Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Spejle  i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spegel empire
Spegel empire. SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft, skuren dekor med lyra samt dekor i pastellage, förgylld, höjd ca 244, bredd 98 cm Varenr: 4634970 DKK 4.645 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 10:44:00
Se mere
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord. SPEGEL med konsolhylla, nyrenässans, 1800-talets slut, fanerade med mahogny, konsolhyllan höjd ca 46, 74x37, spegeln ca 148x81 cm Varenr: 4634987 DKK 1.548 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 12:08:00
Se mere
Spiegel
Spiegel. Spiegel gefertigt aus Holz. Maße: H. 100 B. 85,5 cm. T. 2,5 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varenr: 4636186 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:25:15 DKK 297
Stort spejl
Stort spejl. Stort spejl monteret ophæng. 80 x 140 cm. Varenr: 4635226 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 13:48:49 DKK 350
Toiletspejl / vippespejl af mahogni, 1800-tallet
Toiletspejl / vippespejl af mahogni, 1800-tallet . Toiletspejl / vippespejl af fineret mahogni, vipbart spejlfelt, front med to skuffer. H. 67 B. 55 D. 24 cm. Fremstår med brugsspor; en søjletop afknættet - medfølger. Varenr: 4617463 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 14:55:00 DKK 300
Spejl med forgyldt ramme
Spejl med forgyldt ramme. Spejl i ramme af forgyldt træ, facetslebet spejlglas. H. 110 B. 90 cm. Varenr: 4626790 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 14:55:00 DKK 300
Wandspiegel / Spiegel der 1960er Jahre von G&T Schweden
Wandspiegel / Spiegel der 1960er Jahre von G&T Schweden. Wandspiegel / Spiegel der 1960er Jahre von G&T Schweden. Konstruktion mit Rahmen aus dunklem, stärker gemasertem Holz. Rückseitig mit Aufkleber bezeichnet. B. 71,5cm, H. 72cm, T. 5cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, das Spiegelglas ist etwas streifig. Varenr: 4566533 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:14:22 DKK 297
Bordsspegel gjutjärn
Bordsspegel gjutjärn. BORDSSPEGEL, gjutjärn, 18/1900-tal, höjd 52 cm Varenr: 4635076 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 18:08:00
Se mere
Wandspiegel, um 1900
Wandspiegel, um 1900. Wandspiegel, um 1900, Holz, geschnitzt und goldfarben gefasst, hochrechteckige Form mit konvex gewölbter Krone, Eckstollen mit Blütenschnitzerei, Pinienzapfen, Perlstab und Kymafries, H. 79 cm, B. 68 cm. Hintere Abdeckplatte gelöst, goldfarbene Fassung partiell abgelöst und bestoßen Varenr: 4500219 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 19:27:00 DKK 744
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af cognac farvet læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. I original emballage. Emballagemål 70 x 69 x 6 cm. og 41 x 41x 6 cm. (2) Varenr: 4549887

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:33:00 DKK 1.300
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. Modelfoto. (2) Varenr: 4508227

