Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Guess Herrearmbåndsur. Chronograph.
Guess herrearmbåndsur med urkasse af stål. Sort lynette. Skive med time, minut samt sekundviser. Chronograph funktion samt 24 timers funktion. Gummirem. Ø. ca. eksklusiv krone 45 mm. Inder samt yderboks medfølger derudover manual.
Varenr: 4730577

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
09:27:00
Bordspendyl 1800-tal
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronserad metall, alabaster, vitemaljerad urtavla med romerska siffor, dekor av jägare med fångst, höjd ca 39 cm
Varenr: 4805853
DKK 1.564 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-10-2017
10:22:00
Se mere
Guess Herrearmbåndsur.
Guess herrearmbåndsur med urkasse i sort stål. Skive med time, minut samt sekundviser. Dag, dato samt 24 timers funktion. Lænke af sort stål. Ø. ca. eksklusiv krone 43 mm. Inder samt yderboks medfølger derudover manual.
Varenr: 4712707

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
10:27:00
DKK 925
Orient herrearmbåndsur.
Orient herrearmbåndsur med urkasse af stål. Skive med time, minut samt sekundviser. Dag, dato samt 24 timers funktion. Stållænke. Ø. ca. eksklusiv krone 47 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer.
Varenr: 4797785

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
11:28:00
DKK 325
Pierre Balmain damearmbåndsur
Pierre Balmain damearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål, guillocheret urskive med logo, romertal, to visere samt small seconds. Uret har schweizisk quartzværk og er monteret med leddelt lænek af stål og forgyldt stål. Ø: 26 mm (ekskl. krone). Uret går, men Lauritz.com indestår ikke for ...
Varenr: 4756402
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-10-2017
12:20:00
DKK 325
D&G. Dolce & Gabbana damearmbåndsur
Dolce & Gabbana. Damearmbåndsur af stål, sølvfarvet urskive med logo. Lynette og længe prydet med simili sten, monteret med integrerede lænke med logo. Vandtæt til 30M. Quartz værk. 21 x 21 mm. Brugsspor. Uret går, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4777292
13:20:00
Diverse vægure (4)
Diverse vægure i træ og metal, elektriske og til batteri. Ø17-29 cm.Eks. Metamec, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (4)
Varenr: 4797966
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-10-2017
13:46:00
Bordspendyl
BORDSPENDYL, 1800-tal, bronserad vitmetall, Louis XV-stil, emaljtavla, höjd inkl. glaskupa och sockel ca 43 cm, nyckel och pendel finns
Varenr: 4805935
14:04:00
Se mere
Stort Industrielt vægur
Industrielt vægur af grålakeret metal, hvid skive med time- og minutmarkeringer, sorte visere. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og er ikke kontrolleret. Ø 43,5 cm. Med slitage og bule på top.
Varenr: 4805751
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-10-2017
15:42:00
DKK 425
Omega Constellation. Damearmbåndsur, stål og guld
Omega Constellation. Damearmbånds ur med urkasse og integreret lænke af guld og stål, hvid præget urskive med gylden stregmarkering, time, minut og sekundviser, datorude. Urkasse 2,5 cm, lænke Ø 15,5 cm. Der medfølger købsbevis fra 2007. Uret fremstår med alm. brugsspor. Uret går ved indlevering ...
Varenr: 4806742
DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-10-2017
18:39:00
Vintage Omega Geneve damearmbåndsur af forgyldt stål
Vintage Omega Geneve damearmbåndsur af forgyldt stål, rund gylden urskive med timemarkeringer, optrækskrone med logo. Urkasse Ø 2,0 cm. ekskl. krone. Monteret med ny Omega rem af sort skind med logospænde. Værk nr. 31592617, cal. 485. Manuelt optræk. Uret er justeret, renses og efterset af ...
Varenr: 4807210
DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 18-10-2017
18:52:47
DKK 775
Certina DS First. Herrearmbåndsur
Certina DS First. Herrearmbåndsur med urkasse af matteret stål, drejelig lynette med arabertal, sølvfarvet urskive med logo, safir glas, stregindeks, selvlysende time- og minutvisere, separat sekundviser og datoanvisning. Monteret med original lænke af matteret stål. Ø 40 mm. ekskl. krone. Quartz...
Varenr: 4806272
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-10-2017
19:19:00
DKK 850
Engelsk George III standur, mester William Upjohn 1736-1768
Engelsk George III standur i kasse af elm, urskive af messing med gennebrudte hjørneornamenter, timekrans med romer- og arabertal. Time, minut, sekund og datoangivelse. Forovnen plakette, sign. William Upjohn. (1736-1768 Exeter, Devon). H. 230 cm. Lodder og pendul medfølger. Aldersrelateret ...
Varenr: 4777746
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-10-2017
19:23:00
DKK 2.700
Junghans, fire vintageure af stål (4)
Fire vintage herrearmbåndsure fra Junghans i kasser af stål, de to er forgyldte og monterede med flexiremme af forgyldt stål, de øvrige to er med datorude og medfølges af remme med forgyldte spænder, alle med mekanisk urværk og manuelt optræk, 17 jewels. Ø ekskl. kroner 33 mm. En original æske ...
Varenr: 4802353
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-10-2017
19:25:00
Bisset Of Switzerland, Gold/Black.
Bisset Of Switzerland, Gold/Black. Swiss made Herre armbåndsur, med Sort/forgyldt urkasse Swiss Isa quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, viser for måned, for ugedag samt dato. Vandtæt 50m. Monteret med sort læder rem. Opbevaringsboks medfølger.
Varenr: 4793286

