Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Skulpturer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Amy Grandt, uld collage i montre
Amy Grandt, uld collage i montre. Uld collage af Amy Grandt f. 1943, i montre, sign. på bagsiden, Amy Grandt 2013. H. 32 cm. B. 32 cm. D. 9 cm. Varenr: 3567486 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 10:55:02 DKK 525
Ubekendt kunstner, bronce skulptur. Sign. B.S
Ubekendt kunstner, bronce skulptur. Sign. B.S. Ubekendt kunstner, bronce skulptur. Sign. B. H. 29 cm. Varenr: 3591403 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2014 11:30:00 DKK 575
Peder Hald. Figur af bronze
Peder Hald. Figur af bronze . Peder Hald 1892-1987. Figur af bronze i form af gående bjørn. Signeret HALD samt stempet bronze 7. L. 20 cm. Varenr: 3590844 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2014 13:57:00 DKK 700
Skulpturer af bronze (2)
Skulpturer af bronze (2). Skulpturer af patineret bronze i form af Charleston piger, baser af marmor. H. 30 cm. Vægt i alt 3852 gr. (2) Varenr: 3591894 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2014 16:00:00 DKK 325
Skulpturer af bronze (5)
Skulpturer af bronze (5). Skulpturer af patineret bronze i form af fem giraffer. H. 15 - 28 cm. Vægt i alt 4791 gr. (5) Varenr: 3591768 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2014 16:00:00 DKK 400
Per Eli. Skulptur
Per Eli. Skulptur. Per Eli. Unika figurgruppe af raku-brændt ler, i form af omfavnende personer. H. 15 cm. Sign. Per Eli 05 i bunden. Varenr: 3593012 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2014 16:01:52 DKK 575
Per Eli. Skulptur
Per Eli. Skulptur . PER ELI. Skulptur af glaseret stentøj. Uden titel. Sign. Per Eli. H: 24 cm. B: 10 cm. D: 9 cm. Multikunstner, troubadour, skulptør og maler Per Eli er medlem af den fynske kunstnersammenslutning Èncore. Varenr: 3593014 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2014 16:15:00 DKK 500
Abstrakt erotisk figur
Abstrakt erotisk figur. Abstrakt erotisk skulptur i motiv af kvindebarm støttende på arm. Udført i bronce på sokkel af sort marmor. H. 63 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se... Varenr: 3593034

DKK 5.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-10-2014 16:39:00 DKK 1.400
Bronzefigur iform af balletpige
Bronzefigur iform af balletpige. Bronzefigur af balletpige monteret på sokkel af marmor. Sign. D.H. Chiparas. L. 27 cm, B. 12,5 cm. Varenr: 3591225 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 23-10-2014 17:35:14 DKK 300
Skulpturer af bronze (6)
Skulpturer af bronze (6). Skulpturer af patineret bronze i form af pige med bulldog, jagthund og fire katte. H. 9 - 25 cm. Vægt i alt 3000 kr. (6) Varenr: 3591898 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2014 18:00:00 DKK 325
Skulpturer af bronze (2)
Skulpturer af bronze (2). Skulpturer af bronze i form af to ænder. H. 14 - 17 cm. Vægt i alt 9000 gr. (2) Varenr: 3591807 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2014 18:00:00 DKK 325
Abstrakt bronze figur
Abstrakt bronze figur . Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde stående på en hånd. Monteret på firkantet sokkel af sort marmor Signeret Milo h. 34 cm. Modelfoto Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3593439

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2014 18:43:00 DKK 850
Okänd konstnär, skulptur i bronserad metall, härförare
Okänd konstnär, skulptur i bronserad metall, härförare. Okänd konstnär, skulptur i bronserad metall, härförare. En fot skadat. H: 27 cm. Varenr: 3583451 DKK 647 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-10-2014 19:12:00 DKK 283
Kranie i bronze
Kranie i bronze . Kranie udført i håndstøbt bronze og løst monteret på stand i metal og sortlakeret træ. Højde 31 cm. Dybde 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3513496

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2014 19:35:00 DKK 500
Jens E. Happy. Skulptur af rustfrit stål monteret på sort granitsokkel
Jens E. Happy. Skulptur af rustfrit stål monteret på sort granitsokkel. Jens E. Født 1965 : "Happy". Skulptur af rustfrit stål monteret på sort granitsokkel. Sign. J.E. H. incl. sokkel 105 cm. Varenr: 3583969 DKK 3.300 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2014 19:35:00 DKK 1.350
Istvan Sarandi . 'A Girl'. Skulptur af udskåret træ.
Istvan Sarandi . 'A Girl'. Skulptur af udskåret træ.. Istvan Sarandi f. 1961. "A Girl". Skulptur af udskåret træ. Sign. Monogram 97. H. incl. sokkel 104 cm. Varenr: 3579736 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2014 19:35:00 DKK 550
Jan Houborg. Skulptur af granitsten, H. 45 cm.
Jan Houborg. Skulptur af granitsten, H. 45 cm.. Jan Houborg, f. 1968. Skulptur af granitsten, H. 45 cm. Monteret på sokkel af lyst poleret granit. Signeret u. bund. Værket er doneret af kunstneren selv. Galleripric ca. 1800,- kr Denne vare er en del af kunstauktionen: 'Ude er godt - men et hjem er bedre' arrangeret i samarbejde med ... Varenr: 3593102 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 19:39:00 DKK 350
Abstrakt figur af patineret bronce.
Abstrakt figur af patineret bronce.. Abstrakt figur af patineret bronce. Firkantet sokkel af sort marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 26 cm. inkl sokkel. Modelfoto Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3593435

