Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spegel 1800-tal
SPEGEL, 1800-talets senare del, blandstil med gotiska drag, fanerad i palisander, skurna detaljer/krön, mässingsinläggningar, delat spegelglas, ca 199 x 66 cm
Varenr: 4861064
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 11-12-2017
10:16:00
Se mere
Spejl i ramme af sortmalet træ
Facetslebet spejl i ramme af udskåret sortlakeret træ. H. 190, B. 95 cm. Med afslag på hjørne.
Varenr: 4861348
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
14:39:00
DKK 625
Spegel med svärtad träram
Spegel med svärtad ram. Ca 200x90 cm. Märken på ram.
Varenr: 4862864
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
17:19:12
DKK 232
Peter J. Lassen. Montana spejl model SPB1812
Peter J. Lassen. Montana spejl model SP1812. Fremstillet i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak, farve 09 Nordic. Måler H. 105 x B. 69,6 cm. Udstillingsmodel. Spejlet er brugt til foto og fremstår med MEGET FÅ brugsspor.
Varenr: 4862279
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2017
19:00:00
Spejlsæt af læder. (2)
Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af cognac farvet læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. I original emballage. Emballagemål 70 x 69 x 6 cm. og 41 x 41x 6 cm. (2)
Varenr: 4813639

DKK 1.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
19:23:00
DKK 1.300
Spejl af eksotisk hårdttræ.
Spejl udført i eksotisk hårdttræ. Afrundede kanter. Mål: 121x70 cm.
Varenr: 4770320

DKK 2.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
19:28:00
DKK 1.900
Spejlsæt bestående af to spejle. Ramme og ophæng af sort læder med kraftige stikninger og spænder. Ophæng er højdejustérbart. Stort spejl Ø 68 cm. B. 4 cm. Mindre spejl Ø 40 cm. B 4 cm. Modelfoto. (2)
Varenr: 4680711

19:30:00
DKK 1.300
Aksel Kjersgaard. Rundt spejl af palisander
Aksel Kjersgaard. Rundt spejl af massiv palisander. Stemplet på bagside. Ø 60 cm. Denne vare er en del af en temaauktion over varer fra Kræmmer Erik's butik 'Fantastiske Fund', som lukker ned for vinteren og sælger ud før han åbner igen til næste sæson. Kræmmer Erik er et fast indslag i ...
Varenr: 4841846
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
20:30:00
DKK 1.800
Spegel gustaviansk
SPEGEL, gustaviansk, bronserad, etikett med Göteborgs hallstämpel, 94x46,5 cm. . PROVENIENS: Russell Bodés samling
Varenr: 4861245
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
21:16:00
Se mere
Spegel i nyrokoko
SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets slut, förgylld, pastellagedekor, 175x100
Varenr: 4861253
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
21:32:00
Se mere
Spiegel, WK Möbel
Spiegel WK Möbel, Teak furnier , H. 93, B. 42,5 cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 4855213
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 12-12-2017
11:29:39
DKK 335
Dansk møbelproducent. Entrespejl, teak/eg
Dansk møbelproducent. Entrespejl af teaktræ, Front med spejl herunder skuffe, på to tilspidsede ben af egetræ. H. 182. B. 55 cm.
Varenr: 4863822
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 12-12-2017
12:23:00
DKK 425
Spegel Karl Johan
SPEGEL, 1800-talets första hälft, Karl Johan, förgylld, dekor i pastellage, krönet med parställada gripar, ca 79x38,5 cm
Varenr: 4862932
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 12-12-2017
12:51:00
Se mere
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 4829566

