Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 4829562

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-02-2018
11:18:55
DKK 1.300
Pedersen og Hansen. Cirkulært spejl af teaktræ
Cirkulært spejl med ramme udført af teaktræ, med læderstrop. Fremstillet hos Pedersen og Hansen . Ø 38 cm. Fremstår med brugsspor
Varenr: 4921234
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 20-02-2018
13:15:05
Teaktræs spejle og hylde(3)
Teaktræs spejle: H 104, B 43 cm. Spejl H 44, B 60/48 cm og hylde med skuffe L 44, D 15 cm(3)
Varenr: 4920247
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-02-2018
14:47:00
Varenr: 4829566

15:57:00
Louis XVI spejl i ramme af malet og guldmalet træ, ca. 1800
Louis XVI spejl i ramme af malet og guldmalet træ. H. 107 B. 42 cm. Restaureret.
Varenr: 4917097
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-02-2018
18:56:00
DKK 500
Ovalt spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, 1900-tallet
Ovalt spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, prydet med guiarlande, skjold, blomsterranker og bladværk, facetslebet spejlglas, 1900-tallet. H. 104. B. 57 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og mærker
Varenr: 4919317
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2018
19:48:00
Spegel, 1800-tal.
Spegel, 1800-tal. Rektangulär form. Krönt av fruktkorg med frukt. Höjd 96 cm. Slitage. Dekorslitage. Sprickor.
Varenr: 4921191
DKK 1.544 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 20-02-2018
19:49:00
DKK 386
Et par portalformede spejle af mahogni, 1800-tallets slutning (2)
Et par portalformede spejle af mahogni, 1800-tallets slutning. H. 130 B. 48 cm. Brugsspor; det ene med småafslag, enkelte ormehuller. (2)
Varenr: 4917094
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-02-2018
20:14:00
Wandspiegel / Spiegel
Spiegel, Holz und Spiegelglas. Rechteckiger Holzrahmen, cremeweiß gefasst, kannelierte Rahmung mit Blumenmedaillons in den oberen Ecken, oberes Drittel mit figürlichem Relief-Motiv, einfaches Spiegelglas, 147,5x95,5x9cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell Kratzer und minimale ...
Varenr: 4799169
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-02-2018
21:36:00
DKK 298
To spejle (2)
Spejl af teak træ. H. 63. B. 30-37. Dertil et belgisk spejl i forgyldt træ. H. 59. B. 45 cm. Fremstår med sorte pletter(2)
Varenr: 4913355
DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-02-2018
13:04:38
Stort spejl 140 x 280 cm
Stort spejl med hvidmalet ramme. 140 x 280 cm ( 280 x 140 cm) . senere bemalet ramme, fremstår med brugsspor. Køber står selv for håndtering ved udlevering.
Varenr: 4891192
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-02-2018
14:54:00
Peter J. Lassen, Montana spejl model SP1818
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1818. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl på en 12mm MDF plade. som derefter er lakeret med vandbaseret lak, farve 65 Black Snow. Måler H. 105 x B. 105 cm. Udstillingsmodel. Spejlet er brugt til foto og fremstår med MEGET FÅ brugsspor.
Varenr: 4915358
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-02-2018
18:00:00
DKK 450
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1818. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl på en 12mm MDF plade. som derefter er lakeret med vandbaseret lak, farve 123 marocco. Måler H. 105 x B. 105 cm. Udstillingsmodel. Spejlet er brugt til foto og fremstår med MEGET FÅ brugsspor.
Varenr: 4915364
18:00:00
Varenr: 4915363
18:50:00
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1818. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl på en 12mm MDF plade. som derefter er lakeret med vandbaseret lak, farve 112 violetta. Måler H. 105 x B. 105 cm. Udstillingsmodel. Spejlet er brugt til foto og fremstår med lille afslag i hjørne.
Varenr: 4915365
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-02-2018
19:00:00
Træramme med facetslebet spejl
Træramme, delvis forgyldt isat facetslebet spejlglas. Mål ca. h. 58 x 80 cm, 1800-tallets slutning
Varenr: 4921962
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-02-2018
19:03:00
Spegel rokokostil
SPEGEL, Italien, rokokostil, guldbemålad, höjd ca 91 cm
Varenr: 4921812
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-02-2018
19:04:00
Se mere
Spiegel, querrechteckig, gold und schwarz, 2. Hälfte 20. Jh.
Spiegel, querrechteckig, gold und schwarz, 2. Hälfte 20. Jh. Querrechteckige Form, Rahmen mit Kreuzbanddekor und Hohlkehlen, Bekrönung aus Akanthusblatt und Blattvoluten, Fassung in Schwarz und Gold, Spiegelglas mit umlaufender Facette, rückseitig bezeichnet ‚Kennedy Mirror‘, 89 x 102 cm
Varenr: 4584606
DKK 1.489 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
19:20:00
DKK 744
Spejl med plastiske putti, guld- og bronzefarvet fatning
Spejl, firkantet, guld- og bronzefarvet bemaling, 1900-tallet. Firkantet form, rigt ornamenteret og reliefpræget ramme delvist med referencer til jugendstil, frisebånd, plastiske bladvolutter og muslingeornamenter, applikerede helplastiske puttofigurer med musikinstrumenter, putto som afslutning ...
Varenr: 4475778
DKK 5.210 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
19:22:00
DKK 2.233
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 4829559