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 19:36:00 DKK 1.300
To spejle af teak (2)
To spejle af teak (2). To spejle af teak, 83 x 43 cm. og 102 x 42 cm. Enkelte brugsspor. (2) Varenr: 4633628 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:53:00 DKK 500
Emil Stejnar, belyst spejl, fremstillet hos Rupert Nikoll
Emil Stejnar, belyst spejl, fremstillet hos Rupert Nikoll. Emil Stejnar, belyst spejl, fremstillet hos Rupert Nikoll, Wien. Formgivet i 1950'erne. Ovalt spejl med blomstermønster, belyst. To glasblomster medfølger løst. 65 x 80 cm. Varenr: 4624414 DKK 4.833 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-04-2017 20:13:00 DKK 3.718
Fløjspejl, Frankrig 1930'erne
Fløjspejl, Frankrig 1930'erne. Fløjspejl, Frankrig 1930'erne, forkromet metalstel, monteret på glasplade, tre firkantede spejlfløje, med belysning i midten, sidefløjene kan bevæges, H. 69 cm, B. 49 cm, D. 48,5 cm; fremstår med aldersbetingede brugs- og slitagespor, ridser, afslag, slitage, papbagvæggene på spejlene er løse, ... Varenr: 4636705 DKK 4.833 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-04-2017 20:45:00 DKK 2.231
Spiegel im Stil des Art deco
Spiegel im Stil des Art deco . Spiegel im Stil des Art deco. Maße: H. 96 cm. B. 80 cm. Altersgemäßer Zustand. Unten rechts fehlt ein stück Glas. Varenr: 4633562 DKK 1.115 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 21:30:00 DKK 446
Spegel nyrenässans
Spegel nyrenässans. SPEGEL, nyrenässans, 1800-talets slut, mahognyfanér, träskuret krön, ca 88x54 cm Varenr: 4636738 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-04-2017 10:55:00
Se mere
Et par spejle i forgyldte rammer med facetslebet spejlglas. (2).
Et par spejle i forgyldte rammer med facetslebet spejlglas. (2).. Et par spejle i forgyldte rammer med facetslebet spejlglas. 110 x 90 cm vendbare. Fremstår med afslag på hjørner. (2). Varenr: 4637152 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-04-2017 11:19:10 DKK 300
Empire mahognispejl 1800 tallets første halvdel
Empire mahognispejl 1800 tallets første halvdel. Empire mahognispejl, buet top med vifteformet intarsia, todelt spejlglas med det originale glas. 1800 tallets første halvdel. H.150 x 55 cm. Enkelte finérafslag. Varenr: 4636149 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-04-2017 17:27:00 DKK 350
Vægspejl, fransk stil med sløjfe på top, 1900-tallet
Vægspejl, fransk stil med sløjfe på top, 1900-tallet. Vægspejl, fransk stil. Ramme af træ med guldfarve. Facelslebent spejlglas. Sløjfe på top. 102 x 58 cm. Varenr: 4636327 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-04-2017 19:51:00 DKK 300
Spegel med ram i ek
Spegel med ram i ek. Spegel med ram i ek. Fröseke AB, Nybrofabriken. Höjd 87 cm. Bredd 38 cm. Mindre bruksslitage. Varenr: 4636602 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-04-2017 20:00:00 DKK 252
Väggspegel med förgylld ram
Väggspegel med förgylld ram . Väggspegel med förgylld ram. Krön och ram med skuren dekor och växtornament. Längd 100 cm. Mindre bruksslitage, krackeleringar i färg. Varenr: 4634245 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-04-2017 20:14:00 DKK 252
Biedermeier Spiegel aus Mahagoni, schwedisch
Biedermeier Spiegel aus Mahagoni, schwedisch. Biedermeier Spiegel aus Mahagoni, schwedisch. Art Deco Spiegel aus Schweden. Korpus aus Mahagoni, typischer Dreiecks-Giebel der Zeit. Spiegelglas flankiert von zwei ebonisierten Säulen endend in Messingkapitälen in Blattdekor. Maße: H 140, Dm 65. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Varenr: 4609791 DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-04-2017 20:22:00 DKK 1.487
Spejl og konsol af mahogny. 1800-tallets slutning. (2)
Spejl og konsol af mahogny. 1800-tallets slutning. (2). Spejl og konsol af fineret mahogni, udskåret top med spir hvorunder spejlfelt, konsol med svungne sider. 1800-tallets slutning. Spejl H. 159 cm. B. 66 cm. Konsol H. 34 cm. B. 62 cm. D. 25 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2) Varenr: 4626632 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 26-04-2017 21:05:00 DKK 300
Spegel gustaviansk stil
Spegel gustaviansk stil. SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, förgylld, ca 88x68 cm Varenr: 4638004 DKK 1.161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-04-2017 10:28:00
Se mere
Spegellampett senempire
Spegellampett senempire. SPEGELAMPETTER, 1 par, 1800-tal, senempire, för 2 ljus vardera, bronserade, delvis bemålade, dekor i pastellage, krönet med dekor av kvinnofigur, ca 75x61 cm Varenr: 4638056 DKK 4.645 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-04-2017 14:08:00
Se mere
Entrèspejl samt hylde, venesiansk stil (2)
Entrèspejl samt hylde, venesiansk stil (2). Entrèspejl, Ø 50 cm, samt lille samhørende hylde B. 36 cm. (2) Varenr: 4609781 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 16:42:00 DKK 300
Spiegel, 19. Jhd.
Spiegel, 19. Jhd.. Spiegel, 19. Jhd. Antiker Wandspiegel aus dem 19 Jhd. Schwarz lackiertes Holz mit goldenem Dekor und floralen Schnitzereien. Maße: 71 x 82 cm. Minimale Alters- und Gebrauchsspuren. Varenr: 4639486 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-04-2017 17:30:30 DKK 297
Spegeltrymå gustaviansk stil
Spegeltrymå gustaviansk stil. SPEGELTRYMÅ, gustaviansk stil, ca 1900, bord med stenskiva, spegel med krön av bandrosett samt festonger, förgylld, facettslipat glas, höjd ca 72+200 cm, bredd 82 cm Varenr: 4638119 DKK 4.645 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-04-2017 18:20:00
Se mere
Glas Mäster, Markaryd, spegel
Glas Mäster, Markaryd, spegel. Glas Mäster, Markaryd, spegel nr 133. Rund form. Mässing. 56 x 56 cm. Repor, bucklor. Varenr: 4639422 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-04-2017 18:27:00 DKK 368
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt af læder. (2). Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. En del af Rough Collection. (Bemærk: på billederne er spejlflade retuscheret for at undgå spejlinger) I ... Varenr: 4624473

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2017 19:21:00 DKK 1.300
 1 2 3  >>