Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hugo Boss Herre kronograph
Hugo Boss Herre kronograph. Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af poleret stål, delvis forgyldt. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Opbevaringsboks og manual medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen ... Varenr: 3542086

DKK 2.700 DK, Herning, Engdahlsvej 19-09-2014 10:15:00 DKK 1.700
Max Bill for Omega, art collection armbåndsur
Max Bill for Omega, art collection armbåndsur. Max Bill for Omega, art collection armbåndsur med kasse af sortlakeret stål, sort urskive med logo, hvide visere, datofunktion, quartz urværk, original sort rem af læder. Ø 40 mm. Medfølgende original kasse og papirer, rem og bagside af ur fremstår med slitage. Varenr: 3550091 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-09-2014 11:55:57 DKK 500
CHARMEX - herrearmbåndsur
CHARMEX - herrearmbåndsur. Herrearmbåndsur med en urkasse og urlænke udført af rustfrit stål. Sølvfarvet, delvist struktureret urskive med påsatte indekser og tegn, dags dato på '6'. Urskive og urkasse delvist prydet med farveløse, transparente og facetslebne sten, quartz urværk, urkassemål ca. 41 x 29,5 mm, tykkelse ca.... Varenr: 3516748

DKK 3.276 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-09-2014 11:57:00 DKK 1.377
Cédric Ragot for Innermost. Mantel Dome bordur, sort
Cédric Ragot for Innermost. Mantel Dome bordur, sort. Cédric Ragot for Innermost. Mantel Dome bordur af sortlakeret zink med kuppel af mundblæst glas. H. 21,5, Ø 15 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varenr: 3537234

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2014 12:04:00 DKK 325
Meyers genuine python skin strap 20mm with capsa spring bar
Meyers genuine python skin strap 20mm with capsa spring bar. Meyers Italian genuine python skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar : allows to change the strap singlehandly, without using any special tool Italian hand-stitched pink colour genuine python skin strap Total lenght: 19.00cm Width: 20mm Steel buckle ,hallmarkedNew goods are valued ... Varenr: 3547797

DKK 3.164 BE, Antwerpen 19-09-2014 12:28:42 DKK 931
Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur
Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur . Hugo Boss Herre kronograph. Herrearmbåndsur med urkasse af poleret stål. Urskive med permanent sekundviser, stopur op til 60 min., samt 24 timer viser. Monteret med Sort læder rem. Opbevaringsboks og manual medfølger.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen... Varenr: 3467914

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 19-09-2014 13:26:00 DKK 1.400
Samling mekaniske armbåndsure, Omega mv. (20)
Samling mekaniske armbåndsure, Omega mv. (20) . Enkelte med urkasse af sølv. Fremstår med brugsslitage, fejl og mangler kan forekomme. Eftersyn tilrådes. (20) Varenr: 3498430 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2014 13:30:00 DKK 350
Standur i kasse af hvidmalet og guldstafferet træ, 1800-tallets 1. halvdel
Standur i kasse af hvidmalet og guldstafferet træ, 1800-tallets 1. halvdel. Standur i kasse af hvidmalet og guldstafferet træ med svungen top og kvartsøjler. Blåmalet og guldstafferet urskive med ottedøgnsværk. Pendul og lodder medfølger. H. 206 cm. 1800-tallets 1. halvdel Varenr: 3548031 DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2014 13:37:25 DKK 800
Omega de Ville damearmbåndsur samt Nils Thorsson/Royal Copenhagen vedhæng af porcelæn. (2)
Omega de Ville damearmbåndsur samt Nils Thorsson/Royal Copenhagen vedhæng af porcelæn. (2). Omega de Ville damearmbåndsur af forgyldt stål, gylden urskive med timemarkeringer, mrk. Omega, monteret med senere rem af sort læder. Urkasse Ø 2,2 cm. Nils Thorsson (1918-1972) for Royal Copenhagen, vedhæng af porcelæn med delvist forgyldt dekoration. H. 6,1 cm. Monteret med kæde af metal. (2) Varenr: 3546935 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 19-09-2014 13:49:52 DKK 325
Favor herrelommeur af gulddoublé
Favor herrelommeur af gulddoublé. Favor dobbeltkapslet herrelommeur af gulddoublé, gylden urskive med arabertal samt sekundskive, urkæde af gulddoublé. Urkasse Ø 5,2 cm. Etui medfølger. Varenr: 3547773 DKK 800 DK, Kolding, Trianglen 19-09-2014 13:53:50 DKK 350
Omega De Ville. Herrearmbåndsur
Omega De Ville. Herrearmbåndsur . Omega De Ville. Herrearmbåndsur. Urkasse og flexrem af stål/double. Gylden urskive med stregindeling. Ø 3,4 cm. Fremstår med brugsslitage, ridser på glas. Varenr: 3548594 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2014 14:01:19 DKK 1.300
Tissot Seastar Automatic, vintage, herrearmbåndsur
Tissot Seastar Automatic, vintage, herrearmbåndsur. Tissot Seastar Automatic, vintage. Herrearmbåndsur med kasse af forgyldt stål, sølvfarvet urskive med logo, forgyldt streinddeling samt tre visere, datofunktion. Monteret med rem af Fixo-flex, delvis forgyldt stål. Automatik urværk. Ø 36 mm. ekskl. krone. Uret fremstår med brugsspor og ridser på ... Varenr: 3534895 DKK 800 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-09-2014 14:22:00 DKK 350
Racul U Braun, herrearmbåndur
Racul U Braun, herrearmbåndur. Racul U Braun, herrearmbåndur i urkasse af forgyldt stål med sort skive med logo, time- og minutmarkeringer tre visere samt angivelse af ugedag, måned og dato. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med mørk læderrem med forgyldt spænde. Ø: 44 mm (ekskl. krone). Uret kommer... Varenr: 3515868

