Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  på "lapis" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Necklace in 18kt with lapis lazulli and diamonds approx.0.10ct
Necklace in 18kt with lapis lazulli and diamonds approx.0.10ct . Yellow gold, hallmarked ,750. Necklace adorned all the way with ball shape blue lapiz lazulli`s,pendant adorned in the center with 1 oval ;apiz lazulli and finally decorated with round-cut diamonds approx. 0.10ct. Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Clarity: SI2-P1. Total weight: 26.30 ... Varenr: 3035805 DKK 9.828 BE, Antwerpen 21-09-2014 11:39:00 DKK 7.445
Lapis Lazuli Kette mit vergoldeter Silberschließe
Lapis Lazuli Kette mit vergoldeter Silberschließe. Kette mit polierten Lapis Lazuli Kugeln von ca. 10,0 - 10,4 mm, Schließe gefertigt aus 925 Sterlingsilber, vergoldet, Länge ca. 51 cm. Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht dem empfohlenen Verkaufspreis oder dem Preis, zu dem die ... Varenr: 3540864

DKK 2.531 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-09-2014 13:23:00 DKK 1.042
Georg Jensen 'Moonlight Blossom' broche udført i sterlingsølv
Georg Jensen 'Moonlight Blossom' broche udført i sterlingsølv. Georg Jensen 'Moonlight Blossom' broche, udført i sterlingsølv, dessin nr. 159. prydet med 7 cabochonslebne Lapis Lazulier. Designet af Georg Jensen i 1904, brochen udført i perioden efter 1945. Vægt ca. 17,5 gr. Ø ca. 4,7 cm. Varenr: 3554136 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2014 20:15:00 DKK 2.900
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4)
Lapis lazulli bangle,ring and earrings in 18kt approx. 30.00ct (4). Bangle: Lapis lazulli bangle in 18kt approx. 30.00ct 18kt yellow gold, tested Bangle decorated with 1 oval-cabouchone-cut blue lapis lazulli approx. 30.00ct Total weight: 45.00 gr Diameter: 56mm Bangle features a slide in and lock clasp Ring Lapis lazulli ring in 18kt approx. ... Varenr: 3384644 DKK 21.591 BE, Antwerpen 24-09-2014 11:38:00 DKK 14.890
Ring with opal, lapis lazulli and emeralds, 14kt. gold.
Ring with opal, lapis lazulli and emeralds, 14kt. gold.. Ring in 14kt. set with opal, lapis lazulli and emeralds. 14kt. yellow gold, hallmarked 14kt.. Ring adorned on with 8 cabouchone-cut opal approx. 1.50ct and also 1 cabouchone-cut lapis lazulli in the center approx. 0.70ct and finally adorned with 8 round-cut green emeralds approx. 0.75ct. Total... Varenr: 3524518 DKK 4.467 BE, Antwerpen 24-09-2014 11:40:00 DKK 2.606
Vedhæng af Sterling sølv med lapis Lazuli
Vedhæng af Sterling sølv med lapis Lazuli. Perle clips Vedhæng af Sterling sølv med blomster motiv og prydet med en lapis Lazuli Lavet af Søren Nielsen Kbh. Varenr: 3541512 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 25-09-2014 19:58:00 DKK 300
Kette aus Lapis Lazuli, Verschluss aus Sterlingsilber
Kette aus Lapis Lazuli, Verschluss aus Sterlingsilber. Kette im Wechsel aufgezogen aus Kugeln aus Lapis Lazuli und Rondellen aus Sterlingsilber, Karabiner Verschluss aus Sterlingsilber - punziert, Kugeln Ø 7,7 - 8,5 mm, Rondellen Ø ca 4,9 mm, Kettenlänge ca. 45,5 cmNeuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus ... Varenr: 3552869

DKK 2.606 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-09-2014 20:42:00 DKK 819