Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 78  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diamond gold pendant, silver chain approx. 0.77ct (2)
Diamond gold pendant, silver chain approx. 0.77ct (2). Diamond gold pendant, silver chain approx. 0.77ct (2) 9kt yellow gold , hallmarked Sterling silver chain, hallmarked Pendant decorated with numerous single-cut diamonds approx. 0.77ct Colour: Top Crystal-Crystal (I-J) Clarity: P1-P2 Total chain lenght: 42 cm p06922 Recommended retail ... Varenr: 3151199

DKK 3.360 BE, Antwerpen 28-03-2015 11:37:00 DKK 2.240
Ohrringe in Weißgold mit Koralle und Brillanten ( 2 )
Ohrringe in Weißgold mit Koralle und Brillanten ( 2 ). Ohrringe gefertigt aus 18kt. Weißgold, besetzt mit 2 behandelten orange-roten Korallenkugeln von ca. 14 mm und 28 Diamanten im Brillantschliff von total ca. 0.12 ct. Farbe: Wesselton ( H ), Reinheit: VS1-2, Brisurhaken mit Kugelgelenk beweglich gelagert, Maße incl. Brisur ca. 31,5 x 14 mm, ... Varenr: 3763843

DKK 2.614 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 11:40:00 DKK 1.680
Rosetring med diamanter fra FHP, 14 kt rosa guld, 0.67 ct
Rosetring med diamanter fra FHP, 14 kt rosa guld, 0.67 ct. Diamonds By Frisenholm. rosetring med diamanter udført i 14 kt. rosa guld prydet med 35 brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.67 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Fremstår med god brillans. Ringstr: EU-54. Vægt ca. 3.07 gram. Stemplet 585 FHP. Varenr: 3517471

DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-03-2015 11:41:00 DKK 8.000
Vedhæng, 9 kt guld, med 0.25 ct
Vedhæng, 9 kt guld, med 0.25 ct. Vedhænget er fremstillet i 9 kt. guld, prydet med små diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal/I-Crystal/J. Klarhed. P2-P3. H: ca. 23 mm.< Varenr: 3780916

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 11:44:00 DKK 1.200
Øreringe i guld med onyks, topas og brillanter (2)
Øreringe i guld med onyks, topas og brillanter (2). Øreringe udført af 18 kt. guld, prydet med 2 polerede onyksplader, 2 carréslebne blå topaser på ca. 4 x 4 mm og 2 brillanter på ca. 0.06 ct. i alt. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS1-2, mål ca. 16 x 7 mm, vægt ca. 5,7 g. (2) Varenr: 3747074

DKK 3.360 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 11:50:00 DKK 2.240
Par perle og diamant ørelokker.
Par perle og diamant ørelokker.. Par perle og diamant ørelokker. Udført i 18 kt hvidguld og hver prydet med en saltvands perle, over denne talrige diamanter i alt ca. 0.,18 ct Farve Wesselton/H Klarhed VS2-SI2. enklte P1. Varenr: 3298175

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 11:56:00 DKK 3.400
Ring in Silber, rosévergoldet, mit Zirkonia
Ring in Silber, rosévergoldet, mit Zirkonia. Filigran gearbeiteter Ring gefertigt aus 925 Sterlingsilber, rosé- und weißvergoldet, besetzt mit Cubic Zirkonia und farbiger Emaille, ausladender Ringkopf von ca. 28,4 x 26,4 mm, Ringgröße: ca. 52, Ø ca.16,6 mm, Gewicht: ca. 5,9 g. Varenr: 3759847

DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 12:00:00 DKK 635
Broscher armband halsband fickur
Broscher armband halsband fickur. BROSCHER, ARMBAND, HALSBAND, FICKUR, mm, delvis silver, i svart smyckeskrin Varenr: 3776671 DKK 1.998 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-03-2015 12:03:00
Se mere
Ohrringe in Gold mit Citrin und Brillant ( 2 )
Ohrringe in Gold mit Citrin und Brillant ( 2 ). Ohrringe gefertigt aus 14kt. Gelbgold, besetzt mit 2 Citrinen im Tropfenschliff von ca. 4,8 x 3,3 mm und 4 Diamanten im Brillantschliff von total ca. 0.06 ct. Farbe: Top Crystal ( I ), Reinheit: SI1-2, Maße ca. 9,4 x 8,2 mm, Gewicht: ca. 1,8 g. Varenr: 3747169

DKK 1.867 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 12:10:00 DKK 1.307
Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.70 ct
Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.70 ct . Earrings in 14k set with brilliant cut diamonds 0.70 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: P1 1156 Varenr: 3750424

