Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Tæpper og tekstiler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, vävd, delvis silke, ca 308x244 cm Varenr: 3847169 DKK 4.042 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-05-2015 10:20:00
Se mere
ORIENTMATTA,
ORIENTMATTA, . ORIENTMATTA, trädgårdsmotiv, ca 285x185 cm Varenr: 3847173 DKK 3.234 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-05-2015 10:36:00
Se mere
Moderne, vævet tæppe, 220 x 162 cm.
Moderne, vævet tæppe, 220 x 162 cm.. Moderne, vævet tæppe, vendbart. 220 x 162 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Varenr: 3847452

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-05-2015 11:00:00 DKK 325
Persisk Hamadan. 210 x 164
Persisk Hamadan. 210 x 164. Persisk Hamadan. 210 x 164 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3844433 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-05-2015 11:18:27 DKK 300
Orientalisk handknuten matta, 221 x 187 cm
Orientalisk handknuten matta, 221 x 187 cm. Orientalisk handknuten matta, 221 x 187 cm. Lugg i ull, varp i ull, mindre bruksslitage. Varenr: 3846805 DKK 1.213 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-05-2015 12:15:11 DKK 283
Indisk Kirman. 235 x 170 cm.
Indisk Kirman. 235 x 170 cm.. Indisk Kirman. Håndknyttet tæppe, udført i uld på bomuldsbund. 235 x 170 cm. Varenr: 3829576

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 12:31:14 DKK 2.400
Burberry, Hugo Boss. To bælter (2)
Burberry, Hugo Boss. To bælter (2). Burberry bælte af sort læder med patineret hardware Længde. 90 cm, Hugo Boss bælte af brunt læder med patineret hardware. Længde 90 cm. (2) Varenr: 3759720 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 13:10:20 DKK 300
Moderne tæppe, Nepal, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, Nepal, 240 x 170 cm.. Moderne tæppe af uld på bomuldsbund, håndknyttet i Nepal. 240 x 170 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Varenr: 3847581

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-05-2015 13:28:00 DKK 325
Rug Balls Autumm, tæppe af new zealandsk uld Ø 140 cm.
Rug Balls Autumm, tæppe af new zealandsk uld Ø 140 cm.. Rug Balls Autum. Tæppe af new zealandsk uld. Sammensat af uldbolde i farvevariation med 12 farver. Ø 140 cm. Varenr: 3812883

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-05-2015 13:31:00 DKK 1.600
Arte Espina, moderne designtæppe, 200 x 140 cm.
Arte Espina, moderne designtæppe, 200 x 140 cm.. Arte Espina, moderne designtæppe håndknyttet i Kina. 200 x 140 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Varenr: 3847633

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-05-2015 13:33:00 DKK 300
Moderne, vævet tæppe, 221 x 170 cm.
Moderne, vævet tæppe, 221 x 170 cm.. Moderne, vævet tæppe. 221 x 170 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor, lille misfarvning. Varenr: 3847620

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-05-2015 13:38:00 DKK 300
Indisk tæppe, 239x169 cm.
Indisk tæppe, 239x169 cm.. Indisk tæppe, uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 239x169 cm. Varenr: 3840723 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 13:53:10 DKK 325
Kilroy Collection, moderne designtæppe, 200 x 140 cm.
Kilroy Collection, moderne designtæppe, 200 x 140 cm.. Kilroy Collection, moderne designtæppe af uld. 200 x 140 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Varenr: 3846582

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-05-2015 14:04:00 DKK 350
Kilroy Collection, moderne designtæppe, 200 x 140 cm.. Kilroy Collection, moderne designtæppe af uld. 200 x 140 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Varenr: 3847501

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-05-2015 14:08:00 DKK 325
Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld, 340 x 240 cm.
Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld, 340 x 240 cm.. Grid Rugs, moderne designtæppe af bambus og bomuld. 340 x 240 cm. Udstillingsmodel, med mindre brugsspor. Modelfotos. Varenr: 3846636

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-05-2015 14:21:00 DKK 625
Matta, Carpet Patchwork, 213 x 217, handsydd
Matta, Carpet Patchwork, 213 x 217, handsydd. Matta, Carpet Patchwork, 213 x 217. Tillverkad av fragment från äldre infärgade samt behandlade persiska mattor. Bomullsfodrad baksida. Med handsydd så menar man att fragmenten att sammanfogade för hand. Varenr: 3793911

