Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tre indskudsborde af teak (3)
Tre indskudsborde af teak, lettere tilspidsede ben, H. 45-47-48 cm. B. 35,5-34-32,5 cm. L. 56-52-47 cm. Brugsspor. (3)
Varenr: 4859886
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
10:03:38
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. hvid ask.
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. Stel udført i massiv hvidlaseret ask. Mål: H. 52. 65x65 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 4854273

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
11:09:00
Sidobord, ett par, metall och glas (2)
Sidobord, ett par, metall och glas. Stomme i svetsad metall med geometriska mönster, lackerad i brunt. Lös skiva i glas. Höjd 50 cm. Längd 64 cm. Djup 50 cm. Mindre bruksslitage, nagg på glasskivor förekommer. Proveniens: Hotel Mäster Johan, Malmö. Obs! Modellbilder, avvikelser kan förekomma....
Varenr: 4854900
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
12:00:24
DKK 232
Sven Engström & Gunnar Myrstrand för Tingströms, sidbord 'Casino'
Sven Engström & Gunnar Myrstrand för Tingströms, sidbord 'Casino'. 1900-talets mitt. I teak. 2 lådor i fronten. Höjd 59 cm, 50 x 45 cm. Lätta bruksspår,
Varenr: 4848754
12:03:42
DKK 232
Hans Bølling. bakkebord af teak
Hans Bølling. Bakkebord af teak, vendbare bakker med hvid og sort laminat. H. 55 Ø 50 cm. Brugsspor.
Varenr: 4849650
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
12:06:00
DKK 1.950
Küchentisch, Biedermeier
Küchentisch, Biedermeier. Weiß lackiert, mit beschichteter Tischplatte, zeittypische Formgebung. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varenr: 4837575
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-12-2017
12:19:43
DKK 335
Couch- / Sofatisch mit Glasplatte
Großer Sofatisch, Gestell aud Metall, mit facettierter Glasplatte. Maße ca: 99 x 99 H. 46 cm. Gebaruchspuren.
Varenr: 4837574
12:23:55
DKK 335
Rullebord, metal. 50 x 40 cm.
Rullebord af forkromet stål med plader. Stativ i helsvejset forkromede stålrør. Rustfri plader med vulstkant. Plastbelagt på pladernes underside. Monteret med hjul. Mål. 50 x 40 cm. Fremstår i original emballage. OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com ...
Varenr: 4845065

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
12:42:00
K. P. møbler. Egetræs sofabord
K. P. møbler. Sofabord udført i massivt sæbebehandlet egetræ. H. 50 cm. B. 76 cm. L. 140 cm.
Varenr: 4862320
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
13:16:37
DKK 325
2 sofaborde af mahogni, Hidrører fra Holckenhavn Slot (2)
2 sofaborde af mahogni, Hidrører fra Holckenhavn Slot. Ene en Butlers Tray, mål ca. 90x60 cm. H. 54 cm. Udslået 119x89 cm. Samt et bord med klapper og messingbeslag Mål 152x42 cm. H. 53 cm. 2 klapper á 22 cm. Fremstår med en del brugsslitage. (2)
Varenr: 4850436
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
13:37:00
Par franske lampeborde. 1900-tallet (2)
Par ovale franske lampeborde, fineret rosentræ, plade af grønbroget marmor, messingkant, tilspidsede ben. 1900-tallet. H. 55 cm. B. 53 cm. D. 34 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og ridser (2)
Varenr: 4861408
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
13:54:21
Dansk møbelproducent. Sofabord, palisander
Dansk møbelproducent. Sofabord med stel af palisander, rektangulær plade af glas. 1960'erne. H. 50, L. 130, B. 70 cm. Fremstår med brugsspor, plade med ridser og enkelt afslag ved hjørne.
Varenr: 4859233
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
13:58:08
Engelsk sofabord af spejlskåret mahogni, 1900-tallet
Engelsk sofabord af spejlskåret mahogni, plade med udtræk, hvorunder glasplade, stel og strosser af bøgetræ. 1900-tallet. H. 59, L. 108-162, D. 59 cm. Fremstår med slitage, enkelte finerafslag, ridser og mærker.
Varenr: 4844998
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
14:05:00
Piet Hein & Bruno Mathsson. Supercirkulært spisebord
Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Supercirkulært spisebord med plade i gråt laminat med kantliste i børstet aluminium, monteret med spændben af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen, model B603. H. 72 cm. Ø 100-107 cm. Fremstår med lette brugsspor, plade med ...
Varenr: 4818834
DKK 5.000 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
14:33:00
Dansk møbeldesign, 1960'erne. En samling palisander møbler (7)
Dansk møbeldesign, 1960'erne. En samling palisander møbler. Et sæt indskudsbord, avisholder H. 38 B. 46 D. 24, 5 cm. Tre Haslev borde hvoraf de to største måler H. 50 x 70 x 47 cm. Alm. aldersrelateret brugsspor. (7)
Varenr: 4844865
14:34:00
DKK 1.050
Sofabord af designer Hans Thyge & Co.
Sofabord af massivt egetræ, der er behandlet med speciallak WL 100. Toppladen er højtrykslamineret i sort, hvilket giver en ekstra robust overflade, der er nem at vedligeholde. Mål: B. 60cm H 45cm, D. 120cm. Bemærk at bordpladen kan have mindre overfladefejl/skønhedsfejl, mindre skjolder, ...
Varenr: 4843691

