Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ring med lapislazuli og brillanter
Ring med lapislazuli og brillanter. Ring med lapislazuli og brillanter, guld 750/000, brillanter af i alt ca. 0.19 ct. Wesselton/si, bikubemønster, ringstr. ca. 54.5 Varenr: 3640748 DKK 7.440 DE, Mutterstadt, An der Fohlenweide 19-12-2014 20:18:00 DKK 5.394
Par stikcreoler med lapislazuli og brillanter
Par stikcreoler med lapislazuli og brillanter. Par stikcreoler med lapislazuli og brillanter, guld 750/000, brillanter indfattede i hjerteformede guldornamenter af i alt ca. 0.10 ct. Wesselton-Crystal, med ekstra clipslås Varenr: 3640746 DKK 6.696 DE, Mutterstadt, An der Fohlenweide 19-12-2014 20:25:00 DKK 5.022
Samling øreringe af forgyldt sterling sølv med stativ (11)
Samling øreringe af forgyldt sterling sølv med stativ (11). Samling af 10 par ørebøjler af forgyldt sterling sølv, bl a prydet med månesten, onyx, prehnit, lapis lazuli. Længde af længste og korteste ørebøjle: 6 cm og 2,5 cm. Dertil stativ af sort metal H.: 26 cm. Smykkeposer medfølger. (11) Varenr: 3651636

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-12-2014 20:55:00 DKK 2.000
Herrering med lapisplade
Herrering med lapisplade . Herrering med lapisplade udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 1 lapisplade på ca. 13,0 x 9,9 mm. Ringstr. ca. 59,0 Ø 19,0 mm, vægt: ca. 13,6 g Varenr: 3575966

DKK 7.440 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-12-2014 14:55:00 DKK 5.394
Armband mit Perlen und Lapislazuli
Armband mit Perlen und Lapislazuli. Armband mit Perlen und Lapislazuli, Zwischen- elemente Silber verg., weiße Zuchtperlen D. ca. 10.50 mm, facett. Rauchquarzkugel, Gummi- zug [24768190] Varenr: 3658553 DKK < 1.000 DE, Mutterstadt, An der Fohlenweide 20-12-2014 18:40:00 DKK 446
Herrering med lapisplade
Herrering med lapisplade . Herrering med lapisplade udført af 14 kt. hvidguld - stemplet, prydet med 1 lapisplade på ca. 12,3 x 11,0 mm. Ringstr. ca. 61,0 Ø 19,0 mm, vægt: ca. 11,6 g. Varenr: 3575973

DKK 6.324 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-12-2014 21:05:00 DKK 4.650
Herrering med lapisplade
Herrering med lapisplade . Herrering med lapisplade udført af 18 kt. guld - stemplet, prydet med 1 lapisplade på ca. 10,7 x 7,8 mm. Ringstr. ca. 57,0 Ø 18,2 mm, vægt: ca. 9,6 g. Varenr: 3575970

DKK 5.208 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-12-2014 11:01:00 DKK 3.906
Herrering med lapisplade
Herrering med lapisplade. Herrering med lapisplade, udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 1 lapisplade på ca. 15,0 x 13,3 mm. Ringstr. ca. 56,0 Ø 18,2 mm, vægt: ca. 13,5 g. Varenr: 3575962

DKK 7.254 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-12-2014 15:48:00 DKK 5.394
Par klapcreoler med lapislazuli
Par klapcreoler med lapislazuli. Par klapcreoler med lapislazuli, guld 750/ 000, blomsterformede lapisindlæg, gennembrudt på bagsiden Varenr: 3640871 DKK 6.696 DE, Mutterstadt, An der Fohlenweide 21-12-2014 19:09:00 DKK 4.836
Ring med lapis lazuli
Ring med lapis lazuli. Ring med lapis lazuli, guld 750/000, blomsterformede indlæg af lapis lazuli, ringstr. ca. 56. Varenr: 3640867 DKK 4.390 DE, Mutterstadt, An der Fohlenweide 21-12-2014 19:25:00 DKK 3.348
Smykkesæt prydet med lapis lazuli: Halssmykke, armbånd og øreringe (6)
Smykkesæt prydet med lapis lazuli: Halssmykke, armbånd og øreringe (6). Smykkesæt udført i sterlingsølv prydet med facetslebet lapis lazuli bestående af: Leddelt armbånd på 19 cm., et par øreringe, H: 33 mm. og kuglekæde på 70 cm. med to vedhæng - guardian angel prydet med facetslebne cubic zirkoner og dråbeformet vedhæng prydet med facetslebet lapis lazuli, H: 20-25... Varenr: 3590513

