Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Sofaborde, småborde i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sideboard/displaybord
Sideboard/displaybord. SIDEBOARD / DISPLAYBORD, engelsk stil, betsat trä samt glasskivor, 2 lådor med mässingshandtag, svarvade ben, underhylla, höjd ca 90, 137 x 43 cm Varenr: 4634742 DKK 1.536 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2017 10:20:00
Se mere
Rundt bord, af massiv elmetræ.
Rundt bord, af massiv elmetræ.. Rundt bord, af massiv elmetræ. Stel af patineret sort jern, med tre ben. H. 40 Ø. 80 cm. Modelfoto. Varenr: 4362080

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 18:51:00 DKK 1.300
Dråbeformet sofabord i massiv eg
Dråbeformet sofabord i massiv eg. Dråbeformet sofabord i massiv eg. Bordplade og ben bejdset i farven Grey oak. Bordplade med affaset kant. Måler: L. 120 cm, H. 45 cm. Leveres usamlet og i original emballage. Varenr: 4590562

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2017 19:00:00 DKK 925
Cirkulært sofabord i massiv eg
Cirkulært sofabord i massiv eg. Cirkulært sofabord i massiv eg. Bordplade og ben bejdset i farven Grey oak. Bordplade med affaset kant. Måler: Ø. 90 cm, H. 45 cm. Leveres usamlet og i original emballage. Varenr: 4590856

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2017 19:00:00 DKK 800
düb sofa-/indskudsborde i mouse grå, rød og folkestone grå (3)
düb sofa-/indskudsborde i mouse grå, rød og folkestone grå (3). düb, sofa-/indskudsborde bestående af tre cirkulære borde. Stort bord i rød, mellem bord i musegrå og lille bord i folkstone grå laminat. Alle med affasede kanter, ben af lakeret eg. Ø. 90/55/45 cm, H. 50/47/45 cm. Bordene leveres usamlet og i original emballage. (3) Varenr: 4640585

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2017 19:00:00 DKK 1.800
Ital. Design. Rullebord med glasplader
Ital. Design. Rullebord med glasplader. Rullebord i aluminium. Topplade i matteret glas, øvrige i klart glas. Stel på hjul. H. 76 cm L. 81 cm B. 42 cm. Alm. brugsspor Varenr: 4592908 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 19:03:00 DKK 300
Bolia Como sofabord
Bolia Como sofabord . Bolia Como sofabord med blade af stavlimet egetræ og understel af børstet stål. H.33,5 x 140 x 80 cm. Fremstår med lette/svage brugsspor. Varenr: 4603841 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 19:05:00 DKK 350
Peter Ghyczy, sæt sofaborde/coffee table i messing (3)
Peter Ghyczy, sæt sofaborde/coffee table i messing (3). Peter Ghyczy, sæt sofaborde/coffee table i messing. Konstruktion af massive, meget tunge stel af messing, løst indlagte, tonede glasplader. Mål på det rektangulære bord: bredde 122 cm, dybde 77 cm, højde 42 cm. De små borde hver især: 67 cm x67 cm, højde 42 cm. Fremstår med normale ... Varenr: 4634204 DKK 5.933 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-04-2017 19:20:00 DKK 3.708
To telefon-/sideborde Egon Eiermann, til den tyske Forbundsdags parlamentsbygning (2)
To telefon-/sideborde Egon Eiermann, til den tyske Forbundsdags parlamentsbygning (2). To telefonborde/sideborde til den tyske Forbundsdags parlamentsbygning. Formgivet af: Egon Eiermann i 1965-68. Produceret af: W. Hertenstein, Freiburg i. Breisgau. Glasfiberforstærket polyester, hvidlakeret. H. 50 cm, Ø. 31 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, delvist afslag, delvist ... Varenr: 4617399 DKK 4.450 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-04-2017 20:11:00 DKK 2.966
Soffbord Broberg & Ridderstråle
Soffbord Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Plateau", soffbord, Adea, vitlackerat metallunderrede, skiva i marmor resp vitlaserad ask, höjd ca 35 resp 50, 60x60, diameter 40 cm Varenr: 4634924 DKK 2.304 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 20:50:00
Se mere
Soffbord 1900-talets första hälft
Soffbord 1900-talets första hälft. SOFFBORD, 1900-talets första hälft, bonad björk, skulpterad dekor, höjd ca 62, diameter 86 cm Varenr: 4634927 DKK 1.152 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 20:56:00
Se mere
Rundt bord, af massiv elmetræ.. Rundt bord, af massiv elmetræ. Stel af patineret sort jern, med tre ben. H. 40 Ø. 80 cm. Modelfoto. Varenr: 4619691

