Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 78  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vitguldskors med topaser i 18k, 3092
Vitguldskors med topaser i 18k, 3092. Vitguldskors med topaser i 18k. Mått: 2,5x2 mm.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3323531

DKK 4.341 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 19:34:00 DKK 1.802
Halskæde af 8 kt. guld
Halskæde af 8 kt. guld. Halskæde udført 8 kt. guld, moderne design. Længde ca. 41 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3382465

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 19:36:00 DKK 300
Armband och örhängen i 925 sterlingsilver. PearlHouseRock (2)
Armband och örhängen i 925 sterlingsilver. PearlHouseRock (2). Silverarmband, förgyllt i 925 sterlingsilver med prasioliter, onyx, limekvarts, kalcedon, Längd: 21 cm. Örhängen. PearlHouseRock (2) Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan... Varenr: 3363688

DKK 2.621 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 19:37:00 DKK 819
Solitairering af guld med brillant, ca. 0.92 ct.
Solitairering af guld med brillant, ca. 0.92 ct.. Ring udført af 14kt. guld, prydet med 1 brillant af ca. 0.92 ct., farve: Cape ( N ), klarhed: VS2, ringstr. ca. 51, Ø ca.16,2 mm, vægt: ca. 1,6 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3298888

DKK 14.186 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 19:38:00 DKK 7.466
Smykkesæt af sterling - Halskæde, armlænke og par ørestikkere - Randers Sølvvare (3)
Smykkesæt af sterling - Halskæde, armlænke og par ørestikkere - Randers Sølvvare (3). Randers Sølvvare: Smykkesæt udført i sterling sølv, dansk design og arbejde, bestående af collier, armbånd samt par creol ørestikkere, skiftende led, med delvis silkesatineret overflade. Længde henholdsvis 45 og 18½ cm. Samlet vægt ca. 66 gramNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. ... Varenr: 3307820

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 19:39:00 DKK 1.500
Guldring i 18k med diamanter
Guldring i 18k med diamanter. Guldring i guld/vitguld i 18k med diamanter. Tot. 0.015ct. Ringstorlek: 54-17,25 mm.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3049290

DKK 4.915 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 19:40:00 DKK 1.966
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt guld, prydet med brillant på i alt ca. 0.40 ct, Farve: Top Cape (K), Klarhed: VS2. Ringstr. 58Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere ... Varenr: 3369352

DKK 11.700 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:40:00 DKK 1.050
Uindfattet smaragd. Ca. 1.73 ct
Uindfattet smaragd. Ca. 1.73 ct. Uindfattet, naturlig oval sleben smaragd. Ca. 1.73 ct. Str.: 8.9 x 6.6 x 4.3 mm. Oprindelse: ColombiaNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3344586

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:40:00 DKK 950
Solitairering med brillanter, ca. 0.31 ct. - stemplet
Solitairering med brillanter, ca. 0.31 ct. - stemplet. Solitairering med brillanter, ca. 0.31 ct. Udført af 18 kt. hvidguld, prydet med 1 brillant af ca. 0.31 ct., farve: Top Wesselton ( G ), klarhed: SI1. Ringstr. ca. 52,0 Ø ca.17,0 mm, vægt: ca. 4,6 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3367347

DKK 17.919 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-04-2014 19:41:00 DKK 5.973
Uindfattet opal. Ca. 3.07 ct.
Uindfattet opal. Ca. 3.07 ct.. Uindfattet oval cabochon sleben opal på ca. 3.07 ct. Str. 11.87 x 8.84 x 5.49 mm. Farve: Grøn. Oprindelse: Mexico.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3338008

DKK 2.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:42:00 DKK 350
Uindfattet safir. Ca 1.54 ct
Uindfattet safir. Ca 1.54 ct. Uindfattet, varmebehandlet dråbe formet safir. Ca. 1.54 ct. Farve: Orange. Str.: 8.19 x 6.10 x 3.76 mm. Oprindelse: Sri Lanka Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i ... Varenr: 3382974

DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:43:00 DKK 375
Mystery Collection, brillant ørestikker, 14 kt rhodineret guld, 0.75 ct. Et par. (2)
Mystery Collection, brillant ørestikker, 14 kt rhodineret guld, 0.75 ct. Et par. (2). Eksklusiv brillant ørestikkere udført i 14 kt. rhodineret guld, hver prydet med syv brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.75 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI1-2. Fremstår med god brillans. Stemplet 585 og FHP. Et par. (2) Se også andre varenr. i serien Mystery Collection. Nyproducerede ... Varenr: 3338725

