Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Leff Bold55 Amsterdam, to vægure (2)
Leff Bold55 Amsterdam, to vægure (2). To vægure model Bold55 fra Leff Amsterdam med japansk quartz værk, aluminiumsskive med streginddeling. Ramme af rustfrit stål. Mål. Ø55cm. (2) Varenr: 3578194

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2015 18:56:00 DKK 375
IWC Pilot 377701 herrarmbandsur
IWC Pilot 377701 herrarmbandsur . IWC, herrarmbandsur, ca 2013, Pilot, automatiskt urverk, kronograf, dag samt datum, safirglas, originalarmband samt spänne, ref: 377701, cal: ETA 7750, serie nr: 5023790, inkl. originaletui, certifikat, instruktionsbok samt ytterbox Varenr: 3776787 DKK 28.756 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-03-2015 19:10:00
Se mere
Optima Since 1923. Swiss made model OSC299-SRG-1.
Optima Since 1923. Swiss made model OSC299-SRG-1. . Optima Since 1923. Swiss made model OSC299-SRG-1. Herre armbåndsur med urkasse og lænke af delvis forgyldt og poleret stål, Ø 45 mm uden krone. Swiss ISA quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, viser for 24 timer samt datoviser. Vandtæt 50 m. Original opbevarings boks samt manual. Varenr: 3654181

DKK 2.900 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2015 19:26:00 DKK 1.900
CHARMEX - Herrenarmbanduhr
CHARMEX - Herrenarmbanduhr . Herrenarmbanduhr mit einem Gehäuse und Armband gefertigt aus Edelstahl - teils satiniert und Gold Plated, Armband mit Faltschließe. Weißes Zifferblatt mit aufgesetzten Indices, ausgefasst mit farblosen, transparenten Steinen, Stunden- und Minutenzeiger, zentrale Sekunde und Tagesdatum auf ' 6'. ... Varenr: 3734279

DKK 2.241 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 19:27:00 DKK 1.568
Techno Marine Cruise kronograf armbåndsur, unisex
Techno Marine Cruise kronograf armbåndsur, unisex . Techno Marine Cruise kronograf armbåndsur, unisex, model 111005 med urkasse Ø 34 mm. i rustfritstål monteret med hvid, blød silikoneintegreret rem. Hvid perlemorsagtig urskive med sekund, minut, time og datoangivelse samt drejbar lynette. Fremstår i original emballage med tilbehør i form af ... Varenr: 3770870

DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2015 19:55:00 DKK 2.000
Universal Geneve armbandsur
Universal Geneve armbandsur . UNIVERSAL GENEVE, stål, herrarmbandsur, 1950-tal, mekaniskt urverk (manuell), plexiglas, cal: 262, verk nr: 101981, boett nr: 837315, 21220, diameter 37 mm Varenr: 3776810 DKK 1.997 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-03-2015 19:56:00
Se mere
Heno Armbanduhr von 1966 mit Wechselbändern
Heno Armbanduhr von 1966 mit Wechselbändern . Heno Damenarmbanduhr, Handaufzug, gefertigt aus Metall, z.T. vergoldet, cremefarbenes Zifferblatt, goldenen Indices und Zeiger, Gehäusemaße incl. Krone ca. 20,9 x 18,8 mm, Gehäusestärke ca. 6,8 mm, Gewicht ohne Armband ca. 5,9 g. 13 Lederarmbänder mit Dornschließe in unterschiedlichen Farben ... Varenr: 3758678 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 20:02:00 DKK 299
Cartier 'Tank Americaine'. Unisexchronograf i 18 kt. hvidguld prydet med brillanter
Cartier 'Tank Americaine'. Unisexchronograf i 18 kt. hvidguld prydet med brillanter. Damearmbåndsur fra Cartier, model Tank Americaine, ref.nr.: 2312, i rektangulær urkasse af 18 kt. hvidguld, lys skive med romertal, datoangivelse, stopursfunktion, chronograffunktion, lynetten prydet med talrige juvelereftersatte brillantslebne diamanter, oktagonal optrækskrone prydet med ... Varenr: 3718331 DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2015 20:05:00 DKK 45.000
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10. Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur fra Hermances. Model G104-10. Urkasse og integreret lænke i børstet og poleret 18 kt. mat rosegold plated rustfri stål. Sort fiber carbon style urskive med datovisning ved 4 position. 3 subdials, separat stor sekundviser. Stopursfunktion, ... Varenr: 3768651

DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2015 20:05:00 DKK 1.300
Patek Philippe. Vintage herreur i 18 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1965
Patek Philippe. Vintage herreur i 18 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1965. Vintage herreur fra Patek Philippe, ref.nr.: 3519, cal. 23-300, i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld, sølvfarvet skive med romertal, optrækskrone med logo, monteret med nyere Patek Philippe læderrem med uoriginalt forgyldt stålspænde, mineralglas, manuelt optræk. Ø. 25,4 mm. Fremstår med alm. ... Varenr: 3728657 DKK 35.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2015 20:10:00 DKK 26.000
Väggpendyl
Väggpendyl. VÄGGPENDYL, urtavlan märkt Lorentz Adamson Wester (1745-97, Stockholm), gustaviansk, nyckel och pendel finns, höjd 105 cm Varenr: 3776820 DKK 6.390 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-03-2015 20:16:00
Se mere
Väggur i trä och mässing atlas
Väggur i trä och mässing atlas. Väggur i trä och mässing atlas. Dekorationer i mässing och pendlar i massiv mässing. Höjd ca 58 cm, bredd ca 27 cm. Lauritz.com garanterar ej för funktionen. Varenr: 3761910 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 28-03-2015 20:19:00 DKK 240
Techno Marine Cruise kronograf herrearmbåndsur
Techno Marine Cruise kronograf herrearmbåndsur . Techno Marine Cruise kronograf herrearmbåndsur, model 112008 med urkasse Ø. 47 mm. i mat rustfritstål monteret med sort blød silikoneintegreret rem. Crom urskive med streginddeling, sekund, minut, time og datoangivelse samt drejbar lynette. Fremstår i original emballage med tilbehør i form af ... Varenr: 3715497

DKK 4.800 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2015 20:20:00 DKK 2.500
Patek Philippe. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970
Patek Philippe. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970. Vintage herreur fra Patek Philippe, ref.nr.: 3430, cal. 23-300, i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, optrækskrone med logo, monteret med nyere Patek Philippe læderrem med uoriginalt forgyldt stålspænde, safirglas, manuelt optræk. Mål: 26 x 26 mm. Fremstår med brugsspor,... Varenr: 3728644 DKK 35.000 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2015 20:28:00 DKK 27.000
Girard Perregaux samt Elo damarmbandsur
Girard Perregaux samt Elo damarmbandsur . GIRARD PERREGAUX, ELO, damarmbandsur, 14 k resp sterling silver, 1900-talets första hälft, dekor med markasiter, mekaniska urverk (manuell), diameter 16 resp 20 mm Varenr: 3776826 DKK 1.598 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-03-2015 20:28:00
Se mere
Girard Perregaux Richeville armbandsur
Girard Perregaux Richeville armbandsur. GIRARD PERREGAUX, stål, Richeville, ca 1999, automatiskt urverk, kronograf, Hirsch läderarmband (nytt), sannolikt cal: GP 3080, ref: 2750, serie nr: 2409, diameter 36 mm, inkl. originaletui, instruktionsbok samt certifikat Varenr: 3776828 DKK 9.585 SE, Stockholms Auktionsverk Online 28-03-2015 20:32:00
Se mere
Jaeger LeCoultre Reverso - herrearmbåndsur, stål- guld
Jaeger LeCoultre Reverso - herrearmbåndsur, stål- guld. Jaeger LeCoultre Reverso - herrearmbåndsur med en urkasse af rustfrit stål og 18 kt. guld samt med en urrem af læder med dornlås. Satineret, sølvfarvet urskive med arabertal og blånerede visere. Mekanisk urværk - manuelt optræk. Urkassemål ekskl. krone 27 x 23, L. urkasse i alt uden remansatser ... Varenr: 3736249 DKK 25.393 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28-03-2015 20:33:00 DKK 17.178
Aigner, Classic model Modica A32753.
Aigner, Classic model Modica A32753. . Aigner, Classic model Modica A32753. Herre armbåndsur, med urkasse og lænke af poleret stål, med quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, samt tribble datorude. Vandtæt 30 m. Opbevaringsboks og beskrivelse medfølger. Varenr: 3758321

DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2015 20:47:00 DKK 1.100
Certina dameur, 14 karat hvidguld med diamanter
Certina dameur, 14 karat hvidguld med diamanter. Certina damearmbåndsur af 14 karat hvidguld, urkasse af matpoleret stål, lunette monteret med talrige Single cut diamanter, sølvfarvet urskive med timemarkeringer. Monteret med integreret lænke. Quartz værk. Vægt 32 gram. Uret går men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3762624 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 28-03-2015 20:49:00 DKK 4.600
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af sort ioniseret stål. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølger Varenr: 3727504

DKK 1.750 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2015 21:04:00 DKK 1.450
Optima Since 1923. Swiss made herre kronograf, model OSC328-SRL-1.
Optima Since 1923. Swiss made herre kronograf, model OSC328-SRL-1.. Optima Since 1923. Swiss made herre kronograf, model OSC328-SRL-1. Herre armbåndsur med urkasse af og poleret stål, Ø 45 mm uden krone. Lynette med tachymeter skala. Swiss ISA quartz urværk. Urskive med stopurfunktion op til 30 min., permanent sekundviser, viser for ugedag samt datorude. Vandtæt ... Varenr: 3597047

