Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. H. 18 cm. B. 43 cm.
Varenr: 4661029

DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
09:12:00
DKK 1.050
Knud Ladefoged: Skulptur af fedtsten. Sign. i bunden.
Figurgruppe, skulptur af poleret fedtsten i form af tre kvinder. Sign. i bunden samt dateret 96. H. 33 cm.
Varenr: 4805145
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-10-2017
13:13:00
Bjørn Beniston. Skulptur 'Tiger i parken'
Bjørn Beniston født 1951. Skulptur af bemalet træ, keramik og metal, 'Tiger i parken', sign. H. 68 cm.
Varenr: 4805001
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
15:24:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 19 cm. B. 13 cm.
Varenr: 4634292

DKK 2.100 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
19:00:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 56 cm. B. 17 cm.
Varenr: 4632854

DKK 3.500 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
19:10:00
Buste med piedestal støbt i marmorgranulat
Buste med piedestal støbt i marmorgranulat. H. 114 cm. Usign.
Varenr: 4805709
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
19:29:00
DKK 475
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 56 cm. B. 17 cm.
Varenr: 4632889

19:35:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 11 cm.
Varenr: 4634323

19:35:00
Bronzeskulptur af balletpige
Bronzeskulptur af balletpige monteret på rund sokkel af marmor. H. 49 cm B. 36 cm. Af nyere dato
Varenr: 4791591

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2017
19:36:00
DKK 575
Skulptur af bronze i form af cobra
Skulptur af bronze i form af cobra, usign. H. 38 cm.
Varenr: 4800778
19:37:00
DKK 500
Corneille Skulptur af bemalet træ
Corneille Skulptur af bemalet træ. Sign. Corneille 2001 og nummereret 32/150, H. 29,5, B. 32 cm.
Varenr: 4800749
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
19:38:00
DKK 2.300
Bronzefigur af ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på sokkel i marmor h. 26 cm L. 20.5 cm
Varenr: 4791587

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2017
19:48:00
DKK 450
Hannes D'Haese. 'English Bull Dog' skulptur.
Hannes D'Haese f. 1965. 'English Bull Dog' skulptur, bemalet polyester resin. Bemalet med figurativ kompostion på ryg. Påskrift: I Wove You. Signeret på ene side: D'Haese H. 35 cm. L. 57 cm. Hannes D'Haese er født og bosat i Belgien. Autodidakt kunstner, som kommer fra en kunstner familie. ...
Varenr: 4706249

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
19:50:00
Bengt Lindström, relief, komposition med ansigt, cd
Komposition med ansigt, af Bengt Lindström (1925-2008). Relief af fajance med polykrom dekoration. Sign. Lindström, mærket verso BL 8 /9/20. Stemplet La Tuilerie Tregny. 55 x 59 cm.
Varenr: 4797012
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
19:50:00
DKK 425
Figur af bronze forestillende ung kvinde
Figur af siddende ung afklædt kvinde udført i patineret bronze monteret på rund sokkel af broget sort marmor h. 14 cm. Modelfoto
Varenr: 4791589

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2017
19:58:00
Jeanette Anna Brøndsted, stentøj, abstrakt skulptur (cd)
Skulptur af Jeanette Anna Brøndsted(20. Årh.), stentøj, sign. monogram JAB 84, H. 37 cm. Fremstår m/ afstød.
Varenr: 4796182
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
19:58:00
DKK 325
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 84 cm. B. 27 cm.
Varenr: 4634337

DKK 6.500 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
20:00:00
Art Deco Bronzefigur einer hokenden Frau
Art Deco Bronzefigur einer hokenden Frau, vollplastische Darstellung auf quadratischem Sockel, dunkel patiniert, auf dem Sockel unleserlich signiert und bezeichnet: 'Denmark' und nummeriert: D2134. Maße ca.: H. 25 cm, B. 10 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varenr: 4776741
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 17-10-2017
20:00:00
DKK 1.154
Erik Brøndberg. To bronzemasker. (2)
Erik Brøndberg, f. 1954. To bronzemasker. Ca. mål på største: Højde 36 cm. Bredde 22 cm. Dybde 18 cm. Ca. mål på mindste: Højde 27 cm. Bredde 16,5 cm. Dybde 8,5 cm. Signeret på bagsiden. (2)
Varenr: 4769827
DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
20:03:00
DKK 3.100
Bronzefigur forestillende ung kvinde
Bronzefigur forestillende ung siddende kvinde monteret på rund sokkel i marmor. Sign. J.Patoue. H. 25 cm.
Varenr: 4804431
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
20:07:00
DKK 325
Løve udført i patineret bronze
Hanløve udført i patineret bronze. Monteret på stand af sortbroget marmor. Signeret CH. Valton H. 20 cm, L.25,5 cm. Af nyere dato.
Varenr: 4748063

