Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 74  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vedhæng af hvidguld med brillanter og South Sea perle
Vedhæng af hvidguld med brillanter og South Sea perle. Vedhæng udført af 14 kt. hvidguld - stemplet, prydet med 16 brillanter i hjerteformede fatninger af i alt ca. 0.20 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1, midtpå en South Sea kulturperle på ca. Ø 12,4 mm, farve: hvid, lustre: stærk med changerende overtoner og rund form. Ø i alt ca. 17,8 mm, ... Varenr: 3590205

DKK 11.915 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 17:55:00 DKK 5.213
Hjertering med diamanter ca. 0,25 ct.
Hjertering med diamanter ca. 0,25 ct. . Ring udført i 9 kt. guld prydet med to hjerter heraf et fattet med talrige små diamanter - tilsammen ca.0.25 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 17.25/54.5 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3557437

DKK 1.700 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 18:00:00 DKK 1.300
Ørestikker af hvidguld med brillanter, diamanter og tahiti perler, par ( 2 )
Ørestikker af hvidguld med brillanter, diamanter og tahiti perler, par ( 2 ). Ørestikker udførte af 14 kt. hvidguld - stemplet, prydede med to tahiti kulturperler på ca. Ø 10 mm, farve: antracit, form: rund, lustre: stærk med changerende overtoner, flankeret af 2 brillanter og fire navetteslebne diamanter af i alt ca. 0.19 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: P1. Samlet ... Varenr: 3590265

DKK 11.915 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 18:00:00 DKK 6.144
Ravkæde ca. 68 gr.
Ravkæde ca. 68 gr.. Halskæde af poleret sammenpresset rav. Længde ca. 50 cm. Vægt ca. 68 gram. Varenr: 3589488 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2014 18:01:00 DKK 500
Anhänger aus Weißgold mit Tahitiperle
Anhänger aus Weißgold mit Tahitiperle. Anhänger mit einer Öse und Kalotte aus 14 kt. Weißgold - punziert, im Abschluss frei beweglich, eine runde Tahiti-Zuchtperle, Farbe Anthrazit, mit glänzendem Lüster, changierenden Übertönen und nur wenigen natürlichen Merkmalen. Ø ca. 12,7 mm, Länge total ca. 21 mm. Gewicht ca. 3,2 g. Der ... Varenr: 3590297

DKK 2.979 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 18:02:00 DKK 1.489
Ring af guld med farvede safirer
Ring af guld med farvede safirer. Ring udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 14 farvede safirer i rund facetslibning. Ringstr. ca. 52 Ø 16,5 mm, vægt ca. 3,5 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3590834

DKK 3.723 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 18:14:22 DKK 2.234
Safir- og topaz armbånd
Safir- og topaz armbånd. Safir- og topaz armbånd af sterling sølv prydet med 36 marquiseformede, facetslebne safirer på i alt ca. 26.00 ct samt 50 runde facetslebne hvide topazer på i alt ca. 6.25 ct. L. ca.19 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer ... Varenr: 3521157

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2014 18:15:00 DKK 1.250
Ring af guld med diamanter
Ring af guld med diamanter. Diamantring udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 9 baguette- og trapezslebne diamanter i hvidrhodinerede fatninger af i alt ca. 0.70 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS2, ringstr. ca. 54 Ø 17,1 mm, ringskinne på 4,5-10 mm, vægt ca. 7,4 g. Varenr: 3590869 DKK 7.074 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 18:18:33 DKK 4.840
Ørestikker af guld med brillanter, par ( 2 )
Ørestikker af guld med brillanter, par ( 2 ). Ørestikker udførte af 18 kt. hvidguld - stemplet, satineret og delvist forgyldt, prydet med 18 brillanter af i alt ca. 0.20 ct., farve: Crystal-Top Cape ( J-K ). Mål ca. 17 x 13 mm, samlet vægt ca. 5 g. ( 2 ) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3590860

