Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Cartier penna
CARTIER, bläckpenna, 2000-tal, svart resin samt guldpläterad, besatt med blå spinell, numrerad 078182, längd 13,5 cm, originaletui. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varenr: 4804822
DKK 1.173 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
21:04:00
Se mere
Mulberry rejsetaske, model Bayswater
Mulberry rejsetaske af sort læder, model Bayswater, indvendigt med et rum samt sidelomme med lynlås. H. 30 cm, L. 51 cm, B. 21 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med få brugsspor.
Varenr: 4797831
DKK 8.000 DK, Herning, Engdahlsvej 17-10-2017
21:12:00
DKK 6.200
Bvlgari penna
BVLGARI, bläckpenna, ca 2013, svart resin samt stål, längd 14 cm, inkl. originaletui, ytterkartong, instruktionsbok samt certifikat . . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varenr: 4804841
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
21:42:00
Se mere
Chloé handväska Baylee Medium i naturmelerad orm
CHLOÉ, handväska Baylee Medium i naturmelerat ormskinn samt beige och nudefärgat slätt kalvskinn med detaljer i gulmetall, 24 x 40 x 16 cm, handtag 10 cm, axelband 98-109 cm
Varenr: 4805844
DKK 6.255 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
10:04:00
Se mere
Prada tote i mjukt ljusbrunt präglat skinn
PRADA, tote i mjukt ljusbrunt präglat skinn, 43 x 55 x 16 cm, axelband 33 cm
Varenr: 4805863
DKK 1.955 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
10:42:00
Se mere
Apples. Skuldertaske samt rejse/weekendtaske. (2)
Apples. Skuldertaske udført i sort læder med skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum bl.a. med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Udtagelig stofpose med lynlås. Bagside med smalt rum med magnetlås. H. 30 cm. B. 40 cm. Nøgle medfølger. Dertil Apples rejse/weekendtaske i sort læder ...
Varenr: 4794427

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
12:04:00
Mulberry, stor kuffert
Mulberry. Stor kuffert, måler: B: 75, højde: 58, dybde: 25 cm. Indenholder Bøjle, Original lås og nøgler følger med.
Varenr: 4806343
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-10-2017
15:11:00
DKK 575
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, smykkesæt
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, forgyldt smykkesæt med Swarovski Krystaller. Bestående af halskæde med 4 vedhæng, samt par ørestikker. Fremstår ubrugt. dog garanterer Lauritz.com ikke for funktionaliteten
Varenr: 4724152
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 18-10-2017
15:11:00
Bottega Veneta tote i mörkbrun flätad nappa
BOTTEGA VENETA, tote i mörkbrun flätad nappa med spännen i matt gulmetall, 36 x 50 x 14 cm, justerbara handtag, tillhörande dustbag i original
Varenr: 4805971
15:30:00
Se mere
Yves Saint Laurent skärp av remmar i grönt skinn
YVES SAINT LAURENT, skärp av remmar i grönt skinn med bronsfärgade nitar, storlek 70
Varenr: 4805990
DKK 1.173 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
16:20:00
Se mere
Givenchy handbag, model Antigona
Givenchy handbag, model Antigona. Burgundy-red leather with white metal details. Large compartment with three smaller pockets of which one has zipper. H. 25 cm. L. 28 cm. D. approx. 16 cm. Unused. Dust bag included. This lot is part of Lauritz.com's big theme auction 'Fashion & Jewellery'.
Varenr: 4776654
DKK 7.819 SE, Malmö, Baltzarsgatan 18-10-2017
16:49:18
DKK 4.378
Yves Saint Laurent handväska Muse i mörkbrunt
YVES SAINT LAURENT, handväska Muse i mörkbrunt präglat skinn med detaljer i gulmetall med tillhörande nycklar och lås, 36 x 44 x 15,5 cm, handtag 18 cm
Varenr: 4806011
DKK 1.564 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
17:16:00
Se mere
Hermès knotting cards i ask
HERMÈS, knotting cards i ask
Varenr: 4806027
18:02:00
Se mere
Louis Vuitton skärp mönstrat med "Damier canvas"
LOUIS VUITTON, skärp mönstrat med "Damier canvas" med spänne i gulmetall, längd 80-90 cm, bredd ca 3 cm
Varenr: 4806038
18:24:00
Se mere
Louis Vuitton weekendväska Sirius 45 med monogram
LOUIS VUITTON, weekendväska Sirius 45 med monogrammönster och cognacsfärgade skinndetaljer med tillhörande namnbricka och lås, 32 x 45 x 15 cm
Varenr: 4806040
DKK 3.127 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
18:28:00
Se mere
Prada bag i brunt präglat skinn
PRADA, bag i brunt präglat skinn med vita stickningar och namnbricka, lås och nycklar, 34 x 50 x 29 cm
Varenr: 4806044
18:36:00
Se mere
Zepter Collection, forgyldt bijouteri, halskæde og par øreclips
Zepter Collection, forgyldt bijouteri, halskæde i pansermønster med grønne og hvide Svarowski Krystaller, samt par øreclips med emalje og grøn Svarowski krystal. Længde på kæden er ca. 95 cm. anelse spor af at have ligget lidt.
