Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Necklace in 18kt with lapis lazulli and diamonds approx.0.10ct
Necklace in 18kt with lapis lazulli and diamonds approx.0.10ct . Yellow gold, hallmarked ,750. Necklace adorned all the way with ball shape blue lapiz lazulli`s,pendant adorned in the center with 1 oval ;apiz lazulli and finally decorated with round-cut diamonds approx. 0.10ct. Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Clarity: SI2-P1. Total weight: 26.30 ... Varenr: 3636622 DKK 9.697 BE, Antwerpen 01-07-2015 15:36:00 DKK 7.459
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4)
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4). Bangle: Lapis lazulli bangle in 18kt approx. 30.00ct 18kt yellow gold, tested Bangle decorated with 1 oval-cabouchone-cut blue lapis lazulli approx. 30.00ct Total weight: 45.00 gr Diameter: 56mm Bangle features a slide in and lock clasp Ring Lapis lazulli ring in 18kt approx. ... Varenr: 3384644 DKK 18.648 BE, Antwerpen 05-07-2015 11:42:00 DKK 14.918
Victoriansk opalbroche af sølv og guld med diamanter, rubiner, perle og lapis lazuli1800-tallets slutning
Victoriansk opalbroche af sølv og guld med diamanter, rubiner, perle og lapis lazuli1800-tallets slutning. Victoriansk opalbroche af sølv og guld i form af insekt, med rosenslebne diamanter naturlig saltvandsperle og oval cabochonsleben opal, øjne i form af små cabochonslebne rubiner, nål sat med lapis lazuli perle. 1800-tallets slutning. Aldersrelateret brugspræg. Perle ej testet. Ø ca.4,76 ct. Vægt ... Varenr: 3857552 DKK 6.500 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2015 20:55:00 DKK 5.200
N. E. From. Smykkesæt af sterlingsølv med lapis lazuli (5)
N. E. From. Smykkesæt af sterlingsølv med lapis lazuli (5). N. E. From. Smykkesæt af sterlingsølv prydet med lapis lazuli bestående af: Halscollier trukket med runde polerede perler monteret med matteret lås af sølv, længde: ca. 44 cm. Armbånd prydet med trekantet stykke lapis lazuli, lås monteret med sikkerhedsanordning. Tre ringe - to ringe med ovale ... Varenr: 3896262 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 07-07-2015 19:43:00 DKK 325
To halskæder med guld perler og forgyldt sølv (2)
To halskæder med guld perler og forgyldt sølv (2). Italiensk halskæde af forgyldt sølv i form af to kæder med i front vedhæng af filigranarbejde. L. 44 cm. Perlekæde med saltvands kulturperler. Cremefarvede med lyserød skær Ø ca 7 mm. Lås samt mellemdele af 9 kt guld. Dertil kugler af lapis lazuli Ø ca 10 mm. L. ca 6 cm. (2) Varenr: 3896110 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2015 19:50:00 DKK 300
Samling smykkestene m.v., bl.a. lapis lazuli, citrin, ametyst
Samling smykkestene m.v., bl.a. lapis lazuli, citrin, ametyst. Samling smykkestene m.v., bl.a. lapis lazuli, citrin, ametyst. Samlet vægt: ca. 69,2 gr. Fremstår med brugsspor m.v. Varenr: 3890556 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2015 20:08:00 DKK 300
Taverna, Valencia. Brillantbesatte manchetknapper af 18 kt. guld og hvidguld med lapis lazuli. (2)
Taverna, Valencia. Brillantbesatte manchetknapper af 18 kt. guld og hvidguld med lapis lazuli. (2). Taverna, Valencia. Et par manchetknapper af 18 kt. guld og hvidguld, prydet med rektangulære plader af lapis lazuli sat med 6 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-VS2. Vægt i alt ca. 18,8 gr. Front 1,5 x 1,5 cm. Etui medfølger. (2) Varenr: 3859051 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2015 20:50:00 DKK 5.800