Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
To ure af eg (2)
To ure af eg (2). To vægure i kasse af eg, urskive med arabertal, facetslebet glas. Optræksnøgler medfølger. H. 65 og H. 80 cm. En fjeder sprunget i stort ur. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (2) Varenr: 3481415 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 12:50:00 DKK 350
Kirchhofer Chronométrie. Litet bordsur med väckning
Kirchhofer Chronométrie. Litet bordsur med väckning. Kirchhofer Chronométrie. Litet bordsur med väckning. Mekaniskt urverk, Går ej vid kontroll. Blålackerad mässing. Repor och skavmärken finns. H: ca 5cm. Varenr: 3442645 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 28-07-2014 13:35:50 DKK 244
Vintage Certina DS, herrearmbåndsur
Vintage Certina DS, herrearmbåndsur. Vintage Certina DS, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys-gullig urskive med logo, arabertal, minutmarkeringer samt tre visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og er monteret med ny, sort læderrem med stålspænde. Ø: 36,5 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men Lauritz.com indestår ... Varenr: 3489519 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 13:52:00 DKK 675
Väggur, Junghans, 1800/1900-tal
Väggur, Junghans, 1800/1900-tal. Väggur, Junghans, 1800/1900-tal. Fodral i ek med dekor av bladverk. Urtavla med arabiska siffror. H 61. Varenr: 3478896 DKK 652 SE, Norrköping, Finspångsv. 28-07-2014 13:58:00 DKK 244
Titan, herrearmbåndsur
Titan, herrearmbåndsur . Titan, herrearmbåndsur i urkasse af stål med hvid skive, to visere og romertal. Uret er monteret med sort rem og kommer med original boks og danske købspapirer. Urets krone er monteret med syntetisk safir. Ø: 33,5 mm (ekskl. krone). Uret har quartzværk og fungerer, men Lauritz.com indestår ikke ... Varenr: 2633169 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 14:30:00 DKK 300
18kt. IWC Da Vinci chronograph automatic wristwatch
18kt. IWC Da Vinci chronograph automatic wristwatch. 18kt. IWC Da Vinci chronograph automatic wristwatch. 18kt. yellow gold, hallmarked 750. Round white dial with hour stick in yellow gold,. 4 sub dials for chronograph and the moon phase. Date window at 7 o`clock,and the chrono second in blue tone. Hands of time in yellow gold with partly ... Varenr: 3443816 DKK 126.772 BE, Antwerpen 28-07-2014 14:30:47 DKK 55.183
Mora, herrearmbåndsur
Mora, herrearmbåndsur. Mora, herrearmbåndsur i urkasse af stål med sølvfarvet skive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har quartzværk og er monteret med ny sot læderrem med stålspænde. Bredde: 36 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3487513 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 14:35:00 DKK 300
Longines Hydro Conquest, herrearmbåndsur
Longines Hydro Conquest, herrearmbåndsur. OPDATERET TEKST: Longines Hydro Conquest, ref. L36404566, herrearmbåndsur i urkasse af stål med sort skive med logo, arabertal, minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har quartzværk og har netop fået nyt batteri. Ø: 39 mm (ekskl. krone). Uret har drejelig lynette samt integreret ... Varenr: 3474219 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 14:50:00 DKK 2.300
Vintage Lanco Automatic, herrearmbåndsur
Vintage Lanco Automatic, herrearmbåndsur. Vintage Lanco Automatic, herrearmbåndsur i urkasse af stål med sølvfarvet skive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med ny, sort læderrem med stålspænde. Bredde: 36 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men ... Varenr: 3487498 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 15:33:00 DKK 425
Mora, herrearmbåndsur
Mora, herrearmbåndsur. Mora, herrearmbåndsur i urkasse af stål med mørkeblå urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har quartzværk samt ny, integreret stållænke med stålspænde. Bredde: 35 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3487520 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 15:36:00 DKK 325
Kompass damur, Nautilus Rose Gold, svart/brun
Kompass damur, Nautilus Rose Gold, svart/brun. Nautilus från Kompass Stockholm, damarmbandsur, svartfärgad urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3117Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i brunt italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och ... Varenr: 3493395

