Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Tøj, sko og accessories i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Chanel bæltetaske.
Chanel bæltetaske. . Chanel bæltetaske udført i sandfarvet quiltet lammeskind læder, bælte med gylden kædedekoration. Bælte: 70 cm. Taskemål: H. 11,5 cm, B. 15 cm, D. 3 cm. Fremstår med jævne brugsspor. Varenr: 4373573 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-08-2016 19:29:00 DKK 1.550
Set Reisekoffer, Leder, Golden Leaf (4)
Set Reisekoffer, Leder, Golden Leaf (4). Set Lederkoffer der Marke ‚Golden Leaf‘, braunes Leder, versehen mit jeweils zwei Ledergurten, sowie einem metallenem Klipp- und zwei Schnappverschlüssen. Lederverkleideter Tragehenkel. Innenseite mit rotbraunem Stoff verkleidet, eine offene Innentasche, drei Seitenfächer, vier Stoffbänder. ... Varenr: 4337699 DKK 2.975 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27-08-2016 19:45:00 DKK 1.153
Verktygs / arbetsväska, skinn
Verktygs / arbetsväska, skinn. Verktygs / arbetsväska, skinn. Svart skinn med spännen i gulmetall. Nyckellås med medföljande nycklar. Invändiga fack. L 47 D 19 H 31. Framstår som ny och oanvänd. Modellbild. Varenr: 4303421 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 28-08-2016 12:35:00 DKK 234
Sort lammeskindsvest str. XL
Sort lammeskindsvest str. XL. Sort lammeskinds vest str. XL, Model med én knap og med bindebånd. Længde fra skuldersøm med nederste søm er 65 cm. Brystmål ca. 100 cm. Varenr: 4203699

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 28-08-2016 15:25:00 DKK 1.300
To siddende mannequinner (2)
To siddende mannequinner (2). To siddende mannequinner af hvid højglans kunstmateriale. H: 140 cm (fra hoved til fod). Fremstår med brugsspor, skrammer. NB: Stole medfølger ikke. (2) Varenr: 4373030 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 28-08-2016 19:19:00 DKK 300
Pelsfrakke, mink, Saga Selected Mink
Pelsfrakke, mink, Saga Selected Mink. Lang frakke, pels, mink, Sixth Sense for C&A, mørkebrun, foret, indsyede gummibånd i armlinningerne. Tre enkelte kroge til at lukke frakken. Betegnet 'Saga Selected Mink‘. Størrelse ca. 40-44. Mål: Brystomfang 55 cm – længde 116 cm – krave bred ca. 7,5 cm – skulderbredde ca. 51 cm –armlængde 55 ... Varenr: 4337715 DKK 4.462 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 28-08-2016 19:43:00 DKK 2.231
Dampäls med hatt, nutria (2)
Dampäls med hatt, nutria (2). Dampäls med hatt, nutria. Med krage och fickor, knäppes med hyskor. Rygglängd 117. Ärminnerlängd 34. Hatt med grön fjäder. Stlk ca 54. Bruksslitage. Hattask medföljer. Varenr: 4192276 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-08-2016 09:45:00 DKK 234
 Vintage Sonnenbrille - Bausch & Lomb - Ray Ban - Outdoor (2)
Vintage Sonnenbrille - Bausch & Lomb - Ray Ban - Outdoor (2). Vintage Sonnenbrille von Bausch & Lomb, Modell: Ray Ban Outdoor. Vergoldetes Metallgestell, dunkelbraune Gläser. Gepflegter Zustand mit Etui. Punzierung: B&L - Ray Ban - 62 14. (2) Varenr: 4374263 DKK 2.603 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-08-2016 11:35:43 DKK 1.859
Dampäls, minkbit
Dampäls, minkbit. Dampäls, minkbit. Etikettmärkt "Päls & Mösskonfektion AB". Rygglängd ca 106 cm, innerärmslängd ca 41 cm. Storlek uppskattningsvis ca 38/40. Dolda hakar, fickor. Slitage, ställvis hårt. Varenr: 4346004 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-08-2016 14:00:00 DKK 234
Dolce & Gabbana. to armbåndsure samt herresmykker (9)
Dolce & Gabbana. to armbåndsure samt herresmykker (9). Dolce & Gabbana, bestående af seks diverse halskæder af metal og læder, ring af stål ring str. 64 samt par armbåndsure med quartzværk , ene med lænke samt urkasse af stål med skive i form af pauseskærm samt armbåndsur monteret med rem af læder, sølvfarvet skive med stregindeks med separat ... Varenr: 4371831 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-08-2016 14:19:49 DKK 350
Poncho, siden, Vietnam
Poncho, siden, Vietnam. Poncho, siden, Vietnam. Rött siden med svarta passpoaller samt snörknäppning. Broderad dekor av blommor. Framstår som ny och oanvänd. Varenr: 4150827 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-08-2016 14:25:00 DKK 234
Apples Business/Rejsetaske i rødbrunt læder.
