Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Sportsudstyr, bordspil i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Gymnastikredskab vintage hest
Gymnastikredskab vintage hest. Gymnastikredskab/hest med understel af træ, betrukket med læder. Metalmonteringer. Korpusset er betrukket med læder og har to greb, der kan skrues af. L. 162 cm x H. 110 cm; opstillingsflade 165 x 75 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, læderet er stærkt patineret og krakeleret, træet er ... Varenr: 4628570 DKK 8.528 DE, Frankfurt, Hessenring 25-04-2017 14:39:00 DKK 3.337
Gymnastikredskab vintage buk
Gymnastikredskab vintage buk. Buk/gymnastikredskab, træ/læder/metal. Fire skrå træben med blålakerede metalmonteringer. Buk med brunt læderbetræk, H. 100 cm, opstillingsflade 64 x 67 cm. Læderet fremstår med flot patina og en reparation, træet er slidt og fremstår med kantstød. Varenr: 4628589 DKK 7.045 DE, Frankfurt, Hessenring 25-04-2017 17:44:00 DKK 2.410
Fitness cykel. DMC & Magnetic System
Fitness cykel. DMC & Magnetic System. Fitness cykel fra DMC & Magnetic System, pec-3000. Mål: H. 127, B. 66, L.96 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4636652 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 20:02:00 DKK 300
Sure Shot: Basketball kurv af stål
Sure Shot: Basketball kurv af stål. Sure Shot: Basketball kurv af rustfrit stål til nedgravning. H 370 cm. Varenr: 4630003 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2017 20:03:00 DKK 1.250
Gammelt gymnastikredskab, buk
Gammelt gymnastikredskab, buk. Buk/gymnastikredskab, træ/læder/metal. Fire skrå træben, brunt læderbetræk, H. 100 cm, opstillingsflade 64 x 80 cm. Læderet fremstår med patina og små snit, træet er slidt og fremstår med kantstød. Varenr: 4628574 DKK 7.045 DE, Frankfurt, Hessenring 26-04-2017 17:40:00 DKK 2.410
Gymnastikredskab, vintage buk
Gymnastikredskab, vintage buk. Buk/gymnastikredskab, træ/læder/metal. Fire skrå træben med metalmonteringer. Benene er betrukket med læder. Buk med brun læderpolstring, H. 100 cm, opstillingsflade 80 x 66 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, læder med kraftig patina, træet er slidt og fremstår med kantstød. Varenr: 4628577 DKK 7.045 DE, Frankfurt, Hessenring 26-04-2017 17:41:00 DKK 2.596
Gymnastikredskab vintage buk
Gymnastikredskab vintage buk. Buk/gymnastikredskab, træ/læder/metal. Fire skrå træben med læderpolstring og metalmonteringer, buk med brunt læderbetræk, H. 100 cm, opstillingsflade 67 x 78 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, læder med kraftig patina, træet er slidt og fremstår med kantstød. Varenr: 4628582 DKK 7.045 DE, Frankfurt, Hessenring 26-04-2017 17:42:00 DKK 2.410
Gymnastikredskab vintage hest, ca. 1900
Gymnastikredskab vintage hest, ca. 1900. Gymnastikredskab/hest med understel af træ, metalmonteringer. Korpusset er betrukket med patineret læder og har to greb, der kan skrues af. L. 190 cm x H. 112 cm; opstillingsflade 186 x 83 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, læderet er stærkt patineret, træet er slidt og fremstår med ... Varenr: 4628569 DKK 8.528 DE, Frankfurt, Hessenring 26-04-2017 18:39:00 DKK 3.337
Gymnastikredskab, buk, ca. 1900
Gymnastikredskab, buk, ca. 1900. Buk/gymnastikredskab, træ/læder/metal. Fire skrå træben med metalmonteringer, sort lakering. Buk med brun læderpolstring, H. 98 cm, opstillingsflade 75 x 105 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, læder med stærk patina, træet er slidt og fremstår med kantstød. Varenr: 4628579 DKK 7.045 DE, Frankfurt, Hessenring 26-04-2017 18:42:00 DKK 2.410
Gymnastikredskab vintage buk
Gymnastikredskab vintage buk. Buk/gymnastikredskab, træ/læder/metal. Fire skrå træben med metalmonteringer, betrukket med læder. Buk med brun læderpolstring, H. 106 cm, opstillingsflade 71 x 92 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, læder med kraftig patina, træet er slidt og fremstår med kantstød. Varenr: 4628587 DKK 7.045 DE, Frankfurt, Hessenring 26-04-2017 18:43:00 DKK 2.410
Tacx Genius Multiplayer, cykeltræner samt diverse tilbehør.(5)
Tacx Genius Multiplayer, cykeltræner samt diverse tilbehør.(5). Tacx Genius Multiplayer, T2000 virtual reality cykeltræner, VR steeringframe med software. Mulighed for opkobling til PC. Måtte og træningsdæk medfølger. Ifølge rekvirent aldrig anvendt. Desuden to steeringframes af mærkerne Crono, Elite og Minoura, Mag 500 - disse med lette brugsspor. (5) Varenr: 4635747 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-04-2017 19:52:00 DKK 1.500
