Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 88  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Granatsmykkesæt af forgyldt sølv og metal. (4)
Granatsmykkesæt af forgyldt sølv og metal. (4). Granatsmykkesæt af forgyldt sølv og metal, bestående af halskæde, ring (str. 57/Ø 18,25) og et par ørestikker. (4) Varenr: 3492658 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 01-08-2014 13:24:27 DKK 425
Georg jensen vedhæng og kæde
Georg jensen vedhæng og kæde. Regitze Overgaard for Georg Jensen. Et heart vedhæng i form af hjerte, med tilhørende dobbeltkæde, ene oxyderet, udført i sterling sølv. L.. 42 cm. Varenr: 3495288 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-08-2014 13:25:00 DKK 675
Safir- og brillantring.
Safir- og brillantring.. Safir- og brillantring af 9 kt rhodineret guld prydet med oval, facetteret farvebehandlet safir samt talrige brillanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: Crystal-Top cape (H-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm. Modelfoto. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3311580

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 13:30:00 DKK 1.900
Ole Lynggaard - 2 mobilstrap vedhæng (2)
Ole Lynggaard - 2 mobilstrap vedhæng (2). Ole Lynggaard - 2 mobilstrap vedhæng- sort nylon snor, samt vedhæng af sterling sølv. Ligger i papirkuvert fra Lynggaard. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3495150

DKK 900 DK, Odense, Kratholmvej 01-08-2014 13:31:21 DKK 300
En samling div. smykker af bl.a. guld, sølv og simili
En samling div. smykker af bl.a. guld, sølv og simili. En samling diverse smykker af sølv, sterlingsølv, gulddouble, 8 kt. guld og simili. Samt broche og fire ringe af 14 kt. guld, delvis prydet med stene. Str. 51/ Ø16,25 - 55/ Ø 17,50. Vægt broche og ringe ca. 18 gr. inkl. sten. Fremstår med brugsspor. Smykkeskrin medfølger. Varenr: 3477597 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 01-08-2014 13:33:48 DKK 2.100
Ravkæde. Østeuropæisk rav. Vægt 43 g.
Ravkæde. Østeuropæisk rav. Vægt 43 g.. Østeuropæisk rav halskæde i poleret rav. Bundet med knude ml. hvert ravstykke. Længde ca. 98 cm. Vægt ca. 43 g. Varenr: 3494706 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 13:39:32 DKK 300
Brillantring udført i 14 kt rosa samt rhodineret guld, 0.78 ct.
Brillantring udført i 14 kt rosa samt rhodineret guld, 0.78 ct.. Eksklusiv brillantring udført i 14 kt rosa samt rhodineret guld, prydet med 50 brillantslebne diamanter. Centralt større brillantsleben diamant op ca. 0.40 ct. flankeret af talrige små brillanter. Tilsammen ca. 0.78 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI 2/P1. Slibning: God. ... Varenr: 3392565

DKK 29.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 13:40:00 DKK 11.500
Dansk Rav. Halskæde, 1900-tallet. Vægt 23 gram.
Dansk Rav. Halskæde, 1900-tallet. Vægt 23 gram.. Rav kæde af polerede, olivenformede ravperler med lås, Danmark 1900-tallet. Længde ca. 57 cm. Vægt ca. 23 gram. Varenr: 3495292 DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 13:54:00 DKK 1.200
Vedhæng med ametyst og diamanter
Vedhæng med ametyst og diamanter. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet facetteret farvebehandlet ametyst på ca. 2.60 ct. flankeret af otte små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær... Varenr: 3454023

DKK 2.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 13:56:00 DKK 1.250
Solitairering med brillant - ca. 0.20 ct.
Solitairering med brillant - ca. 0.20 ct. . Brillantring - ca. 0.20 ct. Udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 1 brillant af ca. 0.20 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS1, ringstr. ca. 55 Ø 17,4 mm, vægt: ca. 4,5 g Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3450491

