Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 59  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Et par saltvandskulturperle- og brillantørestikker af 8 kt. hvidguld
Et par saltvandskulturperle- og brillantørestikker af 8 kt. hvidguld, prydet med to større runde gråbrune saltvandskulturperler, flankeret af 2 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.44 ct. Farve: Crystal (I). Klarhed: P1. Vægt i alt 5,3 g. H. 1,65 cm. Perle Ø ca. 11,66 mm. 1900-tallets ...
Varenr: 4861927
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-12-2017
11:45:00
DKK 1.200
Ohrstecker mit Achat in 925er Silber
Ohrgehänge, Handarbeit in 925er Silber mit lachsfarbenen Achat, Länge ca. 4 cm x Breite 1,3 cmca. 21 Gramm Tragspuren, an den Seiten des Steines je 1 kleines Bohrloch
Varenr: 4868676
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
11:54:29
DKK 335
Safir-/brillantring i 750/- hvidguld
Båndring i 750/- hvidguld, ca. 5 gram, ringstr. 54 1 safir, rundfacetteret, ca. 1 ct. 12 brillanter på ca. 0.25 ct. i alt, klarhed ca. VSI - Pique, farve ca. Wesselton - Top Crystal (H - J), fremstår med brugsspor.
Varenr: 4868681
DKK 4.466 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
11:56:22
DKK 893
Diamantring, ca. 0.51 ct, 14 kt. hvidguld
Ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en smaragdsleben diamant på ca. 0.51 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: P1. Ringstr. Ø 17 m. Vægt ca. 3,8 gram.
Varenr: 4830908
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
12:11:00
Per Borup lås med brillanter
Per Borup, en klassisk lås beregnet for en kæde, udført i 14 kt. guld, punslet overflade på denne side og blank på den anden side, prydet med 6 brillanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS. Mål ca. 2x1,5 cm. Vægt ca. 6,9 gram. ( er uden dupper til montering af kæde.
Varenr: 4810949

DKK 5.400 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
12:15:00
DKK 650
Earrings Sardinien Tre - 18k rose gold plated with white zirconia
Sif Jakobs earrings made of 18k rose gold plated 925 Sterling silver. Adorned with white zirconia in pavé settings.Earrings measurements: Height 16 mm, Diameter 3 mm - ref nr E0728 Retail price: 939 DKK
Varenr: 4855091

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 16-12-2017
12:17:00
DKK 335
Randers sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv - Armring udført i sterling sølv, bredt blankpoleret let buet design. Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 25 mm. Vægt ca. 42 gram.
Varenr: 4862184

DKK 1.300 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
12:39:00
DKK 950
Ring in 585/- Gelbgold mit Farbsteinen
Ring in 14 kt Gelbgold, Punzierung = 585, ca. 9 Gramm, mit 1 Saphir ca. 0.50 ct, oval facettiert, 4 Brillanten zus. ca. 0.12 ct , Reinheit: ca. VSI, Farbe: ca. Top Wesselton - Wesselton ( G -H ) Ringweite 51, Ringbreite ca. 3,52 - 11,35 mm, ca. 8 Gramm Trage- und Gebrauchsspuren ( Saphir ...
Varenr: 4845303
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
12:39:01
DKK 633
Vintagesmykker af guld med ametyster. (5)
Vintagesmykker af guld med ametyster, bestående af Carsten Nymann Schmidt håndlavet broche med rund facetsleben ametyst. Diam. Ø 35 mm. Samt par Herman Siersbøl øreclips med cabochonslebne ametyster. Samt Jens J. Aagaard ring med cabochonsleben ametyst. Ringstr. Ø 19 mm. Samt en Jens J. Aagaard ...
Varenr: 4844943
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
13:11:21
DKK 4.200
Samling vintagesmykker af sølv
Samling vintagesmykker af sølv, bestående af Smykkesæt af sterling sølv med agat, er stemplet 925, omkreds ca. 17 cm. og ringstr. Ø 17,25 mm. Samt En broche med vikingemønster af sterling sølv, stemplet 925s samt C. Andersen. Mål ca. 5,7x2,2 cm. Samt en broche med kunstig perle og markasitter af ...
Varenr: 4868596
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
13:17:00
Diamant og brillantring
Ring udført i 18 kt. hvidguld, prydet med bånd som skiftevis er med baguetteslebne diamanter og brillanter, de 2 yderste bånd er afsluttet med princess-cut og fancy-cut diamanter så de danner et hjerte. Samlet ca. 1.60 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. Vægt ca. 5,3 gram.
Varenr: 4833991
DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
13:30:37
DKK 950
18 troldekugler med glasdekoration (18)
18 ass. Troldekugler udført i sterling sølv, med forskellig glasdekoration. (18)
Varenr: 4801707

DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
13:32:00
6 armbånd af læder med stål, og af stål 21 cm. (6)
6 armbånd, 5 af læder med stålmontering og et enkelt af oxideret stål. Længde ca. 21 cm. Fremstår ubrugte. (6)
Varenr: 4861698
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
13:36:00
Randers Sølv, halskæde af sterling sølv
Randers Sølv, halskæde af sterling sølv, klassisk design, i form af sammensatte trekantede led. Længde ca. 45½ cm. Vægt ca. 54 gram. Er stemplet RS, Handmade, 925 Denmark.
Varenr: 4862702

DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
13:38:00
DKK 1.200
Samling smykker af 8 og 14 kt. guld
Samling smykker af 8 og 14 kt. guld, bestående af Bismarck halskæde i forløb. Lukke er monteret med sikkerheds hasper. L. 42½ cm. Samt en Bísmarck armlænke af 8 kt. guld. Lukke med sikkerheds hasper. L. 21½ cm. Et par ørestikker i Murstensmønster af 14 kt. guld, Vielsesring med gravur af 14 kt. ...
Varenr: 4868576
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
13:45:00
Samling vintagesmykker af sølv, bestående af en bred halsring af sterling sølv, stemplet 925 og HS for Herman Siersbøl. En vintagering af sølv, med synt. sten, stempel ulæseligt, Samt en Herman Siersbøl broche med løs nål.
Varenr: 4868577
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
13:50:00
DKK 450
Evald Nielsen, halskæde af 14 kt. guld
Evald Nielsen, halskæde i forløb, udført i 14 kt. guld. Længde ca. 49 cm. Vægt ca. 18,6 gram. Er stemplet EN og 585.
Varenr: 4791129
DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
13:53:00
DKK 3.200
Vedhæng i Fabergé dessin med halskæde og armbånd af forgyldt sølv
Vedhæng og charm i Fabergé dessin af forgyldt sterling sølv, prydet med cubic zirkonia og røde similisten. mål af ægene ca 14 x 19 mm og 7 x 9 mm, oplukkelig øsken. Dertil halskæde og armbånd af forgyldt sterling sølv. L.: ca 43 cm og 20 cm. (2)
Varenr: 4822468
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 16-12-2017
14:05:00
DKK 450
Ole Lynggaard. 'Hjerte' lås i blankt 18 kt. rødguld med 3 brillantslebne diamanter på i alt 0.09 ct
Ole Lynggaard. 'Hjerte' lås i blankt 18 kt. rødguld med 3 brillantslebne diamanter på i alt 0.09 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS1. Art nr. A1177-403. Endvidere granat collier med dupsko i enderne som passer til Ole Lynggaard låse. L. 45 cm.
Varenr: 4867552

DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-12-2017
14:10:00
DKK 4.600
Ring in 14k set with brilliant cut diamonds 0.32ct
Ring in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds . Central diamond 0.22 ct Colour: (J) Crystal Clarity: SI Surrounding diamonds 0.10 ct Colour: (F-G) Top Wessselton Clarity : SI Ringize: 54/17.25 mm weight: 2.3 g r0482
Varenr: 4816965

