Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Collier af lapis lazuli
Collier af lapis lazuli . Collier trukket med polerede kugler Ø ca.10 mm af lapis lazuli, en knude mellem hver kugle, med en karabinlås af metal. Kædelængde ca. 49,5 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3340392

DKK 3.136 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 17:54:00 DKK 1.867
Kæde med South Sea perler, med kugler af behandlet farvet ædelsten, lapis lazuli og en kuglelås af guld
Kæde med South Sea perler, med kugler af behandlet farvet ædelsten, lapis lazuli og en kuglelås af guld. Kæde med South Sea perler, med kugler af behandlet farvet ædelsten, lapis lazuli og afsluttet med en kuglelås af 14 kt. guld, stemplet. 20 South Sea kulturperler af Ø ca. 9,3-10,2 mm, farve: hvid, lustre: stærk med changerende overtoner, overflade: små naturrelaterede vækstmærker. 3 kugler af ... Varenr: 3283953

DKK 9.706 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2014 19:43:00 DKK 2.987
Lapis Lazuli Collier
Lapis Lazuli Collier. Lapis Lazuli Collier aufgezogen mit Lapis Lazuli-Würfeln von ca. 4,0 x 4,0 mm, Zwischenelement und Karabinerverschluss aus vergoldetem Sterlingsilber. Collierlänge ca. 44,0 cm. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen ... Varenr: 3372189

DKK 1.941 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-04-2014 16:53:00 DKK 635
Broche med brillanter og lapis, ca. 0.85 ct.
Broche med brillanter og lapis, ca. 0.85 ct.. Broche med brillanter og lapis, udført af 18 kt. guld, prydet med 2 firkantslebne lapiser og 28 brillanter af i alt ca. 0.85 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VVS2. Brochemål: ca. 36,1 x 15,1 mm, vægt ca. 8 g. Varenr: 3366488 DKK 4.480 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-04-2014 16:57:00 DKK 2.987
Ring med lapis lazuli
Ring med lapis lazuli. Ring i oxyderat silver med lapis lazuli 14x18mm Ringstorlek:52,2ø16,50mmNyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varenr: 3381282

DKK 2.376 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22-04-2014 19:32:00 DKK 266
Samling guldsmykker (5)
Samling guldsmykker (5). Samling guldsmykker bestående af: 1 collier udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 3 brillanter af i alt ca. 0.15 ct - stemplet, farve: Wesselton (H), klarhed: VVS2. Midterdel ca. 33,0x 29,5 mm. L. ca. 41 cm, vægt ca. 11,5 g. 1 ring med smaragder og brillanter udført af 14 kt. guld, ... Varenr: 3366706 DKK 4.480 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-04-2014 19:45:00 DKK 2.987
Ring af hvidguld med brillanter og diamant
Ring af hvidguld med brillanter og diamant. Ring udført af 18 kt. hvidguld - stemplet, prydet midtpå med en princess-slebet diamant omgivet af talrige brillanter af i alt ca. 2.22 ct., farve: Top Wesselton-Wesselton ( G-H ), klarhed: VVS2-SI1. Ringhoved ca. 17 x 14,8 mm, ringstr. ca. 56 Ø 17,9 mm, vægt ca. 10 g. Øreclips udførte af 14 ... Varenr: 3229734

DKK 48.532 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-04-2014 20:52:00 DKK 19.413
Diamond, sapphire and lapis lazulli earrings in 18kt approx. 1.00ct (2)
Diamond, sapphire and lapis lazulli earrings in 18kt approx. 1.00ct (2). Diamond, sapphire and lapis lazulli earrings in 18kt approx. 1.00ct (2) 18kt. white gold, hallmarked 750. Diamond earrings decorated on top with 2 pear-cut and 2 marquise-cut diamonds approx. 1.00ct (2) Also adorned with numerous round blue sapphire approx. 1.50ct (2) At the bottom decorated ... Varenr: 3342581

