Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Tæpper og tekstiler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Orientmatta Hamedan semiantik
Orientmatta Hamedan semiantik. ORIENTMATTA, Hamedan, semiantik, ca 515x226 cm Varenr: 3944690 DKK 4.663 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-08-2015 10:18:00
Se mere
Kashmir tæppe, Bidjar-design,  276 x 186 cm.
Kashmir tæppe, Bidjar-design, 276 x 186 cm. . Kashmir tæppe, Bidjar-design. Håndknyttet. Uld / bomuld. 186 x 276 cm. Alm. lette brugsspor. Varenr: 3942808 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 28-08-2015 12:58:44 DKK 2.100
Indo Bidjar 253 x 246 cm
Indo Bidjar 253 x 246 cm . Indo Bidjar 253 x 246 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3945211

DKK 4.500 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2015 13:04:00 DKK 3.700
Orientmatta Hamadan galleri
Orientmatta Hamadan galleri. ORIENTMATTA, Hamadan, galleri, semiantik, ca 293x113 cm Varenr: 3944713 DKK 2.331 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-08-2015 13:12:00
Se mere
Matta
Matta. ORIENTMATTA, semiantik, Bijar, ca 198x130 cm Varenr: 3944716 DKK 2.331 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-08-2015 13:30:00
Se mere
Orientmatta semiantik
Orientmatta semiantik. ORIENTMATTA, semiantik, ca 187x82 cm Varenr: 3944718 DKK 1.554 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-08-2015 13:42:00
Se mere
Kelim kuddar, 6 st, 45 x 45
Kelim kuddar, 6 st, 45 x 45. Kelim kuddar, 6 st, 45 x 45. Kelimkuddar med broderad figural dekor. Tillverkad av ren ull samt växtfärger. Bomullsfodrad baksida. Säljs utan stoppning. Varenr: 3912872

DKK 1.554 SE, Norrköping, Finspångsv. 28-08-2015 14:36:00 DKK 1.321
Persisk handknuten matta, Täbriz, mått 380x285
Persisk handknuten matta, Täbriz, mått 380x285. Persisk handknuten matta, Täbriz, mått 380x285 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Mönster bestående av palmetter och blommor mot ljus botten samt bred bård. Denna matta är handknuten i staden Täbriz som är huvudstad i provinsen Azerbajdzjan i nordvästra Iran. Patinerad. Färgskiftningar. Varenr: 3947904

DKK 4.663 SE, Örebro, Aspholmen 28-08-2015 14:37:52 DKK 2.409
Persisk Nain. 254 x 160 cm.
Persisk Nain. 254 x 160 cm.. Persisk Nain. 254 x 160 cm. Fremstår nyrenset. Varenr: 3943363 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-08-2015 14:55:00 DKK 1.900
Indo Bidjar 166 x 241 cm
Indo Bidjar 166 x 241 cm. Indo Bidjar 166 x 241 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3945209

DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2015 16:19:00 DKK 2.800
Persisk handknuten matta Zageh 143x100 cm
Persisk handknuten matta Zageh 143x100 cm. Persisk handknuten matta Zageh 143x100 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Central medaljong omgiven av Herati-mönster mot ljus botten. Zageh, Hamadan-provinsen nordvästra Iran. Bruksspår, smärre slitage. Varenr: 3940081 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 28-08-2015 16:25:00 DKK 233
Matta, Kelim, 190x85 cm
Matta, Kelim, 190x85 cm. Matta, Kelim, 190x85 cm. Inslag och varp av ull. Geometriskt mönstrad. Smärre bruksspår. Varenr: 3939614 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 28-08-2015 16:29:00 DKK 233
Orientalisk handknuten matta, antik, Beluch, 189x110 cm
Orientalisk handknuten matta, antik, Beluch, 189x110 cm. Orientalisk handknuten matta, semiantik/antik, Beluch, 189x110 cm. Lugg och varp av ull. Tidigt 1900-tal. Geometriskt mönstrad med symboler. Slitage, mindre skada/hål. Varenr: 3937362 DKK 1.554 SE, Örebro, Aspholmen 28-08-2015 16:41:00 DKK 233
Persisk Moud tæppe. 300 x 195 cm.
Persisk Moud tæppe. 300 x 195 cm.. Persisk Moud tæppe. 300 x 195 cm. Fremstår nyrenset. Varenr: 3943362 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-08-2015 16:51:00 DKK 550
Håndlavet DOT tæppe, Ø 140 cm
Håndlavet DOT tæppe, Ø 140 cm. Håndlavet DOT tæppe sammensat af uldbolde i 100% New Zealandsk uld. Multifarvet. Ø 140 cm. Varenr: 3747794

