Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fasadur 1900-talets andra hälft
Fasadur 1900-talets andra hälft. FASADKLOCKA, 1900-talets andra hälft, elektriskt, urtavla i form av en tand, diameter ca 65, höjd 97, djup 104 cm Varenr: 4340959 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2016 10:36:00
Se mere
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10. Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur fra Hermances. Model G104-10. Urkasse i børstet og poleret 18 kt. guld plated rustfri stål monteret med kraftig brun læderrem. Sort fiber carbon style urskive med datovisning ved 4 position. 3 subdials, separat stor ... Varenr: 4321718

DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2016 13:31:00 DKK 950
Omega Seamaster quartz ur med papirer <br>
Omega Seamaster quartz ur med papirer
. Omega Seamaster quartz ur med papirer Rustfrit stål Swiss made ur Round creme farve urskive med timemarkeringer i sorte pinde og hænderne på tid i delvis i mørke sort tone tilfælde Rustfrit stål knyttet til sort rustfrit stål armbånd med sommerfugl lås Front glas er brudt Målinger ... Varenr: 4331889
DKK 2.417 BE, Antwerpen 24-07-2016 14:03:00 DKK 1.860
Bordur Napoleon III omkring 1870
Bordur Napoleon III omkring 1870 . Bordur Napoleon III omkring 1870, udført af bronze/messing, lueforgyldt på en plint af alabaster. Prydet ovenover uret med allegorier af livet og lyset (fakkel) samt sejren og berømmelsen (laurbærkrans). Hvid urskive med romertal og blomsterguirlander. 1 nøgle medfølger. Mål ca. 32 x 15,5 x 11 ... Varenr: 4331647 DKK 8.182 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2016 15:30:00 DKK 6.322
Stort sæt med bordur fra historicismen (3)
Stort sæt med bordur fra historicismen (3) . Stort sæt med bordur fra historicismen. Bronze/messing lueforgyldt, slagværk, hvid/guldfarvet urskive med romertal. Afdækningen på bagsiden mangler. Urværket er komplet istandsat. Leveres uden nøgle. Mål ca.: Ur: 46 x 29 x 12,5 cm. Lysestager: 42 x 20 x 20 cm. Fremstår i ... Varenr: 4331650 DKK 8.926 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2016 16:45:00 DKK 6.694
Gucci dame diamant stål ur ca. 0.30ct
Gucci dame diamant stål ur ca. 0.30ct. Gucci dame diamant stål ur ca. 0.30ct Rektangulær buet spejl, sort urskive med nogen timemarkeringer , sorte tone hænder af tid Fancy tilfælde på sprængt sæt med talrige brillantslebne diamanter ca. . 0.30ct Farve : Top Wesselton ( G) Klarhed : VS2 Rustfrit stål rektangulære tilfælde ... Varenr: 4329518

DKK 9.669 BE, Antwerpen 24-07-2016 17:39:00 DKK 7.438
Lommeur fra  A. & M. Engel
Lommeur fra A. & M. Engel. Lommeur fra A. & M. Engel, fremstillet med en urkasse af 14kt. guld (stemplet). Håndoptræk, blånerede visere, konveks kunststofglas, guldfarven urskive med mønsterprægning, sorte arabertal, lille sekund ved kl. seks, 16 rubiner, nr. 258585. Urkasse diameter uden krone ca.: 49,5 mm. ... Varenr: 4331774 DKK 10.413 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2016 18:00:00 DKK 6.694
Väggpendyl, Junghans, nyrenässans, 1800/1900-tal
Väggpendyl, Junghans, nyrenässans, 1800/1900-tal. Väggpendyl, Junghans, nyrenässans, 1800/1900-tal. Fodral i mahogny. Uppsvängt krön med dekor av knoppar. Vit urtavla med romerska siffror. H 104. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varenr: 4338945 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-07-2016 18:25:00 DKK 236
Swiss Military By Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military By Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.. Swiss Military By Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af poleret stål. Sort urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser.. Manual og boks medfølger. Varenr: 4294269

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2016 18:50:00 DKK 1.700
Par nyere lygteure samt skibssæt fra Schatz (4)
Par nyere lygteure samt skibssæt fra Schatz (4). Par nyere lygteure bestående af : lygteur i kasse af mørkt træ, batteriurværk. H. 35 cm., B. 26 cm., D. 15 cm. Lygteur i kasse af træ med dekoration af metal. Nøgleoptræk. Nøgle medfølger ikke. H. 25 cm., B. 18,5 cm., D. 14,5 cm. samt skibssæt fra Schatz bestående af ur og barometer. Alle delene... Varenr: 4335910 DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2016 19:03:00 DKK 550
IWC Portuguese herrearmbåndsur af rødguld 18 kt., ref. 371482.
IWC Portuguese herrearmbåndsur af rødguld 18 kt., ref. 371482.. IWC Portuguese Chronograph herrearmbåndsur af rødguld 18 kt., ref. 371482, mekanisk værk med automatisk optræk, safirglas, sort skive mrk. IWC Schaffhausen, Chronograph Automatic med time-, minut- og sekundviser samt med stopursfunktion, urhus bagside mrk. International Watch Co. samt med nr. ... Varenr: 4343269 DKK 60.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2016 19:30:00 DKK 40.000
Seiko Premier Kinetic Perpetual herrearmbåndsur
Seiko Premier Kinetic Perpetual herrearmbåndsur. Seiko Premier Kinetic Perpetual Big Date herrearmbåndsur af stål, delvis guillocheret sølvskive mrk. Seiko Premier Kinetic Perpetual, med romertal, time-, minut- og sekundviser samt med dato,- måned,- og skudårsanvisning. monteret med sort læderrem med foldelås. Mål Ø 40 mm. (ekskl. krone). ... Varenr: 4339288

DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2016 19:36:00 DKK 1.950
Omega Seamaster diver 300 m Co-Axial Chronograph. 2015.
Omega Seamaster diver 300 m Co-Axial Chronograph. 2015. . Herrearmbåndsur Omega Seamaster diver 300 m Co-Axial Chronograph, ref.nr.: 212.30.44.50.01.001 cal. 3330, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 6" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, riflet optrækskrone med logo, justerbar lynette med ... Varenr: 4334062 DKK 30.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-07-2016 19:55:00 DKK 22.000
Dame-vedhængsur med springkapsel 14 kt. rosaguld/guld
Dame-vedhængsur med springkapsel 14 kt. rosaguld/guld. Dame-vedhængsur med springkapsel, 14 kt. rosaguld/guld, ca. 24 g, cylinderværk, kroneoptræk, viserne stilles med et greb ved glaskanten, emaljeurskive. Ø ca. 32 mm. Urkasse med små blå emaljestjerner. Fremstår i meget god stand. (Små defekter i emaljen). Schweiz ca. 1900-1910. Varenr: 4340631 DKK 3.347 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2016 20:00:00 DKK 2.417
Patek Philippe diamantarmbåndsur af 18 kt. guld, model Ellipse
Patek Philippe diamantarmbåndsur af 18 kt. guld, model Ellipse. Patek Philippe armbåndsur, model Ellipse, ref.nr.: 3798/3, cal. 215, i oval urkasse af 18 kt. guld, two-tone skive med stregindeks, kasse med 66 enkeltslebne diamanter, monteret med integreret lænke af 18 kt. guld, safirglas, manuelt optræk. Mål: 30 x 34,8 mm. let justérbar lås. L. 20-19 cm. ... Varenr: 4334724 DKK 88.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2016 20:30:00 DKK 70.000
Omega Seamaster 300 stål ca. fra 1940'erne-50'erne
Omega Seamaster 300 stål ca. fra 1940'erne-50'erne. Omega Seamaster 300, herreur, stål, automatisk urværk, urværk nr. 18174092 552, indvendig kapsel nr. 14700 2SC, urskive med selvlysende tal, urkassens Ø ca. 33,5 mm. Med læderurrem. Uret stammer ca. fra 1940'erne-50'erne. Fremstår i meget god stand. (Små defekter på de selvlysende tal). Med ... Varenr: 4339185 DKK 6.322 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2016 21:00:00 DKK 5.764
Herrfickur
Herrfickur . FICKUR, 14 k guld, guldfärgad urtavla, arabiska siffror, sekund, blånerade visare, plexiglas, innerboett i metall, boettnr: 23878, diameter ca 49 mm, total vikt ca 65,5 g Varenr: 4341042 DKK 1.570 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2016 21:09:00
Se mere
raymond Weil, Damearnbåndsur model Toccata af guld/stål.
raymond Weil, Damearnbåndsur model Toccata af guld/stål.. Raymond Weil, Damearnbåndsur model Toccata Ref.5988X006306. Urkasse af guld/stål, hvid mother of pearl (m.o.p) urskive, prydet med 11 brillanter, som time markeringer, Time,- minutviser, samt datoanvising. Buet safirglas, Schweizisk Quartz urværk, vandtæt til 5 Atm. Uret har Raymond Weil ... Varenr: 4310334

DKK 3.600 DK, Aalborg, Nibevej 24-07-2016 21:09:00 DKK 2.900
Damfickur 14 k guld
Damfickur 14 k guld. FICKUR, 14 k guld, vitemaljerad urtavla, romerska siffror, sekund, innerboett i metall, boettnr: 17428, diameter 33 mm, total vikt ca 34 g Varenr: 4341045 DKK 1.178 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2016 21:18:00
Se mere
Junkers 'Luft Hansa F13'. Dameur i delvist forgyldt stål med lys skive
Junkers 'Luft Hansa F13'. Dameur i delvist forgyldt stål med lys skive. Damearmbåndsur fra Junkers, model Luft Hansa F13, ref.nr.: 6533-5, i urkasse af stål, forgyldt lynette, lys skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse, stopursfunktion, mineralglas, monteret med sort læderrem med stålspænde, quartz urværk. Ø. 33,9 mm.Vejl. udsalgspris: 2.500,- Varenr: 4300547

DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2016 10:19:00 DKK 1.250
Vægur i kasse af lakeret eg, ca. 1920
Vægur i kasse af lakeret eg, ca. 1920. Vægur i kasse af lakeret eg, mrk. Gloria, urskive af metal med arabertal, ca. 1920. H. 67 cm. Optræksnøgle medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten Varenr: 4200263 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2016 10:53:00 DKK 300
TW Steel 'TW 421'. Herreur i PVD-behandlet stål med sort skive
TW Steel 'TW 421'. Herreur i PVD-behandlet stål med sort skive. Herrearmbåndsur fra TW Steel, model TW 421, i urkasse af PVD-behandlet stål, sort skive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, mineralglas, monteret med mørkegrå læderrem med spænde af behandlet stål, quartz urværk. Ø. 50 mm.Vejl. udslagspris: 2.399,- Varenr: 4297735

DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2016 11:00:00 DKK 1.500
Bisset of Switzerland, Gold/Black. Herrearmbåndsur.
Bisset of Switzerland, Gold/Black. Herrearmbåndsur.. Bisset of Switzerland, Gold/Black. Swiss made herrearmbåndsur, med sort/forgyldt urkasse Ø. 42 mm, Swiss Isa quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, viser for måned, for ugedag samt dato. Vandtæt 50 m. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks medfølger. Varenr: 4336694

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 11:35:00 DKK 1.300
Bisset Of Switzerland, Gold/Black.
Bisset Of Switzerland, Gold/Black.. Bisset Of Switzerland, Gold/Black. Swiss made Herre armbåndsur, med Sort/forgyldt urkasse Swiss Isa quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, viser for måned, for ugedag samt dato. Vandtæt 50m. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks medfølger. Varenr: 4337035

DKK 2.700 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-07-2016 11:46:00 DKK 1.300
Alpina sea strong automatic Swiss made watch
Alpina sea strong automatic Swiss made watch. Raymond weil Geneve Amadeus quartz Swiss watch Round blue dial with hour markers and hands of time in white and partly luminated Mineral glass with scratches Stainless steel case attached to stainless steel bracelet folded clasp lock Automatic self winding Swiss engine Ref: 54 AL ... Varenr: 4333682 DKK 1.636 BE, Antwerpen 25-07-2016 13:16:00 DKK 893
P. Lesperut Fils. Fransk Kaminur.
P. Lesperut Fils. Fransk Kaminur. . Fransk kaminur. På urhus franskmand med gevær, Urværk stemplet ''P. Lesperut Fils Ainé à Paris, no. 3989''. H. 34,5 cm. Nøgle medfølger. Løs gevær med brud løb. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4342121 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2016 14:01:58 DKK 325
Armani 'AR5980'. Herrechronograf i stål med sort skive
Armani 'AR5980'. Herrechronograf i stål med sort skive. Herrearmbåndsur fra Armani, ref.nr.: AR5980, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 4.30" position, chronograffunktion, mineralglas, monteret med lænke af stål med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø. 43 mm. Medfølges af boks, kasse samt manual.Vejl. udsalgspris: DDK ... Varenr: 4311464

DKK 1.700 DK, Vejle, Dandyvej 25-07-2016 17:10:00 DKK 1.350
Longines rustfrit stål og belagt guld Quartz ur med papirer <br>
Longines rustfrit stål og belagt guld Quartz ur med papirer
. Longines rustfrit stål og belagt guld Quartz ur med papirer Rustfrit stål Swiss made ur Square sort og guld tone urskive med timemarkeringer i romersk gylden tone , hænderne på tid i gylden tone Rustfrit stål og belagt guld foret tilfælde knyttet til sort rustfrit stål armbånd med ... Varenr: 4333685
DKK 2.901 BE, Antwerpen 25-07-2016 17:34:37 DKK 2.231
En samling assorterede urremme. (314)
En samling assorterede urremme. (314). En samling assorterede urremme, heriblandt nogle af mærket Certina og Casio (AQ32), bestående af: sorte, brune, lysebrune, mørkebrune, blå, grønne og grå remme, bredde hhv. 23, 18, 16, 14 og 12 mm., med spænder af titanium, stål og forgyldt stål. Remmene fremstår ubrugte. Enkelte dog uden spænder... Varenr: 4316585

DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2016 18:03:00 DKK 750
Omega Constellations ladies quartz watch
Omega Constellations ladies quartz watch. Omega Constellations ladies quartz watch 18kt and steel Omega ladies quartz Swiss made watch round gold tone dial with silver tone sticks as hour markers, hands of time in silver tone Brand at 12 and Swiss made at 6 18kt yellow gold bezel on case attached to 18kt and steel bracelet with ... Varenr: 4333678 DKK 3.719 BE, Antwerpen 25-07-2016 18:05:00 DKK 2.603
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>