Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Optima Since 1923. Swiss made model OSL314-GG-7. Dame armbåndsur med urkasse og lænke af forgyldt stål.
Optima Since 1923. Swiss made model OSL314-GG-7. Dame armbåndsur med urkasse og lænke af forgyldt stål.. Optima Since 1923. Swiss made model OSL314-GG-7. Dame armbåndsur med urkasse og lænke af forgyldt stål. Lænke med butterfly lås. Swiss ISA quartz urværk. Urskive med center krans af klare stene, logo samt permanent sekundviser. Vandtæt 30 m. Original opbevarings boks samt manual.Nyproducerede ... Varenr: 3547131

DKK 3.800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-10-2014 13:24:00 DKK 1.800
Agria vægur
Agria vægur . Agria vægur i kasse af bejdset træ, urskive af messing med sorte romertal. H. 55 B. 26 cm. Nøgle og pendul medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3406657 DKK 800 DK, Aalborg, Nibevej 24-10-2014 13:56:00 DKK 300
Leff One55 Amsterdam, to vægure (2)
Leff One55 Amsterdam, to vægure (2) . Leff One55, to vægure med arabertal samt japansk quartz værk. Ramme af rustfrit stål. Mål Ø. 55cm (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varenr: 3580835

DKK 3.200 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2014 14:54:00 DKK 500
Vægur, 19. årh.s slutning
Vægur, 19. årh.s slutning. Vægur i kasse af nøddetræ, prydet med sorte stafferinger, frontonformet top med maskaron. Urskive af hvid emalje med romertal. 19. årh.s slutning. H. 142 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor. Lodder medfølger. Varenr: 3588309 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2014 15:11:00 DKK 1.800
Calvin Klein, herrearmbåndsur
Calvin Klein, herrearmbåndsur. Calvin Klein, herrearmbåndsur af stål med stopursfunktion, datoangivelse og sekundviser. Ø 42 mm eksl. krone. Fremstår med slitage og ridser på glas. Varenr: 3564274 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 15:57:00 DKK 300
M.P. Westh 1871. Standur
M.P. Westh 1871. Standur. Bornholmerur i empirekasse af ådremalet træ, gennembrudt 'krone'. Hvidmalt urskive med romertal, sign. M.P. Westh 1871. H. 199 cm. Fremstår med alders- og brugsrelaterede spor og mærker. Pendul, lodder og optræknøgle medfølger. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varenr: 3594957

DKK 1.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2014 16:00:00 DKK 450
Baume & Mercier diamond watch Ilea approx.0.30ct
Baume & Mercier diamond watch Ilea approx.0.30ct. Baume & Mercier diamond watch Ilea approx.0.30ct Round mother of pearl dial with hour markers in Arabic silver tone,silver tone hands of time Date window at 6 o`clock Swiss made scripted at 6 Stainless steel Round case set with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.30ct also 1 diamond ... Varenr: 3493685

DKK 17.868 BE, Antwerpen 24-10-2014 16:27:00 DKK 10.423
Meyers genuine alligator skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar
Meyers genuine alligator skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar . Meyers Italian genuine alligator skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar : allows to change the strap singlehandly, without using any special tool Italian hand-stitched brown genuine alligator skin strap Total lenght: 19.50cm Width: 20mm Steel buckle ,hallmarkedNew goods are valued ... Varenr: 3562416

DKK 3.611 BE, Antwerpen 24-10-2014 16:30:00 DKK 1.117
Meyers genuine python skin strap 18mm, featuring Capsa spring bar
Meyers genuine python skin strap 18mm, featuring Capsa spring bar. Meyers Italian genuine python skin strap 18mm, featuring Capsa spring bar : allows to change the strap singlehandly, without using any special tool Italian hand-stitched black colour genuine python skin strap Total lenght: 20.0cm Width: 18mm Steel buckle ,hallmarkedNew goods are valued ... Varenr: 3552539

DKK 3.164 BE, Antwerpen 24-10-2014 16:30:00 DKK 931
Longines, Gold Wing, damarmbandsur
Longines, Gold Wing, damarmbandsur. Longines, Damarmbandsur, Golden Wing, Cal 250.2, Ref nr. L3.112.4, Boett nr. 28183434 i borstat och polerad stål, Ø 28 mm, quartz urverk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås. Vattentätt till 100 meters. Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår ... Varenr: 3593792

