Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Sofaborde, småborde i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Træ blok, sidebord/lampebord. Genanvendte fiskebåder.
Træ blok, sidebord/lampebord. Genanvendte fiskebåder.. Træ blok, sidebord/lampebord. Udført i genbrugstræ fra tidligere Indonesiske fiskerbåde. Rustikt design. 50x50x50 cm. Varenr: 4671801

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 20:38:00 DKK 325
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak. Dansk møbelproducent. Sofabord af teak, med flethylder under. H. 55 cm, B. 50 cm, L. 128 cm. Fremstår med brugsspor, defekter i flettet. Varenr: 4721635 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-07-2017 20:45:00 DKK 350
Industriel bagagevogn / sofabord
Industriel bagagevogn / sofabord . Industriel bagagevogn / sofabord med stel af jern med plade af træ, på hjul. Fremstår med brugsspor og rust. H. 32 cm, B. 70 cm, L. 101 cm Varenr: 4707458 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-07-2017 20:49:00 DKK 400
Kurt Østervig. Sofabord, massiv egetræ
Kurt Østervig. Sofabord, massiv egetræ. Kurt Østervig. Rektangulær sofabord af massiv egetræ. Fremstillet hos KP møbler. H: 50 cm. L: 140 cm. B: 75 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4714964 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-07-2017 20:55:00 DKK 375
Arne Jacobsen. Shaker sofabord, teak
Arne Jacobsen. Shaker sofabord, teak. Arne Jacobsen. Sofabord med plade af fineret teak, monteret på shakerstel af aluminium. H. 47 L. 150 B. 55 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt finerafslag i ene ende. Varenr: 4682457 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 21:00:00 DKK 2.500
Cirkulært sofabord i massiv eg
Cirkulært sofabord i massiv eg. Cirkulært sofabord i massiv eg. Bordplade og ben bejdset i farven Grey oak. Bordplade med affaset kant. Måler: Ø. 90 cm, H. 45 cm. Leveres usamlet og i original emballage. Varenr: 4590854

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 20-07-2017 21:12:00 DKK 875
Bord i barokstil
Bord i barokstil. Bord i barokstil, trækorpus med stuk, sølvfarvet, sort stenplade. Mål: H. 78 cm. B. 122 cm. D. 73 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med brugsspor og afslag. En kant med afslag nederst på bordpladen. Varenr: 4717506 DKK 5.205 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 20-07-2017 21:55:00 DKK 1.562
 Bord på hjul, Elmetræ
Bord på hjul, Elmetræ . Bord på hjul. Stel af patineret jern, med plade af, elmetræ, monteret på hjul af metal. Genbrugt fra gamle dører og porte. H. 30 L. 71 B. 49 cm. Varenr: 4724012 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 11:26:00 DKK 300
H. J. Wegner: Fire nat/sengeborde - egetræ (4)
H. J. Wegner: Fire nat/sengeborde - egetræ (4). H. J. Wegner: Fire nat/sengeborde af fineret egetræ fra Getama. H 39 cm, 42x42 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte mærker. (4) Varenr: 4716419 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-07-2017 11:42:00 DKK 625
Johannes Andersen soffbord 1960-tal
Johannes Andersen soffbord 1960-tal. JOHANNES ANDERSEN, soffbord, Trensum 1960-tal, teak samt teakfanér, höjd ca 52, 161,5x79 cm Varenr: 4723065 DKK 1.912 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-07-2017 12:36:00
Se mere
Severin Hansen sofabord af palisander
Severin Hansen sofabord af palisander. Severin Hansen sofabord af fineret palisander, tilspidsede ben. Fremstår med brugsspor, plade med blegning/nuanceforskel. Mål: 110x35 cm. H. 51 cm. Varenr: 4722461 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 13:25:00 DKK 400
Et par kvadratiske lampe borde af fineret palisander. (2).
Et par kvadratiske lampe borde af fineret palisander. (2).. Et par kvadratiske lampe borde af fineret palisander. H. 50 cm. B. 50 cm. D. 50 cm. (2). Fremstår med brugsslitage og ridser. Varenr: 4703935 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 14:01:00 DKK 300
Sidobord engelsk stil
Sidobord engelsk stil. SIDOBORD, 1 par, mahognyfanér, 1900-tal, engelsk stil, skiva klädd i läderimmitation, höjd ca 60, diameter 50 cm Varenr: 4723076 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 14:06:00
Se mere
Biblioteksstege
Biblioteksstege. BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets andra hälft, vitlackerad, höjd ca 80, 45x50 cm Varenr: 4723085 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 15:12:00
Se mere
Højt cáfebord med glasplade
Højt cáfebord med glasplade. Højt cáfebord med glasplade og søjlefod af metal. H. 75,5 cm, Ø 70. Brugsspor. Varenr: 4723208 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 15:22:00 DKK 300
Tisch von Wolfgang C.R. Mezger für Brunner und ein Stuhl von Brunner (2)
Tisch von Wolfgang C.R. Mezger für Brunner und ein Stuhl von Brunner (2). Tisch von Wolfgang C.R. Mezger für Brunner und ein Stuhl von Brunner Tisch 'due'. Standsäule in Buchenschichtholz natur lackiert. Tischplatte quadratisch, Holz. Bodenplatte aus Stahlblech in weiß. Maße: H. 74 cm, 80 x 80 cm, Fuß 47,5 x 47,5 cm. Stuhl von Brunner. Rundstahlrohr, glanzverchromt. ... Varenr: 4689428 DKK 1.487 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-07-2017 15:44:00 DKK 297
Sybord Louis XVI-stil
Sybord Louis XVI-stil. SYBORD, 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, fanérat i flertalet träslag, intarsiadekor, förgyllda beslag, höjd ca 73, 56x39 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen Varenr: 4723094 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 16:18:00
Se mere
Inno, soffbord / sidobord
Inno, soffbord / sidobord. Inno, soffbord / sidobord, modell Select. Formgivet 2001 av Harri Kohonen för Inno. Polerad aluminum samt vitlackerad mdf. H 60, Ø 50 cm. Smärre slitage. Varenr: 4708606

