Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Tæpper og tekstiler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
To store svenske langhårede lammeskind, brune (2)
To store svenske langhårede lammeskind, brune (2) . To store svenske lammeskind, brune. Tyk og blød kvalitet. ca. 110-120 x 80-90 cm. Miljørigtigt produceret uden brug af Krom. Naturlig farve uden afblegning eller indfarvningModelfoto - mindre variationer i farvenuance kan forekomme. (Stole medfølger ikke) (2) Varenr: 3899764

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2015 11:36:00 DKK 825
Indisk Heriz, 196 x 287 cm
Indisk Heriz, 196 x 287 cm. Indisk Heriz tæppe, mål 196 x 287 cm. Varenr: 3914482

DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-07-2015 13:08:00 DKK 3.000
Cigaretetuier (3)
Cigaretetuier (3). Cigaretetuier, heraf to af sølv. 1900-tallets første halvdel. 8 x 7 - 9,5 x 8 cm, sølvvægt 161 gram. Fremstår med lettere slitage Varenr: 3918805 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-07-2015 13:27:47 DKK 325
Orientalsk tæppe. 160 x 91 cm
Orientalsk tæppe. 160 x 91 cm. Orientalsk tæppe. 160 x 91 cm. Brugsspor Varenr: 3917298 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2015 13:29:00 DKK 300
Maskinevævet Teheran tæppe
Maskinevævet Teheran tæppe. Maskinevævet Teheran tæppe. 290 x 200 cm. Brugsspor. Varenr: 3916931 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2015 15:05:00 DKK 325
Maskinevævet Teheran tæppe. 290 x 200 cm.
Maskinevævet Teheran tæppe. 290 x 200 cm. . Maskinevævet Teheran tæppe. 290 x 200 cm. Brugsspor, pletter. Varenr: 3916932 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2015 15:10:00 DKK 325
Matta, Carpet Patchwork, 241 x 170
Matta, Carpet Patchwork, 241 x 170. Matta, Carpet Patchwork, 241 x 170. Tillverkad av fragment från äldre infärgade samt behandlade persiska mattor. Bomullsfodrad baksida. Varenr: 3777752

DKK 2.756 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-07-2015 15:37:00 DKK 2.599
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, semiantik, Herizområdet, ca 300x84 cm Varenr: 3915153 DKK 2.756 SE, Stockholms Auktionsverk Online 30-07-2015 15:40:00
Se mere
Persisk Beluch tæppe, 297x138 cm.
Persisk Beluch tæppe, 297x138 cm.. Persisk Beluch tæppe, syd Persien. Uld på uld. 297x138 cm. Varenr: 3908524 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 30-07-2015 16:28:41 DKK 500
Persisk Kashmar tæppe, 302 x 410 cm.
Persisk Kashmar tæppe, 302 x 410 cm. . Persisk Kashmar tæppe, 302 x 410 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3919667 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 30-07-2015 16:52:06 DKK 1.100
Persisk handknuten matta Mahal mått 395x295
Persisk handknuten matta Mahal mått 395x295. Persisk handknuten matta Mahal mått 395x295 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Mönster med central medaljong omgiven av palmetter, akantusblad, arabesker och blommor i polykroma färger mot blå botten. Markazi-provinsen i nordvästra Iran. Varenr: 3916977

DKK 4.725 SE, Örebro, Aspholmen 30-07-2015 18:00:00 DKK 2.677
Persisk handknuten matta, Bakhtiari mått 300x200
Persisk handknuten matta, Bakhtiari mått 300x200 . Persisk handknuten matta, Bakhtiari mått 300x200 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Traditionellt rutmönster med tårpilar och blommor. Denna matta är handknuten av Bakhtiari-nomader i sydvästra Ira Varenr: 3916987

DKK 3.544 SE, Örebro, Aspholmen 30-07-2015 18:15:00 DKK 1.890
Matta, Carpet Patchwork, 239 x 168
Matta, Carpet Patchwork, 239 x 168. Matta, Carpet Patchwork, 239 x 168. Tillverkad av fragment från äldre infärgade samt behandlade persiska mattor. Bomullsfodrad baksida. Varenr: 3792677

DKK 1.811 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-07-2015 18:20:00 DKK 1.417
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blågrön, trevira, 6 m
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blågrön, trevira, 6 m. Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blågrön, 6 m. Trevira, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 3234. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3908264

DKK 1.024 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 18:30:00 DKK 492
Persisk handknuten matta Kashan 421x300
Persisk handknuten matta Kashan 421x300. Persisk handknuten matta Kashan 421x300 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Stavas ibland Keshan. Traditionellt Kashanmönster med central medaljong omgiven av stiliserade blommor, akantusblad och palmetter i polykroma färger mot röd botten. Isfahanprovinsen, nordvästra Iran. Varenr: 3917229

