Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Polished amethyst , ball shape lapis lazullu  & fresh water pearl necklace
Polished amethyst , ball shape lapis lazullu & fresh water pearl necklace. Polished amethyst , ball shape lapis lazullu & fresh water pearl necklace Sterling silver , hallmarked 925 Fresh water pearl necklace adorned with polished amethysts ,small ball shape lapis lazulli and oval to round fresh water pearls Colour: cream, blue, violet lustre: strong surface: ... Varenr: 3886602 DKK 2.052 BE, Antwerpen 05-08-2015 10:55:00 DKK 298
Sæt smykker af guld, med brillanter, lapis lazuli og kulturperler ( 2 )
Sæt smykker af guld, med brillanter, lapis lazuli og kulturperler ( 2 ). Ring udført af 18 kt. guld, prydet med 5 brillanter af i alt ca. 0.10 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1, og en håndudskåren, poleret lapis lazuli, i midten flækket og limet. Ringstr. ca. 58, Ø 18,5 mm, vægt: ca. 7,8 g. Collier udført af 18 kt. guld, prydet med kugler af poleret lapis ... Varenr: 3917029 DKK 4.477 DE, Hamburg, Große Elbstraße 05-08-2015 18:36:00 DKK 2.985
Kette aus Achat, Aquamarin, Lapis Lazuli und Silber
Kette aus Achat, Aquamarin, Lapis Lazuli und Silber. Kette aufgezogen aus polierten Kugeln aus Achat, Aquamarin und Lapis Lazuli - ca. 4,4 - 12,5 mm, im Wechsel mit kleinen Kugeln aus Silber Ø ca. 2 mm, Karabinerverschluss aus 925 Sterlingsilber - punziert, Kettenlänge ca. 101 cm. Varenr: 3926946

DKK 1.492 DE, Hamburg, Große Elbstraße 07-08-2015 16:30:02 DKK 1.119
Polished amethyst , ball shape lapis lazulli  & fresh water pearl necklace
Polished amethyst , ball shape lapis lazulli & fresh water pearl necklace. Polished amethyst , ball shape lapis lazulli & fresh water pearl necklace Sterling silver , hallmarked 925 Fresh water pearl necklace adorned with polished amethysts ,small ball shape lapis lazulli and oval to round fresh water pearls Colour: cream, blue, violet lustre: strong surface: ... Varenr: 3872768 DKK 2.052 BE, Antwerpen 09-08-2015 18:43:00 DKK 298