Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Tøj, sko og accessories i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Mulberry, Gucci. Tre vintage handväskor  (3)
Mulberry, Gucci. Tre vintage handväskor (3). Mulberry, Gucci. Tre vintage handväskor. Blå handväska, scotchgrain med detaljer i kärnläder, invändigt fack med dragkedjor, höjd 24 cm, bredd 28 cm. Axelremsväska i grön scotchgrain med detaljer i kärnläder, höjd 23 cm, bredd 34 cm, medföljer dustbag. Gucci, handväska, monogramcanvas med ... Varenr: 4141570 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 10-02-2016 10:34:19 DKK 704
Gucci, axelbandsväska i svart med monogrammönster
Gucci, axelbandsväska i svart med monogrammönster . GUCCI, axelbandsväska i svart med monogrammönster och skinndetaljer och axelband med grön och röd revär, 19 x 28 x 5,5, justerbart axelband, tillhörande dustbag i original Varenr: 4146322 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 10-02-2016 11:28:00
Se mere
Burberry, jakke af ruskind, str. 36
Burberry, jakke af ruskind, str. 36. Burberry, frakke af ruskind, front med dobbeltradet knaplukning, justerbart bælte i taljen. L. 98 cm, bryst. 90 cm, ærme. 60 cm. Fremstår med enkelte pletter og smuds. Varenr: 4142495 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-02-2016 11:45:00 DKK 500
Verktygs / arbetsväska, skinn
Verktygs / arbetsväska, skinn. Verktygs / arbetsväska, skinn. Svart skinn med spännen i gulmetall. Nyckellås med medföljande nycklar. Invändiga fack. L 47 D 19 H 31. Framstår som ny och oanvänd. Modellbild. Varenr: 4057532 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 10-02-2016 11:53:00 DKK 242
Samling vintage kufferter (10)
Samling vintage kufferter (10). Samling diverse vintage kufferter af læder og kanvas, inklusiv enkelt hatteæske. Største: L. 73 cm, D. 40 cm, mindste kuffert: H. 22 - L. 40 cm, D. 26 cm, H. 11cm. Fremstår med slitage, pletter og defekter. (10) Varenr: 4146093 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 10-02-2016 14:09:00 DKK 900
Kavaj, Gant
Kavaj, Gant. Kavaj, Gant. Grå ull. Storl 36. Ficka med emblem. Smärre bruksslitage. Varenr: 4134306 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 10-02-2016 14:13:00 DKK 242
Pelsfrakke af vaskebjørn ca. str. 42/44
Pelsfrakke af vaskebjørn ca. str. 42/44. Pelsfrakke af vaskebjørn ca. str. 42/44, model med reverskrave, skjult hægtelukning samt indstikslommer. L. 120 cm. Brystmål ca. 104 cm. Indvendigt ærmemål ca. 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4141904 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 10-02-2016 14:16:00 DKK 550
Saga Fox pelskåbe med hætte af sølvræv  ca. str. 40
Saga Fox pelskåbe med hætte af sølvræv ca. str. 40. Saga Fox pelskåbe af sølvræv. Moldel med skjult hægtelukning og indstikslommer. ca. str. 40. Mål: L. 125 cm. Indvendigt ærmemål 40 cm. Brystmål ca. 100 cm. Fremstår med brugsspor, foer med smuds oog let misfarvning på krave. Varenr: 4146257 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 10-02-2016 14:19:00 DKK 725
Hermès, scarf
Hermès, scarf "Sésame", Philippe Ledoux. HERMÈS, scarf "Sésame", designad av Philippe Ledoux för Hermès 1969, foulardsiden ,l mossgrön botten, 90 x 90 cm, tillh Varenr: 4146359 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 10-02-2016 14:32:00
Se mere
Apples. Skuldertaske i lysebrun skind.
Apples. Skuldertaske i lysebrun skind.. Apples. Skuldertaske i lysebrun skind m/ skulder strop og håndtag. Forside med mindre rum med plads til mobiltelefor, penne, kreditkort, m.m. Midterrum med udtagelig mindre pose med lynlås. Bagside med smalt rum med magnetlås. H. 40. B. 42 cm. Dustbag medfølger. Varenr: 3714292

