Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  på "rubin" i Smykker i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rubin vedhæng i 14 kt. guld med brillant
Rubin vedhæng i 14 kt. guld med brillant. Rubin vedhæng i 14 kt. guld med brillant 0.02 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: SI1 Varenr: 3663154 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 19:25:00 DKK 400
Diamond and ruby earrings in 18kt with south sea pearl approx. 0.24ct & 3.25ct (2).
Diamond and ruby earrings in 18kt with south sea pearl approx. 0.24ct & 3.25ct (2).. 18kt. diamond and ruby earrings with south sea pearl approx. 0.24ct (2). 18kt. yellow gold, hallmarked 750 . 2 hanging pearls in cream white colour, drop shape approx. 9.50-10.00mm, with strong lustre in the middle adorned with each 9 rose-cut diamonds total approx. 0.24ct. Also 16 ... Varenr: 3379103

DKK 8.108 BE, Antwerpen 22-12-2014 19:47:00 DKK 5.579
Collier af guld med rubiner og brillanter
Collier af guld med rubiner og brillanter. Collier udført af 18kt. guld, dekorativt midterstykke med 2 panterhoveder, prydet med 99 brillanter af i alt ca. 0.40 ct., farve: Wesselton Top Crystal ( H - I ), klarhed: SI1 - P1, 1 sten mangler, 36 rundslebne rubiner på ca. 2 mm og 4 ovale cabochonslebne rubiner på ca. 3,2 x 1,8 mm, L. ca. ... Varenr: 3648840 DKK 9.670 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-12-2014 19:48:00 DKK 6.695
Par øreringe med rubiner og brillanter
Par øreringe med rubiner og brillanter. Par øreringe med rubiner og brillanter, hvidguld 585/000, brillanter ca. 0.63 ct. i alt, Wesselton-Top Cape, rubiner ca. 1.52 ct. i alt. Varenr: 3657446 DKK 4.426 DE, Mutterstadt, An der Fohlenweide 22-12-2014 19:52:00 DKK 3.161
Halskæde af rubin perler med vedhæng ( behandlede)
Halskæde af rubin perler med vedhæng ( behandlede). Halskæde af facetslebene opakke behandlede rubinperler, L. 45 cm. monteret med vedhæng af sterlingsølv prydet med oval, dekoreret, samt dråbeformet, brioletteslebet rubin omkranset af talrige mindre behandlede rubiner samt enkelte smaragderlængde af vedhæng. H.8,5 cm. samlet vægt; ca 136 gr Varenr: 3659645 DKK 1.300 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 19:55:00 DKK 550
Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv
Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv. Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv med Rubiner i alt 41.80 ct. og enkelt slebne diamanter i alt 1.20 ct. Varenr: 3633112

DKK 2.900 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 20:13:00 DKK 2.300
Øreringe af hvidguld med ubehandlede rubiner og sorte diamanter ( 2 )
Øreringe af hvidguld med ubehandlede rubiner og sorte diamanter ( 2 ). Øreringe udførte af 18kt. hvidguld, prydede med 6 ubehandlede rubiner i rosenslibning på ca. 8,0 - 9,0 - 11,0 mm, ca. 18.5 ct, indrammet af 148 sorte brillanter af i alt ca. 1.98 ct., mål inkl. låse ca. 59,6 x 15,3 mm, vægt: ca. 11,4 g. ( 2 ) Varenr: 3644450

DKK 26.778 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-12-2014 20:15:00 DKK 18.596
Rubin-og brillantbroche af hvidguld, i alt ca. 1.75 ct
Rubin-og brillantbroche af hvidguld, i alt ca. 1.75 ct. Vintage rubin-og brillantbroche af hvidguld, prydet med 25 facetslebne rubiner og 70 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.75 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS1-SI1. Utydeligt mesterstemplet. Vægt ca. 10,1 gr. L. 5,5 cm. Varen er en del af Lauritz.coms store temaauktion med inspiration ... Varenr: 3649252 DKK 11.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:35:00 DKK 9.000
Ring af guld med rubin og diamanter
Ring af guld med rubin og diamanter. Ring udført af 14 kt. guld - stemplet, prydet med en oval, facetslebet rubin på ca. 6,1 x 5,1 mm og 15 baguetteslebne diamanter af i alt ca. 0.45 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: VS2. Ringstr. ca. 54 Ø 17,2 mm, vægt ca. 4,8 g. Varenr: 3540541

DKK 5.579 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-12-2014 20:35:00 DKK 3.719
Panserkæde af guld med safir, rubin og smaragd
Panserkæde af guld med safir, rubin og smaragd. Collier udført af 14kt. guld, prydet med 5 rubiner, safirer og smaragd i cabochonslibning på ca. 5,7 3,5 mm, kasselås med knapper på siden, L. ca. 47,5 cm, vægt: ca. 53 g. Varenr: 3630905

