Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Standur i sortmalet og guldstafferet kasse
Standur i sortmalet og guldstafferet kasse. Standur i sortmalet og guldstafferet kasse, 1900-tallet; værk fra 1800-tallet. Sammenbragte. Gråmalet urskive med sortmalede tal. Pendul, nøgle og lodder medfølger. Enkelte små svindrevner. H. 195 cm. Varenr: 3478840 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2014 10:24:27 DKK 350
Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur
Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur . Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af poleret stål. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Monteret med Sort silikone rem. Opbevaringsboks og manual medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3487067

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2014 10:25:00 DKK 1.600
Tag Heuer. Herrearmbåndsur, model Aquaracer Automatic - Pokerstars edition. ny i org æske.
Tag Heuer. Herrearmbåndsur, model Aquaracer Automatic - Pokerstars edition. ny i org æske.. Tag Heuer herrearmbåndsur i urkasse af stål med sort skive med logo samt dag & datovisning. Vandtæt til 300 meter. Caliber 5, WAF 2013. Uret har drejelig lynette, automatisk værk samt integrereret lænke i stål med foldespænde. Ø: 41 mm (ekskl. krone). Uret kommer ubrugt med beskyttelsesfolie på ... Varenr: 3486187 DKK 7.000 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2014 11:16:10 DKK 4.900
Swiss Made Claro. Herre kronograph.
Swiss Made Claro. Herre kronograph.. Swiss Made Claro. Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af børstet stål. Swiss made Ronda quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 30 min., med viser for 1/10 sekund samt datorude. Monteret med Sort læderrem. -Opbevaringsboks samt manual medfølgerNyproducerede ... Varenr: 3487071

DKK 2.700 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2014 13:26:00 DKK 1.100
Tissot. Lommeur samt urkæde af guld 14K (2)
Tissot. Lommeur samt urkæde af guld 14K (2). Tissot. Lommeur af guld 14K, gylden og sølvfarvet urskive med arabertal og separat sekundviser, bagkapsel med guillochering, guldet stemplet 14K, 585, Tissot samt nr. 890699. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 48 mm. Vægt 54 gr. Uret virker ved optræk. Hertil urkæde ligeledes af guld 14K, L. 40 cm. ... Varenr: 3487348 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 14:07:35 DKK 1.900
Tempus Fugit standur i kasse af palisander
Tempus Fugit standur i kasse af palisander. Tempus Fugit standur i kasse af palisander. Loder og penduler medfølger. H. 184 cm. B. 40 cm. D. 25 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for ... Varenr: 3465488 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2014 14:18:34 DKK 325
Ole Mathiesen Herre armbåndsur
Ole Mathiesen Herre armbåndsur. Ole Mathiesen Special Edition herrearmbåndsur stål, quartz værk, sort skive mrk. Ole Mathiesen Copenhagen, Special Edition, med timeindikationer, time- og minutviser, urkasse bagside mrk. Ole Mathiesen Copenhagen, monteret med sort læderrem. Mål urhus Ø 34 mm. (ekskl. krone). Tilhørende sort Ole ... Varenr: 3486450 DKK 800 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2014 15:13:09 DKK 375
Engelsk sølv  lommeur Kay. Junes and Co Worchester
Engelsk sølv lommeur Kay. Junes and Co Worchester. Engelsk sølv lommeur Kay. Junes and Co Worchester, Dobbeltkapslet, England 1886, Sterling sølv kasse og kæde, vægt med værk 145 gram, uret går men der garanteres ikke for funktionaliteten. Varenr: 3487085 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 15:13:40 DKK 850
Standur, 1700-tallet
Standur, 1700-tallet. Standur i kasse af grønmalet træ, uriskive af bemalet metal timekrans af tin med sorte romertal, pendul og lodder medfølger, låge med lille glas. 1700-tallet. H. 190 cm. Fremstår med brugsslitage og senere bemaling. Varenr: 3485789 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2014 16:28:00 DKK 375
Juwelier Atil, Armbanduhr von Mexx mit Gutschein im Wert von 25 €
Juwelier Atil, Armbanduhr von Mexx mit Gutschein im Wert von 25 €. Juwelier Atil, Armbanduhr von Mexx mit Gutschein im Wert von 25 € Dieser Artikel wurde zur Verfügung gestellt von Juwelier Atil zugunsten der altonale. Der gesamte Erlös inkl. dem Aufgeld kommt der altonale zugute. Lauritz.com spendet sowohl Verkäufer- als auch Käuferprovision. ... Varenr: 3487162