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2014 14:27:00 DKK 375
Standur med kabinet af massiv og fineret mahogni, 1800-tallet
Standur med kabinet af massiv og fineret mahogni, 1800-tallet. Standur med kabinet af massiv og fineret mahogni, dekorationer i form af Intarsia af frugttræ, delvist affasede hjørner. Urskive af emaljeret og bemalet metal, angivelser med romer- og arabertal, 2 underskiver. 1800-tallet. H. 209 B. 46 D. 24 cm. Fremstår med brugsspor samt manglende viser på ... Varenr: 3548942 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 19-09-2014 14:49:14 DKK 475
Baume & Mercier steel watch with box and papers
Baume & Mercier steel watch with box and papers. Baume & Mercier automatic steel watch with box and papers Rectangular brown dial with hour markers in Arabic silver tone,silver tone hands of time 1 black sub dial for second option at 6 o`clock Swiss made scripted at 6 Stainless steel rectangular case attached to black B & M bracelet with ... Varenr: 3290881

DKK 8.190 BE, Antwerpen 19-09-2014 15:00:00 DKK 4.840
Omega Seamaster 600. Vintage herreur
Omega Seamaster 600. Vintage herreur . Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster, urkasse af stål, lys skive med stregindeks, optrækskrone med logo, plexiglas, monteret rem med stålspænde, automatisk urværk. Ø 3,2 cm. Uret fungerede på vurderingstidspunktet. Fremstår med brugsslitage, ridser på glas. Varenr: 3542555 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2014 15:05:00 DKK 1.500
Standur i kasse af hvidmalet træ, Mora-form, 1900-tallet
Standur i kasse af hvidmalet træ, Mora-form, 1900-tallet. Standur i kasse af hvidmalet og guldstafferet træ, Mora-form, 1900-tallets første halvdel. Lodder, pendul og optræksnøgle medfølger. H. 190 cm. Fremstår med afskalninger. Varenr: 3523568 DKK 800 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2014 15:07:00 DKK 300
Meyers genuine lizard skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar
Meyers genuine lizard skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar . Meyers Italian genuine lizard skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar : allows to change the strap singlehandly, without using any special tool Italian hand-stitched black colour genuine lizard skin strap Total lenght: 19.50cm Width: 20mm Steel buckle ,hallmarkedNew goods are valued ... Varenr: 3552628

DKK 3.164 BE, Antwerpen 19-09-2014 15:12:00 DKK 931
Engelsk standur, 1800-tallet
Engelsk standur, 1800-tallet. Engelsk standur i empirekasse af hvidmalet og guldstafferet træ med gallerikant, urskive af messing med timekranse, gennembrudte hjørneornamenter og plakette af forsølvet tin, plakette betegnet JB London, separat sekundviser, 1800-tallet. Lodder, pendul og optræksnøgle medfølger. H. 244 cm. ... Varenr: 3543927 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 19-09-2014 15:22:00 DKK 300
Samling dameure (4)
Samling dameure (4). Samling dameure, bestående af Festina ur af stål, Celsior ur med rem af kunstskind, MG ur af rustfrit stål med elastisk rem samt MG ur af rustfrit, alle med Quartz urværk. Fremstår med lettere slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4) Varenr: 3513200 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-09-2014 15:40:00 DKK 300
Calvin Klein, damearmbåndsur og armbånd (2)
Calvin Klein, damearmbåndsur og armbånd (2). Calvin Klein, damearmbåndsur i urkasse af stål med lys skive med logo og to visere. Uret har integreret bøjle med spænde i stål samt quartzværk. Bredde: 17 mm (ekskl. krone). Der medfølger ekstra led samt armbånd i stål. Uret fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 3526782 DKK 800 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2014 16:01:38 DKK 300
Admirals Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'
Admirals Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'. Admirals Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr mit einem Gehäuse aus Edelstahl - gebürstet und einem Armband aus Leder mit Edelstahl Dornschließe. Ziffernblatt mit aufgesetzten Indices, Hilfszifferblätter und -zeiger für Chronograph, Tagesdatum auf ' 5', drehbare Lünette, verschraubter ... Varenr: 3524374

