Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Collier 2 st lapis samt rodolitgranat
Collier 2 st lapis samt rodolitgranat. COLLIER, 2 st., lapis lazuli, längd 63 cm resp. rodolitgranater, längd 33 cm, RING, 18 k guld, ringstorlek 16 mm, vikt ca 1,3 g Varenr: 4496084 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 17:28:00
Se mere
Konvolut Silberschmuck (5)
Konvolut Silberschmuck (5) . Konvolut Silberschmuck und eine Modeschmuckkette. Das Konvolut besteht aus folgenden Schmuckstücken: Anhänger gefertigt aus Silber (geprüft), besetzt mit einem Lapislazuli im Cabochonschliff von ca.: 25 x 19 mm. Maße ca.: 38 x 28 mm. 1 Paar Ohrhängern gefertigt aus Silber (geprüft), besetzt ... Varenr: 4483491 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 21:50:00 DKK 298
Øreringe af forgyldt 925 sterlingsølv med lapis lazuli (4 par)
Øreringe af forgyldt 925 sterlingsølv med lapis lazuli (4 par). Fire par øreringe udført i forgyldt 925 sterlingsølv prydet med facetslebet lapis lazuli. H: 20-55 mm. Æske medfølger. (4 par øreringe). Varenr: 4469257

DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 10-12-2016 19:22:00 DKK 500
Øreringe af forgyldt sterlingsølv med lapis lazuli og grøn onyx (4 par)
Øreringe af forgyldt sterlingsølv med lapis lazuli og grøn onyx (4 par). Fire par øreringe udført i forgyldt sterlingsølv prydet med hhv. facetslebet lapis lazuli og grøn onyx. H: 20-32 mm. Æske medfølger. (4 par øreringe). Varenr: 4469984

DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 10-12-2016 19:23:00 DKK 500
Øreringe af sterlingsølv med månesten, onyx og lapis lazuli (4 par)
Øreringe af sterlingsølv med månesten, onyx og lapis lazuli (4 par). Fire par øreringe udført i sterlingsølv prydet med cabochonslebne månesten samt facetslebne lapis lazuli og onyx. H: 25-38 mm. Æske medfølger. (4 par øreringe). Varenr: 4469263

DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2016 19:26:00 DKK 525
H. Fischer m.fl. Samling smykker af sterlingsølv og sølv (5)
H. Fischer m.fl. Samling smykker af sterlingsølv og sølv (5). Samling sølvsmykker bestående af H. Fischer vedhæng prydet med facetslebne glassten, omdannet fra broche, Ø 5 cm, snoet kæde af sterlingsølv, L. 50,5 cm, Herman Siersbøl ring af sterlingsølv prydet med lille blå sten, str. 49, Sif Jakobs ring prydet med sorte zirkoner, str. 54, samt forgyldt ... Varenr: 4498388 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2016 15:40:00 DKK 300
Samling vintagesmykker af sølv
Samling vintagesmykker af sølv . Samling vintagesmykker af sølv, bestående af smykkesæt af sterling sølv med Abelonemusling, halskæde, armlænke og par øreskruer. Længde henholdsvis 39½ og 18½ cm. Fremstår med skder med Abelone muslingen. Samt par øreclips af sterling sølv med Lapis Lazuli. og 2 armringe af sterling sølv. Omkreds... Varenr: 4498424 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2016 19:14:00 DKK 350
Skjortknappar skospänne örhängen 2 par
Skjortknappar skospänne örhängen 2 par . SKJORTKNAPPAR, 6 st., BROSCHER, 2 st., HÄNGE OCH ÖRHÄNGEN, 2 par, skjortknappar av bergkristall med fasettslipade kanter och en cabochonslipad ametist, etui, oval brosch (omarbetat skospänne) med fasettslipade lila och ofärgade stenar, en brosch av silver med en skadadopal och glasstenar, hänge a... Varenr: 4499341 DKK 2.275 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 12-12-2016 20:38:00
Se mere
Smykkesæt collier, armbånd og ørestikker, 585 guld, med lapislazuli (4)
Smykkesæt collier, armbånd og ørestikker, 585 guld, med lapislazuli (4). Smykkesæt, 585 guld, vægt ca. 84,3 g, bestående af collier, armbånd og ørestikker, prydet med lapislazuli-kugler. B. collier 11 mm, bærelængde ca. 44,5 cm, skjult kasselås med ekstra sikkerhedslukning, stemplet '585' og 'ST', B. armbånd 14,3 mm, bærelængde ca. 18,5 cm, skjult kasselås med ekstra ... Varenr: 4481458 DKK 18.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-12-2016 21:13:00 DKK 14.510
Schmuckset Modeschmuck und 925er Sterling Schmuck (20)
Schmuckset Modeschmuck und 925er Sterling Schmuck (20). Schmuckset Modeschmuck, bestehend aus 1 Paar Korallen- Halbkugel Ohrclips 925, 1 Paar Lapislazuli Cabochon Ohrclips 925, 1 Porzellanbrosche 925, 6 Paar Ohrclips Modeschmuck in verschiedenen Ausführungen, 1 Kunst- Perlekette mit Schloß 835 Silber, 1 grüne Modeschmuck Endloskette und 1 Porzellan- ... Varenr: 4485715 DKK 1.637 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-12-2016 21:16:00 DKK 744
Samling ädelstenar
Samling ädelstenar . STENSAMLING, 46 ädelstenar i plastaskar, etui, innehållande opalmatrix, citriner, stjärnsafir, stjärndiopsid, akvamariner, andalusit, ametister, topas, bärnsten, lapis lazuli, månstenar, granater, rökkvarts peridot, opal, peridoter, spinell, stjärnrubin, smaragder, turmaliner, rubiner samt safirer. Varenr: 4501137 DKK 3.792 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13-12-2016 18:31:00
Se mere
Kette mit Lapis Anhänger (2)
Kette mit Lapis Anhänger (2). Veneziakette mit Anhänger, die Kette ist gefertigt mit einem Federring und besteht aus 8kt. Gold (punziert), Länge ca.: 42 cm, Breite ca.: 1,2 mm. Gewicht ca.: 2,3 g. Der Anhänger ist gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit einer Lapislazuli Scheibe mit einem Durchmesser von ca.: 12 mm, ... Varenr: 4471735 DKK 1.637 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 13-12-2016 20:02:13 DKK 744
Konvolut 5 Ringe und 1 Anhänger, 585er und 333er Gelbgold
Konvolut 5 Ringe und 1 Anhänger, 585er und 333er Gelbgold. Konvolut bestehend aus 5 Ringen und 1 Anhänger, 585er und 333er Gelbgold, Gewicht 585er Gold insg. ca. 10 Gramm, 333er Gold ca. 11 Gramm, altersbedingter Zustand, gravierte Trauringe, 1 Herrenring mit Lapislazuli und 1 Damenring mit Rubin Cabochon in gutem Erhaltungszustand Varenr: 4468916 DKK 2.976 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14-12-2016 21:00:00 DKK 2.232