Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Reseur mässing
Reseur mässing. RESEUR, mässing samt fasettslipat glas, 1900-tal, med slagverk, märkt Hunds, numrerad 5126, höjd ca 19 cm Varenr: 4373128 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-08-2016 11:24:00
Se mere
Reseur med originaletui
Reseur med originaletui. RESEUR, sent 1800-tal, Golay-Lereche, Genève, mässing, etui samt nyckel medföljer Varenr: 4373140 DKK 1.561 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-08-2016 12:20:00
Se mere
Vintage Omega Seamaster Cosmic 2000, herrearmbåndsur
Vintage Omega Seamaster Cosmic 2000, herrearmbåndsur. Vintage Omega Seamaster Cosmic 2000, ref. 366825, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk, men skal serviceres, da uret ikke fungerer. Uret kommer med Omega lænke, ekstra ... Varenr: 4373913 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2016 13:30:54 DKK 600
Väggur, amerikaklocka, Waterbury Clock Co, sekelskiftet 1800/1900-tal
Väggur, amerikaklocka, Waterbury Clock Co, sekelskiftet 1800/1900-tal. Väggur, amerikaklocka, Waterbury Clock Co, Waterbury, Connecticut USA. Mahognyfaner, sekelskiftet 1800/1900-tal. Mått: H. 65 cm, B. 43 cm. Åldersrelaterade bruksspår. Nyckel medföljer. Varenr: 4366889 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 27-08-2016 15:05:37 DKK 254
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld. FICKUR, 18 k guld, savonett, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i metall, diameter ca 50 mm, vikt ca 85 g Varenr: 4373197 DKK 3.121 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-08-2016 16:40:00
Se mere
Bisset Of Switzerland. Steel/Black. Swiss made Herre Chronograph.
Bisset Of Switzerland. Steel/Black. Swiss made Herre Chronograph. . Bisset Of Switzerland. Steel/Black. Swiss made Herre Chronograph. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af sort Keramik og poleret stål. Urkasse Ø 45 mm u/krone. Swiss Isa quartz urværk nr. 8371. Drejbar lynette samt låst krone. Urskive med permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min., ... Varenr: 4337050

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2016 18:17:00 DKK 2.000
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse Ø. 43 mm. og lænke af sort ioniseret stål. Sort urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølger. Varenr: 4337090

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2016 18:31:00 DKK 1.700
Bisset of Switzerland, model Gold. Chronograph herrearmbåndsur
Bisset of Switzerland, model Gold. Chronograph herrearmbåndsur. Bisset of Switzerland, model Gold. Swiss made herre Chronograph. Herrearmbåndsur med forgyldt urkasse, Ø 45 mm og lænke. Swiss Isa quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min. Viser for ugedag samt datorude. Vandtæt 50 m. Opbevaringsboks og beskrivelse ... Varenr: 4336735

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2016 18:36:00 DKK 1.900
Hugo Boss Herre armbåndsur.
Hugo Boss Herre armbåndsur. . Hugo Boss Herre armbåndsur. Herrearmbåndsur med urkasse Ø 42mm og lænke (20 cm.) af poleret stål. Urskive med permanent sekundviser, samt datorude. Opbevaringsboks og manual medfølger. Varenr: 4142612

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2016 19:05:00 DKK 1.300
Bordsur två stycken, Haller samt Polhem. (2)
Bordsur två stycken, Haller samt Polhem. (2). Bordsur två stycken, Haller samt Polhem. 1900-tal. Mässing samt alabaster. Höjder 20 - 24 cm. Nycklar saknas samt en skruv till bakstycke. (2) Varenr: 4365041 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-08-2016 19:22:00 DKK 234
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af poleret stål, silver urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Monteret med sort læder rem. Manual og boks medfølger Varenr: 4336864

