Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 45  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
18kt Flanders-cut solitaire diamond ring approx. 0.21ct
18kt Flanders-cut solitaire diamond ring approx. 0.21ct. 18kt Flanders-cut solitaire diamond ring approx. 0.21ct 18kt bi-colour gold, hallmarked Ring adorned with 1 Flanders-cut diamond approx. 0.21ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI1 Total weight: 5.00 gr Ringsize: 55 / 17.50mm Item will send in jewelery gift box Varenr: 4244759

DKK 8.433 BE, Antwerpen 02-05-2016 13:30:00 DKK 6.717
OS Lake Placid 1980 18 k guld
OS Lake Placid 1980 18 k guld. OLYMPISKA SPELEN LAKE PLACID 1980, "Olympia Medaljen 80", 18 k guld, vikt 15 g, världsupplaga 10000, SVERIGES OLYMPISKA KOMMITTÉ/OLYMPIA GULD LAKE PLACID 1980, storlek 32 mm Varenr: 4249987 DKK 2.818 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-05-2016 13:32:00
Se mere
Georg Jensen. 'Heart' vedhæng med halskæde samt ring, sterlingsølv (2)
Georg Jensen. 'Heart' vedhæng med halskæde samt ring, sterlingsølv (2). Georg Jensen. 'Heart' vedhæng, todelt, med længdejustérbar halskæde. Dessin nr. 579A. Mål ekskl. øsken: 15 x 16 mm. Kæde: L. 39-45 cm. Samt ring med oxideret stribe. Dessin nr. 574. Ringstr.: 51/16,25 mm. I original kasse og etui. (2) Vejl. udsalgspris: DKK 2.195,- Varenr: 4254725

DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-05-2016 13:38:00 DKK 1.150
Sort og hvid onyx ring i guld <br>
Sort og hvid onyx ring i guld
. Sort og hvid onyx ring i guld 14kt gul og steg rhod.gold , testet Ring prydet med en inderkreds gør ringen muligt at rotere på fingeren Ring dekoreret med sort og hvid onyx i guld Samlet vægt : 8,33 gr Ringsize : 65 / 20.75mm Vare vil sende i smykker gaveæske Ref: 126081310 Varenr: 4185709

DKK 9.702 BE, Antwerpen 02-05-2016 13:42:00 DKK 6.717
Samling vintage smykker A Michelsen m.fl. (8)
Samling vintage smykker A Michelsen m.fl. (8). Samling vintage smykker bestående af par A. Michelsen forglemmigej øreclips af forgyldt 830 sølv med blå emalje, to brocher i tilsvarende motiv af andet fabrikat af forgyldt 830 sølv, L.:2,9 cm. A. Michelsen Margueritbroche af forgyldt 925 sølv prydet med hvid emalje, L.:4 cm. Par A. Michelsen ... Varenr: 4232188 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 13:45:00 DKK 400
Ravkæde, 187 gr.
Ravkæde, 187 gr.. Ravkæde af rav stykker trukket i doseret forløb. L. ca 74 cm. Største stykke L. 4 cm. Vægt: ca 187 gr. Varenr: 4251783 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 13:45:00 DKK 475
Rav halskæde
Rav halskæde. Halskæde af lyse, mørke og mælkeravperler, trukket i doseret forløb, ø ca 13 mm til 21 mm. Længde: ca 56 cm. Vægt: ca 90 gr Varenr: 4244787 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 14:05:00 DKK 550
Samling vintagesmykker med rav
Samling vintagesmykker med rav. Samling vintagesmykker med rav, bestående af halskæde og armbånd, trukket med rav, ravknapper, div. smykker af sølv mm. monteret med rav, at nævne armlænke, ring div. vedhæng, ørestikker, øreclips mm. Varenr: 4250969 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 14:06:07 DKK 725
18kt diamantring ca.. 0.20ct <br>
18kt diamantring ca.. 0.20ct
. 18kt diamantring ca.. 0.20ct 18kt rhod.white guld, stemplet Diamantring prydet med rund-brillanter ca.. 0.20ct Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Klarhed: VS2-SI1 Samlet vægt: 8,04 gr Ring størrelse: 55 / 17.50mm Varenr: 4200838