DKK 1.250 DK, Helsingør, Støberivej 10-02-2016 14:37:02 DKK 875
Moschino, dragt, blazer samt nederdel, str. 40/42 (2)
Moschino, dragt, blazer samt nederdel, str. 40/42 (2). Moschino, dragt af acetate og rayon bestående af blazer med peplum-snit, krave samt knapper besat med sort velour. L. 56 cm, bryst. ca. 100 cm, ærme. 60 cm med samt tilhørende nederdel L. 60 cm, talje. 80 cm. Mrk. str. 42. Fremstår med par enkelte svage pletter fortil på jakke samt nederdel. Varenr: 4142498 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 10-02-2016 15:10:44 DKK 375
Karen Millen, bluse, top samt nederdel, str. 42 (3)
Karen Millen, bluse, top samt nederdel, str. 42 (3). Karen Millen, tre dele beklædning best. af nederdel med vidde udført af silke, tyl og kunststof, talje. 80 cm, L. 56 cm, let transparent top med tynde justerbar stropper. bryst. 100 cm, L. 31 cm samt transparent bluse med lynlås i siden. Bryst. 110 cm, L. 64 cm. Ca. str. 42. Varenr: 4142500 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-02-2016 15:18:39 DKK 425
Pelsfrakke af mahogany mink, str. 42
Pelsfrakke af mahogany mink, str. 42. Pelsfrakke af mahogany styk mink, front med hægter og stiklommer. L. 120 cm, bryst. 120 cm, ærme. 65 cm. Fremstår med brugsspor, mindre defekt syning under ærme. Str, 42 Varenr: 4146037 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 10-02-2016 15:25:03 DKK 350
Salomon samt Killy, Skisæt, jakke samt bukser, 40/42 (2)
Salomon samt Killy, Skisæt, jakke samt bukser, 40/42 (2). Skisæt best. af dunjakke af mrk. Killy, front med lynlås og knapper samt justerbart bælte i taljen med aftagelig lille taske. Aftagelig hætte. Bryst. 110 cm, L. 72 cm, ærme. 55 cm mrk. tysk str. 40 samt par Salomon bukser af sort kraftig polyester og elastan. L. 105 cm, talje. 80 cm. Mrk. tysk ... Varenr: 4146038 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 10-02-2016 15:38:55 DKK 325
Sagamink, jacka
Sagamink, jacka. SAGAMINK, helryckt min, jacka, swaggermodell, sent 2000-tal, infärgad i mörkrött, ståkrage, uppvikbara ärmar, raka sidofickor, storlek 40-42. ärminnerlängd ca 34, bystmått ca 120 cm, längd ca 69 cm Varenr: 4146373 DKK 4.025 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 10-02-2016 15:40:00
Se mere
Fornarina samt Replay jeans (14)
Fornarina samt Replay jeans (14). Fornarina samt Replay jeans og lærredsbuks, assorterede modeller og størrelser (str. 26 - 31). Fremstår nye og ubrugte. (14) Varenr: 4146946 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 10-02-2016 16:04:44 DKK 300
Chanel, Gucci, D&G samt Marc Jacobs, fire par solbriller (4)
Chanel, Gucci, D&G samt Marc Jacobs, fire par solbriller (4). Fire par solbriller bestående af mærkerene Chanel, Gucci, Dolce & Gabbana samt Marc Jacobs Lette brugsspor. Chanel brillerne i originalt etui. (4) Varenr: 4146761 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-02-2016 16:17:00 DKK 925
Firetrap m.fl., sandaler (19)
Firetrap m.fl., sandaler (19). Firetrap m.fl., sandaler, heraf flere i original emballage, assorterede modeller og størrelser (str. 36 - 40). Fremstår nye og ubrugte. (19) Varenr: 4146917 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 10-02-2016 16:28:00 DKK 300
48 stk. drengestøvler (48)
48 stk. drengestøvler (48). 48 stk. drengestøvler, blandede størrelser, fremstår ubrugt. (48) Varenr: 4147786 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 10-02-2016 16:42:22 DKK 425
Replay stiletter og sandaler (14)
Replay stiletter og sandaler (14). Replay stiletter og sandaler, assorterede modeller og størrelser (str. 36 - 41), i original emballage. Fremstår nye og ubrugte. (14) Varenr: 4146943 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 10-02-2016 17:05:00 DKK 375
Aftonväskor, silver och nysilver, sent 1800-tal  samt 1920/30-tal (2)
Aftonväskor, silver och nysilver, sent 1800-tal samt 1920/30-tal (2). Aftonväskor, sent 1800-tal, 2 stycken varav 1 stycke med stomme i silver dekor av pärlbroderi med små glaspärlor, Tyskland. Kedja. Stämplad 800. Bredd 17 cm, höjd exklusive kedja 20 cm. Aftonväska, art deco, 1920/30-tal, nysilver, bredd 17 cm, höjd exklusive kedja 17 cm. Skador och lagningar. (2) Varenr: 4140626 DKK 1.208 SE, Örebro, Aspholmen 10-02-2016 17:07:00 DKK 362
Apples. Weekendtaske i sort læder
Apples. Weekendtaske i sort læder . Apples. Weekendtaske i kraftig sort læder. Kraftige bærehåndtag. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. Bærerem samt dustbag medfølger. H. 30. L. 55 cm. Varenr: 3714207