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 21-12-2014 20:12:00 DKK 800
Par creolørestikker med lapislazuli og diamanter
Par creolørestikker med lapislazuli og diamanter. Par creolørestikker med lapislazuli og diamanter, guld 585/000, 4 lapis, diamanter midtpå i svunget fatning af i alt ca. 0.08 ct. Wesselton/p, med ekstra clipslås Varenr: 3640889 DKK 5.952 DE, Mutterstadt, An der Fohlenweide 21-12-2014 20:15:00 DKK 4.464
Fire ringe af sølv (4)
Fire ringe af sølv (4). Carl Ove Frydensberg håndlavet ring af sølv prydet med en cabochoslebet grøn agat. Ringst 53/Ø17. Pandora ring af sølv med cabochonslebet orange sten. Ringst 52/Ø16,5. En ring af sølv med cabochonslebet rav. Fremstår med slitage. Ringst 18,5/Ø57,5En ring med lapis Lazuli. Fremstår med slitage. ... Varenr: 3665788 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 12:59:00 DKK 325
Lapis lazuli kæde med dupsko
Lapis lazuli kæde med dupsko. Lang kæde af lapis lazuli perler, ø ca 8 mm, trukket med knude mellem hver stenperle, monteret med dupsko som passer til Ole Lynggaard lås system. Længde: ca 88 cm Varenr: 3662289 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:15:00 DKK 1.200
Samling øreringe af forgyldt sterling sølv med stativ
Samling øreringe af forgyldt sterling sølv med stativ. Samling af 10 par øreringe af forgyldt sterling sølv, bl a prydet med månesten, ametyst, lapis lazuli, prehnit. Længde af længste og korteste ørering: 6,7 cm og 3,2 cm Varenr: 3598722

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 20:25:00 DKK 2.000
Guldcollier med lapis lazuli og brillanter, ca. 0.70 ct.
Guldcollier med lapis lazuli og brillanter, ca. 0.70 ct. . Guldcollier med lapis lazuli og brillanter, ca. 0.70 ct., collier trukket med lapiskugler af Ø ca. 7,75 mm - 10,0 mm, lås udført af 14 kt. hvidguld, prydet med 9 brillanter, og 5 enkeltslebne diamanter, alle diamanter af i alt ca. 0.70 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VS1. Derudover med 1 oval... Varenr: 3600775 DKK 7.068 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-12-2014 18:06:00 DKK 5.208
big mixd silver lot mixd hand-made and new.approx. 400gr
big mixd silver lot mixd hand-made and new.approx. 400gr. big mixd silver lot mixd hand-made and new.approx. 400 gr Sterling silver, some hallmarked some tested all kind of different pieces of silver jewellery Silver pieces with malachite, lapis lazulli, pearls and colourfull gems stones, carved rose quartz and amethyst Varenr: 3574874 DKK 7.068 BE, Antwerpen 25-12-2014 15:51:00 DKK 5.394
Lapis lazulli blue necklace
Lapis lazulli blue necklace. Lapis lazulli blue necklace All gems are individually knotted Decorated with polished cube, small and bigg balls all the way Colour: blue Shape: cube and ball Size: 6.50-9.5-14.00 and cube12.50mm Total lenght: 75.00cm Varenr: 3588772

DKK 1.116 BE, Antwerpen 26-12-2014 10:43:00 DKK 744
Ole Lynggaard. To halskæder og to små vedhæng. (4)
Ole Lynggaard. To halskæder og to små vedhæng. (4). Ole Lynggaard. To halskæder med hhv. koral og lapis lazuli, begge monteret med Ole Lynggaard dup-sko. L. hhv. 47 cm. og 46,5 cm. Samt to Ole Lynggaard vedhæng af stål. Tilhørende Ole Lynggaard etui medfølger. (4) Varenr: 3665146 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29-12-2014 19:51:00 DKK 300