Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Spiseborde, spisestuemøbler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, højtryks laminat
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord, højtryks laminat . Snedkermester Lau Lauritsen. Snedkerudført spisebord med let ellipseformet plade med hvid højtrykslaminat, koniske ben samt sarg af mahognibejdset træ. H. 73 L. 242 B. 110 cm. Fremstillet af Snedkermester Lau Lauritsen, brændstempel herfra under bordpladen. Ben kan let af-/påmonteres. Varenr: 4716903

DKK 5.500 DK, Helsingør, Støberivej 20-07-2017 20:38:00 DKK 1.550
Dansk møbelproducent 1940 - 1950-erne. Spisebord og sæt på seks stole af lakeret egetræ. (7)
Dansk møbelproducent 1940 - 1950-erne. Spisebord og sæt på seks stole af lakeret egetræ. (7). Dansk møbelproducent 1940 - 1950-erne. Spisebord med hollandsk udtræk, ben med sko af messing og sæt på seks stole, hver af lakeret egetræ, stole med sæder betrukket med lyst uld. Spisebord H. 76. L. 130/228. D. 85 cm. Stole H. 91/47 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og mærker, pletter ... Varenr: 4719936 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-07-2017 20:41:00 DKK 300
Plankebord af massivt egetræ
Plankebord af massivt egetræ. Dansk Design. Plankebord af massivt hvidolieret egetræ, stående på trebenet i sortlakeret metal. Bordplade 30 mm. L. 240 B. 95 H. 74 cm.Vedligehold: Den daglige rengøring foretages med en hårdt opvredet klud med lunkent vand. Undgå sulfo og andre rengøringsmidler som affedter bordpladen og ... Varenr: 4689919

DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-07-2017 20:46:00 DKK 2.200
Tisch und Stuhl von Brunner (2)
Tisch und Stuhl von Brunner (2). Tisch und Stuhl von Brunner Tischplatte Buchenfurnier. Gestell aus verchromtem Stahlrohr. Kunststoffgleiter. Maße: H. 74 cm, B. 80 cm, L. 140 cm. Freischwinger 'Fina'. Gestell aus Rundstahlrohr mit Holz-Armlehnen. Rücken und Sitzpolster in rot. Maße: H. 86 cm, SH. 46 cm, . 53 cm, T. 57 cm. ... Varenr: 4689016 DKK 2.231 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-07-2017 20:58:00 DKK 297
Slagbord i furu
Slagbord i furu. SLAGBORD, 1900-talets första hälft, furu, höjd ca 75, 154x80 cm Varenr: 4722019 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-07-2017 21:03:00
Se mere
Månbord
Månbord. MÅNBORD, 2 delat, mahognyfanér, 1800-talets andra hälft, höjd ca 71, diameter 102 cm Varenr: 4722037 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-07-2017 21:57:00
Se mere
Excel udendørs bruser i kobber
Excel udendørs bruser i kobber. Excel udendørs bruser 'Garden shower' i kobber. Monteres med spyd i jorden, denne model er med 2-vejs vandmontering, hvilket betyder at du kan montere både koldt og varmt vand. Kan stadig benyttes med kun en tilslutning. Mål H. 220 x 16 cm. I original emballage (Mål på emballage 70x30x6 ... Varenr: 4703651 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-07-2017 06:03:00 DKK 300
Spisebord, model Peak - udstillingsmodel
Spisebord, model Peak - udstillingsmodel. Spisebord, model Peak. Fremstillet i matlakeret MDF, hvilende på stel af lakeret stål.Mål; L 180, B 90, H 75 cm. Udstillingsmodel hvor minimale håndteringsspor kan forekomme. Modelfotos. Det viste tilbehør samt stole medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et ... Varenr: 4686245

DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 21-07-2017 11:46:00 DKK 775
Bruno Mathsson matbord
Bruno Mathsson matbord . BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", tillverkat av Fritz Hansen 2008, matbord, skiva i vit laminat, 6 förkromade spännben, etikettmärkt, höjd ca 72, 200x100 cm Varenr: 4723061 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-07-2017 12:12:00
Se mere
Spisebord af mahogni med klapper (2)
Spisebord af mahogni med klapper (2). Spisebord finéret med mahogni, to klapper og en tillægsplade. H. 72, D. 84, L. 125/210/250 cm. Brugsspor og enkelte ridser (2) Varenr: 4714354 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 12:35:12 DKK 300
Bådformet spisebord med tillægsplade i hvid melamin (2)
Bådformet spisebord med tillægsplade i hvid melamin (2). Bådformet spisebord med tillægsplade i hvid højtryks laminat med sort kant samt ben af børstet stål. Måler: L: 170/210 cm. B:100 cm. H: 71,00 cm. Tillægsplade fremstår med nuanceforskel. Leveres samlet. Varenr: 4703743

