Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Skulpturer i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Zwei Köpfe Afrika, Ebenholz auf  Acrylglassockel  (2)
Zwei Köpfe Afrika, Ebenholz auf Acrylglassockel (2). Zwei geschnitzte afrikanische Köpfe, Ebenholz auf würfelförmigem Acrylglassockel, H. 10,8 cm, B. 5 cm, T. 5 cm, altersgemäße Gebrauchsspuren, ein Koft im unteren Teil geklebt. Varenr: 4651537 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2017 19:24:00 DKK 298
David Marshall, skulptur med ansigt
David Marshall, skulptur med ansigt. David Marshall, skulptur med ansigt / maske af messing på fod af aluminium, signeret. H.36,5 cm. Fod 16 x 16 cm. Enkelte små anløbninger. Varenr: 4664313 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2017 19:24:00 DKK 800
Bronzeskulptur, Vikingkriger til hest
Bronzeskulptur, Vikingkriger til hest. Bronzeskulptur, Vikingkriger til hest i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Kamiko" i bronzen. Af nyere dato. ca. B. 50 cm. H. 49 cm. Varenr: 4619761

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2017 19:45:00 DKK 1.600
Bronzeskulptur af kvinde i Art-deco stil.
Bronzeskulptur af kvinde i Art-deco stil. . Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor. Sign. på basen. Højde 45 cm. Af nyere dato Varenr: 4664271

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2017 19:55:00 DKK 375
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur af ung kvinde. Kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. H. 17 cm. Monteret på sokkel af sort marmor. Modelfoto Varenr: 4667072

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2017 20:04:00 DKK 300
Emblem med rigsvåben, Hawaii, bronze
Emblem med rigsvåben, Hawaii, bronze . Bemalet, støbt bronze af rigsvåbenet for kongeriget Hawaii (1795-1893), med teksten ’Landets liv bevares af retskaffenhed’, formentlig støbt på den sidste prinsesses hofdag i Italien, formentlig sidste kongepalads 1900, mål: H. 32 cm, B. 37 cm. Fremstår med slitagespor, afsplintringer i ... Varenr: 4598333 DKK 6.698 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-05-2017 20:11:00 DKK 5.396
Erotisk bronze skulptur
Erotisk bronze skulptur . Erotisk bronze skulptur iform af siddende kvinde med fallos. Monteret på sokkel af marmor H. 19 cm. Sign. B.Zach. Af nyere dato. Modelfoto Varenr: 4667099

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2017 20:13:00 DKK 300
Ole Ahlberg. Skulptur af porcelæn 'The vision' cd
Ole Ahlberg. Skulptur af porcelæn 'The vision' cd . Ole Ahlberg født 1949. Skulptur af porcelæn, 'The Vision'. Signeret og nummeret 'Ahlberg 49/60'. H. 15, B. 18 cm og L. 18. cm. Varenr: 4589317 DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-05-2017 20:23:00 DKK 2.800
Abstrakt figur af patineret bronze.
Abstrakt figur af patineret bronze.. Abstrakt figur af patineret bronze. Firkantet sokkel af sort marmor. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee sign. Milo H. 26 cm. inkl sokkel. Modelfoto Varenr: 4667237

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2017 20:27:00 DKK 325
Marco Evaristti, maskingevær, skulptur af patineret bronze, S.M.G. UZ 9 mm (cd)
Marco Evaristti, maskingevær, skulptur af patineret bronze, S.M.G. UZ 9 mm (cd). Maskingevær med elefanthoved, skulptur af patineret bronze, S.M.G. UZ 9 mm fra serien 'Pink State' Marco Evaristti, født 1963, usign. L. ca 57 cm (cd) Varenr: 4607179 DKK 21.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-05-2017 20:30:00 DKK 14.000
Kvindefigur af bronze
Kvindefigur af bronze . Figur af patineret bronze forestillende nøgen kvinde stående på en hånd. Monteret på firkantet sokkel af sort marmor Signeret Milo h. 34 cm. Modelfoto Varenr: 4667241

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2017 20:32:00 DKK 325
Skulptur 'Løve' af håndstøbt nordnorsk marmor
Skulptur 'Løve' af håndstøbt nordnorsk marmor. Skulptur af håndstøbt nordnorsk marmor, armeret med galvaniseret stål. Den høje kvalitet sikrer, at skulpturen kan anvendes ude som inde. Løven ser til højre. H. 44 cm. (24x20 cm). Varenr: 4586007