DKK 3.566 SE, Örebro, Aspholmen 24-10-2014 16:45:00 DKK 2.837
Westerstrand. Vægur i gustaviansk stil
Westerstrand. Vægur i gustaviansk stil. Westerstrand - Töreboda vægur i gustaviansk stil med kasse af forgyldt træ prydet med udskæringer. Lys urskive med arabertal. Nøgle medfølger. H: 54 cm. B: 33 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3509460 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-10-2014 17:12:00 DKK 300
Meyers Italian genuine alligator skin strap 18mm, featuring Capsa spring bar
Meyers Italian genuine alligator skin strap 18mm, featuring Capsa spring bar . Meyers Italian genuine alligator skin strap 18mm, featuring Capsa spring bar : allows to change the strap singlehandly, without using any special tool Italian hand-stitched white genuine alligator skin strap Total lenght: 19.50cm Width: 18mm Steel buckle ,hallmarkedNew goods are valued ... Varenr: 3592236

DKK 3.611 BE, Antwerpen 24-10-2014 17:18:00 DKK 1.117
Junghans vægur
Junghans vægur. Junghans vægur i kasse af mørklakeret egetræ, urskive af messing og emalje med arabertal. 1900-tallets beg. H. 90 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor; viserne split mangler. Værk virker ikke. Nøgle medfølger. Varenr: 3498135 DKK 1.200 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-10-2014 17:23:35 DKK 375
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse og lænke af sort ioniseret stål. Permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, samt datoviser. Manual og boks medfølgerNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varenr: 3543172

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-10-2014 17:48:00 DKK 1.650
Samling vintage herreure bla. Citizen (4)
Samling vintage herreure bla. Citizen (4). Samling vintage herreure bestående af : 2 stk. Citizen, 1 stk. Buren og 1 stk. Neptun. Alle med manuelt optræk. Alle fremstår med brugsspor herunder nogle med defekt glas m.m. Ekstra remme medfølger (4) Varenr: 3510771 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 24-10-2014 18:05:00 DKK 300
Fransk Louis Phillipe konsolur, 1800-tallets midte
Fransk Louis Phillipe konsolur, 1800-tallets midte. Fransk Louis Phillipe konsolur af forgyldt bronze og patineret bronze, hvidemaljeret urskive, værk med snoreophængt pendul. 1800-tallets midte. H. 58 B. 41 D. 14 cm. Fremstår med slidt patinering på hest og med senere skrue. Varenr: 3594269 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2014 18:16:00 DKK 2.100
Københavner vægur
Københavner vægur . Vægur i kasse af sort bejdset træ med front af sortstafferet nøddetræ og indlægninger af messing, hvidemaljeret urskive med romertal, W. Emmeche. kjöbenhavn. 51 x 51 x 12,5 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Optræksnøgler medfølger. Varenr: 3559084 DKK 800 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2014 18:38:00 DKK 300
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt guld, indv. støvkapsel også af guld (indv. gravering), hvidemaljeret urskive med arabiske tal, medfølgende kæde af gulddoublé, Ø 82,7 g. Ur uden kæde vægt 82,7 g. Varenr: 3593957 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-10-2014 19:01:00 DKK 2.500
Rolex. Vintage herreur i 18 kt. guld, ca. 1960.
Rolex. Vintage herreur i 18 kt. guld, ca. 1960. . Rolex. Vintage herreur i 18 kt. guld, ca. 1960. Urkasse i guld med satinfarvet urskive med stregindex, mekanisk urværk. Mål for urkasse: Ø. 34 mm. Bagkasse med garveret logo. Monteret med Hirsch rem samt spænde. L. 21 cm. Samlet vægt incl. rem 34 gram. Opbevaringsæske medfølger. Uret gik på ... Varenr: 3563614 DKK 15.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2014 19:08:00 DKK 11.000
SWISS MILITARY Hanova Skipper
SWISS MILITARY Hanova Skipper. SWISS MILITARY Hanova Skipper Diameter ca. 44 mm. tykkelse 12 mm. Vandtæt til 10 ATM / 100 meter Dato, stål rem, Rund rustfri stål kasse. Swiss Made. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller... Varenr: 3522401