DKK 17.173 BE, Antwerpen 23-04-2014 15:21:00 DKK 13.440
Ole Lynggaard halskæde af guld 14 kt.
Ole Lynggaard halskæde af guld 14 kt.. Ole Lynggaard halskæde af guld 14 kt., aflange led med vedhæng/front prydet med cabochonslebet lapis lazuli og cabochonslebet chrysopras. Vægt 19 gr. L. 40 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris ... Varenr: 3364806

DKK 11.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-04-2014 19:32:00 DKK 4.400
'Gioielleria Nardi Venezia' - broche af guld - 'Fisk' ca. 2.10 ct.
'Gioielleria Nardi Venezia' - broche af guld - 'Fisk' ca. 2.10 ct.. Gioielleria Nardi Venezia - broche 'Fisk' ca. 2.10 ct., udført af 18kt. guld - delvist rhodineret, prydet med 39 brillanter af i alt ca. 2.10 ct., farve: Top Wesselton ( G), klarhed: VVS1 - VS1, lapislazuliapplikationer på hoved og finne, lapis fremstår med en revne i finnedelen, brochemål: ca.... Varenr: 3340536 DKK 47.038 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2014 20:42:00 DKK 34.345
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4)
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4). Bangle: Lapis lazulli bangle in 18kt approx. 30.00ct 18kt yellow gold, tested Bangle decorated with 1 oval-cabouchone-cut blue lapis lazulli approx. 30.00ct Total weight: 45.00 gr Diameter: 56mm Bangle features a slide in and lock clasp Ring Lapis lazulli ring in 18kt approx. ... Varenr: 3384644 DKK 21.653 BE, Antwerpen 25-04-2014 16:21:00 DKK 14.933
Smykkesæt af guld med perler og lapis lazuli ( 5 )
Smykkesæt af guld med perler og lapis lazuli ( 5 ) . Smykkesæt bestående af: Kæde med guldlås trukket med hvide, semirunde ferskvandskulturperler, lustre: mellemstærk og naturlige vækstmærker. Perler i størrelsen ca. 10 - 11,5 mm, kuglelås Ø ca. 14,8 mm udført af 18 kt. guld - stemplet, kædelængde ca. 42,5 cm. Øreclips udførte af 14 kt. guld ... Varenr: 3316161 DKK 4.853 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-04-2014 18:48:00 DKK 3.360
Konvolut Silberschmuck - Broschen,  ( 5 )
Konvolut Silberschmuck - Broschen, ( 5 ). Konvolut Silberschmuck bestehend aus 5 Broschen: Brosche gefertigt aus 925 Sterlingsilber - punziert und Messing, besetzt mit einem farblosen, transparenten Stein, Länge ca. 15 cm, Gewicht ca. 19,8 g. Bosche gefertigt aus 925 Sterlingsilber - punziert und Messing, besetzt mit einem Amethyst, ... Varenr: 3361507

DKK 2.987 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2014 11:45:00 DKK 1.120
Lapiscollier
Lapiscollier. Lapiscollier mit einem Karabinerverschluss gefertigt aus 925/- Silber vergoldet, aufgezogen mit polierten Lapiswürfeln von je ca. 4,2- 4,7 mm, deutliche Spuren von Pyrit im Lapis zu erkennen, Länge des Colliers: ca. 44 cm. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis ... Varenr: 3357671

DKK 2.240 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-04-2014 19:03:00 DKK 896
Chrysokoll-Collier
Chrysokoll-Collier . Chrysokoll-Collier im Wechsel aufgezogen mit herzförmigen Chrysokoll-Plättchen von ca. 8,0 x 8,0 mm und Lapis Lazuli-Kugeln von Ø ca. 3,0 mm. Collierlänge ca. 51,5 cm. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen ... Varenr: 3372123

DKK 3.360 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-04-2014 20:41:00 DKK 1.120