DKK 4.366 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:11:00 DKK 3.358
14K diamanter og safir øreringe ca.. 0.25ct <br>
14K diamanter og safir øreringe ca.. 0.25ct
. 14K diamanter og safir øreringe ca.. 0.25ct 14kt rhod.white guld, stemplet Øreringe dekoreret med 30 enkeltslebne diamanter ca.. 0.25ct Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I) Klarhed: VS2-SI1 få SI2 Nogle sten har et hulrum på overfladen Øreringe også prydet med 8 firkantede-cut ... Varenr: 4198006
DKK 4.105 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:11:00 DKK 2.612
Halsband turkoser
Halsband turkoser. HALSBAND, 2 st, turkoser, lås i silver, längd 51 resp 66 cm Varenr: 4249997 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-05-2016 14:16:00
Se mere
Halskæde med ravperler i forløb, samt  løs perle og halskæde med vedhæng med ravklump
Halskæde med ravperler i forløb, samt løs perle og halskæde med vedhæng med ravklump. Halskæde med ravperler i forløb, ene låsedel mangler. Længde ca. 39½ cm. Mål på den største perle til sammenligning 1,7x1,2 cm., samt løs perle, perlemål ca. 2,3x1,7 cm. Samt halskæde med vedhæng med ravklump. Mål på ravklump ca. 3,5x3,5 cm. Varenr: 4251085 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 14:19:00 DKK 1.650
Rav halskæde af mælkerav
Rav halskæde af mælkerav. Halskæde af runde mælkeravperler, trukket i let doseret forløb, ø fra ca 12,5 mm til 15,5 mm. Længde: ca 41 cm. Vægt: ca 42 gr. Uden lås. Varenr: 4244780 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 14:25:00 DKK 5.400
Vintage armlænke af 14 kt. guld med turkiser
Vintage armlænke af 14 kt. guld med turkiser. Vintage armlænke udført i 14 kt. guld, prydet med turkiser. Længde ca. 20 cm. Vægt ca. 4,8 gram. Varenr: 4251622 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 14:25:33 DKK 600
1 sealed brilliant-cut greyish/yellow diamond 2.03ct.with HRD cert. included
1 sealed brilliant-cut greyish/yellow diamond 2.03ct.with HRD cert. included. 1 sealed brilliant-cut greyish/yellow diamond 2.03ct.with HRD cert. included 1 round shape-brilliant-cut diamond Colour: Greyish yellow,natural colour Clarity: SI1 Cut: F/VG/VG Facetted girdle Cert number: 15030767001 Cert.date: October 5 , 2015 Measurements: 7.73 x 7.75 x 5.18mm HRD ... Varenr: 4231800

DKK 34.180 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:26:00 DKK 26.120
South Sea diamant øreringe i guld Ca. 0.33ct <br>
South Sea diamant øreringe i guld Ca. 0.33ct
. South Sea diamant øreringe i guld Ca. 0.33ct 9k hvidguld , stemplet 375 Øreringe prydet med 6 brillantslebet og 6 baguetteslebne diamanter Ca. 0.33ct Farve: Top wesselton- Wesselton ( G- H ) Klarhed : SI2 - P1 South Sea perler : Farve : creme - gul Lustre: stærk Luster Overflade: ... Varenr: 4206999

DKK 5.373 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:27:00 DKK 4.105
Dyrkede barok ferskvand perlekæde .
Dyrkede barok ferskvand perlekæde .. Dyrkede barok ferskvand perlekæde . Halskæde prydet med barok form creme farve dyrket ferskvand perler med gennemsnitlig glans og beskadigede overflade Hver perle er separeret fra de andre perler med sølv knottings . Størrelser : 10.00-13.50 mm . Total længde : ca. . 40cm . Halskæde har... Varenr: 4164518

DKK 1.306 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:27:00 DKK 1.007
Diamond and emerald bracelet in 18kt approx. 2.80ct
Diamond and emerald bracelet in 18kt approx. 2.80ct. Diamond and emerald bracelet in 18kt approx. 2.80ct 18kt yellow gold, hallmarked 750 Bracelet adorned with 14 brilliant-cut diamond approx. 2.80ct Also decorated with round-cut green emeralds approx. 2.00ct Colour: Top Wesselton - Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 20.40 ... Varenr: 4144365 DKK 27.986 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:28:00 DKK 18.657
Brillantring i 14 kt. guld, prydet med brillanter ca. 0.60 ct.
Brillantring i 14 kt. guld, prydet med brillanter ca. 0.60 ct.. Brillantring af 14 kt. guld med delvist rhodineret fatninger. Prydet med to brillanter, sammenlagt ca. 0.60 ct. Farve Top Crystal (I). Klarhed P1. Ringstr. 52,5 /Ø 16,7 mm. B. fra 2,4-5,3 mm. Varenr: 4251653 DKK 3.200 DK, Herlev, Dynamovej 02-05-2016 14:30:34 DKK 575
Diamond pendant approx. 0.08ct
Diamond pendant approx. 0.08ct. Diamond pendant approx. 0.08ct Sterling silver yellow gold plated , hallmarked Pendant adorned with 10 single-cut diamonds approx. 0.08ct Colour: Crystal (J) Clarity: P1 Pendant measurements: 8 x 5 x 5 mmItem will send in jewellery gift box Varenr: 4240026

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:37:30 DKK 336
Tahitian perle og diamant øreringe i 18kt ca. . 0.07ct
Tahitian perle og diamant øreringe i 18kt ca. . 0.07ct . Tahitian perle og diamant øreringe i 18kt ca. . 0.07ct 18k hvidguld , stemplet 750 Øreringe prydet med talrige brillantslebne diamanter ca. . 0.07ct Farve : Wesselton ( H ) Klarhed : SI2 - P1 Tahiti perle : Farve: grøn aubergine Luster : høj Luster Overflade: let beskadigede ... Varenr: 4185172

