Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Tæpper og tekstiler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kelim, 170 x 240 cm
Kelim, 170 x 240 cm. Kelim, 170 x 240 cm Varenr: 3953425

DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 04-09-2015 11:12:00 DKK 300
Persisk Nain tæppe. Str. 213 x 152 cm
Persisk Nain tæppe. Str. 213 x 152 cm. Persisk Nain tæppe, uld på bomuld. Str. 213 x 152 cm. Varenr: 3371854

DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-09-2015 12:36:54 DKK 5.000
Kashmir Kazak, 241 x 347 cm
Kashmir Kazak, 241 x 347 cm. Kashmir Kazak. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. 241 x 347 cm. Varenr: 3945217

DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-09-2015 12:47:00 DKK 4.900
Orientalisk matta, Iran
Orientalisk matta, Iran. Orientalisk matta, Iran. Old. Röd botten, blå medaljong. 210x131 cm. Jämnt slitage. Varenr: 3950837 DKK 1.969 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 04-09-2015 13:00:00 DKK 866
Orientalisk matta, Iran
Orientalisk matta, Iran. Orientalisk matta, Iran. Figural. Dekor med västornamentik och djur. 225x146 cm. Slitage. Varenr: 3950844 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 04-09-2015 13:02:00 DKK 689
Indo Saraben, 76 x 179 cm
Indo Saraben, 76 x 179 cm. Indo Saraben, 76 x 179 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3953428

DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 04-09-2015 13:13:00 DKK 1.250
Matta, Kelim Patchwork, 404 x 300
Matta, Kelim Patchwork, 404 x 300. Matta, Kelim Patchwork, 404 x 300. Tillverkad av fragment av kelimmattor med handbroderad dekor. Lapptäcksteknik. Bomullsfodrad baksida Varenr: 3912879

DKK 7.876 SE, Norrköping, Finspångsv. 04-09-2015 15:00:00 DKK 6.301
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, patchwork, sammanfogade delar av äldre och antika knutna mattor, ca 520x80 cm Varenr: 3953613 DKK 4.332 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-09-2015 15:30:00
Se mere
Pakistansk tæppe, 180x127 cm.
Pakistansk tæppe, 180x127 cm.. Pakistansk tæppe, uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 180x127 cm. Varenr: 3952141 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-09-2015 15:40:00 DKK 325
Håndlavet kugle tæppe, Ø 140 cm
Håndlavet kugle tæppe, Ø 140 cm . Håndlavet kugle tæppe sammensat af uldbolde, i 100% New Zealandsk uld. Farve; Multifarvet bestående af 7 farver;. Ø 140 cm. Varenr: 3747777

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-09-2015 15:58:00 DKK 1.600
Indo Keschan, 186 x 271 cm
Indo Keschan, 186 x 271 cm. Indo Keschan, 186 x 271 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3953429

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-09-2015 16:15:00 DKK 3.000
Orientalsk tæppe, 188x124 cm.
Orientalsk tæppe, 188x124 cm.. Orientalsk tæppe, uld på uld. Fremstår med brugsspor/slitage. 188x124 cm. Varenr: 3952142 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-09-2015 16:37:00 DKK 300
Nain 233 x 165 cm
Nain 233 x 165 cm. Nain 233 x 165 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3839180

DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 04-09-2015 16:44:00 DKK 3.000
To persiske løbere 250 x 75 og 325 x 108 (2)
To persiske løbere 250 x 75 og 325 x 108 (2). To persiske løbere, Persisk Meshkin, 325 x 108 cm. samt persisk Garadje. Fremstår med brugsslitage. (2) Varenr: 3952794 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-09-2015 16:44:00 DKK 350
Kashmir tæppe, Bidjar-design,  276 x 186 cm.
Kashmir tæppe, Bidjar-design, 276 x 186 cm. . Kashmir tæppe, Bidjar-design. Håndknyttet. Uld / bomuld. 186 x 276 cm. Alm. lette brugsspor. Varenr: 3955771 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-09-2015 17:07:49 DKK 1.900
Dansk møbelproducent. Sovesofa af sort Skai
Dansk møbelproducent. Sovesofa af sort Skai. Dansk møbelproducent. Sovesofa af sort Skai med løse hynder. H. 75 SH. 44 L. 215 D. 80 cm. Fremstår med brugsspor, lille hul på hjørne. Varenr: 3954963 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-09-2015 17:37:00 DKK 300
Indo Bidjar 199 x 298 cm
Indo Bidjar 199 x 298 cm . Indo Bidjar 199 x 298 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3945216

