Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Smykkesæt i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Divine Twinkle smykkesæt af forgyldt sølv med hvid topas og rosakvarts (2)
Divine Twinkle smykkesæt af forgyldt sølv med hvid topas og rosakvarts (2). Divine Twinkle smykkesæt 'Ballerina' af forgyldt sterling sølv prydet med facetslebet rosakvarts samt farveløs topas. Bestående af: par ørestikker, H. ca 3,8 cm samt halskæde med vedhæng. H. 4,8 cm. Justerbar længde på kæde. 45,5-49,5 cm. (3) Varenr: 4628240 DKK 2.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 11:48:00 DKK 400
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke (2)
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke (2). Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og armlænke. Længde henholdsvis 42 og 18½ cm. Vægt ca. 48 gram. (2) Varenr: 4635940

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 11:55:32 DKK 1.050
Smykkesæts af sterling sølv med kvarts og prehnit
Smykkesæts af sterling sølv med kvarts og prehnit. Smykkesæt af sterling sølv, prydet med sart grøn prehnit, bestående af et par øreringe, L.: ca 3 cm og en halskæde med integreret vedhæng, L.: ca 86 cm. Endvidere et par øreringe prydet med kvarts med let grønlig tone, L.: ca 2,7 cm og et par ørestikker prydet med peridot samt et armbånd prydet ... Varenr: 4590923

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:45:17 DKK 850
Divine Twinkle smykkesæt af rhodineret sølv med hvid og rosakvarts (3)
Divine Twinkle smykkesæt af rhodineret sølv med hvid og rosakvarts (3). Divine Twinkle smykkesæt 'Prinsess Heart' af rhodineret sterling sølv prydet med facetslebet rosakvarts samt farveløs topas. I form af en kone krone. Bestående af: par ørestikker, H. ca 1,8 cm samt halskæde med vedhæng. H. 16 cm. Justerbar længde på kæde. 45,5-49,5 cm. (3) Varenr: 4628259 DKK 2.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 13:56:00 DKK 500
Brillantprydet stjernevedhæng, ca. 0.26 ct.
Brillantprydet stjernevedhæng, ca. 0.26 ct.. Stjerneformet vedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillanter - tilsammen ca. 0.26 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Pi1. H: ca. 28 mm. inkl. øsken. Medfølges af Veneziakæde på 44 cm. udført i sterlingsølv. Vejledende udsalgspris: 7.500 kr. Varenr: 4391663

DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 14:19:31 DKK 1.050
Smykkesæt af sterling sølv med grøn agat (5)
Smykkesæt af sterling sølv med grøn agat (5). Smykkesæt af sterling sølv bestående af halskæde; L.: 41,5 cm, med vedhæng prydet med dråbeformet agat, L.: 4,2 cm.¨, og halskæde prydet med fire dråbeslebne agater, L.: ca 41 cm. Et par aflange øreringe prydet med større grønne agater. Længde: ca 3,7 cm. Endvidere en armring. Indv mål ca 6 x 4,7... Varenr: 4590907

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 16:04:18 DKK 850
Divine Twinkle, halskæde samt to ringe af rhodineret sølv med ametyst og bjergkrystal (3)
Divine Twinkle, halskæde samt to ringe af rhodineret sølv med ametyst og bjergkrystal (3). Divine Twinkle 'Fairy of Grace' ørestikker af rhodineret sterling sølv prydet med facetslebet klar ametyst samt farveløs similisten. H. ca 3,8cm. Divine Twinkle ring af rhodineret sølv. Model Briolette prydet med en briolette slebet blå topas. Ringst. 52/Ø16,5 mm. Dertil Devine Twinkle ... Varenr: 4628129 DKK 2.400 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 19:52:00 DKK 325
Smykkesæt af 14 kt. guld med brillanter. (2)
Smykkesæt af 14 kt. guld med brillanter. (2). Smykkesæt af 14 kt. guld, bestående af armbånd med ferskvandskulturperler og kuglelås samt halskæde, begge monteret med kugle med brillantbånd. Halskæde med vedhæng vægt ca. 6,3 gr. Armbånd L. ca. 20 cm. Vedhæng Ø 1,5 cm. Samlet ct- for brillanter er ca. 0.20 ct. Varenr: 4521602 DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 20:27:00 DKK 4.000
Konvolut Korralenschmuck (3)
Konvolut Korralenschmuck (3). Konvolut Schmuck gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt mit Engelshaut Korallen. Das Konvolut besteht aus folgenden Positionen: 1 Ring besetzt mit einer Koralle im Cabochonschliff von ca.: 13,4 x 10 mm. Ringgröße ca.: 56,5 mm, Durchmesser ca.: 18 mm. Gewicht ca.: 4,8 g. 1 Anhänger ... Varenr: 4611857 DKK 2.602 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 20:35:00 DKK 1.487
Georg Jensen. Daisy. Halskæde/ broche samt ørestikker.
Georg Jensen. Daisy. Halskæde/ broche samt ørestikker. . Georg Jensen: Daisy smykkesæt i sterling sølv med sort emalje bestående af: Broche Ø. ca. 43 mm, halskæde i form af Georg Jensen lædersnor med lås af sterling sølv, L. 43 cm samt et par ørestikkere, Ø. 11 mm. Alt stemplet Georg Jensen/ 925, sterling. (4) Varenr: 4633518 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 20:36:00 DKK 625
Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde, 14 kt guld (2)
Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde, 14 kt guld (2). Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde af 14 kt. guld, led af henholdsvis af guld og turkiser, monterede med fjederlåse. L 20 og 43,5 cm. Samlet vægt ca. 16,7 gram. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4635277 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 20:38:00 DKK 675
To smykkesæt af sølv med ferskvands kulturperler.
To smykkesæt af sølv med ferskvands kulturperler. . Smykkesæt af sterling sølv i skålformede led bestående af armbånd prydet med ferskvands kuklturperler. L.: ca 22 cm, samt et par matchende øreringe, L. ca 3 cm. Endvidere et smykkesæt af sterling sølv bestående af et armbånd med firkantslebne ferskvands kulturperler, L.: ca 19,5 cm, et par ... Varenr: 4636700