DKK 18.596 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-12-2014 20:45:00 DKK 12.645
Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv. Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv med Rubiner og safirer i alt 32.65 ct. og enkelt slebne diamanter i alt 1.23 ct. Varenr: 3633135

DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 21:24:00 DKK 2.200
Ring af guld med rubin og brillanter, ca. 0.58 ct.
Ring af guld med rubin og brillanter, ca. 0.58 ct.. Ring udført af 14kt. guld, prydet med 1 ovalslebet rubin på ca. 6,8 x 4,9 mm og 28 brillanter af i alt ca. 0.58 ct., farve: Wesselton ( H ), klarhed: SI1 - P1, ringstr. ca. 54,5, Ø ca.17,4 mm, vægt: ca. 5,3 g. Varenr: 3473363 DKK 4.835 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-12-2014 21:27:00 DKK 2.975
Rubin- og diamantring, 14 kt  rhodineret guld.
Rubin- og diamantring, 14 kt rhodineret guld. . Diamonds By Frisenholm. Oval Rubin- og diamantring fra FHP udført i 14 kt. rhodineret guld prydet med 9 farvebehandlede rubiner på i alt 0.62 ct, disse omkranset af talrige små brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.09 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. slibning: God. ... Varenr: 3409506

DKK 3.900 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-12-2014 08:21:00 DKK 3.100
Halskæde med vedhæng i form af kors af guld 14K
Halskæde med vedhæng i form af kors af guld 14K. Halskæde samt vedhæng af 14 kt guld. Vedhæng i form af et kors prydet med to små rubiner samt tre små brillantslebne diamanteri alt 0,03 ct , H. 3,8 cm Længde på kæden 40 cm. Varenr: 3665007 DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 23-12-2014 13:30:00 DKK 900
Ring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld
Ring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld. Ring fra Granath i oxideret sterling sølv med rubiner i alt 3.85 ct. derudover enkelt slebne diamanter i alt 0.85 ct. ring str. 55,5 Ø: 17.7 mm. Varenr: 3631701

DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-12-2014 13:52:00 DKK 4.800
Armring, sterling sølv, rubiner
Armring, sterling sølv, rubiner. Armring af sterlingsølv i form af kobra slange fattet med talrige rubiner. Varenr: 3664546

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 23-12-2014 15:05:00 DKK 1.000
18kt Diamond and ruby ring approx. 0.50ct
18kt Diamond and ruby ring approx. 0.50ct. 18kt Diamond and ruby ring approx. 0.50ct 18kt white gold, tested Ring decorated with round-brilliant-cut rubies and diamonds total approx. 0.50ct and 0.50ct Colour: Top Wesselton-Wesselton-(G-H) Clarity: SI1-SI2 P1 Total weight: 2.52 gr Ringsize: 52 / 16.50mm Varenr: 3529123 DKK 4.463 BE, Antwerpen 23-12-2014 15:08:19 DKK 2.975
9kt  jewellery set earrings , ring and chain
9kt jewellery set earrings , ring and chain. 9kt jewellery set earrings , ring and chain 9kt yellow, rose gold, also 1 silver ring, hallmarked, tested 3 pair of gold earrings 1 gold chain of 50cm 1 silver ring with emerald and diamonds 3 diamond rings 1 with emerald, 1 with ruby and 1 only diamonds total diamond approx. 0.20ct Colour:... Varenr: 3614631 DKK 4.463 BE, Antwerpen 23-12-2014 15:27:46 DKK 3.347
Ring med Rubiner og brillanter i 9 kt. rhodineret guld
Ring med Rubiner og brillanter i 9 kt. rhodineret guld. Ring med Rubiner og brillanter i 9 kt. rhodineret guld Rubiner 1.80 ct. brillanter ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: P2-P3 ringstr. 54 Ø: 17,2 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca. 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en eventuel tilpasning ... Varenr: 3661044

DKK 2.300 DK, Helsingør, Støberivej 23-12-2014 19:06:00 DKK 1.800
2 ringe i guld med farvede sten (2)
2 ringe i guld med farvede sten (2). Ring udført af 18 kt. guld, prydet med rundslebne rubiner, safirer og smaragder, 9 af hver, på ca. 2,0 mm og 48 brillanter på ca. 0.20 ct. i alt. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI1 - P1, ringstr. ca. 58, Ø ca. 18,2 mm, vægt: ca. 7,6 g. Ring udført af 18 kt. guld, prydet med 1 rubin og 1 ... Varenr: 3625020 DKK 4.463 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-12-2014 20:20:00 DKK 2.975
Rubin- og diamantring, 14 kt. guld.
Rubin- og diamantring, 14 kt. guld. . Oval Rubin- og diamantring fra Diamonds By Frisenholm. udført i 14 kt. guld prydet med 9 farvebehandlede rubiner på i alt 0.64 ct, disse omkranset af talrige små brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.10 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. slibning: God. Ringstr. ... Varenr: 3461689