Apples Business/Rejsetaske i rødbrunt læder.. Apples Business/Rejsetaske i kraftig rødbrunt læder med talrige rum. Rum b.la med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Jakkesæt, ipad m.m. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 38. B. 40 d. 26 cm. L. Med Teleskophåndtag 103 cm. Dustbag medfølger Varenr: 3713855

DKK 1.250 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2016 14:55:00 DKK 1.000
Sabine Poupinel, Copenhagen ruskinds nederdel
Sabine Poupinel, Copenhagen ruskinds nederdel . Flaskegrøn ruskinds nederdel med skrålommer, designet af Sabine Poupinel. Str. 40. L. 90 cm. Livvidde 76 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mindre pletter. Varenr: 4375116 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 29-08-2016 15:31:42 DKK 300
Skills; parti ubrugte sko (10)
Skills; parti ubrugte sko (10). Skills; parti ubrugte sko i originale kasser. Blandede størrelser. (10) Varenr: 4375191 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 29-08-2016 16:31:09 DKK 375
Alfredo Pauly, frakke af mink, str. 40-42
Alfredo Pauly, frakke af mink, str. 40-42. Pinkfarvet, kort frakke af plukket mink, Alfredo Pauly, krave og manchetter med rævepelsbesætning, 3-dobbelt hægtelukning, 2 yderlommer, fremstår som ny, str. 40-42, L. 90cm, skulderbredde: 44cm, armlængde: 58cm, sømlængde: 194cm. Varenr: 4368238 DKK 14.873 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-08-2016 16:45:00 DKK 10.411
Stola, mink, Vintage
Stola, mink, Vintage. Stola, mink, Vintage. Brun. Två minkar. L totalt ca 160. Snörad knäppning. Varenr: 4301512 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 29-08-2016 17:15:00 DKK 234
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig stort rum samt to side lommer. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. B. 26 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 110 cm Varenr: 3714017

DKK 1.250 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2016 17:25:00 DKK 1.000
Mabrun, Fårskinn/pälsjacka, storlek 42
Mabrun, Fårskinn/pälsjacka, storlek 42. Mabrun, Italien, jacka i fårskinn, original shearling. storlek: 42. Rygglängd 80 cm. Ärmens innerlängd ca 40 cm. Uppvikbar mudd. Smärre bruksspår. Varenr: 4367907 DKK 1.561 SE, Örebro, Aspholmen 29-08-2016 17:56:00 DKK 234
Hermes armband
Hermes armband. HERMÈS, armband, med limegrön emalj på gulmetall, diameter ca 6,5 cm, tillhörande dustbag och ask i original. Varenr: 4373503 DKK 2.341 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-08-2016 18:08:00
Se mere
Aftonväska
Aftonväska. AFTONVÄSKA, hallonröd med gröna och blåa revärer och betsel i sammet, ca 19x26x2 cm Varenr: 4373514 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 29-08-2016 19:15:00
Se mere
Mulberry, taske model Bayswater
Mulberry, taske model Bayswater . Mulberry skindtaske i brunt kalveskind. Model East-West Bayswater. Mål: højde 20cm, længde 32 cm, dybde 14cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4374775 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-08-2016 19:15:00 DKK 1.650
Fire mannequinner (4)
Fire mannequinner (4). Fire mannequinner af kunstmateriale, kvindemodel, på glassokkel H. 161 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer. En mannequin med afslået finger samt brud ved skulder. (4) Varenr: 4372927 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 29-08-2016 19:21:00 DKK 300
Chanel kosmetiktaske.
