Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Pionier herrearmbåndsur, model 'Barbados'
Pionier herrearmbåndsur, model 'Barbados'. Pionier herrearmbåndsur model 'Barbados', med manuelt optræk. Urkasse, urrem og dornfoldelås af rustfrit stål, sølv-sort, delvist skeletteret urskive med sekundviser, forskellige angivelser på kl. '3', '6' og '9', 3 kroner, skruet urkassebund med glas på urværket, mekanisk urværk med manuelt ... Varenr: 3648976

DKK 4.091 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-12-2014 16:32:19 DKK 1.079
Krug-Baümen. Damearmbåndsur
Krug-Baümen. Damearmbåndsur . Krug-Baümen, model Principle. Damearmbåndsur med kasse af stål, sølvfarvet urskive med romertal, datofunktion, rem af sort læder, quartz urværk. Ø. 34 mm (ekskl, krone). Medfølgende original æske og papirer. Uret går ikke, er antageligt defekt. Varenr: 3616425 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 22-12-2014 16:34:20 DKK 300
Optima Since 1923. Swiss made Chronograph, model OSC342-SRX-1.
Optima Since 1923. Swiss made Chronograph, model OSC342-SRX-1.. Optima Since 1923. Swiss made Chronograph, model OSC342-SRX-1. Herre armbåndsur med urkasse (oversize Ø 47 mm uden krone), af børstet stål med forgyldt drejbar lynette, krone og trykknapper. Swiss ISA quartz urværk. Urskive med 30 minutter stopur funktion, permanent sekundviser, viser for ugedag ... Varenr: 3547135

DKK 2.900 DK, Herning, Engdahlsvej 22-12-2014 17:30:00 DKK 2.100
Aigner, Classic model Modica A32753.
Aigner, Classic model Modica A32753. . Aigner, Classic model Modica A32753. Herre armbåndsur, med urkasse og lænke af poleret stål, med quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, samt tribble datorude. Vandtæt 30 m. Opbevaringsboks og beskrivelse medfølger. Varenr: 3597089

DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 22-12-2014 18:10:00 DKK 1.100
Vintage Tissot Seastar, herrearmbåndsur
Vintage Tissot Seastar, herrearmbåndsur . Vintage Tissot Seastar, herrearmbåndsur i urkasse af stål med blå skive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk. H. 40 mm (ekskl. krone). B. 40 mm. Nyligt efterset, uret fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 3661726 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 18:18:16 DKK 500
Seiko Sportura FC Barcelona Chronograph herrearmbåndsur af stål
Seiko Sportura FC Barcelona Chronograph herrearmbåndsur af stål. Seiko Sportura FC Barcelona Chronograph herrearmbåndsur af stål, quartz værk, mørkeblå metallic skive mrk. Seiko Sportura FCB med arabertal, time-, minut- og minisekundviser samt med datoangivelse og stopursfunktion, monteret med sort læderrem med blå stikninger og spænde af stål. Mål urhus Ø 42 ... Varenr: 3649009

DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:09:00 DKK 1.200
Longines herrearmbåndsur af forgyldt stål
Longines herrearmbåndsur af forgyldt stål. Longines herrearmbåndsur af forgyldt stål, mekanisk værk med manuelt optræk, sølvskive mrk. Longines med timeindikationer, time- og minutviser, værk mrk. 53307857, Unadjusted, Seventeen 17 Jewels, 528. Urrem medfølger ikke. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3660955 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:10:00 DKK 750
Dobbelt kapslet herre lommeur 14 kt. guld med guldkæde (2)
Dobbelt kapslet herre lommeur 14 kt. guld med guldkæde (2). Dobbelt kapslet herre lommeur. Hvid emaljeskive med sorte arabertal. Med sekundviser. Støvkapsel af metal. Ø5 cm, vægt 98,7 gr. Uret går tilsyneladende. Der medfølger en urkæde i 14 kt. guld (karabinhage af metal) Vægt 24 gr. Med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varen ... Varenr: 3663342 DKK 7.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-12-2014 19:14:00 DKK 4.600
Arsa-Luxe damearmbåndsur med brillanter i art deco-stil ca. 1.25 ct.
Arsa-Luxe damearmbåndsur med brillanter i art deco-stil ca. 1.25 ct.. Arsa-Luxe damearmbåndsur med brillanter i art deco-stil udført af 18 kt. hvidguld - stemplet. Cremehvid urskive, indekser og visere af hvidguld. Urkassens rammer og remansats prydet med 48 brillanter på ca. 1.25 ct. i alt. Farve: Wesselton (H), klarhed VS1. Varen er en del af Lauritz.coms store ... Varenr: 3616372 DKK 5.021 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-12-2014 19:22:00 DKK 3.719
IWC lommeur med urkæde - sterlingsølv
IWC lommeur med urkæde - sterlingsølv. IWC lommeur med en urkasse af 925 sterlingsølv - stemplet på indersiden. Urskive med romertal, blånerede visere og sekundangivelse på ' 6 '. Mekanisk urværk - manuelt optræk, kal. 952, urværk nr. 2314650, Ø urkasse ca. 46 mm, tykkelse ca. 9 mm, svagt konvekst urglas, samlet vægt ca. 50,9 ... Varenr: 3502031 DKK 8.926 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22-12-2014 19:22:00 DKK 5.951
Omega Seamaster Vintage herrearmbåndsur af stål. Ca. 1954
Omega Seamaster Vintage herrearmbåndsur af stål. Ca. 1954. Omega Seamaster Vintage herrearmbåndsur af stål, mekanisk værk med automatisk optræk, akrylglas, delvis rosa og gylden skive mrk. Omega, Automatic, Seamaster med arabertal, time-, minut- og sekundviser, værk mrk. Omega Watch Co. Swiss, Seventeen 17 Jewels, 354, 14004441. Urrem medfølger ikke. Mål... Varenr: 3660830 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:27:00 DKK 1.300
Raymond Weil Tango Vintage damearmbåndsur af forgyldt stål
Raymond Weil Tango Vintage damearmbåndsur af forgyldt stål. Raymond Weil Tango Vintage damearmbåndsur af forgyldt stål, quartz værk, safirglas, aflang hvid skive mrk. Raymond Weil Genève, med romertal, time- og minutviser samt med datoangivelse, monteret på uoriginal brun læderrem med stålspænde. Mål urhus 22 x 22 mm. (ekskl. krone). Uret går. ... Varenr: 3654592 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:32:00 DKK 700
Seiko Premier Kinetic Perpetual herrearmbåndsur af stål
Seiko Premier Kinetic Perpetual herrearmbåndsur af stål. Seiko Premier Kinetic Perpetual herrearmbåndsur af stål, sølvskive mrk. Seiko Premier Kinetic Direct Drive, med romertal, time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, monteret med integreret stållænke med foldespænde. Mål urhus Ø 41 mm. (ekskl. krone). Tilhørende etui og instruktionspapir... Varenr: 3648960

DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:32:00 DKK 950
Georg Jensen. Vejrstationer (4)
Georg Jensen. Vejrstationer (4) . Georg Jensen. Vejrstationer i kasse af poleret stål med hvide skiver og sølvfarvede visere bestående af: ur, termometer, barometer og hygrometer. Ø 14 cm. Design Andreas Mikkelsen. Fremstår med brugsspor, batteriskitt nødvendigt. (4) Varenr: 3662272 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:35:00 DKK 450
Citizen herrearmbåndsur af titanium, ref. AY5040-19L
Citizen herrearmbåndsur af titanium, ref. AY5040-19L. Citizen herrearmbåndsur af titanium, ref. AY5040-19L, quartz værk, metallic blå skive mrk. Citizen Diver's 200 M, med time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, monteret med blå gummirem og spænde af stål. Mål urhus Ø 43 mm. Tilhørende instruktionspapirer medfølger. Uret går. ... Varenr: 3649548

DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:37:00 DKK 975
Michael Kors. Herre Chronograph
Michael Kors. Herre Chronograph. Michael Kors. Herre chronograph, med quartz urværk, urkasse og lænke af børstet stål. Sort lynette, urskive med stopur funktion. Viser for 24 timer, samt datorude, vandtæt 100 meter. Manual og boks medfølger. Varenr: 3570132

DKK 1.750 DK, Herning, Engdahlsvej 22-12-2014 19:40:00 DKK 1.400
Longines, Conquest Heritage Automatic Chronograph, Herrarmbandsur
Longines, Conquest Heritage Automatic Chronograph, Herrarmbandsur. Longines, Conquest Heritage Automatic Chronograph, herrarmbandsur. Serienummer/modellnummer: 30970088/ L1.641.4. Mekanisk urverk med automatik uppdrag, stål boett, silver urtavla med guldtonad timmarkering, 3 st subdials. Självlysande visare, kronograf funktion, datum funktion. Boett: Ø 38,5 mm. ... Varenr: 3655850

DKK 10.212 SE, Örebro, Aspholmen 22-12-2014 19:50:00 DKK 5.499
Roamer. Damearmbåndsur, ref. nr. SC 2214
Roamer. Damearmbåndsur, ref. nr. SC 2214 . Roamer. Damearmbåndsur Roamer. Damearmbåndsur. Urkasse samt integreret lænke af blankpoleret stål. Sølvfarvet urskive med to transparente visere. Quartzværk. Vandtæt til 30 M. Sapphire crystal glas. Ref. nr. SC 2214. Varenr: 3482666

DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:51:00 DKK 325
Omega Seamaster Professional Planet Ocean, herrearmbåndsur
Omega Seamaster Professional Planet Ocean, herrearmbåndsur. Omega Seamaster Professional Planet Ocean, herrearmbåndsur i urkasse af stål med sort urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk, chronometer certificeret urværk med automatisk optræk og er monteret med sort Omega læderrem med Omega foldespænde i... Varenr: 3664871 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 19:52:00 DKK 11.500
Louis XVI almue standur, 1794
Louis XVI almue standur, 1794. Louis XVI almue standur af bemalet træ, urkasse udskåret med tandsnit og kanneleringer, kasse flankeret af halvsøjler. Urskive samt timekrans af messing og tin med romer- og arabertal. Ejerinitialer samt dat. 1794. Dekorationen restaureret. H. 209 cm. Lodder og pendul medfølger. Varenr: 3661580 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-12-2014 19:52:00 DKK 750
Birma Vintage Chronograph herrearmbåndsur af delvis forgyldt stål
Birma Vintage Chronograph herrearmbåndsur af delvis forgyldt stål. Birma Vintage Chronograph herrearmbåndsur af delvis forgyldt stål, mekanisk værk med manuelt optræk, sølvskive mrk. Birma med arabertal, time-, minut- og minisekundviser samt med stopursfunktion. Urrem medfølger ikke. Mål urhus Ø 38 mm. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. ... Varenr: 3660903 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-12-2014 19:52:00 DKK 375
Baume & Mercier 'Formula S'. Herrechronograf i 18 kt. guld og stål
Baume & Mercier 'Formula S'. Herrechronograf i 18 kt. guld og stål. Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Formula S, ref.nr.: MV04FO12, i urkasse af stål, hvid skive med romertal, dag- og datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, tachymeterlynette i 18 kt. guld med arabertal, safirglas, monteret med original ... Varenr: 3570506 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:00:00 DKK 6.000
Patek Philippe 'Ellipse'. Vintage herreur i 18 kt. guld med blå skive
Patek Philippe 'Ellipse'. Vintage herreur i 18 kt. guld med blå skive. Vintage herrearmbåndsur fra Patek Philippe, model Ellipse, ref.nr.: 3548/1, cal. 215, i oval urkasse og med tilhørende lænke af 18 kt. guld, blå skive med stregindeks, riflet optrækskrone, mineralglas, manuelt optræk. Ø. 27 mm. Fremstår med lettere brugsspor, muligvis udskiftet optrækskrone. Uret... Varenr: 3662874 DKK 55.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:00:00 DKK 45.000
Rêves, herrearmbåndsur quartz.
Rêves, herrearmbåndsur quartz.. Rêves, herrearmbåndsur / dresswatch af stål. Hvid urskive med stregindeks, romertal og datorude. Uret har quartzværk med batteri, 37 mm (ekskl. krone). Sort krokopræget rem med foldespænde i stål L. 17 cm. Limited edition 0185/1000 i org. æske. Leveres i gaveæske. Varenr: 3634776

DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:00:00 DKK 700
Tag Heuer 'Carrera Fangio'. Limiteret herrechronograf i stål med dato
Tag Heuer 'Carrera Fangio'. Limiteret herrechronograf i stål med dato. Herrearmbåndsur fra Tag Heuer, model Carrera 'Juan Manuel Fangio', ref.nr.: CV2014-3, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, tachymeter-lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original gummirem med ... Varenr: 3653459 DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:01:00 DKK 12.500
Omega Seamaster. Vintage herreur med guldkappe, ca. 1960
Omega Seamaster. Vintage herreur med guldkappe, ca. 1960. Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster, ref.nr.: 14701 3 SC, cal. 562, i urkasse af stål med gludkappe, lys skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, original plexiglas, monteret med original lænke af forgyldt stål med foldelukke, automatisk urværk. Ø. 33,4 mm. ... Varenr: 3663988 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:02:00 DKK 2.400
Cartier 'Miss Pasha'. Dameur i stål prydet med safir, certifikat 2014
Cartier 'Miss Pasha'. Dameur i stål prydet med safir, certifikat 2014. Damearmbåndsur fra Cartier, model Miss Pasha, ref.nr.: 2973, i rund urkasse af stål, sølvfarvet skive med arabertal og stregindeks, optrækskrone prydet med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med original rem med foldespænde af stål, quartz urværk. Ø. 27 mm. Medfølges af boks, kasse, ... Varenr: 3662168 DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:03:00 DKK 14.000
Jacob & Co 'Five Time Zone'. Oversize herreur i stål med perlemorsskive, ca. 2006
Jacob & Co 'Five Time Zone'. Oversize herreur i stål med perlemorsskive, ca. 2006. Herrearmbåndsur fra Jacob & Co., model Five Time Zone, i oversize urkasse af stål, perlemorsskive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, fire separat tidszone-indikatorer, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med foldespænde af stål, quartz urværk. Ø. 47 mm. ... Varenr: 3570834 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:05:00 DKK 7.000
Breitling `Superocean Heritage´. Herrechronometer i stål med dato, ca. 2013
Breitling `Superocean Heritage´. Herrechronometer i stål med dato, ca. 2013. Herrearmbåndsur fra Breitling, model Superocean Heritage, ref.nr.: A17320, i kraftig urkasse af stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 6" position, justerbar lynette, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original stållænke med foldespænde, automatisk urværk. Ø. 45,7 ... Varenr: 3663068 DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:05:00 DKK 24.000
Rolex Air-King Precision. Herreur i stål med hvid skive,  2003
Rolex Air-King Precision. Herreur i stål med hvid skive, 2003. Herrearmbåndsur fra Rolex, model Air-King Precision, ref.nr.: 14000M, F-serie, i urkasse af stål, hvid skive med romertal og stregindeks, safirglas, riflet optrækskrone, glat lynette, monteret med Oyster-lænke med flip-Lock, automatisk urværk. Ø. 34 mm. Medfølges af etui. Fremstår med lette ... Varenr: 3601553 DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:06:00 DKK 16.000
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>