Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal. GOLVUR, 1800-tal, fiolformad, höjd 213 cm, 3 lod, pendel samt nyckel finns. Proveniens: skådespelaren och regissören Olof Thunberg Varenr: 3946149 DKK 1.183 SE, Stockholms Auktionsverk Online 29-08-2015 19:36:00
Se mere
Sector. Herrearmbåndsur, model 400
Sector. Herrearmbåndsur, model 400. Sector. Herrearmbåndsur, model 400 i kasse af sortlakeret stål, sort urskive med stregindeks, minutinddeling, datofunktion ved 3" position, logo. Ø 48 mm uden krone. Monteret på rem af sort imiteret læder på hvilken dorn spænde. Quartz-værk. Uret gik ved indlevering, men Lauritz.com garanterer ... Varenr: 3760799

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 29-08-2015 19:40:00 DKK 950
Raymond weil Shine collcetion diamond watch approx. 0.50ct, with box and papers
Raymond weil Shine collcetion diamond watch approx. 0.50ct, with box and papers. Raymond weil Shine collcetion diamond watch approx. 0.50ct, with box and papers Watch with extra strap in satin finish, extra links for adjusting the lenght, papers and box swiss made stainless steel watch Rectangular white dial with silver tone hour markers in Arabic set with 43 single-cut ... Varenr: 3874559 DKK 11.195 BE, Antwerpen 29-08-2015 20:22:00 DKK 7.090
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10. Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur fra Hermances. Model G104-10. Urkasse og integreret lænke i børstet 18 kt. guld plated rustfrit stål. Hvid sølvtonet style urskive med datovisning ved 4 position. 3 subdials, separat stor sekundviser. Stopursfunktion, ... Varenr: 3942722

DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-08-2015 20:24:00 DKK 625
Raymond Weil, herrearmbåndsur - Parsifal
Raymond Weil, herrearmbåndsur - Parsifal . Raymond Weil, Parsifal, herrearmbåndsur. Urkasse og urlænke med dobbeltfoldelås af rustfrit stål, delvist med forgyldte elementer af 18 kt. guld, dato på kl. 3, lys urskive med påsatte, gyldne indekser, gyldne visere, skruet urkassebund, safirglas, krone med en blå cabochonsleben sten. ... Varenr: 3937210

DKK 10.448 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-08-2015 20:55:00 DKK 6.344
Spazio 24 ladies wristwatch
Spazio 24 ladies wristwatch. Spazio 24 ladies wristwatch Stainless steel watch. Rose tone dial with hour markers in silver tone with Arabic numerals in silver tone Brand at 12 o`clock Square stainless steel case with brand on crown on the side attached to stainless steel bracelet with folded clasp Spazio 24 quartz ... Varenr: 3948430

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 29-08-2015 21:09:00 DKK 299
18kt ladies bucherer diamond watch approx. 0.05ct
18kt ladies bucherer diamond watch approx. 0.05ct. 18kt ladies bucherer diamond watch approx. 0.05ct. Swiss made 18kt yellow gold, hallmarked Round gold tone dial with hour markers in gold points and some decorated with 4 single-cut diamonds approx. 0.05ct Colour: Top Wesselton (G) Clarity: VS1-VS2 Brand at 12 and Swiss at the ... Varenr: 3892879 DKK 11.941 BE, Antwerpen 29-08-2015 21:24:00 DKK 9.329
Tissot damarmbandsur med armband i 18 k guld
Tissot damarmbandsur med armband i 18 k guld. TISSOT, damarmbandsur, guld på stål, manuell, armband, diameter inkl. krona 20 mm, 18 k guld, fiskben, Ädelsmycken AB, Stockholm 1969, längd 16,5 cm, total vikt ca 19 g, etui Varenr: 3946193 DKK 2.366 SE, Stockholms Auktionsverk Online 29-08-2015 21:36:00
Se mere
Engelsk tårnur, historicisme
Engelsk tårnur, historicisme. Skeletteret, engelsk tårnur, historicisme, af messing, på mørkbejdset træsokkel, tårn i flere dele af træ og messing, hvis urskive med romertal, facetteret glas påmonteret, 1 tårntinde er løs, mål ca. 50 x 21,5 x 21,5 cm. Uret går, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3912117 DKK 8.210 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-08-2015 12:03:00 DKK 5.224
Fransk kaminur, 2. empire, H. Luppen, Paris
Fransk kaminur, 2. empire, H. Luppen, Paris. Fransk kaminur fra den 2. empire-periode(historicisme), emalje-urskive betegnet med 'Luppen', H. Luppen, Paris, urkasse af rød marmor, beslag af bronze, lueforgyldt, pendul med fjederophæng, slagværk til halv og hel time, den hele times timeslag slår 4 timer forkert. Nøgle medfølger. Mål: ca. 34 ... Varenr: 3932638 DKK 5.597 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-08-2015 12:08:00 DKK 3.545
Officina Del Tempo calendar wristwatch
Officina Del Tempo calendar wristwatch. Officina Del Tempo calendar wristwatch Italian made stainless steel watch. Blue and white tone dial with hour markers in Roman with silver tone. Brand at 12 and 6 o`clock and calendar at 3 Round stainless steel case with brand on crown on the side stainless steel case attached to light ... Varenr: 3873998 DKK 1.269 BE, Antwerpen 30-08-2015 12:22:00 DKK 299
Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.30ct
Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.30ct . Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.30ct Rektangulær, hvælvet, sort spejlurskive, sorte visere Fancy urkasse prydet med talrige brillanter, ca. 0.30ct Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: VS2 Rektangulær urkasse og Gucci urrem af ægte, hvidt firbenslæder med dornlås Batteridrevet ... Varenr: 3710072

