Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Abbott & Mosley 'Carrara'. Unisexur i roséforgyldt stål med marmorskive
Unisex armbåndsur fra Abbott & Mosley, model Carrara, i urkasse af roséforgyldt stål, lys skive af italiensk marmor, safirglas, monteret med læderrem, quartz urværk. Ø. 40 mm. Medfølges af boks samt manual.Vejl.udsalgspris: 1.795,- DKK
Varenr: 4858051

DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:08:00
Abbott & Mosley 'Carrara'. Unisexur i stål med marmorskive
Unisex armbåndsur fra Abbott & Mosley, model Carrara, i urkasse af stål, mørk skive af italiensk marmor, safirglas, monteret med læderrem, quartz urværk. Ø. 40 mm. Medfølges af boks samt manual.Vejl.udsalgspris: 1.795,- DKK
Varenr: 4858049

20:18:00
Konvolut Uhrenschachteln, Omega / Breitling / Certina (5)
Konvolut Uhrenschachteln / Reiseuhrenschachteln der Hersteller Omega, Breitling und Certina. Minimale Abnutzungsspuren. (5)
Varenr: 4751720
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 11-12-2017
20:32:00
DKK 484
Varenr: 4858054

20:50:00
DKK 325
Abbott & Mosley 'Carrara'. Unisexur i forgyldt stål med marmorskive
Unisex armbåndsur fra Abbott & Mosley, model Carrara, i urkasse af forgyldt stål, lys skive af italiensk marmor, safirglas, monteret med læderrem, quartz urværk. Ø. 40 mm. Medfølges af boks samt manual.Vejl.udsalgspris: 1.795,- DKK
Varenr: 4858053

20:55:00
Varenr: 4858052

21:00:00
Samling ure bl.a. Tissot, H.M.W., Cortébert Sport m.m. (5)
Samling ure bl.a. Tissot, H.M.W., Cortébert Sport, Favre-Leuba Sea Chef, bl.a. af rustfrit stål / double, manuelt optræk / quartz(batteri), ur kasser Ø 20-36 mm, remme / lænker L. 16-20 cm, restaureret. Brugsspor. Urene gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 4860011
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-12-2017
12:01:00
Samling ure bl.a. Alpina, Royce, Certina Automatic m.m. (7)
Samling ure bl.a. Alpina, Royce, Certina Automatic Argonaut 280, Steiert Baden-Baden m.m., bl.a. af rustfrit stål / double, manuelt optræk / mekanisk, automatisk, ur kasser Ø 20-30 mm, remme bl.a. FixoFlex / lænker L. 14-19 cm, restaureret. Brugsspor. Urene gik på vurderingstidspunktet, men ...
Varenr: 4860009
12:10:00
DKK 325
Franck Muller 'Cintrée Curvex Color Dreams'. Unisexur i stål med sort skive, 2010'erne
Unisex armbåndsur fra Franck Muller, model Cintrée Curvex Color Dreams, ref.nr.: 2852QZ, i aflang urkasse af stål, guillocheret sort skive med farvede arabertal, riflet optrækskrone, safirglas, monteret med senere strudserem med original stålspænde prydet med juvelereftersatte brillanter, quartz ...
Varenr: 4809814
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2017
