Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
TAG Heuer SLR for Mercedes-Benz automatic chronograph, limited edition
TAG Heuer SLR for Mercedes-Benz automatic chronograph, limited edition . Tag Heuer Mercedes limited edition - no 2819/3500. Sort urskive med koncentrisk guilloche. Automatisk urværk – TAGHeuer, kaliber TH17. Timer, minutter, sekunder ved kl. 3, chronograph, dato, takometer, angivelse af nedtælling justeres vha. krone ved kl. 9. Ø urkasse: 45mm. Urkassetykkelse: ... Varenr: 3576383 DKK 21.409 BE, Antwerpen 27-01-2015 17:53:30 DKK 14.521
Pendyl i guld, märkt J Torstensson Kristianstad
Pendyl i guld, märkt J Torstensson Kristianstad. Pendyl i guld, märkt J Torstensson Kristianstad. Höjd 55 cm. Lauritz.com garanterar ej för funktionen, skador i dekor. Varenr: 3694269 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-01-2015 18:40:00 DKK 240
Roamer. Herrearmbåndsur
Roamer. Herrearmbåndsur. Roamer. Herrearmbåndsur i kasse af stål, sort skive med stregindeks, seperate sekundvisere, seperat minutangivelse, chronographfunktion, dato ved 4" position, logo. Ø 36 mm uden krone. Monteret på rem af mateteret stål på hvilken foldespænde. Quartz værk. Uret gik ved indlevering, men Lauritz.com... Varenr: 3604272

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-01-2015 18:49:00 DKK 1.000
Wempe - herrearmbåndsur af guld, manuelt optræk
Wempe - herrearmbåndsur af guld, manuelt optræk. Wempe - herrearmbåndsur med en urkasse af 18 kt. guld - stemplet og en urrem af læder med dornlås. Guldfarvet urskive med stavindekser, skrifttræk, time- og minutviser. Mekanisk urværk - manuelt optræk, Ø urkasse ca. 32 mm, tykkelse ca. 5,5 mm, samlet vægt ca. 33,6 g. Urværket gik på ... Varenr: 3656491 DKK 6.330 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-01-2015 18:56:00 DKK 4.096
Omega Seamaster Day-Date Automatic. Herrearmbåndsur
Omega Seamaster Day-Date Automatic. Herrearmbåndsur. Omega Speedmaster Day-Date Automatic. Herrearmbåndsur med kasse og lænke af stål, sølv farvet urskive med streginddeling, dags- og datofunktion. Mekanisk urværk med automatisk optræk. Ø 35 mm ekskl. krone. Fremstår med minimal brugsslitage. Uret går, Lauritz.com garanterer ikke for ... Varenr: 3686704 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-01-2015 19:00:00 DKK 2.800
Omega Speedmaster Mark 40 Triple Date Chronograph Automatic. Herrearmbåndsur
Omega Speedmaster Mark 40 Triple Date Chronograph Automatic. Herrearmbåndsur. Omega Speedmaster Mark 40 Triple Date Chronograph Automatic. Herrearmbåndsur med kasse af stål, sort lynette med tachymeter, sort urskive med streginddeling, chronograph funktion, sekund, minut, time, ugedag og månedsvisning, uoriginal rem af gul præget læder med originalt Omega spænde. Mekanisk ... Varenr: 3686549 DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-01-2015 19:00:00 DKK 7.400
Herrarmbandsur, Zenith, Ole Mathisson, Casio & Swatch
Herrarmbandsur, Zenith, Ole Mathisson, Casio & Swatch . Zenith Espada quartz Schweiziska urverk, mineralglas med datum fönster. Ole Mathisson Copenhagen special edition quartz, mineralglas. Casio Analogue & digital quartz urverk, plexiglas. Swatch quartz urverk, plexiglas. Brukslitage, fungerar vid test men Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3694103 DKK 2.395 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-01-2015 19:00:00 DKK 719
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af sort ioniseret stål. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Monteret med sort læderrem. Manual og boks medfølger. Varenr: 3684981

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 27-01-2015 19:18:00 DKK 1.500
Vintage Omega De Ville Quartz, herrearmbåndsur af 18 karat guld
Vintage Omega De Ville Quartz, herrearmbåndsur af 18 karat guld. Vintage Omega De Ville Quartz, herrearmbåndsur i urkasse af 18 karat guld med guldfarvet skive med logo, timemarkeringer samt to visere. Uret har quartzværk samt integreret lænke af 18 karat guld. Totalvægt: 77 gram. Bredde: 24 mm. Højde: 25 mm. Uret fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3685261 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2015 19:27:00 DKK 11.000
Vintage Ebel Chronomètre Automatic, herrearmbåndsur af 18 karat guld
Vintage Ebel Chronomètre Automatic, herrearmbåndsur af 18 karat guld. Vintage Ebel Chronomètre Automatic, herrearmbåndsur i urkasse af 18 karat guld med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer, samt tre visere. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med sort læderrem med stålspænde. Ø: 36 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men ... Varenr: 3695482 DKK 5.500 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2015 19:27:00 DKK 2.900
