Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hepplewhite spisestue (16)
Hepplewhite spisestue af fineret mahogny bestående af: 10 spisestole, heraf 2 med armlæn, sæder betrukket med stribet stof, højde: 98 cm., sædehøjde: 46 cm. Ovalt spisebord med udtræk, højde: 75 cm., bredde: 110 cm., længde: 150 samt tre tillægsplader, heraf en med sarg, bredde: 50 cm. 1 ...
Varenr: 4857708
DKK 10.000 DK, Herning, Engdahlsvej 15-12-2017
20:45:00
DKK 7.200
Bruno Mathsson matbord
BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, bord, Fritz Hansen, superellips, fanerat med masurbjörk, 6 kromade spännben, etikettmärkt, höjd ca 70, 129x396 cm
Varenr: 4866948
DKK 4.633 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 15-12-2017
21:16:00
Se mere
Bruno Mathsson matbord
BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, matbord "Superellips", Fritz Hansen 1991, kant med aluminiumlist, 5 kromade spännben, etikettmärkt, 240x120 cm
Varenr: 4866959
DKK 5.405 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 15-12-2017
21:38:00
Se mere
Kai Winding, ausziebares Esstisch
Ausziebarer Esstisch, design bei Kai Winding. Produziert bei Slagelse Møbelfabrik, Dänemark. Ausziehfunktion, Konstruktion aus Holz, Dänemark Rechteckiger Holztisch mit Ausziehfunktion. Unterseitig bezeichnet mit 'Slagelse Møbelfabrik'. Maße: ca. H. 72,5 cm, B. 90 cm, L. 130-240 cm. ...
Varenr: 4868656
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
11:41:16
DKK 447
Ausziebares Esstisch in Teak wohl Kai Winding für Slagelse Møbelfabrik, Dänemark
ausziehbarer Esstisch / Tisch in Teak. Vierbeinige Konstruktion ausziehbar in Teak. Wohl design bei Kai Winding für Slagelse Møbelfabrik. Unbezeichnet. Maße ca. B. 100, L. 100, H. 71 cm. Gebrauchsspuren,
Varenr: 4868657
DKK 1.489 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
11:41:35
DKK 372
Christian Hvidt. Rundt bord af fineret mahogni, model 415
Christian Hvidt. Rundt bord af fineret mahogni bestående af to halvrunde moduler, model 415. H. 74 cm. Ø. 120 cm. Fremstillet hos Søborg Møbler. Fremstår med ridser, mærker samt brugsspor.
Varenr: 4863357
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-12-2017
13:25:00
Spisebord m/ 6 spisestole, samt 2 armstole (8)
Spisebord samt 6 højryggede spisestole, samt 2 armstole. Kirsebærbejdset, lakeret og sortlakeret træ. Stolesæder med sort møbelstof. H. 75. 89 x 200 cm. Sædeh. 46-47 cm. Små/lette brugsspor (8)
Varenr: 4864802
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
14:20:00
Dansk Møbelproducent. Ovalt spisebord med udtræk og tillægsplade
Dansk Møbelproducent. Ovalt spisebord med udtræk og tillægsplade. Bord og tillægsplade udført i 22 mm MDF kerne belagt med Mouse-grey højtryks-laminat. Affasede og klar lakerede kanter. Skråtstillede, koniske ubehandlede egeben. Måler: L: 150/200 cm, H. 75 cm. Kraftigt og stabilt udtræk. Bordet ...
Varenr: 4841048

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-12-2017
19:15:00
Dansk Møbelproducent. Ovalt spisebord med udtræk og to tillægsplader ’uNité Ovalt’, Dark Night
Dansk Møbelproducent. Ovalt spisebord med udtræk og to tillægsplader. Bord udført i 22 mm MDF kerne belagt med ’Dark Night’ (sort) højtryks-laminat. Affasede og sort lakerede kanter. Tillægspladerne er udført i 22 mm MDF kerne belagt med ’Dark Night’ (sort) højtryks-laminat. Affasede og klar ...
Varenr: 4816962

DKK 7.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 16-12-2017
19:39:00
Tisch / Sofatisch / Esstisch verstellbar, in Teak
Tisch / Sofatisch / Esstisch, verstellbar, in Teak . Entwurf aus den 1960er Jahren. Konstruktion mit Gestell aus Teakholz, Platten in Teakholzfurnier. Der Tisch lässt sich in der Höhe verstellen und hat an den Längsseiten zwei Ausziehplatten. Maße ca: L. 120cm, H. 70cm, B. 65 cm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 4841552
19:43:00
DKK 298
Salongsgrupp i jugend
SALONGSGRUPP, jugend,1900-talets början, i mahognyfanér, dekor av blommor, bestående av soffa, 2 fåtöljer, 3 stolar, soffans längd 138 cm
Varenr: 4868038
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:00:00
Se mere
Alvar Aalto bord
ALVAR AALTO, matbord, Artek, Finland, ben i skiktlimmad björk, vit laminerad skiva, formgiven 1935, höjd 71,5, 120x60 cm
Varenr: 4868098
DKK 1.390 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 17-12-2017
10:00:00
Se mere
Alvar Aalto bord
ALVAR AALTO, matbord, Artek, Finland, ben i skiktlimmad björk, vit laminerad skiva, formgiven 1935, höjd 71,5, 100x60 cm
Varenr: 4868147
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 17-12-2017
12:42:00
Se mere
Alvar Aalto bord
Varenr: 4868150
12:51:00
Se mere
Alvar Aalto bord
Varenr: 4868159
13:24:00
Se mere
Matsalsbord Bermuda White
THOMAS ERIKSSON , "Bermuda White", matbord, Asplund, underrede i vitlackerad metall, skiva i color core laminat, höjd ca 71, 240x90 cm
Varenr: 4868182
DKK 11.583 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-12-2017
14:39:00
Se mere
Alvar Aalto bord
ALVAR AALTO, matbord, Artek, Finland, ben i skiktlimmad björk, vit laminerad skiva, formgiven 1935, höjd 71,5, 74,5x150 cm
Varenr: 4868185
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 17-12-2017
14:48:00
Se mere
Spisebord af sæbebehandlet eg
Spisebord af sæbebehandlet eg, til udtræk, dog uden tillægsplader. Mål: 140x90 cm. H. 75 cm.
Varenr: 4682383