DKK 1.491 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2014 16:42:26 DKK 298
Fransk kaminur med garniture (3)
Fransk kaminur med garniture (3) . Kaminur prydet med putti samtidige lysestager med hver 3 lyskilder. Fremstillet af forgyldt metal og rosa porcelæn. Urskive af porcelæn. Ur: H. 30 cm, B. 27 cm, stager: H. 33 cm, B. 24 cm. Fremstår med afslag i urskive, defekt viser og manglende nøgle. Lauritz.com indestår ikke for urværkets ... Varenr: 3486374 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 16:46:00 DKK 1.150
Donna Karan New York, DKNY, damearmbåndsur
Donna Karan New York, DKNY, damearmbåndsur. Donna Karan New York: Damearmbåndsur i rustfrit stål med integreret lænke, fra DKNY, Bredde ca. 44 mm. Ligger i gaveæske. Nyt batteri må påregnes. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varenr: 3487811

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2014 17:03:57 DKK 675
Jens Jensen. Dansk empire standur / frøkenklokke
Jens Jensen. Dansk empire standur / frøkenklokke. Jens Jensen. Dansk empire standur / frøkenklokke med kasse af bemalet og guldstafferet træ, hvidmalet urskive med romertal betegnet Jens Jensen. H. 202 cm. Pendul, to lodder samt nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelateret slitage. Varenr: 3485465 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 17:21:00 DKK 475
Hugo Boss Herre kronograph.
Hugo Boss Herre kronograph. . Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af poleret stål. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks og manual medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen... Varenr: 3487072

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2014 17:27:00 DKK 1.500
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, svart/brun
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, svart/brun. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, svart urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i brunt italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är täckta av ... Varenr: 3485896

DKK 2.587 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 18:03:00 DKK 546
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, svart/brun. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, svart urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i brunt italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är täckta av ... Varenr: 3478458

DKK 2.587 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 18:49:00 DKK 525
TechnoMarine Cruiser Locker Chrono herrearmbåndsur
TechnoMarine Cruiser Locker Chrono herrearmbåndsur. TechnoMarine Cruiser Locker Chrono armbåndsur af stål, quartz værk, sort skive mrk. TechnoMarine med timeindikationer, time-, minut- og minisekundviser samt med stopursfunktion, urkasse bagside mrk. Cruise, Japan Movement, Stainless Steel, 20ATM samt med nr. 112010-11074822, monteret med ... Varenr: 3480001

DKK 3.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 19:01:00 DKK 775
Omega Electronic herrearmbåndsur af gulddoublé. Ca. 1970
Omega Electronic herrearmbåndsur af gulddoublé. Ca. 1970. Omega Electronic herrearmbåndsur af gulddoublé, quartz værk, skive mrk. Omega Electronic f300 Hz, Geneve Chronometer med time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, værk mrk. Omega 1250, 32667989, Twelve 12 Jewels, Lic. Bulova & Pat., Unadjusted, ESA 9162, bagkapsel indvendigt mrk. Omega... Varenr: 3470217 DKK 2.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 19:13:00 DKK 1.550
Yves Camani Twinkle, damearmbåndsur
Yves Camani Twinkle, damearmbåndsur. Yves Camani model Twinkle. Damearmbåndsur med kasse af stål, sølvfarvet urskive med punktinddeling i form af små sten samt datofunktion. Vandresistent til 30 m. Monteret med rem af sort præget læder. Ø 33 mm. eksklusiv krone. Medfølgende original æske samt brugsmanual. Lauritz.com indestår ikke ... Varenr: 3484040

DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2014 19:14:00 DKK 300
Roamer MST herrearmbåndsur af stål. Limited Edition.
Roamer MST herrearmbåndsur af stål. Limited Edition.. Roamer MST herrearmbåndsur af stål, mekanisk værk med manuelt optræk, delvis gennemsigtig urkasse med romertal og timeindikationer mrk. Roamer, urkasse bagside mrk. Roamer MST, Swiss Made, Sapphire, 3ATM samt med nr. 0623/1000. Monteret med lysebrun læderrem med foldespænde af stål. Mål urkasse ... Varenr: 3479953