Amerikanerur i kasse af mørkt bejdset træ, 1800-tallet
Amerikanerur i kasse af mørkt bejdset træ, 1800-tallet . Amerikaner vægur i kasse af mørkt bejdset træ, front med dekoreret glaslåge i form af personer, hvide urskive med romertal. Fremstiller mærkat indvendig i kassen. H. 66 cm. B. 38,5 cm. D. 11,5 cm. Lodder, pendul og optræksnøgle medfølger. Pendul med defekt bladfjeder. Lauritz.com garanterer ikke ... Varenr: 3690058 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2015 19:29:00 DKK 325
Omega Seamaster Professional. Herrearmbåndsur
Omega Seamaster Professional. Herrearmbåndsur. Omega Seamaster Professional. Herrearmbåndsur med kasse og lænke af stål, lynette med arabertal og streginddeling, blå urskive med streginddeling, dato funktion, vandtæt 300M/1000ft. Quartz urværk. Ø 38 mm ekskl. krone. Ref. 226300. Fremstår med minimal brugsslitage. Uret går, Lauritz.com ... Varenr: 3686337 DKK 10.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-01-2015 19:30:00 DKK 8.800
Baume & Mercier, Riviera Chronograph. Herrearmbåndsur
Baume & Mercier, Riviera Chronograph. Herrearmbåndsur. Baume & Mercier, Riviera Chronograph. Herrearmbåndsur med kasse og lænke af stål, sølvfarvet urskive med streginddeling, chronograph funktion. Quartz urværk. Ø 34 mm ekskl. krone. Ref. MVO45125. Fremstår med minimal brugsslitage. Medfølgende kasse. Varenr: 3686848 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-01-2015 19:30:00 DKK 2.500
Rolex Datejust damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 69173, ca. 1991
Rolex Datejust damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 69173, ca. 1991. Rolex Datejust damearmbåndsur af guld 18 kt. og stål, ref. 69173, serie nr. X861045, mekanisk værk med automatisk optræk, metallic-blå skive med timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, monteret på Jubilee-lænke af guld 18 kt. og stål med foldespænde. Mål urhus Ø 25 ... Varenr: 3668983 DKK 24.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-01-2015 19:31:00 DKK 18.000
Omega Speedmaster herrearmbåndsur af stål. Ca. 1992
Omega Speedmaster herrearmbåndsur af stål. Ca. 1992. Omega Speedmaster Chronograph herrearmbåndsur af stål, serienummer 54137193, mekanisk værk med automatisk optræk, sort skive mrk. Omega Speedmaster Automatic med timeindikationer, time-, minut- og minisekundviser samt med stopursfunktion, monteret på integreret stållænke med foldespænde. Mål ... Varenr: 3667037 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-01-2015 19:34:00 DKK 7.200
Longines Master Collection, herrearmbåndsur
Longines Master Collection, herrearmbåndsur . Longines Master Collection, ref. L26734783, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, arabertal, fire visere, viser til datoangivelse, viser til chronographfunktion, sub dial til 24-timers indikator, sub dials til chronographfunktion, månefase, 24 timers indikator samt small ... Varenr: 3690399 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-01-2015 19:36:00 DKK 7.000
Herr och Damarmbandsur, Seiko digital och Ricoh
Herr och Damarmbandsur, Seiko digital och Ricoh . Herr och Damarmbandsur, Seiko digital med box och papper, Ricoh Japansk quartz, guld platerad, mineralglas och batteriet behöver bytas. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3639655 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-01-2015 19:40:00 DKK 259
Fransk senempire kaminur af delvis forgyldt bronze
Fransk senempire kaminur af delvis forgyldt bronze. Fransk senempire kaminur af delvis forgyldt bronze, urhus i form af tænkende ungersvend med bøger, rigt støbt med blomster og bladværk. 1800- tallets midte. H. 42 cm. Optræksnøgle og pendul medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3694662 DKK 4.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-01-2015 19:44:00 DKK 2.700
Omega Constellation armbåndsur af guld 18 kt. og stål
Omega Constellation armbåndsur af guld 18 kt. og stål. Omega Constellation armbåndsur af guld 18 kt. og stål, quartz værk, gylden skive mrk. Omega Constellation med timeindikationer, time-. minut- og sekundviser samt med dags- og datoangivelse, monteret på integreret guld og stållænke i forløb med foldespænde. Mål urhus Ø 33 mm. (ekskl. krone). ... Varenr: 3668545 DKK 10.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-01-2015 19:48:00 DKK 6.000
Vintage herrearmbåndsur af guld
Vintage herrearmbåndsur af guld. Vintage herrearmbåndsur af guld, mekanisk værk med manuelt optræk, gylden skive med håndmalede fluoriserende arabertal, time- og minutviser, monteret på nyere læderrem med forgyldt stålspænde. Polen 1930'erne. Uret går, men viserne kan ikke stilles. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3661915 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-01-2015 19:49:00 DKK 725
