Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 64  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Multicolour gem earrings (14)
Multicolour gem earrings (14) . Multicolour gem earrings (14) . Sterling silver, hallmarked 925. total 7 different colour of round shape polished gems blue lapis lazulli,red turqoise,violet amethyst,green jade,black onyx,rose quartz and tiger eye brown stones Size: 6.00-7.50mm. Measurements: 16 x 6 x 6mm. Varenr: 3952508 DKK 1.082 BE, Antwerpen 01-09-2015 17:05:00 DKK 299
Onyx og brillant herre ring.
Onyx og brillant herre ring.. Onyx og brillant herre ring. Udført i 14 kt guld og prydet med i alt ca. 0.75 ct brillanter og onyx. Farve på brillanter Wesselton-Top-Cape/H-L Klarhed P1-3. Ringstr. 65 ca. Ø 20,60 mm. Sælger tilbyder gratis ændring af ringstørrelse, efter betaling sendes mail om størrelse til ... Varenr: 3869757

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 17:10:00 DKK 3.400
Vintage ringe af 14 kt. guld med diamant og perle (3)
Vintage ringe af 14 kt. guld med diamant og perle (3). Vintage ringe udført i 14 kt. guld bestående af: Ring fattet med rund, lys kulturperle, ringstr. 17/53.5. Ring med organisk form, ringstr. 17/53-5 og ring af guld og hvidguld fattet med hvid diamant på ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Si-1. Ringstr. 19/60. Vægt: ca. 20 gr. Fremstår med... Varenr: 3949387 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2015 17:11:00 DKK 1.900
Par Opal og diamant ørestikker i 14 kt. guld(2)
Par Opal og diamant ørestikker i 14 kt. guld(2). Par Opal og diamant ørestikker i 14 kt. guld prydet med 8 stk. hvide opaler og to mindre single cut diamanter. Ø: ca. 8,5 mm.(2) Varenr: 3780507

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 17:15:00 DKK 1.550
Smaragdkette mit Verschluss aus Sterlingsilber
Smaragdkette mit Verschluss aus Sterlingsilber. Kette mit facettierten Smaragdrondellen im leichten Verlauf von ca. 3-5,1 mm, Karabiner-Verschluss und Kalotten gefertigt aus 925 Sterlingsilber, punziert, Länge ca. 45 cm. Varenr: 3881638

DKK 2.239 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-09-2015 17:15:00 DKK 1.679
Armband halskedjor 18 k guld
Armband halskedjor 18 k guld. ARMBAND, 4 st., varav ett med berlocker resp. pärlor (pärlemor bortnött), HALSKEDJOR, 2 st., HÄNGEN, 2 st., total vikt ca 33,5 g; broschnål, ej guld, berlock i silver medföljer Varenr: 3948811 DKK 5.514 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-09-2015 17:16:00
Se mere
Ring, rhodineret sterlingsølv
Ring, rhodineret sterlingsølv . Ring af rhodineret sterlingsølv fattet med tanzanitter. Ringstørrelse 50, Ø 16 mm Varenr: 3902516

DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2015 17:19:00 DKK 500
Christina watches, 7 ringe
Christina watches, 7 ringe. Christina watches, 7 ringe i sterling sølv. Ring str. 55. Varenr: 3899012

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 17:20:00 DKK 1.000
Multi gem earrings in cabouchone
Multi gem earrings in cabouchone. Multi gem earrings in cabouchone. Sterling silver, hallmarked. Earrings adorned cabouchone-cut green jade,rose quartz, yellow citrine and white quartz Measurements: 20 c 16 x 6mm Varenr: 3884655 DKK 1.343 BE, Antwerpen 01-09-2015 17:27:00 DKK 299
Armbånd, rhodineret sterlingsølv
Armbånd, rhodineret sterlingsølv. Armbånd af rhodineret sterlingsølv fattet med London blå topaser, i alt ca. 40,47 ct. L. 19 cm Varenr: 3902508