DKK 4.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 12:44:53 DKK 625
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med udtræk (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipsebord med udtræk (3). Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipsebord, plade af brun laminat med udtræk, ben af forkromet stål. Hertil to tillægsplader. Fremstillet hos Fritz Hansen . L. 150/250 cm. B. 100 cm. H. 70 cm. Fremstår med alm. brugsspor (3) Varenr: 4723737 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 13:23:00 DKK 4.100
Thore Lassen og Søren Nielsen. Fire barstole og bord, model Radius (4)
Thore Lassen og Søren Nielsen. Fire barstole og bord, model Radius (4). Thore Lassen og Søren Nielsen. Fire barstole med ryg og sæde af ahornfinér, stel af blankt forkromet stål. Stole H. 110 cm. SH. 80 cm. Bord H. 111 cm. Ø 80 cm. Radius Møbler i 2005. Fremstår med alm. brugsspor. (5) Varenr: 4723760 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 13:27:00 DKK 425
Rolf Middelboe og Gorm Lindum / Tranekær furniture, skrivebord
Rolf Middelboe og Gorm Lindum / Tranekær furniture, skrivebord. Rolf Middelboe og Gorm Lindum. Fritstående skrivebord af massiv mahogni, bordplade i mossaikmønster. Front med to skuffer i sarg, profilerede ben og sarg, ben H. 73 cm. B. 196 cm. D. 96 cm. Fremstillet hos Tranekær møbler. Nummeret messingplakette. Fremstår med brugsspor, skjolder på plade. Der ... Varenr: 4722497 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 14:35:00 DKK 800
Jeppe Utzon/ dk3. Højbord / barbord, model #1, udstillingsmodel
Jeppe Utzon/ dk3. Højbord / barbord, model #1, udstillingsmodel. Jeppe Utzon. Højbord / barbord af olieret baubuche rektangulær plade med gennemgående ben. Formgivet i 2015. Fremstillet hos dk3, model #1. H. 108 L. 150 B. 75cm. Fremstår med enkelte ridser på plade. Træpleje sæt medfølger. Udstillingsmodel. Varenr: 4723844

DKK 7.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-07-2017 15:43:28 DKK 2.300
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellips matbord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Superellips matbord. Piet Hein & Bruno Mathsson. Stort superellips matbord. Skiva av bok, kromad benställning. Tillverkad av hos Fritz Hansen. Höjd ca 72 cm, längd ca 302 cm, bredd ca 130 cm. Bruksslitage. Varenr: 4720114 DKK 3.059 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 21-07-2017 16:11:00 DKK 1.682
Spisebord af teak og egetræ med hollandsk udtræk
Spisebord af teak og egetræ med hollandsk udtræk . Spisebord med hollandsk udtræk, plader finéret med teak og stel af egetræ, ben med sko af teak. Blækstemplet i bund kronet S.K.M., hvorover krone. H. 73, B. 90, L. 180/300. Ridser og mærker. Varenr: 4714292 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 16:13:00 DKK 400
Dansk møbelproducent. Spisebord af fineret træ
Dansk møbelproducent. Spisebord af fineret træ. Dansk møbelproducent. Spisebord af fineret træ med hollandsk udtræk, H. 73 cm, L. 120 cm, B. 80 cm. Udtræk L. 50 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Varenr: 4724223 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 17:02:34 DKK 300
Ukendt dansk møbelproducent. Spisebord af massiv eg
Ukendt dansk møbelproducent. Spisebord af massiv eg. Ukendt dansk møbelproducent. Spisebord med sarg. Fremstillet af massiv eg. L 190, B 100 cm. H 75 cm. Fremstår med tørrevne samt trykmærke. Varenr: 4704058 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 17:06:11 DKK 300
Dansk produceret spisebord
Dansk produceret spisebord. Dansk produceret spisebord med tillægsplade, bordplade i hvid laminat, stående på kromben. H. 72 cm, B 100 cm, L. 100 cm. Ekstra plade B. 50 cm. Udstillingsmodel. Varenr: 4695870