Chanel kosmetiktaske.. Chanel, kosmetiktaske af sort quiltet læder og lærred, lynlås åbning, indvendigt med et rum samt sidelomme. H. 17 cm, L. 15 cm, B. 13 cm. Fremstår med brugsspor/patina. Varenr: 4374128 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-08-2016 19:25:00 DKK 725
Konvolut Taschen u.a. Schlange und Kroko (5)
Konvolut Taschen u.a. Schlange und Kroko (5). Bestehend aus zwei Handtaschen, einer Aktenmappe (Etienne Aigner) und zwei Einstecketuis. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Der Henkel einer Handtasche ist defekt. Maße der Aktenmappe Breite 36,5 cm, Höhe 25 cm. (5) Varenr: 4374705 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 29-08-2016 19:30:00 DKK 335
Louis Vuitton sjal/halstørklæde af 100% cashmere, pink og grå med logo
Louis Vuitton sjal/halstørklæde af 100% cashmere, pink og grå med logo. Louis Vuitton sjal/halstørklæde af 100% cashmere, pink og grå med logo. 170 x 44 cm. Fremstår ubrugt med æske Varenr: 4374806 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2016 20:01:00 DKK 1.200
Mulberry, taske model Bayswater . Mulberry skindtaske i mørkeblåt kalveskind. Model East-West Bayswater. Mål: højde 20cm, længde 32 cm, dybde 14cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varenr: 4374777 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 29-08-2016 20:16:00 DKK 1.300
To mannequinner (2)
To mannequinner (2). To mannequinner af kunstmateriale, kvindemodel med hoved og paryk på metalsokkel H. 180 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer. (4) Varenr: 4373032 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 29-08-2016 20:22:00 DKK 325
Falbe-Hansen. Kjole og Hvidt, 'Pingvin', med vest og butterfly, str. M
Falbe-Hansen. Kjole og Hvidt, 'Pingvin', med vest og butterfly, str. M . Kjole og hvidt. Habitsæt fra Falbe-Hansen, 'Pingvin' bestående af jakke, buks, vest samt butterfly. Jakke af 60% uld, 40% polyester og foer i 100% viskose. Str. M. Livvidde ca. 88 cm, bukselængde 102 cm. Vest fremstår med enkelt knap af perlemor. (4) Varenr: 4367434 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-08-2016 20:26:00 DKK 300
Boras; parti ubrugte sneakers (10)
Boras; parti ubrugte sneakers (10). Boras; parti ubrugte sneakers i originale kasser. Blandede størrelser (10) Varenr: 4375145 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 29-08-2016 20:31:00 DKK 700
Pelzjacke, Nerz, Größe 46
Pelzjacke, Nerz, Größe 46. Jacke / Kurzmantel, Pelz, Nerz, dunkelbraun, gefüttert, mit eingenähten Gummibünden in den Ärmelenden. Drei einreihige Hakenclips zum Schließen der Jacke. Angegebene Größe 46. Etikett ‚Saga Mink‘, Herkunft Dänemark. Brustumfang 53 cm – Jackenlänge 78 cm – Kragenbreite ca. 7,5 cm – Schulterbreite... Varenr: 4358395 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 29-08-2016 20:51:00 DKK 1.115
 1 2 3 4 5 6 7  >>