Kategori  Vurdering
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Jagtgevær, Ernst Thalmann - Suhl, s/s i kal. 12/70.
Jagtgevær, Ernst Thalmann - Suhl, s/s i kal. 12/70. TL 112 cm. LL 71 cm. Ren og blank i løbene. Geværetui medfølger. Jagttegn kræves.
Varenr: 4809518
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2017
15:15:00
DKK 700
Jagtgevær, Laurona o/u i kal. 12/70.
Jagtgevær, Laurona o/u i kal. 12/70. TL 117 cm. LL 74 cm. Våbennr. 213790. Spejlblanke løb. Ejektor. Single trigger. Fremstår med minimalt brugspræg, og revne ved greb. Jagttegn kræves.
Varenr: 4809264
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2017
15:40:00
DKK 2.100
Jagtriffel, Weatherby Mark V i kal. 257 Weatherby Magnum og Welter kikkertsigte.
Jagtriffel, Weatherby Mark V i kal. 257 Weatherby Magnum og Welter kikkertsigte. TL 112,5 cm. LL 59 cm. Våbennr. H67622. Ren i piben med tydelig riffelgang. Indvendigt magasin, der kan tømmes i bunden. Welter 2.5 - 10 x 50 kikkertsigte. (Montage medfølger ikke). Våbentilladelse kræves.
Varenr: 4806250
DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2017
16:05:00
Jagtriffel, Parker Hale i kal. 6,5 x 55 med Bushnell kikkertsigte.
Jagtriffel, Parker Hale i kal. 6,5 x 55 med Bushnell kikkertsigte. TL 112 cm. LL 58 cm. Jagtriffel, Parker Hale i kal. 6,5 x 55 med Bushnell kikkertsigte. Våbennr. D10637. Ren i piben med tydelig riffelgang. Indvendigt magasin, der kan tømmes i bunden. Fremstår lettere brugspræget. ...
Varenr: 4806256
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2017
16:30:00
DKK 925
Jagtriffel, Mauser K98 i kal. 30-06 med Fontaine kikkertsigte.
Jagtriffel, Mauser K98 i kal. 30-06 med Fontaine kikkertsigte. TL 110 cm. LL 54 cm. Våbennr. 80519. Indvendigt magasin. Fremstår lettere brugspræget. Våbentilladelse kræves.
Varenr: 4806254
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2017
16:55:00
DKK 975
Jagtgevær, Remington ½ aut. Model 1100 m/ Cutts kompensator i kal. 12/70.
Jagtgevær, Remington ½ aut. Model 1100 m/ Cutts kompensator i kal. 12/70. TL 119 cm. LL 64 cm. Blank og ren i løbet. Jagttegn kræves.
Varenr: 4806258
DKK 2.800 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2017
17:20:00
DKK 1.900
Jagtgevær, Sauer s/s i kal. 16/70.
Jagtgevær, Sauer s/s i kal. 16/70. TL 111,5 cm. LL 70 cm. Ren og blank i løbene. Jagttegn kræves.
Varenr: 4806257
17:45:00
DKK 375
Kongsberg M393 kaliber 7mm R.M.+ Schultz&Larsen Lyddæmper
Kongsberg M393 kaliber 7mm R.M.+ Schultz&Larsen Lyddæmper model Hardcore-Hunter. Riflen er uden åbne sigtemidler, 3 punkt sikring, indvendigt magasin til 3 skud med quick release, der er monteret vesttysk ZFM 6x42 optik, Riffel og optik fremstår med lette brugsmærker, Lyddæmper er ubrugt, ...
Varenr: 4806810
DKK 6.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 22-10-2017
23:26:00
DKK 3.800
Brno håndbygget Superlux s/s haglgevær
Brno håndbygget Superlux s/s haglgevær, kaliber 12/70, autosikring og ejektor, forgyldte aftrækkere, håndgraveret overalt, våbnet fremstår stort set uden brugsmærker. Serie nummer: 1-024278-91 Boring: 1/2 - 3/4 Løbslængde: 72 cm Fuldlængde: 116,5 cm Skæftelængde: 39 cm heraf forlængelse 3,5 ...
Varenr: 4805821
DKK 30.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 22-10-2017
23:48:00
DKK 11.000
BRNO Arms Factory jagtriffel
BRNO Arms Factory jagtriffel model CZ537 kal. 6,5x55 med olieret skæfte. Snelleaftræk. Monteret med 3-9x40 Tasco kikkert. Våbennr. 07591. Fremstår med lettere brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale
Varenr: 4793882
DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
12:35:39
Sako Vixen jagtriffel kal. 222 Remington.
Sako Vixen jagtriffel kal. 222 Remington. serienummer 61245. Olieret skæfte. Fremstår med let slitage, skæfte med mærke Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.NB: vareteksten er ændret.
Varenr: 4793889
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
12:37:10
DKK 1.900
Simson Suhl. Drilling, kal. 16-67, ref. 29877
Simson Suhl. Drilling kal. 16-67mm., 9,3 x 72 mm. Underlukkerm signalstifter, kuglesikring som også løfter visiret, sidesikring. Einhack monteret 6x42 HensoldtWeizlar kikkertsigte. Skæfte af træ.TL. 118 cm. PL. 66 cm. Stram i lås, løb og skæfte med udpræget brugsspor. Kræver våbentilladelse. ...
Varenr: 4802292
DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
12:37:50
DKK 3.100
Swissarms TG 1 177 sort 4,5 mm. luftgevær.
Swiss Arms TG-1 sort luftgevær med Swiss Arms 4X40 kikkertsigte. Justerbart skæfte. Fremstår ny i original emballage. Våbnet kan kun erhverves af personer over 18 år.
Varenr: 4811987

