Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 43  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ringar 18 k guld
RINGAR, 2 st, 18 k guld, fasettslipade syntetiska spineller, ringstorlek ca 15,5 resp. 18,2 mm, totalvikt ca 10 g
Varenr: 4809883
DKK 1.546 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-10-2017
10:27:00
Se mere
Tre ringe i 585/- rødguld med farvede sten og diamanter (3)
Sæt ringe i 585/- guld, vægt ca. 7 gram i alt 1 x 3 safirer på ca. 0.21 ct. i alt 1 x 3 rubiner, ca. 0.21 ct. i alt 1 x 3 smaragder på ca. 0.21 ct. i alt I alt 6 gammelslebne diamanter på ca. 0.42 ct. i alt, klarhed ca. Pique, farve ca. Top - Crystal (I - L) ringstr. 56 Fremstår med ...
Varenr: 4794869
DKK 4.838 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:52:04
DKK 1.749
Nefritbroche i 585/- hvidguld med diamanter
Broche, montering i 585/- hvidguld med 9 gammelslebne diamanter ca. 0.12 ct. i alt, klarhed ca. Pique, farve ca. Top Crystal - Yellow (J - S) Graveret nefritblad, mål ca. 6 x 4 cm, ca. 13 gram Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4794874
DKK 3.349 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:53:02
DKK 335
Ring med 5 gammelslebne diamanter i 585/- guld
Ring i 585/- guld, antik, stempel = 585, fatning i platin, rig gravering på ringskinnen og 5 gammelslebne diamanter på ca. 0.70 ct. i alt, klarhed ca. Pique, farve ca. Wesselton - Crystal (G - K), ca. 3 gram, ringstr. ca. 55 Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4794826
DKK 5.210 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:54:41
DKK 1.451
Diamantarmbånd i 750/- guld/platin
Diamantarmbånd i 750/- guld/platineret overflade, kasselås med 1 sikkerhedslukning og -kæde 1 gammelslebet diamant på ca. 0.05 ct., 12 rosenslebne diamanter, klarhed ca. Pique, farve ca. Wesselton - Top Crystal (H - J) Ca. 6 gram, midterdel ca. 3,3 cm x 9,5 cm, let hvælvet, armbåndets længde ...
Varenr: 4794805
DKK 3.721 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2017
10:55:50
DKK 558
Håndlavede øresmykker. Guldbelagt sterling sølv m/ ametyster. Et par.
Et par håndlavede øresmykker udført af guldbelagt sterling sølv m/ cabochonslebne ametyster. L. 5,3 cm, Vægt ca. 19 gram (2)
Varenr: 4753717

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2017
12:10:00
DKK 425
Necklace with round pendant in 14k
Necklace with round pendant in 14k yellow gold hallmarked. Pendant measurements: 16x16mm Necklace length: 42cm
Varenr: 4626867

DKK 1.377 BE, Antwerpen 21-10-2017
13:02:00
DKK 1.116
Pendant in 14k set with diamonds 0.32ct
Pendant in 14k rhod. white gold set with brilliant cut diamonds approx. 0.32ct Colour: Top Wesselton-Wesselton(G-H) Clarity: SI2 Chainlength: 45cm p 0465
Varenr: 4767662

DKK 5.210 BE, Antwerpen 21-10-2017
13:28:00
DKK 595
Necklace with freshwater pearls with pendant and 14kt
Necklace with oval-shaped freshwater pearls in 14kt. Total length: 40.00cm Pearl size: 6.00- 5.6mm Pendant pearl size: 9.00-7.5mm Pendant hanging in a gold link between the pearls of the necklace. The necklace features a regular buckle clasp for security Item will sent in jewellery ...
Varenr: 4538172

DKK 1.489 BE, Antwerpen 21-10-2017
13:41:00
DKK 930
Ole Lynggaard ballgoldlock in 18k
Ole Lynggaard goldlock in 18 brushed yellow gold Weight: 14.3g Measures: 2x2.4cm
Varenr: 4783102

DKK 13.397 BE, Antwerpen 21-10-2017
14:10:00
DKK 2.047
Evald Nielsen, broche af 14 kt. guld
Evald Nielsen, broche udført i 14 kt. guld, prydet med en blomst. Længde ca. 5,7 gram. Vægt ca. 3,7 gram. Er stemplet EN 585 og 14K. dette smykke er en del af en temaauktion over smykker lavet af sølvsmede som i den grad har præget dansk i smykkekunst fra perioden ca. 1950 og frem til i dag. ...
Varenr: 4793350
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2017
14:13:00
DKK 775
Konvolut Süßwasserzuchtperlen-Stränge (3)
Drei ungeknöpfte Süßwasserzuchtperlen Stränge, Länge: 44 cm, Durchmesser: von 7 mm bis 9 mm, Weiß, gutes Lüster, Wachstumsmerkmale, Gewicht: 107 g.
Varenr: 4740741
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-10-2017
14:26:23
DKK 298
Konvolut Amethyste 34.16 ct (4)
3 Amethyste Kugelformig (unregelmäßig geschliffen)mit Bohrungen,zus. 26.74 ct . 1 Amethyst Rund Cabochon 7.40 ct, Durchmesser: 15 mm .
Varenr: 4809752
14:33:21
DKK 298
Necklace with round shaped pendant in 14k yellow gold hallmarked. Pendant measurements: 16x16mm Necklace length: 42cm
Varenr: 4774056