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-02-2018
19:27:00
Spegel med konsolbord
SPEGEL med KONSOLBORD, empirestil, 1850-tal, bägge guldbemålade, bordsskiva i trä imitationsmålat som marmor, spegelns mått 162x85 cm, konsolbordets mått 59x62 cm
Varenr: 4921830
DKK 3.861 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-02-2018
19:40:00
Se mere
Spiegel, rund, Holz / Mosaik
Großer runder Spiegel mit Mosaik Rand, weiße Mosaiksteine, welche ein Rosenblütenmuster ergeben, Maße: D. ca. 92 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer am Material.
Varenr: 4858485
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-02-2018
20:04:00
DKK 298
Spejl af eksotisk hårdttræ.
Spejl udført i eksotisk hårdttræ. Afrundede kanter. Mål: 121x70 cm.
Varenr: 4877748

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-02-2018
20:04:00
Spiegelplatten, Rosé
Mehrere Spiegelplatten, mit Tanzfiguren sowie roséfarbenen, kleinen Spiegelplatten, Maße: H. ca, 127 cm, B. ca. 150 cm, Abnuttzungsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Abrieb am Material.
Varenr: 4676602
20:55:00
DKK 298
Spegel senempire
SPEGEL, 1800-tal, senempire, bronserad, dekor med palmetter och lejonmaskaron, slipat glas, höjd 160x73 cm
Varenr: 4921883
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-02-2018
21:26:00
Se mere
Spiegel mit Holzrahmen
Spiegel mit Holzrahmen, rechteckig, goldfarbig, umlaufendes reiches Dekor mit floralen Elementen, Maße ca.: H. 137 cm, B. 106 cm, T. 6,5 cm, Der Spiegel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varenr: 4869521
DKK 2.605 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-02-2018
11:05:03
DKK 298
To spejle/vinduer (2)
To vinduer af jern monteret med spejlglas. H 127 cm, B 105 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varenr: 4921385
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-02-2018
14:51:00
DKK 450
Jacques Adnet for Gubi, spejl, 'Ardnet'
'Ardnet' cirkulært spejl tegnet af Jacques Adnet for Gubi 1951, monteret med olivenfarvet læder & bælter med messingspænder, Ø: 45 cm, modelfotos, fremstår i original emballage.
Varenr: 4922946

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-02-2018
15:18:00
DKK 1.200
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1812
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1812. Spejlet er fremstillet i 4mm sølvglas spejl på en 12mm MDF plade. Pladen er lakeret i farve 110 Peach,. H. 69,6 x B. 69,6. Udstillingsmodel som fremstår med få brugsspor.
Varenr: 4923164
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-02-2018
18:00:00
Venetianske spejle med lysestager (2)
Venetianske spejle med 2-armede lysestager, fremstillet på øen Murano i Italien. Spejlene er opulent dekorerede med blomster og guirlander i rosa og guld. På bagsiden af begge spejle er der et indgraveret billede af en kavaler, der spadserer. Spejlene er monteret på en kraftig træplade og har ...
Varenr: 4751478
DKK 7.443 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-02-2018
18:45:00
DKK 1.265
 1 2  >>