DKK 15.673 BE, Antwerpen 30-08-2015 13:42:00 DKK 7.463
Sector. Herrearmbåndsur, model Sharkmaster
Sector. Herrearmbåndsur, model Sharkmaster. Sector. Herrearmbåndsur, model Sharkmaster i kasse af poleret stål, hvid urskive med stregindeks, minutinddeling, seperat sekund/minut/chronographviser, chronographfunktion, drejelig lynette med arabertal, logo. Ø 45 mm uden krone. Monteret på rem af delvist poleret/matteret stål på hvilken ... Varenr: 3760981

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-08-2015 14:40:00 DKK 1.500
CANDINO Herre ur, stål med lænke
CANDINO Herre ur, stål med lænke. CANDINO Herre ur. Diameter ca. 42 mm. tykkelse 12 mm. Vandtæt til 10 ATM / 100 meter Dato, Stål rem, Rund rustfri stål kasse. Swiss Made. Varenr: 3490115

DKK 3.400 DK, Helsingør, Støberivej 30-08-2015 14:42:00 DKK 2.400
SECTOR Pilot Master Chronograph.
SECTOR Pilot Master Chronograph.. SECTOR Pilot Master Chronograph, Børstet stål kasse og lænke, hvid skive, diameter 42 mm. tykkelse 14 mm. Varenr: 3607186

DKK 2.100 DK, Helsingør, Støberivej 30-08-2015 14:42:00 DKK 1.350
Chopard herrarmbandsur L.U.C 125 jubileum
Chopard herrarmbandsur L.U.C 125 jubileum. CHOPARD, herrarmbandsur, 18 k guld, 2011, limiterad utgåva nummer 042/125, datum, sekundvisare, automatiskt urverk, referensnummer 1932, boettnummer 1749637, rund boett diameter 40 mm, i originalschatull, medföljande instruktionsbok samt ursprungscertifikat Varenr: 3947379 DKK 78.875 SE, Stockholms Auktionsverk Online 30-08-2015 15:06:00
Se mere
BOSS - Black Herrenarmbanduhr, Chronograph
BOSS - Black Herrenarmbanduhr, Chronograph. BOSS - Herrenarmbanduhr Chronograph mit einem Gehäuse aus Edelstahl und einem Armband aus Leder mit Dornenschließe. Schwarzes, teils strukturiertes Ziffernblatt mit aufgesetzten arabischen Zeichen. Hilfszifferblätter für Chronograph, Tagesdatum auf Position '4-5', zentrale Sekunde, ... Varenr: 3929852

DKK 2.164 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2015 15:28:00 DKK 1.530
Victorinox - herreur Timeproof Maverick Sport Chronograph
Victorinox - herreur Timeproof Maverick Sport Chronograph. Victorinox - herreur Timeproof Maverick Sport Chronograph Herrearmbåndsur med en satineret urkasse af rustfrit stål, delvist med polerede sider og en urrem af tekstil med dornlås af rustfrit stål. Hvid urskive med angivelse og visere for kronograf, visning af dato på '6', påsatte ... Varenr: 3913501