DKK 1.302 BE, Antwerpen 21-10-2017
14:55:00
DKK 335
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.79ct
Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.79ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI-P1
Varenr: 4688528

DKK 19.351 BE, Antwerpen 21-10-2017
15:04:00
DKK 4.838
Ring 23 k guld brosch 18 k guld
BROSCH, 18 k guld, odlad saltvattenspärla, längd ca 53 mm, RING, 23 k guld, odlad saltvattenpärla, ringstorlek ca 17,5 mm, totalvikt ca 8,4 g
Varenr: 4809969
DKK 1.933 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-10-2017
15:18:00
Se mere
Evald Nielsen armring af 830sølv
Evald Nielsen armring udført i 830 sølv, åbent design, afsluttet med blomster. Omkreds ca. 19,25 mm. Bredde mål det bredeste sted 27 mm. Vægt ca. 55,1 gram. Er stemplet EN og 830S. dette smykke er en del af en temaauktion over smykker lavet af sølvsmede som i den grad har præget dansk i ...
Varenr: 4791153
15:23:00
DKK 450
Georg Jensen, broche af sterling sølv, stempler før 1945
Georg Jensen, broche af sterling sølv, gennembrudt front. Er stemplet GJ i firkant, Sterling, Denmark, 925s samt dessinnr. 288. Længde ca. 5,5 cm. Vægt ca. 4,9 gram. Stempel fra perioden 1933-1944. dette smykke er en del af en temaauktion over smykker lavet af sølvsmede som i den grad har præget...
Varenr: 4793254
DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2017
16:00:00
DKK 825
Henry Pilstrup for Georg Jensen, par manchetknapper af sterling sølv
Henry Pilstrup for Georg Jensen, par manchetknapper af sterling sølv, bjælkeformede med tværgående riller. Er stemplet Georg Jensen i perlestaf, Denmark, Sterling samt dessinnr. 64. dette smykke er en del af en temaauktion over smykker lavet af sølvsmede som i den grad har præget dansk i ...
Varenr: 4793262
DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2017
16:00:00
DKK 850
Earrings in 9k with diamonds 1.46ct
Earrings in 9k yellow gold with green(treated) and white single cut diamonds 1.46ct Clarity: P Colour: Top Wesselton (F-G) Total weight: 5.4g jae04716
Varenr: 4775929

DKK 10.792 BE, Antwerpen 21-10-2017
16:53:00
DKK 1.563
Ring in 9k set with a brilliant cut diamond 0.25ct
Ring in 9k yellow gold set with a brilliant cut diamond 0.25ct Colour: (F) Top wesselton Clarity: P1 Ringsize: 56.5/18mm Weight: 2.9g
Varenr: 4702623

DKK 3.163 BE, Antwerpen 21-10-2017
16:54:00
DKK 1.042
Vintage granat og brillantring, 14 kt. guld og hvidguld
Vintage ring udført i 14 kt. guld og hvidguld, ca. 1920erne, prydet med en rund facetsleben granat, omgivet af 12 brillanter. Samlet ca. 0.54 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr, Ø 16,75 mm. Vægt ca. 6,2 gram.
Varenr: 4784341
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2017
17:03:47
DKK 2.100
Solitairering med brillant på ca. 0.50 ct, 14 kt. guld
Solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 16,75 mm. Vægt ca. 7,2 gram.
Varenr: 4776314
DKK 7.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2017
17:04:02
DKK 4.200
Diamond ring approx. 0.87ct
Diamond ring approx. 0.87ct 18k rhod. white gold, hallmarked 750. Ring decorated withbaguette-and brilliant-cut diamonds. approx.0.87ct Colour:(F-G) Top Wesselton Clarity:SI Size: 56/18 Weight: 10.14g
Varenr: 4536986
DKK 8.931 BE, Antwerpen 21-10-2017
17:36:00
DKK 6.140
Bracelet in 14k yellow gold
Bracelet in 14k yellow gold Bracelet length: 18.5cm
Varenr: 4637389

17:55:00
DKK 298
Necklace with heart motive in 14k
Necklace with heart motive in 14k rhod. white gold hallmarked. Heart measurements: 11x10mm Necklace length: 42cm
Varenr: 4633068

DKK 1.861 BE, Antwerpen 21-10-2017
18:03:00
DKK 1.116
Ole Lynggaard. Large sun brooch with diamonds in 18k
Ole Lynggaard, large sun brooch in 18k yellow brushed gold set with 7 brilliant cut diamonds 0.28ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS Designed by Ole Lynggaard 2001 Weight: 22g Measures: 5.3x4.8cm
Varenr: 4782925

DKK 17.862 BE, Antwerpen 21-10-2017
18:05:00
DKK 633
Ring 14 k vitguld diamant
RING, 14 k rodierat vitguld, briljant ca 0,10 ct, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 2,2 g
Varenr: 4810019
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-10-2017
18:06:00
Se mere
Loose old miners cut diamond 0.44 ct
Loose Old miners cut brilliant cut diamond 0.44 ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: VS IGI Certificate included
Varenr: 4766964
DKK 7.256 BE, Antwerpen 21-10-2017
18:13:00
Ring 18 k vitguld med diamanter
RING, 18 k vitguld, 10 åttkantslipade diamanter totalt ca 0,10 ct, stämplad Ateljé Guldkransen, Stockholm 2004, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 6,2 g
Varenr: 4810022
18:15:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 43  >>