Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Officina Del Tempo titanium chronograph armbåndsur
Officina Del Tempo titanium chronograph armbåndsur. Officina Del Tempo titanium chronograph armbåndsur Italiensk fremstillet ur udelukkende af titanium. Mørkegrå urskive med 3 chronographangivelser Hvid, fluorescerende streginddeling, delvist fluorescerende, sølvfarvede visere. Mærke ved 1, datovindue ved kl. 12 Rund urkasse udelukkende af ... Varenr: 3731318

DKK 4.477 BE, Antwerpen 01-03-2015 11:45:00 DKK 2.238
18kt Piagett automatisk ur
18kt Piagett automatisk ur. 18kt Piagett automatisk ur 18kt guld, stemplet Rund, hvid urskive med guldfarvede og guldarabertal Guldfarvede visere Ekstra vindue til kalenderangivelse på 3 Mærke ved kl. 12 og Swiss forneden Rund guldurkasse på sort læderrem med dornlås Automatisk urværk Urkassemål: 35 x 35 x ... Varenr: 3668070 DKK 31.338 BE, Antwerpen 01-03-2015 11:46:00 DKK 16.415
Audemar Piguet Millenary automatisk ur
Audemar Piguet Millenary automatisk ur . Audemar Piguet Millenary automatisk ur Ur af rustfrit stål Oval, sort urskive med fluorescerende arabertal Hvide, fluorescerende visere, betegnelse ved kl. 12 og Swiss made + automatic forneden Oval stålurkasse på urlænke med butterfly foldelås af rustfrit stål Automatisk ... Varenr: 3668100 DKK 49.246 BE, Antwerpen 01-03-2015 11:46:00 DKK 28.354
Väggur, ek, Junghans
Väggur, ek, Junghans. Junghans, väggur i ek. Tidigt 1900-tal. Höjd 90 cm. Visst slitage. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3739760 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 01-03-2015 11:54:00 DKK 260
Officina Del Tempo calendar wristwatch
Officina Del Tempo calendar wristwatch. Officina Del Tempo calendar wristwatch Italian made stainless steel watch. Blue and white tone dial with hour markers in Roman with silver tone. Brand at 12 and 6 o`clock and calendar at 3 Round stainless steel case with brand on crown on the side stainless steel case attached to light ... Varenr: 3731208

DKK 1.492 BE, Antwerpen 01-03-2015 12:04:00 DKK 597
Harrarmbandsur Sector
Harrarmbandsur Sector. HERRARMBANDSUR, Sector, Dive Master, stål, mineralglas, svart urtavla, armband i svart gummi med originalspänne, urtavlans diameter 47 mm. Originalask, certifikat samt instruktionsbok medföljer Varenr: 3739399 DKK 1.199 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-03-2015 15:25:00
Se mere
Golvur 17/1800-tal
Golvur 17/1800-tal. GOLVUR, 17/1800-tal, svartlackerat med kinesiserande dekor, urverk med en visare och klocka, tre lod och pendel, höjd 219 cm. nyckel finns på utlämningen Varenr: 3739425 DKK 3.997 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-03-2015 16:45:00
Se mere
Förgyllt herrfickur
Förgyllt herrfickur. HERRFICKUR, O.W. Anderson, Kristianstad Varenr: 3739430 DKK 1.199 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01-03-2015 17:00:00
Se mere
Frimurarur
Frimurarur. Fickur med frimurarsymboler. Mekaniskt verk, triangulär boett i mässing med symboler och figurer, urtavla med frimurarsymboler. Märkt Hiram. 2000-tal. Klockkedja i gulmetall. Boettens höjd 45 mm utan krona och bredd 51mm. Varenr: 3714042 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 01-03-2015 18:20:00 DKK 480
Väggur, E N Welch
Väggur, E N Welch. Väggur, amerikaur tillverkat av E. N. Welch Clock Company. Sent 1800-tal. Höjd 58 cm. Visst slitage. Nyckel saknas. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3725096 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 01-03-2015 18:20:00 DKK 260
Fickur, 2 st, Tavannes samt Cylindre Meylam (2)
Fickur, 2 st, Tavannes samt Cylindre Meylam (2). 2 st fickur: Tavannes samt Cylindre Meylam. Tavannes i 40 microners gulddoublé. 1920-/30-tal, diameter 500 exkl krona. Cylindre Meylam, litet ur i silver, 1800-/1900-tal, diameter 38 mm. Märkt 'No 4600, Cylindre, Quatre Rubis, Arguilles, Meylam á Genéve. Uppdragsnyckel medföljer. Vikt 70 ... Varenr: 3736538 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 01-03-2015 18:50:00 DKK 240
Louis Seize hanbornholmer, 1800-tallet begyndelse
Louis Seize hanbornholmer, 1800-tallet begyndelse. Louis Seize hanbornholmer af hvidmalet og guldmalet træ, urskive med gyldne romertal. Signeret Hans P. Strudts 1803. Glas revnet. Lodder og pendul medfølger. H. 195 cm. Fremstår med kraftig slitage, ormehuller, fejl og mangler samt manglende nøgler. Varenr: 3733624 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-03-2015 19:21:00 DKK 300
Bisset of Switzerland. Model Concordia Black/gold. Swiss made
Bisset of Switzerland. Model Concordia Black/gold. Swiss made. Bisset of Switzerland. Model Concordia Black/gold. Swiss made herrekronograf. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af sort stål. Swiss Isa caliber 8172 quartz-urværk. Permanent sekundviser, 30 min. stopursfunktion, viser for ugedag samt datorude. Opbevaringsboks og beskrivelse medfølger. Varenr: 3666867

