Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Collier lapis lazuli
COLLIER, lapis lazulikulor ca 20-20,3 mm, lås, förgyllt sterlingsilver, längd 46 cm
Varenr: 4893602
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-01-2018
20:54:00
Se mere
Ibsen & Weeke, ring med lapis lazuli, ca. 1960
Ibsen & Weeke, dansk design og arbejde fra ca. 1960, en klassisk ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne prydet med flad indsats af Lapis Lazuli. Ringstr. Ø 19 mm. Vægt ca. 17,1 gram.
Varenr: 4895613
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 23-01-2018
12:31:56
Samling smykker af sterlingsølv og sølv (45)
Samling smykker af sterlingsølv og sølv bestående af 2 halskæder, L. 45 og 50,5 cm, 4 vedhæng, 2 armlænker hvoraf en uden lås, L. 19 cm, 15 ringe hvoriblandt Hermann Siersbøl, Erik Steen Solodziuk, Jens J. Aagaard m.fl., str. 52-59, 4 par ørestikker og 4 par øreclips, 6 brocher hvoraf en prydet ...
Varenr: 4885168
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2018
19:45:00
DKK 1.300
Bent Exner. Høj cocktail ring af 18 kt. guld prydet med cabochonsleben lapis lazul. Vægt: ca 11,2 g
Bent Exner. Høj cocktail ring af 18 kt. guld prydet med cabochonsleben lapis lazuli. Stemplet Exner 585. (guldsmedie 1955-2006). Vægt: ca 11,2 g. Højde af ringen: ca 4 cm. Front Ø ca 1,6 cm. Etui medfølger. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4897597
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2018
20:38:00
Samling halskæder (7)
Samling halskæder med bla. rav, lapis lazuli, ferskvandskulturperler, hematit, aventurin kvartz. To vedhæng med agat. Forskellige størrelser og længder. (7)
Varenr: 4898859
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-01-2018
18:04:00
Ring af 14 kt. guld med lapis lazuli
Ring af 14 kt. Guld med lapis lazuli i front. Ring str. 56
Varenr: 4901086
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-01-2018
19:34:00