Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Rosendahl,Tom Kristensen. Le Mans Herrearmbåndsur
Rosendahl,Tom Kristensen. Le Mans Herrearmbåndsur. Rosendahl, Tom Kristensen, Le Mans Herrearmbåndsur af rustfrit stål med integreret gennembrudt bøjle med cliplås. Sort urskive med sekund, minut, time og datogengivelse. Tachymeter funktion. Safirglas. Schweisisk præcisions ETA Quartzværk. Designet af racerkører Tom Kristensen i samarbejde med ... Varenr: 4245402 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-05-2016 20:16:00 DKK 3.900
Rolex Oyster Perpetual Date Yacht Master, Damur, medsize
Rolex Oyster Perpetual Date Yacht Master, Damur, medsize. Rolex Oyster Perpetual Date Yacht Master, Damur, medsize. 1998. 18K Guld och stål. Oysterlänk av stål och guld. Satingrå urtavla med vitt punktindex, Automatisk. Safirglas. Serienr. R228470. Ø 28 mm. Certifikat och box medföljer Nyligen genomgången enligt inlämnare hos Bergströms i Göteborg. ... Varenr: 4231270 DKK 40.251 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-05-2016 20:16:00 DKK 32.201
Tissot Visodate Automatic, herrearmbåndsur
Tissot Visodate Automatic, herrearmbåndsur. Tissot Visodate Automatic, herrearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt angivelse af ugedag og dato. Uret har glasbagkasse med kig til mekanisk urværk med automatisk optræk. Uret er monteret med brun læderrem med Tissot ... Varenr: 4235964 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 20:18:00 DKK 1.700
Vintage Fortis, herrearmbåndsure (2)
Vintage Fortis, herrearmbåndsure (2). Vintage Fortis, herrearmbåndsure i urkasser af stål. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Monteret med sorte læderreme. Ø: 33 mm (ekskl. krone). Urene fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 4252021 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-05-2016 20:20:00 DKK 450
Vintage Omega, lommeur
Vintage Omega, lommeur. Vintage Omega, lommeur i kasse af metal med sølvfarvet urskive med logo, arabertal, minutmarkeringer, to visere samt small seconds. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk (cal. 38.5L.T1 - serienr. 8727327) og er monteret med kæde. Ø: 48 mm. Uret fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for ... Varenr: 4251009 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 20:23:00 DKK 1.050
TAG Heuer Carrera Twin-Time Automatic, herrearmbåndsur
TAG Heuer Carrera Twin-Time Automatic, herrearmbåndsur . TAG Heuer Carrera Twin-Time Automatic, ref. WV2116-0. Herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere, dato samt viser til sekundær tidszone og yderkrans til angivelse af sekundær tidszone. Mekanisk urværk med automatisk optræk, monteret med brun... Varenr: 4247884 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-05-2016 20:27:00 DKK 8.000
Cartier 'Roadster'. Herreur i stål med sort skive - boks + kvitt. 2002
Cartier 'Roadster'. Herreur i stål med sort skive - boks + kvitt. 2002. Herrearmbåndsur fra Cartier, model Roadster, ref.nr.: 2510, i pudeformet urkasse af stål, sort skive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med original lænke af stål med dobbelt foldespænde, automatisk urværk. Ø. 37,5 mm. Medfølges af boks og kasse samt kvittering fra ... Varenr: 4184290 DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-05-2016 20:28:00 DKK 19.000
Omega Seamaster damearmbåndsur af forgyldt stål
Omega Seamaster damearmbåndsur af forgyldt stål. Omega Seamaster damearmbåndsur af forgyldt stål, rund gylden urskive med baton timemarkeringer og stregindex, datoangivelse ved 3-markør, krone med logo. Quartz urværk. Monteret med Condor leddelt lænke af delvis forgyldt stål med foldespænde- Urkasse Ø 2,3 cm. ekskl. krone. Omkreds ca. 17 cm. ... Varenr: 4248704 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 03-05-2016 20:33:00 DKK 325
Rolex. Vintage unisexur i 9 kt. guld med separat sekundviser, 1940'erne
Rolex. Vintage unisexur i 9 kt. guld med separat sekundviser, 1940'erne. Vintage unisex armbåndsur fra Rolex, i rektangulær urkasse af 9 kt. guld, lys skive med arabertal, separat sekundviser, plexiglas, muligvis udskiftet optrækskrone, monteret med nyere læderrem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Mål: 23,4 x 29,5 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive. Uret ... Varenr: 4230681 DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-05-2016 20:33:00 DKK 9.000
Cartier 'Tank Francaise Chronograph'. Herreur i 18 kt. guld med lys skive, 2000'erne
Cartier 'Tank Francaise Chronograph'. Herreur i 18 kt. guld med lys skive, 2000'erne. Herrearmbåndsur fra Cartier, model Tank Francaise Chronograph, ref.nr.: 1830, i rektangulær urkasse af 18 kt. guld, lys skive med romertal, datoangivelse, stopursfunktion, chronograffunktion, optrækskrone prydet med cabochonsleben safir, safirglas, medteret med nyere læderrem med originalt spænde... Varenr: 4189544 DKK 40.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-05-2016 20:38:00 DKK 32.000
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. . Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af poleret stål, med lynette med tachymeter skala, silver urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Monteret med kraftig brun læder rem. Manual og boks medfølger Varenr: 4226903

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-05-2016 20:39:00 DKK 1.600
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph.
Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph. . Bisset Of Switzerland. Swiss made Herre Chronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af poleret stål, blå drejbar lynette. Ø. ca 46 mm u/ krone. Swiss Ronda quartz urværk. Silver urskive med Tachymeter skala, drejbar timeskala, permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min., viser for ugedag ... Varenr: 4184921

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-05-2016 20:41:00 DKK 1.900
Rolex Day-Date. Herreur i 18 kt. guld med champagnefarvet skive, ca. 1970
Rolex Day-Date. Herreur i 18 kt. guld med champagnefarvet skive, ca. 1970 . Herrearmbåndsur fra Rolex, model Day-Date, ref.nr.: 1803, i urkasse af 18 kt. guld, champagnefarvet skive med stregindeks, dato angivelse ved 3" position, ugedagsangivelse ved 12" position, riflet lynette, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med president-lænke af 18 kt. guld med ... Varenr: 4231668 DKK 75.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-05-2016 20:50:00 DKK 60.000
Breitling 'Chronomat'. Herreur i 18 kt. guld med hvid skive, 1990'erne
Breitling 'Chronomat'. Herreur i 18 kt. guld med hvid skive, 1990'erne. Herrearmbåndsur fra Breitling, model Chronomat, ref.nr.: K13047, i urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, indvendig tachymeterkrans med arabertal, justerbar lynette, chronograffunktion, safirglas, monteret med uoriginal læderrem med spænde af forgyldt ... Varenr: 4251172 DKK 45.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-05-2016 20:55:00 DKK 35.000
Tag Heuer 'Carrera' herrearmbåndsur
Tag Heuer 'Carrera' herrearmbåndsur. Herrearmbåndsur fra Tag Heuer, model Carrera, ref.nr.: CV2010, calibre 16 (ETA 7750), i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, dato ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, tachymeterlynette, safirglas, optrækskrone med logo, monteret med original lænke med... Varenr: 4247893 DKK 17.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-05-2016 21:00:00 DKK 13.000
Vintage Longines,  herrearmbåndsur
Vintage Longines, herrearmbåndsur. Vintage Longines, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lyse grålig urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk (cal L.890.1, serienr. 53363150) og er monteret med nyere sort læderrem med stålspænde. Bredde: 34 mm ... Varenr: 4239311 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 21:03:00 DKK 950
Vintage Rolex Oysterdate Precision, herrearmbåndsur af guld
Vintage Rolex Oysterdate Precision, herrearmbåndsur af guld. Vintage Rolex Oysterdate Precision, ref. 6466, herrearmbåndsur i urkasse af 10 karat guld med cremefarvet urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og er monteret med elastisk lænke af forgyldt stål. Ø: 30 mm (ekskl. ... Varenr: 4235382 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 21:03:00 DKK 6.000
Vintage Rolex Oysterdate Precision, herrearmbåndsur
Vintage Rolex Oysterdate Precision, herrearmbåndsur. Vintage Rolex Oysterdate Precision, ref. 6694, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og har integreret Rolex lænke af stål med Rolex foldespænde. Ø: 34 mm (ekskl. krone). ... Varenr: 4243891 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 21:04:00 DKK 8.800
Tissot, vintage herrearmbåndsur, 14K guld
Tissot, vintage herrearmbåndsur, 14K guld. Tissot, herrearmbåndsur, 14K guld. Timemarkeringer samt arabertal ved 3, 6, 9 og 12. minut/sekundmarkeringer i form af prikker. Lys urskive med tissot logo. mekanisk urværk med manuelt optræk. Gravering på bagkapsel. Uret gik på indleveringstidspunktet. Ø 34 mm eks krone. Lauritz.com indestår ... Varenr: 4250427 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-05-2016 21:05:00 DKK 1.100
TechnoMarine, Cruise, herrearmbåndsur
TechnoMarine, Cruise, herrearmbåndsur. TechnoMarine, Cruise, herrearmbåndsur i urkasse af stål med yderkasse af gummi, sort urskive med logo, time og minutmarkeringer, to visere, small seconds, datoangivelse, 24-timers indikator samt viser og subdial til chronographfunktion. Uret har quartzværk, drejlig lynette samt integreret ... Varenr: 4251484 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 21:05:00 DKK 900
Vintage Omega Seamaster 600, herrearmbåndsur
Vintage Omega Seamaster 600, herrearmbåndsur. Vintage Omega Seamaster 600, ref. 136.011, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk (cal. 611 serienr. 22385893). Ø: 34 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men Lauritz.com ... Varenr: 4251122 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 03-05-2016 21:08:00 DKK 1.700
Damearmdåndsure Alfex Og Pulsar.