DKK 3.881 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:41:15 DKK 2.985
Gold cultured fresh water pearl and diamond pendant approx. 0.10ct
Gold cultured fresh water pearl and diamond pendant approx. 0.10ct. Gold cultured fresh water pearl and diamond pendant approx. 0.10ct 9 kt. yellow gold, hallmarked 9ct. Diamond pendant decorated on top with 10 single-cut diamond total approx. 0.10ct. Colour: Wesselton (H). Clarity: P1-P2. Also adorned with 1 strong lustre, clean surface fresh water drop ... Varenr: 4163536

DKK 1.194 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:42:24 DKK 896
32 børne halskæder med vedhæng, samt ét armbånd af sterling sølv
32 børne halskæder med vedhæng, samt ét armbånd af sterling sølv. 32 børne halskæder af sterling sølv med vedhæng, samt ét armbånd af sterling sølv med plakette. ass. modeller. Salgbakke medfølger. Varenr: 4251709 DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 14:49:17 DKK 525
Par vielses / forlovelsesringe af titanium (2)
Par vielses / forlovelsesringe af titanium (2). Par vielses / forlovelses ringe udført i titanium, afrundet matpoleret profil. B. 5 mm. Ringstr. Ø 19,25 og 16½ mm. (2) Varenr: 4251719

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 14:50:46 DKK 325
Ring, diamanter 0.15 ct, 18K vitguld, Vikt: ca. 4 g
Ring, diamanter 0.15 ct, 18K vitguld, Vikt: ca. 4 g. Briljantring utförd i 18K vitguld prydd med 7 stycken briljant slipade diamanter, ca. 0.15 ct. Klarhet: SI1-SI2, Färg: Top Crystal. Ringstorlek: 58, Ø18,5 mm. Stämplad: 18K samt SSÄ. Total vikt: 4,3 g. Varenr: 4208099 DKK 1.610 SE, Örebro, Aspholmen 02-05-2016 14:54:19 DKK 1.208
Hvide topas øreringe med vedhæng og halskæde <br>
Hvide topas øreringe med vedhæng og halskæde
. Hvide topas øreringe med vedhæng og halskæde Sterling sølv, stemplet 925. Dekoreret med prinser-cut hvid topas som vedhæng og øreringe, Halskæde med almindelig lås. Samlet længde:. 42cm Vare vil sende i smykker gaveæske Varenr: 4185218

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 02-05-2016 14:55:28 DKK 448
Samling vintagesmykker af sølv, armlænker, ringe og et charm (8)
Samling vintagesmykker af sølv, armlænker, ringe og et charm (8). Samling vintagesmykker af sølv, fire armlænker, ene med stene, en anker, samt et med sammensatte dråbeformede led, og er med skruelås. Samt 3 ringe, ene med krystal, en med rav, ( er lidt mat) og en med emalje / skader på emalje. Samt et charm i form af den lille havfrue. (8) Varenr: 4248699 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-05-2016 14:56:00 DKK 550
Stockholm 1990 World Equestrian
Stockholm 1990 World Equestrian. STOCKHOLM 1990 WORLD EQUESTRIAN GAMES, His Majesty the king Cark XVI Gustaf Patron of th e World Equestrian Games 1990, medalj, 3000 kr, 18 k guld, ca 25 mm;. World Equestrian Games 1990, silvermynt, 250 kr, 25 mm, World Equestrian Games 1990, mynt, 50 kr, 25 mm Varenr: 4250007 DKK 2.818 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-05-2016 15:00:00
Se mere
Fresh water pearl bracelet and earrings set
Fresh water pearl bracelet and earrings set . Fresh water pearl bracelet and earrings set . Earrings and bracelet set adorned with round to baroque shape orange, green and blue colour fresh water pearls Earrings are in round bead shape pearls Sizes: 6.00-8.00 mm . Bracelet lenght approx. 17.00cm strechable Set will be send out in gift... Varenr: 4022937 DKK < 1.000 BE, Antwerpen 02-05-2016 15:03:29 DKK 299
Øreringe i 18kt . med diamanter ca. . 0.40ct . (2) <br>
Øreringe i 18kt . med diamanter ca. . 0.40ct . (2)
. Øreringe i 18kt . med diamanter ca. . 0.40ct . (2) 18kt . bicolour guld , stemplet 750. Diamant øreringe udsmykket med otte strålende og 2 prinsesseslebne diamanter Ca. samlede 0.40ct (2) . Farve : Top Wesselton - Wesselton ( G - H ) . Klarhed : VS1 ​​- VS2 . Samlet vægt : ... Varenr: 4182591
DKK 9.702 BE, Antwerpen 02-05-2016 15:09:00 DKK 7.463
<<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 45  >>