Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Udendørslamper i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet i aluminium (2) . Parklamper, trearmet, Fremstillet i sort pulverlakeret aluminium med vinduesglas i lamper. H. 225 cm. Fremstår ubrugt, dog uden emballage. (2) Varenr: 4639371

DKK 4.500 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2017 21:00:00 DKK 1.550
Nordlux. Tre havelamper af metal (3)
Nordlux. Tre havelamper af metal (3). Nordlux. Tre havelamper af metal, H. 110 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varenr: 4635426 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 18:55:00 DKK 325
Poul Henningsen. PH 4.5/3 udendørslampe
Poul Henningsen. PH 4.5/3 udendørslampe . Poul Henningsen. PH 4.5/3 udendørslampe med skærme af patineret kobber. Formgivet i 1966. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med brugsspor og pletter. Varenr: 4635198 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:30:00 DKK 2.800
Poul Henningsen. PH 4.5/3 udendørslampe . Poul Henningsen. PH 4.5/3 udendørslampe med skærme af patineret kobber. Formgivet i 1966. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 45 cm. Fremstår med brugsspor og pletter. Varenr: 4635199 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 19:35:00 DKK 2.900
Nordlux, Tofu. Par væglamper designet af Bønnelycke (2)
Nordlux, Tofu. Par væglamper designet af Bønnelycke (2). Par væglamper i metal og glas fra Nordlux/Tofu. Designet af Bønnelycke. Til inde- og udendørsbrug. Inkluderer pære, 2D 21W. L: 20 cm, Ø 24 cm. (2) Varenr: 4637240

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-04-2017 20:45:00 DKK 325
Peter Bysted. Tre udendørslamper (3)
Peter Bysted. Tre udendørslamper (3). Peter Bysted. Tre udendørslamper af Cor-ten stål og støbejern. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 170 cm. Lamperne fremstår med brugsslitage, rust og snavs. (3) Varenr: 4637337 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2017 13:44:00 DKK 3.200
Ateljè, Lyktan. Bordlampe af ask med kanvasskærm
Ateljè, Lyktan. Bordlampe af ask med kanvasskærm. Bordlampe af lakeret asketræ. Skærm med udspændt kanvas. H. 70 Ø 76. Antageligt fra Ateljè, Lyktan Åhus, Sverige. Buler i skærm. Varenr: 4620517 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2017 17:48:00 DKK 300
Samling udendørslamper /bedlamper(21)
Samling udendørslamper /bedlamper(21). Samling udendørslamper /bedlamper hovedsageligt fra Nordlux af galvaniseret, hvid, grå og sortlakeret, skærme af glas og matteret glas. H. 50-120 cm. Fremstår sanvset, Fejler og mangler kan forekomme. (21) Varenr: 4638210 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2017 19:25:00 DKK 325
Samling udendørslamper /bedlamper (17)
Samling udendørslamper /bedlamper (17). Samling udendørslamper /bedlamper hovedsageligt fra Nordlux af galvaniseret og sortlakeret, skærme af glas og matteret glas. Fremstår sanvset, Fejler og mangler kan forekomme. (17) Varenr: 4638220 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2017 20:19:00 DKK 300
Peter Bysted / Louis Poulsen. Par udendørslamper (2)
Peter Bysted / Louis Poulsen. Par udendørslamper (2). Peter Bysted. Par udendørslamper af Cor-ten stål og støbejern. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 170 cm. Fremstår ubrugt. (2) Varenr: 4637345 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-04-2017 20:29:00 DKK 2.200
Nordlux, udendørsvæglamper (18)
Nordlux, udendørsvæglamper (18). Nordlux, udendørsvæglamper, af galvaniseret og børstet stål. H. 13-25 cm. Udstillingsmodeller med transport præg (18) Varenr: 4639513 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 28-04-2017 19:56:00 DKK 300
Nordlux, Tofu. Par væglamper designet af Bønnelycke (2). Par væglamper i metal og glas fra Nordlux/Tofu. Designet af Bønnelycke. Til inde- og udendørsbrug. Inkluderer pære, 2D 21W. L: 20 cm, Ø 24 cm. (2) Varenr: 4637239

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-04-2017 19:03:00 DKK 325