Damearmdåndsure Alfex Og Pulsar.. Alfex Chronograph dameur af poleret double/stål. Hvid perlemors urskive med arabertal, subdials til chronograph funktion, datovisning. Time, minut og sekundviser. Monteret med hvid kalveskins rem. Pulsar dameur: kasse af forgyldt stål, gylden urskive med streginddeling, quartz urværk, monteret ... Varenr: 4224905

DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-05-2016 21:14:34 DKK 325
Omega Automatic herre vintage 1950'erne
Omega Automatic herre vintage 1950'erne. Omega Automatic herre vintage 1950'erne. Ø 33 mm eks. krone. Kaliber 351. Ref: 12966460. Stålfarvet urskive med gyldne arabertal samt timemarkeringer. Gyldne visere samt omega logo. Urkasse i stål. uoriginal rem og spænde. Uret gik ikke på indleveringstidspunktet. Varenr: 4250521 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-05-2016 21:26:00 DKK 2.000
Chronograph aus der Manufaktur Leandri
Chronograph aus der Manufaktur Leandri . Chronograph aus der Manufaktur Leandri. Gehäuse und Dornschliesse gefertigt aus Edelstahl. Champagnerfarbenes Zifferblatt mit silberfarbigen Indices. Braunes Lederband. Kleiner Sekunde auf 6 Uhr. Datumsanzeige auf 3 Uhr. Tachymeter und Stopfunktion, Quarzwerk. Gehäusedurchmesser ca.: 47 mm, ... Varenr: 4219542 DKK 2.612 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 03-05-2016 21:30:00 DKK 1.866
Rolex Datejust damearmbåndsur, guld / stål, model 69173
Rolex Datejust damearmbåndsur, guld / stål, model 69173. Damearmbåndsur fra Rolex model Datejust, ref.nr.: 69173, serienummer E589295, omkring 1991. Urkasse af 18 kt. guld og stål, urskive med romertal, dato ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med Jubilee-lænke af 18 kt. guld og stål med foldespænde, automatisk urværk. ... Varenr: 4254263 DKK 19.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-05-2016 10:56:45 DKK 15.000
Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur. . Swiss Military Hanowa Chronograph. Swiss made Herrearmbåndsur. Urkasse Ø 45mm og lænke af sort stål. Lynette med tachymeter skala. Sort urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, viser for, dato. Vandtæt 100m. Manual og boks medfølger. Varenr: 4184410

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-05-2016 10:59:00 DKK 1.800
Väggpendyl, empirestil
Väggpendyl, empirestil. Väggpendyl, empirestil. Förgylld. Krön med blomdekor. Urhus med dekor av lyrspelande puttis. H 70. Urtavla med romerska siffror, märkt Bertil Bahlner Hemgården 1947. Lagningar. Varenr: 4254465 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 04-05-2016 14:10:00 DKK 423
Schatz Royal Mariner skibsur og barometer (2)
Schatz Royal Mariner skibsur og barometer (2). Schatz Royal Mariner skibsur, urskive med romertal samt facetslebet glas. Schartz barometer. Nøgle mangler. Med brugsspor Diameter Ø 16 cm. Lauritz com garenterer ikke for funktionaliteten. (2) Varenr: 4254393 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-05-2016 15:27:00 DKK 300
Gustav Becker. Vægur af mahogni
Gustav Becker. Vægur af mahogni. Gustav Becker. Vægur i kasse af mahogni, emaljeret urskive med romertal og separat sekundviser. H. 110 B. 36 cm. Pendul, optræksnøgle og lodder medfølger. Fremstår i aldersrelateret stand. Lauritz.com indestår ikke for urværkets funktionalitet. Varenr: 4243198 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-05-2016 15:39:00 DKK 1.100
Fransk kaminur af forgyldt bronze
Fransk kaminur af forgyldt bronze. Fransk kaminur af forgyldt bronze prydet med to personer, gylden urskive med romertal. Mekanisk værk med manulet optræk. H. 43 B. 30 cm. 1800-tallets anden halvdel. Optræksnøgle medfølger. Varenr: 4250680 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 04-05-2016 15:40:00 DKK 1.250
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>