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-03-2015 19:27:00 DKK 1.600
Herrarmbandsur, Tudor Vintage
Herrarmbandsur, Tudor Vintage . Herrarmbandsur, Tudor Vintage, shock resisting, stål, silver urtavla med guld batong markörer och arabiska siffror, krona med Rolex logotyp, plexiglas, manuell urverk. Ø. 34 mm. brukslitage. Uret fungerer vid test men Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3735836 DKK 2.398 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01-03-2015 19:39:00 DKK 2.319
Modeur til damer. Hvid urkasse med Swarovski krystaller
Modeur til damer. Hvid urkasse med Swarovski krystaller. Off Piste - Modeur til damer. Urkassen er fremstillet i keramisk materiale og lænken er massivt rustfrit stål. Lynetten er fattet med Swarovski krystaller. Uret viser timer, minutter, sekunder og dato. Urværket er Japansk Quartz værk. Urkasse excl. krone Ø. 33 mm. Tykkelse 10 mm. Vægt incl. lænke... Varenr: 3710589

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-03-2015 19:57:00 DKK 325
Modeur til damer. Sort urkasse, sort IP coated rustfrit stål lænke
Modeur til damer. Sort urkasse, sort IP coated rustfrit stål lænke. Off Piste - Modeur til damer. Urkassen er fremstillet af keramisk materiale, lænken af massivt rustfrit stål med sort IP coating. Uret viser timer, minutter, sekunder og dato. Urværket er Japansk Quartz værk.Urkasse excl. krone Ø. 33 mm. Tykkelse 10 mm. Vægt incl. lænke 123 gr. Varenr: 3709614

DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-03-2015 19:58:00 DKK 300
Vacheron Constantin 'Ispahan'. Dameur i 18 kt. guld prydet med brillanter, certifikat 1997
Vacheron Constantin 'Ispahan'. Dameur i 18 kt. guld prydet med brillanter, certifikat 1997. Damearmbåndsur fra Vacheron Constantin, model Ispahan, ref.nr.: 27521/150J, i aflang urkasse af 18 kt. guld, lys brillantbesat skive med punktindeks, urkasse prydet med 30 brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.34 ct., optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke med dobbelt ... Varenr: 3662109 DKK 80.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:00:00 DKK 60.000
Hermés 'Arceau'. Dameur i guld og stål med hvid skive, ca. 2009
Hermés 'Arceau'. Dameur i guld og stål med hvid skive, ca. 2009. Damearmbåndsur fra Hermés, model Arceau, i urkasse af guld og stål, hvid skive med arabertal, safirglas, monteret med nyere læderrem ed original spænde af forgyldt stål, quartz urværk. Ø. 30 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garanterer ikke for ... Varenr: 3712273 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:00:00 DKK 4.800
Swiss Military, Model Racer. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military, Model Racer. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.. Swiss Military, Model Racer. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af børstet stål. Drejbar lynette med minut skala. Orange urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølger Varenr: 3733633