DKK 2.900 DK, Herning, Engdahlsvej 28-03-2015 21:49:00 DKK 1.900
18kt Omega mekanisk ur med diamanter, ca. 5.50ct
18kt Omega mekanisk ur med diamanter, ca. 5.50ct. 18kt Omega mekanisk ur med diamanter, ca. 5.50ct 18kt hvidguld, stemplet 18kt Omega mekanisk ur, T Swiss T Firkantet, sort urskive med sølvfarvet og hvid streginddeling Sølvfarvede visere Mærket foroven og betegnet T Swiss T forneden 18kt ur prydet på lynetten og urlænken med talrige ... Varenr: 3711370 DKK 35.849 BE, Antwerpen 29-03-2015 10:41:00 DKK 28.380
Officina Del Tempo chronograph wristwatch
Officina Del Tempo chronograph wristwatch. Officina Del Tempo chronograph wristwatch Italian design stainless steel watch. brown tone dial with hour markers in white tone. 2 sub dials for chronograph option Brand at 12 o`clock and calendar at 4 Round stainless steel case with brand on crown on the side stainless steel case attached ... Varenr: 3736807

DKK 1.680 BE, Antwerpen 29-03-2015 10:47:00 DKK 597
Officina Del Tempo chronograph wristwatch. Officina Del Tempo chronograph wristwatch Italian made stainless steel watch. Yellow dial decorated with 3 sub dial for chronograph option, and a window for date Hour markers in Arabic grey,black tone hands of time partly luminated. Brand at 1 ,date window at 4 o`clock 3 sub dial for ... Varenr: 3736776

DKK 1.867 BE, Antwerpen 29-03-2015 10:48:00 DKK 597
Techno Marine Cruise kronograf damearmbåndsur
Techno Marine Cruise kronograf damearmbåndsur . Techno Marine Cruise kronograf damearmbåndsur, model 113002 med urkasse i rustfrit stål monteret med integreret hvidt rem. Urkasse Ø. 40 mm. Perlemorsagtig urskive med sekund, minut, time og datoangivelse samt drejbar lynette. Fremstår i original emballage med tilbehør i form af værktøj for ... Varenr: 3715448

DKK 3.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-03-2015 11:25:00 DKK 2.200
Wanduhr / Regulator
Wanduhr / Regulator. Wanduhr / Regulator, lackiert, emailliertes Ziffernblatt mit römischen Ziffern Minuten- und Stundenzeiger, Halbstundenschlag auf Feder, abnehmbarer Giebel, H. 95, B. 35, T. 19 cm. Kopfschnitzerei bestoßen, partiel leichter Berieb. Varenr: 3745552 DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-03-2015 11:52:00 DKK 336
Omega armbandsur i stål
Omega armbandsur i stål. OMEGA, stål, armbandsur, ca 1963, mekaniskt urverk (manuell), plexiglas, originalarmband samt spänne, boett nr: 14782, cal: 620, verk nr: 20254082, diameter 31,5 mm, inkl. Omega etui Varenr: 3776897 DKK 1.598 SE, Stockholms Auktionsverk Online 29-03-2015 12:44:00
Se mere
Officina Del Tempo Limited chronograph wristwatch
Officina Del Tempo Limited chronograph wristwatch. Officina Del Tempo Limited chronograph wristwatch Italian made stainless steel watch. Black on mother of pearl dial decorated with minute circel in the middle, and 2 sub dial for chronograph option Hour markers in Arabic white,silver tone hands of time partly luminated. Brand in the middle ... Varenr: 3731263

DKK 1.867 BE, Antwerpen 29-03-2015 14:01:00 DKK 597
Leff One45 Amsterdam, to vægure (2)
Leff One45 Amsterdam, to vægure (2). Leff One45, to vægure med japansk quartz værk, sort skive med arabertal samt ramme af rustfrit stål. Mål. Ø45cm. (2) Vejl. pris. 2600kr. Varenr: 3574843

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2015 15:18:00 DKK 425
Officina Del Tempo calendar wristwatch
Officina Del Tempo calendar wristwatch. Officina Del Tempo calendar wristwatch Italian made stainless steel watch. Black tone dial with hour markers in glossy black tone. Brand at 12 o`clock and calendar at 3 Rectangular stainless steel case with brand on crown on the side stainless steel case attached to black alligator strap ... Varenr: 3781914

DKK 1.494 BE, Antwerpen 29-03-2015 15:34:00 DKK 597
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>