Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Skulpturer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Skulptur af bronze ifom af kvinde
Skulptur af bronze ifom af kvinde . Skulptur af bronze ifom af siddende kvinde, H. 19 cm. Varenr: 3492156 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 31-07-2014 09:13:25 DKK 325
Tempalskulptur i trä
Tempalskulptur i trä. Tempalskulptur i trä. Offergåva från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand. Maskstungen. Drake. Monterad på senare träsockel. Höjd ca 22 cm, bredd ca 13 cm. Varenr: 3493797 DKK 649 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 31-07-2014 13:04:44 DKK 243
Kristian Hornsleth cd. Skulptur af bronze
Kristian Hornsleth cd. Skulptur af bronze. Kristian Hornsleth f. 1963. 'Fuck you art lovers'. Skulptur af massiv poleret bronze med inskription: 'Fuck you art lovers'. HORNSLETH'. Nummereret: serie 2, 78/99. Stemplet i bunden Hornsleth F.U.A.L. H. 18 cm. Varenr: 3480303 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-07-2014 14:28:00 DKK 4.100
Tempalskupltur i trä
Tempalskupltur i trä. Tempalskulptur i trä. Offergåva från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand. Maskstungen. Elefant. Monterad på senare träsockel. Höjd ca 26 cm, bredd ca 15 cm. Varenr: 3493795 DKK 649 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 31-07-2014 17:03:00 DKK 243
Två skulpturer (2)
Två skulpturer (2). Två skulpturer. Stengods, bemålade. Thailand. Höjd 12 cm. Varenr: 3484942 DKK 649 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 31-07-2014 17:15:00 DKK 243
Ivan Boytler, relieffer, kobber (2)
Ivan Boytler, relieffer, kobber (2). Relieffer udført i kobber i form af ansigter af Ivan Boytler, usignerede. Mål på største: 28 x 23 cm. (2) Varenr: 3494370 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 31-07-2014 17:15:38 DKK 325
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. 1900-tal. Skuren i trä. Höjd 55 cm. Varenr: 3477107 DKK 649 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 31-07-2014 17:20:00 DKK 264
Helle Bovbjerg født 1965 - 'Lille pram på vej til Haiti'
Helle Bovbjerg født 1965 - 'Lille pram på vej til Haiti'. Helle Bovbjerg. 'Lille pram på vej til Haiti'. Stentøj, porcelæn, gummi og tråd. Stempelsign. HB. 9 cm L. 28 cm. Varenr: 3491367 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 31-07-2014 18:54:00 DKK 600
Tempelskulptur i form av elefant
Tempelskulptur i form av elefant. Tempelskulptur i form av elefant. Offergåva från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand. Maskstungen. Skuren i trä. Monterad på träplatta. Total höjd ca 50 cm, längd 50 cm. Sprickor, slitage. Varenr: 3493792 DKK 1.217 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 31-07-2014 19:11:00 DKK 345
Skulptur, Oscars statyetten, höjd 350 cm
Skulptur, Oscars statyetten, höjd 350 cm. Oscarsstatyetten, skulptur i guldfärgat glasfiber med sockel i svartlackerad metall samt ett rött sammets draperi. Skulpturens höjd inkl. sockel ca 350 cm. Sent 1900-tal. Framstår med enstaka repor/bruksspår. Varenr: 3473910 DKK 2.434 SE, Stockholm, Slakthusgatan 31-07-2014 19:24:00 DKK 1.095
Bronzeskulptur serie af Liné Ringtved Thordarson (4)
Bronzeskulptur serie af Liné Ringtved Thordarson (4). Liné Ringtved Thordarson født 1965. Bronzeskulptur serie bestående af fire skulpturer. Hver skulptur er individuelt håndslebet og patineret. Serien er patineret i fire forskellige patineringer. Hver skulptur H. 15 cm. Hver skulptur signeret 'Liné'. Signeret eksemplar af "Sensitivity, ... Varenr: 3410447 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-07-2014 19:30:00 DKK 3.200
Valerie La Verne Nielsen. cd. Tre brasilianske skulpturer (3)
Valerie La Verne Nielsen. cd. Tre brasilianske skulpturer (3). Tre brazilianske skulpturer af metallic patineret cement. Sign. H. 71 cm., 40 cm. og 13 cm. Varenr: 3489133 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 31-07-2014 19:52:00 DKK 350
Maria med barnet i bemalet metal
Maria med barnet i bemalet metal. Maria med barnet i bemalet metal. Håndlavet katolsk figur forestillende Jomfru Maria med Jesusbarnet. Udført i præget metal og resin med patineret bemaling i . H: 42 cm, B: 41 cm D: 16 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til ... Varenr: 3271760

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 31-07-2014 20:10:00 DKK 500
Skulptur af patineret bronze - Kvinde med påfugle
Skulptur af patineret bronze - Kvinde med påfugle. Skulptur af patineret bronze i form kvindefigur med påfugle H. 48 cm Vægt ca 7 kg. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3452366