Gymnastikredskab vintage hest
Gymnastikredskab vintage hest. Gymnastikredskab/hest med understel af træ, metalmonteringer. Korpus og ben betrukket med patineret læder. Grebene kan skrues i, medfølger løst. Højden kan indstilles i trin. L. 160 cm x H. 101 cm; opstillingsflade 167 x 75 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, læderet er patineret, træet ... Varenr: 4628566 DKK 8.528 DE, Frankfurt, Hessenring 27-04-2017 14:38:00 DKK 3.337
LEMCO B´fit mini. Træningscykel / Sofacykel / Pedalcykel
LEMCO B´fit mini. Træningscykel / Sofacykel / Pedalcykel. LEMCO B´fit mini. Træningscykel / Sofacykel / Pedalcykel. Den lille størrelse, pedaler med hælkappe gør denne cykel særligt anvendelig til de personer der har svært ved at holde fødderne fast på almindelige sofacykler. Pedalerne sikrer at fødderne bliver på plads. Der medfølger brugsanvisning Varenr: 4612367 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 16:52:00 DKK 300
Gymnastikredskab vintage buk
Gymnastikredskab vintage buk. Buk/gymnastikredskab, træ/læder/metal. Fire skrå træben med blålakerede metalmonteringer, buk med brunt læderbetræk, H. 101 cm, opstillingsflade 63 x 75 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, læder med patina, træet er slidt og fremstår med kantstød. Varenr: 4628584 DKK 7.045 DE, Frankfurt, Hessenring 27-04-2017 18:42:00 DKK 2.410
Trappmaskin Skip Sport med computer, model 7000, samt manuel trapmaskine (2)
Trappmaskin Skip Sport med computer, model 7000, samt manuel trapmaskine (2). Trappmaskin Skip Sport model 7000 med computer. H. 144 B.68 D.85 cm.Manuel trapmaskine, ubekendt fabrikat. H. 25 L. 50 D. 31 cm. Med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 4632665 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 19:47:00 DKK 300
Venstrehåndet golfset, mrk. Mirage, Links 2 Links (13)
Venstrehåndet golfset, mrk. Mirage, Links 2 Links (13). Venstrehåndet golfset, mrk. Mirage, Links 2 Links. Sættet består af 12 køller, hvor af 8 af mrk. Link 2 Links, og 4 af mrk. Mirage. samt taske. Fremstår med minimale brugsspor. (13) Varenr: 4639989 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2017 19:10:00 DKK 325
Billardbord med div. tilbehør
Billardbord med div. tilbehør. Billardbord af egetræ, H. 80, L. 240, B. 135 cm. Hertil 8 køer samt div. tilbehør baller og kegler. Brugsslitage. Varenr: 4638617 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-04-2017 19:29:00 DKK 450
Ping golfbag med to vogne. (3)
Ping golfbag med to vogne. (3). Ping golfbag med to vogne. Golfbag med regnslag til jern samt køller. Putter hul samt diverse andre lommer . Bæresele. To golfvogne med tre oppustelige hjul. Vogne fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4638389 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-04-2017 20:53:00 DKK 425
Konvolut Schlittschuhe Hudora (2)
Konvolut Schlittschuhe Hudora (2). Konvolut Schlittschuhe Hudora, bestehend aus: Herren Schlittschuhe gefertigt aus schwarzem Leder, Länge des Fußes: 27 cm. Damen Schlittschuhe gefertigt aus weißem Leder, Länge des Fußes ca.: 24 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. (2) Varenr: 4578599 DKK 1.335 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-04-2017 11:05:26 DKK 297
Gammelt gymnastikredskab, buk
Gammelt gymnastikredskab, buk. Buk/gymnastikredskab, træ/læder/metal. Fire skrå træben, delvist med læderbetræk, metalmonteringer. Buk med brunt læderbetræk, H. 100 cm, opstillingsflade 66 x 80 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, læder med patina, træet er slidt og fremstår med kantstød. En fod er brækket af. Gammelt ... Varenr: 4628572 DKK 7.045 DE, Frankfurt, Hessenring 29-04-2017 17:40:00 DKK 2.410
Gymnastikredskab vintage hest
Gymnastikredskab vintage hest. Gymnastikredskab/hest med understel af træ, metalmonteringer. Korpus er betrukket med patineret læder. Højden kan indstilles i trin. L. 178 cm x H. 100 cm; opstillingsflade 140 x 75 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, læderet er patineret, træet er slidt og fremstår med kantstød. De to ... Varenr: 4628565 DKK 8.528 DE, Frankfurt, Hessenring 29-04-2017 18:37:00 DKK 3.337