DKK 6.699 BE, Antwerpen 16-12-2017
14:14:00
DKK 1.414
Georg Jensen broche med due af 830 sølv, dessinnr. 111
Georg Jensen broche med due udført i 830 sølv, dessinnr. 111. Stempler fra 1915-1927. Er stemplet GJ i perlestaf 830 i perlestaf, samt Importe De Danemark samt 111. Mål ca. 3x2,2 cm.
Varenr: 4868595
14:17:00
Georg Jensen, 'Hearts' armbånd og 'Marguerit' halskæde samt ring i oxyderet sterlingsølv (3)
Georg Jensen, armbånd 'Hearts' i oxideret sterlingsølv. Modelnummer 3531326. L. 18 cm. Georg Jensen, Daisy Marguerit med sort lædersnor samt ring i oxyderet sterlingsølv, str. 58 (3)
Varenr: 4867402

DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-12-2017
14:29:00
DKK 650
Ole Lynggaard. Klassisk 'Love ring af 18 kt. hvidguld.
Ole Lynggaard. Klassisk 'Love ring af 18 kt. hvidguld. Nr.1. Vægt ca. 4 g. Ringstr. 48. Art. nr. A1341-502.
Varenr: 4867662

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 16-12-2017
14:30:00
DKK 900
Par ørestikker med turmaliner og brillanter
Par ørekroge af 14 kt. hvidguld, fra Pandora, men dertil 3 sæt vedhæng af anden producent, ligeledes udført i 14 kt. hvidguld, prydet med facetslebne turmaliner, og brillanter. Samlet ct. for turmaliner 11.15 ct. Samlet ct. for brillanter ca. 1.15 ct. Farve: Top Cape-light Yellow. Klarhed: SI-P1....
Varenr: 4868841
DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
14:30:08
DKK 950
Cross-overring med brillanter, ca. 0.75 ct
Cross-overring udført i 18 kt. hvidguld, pryde talrige større og mindre med brillanter, samlet ca. 0.75 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS-SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. Vægt ca. 4,4 gram.
Varenr: 4833995
DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
14:34:33
DKK 700
Necklace with heart motive in 14k
Necklace with heart motive in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 21x15mm Necklace length: 42cm
Varenr: 4633229

DKK 1.265 BE, Antwerpen 16-12-2017
14:36:00
DKK 298
Georg Jensen, Daisy armbånd med marguerit
Georg Jensen Daisy armbånd i form af sort silkesnor med vedhæng/charms i form af marguerit udført i sterling sølv med hvid emaljedekor. Diam. Ø 18 mm. Str. er justebar. Ligger i gavepose fra GJ.
Varenr: 4861640

14:38:00
Brillantring, ca. 0.65 ct
Ring udført i 18 kt. hvidguld og guld, åbent design, prydet med blomst og blad, fattet med talrige brillanter. Samlet ca. 0.65 ct. Farve: Wesselton/H. -Crystal/J. Klarhed: VS/SI. Ringstr. Ø 16,75 mm. Vægt ca. 9 gram.
Varenr: 4834209
DKK 5.800 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
14:41:28
Samling vintagesmykker med rav, halskæde, ring, par ørelokker og vedhæng
Samling vintagesmykker med rav, bestående af halskæde i forløb med perler af varmebehandlet rav. L. 62 cm. Vægt ca. 32,8 gram. Samt en ring med ravindsats, str Ø 18,75 mm., par ørelokker med små ravs og et vedhæng med ravstykke. Vægt ca. 3,6 gram.
Varenr: 4868579
14:44:00
Mads Ziegler, blomsterring af rosa guld, ca. 0.28 ct
Mads Ziegler, blomsterring udført i 14 kt. rosafarvet guld, gennembrudt mønster med brillanter hele vejen rundt. Samlet ca. 0.28 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 52. vejl. pris 12800,-
Varenr: 4822840

DKK 4.200 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
14:45:00
DKK 850
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 59  >>