Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Unisex ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bøger omhandlende SWATCH ure (4)
Bøger omhandlende SWATCH ure (4). Fire bogværker omhandlende SWATCH ure. The SWATCH Handbook ´92, SWATCH 1983-1992, SWATCHISSIMO og SWATCH Yourself (The complete SWATCH collection) (4) Små / lette brugsspor. Varenr: 4626188 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 11:17:37 DKK 300
Omega Art Collection armbandsur 1980-tal
Omega Art Collection armbandsur 1980-tal. OMEGA, Art Collection Max Bill, armbandsur, år 1987, keramikboett, quartzverk, serienr. 206/999, originalarmband, diameter 32 mm; box samt etui medföljer Varenr: 4635058 DKK 1.935 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 16:48:00
Se mere
Techno Marine 'Chronograph'. Unisexur i plast og stål med sølvfarvet skive, 2000'erne
Techno Marine 'Chronograph'. Unisexur i plast og stål med sølvfarvet skive, 2000'erne . Unisexarmbåndsur fra TechnoMarine, i urkasse af sort plast og stål, sølvfarvet skive med punktindeks, datoangivelse ved 4" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, indvendig tachymeter-krans, justerbar lynette, optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med original ... Varenr: 4626991 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2017 20:43:00 DKK 300
Parti ure fra bla. Zento (94)
Parti ure fra bla. Zento (94). Parti ure fra bla. Zento. Urene fremstår ubrugte. Flere trænger dog til nyt batteri. (94) Varenr: 4616554

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2017 18:46:28 DKK 900
Andreas Mikkelsen for Georg Jensen. Armbåndsur
Andreas Mikkelsen for Georg Jensen. Armbåndsur. Andreas Mikkelsen for Georg JensenUrkasse af stålHvid urskiveQuartz værkØ 30 mmDessin nr. 369Original rem af sort læderFremstår med lettere brugsspor og mærker efter spænde på remUret gik på vurderingstidspunktet, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4637462 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2017 20:00:00 DKK 800
Victorinox Silver Tone armbåndsur, model V7-30.
Victorinox Silver Tone armbåndsur, model V7-30.. Victorinox Siver Tone armbåndsur, model V7-30. Safirglas, Quarts urværk, sekund-, minut og timeviser samt datoangivelse. Urkasse og rem i rustfrit blankpoleret stål. Urkasse Ø 39 mm. Varenr: 4632133

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-04-2017 20:56:00 DKK 300
Tiffany & Co. 'Classic'. Unisexur i 14 kt. guld med hvid skive, 1990'erne
Tiffany & Co. 'Classic'. Unisexur i 14 kt. guld med hvid skive, 1990'erne. Unisex armbåndsur fra Tiffany & Co., i urkasse af 14 kt. guld, hvid skive med romertal, optrækskrone med cabochonsleben blå sten, mineralglas, monteret med senere læderrem med original spænde af forgyldt metal, quartz urværk. Ø. 31 mm. Fremstår med brugsspor, rem med slid. Uret gik på ... Varenr: 4636630 DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2017 20:00:00 DKK 6.000
Movado 'Sports Edition'. Unisexur i stål med brillantbesat lynette, 2000'erne
Movado 'Sports Edition'. Unisexur i stål med brillantbesat lynette, 2000'erne. Herrearmbåndsur fra Movado, model SE (Sport Edition), ref.nr.: 84 G1 1892, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med arabertal og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, lynette prydet med talrige brillantslebne diamanter, safirglas, monteret med stållænke med dobbelt foldelukke, quartz urværk.... Varenr: 4595060 DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2017 20:08:00 DKK 7.000
Swatch Scuba 200
Swatch Scuba 200. Armbanduhr aus der Schweitzer Manufaktur Swatch, Modell Scuba 200. Das Band wechselt die Farbe bei Temperaturschwankungen. Kunststoffgehäuse und Band, Quarzwerk, polychromes Zifferblatt und Lünette. Durchmesser ca.: 38 mm. Zum Zeitpunkt der Begutachtung stand die Uhr, vermutlich muss die ... Varenr: 4577515 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-04-2017 12:39:42 DKK 297
Helveco Constance I Chronograph herrearmbåndsur, rustfrit stål
Helveco Constance I Chronograph herrearmbåndsur, rustfrit stål. Helveco Constance I Chronograph herrearmbåndsur, ref. H01652AAA, kvartsurværk, hvid urskive, betegnet med ’Helveco’, sølvfarvet time-, minut- og central sekundviser, totalisatorer med sølvfarvet indramning, urkasse i rustfrit stål, Ø ca. 45 mm, H. ca. 10.8 mm, skruet urkassebund, betegnet ... Varenr: 4594733

DKK 4.833 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-04-2017 18:00:00 DKK 4.090
Helveco Constance II armbåndsur, rustfrit stål forgyldt med rosaguld
Helveco Constance II armbåndsur, rustfrit stål forgyldt med rosaguld. Helveco Constance II armbåndsur, ref. H02141YZ, kvartsurværk, perlemorsurskive, prydet med 21 rundfacetterede zirkonia (cubic zirconia), betegnet med ’Helveco’, rosaguldfarvet time-, minut- og central sekundviser, datovisning på kl. 3, urkasse af rustfrit stål forgyldt med rosaguld, Ø ca. 42 mm, ... Varenr: 4594735

DKK 4.461 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-04-2017 18:05:00 DKK 3.346
Rado V10K armbåndsur, kvartsurværk, rød kautsjukurrem
Rado V10K armbåndsur, kvartsurværk, rød kautsjukurrem. Rado Sintra armbåndsur, ref. 964.0548.3, kvartsurværk/kaliber: kvarts 280.702, sort urskive, betegnet ’Rado’, sølvfarvede time- og minutvisere, sort urkasse, keramik, med syntetisk diamantbelægning, mål ca. 38 x 30 x 8 mm, skruet urkassebund af titan, betegnet med ’Rado V10K’, ’High-tech Diamont ... Varenr: 4594768

DKK 29.742 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-04-2017 18:20:00 DKK 23.794
Rolex 'Cellini'. Unisexur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1971
Rolex 'Cellini'. Unisexur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1971. Unisex armbåndsur fra Rolex, model Cellini, ref.nr. 3807, i urkasse af 18 kt. guld, hvid emaljeskive med stregindeks, optrækskrone med logo, monteret med nyere læderrem med forgyldt Rolex-spænde, manuelt optræk. Mål: 26 x 37,8 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet, ... Varenr: 4602976 DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-05-2017 20:06:00 DKK 14.000