20:15:00
DKK 25.000
Bvlgari. Unisexur i stål med sort skive med original rem og spænde, 1990'erne
Unisex armbåndsur fra Bulgari, ref.nr.: BB33SLD, i rund urkasse af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med original sort læderrem og stålspænde, quartz urværk. Ø. 33 mm. Fremstår med brugsspor, ridser, gravering på bagkasse. Uret gik ...
Varenr: 4792069
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2017
20:29:00
DKK 1.550
Tudor by Rolex. Vintage midsizeur i forkromet metal, 1950'erne
Vintage midsize armbåndsur fra Turdor, ref.nr.: 769, cal. 59, i urkasse af forkromet metal, lys gylden skive med arabertal og stregindeks, centreret sekundviser, plexiglas, monteret med nyere rem med stålspænde, manuelt optræk. Ø. 31,2 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, uoriginal ...
Varenr: 4793265
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2017
20:43:00
Paul Picot 'o Aristos'. Midsizeur i 18 kt. guld med triple calendar, 1990'erne
Midsize armbåndsur fra Paul Picot, model o Aristos, ref.nr.: 4977, i urkasse af 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, dato- ugedag- og månedsangivelse samt månefase, mineralglas, monteret med uoriginal rem med forgyldt metalspænde, ETA quartz urværk. Ø. 31,9 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik...
Varenr: 4792182
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2017
20:46:00
DKK 2.700
Baume & Mercier 'Moonphase Chronograph'. Midsizeur i guld og stål med hvid skive, ca. 1990
Midsize armbåndsur fra Baume & Mercier, ref.nr.: 6102099, i urkasse af guld og stål, hvid skive med romertal, ugedag- og datoangivelse samt månefase, stopursfunktion, plexiglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Ø. 32,3 mm. Fremstår med lettere brugsspor. Uret gik ...
Varenr: 4814893
DKK 16.000 DK, Vejle, Dandyvej 12-12-2017
20:51:00
DKK 2.900
Omega Omega de Ville armbåndsur af guld, 18 kt og 14 kt
Omega de Ville armbåndsur af guld, 18 kt. med mursten's-lænke af guld, 14 kt. Safirglas, quartzurværk, gylden skive mrk. Omega de Ville med timeindikationer, time- og minutviser, monteret med murstens-lænke af guld 14 kt. Ø 32 mm. L. ca. 18,5 cm. Samlet vægt, 63,80 gram. Batteriskift ...
Varenr: 4865489
DKK 11.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-12-2017
16:41:51
DKK 4.800
Georg Jensen, model Vice, Unisex Ø 34 armbåndsur
Georg Jensen, model Vice, Unisexarmbåndsur i urkasse af stål med sølvfarvet skive med logo, arabertal, minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har schweizisk quartzværk samt integreret Georg Jensen lænke af stål med butterfly spænde. Ø: 34 mm (ekskl. krone). Design: Barth 386. Uret ...
Varenr: 4832916

