Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Tæpper og tekstiler i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 25  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Indisk tæppe i Bidjar design, 20. årh. 200 x 310 cm.
Indisk tæppe i Bidjar design, 20. årh. 200 x 310 cm. . Indisk tæppe i Bidjar design, 20. årh. Uld på bomuld. Sekskantet medaljon på rød bund m. Herati-mønster. Brugsspor. Stedvist slid v. kanter. 200 x 310 cm. Varenr: 4496212 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 10:43:00 DKK 325
To danske brune lammeskind (2)
To danske brune lammeskind (2). To danske brune lammeskind. Mål ca. 110 x 70 cm. stemplede: Scandinavian lamb/sheepskin Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Stol ... Varenr: 4480504

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 11:12:00 DKK 750
Orientmatta Tabriz
Orientmatta Tabriz. ORIENTMATTA, Tabriz, motiv med de fyra årstiderna, kartuscher med dikter, medaljonger med avporträtterade historiska personer samt platser, ca 254x164 cm Varenr: 4495999 DKK 7.585 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 11:36:00
Se mere
Belutch, Wolle auf Baumwolle, ca.: 274 x 221 cm
Belutch, Wolle auf Baumwolle, ca.: 274 x 221 cm. Belutch, Wolle auf Baumwolle, ca.: 274 x 221 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren, reinigungsbedürftig. Varenr: 4484890 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08-12-2016 12:06:04 DKK 781
Matta, rölakan, signerad CV
Matta, rölakan, signerad CV. MATTA, rölakan, signerad CV tillskskriven Carlanders Väveri, 304 x 196 cm Varenr: 4496009 DKK 9.102 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 12:20:00
Se mere
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA, semiantik, Ahar, ca 368x264 cm Varenr: 4496011 DKK 7.585 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 12:28:00
Se mere
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA Bachtiari, ca 220x140 cm Varenr: 4496014 DKK 2.275 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 12:40:00
Se mere
Persisk Keshan 214 x 140 cm
Persisk Keshan 214 x 140 cm. Persisk Keshan 214 x 140 cm med ca 360.000 knuder pr m2. Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4491756 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 12:56:00 DKK 675
Kinesisk tæppe 183 x 122 cm
Kinesisk tæppe 183 x 122 cm. Kinesisk tæppe i målene 183 x 122 cm. Obs. Bemærk ændret tekst Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4489898 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 13:04:00 DKK 450
Persisk Senneh og Belutsch (2)
Persisk Senneh og Belutsch (2). Persisk Senneh 190 x 122 cm og Belutsch 171 x 112 cm. (2) Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4491749 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 13:33:00 DKK 475
Matta, stor Kelim Modern Art, 490 x 383
Matta, stor Kelim Modern Art, 490 x 383. Matta, stor Kelim Modern Art, 490 x 383. Ca 19 m2. Ren ull med växtfärger. Randig i polykroma färger. Varenr: 4353140

DKK 9.102 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-12-2016 13:35:00 DKK 7.585
Matta, ljus Kashmar, 340 x 243
Matta, ljus Kashmar, 340 x 243. Matta, ljus Kashmar, 340 x 243. Ull på bomullsvarp. Huvudfält med dekor av mittmedaljong, arabesker samt palmetter. Varenr: 4370121

DKK 8.343 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-12-2016 13:40:00 DKK 6.675
Matta, Carpet Vintage, 384 x 275
Matta, Carpet Vintage, 384 x 275. Matta, Carpet Vintage, 384 x 275. Tillverkad av äldre behandlad samt infärgad persisk matta. Varenr: 4347813

DKK 6.068 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-12-2016 13:45:00 DKK 4.551
Moderne tæppe i uld, rødt, 200x200 cm.
Moderne tæppe i uld, rødt, 200x200 cm.. Moderne tæppe i uld, handmade, rødt, 200x200 cm. Udstillingsmodel udgået fra bolighus, fremstår med mindre/alm. brugsspor. Varenr: 4496218 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-12-2016 13:48:00 DKK 475
Matta, Zigler, Modern design, 235 x 180
Matta, Zigler, Modern design, 235 x 180. Matta, Zigler, Modern design, 235 x 180. Handspunnet ull med växtfärger. Röd botten med huvudbård med blomdekor. Varenr: 4492335

