Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ljusstakar i silver
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1956, höjd ca 15 cm
Varenr: 4810043
DKK 1.546 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-10-2017
19:16:00
Se mere
Ljusstakar 1 par silver
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Lewinsohn, Lomza (Polen), 1840-50-tal, kvadratisk fotplatta, balusterskaft, akantusdekor i relief, lösa ljusmanschetter, höjd ca 28 cm
Varenr: 4810214
DKK 3.092 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-10-2017
17:16:00
Se mere
Kandelabre, sølvplet (2)
Et par kandelabre af sølvplet med hver fire lysarme, med drypskåle. Kan skilles. H. 27/22 samlet højde: 46 cm. Fremstår anløbet samt lettere skæve.
Varenr: 4811318
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-10-2017
20:35:00
DKK 325
Ljusstakar CG Hallberg
C.G. HALLBERG, ljusstakar, 1 par, sterlingsilver, Stockholm 1960, höjd ca 25,5 cm
Varenr: 4812179
DKK 1.933 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-10-2017
14:45:00
Se mere
Par lysestager af sterlingsølv (2)
Par lysestager af sterlingsølv. Stemplet HJ ? samt Sterling H. 14 cm. Udfyldte. (2).
Varenr: 4809580
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-10-2017
20:10:00
DKK 375
Kandelabrar 1 par silver
KANDELABRAR, 1 par, silver, Norge, svenska importstämplar, höjd 15 cm
Varenr: 4814535
DKK 1.933 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-10-2017
15:10:00
Se mere
Kronen. Par stager af sterlingsølv m/ prisme manchetter (2)
Kronen. Par stager af sterlingsølv m/ prisme manchetter, udfyldte, stemplet Kronen Sterling 925S Denmark, H. 7 cm. Brugsspor. (2)
Varenr: 4802068
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-10-2017
15:33:00
DKK 325
Peter Hertz. Stage af sølv, stilblandingsperioden, 1870'erne
Stor stage af sølv med graveret dekoration på bred rund fod udført hos Kgl. Hofleverandør Peter Hertz (1811-1885, borgerskab i København 1834), stilblandingsperioden, København 1870'erne. Ikke udfyldt. H. 29,5 cm. Ø på bund 16 cm. Vægt ca. 544 gr. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ...
Varenr: 4792920
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-10-2017
20:27:00
DKK 325
A. Dragsted. Et par stager af sterling sølv (2)
A. Dragsted. Et par stager af sterling sølv med hvælvet fodstykke, stemplet AD 925S. H. 15 cm. Udfyldte. Samlet vægt 356 gr. (2)
Varenr: 4814943
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-10-2017
19:42:00
Elegante Säulenleuchter, Versilbert (2)
Ein Paar von säulenförmigen Leuchtern, Versilbert, England. Säulenform auf quadratische, abgesteppte Basis mit Perlfries, glatter Säulenschaft und Tüllen in Form vom korintischen Kapitellen. Säulenschaft verziert mit Schleifen und Blütengehänge im Relief. Punziert, hergestelt in London. ...
Varenr: 4806396
DKK 4.466 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-10-2017
20:29:00
DKK 298
Ett par ljusstakar samt skål, silver (3)
Ett par ljusstakar i rokokostil, kontrollstämplar, tillverkade av GEWE 1971, H:15,5 cm. Skål i barockstil, kontrollstämplar, H: 4 cm. L: 16,5 cm. Samlad vikt: ca 548 gram.
Varenr: 4815358
DKK 1.160 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28-10-2017
17:47:00
DKK 773
Ljusstakar silver
LJUSSTAKAR, 3 st, sterlingsilver, C.G. Hallberg, Stockholm 1960, höjd 20,5 cm
Varenr: 4817274
DKK 1.546 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-10-2017
18:36:00
Se mere
Ljusstakar 2 par silver
LJUSSTAKAR, 2 par, silver, GAB, Stockholm 1962, fylld botten, höjd ca 5,7 cm
Varenr: 4817313
DKK 1.546 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 28-10-2017
20:02:00
Se mere