Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. . Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af poleret stål, med lynette med tachymeter skala, sort urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Monteret med kraftig brun læder rem. Manual og boks medfølger Varenr: 4145826

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14-02-2016 11:41:00 DKK 1.600
Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur. . Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur. Urkasse Ø 45mm og lænke af børstet stål. Lynette med tachymeter skala. Sort urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, viser for, dato. Vandtæt 100m. Manual og boks medfølger. Varenr: 4155168

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14-02-2016 12:12:00 DKK 1.800
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af poleret stål, silver urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Monteret med sort læder rem. Manual og boks medfølger Varenr: 4051029

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14-02-2016 12:20:00 DKK 1.400
Automatisk urbevæger til 6 automatik armbåndsure.
Automatisk urbevæger til 6 automatik armbåndsure.. Automatisk urbevæger til 6 automatik armbåndsure. Udført af træ der er lakeret med sort piano lak. Klar plexsi glas. To program indstillinger til hver 3 ure, med ni omdrejninger pr minut. Højre og venstre omdrejninger. L. 35 cm – Bredde 27 cm og højde 21 cm. Varenr: 4142526

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14-02-2016 13:10:00 DKK 1.850
Schatz, skibsur samt barometer (2)
Schatz, skibsur samt barometer (2). Schatz, skibsur samt barometer af messing. 1900-tallet. Ø 18 cm. Fremstår med brugsslitage og revne på side. Nøgle medfølger. (2) Varenr: 4149616 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 14-02-2016 13:18:00 DKK 375
Portemontre im Stil des Rokkoko.
Portemontre im Stil des Rokkoko. . Portemontre (Taschenuhrhalter) im Stil des Rokoko aus Messing gefertigt und Brüniert. Zwei Figuren erinnern an die Vergänglichkeit des Lebens (Memento mori). Der Mechanismus zum halten der Uhr fehlt. Maße ca.: H. 30 cm, B. 14 cm. Varenr: 4132288 DKK 1.642 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 14-02-2016 13:36:00 DKK 560
Portemontre im Stil des Historismus.
Portemontre im Stil des Historismus. . Portemontre (Taschenuhrhalter) im Stil des Historismus in Messing gefertigt. Maße ca.: H. 18 cm, B. 15,5 cm. Varenr: 4132292 DKK 1.642 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 14-02-2016 13:38:00 DKK 560
Portemontre im Stil des Rokoko.
Portemontre im Stil des Rokoko. . Portemontre (Taschenuhrhalter) im Stil des Rokoko aus Messing gefertigt. Zwei Putti erinnern an die Vergänglichkeit des Lebens (Memento mori) . Maße ca.: H. 30 cm, B. 14 cm. Varenr: 4132287 DKK 1.642 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 14-02-2016 13:38:00 DKK 560
Väggpendyl i rokokostil
Väggpendyl i rokokostil. VÄGGPENDYL, 1900-tal, rokokostil, Rudolf Wennberg, Stockholm, höjd 71 cm, nyckel och pendel medföljer Varenr: 4151462 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 14:20:00
Se mere
Fickur 14 k guld
Fickur 14 k guld. FICKUR, 14 k guld, Västmannia Axel Sandström Sala, vitemaljerad urtavla, arabiska siffror, innerboett i förgylld metall, diameter 46 mm, total vikt ca 79 g, i etui. Proveniens: Torskebo Gård Västmanland Varenr: 4151466 DKK 2.013 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 14:36:00
Se mere
Swiss Military. Herrearmbåndsur.
Swiss Military. Herrearmbåndsur.. Swiss Military. Herrearmbåndsur. Swiss made. Urkasse af poleret stål, Orange urskive med permanent sekundviser, samt datorude. Vandtæt til 50 m, monteret med sort silikone rem. Manual og boks medfølger Varenr: 4156176