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-08-2016 19:39:00 DKK 1.400
Rolex 'Datejust'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1963
Rolex 'Datejust'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1963. Herrearmbåndsur fra Rolex, model Datejust, ref.nr.: 1601, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, riflet lynette, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med original jubilee-lænke med flip-lock foldespænde, automatisk urværk. Ø. 35 mm. ... Varenr: 4373890 DKK 24.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-08-2016 20:00:00 DKK 18.500
Rolex 'Oyster Pepetual'. Herreur i stål med sort/orange skive, ca. 2007
Rolex 'Oyster Pepetual'. Herreur i stål med sort/orange skive, ca. 2007. Herrearmbåndsur fra Rolex, model Oyster Perpetual, ref.nr.: 116000, M-serie, i urkasse og med oysterlænke af stål, sort skive med orange ring, glat lynette, optrækskrone med logo, lænke med flip-Lock, safirglas, automatisk urværk. Ø. 36 mm. Indvendig længde: ca. 19 cm. Fremstår med brugsspor. ... Varenr: 4373910 DKK 34.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-08-2016 20:05:00 DKK 27.000
Omega 'De Ville'. Dameur i 18 kt. guld med brillantbesat skive
Omega 'De Ville'. Dameur i 18 kt. guld med brillantbesat skive. Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville, ref.nr.: 795.1111, urkasse af 18 kt. guld, champagnefarvet skive med brillantbesat punktindeks, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld, quartz urværk. Ø. 23,5 mm. Vægt inkl. værk: ca. 47,9 gr. Fremstår med brugsspor. ... Varenr: 4373932 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-08-2016 20:10:00 DKK 16.000
Fickur, 3 st, silver/ vitmetall
Fickur, 3 st, silver/ vitmetall. Fickur, 3 st, silver/ vitmetall. Fickur i olika storlek. Vitemaljerade urtavlor med svärtade numrärer och separata sekundvisare. En klockkedja i gulmetall medföljer. Ø ca 35- 58 mm. Bruksslitage. Ett ur med skadad urtavla, visare samt bakre lock. Ej funktionsgaranti. Varenr: 4325733 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-08-2016 20:11:00 DKK 234
Raymond Weil 'Shine'. Dameur i stål prydet med talrige brillanter.
Raymond Weil 'Shine'. Dameur i stål prydet med talrige brillanter.. Raymond Weil, Damearmbåndsur model Shine, ref. A1500ST2423. Urkassen er rektangulær, og udført i blankpoleret stål , samt blankpoleret stål lænke, med butterfly lås. Urkassens er prydet med talrige brillanter, samt urskiven paveret med talrige brillanter, Uret har safirglas, Schwiezisk Quartz ... Varenr: 4309367

DKK 15.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-08-2016 20:31:00 DKK 8.800
OMEGA DeVille
OMEGA DeVille . Damenarmbanduhr aus der Manufaktur OMEGA, Modell: DeVille. Edelstahl teils vergoldet, Goldfarbenes Ziffernblatt mit polierten Zeigern und Indizes, Quarzwerk. Länge: ca. 18 cm. 1 Verlängerungselement ist vorhanden. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Die Uhr läuft, Lauritz.com übernimmt... Varenr: 4354023 DKK 2.603 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2016 10:00:00 DKK 1.859
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af poleret stål. Rød lynettemed minutskala, urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Manual og boks medfølger Varenr: 4336628

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2016 10:32:00 DKK 1.500
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. . Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur. Urkasse og lænke af delvis poleret stål. Drejbar lynette med minut skala. Orange urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, dato viser,. Vandtæt 100m. Manual og boks medfølger. Varenr: 4267121

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2016 12:27:00 DKK 1.600
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph.
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph.. Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af forgyldt stål. Swiss Ronda quartz urværk. Silver urskive med permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min., viser for ugedag samt datorude. Vandtæt 50m. Opbevaringsboks og beskrivelse medfølger. Varenr: 4229040

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2016 12:57:00 DKK 1.900
Patek Philippe, lommeur
Patek Philippe, lommeur. Lommeur fra Patek Philippe, fremstillet med en kasse af 18kt. hvidguld (stemplet). Fremstillet mellem 1885 -1890, håndoptræk, hvid emalje urskive med sorte romertal og guldfarvede arabertal, ekstern sekundviser på klokken 6, urskiven signeret; Patek Philippe & Co. Genéve, Nr. 73780, på bagsiden ... Varenr: 4374190 DKK 44.619 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2016 13:30:00 DKK 33.464
Certina DS Blue Ribbon Dykke-Chronograph. Armbåndsur.
Certina DS Blue Ribbon Dykke-Chronograph. Armbåndsur.. Certina DS Blue Ribbon Dykkeur -Chronograph Armbåndsur af helstål med safirglas. Sort skive med punktinddeling, time-, minut- og sekundvisere, Chronograph funktion, Safirglas, Dykke-lynette med arabertal, Vandtæt 33 atm/330 M. Monteret med integreret leddelt stål lænke, med foldelås, samt dykke... Varenr: 4368832

DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2016 14:09:00 DKK 1.800
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph.. Bisset Of Switzerland, model BSDE02 Steel. Swiss made Herre Chronograph. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af børstet stål. Swiss Ronda quartz urværk. Blå urskive med permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min., viser for ugedag samt datorude. Vandtæt 50m. Opbevaringsboks og ... Varenr: 4024389

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-08-2016 14:33:00 DKK 1.800
Antike Armbanduhr aus Silber
Antike Armbanduhr aus Silber . Antike Armbanduhr mit einem Gehäuse aus 800 Silber gefertigt (punziert). Handaufzug, Ziseliertes Gehäuse mit champagnerfarbenem guillochiertem Ziffernblatt und schwarzen Zeigern sowie arabischen Ziffern. Maße ca.: H. 33 mm, B. 26 mm, Anstoß 16 mm. Gewicht ca.: 18 g. Altersgemäßer Zustand mit... Varenr: 4342776 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2016 14:50:00 DKK 297
Väggpendyl Roskvist Eksjö
Väggpendyl Roskvist Eksjö. VÄGGPENDYL, Roskvist, Eksjö, förgylld dekor i rokokostil, höjd ca 90x50 cm Varenr: 4373361 DKK 1.561 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-08-2016 16:40:00
Se mere
Longines rustfrit stål og belagt guld Quartz ur med papirer <br>
Longines rustfrit stål og belagt guld Quartz ur med papirer
. Longines rustfrit stål og belagt guld Quartz ur med papirer Rustfrit stål Swiss made ur Square sort og guld tone urskive med timemarkeringer i romersk gylden tone , hænderne på tid i gylden tone Rustfrit stål og belagt guld foret tilfælde knyttet til sort rustfrit stål armbånd med ... Varenr: 4333685
DKK 2.900 BE, Antwerpen 28-08-2016 18:32:00 DKK 2.231
Collection Du Bois - double temps, herrearmbåndsur
Collection Du Bois - double temps, herrearmbåndsur. Armbåndsur 'Collection Du Bois double temps' jubilæumsudgave 1842 - 1992, begrænset oplag, nummer 353, automatisk urværk, forgyldt urkasse, bagside af stål, urskive i sølvstruktur, blånerede og forgyldte visere, månefase ved kl. '12', dato ved kl. '6', romer- og arabertal, sekundviser, 24 timers ... Varenr: 4344337 DKK 14.873 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2016 18:45:00 DKK 8.924
Certina DS Podium Chronograph Armbåndsur
Certina DS Podium Chronograph Armbåndsur. Certina DS Podium Chronograph Armbåndsur af helstål. Hvid urskive med time,- minut- og sekundvisere samt datoangivelse. Chronograph funktion, Safirglas. Monteret med hvid rem, af præget læder med foldespænde. 32x32 mm. Original æske medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. ... Varenr: 4368878

DKK 2.400 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2016 19:09:00 DKK 1.400
Certina. Dame armbåndsur i helstål.
Certina. Dame armbåndsur i helstål.. Certina. Dame armbåndsur af helstål. Sort urskive med arabertal, time-, minut- og sekundvisere samt datoangivelse. Safirglas, Vandtæt 5 atm/50M. Monteret med integreret leddelt stål lænke med butterfly lås med sidetryk. Ø: 30 mm.Original æske medfølger.Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 4368849

DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 28-08-2016 19:10:00 DKK 650
Lommeur fra Edward Prior
Lommeur fra Edward Prior. Lommeur fra Edward Prior, London. Osmannisk urskive og manuelt optræk. Urkasse og urværkskapsel udførte af 18kt. guld (stemplet). Hvid urskive med blånerede visere og sorte indekser. Ekstern sekundangivelse på kl. '6', afdækning af kunststof. Lille bristning på kl. '2', urkasse omløbende fint... Varenr: 4344358 DKK 44.619 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-08-2016 19:15:00 DKK 26.771
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>