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-08-2015 16:59:00 DKK 1.600
Indisk Keshan, 240 x 312 cm.
Indisk Keshan, 240 x 312 cm.. Indisk Keshan. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål: 240 x 312 cm. Varenr: 3832812

DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:00:00 DKK 4.600
Indo Herati 184 x 269 cm
Indo Herati 184 x 269 cm. Indo Herati 184 x 269 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3945210

DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2015 18:03:00 DKK 3.000
Persisk Nain, 204 x 145 cm
Persisk Nain, 204 x 145 cm. Persisk Nain. Håndknyttet tæppe udført i uld samt silke på bomuldsbund. Mål: 204 x 145 cm. Varenr: 3578169

DKK 6.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:11:00 DKK 5.000
Persisk Nain m/ Silke, 175 x 115 cm
Persisk Nain m/ Silke, 175 x 115 cm. Persisk Nain med silke. Håndknyttet tæppe udført i uld samt silke på bomuldsbund. Fremstår i de klassiske beige, hvide samt blålige farvenuancer med stor medaljon. Dette tæppe ligeledes med sandfarvet nuance. Rigt prydet med blomster samt bladranker. Mål ca. 175 x 115 cm. Varenr: 3221111

DKK 6.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:19:00 DKK 5.000
Persisk Nahavand, 160 x 115 cm.
Persisk Nahavand, 160 x 115 cm.. Persisk Nahavand. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål: 160 x 115 cm. Varenr: 3752813

DKK 3.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:19:00 DKK 3.000
Persisk Nahavand, 158 x 117 cm.
Persisk Nahavand, 158 x 117 cm.. Persisk Nahavand. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Mål: 158 x 117 cm. Varenr: 3752822

Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm.
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, rundt med indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i overvejende blå og gul-orange nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: Ø 140 cm. Varenr: 3842045

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:20:00 DKK 1.000
Persisk Nahavand, 167 x 110 cm
Persisk Nahavand, 167 x 110 cm. Parsisk Nahavand. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Høj knudetæthed. Mål: 167 x 110 cm. Varenr: 3318361

DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:36:00 DKK 3.000
Persisk Turkaman, 178 x 108 cm.
Persisk Turkaman, 178 x 108 cm.. Persisk Turkaman. Fint håndknyttet tæppe udført i uld. Mål: 178 x 108 cm. Varenr: 3823846

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:38:00 DKK 3.200
Persisk Nain m/ Silke, 225 x 157 cm
Persisk Nain m/ Silke, 225 x 157 cm. Persisk Nain med silke. Håndknyttet tæppe udført i uld samt silke på bomuldsbund. Mål: 225 x 175 cm. Varenr: 3578165

DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:40:00 DKK 12.000
Persisk Tabriz Tabatabaie, 138 x 100 cm.
Persisk Tabriz Tabatabaie, 138 x 100 cm.. Persisk Tabriz Tabatabaie. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. 138 x 100 cm. Varenr: 3751143

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:41:00 DKK 2.500
Moderne håndtuftet designtæppe, 140 x 200 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, 140 x 200 cm. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i grålige, rosa samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 3842392

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:42:00 DKK 1.000
Persisk Turkaman, 150 x 107 cm.
Persisk Turkaman, 150 x 107 cm.. Persisk Turkaman. Håndknyttet tæppe udført i uld. Mål: 150 x 107 cm. Varenr: 3752838

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:42:00 DKK 3.000
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i røde, blå samt gule nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 3851913

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:44:00 DKK 1.050
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm. indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i overvejende brun samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: Ø 140 cm. Varenr: 3864702

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2015 18:50:00 DKK 1.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>