Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Skulpturer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hest af udskåret træ beklædt m. messing, 1900-tallet
Hest af udskåret træ beklædt m. messing, 1900-tallet. Hest af udskåret træ beklædt m. drevet og graveret messingblik, 1900-tallet. Aldersspor m. enkelte svindrevner. H. 93. L. 80. D. 22 cm. Varenr: 3949922 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-09-2015 15:14:00 DKK 850
Ubekendt kunstner. Figur af bronze
Ubekendt kunstner. Figur af bronze. Ubekendt kunstner. Figur af patineret bronze i form af nøgen kvinde. H. 40,5 cm. Brugsspor. Varenr: 3952585 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-09-2015 15:18:00 DKK 450
Willy Gordon brons
Willy Gordon brons. WILLY GORDON (1918-2003): Stående kvinnofigur, signerad, otydligt daterad, 1/10, märkt Cera Perca Brotal Mendrisiobrons, höjd ca 46 cm Varenr: 3948967 DKK 4.705 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-09-2015 18:22:00
Se mere
Figur af bronze forestillende ung kvinde
Figur af bronze forestillende ung kvinde . Figur af liggende ung afklædt kvinde udført i patineret bronze monteret på sokkel af broget marmor h. 27 cm. Modelfoto Varenr: 3950602

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-09-2015 19:49:00 DKK 800
Bronzefigur af balletpige
Bronzefigur af balletpige. Patineret massiv bronzefigur af balletpige på rund sokkel af marmor. Kopi efter Milo. H. 30 cm. Af nyere dato. Varenr: 3950631

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-09-2015 19:58:00 DKK 600
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur af ung kvinde. Figur af kvinde der balancerer med forgyldte kugler udført i massiv patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Højde 51 cm. Modelfoto Varenr: 3853495

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-09-2015 20:00:00 DKK 1.200
Oscar Reuterswärd. Skulptur
Oscar Reuterswärd. Skulptur. Oscar Reuterswärd (1915-2002). Skulptur. Modell till skulptur vid inkörsel till Helsinborgs Stad. Höjd 78 cm. Varenr: 3952043 DKK 19.605 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 02-09-2015 20:00:00 DKK 13.331
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur af ung kvinde. Kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. H.24,5 cm. Monteret på sokkel af sort marmor. Modelfoto Varenr: 3817559

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-09-2015 20:20:00 DKK 1.000
Figur af bronze forestillende ung kvinde. Figur af siddende ung afklædt kvinde udført i patineret bronze monteret på rund sokkel af broget sort marmor h. 20 cm. Modelfoto Varenr: 3799152

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-09-2015 20:30:00 DKK 625
Figur af bronze forestillende ung kvinde . Figur af siddende ung afklædt kvinde som udført i patineret bronze monteret på rund sokkel af mørk marmor h. 28 cm. Sign. Claude. Modelfoto Varenr: 3853501

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-09-2015 20:40:00 DKK 800
Hertha Hillfon skulptur
Hertha Hillfon skulptur. HERTHA HILLFON (1921-2013): Handduk, lergods, signerad H Hillfon, ca 29x27 cm Varenr: 3949037 DKK 1.568 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-09-2015 20:58:00
Se mere
Skulpturer, bronze m.m. (3)
Skulpturer, bronze m.m. (3). Skulpturer af bronze m.m. i form af spydkaster, løve samt mand med sværd, denne sign. Rudolf Marcuse. H. 10 - 33 cm. Fremstår med lettere slitage. (3) Varenr: 3952600 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2015 12:45:36 DKK 400
Ubekendt kunstner. Olie på lærred, figurkomposition
Ubekendt kunstner. Olie på lærred, figurkomposition. Ubekendt kunstner. Olie på lærred, figurkomposition. 75 X 75 cm. (78 X 78 cm.) sign. M. Silo. Dat. 08 Varenr: 3953156 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2015 14:00:00 DKK 325
Byst från Ny Carlsberg Glyptotek,
Byst från Ny Carlsberg Glyptotek, . Byst från Ny Carlsberg Glyptotek, föreställande Gnaeus Pompeius Magnus. Gips. 1900-talets början. Höjd 38 cm. Något smärre avslag på sockel. Varenr: 3953236 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-09-2015 14:31:00 DKK 686
Marbell, Stone art Belgium, figurer (13)
Marbell, Stone art Belgium, figurer (13). Marbell, Stone art Belgium, figurer i form af ugle, børn, kvinde m.m. H. 8 - 18 cm. Fremstår med lettere slitage. (13) Varenr: 3942405 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2015 17:31:18 DKK 300
Bronzefigur af balletpige
Bronzefigur af balletpige. Patineret massiv bronzefigur af balletpige på rund sokkel af marmor. H. 27 cm. Af nyere dato. Varenr: 3950656