DKK 14.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-04-2014 19:43:00 DKK 7.400
Kæde med South Sea perler, med kugler af behandlet farvet ædelsten, lapis lazuli og en kuglelås af guld
Kæde med South Sea perler, med kugler af behandlet farvet ædelsten, lapis lazuli og en kuglelås af guld. Kæde med South Sea perler, med kugler af behandlet farvet ædelsten, lapis lazuli og afsluttet med en kuglelås af 14 kt. guld, stemplet. 20 South Sea kulturperler af Ø ca. 9,3-10,2 mm, farve: hvid, lustre: stærk med changerende overtoner, overflade: små naturrelaterede vækstmærker. 3 kugler af ... Varenr: 3283953

DKK 9.706 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 19:43:00 DKK 2.987
Samling vintage guldsmykker, ca. 25,8 g. (3 )
Samling vintage guldsmykker, ca. 25,8 g. (3 ) . Samling vintage guldsmykker bestående af: 1 vintage collier håndlavet udført af 14 kt. guld, L. ca. 48,0 til 42,0 cm. 1 vedhæng udført af 14 kt. guld, vedhængsmedaljon med glasrude prydet med 1 brillantslebet rubin og 4 perler. Vedhængsmål: Ø ca. 25,8 mm 1 vedhæng/broche udført af 14 kt. guld... Varenr: 3366587 DKK 4.480 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-04-2014 19:44:00 DKK 2.987
1 loose kite-cut diamond 0.52ct
1 loose kite-cut diamond 0.52ct. 1 loose kite-cut diamond 0.52ct Colour: Champagne Clarity: P1 Antwerp craftsmenship Cavity on pavilion Ref: 43.New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate plus buyer's premium corresponds to the recommended retail price or the price the ... Varenr: 3326772

DKK 5.226 BE, Antwerpen 21-04-2014 19:44:00 DKK 2.053
Medaljong i 18k guld med emalj
Medaljong i 18k guld med emalj. Medaljong i 18k guld med emalj. Dekorerad med en gammalslipad briljant, tot 0.10ct Färg: Wesselton Klarhet: Si2. Prydd med mindre rosenslipade diamanter. Tillhörande kedja i 18k med partier av emaljarmbete. Längd: 59 cm. Början på 1900-tal. Troligen Italiensk. Varenr: 3376410 DKK 2.457 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-04-2014 19:47:00 DKK 1.556
Ole Lynggaard - 2 mobilstrap vedhæng (2)
Ole Lynggaard - 2 mobilstrap vedhæng (2). Ole Lynggaard - 2 mobilstrap vedhæng- sort nylon snor, samt vedhæng af sterling sølv. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3343769

DKK 900 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2014 19:48:00 DKK 450
Ørestikkere, 14 kt hvidguld, brillanter
Ørestikkere, 14 kt hvidguld, brillanter. Ørestikkere af 14 kt. hvidguld, prydet med 2 brillanter på i alt ca. 0.47 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VVS-2.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3369389

DKK 18.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2014 19:50:00 DKK 1.150
Solitairering 0,03 ct.
Solitairering 0,03 ct. . Ring i 14 kt. hvidguld monteret med en brillant på 0,03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS1. Ringstr. Ø52 16,5mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3351956

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-04-2014 19:51:00 DKK 2.000
Solitaire ring ca. 1.06 ct.
Solitaire ring ca. 1.06 ct.. Solitaire ring ca.1.06 ct. Udført i 14 kt rhodineret guld og prydet med en brillant på ca. 1.06 ct. Farve Cape/M. Klarhed P3 Ringstr ca. Ø 17,70 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3298225

DKK 17.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-04-2014 19:52:00 DKK 8.400
Ørestikker af guld med ametyster og brillanter, par ( 2 )
Ørestikker af guld med ametyster og brillanter, par ( 2 ). Ørestikker med clipsmekanisme, udførte af 14kt. guld, prydede med 52 brillanter af i alt ca. 0.52 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS1-2 og hver med en facetteret ametyst på ca. 12,6 x 7,1 mm, mål: ca. 14,7 x 11,1 mm, vægt: ca. 10,3 g. ( 2 )Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3249663

