Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fresh water pearl peridot,citrine and amethyst bracelet and Multicolour gem earrings
Fresh water pearl peridot,citrine and amethyst bracelet and Multicolour gem earrings. Fresh water pearl peridot,citrine and amethyst bracelet. Sterling silver, hallmarked Bracelet adorned with fresh water pearls in round-oval shape brown, cream colour pearls with slight blemished surface and high lustre Also decorated with small shape gems and polished rock shape peridot, ... Varenr: 4302708

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 27-06-2016 12:28:00 DKK 634
Halskæde i 18kt med lapis lazuli og diamanter approx.0.10ct
Halskæde i 18kt med lapis lazuli og diamanter approx.0.10ct. Halskæde i 18kt med lapis lazuli og diamanter approx.0.10ct Gul guld, stemplet, 750. Halskæde prydet hele vejen med bolden form blå lapis lazuli`s, vedhæng prydet i centrum med en oval, apiz lazulli og endelig dekoreret med runde diamanter ca.. 0.10ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H) ... Varenr: 4300230 DKK 8.582 BE, Antwerpen 30-06-2016 12:29:00 DKK 6.717
Manchetknapper, 18 kt. guld med lapis lazuli (2)
Manchetknapper, 18 kt. guld med lapis lazuli (2). Par manchetknapper, 18 kt. guld, satineret, ca. 24 g, med 2 lapis lazuli sten. Str. hver manchetknap ca. 15.8 mm. Fremstår med lette brugsspor. (2) Varenr: 4294653 DKK 5.037 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-06-2016 19:30:00 DKK 3.918
Manschettenknöpfe mit Brillanten und Lapislazuli
Manschettenknöpfe mit Brillanten und Lapislazuli. Manschettenknöpfe gefertigt aus 14kt. Gold (punziert) besetzt mit Lapislazuli und 2 Brillanten von ca.: 0.05ct, Farbe: Wesselton (H), Reinheit: SI1. Gewicht ca.: 13,3 g. Maße ca.: 21 x 13 mm. Passend zu Nr.: 4316351 Varenr: 4316653 DKK 2.985 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-06-2016 19:34:00 DKK 2.239
Herrenring mit Lapislazuli und Brillant
Herrenring mit Lapislazuli und Brillant . Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Lapislazuli sowie einem Brillanten von ca.: 0.03ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: SI2. Ringgröße ca.: 64, Durchmesser ca.: 20,4 mm. Gewicht ca.: 6 g. Passende Manschettenknöpfe Nr.: 4316653 Varenr: 4316351 DKK 1.866 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-06-2016 20:05:00 DKK 1.493
Collier odlade sötvattenspärlor
Collier odlade sötvattenspärlor. COLLIER, 3-radigt, odlade vita sötvattenspärlor, lås i vitmetall med blå sten samt 6 lapis lazulikulor vid lås, längd ca 46 cm Varenr: 4319504 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2016 20:03:00
Se mere
Kanelierter Lapisring
Kanelierter Lapisring . Ring mit kanelierter Ringschiene gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit 2 Lapislazuli Kugeln von jeweils ca.: D. 7 mm. Der Ring ist gefüllt. Ringgröße ca.: 55, Durchmesser ca.: 17,5 mm. Gewicht ca.: 4,5 g. Varenr: 4296753 DKK 1.642 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-07-2016 14:38:00 DKK 1.119