Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Leff One55 Amsterdam, to vægure (2)
Leff One55 Amsterdam, to vægure (2). Leff One55 to vægure med japansk quartz værk. Sort skive med arabertal. Ramme af glas. Mål. Ø55cm. (2) Varenr: 3781000

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2015 13:59:00 DKK 475
Calvin Klein damearmbåndsur
Calvin Klein damearmbåndsur. Calvin Klein dame armbåndsur af forgyldt stål, ref. K52232. Lys urskive gyldne visere og stregindeling. Vandtæt 30M/100ft. Urskive: 36 x 20 mm. Uret går ikke. Fremstår med let brugsslitage, bagside med ridser. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3792167 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-04-2015 14:10:00 DKK 450
Gant. Herrearbåndsur, model 'Crofton'
Gant. Herrearbåndsur, model 'Crofton'. Gant. Herrearbåndsur, model 'Crofton' i kasse af matteret stål, poleret lynette, sølvfarvet skive med arabertalsindeks, datofunktion ved 6" position, logo. Monteret på rem af imiteret krokopræget læder på hvilken poleret spænde af stål. Ø 42 mm uden krone. Quartz værk. kommer i tilhørende Gant ... Varenr: 3571774

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 21-04-2015 14:20:00 DKK 800
Leff Amsterdam model Brick. Vægur.
Leff Amsterdam model Brick. Vægur. . Vægur model Brick fra Leff Amsterdam. "Flip Clock" i børstet stål kasse. 24-timersur. Håndlavet. Kan både monteres på væg eller stå for sig selv. Vejl. pris. 2500kr. Varenr: 3780937

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2015 14:49:00 DKK 400
Leff Amsterdam model Brick, vægur.
Leff Amsterdam model Brick, vægur. . Vægur model Brick fra Leff Amsterdam. "Flip Clock" i børstet stål kasse. 12-timers ur. Håndlavet. Kan både monteres på væg eller stå for sig selv. Varenr: 3780951

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2015 14:51:00 DKK 325
Fransk rejseur i kasse af messing
Fransk rejseur i kasse af messing . Fransk rejseur i kasse af messing, hvid skive med romerta. . Ca. 1900. H. 15 cm. Fremstår med lettere slitage. En greb til dør og optræksnøgle medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3796126 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2015 14:54:00 DKK 800
Omega Quartz. Herrearmbåndsur
Omega Quartz. Herrearmbåndsur. Omega Quartz. Herre ur af stål, blå urskive med stregindeling og datovisning. 36 mm. Fremstår med brugsslitage, lette ridser. Varenr: 3796886 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 21-04-2015 15:06:00 DKK 400
George III standur. Archibald Coats of Wigan
George III standur. Archibald Coats of Wigan. George III standur i kasse af egetræ, urskive af messing, timekrans af tin med romer- og arabertal, sign. Coats (of) Wigan for Archibald Coats, virksom i Wigan 1759-1797. H. 203 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor. Lodder, pendul og optræknøgle medfølger. Varenr: 3789946 DKK 4.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-04-2015 15:06:00 DKK 1.200
Leff One45 Amsterdam, to vægure (2)
Leff One45 Amsterdam, to vægure (2). Leff One45, to vægure med japansk quartz værk, sort skive og streginddeling. Ramme af glas. Mål. Ø.45cm. (2) Vejl. pris 1600kr. Varenr: 3781042

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2015 15:12:00 DKK 375
CANDINO Chronograph herreur i stål.
CANDINO Chronograph herreur i stål.. CANDINO Chronograph i stål, urkasse 31x33 mm. tykkelse 10 mm. sølvfarvet skive, vandtæt til 10 Atm./100 m. Dato visning. Swiss Made. Varenr: 3405028

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 21-04-2015 15:20:00 DKK 1.800
Leff One55 Amsterdam, to vægure (2). Leff One55, to vægure med japansk quartz værk, sort skive med arabertal. Ramme af rustfrit stål. Mål. Ø.55cm (2) Vejl. pris 3800kr Varenr: 3781055

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2015 15:49:00 DKK 400
CANDINO dame ur i stål med sten.
CANDINO dame ur i stål med sten.. CANDINO dame ur i stål med sten, urkasse 16x30 mm. Tykkelse 7,5 mm. grå/blå skive med perlemors effekt, vandtæt til 3 Atm./30 m. Swiss made. Varenr: 3405238