DKK 1.147 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-07-2017 16:32:00 DKK 229
Børge Mogensen. Sofabord af massiv egetræ, model 5267
Børge Mogensen. Sofabord af massiv egetræ, model 5267. Børge Mogensen. Sofabord af massiv sortlakeret egetræ, shakerformet stel. H. 54 L. 150 B. 75 cm. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 5267. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. Varenr: 4716731

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-07-2017 16:56:00 DKK 1.550
Satsbord Alvar Aalto
Satsbord Alvar Aalto. SATSBORD, 3 dlr, björk, Alvar Aalto för Artek, ca 51x42, 69x42, höjd 74,5-58 cm Varenr: 4723100 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 17:00:00
Se mere
Johannes Andersen. Sofabord i teaktræ
Johannes Andersen. Sofabord i teaktræ. Johannes Andersen, tilskrevet. Sofabord af fineret teaktræ. Ene side med udtræksplade beklædt med sort formica, anden side med udtræksskuffe . H. 54 cm, B. 59 cm, L. 160 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4724218 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 17:04:31 DKK 300
RANDOM. Sofabord
RANDOM. Sofabord. RANDOM. Sofabord med blålig laminat bordplade og egetræsben. Dansk designet og produceret. H. 40 cm, Ø. 50 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4695904

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 17:06:55 DKK 300
RANDOM. Sofabord
RANDOM. Sofabord. RANDOM. Sofabord med sort laminat bordplade og egetræsben. Dansk designet og produceret. H. 50 cm, Ø. 60 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4695900

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 17:07:46 DKK 300
RANDOM. Sofabord
RANDOM. Sofabord. RANDOM. Sofabord med lysgrå laminat bordplade og egetræsben. Dansk designet og produceret. H. 45 cm, Ø. 50 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4695896

DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 17:39:44 DKK 300
FDB. Sofabord af teaktræ
FDB. Sofabord af teaktræ. Sofabord af teaktræ med rektangulær plade, H. 49 L. 160 B. 55 cm. Fremstillet hos FDB, stemplet. Bordplade senere slebet og lakeret. Fremstår med brugsspor; pladen med ridser, skrammer, nogle mindre brændemærker. Ene kantliste løs, en kantliste senere limet; kantlister flugter ej helt med pladen.... Varenr: 4723421 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-07-2017 18:16:00 DKK 350
Haslev møbelsnedkeri. Sofabord, massiv bøg
Haslev møbelsnedkeri. Sofabord, massiv bøg. Haslev Møbelsnedkeri, sofabord af massiv sæbebehandlet bøgetræ. H. 55 L. 111,5 cm, B. 75 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4716286 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-07-2017 18:19:21 DKK 325
Dansk møbelsnedker. Sofabord med udskåret sarg
Dansk møbelsnedker. Sofabord med udskåret sarg. Dansk møbelsnedker. Sofabord i fineret bøg med tilspidsede ben samt udskåret sarg. Fra 1950-60'erne. H. 55 cm, L. 99 cm, B. 61 cm. Fremstår med alders relaterede brugsspor, herunder krakkelering på plade. Varenr: 4716346 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-07-2017 18:20:28 DKK 325
Sidobord med skiva signerad JE Malmberg
Sidobord med skiva signerad JE Malmberg. SIDOBORD, 1900-talets första hälft, ek, med bemålad skiva med motiv av stadsmotiv med fyverkerier, signerad JE Malmberg, höjd ca 64, diameter 54 cm Varenr: 4723114 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 18:30:00
Se mere
Butterfly indskudsborde i oliebehandlet massiv eg
Butterfly indskudsborde i oliebehandlet massiv eg. Butterfly indskudsborde, bordplader og ben i oliebehandlet massiv eg. Afrundede kanter og diagonalskarringer. B. 87/60 cm. D. 48/43 cm. H. 45/41 cm. Leveres usamlet og i original emballage. Varenr: 4596641

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 19:00:00 DKK 475
Farstrup møbelfabrik, sofabord af bejdset bøgetræ
Farstrup møbelfabrik, sofabord af bejdset bøgetræ. Farstrup møbelfabrik, sofabord af bejdset bøgetræ, fineret plade. H. 56 cm L. 119 cm, B. 70 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4723813 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-07-2017 19:07:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>