Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Salonriffel, St. Etienne i kal. 22 LR.
Salonriffel, St. Etienne i kal. 22 LR. TL 108,5 cm. LL 61 cm. Våbennr. 9066. Ren i løbet med tydelig riffelgang. Fremstår med brugspræg. Våbentilladelse kræves.
Varenr: 4861392
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
15:25:00
2 jagtgeværer, Franchi o/u i kal. 12/70 og "Monte Carlo" s/s i kal. 16.
2 jagtgeværer, Franchi o/u i kal. 12/70 og "Monte Carlo" s/s i kal. 16. Franchi TL 111 cm. LL 71 cm. Våbennr. B4127427 og "Monte Carlo" TL 111,5 cm. LL 71 cm. Våbennr. 50750. Begge er blanke og rene i løbene. Fremtræder lettere brugsprægede. Jagttegn kræves.
Varenr: 4861387
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
15:50:00
DKK 1.900
Salonriffel, Anschütz i kal. 22 LR.
Salonriffel, Anschütz i kal. 22 LR. TL 99,5 cm. LL 52,5 cm. Våbennr. 905581. Ren og blank i piben. Fremstår lettere brugspræget. Våbentilladelse kræves.
Varenr: 4861388
16:15:00
DKK 450
Jagtgevær, Husqvarna s/s Model 310 BS i kal. 16.
Jagtgevær, Husqvarna s/s Model 310 BS i kal. 16. TL 115 cm. LL 75 cm. Våbennr. 92389. Ren og blank i løbene. Fremstår med lettere brugspræg. Kolbekap mangler. Geværet er fremstillet i 220 stk. Jagttegn kræves.
Varenr: 4867130
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
16:40:00
3 jagtgeværer, Husqvarna s/s bl.a. Model 52.
3 jagtgeværer, Husqvarna s/s bl.a. Model 52. Model 52 i kal. 20, er kun fremstillet i 35 stk. Serienummer 96809. Fremstår lettere brugspræget. De 2 andre er Model 20 i kal. 12 og Model 17 i kal. 12. Jagttegn kræves.
Varenr: 4867127
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
16:50:00
DKK 1.900
Gamo Viperexpress, luftgevær - våbennr. 04-1C-562590-08
Gamo Viperexpress luftgevær med knæklås, kal. 5,5 mm., kunststofskæfte. TL 109,5 cm. LL 45 cm. Alm. brugsslitage. Jagttegn påkrævet, eftersyn og udlevering kun ifølge aftale.
Varenr: 4868917
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-12-2017
19:52:00
DKK 450
US Garand M1 - Springfield kal. 30.06, halvautomatisk riffel
Springfield Garand M1 kal 30-06 Stemplet 'US rifle cal 30 M1 Springfield Armory'. Våbennummer: 2928689. PL 59 cm, TL 110,5 cm. Der medfølger kanvasremme, laderammer, samt ca. 700 tomme hylstre. Nyere bajonet medfølger. Våbentilladelse påkrævet. Bemærk: Livrem i kanvas medfølger ikke. (2)
Varenr: 4868620
DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-12-2017
19:59:00
DKK 8.400
Fuldskæftet Heym model SR20L, kaliber 6,5x55
Fuldskæftet Heym model SR20L, kaliber 6,5x55, monteret med Seeadler Jägermeister 3-9x45 sigtekikkert, hængslet magasin til 5 patroner, Skarpe riffelgange, mekanisk i god stand, fremstår med brugsmærker. Serienummer: 21280 Fuldlængde: 105,5 cm Løbslængde: 51 cm Våbentilladelse påkrævet
Varenr: 4867835
DKK 10.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 17-12-2017
22:07:00
DKK 3.800
Howa model 1500 kaliber 6,5x55 win jagtriffel
Howa model 1500 kaliber 6,5x55 win jagtriffel monteret med Leupold Scandinavian 3-9x50 VARI-X II i Weaver montage, Montage samt riffel er UBRUGT, sigtekikkert fremstår med absolut minimale brugsmærker, hængslet magasin til 5 patroner. Fuldlængde: 108 cm Løbslængde: 56 cm Serie nummer: ...
Varenr: 4867817
DKK 4.800 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 17-12-2017
22:09:00
DKK 2.800
Luftgevær Gamo Viper Express Kal.5,5 (4)
Gamo Viper Express Kal.5,5 Luftgevær for Gamo haglladninger og alm. 5,5 mm hagl. PL45 cm, TL 109,5 cm. Sikring, syntetisk skæfte, sigteskinne og -korn som et haglvåben. Serienummer 04-1c-5625680-08. Der medfølger 3 kasser patroner i den ene æske ligger omformer til alm. hagl, 1 næsten tom. ...