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2015 19:03:00 DKK 600
Louis Rosen Schmidt, keramik, fuglefigur (cd)
Louis Rosen Schmidt, keramik, fuglefigur (cd). Figur / skulptur i form af fugl af Louis Rosen Schmidt (1943-1993), glaseret keramik, sign Louis 1975, H. 24,5 cm. Fremstår med limmet halefjer. Varenr: 3923411 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 19:33:00 DKK 300
Patineret bronze skulptur af livgarder
Patineret bronze skulptur af livgarder . Patineret bronze skulptur forstillende livgarder. H 42 cm. Varenr: 3943669 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2015 19:34:00 DKK 800
Bong, mixed-media / assemblage, skulptur, 'Tale of the smokey mountain'
Bong, mixed-media / assemblage, skulptur, 'Tale of the smokey mountain'. 'Tale of the smokey mountain' abstrakt skulptur af Bong (f. 1982), mixed-media / assemblage, sign. i bunden, H. 25, L. 35, B. 25 cm. Varenr: 3950101 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 19:50:00 DKK 325
Anton Linnet cd, skulptur i poleret stål ' Unionen'
Anton Linnet cd, skulptur i poleret stål ' Unionen' . Anton Linnet f. 1921 skulptur i poleret stål. ' Unionen' Erhvervet af nuværende ejer i 1994 . H. 27 cm. 10 x10 cm. Varenr: 3954728 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-09-2015 19:55:00 DKK 900
Robbi Jones, Michael Jackson, skulptur af messing.
Robbi Jones, Michael Jackson, skulptur af messing.. Michael Jackson. Skulptur af messing stående på fod af sort marmor. Signeret Robbi Jones, Højde 49cm. Udstillingsmodel.Fremstår med minimale brugsspor. (Modelfoto) Kunstner: Robbi Jones * 1961 Med sine figurative motiver (Skulpturer) har Robbi Jones etableret sig som en billedhugger og ... Varenr: 3916100 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2015 20:00:00 DKK 2.600
Robbi Jones: Erotisk skulptur i messing, model 'Laura'
Robbi Jones: Erotisk skulptur i messing, model 'Laura'. Robbi Jones: Erotisk skulptur model 'Laura' udført i poleret messing, håndmodelleret af kunstneren Robbi Jones, Sign. Robbi Jones. H. ca. 32cm. udstilingsmodel. modelfoto. Kunstner: Robbi Jones * 1961 Med sine figurative motiver (Skulpturer) har Robbi Jones etableret sig som en billedhugger... Varenr: 3916106 DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2015 20:00:00 DKK 925
Jeff Ibbo, skulptur af stentøj, cd
Jeff Ibbo, skulptur af stentøj, cd. Skulptur, af Jeff Ibbo (f. 1941). Stentøj, sign. Ibbo. H. 34 cm Varenr: 3952434 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2015 20:18:00 DKK 325
Henrik Westergaard. Skulptur (cd)
Henrik Westergaard. Skulptur (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). Skulptur af brændt, blåglaseret ler, sign. under bund. H. 20 cm. (cd)Henrik Westergaard er en ægte repræsentant for det, man kalder en multikunstner. Han maler, laver skulpturer, installationer, land art, kæmpestore keramiske relieffer, og så underviser han. ... Varenr: 3896166 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2015 20:24:00 DKK 300
Henrik Westergaard. Skulptur (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). Skulptur af brændt, glaseret ler, sign. under bund. L. 11 cm. Løse dele kan forekomme. (cd)Henrik Westergaard er en ægte repræsentant for det, man kalder en multikunstner. Han maler, laver skulpturer, installationer, land art, kæmpestore keramiske relieffer, og så ... Varenr: 3896239 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2015 20:24:00 DKK 300
Henrik Westergaard. Skulptur (cd). Henrik Westergaard (f. 1962). Skulptur af brændt, glaseret ler, sign. under bund. H. 27 cm. Løse dele kan forekomme. (cd)Henrik Westergaard er en ægte repræsentant for det, man kalder en multikunstner. Han maler, laver skulpturer, installationer, land art, kæmpestore keramiske relieffer, og så ... Varenr: 3898264 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2015 20:24:00 DKK 300
Bong, mixed-media / assemblage, skulptur, 'Perks'
Bong, mixed-media / assemblage, skulptur, 'Perks'. 'Perks' abstrakt skulptur af Bong (f. 1982), mixed-media / assemblage, sign. i bunden, H. 39, L. 24, B. 18 cm. Varenr: 3950100 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 20:34:00 DKK 325
Jeff Ibbo, stentøj, skulptur, stående kvinde
Jeff Ibbo, stentøj, skulptur, stående kvinde. Stentøjsskulptur af oxyderet og glaseret, brændt keramisk stentøjsler - i form af nøgen kvinde, Jeff Ibbo (f. 1941), sign. i bunden. H. 27 cm. Varenr: 3869862 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2015 21:12:00 DKK 550
Henry Gustafsson, født 1958 (cd)
Henry Gustafsson, født 1958 (cd) . HENRY GUSTAFSSON, skulptur "Lyftet" i tin og sten. H. 22 cm. Signeret W, Vimmerby tenn, W, P10 (1989). Varenr: 3955448 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-09-2015 10:39:00 DKK 500
Figurin brons
Figurin brons. CLAIRE-JEANNE-ROBERT COLINET (Frankrike, 1910-1953), efter, Flicka balanserande bollar, brons, höjd inklusive sockel av sten ca 46 cm Varenr: 3953608 DKK 1.568 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-09-2015 14:30:00
Se mere
 1 2 3 4  >>