Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Tøj, sko og accessories i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
John Galliano - Dame solbrille
John Galliano - Dame solbrille. John Gallaino: Dame solbrille John Galliano. Multifarvet stel, nitter og med tonede glas. Der medfølger brilleetui.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3530577

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 10:23:12 DKK 575
Apples. Skuldertaske i sort læder.
Apples. Skuldertaske i sort læder.. Apples. Skuldertaske udført i sort læder m/ skulder strop og håndtag. Snaplås. Tre rum b.la med plads til mobiltelefor, penne, og kreditkort. . Bagside med smalt rum med lynlås. H. 30. B. 40 cm. Dustbag samt nøgle medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3529518

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-09-2014 10:56:43 DKK 1.000
Still Leather Goods. Net i brunt præget læder
Still Leather Goods. Net i brunt præget læder. Still Leather Goods. Net i brunt præget læder med lynlås, udvendig lomme med klap. Indvendigt ét stort rum med tre side rum, heraf et rum med lynlås. Monteret med ensfarvet for. H: ca. 37.5 cm. B: ca. 31.5 cm. D: ca. 12 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3358217

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 11:16:00 DKK 425
Still Leather Goods. Skuldertaske i sort læder
Still Leather Goods. Skuldertaske i sort læder . Still Leather Goods. Skuldertaske udført i sort læder med aftagelig skulderrem og matteret hardware. Opdelt i et stort rum med et mindre side rum med lynlås. Monteret med ensfarvet sort stof for. H: ca. 20 cm. B: ca. 25 cm. D: ca. 7 cm. Dustbag medfølger. Nyproducerede varer vurderes efter ... Varenr: 3307147

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 03-09-2014 11:41:00 DKK 475
Mark Cross, dokumentmapp / folio, strutsskinn, 1950-tal
Mark Cross, dokumentmapp / folio, strutsskinn, 1950-tal. Mark Cross, dokumentmapp / folio i strutsskinn, 1950-tal. Mått: 28x21 cm. Invändiga fack samt hållare för pennor. Bruksspår, patina, defekt dragkedja. Varenr: 3520519 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 03-09-2014 11:58:00 DKK 304
Rulamsjakke af lyst læder
Rulamsjakke af lyst læder. Rulamsjakke med stiklommer, herremodel, brystvidde ca. 120 cm, ærmelængde indv./udv. 50/64 cm, L. 85 cm, fra nakkesøm til nedre kant. Fremstår med løs tråd og knap. Varenr: 3504693 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 13:59:00 DKK 575
Rain-it. 25 regnfrakker og 25 fodovertræk (50)
Rain-it. 25 regnfrakker og 25 fodovertræk (50). Rain-it. 25 sorte regnfrakker str. medium, foret med stormlukning, hætte og justerbar talje med snøre. Frakken kan lynes til en pose på 20 x 25 cm., denne syet ind som lomme med lynlås. 25 sorte onesize regn overtræk til fodtøj, i tilhørende pose. Ubrugt i org. emballage. Nyproducerede varer ... Varenr: 3514111

DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 14:05:00 DKK 450
Ilse Jacobsen, dunjakke
Ilse Jacobsen, dunjakke. Ilse Jacobsen, dunjakke, front med lynlås- og knaplukning, taljebælte og indstikslommer. L. 100, ærmelængde 66 cm. Fremstår med lettere brugsslitage. Varenr: 3504832 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-09-2014 14:05:04 DKK 400
Frakke af ræv
Frakke af ræv . Pels af ræv, rront med hægtelukning og stiklommer. Længde 115 cm, fra nakkesøm til nedre kant, ærmelængde indv./udv. 40/61 cm, brystvidde 104 cm. Varenr: 3469180 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 14:16:00 DKK 1.850
Minkjakke
Minkjakke. Minkjakke af mink, front med hægtelukning og indstiklommer, ærmer med manchetter. L. 83, fra nakkesøm til nedre kant, brystvidde 108 cm, ærmelængde indv./udv. 42/67 cm.. Fremstår med foer i nakke samt elastik til knap gået fra. Varenr: 3469176 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 15:08:00 DKK 400
Alexander Wang/Vero Cuoio støvletter str. 39
Alexander Wang/Vero Cuoio støvletter str. 39. Alexander Wang/Vero Cuoio støvletter str. 39 med metal pynt på hæl og støvlekant i sort skind. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3531593 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 03-09-2014 15:29:02 DKK 650
Herretøj.  Model Blend (17)
Herretøj. Model Blend (17). Herretøj. Model Blend. 4 stk. t-shirts str. xl, fremstår med brugsslitage og nuanceforskelle. 5 stk. t-shirts str. xxl, fremstår med brugsslitage og nuanceforskelle. 6 stk. cowboybukser, 2 stk. i str. 33-34 og 4 stk. 34-34. Ét bælte samt ét par sko str. 43, fremstår med brugsslitage (17) Varenr: 3480773 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 15:38:00 DKK 550
Minkfrakke
Minkfrakke. Pelsfrakke af lysegrå mink, front med hægtetukning og sidelommer. Længde fra nakkesøm til kant 118 cm, ærmelængde ca.53 cm(pufærme ved manchet), brystvidde 114 cm. Foer fremstår med pletter og initialerne BC. Varenr: 3521883 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 15:40:00 DKK 600
Opossum pelsfrakke
Opossum pelsfrakke. Opossum pelsfrakke, front med hægtelukning og to indstikslommer, monteret med ensfarvet foer. Mrk. Pelshuset Aalborg. Længde ca. 116 cm, fra nakkesøm til nedre kant. Ærmlængde inder/yderside ca. 41/66 cm. Brystvidde ca. 108 cm. Varenr: 3252454 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 15:47:00 DKK 300
Bowlerhat
Bowlerhat . Bowlerhat med tilhørende æske, dateret 1877. Fremstår med defekt kant. Varenr: 3495506 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 15:47:14 DKK 325
Galla kjole med tyl
Galla kjole med tyl. Blå Galla kjole,med perler og fjer på skørt ,Overdel besat med perler og simili sten. Mærke str.10 svarende til str 36/38. Lukning i ryggen med blå silkebånd. L.130 fra top til forkant. Lette brugspor. Varenr: 3492868 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 03-09-2014 15:51:38 DKK 300
Kappa, renskinn och päls, 1960-tal
Kappa, renskinn och päls, 1960-tal. Kappa i ljust läder samt renskinn med muddar och krage i päls, 1960-tal. Knäppning med knappar samt fickor i sidan. Storlek ca 38. Längd ca 100 cm, bystmått ca 100 cm. Bruksspår, foder med fläckar. Varenr: 3518792 DKK 648 SE, Örebro, Aspholmen 03-09-2014 15:56:34 DKK 243
Octopus. Flettaske & pung i læder (2)
Octopus. Flettaske & pung i læder (2). Octopus. Flettaske i læder. Tasken er lavet af sammenflettede små stykker af læder, Indvendigt er tasken foeret med kraftigt canvas og har lommer, hvoraf to er med lynlås. Remmen er indstillelig. Hertil pung med sammenflettede læderstykker. Forskellige ruminddelinger, herunder 1 med lynlås. Mål ... Varenr: 3526560 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 03-09-2014 16:06:00 DKK 325
Skinnjackor, 2 st, varav en Kobayashi
Skinnjackor, 2 st, varav en Kobayashi. 2 st skinnjackor, varav en märkt Kobayashi. Strl. M resp. 50. Bruksslitage. (2) Varenr: 3531165 DKK 1.215 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-09-2014 16:30:15 DKK 263
Carrera, solglasögon, 2 par
Carrera, solglasögon, 2 par. 2 par solglasögon med orignal etuier, framställda av Carrera. Bruksslitage. (2) Varenr: 3530118 DKK 648 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-09-2014 16:42:10 DKK 243
Parti solglasögon, pilotmodell, 5 par
Parti solglasögon, pilotmodell, 5 par. 5 par solglasögon, pilotmodell. Blandade fabrikat. Bruksspår. Varenr: 3531164 DKK 648 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-09-2014 16:46:00 DKK 243
Alex Petersen. Minkfrakke
Alex Petersen. Minkfrakke. Alex Petersen. Minkfrakke, front med skjult hægtelukning og stiklommer, Længde fra nakkesøm til nedre kant 120 cm, brystvidde 122 cm, ærmelængde indv./udv. 42/62 cm. Monteret med matchende og præget med Alex Petersen foer. Varenr: 3464747 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 17:06:26 DKK 1.250
Burberry. Nederdel samt frakke (2)
Burberry. Nederdel samt frakke (2). Burberry frakke. Trenchcoat, front med knapper og lommer, brystvidde 110 cm, ærmelængde indv. 44 cm, længde 107 cm, fra nakkesøm til nedre søm. Nederdel af 100% uld, livvidde 67 cm, længde 75 cm. (2) Varenr: 3484208 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 17:27:06 DKK 2.100
Burberry taske med dustbag
Burberry taske med dustbag. Burberry taske i klassisk, ternet mønster. Besætninger samt rem i sort laklæder. Lynlåslukning, indvendige lommer og lynlåslomme. B. 35 H. 30 cm. Original dustbag medfølger. Fremstår med enkelte brugsspor. Varenr: 3526559 DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 03-09-2014 17:29:00 DKK 700
To persianerpelse (2)
To persianerpelse (2). To persianerpelse. Persianer, front med hægtelukning. Frakke med slidser i siderne, med grov struktur, brystvidde 128 cm, længde 103 cm, fra nakkesøm til nedre kant. Frakke fra buntmager Præst og Søn, brystvidde 92 cm, længde 102 cm, fra nakkesøm til nedre kant.(2) Varenr: 3484199 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 17:51:22 DKK 450
Hugo Pratt, skinnrock, Italien
Hugo Pratt, skinnrock, Italien. Rock i skinn, framställd av Hugo Pratt. Strl. L. Minimalt slitage. Varenr: 3530168 DKK 2.430 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-09-2014 18:15:00 DKK 486
Phister & Philina. Parti cardigans, børnestr. (3 kasser)
Phister & Philina. Parti cardigans, børnestr. (3 kasser) . Phister & Philina. Parti cardigans med hætte; size 5, 27 stk.; size 4, 11 stk.; size 3, 18 stk.; size 2, 25 stk.; size 1½, 10 stk.; size 1, 7 stk.; size 74/9 m., 9 stk. I alt 107 stk. Fremstår nye i original emballage. (3 kasser).Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, ... Varenr: 3531967

DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-09-2014 18:50:58 DKK 2.300
Dolce & Gabana, Voltan, Isabell sko str 39,5 og 40 (3)
Dolce & Gabana, Voltan, Isabell sko str 39,5 og 40 (3). Dolce & Gabana laksko Hæl 6 cm. str 40, Voltan sko af lak og ruskind Hæl 5,5 cm ( ubrugt) str 40, Isabell sko af beige læder med kædespænde Hæl 8 cm. str 39,5 (3) Varenr: 3504157 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 03-09-2014 18:59:00 DKK 325
Ozelot pelsfrakke str. 36-38
Ozelot pelsfrakke str. 36-38 . Ozelot pels med minkkrave, front med knaplukning, indstiklommer. L. 100, ærmelængde: 56 cm. Str. 36/38. Fremstår med slitage på kant. Cites certifikat medfølger, gældende for et engangssalg, ved videresalg skal Cites ansøges påny. Varenr: 3384332 DKK 2.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-09-2014 19:04:00 DKK 375
Great Greenland Furhouse. Sjal af sælskind
Great Greenland Furhouse. Sjal af sælskind. Great Greenland Furhouse. Sjal af sælskind, facon, front med to stiklommer med skjult velcro, L. 214 cm. Buntmager Præst, Holbæk. Fremstår ubrugt. Varenr: 3530610 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-09-2014 19:05:00 DKK 700
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>