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2015 17:27:00 DKK 1.250
Ring, rhodineret sterlingsølv
Ring, rhodineret sterlingsølv. Ring af rhodineret sterlingsølv fattet med tanzanitter. Ringstørrelse 59, Ø 18,5 mm. Varenr: 3902507

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-09-2015 17:27:00 DKK 750
Par brillant ringe, 14 kt rhodineret guld, 0.46 ct. (2)
Par brillant ringe, 14 kt rhodineret guld, 0.46 ct. (2). Diamonds by Frisenholm. Par brillantringe udført i 14 kt rhodineret guld bestående af: Solitairering med brillantsleben diamant på ca. 0.18 ct, Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI2 samt alliancering med 7 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.28 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed VS2-SI2. ... Varenr: 3382596

DKK 9.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-09-2015 17:29:00 DKK 4.900
Solitaire ring i 14 kt. hvidguld
Solitaire ring i 14 kt. hvidguld. Solitaire ring i 14 kt. hvidguld med brilliant 0.05 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: SI1 ringstr. 58 Ø: 18,5 mm. Varenr: 3937021

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 17:30:00 DKK 2.000
Diamantring af 9 kt. rhodineret guld, med diamanter 0.25 ct
Diamantring af 9 kt. rhodineret guld, med diamanter 0.25 ct . Ringen er fremstillet i 9 kt rhodineret guld, prydet med 10 mindre diamanter, samlet ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal/I-Crystal/J. Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54. BEMÆRK: Modelfoto - ringen er i rhodineret guld. Varenr: 3834362

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-09-2015 17:34:00 DKK 1.250
Ring I 14 kt. guld med brillanter
Ring I 14 kt. guld med brillanter. Ring I 14 kt. guld med brillanter 0.09 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: VS1. Bredde ca. 3,2 mm. ringstr. 58 Ø: 18,5 mm. vægt 3,1 gram. Dansk guldsmede håndværk. Varenr: 3899207

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 17:40:00 DKK 2.500
18K diamond princess-cut bracelet approx. 1.50ct
18K diamond princess-cut bracelet approx. 1.50ct. 18K diamond princess-cut bracelet approx. 1.50ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Bangle/bracelet decorated with 20 princess-cut square diamonds approx. 1.50ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VVS2-VS2 Total weight : 4.82 gr Total lenght: 17.00cm with bended part inc. Varenr: 3849938 DKK 11.195 BE, Antwerpen 01-09-2015 17:44:00 DKK 7.090
Øreringe, 9 kt rhodineret guld med 0.30 ct (2)
Øreringe, 9 kt rhodineret guld med 0.30 ct (2). Ørestikkerne er fremstillet i 9 kt. guld, prydet med talrige diamanter, samlet ca. 0.30 ct. Farve: Top Cape (K-L). Klarhed: P2-P3. Modelfoto. (2) Varenr: 3813341

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-09-2015 17:45:00 DKK 1.300
Solitaire ring i 14 kt. Hvidguld med brillant 0.08 ct.
Solitaire ring i 14 kt. Hvidguld med brillant 0.08 ct. . Solitaire ring i 14 kt. Hvidguld med brillant 0.08 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed VS1 Fattet med 4 greb, Ringstørrelse 54 : 17,2 mm. Varenr: 3759464

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 17:50:00 DKK 1.500
Goldplated diamond ring approx. 0.15ct
Goldplated diamond ring approx. 0.15ct. Goldplated diamond ring approx. 0.15ct Goldplated sterling silver, hallmarked Diamond ring decorated with brilliant-cut diamonds Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: P1-P3 Ringsize: 52 / 16.75mm jar7823 Varenr: 3797878

DKK 1.866 BE, Antwerpen 01-09-2015 17:52:00 DKK 933
Ring 23 k guld 3 rosenslipade diamanter
Ring 23 k guld 3 rosenslipade diamanter. RING, 23 k guld, stämplad 1918, 3 rosenslipade diamanter, ringstorlek ca 19 mm, vikt ca 8 g Varenr: 3948820 DKK 1.575 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-09-2015 17:52:00
Se mere
Solitaire ring I 14 kt. guld med brillant sleben diamant 0.71 ct
Solitaire ring I 14 kt. guld med brillant sleben diamant 0.71 ct. Solitaire ring I 14 kt. guld med brillant sleben diamant 0.71 ct. Farve: Light Yellow, Klarhed P1 Ring str. 52 Ø:16,5 mm. Varenr: 3863783