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-12-2017
16:02:00
Alvar Aalto bord
Varenr: 4868251
18:30:00
Se mere
Barstole i Amerikansk valnød finér (4)
Barstole betrukket med sort skai og beklædt med amerikansk valnød finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Model 81. Fremstår i original emballage. (4)
Varenr: 4787233

DKK 2.300 DK, Odense, Kratholmvej 17-12-2017
19:10:00
International Furniture, spisebord i hvid NANO laminat.
International Furniture, spisebord, med plade i hvid NANO laminat med faset kant, samt hvid søjlefod. Ø. 120 cm. H. Udstillingsmodel, fremstår med minimale/ingen brugsspor.
Varenr: 4862475

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-12-2017
19:15:00
Emma Nordic Wood design, spisebord i egeplank
Emma Nordic Wood design, spisebord i kraftig dansk egeplank og sortlakerede stålben. Bordplade er skåret ud fra et stykke plank, olieret og håndpoleret og fremstår med svind revner og råt naturlook. L. 133 cm. B. 91 cm. H. 77 cm. Udstillingsmodel, fremstår med minimal håndteringsmærker.
Varenr: 4854399
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-12-2017
19:20:00
Dansk møbelproducent. Spisebord af fineret træ
Dansk møbelproducent. Spisebord af fineret træ med hollandsk udtræk, H. 73 cm, L. 120 cm, B. 80 cm. Udtræk L. 50 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4868943
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-12-2017
19:22:45
H. W. Klein. spisebord i teak med tillægsplade (2)
H. W. Klein. Spisebord med udtræk, af massivt og finèret teaktræ, hjørner med synlige tapsamlinger. Tillægsplade med sargkant opbevaret under bord. Stående på runde tilspidsede ben. H. 72 cm, L. 135/195 B. 90 cm. Fremstillet hos Bramin i 1971. Fremstår med minimale brugsspor alder taget i ...
Varenr: 4869809
DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-12-2017
19:24:00
DKK 3.400
Dansk Møbelproducent. Stort cirkulært spisebord med udtræk og tillægsplade. Model ’uNité Mouse-grey, Ø120’
Dansk Møbelproducent. Stort cirkulært spisebord med udtræk og tillægsplade. Model ’uNité’Mouse-grey. Bord og tillægsplade udført i 22 mm MDF kerne belagt med grå højtryks-laminat. Affasede og klar lakerede kanter. Skråtstillede, koniske hvidolieret egeben. Bordet måler: Ø: 120 cm, H. 75 cm. ...
Varenr: 4820434

DKK 7.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-12-2017
19:27:00
DKK 1.900
Charles & Ray Eames, stort konferencebord/bord/spisebord, model Segmented Table, fremstillet hos Vitra, træ/metal
Charles & Ray Eames, stort konferencebord, model Segmented Table, fremstillet hos Vitra, formgivet i 1964, sortlakeret stålrørsstel på ben af forkromet støbt aluminium. Rektangulær bordplade af træ med afrundede hjørner, sortlakeret kant, stel og bordplade med producentklæbemærker på undersiden, ...
Varenr: 4858480
DKK 9.676 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17-12-2017
19:58:00
DKK 4.466
John Mortensen for Heltborg Møbler. Ovalt spisebord med udtræk af fineret palisander
John Mortensen. Ovalt spisebord med udtræk af fineret palisander, oval plade, på firpasfod. Fremstillet hos Heltborg Møbler. H. 71. L. 164. D. 114 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 4838122
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-12-2017
20:05:00
Maurice Burke for Arkana. Spisebord med trompetformet stel, ca. 1960erne
Maurice Burke for Arkana. Cirkulært spisebord med bordplade af hvid laminat med profileret kant monteret på trompetformet stel af hvidlakeret metal. Designet omkring 1960. Fremstillet af Arkana. H. 73,5 Ø. 120,5 cm, Fremstår med enkelte små afslag på kant af bordplade, ridser, afskalninger på ...
Varenr: 4865966
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-12-2017
20:06:00
DKK 450
Spisebord med udtræk samt otte stole (10)
Spisebord med udtræk af mørkbejdset fineret og massivt træ, tillægsplade med sarg a ca. 50 cm. medfølger. H. 75,5 L. ca. 161 - 211 B. 100 cm. Desuden medfølger seks spisestuestole samt to stole med armlæn, model Isabella, stel af wenge træ, ryg og sæde betrukket med rødt Casco kunstlæder. ...
Varenr: 4867570

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 17-12-2017
20:10:00
Dansk Møbelproducent. Ovalt spisebord med udtræk og tillægsplade ’uNité Ovalt’, Grå
Dansk Møbelproducent. Ovalt spisebord med udtræk og tillægsplade. Bord og tillægsplade udført i 22 mm MDF kerne belagt med grå højtryks-laminat. Affasede og klar lakerede kanter. Skråtstillede, koniske ubehandlede egeben. L: 150/200 cm, B. 120 cm, H. 75 cm. med udtræk. Bordet leveres usamlet og ...
Varenr: 4816933

DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 17-12-2017
20:19:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>