DKK 5.213 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 18:19:50 DKK 3.537
Collier og ring af guld og sølv med ametyster ( 2 )
Collier og ring af guld og sølv med ametyster ( 2 ). Collier trukket med facetslebne ametystrondeller i forløb på ca. 13,8 x 21,1 mm, lås Ø ca. 16,1 mm af 925 sterlingsølv - stemplet, med magnetkerne. Kædelængde ca. 46,5 cm. Ring udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med en facetslebet ametyst. Fatning ca. 15,6 x 12,4 mm, ringstr. ca. 52,5 Ø ... Varenr: 3518680

DKK 4.468 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 18:23:00 DKK 1.676
Par hjerte ørestikkere med diamanter
Par hjerte ørestikkere med diamanter. Par hjerteformede ørestikkere i 9 kt. guld prydet med talrige små diamanter på samlet ca. 0,30 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3513817

DKK 1.750 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 18:30:00 DKK 1.200
Guldarmbånd - ca. 47,0 g.
Guldarmbånd - ca. 47,0 g. . Bredt, bevægeligt armbånd udført af 14 kt. guld - stemplet, med fint ciseleret mønster. B. armbånd: ca. 28,2 mm. L. ca. 19,0 cm. Vægt: ca. 47,0 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3570640

DKK 23.085 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-10-2014 18:31:00 DKK 10.426
Smaragd og diamant ring
Smaragd og diamant ring . Smaragd og diamant ring . Udført i 9 kt guld og prydet med 8 smaragder i alt ca. 1.76 ct samt 9 diamanter. Ringstr ca. 55 Ø 17,50 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en eventuel tilpasning påbegyndes.OBS hvis varen ... Varenr: 3491788

DKK 3.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 18:37:00 DKK 1.500
Diamantring, 9 kt guld med 0.25 ct diamanter
Diamantring, 9 kt guld med 0.25 ct diamanter. Ringen er fremstillet i 9 kt guld, prydet med 14 mindre diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Cape/K - Cape/M. Klarhed: P3. Ringstr. 55 Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen... Varenr: 3587243

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 18:41:00 DKK 1.250
Nye billeder - Alliancering fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, 0.15 ct.
Nye billeder - Alliancering fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, 0.15 ct.. FHP Diamonds. Alliancering udført i 14 kt rhodineret guld prydet med 9 princesscut diamanter på ialt ca.0.15 ct. Farve: Top Wesseltonn/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ringstr: EU-54. Vægt ca. 1,2 gram. Stemplet FHP 585. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse på denne ring. Ved bestilling af... Varenr: 3576966

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 18:41:00 DKK 1.800
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med tre ovale, facetslebne safirer på ialt ca. 0.75 ct. samt fire små, runde diamanter. Ringstr. 56 Ø 17,75 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3571678

DKK 2.750 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2014 18:43:00 DKK 1.250
Alliancering. Ca. 0.50 ct
Alliancering. Ca. 0.50 ct. Alliancering af 9 kt rhodineret guld prydet med talrige diamanter hele vejen rundt på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top-Crystal-Top Cape(I-L). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17,25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varenr: 3310882

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 18:50:00 DKK 1.500
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. rosaguld, ca. 0.89 ct.
Tennisarmbånd m. brillanter, 9 kt. rosaguld, ca. 0.89 ct.. Tennis / brillantarmbånd fra FHP udført i 9 kt guld. Integreret kasselås monteret med en dobbelt sikkerhedshasp. Prydet med 74 brillanter på i alt ca. 0.89 ct. Farve Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed P1. Længde ca. 18,5 cm. God brillans. Stemplet 375 FHP Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3428961

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 18:51:00 DKK 6.200
Hjertevedhæng med diamanter
Hjertevedhæng med diamanter. Hjertevedhæng af 9 kt guld prydet med mindre diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I - J). Klarhed: P1 - P3. H. ca. 15 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3589179

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 18:51:00 DKK 1.100
Safir- og brillantring
Safir- og brillantring. Safir og brillant ring. Udført i 9 kt rhodineret guld og prydet med en oval safir. Omkring denne talrige brillanter i alt ca. 0.44 ct. Farve Crystal - Top Cape (J-K). Klarhed P2-3. Ringstr 54/ca. Ø 17,25 mm Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3589143

