Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Soffa Paradiset
KERSTIN HÖRLIN HOLMQVIST, soffa, ur möbelfamiljen Paradiset, Triva, Nordiska Kompaniet 1950/60-tal, blå klädsel, längd 180 cm, sitthöjd ca 39 cm
Varenr: 4861068
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
10:32:00
Se mere
Nomad DOT modulsofa betrukket blåt med knapper i ryg
Nomad DOT modulsofa betrukket med blåt møbelstof. På ryg er monteret knapper af stof i samme farve. Ben af forkromet metal. Sofaen består af 4 moduler (2 hjørner, 1 sæde og en puf). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: ...
Varenr: 4770022

DKK 7.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
12:21:56
To personer tremmesofa - bøgetræ
To personers tremmesofa med stel af bøg. Løse hynder beklædt med sort læder. Fremstår med brugsspor. H 65 cm, B. 142 cm. D. 77
Varenr: 4861522
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
13:00:00
Mogens Hansen. Tre-prs sofa, model 321, sort læder
Mogens Hansen. 3-pers sofa betrukket med sort læder, ryghynder med dunfyld, kvadratiske ben af børstet stål. Model MH321. L. 220, SH, 45, H. 65 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder og nuanceforskel på læder.
Varenr: 4859772
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
13:51:56
DKK 575
Møblement, lænestol, to. pers. samt trepersoner sofa (3)
Møblement af lys beige alcantara med ben af bøgetræ. Bestående af en lænestol H. 80. D. 80 B. 100 cm, en to- personer sofa H. 80. D 80. L. 160 cm. Pletter på hynder. Samt en tre- personer sofa. : 80. D. 80. L. 210 cm. Brugsspor.(3)
Varenr: 4859999
DKK 3.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-12-2017
13:57:00
Dansk møbelproducent. Sofa / daybed
Dansk møbelproducent. Sofa / daybed betrukket med ternet uldstof, ben af bejdset bøg. L. ca. 208 cm, udslået mål ca. 96 cm. Brugsspor, enkelte pletter, samt små rifter i stof.
Varenr: 4861459
DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
14:06:00
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa, læder
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa betrukket med brunt læder, ben af bejdset træ. Fremstår med brugsspor. Mål. L.192, H. 78, D.78 cm.
Varenr: 4862511
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
14:20:38
DKK 1.300
Tre-personers sofa, sort læder
Tre-personers sofa, sider, ryg, løse hynder og nakkehynder betrukket med sort læder, ben af forkromet metal. H. 84, SH. 43, L. 250 cm. Brugsspor.
Varenr: 4861589
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
14:36:00
DKK 325
Soffa med utdrag, 1800-tal
Soffa med utdrag, 1800-talets andra hälft. Senare bemålad samt klädsel. Höjd med knoppar ca 103 cm, längd 188 cm, sitthöjd 49 cm.
Varenr: 4858591
DKK 1.544 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
14:40:00
DKK 270
BO Tikken. To-personers sofa, model 88
BO Tikken. To-personers sofa, model 88, betrukket med lyst møbelstof, runde ben af bøgetræ. L. 153 cm. Enkelte pletter på betræk.
Varenr: 4862567
DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
14:40:16
DAMM MODULSOFA betrukket med slidstærkt Light Grey møbelstof
DAMM MODULSOFA med tilspidsede metalben betrukket med slidstærkt Light Grey møbelstof. Sofaen består af 4 moduler: 2 hjørnemodul 2 sædemodul (Modulerne kan sammensættes efter ønske). Specifikationer på hjørne, sæde, og pufmoduler: Modulstørrelse: 90 x 90 cm. Sædehøjde: 42 cm ...
Varenr: 4796558

DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-12-2017
14:50:00
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa betrukket med brunt læder, ben af bejdset træ. Fremstår med brugsspor. Mål. L.174, H. 78, D.70 cm.
Varenr: 4862517
14:52:58
Soffa, tresitsmodell, 'Svaneholm'
Soffa, tresitsmodell, 'Svaneholm'. Klädsel i vita/gula rutor. Lösa plymåer i dun. Höjd 69 cm, sitthöjd 43 cm, längd ca 230 cm.
Varenr: 4858595
14:59:00
DKK 232
Børge Mogensen. Højrygget sofa, model 2433
Børge Mogensen (1914-1972): Højrygget sofa betrukket med brunt læder, model 2433. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Ben af eg. Nakkehynder fæstnede med knapper. Fremstår med brugsspor/brugspatina, skrammer og stedvise krakeleringer. L. 188. H. 96. Sædeh. 41-42 cm.
Varenr: 4860010
DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
15:10:00
DKK 5.200
Børge Mogensen. Tremmesofa, model 1789 i anilin læder
Børge Mogensen. Tremmesofa med stel af bøgetræ, løse hynder betrukket i originalt, patineret anilin læder og patineret kernelæder stropper. Formgivet 1945. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærket heraf. Model 1789. Stel med minimale brugsspor alderen taget i betragtning, hynder med ensartet patina ...
Varenr: 4792374
DKK 26.000 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
15:23:00
DKK 11.000
Børge Mogensen. Stel til tre-personers sofa af eg, model 2218
Børge Mogensen. Stel til tre-personers sofa, model 2218, af massivt egetræ med tremmeryg. Stel fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2218. L. 165 D. 72 cm. Brugsspor, defekte gjorder.
