Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Orient quartz gold plated watch
Orient quartz gold plated watch . Orient quartz gold plated watch . Hexagonal white dial with hour stick, hands of time in gold tone with brand at 12 o`clock . yellow gold plated hexagonal case with crown at 3, attached with a black leather strap with regular pin lock. Stainless steel back. Ref: KWE45VS1-40CS. Total lenght: ... Varenr: 3790415 DKK < 1.000 BE, Antwerpen 30-06-2015 10:50:18 DKK 298
Corum brillant damearmbåndsur af stål
Corum brillant damearmbåndsur af stål. Corum brillant damearmbåndsur af stål, quartz urværk, pink faceteret safirglas, ref. 137.424.47. Lynette omkranset af 24 brillantslebne diamanter, optrækskrone med cabochonsleben pink safir. Lænke af leddelt stål. Kasse B. 1,6 cm. L. 17 cm. Fremstår med lille hak i højre hjørne ved facet. Behøver... Varenr: 3888465 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 11:20:00 DKK 5.000
Amerikansk vægur, 1800-tallet.
Amerikansk vægur, 1800-tallet.. Amerikansk vægur i kasse af bemalet træ. Urskive af hvidemaljeret metal med romertal. Fremstillet hos Ansonia Brass & Co, Connecticut. Første halvdel af 1800-tallet. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, bemalet glas med mindre afskaldninger. Urskive med krakeleringer. Lauritz.com garanterer ... Varenr: 3860299 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2015 11:28:00 DKK 300
Officina Del Tempo automatic calendar wristwatch
Officina Del Tempo automatic calendar wristwatch. Officina Del Tempo automatic calendar wristwatch Italian made stainless steel watch. Silver grey designed dial with hour markers in white Arabic, minute markers in red. Hands of time in black luminated Brand at 12 and calendar at 3 Round stainless steel case with brand on crown on the ... Varenr: 3873958 DKK 2.164 BE, Antwerpen 30-06-2015 11:53:00 DKK 336
Cartier 'Tank'. Dameur i 18 kt. guld prydet med brillanter
Cartier 'Tank'. Dameur i 18 kt. guld prydet med brillanter . Damearmbåndsur fra Cartier, ref.nr.: 1380, i aflang urkasse af 18 kt. guld, lys skive med romertal, urkassen prydet med 40 brillantslebne diamanter, optrækskrone prydet med facetteret diamant, mineralglas, monteret med original læderrem med foldespænde af 18 kt. guld, quartz urværk. Mål: 14,5 x ... Varenr: 3784732 DKK 40.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 13:10:00 DKK 28.000
Bucherer 'Chronograph'. Automatisk herrechronograf i delvist forgyldt stål
Bucherer 'Chronograph'. Automatisk herrechronograf i delvist forgyldt stål. Herrearmbåndsur fra Bucherer, cal. 7750, i urkasse af delvist forgyldt stål, hvid skive med punktindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, separt sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, tachymeter-lynette, safirglas, monteret med senere stållænke, automatisk urværk. Ø. 40 mm. ... Varenr: 3759960 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 13:15:00 DKK 6.000
Girard Perregaux 'BMW Oracle Americas Cup'. Herrechronograf i stål, 2007
Girard Perregaux 'BMW Oracle Americas Cup'. Herrechronograf i stål, 2007. Herrearmbåndsur fra Girard Perregaux, model BMW Oracle Americas Cup, ref.nr.: 49800, i urkasse af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 1.30" position, 'World time'-indikator, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas, monteret med original gummirem med dobbelt ... Varenr: 3862042 DKK 45.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 13:30:00 DKK 33.000
Jaeger-LeCoultre 'Reverso'. Midsize dameur i 18 kt. guld og stål
Jaeger-LeCoultre 'Reverso'. Midsize dameur i 18 kt. guld og stål. Midsize damearmbåndsur fra Jaeger LeCoultre, model Reverso, ref.nr.: 250.5.11, i vendbar urkasse af 18 kt. guld, cremefarvet skive med arabertal, datoangivelse ved 6" position, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål, safirglas, quartz urværk. Ø. 23 mm. Fremstår med få brugsspor. Uret ... Varenr: 3864128 DKK 34.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 13:35:00 DKK 25.000
Rolex Datejust. Midsize dameur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1987
Rolex Datejust. Midsize dameur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1987. Midsize damearmbåndsur fra Rolex, model Datejust, ref.nr. 68240, S-serie, i urkasse af stål, sølvfarvet skive stregindeks, datoangivelse ved 3" position, glat lynette, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med jubilee-lænke med foldespænde af stål, automatisk urværk. Ø. 30 mm. ... Varenr: 3844960 DKK 32.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 13:40:00 DKK 25.000
Rolex 'Air-King Precision'. Herreur i stål med hvid skive, ca. 2003
Rolex 'Air-King Precision'. Herreur i stål med hvid skive, ca. 2003. Herrearmbåndsur fra Rolex, model Air-King Precision, ref.nr.: 14000M, F-serie, i urkasse af stål, hvid skive med romertal og stregindeks, safirglas, riflet optrækskrone, glat lynette, monteret med Oyster-lænke med flip-Lock, automatisk urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med lettere brugsspor. Uret gik på... Varenr: 3844938 DKK 28.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 13:45:00 DKK 22.000
