Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ring with opal, lapis lazulli and emeralds, 14kt. gold.
Ring with opal, lapis lazulli and emeralds, 14kt. gold.. Ring in 14kt. set with opal, lapis lazulli and emeralds. 14kt. yellow gold, hallmarked 14kt.. Ring adorned on with 8 cabouchone-cut opal approx. 1.50ct and also 1 cabouchone-cut lapis lazulli in the center approx. 0.70ct and finally adorned with 8 round-cut green emeralds approx. 0.75ct. Total... Varenr: 3524518 DKK 4.467 BE, Antwerpen 25-10-2014 10:14:00 DKK 2.606
Kæde af lapis lazuli, elementer af guld
Kæde af lapis lazuli, elementer af guld. Kæde uden lås, en knude mellem hver kugle, trukket med kugler af lapis lazuli Ø ca. 10 mm og 24 elementer af guld, kædelængde i alt ca. 76 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen... Varenr: 3573982

DKK 3.574 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-10-2014 19:38:00 DKK 1.861
Sæt herreguldsmykker (3)
Sæt herreguldsmykker (3). Sæt herreguldsmykker bestående af: Ring udført af 14 kt. guld, prydet med 1 lapisplade. Ringstr. ca. 62,5 Ø ca.19,7 mm, vægt: ca. 8,9 g. Par manchetknapper udførte af 14 kt. guld - stemplet, hver prydet med 1 lapisplade på ca. 16,7 x 8,3 mm. Mål knapper ca. 20,1 x 13,0 mm, samlet vægt ca. ... Varenr: 3567761 DKK 4.467 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-10-2014 20:54:00 DKK 3.350
Georg Jensen årssmykke, Ole lynggaard kæde med lapis lazuli samt ravkæde. (3)
Georg Jensen årssmykke, Ole lynggaard kæde med lapis lazuli samt ravkæde. (3). Georg Jensen årssmykke med kæde af sterlingsølv, 1991, monteret med kugleformet onyx. H. 3,3 cm. Kæde L. 45 cm. Ole Lynggaard. Treradet halskæde med facetslebne perler af lapis lazuli, monteret med dupsko. L. 40 cm. Medfølgende original æske. Halskæde med perler af poleret rav, monteret med ... Varenr: 3592858 DKK 2.500 DK, Kolding, Trianglen 26-10-2014 19:21:00 DKK 2.000
Herrering med lapisplade
Herrering med lapisplade. Herrering med lapisplade, udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 1 lapisplade på ca. 15,0 x 13,3 mm. Ringstr. ca. 56,0 Ø 18,2 mm, vægt: ca. 13,5 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller ... Varenr: 3575962

DKK 12.656 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 20:06:00 DKK 5.398
Herrering med lapisplade
Herrering med lapisplade . Herrering med lapisplade udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med 1 lapisplade på ca. 13,0 x 9,9 mm. Ringstr. ca. 59,0 Ø 19,0 mm, vægt: ca. 13,6 g.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3575966

DKK 12.656 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 20:27:00 DKK 5.398
Herrering med lapisplade
Herrering med lapisplade . Herrering med lapisplade udført af 14 kt. hvidguld - stemplet, prydet med 1 lapisplade på ca. 12,3 x 11,0 mm. Ringstr. ca. 61,0 Ø 19,0 mm, vægt: ca. 11,6 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller... Varenr: 3575973

DKK 10.795 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 20:37:00 DKK 4.653
Herrering med lapisplade
Herrering med lapisplade . Herrering med lapisplade udført af 18 kt. guld - stemplet, prydet med 1 lapisplade på ca. 10,7 x 7,8 mm. Ringstr. ca. 57,0 Ø 18,2 mm, vægt: ca. 9,6 g. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3575970