DKK 3.545 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-08-2015 15:53:00 DKK 2.799
Officina Del Tempo calendar wristwatch. Officina Del Tempo calendar wristwatch Italian made stainless steel watch. White and pink tone dial with hour markers Roman silver tone. Brand at 12 and 6 o`clock and calendar at 3 Round stainless steel case with brand on crown on the side stainless steel case attached to pink aligator ... Varenr: 3874129 DKK 1.493 BE, Antwerpen 30-08-2015 16:04:00 DKK 299
Elgin fickur guld
Elgin fickur guld. ELGIN, fickur, 14 k guld, 47 mm, serienr. 15871287, boettnr. 4967513, ankargång, ca 1910 Varenr: 3947398 DKK 2.366 SE, Stockholms Auktionsverk Online 30-08-2015 17:12:00
Se mere
Väggpendyl i förgylld metall 18/1900-tal
Väggpendyl i förgylld metall 18/1900-tal. Väggpendyl i förgylld metall.Pendyl med nyckel samt pendel. Dekorerad med blad och blommotiv. Vit/beige boett. Höjd ca 60 cm. Dateras stilmässigt till 18/1900-tal. Urverk stämplat Japy D´Freres et C. Medaille d´honour. Fungerar vid test. Lauritz.com svarar ej för funktionen. Varenr: 3923141 DKK 1.183 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-08-2015 18:54:00 DKK 1.144
Cartier Tank Francaise, herrearmbåndsur
Cartier Tank Francaise, herrearmbåndsur. Cartier Tank Francaise, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, romertal, minutmarkeringer, to visere, samt viser og subdials til chronographfunktion samt subdial til datoangivelse. Uret har krone af guld med safir, integreret Cartier lænke af stål og 18 karat guld med ... Varenr: 3939982 DKK 17.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2015 19:12:00 DKK 11.000
Sjöö Sandström Worldtimer UTC, herrearmbåndsur
Sjöö Sandström Worldtimer UTC, herrearmbåndsur. Sjöö Sandström Worldtimer UTC, herrearmbåndsur i urkasse af stål med sølvfarvet urskive med logo, time- og minutmarkeringer, to visere samt small secods. Denne del af uret har mekanisk urværk med manuelt optræk. Uret kan åbne til sekundært skive med quartzværk til almindelig visning af tid, ... Varenr: 3942375 DKK 13.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2015 19:15:00 DKK 8.000
Jacob Jensen damearmbåndsur, serie 583
Jacob Jensen damearmbåndsur, serie 583. Jacob Jensen damearmbåndsur, serie 583, armbåndsur af stål med safirglas, vandtæt 3ATM med integreret leddelt rem af forgyldt titanium. Urkasse brede : 22 mm. Bagkapsel 583/2870. Medfølgende æske. Udstillingsmodel, spor herefter kan forekomme. Batteri skal udskiftes. Varenr: 3942235

DKK 3.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2015 19:16:00 DKK 2.200
Skeppsur i mässing
Skeppsur i mässing. SKEPPSUR, mässing, urtavlan märkt L Sundstedt Stockholm, diameter 21 cm. Proveniens: skådespelaren och regissören Olof Thunberg Varenr: 3947422 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 30-08-2015 19:18:00
Se mere
Jacob Jensen damearmbåndsur, serie 581
Jacob Jensen damearmbåndsur, serie 581. Jacob Jensen damearmbåndsur, serie 581, armbåndsur af stål med safirglas, vandtæt 3ATM med integreret leddelt rem af blankpoleret titanium. Urkasse brede : 22 mm. Bagkapsel 581/1373. Medfølgende æske. Udstillingsmodel, spor herefter kan forekomme. Batteri skal udskiftes. Varenr: 3942214

DKK 3.200 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2015 19:25:00 DKK 2.200
Rolex Date herrearmbåndsur af stål, ref. 1500. Ca. 1987/88
Rolex Date herrearmbåndsur af stål, ref. 1500. Ca. 1987/88. Rolex Date herrearmbåndsur af stål, ref. 1500, serienr. R305417, akrylglas, mekanisk værk med automatisk optræk, gylden skive mrk. Rolex Oyster Perpetual Date med timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med quick-set funktion for datoangivelse, monteret på Oyster-lænke af stål med ... Varenr: 3925362 DKK 19.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-08-2015 19:32:00 DKK 14.000
Jacob Jensen damearmbåndsur, serie 581 . Jacob Jensen damearmbåndsur, serie 581 armbåndsur af stål med safirglas, vandtæt 3ATM med integreret leddelt rem af sort blankpoleret titanium. Urkasse brede : 22 mm. Bagkapsel 581/2413. Medfølgende æske. Udstillingsmodel, spor herefter kan forekomme. Batteri skal udskiftes. Varenr: 3942332

DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-08-2015 19:33:00 DKK 2.100
Breitling B-1 Professional herrarmbandsur
Breitling B-1 Professional herrarmbandsur. Breitling B-1 Professional herrarmbandsur, stål. Quartz, 2000 enligt certifikat. Urtavla med analogt index samt två digitala displayer med multifunktioner, kronograf, larm, kallender, nedräkning, UTC. Diameter ca 44 exklusive kronan. Ref: A 68062, No 5157. Framstår i mycket välbehållet skick. ... Varenr: 3949464 DKK 15.775 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-08-2015 19:35:00 DKK 11.831
Junghans og Peter Hansen Vægure.
Junghans og Peter Hansen Vægure. . Junghans vægur i kasse af mahogni,stål urskive. 1900-tallets begyndelse. H. 75, B. 30, D. 16 cm. og vægur i kasse af eg, Mærket Peter Hansen Nørrebrogade. H 80 B. 31. D. 15 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3946321 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-08-2015 19:49:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>