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
19:28:00
DKK 825
Movado. Damearmbåndsur
Movado. Damearmbåndsur af stål, Ø 25 mm incl. optrækskrone. Quartsurværk. Batteriskift påkrævet. Bagkasse med indgravering.
Varenr: 4806213
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-10-2017
19:33:00
Rolex Datejust damearmbåndsur af stål
Rolex Datejust damearmbåndsur af stål, ref. 69... serienr. T943433. Indvendig stemplet 69000A.Mekanisk værk med automatisk optræk. Safirglas. Monteret på Jubilee-lænke stål med foldespænde. Diamanterne på urskiven er eftermonteret af juveler og ikke original monteret af Rolex. Lynette af 18 ...
Varenr: 4781607
DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-10-2017
19:35:00
DKK 18.500
Gucci G-Timeless herrearmbåndsur af stål, ref. YA126301.
Gucci G-Timeless herrearmbåndsur af stål, ref. YA126301, safirglas, quartz værk, sort skive mrk. Gucci, delvis med arabertal og timeindikationer, time-, minut- og sekundviser samt med quick-set datoangivelse, monteret på integreret stållænke med foldespænde. Mål urhus Ø 45 mm. L. 18 cm. ...
Varenr: 4734244

DKK 2.800 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-10-2017
20:01:00
DKK 2.300
Rila Incabloc, vintage damearbåndsur, med Bismark lænke, 14 kt guld
Rila Incabloc. Vintage damearmbåndsurRund urkasse af 14 kt. guldGylden urskiveMekanisk værk med manuel optrækØ 21 mm ekskl. kroneSenere monteret Bismarklænke af 14 kt. guld, stemplet SAV 585Totallængde 17 cmSamlet vægt ca. 23,2 gramFremstår med brugsspor og små ridserUret gik på ...
Varenr: 4803237
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-10-2017
20:01:00
DKK 1.150
Rolex 'Day-Date'. Vintage herreur i 18 kt. guld med champagnefarvet skive, ca. 1966
Vintage herrearmbåndsur fra Rolex, model Day-Date, ref.nr.: 1803, i urkasse af 18 kt. guld, champagnefarvet skive stregindeks, datoangivelse ved 3" position, ugedagsangivelse ved 12" position, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med senere rem med forgyldt spænde, automatisk urværk....
Varenr: 4752201
DKK 50.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-10-2017
20:17:00
DKK 31.000
Bell & Ross Chronograph, herrearmbåndsur
Bell & Ross Chronograph, herrearmbåndsur i urkasse af sort stål, sort urskive med logo, time- og minutmarkeringer, to visere, datoangivelse, small seconds samt viser og subdials til chronographfunktion. Monteret med sort Bell & Ross gummirem med sort Bell & Ross spænde. Uret har mekanisk urværk ...
Varenr: 4754679
DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-10-2017
20:18:00
DKK 6.200
Vintage Breitling Datora, herrearmbåndsur
Vintage Breitling Datora, herrearmbåndsur i urkasse af stål med lys urskive med logo, time- og minutmarkeringer, to visere, small seconds, viser til datoangivelse, ruder til angivelse af ugedag og måned samt viser og subdials til chronographfunktion. Ø: 35 mm (ekskl. krone). Uret har mekanisk ...
Varenr: 4754671
DKK 35.000 DK, Herlev, Dynamovej 18-10-2017
20:18:00
DKK 17.000
Cartier dameur i rød æske
Cartier damearmbåndsur, model Santos Lady, i urkasse og med tilhørende lænke af 18 kt. guld og matpoleret stål, lys skive med romertal, heptagonal optrækskrone prydet med facetslebet safir, safirglas, quartz urværk. Ref.nr.: 1567Ø. 35 x 24 mm ekskl krone. Kommer med orig. boks, ekstra led og ...