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 20:40:00 DKK 850
Smykkesæt af forgyldt sølv med turkis (5)
Smykkesæt af forgyldt sølv med turkis (5). To par øreringe af forgyldt sterling sølv, prydt med turkis, L.. 5,8 cm og 3,5 cm. Endvidere vedhæng med dråbesleben turkis, dertil kuglehalskæde af forgyldt sterling sølv, L.: ca 41 cm. (5) Varenr: 4626700

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 10:27:40 DKK 850
Geneve, armbånd og halskæde af guld (2)
Geneve, armbånd og halskæde af guld (2). Christian H. Lorenzen (Guldsmedje 1959 - 1985), Geneve halskæde udført af 14 kt. guld monteret med sikekrhedslås samt sikkerhedshasper. L. 41 cm, B. 0,6 - 1 cm, samt Gifa armbånd af 14 kt. guld. L. 19,5 cm. B. 0,8 mm. Samlet vægt ca. 54,1 gram. (2) Varenr: 4637170 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 15:20:00 DKK 7.200
Hänge/brosch ring samt örhängen 1 par
Hänge/brosch ring samt örhängen 1 par. HÄNGE/BROSCH, RING, ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, grön cabochonslipad bandagat, ringstorlek ca 15,5 mm, totalvikt ca 19,7 g Varenr: 4636846 DKK 1.935 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-04-2017 19:33:00
Se mere
Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde, 8 kt guld (2)
Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde, 8 kt guld (2). Hermann Siersbøl, armbånd og halskæde af 8 kt. guld, led af henholdsvis af guld og ametyster, monterede med fjederlåse. L 20,5 og 40 cm. Samlet vægt ca. 14,1 gram. Fremstår med brugsspor og senere monteret med fjederlås af forgyldt metal på halskæde. (2) Varenr: 4635275 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2017 19:33:00 DKK 400
Vintagering med øreskruer
Vintagering med øreskruer. Vintagering af rødguld og sølv prydet med bl.a. granat, agat, tigerøje, safir, rubin samt farveløse similisten. Bredde af front, 16, ustemplet. iflg guldprøve delvis af 8 kt. Endvidere et par matchende øreskruer af rødguld ø ca 15 mm. Varenr: 4637027 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 19:41:00 DKK 450
Samling smykker af sterling sølv med agat og rosenkvarts
Samling smykker af sterling sølv med agat og rosenkvarts. Samling smykker af sterling sølv, bestående af tre par øreringe prydet med lyseblå agat. Længde fra 3,2 cm til 6 cm. Dertil et armbånd prydet med en facetsleben lyseblå agat. Længde: ca 19 cm. Endvidere et par ørestikker af sterling sølv prydet med rosenkvarts. Mål af front ca 12 mm Varenr: 4592632

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 19:49:00 DKK 850
Ametyst smykkesæt af forgyldt sterling sølv( 6)
Ametyst smykkesæt af forgyldt sterling sølv( 6). Ametyst smykkesæt af forgyldt sterling sølv, bestående af to par øreringe prydet med facetsleben lyslilla ametyst, L.. ca 2,6 cm og 3 cm. Endvidere vedhæng prydet med større mørklilla ametyst, dertil kuglekæde, L.: ca 70 cm. samt kort kuglekæde, L.: ca 40 cm med hjertevedhæng og ametystvedhæng ... Varenr: 4586275