DKK 10.066 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-08-2014 14:03:00 DKK 3.355
Diamond earrings, 18kt. gold, approx. 0.40ct.(2)
Diamond earrings, 18kt. gold, approx. 0.40ct.(2). Earrings in 18kt. with diamonds approx. 0.40ct.(2) 18kt. bicolour gold, hallmarked 750. Diamond earrings decorated with 8 brilliant and 2 princess-cut diamonds approx. total 0.40ct (2). Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H). Clarity: VS1-VS2. good brilliance Total weight: 11.35 ... Varenr: 3494485

DKK 23.302 BE, Antwerpen 01-08-2014 14:03:00 DKK 7.457
18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.25ct
18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.25ct. 18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.25ct 18kt yellow gold, hallmarked 750,0.25ct Ring decorated with numerous brilliant and baguette-cut diamonds approx. 0.25ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Total weight: 3.80gr Ringsize: 59 / ... Varenr: 3480483

DKK 10.439 BE, Antwerpen 01-08-2014 14:05:00 DKK 2.237
Sommer fryd, citrin og diamant ring  fra Heartbeats.
Sommer fryd, citrin og diamant ring fra Heartbeats. . Sommer fryd, citrin og diamant ring fra Heartbeats. Udført i 14 kt hvidguld og prydet med en pyramide sleben citrin og diamanter i et design af sol og blomster. Ringstr ca. Ø 17,25 mm. Sælger tilbyder gratis ændring af ringstørrelse, efter betaling sendes mail om størrelse til ... Varenr: 3379062

DKK 4.200 DK, Helsingør, Støberivej 01-08-2014 14:08:00 DKK 2.100
Ravsmykker. Vedhæng, broche mm. Vægt 22 g. (5)
Ravsmykker. Vedhæng, broche mm. Vægt 22 g. (5). Ravsmykker. Et ravvedhæng i poleret rav. Ravbroche i poleret rav, længde ca. 6 cm. To øreclips m. rav samt nål med rav for enden. Nål måler ca. 6,5 cm. Samlet vægt ca. 22 g. (5) Varenr: 3493586 DKK 800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 14:08:43 DKK 400
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,02 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,02 ct.. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.02 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,85 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varenr: 3360404

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 14:13:00 DKK 800
Ametyst- og diamant vedhæng
Ametyst- og diamant vedhæng. Ametyst- og diamant vedhæng af 9 kt. guld prydet med en oval ametyst på ca. 2.35 ct. Flankeret af talrige mindre brillanter, i alt på ca. 0.24 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. Længde inkl. øsken 1,8cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3033591

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 01-08-2014 14:15:00 DKK 1.250
Solitaire ring i 14 kt. guld med brillanter.
Solitaire ring i 14 kt. guld med brillanter.. Solitaire ring i 14 kt. guld med brillanter. Center brillanten er på 0.415 ct. og i hvert greb er sat en 0.01 ct. brillant total ct. ca. 0.455 ct. Farve: Top Crystal(K) Klarhed VS1. Ringen er lavet af Reuven Ohana. Varenr: 3471762 DKK 18.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-08-2014 14:18:00 DKK 9.000
Safir- og brillantring
Safir- og brillantring. Safir- og brillantring af 9 kt rhodineret guld prydet med oval, facetteret safir samt talrige brillanter og små diamanter på i alt ca. 0.44 ct. Farve: Crystal-Top cape(J-L). Klarhed: P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3470305

DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 14:18:00 DKK 1.900
Topaz og diamant vedhæng
Topaz og diamant vedhæng. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet, facetteret topaz på ca. 1.85 ct. omkranset af talrige små diamanter - tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus... Varenr: 3475214

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 14:30:00 DKK 1.250
Topaz og diamant vedhæng
Topaz og diamant vedhæng . Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet, facetteret topaz på ca. 1.85 ct. omkranset af talrige små diamanter - tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3444696

