Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Catier Tank armbandsur 1990-tal
CARTIER, armbandsur, must de Cartier, Tank, guldpläterat sterlingsilver, quartz, 1990-tal, mineralglas, boettnr. 71373 590005, krona med cabochonslipad spinell, originalband i läder samt spänne i gulddoublé, diameter 23,5 mm. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i ...
Varenr: 4804643
DKK 3.127 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
12:54:00
Se mere
Georg Jensen, model Vice, Unisex armbåndsur
Georg Jensen, model Vice, Unisexarmbåndsur i urkasse af stål med sølvfarvet skive med logo, arabertal, minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har schweizisk quartzværk samt integreret Georg Jensen lænke af stål med butterfly spænde. Ø: 40 mm (ekskl. krone). Design: Barth 386. Uret ...
Varenr: 4789708

DKK 3.800 DK, Aalborg, Nibevej 17-10-2017
18:11:00
DKK 1.150
TechnoMarine Unisex 113007
TECHNOMARINE Cruise Original Blue Sun 45mm Stainless Steel + Silicone White Dial FS 23 Quartz, 200m/660FT.Time, Minut og sekundviser, Datoangivelse med Chronograph/Stopursfunktion. Ur kassen af hel stål med skrue krone, Der medfølger æske & Div. papir Garantibevis. Urkasse Ø 45 mm. (ekskl. ...
Varenr: 4789652

DKK 1.900 DK, Aalborg, Nibevej 17-10-2017
18:18:00
DKK 925
TechnoMarine 513003
TECHNOMARINE Cruise Black Dial Black Silicone Unisex Ur. 45mm Stainless Steel + Silicone Black Black Dial FS20 / FS23 Quartz, 500m/1650FT. Time, Minut og Sekundviser, Datoangivelse. Ur kassen af hel stål med skrue krone, Der medfølger æske & Div. papir Garantibevis. Urkasse Ø 45 mm. (ekskl. ...
Varenr: 4789573

DKK 3.600 DK, Aalborg, Nibevej 17-10-2017
19:11:00
DKK 950
Tudor by Rolex. Vintage midsizeur i forkromet metal, 1950'erne
Vintage midsize armbåndsur fra Turdor, ref.nr.: 769, cal. 59, i urkasse af forkromet metal, lys gylden skive med arabertal og stregindeks, centreret sekundviser, plexiglas, monteret med nyere rem med stålspænde, manuelt optræk. Ø. 31,2 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive, uoriginal ...
Varenr: 4793265
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2017
20:25:00
DKK 3.300
Audemars Piguet 'Ultra Thin'. Unisexur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1960
Vintage unisex armbåndsur fra Audemars Piquet, cal. 2003, i urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med stregindeks, riflet optrækskrone, mineralglas, monteret med senere Kreisler læderrem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Ø. 31,4 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. ...
Varenr: 4745188
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2017
20:43:00
DKK 8.200
Damen- und Herrenarmbanduhr Continental, Montresor (2)
Herrenuhr Continental Swiss Made Datum/Moondphasenanzaige Werk: Quarz , Gehäuse: Metall/Vergoldet(Durchmesser: 33 mm)>br> Zustand: Neuwertig Damenuhr Montresor Geneve-Handaufzug Gehäuse:Metall/Vergoldet ,Maße: 2x3 cm Zustand:Gebraucht
Varenr: 4731720
DKK 1.489 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 17-10-2017
20:48:00
DKK 298
Omega Seamaster armbandsur
OMEGA, armbandsur, Seamaster, guld på stål, ca 1962, automatiskt uppdrag, plexiglas, datum, refnr. 14770 SC, verknr. 19045260, cal 562, läderarmband med spänne i gulddoublé (ej original), diameter 34,5 mm. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 ok...
Varenr: 4804828
DKK 3.909 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
21:16:00
Se mere
Konvolut Vintage Uhren und Taschenuhrenkette (7)
1 Damenuhr Christ, Werk Handaufzug, 1 Herrenuhr Zeih, (Werk Defekt), 1 Damenuhr Ehr, Handaufzug(Werk Defekt),1 Damenuhr 10 Rubis( Werk Handaufzug),1 Herrenuhr Porta (Werk Handaufzug), 1 Citizen Vintage Anadigi Alarm Ref. 41-8013, Quarz,1 Taschenuhrkette "Union"- 24 cm Länge ,Vergoldet .
Varenr: 4793325
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
19:34:00
DKK 298
Cartier 'Cougar'. Unisexur i 18 kt. guld med original rem og spænde, ca. 1990'erne
Unisex armbåndsur fra Cartier, model Cougar, ref.nr.: 887920, i urkasse af 18 kt guld, lys skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone prydet med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med original læderrem med originalt foldespænde af 18 kt. guld, quartz urværk. Ø. 32,6 ...
Varenr: 4807696
DKK 28.000 DK, Vejle, Dandyvej 19-10-2017
20:44:00
DKK 6.800
Konvolut Uhrenschachteln, Omega / Breitling / Certina (5)
Konvolut Uhrenschachteln / Reiseuhrenschachteln der Hersteller Omega, Breitling und Certina. Minimale Abnutzungsspuren. (5)
Varenr: 4751720
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-10-2017
20:09:00
DKK 298
Herrenuhr / Scheibenuhr Hanowa, digital, 1970er Jahre
Herrenuhr Hanowa, Swiss Made, Scheibenuhr, digital, Handaufzug, 17 Jewels Werk, Maße: 40 x 35 mm. Gebrauchsspuren.
Varenr: 4751569
20:13:00
DKK 298
Omega armbandsur i stål
OMEGA, armbandsur, stål, ca 1965, automatiskt uppdrag, plexiglas, boettnr. 561.007, verknr. 22939124, cal. 671, läderarmband, originalspänne i stål, diameter 22 mm
Varenr: 4810206
DKK 1.173 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-10-2017
16:36:00
Se mere
Rado DiaStar Jubilé, keramik, Medium Size
Armbåndsur fra Rado, model: DiaStar Jubilé Medium Size, ref.: 111.0322.3. Kvartsværk, dato på kl. 6, bånd og urkasse af keramik, foldelås (er fornyet), sort urskive med guldfarvede visere, 4 små diamanter. Mål uden krone ca.: 30 x 25 mm. Den gamle lås indgår i auktionen. Uret gik på ...
Varenr: 4777874
DKK 7.443 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-10-2017
18:30:00
DKK 558
Franck Muller 'Cintrée Curvex Color Dreams'. Unisexur i stål med sort skive, 2010'erne
Unisex armbåndsur fra Franck Muller, model Cintrée Curvex Color Dreams, ref.nr.: 2852QZ, i aflang urkasse af stål, guillocheret sort skive med farvede arabertal, riflet optrækskrone, safirglas, monteret med senere strudserem med original stålspænde prydet med juvelereftersatte brillanter, quartz ...
Varenr: 4809814
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:08:00
DKK 11.000