Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vægur, frisisk stil, 1900-tallet
Vægur, frisisk stil, 1900-tallet. Vægur, frisisk stil, 1900-tallets midte. Medflg. pendul. Bagplade mangler. H. 609. B. 26 cm. Varenr: 3571932 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 21-10-2014 10:42:07 DKK 375
Swiss Military. Herrearmbåndsur. Swiss made.
Swiss Military. Herrearmbåndsur. Swiss made.. Swiss Military. Herrearmbåndsur. Swiss made. Urkasse og lænke af børstet stål, Drejbar lynette med minutinddeling. Permanent sekundviser, samt datorude. Vandtæt til 100 m, Manual og boks medfølgerNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3570452

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 21-10-2014 10:52:00 DKK 1.300
Bootsmann Watch - Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'
Bootsmann Watch - Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'. Bootsmann Watch - Herrenarmbanduhr mit einem Gehäuse aus Edelstahl - anthrazit PVD beschichtet und einem Armband aus Kautschuk mit Dornenschließe. Anthrazitfarbenes Ziffernblatt mit Emblem, fluoreszierenden Stabindices und Zeigern mit fluoreszierenden Einlagen, zentrale Sekunde und Tagesdatum auf... Varenr: 3580643

DKK 894 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 11:35:00 DKK 633
Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'
Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'. Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr mit einem Gehäuse aus Edelstahl - gebürstet und einem Armband aus Kautschuk mit Edelstahl Dornschließe. Ziffernblatt mit aufgesetzten Indices und Zeichen, Hilfszifferblätter und -zeiger für Chronograph, Tagesdatum auf ' 6', drehbare Lünette, ... Varenr: 3580606

DKK 2.420 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 12:36:00 DKK 1.489
Herrarmbandsur, Girard-Perregaux Richeville Tonneau
Herrarmbandsur, Girard-Perregaux Richeville Tonneau. Herrarmbandsur, Girard-Perregaux Richeville Tonneau Automatisk 18k guld bezel med stål case, safir glas, ivory färg urtavla med inte original läder rem. Ref BJ - 39. Diam: 26mm (exc : krona), mindre bruksslitage med originalkartong . Uret fungerar men Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3560324 DKK 10.535 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-10-2014 13:21:19 DKK 6.483
Meyers Lady diamond chronograph watch 1.50ct
Meyers Lady diamond chronograph watch 1.50ct. Meyers Lady diamond chronograph watch 1.50ct. Polished steel, adorned in front with changable dial around the sub dials and on bezel decorated with pave set numerous brilliant-cut diamonds total approx. 1.50ct. Colour: Top Wesselton (G-H). Clarity: VS2-SI1 few SI2. Mother of Pearl dial paved ... Varenr: 3590434 DKK 5.957 BE, Antwerpen 21-10-2014 13:29:17 DKK 4.282
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af sort ioniseret stål. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølgerNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3572354

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 21-10-2014 14:36:00 DKK 1.400
Favre Leuba. Vintage herrearmbåndsur
Favre Leuba. Vintage herrearmbåndsur. Favre Leuba. Vintage herrearmbåndsur i kasse af poleret stål, lys patineret skive med koniskformet stregindeks, gyldne visere med luminox, datofunktion ved 3" position. Mekanisk værk med manuelt optræk, Swiss Made. Ø 35 mm uden krone. Monteret på rem af krokopræget imiteret læder på hvilken ... Varenr: 3580374 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 15:14:21 DKK 300
Sønderjysk standur. Peter Petersen, Nordborg.
Sønderjysk standur. Peter Petersen, Nordborg. . Sønderjysk standur i kasse af bemalt træ, bemalt urskive med timekrans af tin, viser -'jenpeger' - af messing. Signeret Peter Petersen, Norburg. 18. årh.s anden halvdel. Døgnværk. H. 195 cm. Lodder og pendul (med brud) medfølger. Fremstår med alders- og brugsrelateret slitage. Varenr: 3587803 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 15:16:00 DKK 725
Georg Jensen herrearmbåndsur af stål
Georg Jensen herrearmbåndsur af stål. Georg Jensen herrearmbåndsur af stål, quartz værk, skive med time- og minutviser, mrk. Georg Jensen, bagside urkasse mrk. Georg Jensen Denmark, Stainless, Waterresistant, design 347 Thorup & Bonderup samt med nr. 35101. Mål urkasse Ø 32 mm. Fremstår med lette brugsspor, lås er stram. Varenr: 3579259 DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 15:18:36 DKK 600
Standur 1800-tallet
Standur 1800-tallet. Standur i urkasse af bemalet træ Urskive med romertal. H. 196 B. 55cm. Lodder, pendul og optræksnøgle medfølger. Den store viser mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3577541 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 15:28:00 DKK 325
Bang & Olufsen. Vægur, Beotime
Bang & Olufsen. Vægur, Beotime . Bang & Olufsen, Beotime vægur af aluminium med visere af sort og rødmalet plast. Ø. 30 cm. Løse dele medfølger. Fremstår med kraftig brugsslitage, ridser/skrammer samt manglende funktion. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3579893 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 21-10-2014 15:51:00 DKK 300
Damarmbandsur, Georg Jensen 18K
Damarmbandsur, Georg Jensen 18K . Damarmbandsur, Georg Jensen 18k Design 1348 - Thorup & Bonderup Ref:- 28120., mineralglas, inte original läderrem och original Georg Jensen box, brukslitage. (Avvecklade design). Uret fungerar vid test men Lauritz.com garanterar ej funktion. Varenr: 3577690 DKK 5.672 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-10-2014 16:18:34 DKK 4.214
Meyers genuine alligator skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar
Meyers genuine alligator skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar . Meyers Italian genuine alligator skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar : allows to change the strap singlehandly, without using any special tool Italian hand-stitched black colour genuine alligator skin strap Total lenght: 19.50cm Width: 20mm Steel buckle ,hallmarkedNew goods are ... Varenr: 3552623