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-05-2017 12:02:00 DKK 300
Ubekendt kunstner, kyssende fugle, skulptur
Ubekendt kunstner, kyssende fugle, skulptur. Et par kyssende fugle af ubekendt kunstner, skulptur af sten, H. 28 cm., B. 22 cm. Varenr: 4664215 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2017 13:18:00 DKK 1.100
Henrik Horst, relief af bemalet metal, abstrakt komposition (cd)
Henrik Horst, relief af bemalet metal, abstrakt komposition (cd) . Abstrakt komposition af Henrik Horst (f. 1942), relief af bemalet metal. Sign. 50 x 67 cm. Fremstår med enkelte afskalninger/ridser og rustpletter. Varenr: 4661922 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-05-2017 13:49:12 DKK 325
Skulptur i brons, Faun
Skulptur i brons, Faun. Skulptur i brons, Faun, 1900-talets första del. Mörkpatinderad, sockel i svart marmor. Repor och märken förekommer, sockel med små nagg i kanterna. H: 36 cm. Varenr: 4664927 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-05-2017 15:16:00 DKK 381
Model af sejlskib, metal
Model af sejlskib, metal. Model af et gammelt sejlskib, udført i jern, lakeret og bemalet. Opstillingsflade 40 x 16 cm; H. 50 cm. Varenr: 4654412 DKK 5.954 DE, Frankfurt, Hessenring 23-05-2017 15:16:00 DKK 298
Skulptur i brons, man med orm
Skulptur i brons, man med orm. Skulptur i brons, man med orm, 1900-talets första del, sockel i grön marmor. Oidentifierad signatur ' O. Schmidt' samt märkning 'Garanti Bronce'. H: 32,5 cm. Varenr: 4665075 DKK 1.523 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23-05-2017 15:59:00 DKK 1.143
Sixpence. 'Forringet billedkvalitet'. Skulptur af mixed media
Sixpence. 'Forringet billedkvalitet'. Skulptur af mixed media. 'Forringet billedkvalitet' af Sixpence (f. 1951). Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2016. 84 x 51cm. Varenr: 4654035 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-05-2017 16:06:00 DKK 300
Sixpence. 'Kærlighedstræet'. Skulptur af mixed media
Sixpence. 'Kærlighedstræet'. Skulptur af mixed media. 'Kærlighedstræet' af Sixpence (f. 1951). Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2017. H. 67 cm. Varenr: 4654560 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-05-2017 17:10:00 DKK 300
Sixpence. 'Byggesjusk'. Skulptur af mixed media
Sixpence. 'Byggesjusk'. Skulptur af mixed media. 'Byggesjusk' af Sixpence (f. 1951). Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2013. H. 56 cm. Varenr: 4637650 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-05-2017 17:13:00 DKK 300
David Marshall design, skulptur
David Marshall design, skulptur. David Marshall design, skulptur af messing og aluminium, usigneret. H.31 cm. Brugsspor. Varenr: 4664311 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2017 17:48:00 DKK 550
Dan Ray, relief, (cd).
Dan Ray, relief, (cd). . Dan Ray f.1935, relief af metal opsat på plade, signeret og dateret på bagsiden: Dan Ray 1971, 50 x 50 cm. Fremstår med smuds. Varenr: 4665011 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-05-2017 18:00:00 DKK 300
David Marshall design, sparebøsse
David Marshall design, sparebøsse. David Marshall design, sparebøsse af messing og aluminium h.34 cm. Brugsspor, ridser, ingen nøgle til hængelås. Varenr: 4664324 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2017 18:38:53 DKK 975
Skulptur løve, keramik
Skulptur løve, keramik. Skulptur af en brølende løve. Keramik, guldfarvet. Varenr: 4654329 DKK 5.135 DE, Frankfurt, Hessenring 23-05-2017 18:44:00 DKK 335
David Marshall design, kandelaber 'Pyramide'
David Marshall design, kandelaber 'Pyramide'. David Marshall design, kandelaber af messing og aluminium 'Pyramide' med 9 lyspiber. Signeret. H.36 x 50 x d.12 cm. Enkelte mærker / ridser. Varenr: 4664319 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2017 18:49:00 DKK 1.650
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina. Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 19 cm. Varenr: 4632314

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2017 19:00:00 DKK 325
Sixpence. 'Klodens endeligt'. Skulptur af mixed media
Sixpence. 'Klodens endeligt'. Skulptur af mixed media. 'Klodens endeligt' af Sixpence (f. 1951). Skulptur af mixed media. Sign. og dat. Sixpence 2017. H. 50 cm. Varenr: 4663967 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-05-2017 19:01:00 DKK 325
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde. Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Rubin" Af nyere dato. B. 27 cm. H. 15 cm. Varenr: 4630062

DKK 2.300 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2017 19:10:00 DKK 300
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde. Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Af nyere dato. H. 18 cm. B. 43 cm. Varenr: 4630703

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2017 19:10:00 DKK 300
Bronzeskulptur, hingst
Bronzeskulptur, hingst. Bronzeskulptur, hingst i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. B. 35 cm. H. 31 cm. Varenr: 4632258

DKK 2.900 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2017 19:15:00 DKK 1.450
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>