Varenr: 4756882
DKK 18.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-10-2017
20:19:00
DKK 5.800
Jacob & Co herrearmbåndsur
Jacob & Co herrearmbåndsur, Model "Five time zones". Urkasse af blankpoleret stål, sort urskive med fem tidszoner, datorude. Uret er monteret med gummirem med røde stikninger. Schweizisk quartz urværk. Uret er num 285. Ø: 42 mm (ekskl. krone). Uret trænger til batteriskift. Lauritz.com indestår ...
Varenr: 4754675
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 18-10-2017
20:25:00
Rolex 'Date'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1979
Herrearmbåndsur fra Rolex, model Date, ref.nr.: 1500, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, glat lynette, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med oysterlænke med flip-lock foldespænde, automatisk urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med ...
Varenr: 4760660
DKK 24.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-10-2017
20:25:00
DKK 11.000
Orient M Force herrearmbåndsur.
Orient herrearmbåndsur med urkasse af stål. Mekanisk værk med automatisk optræk, safir krystalglas. Skive med time, minut samt sekund viser, lumen på index samt viser. Gang reserve indikator samt dato. Ø. ca. eksklusiv krone 48 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer.
Varenr: 4730578

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
20:26:00
DKK 575
Gant Herrearmbåndsur.
Gant herrearmbåndsur med urkasse af stål. Sort skive med time, minut samt sekundviser. Dato. Semili sten. Lænke af stål. Ø. ca. eksklusiv krone 42 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer.
Varenr: 4806145

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
20:29:00
DKK 725
Laco Monte Carlo herrearmbåndsur af stål, chronograph.
Loca Monte Carlo herrearmbåndsur med urkasse af stål, sort skive med arabertal samt stregindeks, sub dials, dato samt dag. Tre viser i form af time, minut samt chronograph viser. Med Valjoux 7750 mekanisk urværk med automatisk optræk, chronograph funktion. Monteret på sort læderrem med original ...
Varenr: 4806540
DKK 8.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-10-2017
20:29:00
DKK 3.300
Breitling `Superocean´. Herreur i stål med sort skive med dato, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Breitling, model Superocean, ref.nr.: A17360, i urkasse af stål, sort skive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette med arabertal, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med stållænke med foldespænde, automatisk urværk. Ø. 41,5 mm. Indvendig ...
Varenr: 4765832
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 18-10-2017
20:31:00
DKK 7.400
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur Model G104-10
Hermances, Geneve. Chronograph. Herrearmbåndsur fra Hermances. Model G104-10. Urkasse og integreret lænke i børstet rustfri stål. Hvid sølvtonet style urskive med datovisning ved 4 position. 3 subdials, separat stor sekundviser. Stopursfunktion, chronograffunktion. Urkasse 45 mm. Riflet krone. ...
Varenr: 4805712

DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 18-10-2017
20:31:00
DKK 575
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>