DKK 3.612 BE, Antwerpen 21-10-2014 16:28:30 DKK 1.117
Meyers genuine alligator skin strap 18mm, with Capsa spring bar
Meyers genuine alligator skin strap 18mm, with Capsa spring bar. Meyers Italian genuine alligator skin strap 18mm, featuring Capsa spring bar : allows to change the strap singlehandly, without using any special tool Italian hand-stitched glossy brown colour genuine alligator skin strap Total lenght: 19.50cm Width: 18mm Steel buckle ,hallmarkedNew goods ... Varenr: 3549931

DKK 3.612 BE, Antwerpen 21-10-2014 16:28:36 DKK 1.117
Bootsmann Watch - Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'. Bootsmann Watch - Herrenarmbanduhr mit einem Gehäuse aus Edelstahl - anthrazit PVD beschichtet und einem Armband aus Kautschuk mit Dornenschließe. Anthrazitfarbenes Ziffernblatt mit Emblem, fluoreszierenden Stabindices und Zeigern mit fluoreszierenden Einlagen, zentrale Sekunde und Tagesdatum auf... Varenr: 3580650

DKK 894 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 16:55:00 DKK 633
Samling armbåndsure
Samling armbåndsure. Samling armbåndsure. Eftersyn tilrådes. Fremstår med brugsspor samt defekter. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3589375 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-10-2014 17:22:00 DKK 950
Torun Bülow-Hübe, armbandsur Vivianna, 226
Torun Bülow-Hübe, armbandsur Vivianna, 226. Torun Bülow Hübe, armbandsur Vivianna, 226, i stål, stel länk. Diameter exkl. krona 33 mm. Stämplad på länkens insida samt numrerad 8005 1 46645. Strl. XS. Framstår med vissa repor. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 3589351 DKK 2.026 SE, Stockholm, Slakthusgatan 21-10-2014 17:47:15 DKK 1.134
Admirals Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'
Admirals Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'. Admirals Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr mit einem Gehäuse aus Edelstahl - gebürstet und einem Armband aus Leder mit Edelstahl Dornschließe. Ziffernblatt mit aufgesetzten Indices, Hilfszifferblätter und -zeiger für Chronograph, Tagesdatum auf ' 5', drehbare Lünette, verschraubter ... Varenr: 3580625

DKK 2.495 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 17:55:00 DKK 1.638
Optima Since 1923. Swiss made Chronogarph, model OSC337-GG-1. Dame armbåndsur med urkasse og lænke af forgyldt stål.
Optima Since 1923. Swiss made Chronogarph, model OSC337-GG-1. Dame armbåndsur med urkasse og lænke af forgyldt stål.. Optima Since 1923. Swiss made Chronogarph, model OSC337-GG-1. Dame armbåndsur med urkasse og lænke af forgyldt stål. Lænke med butterfly lås. Swiss ISA quartz urværk. Urskive med 30 minutter stopur funktion, permanent sekundviser, viser for ugedag samt datorude. Vandtæt 50 m. Original opbevarings... Varenr: 3547128

DKK 4.100 DK, Herning, Engdahlsvej 21-10-2014 18:00:00 DKK 1.900
CHARMEX - herrearmbåndsur
CHARMEX - herrearmbåndsur. Herrearmbåndsur med en urkasse og urlænke udført af rustfrit stål. Sølvfarvet, delvist struktureret urskive med påsatte indekser og tegn, dags dato på '6'. Urskive og urkasse delvist prydet med farveløse, transparente og facetslebne sten, quartz urværk, urkassemål ca. 41 x 29,5 mm, tykkelse ca.... Varenr: 3516748