Varenr: 4868996
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-12-2017
17:45:00
Salonriffel, Remington Fieldmaster Model 572 i kal. 22 LR
Salonriffel, Remington Fieldmaster Model 572 i kal. 22 LR. TL 106,5 cm. LL 57,5 cm. Våbennr. 93688. Pump-action. Rørmagasin. Blank i piben. Sterling 4x15 kikkertsigte. Fremstår med almindelig brugsslitage. Dermedfølger foderal og rengøringssæt. Våbentilladelse kræves.
Varenr: 4865333
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
18:41:00
Jagtriffel Rössler Kufstein Titan 6 kal. 6,5x55 samt Vekselpibe kal. 9,3x62
Jagtriffel Rössler Kufstein Titan 6 kal. 6,5x55 Våbennr: 6893. Pibelængde: 53,5 cm. Totallængde: 107,5 cm. Aftageligt magasin til 4 patroner. Monteret med 3-9x42 sigtekikkert i fast montage. Fremstår med minimal brugsslitage. Der medfølger vekselpibe kal. 9,3x62 våbennr. 6960 længde: 54 cm. samt ...
Varenr: 4863434
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
19:08:00
DKK 4.400
Haglgevær Miroku Model 7000 GF-1 kal. 12/70
Haglgevær Miroku Model 7000 GF-1 kal. 12/70 Våben nr. 43056PP. O/U med ejektorer, løbsvælger og singletrigger. Boxlås med jagtgraveringer på den sølvfarvede bascule. Totallængde: 114,5 cm. 71 cm løb med udskiftelige chokes ( disse sidder i løbet), Ventileret sigteskinne. 36,5 cm oliepoleret kolbe...
Varenr: 4863579
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
19:22:00
Haglgevær Miroku 7000 GF-1 O/U kaliber 12/70
Haglgevær Miroku 7000 GF-1 O/U kaliber 12/70 Våbennummer. 47110PR. 71 cm helt blanke løb. Single trigger og løbsvælger. Bascule graveret med ænder og fasaner i opfløj. 36 cm skæfte med god åretegning. Totallængde: 115 cm. Fremstår i god stand. Der medfølger 2 stk. chokes disse sidder i løbet. ...
Varenr: 4865332
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-12-2017
19:35:00
DKK 5.000
Haglgevær Nikko 5000 kal. 12/70
Haglgevær Nikko 5000 kal. 12/70 singletrigger, ejector, løbsvælger. Våbennummer K370045. Pibelængde: 71 cm, Totallængde: 113,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 35,5 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, pæne løb. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet.
Varenr: 4868570
19:56:00
Antikke hane jagtgeværer (3)
Antikke hane jagtgeværer, best. af: Kaliber 12 med skæfte af delvist afslebet træ. Tydelig aldersrelateret brugspræg, svensk Husqvarna kal. 12 med damasceret løb, lukkebøjle monteret på venstre side. Våbennr. 12378. Olieret skæfte af træ, slør i lås, bule i løb. Samt kal. 10 'Gåsegevær' med ...
Varenr: 4867282
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-12-2017
20:12:00
DKK 650
Riffelkikkert, 3-9x40, holografisk lyskryds
3-9x40 sigtekikkert med oplyst holografisk lyskryds i rød eller grøn med justerbar styrke. Velegnet til riffel, luftgevær og salonriffel med en 11 mm. montage skinne. - Fuldt multi-coatede linser for at undgå at ridser - 3-9x40mm rød & grøn holografisk sigte - Belyst niveau: 5 intensitet (rød) & ...
Varenr: 4871373
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 18-12-2017
20:30:00
DKK 500
Ruger American kal. .22-250
Jagtriffel. Ruger American kal. .22-250. OAL 106,5 LL54 cm. Med indikator for spændt slagstykke, stikmagasin og aftrækkersikring. Monteret med kikkertbaser og med gevind for lyddæmper. Fremstår meget lidt brugspræget, ren og skarp i piben, skudt
Varenr: 4857563
DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 18-12-2017
20:41:47
Gewehr, Vorderlader, Italien
Gewehr, Vorderlader, Italien, Konstruktion aus Holz und Metall, mit Herstellermarkierung und Nummerierung '10171 Cal 45', Maße: L. 127 cm, Gebrauchsspuren, Holz mit Kratzer und Bestoßungen, Metall mit Oxidationsspuren und Kratzer.
Varenr: 4840724
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-12-2017
20:42:00
DKK 484
Slaglåspistol
SLAGLÅSPISTOL, svensk, m/1845 för flottan, kolven med flottans kassationsstämpel, längd 40 cm
Varenr: 4869900
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-12-2017
10:18:00
Se mere
Ubrugt Salonriffel Norinco bøjlespænder model JW21B kal. 22LR.