DKK 15.679 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 19:53:00 DKK 5.973
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med månesten (5)
Smykkesæt af sterlingsølv prydet med månesten (5). Smykkesæt af sterlingsølv prydet med facetslebne månesten bestående af: Armbånd med regulerbar læderrem, et par øreringe, H: ca. 30 mm. og vedhæng på ca. 40 mm. inkl. øsken og snoet sølvkæde på ca. 41 cm. Smykkepose medfølger. (5)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3341462

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-04-2014 19:55:00 DKK 625
Rav. Tre halscollier af poleret rav. 1900-tallet. (3)
Rav. Tre halscollier af poleret rav. 1900-tallet. (3). Rav. Tre halscollier af poleret rav. 1900-tallet. To med sølvlås, den største fra N. E. From i sterlingsølv. Mål for største stykke: 3,5 cm. B. 3 cm. Samlet vægt: 118 gram. (3) Varenr: 3380858 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-04-2014 19:55:00 DKK 775
Opal- og diamantørestikkere (2)
Opal- og diamantørestikkere (2). Par ørestikkere af 9 kt guld, hver prydet med seks facetslebne, ovale opaler samt en lille, rund diamant. Ø 12 mm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. ... Varenr: 3382530

DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-04-2014 19:55:00 DKK 1.200
Lommeur Mobile med urkæde (2)
Lommeur Mobile med urkæde (2). Lommeur Mobile med urkæde, ur udført af 14 kt. og kæde af 8 kt. guld, gul urskive med arabertal, sekundangivelse med arabertal, sortnede visere. Mekanisk urværk - manuelt optræk. Urværkskapsel af metal - Ø urkasse 53 mm, tykkelse 10,2 mm. (2)Uret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com ... Varenr: 3357275 DKK 7.093 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-04-2014 19:55:00 DKK 5.226
Diamond and aquamarine earrings in 18kt approx.1.75ct (2)
Diamond and aquamarine earrings in 18kt approx.1.75ct (2). Diamond and aquamarine earrings in 18kt approx.1.75ct (2) 18kt white gold, hallmarked Earrings decorated with 4 round-brilliant-cut diamond approx. 1.75ct total 2 diamonds are 0.40ct and 2 diamonds are 0.47ct It is possible to wear the earrings only as studs, seperated from the ... Varenr: 3384647 DKK 17.173 BE, Antwerpen 21-04-2014 19:57:00 DKK 11.946
Ørestikkere, 14 kt guld, brillanter ca. 0.62 ct - et par (2)
Ørestikkere, 14 kt guld, brillanter ca. 0.62 ct - et par (2). Ørestikkere af 14 kt. guld, prydet med 2 brillanter på i alt ca. 0.62 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J), Klarhed: SI1-SI2.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en... Varenr: 3375156

DKK 16.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-04-2014 20:00:00 DKK 1.750
Brillantring, 14 kt guld, ca. 0.23 ct.
Brillantring, 14 kt guld, ca. 0.23 ct.. Brillantring udført i 14 kt guld med todelt ringskinne udsmykket med 45 stk. brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,23 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2. Ringstr: 53.75/17,0 mm. Vægt: ca. 3,27 gram. God brillans Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3335334

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-04-2014 20:00:00 DKK 3.000
Vedhæng i guld med brillantprydet slange og mus på onyksskive
Vedhæng i guld med brillantprydet slange og mus på onyksskive . Vedhæng med brillantprydet slange og mus på onyksskive udført af 18kt. hvidguld og guld, prydet med 510 brillanter af i alt ca. 3.30 ct., farve: 507 x Wesselton ( H ), klarhed: SI2 - P2 og 3 x sort, mål med øsken ca. 48,5 x 41,8 mm, vægt: ca. 25,7 g. Den afbildede stålsnor tjener kun til ... Varenr: 3345614

DKK 40.319 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 20:00:00 DKK 12.693
Ring i guld med safir og brillanter, ca. 0.70 ct.
Ring i guld med safir og brillanter, ca. 0.70 ct.. Ring udført af 14kt. guld, rhodineret, prydet med 10 brillanter af i alt ca. 0.70 ct. Farve: Top Wesselton - Wesselton ( G - H ), klarhed: VVS2, meget stærk brillans, og en ovalsleben safir på ca. 5,9 x 4,7 mm, ringstr. ca. 55,5, Ø ca.17,7 mm, vægt: ca. 3,7 g. Nyproducerede varer vurderes efter... Varenr: 3340988

DKK 21.653 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 20:01:00 DKK 7.466
<<  1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 .. 78  >>