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2017
20:16:00
DKK 725
Balletpige i bronze
Balletpige udført i massiv patineret, delvis bemalet bronze monteret på sokkel af sort marmor. Højde 38 cm. Bredde 18 cm. Dybde 13 cm. Nyere kopi efter Edgar Degas. Modelfoto
Varenr: 4790213

20:19:00
DKK 1.050
Hannes D'Haese. 'Penguin' skulptur.
Hannes D'Haese f. 1965. 'Penguin' skulptur, bemalet polyester resin. Bemalet med figurativ kompostion på bagside. Signeret på ene vinge: D'Haese H. 25 cm. Hannes D'Haese er født og bosat i Belgien. Autodidakt kunstner, som kommer fra en kunstner familie. Nevø af Reinhoud D'Haese Cobra kunstner...
Varenr: 4627624

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
20:32:00
DKK 775
Marco Evaristti, Kube, skulptur af patineret aluminium 'Wasted'(cd)
Kube, skulptur af patineret aluminium, 'Wasted' Marco Evaristti, født 1963, usign. ca 43x43x43 cm (cd)
Varenr: 4606612
DKK 40.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2017
20:42:00
DKK 17.500
Renato Bertelli, 'Profilo continuo', 1933, keramik
'Profilo continuo di Mussolini'. Renato Giuseppe Bertolli (1900-1974). 1933. Keramik, sortfarvet. Futuristisk-abstrakt portræt af diktatoren Mussolini. H. 30 cm, Ø 25 cm. Betegnet og dateret ved underkanten: Bertelli R. A. XI. Restaureret øverst. Litteratur: 'Sprachen des Futurismus. Poesie, ...
Varenr: 4801084
DKK 29.770 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17-10-2017
20:46:00
DKK 7.070
Skulptur / Figur, Mädchen, Frauenakt, Marmor und Gips
Skulptur / Figur, Mädchen, Frauenakt, Marmor und Gips, polychrome Bemalung.. Polygonaler weißer Sockel, blau bemalte Kugel mit Blütenapplikationen, darauf stehend eine weibliche Aktfigur mit erhobenen Armen ein Tuch schwingend, um die Hüfte ein blumengemustertes Stofftuch, rückseitig am Sockel ...
Varenr: 4792915
DKK 2.977 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17-10-2017
20:50:00
DKK 372
Juan Carlos Fierre. Bemalet skulptur i form af hest, 'Open House', mixed media på træ
Figur i form af hest, 'Open House', bemalet af Juan Carlos Fierro (f. 1973, Columbia), 2017, mixed media på træhest, soklen sign. Fierro samt betitlet, dateret og betegnet #21. H. 44. L. 54 cm. Læs kunstnerprofil her
Varenr: 4756222
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2017
20:53:00
DKK 850
Skulptur / Figur, Philosoph, China, um 1900, Holz
Skulptur / Figur, Philosoph, China, um 1900, Holz, goldfarben und grün gefasst. Auf einem Sockel sitzender bärtiger Mann mit langem Gewand und traditioneller Kopfbedeckung, H.16cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Kratzer und Farbabrieb.
Varenr: 4804464
20:59:00
DKK 298
Henry Gustasson Lyftet
HENRY GUSTAFSSON (1943-2005): "Lyftet", skulptur, tenn och stenart, signerad Henry G, höjd inklusive sockel ca 11 cm
Varenr: 4805871
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
11:12:00
Se mere
Flemming Holm. Skulptur af sten. cd.
Flemming Holm. Skulptur af sten. Sign monogram i bunden. H. 56 cm. cd.
Varenr: 4805610
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-10-2017
14:37:00
DKK 725
 1 2 3 4 5 6  >>