DKK 2.607 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-07-2014 15:36:00 DKK 550
Revue fickur, silver
Revue fickur, silver. Fickur, Revue, Silver 0.800, 1900-talets första hälft. Vit urtavla med arabiska siffror i svart och guldfärgade visare. Subsekund. Urtavlan märkt Revue. Ø ca 50 mm. Fungerar vid test. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3489377 DKK 652 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 28-07-2014 15:47:49 DKK 306
Samling armbåndsure.Citizen, Skagen, Philippe Stark m.fl. (7)
Samling armbåndsure.Citizen, Skagen, Philippe Stark m.fl. (7). Samling armbåndsure, 4 herreure og 3 dameure. heriblandt Philippe Starck, Citizen, Lorus, Skagen m.fl. Alle fremstår med få/lette brugsspor. Der medfølger ekstra led til flere af urene. Lauritz.com garanterer ikke funktionaliteten.(7) Varenr: 3490647 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2014 16:43:00 DKK 625
Certina Waterking 215 herrarmbandsur
Certina Waterking 215 herrarmbandsur. Certina Automatic Waterking 215 herrarmbandsur i stål med gulddoublé. Vit urtavla med streckindex Centralsekund. Boettens mått 32 x 35 mm, urtavlans diameter ca 28 mm. Uret fungerade vis inlämningen, Lauritz kan dock inte garantera funktionen. Ringa bruksslitage. Varenr: 3489376 DKK 978 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 28-07-2014 16:50:00 DKK 265
Fortis Flieger Pilot Automatic GMT, herrearmbåndsur
Fortis Flieger Pilot Automatic GMT, herrearmbåndsur. Fortis Flieger Pilot Automatic GMT, ref. 596.18.11 M, herrearmbåndsur i urkasse af PVD behandlet stål med sort urskive med logo, arabertal, minutmarkeringer, tre visere, datoangivelse samt viser til GMT funktion. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med sort nylon rem (ej... Varenr: 3482225 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 17:00:00 DKK 3.500
Samling vintage herreure bla. Citizen (4)
Samling vintage herreure bla. Citizen (4). Samling vintage herreure bestående af : 2 stk. Citizen, 1 stk. Buren og 1 stk. Neptun. Alle med manuelt optræk. Alle fremstår med brugsspor herunder nogle med defekt glas m.m. Ekstra remme medfølger (4) Varenr: 3472945 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 28-07-2014 17:21:41 DKK 325
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/svart
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/svart. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, silverfärgad urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i svart italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är ... Varenr: 3478420

DKK 2.607 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-07-2014 17:28:00 DKK 530
Vintage Omega Genève Automatic, herrearmbåndsur
Vintage Omega Genève Automatic, herrearmbåndsur. Vintage Omega Genève Automatic, herrearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med guldfarvet skive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med sort læderrem med forgyldt Omega spænde. Ø: 35 mm (ekskl. krone). ... Varenr: 3482543 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 17:35:00 DKK 1.100
Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur
Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur . Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af poleret stål. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Monteret med Sort læder rem. Opbevaringsboks og manual medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen... Varenr: 3467914

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 28-07-2014 18:00:00 DKK 1.400
Fransk vinbondeur, 1800-tallet
Fransk vinbondeur, 1800-tallet. Fransk vinbondeur af delvis bemalet messingblik, drevet med høstattributter, løve og putti, hvidemaljeret urskive med romertal, betegnet Siroux á Moulins-Engilbert, 1800-tallet. H. 135 cm. Lodder medfølger. Aldersrelateret slitage; mærker. N.B. Auktion forlænget pga. forkerte fotos. Varenr: 3490884 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2014 18:12:24 DKK 850
Maurice Lacroix - Divina, damearmbåndsur
Maurice Lacroix - Divina, damearmbåndsur . Maurice Lacroix - Divina, damearmbåndsur med en urkasse af rustfrit stål og en urrem af silke og læder. Rosafarvet perlemorsurskive med romertal og sølvfarvede visere. Hvælvet safirglas, quartz urværk, skruet urkassebund, urrem med foldelås. Mål ca. 40x30 mm. Uret udbydes i etui med ... Varenr: 3411842