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2014 19:11:00 DKK 1.500
Omega De Ville dameur i guld m/ brillanter samt tilhørende brillantring, 60 gram. (2)
Omega De Ville dameur i guld m/ brillanter samt tilhørende brillantring, 60 gram. (2). Omega De Ville. Dame armbåndsur med brillanter samt brillantring, alt udført i 14 kt guld. Urkasse med intergreret lænke. Satineret urskive med logo, timemarkeringer samt to visere. Uret har mekanisk schweizisk urværk. Leddelt urlænke i 5 radet 'blok' mønster, lås med dobbelt sikkerhedshaspe. ... Varenr: 3334692 DKK 19.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2014 19:23:00 DKK 15.000
Damearmbåndsur, Cartier Santos Ronde. 18 kt guld
Damearmbåndsur, Cartier Santos Ronde. 18 kt guld. Damearmbåndsur, Cartier Santos Ronde med urkasse og urlænke af 18 kt. guld. Urlænke forsynet med foldelås. Hvid urskive med romertal. Krone prydet med blå safir i cabochonslibning. Automatic urværk. Urkasse diameter inkl. krone ca. 28,2 mm, tykkelse ca. 8,8 mm, To ekstra led til urlænken ... Varenr: 3579346 DKK 27.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-10-2014 19:45:00 DKK 22.000
Baume & Mercier 'Classima'. Herreur i stål med rem og spænde
Baume & Mercier 'Classima'. Herreur i stål med rem og spænde. Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Classima, ref.nr.: 65593, cal. BM 11824, i urkasse af stål, lys delvist guillocheret skive med romertal og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original krokopræget læderrem med foldespænde af stål, ... Varenr: 3570130 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2014 20:00:00 DKK 7.000
Baume & Mercier 'Catwalk'. Dameur i stål med sølvfarvet skive, certifikat 2007
Baume & Mercier 'Catwalk'. Dameur i stål med sølvfarvet skive, certifikat 2007. Damearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Catwalk, ref.nr.: MV045197m i urkasse af stål, sølvfarvet skive med logo, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med lænke med dobbelt foldespænde, quartz urværk. Mål: 24,2 x 26 mm. Medfølges af certifikat fra 2007. Fremstår med brugsspor. Uret gik på... Varenr: 3563087 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2014 20:03:00 DKK 5.000
Patek Philippe 'Calatrava'. Herreur i 18 kt. guld med champagnefarvet skive, certifikat fra 1983
Patek Philippe 'Calatrava'. Herreur i 18 kt. guld med champagnefarvet skive, certifikat fra 1983. Vintage herrearmbåndsur fra Patek Philippe, model Calatrava, ref.nr.: 3744/1, cal. E 27, i urkasse og med fast lænke i 18 kt. guld, champagnefarvet skive med stregindeks, original optrækskrone med logo, safirglas, quartz urværk. Ø. 32,8 mm. Medfølges af certifikat fra 1983 samt etui. Fremstår med... Varenr: 3546308 DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2014 20:05:00 DKK 48.000
Cartier 'Tank Francaise'. Midsize dameur i 18 kt. guld og stål med brillanter
Cartier 'Tank Francaise'. Midsize dameur i 18 kt. guld og stål med brillanter. Damearmbåndsur fra Cartier, model Tank Francaise, ref.nr.: 2465, i rektangulær urkasse af stål, lys skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, urkasse prydet med juvelereftersatte brillanter, oktagonal optrækskrone prydet med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med original lænke af... Varenr: 3570239 DKK 35.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2014 20:08:00 DKK 27.000
Baume & Mercier 'Formula S'. Herrechronograf i 18 kt. guld og stål
Baume & Mercier 'Formula S'. Herrechronograf i 18 kt. guld og stål. Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Formula S, ref.nr.: MV04FO12, i urkasse af stål, hvid skive med romertal, dag- og datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, tachymeterlynette i 18 kt. guld med arabertal, safirglas, monteret med original ... Varenr: 3570506 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2014 20:10:00 DKK 7.000
Jaeger-LeCoultre 'Reverso'. Herreur i 18 kt. guld med vendbar kasse
Jaeger-LeCoultre 'Reverso'. Herreur i 18 kt. guld med vendbar kasse. Herrearmbåndsur fra Jaeger LeCoultre, model Reverso, ref.nr.: 140.105.1, i vendbar, rektangulær urkasse af 18 kt. guld, lys skive med arabertal, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med uoriginal krokopræget læderrem med spænde af forgyldt stål, quartz urværk. Mål: 23 x 38 mm. ... Varenr: 3570147 DKK 28.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2014 20:15:00 DKK 22.000
Longines 'Heriitage 1954'. Herrechronograf i stål med sølvfarvet skive
Longines 'Heriitage 1954'. Herrechronograf i stål med sølvfarvet skive. Herrearmbåndsur fra Longines, model Herritage 1954, ref.nr.: L2.747.4, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med streg- og punktindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, chronograffunktion, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med nyere alligatorrem med ... Varenr: 3559325 DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2014 20:18:00 DKK 11.000
Boucheron 'Reflet'. Dameur i delvist forgyldt stål med original rem og spænde
Boucheron 'Reflet'. Dameur i delvist forgyldt stål med original rem og spænde. Damearmbåndsur fra Boucheron, model Reflet, ref.nr.: AH 30829, i rektangulær urkasse af delvist forgyldt stål, satineret champagnefarvet skive, riflet optrækskrone, safirglas, original strudserem, quartz urværk. Mål: 18 x 29 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. ... Varenr: 3543665 DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2014 20:20:00 DKK 4.600
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>