Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Sølvlysestager i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver. LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska importstämplar, 1900-talets mitt, höjd ca 18 cm Varenr: 4723063 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 12:24:00
Se mere
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver. LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska importstämplar, rokokostil, fyllda, höjd ca 15,5 cm Varenr: 4723086 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 15:18:00
Se mere
Ulla Kraitz. Skulpturer, 2 st (2)
Ulla Kraitz. Skulpturer, 2 st (2). Ulla Kraitz (f. 1936). Skulpturer i form av äpplen. Stengods glaserat i vinröda toner resp. i blå toner. Signerade i botten. Höjd utan sockel ca 12 cm. Varenr: 4723323 DKK 2.294 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 21-07-2017 15:30:00 DKK 841
Ljusstakar i silver
Ljusstakar i silver. LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1956, höjd ca 15 cm Varenr: 4724592 DKK 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017 13:15:00
Se mere
Georg Jensen. Et par kandelabre af sterlingsølv (2)
Georg Jensen. Et par kandelabre af sterlingsølv (2). Georg Jensen. Et par kandelabre af hammerslået sterlingsølv, dessin nr. 324. med to svungne lysarme, prydet med stiliseret ornamentik og drueklaser. Georg Jensen hhv. 1925-1932 og efter 1945. H. 23, L. 25 cm. Vægt samlet 2401 gr. Varenr: 4712260 DKK 100.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017 20:10:00 DKK 27.000
Engelske frugtknive af sølvplet (12)
Engelske frugtknive af sølvplet (12). Engelske frugtknive af sølvplet, 6 med monogram, skæfter af sølv med engelske sølvmærker. L. 16,5 og 17 cm. (12) Varenr: 4725969 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-07-2017 13:51:04 DKK 300
Horsens Sølvvarefabrik. 'Lotus'. 176 serveringsdele
Horsens Sølvvarefabrik. 'Lotus'. 176 serveringsdele . Horsens Sølvvarefabrik. 'Lotus'. Service bestående af middagsbestik, frokostbestik samt serveringsdele: Middagsbestik: 12 knive L. 22 cm 12 gafler L. 19 cm 12 skeer L. 19,5 cm 15 teskeer L.11,5 cm Frokostbestik: 13 knive L. 19 cm 12 gafler L. 16,5 cm 13 skeer L.17 cm41 teskeer L. 10 cm 15 ... Varenr: 4716526 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2017 19:51:00 DKK 13.000
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver. LJUSSTAKAR, 1 par, silver, importstämplar, oktagonal fot, höjd 8 cm Varenr: 4727000 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017 11:42:00
Se mere
Ljusstakar Gustaf Theodor Folcker
Ljusstakar Gustaf Theodor Folcker . GUSTAF THEODOR FOLCKER, ljusstakar, ett par, silver, Stockholm, 1845, lösa ljusmanschetter, fylld botten, höjd ca 29 cm, totalvikt 976 g Varenr: 4727071 DKK 5.353 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017 18:54:00
Se mere
Silverljusstakar
Silverljusstakar. LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB, Stockholm 1903, gustaviansk stil, höjd 20 cm, vikt ca 402 g Varenr: 4727884 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017 20:18:00
Se mere
Kerzenleuchter gefertigt aus 925 Silber
Kerzenleuchter gefertigt aus 925 Silber . 5-armiger Kerzenleuchter gefertigt aus 925 Silber (punziert). Verziert mit einem getriebenen floralem Dekor. Maße ca.: H. 32 cm, D. 28 cm. Gewicht ca.: 407 g. (netto) Der Leuchter befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren. Varenr: 4728159 DKK 2.975 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2017 21:30:00 DKK 781
Skulpturel Nagel lysestage/ dekoration af messing
Skulpturel Nagel lysestage/ dekoration af messing. Skulpturel Nagel lysestage/ dekoration af messing, kan komponeres til flere forskellige kompositioner. Varenr: 4720553 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-07-2017 14:42:00 DKK 725