Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Smykkesæt af sølv med månesten og labradorit
Smykkesæt af sølv med månesten og labradorit. Smykkesæt af sterling sølv prydet med månesten, bestående af to par øreringe, L.: ca 2,8 cm og ca 6 mm. Dertil læderarmbånd prydet med frontstykke af sølv med månesten, mål ca 2,4 x 2,5 cm, Endvidere par øreringe med lapis lazuli, L.. ca 3 cm, samt armbånd, L.: ca 19 cm. (8) Varenr: 4652969

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 26-05-2017 15:30:50 DKK 300
Handgearbeitete Design- Brosche 585er Gelbgold, Lapislazuli
Handgearbeitete Design- Brosche 585er Gelbgold, Lapislazuli. Handgearbeitete Design- Brosche 585er Gelbgold, Gewicht ca. 10,8 Gramm, besetzt mit 1 Lapislazuli- Kugel, Ø ca. 7,25mm, Maße der Brosche ca. 35 x 32 x 14mm, Broschierung Nadel mit Schiebesicherung, punziert '585' und Meisterpunze 'GL' mit Stern. Altersbedingt leichte Gebrauchsspuren, Deutschland,... Varenr: 4665029 DKK 2.977 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-05-2017 20:56:00 DKK 298
Multicolour gem earrings (14)  .
Multicolour gem earrings (14) .. Multicolour gem earrings (14) . Sterling silver, hallmarked 925. total 7 different colour of round shape polished gems blue lapis lazulli,red turqoise,violet amethyst,green jade,black onyx,rose quartz and tiger eye brown stones Size: 6.00-7.50mm. Measurements: 16 x 6 x 6mm. Varenr: 4461646

DKK 1.116 BE, Antwerpen 30-05-2017 17:15:00 DKK 298
Collier lapis lazulikulor
Collier lapis lazulikulor . COLLIER, lapis lazulikulor ca 14 mm, mellanliggande odlade saltvattenspärlor ca 4 mm, dekordel/lås framtill i form av hjärta, 18 k guld, längd 54 cm Varenr: 4674705 DKK 2.666 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-05-2017 12:00:00
Se mere
Collier lapis lazuli
Collier lapis lazuli. COLLIER, lapis lazulikulor ca 17-17,5 mm, lås i förgyllt sterlingsilver, längd 45 cm Varenr: 4674821 DKK 1.904 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-05-2017 18:24:00
Se mere
Anhänger Anch/ Ankh, Kreuz, 750er Gelbgold
Anhänger Anch/ Ankh, Kreuz, 750er Gelbgold. Anhänger in Form eines Anch/ Ankh, Kreuzes. Lat. Crux ansata, steht für das altägyptische Symbol für das Weiterleben im Jenseits. 750er Gelbgold, Gewicht ca. 10,5 Gramm, Maße ca. 40 x 19 x 4mm, Öse innen ca. 7,5 x 5mm, besetzt mit Karneol, Türkis und Lapislazuli Cabochons. Altersbedingt leichte ... Varenr: 4659716 DKK 3.721 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2017 20:13:00 DKK 2.977