Ubrugt Salonriffel Norinco bøjlespænder model JW21B kal. 22LR. våbennr. 1610144 Pibelængde: 51 cm. Totallængde: 105,5 cm. Rørmagasin til 10 patroner. Våbentilladelse påkrævet
Varenr: 4846865

DKK 3.200 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2017
13:45:00
DKK 850
Kral Arms Tundra o/u haglgevær kal. 12/76
Kral Arms Tundra o/u haglgevær kal. 12/76 serienummer 16K05540, PL. 71 TL 115 cm. Kolbelængde: 37 cm. Geværet er uden ejector og med manuel sikring. Baskyle af aluminium. Skæfte af nøddetræ. Ventileret sigteskinne, løbsvælger og singletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet,
Varenr: 4818015

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2017
17:48:00
Halvautomatisk Winchester Jagtriffel Model 100 i kaliber .308 Winchester (7,62x51mm) med stikmagasin
Velholdt. Halvautomatisk Winchester jagtriffel i kaliber .308 Winchester (7,62x51 mm) med stikmagasin, kan lades og aflades i sikret stand, intet bruneringsslid og ingen rust. OAL 109 cm. 53½ cm rent og blankt løb med skarpe riffelgange. Monteret med kikkertskinne. 36½ cm amerikansk oliepoleret ...
Varenr: 4870498
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-12-2017
19:49:00
Jagtriffel Browning Europa Pump Action kal. 300 Win Mag.
Jagtriffel Browning Europa Pump Action kal. 300 Win Mag Våben nr. 321MY14449. Aftageligt magasin til 3 patroner. Pibelængde: 51 cm. Kolbelængde: 36 cm. Totallængde: 106,5 cm. Forgyldt aftrækker. Fremstår med minimal brugsslitage, og har iflg. rekvirent skudt under en kasse patroner. ...
Varenr: 4858705
DKK 11.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2017
19:56:00
DKK 4.400
Haglgevær Rizzini Aurum light O/U kaliber 12/70
Haglgevær Rizzini Aurum light O/U kaliber 12/70 Våbennummer. 35061. 67 cm helt blanke løb. Single trigger og løbsvælger. Bascule med guld indlæg. 36.5 cm skæfte med god åretegning. Totallængde: 112 cm. Fremstår meget lidt brugt. Der medfølger 4 stk. chokes samt værktøj ( 2 stk. chokes sidder i ...
Varenr: 4865327
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2017
20:09:00
DKK 3.800
Jagtriffel Browning Mod. European i kaliber 6,5x55.
Jagtriffel Browning Mod. European i kaliber 6,5x55. Våbennummer: 81393NW. Continentalskæfte med kindpude. Hængslet magasin til 3 patroner. Løbslængde: 54 cm. Totallængde: 110 cm. Afstand til aftrækker.: ca. 37 cm. Weaver baser, piben er forberedt til lyddæmper. Fremstår med almindelig ...
Varenr: 4863505
20:11:00
DKK 1.800
Haglgevær Simson Suhl S/S kal. 20/70
Haglgevær Simson Suhl S/S kal. 20/70 våbennr. 462726. Pibelængde: 68 cm. Totallængde: 109,5 cm. Kolbelængde: 37 cm. Boxlås med talrige graveringer, Ejektor. Fremstår som ny, med minimal brugsslitage. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4863638
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2017
20:26:00
DKK 4.600
Haglgevær Simson Suhl S/S kal. 12/70
Haglgevær Simson Suhl S/S kal. 12/70 våbennr. 463719. Pibelængde: 68 cm. Totallængde: 109,5 cm. Kolbelængde: 37 cm. Boxlås med talrige graveringer, Ejektor. Fremstår som ny, med minimal brugsslitage. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4863645
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-12-2017
13:28:00
DKK 3.600
3 diverse buer samt 6 løse pile (9)
3 diverse buer samt 6 løse pile, bestående af 1 x EK archery research chameleon bue 10-15Lbs. incl. 2 pile. 1 x EK archery research korrigan bue 15-20Lbs. incl. 2 pile. Fred Bear bue 25/30Lbs. dertil 6 stk. løse aluminiums pile.
Varenr: 4870770

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 20-12-2017
19:41:19
Parti softguns med tilbehør (19)
Parti softguns med tilbehør, bestående af 2 x bøtter plast kugler á 1000stk. BB Ball 6mm. 1 x maske med metavisir, 3 x C x 4 series 6mm. 3 x MK681C2 gevær. 5 x Echelle 1/1 pistol 6mm. 5 x G.051 pistoler 6mm. Softguns må kun erhverves af personer der er fyldt 18 år.
Varenr: 4870733

19:42:05
DKK 450
 1 2  >>