DKK 2.420 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 19-09-2014 17:44:00 DKK 1.638
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af poleret stål, orange urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, vandtæt til 100 m. Monteret med sort silikone rem. Manual og boks medfølgerNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det ... Varenr: 3525744

DKK 2.800 DK, Herning, Engdahlsvej 19-09-2014 18:41:00 DKK 1.500
Gucci armbåndsur af stål
Gucci armbåndsur af stål. Gucci armbåndsur af stål, quartz værk, sølvskive, mrk. Gucci med time- og minutviser samt med datoangivelse, monteret med integreret stållænke i forløb med foldespænde. Mål urhus 2,7 cm. x 3,8 cm. Tilhørende Gucci æske medfølger. Uret går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. ... Varenr: 3540843

DKK 8.400 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-09-2014 19:06:00 DKK 2.500
Herrarmbandsur, Certina, Prologue, Champion, Lorus, Jet Set & 2 Fickur
Herrarmbandsur, Certina, Prologue, Champion, Lorus, Jet Set & 2 Fickur. Herrarmbandsur, Certina DS Titanium quartz urverk med safirglas. Diam: 35mm Certina DS stål, quartz urverk, safirglas, läderrem. Diam: 35mm Prologue Titanium quartz urverk, reptåligt mineralglas. Diam: 36mm. Champion stål, safirglas, quartz urverk. Diam: 39mm. Lorus stål, quartz urverk, ... Varenr: 3550801 DKK 2.019 SE, Malmö, Baltzarsgatan 19-09-2014 19:07:00 DKK 485
Meyers genuine alligator skin strap 20mm with capsa spring bar
Meyers genuine alligator skin strap 20mm with capsa spring bar. Meyers Italian genuine alligator skin strap 20mm, featuring Capsa spring bar : allows to change the strap singlehandly, without using any special tool Italian hand-stitched light blue colour genuine alligator skin strap Total lenght: 19.50cm Width: 20mm Steel buckle ,hallmarkedNew goods are ... Varenr: 3548301

DKK 3.611 BE, Antwerpen 19-09-2014 19:28:00 DKK 1.117
Omega Seamaster Cosmic, vintage, herrearmbåndsur
Omega Seamaster Cosmic, vintage, herrearmbåndsur . Omega Seamaster Cosmic, vintage. Herrearmbåndsur med kasse samt lænke af forgyldt stål, stålfarvet urskive med tre visere, streginddeling samt datofunktion. Vandresistent. Lænke monteret med foldespænde. Manuelt optræk. Ø 35 mm. ekskl. krone. Uret fremstår med brugsspor samt ridser på glas. ... Varenr: 3542202 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-09-2014 19:30:00 DKK 1.750
Omega Seamaster automatic, herrearmbåndsur
Omega Seamaster automatic, herrearmbåndsur. Omega Seamaster automatic. Herrearmbåndsur med kasse samt lænke af forgyldt stål, cremefarvet urskive med forgyldte arabertal samt streginddeling, logo samt to visere. Fixoflex-Lænke af delvis forgyldt stål. Ø 33 mm. eksl. krone. Uret fresmtår med brugsspor samt ridser på glas. Lauritz.com ... Varenr: 3529492 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-09-2014 19:30:00 DKK 975
Fransk kaminur rødbroget marmor ca.1880 (2)
Fransk kaminur rødbroget marmor ca.1880 (2). Kaminur af sort og rødligt marmor med detaljer af messing, emaljeret urskive med arabiske tal. Der medfølger optræksnøgle og pendul. Ca.1880-1900. H.46,5 x 24 x d.15 cm. Varenr: 3547412 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-09-2014 19:34:00 DKK 850
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/svart
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, silver/svart. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, silverfärgad urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i svart italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är ... Varenr: 3543365

DKK 2.584 SE, Stockholm, Slakthusgatan 19-09-2014 19:41:00 DKK 525
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>