Varenr: 4790230
19:26:00
Louis Vuitton, Taiga Odessa computertaske / arbejdstaske
Louis Vuitton. Mappe. Taiga Odessa udført af sort epilæder. Indvendig stort rum med sidelommer. H. 31 cm. L. 37 cm. D. 6 cm. Fremstår med lette brugsspor, herunder få ridser.
Varenr: 4804277
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-10-2017
20:00:00
DKK 1.850
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, forgyldt smykkesæt med Swarovski Krystaller. Bestående af halskæde med 4 vedhæng. L. 42 cm. Samt halkæde med vedhæng. L. 40 cm. Samt par øreclips og en broche.
Varenr: 4757466
20:10:00
Zeper, bijouteri og bælte med udskifteligt spænde
Zepter Fashion Jewellery, Botique Collection, forgyldt. Samt 2 brocher, et grøn slangepræget bælte med udskifteligt spænde, samt et ekstra spænde. Længde på bælte er justerbart 55 og 70 cm. Samt par ørestikker, delvis forgyldt med blå og hvide swarovski krystaller, Samt forsølvet halskæde med ...
Varenr: 4807531
20:17:00
Louis Vuitton. Skuldertaske i monogram kanvas, pung samt solbriller (4)
Louis Vuitton. Skuldertaske samt pung i monogram kanvas med kant besætninger, remme samt hjørner af taske i kernelæder. Forgyldte spænder, låse og karabinhager med logo. Taske med lynlåslukning, indvendig lyst ruskindsfor, serienummer, stort rum og tre lommer. Højde 45 cm incl. hanke/ 70 cm incl....
Varenr: 4798687
DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
20:52:00
DKK 9.200
Chanel, skuldertaske af læder
Chanel, vintage skuldertaske af sort laklæder. Detaljer og rem af metal. Top med lynlås, indvendigt med et rum samt sidelomme. H. 24,5 cm, B. 22 cm. Udført i perioden 1996-1997.
Varenr: 4800902
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-10-2017
20:55:00
DKK 6.200
Chanel bag i svart- o grårutigt med monogram
CHANEL, bag i svart- och grårutigt med monogram på vit canvasbotten med svarta skinnhandtag, 45 x 65 x 20 cm, tillhörande dustbag och äkthetskort i original
Varenr: 4806135
DKK 3.909 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
21:52:00
Se mere
Balenciaga sjal mönstrad i blått grönt o rött
BALENCIAGA, sjal mönstrad i blått, grönt och rött på gråmelerad botten i ull- och siden med fransade kanter, 130 x 130 cm
Varenr: 4807234
DKK 1.564 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-10-2017
10:18:00
Se mere
Christian Dior solglasögon i pilotmodell i rosé
CHRISTIAN DIOR, solglasögon i pilotmodell i rosémetall med rosa spegelglas, tillhörande fodral i original
Varenr: 4807235
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-10-2017
10:20:00
Se mere
Louis Vuitton, Keepall 55 / weekendtaske
Louis Vuitton, Keepall 55 / weekendtaske af sort Epi Leather. Golden hardwear. Model med stort rim med lynlås. H. 32 L. 58 B. 27 cm. Datokode VI072. Fremstår med brugsspor samt let tørt læder.
Varenr: 4807709
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-10-2017
10:56:19
DKK 2.900
Apples. To skuldertasker i sort skind. (2)
Apples. Skuldertaske i sort skind med skulder strop og håndtag. Snaplås. Flere større og mindre rum bl.a. et med plads til mobiltelefon, penne, samt kreditkort. Bagside med smalt rum med lynlås. H. 30. B. 40 cm. Nøgle medfølger. Dertil skuldertaske i sort læder. Indvendigt med stort rum samt ...
Varenr: 4721529

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-10-2017
15:36:00
DKK 625
Fyra breda bälten (4)
Fyra breda bälten. Tre modebälten, 1980-90-ta,. samtliga i läder, bland annat Elle Bijou, Vienna. Ett bälte med korsstygn, bredd 11 cm, längd ca 110 cm, möjligen möbelbälte eller annat. Samtliga delar med bruksslitage. (4)
Varenr: 4768509
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-10-2017
16:54:02
DKK 235
Schmuckkoffer und Handtasche (2)
1 x Schmuckkoffer in rotem Leder, Maße ca. Höhe 10 cm x Tiefe 26 cm x 37 cm mit Messingbeschlägen und einem herausnehmbaren/integrierten kleinen Koffer (zusammengeklappt, Maße ca. Höhe ca. 8,5 cm x Tiefe ca. 17 cm x Länge ca. 24 cm ) 1 x "Aigner" Schultertasche Farbe rot, Maße ca. 17 Höhe x ...
Varenr: 4803992
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-10-2017
18:41:00
DKK 335
Samling vintageväskor, Pierre Cardin, Bon Gout & Tous (3)
Samling vintageväskor, Pierre Cardin svart läder, foder med logga. Bon Gout lackväska med guldfärgade beslag. Tous mellerad. Bruksslitage. (3)
Varenr: 4778339
19:10:00
DKK 235
 1 2 3 4 5  >>