Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Entresæt af teaktræ; spejl og hylde (2)
Entresæt af teaktræ; spejl og hylde. H. spejl ca. 72 cm. Hylde med skjolder. (2)
Varenr: 4722507
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
17:08:00
DKK 375
Två speglar med ramar av ek (2)
Två speglar med ramar av ek. Rektangulär spegel, Aktuell Form AB, Sverige, 95x43 cm. Kvadratisk spegel, omärkt, 55x55 cm. (2)
Varenr: 4711135
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-07-2017
18:05:00
DKK 229
Spejl i rigt dekoreret guldramme, B. 92 x H.72 cm
Spejl indrammet i rigt dekoreret bred guld ramme. Rammen er dekoreret med blomster og bladværk samt at rammen har perlebort. H. 72 x B. 92 cm. Spejlglasset er ligeledes mønster dekoreret. Fremstår med brugspspor.
Varenr: 4721773
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2017
19:54:00
Wandspiegel / Mosaikspiegel, Deutschland, 1950er Jahre, Hoz / Metall
Mosaikspiegel, Deutschland, 1950er Jahre, asymmetrische Konstruktion aus Holz und Metall, weiß lackierter Rahmen mit Mosaiksteinen in grau, weiß und rot, rückseitig mit Bezeichnung 'Modell Carmen' und 'Pl 2325', Maße: L. ca. 70 cm, B. ca. 40 cm, Gebrauchsspuren, Absplitterung der Lackierung, ...
Varenr: 4715254
DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
20:32:00
DKK 297
Aksel Kjersgaard. Rundt spejl i ramme af grønlakeret egetræ. Ø. 59 cm
Aksel Kjersgaard. Rundt spejl i ramme af grønlakeret egetræ. Ø. 59 cm.
Varenr: 4726959
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
12:14:00
Spejl i ramme af profileret mahogni, monteret med nyere spejlglas.
Spejl i ramme af profileret mahogni, monteret med nyere spejlglas. ramme 19. årh. H. 83 cm. B. 62 cm. Fremstår uden bagbeklædning,
Varenr: 4718855
12:38:00
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 4647925

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-07-2017
16:04:00
Spegel med konsolbord, 1800-tal
Spegel med konsolbord, 1800-tal. Konsolbord med infälld spegel nertill. Rotsfaner och svärtade detaljer. Konsolbordets mått: höjd 80 cm, bredd 71 cm och djup 35 cm, Spegelns mått: 167 cm bredd 69 cm. Skador och delar saknas. Maskstungen, sprickor mm.
Varenr: 4708295
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25-07-2017
18:20:00
DKK 229
Großer Wandspiegel mit Ablage, 1960/70er Jahre
Großer Wandspiegel mit Ablage, 1960/70er Jahre. Konstruktion mit Rahmen aus verchromtem Stahlrohr, Grundplatte mit Bespannung aus braunem Stoff, Ablage weiß laminiert. B. 70cm, H. 161cm, T. 30cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, kleinere Flecken auf der Ablage.
Varenr: 4726559
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-07-2017
19:40:00
DKK 297
Spejl med guldkant
Spejl med guldkant, med afslutning foroven og dekoreret med perlestav, roset- og akantusfrise, ribbemønster og rankeværk, 145 cm x 88,5 cm, fremstår med mangler, træet er frønnet på bagsiden, ridser i glasset, afslag.
Varenr: 4702696
DKK 12.642 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017
20:04:00
DKK 521
Spejlindramning, berlinsk filmstudie, 1920’erne
Spejlindramning fra et berlinsk filmstudie, design fra 1920’erne, metalkonstruktion, messing, med 17 omløbende lyskilder, udvendige mål H. 177 cm, B. 89 cm, fremstår med brugs- og slitagespor, afslag, ridser, oxidationsspor.
Varenr: 4726484
DKK 6.321 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017
20:50:00
DKK 335
Två speglar (2)
Två speglar. Större spegel med blåmålad ram, mindre spegel med ram av teak. Omärkta, omkring 1900-talets mitt. Höjd 98-122 cm, bredd ca 40 cm. Slitage, färgskav. (2)
Varenr: 4711723
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
11:36:00
DKK 249
Spegel tillskriven Estrid Ericson
SPEGEL, tillskriven Estrid Ericson för Svenskt Tenn, förgyllt trä samt blå textildel, höjd ca 98, bredd 56 cm
Varenr: 4727024
DKK 2.294 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017
14:12:00
Se mere
Spejl i forgyldt ramme
Spejl i forgyldt ramme, rigt dekoreret. Mål: 178x70 cm. Fremstår med alders og brugsspor, samt en del afslag og reparationer.
Varenr: 4727522
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
15:49:00
Spejl i forgyldt ramme, 238x95 cm.
Spejl i forgyldt ramme, rigt dekoreret med skæringer. Mål ca. 238x95 cm. Fremstår med alders og brugsslitage, med en del afslag og afskalninger
Varenr: 4727524
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
16:47:54
Royal Botania. Stort spejl med teaktræ
Royal Botania. Stort spejl med teaktræs detaljer. kan benyttes på badeværelse. Ophæng på bagsiden. H. 50 cm, Længde 185 cm. Fremstår ubrugt.
Varenr: 4708563