Breitling 'Chronomat'. Herrechronograf i 18 kt. guld og stål med mørkeblå skive, 1990' erne
Breitling 'Chronomat'. Herrechronograf i 18 kt. guld og stål med mørkeblå skive, 1990' erne. Herrearmbåndsur fra Breitling, model Chronomat, ref.nr.: D13047, cal. 7750, i urkasse af 18 kt. guld og stål, mørkeblå skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, stopursfunktion, separat sekundviser, chronograffunktion, safirglas, monteret med original læderrem med stålspænde, ... Varenr: 3862038 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 13:50:00 DKK 16.000
Eterna 'Chronometre'. Nyistandsat herrelommeur i 14 kt. guld, ca. 1934
Eterna 'Chronometre'. Nyistandsat herrelommeur i 14 kt. guld, ca. 1934. Art deco herrelommeur fra Eterna, cal. 320, i urkasse af 14 kt. guld, two-tone skive med arabertal, separat sekundviser, plexiglas, maunuelt optræk. Ø. 49 mm. Vægt inkl. værk: ca. 64 gr. Fremstår med lettere brugsspor, nyistandsat hos urmager. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com ... Varenr: 3828603 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2015 13:55:00 DKK 6.800
Breil, model Tribe, herrearmbåndsur
Breil, model Tribe, herrearmbåndsur . Breil, model Tribe, herrearmbåndsur i urkasse af stål med perlemorfarvet urskive med logo, arabertal, tre visere, 24-timers indikator samt sub dials til chronographfunktion. Uret har quartzværk samt integreret stållænke med foldespænde. Ø: 37 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men Lauritz.com ... Varenr: 3889821 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2015 14:32:00 DKK 300
Konsolur, messing, 1900-tallet
Konsolur, messing, 1900-tallet. Konsolur af messing, hvidemaljeret urskive med sorte romertal, optræksnøgle medfølger. 1900-tallet. H. 41 D. 21 cm. Varenr: 3879242 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2015 14:45:00 DKK 450
Tissot, damearmbåndsur
Tissot, damearmbåndsur. Tissot, damearmbåndsur i urkasse af stål med sort skive med logo, fire timemarkeringer samt to visere. Uret har quartzværk samt integreret Tissot lænke med foldespænde af stål. Bredde: 21 mm (ekskl. krone). Uret fungerer og kommer med ekstra led, men Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3884262 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2015 15:06:00 DKK 300
Parti armbandsklockor, 8 st (8)
Parti armbandsklockor, 8 st (8). Parti armbandsklockor, 8 st (8), Bl a OrientnLanco, EkloraShye,Timex. Defekter förekommer, Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3887905 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-06-2015 15:13:00 DKK 243
TechnoMarine Sport, herrearmbåndsur med chronograph
TechnoMarine Sport, herrearmbåndsur med chronograph . TechnoMarine Sport, herrearmbåndsur i urkasse af stål med skive af perlemor med logo, arabertal, to visere samt viser og subdials til chronographfunktion. Uret har quartzværk samt integreret TechnoMarine gummirem med stålspænde. Ø: 40 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men Lauritz.com indestår ... Varenr: 3889818 DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2015 15:24:00 DKK 650
Gucci G ladies diamond wristwatch approx. 0.03ct, with box and papers
Gucci G ladies diamond wristwatch approx. 0.03ct, with box and papers. Gucci G ladies diamond wristwatch approx. 0.03ct Swiss made watch Cusshion shape dial in brown colour with hour markes set with diamonds approx. 0.03ct (H/SI ) Stainless steel G initial case attached to link bracelet with folded clasp and brand on lock Quart battery powered ... Varenr: 3837434

DKK 5.036 BE, Antwerpen 30-06-2015 15:34:00 DKK 3.171
Omega Seamaster Electronic f300 Hz, vintage herrearmbåndsur
Omega Seamaster Electronic f300 Hz, vintage herrearmbåndsur. Omega Seamaster Electronic f300 Hz, Chronometer. Vintage herrearmbåndsur med urkasse af stål, lys skive med logo, stregindeks, time-og minutmarkeringer, permanent sekundviser samt datoangivelse. Monteret med original lænke af stål med butterflylås. Ø. ca. 36 mm. ekskl. krone. 70'erne. Quartz ... Varenr: 3888616 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-06-2015 16:53:00 DKK 1.350
Vacheron Constantin watch in 18k gold
Vacheron Constantin watch in 18k gold . 18kt Vacheron Constantin Geneve mechanical watch. 77.00gr 18kt yellow gold, hallmarked Round gold tone dial with hour sticks in black Hands of time in black tone , brand scripted at 12 o`clock Bracelet is slight bended ( see pictures) Round yellow gold case attached to mesh style folded ... Varenr: 3851264 DKK 48.497 BE, Antwerpen 30-06-2015 17:06:00 DKK 37.305
Herrfickur i 18 k guld
Herrfickur i 18 k guld . FICKUR, 14 k guld, 1900-talets första hälft, savonett, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i metall, ankargång, breguetspiral, diameter 51 mm, vikt ca 89 g, etui medföljer Varenr: 3889860 DKK 2.022 SE, Stockholms Auktionsverk Online 30-06-2015 17:40:00
Se mere
Kleningen vægur af teak
Kleningen vægur af teak. Kleningen vægur af fineret teak, urskive af metal med romertal. Medfølgende pendul og to lodder af messing. Urkasse B. 30,5 cm. Varenr: 3876057 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 30-06-2015 17:41:07 DKK 300
Fynsk standur i barokform. Slut 1700-tallet.