DKK 5.593 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-07-2014 18:26:00 DKK 2.610
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, svart/brun
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, svart/brun. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, svart urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i brunt italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är täckta av ... Varenr: 3478462

DKK 2.607 SE, Stockholm, Slakthusgatan 28-07-2014 18:49:00 DKK 530
Breitling for Bentley, herrearmbåndsur med chronograph
Breitling for Bentley, herrearmbåndsur med chronograph. Breitling for Bentley, ref. A25362, herrearmbåndsur i urkasse af stål med hvid skive med logo, time- og minutmarkeringer, to visere, small seconds, datoangivelse samt viser og sub dials til chronographfunktion. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk samt integreret lænke i stål med ... Varenr: 3479265 DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2014 18:50:00 DKK 21.000
Damarmbandsur,Omega Geneve
Damarmbandsur,Omega Geneve . Damarmbandsur,Omega Geneve 18 karat guld, vit urtavla med logotyp, timvisare och två armer. Klockan har en mekanisk rörelse med manuell winding och guldpläterad armband. Diam: 19 mm (exklusive krona), plexiglas, slitage. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3466944 DKK 978 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-07-2014 19:00:00 DKK 693
Herrarmbandsur, Rolex Oysterdate Precision
Herrarmbandsur, Rolex Oysterdate Precision. Herrarmbandsur, Rolex Oysterdate Precision Ref: 6694, serial - 102#### Tal- 1960's, stål, champagne färg urtavla med datum, plexiglass, Diam: 34 mm exkl. krona , manual winding. Klockan fungerar vid test men Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3487509 DKK 6.518 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-07-2014 19:00:00 DKK 6.355
Herrarmbandsur, Omega Seamaster De Ville
Herrarmbandsur, Omega Seamaster De Ville. Herrarmbandsur, Omega Seamaster De Ville guld platerad på stål, mekanisk urverk med manual winding, ljus urtavla med timme och minut markörer, plexiglas, rem i svart läder men inte original. Diam: Ø 35 mm (exklusive krona), slitage. Klockan fungerar men Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3489993 DKK 1.630 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-07-2014 19:00:00 DKK 3.178
Damarmbandsur, Tissot i 18 K
Damarmbandsur, Tissot i 18 K . Damarmbandsur, Tissot guld 18 k med armband i 18 k guld. Mekaniskt verk. Diam: Ø l7 mm. Total längd ca 17 cm och vikt ca 24 gram. Klockan fungerar vid test men Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3481863 DKK 3.259 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-07-2014 19:00:00 DKK 2.200
Damarmbandsur, Vintage must de CartierTank
Damarmbandsur, Vintage must de CartierTank. Damarmbandsur, Vintage must de CartierTank,18 k gult guld pläterad klocka med original blå Lapis Lazuli färg urtavla med guld fläckar. Manuell ETA movement, mineralglas och inte original Cartier armband. Klockan fungerar men Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3487506 DKK 2.281 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-07-2014 19:00:00 DKK 1.630
Blaylock/Lontown, standerur, England, slutningen af 1800-tallet
Blaylock/Lontown, standerur, England, slutningen af 1800-tallet. Træurkasse med malerier i stil med kinesisk pagodemaleri. Metalurskive med sorte romertal og rankedekor, svikler med gennembrudt udførte rocailleranker, bag glaslåge. Flankeret af et søjlepar. 2 lodder og optrækshåndtag medfølger. H. 215cm, B. 45,5cm, D. 26,5cm. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3409125 DKK 13.423 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-07-2014 19:00:00 DKK 8.949
Damarmbandsur, Rolex DateJust, guld och stål
Damarmbandsur, Rolex DateJust, guld och stål. Damarmbandsur, Rolex Oyster Perpetual, Datejust 18 kt guld och stål, ref. 6917, Serie nr. X600 # # mekanisk rörelse med automatisk uppdragning, vit urtavla, datum, timme indikationer, timme, minut och second hand och stål lås. Tal -1990's också kommer med original certifikatet. Klockan fungerar ... Varenr: 3483230 DKK 13.036 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-07-2014 19:00:00 DKK 10.999
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>