Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Manchetknapper, 18 kt. guld med lapis lazuli (2)
Manchetknapper, 18 kt. guld med lapis lazuli (2). Par manchetknapper, 18 kt. guld, satineret, ca. 24 g, med 2 lapis lazuli sten. Str. hver manchetknap ca. 15.8 mm. Fremstår med lette brugsspor. (2) Varenr: 4294653 DKK 4.834 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-08-2016 19:45:00 DKK 3.718
Halskæde af 14 kt. guld med lapis lazuli, kæde af 8 kt. guld
Halskæde af 14 kt. guld med lapis lazuli, kæde af 8 kt. guld. Vedhæng a 14 kt. guld, gennembrudt front med lapis lazuli. Stemplet WH for Werner Hahn. H. 3,9 cm. Vægt ca. 4,5 gr. Monteret med kæde af 8 kt. guld, L. 39 cm. Vægt ca. 3,4 gr. Varenr: 4365471 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 29-08-2016 13:24:00 DKK 550
Lapis lazulli armbånd i 18kt ca.30ct
Lapis lazulli armbånd i 18kt ca.30ct. Lapis lazulli armbånd i 18kt ca. 30ct 18kt gul guld, testet armbånd prydet med en oval-cabouchone-slibet blå lapis lazulli ca. 30ct samlet vægt: 45,00 gr diameter: 56mm armbånd har en lås lapis lazulli ring i 18kt ca. 13ct 18kt gul guld, testet ring prydet med en firkantet ... Varenr: 4337823 DKK 18.591 BE, Antwerpen 30-08-2016 18:33:00 DKK 13.386
Samling sølvsmykker (5)
Samling sølvsmykker (5). Samling sølvsmykker bestående af armring prydet med glatsleben onyx, måler indvendigt ca. 6,2 x 4,7 cm, ring og vedhæng med glatsleben onyx, ringstørrelse 60,5, mål på vedhæng ca. 1,7 x 2,2 cm samt ring og vedhæng prydet med glatsleben lapis lazuli. Ringstørrelse 59,5, mål på vedhæng ca. 1,7 x ... Varenr: 4371423 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2016 19:45:00 DKK 325
Helle Jørvad. To ringe af 14 kt. guld prydet med lapis lazuli og diamanter (2)
Helle Jørvad. To ringe af 14 kt. guld prydet med lapis lazuli og diamanter (2). Helle Jørvad. To moderne ringe af 14 kt. guld prydet med henholdsvis satineret ring med rund lapis lazuli perle samt ring af delvis satineret og prydet med 3 enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1-P1. Vægt i alt ca. 13,2 g. Lapis lazuli perle Ø 0,6 mm. ... Varenr: 4364535 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2016 20:50:00 DKK 2.900
Lapisring
Lapisring. Ring gefertigt aus 14kt. Gold (geprüft), besetzt mit einem Lapislazuli von ca.: 13 x 10 mm. Ringgröße: 61, Umfang ca.:19,5 mm. Gewicht ca.: 8,4 g. (brutto). Altersgemäßer Zustand mit Tragespuren, der Lapis ist hat feine Kratzer auf der Oberfläche. Varenr: 4377673 DKK 1.636 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-08-2016 21:28:00 DKK 1.190
Et par øreringe 14 kt. guld med lapis lazuli og brillanter (2)
Et par øreringe 14 kt. guld med lapis lazuli og brillanter (2). Øreringe, 14 kt. guld, ca. 8 g, med 2 lapis lazuli og 20 brillanter, ca. 0.20 ct. i alt. VS/Wesselton. Størrelse ca. 19 x 15 mm. (2) Varenr: 4225005 DKK 2.975 DE, Hamburg, Große Elbstraße 01-09-2016 12:35:32 DKK 2.231
Per Borup. Changeling armbånd af guld og hematit, 14 kt.
Per Borup. Changeling armbånd af guld og hematit, 14 kt.. Per Borup. Changeling armbånd af hematit og guld 14 kt. Lås af 14 kt med to brillanter i alt ca 0.06 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: Vs1-2 Fire facetteret stenkugler af lapis lazuli, rød kvarts, onyx og calcedon medfølger. Tilhørende Per Borup æske. Varenr: 4321680 DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-09-2016 20:35:00 DKK 1.150