Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
From. Armring samt to vedhæng. sterling sølv (3)
From. Armring samt to vedhæng. sterling sølv (3). From. Armring og to vedhæng af sterlingsølv, prydet med lapis lazuli i kvadratiske fatninger. Indvendige mål armring 5,6 x 4,8 cm. Vedhæng 1,2 x 1,2 og Ø 2 cm. Samlet vægt ca. 33,0 gram. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4602474 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-03-2017 19:27:00 DKK 450
Ole Lynggaard. 'Luna' lås ag guld samt to kæder (3)
Ole Lynggaard. 'Luna' lås ag guld samt to kæder (3). Ole Lynggaard smykkelås, model "LUNA" lås udført i 14 karat rød-og hvidguld, prydet med en cabochonsleben blå safir, samt en brillant på 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS1. Diam. på lås: 23 mm Ø: Låsen er beregnet til én eller to halskæder. Ole Lynggaard. Kæde af guld og lapis lazuli ... Varenr: 4598900 DKK 12.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-03-2017 19:59:09 DKK 10.500
100-reihiges afghanisches Lapislazuli Collier
100-reihiges afghanisches Lapislazuli Collier. Mehrreihiges afghanisches Lapislazuli Collier. Das Collier ist aus Tausenden kleinen Lapislazuli Stücken gefertigt und ist ca.: 100-reihig. Das Collier ist ohne Verschluss gefertigt. Länge der Stränge ca.: 38 cm, Gesamtlänge ca.: 66 cm. Gewicht ca.: 170 g. Das Collier befindet sich in ... Varenr: 4578331 DKK 2.231 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-03-2017 20:35:00 DKK 818
To vintage brocher af 14 og 8 kt. guld. (2)
To vintage brocher af 14 og 8 kt. guld. (2). Vintage broche af 14 kt. guld, front med cabochonsleben lapis lazuli og tre små Akoya Saltvands Kulturperler. Stemplet VB for V.Becker, guldsmed København 1893-1910. B. 5 cm. Vægt ca. 5,2 gr. Broche af 8 kt. guld, gennembrudt front med facetslebne safirer, nål af metal. Utydeligt stemplet. ... Varenr: 4601184 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 24-03-2017 20:36:00 DKK 525
Edelsteinkette Lapislazuli 925 Sterling Silber
Edelsteinkette Lapislazuli 925 Sterling Silber. Edelsteinkette bestehend aus 90 facettierten Lapislazuli- Rondellen, Ø ca. 7mm, aufgezogen auf Juwelierdraht, Tragelänge ca. 45cm, Verschluß Karabiner 925 Sterling Silber. Deutschland, aktuell Varenr: 4594443

DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-03-2017 19:36:00 DKK 744
Samling ørestikker af sølv og guld (24)
Samling ørestikker af sølv og guld (24). 12 par ørestikker af sølv samt enkelte af 8 kt. guld . Prydet med Lapis Lazuli, kalcedon, turkis, ferskvands kulturperle. rosa kvarts mm (24) Varenr: 4602045 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 28-03-2017 11:48:38 DKK 375
Collier lapis lazuli
Collier lapis lazuli. COLLIER, lapis lazulikulor ca 17 mm, lås i förgyllt sterlingsilver, längd 45 cm Varenr: 4608194 DKK 1.954 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-03-2017 10:32:00
Se mere
Armring, lapis lazuli med 1.60 ct. brillanter, 18 kt. guld
Armring, lapis lazuli med 1.60 ct. brillanter, 18 kt. guld. Armring, 18 kt. guld med lapis lazuli-indsatser og 38 brillanter ca. 1.60 ct. i alt (30 x 0.04 ct og 8 x 0.05 ct). Klarhed: VS, farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Størrelse: bredde/højde 2,7 cm, indvendig omkreds ca. 20,5 cm, vægt ca. 68 gram. Varenr: 4565131 DKK 40.897 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-03-2017 19:00:00 DKK 20.821