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-12-2014 11:33:00 DKK 3.000
18kt tie pin with diamonds , ruby and sapphire approx.0.12ct
18kt tie pin with diamonds , ruby and sapphire approx.0.12ct . 18kt tie pin with diamonds , ruby and sapphire approx.0.12ct Tie pin decorated with 7 brilliant-cut diamonds approx. 0.12ct Also adorned with 1 red ruby and 1 blue sapphire Colour: Top Wesselton-wesselton G-H) Clarity: VS1-VS2 Total weight: 3.23 gr Measurements: 60 x 10 x 8 mm guld ... Varenr: 3627264

DKK 2.417 BE, Antwerpen 24-12-2014 11:41:00 DKK 1.860
Ring med Rubiner og diamanter i 9 kt. rhodineret guld
Ring med Rubiner og diamanter i 9 kt. rhodineret guld. Ring med Rubiner og diamanter i 9 kt. rhodineret guld Rubiner 0.65 ct. Diamanter ca. 0.40 ct. ringstr. 52 Ø: 16,5 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en eventuel tilpasning påbegyndes.OBS hvis varen skal sendes skal ... Varenr: 3660887

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-12-2014 12:39:00 DKK 3.200
Ring med Rubin og brillanter i 9 kt. rhodineret guld
Ring med Rubin og brillanter i 9 kt. rhodineret guld. Ring med Rubin og brillanter i 9 kt. rhodineret guld Rubin 1.65 ct. brillanter ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: P1-P2 ringstr. 53 Ø: 16,8 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse levering ca. 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en eventuel tilpasning ... Varenr: 3661024

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-12-2014 13:34:00 DKK 2.400
Rubin og brillant vedhæng.
Rubin og brillant vedhæng.. Rubin og brillant vedhæng. Udført i 14 kt hvidguld og i center prydet med en rubin på ca. 0.70 ct. Omkring denne ca. 0.35 ct brillanter Farve Wesselton-Crystal/H-J Klarhed P2-3. Varenr: 3301758

DKK 2.700 DK, Helsingør, Støberivej 24-12-2014 14:48:00 DKK 2.100
Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv. Ørestikker fra Granath i oxideret sterling sølv med Rubiner i alt 15.34 ct. og enkelt slebne diamanter i alt 1.00 ct. Varenr: 3633065

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-12-2014 15:53:00 DKK 2.000
Rubinring, 14 kt. guld.
Rubinring, 14 kt. guld. . Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. guld. Prydet med talrige farvebehandlet små rubiner, ca. 0.58 ct. Ringstr: 55. Vægt: ca. 2.5 gram. BEMÆRK. Ringen er 14 kt. guld. Modelfoto. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil 15-1-2015. Returretten kan bruges ... Varenr: 3546031

DKK 2.250 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-12-2014 21:35:00 DKK 1.750
Rubinring fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, 0.78 ct.
Rubinring fra FHP, 14 kt. rhodineret guld, 0.78 ct.. Diamonds by Frisenholm. Rubinring udført i 14 kt. rhodineret guld. Prydet med 48 stk. farvebehandlet rubiner, ca. 0.78 ct. Ringstr: EU-56. Vægt: ca. 3.9 gram. Stemplet: 585 FHP. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil 15-1-2015. Returretten kan bruges på smykker ... Varenr: 3577020

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-12-2014 10:34:00 DKK 2.500
Rubinring fra FHP, 14 kt. guld.
Rubinring fra FHP, 14 kt. guld. . Diamonds By Frisenholm. rubinring udført i 14 kt. guld. Prydet med femten farvebehandlet rubiner, ca. 0.25 ct. Ringstr: EU-53. Vægt: ca. 1.6 gram. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil 15-1-2015. Returretten kan bruges på smykker der returneres ubrugte. ... Varenr: 3539427

DKK 1.750 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-12-2014 12:05:00 DKK 1.250
Rubin og brillant armbånd i 9 kt. Rhodineret guld
Rubin og brillant armbånd i 9 kt. Rhodineret guld. Rubin og brillant armbånd i 9 kt. Rhodineret guld I alt 23 rubiner, 11,5 ct og 44 brillanter i alt 0,44 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: P3 Længde ca. 19 cm. vægt 9,6 gram Varenr: 3660763

DKK 5.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-12-2014 12:30:00 DKK 4.400
 1 2 3  >>