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 12-12-2017
13:30:00
Spegel Karl Johan
SPEGEL, Karl Johan, betsad, delvis bronserad, ca 44x74 cm
Varenr: 4863024
17:42:00
Se mere
Spiegel und Konsol, Aksel Kjergaard, Odder (2)
Spiegel und Konsol, Aksel Kjergaard für Odder/Dänemark, Teakholz, 1960er Jahre, rückseitig gestempelt. Maße ca: B. 29-45 cm, H. 104 cm. Gebrauchspuren. (2)
Varenr: 4863229
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 12-12-2017
18:10:00
DKK 782
Spegel
SPEGEL, 1950-tal, ram i betsad lövrträ, delat spegelglas med fasetterade kanter, etikettmärkt på baksidan SCO, 117x83 cm
Varenr: 4863070
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 12-12-2017
19:44:00
Se mere
Tom Stepp for FDB. Flow spejl
Tom Stepp for FDB. Flow spejl. Udført med ramme af eg. Produceret for FDB brændemærket. L. 119 cm. B. 39 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 4864208
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 12-12-2017
19:48:00
DKK 325
Östen Kristiansson
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, "Luxus", för Vittsjö, spegel, teak, 1900-talets mitt, ca 128x45 cm
Varenr: 4863076
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 12-12-2017
19:56:00
Se mere
Großer Spiegel, Holz / Vogelaugenahorn
Großer Spiegel, rechteckige Konstruktion aus Vogelaugenahorn, Kanten in schwarz lackiert, Maße: L. 10 cm, B. 76 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Abrieb und partielle Bestoßungen am Material.
Varenr: 4858496
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-12-2017
20:06:00
DKK 298
Forgyldt pillespejl midten af 1800 tallet
Forgyldt pillespejl med ramme af træ og mønster i gips, h.188 x 51 cm. Midten af 1800 tallet. Aldersrelateret stand med småskader.
Varenr: 4861827
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-12-2017
20:47:00
Spejl i forgyldt ramme, 1900-tallet
Vægspejl. Forgyldt ramme af træ med skæringer i form af blomster. Facetslebent spejlglas. 86 x 61 cm.
Varenr: 4862523
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 13-12-2017
15:32:00
Pedersen & Hansen Viby J., Wandspiegel / Spiegel in Teak
Pedersen & Hansen Viby J. Wandspiegel / Spiegel in Teak. Klassisch reduzierte Formgebung, Rückseitig mit Montierung und Klebeetikett. Maße ca: H. 99 cm, B. 63 cm. Gebrauchsspuren
Varenr: 4863237
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 13-12-2017
18:16:00
DKK 335
Wandspiegel / Spiegel in Teak
Wandspiegel / Spiegel in Teak. Klassisch reduzierte Formgebung, Rückseitig mit Montierung. Maße ca: H. 100 cm, B. 53 cm. Gebrauchsspuren
Varenr: 4863242
19:17:00
DKK 633
Spejl i ramme af guldmalet træ, 1900-tallet
Spejl i ramme af guldmalet træ, hjørner med dekoration i form af palmetter, blomster og bladværk, 1900-tallet. 81 x 96 cm.
Varenr: 4861530
19:31:00
Entresæt i mahogni, Rokoko-form, slut. 1800-tallet
Entresæt i Rokoko- form udført af mahogni samt spejlskåret rodtræ. Spejl med roccailer i form af bladværk og blomst, H. 156 cm, B. 60 cm. Entremøbel på to ben, H. 79 cm, B. 62 cm, D. 30 cm. Enkelte reparationer/afslag, herunder flig limet på ene ben på entremøbel.
Varenr: 4863615
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 13-12-2017
19:34:00
Spejl i ramme af massiv mahogni, 1900-tallet
Spejl i ramme af massiv mahogni, 1900-tallet. Alm. små brugsspor. 108 x 57 cm.
Varenr: 4863788
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-12-2017
21:22:00
Solspegel
SPEGEL, s.k. solspegel, Spanien, samtida, bronserad konstmassa, diameter 42 cm
Varenr: 4864520
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 13-12-2017
21:28:00
Se mere
Spegel i barockstil
SPEGEL, barockstil, samtida, oktagonal form, ramen bronserad samt tapetserad med motiv ur Suecia Antiqua et Hodierna, fasettslipat glas, höjd 113x90 cm
Varenr: 4865627
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-12-2017
11:40:00
Se mere
Spejl med ramme i lakeret udskåret træ. Ca. 1900.
Spejl med ramme i lakeret udskåret nøddetræ. Ca. 1900. H. 90. B. 60 cm. Fremstår med aløbninger på spejlet, samt enkelte finerafslag. Spejlet har tidligerer været en del af et møblement.
Varenr: 4781920
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14-12-2017
11:44:00
 1 2  >>