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-08-2014 14:36:00 DKK 1.250
Safir- og brillantring
Safir- og brillantring . Safir- og brillantring af 9 kt. rhodineret guld, prydet med oval, facetsleben safir på ca. 1.90 ct omkranset af talrige mindre brillanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-P2. Ringstr. 54 Ø 17.25 mm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3487100 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 01-08-2014 14:39:00 DKK 500
Bræmer-Jensen par vielsesringe (2)
Bræmer-Jensen par vielsesringe (2). Bræmer-Jensen par vielsesringe i sterlingsølv 14 kt. med 78 brillanter ct. 0,01. Str. 68 og 58. Samlet vægt ca. 25,30 g. Fremstår med indgravering og brugsspor (2) Varenr: 3487098 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 01-08-2014 14:41:00 DKK 325
Diamant armbånd, 14 kt. guld. ca. 0.83 ct.
Diamant armbånd, 14 kt. guld. ca. 0.83 ct.. Diamant armbånd fra FHP udført af 14 kt. guld. Prydet med talrige diamanter i alt ca. 0.84 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G- H ), klarhed: SI2-P1. Str.ca. 63.5 mm. Vægt ca. 5.4 gram. Stemplet FHP 585.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3409527

DKK 17.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 14:41:00 DKK 7.000
Amethyst and fresh water pearl necklace
Amethyst and fresh water pearl necklace. Amethyst and fresh water pearl necklace . Sterling silver, hallmarked 925. Necklace adorned with rock , polsihed ball and shape facetted violet amethyst`s and baroque shape fresh water pearls, in cream colour with good lustre and blemished surface in different size`s 10.00mm. Total lenght: ... Varenr: 3494349

DKK 2.423 BE, Antwerpen 01-08-2014 14:44:52 DKK 485
Rav halskæde
Rav halskæde. Rav halskæde, L. ca. 83 cm. Vægt: ca. 73 gr. NB! Ændring i tekst. Varenr: 3492565 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-08-2014 14:46:00 DKK 1.350
2 loose princess-cut diamond 0.44ct
2 loose princess-cut diamond 0.44ct. 2 loose princess-cut diamond 0.44ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: SI1-P1 Measurements: 3.17 x 3.30 x 2.37mm and 3.14 x 3.44 x 2.17mm Antwerp craftsmenshipNew goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium ... Varenr: 3413812

DKK 8.948 BE, Antwerpen 01-08-2014 14:48:00 DKK 2.796
24kt. Goldplated owl earrings (2)
24kt. Goldplated owl earrings (2). 24kt. Goldplated owl earrings (2). 24kt. goldplated silver in yellow. Earrings featuring owl set with cubic zirconia as eyes, encased within an austere rectangular frame. Measurements: 32 x 14 x 9mm. Earrings with silicone lockersNew goods are valued according to the 'brand new item' ... Varenr: 3061594

DKK 3.728 BE, Antwerpen 01-08-2014 14:49:42 DKK 746
Ravhalskæde. Poleret rav. Vægt 19 g.
Ravhalskæde. Poleret rav. Vægt 19 g. . Ravhalskæde i poleret rav, m. lås. Længde ca. 35 cm. Bredde på største ravstykke ca. 2 cm. Vægt ca. 19 g. Varenr: 3493582 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 14:50:00 DKK 2.100
Diamond pendant, approx. 0.15ct
Diamond pendant, approx. 0.15ct. Pendant in Sterling silver set with diamonds approx. 0.15ct Sterling silver white , hallmarked 925. Pendant adorned with numerous single-cut diamond approx. 0.15ct. Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I). Clarity: P1-P2 few P3. Chain lenght:41 cm. Pendant measurements: 20 x 11 x 6mm. ,jar ... Varenr: 3063984

DKK 2.796 BE, Antwerpen 01-08-2014 14:51:00 DKK 746
Ravkæde fra 1900 tallet. Vægt 18 g.
Ravkæde fra 1900 tallet. Vægt 18 g.. Rav halssmykke af ovale polerede ravperler. Fra1900-tallet. Ø ca. 15 og 7 mm. Længde ca. 49 cm. Vægt ca. 18 g. Varenr: 3495289 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-08-2014 14:54:00 DKK 550
<<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 88  >>