Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Emporio Armani herrearmbåndsur. Chronograph
Emporio Armani herrearmbåndsur med urkasse i stål. Skive med romertal. Time, minut samt sekundviser. Dato. Chronograph funktion. 24 timers funktion. Ø. ca eksklusiv krone 42 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer.
Varenr: 4794208

DKK 2.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
08:31:07
DKK 925
Väggpendyl Grönbäck
JW GRÖNBÄCK, väggpendyl, 1900-tal, rokokostil, förgylld, skuren dekor, urtavla med romerska siffror samt märkt JW Grönbäck Stockholm, längd ca 86 cm, pendel medföljer
Varenr: 4861060
DKK 1.930 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
10:00:00
Se mere
Standur. Start 1800-tallet.
Standur med kasse i mahogni. Bemalet urskive, denne med rust. Start 1800-tallet. H. ca. 206 cm. Fremstår med svindrevner i kassen samt i bagbeklædning, løse/manglende lister (nogle medfølger) løst hængslet låge, samt en del brugsspor/mangler. Pendul, to lodder, samt optræksnøgle medfølger. ...
Varenr: 4856077
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-12-2017
10:25:59
DKK 525
Bordsur 1800-talets början
BORDSUR, empire, 1800-talets början, förgylld brons, emaljerade urtavlan märkt B.F. Brebrat Gand, dekor av av stånde man med bägare, höjd ca 27 cm, nyckel och pendel finns. PROVENIENS: Russell Bodés samling
Varenr: 4861079
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11-12-2017
11:24:00
Se mere
Väggpendyl Engström
ROBERT ENGSTRÖM, väggpendyl, 1900-tal, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, urtavla med arabiska siffror samt märkt Rob Engström Stockholm, höjd ca 90 cm, pendel medföljer
Varenr: 4861084
11:44:00
Se mere
Bordsur, grå granit, mekaniskt urverk
Bordsur, urhus i grå granit med kolonnetter, mekaniskt urverk. H 26 cm B 24,5 cm Bakre kanten med nagg. Nyckel medföljer, ej funktionstestat.
Varenr: 4853248
DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 11-12-2017
11:58:32
DKK 251
Armbåndsure (2)
Armbåndsure 1 armbåndsur ca. 1925, ’REOTO’ i 750/- guld, manuelt optræk, arabertal, blånerede visere, urkassens mål ca. 20 x 14 mm Urlænke i 585/- guld. Længde ca. 17,5 cm, bredde ca. 7 mm, ca. 19 gram. 1 armbåndsur ’Wempe’ i 585/- guld, fleksibel urlænke, forgyldt, manuelt optræk, ...
Varenr: 4833266
DKK 5.210 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-12-2017
12:10:35
DKK 3.536
Samling smykker, armbåndsur og broche (2)
Samling smykker 1 filigranbroche, 585/- rødguld Stempel = :OE E sovjetstjerne med hammer og segl 585 Mål ca. L. 5,8 cm x B. 3,3 cm, ca. 13 gram Prydet med 1 ovalfacetteret, rød syntetisk spinel 1 x Dugena - Mystery - JUVENIA armbåndsur, forgyldt, manuelt optræk, diameter uden krone ca. ...
Varenr: 4833259
DKK 3.722 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-12-2017
12:13:06
DKK 298
Standur i hvidmalet kasse, 20 årh. 'Koneklokke'
Standur i hvidmalet kasse, værk og kasse begge fra 20 årh. Hvidmalet urskive med sorte tal, visere af messing. 'Koneklokke'. Brugs- og aldersspor. Medfølgende 2 lodder, pendul og optræksnøgle. H. 191 cm. Fremstår med stedvise afslag. Løs listedel medfølger.
Varenr: 4858670
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2017
13:44:00
DKK 425
M298 - 4 Herreure i æske (4)
4 Herreure i æske (4) - Seiko Kinetic SQ 50, Viceroy, Estana Silence Automatic samt Christina London. Urene er monteret med læderremme - Seiko med stållænke. Ø: Fra 31 mm (Christina London) til 43 (Viceroy) mm (ekskl. krone). Urene kommer i sort opbevaringsæske med tilhørende nøgler. Urene går, ...
Varenr: 4862024
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
15:53:00
DKK 1.350
Väggur, Carl Ranch, Köbenhavn
Väggur, Carl Ranch, Köbenhavn. Urtavla av marmorskiva med emaljerade detaljer. 1800-tal. Leja-stil. Höjd 50 cm. Proveniens: Klippans Pappersbruk.
Varenr: 4850648
17:20:50
DKK 251
Golana, manuelt optræk, nr. 5470, 18 kt.
Vintage herrearmbåndsur fra Golana, udført med en urkasse af 18 kt. guld (stemplet), modelnummer: 5470. Sølvfarvet urskive med guldfarvede indekser, konvekst plastglas, manuelt optræk, Incabloc sikring. Læderurremmen og dornlåsen er ikke originale og er blevet suppleret. Uret fremstår i ...
Varenr: 4843856
DKK 3.722 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-12-2017
17:25:00
DKK 782
Vægure med dyrestemmer - Ø25 cm (12)
Vægure med 12 forskellige dyrestemmer - 25 cm. Sjovt vægur der hver time spiller en dyrestemme. Kl. 12 - Gris, kl. 13 - Gås, Kl. 14 - Kalkun, Kl. 15 - Ko osv... Nye i original emballage. 12 stk.
Varenr: 4833051

DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 11-12-2017
17:54:58
Ole Mathiesen. Dameur
Ole Mathiesen. Dameur, minut- og timevisere, kasse af forkromet metal, Ø 25 mm, blåsort skive, blåsort læderrem. Erhvervet 1998. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 4862878
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
18:28:53
DKK 375
Omega Seamaster Diver 300, herreur
Omega Seamaster Diver 300, herreur, sekund-, minut- og timevisere, datoangivelse, stopursfunktion, kasse af børstet stål, Ø 36.25 mm, sort urskive, sort roterende krans urskive, automatisk, selvoptrækkende urværk, rem: børstet stål, vandtæt til 300 m., serienr. 86257486Opbevaringskasse, ...
Varenr: 4860294

DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:00:00
DKK 15.500
Breitling SuperOcean 42, herreur
Breitling SuperOcean 42, herreur, sekund-, minut- og timevisere, datoangivelse, kasse af stål, roterende krans, Ø 42 mm., sort urskive, automatisk, selvoptrækkende urværk, rem/lænke: læder, vandtæt til 150 m., serienr. 2856993Opbevaringskasse, certifikat og vejledning medfølger.Uret er fra ...
Varenr: 4860360

DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:05:00
DKK 11.500
Certina, damearmbåndsur af 18 kt. Guld
Certina, damearmbåndsur med lænke og urkasse af 18 kt. Guld. Gylden urskive med logo og stregindex samt urværk med manuelt optræk. Længde på ur ca. 17 cm. Mål på urkasse ca. 15 x 17 mm. Samlet vægt ca. 33,3 gram. Uret går ikke og optræk er defekt.
Varenr: 4859399
DKK 5.400 DK, Herlev, Dynamovej 11-12-2017
19:06:00
DKK 3.300
Breitling Galactic 36 Chronometer, dameur
Breitling Galactic 36 Chronometer, dameur, sekund-, minut- og timevisere, datoangivelse, kasse af stål, Ø 36 mm, perlemorsurskive, quartz urværk, rem/lænke: stål, vandtæt til 100 m., serienr. 1542968Opbevaringskasse, certifikat og vejledning medfølger.Uret er fra lukning af Uhrmageriet, Store ...
Varenr: 4860398

DKK 16.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:15:00
DKK 10.500
Breitling Prof. Aerospace Evo, herreur
Breitling Prof. Aerospace Evo, herreur, minut- og timevisere, digitale displays, kasse af titanium, roterende krans, Ø 43 mm., sort urskive, quartz (batteri) urværk, rem/lænke: titanium/stål, vandtæt til 100 m., serienr. 1561024Opbevaringskasse, certifikat og vejledning medfølger.Uret er fra ...
Varenr: 4860318

19:20:00
DKK 15.500
Tissot T-Wave, dameur
Tissot T-Wave, dameur, sekund-, minut- og timevisere, kasse af forgyldt stål, Ø 30 mm., sort urskive med perlemorsdetaljer, quartz (batteri) urværk, rem/lænke: sort læder, vandtæt til 30 m., serienr. T1122103605100Opbevaringskasse medfølger.Uret er fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus....
Varenr: 4862111

DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:25:00
DKK 1.050
Breitling Super Avenger II Chronograph, herreur
Breitling Super Avenger II Chronograph, herreur, sekund-, minut- og timevisere, datoangivelse, stopur, kasse af børstet stål, roterende krans, Ø 48 mm., sort urskive, automatisk, selvoptrækkende urværk, rem/lænke: poleret stål, vandtæt til 300 m., serienr. 2835137Opbevaringskasse, certifikat og ...
Varenr: 4860406

DKK 22.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:25:00
DKK 19.000
Breitling Colt Chronograph, herreur
Breitling Colt Chronograph, herreur, sekund-, minut-, timeviser, datoangivelse, stopursfunktion, kasse af børstet/poleret stål, krans af stål, børstet/poleret, roterende mod uret, Ø 44 mm., blå, selvlysende mærker indeksmarkeringer, selvlysende visere urskive, quartz (batteri) urværk, rem/lænke:...
Varenr: 4860328

19:30:00
DKK 11.500
Omega Seamaster Aqua Terra 150m Quartz 38.5mm, herreu
Omega Seamaster Aqua Terra 150m Quartz 38.5mm, herreur, sekund-, minut- og timevisere, datoangivelse, kasse af stål, Ø 38,5 mm., grå urskive med selvlysende markeringer urskive, quartz (batteridrevet) urværk, rem/lænke: stål, vandtæt til 150 m., serienr. 92618095Opbevaringskasse, certifikat og ...
Varenr: 4860331

DKK 9.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:40:00
DKK 9.800
Rado True Black, dameur
Rado True Black, dameur, sekund-, minut- og timevisere, datoangivelse, kasse af sort keramik, roterende krans, Ø 30 mm., sort urskive, med diamantbesatte indeksmarkeringer urskive, quartz (batteridrevet) urværk, rem/lænke: sort keramik, vandtæt til 50 m., serienr. 14164800Opbevaringskasse, ...
Varenr: 4860412

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:45:00
DKK 3.400
Omega Aqua Terra 150M Quartz 30 mm, dameur
Omega Aqua Terra 150M Quartz 30 mm, dameur, sekund-, minut- og timevisere, datofunktion, kasse af poleret stål, Ø 30 mm., hvid urskive med diamantbesatte indeksmarkeringer, quartz (batteridrevet) urværk, rem/lænke: børstet stål, vandtæt til 150 m., serienr. 92506373Opbevaringskasse, certifikat ...
Varenr: 4860341

19:50:00
DKK 11.000
Vintage Omega Seamaster Automatic, lænke af 14 kt
Vintage Omega Seamaster Automatic herrearmbåndsur i urkasse af doublé. Patineret skive med pileformede stregindeks og arabertal, skruekrone med Omega logo, tre visere. Ø 34 cm. Lænke af 14 kt (vægt 30 gram), ikke Omega. Uret går. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet.
Varenr: 4848930
DKK 5.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
19:55:00
DKK 3.400
Standur, 1800-tallets midte
Standur med kasse af hvidlakeret og guldstafferet træ, hvidmalet urskive med arabertal. H. 196 cm. 1800-tallets midte. Et lod samt et pendul medfølger. Aldersrelateret slitage.
Varenr: 4857847
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2017
19:57:00
Longines HydroConquest, herreur
Longines HydroConquest, herreur, sekund-, minut-, timeviser, datofunktion, kasse af stål, Ø 41 mm., sort urskive, quartz (batteri) urværk, rem/lænke: stål, vandtæt til 300 m., serienr. 44845806Opbevaringskasse medfølger.Uret er fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris kr. ...
Varenr: 4862836

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
19:57:00
DKK 3.100
IWC 'Fliegeruhr Doppelchronograph'. Herreur i stål med sort skive - boks + cert. 2016
Herrearmbåndsur fra IWC, model Fliegeruhr Doppelchronograph, ref.nr.: 3778-01, cal. 79420, i urkasse af stål, sort skive med arabertal, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original ...
Varenr: 4829097
DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2017
20:00:00
DKK 35.000
Omega Sports Chronograph
Omega Sports Chronograph, lommeur, 1950'erne, sølvbaggrund, arabiske tal, sort og røde visere, lille sekundviser ved "6", sekundstop med rattrapante, 30-min tæller, 60-sec viser, 1/10 sekunders chronograph. Optræk ved '12', tryk ved '11' timekorrektionsknap ved '1', Ø65 mm. Urværk: ...
Varenr: 4809869
DKK 20.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 11-12-2017
20:00:00
DKK 8.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>