Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Breitling Colt herrearmbåndsur af stål, ref. A13035.1,
Breitling Colt herrearmbåndsur af stål, ref. A13035.1, . Breitling Colt herrearmbåndsur af stål, ref. A13035.1, mekanisk værk med automatisk optræk, hvid urskive mrk. Breitling 1884 med arabertal, time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse og stopursfunktion, urkasse bagside mrk. Breitling, Manufacture En Suisse, Chronographe 100M samt med nr.... Varenr: 3921578 DKK 12.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 11:35:07 DKK 9.200
Kaminur mrk. Brixos/Urgos
Kaminur mrk. Brixos/Urgos. Kaminur mrk. Brixos/Urgos i urkasse af træ, ornamenteret urskive i metal med romertal. Nøgle medfølger. H. 35, B., 32 cm. D. 16 cm. 1900-tallets anden halvdel. Nøgle medfølger. Varenr: 3921895 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2015 14:16:37 DKK 325
Vintage Omega Seamaster de Ville Automatic herrearmbåndsur
Vintage Omega Seamaster de Ville Automatic herrearmbåndsur. Vintage Omega Seamaster de Ville Automatic herre armbåndsur af guld og stål, Omega værk cal. 562, lys urskive med stregindeling og datovisning, monteret med original sort præget læderrem. Ø 34 mm. Fremstår med lette brugsspor, enkelte mindre mærker/slibninger på glas. Original æske medfølger. ... Varenr: 3916256 DKK 4.500 DK, Aalborg, Nibevej 03-08-2015 14:36:00 DKK 4.100
Oulm, herrearmbåndsur
Oulm, herrearmbåndsur . Oulm. Herrearmbåndsur med urkasse af stål, kobberfarvede og sorte urskiver, med time-og minutvisning, kompas samt termometer. Monteret med rem af brunt læder med originalt spænde af stål. Urkassen måler ca. 6 x 5,7 cm. Quartz værk. Fremstår med enkle brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet, ... Varenr: 3908220 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-08-2015 15:09:00 DKK 375
Vintage Tissot Automatik 'buffer' herrearmbåndsur
Vintage Tissot Automatik 'buffer' herrearmbåndsur. Vintage Tissot Automatik 'buffer' herrearmbåndsur. Urkasse af stål. Urskive med pileformede markeringer og arabertal, tre visere, optrækskrone med logo. Mekanisk urværk med automatisk optræk”buffer” cal. 28.5-21. Monteret med krokorem. Ø. 33 mm. Uret virker. Lauritz.com garanterer ikke for ... Varenr: 3921565 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2015 15:24:00 DKK 650
Almuebemalet bornholmerur
Almuebemalet bornholmerur . Almuebemalet bornholmerur urkasse af træ, hvid urskive med romertalsindeks, gyldne visere. Mekanisk værk med manuelt optræk. Enkelt optræksnøgle, pendul samt lodder medfølger, snorophæng mangler. H. 195, B. 45, D. 25 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3918239 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-08-2015 15:58:00 DKK 325
Omega De Ville med urkasse i 18 kt. guld.
Omega De Ville med urkasse i 18 kt. guld.. Omega De Ville med urkasse i 18 kt. guld. Monteret med Hirsch rem i kraftig brunt skind. Datofelt kl. 3. Quartzværk. Watch nr: 55379546. Mål for urkasse: Ø. 32 mm. L. 23 cm. Opbevaringsæske, manual samt certifikater medfølger. Varenr: 3920647 DKK 10.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 16:10:30 DKK 6.000
'Sakseur'
'Sakseur'. 'Sakseur' efter engelsk design. Skeletur, helt udført af massiv messing, begyndelse af 2000-tallet. Replika af et skeletur med messingtandhjul anbragt oven på hinanden på udsmykkede midterstøtter. Saksependulpar foran hvid emaljeurskive med romertal og sakseformede visere. Urværk uden mærke med... Varenr: 3907763 DKK 10.462 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-08-2015 16:27:53 DKK 6.726
Cartier Panthère, damearmbåndsur i urkasse af stål med detaljer i 18 karat guld
Cartier Panthère, damearmbåndsur i urkasse af stål med detaljer i 18 karat guld . Cartier Panthère, damearmbåndsur i urkasse af stål med detaljer i 18 karat guld. Hvid urskive med romertal og sekundviser. Skruekrone med safir, integreret lænke i 18 karat guld og stål med foldespænde. Mekanisk urværk med automatisk optræk. Certifikat, et led m.m. medfølger. Bredde: 23 mm ... Varenr: 3917443 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-08-2015 16:35:00 DKK 2.500
Gustav Becker vægur, 1900-tallets begyndelse
Gustav Becker vægur, 1900-tallets begyndelse . Vægur i kasse af bejdset træ, urværk af Gustav Becker, 20. århs begyndelse, pendul og nøgle medfølger, L. 90 cm. B. 39 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3922153 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2015 16:45:04 DKK 375
Georg Jensen, armbandsur, modell 336
Georg Jensen, armbandsur, modell 336. Vivianna Torun Bülow-Hübbe, Georg Jensen, 'Vivianna', modell 336. Armbandsur, Bygelur i blankpolerad stål med silverfärgad urtavla Ø 26mm. Märkt storlek M. Varenr: 3922078 DKK 3.147 SE, Örebro, Aspholmen 03-08-2015 17:59:32 DKK 2.203
Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'
Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren' . Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr mit einem Gehäuse aus Edelstahl - gebürstet und einem Armband aus Kautschuk mit Edelstahl Dornschließe. Ziffernblatt mit aufgesetzten Indices und Zeichen, Hilfszifferblätter und -zeiger für Chronograph, Tagesdatum auf ' 6', drehbare Lünette, ... Varenr: 3899445