DKK 3.100 DK, Helsingør, Støberivej 21-04-2015 16:20:00 DKK 2.100
Royal Mariner, ur i kasse
Royal Mariner, ur i kasse. Royal Mariner, ur i kasse med kardansk ophæng. 18 x 18 cm. Kasse fremstår med skrammer. Varenr: 3790380 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2015 16:46:00 DKK 725
Leff Bold55 Amsterdam, to vægure (2)
Leff Bold55 Amsterdam, to vægure (2). To vægure model Bold55 fra Leff Amsterdam med japansk quartz værk, aluminiumsskive med streginddeling. Ramme af rustfrit stål. Mål. Ø55cm. (2) Varenr: 3780980

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2015 16:56:00 DKK 325
Two tone 18kt Hublot dameur classic MDM med diamanter, ca. 0.56ct. med certifikat
Two tone 18kt Hublot dameur classic MDM med diamanter, ca. 0.56ct. med certifikat. Two tone 18kt Hublot dameur classic MDM med diamanter, ca. 0.56ct. med certifikat Ur af rustfrit stål og 18kt guld Rund, sort urskive, guldvisere og datoangivelse, logo foroven og swiss made forneden Urkasse af rustfrit stål med guldlynette prydet med brillanter, ca. 0.56ct Farve: Top ... Varenr: 3803045 DKK 29.847 BE, Antwerpen 21-04-2015 17:02:00 DKK 14.924
18kt, tofarvet chronograph Cartier tank Francaise
18kt, tofarvet chronograph Cartier tank Francaise. 18kt, tofarvet chronograph Cartier tank Francaise Ur af 18kt guld og rustfrit stål Cremefarvet urskive med blå visere og sorte romertal samt 3 chronographangivelser Firkantet urkasse af rustfrit stål Ridsefrit safirglas Blå ædelsten på siden på toppen af optrækskronen Urlænke af rustfrit ... Varenr: 3688849 DKK 23.878 BE, Antwerpen 21-04-2015 17:03:00 DKK 18.655
Cartier `must de Cartier stålur
Cartier `must de Cartier stålur. Cartier `must de Cartier stålur Ur af rustfrit stål Cremefarvet urskive med blå visere og guldfarvede romertal på lynetten Rund urkasse af rustfrit stål med stållynette Ridsefrit krystalglas Blå ædelsten på siden på toppen af optrækskronen Guldfarvet urlænke af rustfrit stål med dobbelt ... Varenr: 3588067 DKK 6.529 BE, Antwerpen 21-04-2015 17:03:00 DKK 4.850
Orient quartz gold plated watch
Orient quartz gold plated watch . Orient quartz gold plated watch . Hexagonal white dial with hour stick, hands of time in gold tone with brand at 12 o`clock . yellow gold plated hexagonal case with crown at 3, attached with a black leather strap with regular pin lock. Stainless steel back. Ref: KWE45VS1-40CS. Total lenght: ... Varenr: 3790415 DKK < 1.000 BE, Antwerpen 21-04-2015 17:12:04 DKK 298
Kaminur af guldbronzeret zink, ca. 1900
Kaminur af guldbronzeret zink, ca. 1900. Kaminur af guldbronzeret zink, top med ungt par, blomster og bladværk, urskive med arabertal, senere monteret med quartz urværk. Ca. 1900. H. 36,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og slitage på guldbronzering. Varenr: 3805843 DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 21-04-2015 17:41:45 DKK 325
Baume & Mercier automatik chronograph ur af stål med etui og papirer
Baume & Mercier automatik chronograph ur af stål med etui og papirer. Baume & Mercier automatik chronograph ur af stål med etui og papirer Rund grå og sort urskive med hvide arabertal, delvist fluorescerende sølvvisere 3 sorte chronographangivelser, datoangivelse på kl. 3 Betegnet Swiss made på kl. 6 Rund urkasse af rustfrit stål og sort B & M dobbelt ... Varenr: 3290878

DKK 11.939 BE, Antwerpen 21-04-2015 17:43:00 DKK 8.581
Officina Del Tempo Limited chronograph wristwatch
Officina Del Tempo Limited chronograph wristwatch. Officina Del Tempo Limited chronograph wristwatch Italian made stainless steel watch. Black on mother of pearl dial decorated with minute circel in the middle, and 2 sub dial for chronograph option Hour markers in Arabic white,silver tone hands of time partly luminated. Brand in the middle ... Varenr: 3731263

DKK 1.865 BE, Antwerpen 21-04-2015 17:45:00 DKK 597
Officina Del Tempo calendar wristwatch
Officina Del Tempo calendar wristwatch. Officina Del Tempo calendar wristwatch Italian made stainless steel watch. Blue and white tone dial with hour markers in Roman with silver tone. Brand at 12 and 6 o`clock and calendar at 3 Round stainless steel case with brand on crown on the side stainless steel case attached to light ... Varenr: 3781887