SWISS MILITARY Hanova Skipper
SWISS MILITARY Hanova Skipper. SWISS MILITARY Hanova Skipper Diameter ca. 44 mm. tykkelse 12 mm. Vandtæt til 10 ATM / 100 meter Dato, stål rem, Rund rustfri stål kasse. Swiss Made. Varenr: 3673937

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-01-2015 19:52:00 DKK 1.500
Eterna. Damrarmbåndsur
Eterna. Damrarmbåndsur. Eterna. Damrarmbåndsur i kasse af matteret stål, drejelig lynette med arabertalsindeks, hvid urskive med stregindeks, dato ved 3" position, visere med luminox, logo. Ø 30 mm uden krone. Monteret på rem af matteret stål på hvilken foldespænde. Quartz værk. Uret gik ved indlevering, men Lauritz.com... Varenr: 3604309

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-01-2015 19:52:00 DKK 2.000
Breitling Chronomat Evolution, herrur
Breitling Chronomat Evolution, herrur. Breitling Chronomat Evolution, herrur i stål/guld. Automatiskt urverk med datum och kronograf. Ref. nr. B1335611. Serienr. 2383176. Boettens diam. 43 mm. Certifikat, box och extra länkbit medföljer. Mindre bruksslitage. Lauritz.com garanterar ej funktionen. Varenr: 3695553 DKK 27.945 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-01-2015 19:52:00 DKK 22.356
Lotos - damearmbåndsur af guld
Lotos - damearmbåndsur af guld. Lotos - damearmbåndsur med en urkasse og smykkeurlænke udførte af 14 kt. guld - stemplet flere gange, med struktureret overflade. Oval urkasse ca. 32,x 20 mm med guldfarvet urskive, påsatte guldfarvet streginddeling og guldfarvede visere, alle med sort indlæg. Mekanisk urværk - manuelt optræk. B.... Varenr: 3670273 DKK 14.148 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-01-2015 19:58:00 DKK 10.797
Audemars Piguet 'Royal Oak Dual Time'. Herreur i 18 kt. guld
Audemars Piguet 'Royal Oak Dual Time'. Herreur i 18 kt. guld. Herrearmbåndsur fra Audemars Piguet, model Royal Oak Dual Time, i urkasse af 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, datoangivelse, Dual Time-funktion, power reserve indikator, safirglas, monteret med lænke af 18 kt. guld, automatisk urværk. Ø. 36 mm. Vægt inkl. værk: ca. 164,7 gr. Medfølges af ... Varenr: 3661234 DKK 140.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2015 20:00:00 DKK 110.000
Omega De Ville Co-Axial Chronometer X2. Herrearmbåndsur
Omega De Ville Co-Axial Chronometer X2. Herrearmbåndsur. Omega De Ville Co-Axial Chronometer X2. Herrearmbåndsur med kasse af stål, sort urskive med streginddeling og arabertal, chronometer, original rem af sort præget læder med foldespænde. Mekanisk urværk med automatisk optræk. B 38 mm ekskl. krone. Ref. 42313375001001. Ur nr. 78353811, Caliber ... Varenr: 3686263 DKK 28.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-01-2015 20:00:00 DKK 11.500
Omega Seamaster Automatic. Herrearmbåndsur
Omega Seamaster Automatic. Herrearmbåndsur. Omega Seamaster Automatic. Herrearmbåndsur med kasse og lænke af stål, sølv farvet urskive med streginddeling, dato funktion, mekanisk urværk med automatik. Ø 34 mm ekskl. krone. Ref. 166.009. Cal. 565. Uret går, Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 3686665 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-01-2015 20:00:00 DKK 2.300
Rolex Oysterdate Precision. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1968
Rolex Oysterdate Precision. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1968. Vintage herrearmbåndsur fra Rolex, model Oysterdate Precision, ref.nr.: 6694, i urkasse af stål, satineret sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3"position, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med oyster-lænke af stål med foldespænde, manuelt optræk. Ø 34,7 mm. ... Varenr: 3660509 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-01-2015 20:01:00 DKK 8.000
Eltime Special. Tre vægure. (3)
Eltime Special. Tre vægure. (3). Tre vægure i 60'er-stil. Med kant af messing. To monteret med nyere batteridrevet urværk. Ø. 28 cm. Fremstår med brugsspor og malingrester. (3) Stammer ifølge rekvirent fra direktionsgangen på Dansk Soyakagefabrik. Varenr: 3693232 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-01-2015 20:03:00 DKK 1.150
Ebel. Herrearmbåndsur af stål
Ebel. Herrearmbåndsur af stål. Ebel. Herrearmbåndsur. Urkasse af matpoleret stål. Hvid urskive med arabertal, stregindeks og dato. Quartzværk. Ø 38 mm. Stempet på bagkassen 29504755 og 9187C41. Integreret lænke. Fremstår med almindelige brugsspor. Batteriskift påkrævet. Varenr: 3690391 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-01-2015 20:05:00 DKK 525
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>