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 17:55:00 DKK 3.500
Ring i hvidguld med brillanter - ca. 0.40 ct.
Ring i hvidguld med brillanter - ca. 0.40 ct.. Ring udført af satineret 9 kt. hvidguld, prydet med brillanter på ca. 0.40 ct. i alt. - 1 fatning ikke prydet. Farve: Top Wesselton - Wesselton (G - H), klarhed: SI1-2, ringstr. ca. 54 Ø 17,2 mm, vægt ca. 3,4 g. Varenr: 3917415

DKK 3.359 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-09-2015 17:55:00 DKK 1.866
Hjerte smykkesæt i 8 kt. guld
Hjerte smykkesæt i 8 kt. guld. Hjerte ørestikker og vedhæng i 8 kt. guld og halskæde i forgyldt sterling sølv længde ca. 45 cm. Varenr: 3899154

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 18:00:00 DKK 1.000
Tripel rosetring m. brillanter fra byfrisenholm, 14 kt guld, ca. 0.63 ct.
Tripel rosetring m. brillanter fra byfrisenholm, 14 kt guld, ca. 0.63 ct.. Diamonds by Frisenholm. Tripel brillant- / rosetring udført i 14 kt. guld prydet med 41 brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.63 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-53. Vægt ca. 2.9 gram. Stemplet FHP 585. Levering i gaveæske fra byfrisenholm inkl. i ... Varenr: 3576959

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-09-2015 18:04:00 DKK 5.400
Ring I 14 kt. guld med single cut diamant
Ring I 14 kt. guld med single cut diamant. Ring I 14 kt. guld med single cut diamant 0.05 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: VS1. Bredde ca. 2,9 mm. ringstr. 51 Ø: 16,2 mm. vægt 2,8 gram. Dansk guldsmede håndværk. Varenr: 3899170

DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 18:10:00 DKK 2.500
Ørestikker i guld med brillanter, et par (2)
Ørestikker i guld med brillanter, et par (2). Ørestikker udført af 18. kt. guld - stemplet, prydet med 1 brillant hver på ca. 0.16 ct. i alt. Wesselton (H), klarhed: VS1. Mål maksimalt ca. B 13,5 x H 15 x D 11,5 mm, vægt ca. 11 g. Tysk guldsmedearbejde. (2) Varenr: 3902262 DKK 4.478 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-09-2015 18:14:00 DKK 2.985
17 magnet låse
17 magnet låse. 17 magnet låse I forskellige udformninger, kan bruges til alle kæder. Varenr: 3882018

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-09-2015 18:20:00 DKK 300
Armring 18 k guld
Armring 18 k guld . ARMRING, 18 k guld, stämplad CM, vikt ca 22 g Varenr: 3948827 DKK 3.545 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-09-2015 18:20:00
Se mere
Ørestikker i guld med brillanter og keramik, et par (2)
Ørestikker i guld med brillanter og keramik, et par (2). Ørestikker udført af 14 kt. guld - stemplet, og hvid keramik, prydet midtpå med i alt 8 brillanter på ca. 0.16 ct. i alt. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI1. Ø ca. 16 mm, vægt i alt ca. 5,6 g. (2) Varenr: 3875225

DKK 4.478 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-09-2015 18:24:00 DKK 3.172
Ørestikker i hvidguld med tahitiperler, et par (2)
Ørestikker i hvidguld med tahitiperler, et par (2). Ørestikker med låse udført af 18 kt. hvidguld - stemplet, modstikker af silikone, hver prydet med en rund, antracitfarvet tahitikulturperle på ca. Ø 9,4 mm med stærk lustre, changerende overtoner og enkelte naturlige vækstmærker. Vægt i alt ca. 2.8 g. (2) Varenr: 3922967

DKK 3.359 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-09-2015 18:28:00 DKK 2.239
<<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 64  >>