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 20:57:48 DKK 1.500
Bord massiv teak
Bord massiv teak. BORD, samtida, massiv teak, höjd 52, ca 118x68 cm Varenr: 4634956 DKK 1.920 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 21:54:00
Se mere
Lille bord med stel af sortlakeret metal.
Lille bord med stel af sortlakeret metal.. Lille bord med stel af sortlakeret metal, front med skuffe, plade af fineret bøg. 1900-tallet. H. 43 cm. L. 70 cm. B. 50 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4635658 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 10:18:46 DKK 375
Dansk møbelproducent. Sofabord af eg og hvid laminat
Dansk møbelproducent. Sofabord af eg og hvid laminat. Dansk møbelproducent. Sofabord af massivt egetræ, plade med hvid laminat. H. 50 cm. L. 110 cm. B. 110 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4605333 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 10:21:00 DKK 300
Bakkebord på hjul, bøg og laminat
Bakkebord på hjul, bøg og laminat. Bakkebord på hjul, udført i bøg med af tagelig bakke med henholdsvis sort og hvid laminat. Mål: Diam Ø på bakke 51 cm. H. 57 cm. Små brugsspor. Varenr: 4635942 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 11:57:34 DKK 550
Serveringsvogn med fliser, ca. 1940
Serveringsvogn med fliser, ca. 1940. Serveringsvogn / rullebord af lysegråtmalet og guldstafferet træ indlagt med hollandske fliser, ben på hjul, ca. 1940. H. 58. L. 69. B. 54 cm. Fremstår med brugsspor, krakeleringer i maling. Varenr: 4635686 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 12:15:47 DKK 475
Iron Line, sofabord. Rustikt design
Iron Line, sofabord. Rustikt design. Iron Line, sofabord. Udført i genbrugstræ fra tidligere Indonesiske fiskerbåde. Stel jern. Rustikt design, alle overflader dog finpudset / glatte. L. 74 cm. B. 50 cm. H. 44 cm. Varenr: 4401424

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 12:18:00 DKK 1.650
Sofabord af massivt fyrretræ
Sofabord af massivt fyrretræ. Ovalt sofabord af massivt fyrretræ. H. 57 L. 140 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 4636050 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:25:05 DKK 300
Sofabord med bordplade af lakeret sten med forsteninger
Sofabord med bordplade af lakeret sten med forsteninger. Sofabord bordplade af lakeret stenplade med forsteninger, på stel af mahogni. L. 140 cm., B. 95 cm. H. 48 cm. Brugsspor og ridser. Varenr: 4614361 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:27:00 DKK 350
Bakkebord/rullebord, kirsebær
Bakkebord/rullebord, kirsebær. Bakkebord / rullebord af kirsebær, monteret med greb og afsluttet på hjul. H. 45 B. 60 D. 60 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4636100 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:41:05 DKK 300
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak. Dansk møbelproducent. Sofabord af teak. L. 164 cm., B. 60 cm. H. 57 cm. Ridser, mærker og en revne i stellet under bordpladen. Varenr: 4611537 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:44:23 DKK 300
Nyrenæssance bord / 'tobaksbord' af eg, 1800-tallet slutning
Nyrenæssance bord / 'tobaksbord' af eg, 1800-tallet slutning. Nyrenæssance bord / 'tobaksbord' af lakeret eg, 1800-tallet slutning. 4 drejede ben, buet sarg med skuffe og udskårne 'fingersnit'. Brugs- og aldersspor. Ledløshed i ben. H. 75. 68 x 46 cm. Varenr: 4629780 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 13:24:00 DKK 300
Møbelproducent. Sofabord
Møbelproducent. Sofabord. Møbelproducent. Rund sofabord med plade af laminat i egetræmønster, runde ben af massiv egetræ. Ø 60 H. 45 cm. Brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 4629879 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 13:28:00 DKK 325
Et sæt indskudsborde, teak og fliser (3)
Et sæt indskudsborde, teak og fliser (3) . Et sæt indskudsborde med stel af teak, plade med ilagt fliser. H. 49 B. 54 D. 37 cm. Brugsspor samt afslag på flise. (3) Varenr: 4629443 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 14:02:00 DKK 300
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord . Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært cafébord, bordplade med lås grå laminat monteret med alukant, forkromet søjle monteret med firpas fod af aluminium. H. 84 Ø 75 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, stamme let rustanløben. Varenr: 4635536 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 14:02:00 DKK 625
Dansk møbelproducent. Sybord af teaktræ
Dansk møbelproducent. Sybord af teaktræ . Dansk møbelproducent. Sybord af fineret teaktræ. Opklappeligt låg hvorunder rum med inddelinger. Udtrækkelig bastkurv samt tremmehylde. Stående på hjul. H. 58 B. 60 D. 40 cm. Med brugsspor. Varenr: 4635621 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 14:31:00 DKK 675
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord, Ø 120 cm
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord, Ø 120 cm. Arne Jacobsen 1902-1971. Rundt sofabord monteret med hvidlakeret bordplade, monteret på stamme af forkromet metal og sekspas fod af aluminium. H. 47 cm. Ø120 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4635485 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:39:12 DKK 5.000
Kinesisk sofabord
Kinesisk sofabord. Kinesisk sofabord, sort lakeret træ dekoreret i farver med fugle med blomster, løs topplade af klart glas. H. 42 L. 104 B. 54 cm. Brugsspor på glasplade. Varenr: 4628501 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 15:11:00 DKK 375
LOOP. Cirkulært og nyreformet sofa/indskudsborde (2)
LOOP. Cirkulært og nyreformet sofa/indskudsborde (2). LOOP. Cirkulært og nyreformet sofa/indskudsborde af massivt sæbebehandlet egetræ, affasede profilbordplader, skråtstillede runde tilspidsede ben. Dansk designet og dansk produceret. Bestående af: Cirkulært bord Ø 60 H. 46 cm. Nyreformet bord. H. 50 L. 107 B. 78 cm. (2). Varenr: 4594651

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 15:53:00 DKK 1.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>