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 20:17:00 DKK 850
Armring og halskæde, lys jade (2)
Armring og halskæde, lys jade (2). Armring og halskæde af lys jade. Ø armring indvendig 6 cm. Ø profil ca. 9,5 mm. L halskæde 110 cm. Ø perler ca. 10 - 11 mm. Fremstår med lettere brugsspor. (2) Varenr: 4633502 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2017 20:40:00 DKK 525
Aagaard. Stjernearmbånd og smykkesæt af sterlingsølv med cubic zirkoner. (5)
Aagaard. Stjernearmbånd og smykkesæt af sterlingsølv med cubic zirkoner. (5). Aagaard. Smykkesæt af sterlingsølv i form af ovale led, delvist monteret med cubic zirkoner, bestående af halskæde, armbånd og et par ørestikkere. Armbånd af sterlingsølv i form af satinerede stjerneformede led, heraf et indlagt med cubic zirkoner. Låsen slidt. L. 19,5 cm. Vægt i alt ca. 50,6 ... Varenr: 4636240 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 20:51:00 DKK 350
Ring samt örhängen 1 par 8 k vitguld
Ring samt örhängen 1 par 8 k vitguld. RING, ÖRHÄNGEN, 1 par, 8 k vitguld, ovalt fasettslipade ametister, örhängen med skruvsystem, ringstorlek ca 16 mm, totalvikt ca 12,1 g Varenr: 4638019 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-04-2017 11:32:00
Se mere
Ponte Vecchio Gicielli. Italiensk smykkesæt, 18 kt guld (6)
Ponte Vecchio Gicielli. Italiensk smykkesæt, 18 kt guld (6). Ponte Vecchio Gicielli. Italiensk smykkesæt af 18 kt. guld- og hvidguld, bestående af, oplukkelig leddelt halsring, prydet med 24 brillanter på i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. samt fem tilhørende låse, monterede med kasselåse, heraf lås prydet med smaragd på ca. 7 x 7 mm ... Varenr: 4631810 DKK 100.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2017 18:29:00 DKK 50.000
Smykkesæts af forgyldt sterling sølv med ferskvands kulturperler.
Smykkesæts af forgyldt sterling sølv med ferskvands kulturperler.. Smykkesæt af forgyldt sterling sølv, bestående af et par blomsterformede øreringe prydet med ferskvands kulturperler. L.. ca 4 cm og matchende vedhæng, L.: ca 3,5 cm, dertil kuglehalskæde, L.: ca 42 cm, samt armbånd med dråbesleben perlemor. L.: ca 18,5 cmEndvidere smykkesæt beståend af et oar ... Varenr: 4638924

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-04-2017 19:55:00 DKK 850
Georg Jensen. Sæt årssmykker af sølv 1995. (3)
Georg Jensen. Sæt årssmykker af sølv 1995. (3). Georg Jensen. Sæt årssmykker 1995 af 925 sterlingsølv med sølvsten, bestående af øreslips og halskæde med vedhæng. I original æsker. (3) Varenr: 4639212 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2017 20:31:00 DKK 525
Antik demi-parure med perler (3)
Antik demi-parure med perler (3). Antik demi-parure, bestående af øreringe og et vedhæng/broche, udført af 14kt. guld (stemplet), prydet med små cremefarvede flodperler foran sorte onyksplader, indfattet i forløb. Øreringene er udført med øreskruer, således at det ikke er nødvendigt med huller i ørene. Mål ... Varenr: 4627667 DKK 4.833 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2017 20:44:00 DKK 2.974
Brillantsmykkesæt af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.36 ct. (3)
Brillantsmykkesæt af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.36 ct. (3). Brillantsmykkesæt af 18 kt. hvidguld, bestående af halscollier og et par ørestikker, prydet med stjernerosetter sat med 67 brillantslebne diamanter og 4 baguetteslebne diamanter, i alt ca. 2.36 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Vægt i alt ca. 20 g. Stemplet med London gold ... Varenr: 4563822 DKK 24.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2017 20:50:00 DKK 18.000
Akoyaperlekæde og armbånd (2)
Akoyaperlekæde og armbånd (2). Kæde og armbånd udført af i alt ca. 174 cremefarvede akoyaperler med en diameter på ca. 6,8 til 7,3 mm. Låsen på den toradede kæde er udført af 14 kt. hvidguld (stemplet), prydet med 8 rundfacetterede rubiner med en diameter på ca. 2,5 mm. Låsen på det treradede armbånd er udført af 18 kt. ... Varenr: 4620669 DKK 8.923 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-04-2017 21:21:00 DKK 5.948
Smykkesæt af 10 kt. guld med synt. rubiner. (3)
Smykkesæt af 10 kt. guld med synt. rubiner. (3). Smykkesæt udført i 10 kt. guld, bestående af vedhæng samt par ørestikker, prydet med synt. rubiner. Samlet vægt ca. 4,4 gram. Varenr: 4631746 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 28-04-2017 13:20:00 DKK 300
Ring og ørestikker med brillanter ca. 0.23 ct. (3)
Ring og ørestikker med brillanter ca. 0.23 ct. (3). Par ørestikkere i 14 kt. hvidguld hver monteret med en brillant samlet 0.08 ct. Farve: Cape/M. Klarhed: SI1. bagstykker mangler. Alliancering i 14 kt. hvidguld monteret med tre brillanter på total 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS1. Ringstr. Ø16.25/51.5. Med brugsspor (3) Varenr: 4629834 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-04-2017 13:22:00 DKK 350
 1 2  >>