DKK 8.934 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-10-2014 21:11:00 DKK 3.909
Ring, Hans Hansen. 14 kt guld med lapis lazuli
Ring, Hans Hansen. 14 kt guld med lapis lazuli. Ringen er fremstillet i 14 kt guld, af Hans Hansen, prydet med Lapis Lazuli. Toppen måler 10 x 25 mm Ringstr. 52. Vægt: 9,5 gr. Let silkemat overfade. Fremstår uden brugsspor. Se også varenummer 3595611 Varenr: 3596480 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-10-2014 13:12:47 DKK 700
Armring, Hans Hansen. 14 kt guld med lapis lazuli
Armring, Hans Hansen. 14 kt guld med lapis lazuli. Armringen er fremstillet i 14 kt guld, af Hans Hansen, prydet med Lapis Lazuli. Bredde: 10 mm. Indvendig Ø 6,5 cm. Vægt: 50,5 gr. Fremstår med lette overfladeridser. Se også varenummer 3596480 Varenr: 3595611 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-10-2014 21:30:00 DKK 3.800
Collier, lås i 18k guld. Ole Lynggaard
Collier, lås i 18k guld. Ole Lynggaard. Collier, Lapis Lazuli lås i 18k guld. Ole Lynggaard. Längd: 44 cm. Etui medföljer. Varenr: 3592958 DKK 2.837 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-10-2014 19:28:00 DKK 2.999
Lapis lazulli blue necklace
Lapis lazulli blue necklace. Lapis lazulli blue necklace All gems are individually knotted Decorated with polished cube, small and bigg balls all the way Colour: blue Shape: cube and ball Size: 6.50-9.5-14.00 and cube12.50mm Total lenght: 75.00cm New goods are valued according to the 'brand new item' principle. This ... Varenr: 3588772

DKK 3.350 BE, Antwerpen 29-10-2014 11:51:00 DKK 744
24 par øreringe af forgyldt sterlingsølv prydet med ædelsten + smykkestativ
24 par øreringe af forgyldt sterlingsølv prydet med ædelsten + smykkestativ. 24 par øreringe udført i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne ædelsten - ametyst, kvarts, lapis lazuli, agat m.fl. Alle sten med stærk brillans. H: 28-43 mm. Endvidere smykkestativ af sort metal. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3567785

DKK 12.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-10-2014 19:00:00 DKK 2.500
Smyckesset, 2 delar, Lapis Lazuli samt silver (2)
Smyckesset, 2 delar, Lapis Lazuli samt silver (2). Smyckesset, 2 delar, Lapis Lazuli samt silver . Ring samt halsband. Ring med pärlslipad lapis lazuli fattad i baldformad skena. Halsband med fasettslipade pärlformade lapis lazuli. L 47. Ring storl 52/17,5. Varenr: 3597728 DKK 1.621 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-10-2014 21:10:00 DKK 263
Lapis lazuli sæt med halskæde og ring (2)
Lapis lazuli sæt med halskæde og ring (2). Lapis Lazuli halskæde med rillet lås af 14 kt. guld. Perle Ø 4,71 - 11,73 mm. L. 43 cm. Samt moderne ring prydet med Lapis Lazuli plade, monteret i sterlingsølv. Utydeligt stemplet. Vægt ca. 11,5 gr. Ringstr. 56/18. (2) Varenr: 3599975 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 30-10-2014 19:55:00 DKK 350
Necklace in 18kt with lapis lazulli and diamonds approx.0.10ct
Necklace in 18kt with lapis lazulli and diamonds approx.0.10ct . Yellow gold, hallmarked ,750. Necklace adorned all the way with ball shape blue lapiz lazulli`s,pendant adorned in the center with 1 oval ;apiz lazulli and finally decorated with round-cut diamonds approx. 0.10ct. Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Clarity: SI2-P1. Total weight: 26.30 ... Varenr: 3035805 DKK 9.827 BE, Antwerpen 01-11-2014 15:42:00 DKK 7.445
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4)
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4). Bangle: Lapis lazulli bangle in 18kt approx. 30.00ct 18kt yellow gold, tested Bangle decorated with 1 oval-cabouchone-cut blue lapis lazulli approx. 30.00ct Total weight: 45.00 gr Diameter: 56mm Bangle features a slide in and lock clasp Ring Lapis lazulli ring in 18kt approx. ... Varenr: 3384644 DKK 21.590 BE, Antwerpen 02-11-2014 12:11:00 DKK 14.890