DKK 500
Maria med barnet i bemalet metal. Maria med barnet i bemalet metal. Håndlavet katolsk figur forestillende Jomfru Maria med Jesusbarnet. Udført i præget metal og resin med patineret bemaling i . H: 35 cm, B: 28 cm D: 15 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3271697

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2014 20:32:00 DKK 500
Maria med barnet i bemalet metal. Maria med barnet i bemalet metal. Håndlavet katolsk figur forestillende Jomfru Maria med Jesusbarnet. Udført i præget metal og resin med patineret bemaling i . H: 35 cm, B: 28 cm D: 15 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3433610

Dalahäst i bemålat gjutjärn
Dalahäst i bemålat gjutjärn. Dalahäst i bemålat gjutjärn. H. 34 cm. Varenr: 3516698 DKK 1.629 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-08-2014 20:36:00 DKK 285
Pierre Martin. Bronzeskulptur. New Turning Torso, 'Female'. H. ca. 124 cm
Pierre Martin. Bronzeskulptur. New Turning Torso, 'Female'. H. ca. 124 cm . Pierre Martin. New Turning Torso, 'Female'. Skulpturen er udført i bronze, poleret samt patineret, efter 'Cire Perdue'- metoden, monteret på sokkel af sort beton. Skulpturen er udført af nordisk kunstner under pseudonymet Pierre Martin. Signeret: P.M. Lavet i et begrænset antal, individuelt ... Varenr: 3512138

DKK 25.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2014 20:51:00 DKK 5.200
Buddha hoved i bronze
Buddha hoved i bronze. Buddha hoved i håndstøbt bronze. Skulptur i form ad hoved med 4 ansigter med forskellige sindstemninger. Asiatisk oprindelse. H. 17 B. 15 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen... Varenr: 3513409

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2014 21:01:00 DKK 500
Bronzefigur i Art Deco stil.
Bronzefigur i Art Deco stil. . Bronzefigur i Art Deco stil. Figur udført i massiv bronze, forestillende kvinde klædt i kjole og lang kåbe. Monteret på sokkel af sort marmor. H. 35 B. 24 D. 13 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3367999

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-08-2014 11:52:00 DKK 625
Bronzehoved 'Muflon'
Bronzehoved 'Muflon'. Bronze, patineret, naturalistisk udformet hoved af en muflon. H 47 cm, B 48 cm, D 29 cm. Vægt ca. 15,6 kg. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere ... Varenr: 3472954

DKK 5.964 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-08-2014 13:21:54 DKK 4.473
To figurer af bronze (2)
To figurer af bronze (2). Figur af bronze i form af 'Grubleren' efter Rodin, H. 35 cm. samt figur af bronze i form af siddende ballerina, H. 28 cm. Begge figurer usignerede. (2) Varenr: 3512109 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2014 14:06:00 DKK 775
Liggende Buddha, støbt stenmasse
Liggende Buddha, støbt stenmasse. Liggende Buddha i støbt stenmasse, som senere er behandlet. H. 32 L. 115 D. 16 cm. Vægt ca. 42.5 kg. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3514465

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-08-2014 14:24:00 DKK 325
Susse Volander.  'Chicklings' relief
Susse Volander. 'Chicklings' relief. Susse Volander. 'Chicklings' relief, håndmalet resinkeramik, i et oplag på 2000, ca. 29 x 20 cm. Fremstillet for Rikki Tikki Compagny. Varenr: 3508044 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 25-08-2014 15:11:23 DKK 300
Afrikansk skulptur. Skuren i trä
Afrikansk skulptur. Skuren i trä. Afrikansk skulptur. Skuren i trä. Höjd 60 cm. Slitage. Av senare tillverkning. Av senare tillverkning. Varenr: 3519612 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 25-08-2014 15:23:19 DKK 285
Louise Lange skulptur
Louise Lange skulptur. Louise Lange skulptur Louise Lange, skulptur af porcelæn "Moder Jord" H. 19 x 33 cm. Varenr: 3519636 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 25-08-2014 15:37:04 DKK 575
Robbi Jones: Erotisk skulptur af messing, model 'Katja' nr. 11/99
Robbi Jones: Erotisk skulptur af messing, model 'Katja' nr. 11/99 . Robbi Jones: Erotisk skulptur model 'Katja' udført af poleret messing, håndmodelleret af kunstneren Robbi Jones. Sign. Robbi Jones. H. ca. 25cm. Limited edition nr. 11 af 99 stk. Certifikat medfølger. Kunstner: Robbi Jones * 1961 New York Med sine figurative motiver (Skulpturer) har Robbi ... Varenr: 3513590 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-08-2014 17:40:36 DKK 2.800
Skulptur af bronze
Skulptur af bronze. Skulptur af patineret bronze i form af kvæg ved gærde. H. 21 cm. Vægt 3,5 kg. Varenr: 3518276 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-08-2014 18:00:00 DKK 300
Bronzefigur, 'Kwan Yingfigur'
Bronzefigur, 'Kwan Yingfigur'. Bronze, patiniert, auf Lotussockel sitzende Figur, H 35cm, B 25cm, T 16cm. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder dem Preis, zu dem die Ware im Einzelhandel angeboten wird. Lesen Sie mehr. Varenr: 3472969

DKK 2.609 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-08-2014 18:08:00 DKK 1.491
Robbi Jones: Erotisk skulptur, model 'Alicia' i poleret messing nr. 80 af 99
Robbi Jones: Erotisk skulptur, model 'Alicia' i poleret messing nr. 80 af 99. Erotisk skulptur, model 'Alicia' udført i poleret messing, håndmodelleret af kunstneren Robbi Jones, Sign. Robbi Jones. H ca. 32 cm. Limited edition nr. 80 af 99 stk. Kunstner: Robbi Jones * 1961 New York Med sine figurative motiver (Skulpturer) har Robbi Jones etableret sig som en ... Varenr: 3491960

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-08-2014 19:00:00 DKK 2.600
Pierre Martin. Bronzeskulptur. New Turning Torso. Female, H. 98 cm.
Pierre Martin. Bronzeskulptur. New Turning Torso. Female, H. 98 cm. . Pierre Martin. New Turning Torso, 'Female'. Skulpturen er udført i ren bronze, poleret og patineret, efter 'Cire Perdue'- metoden, monteret på sokkel af poleret sort marmor. Skulpturen er udført af nordisk kunstner under pseudonymet Pierre Martin. Signeret: P.M., Skulpturen er individuelt poleret... Varenr: 3508125

DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-08-2014 19:35:00 DKK 5.000
Pierre Martin. Bronzeskulptur. New Turning Torso. Female, H. 104 cm.
Pierre Martin. Bronzeskulptur. New Turning Torso. Female, H. 104 cm. . Pierre Martin. New Turning Torso, 'Female'. Skulpturen er udført i ren bronze, poleret samt patineret, efter 'Cire Perdue'- metoden, monteret på sokkel af poleret sort marmor. Skulpturen er udført af nordisk kunstner under pseudonymet Pierre Martin. Signeret: P.M., Skulpturen er lavet i et ... Varenr: 3509538

DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-08-2014 19:36:00 DKK 5.000
 1 2 3 4 5  >>