Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 38  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spinning Jewelry. Smykkesæt - halskæder, øreringe samt ring (8)
Spinning Jewelry. Smykkesæt - halskæder, øreringe samt ring (8). Spinning Jewelry. Smykkesæt af hhv. sterlingsølv og oxyderet sterlingsølv bestående af: Fem vedhæng - heraf to prydet med facetslebne røgkvarts og onyx samt et vedhæng prydet med en lys oval ferskvandskulturperle. Vedhængene medfølges af kæder. Et par øreringe prydet med facetslebne sort onyx og ... Varenr: 4372881

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-08-2016 19:47:00 DKK 600
Ferskvand perle og onyks halskæde i guld
Ferskvand perle og onyks halskæde i guld. Ferskvand perle og onyks halskæde i guld. 9kt guld, stemplet Halskæde prydet med oval form Creme farve Klar overflade. Ferskvands perle med størrelser 7.50-8.00mm. Også prydet med talrige facetterede sort farvede onyks mellem guld links. Samlet længde: 41.00cm Varenr: 4342547

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 26-08-2016 19:55:00 DKK 595
Ole Lyngaard. 'Love' bracelet
Ole Lyngaard. 'Love' bracelet. Ole Lynggaard. Love armbånd af 18 kt satineret guld. dessin af Charlotte Lynggaard. Længde. ca 19 cm. Vægt: ca 31,8 gr. Original smykkeæske med boks medfølger. Varenr: 4352758 DKK 27.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-08-2016 19:55:00 DKK 21.000
2 løse brillanter 0.35ct
2 løse brillanter 0.35ct. 2 løse brillanter 0.35ct farve : Wesselton - Top Crystal ( H -I) klarhed: P1 diameter: 3,47 x 3,60 mm Varenr: 4309309

DKK 2.603 BE, Antwerpen 26-08-2016 20:00:00 DKK 2.231
Charlotte Borgen, halskæde af forgyldt sterlling sølv med 35 charms / beads
Charlotte Borgen, halskæde af forgyldt sterlling sølv med 35 charms / beads . Charlotte Borgen, halskæde af forgyldt sterlling sølv med "lobsterlås" prydet med 35 charms / beads af sterling sølv md Cubic Zirkonia eller sterling sølvkerne med glas eller emaljedekor. Længde ca. 56 cm. Varenr: 4343393

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2016 20:01:00 DKK 300
Halskæde af gulld med Bernhard Hertz Skønvirkevedhæng samt  barnearmlænke af guld (2)
Halskæde af gulld med Bernhard Hertz Skønvirkevedhæng samt barnearmlænke af guld (2). Halskæde med Bernhard Hertz Skønvirkevedhæng udført i 14 kt. guld, Vedhæng er stemplet 585 BH og Handarbeide. Længde på kæden er ca. 44 cm. Vedhæng incl. øsken måler ca. 4,5x28 mm. Vægt ca. 7,2 gram. Samt en barnearmlænke af 8 kt. guld. L. 14 cm. Vægt ca.2,5 gram. (2) Varenr: 4368893 DKK 2.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-08-2016 20:10:00 DKK 700
Cartier 'Les must de Cartier Trinity'. Ring af 18 kt. trefarvet guld
Cartier 'Les must de Cartier Trinity'. Ring af 18 kt. trefarvet guld. Cartier 'Trinity' ring af 18 kt. gulguld, rødguld og hvidguld, indvendigt stemplet. Str. 53. Vægt ca. 9 gr. Medfølges af originalt etui. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4372427 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2016 20:15:00 DKK 4.100
Ole Lynggaard. Fletring af 18 kt. guld med fem brillanter
Ole Lynggaard. Fletring af 18 kt. guld med fem brillanter. Ole Lynggaard. Fletring af 18 kt. delvist satineret guld, prydet med 5 brillanter på ialt 0.10 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1. Ringstr. 55/Ø 17,5 mm. Vægt ca. 10,9 gr. Fremstår med brugsspor. Medfølges af etui. Varenr: 4357985 DKK 14.000 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 20:22:00 DKK 10.000
18kt diamond trilogy ring approx. 0.75ct
18kt diamond trilogy ring approx. 0.75ct. 18kt diamond trilogy ring approx. 0.75ct 18kt rhod.white gold, tested Ring adorned with 3 brilliant-cut diamonds 2X 0.175ct G-H/SI2-P1 and centerstone 0.40ct H/P1 Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: SI2-P1 Total weight: 4.45gr Ringsize: 61 / 19.50mm Varenr: 4331082

DKK 16.360 BE, Antwerpen 26-08-2016 20:26:00 DKK 12.642
South sea gold diamond pendant approx. 0.08ct<br>
South sea gold diamond pendant approx. 0.08ct
. South sea gold diamond pendant approx. 0.08ct 9 kt. rhod.white gold, tested . Diamond pendant decorated with 10 brilliant-cut diamond total approx. 0.08ct. Colour: Top wesselton-Wesselton (H). Clarity: SI2-P1. Also adorned with 1 strong lustre,good surface South sea in drop baroque shape ... Varenr: 4335978

