Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Tæpper og tekstiler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tæppe, Indien, design 'La Romantica Natural' af Jalal, 122 x 183 cm
Tæppe, Indien, design 'La Romantica Natural' af Jalal, 122 x 183 cm . Tæppe, Indien, design 'La Romantica Natural' af Jalal. Håndlavet, materiale: 100% bomuld, broderier: 100% uld, mål: 122 x 183 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 15, til en adresse i Danmark... Varenr: 3227989

DKK 3.729 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2014 13:11:00 DKK 932
Ryamatta, 1960/70-tal
Ryamatta, 1960/70-tal. Ryamatta, 1960/70-tal. Ca 195x115 cm. Varenr: 3486972 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 13:40:00 DKK 467
Ryamatta, ca 210x140 cm
Ryamatta, ca 210x140 cm. Ryamatta, 1960/70-tal. Ca 210x140 cm. Varenr: 3486970 DKK 974 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 14:44:00 DKK 325
Persisk tæppe. 310 x 200 cm.
Persisk tæppe. 310 x 200 cm.. Persisk tæppe. 310 x 200 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3478952 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 14:59:00 DKK 1.100
Väggbonader, 2 st, Lini of Sweden, 1960-tal (2)
Väggbonader, 2 st, Lini of Sweden, 1960-tal (2). Väggbonader, 2 st, Lini of Sweden, 1960-tal. Motiv av Indisk gud (signerad Lini of Sweden) samt Blommor i orange och brunt (signerad BeRN). Mått 127 x 99 samt 140 x 99 cm. Obetydligt slitage. Varenr: 3442922 DKK 649 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-07-2014 15:05:00 DKK 243
Persisk Saveh tæppe, uld på bomuld, 283 x 208 cm.
Persisk Saveh tæppe, uld på bomuld, 283 x 208 cm. . Persisk Saveh tæppe, uld på bomuld, knyttet i en kraftig kvalitet, dekoreret med blomster motiver på rød bundfarve. 283 x 208 cm. Varenr: 3492825 DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 30-07-2014 15:22:44 DKK 600
Pakistandsk tæppe, 290x184 cm.
Pakistandsk tæppe, 290x184 cm.. Pakistandsk tæppe, 290x184 cm. Varenr: 3449523 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 30-07-2014 15:40:00 DKK 300
Ryamatta, 1960/70-tal. Ca 235x170 cm
Ryamatta, 1960/70-tal. Ca 235x170 cm. Ryamatta, 1960/70-tal. Ca 235x170 cm. Varenr: 3487541 DKK 974 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 15:52:00 DKK 284
Ryamatta, 1960/70-tal. Ca 190x135 cm
Ryamatta, 1960/70-tal. Ca 190x135 cm. Ryamatta, 1960/70-tal. Ca 190x135 cm. Varenr: 3487538 DKK 811 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 15:59:00 DKK 264
Orientalisk handknuten matta, semiantik Bocchara, Turkmenistan 190x120 cm
Orientalisk handknuten matta, semiantik Bocchara, Turkmenistan 190x120 cm. Orientalisk handknuten matta, semiantik Bocchara, Turkmenistan. 190x120 cm. Naturfärgad. Omkring 1900-talets mitt. Stavas ibland Bokhara, Bochara, Boccara eller Buckhara. Lugg av tätknuten ull på varp av ull. Geometriskt boccaramönster av gölar/elefantfötter mot röd botten. Ställvis med smärre ... Varenr: 3492538 DKK 649 SE, Örebro, Aspholmen 30-07-2014 16:08:00 DKK 264
Persisk Nain tæppe med silke. Str. 205 x 146 cm.
Persisk Nain tæppe med silke. Str. 205 x 146 cm.. Persisk Nain tæppe, uld med silke. Str. 205 x 146 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3457144

DKK 16.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-07-2014 16:27:00 DKK 5.000
Persisk tæppe. 178 x 94 cm.
Persisk tæppe. 178 x 94 cm. . Persisk tæppe. 178 x 94 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3477222 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 16:49:55 DKK 325
Persisk tæppe. 222 x 114 cm.
Persisk tæppe. 222 x 114 cm. . Persisk tæppe. 222 x 114 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3477221 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 17:17:00 DKK 325
Persisk nain med silke tæppe 176 x 113 cm
Persisk nain med silke tæppe 176 x 113 cm. Persisk nain med silke tæppe, fint knyttet. 176 x 113 cmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 2955582

DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-07-2014 17:25:00 DKK 4.500
Moderne tæppe, 225x150 cm.
Moderne tæppe, 225x150 cm.. Moderne tæppe i grøn/rødbrun/lys brun. 225x150cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3389555

DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-07-2014 18:01:00 DKK 300
Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan, ca. 294 x 209 cm
Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan, ca. 294 x 209 cm. Tæppe, design 'Ozbeki Ghazni' fra Loomier, Afghanistan. Håndlavet, materiale: Ghazni uld på bomuld, mål: ca. 294 x 209 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR ... Varenr: 3350338

DKK 14.914 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2014 18:17:00 DKK 4.474
Persisk Nain med silke 192 x 63 cm
Persisk Nain med silke 192 x 63 cm. Persisk Nain tæppe. Uld med silke. 192 x 63 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3305769

DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-07-2014 18:26:00 DKK 4.000
Persisk tæppe. 217 x 140 cm.
Persisk tæppe. 217 x 140 cm.. Persisk tæppe. 217 x 140 cm. Fremstår med brugsslitage. Varenr: 3477223 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 18:30:00 DKK 300
Håndlavet kugle tæppe Ø300 cm
Håndlavet kugle tæppe Ø300 cm. Håndlavet kugle tæppe, Ø300 cm, i 100% New Zealandsk uld. Multifarvet. Farverne er giftfri og helt fri for AZO. Tæppet er sammensyet i hånden i Nepal. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til ... Varenr: 3385011

DKK 13.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-07-2014 18:50:00 DKK 5.200
Gallerimatta, Persisk Hamedan 400 x 110 cm
Gallerimatta, Persisk Hamedan 400 x 110 cm. Gallerimatta, Persisk Hamedan, 400 x 110 cm. Dessa mattor knyts i 500-600 byar i ett vidsträckt område kring staden Hamadan i nordvästra Persien. Varje by eller mindre grupp av byar har sin egen påtagliga särprägel. Mattorna är i regel mycket färgstarka och ullen av god kvalitet. Sammantaget är ... Varenr: 3443689

DKK 8.114 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 18:51:00 DKK 284
Kelim, håndvævet, Persien, Ghashghai, 205 x 130 cm
Kelim, håndvævet, Persien, Ghashghai, 205 x 130 cm . Kelim, håndvævet, Persien, Ghashghai. Materiale: uld på uld, 205 x 130 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 15, til en adresse i Danmark ca. EUR 25, til en adresse i Sverige/Finland ca. EUR 35.... Varenr: 3413686

DKK 5.034 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2014 19:00:00 DKK 1.417
Persisk Bakhtiari 300 x 211 cm
Persisk Bakhtiari 300 x 211 cm. Persisk Bakhtiari, havemotiv 300 x 211 cm med minimale brugsspor, dog med slidte frynser. Varenr: 3489127 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-07-2014 19:00:00 DKK 625
Patchworktæppe fra Loomier, Iran, ca. 200 x 200 cm
Patchworktæppe fra Loomier, Iran, ca. 200 x 200 cm. Patchworktæppe fra Loomier, Iran. Håndlavet, mål: ca. 200 x 200 cm Patchworktæppe fremstillet af fragmenter fra ældre tæpper. Alle patchworkdele er indfarvede i en grøn/blå tone. Håndlavet betyder her, at fragmenterne er syede sammen i hånden. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. ... Varenr: 3487083

DKK 12.230 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2014 19:09:00 DKK 3.356
Kelim fra Jajim, Iran, ca. 190 x 141 cm
Kelim fra Jajim, Iran, ca. 190 x 141 cm. Kelim fra Jajim, Iran. Håndlavet, materiale: 100 % uld, mål: ca. 190 x 141 cm Dette Kelim har et polykromt stribemønster, hvorpå der er lagt et zig-zagmønster. Både de lange og de korte sider har frynser.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varenr: 3490920

DKK 5.593 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2014 19:11:00 DKK 1.119
Kelim, håndvævet, Persien, Gheselgapan Gharajeh, ca. 190 x 163 cm
Kelim, håndvævet, Persien, Gheselgapan Gharajeh, ca. 190 x 163 cm. Kelim, håndvævet, Persien, Gheselgapan Gharajeh, materiale: uld på uld, mål 190 x 163 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 15, til en adresse i Danmark ca. EUR 25, til en adresse i ... Varenr: 3413696

DKK 6.711 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2014 19:12:00 DKK 2.424
Kelim, Kauskasus, design 'Karabak', 210 x 310 cm
Kelim, Kauskasus, design 'Karabak', 210 x 310 cm. Kelim, Kauskasus, design 'Karabak'. Håndlavet, materiale: 100% uld, mål: 210 x 310 cm Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 35, til en adresse i ... Varenr: 3228203

DKK 8.949 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2014 19:14:00 DKK 3.542
Holmegaard. Ett par ljusstakar (2)
Holmegaard. Ett par ljusstakar (2). Holmegaard. Ett par ljusstakar i glas. Etikettmärkta. Höjd 18 cm. (2) Varenr: 3483876 DKK 649 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30-07-2014 19:15:00 DKK 264
Ahar tæppe, Persien, ca. 305 x 100 cm
Ahar tæppe, Persien, ca. 305 x 100 cm. Ahar tæppe, Persien. Håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: ca. 305 x 100 cm. Transport af tæppet kan også ske som pakkepost. Den estimerede pris for forsendelse af dette tæppe til en adresse i Tyskland er ca. EUR 20, til en adresse i Danmark ca. EUR 40, til en adresse i Sverige/Finland ... Varenr: 3431099

DKK 5.593 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-07-2014 19:26:00 DKK 410
Persisk Nain tæppe med bomuld. Str. 198 x 76 cm.
Persisk Nain tæppe med bomuld. Str. 198 x 76 cm.. Persisk Nain tæppe, uld med bomuld. Str. 198 x 76 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3371850

DKK 7.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-07-2014 19:27:00 DKK 2.500
Rensdyrskind - afklip. 2. - 3. sortering
Rensdyrskind - afklip. 2. - 3. sortering. Rensdyrskind svarende til en fyldt kasse med afklip af rensdyrskind. 2.- 3. sorterings kvalitet. Skind anvendelige ved bålstedet, havemøblerne, ved pejsen, i sommerhuset etc. Skindene fremstår med trykmærker, mærker efter klip i pelsen, afklipninger samt øvrige defekter. Ass. størrelser. Bemærk: ... Varenr: 3484691

DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 30-07-2014 19:30:00 DKK 1.100
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>