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
16:36:11
DKK 700
Kral Arms Pumpgun, kal. 12/66. Ref. 16-K05691
Kral Arms Pumpgun kal. 12/76mm. Skæfte i lakeret træ, udskiftelig choke, sikring ved aftrækker. Kræver jagttegn. Eftersyn kun efter aftale.
Varenr: 4802339

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
17:59:00
DKK 1.150
Renato Gamba, model London, kaliber 12-70
Haglgevær s/s, Renato Gamba, model London med ejektor. Våbennummer 22328. PL ca. 63. TL. 106,5, skæftelængde ca. 37 cm. God stand med rene blanke løb. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4814081
DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
19:18:00
DKK 11.500
Halvautomatisk Haglgevær Kral Arms A12 kal. 12/76 Magnum.
Halvautomatisk Haglgevær Kral Arms A12 kal. 12/76 Magnum. Våben nr. 16-K05648. Pibelængde: 69 cm. Totallængde: 122,5 cm. Kolbelængde: 36,5 cm. Ventileret sigteskinne. Lakeret skæfte. Mulighed for at udskifte chokes, der medfølger en choke som sidder i løbet. Fremstår ubrugt. Skal plomberes hvis ...
Varenr: 4800735

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:29:00
DKK 1.650
Kral Arms, model CaraCara letvægt o/u haglgevær kal. 12
Kral Arms o/u haglgevær, letvægt, kal. 12 serienummer 16-K05577, PL. 71 TL 115 cm. Kolbelængde: 37 cm. Geværet er uden ejector og med manuel sikring. Baskyle af aluminium. Skæfte af nøddetræ. Ventileret sigteskinne, løbsvælger og singletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, ...
Varenr: 4812393

