Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
N.E. From og Pentti Sarpaneva. Halssmykke samt ring. (2)
N.E. From og Pentti Sarpaneva. Halssmykke samt ring. (2). N.E. From. (Sølvsmedie 1944-2009). Samt Pentti Sarpaneva. Sammensat halssmykke af forgyldt sterlingsølv samt bronze. Den øverste del af halssmykket er lavet i sterlingsølv af N.E. From. Vedhængene i form af puslespilsbrikker er lavet i bronze af Pentti Sarpaneva. L. 15 cm. B. ca. 7,4 cm. Dertil... Varenr: 4285638 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-06-2016 12:37:55 DKK 300
En samling div. smykker af 8 kt. guld, sterlingsølv og forgyldt metal. (28)
En samling div. smykker af 8 kt. guld, sterlingsølv og forgyldt metal. (28). En samling diverse smykker, bestående af: Halskæde af 8 kt. guld, vægt ca. 4,1 gr. (L. 70 cm.), smykkesæt med ring, et par ørestikkere og halskæde med blomster af sterlingsølv med kæde af metal, vedhæng af lapis lazuli med øsken af sterlingsølv (H. 4,4 cm.), tynd halsring af sterlingsølv (L. 43 ... Varenr: 4255776 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 01-06-2016 14:37:00 DKK 525
Flad panserkæde med lapis lazuli 14 kt. guld ca. 37 g
Flad panserkæde med lapis lazuli 14 kt. guld ca. 37 g. Flad panserkæde udført af 14 kt. guld, ca. 37 g, med 12 lapis lazuli cabochons. Bredde ca. 3,4 mm, længde ca. 88 cm (uden lås). Varenr: 4232329 DKK 7.090 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-06-2016 20:35:00 DKK 5.597
Armband 14 kt Gelbgold mit Lapislazuli ca. 9 g
Armband 14 kt Gelbgold mit Lapislazuli ca. 9 g. Flachpanzerarmband, 14 kt Gelbgold, ca. 9 g, mit 5 Lapislazuli Cabochons. Breite ca. 3.4 mm, Länge ca. 19.5 cm. Varenr: 4232340 DKK 2.388 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-06-2016 20:40:00 DKK 1.493
Par manchetknapper 18 kt. guld med lapis lazuli (2)
Par manchetknapper 18 kt. guld med lapis lazuli (2). Manchetknapper, 18 kt. guld, ca. 14 g, med 2 lapis lazuli. Størrelse ca. 14.7 mm. (2) Varenr: 4232410 DKK 5.224 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-06-2016 21:30:00 DKK 3.731
Herz aus Lapslazuli
Herz aus Lapslazuli . Anhänger in der Form eines Herzens, gefertigt aus Lapislazuli mit einer Clipöse aus 14kt. Gold (punziert). Durchmesser der Öse ca.: 7,5 mm. Maße des Herz ca.: 30 x 30 x 14 mm. Gewicht ca.: 22 g. Varenr: 4288398 DKK 1.642 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 05-06-2016 18:46:00 DKK 896
Lapis lazuli og ferskvands perle guldøreringe. <br>
Lapis lazuli og ferskvands perle guldøreringe.
. Lapis lazuli og ferskvands perle guldøreringe. 9kt guld, stemplet 375. Øreringe prydet med 2 kugle form blå lapis lazuli ca.. 2.00ct Perler i dråbe form ca.. 7.00-8.00mm. Lustre: stærk . Form:. Drop Farve:. Creme Amber og frisk vand perle guld øreringe. 9kt guld, stemplet 375. ... Varenr: 4185195

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 05-06-2016 19:03:00 DKK 634
Collier lapis lazuli
Collier lapis lazuli. COLLIER, lapis lazulikulor ca 29-29,5 mm, förgyllt lås i sterlingsilver, längd ca 45 cm, total vikt ca 262 g Varenr: 4289840 DKK 1.610 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-06-2016 13:36:00
Se mere
Armband 18 k vitguld lapis lazuli diamanter
Armband 18 k vitguld lapis lazuli diamanter. ARMBAND, 18 k vitguld, 10 cabochonslipade lapis lazuli med totalt 30 mellanliggande briljanter ca 0,02-0,03 ct/st, Italien, längd 18,5 cm, total vikt ca 46,5 g, originaletui Varenr: 4289872 DKK 12.075 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-06-2016 16:00:00
Se mere
Fresh water pearl peridot,citrine and amethyst bracelet and Multicolour gem earrings
Fresh water pearl peridot,citrine and amethyst bracelet and Multicolour gem earrings. Fresh water pearl peridot,citrine and amethyst bracelet. Sterling silver, hallmarked Bracelet adorned with fresh water pearls in round-oval shape brown, cream colour pearls with slight blemished surface and high lustre Also decorated with small shape gems and polished rock shape peridot, ... Varenr: 4185275

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 07-06-2016 11:02:40 DKK 634
Halskæde i 18kt med lapis lazuli og diamanter approx.0.10ct
Halskæde i 18kt med lapis lazuli og diamanter approx.0.10ct. Halskæde i 18kt med lapis lazuli og diamanter approx.0.10ct Gul guld, stemplet, 750. Halskæde prydet hele vejen med bolden form blå lapis lazuli`s, vedhæng prydet i centrum med en oval, apiz lazulli og endelig dekoreret med runde diamanter ca.. 0.10ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H) ... Varenr: 4170331 DKK 8.582 BE, Antwerpen 07-06-2016 15:14:00 DKK 6.717
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4)
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4). Bangle: Lapis lazulli bangle in 18kt approx. 30.00ct 18kt yellow gold, tested Bangle decorated with 1 oval-cabouchone-cut blue lapis lazulli approx. 30.00ct Total weight: 45.00 gr Diameter: 56mm Bangle features a slide in and lock clasp Ring Lapis lazulli ring in 18kt approx. ... Varenr: 4185120 DKK 18.657 BE, Antwerpen 07-06-2016 16:56:20 DKK 13.433
Lapis lazulli necklace.
Lapis lazulli necklace.. Lapis lazulli necklace. Sterling silver, hallmarked 925. Total adorned with ball shape lapis lazulli all around the necklace. Size: 8.00-8.50mm & 10.00-11.00mm. between the big stones and the small is a silver link for seperating from each other. Total lenght: 43cm. The necklace is with a ... Varenr: 4292325

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 07-06-2016 18:58:00 DKK 522