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-07-2014 20:25:00 DKK 350
Cecilia Haupt, skulptur (bus)
Cecilia Haupt, skulptur (bus). Cecilia Haupt, f. 1972, skulptur, olja på grov trädkloss. 21x14x4 cm. Signerad i botten. Varenr: 3487974 DKK 1.623 SE, Stockholm, Slakthusgatan 31-07-2014 20:52:00 DKK 365
Stor krabbe i bronze
Stor krabbe i bronze. Stor håndstøbt krabbe i brunpatineret bronze til dekoration ved havebassin o.l. Højde 23 cm, længde 39 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3348971

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 31-07-2014 20:55:00 DKK 525
Engel i renæssance stil
Engel i renæssance stil. Engel i renæssance stil. Stor engel / putto udført i støbt materiale, håndmalet og med øsken til ophængning på bagside. Højde 45 cm, bredde 36 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3272660

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 31-07-2014 22:00:00 DKK 525
Dansk keramiker. Keramisk billede/relief
Dansk keramiker. Keramisk billede/relief . Dansk keramiker. Keramisk billede/relief. Komposition udført af 12 fliser, delvis prydet med glasur, ramme af fyrretræ. 62,5x48 cm. Varenr: 3476650 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 01-08-2014 14:17:13 DKK 325
Stephan Rostrup, figurkomposition, relief, cd
Stephan Rostrup, figurkomposition, relief, cd. Stephan Rostrup 1947-1997, figurkomposition, bemalet metal, sign. Rostrup, 1969, 42 x 30 cm. Varenr: 3483128 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 01-08-2014 15:33:00 DKK 300
Skulptur af bronze
Skulptur af bronze. Skulptur af patineret bronze i form af kvæg ved gærde. H. 21 cm. Vægt 3753 gr. Varenr: 3495448 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-08-2014 16:00:00 DKK 325
Två skulpturer (2)
Två skulpturer (2). Två skulpturer, skurna i trä, bemålade, monterade på socklar av trä. Enligt uppgift Offergåvor från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand. Höjd 28-37 cm. Slitage, skador. (2) Varenr: 3493805 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-08-2014 16:07:00 DKK 243
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. Bemålat trä. Höjd 25 cm. 1900-tal. Slitage, sprickor. Varenr: 3477169 DKK 649 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-08-2014 16:50:00 DKK 243
Fyra offergåvor, skurna i trä, elefant mm (4)
Fyra offergåvor, skurna i trä, elefant mm (4). Fyra offergåvor, skurna i trä, elefant mm. Monterade på socklar av trä. Enligt uppgift Offergåva från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand. Höjd 22-30 cm. Slitage, skador. (4) Varenr: 3484906 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-08-2014 17:20:00 DKK 264
Skulptur af granit  i form af elskende par
Skulptur af granit i form af elskende par. Skulptur af granit i form af elskende par. H. 186 cm. NB: Vejer 3-400 kg. Varenr: 3484540 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2014 17:45:00 DKK 1.350
Träskulptur
Träskulptur. Träskulptur i form av lejon. Offergåva från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand. Maskstungen. Spår av färgrester. Höjd 65 cm, längd 70 cm. Omfattande slitage. Varenr: 3493788 DKK 974 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-08-2014 17:50:00 DKK 284
Sokkel af bronze
Sokkel af bronze. Sokkel af grønpatineret bronze i prydet med ornarmentik og greb i form af elefanthoveder. H. 17 cm. Ø 21 cm. Vægt 2653 gr. Varenr: 3495463 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-08-2014 18:00:00 DKK 325
Skulptur af granit i form af delfin i vand
Skulptur af granit i form af delfin i vand. Skulptur af sort og grå granit i form af delfin i vand, delvist poleret. H. 86, L. 151, B. 101 cm. NB: Vejer ca. 1100 kg. Afhentes på palle. Varenr: 3484544 DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2014 18:25:00 DKK 375
Afrikansk mask
Afrikansk mask. Afrikansk mask. Skuren i trä. Bemålad. 1900-tal. Höjd 60 cm. Varenr: 3478487 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-08-2014 18:30:00 DKK 243
Skulptur i trä
Skulptur i trä. Skulptur i trä. Enligt uppgift offergåva från Baht Krum, Chiang Mai, Thailand.. Monterad på senare träsockel. Höjd ca 81 cm, bredd ca 21 cm. Varenr: 3477535 DKK 1.217 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 01-08-2014 18:45:00 DKK 243
Skulptur af granit  i form af omfavnende par
Skulptur af granit i form af omfavnende par. Skulptur af granit i form af omfavnende par. H. 208, L. 170, B. 72 cm. NB: Vejer 3-4 tons. Varenr: 3484538 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-08-2014 18:45:00 DKK 825
 1 2 3 4  >>