DKK 3.277 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-10-2014 18:45:00 DKK 1.378
CANDINO Chronograph med sort læder rem.
CANDINO Chronograph med sort læder rem.. CANDINO Chronograph med firkantet blank stål urkasse 31x33 mm. tykkelse 10 mm. Sort skive og rosa guld farvet tal og visere, vandtæt til 5 Atm./50 m. Dato visning, sort læder rem. Swiss Made. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3404752

DKK 2.900 DK, Helsingør, Støberivej 21-10-2014 19:02:00 DKK 1.750
Cartier automatique wristwatch
Cartier automatique wristwatch. Cartier automatique wristwatch Stainless steel automatique watch Round white dial with roman hour markers in black, hands of time in blue tone and date window at 3 o`clock Stainless steel case with screws on bezel , attached to stainless steel bracelet witg=h screws and folded clasp Case ... Varenr: 3592673 DKK 8.936 BE, Antwerpen 21-10-2014 19:02:00 DKK 6.702
Cerruti Roma Campione herrearmbåndsur af stål
Cerruti Roma Campione herrearmbåndsur af stål . Cerruti Roma Campione herrearmbåndsur af stål, quartz værk, rund sølvskive mrk. Cerruti 1881 med time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, monteret med integreret stållænke med foldespænde. Mål urhus Ø 42 mm. (ekskl. krone). Etui medfølger. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3541441

DKK 1.600 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 19:10:00 DKK 700
Farret, Paris. Fransk kaminur af bronze
Farret, Paris. Fransk kaminur af bronze. Farret, Paris. Fransk kaminur af delvist forgyldt og patineret bronze, rigt støbt med siddende kvinde med overflødighedshorn og neg, bund støbt med blomster og akantusblade, front med indsatser af hvid alabast. Hvidemaljeret urskive med romertal. H. 35, B. 40, D. 12 cm. Pendul og optræksnøgle ... Varenr: 3578557 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-10-2014 19:10:00 DKK 4.000
Engelsk standur i kasse af mahogni, 1800-tallets begyndelse
Engelsk standur i kasse af mahogni, 1800-tallets begyndelse. Engelsk standur i kasse af mahogni, top med svanehals, skive af messing sign. Joseph Scholfield, Rochdale. 1800-tallets begyndelse. H. 214 cm. Medfølgende to lodder, pendul og urnøgle. Aldersrelateret brugsspor. Varenr: 3589668 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 19:11:00 DKK 850
Yonger & Bresson herrearmbåndsur af stål
Yonger & Bresson herrearmbåndsur af stål. Yonger & Bresson herrearmbåndsur af stål, mekanisk værk med automatisk optræk, delvis guillocheret sølvskive med arabertal, time-, minut og sekundviser samt med datoangivelse, monteret med brun krokopræget læderrem med foldespænde. Mål urhus Ø 42 mm. Uret fremstår ubrugt, dog med enkelte ridser i... Varenr: 3588327 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 19:13:00 DKK 400
To Vintage herrearmbåndsure af stål. (2)
To Vintage herrearmbåndsure af stål. (2). To Vintage herrearmbåndsure af stål, mrk. hhv. Pelican, 17 Jewels, Waterproof, Incabloc Antimagnetic og Pierce Telemetre Chronographe, sidstnævnte med fixo-flex lænke af stål. Mål urhuse Ø 33 mm. Det ene ur går (Pierce). Det andet fungerer kun delvist. (2) Varenr: 3575596 DKK 800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 19:19:00 DKK 475
Longines DolceVita damearmbåndsur af stål, ref. L5.502.4
Longines DolceVita damearmbåndsur af stål, ref. L5.502.4. Longines Dolcevita damearmbåndsur af stål, ref. L5.502.4, quartz værk, aflang hvid skive med timeindikationer, time-, minut- og minisekundviser, urkasse bagside mrk. Longines DolceVita, L5.502.4 samt med nr. 35612105, integreret stållænke med foldespænde af stål. Mål urkasse 24 x 32 mm. L. 18 cm.... Varenr: 3588361 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 19:22:00 DKK 875
Gucci Tornabuoni Square damearmbåndsur af stål
Gucci Tornabuoni Square damearmbåndsur af stål. Gucci Tornabuoni Square damearmbåndsur af stål, quartz værk, firkantet sølvskive mrk. Gucci med time- og minutviser, monteret med integreret stållænke i forløb. Mål urhus 20 x 20 mm. L. 17 cm. I tilhørende etui fra Gucci. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3555175

DKK 6.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-10-2014 19:24:00 DKK 2.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>