Varenr: 4860215
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-12-2017
15:30:23
DKK 775
Möblemang i tolv delar (12)
Möblemang bestående av 6 fåtöljer, 1 soffa, ett par mindre bord, 1 större bord med glasskiva, ett par pallar. Fåtöljernas höjd 73 cm, sitthöjd ca 39 cm, bredd 76 cm, soffans längd ca 139 cm. Största glasbordets höjd ca 40 cm, 120x85 cm. Bruksslitage, klädsel med fläckar. (12)
Varenr: 4829788
DKK 1.158 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
15:49:26
DKK 251
Pascall Natuzzi. Sofa med chaiselong betrukket med læder
Pascall Natuzzi. Sofa med chaiselong betrukket med læder, medfølgende 2 puder. H. 86 cm. L. ca. 398 cm. Puf: H. 43 cm. 88x88 cm. Brugsspor.
Varenr: 4861397
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
15:52:00
DKK 1.200
Nyrokoko sofa, 1800-tallet
Nyrokoko sofa, 1800-tallets 2. halvdel. Svungent stel af mørklakeret træ prydet med udskæringer i form af stiliseret bladværk, rocailler, samt armlæn med volutter. Betræk af satinvævet brokade. Løst bagben. Brugs- og aldersspor. L 158. H. 112. Sædeh. 50-52 cm.
Varenr: 4862454
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
15:53:22
Soffa
Soffa, tidigt 1900-tal. Nedfällbara gavlar. Senare bemålad samt klädsel. Förstärkt botten. Höjd ca 90 cm, längd 156 cm (gavlar uppfällda), djup 73 cm, sitthöjd 49 cm. Dyna med fläckar.
Varenr: 4858575
16:20:00
DKK 232
Ubekendt møbelproducent. Fire-pers. sofa, fritstående
Ubekendt møbelproducent.. Fire-pers. sofa, fritstående, stel af mahogni, betrukket med mønstret møbelstof, L. 220 cm. Brugsspor, herunder pletter, samt lette farveforskelle på betræk.
Varenr: 4860252
DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 11-12-2017
16:26:00
DKK 375
Rolf Benz, tre pers sofa med velour
Rolf Benz: 3 pers. sofa betrukket med velour. Bøjelige armlæn. Runde ben af forkromet stål. L. 187. Sædeh. 38-40 cm. Alm. små brugsspor/patina.
Varenr: 4861682
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
16:55:00
Mogens Hansen. Tre-pers. sofa betrukket med cognacfarvet læder, model 195-3
Mogens Hansen. Fritstående tre-pers. sofa, model 195-3, betrukket med cognacfarvet anilinlæder, løse hynder i sider, sæde og ryg, ben af bøgetræ, H. 82 cm. L. 209 cm. D. 82 cm. Sh. 45 cm. Fremstår med mindre brugsspor
Varenr: 4862464
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
18:45:00
Oliver & Lukas Weiss sofa Egsmark
Oliver & Lukas Weiss sofa Egsmark, stuffed textile upholstery, cushions, legs in solid oak. H. 76 cm, D. 76 cm, L. 216 cm.
Varenr: 4849858
DKK 4.633 SE, Stockholm, Slakthusgatan 11-12-2017
19:00:00
DKK 2.471
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa med stel af egetræ, originalt brunt læderbetræk
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa med stel af egetræ, løse hynder betrukket med originalt brunt læder. 1970'erne. Fremstillet hos Getama, model GE-530/3. L. 205 cm. Fremstår med lettere brugsspor og slappe gjorder.
Varenr: 4860054
DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:00:00
DKK 3.100
Wendelbo møbeldesign. Tre pers. og to pers. sofa model Nova (2)
Wendelbo møbeldesign. Tre pers. sofa og to pers.sofa model Nova betrukket med lyst møbelstof, ben af børstet stål. Sædehynder med duntop. H. 70 cm. L. 185 cm. D. 85 cm. H. 70. cm. L. 155 cm. D. 85 cm. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varenr: 4862032
DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 11-12-2017
19:00:00
DKK 975
Dansk møbelarkitekt. To-pers. sofa
Dansk møbelarkitekt. To-pers. sofa betrukket med rødt læder, løse knapsyet hynder i sæde og rug. Monteret på ben af sortlakeret metal. H. 79 cm. L. 130 cm. Sh. 41 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser, manglende knap samt hengemt lugt.
Varenr: 4862068
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:00:00
DKK 375
Kurvemøbler; sofa, par stole samt sofabord (4)
Kurvemøbler; sofa, par stole samt sofabord med løs glasplade. Sofabord, H. 60, 90 x 90 cm. Enkelte kantafslag. Sofa, L. 125 cm. Almindelige brugsspor. (4)
Varenr: 4860462
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
19:02:00
Tre-pers. samt to-pers. sofa, dansk møbelproducent, 1960'erne (2)
Tre-pers. samt to-pers. sofa, dansk møbelproducent, 1960'erne. L. 160-195 cm. SH 40 cm. Brugsspor. Armlæn med slitage. (2)
Varenr: 4827074
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
19:05:00
Stouby. To og tre-pers fritstående sofaer (2)
Stouby. To og tre-pers fritstående sofaer, polstret med kedersyet sort læder. Ben af bøg. B. 185 og 131, H. 65, Fremstillet ved Stouby møbler. Fremstår med mærker, pletter samt brugsspor. (2)
Varenr: 4844584
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
19:06:00
DKK 2.700
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>