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-03-2015 20:00:00 DKK 1.500
Longines. Lommeur af sølv
Longines. Lommeur af sølv. Longines. Lommeur af sølv. Emaljeret urskive med arabertal, gyldne visere samt separat sekundviser. Mekanisk værk med manuelt optræk. Ø 54 mm. Fremstår med afslag på urskive samt knækket timeviser. Uret fungerer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3730552 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-03-2015 20:00:00 DKK 400
Tag Heuer 'Alter Ego'. Dameur i stål med brillanter og perlemorsskive
Tag Heuer 'Alter Ego'. Dameur i stål med brillanter og perlemorsskive. Damearmbåndsur fra Tag Heuer, model Alter Ego, ref.nr.: WP1317-0, i urkasse af stål, lys perlemorsskive, brillantbesat urkasse, safirglas monteret med lænke af stål med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø. 29 mm. Fremstår med lette brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com ... Varenr: 3692060 DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:01:00 DKK 9.800
Omega De Ville `Symbol´. Dameur i 18 kt. guld og stål med usædvanlig skive, 1980´erne
Omega De Ville `Symbol´. Dameur i 18 kt. guld og stål med usædvanlig skive, 1980´erne . Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville "Symbol", ref.nr.: 595.0101/795.0901, cal. 1455, i urkasse af 18 kt. guld og stål, usædvanlig flerfarvet emailleskive med punktindeks, `Ankh´-visere med egyptisk symbol, riflet optrækskrone med logo, safirglas, lænke af 18 kt. guld og stål, quartz urværk. ... Varenr: 3691807 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:02:00 DKK 6.400
Chopard 'Happy Sport'. Dameur i 18 kt. guld prydet med safirer og brillanter
Chopard 'Happy Sport'. Dameur i 18 kt. guld prydet med safirer og brillanter. Damearmbåndsur fra Chopard, model Happy Sport, ref.nr.: 5258, i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med romertal, mellem skiven og safirglasset ligger 'løse' 5 brillanter, urkasse og optrækskrone er prydet med 5 cabochonslebne safirer, monteret med original krokodillerem med originalt ... Varenr: 3695869 DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:04:00 DKK 21.000
Breitling 'Chronograph'. Vintage herreur i 18 kt. guld med usædvanlige horn, 1950'erne
Breitling 'Chronograph'. Vintage herreur i 18 kt. guld med usædvanlige horn, 1950'erne. Vintage herrearmbåndsur fra Breitling, i urkasse af 18 kt. roséguld, usædvanlige horn, lys two-tone skive med arabertal og punktindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, telemeterkrans, plexiglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt stålspænde, manuelt urværk. Ø. 34,5 mm. Fremstår med ... Varenr: 3699495 DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:05:00 DKK 24.000
Chopard 'Tank'. Dameur i 18 kt. guld med originalt spænde af 18 kt. guld
Chopard 'Tank'. Dameur i 18 kt. guld med originalt spænde af 18 kt. guld. Damearmbåndsur fra Chopard, model "Tank", ref.nr.: 5054, i rektangulær urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med romertal, riflet optrækskrone med cabochonsleben safir, monteret med læderrem fra Wempe, foldespænde af 18 kt. guld, mineralglas, manuelt optræk. Mål: 20,8 x 27,8 mm. Fremstår med ... Varenr: 3698793 DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:05:00 DKK 8.800
Baume & Mercier 'Hampton Lady'. Dameur i stål med perlemorsskive og brillanter
Baume & Mercier 'Hampton Lady'. Dameur i stål med perlemorsskive og brillanter. Damearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Hampton Lady, i aflang urkasse af stål lys perlemorsskive med romertal, brillantbesat urkasse, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med stållænke med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Mål: 20 x 33 mm. Fremstår med minimale brugsspor.Uret gik på ... Varenr: 3657199 DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:07:00 DKK 9.000
Franck Muller 'Casablanca'. Herrechronograf i stål med brillanter
Franck Muller 'Casablanca'. Herrechronograf i stål med brillanter. Herrearmbåndsur fra Franck Muller, model Casablanca, ref.nr.: 8880CDT, i tonneau-formet urkasse af stål, sort skive med arabertal, datoangivelse ved 6" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, urkasse prydet med talrige juvelereftersatte brillanter, safirglas, monteret ... Varenr: 3662518 DKK 85.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:08:00 DKK 68.000
Jacob & Co 'Five Time Zone'. Oversize herreur i stål med perlemorsskive, ca. 2006
Jacob & Co 'Five Time Zone'. Oversize herreur i stål med perlemorsskive, ca. 2006. Herrearmbåndsur fra Jacob & Co., model Five Time Zone, i oversize urkasse af stål, perlemorsskive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, fire separat tidszone-indikatorer, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med foldespænde af stål, quartz urværk. Ø. 47 mm. ... Varenr: 3684407 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:08:00 DKK 7.000
Hublot 'Classic'. Dameur i stål med sort skive med dato
Hublot 'Classic'. Dameur i stål med sort skive med dato. Damearmbåndsur fra Hublot, model Classic, ref.nr.: 1391.1, i urkasse af stål, sort skive, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original gummirem med foldelukke af stål, quartz urværk. Ø. 28,5 mm. Medfølges af etui, dog uden pude. Fremstår med brugsspor. ... Varenr: 3691771 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:10:00 DKK 5.800
Ebel 'Haute Joaillerie'. Dameur i 18 kt. hvidguld prydet med brillanter, certifikat 2009
Ebel 'Haute Joaillerie'. Dameur i 18 kt. hvidguld prydet med brillanter, certifikat 2009. Damearmbåndsur fra Ebel, model Haute Joaillerie, ref.nr.: 3157H28-301, i usædvanlig urkasse af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillanter, sart pink perlemorsskive med brillantbesat punktindeks, skjult optrækskrone, safirglas, monteret med original læderrem med spænde af 18 kt. hvidguld, ... Varenr: 3695870 DKK 36.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-03-2015 20:10:00 DKK 27.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>