DKK 3.800 DK, Aalborg, Nibevej 13-12-2017
18:50:00
Ulysse Nardin. Vintage midsizeur i 18 kt. guld med lys skive, 1930'erne
Vintage midsize armbåndsur fra Ulysse Nardin, i urkasse af 18 kt. guld, lys skive med arabertal og stregindeks, separat sekundviser, plexiglas, riflet optrækskrone, monteret med senere rem, manuelt optræk. Ø. 30 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, gravering på bagkasse. Uret gik på ...
Varenr: 4782822
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 13-12-2017
20:07:00
Konvolut 6 Swatch Armbanduhren, Quarz, u.a. Sam Francis, Schweiz, um 1989- 93 (6)
Swatch AG, Biel/ Bienne, Schweiz, Konvolut 6 Quarz Armbanduhren, bestehend aus 1x Armbanduhr, Ref.- Nr. GZ 123, limitierte Sam Francis Künstlerausgabe, Edition 44363/49999, mit original Karton-/Schiebeetui, 2x Armbanduhr Scuba Diving, water- restistant 200m, 1x Armbanduhr, Gehäuse Edelstahl- ...
Varenr: 4708193
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13-12-2017
20:08:00
DKK 298
Eterna Matic. Vintage herrearmbåndsur, forgyldt. Ref.nr. 435T
Eterna Matic. Vintage herrearmbåndsur med forgyldt urkasse. Gylden urskive med gyldne visere, minut- og timemarkeringer samt datogengivelse. Mekanisk værk med automatisk optræk. Cal. 12824/033. Ref. nr. 435T. Ca. 1960. Monteret med ny sort læderrem med forgyldt spænde. Lauritz.com indestår ikke ...
Varenr: 4862420
DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 13-12-2017
20:31:00
Dameur Chopard Classic Geneve 750 guld
Chopard Classic ref. 320153/2136, år: 1985-1990, optræk: manuelt, materiale: 18 kt. guld, rosa læderurrem (ny), længde: 190 mm, forbindelsesstykkets bredde: 16 mm, original lås Chopard (forgyldt metal). Optrækskronen er forsynet med en safircabochon.
Varenr: 4736282
DKK 17.120 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13-12-2017
20:58:00
DKK 298
Audemars Piguet Royal Oak ref. 15000SA/O/0789SA/01
Audemars Piguet model Royal Oak, automatik, ref. 15000SA/O/0789SA/01, i stål/750 guld, med brillantbesætning, urkassens diameter: 35 mm, med original æske og papirer. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4833564
DKK 66.991 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 13-12-2017
20:59:00
DKK 41.683
Stort unisex brillantarmbåndsur fra Montega, model Amore
Stort unisex brillantarmbåndsur fra Montega, model Amore, ref.nr.: MC 01, cal. DM 99/2, i urkasse af stål, prydet med talrige brillantslebne diamanter, sort skive med arabertal og punktindeks, datoangivelse ved 4.30" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas, ...
Varenr: 4834489
DKK 32.000 DK, Vejle, Dandyvej 13-12-2017
21:39:00
Jean Lassale herrarmbandsur i 18 k guld
JEAN LASSALE, armbandsur, 18 k guld, 1980-tal, quartz, safirglas, boettnr. MP 311 300, integrerat läderarmband, viklås i stål samt 18 k (original), 27x30 mm, originabox
Varenr: 4865616
DKK 3.089 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-12-2017
11:12:00
Se mere
Herrenuhr / Scheibenuhr Hanowa, digital, 1970er Jahre
Herrenuhr Hanowa, Swiss Made, Scheibenuhr, digital, Handaufzug, 17 Jewels Werk, Maße: 40 x 35 mm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 4751569
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14-12-2017
14:14:33
DKK 298
Crival 'Automatic'. NOS unisexur i sterlingsølv med sort skive, ca. 2000
New Old Stock unisexur fra Crival, cal. 2892A2, i urkasse af sterlingsølv, sort skive, 'åben' bagkasse, safirglas, monteret med original læderrem med stålspænde, automatisk urværk. Ø. 38 mm. Fremstår med lette håndteringsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 4864723
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 14-12-2017
20:05:00
Crival 'Rust'. NOS unisexur i sølv med limiteret skive, ca. 2000
New Old Stock unisexur fra Crival, i urkasse af sølv, nummereret 'rust' skive, safirglas, monteret med original læderrem med stålspænde, quartz urværk. Ø. 38 mm. Fremstår med lettere håndteringsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Varenr: 4864756
20:10:00
Michael Kors Unisex ur stainless Steel model MK5263
Michael Kors Unisex ur. stainless Steel model MK5263. Uret er belagt med gylden emalje med pink skive samt glas sten omkring rosetten. Uret fremstår med meget få brugsspor. Trænger til nyt batteri. Lauritz.com indestår ikke for funktionen.
Varenr: 4853010
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 15-12-2017
18:00:00
DKK 450
Cartier Pasha armbåndsur, stål/guld automatic
Cartier Pasha armbåndsur, medium, stål/guld, automatic, syntetisk safircabochon på kronen, dobbelt foldelås, urskive changerende i sort/beige, safirglas, lansevisere med reflektor, sekundviser, dato ved kl. 5 med lupglas, stregindekser og romertal som timeangivelse Mål: urets diameter ca. 3,5 ...
Varenr: 4846774
DKK 23.819 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
19:53:00
DKK 11.909
Herreur Omega Constellation automatik ref. 12023000
Omega Constellation, automatik, ref. 12023000, i stål, guld, diameter: 36 mm, med originale papirer. Fremstår med minimale brugsspor. Urremmens længde: 19 cm. Foldelås. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4833588
DKK 21.586 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17-12-2017
14:18:46
DKK 335