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 18:52:00 DKK 1.750
Ørestikkere af sterlingsølv med diamanter og zirkoner
Ørestikkere af sterlingsølv med diamanter og zirkoner. Ørestikkere af rhodineret sterlingsølv, prydet med to diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt to zirkonerNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil ... Varenr: 3268530

DKK 1.250 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 18:53:00 DKK 600
Vedhæng af hvidguld med tahitiperle og rhodolit
Vedhæng af hvidguld med tahitiperle og rhodolit. Vedhæng udført af 14 kt. hvidguld - stemplet, prydet med en sølvgrå tahitikulturperle på ca. Ø 13,5 mm, lustre: stærk og changerende. Fatning prydet med 5 runde, facetslebne rhodoliter. L. i alt ca. 24,5 mm, vægt ca. 4,3 g. Den afbildede stålsnor er kun med som præsentation og udbydes således ... Varenr: 3590264

DKK 6.330 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 18:59:00 DKK 2.793
Safir- og diamantring
Safir- og diamantring. Safir- og diamantring af 9 kt guld prydet med tre ovale, facetslebne safirer på ialt ca. 0.75 ct. samt fire små, runde diamanter. Ringstr. 57 Ø 18 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3470299

DKK 2.700 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-10-2014 19:00:00 DKK 1.300
Multicolour ørestikker i 9 kt. guld.
Multicolour ørestikker i 9 kt. guld.. Par ørestikker udført i 9 kt. guld prydet med ametyster, blå topaser, peridoter, granater og to diamanter. Ø: ca. 9 mm. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varenr: 3587246

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-10-2014 19:00:00 DKK 1.200
BC Christensen armbånd af mørkebrunt læder
BC Christensen armbånd af mørkebrunt læder. BC Christensen armbånd af mørkebrunt læder med guldmontering af guld 18 kt. i form af malteserkors, prydet med brillant på ca. 0.04 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: P1. L. 18 cm. Fremstår ubrugt. Varenr: 3589275 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 19:02:00 DKK 525
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld
Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld. Brillantarmbånd af 9 kt rhodineret hvidguld, prydet med 16 gule brillanter, samlet ca 0.68 ct., Farve:Cape (M-N), klarhed: SI2-Pq Længde: ca. 18 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3472755

DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 19:03:00 DKK 5.000
Diamond eternity ring in 18kt approx. 1.25ct
Diamond eternity ring in 18kt approx. 1.25ct. Diamond eternity ring in 18kt approx. 1.25ct 18kt white gold , tested Ring decorated with 26 brilliant-cut diamonds approx. 1.25ct Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS2-SI2 few P1 Total weight: 3.13 gr Ringsize: 51/ 16.25mm, there is a spring to smaller the size of the ring Varenr: 3592680 DKK 11.170 BE, Antwerpen 21-10-2014 19:03:00 DKK 8.936
Samling perler med rav - samt knækket kæde med ravperler
Samling perler med rav - samt knækket kæde med ravperler. Samling perler med rav, samt knækket halskæde med ravperler. Samlet vægt er ca. 600 gram. Varenr: 3585434 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2014 19:05:00 DKK 350
Ørestikkere. 9 kt guld, rosét af multicolour ædelsten.
Ørestikkere. 9 kt guld, rosét af multicolour ædelsten. . Ørestikkere, fremstillet af 9 kt guld prydet med ovale, facetterede topaser, ametyst, peridot, citrin og granat samt to små diamanter. Ø 1,2 cmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3558197

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-10-2014 19:10:00 DKK 1.200
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd med frø af guld 14 kt.
Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd med frø af guld 14 kt.. Ole Lynggaard Sweet Drop armbånd, grå læder med Sweet Drop frø af guld 14 kt. L. vedhæng ca. 2,8 cm. L. armbånd (fuld længde) ca. 40 cm. Str. Medium. Varenr: 3589292 DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 19:10:00 DKK 5.400
<<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 74  >>