DKK 9.600 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 19:25:00 DKK 3.000
Herrarmbandsur, Breitling Hercules
Herrarmbandsur, Breitling Hercules. Herrarmbandsur, Breitling Hercules tillverkad 2002-2006, stål, Urverk- Breitling 39, vattentålighet: 100m, roterande bezel -Bi Directional, tachymeterskalan, saphirglas. Diam: 44.8mm, tjocklek: 15.7mm, Vikt: 215.6g. Extra länk, garanti bevis, manual med orginal box. Lauritz.com garanterar ej ... Varenr: 3466306 DKK 20.207 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24-07-2014 19:32:00 DKK 16.166
Fortis Automatic, herrearmbåndsur
Fortis Automatic, herrearmbåndsur. Fortis Automatic, herrearmbåndsur i urkasse af satineret stål med sort urskrive med logo, arabertal, tre visere, minutmarkeringer samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med sort læderrem med Fortis stålspænde. Ø: 34 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men ... Varenr: 3486772 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 19:33:00 DKK 1.400
Damelommeur af guld 14K
Damelommeur af guld 14K. Damelommeur af guld 14K, bagkapsel med ciselering og rester af sort emalje, hvidemaljeret urskive med romertal, guldet stemplet 14K, støvkapsel af forgyldt metal. Ø 35 mm. Vægt 33 gr. Uret virker ved optræk. Hertil urkæde af guld-doubblé, L. 78 cm. Varenr: 3486043 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2014 19:39:00 DKK 650
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/svart
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/svart. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, silverfärgad urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i svart italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är ... Varenr: 3478423

DKK 2.587 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 19:41:00 DKK 525
Fransk kaminur med emalje skive.
Fransk kaminur med emalje skive. . Fransk kaminur af forgyldt metal, på toppen siddende putti med pile, hvidemaljeret urskive med romertal. Optræksnøgle medfølger. H. ca. 37 cm. B. ca. 18 cm. Fremstår med manglende glas ved urskive. Varenr: 3487258 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2014 19:42:00 DKK 2.300
Certina armbåndsur af guld 18 kt.
Certina armbåndsur af guld 18 kt. . Certina armbåndsur af guld 18 kt., quartz værk, guillocheret sølvskive mrk. Certina med time-, minut- og sekundviser samt med datoangivelse, urkasse bagside mrk. 750, Water Resistant, Sapphire Crystal, EDL 158 9145 68, monteret med uoriginal brun krokopræget læderrem med forgyldt spænde. Mål ... Varenr: 3470205 DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2014 19:49:00 DKK 1.000
Omega. Vintage dameur i 9 kt. guld, ca. 1972
Omega. Vintage dameur i 9 kt. guld, ca. 1972. Vintage damearmbåndsur fra Omega, cal. 485, i urkasse og med fast lænke af 9 kt. guld, lys skive med arabertal og stregindeks, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, justerbar lukke, manuelt optræk. Ø. 17,3 mm. Vægt inkl. værk: ca. 22,6 gr. Medfølges af etui. Fremstår med brugsspor. Uret ... Varenr: 3485517 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2014 20:00:00 DKK 1.350
Omega. Sjælden vintage seamaster 60 diver
Omega. Sjælden vintage seamaster 60 diver. Omega. Sjældent vintage dameur, model 'Seamaster 60 diver'. Kasse af rustfrit stål, blå urskive med stregindeks, forhøjet minutinddeling, logo, dato ved 3" position, drejelig lynette gradueret til 60 minutter, original rifflet optrækskrone med logo. Monteret med senere blå rem af slangepræget ... Varenr: 3471659 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-07-2014 20:00:00 DKK 3.400
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/svart. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, silverfärgad urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i svart italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är ... Varenr: 3485890

DKK 2.587 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-07-2014 20:03:00 DKK 525
Omega De Ville. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1975
Omega De Ville. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1975. Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville, ref.nr. 1110140, cal. 625, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, original plexiglas, monteret med uoriginal læderrem med stålspænde, manuelt optræk. Ø. 32 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på ... Varenr: 3483795 DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2014 20:05:00 DKK 1.450
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>