DKK 4.725 SE, Örebro, Aspholmen 30-07-2015 18:30:00 DKK 2.992
Tyg, Gunnel Wigén, Tussilago, blå, bomull, 5 m
Tyg, Gunnel Wigén, Tussilago, blå, bomull, 5 m. Tyg, Gunnel Wigén, Tussilago, blå, 5 m. Bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 1825. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3910183

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 18:35:00 DKK 236
Tyg, Ljungbergs, Leksandsstolar, röd/grå/vit, bomull, 5 m
Tyg, Ljungbergs, Leksandsstolar, röd/grå/vit, bomull, 5 m. Tyg, Ljungbergs, Leksandsstolar, röd/grå/vit, 5 m. Bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 1975. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3898432

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 18:40:00 DKK 256
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i røde, blå samt gule nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 3851917

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2015 18:44:00 DKK 1.000
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, marinblå, trevira, 5 m
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, marinblå, trevira, 5 m. Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, marinblå, 5 m. Trevira, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 2695. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3908486

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 18:45:00 DKK 413
Persisk handknuten matta Mashad, mått 345x240
Persisk handknuten matta Mashad, mått 345x240. Persisk handknuten matta Mashad, mått 345x240 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Stavas ibland Meshed eller Meshad. Central medaljong omgiven av blomsterslingor, palmetter, arabesker och akantusblad i polykroma färger mot röd botten. Khorasanprovinsen, nordöstra Iran. Varenr: 3917232

DKK 3.937 SE, Örebro, Aspholmen 30-07-2015 18:45:00 DKK 2.362
Tyg, Sven Markelius, efter, Ratio XL, blå, trevira, 6 m
Tyg, Sven Markelius, efter, Ratio XL, blå, trevira, 6 m. Tyg, design efter Sven Markelius, Ratio XL, blå, 6 m. Trevira, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 3234. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3905624

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 18:50:00 DKK 374
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm. indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i overvejende brun samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: Ø 140 cm. Varenr: 3849362

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2015 18:54:00 DKK 1.000
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i gul, blå samt brune nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 3843863

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-07-2015 18:55:00 DKK 1.000
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i grålige/sorte samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 3849366

Tyg, Stig Lindberg, Herbarium, grön, grov möbeltrevira, 5 m
Tyg, Stig Lindberg, Herbarium, grön, grov möbeltrevira, 5 m. Tyg, Stig Lindberg, Herbarium, grön, 5 m. Möbeltyg av grov trevira, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 2585. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3910463

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 18:55:00 DKK 866
Tyg, Sven Markelius, Prisma, grön, trevira, 10 m
Tyg, Sven Markelius, Prisma, grön, trevira, 10 m. Tyg, Sven Markelius, Prisma, grön, 10 m, Trevira struktur, bredd 150 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 5390. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3905631

DKK 1.181 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 19:00:00 DKK 787
Tyg, Stig Lindberg, Cello, gul/grå, modalsatin, 6 m
Tyg, Stig Lindberg, Cello, gul/grå, modalsatin, 6 m. Tyg, Stig Lindberg, Cello, gul/grå, 6 m. Modalsatin, bredd 125 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 3234. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3910138

DKK 1.024 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 19:05:00 DKK 335
Persisk handknuten matta, old Täbriz, mått 265x205
Persisk handknuten matta, old Täbriz, mått 265x205. Persisk handknuten matta, old Täbriz, mått 265x205 cm. Lugg av ull och varp av bomull. Central medaljong omgiven av palmetter och blommor mot ljus botten samt bred bård. Denna matta är handknuten i staden Täbriz som är huvudstad i provinsen Azerbajdzjan i nordvästra Iran. Bruksslitage, senare ... Varenr: 3917245 DKK 3.937 SE, Örebro, Aspholmen 30-07-2015 19:10:00 DKK 1.890
Tyg, Stig Lindberg, Mitt i prick, gul/grön, satin, 5 m
Tyg, Stig Lindberg, Mitt i prick, gul/grön, satin, 5 m. Tyg, Stig Lindberg, Mitt i prick, gul/grön, 5 m. Satin, bredd 125 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris SEK 2695. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory. Varenr: 3905784

DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 30-07-2015 19:10:00 DKK 354
Matta, Old China, 280 x 180
Matta, Old China, 280 x 180. Matta, Old China, 280 x 180. Bruksslitage samt skador, ken behöva tvätt. Varenr: 3918952 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-07-2015 19:13:00 DKK 256
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>