Fynsk standur i barokform. Slut 1700-tallet.. Fynsk standur i ådret kasse, barokform, slut 1700-tallet. Urskive af messing og tin, støbte hjørneornamenter af bly. Sign. R. Christensen (Rasmus Christensen, 1757-1835) og nummereret 397. Øverst med bevægelig fugl. H. 204 cm. Nøgle, lodder og pendul medfølger. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3888313 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2015 18:28:00 DKK 1.700
Bordsur med speldosa, empirestil
Bordsur med speldosa, empirestil. Bordsur med speldosa, empirestil. Fodral i mahogny. Uppsvängt krön, saknar dekor del. Urtavla med arabiska siffror. Nyckel samt exstra musikrullar medföljer. H 40, d 23. Fungerer vid test mem Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3889088 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 30-06-2015 18:30:45 DKK 303
Cartier `must de Cartier stålur
Cartier `must de Cartier stålur. Cartier `must de Cartier stålur Ur af rustfrit stål Cremefarvet urskive med blå visere og guldfarvede romertal på lynetten Rund urkasse af rustfrit stål med stållynette Ridsefrit krystalglas Blå ædelsten på siden på toppen af optrækskronen Guldfarvet urlænke af rustfrit stål med dobbelt ... Varenr: 3588067 DKK 6.528 BE, Antwerpen 30-06-2015 18:44:00 DKK 4.850
Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.03ct
Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.03ct. Gucci dameur af stål med diamanter, ca. 0.03ct Swiss made Oval, sort urskive med sølvfarvet visere og indekser prydede med runde diamanter 3 enkeltslebne diamanter, ca. 0.03ct Farve: Top wesselton (G) Klarhed: VS1-VS2 Betegnelse foroven Oval urkasse af rustfrit stål og cirkelformet urlænke... Varenr: 3574919

DKK 6.603 BE, Antwerpen 30-06-2015 18:47:00 DKK 4.850
Rolex Oyster Perpetual Date GMT- Master II
Rolex Oyster Perpetual Date GMT- Master II. Rolex Oyster Perpetual Date GMT- Master II. Urtavla och länk av stål. Svart urtavla med runda timmarkeringar, sekundvisare och datumvisare. Lynette i svart och röd. Diam: 40 mm. COKE bezel. Mekaniskt urverk med automatisk uppdragnig. Original länk. Extra länkbitar. Ca 2002. Nr Y60xxxx, 16710. ... Varenr: 3888241 DKK 22.642 SE, Malmö, Baltzarsgatan 30-06-2015 19:04:00 DKK 30.729
Omega. Damearmbåndsur, model 'Seamaster 300M'
Omega. Damearmbåndsur, model 'Seamaster 300M'. Omega. Damearmbåndsur, model 'Seamaster 300M' i urkasse af poleret/matteret stål, drejelig lynette med arabertal, blå bølget urskive med punktindeks, minutinddeling, selvlysende visere, datofunktion, logo. Ø 32 mm inkl. krone. Monteret på lænke af poleret/matteret stål på hvilken foldespænde, Ø ... Varenr: 3880691 DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-06-2015 19:06:00 DKK 6.800
Vintage Omega Genève Automatic, herrearmbåndsur
Vintage Omega Genève Automatic, herrearmbåndsur . Vintage Omega Genève Automatic, herrearmbåndsur i urkasse af stål med sølvfarvet urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk (cal. 1012) med automatisk optræk og er monteret med nyere, sort læderrem med hvide syninger. Ø: 35 mm (ekskl. ... Varenr: 3889814 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2015 19:10:00 DKK 1.850
George III standur i kasse af mahogni. mester Robert Sampson Westminster, 1700-tallets slutning
George III standur i kasse af mahogni. mester Robert Sampson Westminster, 1700-tallets slutning. George III standur i kasse af finéret mahogni, portalformet urhus med kannlerede helsøjler, baser af messing. Forsølvet timekrans med romer- og arabertal; time, minut, sekund- og datoangivelse, sign. Robt Samson Westminster. England, 1700-tallets slutning. H. 220 cm. Lodder, pendul og nøgle ... Varenr: 3885893 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-06-2015 19:12:00 DKK 775
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>