Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4)
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4). Bangle: Lapis lazulli bangle in 18kt approx. 30.00ct 18kt yellow gold, tested Bangle decorated with 1 oval-cabouchone-cut blue lapis lazulli approx. 30.00ct Total weight: 45.00 gr Diameter: 56mm Bangle features a slide in and lock clasp Ring Lapis lazulli ring in 18kt approx. ... Varenr: 3384644 DKK 21.640 BE, Antwerpen 25-04-2014 16:21:00 DKK 14.924
Diamond, lapis lazulli and enamel snake and dragon necklace in 18kt. with gem and diamonds necklace
Diamond, lapis lazulli and enamel snake and dragon necklace in 18kt. with gem and diamonds necklace. Diamond, lapis lazulli and enamel snake and dragon necklace in 18kt. with gem and diamonds necklace Diamond necklace in yellow gold, hallmarked 750. Lapis lazulli necklace in 4 strand decorated all the way with smal ball shape lapiz lazulli The lock is a snake bittien by a dragon decorated ... Varenr: 3036916 DKK 26.118 BE, Antwerpen 26-04-2014 17:31:00 DKK 20.894
Smykkesæt af guld med perler og lapis lazuli ( 5 )
Smykkesæt af guld med perler og lapis lazuli ( 5 ) . Smykkesæt bestående af: Kæde med guldlås trukket med hvide, semirunde ferskvandskulturperler, lustre: mellemstærk og naturlige vækstmærker. Perler i størrelsen ca. 10 - 11,5 mm, kuglelås Ø ca. 14,8 mm udført af 18 kt. guld - stemplet, kædelængde ca. 42,5 cm. Øreclips udførte af 14 kt. guld ... Varenr: 3316161 DKK 4.850 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-04-2014 18:48:00 DKK 3.358
Konvolut Schmuck aus Sterlingsilber - Broschen,  ( 5 )
Konvolut Schmuck aus Sterlingsilber - Broschen, ( 5 ). Konvolut Silberschmuck bestehend aus 5 Broschen: Brosche gefertigt aus 925 Sterlingsilber - punziert und Messing, besetzt mit einem farblosen, transparenten Stein, Länge ca. 15 cm, Gewicht ca. 19,8 g. Bosche gefertigt aus 925 Sterlingsilber - punziert und Messing, besetzt mit einem Amethyst, ... Varenr: 3361507

DKK 2.985 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2014 11:45:00 DKK 1.119
Lapiscollier
Lapiscollier. Lapiscollier mit einem Karabinerverschluss gefertigt aus 925/- Silber vergoldet, aufgezogen mit polierten Lapiswürfeln von je ca. 4,2- 4,7 mm, deutliche Spuren von Pyrit im Lapis zu erkennen, Länge des Colliers: ca. 44 cm. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis ... Varenr: 3357671

DKK 2.239 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-04-2014 19:03:00 DKK 895
Chrysokollcollier
Chrysokollcollier. Chrysokollcollier skiftevist trukket med små hjerteformede chrysokollplader på ca. 8,0 x 8,0 mm og lapis lazulikugler Ø ca. 3,0 mm. Collierlængde ca. 51,5 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3372123

DKK 3.358 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-04-2014 20:41:00 DKK 1.119
Ring in Silber mit Lapis Lazuli
Ring in Silber mit Lapis Lazuli. Ring gefertigt aus 925 Sterlingsilber, besetzt mit 1 Lapis Lazuli im rechteckigen Cabochonschliff von ca. 14,0 x 9,8 mm und 10 Zirkonias im Brillantschliff von ca. 2,0 mm, am Ringkopf zur Ringschiene hin auslaufend blaue Emaille, Ringgröße: ca. 50, Ø ca.16,3 mm, Gewicht: ca. 8,2 g. Neuwaren ... Varenr: 3387362

DKK 1.381 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-04-2014 12:45:00 DKK 634
Collier med chrysokoll og lapis
Collier med chrysokoll og lapis. Collier med chrysokoll og lapis, skiftevist trukket med kvadratiske chrysokollplader på ca. 8,0 x 8,0 mm og lapis lazulikugler Ø ca. 8,0 mm. Mellemdele og karabinlås udførte af sterlingsølv. Collierlængde ca. 50,0 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3372109

DKK 3.731 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-04-2014 18:49:00 DKK 1.343
Lapis Lazuli, turkos (2)
Lapis Lazuli, turkos (2). Lapis Lazuli vikt: 355g. Turkos: 1.2g (2)Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3386053

DKK 1.232 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-04-2014 19:32:00 DKK 349
Lapis Lazuli, 1.6g
Lapis Lazuli, 1.6g. Lapis Lazuli, vikt: 1.6gNyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3386988

DKK 1.643 SE, Malmö, Baltzarsgatan 29-04-2014 19:36:00 DKK 329
Halskæde med perler, lapis og guld
Halskæde med perler, lapis og guld. Halskæde med hvide, boutonformede ferskvandskulturperler på ca. 5,5 mm, lapis lazulikugler på ca. 5,7 mm, vedhæng med lapis lazuliplade på ca. 24,2 x 11,4 mm og mellemelementer på ca. 4,9 og 6,0 mm udførte af 14kt. guld. Ø ca. 12 cm, vægt ca. 22,8 g.Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3311523

DKK 5.597 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-04-2014 20:30:00 DKK 2.052
Smykkesæt med perler og lapis (4)
Smykkesæt med perler og lapis (4). Smykkesæt med perler og lapis - håndlavet - særfremstilling, (4) Sæt bestående af: 1 broche udført af 14 kt. guld - prydet med 7 Akoya perler Ø ca. 3,7 - 6,1 mm, farve: hvid, lustre: meget stærk, form: rund, overflade med minimale lette vækstmærker. 7 lapiskugler ca. 4,5 - 8,0 mm. Mål: ca. ... Varenr: 3367970 DKK 8.955 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-04-2014 21:48:00 DKK 6.716
Collier af lapis lazuli
Collier af lapis lazuli . Collier trukket med polerede kugler Ø ca.10 mm af lapis lazuli, en knude mellem hver kugle, med en karabinlås af metal. Kædelængde ca. 49,5 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3340392

DKK 3.134 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-04-2014 12:54:00 DKK 1.866
Ring with opal, lapis lazulli and emeralds, 14kt. gold.
Ring with opal, lapis lazulli and emeralds, 14kt. gold.. Ring in 14kt. set with opal, lapis lazulli and emeralds. 14kt. yellow gold, hallmarked 14kt.. Ring adorned on with 8 cabouchone-cut opal approx. 1.50ct and also 1 cabouchone-cut lapis lazulli in the center approx. 0.70ct and finally adorned with 8 round-cut green emeralds approx. 0.75ct. Total... Varenr: 3036414 DKK 5.970 BE, Antwerpen 30-04-2014 18:34:00 DKK 4.664
Ring af hvidguld med brillanter og diamant
Ring af hvidguld med brillanter og diamant. Ring udført af 18 kt. hvidguld - stemplet, prydet midtpå med en princess-slebet diamant omgivet af talrige brillanter af i alt ca. 2.22 ct., farve: Top Wesselton-Wesselton ( G-H ), klarhed: VVS2-SI1. Ringhoved ca. 17 x 14,8 mm, ringstr. ca. 56 Ø 17,9 mm, vægt ca. 10 g. Øreclips udførte af 14 ... Varenr: 3229734

DKK 48.504 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-04-2014 21:22:00 DKK 19.402