Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Spiseborde, spisestuemøbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Matbord design Broberg & Ridderstråle
Matbord design Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Tati", matbord, Asplund, vitlackerat metallunderrede, skiva i ek, höjd ca 73, 200x85 cm Varenr: 4634763 DKK 7.680 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 12:08:00
Se mere
Matgrupp valnöt
Matgrupp valnöt. MATGRUPP, valnöt/valnötsfanér, bestående av: bord med 2 iläggsskivor a 50 cm, ben i betsad bok, höjd 72, 138-238 x 98 cm, samt 6 stolar med textilklädd sits, sitthöjd ca 44 cm, möjligen Engström och Myrstrand för Skaraborgs Möbelindutri, Tibro Varenr: 4634768 DKK 2.304 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-04-2017 12:28:00
Se mere
Matbord design Saarinen
Matbord design Saarinen. EERO SAARINEN, "Tulip", matbord, Knoll International, USA, formgivet 1956, vitlackerad centralfot och bordsskiva, skyltmärkt, höjd ca 73, diameter 120 cm Varenr: 4634772 DKK 6.144 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 12:44:00
Se mere
Spisebord med fire stole, massiv bambus (5)
Spisebord med fire stole, massiv bambus (5). Spisebord produceret af massiv stavlimet bambus. H. 74 L. 162 B. 84,5 cm. Samt fire spisestuestole, ben af massiv bambus med ryg og sæde skål af plast. Fremstår med enkelt revne, udstillingsmodel. (5) Varenr: 4602834

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2017 14:53:00 DKK 3.200
Rundt Chr.VIII mahognibord og 4 stole (5)
Rundt Chr.VIII mahognibord og 4 stole (5). Rundt Chr.d.VIII mahognibord på trepasfod med hjul, pladen kan vippes op, h.77 cm Ø 104 cm. Der medfølger to par Chr. VIII mahognistole h.83-84 cm. Alle dele med kraftige brugsspor, finérskader og afslag, flere af stolene ormstukne, en med ryg reparation. Varenr: 4624866 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 16:00:00 DKK 325
Magnus Olesen stole og bord (3)
Magnus Olesen stole og bord (3). Magnus Olesen: To stole H 70 cm, SH 44 cm og rundt bord H 70 cm, Ø 60 cm med stel af bøgetræ. Fremstår med brugsspor, sæde med pletter. (3) Varenr: 4613922 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 16:04:00 DKK 300
Spisebord teak samt 5 stole (6)
Spisebord teak samt 5 stole (6). Spisebord med to klapper fineret med teak, i midten af bordet ilagte kakler h.72 x 160 x 90 cm, klapper à 49 cm. Brugsspor og småskader, et hængsel mangler ved klap, medfølgende 5 stole af bejdset bøg h.80 cm, sh.44 cm. Brugsspor. 1970'erne. Varenr: 4626091 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 16:17:00 DKK 300
Vipp Table.
Vipp Table. . Vipp Table, spisebord af genanvendt hårdtræ med stel af pulverlakeret aluminium. Mål. L.250, B.95, H.73cm. Usamlet. Samlevejledning medfølger. Varenr: 4622957

DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2017 16:22:00 DKK 10.500
Arne Jacobsen Djob arbejdsbord
Arne Jacobsen Djob arbejdsbord. Arne Jacobsen Djob arbejdsbord med plade af hvid linoleum, stel af aluminium. H. 73 cm, L. 152 cm, B. 78 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4619775 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 17:21:00 DKK 300
Rundt spisebord med seks stole (9)
Rundt spisebord med seks stole (9). Rundt hvidlakeret spisebord (spånplade) h. 72 cm Ø115. To plader med sarg á 50 cm. Sæt på seks stole med rosafarvet betræk på sæde og ryg h. 85 cm B. 47 cm sh. 44 cm. Af nyere dato. Fremstår med skrammer og mærker. (9) Varenr: 4626276 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2017 18:20:00 DKK 300
Poul Cadovius. Spisebord på trompetfod af aluminium
Poul Cadovius. Spisebord på trompetfod af aluminium . Poul Cadovius. Spisebord på trompetfod af aluminium, bordplade dekoreret af Mygge alias Susanne Fjeldsøe. Sign. Mygge. H. 70 Ø 120 cm. Fremstillet hos Cado. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varenr: 4631860 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-04-2017 19:23:00 DKK 800
Arne Jacobsen / Piet Hein, Rundt cafébord
Arne Jacobsen / Piet Hein, Rundt cafébord. Arne Jacobsen / Piet Hein. Rundt cafébord med plade af hvidt laminat, kant af matpoleret aluminium, monteret med firpasfod i aluminium med stamme af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70 cm. Ø 90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. NB Tekst rettet Varenr: 4607474 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2017 19:30:00 DKK 600
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord af Oregon pine
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord af Oregon pine. Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord med seks-grenet ben af forkromet stål og bordplade af Oregon pine finer. Fremstillet og brandstemplet af Snedkermester Lau Lauritsen. H. 73 cm. L. 200 cm. B. 100 cm. Fremstår med let brugspræg. Varenr: 4626124 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2017 19:45:00 DKK 325
Henrik Pedersen, 356-north.com. Spisebord model Air, eg
Henrik Pedersen, 356-north.com. Spisebord model Air, eg. Henrik Pedersen. Spisebord, bordplade i krydsfiner med overflade i egefiner, ben af massiv eg. metaldele er rustfrit stål. H. 74. L. 200. B. 100 cm. Produceret siden 2012 af Houe.com. Lette brugsspor. Varenr: 4635497 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-04-2017 20:08:00 DKK 325
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af kirsebær
Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af kirsebær. Piet Hein & Bruno Mathsson. Elipsebord med plade af kirsebær, spændben af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, H. 71 L. 150 B. 100 cm. Brugsspor, plade med enkelte skrammer. Varenr: 4585639 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-04-2017 20:10:00 DKK 550
Matbord/soffbord med glasskiva, metall, 1900-talets senare hälft.
Matbord/soffbord med glasskiva, metall, 1900-talets senare hälft.. Matbord/soffbord med glasskiva, metall, 1900-talets senare hälft. Skiva i armerat glas, stativ i svartlackerad metall. Arkitektdesign. Stativet kan ställas upp för att skapa ett matbord eller läggas ner för att skapa ett soffbord. Bordens mått i sin helhet (som soffbord, se bild): Längd: ca ... Varenr: 4584061 DKK 1.536 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-04-2017 20:11:00 DKK 768
InSiTon langbord med plade af beton
InSiTon langbord med plade af beton. InSiTon langbord med plade af komposit epoxy-beton, bensæt af gamle togskinner. Bordpladens farve er betongrå og fremstillet af harpiks, kvartssand og oxydfarve. Materialet er, modsat almindelig beton, meget slidstærkt, vand og varmebestandigt og den lukkede overflade er rengøringsvenlig og ... Varenr: 4523897

DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-04-2017 20:14:00 DKK 6.000
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord med udtræk (3) . Piet Hein 1905-1996 & Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord, bordplade af hvid laminat med kant af aluminium med udtræk, monteret med spændben af forkromet stål. H. 72 cm L. 180/300 cm B. 120 cm. To tillægsplader á 60 cm medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med alm. ... Varenr: 4624202 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-04-2017 20:16:00 DKK 7.000
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm. POUL KJAERHOLM, matbord, modell PK50, formgivet 1964 för E Kold Christiansen, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram,höjd ca 62, 195x80 cm Varenr: 4634914 DKK 26.878 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-04-2017 20:30:00
Se mere
Stolar i mörkbetsad björk, 1900-talets första hälft, samt bord i rokokostil (4)
Stolar i mörkbetsad björk, 1900-talets första hälft, samt bord i rokokostil (4). Stolar i mörkbetsad björk, 1900-talets första hälft, samt bord i rokokostil. (4). Lätt svängda ben. Stolar klädda i beige/grön textil. Höjd 80 cm. Bredd 50 cm. Djup ca 45 cm. Samtliga ryggbrickor saknas eller defekta. Förtorkad limning i ryggfästet till en av stolarna. Bruksslitage, förslitningar... Varenr: 4586234 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-04-2017 20:53:00 DKK 230
Matbord
Matbord. MATBORD, 1900-tal, vitmålad, höjd ca 77, 277x108 cm Varenr: 4634989 DKK 4.608 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 12:16:00
Se mere
Vipp Table.
Vipp Table. . Vipp Table, spisebord af genanvendt hårdtræ med stel af pulverlakeret aluminium. Mål. L.250, B.95, H.73cm. Usamlet. Samlevejledning medfølger. Varenr: 4622956

DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:44:11 DKK 10.000
Gateleg table / klapbord af  egetræ
Gateleg table / klapbord af egetræ. Gateleg table / klapbord af egetræ. H. 72, L.105, B. 40-140 cm. 1800-tallet. Fremstår med aldersrelateret slitage samt udskiftet fodliste. Varenr: 4614808 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:44:32 DKK 300
Ukendt dansk møbelproducent. Spisebord af massiv eg
Ukendt dansk møbelproducent. Spisebord af massiv eg. Ukendt dansk møbelproducent. Spisebord med sarg. Fremstillet af massiv eg. L 190, B 100 cm. H 75 cm. Fremstår med tørrevne samt trykmærke. Varenr: 4635916 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:25:03 DKK 300
Spillebord af bejdset bøgetræ 1800-tallet
Spillebord af bejdset bøgetræ 1800-tallet. Spillebord af bejdset bøgetræ, båret på drejet ben. 1800-tallet. H. 78, L. 88, B. 85 cm. Fremstår med brugsslitage, lettere løse beslag. Varenr: 4633558 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 13:40:04 DKK 300
Charles Eames. Bord 'Segmented Table' Ø 110 cm
Charles Eames. Bord 'Segmented Table' Ø 110 cm . Charles Eames 1907-1978. 'Segmented Table'. bord med søjle og firpasfod af forkromet metal. Monteret med hvidlaminat plade. Formgivet 1964. Fremstillet hos Vitra, mærket herfra. H. 72, 5 cm. Ø 110 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varenr: 4633550 DKK 10.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 13:47:00 DKK 6.200
IKEA; spisebord med fire stole
IKEA; spisebord med fire stole. IKEA; spisebord med lakeret stålstel pålagt cirkulær glasplade. Hertil fire Vilmar stole. Fremstår med brugsspor. Mål på bord; Ø 105, H 73 cm. (5) Varenr: 4631772 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 14:15:13 DKK 300
Spisebord m. seks stole, massiv bambus, og plast(7)
Spisebord m. seks stole, massiv bambus, og plast(7). Spisebord produceret af stavlimet massivs bambus. H. 74 B. 95 L. 182 cm. Samt seks spisestuestole, ben af massiv bambus med ryg og sæde skål af plast. Fremstår som udstillingsmodel.(7) Varenr: 4602835

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2017 14:49:00 DKK 3.500
Spisebord med hvid laminat
Spisebord med hvid laminat. Spisebord, plade med udtræk, ben af forkromet stålrør. H. 75 L. 190 B. 110 cm. Fremstår med let brugsslitage, manglende tillægsplader, hakker på kant af bordplade. Varenr: 4629243 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 15:29:25 DKK 325
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord
Piet Hein / Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord . Piet Hein 1905-1996 / Bruno Mathsson 1907-1988. Super Ellipse spisebord med plade af hvid laminat, monteret med spændben af forkromet stål. H. 71 cm L. 150 cm B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1985. Fremstår små brugsspor, ben med lidt rust Varenr: 4636140 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 16:06:53 DKK 850
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>