DKK 1.800 DK, Herning, Engdahlsvej 21-07-2017 17:07:37 DKK 550
Esstisch mit Glasplatte und verchromten Beinen
Esstisch mit Glasplatte und verchromten Beinen. Esstisch mit massiver Glasplatte auf verchromten Beinen, Klarglasplatte auf schwarzem Untergrund, Plattendicke ca. 1,2 cm, Höhe ca. 75 cm, Länge ca. 90 cm und Breite ca. 90 cm, Leichte Kratzspuren an der Oberfläche sowie minimale Kratzer an den Tischbeinen. Varenr: 4682320 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-07-2017 17:22:23 DKK 297
Spisebord af oliebehandlet eg
Spisebord af oliebehandlet eg. Spisebord af oliebehandlet eg, med udtræk, dog uden tillægsplader. Mål: 140x90 cm. H. 79 cm. Varenr: 4682382

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 17:29:00 DKK 325
Carl Malmsten Herrgården
Carl Malmsten Herrgården . CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 5 dlr, bestående av: matbord med 2 iläggsskivor, stolar 4 st, höjd 75, 140x100, skivorna 55 cm vardera Varenr: 4723106 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-07-2017 17:36:00
Se mere
2 stk Alvar Alto. Rektangulære borde af birketræ, samt fire stole model 66 (6)
2 stk Alvar Alto. Rektangulære borde af birketræ, samt fire stole model 66 (6). 2 stk Alvar Alto. Rektangulært bord af birketræ, plade af blå linoleum. H. 71 L. 100 D. 60 cm. samt 4 stole, Alvar Alto model 66, af formbøjet birketræ, sæde af rødt laminat. Fremstillet hos Artek, Finland. H. 77 SH. 44 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser og mærker. (6) Varenr: 4687788 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-07-2017 18:20:00 DKK 1.250
Skovby Møbelfabrik. Rundt spisebord i teak
Skovby Møbelfabrik. Rundt spisebord i teak . Skovby Møbelfabrik. Rundt spisebord af teak . Bordplade fremstår med rand og ridser H. 72 Ø 120 cm. Med brugsspor/skrammer Varenr: 4722570 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-07-2017 18:35:00 DKK 325
Vemb møbelfabrik. Spisebord i palisander
Vemb møbelfabrik. Spisebord i palisander. Vemb møbelfabrik. Spisebord af palisander, rektangulær plade med hollandskudtræk, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 73 L. 146 - 238 cm. Fremstår med skjolder, falmet, pletter samt ridser (Bordplade ligger løst på stellet). Varenr: 4722429 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 21-07-2017 18:47:00 DKK 300
Dansk Møbelproducent. Rektangulært spisebord.
Dansk Møbelproducent. Rektangulært spisebord. . Dansk Møbelproducent. Rektangulært spisebord. Bord udført i 22 mm MDF kerne belagt med charcoal linoleum. Affasede og klar lakerede kanter. Skråtstillede, koniske ubehandlede egeben. Bordet måler: L: 170, B. 100 cm, H. 75 cm. Bordet leveres usamlet og i original emballage. Varenr: 4688296

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-07-2017 19:00:00 DKK 2.100
Spisebord af mahogni, engelsk Regency form (3)
Spisebord af mahogni, engelsk Regency form (3) . Spisebord af mahogni med afrundede bordplader på 2 x trepasfod med messingfødder på hjul. H. 75 x 162 x 100 cm. Der medfølger en tillægsplade á 54.5 cm. Alm. brugsspor (3) Varenr: 4696346 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-07-2017 19:13:00 DKK 300
Spisebord af massivt egetræ (3)
Spisebord af massivt egetræ (3). Spisebord af massivt egetræ med udtræk samt to tilhørende tillægsplader a 50 cm. L. 200, B. 90, H. 77 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 4722758 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 19:14:00 DKK 325
 Arne Jacobsen. Cirkulært bord med lys grå laminat bordplade
Arne Jacobsen. Cirkulært bord med lys grå laminat bordplade. Arne Jacobsen. Cirkulært bord med lys grå laminat bordplade og alu kant, monteret på stamme med seks pas fod af metal, H. 70 cm. Ø. 145 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 4721185 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-07-2017 19:15:00 DKK 425
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>