DKK 1.250 DK, Helsingør, Støberivej 10-02-2016 17:25:00 DKK 1.000
Fornarina sneakers og ballerinaer (16)
Fornarina sneakers og ballerinaer (16). Fornarina sneakers og ballerinaer i original emballage, assorterede modeller og størrelser (str. 36 - 40). Fremstår nye og ubrugte. (16) Varenr: 4146913

DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 10-02-2016 17:29:00 DKK 325
Pälskappa, Saga Selected Mink, storlek 38
Pälskappa, Saga Selected Mink, storlek 38. Pälskappa, Saga Selected Mink, lång modell i helryckt mink. Knäppning med dolda hyskor, dolda fickor. Uppskattad storlek ca. 38. Mått: Rygglängd: 110 cm, Ärmens ytterlängd: 60 cm, Byst: 2 x 45 cm. Framstår med obetydliga bruksspår. Varenr: 4132072 DKK 3.220 SE, Örebro, Aspholmen 10-02-2016 17:54:36 DKK 2.415
Fornarina støvler (5)
Fornarina støvler (5). Fornarina støvler, af slangepræget kalveskind, str. 38 - 39. Fremstår nye og ubrugte. (5) Varenr: 4146926

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 10-02-2016 18:06:00 DKK 325
Fornarina støvler (6)
Fornarina støvler (6). Fornarina støvler, af farvet kalveskind, str. 39 - 41. Fremstår nye og ubrugte. (6) Varenr: 4146925

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 10-02-2016 18:07:00 DKK 325
Väskor, krokodil, bl.a NK, 2 st
Väskor, krokodil, bl.a NK, 2 st. Handväska i krokodilskinn, 1940-tal, beslag i mässing, invändigt stämplad 'Made in France for NK', 16x24x7 cm, smärre slitage. Handväska i krokodilskinn med mässingsdetaljer, invändigt fodrad i mocka, 1940-tal, 28x20x10 cm, smärre slitage. Båda väskorna inköptes av nuvarande ägaren i mitten av ... Varenr: 4146140 DKK 1.610 SE, Stockholm, Slakthusgatan 10-02-2016 18:09:00 DKK 1.127
Minkpels, kort model, pearl, str. 36/38
Minkpels, kort model, pearl, str. 36/38. Minkpels, kort model, pearl, str. 36/38. Udstyret med stiklommer, mindre krave og lynlås. Ærmelængde fra skulder til håndled 60 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant 60 cm. Brystmål 116 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varen er en del af Lauritz.coms store, internationale temaauktion ... Varenr: 4081843 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 10-02-2016 18:11:00 DKK 6.000
Sælskindspels , brun, str. 36-38
Sælskindspels , brun, str. 36-38. Sælskindspels af indfarvede mørkbrune skind, str. ca. 36-38. Fremstår med reverskrave, to lommer samt hægtelukning - 3 stk samt 2 stk ved krave. Længde ca. 110 cm, ærmelængde ca. 56 cm, brystvidde ca. 98 cm. Brugsspor ved ærmekant. Varenr: 4124293 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-02-2016 18:35:00 DKK 325
Pierre Balmain og Monroe. Skuldertasker/ clutch (2)
Pierre Balmain og Monroe. Skuldertasker/ clutch (2). Pierre Balmain og Monroe. Skuldertasker/ clutch af sort læder, indvendigt med flere rum. Ca. 22 x 26 og 17 x 26 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (2) Varenr: 4132817 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-02-2016 19:04:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>