DKK 4.500 DK, Aalborg, Nibevej 04-09-2015 17:51:00 DKK 3.800
Modern art kelim 232x180
Modern art kelim 232x180. Modern art kelim 232x180. Randigt mönster i växlande polykroma färger. Tillverkad av ren ull samt växtfärger. Varenr: 3671030

DKK 1.575 SE, Norrköping, Finspångsv. 04-09-2015 17:54:00 DKK 1.260
Orientmatta Hamadan galleri
Orientmatta Hamadan galleri. ORIENTMATTA, Hamadan, semiantik, galleri, ca 336x128 cm Varenr: 3953628 DKK 2.363 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-09-2015 18:10:00
Se mere
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i røde, blå samt gule nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 3851914

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-09-2015 18:44:00 DKK 1.000
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm. indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i overvejende brun samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: Ø 140 cm. Varenr: 3849360

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-09-2015 18:54:00 DKK 1.000
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i grålige/sorte samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 3849374

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-09-2015 18:55:00 DKK 1.000
Handknuten Marockansk matta Beni Ourain / Beni ouarian 240x160 cm
Handknuten Marockansk matta Beni Ourain / Beni ouarian 240x160 cm. Handknuten Marockansk matta Beni Ourain / Beni ouarian, med geometriskt mönster i 100% Ren ull. Mått 240x160 cm. Varenr: 3955373 DKK 6.301 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-09-2015 19:03:00 DKK 2.363
Indo Bidjar, 173 x 248 cm
Indo Bidjar, 173 x 248 cm. Indo Bidjar, 173 x 248 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varenr: 3953430

DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-09-2015 19:16:00 DKK 2.700
Indisk Keshan tæppe 247 x 298 cm
Indisk Keshan tæppe 247 x 298 cm. Indisk Keshan tæppe 247 x 298 cm Varenr: 3836090

DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-09-2015 19:27:00 DKK 3.500
Orientmatta semiantik galleri
Orientmatta semiantik galleri. ORIENTMATTA, Hamadan, semiantik, galleri, ca 296x108 cm Varenr: 3953643 DKK 6.301 SE, Stockholms Auktionsverk Online 04-09-2015 19:30:00
Se mere
Moderne håndtyftet designtæppe, 140 x 200 cm.. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i sort samt hvide nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varenr: 3920138

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-09-2015 19:39:00 DKK 1.000
Rundt tæppe i lammeskind, flerfarvet
Rundt tæppe i lammeskind, flerfarvet . Cirkulært tæppe i hvidt og brunt lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Ø. 110 cm. Varenr: 3945630

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-09-2015 19:57:00 DKK 1.000
Merete Erbou Laurent for Hay. Two ways tæppe sort. 300x400 cm.
Merete Erbou Laurent for Hay. Two ways tæppe sort. 300x400 cm.. Merete Erbou Laurent for Hay. Two ways tæppe sort. 300x400 cm. Two ways er et aflangt tæppe fra Hay der giver dig god mulighed for at give hjemmet lidt mere farve. Tæppet er designet af Merethe Erbou Laurent og vævet i papirflet i tre forskellige farver hvilket giver en optisk effekt. Som ... Varenr: 3955371 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 04-09-2015 19:58:00 DKK 850
Handknuten turkisk matta, ull på bomullsvarp, 287 x 200 cm
Handknuten turkisk matta, ull på bomullsvarp, 287 x 200 cm. Handknuten turkisk matta med geometriskt mönster på laxrosa botten. Ull på bomullsvarp, 287 x 200 cm Varenr: 3921973 DKK 1.575 SE, Malmö, Baltzarsgatan 04-09-2015 20:01:00 DKK 276
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>