DKK 3.034 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-12-2016 13:49:00 DKK 2.427
Matta, Carpet Vintage, 332 x 238
Matta, Carpet Vintage, 332 x 238. Matta, Carpet Vintage, 332 x 238. Tillverkade av äldre infärgade samt behandlade persiska mattor. Carpet Vintage mattor tillverkas av äldre mattor. Varje matta är behandlad samt infärgad i en ny färg och varierat slitage kan därför förekomma. Varenr: 4353129

DKK 7.585 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-12-2016 13:55:00 DKK 6.068
Persisk Keshan 215 x 138 cm
Persisk Keshan 215 x 138 cm. Persisk Keshan 215 x 138 cm med ca 360.000 knuder pr m2. Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4491755 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 13:57:30 DKK 700
Matta, Carpet Patchwork, design Birinci, 300 x 252
Matta, Carpet Patchwork, design Birinci, 300 x 252. Matta, Carpet Patchwork, design Birinci, 300 x 252. Matta tillverkad av fragment från äldre infärgade samt behandlade persiska mattor, som har sytts ihop och försetts med en ny baksida i tjockt tyg som stöd. Lapptäcksteknik. Designad av Birinci, en av de främsta tillverkarna av patchworksmattor i... Varenr: 4419627 DKK 6.068 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-12-2016 14:00:00 DKK 4.854
Kinesisk tæppe 183 x 122 cm
Kinesisk tæppe 183 x 122 cm. Kinesisk tæppe i målene 183 x 122 cm. Obs. Bemærk ændret tekst Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4489892 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 14:04:37 DKK 425
Matta, stor Kirman Lavar, 400 x 350
Matta, stor Kirman Lavar, 400 x 350. Matta, stor Kirman Lavar, 400 x 350. Ull på bomullsvarp. Huvudfält i rött med dekor av mittmedaljong samt hörnornamentik. Huvudbård med palmettranka. Varenr: 4450581

DKK 13.653 SE, Norrköping, Finspångsv. 08-12-2016 14:05:00 DKK 11.757
Pakistansk og Kaukasisk tæppe (2)
Pakistansk og Kaukasisk tæppe (2). Pakistansk 162 x 121 cm og Kaukasisk Shirvan 167 x 127 cm (2) Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4491748 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 14:33:00 DKK 375
Orientmatta
Orientmatta . ORIENTMATTA, semiantik, ca 293x210 cm Varenr: 4496044 DKK 1.517 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 14:48:00
Se mere
Leena Kaisa Halme. Ryatæppe, 180 x 118 cm
Leena Kaisa Halme. Ryatæppe, 180 x 118 cm. Finsk ryatæppe, Leena Kaisa Halme. 180 x 118 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4497331 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-12-2016 14:51:00 DKK 325
Persisk og kaukasisk tæppe (2)
Persisk og kaukasisk tæppe (2). Persisk gammel Srahsawan 220 x 138 cm og russisk Eriwan Kaukasier 169 x 107 cm. (2) Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4491754 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 14:57:00 DKK 400
Afghansk kelim 285 x 189 cm
Afghansk kelim 285 x 189 cm. Afghansk kelim i målene 285 x 189 cm med lille vævefejl. OBS. bemærk ændret tekst Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4489890 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 15:05:00 DKK 325
Svensk Gotland skind grå
Svensk Gotland skind grå . Svensk Gotland skind. stemplede: Scandinavian lamb/sheepskin Ca. 93 x 65 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke. Varenr: 4481713

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 15:06:00 DKK 800
Orientmatta
Orientmatta. ORIENTMATTA kaukas, ca 184x120 cm Varenr: 4496051 DKK 2.275 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08-12-2016 15:16:00
Se mere
Persisk Kashmar tæppe, 300X202 cm.
Persisk Kashmar tæppe, 300X202 cm.. Persisk Kashmar tæppe på lys bund, nordøst Persien. Uld på bomuld. Rigt dekoreret med blomstermotiver og bladværk på rød bund. 300X202 cm. Varenr: 4321634

DKK 5.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-12-2016 15:30:00 DKK 4.100
Belutsch og Kashgai (2)
Belutsch og Kashgai (2). Belutsch 116 x 194 cm og Kashgai 168 x 109 cm. (2) Disse tæpper fremstår med minimale brugsspor, stammer fra en ophørt tæppeforretning. Varenr: 4491747 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-12-2016 15:33:00 DKK 325
Persisk Sumak kelim, 315x120 cm.
Persisk Sumak kelim, 315x120 cm.. Persisk Sumak kelim, nordvest Persien. Vævet og broderet med uld på bomuld. 315x120 cm. Varenr: 4449430

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-12-2016 15:36:00 DKK 1.900
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 25  >>