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2014 19:42:00 DKK 625
Pierre Martin. Bronzeskulptur på sokkel af poleret marmor. 'Illusion I'
Pierre Martin. Bronzeskulptur på sokkel af poleret marmor. 'Illusion I'. Pierre Martin. Skulptur udført i grønpatineret bronze 'Illusion I' i form af spillemand. Stående på sokkel af poleret sort marmor. Skulpturen er udført af nordisk kunstner under pseudonymet Pierre Martin. Lavet i et begrænset antal, individuelt poleret og patineret, hvilket giver den enkelte ... Varenr: 3592820

DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 19:43:00 DKK 10.000
Axel Olsson, saknar märkning utvandrarna
Axel Olsson, saknar märkning utvandrarna. Axel Olsson, saknar märkning utvandrarna. Höjd 31 cm, Bredd 16 cm. Gips med nagg. Varenr: 3568636 DKK 647 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-10-2014 19:46:00 DKK 243
Pierre Martin. Skulptur i brunpatineret messing på sokkel af granitsten.
Pierre Martin. Skulptur i brunpatineret messing på sokkel af granitsten.. Pierre Martin: "Livsglæde". Skulptur i brunpatineret messing på sokkel af granitsten udført af nordisk kunstner under pseudonymet Pierre Martin. Skulpturen er lavet i et begrænset antal, individuelt patineret. Højde incl. sokkel: ca. 44 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. ... Varenr: 3593211

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2014 20:00:00 DKK 925
Skulpturer af bronze (3)
Skulpturer af bronze (3). Skulpturer af patineret bronze i form af to ænder og ælling. H. 8 - 22 cm. Vægt i alt 2600 gr. (3) Varenr: 3591830 DKK 2.600 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2014 20:00:00 DKK 325
Skulpturer af bronze (7)
Skulpturer af bronze (7). Skulpturer af patineret bronze i form af løve, indianer, rotte, hjort, får, hest og giraf. H. 11 - 28 cm. Vægt 7620 gr. (7) Varenr: 3591917 DKK 2.900 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-10-2014 20:00:00 DKK 325
Arno Malinowski. Figur udført af diskometal af Just Andersen
Arno Malinowski. Figur udført af diskometal af Just Andersen. Arno Malinowski 1899-1976. Skulptur af diskometal i form af havfrue med børn på fod af travertin. Udført for Just Andersen. Stemplet monogram AM samt Just nr. D233. H. 31cm. Fremstår med små ridser og mærker.Litteratur: "Moderne Dansk Billedkunst", Sigvard Bernadotte, Scandinavisk Bogforlag, bind... Varenr: 3579850 DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2014 20:00:00 DKK 8.400
Ubekendt kunstner. Stående kvinde. Figur af patineret bronze.
Ubekendt kunstner. Stående kvinde. Figur af patineret bronze.. Ubekendt kunstner. Stående kvinde. Figur af patineret bronze. 348/2000. H. 44,5 cm. Varenr: 3579735 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2014 20:00:00 DKK 975
Viktor Hall. Skulptur af glas og jern, 'Transit', ultimo 1980erne
Viktor Hall. Skulptur af glas og jern, 'Transit', ultimo 1980erne. Viktor Hall f. 1951. Skulptur af glas og jern betitlet "Transit". Skulpturen er opbygget af 20 cm. høje moduler af jern med påsatte glasstykker, ultimo 1980erne. Total H. ca. 300 D. 200 B. 200 cm. Værket har været udstillet på 'Galleri 2112'. VIGTIGT VEDR. EFTERSYN: Værket kan besigtiges ... Varenr: 3553296 DKK 25.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2014 20:00:00 DKK 7.000
Kai Nielsen. Morgentoilette. Figur af patineret bronze
Kai Nielsen. Morgentoilette. Figur af patineret bronze . Kai Nielsen 1882-1924. 'Morgentoilette'. 1918. Figur af brunpatineret bronze. På soklen signeret Kai N. H. 28,5 cm. Varenr: 3579849 DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2014 20:18:00 DKK 9.000
Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde
Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde. Abstrakt bronze figur af nøgen kvinde. Monteret på firkantet sokkel af sort marmor h. 55 cmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3591211

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2014 20:29:00 DKK 800
Peter Bonnén. Tredelt skulptur af córtenstål. cd (3)
Peter Bonnén. Tredelt skulptur af córtenstål. cd (3). Peter Bonnén født 1945. Tredelt skulptur af córtenstål, usigneret. H. 190-199 cm. B. 24-26 cm. D. 25-26 cm. Fremstår med patina, mærker langs nederste kant efter montering i betonsokkel. (3) Erhvervet af nuværende ejer direkte fra kunstneren. Opstillingsmål af skulpturen fra kunstneren ... Varenr: 3541192 DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2014 20:30:00 DKK 40.000
Bronzefigur af nøgen kvinde
Bronzefigur af nøgen kvinde . Bronzefigur forestillende nøgen kvinde monteret på firkantet sokkel i marmor. Sign. F ilips H. 42,5 cm inkl sokkel. Modelfoto Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en... Varenr: 3582484

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2014 20:31:00 DKK 800
 1 2 3 4 5  >>