DKK 3.638 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-05-2015 14:43:00 DKK 2.587
Holger kapel. Kelim vægtæppe, motiv af fantasifugl
Holger kapel. Kelim vægtæppe, motiv af fantasifugl. Kelim vægtæppe, motiv af fantasifugl. 102 x 61 cm. Tegnet og vævet af Holger kapel. Holger kapel 1896-1979. Tæppet er usigneret. Proviniens : Udgået fra Bachs kunsthandel, gl. Strand.Holger kapel var væver samt akæolog. Arbejdede ved National museet og deltog i ekspeditioner til bla. Bahrein. ... Varenr: 3845158 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 14:45:00 DKK 575
Matta, Carpet Vintage, 279 x 170
Matta, Carpet Vintage, 279 x 170. Matta, Carpet Vintage, 279 x 170. Tillverkad av ädre infärgad samt behandlad persisk matta. Varenr: 3792659

DKK 1.779 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-05-2015 15:02:00 DKK 1.455
Anatolsk Hereke tæppe, uld på bomuld, 174 x 128 cm.
Anatolsk Hereke tæppe, uld på bomuld, 174 x 128 cm.. Anatolsk Hereke tæppe, uld på bomuld, 174 x 128 cm. Fremstår med lette brugsspor. Varenr: 3841233 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 15:45:30 DKK 775
Afghansk tæppe, 292x212 cm.
Afghansk tæppe, 292x212 cm.. Afghansk tæppe, 292x212 cm. Varenr: 3847391 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 15:47:00 DKK 350
Patchwork kelim 208 x 145 cm.
Patchwork kelim 208 x 145 cm.. Persisk patchwork kelim, fremstillet af ældre persiske kelimtæpper. 208 x 145 cm. Varenr: 3842675 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 15:57:21 DKK 325
Kettler. Motionscykel, model 'Golf P Eco'
Kettler. Motionscykel, model 'Golf P Eco'. Kettler. Motionscykel, model 'Golf P Eco'. Cyklen har justerbar saddel og styr samt 8 forskellige programmer, herunder 6 forudprogrammerede træningsprogrammer, 2 pulsstyret programmer, modstand fra niveau 1 til 15 samt elektronisk pulsmåling ved øreclips eller håndpuls- måling.Displayet viser: ... Varenr: 3710343

DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-05-2015 16:14:00 DKK 2.000
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, old, Kashan, röd botten, ca 348x246 cm Varenr: 3847243 DKK 4.851 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-05-2015 16:28:00
Se mere
Persisk Arak tæppe. 135 x 230 cm.
Persisk Arak tæppe. 135 x 230 cm. . Persisk Arak tæppe. Håndknyttet. mål. Fremstår med brugsspor.135 x 230 cm. Varenr: 3845487 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 16:48:00 DKK 300
Orientalsk tæppe, 443x367 cm.
Orientalsk tæppe, 443x367 cm.. Orientalsk tæppe, uld på uld. Fremstår med brugsspor og huller. 443x367 cm. Varenr: 3848041 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 16:57:58 DKK 1.200
Afgansk tæppe, 294x210 cm.
Afgansk tæppe, 294x210 cm.. Afgansk tæppe, uld på uld. Fremstår med brugsspor. 294x210 cm. Varenr: 3848013 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2015 16:59:04 DKK 300
Matta, modern, 300 x 200 cm i silk och bomull
Matta, modern, 300 x 200 cm i silk och bomull. Modern tuftad matta med lugg i ull/silk, monterad på bomullsväv. Mått 300 x 200 cm. Varenr: 3848795

DKK 4.042 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-05-2015 17:16:48 DKK 465
Orientalisk handknuten matta, 201 x 145 cm
Orientalisk handknuten matta, 201 x 145 cm. Orientalisk handknuten matta, 201 x 145 cm. Lugg i ull, varp i bomull. Mindre bruksslitage. Varenr: 3846806 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-05-2015 17:17:00 DKK 283
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, Azarbaydjan-provinsen, kelim, ca 405x165 cm Varenr: 3847258 DKK 3.234 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27-05-2015 17:36:00
Se mere
Persisk Hammadan, 155 x 282 cm.
Persisk Hammadan, 155 x 282 cm.. Persisk Hammadan, håndknyttet tæppe, udført i uld på bomuldsbund. Mål 155 x 282 cm. Bemærk nuanceforskel. Varenr: 3722740

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-05-2015 18:11:00 DKK 2.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>