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14-02-2016 14:40:00 DKK 900
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal. BORDSPENDYL, rokoko, 1700-tal, emaljerad urtavla med romerska siffor, bemålat fodral i trä, höjd 36 cm, nyckel och pendel finns. Proveniens: Torskebo Gård Västmanland Varenr: 4151479 DKK 4.025 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14-02-2016 15:36:00
Se mere
Friesische Wanduhr, 19. Jh
Friesische Wanduhr, 19. Jh. Friesische Wanduhr, 19. Jh., Eiche gebeizt, weißes Zifferblatt mit schwarzen römischen Ziffern hinter Glastür, beschriftet 'Anno 1657', die Zwickel dekoriert mit Blumen und Ranken, Messingzeiger, im Bogenfeld Darstellung einer friesischen Landschaft mit Hund, innengehendes Pendel. Bekrönung mit ... Varenr: 4140391 DKK 1.493 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14-02-2016 15:56:00 DKK 336
Jugendstil, Frankreich, Kaminuhr / Tischuhr
Jugendstil, Frankreich, Kaminuhr / Tischuhr. Jugendstil, Frankreich, Kaminuhr / Tischuhr, Regule, eine junge Dame im Kleid beugt sich über eine Standuhr, welche mit Blättern und Blüten verziert ist, mit Blüten bemaltes Ziffernblatt aus Email. Uhrwerk gemarkt '22787'. Altersbedingte Gebrauchsspuren, stellenweise berieben, Uhrwerk ... Varenr: 4147165 DKK 2.985 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14-02-2016 16:54:00 DKK 1.493
Dennisov coalition chronograph watch
Dennisov coalition chronograph watch . Dennisov coalition chronograph watch Russian made stainless steel watche Great Britain alliance watch with country shape on dial and leader face at the case back Stainless steel pocket watch style watches on leather band Watch have white dial with Arabic numerals in silver tone with each a ... Varenr: 4146880

DKK 6.157 BE, Antwerpen 14-02-2016 17:39:00 DKK 4.664
Gucci unisex wristwatch. with box and papers
Gucci unisex wristwatch. with box and papers. Gucci unisex wristwatch . Swiss made watch Round shape white and silver dial with no hour markes Stainless steel round case with leather bezel case attached to 3 tone coloured gucci bracelet with regular clasp with brand on lock Quart battery powered engine Ref:12802498-YA129411 Sapphire ... Varenr: 4144373

DKK 3.172 BE, Antwerpen 14-02-2016 17:52:00 DKK 2.425
Sæt på 3 armbåndsure 4 GB, med indbygget videokamera(3)
Sæt på 3 armbåndsure 4 GB, med indbygget videokamera(3). Sæt på 3 armbåndsure 4 GB, med indbygget videokamera Specifikationer: - Indbygget batteri - oplader til PC medfølger - USB Kabel - oplader og overførsel - Optagetid ca. 70 minutter - Video format AVI - Video kapacitet 640 x 480 Pix - Billede format 1280 x 1024 Pix - ... Varenr: 4104597

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 14-02-2016 19:09:00 DKK 500
Engelsk lygteur
Engelsk lygteur. Engelsk lygteur i kasse af mahogny, urskive med sorte romertal, betegnet Alexander & Son, Glasgow. 1800/1900-tallet. H. 48 B. 33 D. 23 cm. Nøgle og optræksnøgle medfølger. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte skrammer og lille finérafslag på bagside. Varenr: 4149412 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 14-02-2016 19:15:00 DKK 4.600
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10. Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur fra Hermances. Model G104-10. Urkasse og integreret lænke i børstet 18 kt. guld plated rustfri stål. Sort fiber carbon style urskive med datovisning ved 4 position. 3 subdials, separat stor sekundviser. Stopursfunktion, ... Varenr: 4136211

DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 14-02-2016 19:18:00 DKK 975
Police herrearmbåndsur
Police herrearmbåndsur . Police herrearmbåndsur i urkasse af flerefarvet rustfrit stål, lys grå urskive urskive med dato, dag og 24-timers funktion, separat sekundviser. Monteret med sort læderrem. Quartz-værk, mineralglas og vandtæt til 100m. Model 12250X. Ø. 49 mm ekskl krone. Varenr: 4150219

DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 14-02-2016 19:20:00 DKK 1.250
Cartier Santos Automatique, damearmbåndsur af guld og stål
Cartier Santos Automatique, damearmbåndsur af guld og stål. Cartier Santos Automatique, damearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, romertal, minutmarkeringer samt tre visere. Uret har krone med safir, mekanisk urværk med automatisk optræk og har integreret Cartier lænke af guld og stål samt lynette af guld. Bredde: 23,5 mm (ekskl. krone). ... Varenr: 4134532 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 19:22:00 DKK 7.000
D&G Dolce & Gabbana, damearmbåndsur
D&G Dolce & Gabbana, damearmbåndsur. D&G Dolce & Gabbana, damearmbåndsur i urkasse og integreret lænke af forgyldt stål med talrige smykkesten samt lys urskive med logo samt tre visere. Uret har quartzværk samt integreret lænke med forgyldt spænde. Bredde: 22 mm (ekskl. krone). Uret kommer med ekstra led og fungerer, men Lauritz.com... Varenr: 4151251 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 19:27:00 DKK 375
Skeppsklocka & baromter (2)
Skeppsklocka & baromter (2). Skeppsklocka & barometer märkta Schatz, fodral i mässing, dia.15 cm. (2) Varenr: 4146067 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 14-02-2016 19:28:00 DKK 443
Gant herrearmbåndsur
Gant herrearmbåndsur. Gant herrearmbåndsur i urkasse af matpoleret stål, mørkeblå urskive med grønne arabertal, dato og rød sekundviser. Monteret med rem af sort læder samt stribet Nato-rem vedlagt. Quartz-værk, mineralglas og vandtæt til 50m. Model W70462. Kommer med orig. inder- og yderæske. Ø. 41 mm ekskl krone. Varenr: 4128829

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 14-02-2016 19:29:00 DKK 1.000
Just Cavalli herrearmbåndsur, kronograf
Just Cavalli herrearmbåndsur, kronograf. Just Cavalli herrearmbåndsur i urkasse af blankpoleret stål, sort urskive med kronograffunktion, separat grøn sekundviser. Monteret med lænke af blank- og matpoleret stål med Flip-Lock spænde. Quartz-værk, mineralglas og vandtæt til 30m. Model AR7253916025. Ø. 40 mm ekskl krone. Varenr: 4149962

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 14-02-2016 19:30:00 DKK 900
Arne Jacobsen. Elektrisk 'City Hall / Rådhusur' vægur
Arne Jacobsen. Elektrisk 'City Hall / Rådhusur' vægur. Arne Jacobsen 1902-1971. Elektrisk 'City Hall / Rådhusur' vægur med hvid skive med sort streg- og punktindex, krans af metal. Fremstillet hos Gefa. Tegnet i 1955 til Rødovre Rådhus. Ø 31 cm. Fremstår med brugsspor, krans med bule på bagkant. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitetten. Denne... Varenr: 4154083 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-02-2016 19:32:00 DKK 650
LeCoultre model Bumper, herrearmbåndsur
LeCoultre model Bumper, herrearmbåndsur. LeCoultre automatic model Bumper. Vintage herrearmbåndsur, urkasse med guldkappe, patineret grå skive med forgyldt stregindeks, arabertal, time-og minutvisere, blå metallic permanent sekundviser samt Power reserve rude. Monteret med senere uoriginal rem af brunt læder med senere uoriginalt ... Varenr: 4151266 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 14-02-2016 19:35:00 DKK 2.800
Två luftgevär (2)
Två luftgevär (2). Två luftgevär varav en Stiga. Funktion ej kontrollerad, Lauritz.com ansvarar ej för funktionen. Ett sikte skadat. L: 100 / 108 cm. Bruksslitage. Varenr: 4151890 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 14-02-2016 19:42:00 DKK 262
Stort kaminur af bronze, ca. 1900
Stort kaminur af bronze, ca. 1900. Stort kaminur af bronze, støbt med bladværk og maskeron, hvidemaljeret urskive sorte arabertal, ca. 1900. H. 55, B. 36, D. 16 cm. Fremstår med mindre brugsspor og uret går ikke ved test. Nøgler og pendul medfølger. Varenr: 4153041 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-02-2016 19:44:00 DKK 1.250
Bisset Of Switzerland, model Gold/Black.
Bisset Of Switzerland, model Gold/Black. . Bisset Of Switzerland, model Gold/Black. Swiss made Herre Chronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af forgyldt stål. Sort lynette. Swiss Ronda quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min., med viser for 1/10 sek., samt datorude. Vandtæt 50m. Monteret med ... Varenr: 4153625

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 14-02-2016 19:45:00 DKK 1.900
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>