19:34:00
DKK 1.700
Haglgevær Browning model 425 Citori Grade 6 kal. 12/70
Haglgevær Browning model 425 Citori Grade 6 kal. 12/70. Ejector og forgyldt singletrigger, løbsvælger. Håndgjorte og delvist forgyldte scrollgraveringer. Fremstår med enkelte ridser og trykmærker. Våbennummer 49914NV Pibelængde: 71 cm. Totallængde: 115,5 cm. Jagttegn påkræves.
Varenr: 4811611
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:09:00
DKK 11.000
Weatherby Mark 5 riffel kal. 340 magnum
Weatherby Mark 5 riffel kal. 340 magnum. Våbennummer: H117826. Tl: 117 cm. Pl: 68 cm. Kolbe: 34 cm. Fremstår med ren og skarp riffelgang, stram mekanik og få brugsspor. Svingmontage med Zeiss Diatal ZA 6x42 kikkert. Riffeltilladelse påkrævet.
Varenr: 4811789
DKK 15.500 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:11:00
DKK 4.900
Drilling Tesco, W. Collath Söhne, kal. 20/6, 6,5x58R.
Drilling, Tesco, W. Collath Söhne, Kal. 20/6, 6,5x58R. Våbennummer 21886. PL 69 cm. TL 110 cm. Løbene stemplet Wittener - Excelsior, Tesco Laufverschraubung. Omskifter til kugleløb aktiveres på højre side ved aftrækker, åbning af våbenet sker ved aktivering af nøgle under forskæftet. Blankt rent...
Varenr: 4759072
DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2017
20:17:00
DKK 3.100
Jagtriffel Sauer 202 kal. 8x57 IS Flutet pipe monteret med Zeiss Victory 3-12x56 kikkert.
Jagtriffel Sauer 202 kal. 8x57 IS Flutet pipe monteret med Zeiss Victory 3-12x56 kikkert. System Våbennr. 203144 kal. 8x57 IS Flutet pipe våbennr. N88383. Zeiss Victory 3-12x56 kikkerten er defekt da der er brændt små partikler fast på forreste glas. Pibelængde: 55 cm. forberedt til lyddæmper. ...
Varenr: 4811129
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:20:00
DKK 10.000
Jagtriffel Sako A5. Kaliber .375 Holland & Holland. Serienummer: 581330.
Jagtriffel Sako A5. Kaliber .375 Holland & Holland. Serienummer: 581330. Løbslængde: 60 cm. Totallængde: 114,5 cm. Magasinkapacitet 4 skud. Fremstår i velholdt brugsstand, Våbentilladelse påkrævet.
Varenr: 4800741
DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:33:00
DKK 5.200
Gebr. Merkel sidelås haglgevær s/s kaliber 12/70
Gebr. Merkel sidelås s/s kaliber 12/70, Ubrugt "unfired" sidelås haglgevær håndbygget og håndgraveret hos Merkel Suhl, geværet fremstår som nyt, autosikring og ejektor, uoriginal kuffert medfølger. Boret 1/2 -1/1 Fuldlængde: 113 cm Løbslængde: 71 cm Skæftelængde: 37 cm Serie nummer: ...
Varenr: 4806987
DKK 40.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 23-10-2017
23:04:00
DKK 25.000
Haglgevær AYA The Hunters Gun kal. 12/70
Haglgevær AYA The Hunters Gun kal. 12/70 våben nr. 241398. Fremstår med slør i hovedbolten. Pibelængde: 70 cm. Totallængde: 112,5 cm. Kolbelængde: 36,5 cm. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4807753
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
10:36:30
DKK 325
Belgisk hanegevær. Kal. 16. Incl. Patronbælte.
Belgisk hanegevær. Kal. 16. FL 117. PL. 75 cm. Skæfte. 37 cm til forreste aftrækker. Fremstår med brugsspor, herunder spor efter orm i kolben, lille bule i højre løb, samt skygger i begge løb. Der medfølger patronbælte i læder samt 19 patroner. BEMÆRK: Patronerne er kal 12 og passer derfor ikke ...
Varenr: 4812997
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2017
14:14:16
DKK 325
Norconia Jagtriffel model JW105
Norconia Jagtriffel model JW105 med syntetisk skæfte, kal. 222 Remmington. Våbennr. 1493383. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.
Varenr: 4793885

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2017
14:58:00
Haglgevær enkeltskuds Anschütz 9mm. glatt.
Haglgevær enkeltskuds Anschütz 9mm. glatt våbennr. 1242967. Pibelængde: 62,5 cm. Totallængde: 107 cm. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4807833
15:39:00
DKK 850
Kral Arms Pumpgun A12 Magnum. Ref. 16-K05664
Kral Arms Pumpgun A12 Magnum. Kal. 12/76. Skæfte i kunststof. Sikring ved aftrækker. Indvendig choke. TL 103cm.
Varenr: 4802349

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2017
17:58:00
DKK 1.150
AYA haglgevær model 'the Hunters gun'
AYA haglgevær model 'the Hunters gun', kal. 12/70, S/S, serie nr. 480454. Lakeret skæfte. Fremstår med lettere brugsspor, slitage på lakering. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.
Varenr: 4793886
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2017
17:58:00
DKK 1.050
Jagtriffel BSA kal. 243 Win.
Jagtriffel BSA kal. 243 Win våbennr. 11R3905. Pibelængde: 58 cm. Totallængde: 112,5 cm. Kolbelængde: 35,5 cm. Hængslet magasin til 3 patroner. Fremstår med almindelig brugsslitage. Weaver baser monteret på låsestolen. Våbentilladelse påkrævet.
Varenr: 4807716
DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
18:17:00
DKK 325
 1 2 3  >>