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
15:00:00
Två bord i gustaviansk stil (2)
Två bord i gustaviansk stil. Stommar av trä. Bemålade i grått. Ovalt bord; höjd 60,5 cm, längd 145 cm, bredd 70 cm. Runt bord; höjd 60,5 cm, diameter 55 cm, gulnad skiva. Färgskiftning mellan borden. (2)
Varenr: 4858919
15:07:00
DKK 232
Salonbord og to stole af mahogni ca.1900 (3)
Salonbord af mahogni med intarsia, tilspidsede ben og sprosser h.77 x 98 x 61 cm og to stole med tremmeryg og tilspidsede ben h.92 cm sh.48 cm. Ca.1900. Brugsspor og skrammer.
Varenr: 4862134
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-12-2017
15:11:00
Sofabord. Antik hvidbemalet.
Sofabord udført i antik hvidbemalet træ. Skuffe med greb af patineret messing. Avishylde. H. 49 cm. B. 76 cm. L. 135 cm. Modelfoto
Varenr: 4795108

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
15:17:00
Bord, rokokostil
Bord, rokokostil. 1900-tal. Skiva med inläggningar. Höjd 75 cm, 81x121 cm. Smärre fanérskador, märken på skiva.
Varenr: 4858691
15:49:00
DKK 232
Verner Panton. Et par Lounge borde. 'Cone table' (2)
Verner Panton. 1926 - 1998. Cone tables på firpasfod i børstet stål, kegleformet stamme i hvidlakeret kunststof, plade med hvidt laminat med gummikantliste. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. H. 40 cm. Ø 80 cm. Fremstår med minimale/lette brugsspor. (2)
Varenr: 4852567
DKK 9.000 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
15:58:00
DKK 3.900
Unique Furniture. Hvidlakeret sofabord.
Unique Furniture. Hvidlakeret sofabord med kannelerede ben. Bordplade med kvadratisk felt med klar glasplade. H. 49. L. 130. B. 70 cm.
Varenr: 4837249

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
17:07:57
Fällbord 1800-tal
FÄLLBORD, 1800-tal, pelarfot i björkt, konturerad skiva i furu, höjd ca 67, 74x57 cm
Varenr: 4861155
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
17:16:00
Se mere
Sofabord, mahogni bejdset (2)
Sofabord, mahogni bejdset. Stående på lige tilspidsede ben. H. 55 L. 130 B 52 cm. Bordplade med indlægning i messing. Der medfølger en plade i glas. Fremstår med ridser og skrammer (2)
Varenr: 4861701
17:35:00
Knudsen / Berg / Hindenes. Sidebord / lampbord, model Little Wing, prototype
Knudsen / Berg / Hindenes. Sidebord / lampbord af eloxeret aluminium med gennembrudt cirkulær plade. Formgivet i 2012. Fremstillet hos dk3, model Little Wing. H. 42 Ø 42 cm. Prototype, dog med enkelte brugsspor.
Varenr: 4862875

18:21:18
DKK 475
Sofatisch / Couchtisch, Grange
Sofatisch / Couchtisch von Grange. Korpus aus Mahagoni, eine Seite mit Rolltüren, auf der anderen Seite zwei Schubladen. 130x80 cm, H 50 cm. Altergemäße Gebrauchsspuren.
Varenr: 4855795
DKK 2.977 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-12-2017
18:22:00
DKK 1.526
Ole Bjørn Krüger m.fl. Sofabord af palisander med keramiske fliser
Ole Bjørn Krüger m.fl. Sofabord af palisander, rektangulær plade ilagt keramiske fliser af Ole Bjørn Krüger, sign. 'OBK'. 1970'erne. H. 52,5, B. 132, D. 91 cm. Brugsspor. Denne vare er en del af en temaauktion over varer fra Kræmmer Erik's butik 'Fantastiske Fund', som lukker ned for vinteren og...
Varenr: 4841835
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
18:30:00
Rektangulært sofabord af teaktræ, dansk møbelproducent
Rektangulært sofabord af teaktræ. H. 50,5, L. 160, B. 60 cm. Dansk møbelproducent. Brugsspor/ridser. Denne vare er en del af en temaauktion over varer fra Kræmmer Erik's butik 'Fantastiske Fund', som lukker ned for vinteren og sælger ud før han åbner igen til næste sæson. Kræmmer Erik er et fast...
Varenr: 4841847
18:35:00
Sybord af teaktræ, dansk møbelproducent, 1960'erne
Sybord af teaktræ på hjul, front med en skuffe, bag hvilken rum. H. 50, B. 73, D. 45 cm. Dansk møbelproducent, 1960'erne. Brugsspor. Denne vare er en del af en temaauktion over varer fra Kræmmer Erik's butik 'Fantastiske Fund', som lukker ned for vinteren og sælger ud før han åbner igen til ...
Varenr: 4841795
18:40:00
DKK 325
H.J. Wegner. Sofabord, massivt egetræ
H. J. Wegner. Sofabord med rektangulær bordplade af massivt egetræ, runde ben. Fremstillet hos Andreas Tuck, med brændemærke herfra. H 48 L 185 D 62 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder plade.
Varenr: 4861847
18:47:00
DKK 575
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>