Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Et par udendørs væglamper af kobber og messing. (2)
Et par udendørs væglamper af kobber og messing, med skærme af glas. H. ca. 25 cm. Fremstår nye og ubrugte.
Varenr: 4871776

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-12-2017
14:17:47
DKK 450
Phillips Iridium. Fire udendørslampe model Iridium (4)
Phillips Iridium. Fire udendørslampe model Iridium, Mål: 19 x 75 x 38 cm. Lamperne er beregnet for montering på stander. Fremstår med brugsspor herunder patinering. Modelfoto. Kan variere i patinaen. Varen sælges som den er og forefindes, uden ansvar for Lauritz.com, som derfor heller ikke ...
Varenr: 4804117
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 20-12-2017
18:19:00
Rusty Square 70, Pullert. Sæt på fem udendørslamper af jern (5)
Rusty Square 70, Pullert. Sæt på fem udendørslamper af jern med rusteffekt, H. 70 cm, stamme 12x12 cm, fod 17x17 cm. Fremstår med brugsslitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. NB. Modelfotos(5)
Varenr: 4871218
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 20-12-2017
19:20:00
DKK 1.300
Jo Hammerborg for Fogh og Mørup - Havelamper. (3)
Jo Hammerborg. Havelamper fremstillet af kobber og sortlakeret metal. Fremstillet hos Fog & Mørup. Fremstår med tydelige spor efter vejrlig, slitage. Højde 102 cm. (3)
Varenr: 4870974
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 20-12-2017
19:50:00
Lauritz Knudsen. Par LK skotlamper (2)
Lauritz Knudsen. Et par skotlamper, Ø ca. 23 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mindre afskalninger af lak. (2)
Varenr: 4871592
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-12-2017
14:30:00
Poul Henningsen. PH udendørs væglampe af kobber
Poul Henningsen 1894-1967. PH udendørs væglampe med skærme af patineret kobber.Formgivet 1966. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med bule på overskærm, to skruer til vægmontering med defekt kærv. Forsikringssag.
Varenr: 4872000
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-12-2017
18:42:00
DKK 700
Edison. Tre havelamper, kobber (3)
Edisun. Tre havelamper af patineret kobber. H. ca. 90 cm. Fremstår med brugsspor, ene lampe med skævhed, løs fod med manglende skrue. (3)
Varenr: 4869182
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 21-12-2017
19:15:00
Et par udendørs væglamper af kobber og messing, med skærme af glas. H. ca. 16 cm. Fremstår nye og ubrugte. Modelfoto.
Varenr: 4873974
DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-12-2017
20:23:00
Varenr: 4873443
DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 22-12-2017
16:44:00