DKK 1.190 BE, Antwerpen 26-08-2016 20:26:00 DKK 892
Engelsk diamant solitairering af 18 kt. hvidguld med princess-cut diamant på ca. 1.01 ct. London 2013
Engelsk diamant solitairering af 18 kt. hvidguld med princess-cut diamant på ca. 1.01 ct. London 2013. Engelsk diamant solitairering af 18 kt. hvidguld med princess-cut diamant på ca. 1.01 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. Stemplet: DGL med Engelske London Hallmarks 2013. Vægt ca. 4,1 gr. B. 0,65 cm. Ringstr. 54/17,25. Etui medfølger. Varenr: 4371015 DKK 28.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2016 20:30:00 DKK 22.000
Samling vintagesmykker af sølv (17)
Samling vintagesmykker af sølv (17). Samling vintagesmykker af sølv, bestående af Bismarckkæde med kugler, kraftig armlænke, div. ringe og armlænler, sat par øreclips, samt halskæde og armlænke emd hæmatit, samt div. barnesmykker. (17) Varenr: 4372941 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-08-2016 20:30:00 DKK 375
Vintage safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld og platin - centersten på 1.50 ct.
Vintage safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld og platin - centersten på 1.50 ct.. Vintage safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld og platin, prydet med brillantsleben midtersten på 1.50 ct. Måler ca. 7,13 x 7,17 x 4,60 mm. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS2, omkranset af 4 brillanter på i alt ca. 0.72 ct. Farve: Top Wesselton- Wesselton (G-H), Klarhed: SI1-SI2 samt 4 ... Varenr: 4373017 DKK 125.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2016 20:30:00 DKK 90.000
Ring af guld med rosenkvarts og brillanter
Ring af guld med rosenkvarts og brillanter. Ring udført af 18kt. guld, prydet med 1 matteret slebet rosenkvarts, derpå 1 blå sten i trillant-cabochonslibning i gylden fatning på ca. 7,0 x 6,2 mm og 6 brillanter af i alt ca. 0.10 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS1-2, ringstr. ca. 54, Ø ca.17,3 mm, vægt: ca. 15,5 g. Tysk ... Varenr: 4341634 DKK 3.718 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-08-2016 20:31:00 DKK 2.603
Charlotte Borgen - 50 charms / beads - turkis (50)
Charlotte Borgen - 50 charms / beads - turkis (50). Charlotte Borgen - 50 charms / beads, de fleste af sterling sølv kerne med glas eller emaledekor, enkelte sterling sølv med Cubic Zirkonia eller ferskvands kulturperle. - turkis (50) Varenr: 4346449

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-08-2016 20:34:00 DKK 300
Engelsk solitairering af 18 kt. gul- og hvidguld med brillant - 1.50 ct. H/SI2
Engelsk solitairering af 18 kt. gul- og hvidguld med brillant - 1.50 ct. H/SI2 . Engelsk solitairering af 18 kt. gul- og hvidguld, prydet med én brillantsleben diamant på 1.50 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI2. Str. 55. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4373038 DKK 50.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2016 20:35:00 DKK 40.000
Håndlavet ring m/ Ametyster, guldbelagt/ rhodineret sterling sølv, 13,2 gram
Håndlavet ring m/ Ametyster, guldbelagt/ rhodineret sterling sølv, 13,2 gram. Unika. Håndlavet ring udført af guldbelagt samt sort rhodineret sterling sølv, prydet med stor facetsleben ametyst på ca. 5 ct samt to mindre ametyster. Ringstr. ca. Ø. 18 mm/ 56. H. ca. 20 mm. Vægt ca. 13,2 gram. Varenr: 4361072

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-08-2016 20:37:00 DKK 1.050
Rubinring
Rubinring . Rubinring udført af 18 kt. guld (stemplet), prydet med 38 brillanter på ca. 0.76 ct. i alt, farve: Top Crystal (J), klarhed: SI1 og en navetteslebet rubin på ca. 12 x 5,5 mm samt 20 carréslebne brillanter på ca. 1,5 x 1 mm. Ringstr. ca. 54, diameter ca.: 17,3 mm. Vægt ca. 10,5 g. Fremstår i ... Varenr: 4364388 DKK 6.693 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-08-2016 20:39:00 DKK 4.090
Moderne solitaire diamantring udført i 950 platin på ca. 1.00 ct. Vægt ca. 10,2 gr.
Moderne solitaire diamantring udført i 950 platin på ca. 1.00 ct. Vægt ca. 10,2 gr.. Moderne solitaire diamantring udført i 950 platin, prydet med større princess-cut diamant på ca. 1.00 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: SI1. Vægt ca. 10,2 gr. Front B. 0,75 cm. Ringstr. 55/17,5. Varenr: 4335084 DKK 32.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2016 20:40:00 DKK 24.000
Ring, 14 kt. rødguld/hvidguld, med brillanter
Ring, 14 kt. rødguld/hvidguld, med brillanter. Ring, 14 kt. rødguld/hvidguld, ca. 11 g, med 3 brillanter, i alt ca. 0.56 ct., klarhed: SI, farve: Wesselton ( H ). Ringhoved ca. 22 x 13 mm, ringstr. ca. 54. Ringen passer til varenummer 4345506. Varenr: 4345514