DKK 10.455 BE, Antwerpen 28-03-2015 12:13:00 DKK 5.787
Vedhæng, 14 kt. guld
Vedhæng, 14 kt. guld. Vedhænget er fremstillet i 14 kt. guld, prydet med rosét af behandlet smaragd, omkranset af 14 enkeltslebne diamanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Cape/M. Klarhed P3 Varenr: 3721591

DKK 1.900 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 12:16:00 DKK 1.500
Ring in Silber mit Zirkonia
Ring in Silber mit Zirkonia. Filigran gearbeiteter Ring gefertigt aus 925 Sterlingsilber besetzt mit Cubic Zirkonia, ausladender Ringkopf von ca. 25,7 x 26,7 mm, Ringgröße: ca. 56, Ø ca.17,9 mm, Gewicht: ca. 6,2 g. Varenr: 3759855

DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 12:20:00 DKK 560
Manschettknappar 1 par silver
Manschettknappar 1 par silver. MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, Ge-Kå Smycken, G Kaplan, Stockholm 1968, vikt ca 25 g Varenr: 3776677 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-03-2015 12:21:00
Se mere
Brillant ring ca. 0.55 ct.
Brillant ring ca. 0.55 ct.. Brillant ring ca. 0.55 ct. Udført i 18 kt hvidguld og prydet med talrige brillanter i alt ca. 0.55 ct. Farve Top-Wesselton/F-G Klarhed VVS1-SI2. Stærk brillans. Ringstr ca. Ø 18,25 mm. Varenr: 3297835

DKK 8.500 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 12:26:00 DKK 6.800
Ohrringe in Gold mit Topas ( 2 )
Ohrringe in Gold mit Topas ( 2 ). Ohrringe gefertigt aus 14kt. Gelbgold, besetzt mit 2 blauen Topasen im Herzschliff von ca. 6,0 x 6,1 mm, Gewicht: ca. 1,4 g. Varenr: 3747143

DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 12:30:00 DKK 709
Stedmorblomster ring fra Heart Beats. Fritvalg af ringstørrelse
Stedmorblomster ring fra Heart Beats. Fritvalg af ringstørrelse . Stedmorblomster ring fra Heart Beats. Dansk guldsmede arbejde udført i 14 kt guld og prydet med ametyst, granat, Swiss blue topas, Peridot og diamanter. Ringstr. 55 ca. Ø 17,50 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en ... Varenr: 3592508

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 12:35:00 DKK 3.200
Clips 18 k guld carréslipade ädelstenar
Clips 18 k guld carréslipade ädelstenar. ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, 40 briljanter totalt ca 0,40 ct, kvalité ca W/SI, bl a carréslipade granater, beryller, ametister, vikt ca 13,8 g Varenr: 3776682 DKK 5.595 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-03-2015 12:36:00
Se mere
Solitaireørestikker af guld med brillant, ca. 0.30 ct., par ( 2 )
Solitaireørestikker af guld med brillant, ca. 0.30 ct., par ( 2 ). Ørestikker udført af 14 kt. guld og hvidguld - stemplet, hver prydet med en brillant. Brillanter af i alt ca. 0.30 ct., farve: Top Wesselton - Wesselton ( G-H ), klarhed: VS2. Ø ca. 6,3 mm, vægt ca. 2,1 g i alt. Ørestikkerne udbydes i gaveindpakning. (2) Varenr: 3753874

DKK 2.614 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 12:36:00 DKK 1.867
Øreringe, creoler 9 kt, med 0.30 ct.
Øreringe, creoler 9 kt, med 0.30 ct. . Creol øreringe, fremstillet af 9 kt guld prydede med runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Farve: Crystal-Top Cape(J-L). Klarhed: P2-P3. Ø 14 mm Varenr: 3700885

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-03-2015 12:37:00 DKK 1.200
Par diamant creolere (2)
Par diamant creolere (2). Par creolere udført i 9 kt. rhodineret guld prydet med talrige diamanter - tilsammen ca. 0.56 ct. Farve: Wesselton - Cape (H-M). Klarhed: P1-P3. Ø: ca. 20 mm. (2) Varenr: 3728672

