Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sofabord, cremehvid bemalet.
Sofabord udført i cremehvid bemalet træ. Top plade af træ. Greb af patineret messing. Gennemgående skuffe med greb på begge sider, samt avishylder. H. 51 cm. B. 60 cm. L. 120 cm.
Varenr: 4788759

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-10-2017
09:58:55
Satsbord design Josef Frank
JOSEF FRANK, för firma Svenskt Tenn, satsbord modell 518, i körsbär, 3 dlr, brännstämpel, höjd 55, 55x36 cm
Varenr: 4808618
DKK 3.909 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-10-2017
11:06:00
Se mere
Tre kinesiske sengebord / lampeborde (3)
Par kinesiske sengeborde / sideborde med stel af massivt elmetræ, to med med sjeneflet på top en med snoreflet, sarg med skuffer. 1800/1900'tallet. H. 35-37 B. 34-35 D. 34-35 cm. Fremstår med brugsslitage, defekter på flet. (3)
Varenr: 4809121
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-10-2017
11:30:05
Dansk møbelproducent: Tre indskudborde - teaktræ (3)
Dansk møbelproducent: Tre indskudborde af fineret teaktræ. Den største H 48 cm, B 58 cm, D 39 cm. Fremstår med brugsspor. (3)
Varenr: 4808915
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-10-2017
13:03:00
DKK 950
Fällbord Karl-Johan
FÄLLBORD, Karl Johan, fanérat i alrot, svärtad fot, höjd 75, 104x103 cm
Varenr: 4808675
DKK 1.564 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-10-2017
13:40:00
Se mere
Sofabord af egetræ, barokform
Sofabord af egetræ, profilerede ben. Barokform. H. 57. L. 151. B. 63. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.
Varenr: 4779139
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-10-2017
14:00:00
DKK 325
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft, valnöt, höjd 68, 88x44 cm
Varenr: 4808676
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-10-2017
14:00:00
Se mere
Dansk Møbelproducent, Sofabord af eg med klap
Dansk møbelproducent. Sofabord med klap af eg, H. 52 cm. B. 75 cm. L. med klap 145 cm. Brugsspor samt enkelte ridser.
Varenr: 4799710
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-10-2017
14:02:00
Severin Hansen. Par sengeborde af palisander, model 35 (2)
Severin Hansen. Et par sengeborde / lampeborde af fineret palisander, sarg med skuffe, underhylde af flet, H. 50 B. 50 D. 35 cm. Fremstillet hos Haslev Møbelfabrik, model 35. 1950'erne. Med små skjolder og let rejst finér samt løs finér på skuffefront, og manglende finér på skuffefront som ...
Varenr: 4803681
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-10-2017
14:10:00
Bord ek 1950-tal
BORD, ek, 1950-tal, svarvade ben, cirkulär skiva, höjd ca 52, diameter 70 cm
Varenr: 4808689
DKK 1.564 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-10-2017
14:26:00
Se mere
Rullebord af mahogni med sort laminat
Rullebord af mahogni med sort laminat på øverste plade. Målca. 70x43 cm. H. 62 cm. Små brugsspor.
Varenr: 4805566
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-10-2017
15:05:39
DKK 325
Sengustavianskt sybord
SYBORD, sengustavianskt, med intarsia, höjd ca 75, 60x39 cm
Varenr: 4808713
DKK 2.346 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-10-2017
15:32:00
Se mere
Klapbord til væg samt rullebord af bøg (2)
Klapbord til væg af stavlimet bøg. Mål ca. 53x38 cm. H. 40 cm. Samt rullebord af hvidpigmenteret bøg, aftagelige plader, ene med drejeeffekt. Doam. Ø 50 cm. H. 57 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4806785
16:01:56
Serveringsvagn/ Brickbord Hans Bölling
HANS BÖLLING, "Bölllingbordet", serveringsvagn/ brickbord, Danmark, stomme i ek, på hjul, vändbara brickor i rött och svart, höjd ca 56, diameter 55 cm
Varenr: 4808732
DKK 1.955 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-10-2017
16:28:00
Se mere
Henning Nørgaard, par glasborde med stel af eg, 1960'erne (3)
Henning Nørgaard. Par sofaborde med stel af massivt eg, plade af klart glas, ene bord mangler glaspladen. 1960'erne. Fremstillet hos Komfort. H. 38 x 50 x 50 cm. Brugsspor, ét ben samt glaspladen med lille afslag.
Varenr: 4808206
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-10-2017
16:37:00
DKK 425
To kantine / Skolebord, med fire ben og laminat bordplade.