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
17:09:34
Koøje af messing Ø30 isat spejlglas
Koøje af messing. Ø. 30 cm. med to låse skruer Isat spejlglas. Fremstår med brugspræg.
Varenr: 4726941
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:07:00
Ovaler Spiegel mit feinem Blattranken-Dekor
Ovaler Spiegel mit feinem Blattranken-Dekor, achteckige reichverzierte Rahmen gefertigt aus Holz, Gold gefasst. Maße ca.: 66 x 82 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und Absplitterungen.
Varenr: 4645693
DKK 1.339 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
19:00:00
DKK 297
Louis XVI spejl, 1700-tallet
Louis XVI spejl af delvis guldmalet træ, rigt udskåret med draperi, perlestav og sløjfe. Vaseformet top med overflødighedshorn, 1700-tallets sidste tredjedel. Originalt spejlglas. Aldersrelateret slitage; senere bemaling, småskader og mangler. H. 92 B. 38 cm.
Varenr: 4707576
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
20:10:00
Christian IX spejl og konsol af nød, 1800-tallets slutniung (2)
Christian IX spejl og konsol af finéret nøddetræ, 1800-tallets slutning. Spejl. H. 190 B. 86. Konsol. H. 37 B. 88 D. 36 cm. Aldersrelateret slitage; konsol med skrammer på toppladen. (2)
Varenr: 4721275
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
20:37:00
DKK 325
Spegel gustaviansk stil
SPEGEL, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt, förgylld, krön med medaljong, ca 119x48 cm
Varenr: 4727117
DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017
21:15:00
Se mere
Spegel rokoko Ehrhart Göbel
EHRHART GÖBEL (glasslipare och spegelfabrikör i Stockholm 1744-1764), toilettespegel, rokoko, polykrom dekor, brännstämplad samt Stockholms Hallstämpel, höjd ca 37,5, bredd 25,5 cm
Varenr: 4727119
DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017
21:21:00
Se mere
2 Spejle, ene bøg og med alu, andet af bøg (2)
2 Spejle, ene bøg og med alukanter, mål ca. 90x37 cm. og Spejl i blød afrundet ramme af bøg. Mål: 150x35 cm. (2)
Varenr: 4720514

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
11:15:00
Entresæt - mahogni (2)
Entresæt af fineret mahogni bestående af: Spejl H 120 cm, B 56 cm samt væghængt kommode med to skuffer H 34 cm, B 53 cm, D 26 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4727305
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
16:47:25
Entrésæt af teak (2)
Entrésæt af teak bestående af spejl og hylde, hyldes mål: L. 78 cm., H. 16 cm., D. 23 cm., spejlets mål: 121 x 48 cm. Enkelte brugsspor og mindre malerpletter på ydersiden. (2)
Varenr: 4728501
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
19:06:00
Entresæt. Todelt, spejl og konsolbord
Entresæt. Todelt, spejl og konsolbord. Spejlforløb fortsætter under bord. H. ca. 225 cm. ved ophængt spejl. Fremstår med aldersrelateret patina. Hidrører fra Fyen.
Varenr: 4723916
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-07-2017
19:42:00
Spejl i rigt dekoreret guldramme, B. 120 x H.82 cm
Spejl indrammet i rigt dekoreret bred guld ramme. Rammen er dekoreret med blomster og bladværk samt at rammen har perlebort. H. 82 x B. 120 cm. Spejlglasset er ligeledes mønster dekoreret. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4721774
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-07-2017
19:48:00
DKK 325
Varenr: 4721770
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-07-2017
19:49:00
Varenr: 4721771
19:49:00
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af cognac farvet læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. I original emballage. Emballagemål 70 x 69 x 6 cm. og 41 x 41x 6 cm. (2)
Varenr: 4697319

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2017
20:12:00
DKK 1.350
 1 2  >>