DKK 1.492 BE, Antwerpen 21-04-2015 17:45:00 DKK 597
Cartier Pasha Chronograph. Herreur i 18 kt. guld og stål
Cartier Pasha Chronograph. Herreur i 18 kt. guld og stål . Herrearmbåndsur fra Cartier, model Pasha Chronograph, ref.nr.: 2113, cal. 205, i urkasse og med tilhørende lænke af 18 kt. guld og stål, guillocheret lys skive med romertal og punktindeks, riflet optrækskrone prydet med cabochonsleben safir, datoangivelse ved 6" position, stopursfunktions, ... Varenr: 3744060 DKK 50.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-04-2015 18:01:00 DKK 30.000
Officina Del Tempo chronograph wristwatch
Officina Del Tempo chronograph wristwatch. Officina Del Tempo chronograph wristwatch Italian made stainless steel watch. Blue dial decorated with 3 sub dial for chronograph option, and a window for date Hour markers in Arabic white ,white tone hands of time partly luminated. Brand at 1 ,date window at 4 o`clock 3 sub dial for ... Varenr: 3781867

DKK 1.865 BE, Antwerpen 21-04-2015 18:21:00 DKK 597
Longines Conquest
Longines Conquest. LONGINES, herrarmbandsur, stål, ca 2012, Conquest, automatiskt urverk, datum, ref: L 36774766, serie nr: 37001345, inkl. originaletui, certifikat, instruktionsbok, extra länkbitar samt putsduk, diameter 41 mm (exkl. kronskydd) Varenr: 3804179 DKK 2.394 SE, Stockholms Auktionsverk Online 21-04-2015 18:30:00
Se mere
Standuhr Anfang 20. Jhd.
Standuhr Anfang 20. Jhd.. Standuhr, Korpus aus dunklem Holz, Anfang des 20.Jhd., Schlagwerk mit 8 Klangstäben, großes Pendel und 3 Gewichte vorhanden. Tür mit Schloss, Schlüssel und 2 Sicherungshaken, silbernes Zifferblatt mit schwarzen Ziffern und Zeigern. H: 220 cm, B: 55,5 cm, T: 31 cm Varenr: 3802761 DKK 1.492 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 21-04-2015 18:45:00 DKK 373
Rolex Vintage herrearmbåndsur af stål og med guldkappe, ref. 1024. Ca. 1967
Rolex Vintage herrearmbåndsur af stål og med guldkappe, ref. 1024. Ca. 1967 . Rolex Vintage herrearmbåndsur af stål og med guldkappe, ref. 1024, serienr. 1538036, mekanisk værk med automatisk optræk, sølvskive mrk. Rolex Oyster Perpetual med timeindikationer, time-, minut- og sekundviser, monteret på uoriginal brun krokopræget læderrem med spænde af gulddoublé. Mål urhus Ø... Varenr: 3805277 DKK 15.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-04-2015 19:03:00 DKK 11.000
Certina DS Podium Chronograph herrearmbåndsur af stål
Certina DS Podium Chronograph herrearmbåndsur af stål. Certina DS Podium Chronograph herrearmbåndsur af stål, ref. C001.517.11.057.00, quartz værk, kvadratisk sort skive mrk. Certina 1888, DS Podium 100m/330ft med arabertal, time-, minut- og minisekundviser samt med stopursfunktion og satoangivelse, monteret på stållænke med flip-lock spænde. Mål ... Varenr: 3799353

DKK 1.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 21-04-2015 19:11:00 DKK 1.450
Rem Rem Take off Chronograf. Designed by Jesper K. Thomsen
Rem Rem Take off Chronograf. Designed by Jesper K. Thomsen. Rem Rem, Take off, Chronograf. Børstet stål kasse og lænke. Sort skive dato visning, diameter 42 mm. Varenr: 3610581

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 21-04-2015 19:20:00 DKK 1.100
Emporio Armani, to damearmbåndsure, quartz (2)
Emporio Armani, to damearmbåndsure, quartz (2). Emporio Armani, to damearmbåndsure af rustfrit stål & double, hvid / brun urskive, quartzværk, 25 x 45 mm & Ø 32 mm, org rem med EA spænde L. 20 cm. Brugsspor. Urene gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet. (2) Varenr: 3799780 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 21-04-2015 19:26:00 DKK 300
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>