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-03-2015 12:37:00 DKK 1.800
Samling ravkæder og armbånd, ca. 202,5 g (5)
Samling ravkæder og armbånd, ca. 202,5 g (5). 2 kæder uden lås med polerede ravstykker på ca. 7 - 15 mm, trukket med 2 farver, længde hver ca. 190 cm. 2 kæder af polerede ravskiver i forløb på ca. 10 x 5,7 mm - 15,6 x 9,7 mm, trukket med 2 farver, skruelås, længder ca. 47 cm og 54 cm. Armbånd af polerede ravstykker i forløb på ca. ... Varenr: 3765052 DKK 4.481 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 12:40:00 DKK 2.240
Halsband, ring och örhängen i ben, lapis lazuli och 14k guld (3)
Halsband, ring och örhängen i ben, lapis lazuli och 14k guld (3). Halsband, ring och örhängen i ben och lapis lazuli. Halsband med dekor av elefanter, L. ca. 38 cm. Ring i ben med lapis lazuli med detaljer i 14k guld, märkt 14 K. Ringstorlek: 57 / 17 mm. Örhängen i ben med lapis lazulidetaljer, förgyllt silver. (3) Varenr: 3748942 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 28-03-2015 12:43:58 DKK 240
Vedhæng, 9 kt guld med diamanter
Vedhæng, 9 kt guld med diamanter. Vedhænget er fremstillet i 9 kt guld, udformet som kors, prydet med 24 mindre single cut diamanter, samlet ca. 0.20 ct. Farve: Crystal/J- Cape/L Klarhed: P1-P3. Højde: 2,7 cm. Varenr: 3780921

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 12:46:00 DKK 1.200
Ørestikker i 14 kt guld med diamanter
Ørestikker i 14 kt guld med diamanter. Ørestikkerne er fremstillet i 14 kt guld, udformet som krans med talrige diamanter. Samlet ca 0.24 ct. Farve: Top Crystal/I-Cape/L Klarhed: P1-P2. Ø 9 mm. Varenr: 3722324

DKK 2.300 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 12:48:00 DKK 1.800
Ohrringe in Gold mit Saphiren und Brillanten ( 2 )
Ohrringe in Gold mit Saphiren und Brillanten ( 2 ). Ohrringe gefertigt aus 14kt. Gelbgold, besetzt mit 2 Saphiren im Navetteschliff von ca. 4,1 x 2,1 mm und 20 Diamanten im Brillantschliff von total ca. 0.11 ct. Farbe: Top Wesselton - Wesselton ( G - H ), Reinheit: SI1-2, Maße ca. 7,9 x 6,7 mm, Gewicht: ca. 1,3 g. Varenr: 3747086

DKK 2.614 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 12:50:00 DKK 1.718
Ole Lynggaard. 'Celebration' ring, 18 kt guld
Ole Lynggaard. 'Celebration' ring, 18 kt guld. Ole Lynggaard. Celebration ring af 18 kt. hamret guld. Ringstr.: 46/14,75 mm. Vægt: ca. 9 gr Varenr: 3726788 DKK 8.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-03-2015 12:53:00 DKK 5.000
Love armbånd med brillanter.
Love armbånd med brillanter.. Love armbånd med brillanter. Designet med sammen flettede hjerter udført i 18 kt guld heraf fire prydet med brillanter i alt ca. 0.30 ct. Farve Wesselton-Top-Crystal/H-J Klarhed SI1-2. Længde ca. 18,2 cm. Lås med sikkerheds hasp. Vægt ca. 10,2 gram. Varenr: 3299832

DKK 11.500 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 12:57:00 DKK 9.200
Ring in Silber mit Zirkonia
Ring in Silber mit Zirkonia. Filigran gearbeiteter Ring gefertigt aus 925 Sterlingsilber besetzt mit Cubic Zirkonia, ausladender Ringkopf von ca. 25,2 x 22,6 mm, Ringgröße: ca. 55, Ø ca.17,6 mm, Gewicht: ca. 7,4 g. Varenr: 3759857

DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 13:00:00 DKK 560
18kt. Diamond bracelet  approx. 2.80ct
18kt. Diamond bracelet approx. 2.80ct. 18kt. Diamond bracelet approx. 2.80ct 18kt white gold, hallmarked Diamond bracelet decorated with 140 brilliant-cut diamonds approx. 2.80ct Colour: Top Wesselton-Top Crystal (G-I) Clarity: VS2-P1 Total lenght: 18.00cm Bracelet features a slide in and buckle clasp Recommended retail price... Varenr: 3574698

DKK 44.805 BE, Antwerpen 28-03-2015 13:01:00 DKK 22.403
Brillant ring i 14 kt. hvidguld
Brillant ring i 14 kt. hvidguld. Ring i 14 kt. hvidguld med brillant 0.04 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI1 Dansk guldsmede håndværk, Ringstr. 55 Ø: 15,5 mm. vægt 8,7 gram. Varenr: 3772862

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 13:08:00 DKK 475
<<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 78  >>