To kantine / Skolebord, med fire tilspidset ben i massiv bøgetræ. Bordpladen er belagt med grå nistret laminat med abs kanter. L. 120 x B. 75 x H. 72 cm. Bordene fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4798980
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 20-10-2017
16:51:53
Varenr: 4798973
16:54:21
Heltborg. Indskudsborde af palisander (2)
Heltborg. Sæt indskudsborde finéret med palisander. H. 45, B. 50, D. 42 cm og H. 48, B. 50, D. 50 cm. Skjolder og finérafslag (2)
Varenr: 4808503
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-10-2017
17:06:00
Sidobord, ett par, metall och glas.
Sidobord, ett par, metall och glas. Stomme i svetsad metall med geometriska mönster, lackerad i brunt. Lös skiva i glas. Höjd 50 cm. Längd 64 cm. Djup 50 cm. Mindre bruksslitage. Obs! Modellbilder, avvikelser kan förekomma.
Varenr: 4763011
DKK 1.564 SE, Malmö, Baltzarsgatan 20-10-2017
17:09:00
DKK 606
Sidobord gustaviansk stil
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-tal, mahogny med beslag och perforerad kantlist i mässing, skiva i sten, höjd ca 44, 48x33 cm
Varenr: 4808755
17:32:00
Se mere
Sofabord med kobberplade
Sofabord af finéret mahogni med kobberplade. H. 53, B. 62, L. 130 cm. Brugsspor.
Varenr: 4803705
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-10-2017
17:55:00
DKK 325
Sidebord/anretterbord af mahogni
Sidebord - anretterbord af mahogni finér med klapper og skuffer. Monteret på hjul. Greb af patineret messing. H 80 x 98/ 150 cm x 45. Skrammer, ridser og mærke på en af klapperne.
Varenr: 4808282
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-10-2017
17:57:00
Engelsk 'til-top table' af massiv mahogni
Engelsk 'til-top table' af massiv mahogni, drejet balusterformet stamme på trepas fod, rund vipbar plade profileret kant, ca. 1800. H. 70 Ø 74 m. Plade med reparation.
Varenr: 4808966
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 20-10-2017
18:00:00
Dansk møbelproducent mahogni sofabord i military stil
Dansk møbelproducent mahogni sofabord i military stil med hjørnebeslag af messing H 58 cm., L 100 cm., B 60 cm. Fremstår med brugsspor og ridser.
Varenr: 4769216
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 20-10-2017
18:04:00
DKK 325
Sofatisch / Wohnzimmertisch in Teak wohl Dyrlund
Sofatisch / Wohnzimmertisch in Teak wohl Dyrlund. Gestell, Konstruktion in in Teak. Maße ca: H. 53 cm, B. 80 cm, L. 138cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 4808376
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-10-2017
18:08:54
DKK 335
Severin Hansen for Haslev/Royal Copenhagen. Flisebord af mahogni
Severin Hansen for Haslev/Royal Copenhagen. (2). Severin Hansen for Haslev/Royal Copenhagen. Sofabord af fineret mahogni, plade indlagt med fliser fra Royal Copenhagen. Fremstillet hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 50 L. 125, B. 55 cm. Med afslag på stel.
Varenr: 4808587
18:17:00
DKK 325
Knudsen / Berg / Hindenes. Sidebord / lampbord
Knudsen / Berg / Hindenes. Sidebord / lampbord af eloxeret aluminium med gennembrudt cirkulær plade. Formgivet i 2012. Fremstillet hos dk3, model Little Wing. H. 42 Ø 42 cm. Prototype, dog med skjold/plet.
Varenr: 4723962

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-10-2017
18:21:00
Soffbord i skuren massiv mahogny
NATURBORD, mahogny, skuret i ett stycke, höjd 49, 94x64
Varenr: 4808778
DKK 3.127 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-10-2017
18:36:00
Se mere
Spelbord i mahognyt
SPELBORD, 1800-talets första hälft, fanerat i mahogny, h 75, 44x90m
Varenr: 4808780
DKK 1.955 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-10-2017
18:40:00
Se mere
Slagelse Møbelværk. Sofabord af bejdset træ og glas, 1900-tallets første halvdel
Slagelse Møbelværk. Konisk sofabord af bejdset træ, løs toplade af glas, underliggende hylde, H. og glas, 1900-tallets første halvdel. H. 81 B. 61 sædehøjde 46 cm. 1900-tallets første halvdel. Uoriginal plade. Fremstår med lette brugsspor.
Varenr: 4808881
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-10-2017
18:40:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>