DKK 2.092 DE, Hamburg, Große Elbstraße 03-08-2015 18:40:00 DKK 1.495
Officina Del Tempo chronograph wristwatch
Officina Del Tempo chronograph wristwatch. Officina Del Tempo chronograph wristwatch Italian made stainless steel watch. Balck tone dial with hour markers in rose tone. 2 sub dials for chronograph option Brand at 12 o`clock and calendar at 4 Round stainless steel case with brand on crown on the side stainless steel case attached to ... Varenr: 3917712 DKK 1.681 BE, Antwerpen 03-08-2015 18:45:00 DKK 299
Porsche design P' 6000, Dashboard
Porsche design P' 6000, Dashboard . Porsche Design. Herrearmbåndsur med chronograph funktioner, urkasse af Titanium monteret med original sort gummirem. Sort urskive med arabertal, datoanvisning samt indvendig Tachymeterkrans. Safirglas. Bagkasse med glas. Mekanisk urværk med automatisk optræk. Ø 42 mm. Der medfølger original ... Varenr: 3898173 DKK 22.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2015 18:53:00 DKK 17.500
Certina, herrur, 'DS first'
Certina, herrur, 'DS first'. Certina DS First herrarmbandsur i stål, quartzverk, svart urtavla märkt 'Certina 1888 DS First, 200m/660ft', Tim-, minut- och minisekundvisare samt med datumangivelse och stoppursfunktion, Tachymeterskala, Boettens baksida märkt. 'Certina, Swiss Time Maker, 1888, Waterresistant 200 Meters DS+, ... Varenr: 3917035 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-08-2015 18:59:00 DKK 472
To Axcent damearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Vintage. (2)
To Axcent damearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Vintage. (2). To Axcent damearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Vintage, quartz værker, begge med lyserød skive samt med stribede nato-remme i matchende farver. Mål urhus Ø 36 mm. (ekskl. krone). Tilhørende Axcent æsker medfølger. Urene går (helt nye batterier). (2) Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3915870

DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:11:00 DKK 700
Longines Mystery herrearmbåndsur af hvidguld 14 kt., ref. 1017. Ca. 1956
Longines Mystery herrearmbåndsur af hvidguld 14 kt., ref. 1017. Ca. 1956. Longines Mystery herrearmbåndsur af hvidguld 14 kt., ref. 1017, serienr. (værk) 10546314 (bagkapsel inderside) 822424, akrylglas, mekanisk værk med manuelt optræk, guillocheret sølvskive mrk. Longines med timeindikationer i form af 8 enkeltslebne diamanter, 'Mystery'-timeskive og minutviser med i... Varenr: 3868089 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:14:00 DKK 8.000
Chaumet. Damearmbåndsur
Chaumet. Damearmbåndsur. Chaumet. Damearmbåndsur i kasse af stål, gylden urskive med stregindeks, datofunktion, logo. Ø 26 mm uden krone. Monteret på rem af læder på hvilken dorn spænde af forgyldt stål. Quartz- værk.Brilliant-cut Diamond, ca. 0.05ct. Color: light brown. Clarity:VS2. Cut: very good.OBS! Kun den gyldne... Varenr: 3876942 DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-08-2015 19:18:00 DKK 950
To Axcent herrearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Vintage. (2)
To Axcent herrearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Vintage. (2). To Axcent herrearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Vintage, quartz værker, med henholdsvis mørkeblå og rød skive samt med stribede nato-remme i matchende farver. Mål urhus Ø 42 mm. (ekskl. krone). Tilhørende Axcent æsker medfølger. Urene går (helt nye batterier). (2) Lauritz.com indestår... Varenr: 3915884

DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:19:00 DKK 700
Rolex herrearmbåndsur af guld 18 kt., ref. 15238. Ca. 1990.
Rolex herrearmbåndsur af guld 18 kt., ref. 15238. Ca. 1990.. Rolex herrearmbåndsur af guld 18 kt., ref. 15238, serienr. L103515, safirglas, mekanisk værk med automatisk optræk, hvid emaljeskive mrk. Rolex Oyster Perpetual Date med time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, urværk med nr. 5391251, kal. 3135, monteret på lysebrun ... Varenr: 3906952 DKK 40.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:21:00 DKK 31.000
Tre Jet-Set armbåndsure af gummi og stål. (3)
Tre Jet-Set armbåndsure af gummi og stål. (3). Tre Jet-Set armbåndsure af gummi og stål, bestående af: Sort San Remo med datoangivelse. Mål urhus Ø 50 mm. (ekskl. krone). To Bubble med dags- og datoangivelse, et hvidt med orange krans og et petrol blåt. Mål urhus Ø 47 mm. (ekskl. krone). Tilhørende Jet-Set æsker medfølger. Urene går (helt nyt... Varenr: 3874760

DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:22:00 DKK 1.200
Tre Jet-Set damearmbåndsure af stål, rosaforgyldt- og forgyldt stål. (3)
Tre Jet-Set damearmbåndsure af stål, rosaforgyldt- og forgyldt stål. (3). Tre Jet-Set damearmbåndsure af stål, rosaforgyldt- og forgyldt stål, bestående af: To sydney, af henholdsvis rosaforgyldt- og delvis børstet stål. Mål urhus Ø 40 mm. (ekskl. krone). Amsterdam af forgyldt stål. Mål urhus 37 mm. (ekskl. krone). Tilhørende Jet-Set æsker medfølger. Urene går (helt ... Varenr: 3897910

DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:24:00 DKK 1.100
Omega Vintage herrearmbåndsur af guld 18 kt. Ca. 1966.
Omega Vintage herrearmbåndsur af guld 18 kt. Ca. 1966.. Omega Vintage herrearmbåndsur af guld 18 kt., akrylglas, mekanisk værk med manuelt optræk, kvadratisk (anløbet) sølvskive mrk. Omega med time- og minutviser, værk mrk. Omega Watch Co., Swiss, 17 Seventeen Jewels, kal. 620 samt med serienr. 23428812, monteret på mørkebrun læderrem. Mål urhus 2,5 ... Varenr: 3917977 DKK 3.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:28:00 DKK 1.200
Junghans. Kaminur med kuppel af glas
Junghans. Kaminur med kuppel af glas . Junghans. Kaminur af messing med kuppel af glas, hvidbemalet urskive med arabertal. Quartzværk. H. ca. 27 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3920151 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:33:00 DKK 325
Rolex Datejust Midsize damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 68273.
Rolex Datejust Midsize damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 68273.. Rolex Datejust Midsize damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 68273, serienr. E584155, mekanisk værk med automatisk optræk, safirglas, hvid emaljeskive mrk. Rolex Oyster Perpetual Datejust, med romertal, time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, urkrans af guld 18 kt., monteret ... Varenr: 3916618 DKK 32.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:33:00 DKK 26.000
To Axcent herrearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Legacy og Luna. (2)
To Axcent herrearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Legacy og Luna. (2). To Axcent herrearmbåndsure af stål og forgyldt stål, model Legacy og Luna, quartz værker. Legacy af forgyldt stål med mat gylden skive og brun, krokopræger læderrem med forgyldt stålspænde. Mål urhus Ø 42 mm. (ekskl. krone). Luna af PVD-behandlet stål med delvis mat, sort skive og sort læderrem ... Varenr: 3915905

DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:34:00 DKK 900
D.D. Neveren 'Pair-Case' lommeur af sølvplet. Ca. 1784
D.D. Neveren 'Pair-Case' lommeur af sølvplet. Ca. 1784. D.D. Neveren 'Pair-Case' lommeur af sølvplet med yder-kapsel, mekanisk værk med nøgle optræk, hvid emalje skive mrk. D. D. Neveren London med romertal, time- og minutviser. Mål urhus Ø 58 mm. (ekskl. yder-kapsel). Kæde og optræksnøgle medfølger. Uret går ikke. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3894797 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:36:00 DKK 350
To Axcent herrearmbåndsure af stål og rosaforgyldt stål, model Vintage. (2)
To Axcent herrearmbåndsure af stål og rosaforgyldt stål, model Vintage. (2). To Axcent herrearmbåndsure af stål og rosaforgyldt stål, model Vintage, quartz værker, med henholdsvis grå og brun skive samt med stribede nato-remme i matchende farver. Mål urhus Ø 42 mm. (ekskl. krone). Tilhørende Axcent æsker medfølger. Urene går (helt nye batterier). (2) Lauritz.com indestår... Varenr: 3915647

DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:41:00 DKK 700
R.U. Braun herrearmbåndsur
R.U. Braun herrearmbåndsur . Braun herrearmbåndsur. Urkasse forgyldt stål monteret med rem af silicon. Automatik urværk, 21 jewels . Sort farvet urskive, viser for dato og ugedag. Ø 45 mm uden krone. RUB05-0214. Vandafvisende 5 atm. Opbevaringsbox medfølger Modelfoto. Varenr: 3862421

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2015 19:42:00 DKK 1.200
Raymond Weil Freelancer damearmbåndsur af stål med 0.26 ct diam.
Raymond Weil Freelancer damearmbåndsur af stål med 0.26 ct diam.. Raymond Weil Freelancer damearmbåndsur af stål med 0.26 ct diam., ref. A2430STS97081, mekanisk værk med automatisk optræk, perlemors skive mrk. Raymond Weil, Geneve og Automatic med timeindikationer i form af 12 diamanter på i alt ca. 0.06 ct., time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse,... Varenr: 3833091

DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-08-2015 19:46:00 DKK 5.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>