DKK 11.898 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-08-2016 20:40:00 DKK 8.552
Ring, 14 kt. hvidguld, med 1 akvamarin og 1 brillant
Ring, 14 kt. hvidguld, med 1 akvamarin og 1 brillant. Ring, 14 kt. hvidguld, ca. 6 g, med 1 facetteret akvamarin og 1 brillant, ca. 0.07 ct., klarhed: SI, farve: Wesselton ( H ). Ringstr. ca. 56,5. Varenr: 4345519

DKK 4.090 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-08-2016 20:40:00 DKK 2.789
Vintage diamant og brillantring
Vintage diamant og brillantring. Vintagering udført i 18 kt. hvidguld prydet med en klar hvid brillant på ca. 0.50 ct. Samt 6 old-cut diamanter, samlet ca. 0.20 ct. Farve: Crystal/J. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 16½ mm. Vægt ca. 8 gram. Varenr: 4349521 DKK 7.000 DK, Kolding, Trianglen 26-08-2016 20:42:00 DKK 5.400
Vedhæng, 14 kt. rødguld/hvidguld, med brillanter
Vedhæng, 14 kt. rødguld/hvidguld, med brillanter. Vedhæng, 14 kt. rødguld/hvidguld, ca. 9 g, med 4 brillanter, i alt ca. 0.73 ct., klarhed: SI, farve: Wesselton ( H ). Vedhængets størrelse med øsken ca. 36 x 14 mm. Vedhænget passer til varenummer. 4345514. Ståltråden tjener kun til illustration og medfølger således ikke. Varenr: 4345506

DKK 12.642 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-08-2016 20:45:00 DKK 9.296
Alliancering med brillant på ca. 0.07 ct.
Alliancering med brillant på ca. 0.07 ct.. Alliancering udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.07 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS. Ringstr. Ø 17½ mm. Vægt ca. 4,5 gram. Varenr: 4372950 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-08-2016 20:45:00 DKK 575
Øreringe, 18kt. hvidguld, med brillanter
Øreringe, 18kt. hvidguld, med brillanter. Ørecreoler, 18 kt. hvidguld, ca. 9 g, med 78 brillanter, i alt ca. 0.84 ct., klarhed: VS, farve: Top Wesselton-Wesselton ( G-H ). Bredde ca. 8 mm. Varenr: 4345620

DKK 16.360 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-08-2016 20:46:00 DKK 11.898
Engelsk brillantkors af 9 kt. hvidguld samt kæde af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.20 ct
Engelsk brillantkors af 9 kt. hvidguld samt kæde af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.20 ct. Engelsk brillantkors af 9 kt. hvidguld, prydet med 22 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.20 ct. Farve: Crystal (I). Klarhed: SI1-P1. Kors stemplet med A&B samt engelske hallmarks. Vægt i alt ca. 20,4 g. 6,1 x 3,1 cm. Kæde af 18 kt. guld L. 47 cm. Varenr: 4342083 DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-08-2016 20:49:00 DKK 6.800
Ring, 18kt. guld, med safir og diamanter
Ring, 18kt. guld, med safir og diamanter. Ring, 18 kt. guld, ca. 5 g, med 1 facetteret safir og 16 brillanter, i alt ca. 0.13 ct., klarhed: SI, farve: Wesselton ( H ). Ringhoved: ca. 5,8 mm, ringstr.: 55,5. Varenr: 4345545

DKK 5.949 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-08-2016 20:50:00 DKK 4.090
14kt cross pendant necklace 5.80gr
14kt cross pendant necklace 5.80gr. 14kt cross pendant necklace 5.80gr 14kt yellow gold, hallmarked Necklace adorned with a cross pendant Total lenght: 42cm Pendant measurements: 48 x 28 x 1mm Total weight: 5.80gr Varenr: 4343978 DKK 2.417 BE, Antwerpen 26-08-2016 20:52:00 DKK 2.045
18kt & 9kt emerald handmade big cross pendant 11.40gr
18kt & 9kt emerald handmade big cross pendant 11.40gr. 18kt & 9kt emerald handmade big cross pendant 11.40gr 18kt yellow & 9kt white gold, hallmarked + tested Pendant in cross shape decorated with white gold leaf style on cross set with 1 green emerald approx. 0.15ct Pendant measurements: 72 x 43 x 4mm Total weight: 11.40gr Varenr: 4343994 DKK 3.867 BE, Antwerpen 26-08-2016 20:59:00 DKK 2.975
18kt coral brooche 8.30gr
18kt coral brooche 8.30gr. 18kt coral brooche 8.30gr 18kt yellow gold, hallmarked Brooch in yellow gold,decorated with round polished red,rose coral with size 16.00mm diameter Brooche measurements: 54 x 16 x 16mm Total weight: 8.30gr Brooche features a needle clasp Varenr: 4344381 DKK 2.975 BE, Antwerpen 26-08-2016 20:59:00 DKK 2.231
<<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 38  >>