Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Ure i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Gant. Herrearmbåndsur.
Gant. Herrearmbåndsur.. Gant. Herrearmbåndsur. Urkasse i stål. Blå dykkerlynette. Blå sunburst urskive med time, minut samt sekundviser. Med dato. Blå natorem. Ø. ca. eksklusiv krone 44 mm. Kommer med inder samt yderboks og manual. Varenr: 4617787

DKK 1.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 09:29:11 DKK 850
Fossil herrearmbåndsur, chronograph.
Fossil herrearmbåndsur, chronograph.. Fossil Herrearmbåndsur urkasse i bronzeret rustfri stål. Blå skive med time, minut samt sekundviser. Derudover chronograph funktion samt 24 timers viser. Brun læderrem. Ø. ca. eksklusiv krone 41 mm. Kommer med boks samt manual. Varenr: 4617947

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 09:42:03 DKK 1.000
Bordspendyl Louis XVI
Bordspendyl Louis XVI. BORDSPENDYL, Louis XVI, 1700-talets slut, Frankrike, sockel i cararramarmor, beslag i brännförgylld mässing, krönt av figurin av parian i form av gudinnan Hebe, emaljerad urtavla med arabiska siffror, total höjd 37 cm, pendel finns Varenr: 4634968 DKK 3.870 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 10:36:00
Se mere
Bøger omhandlende SWATCH ure (4)
Bøger omhandlende SWATCH ure (4). Fire bogværker omhandlende SWATCH ure. The SWATCH Handbook ´92, SWATCH 1983-1992, SWATCHISSIMO og SWATCH Yourself (The complete SWATCH collection) (4) Små / lette brugsspor. Varenr: 4626188 DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2017 11:17:37 DKK 300
Samling Dame Lommeure, (8)
Samling Dame Lommeure, (8). Samling Dame Lommeure, Urene har emaljeret skive med sorte araber eller romertal. Alle urene har cylindergang. 2 af urene går, 6 af urene går. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4630194 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 11:19:00 DKK 550
Rolex Oyster Royal stål 1930-tal
Rolex Oyster Royal stål 1930-tal. ROLEX, Oyster Royal, armbandsur, stål, 1930-tal, manuellt uppdrag, plexiglas, serienr. 79399, läderarmband ej original, diameter 30 mm Varenr: 4634983 DKK 7.741 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 11:44:00
Se mere
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Chronograph.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Chronograph.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur med urkasse i stål. Skive med time, minut samt sekundær sekundviser. Dag, dato samt chronograph funktion. Rem af brunt læder. Ø. ca. eksklusiv krone 38 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varenr: 4619337

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 11:49:00 DKK 1.350
Devina baromester, termometer og Fyrkat vægur i kasse af messing. (2).
Devina baromester, termometer og Fyrkat vægur i kasse af messing. (2).. Devina baromester, termometer og Fyrkat vægur i kasse af messing. (2). Ø 15 cm, optræksnøgle medfølger ikke. Varenr: 4628237 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 12:43:59 DKK 350
Gant. Herrearmbåndsur.
Gant. Herrearmbåndsur.. Gant herrearmbåndsur med urkasse i stål. Orange lynette. Sort skive med time, minut samt dato viser. Dato. Lænke af stål. Ø. ca. eksklusiv krone 44 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varenr: 4618129

DKK 1.350 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 13:16:00 DKK 1.050
Guess Herrearmbåndsur. Chronograph.
Guess Herrearmbåndsur. Chronograph.. Guess herrearmbåndsur med urkasse af stål. Sort lynette. Skive med time, minut samt sekundviser. Chronograph funktion samt 24 timers funktion. Gummirem. Ø. ca. eksklusiv krone 45 mm. Inder samt yderboks medfølger derudover manual. Varenr: 4619427

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 13:18:00 DKK 1.300
TechnoMarine armbåndsur model Blue manta 213003
TechnoMarine armbåndsur model Blue manta 213003. TechnoMarine armbåndsur model Blue manta 213003. Urkasse i rustfrit stål, med 68 brillanter i alt 0.25ct Wesselton/H Klarhed SI1. samt integreret lænke i rustfrit stål med hvide keramiske indlæg og butterfly lås. Lynette med hvide keramiske indlæg. Hvid urskive med timemarkeringer. Time-, minut- ... Varenr: 4635924

DKK 9.100 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2017 13:21:08 DKK 2.900
Orient herrearmbåndsur.
Orient herrearmbåndsur.. Orient herrearmbåndsur med urkasse af stål. Skive med time, minut samt sekundviser. Dag, dato samt 24 timers funktion. Stållænke. Ø. ca. eksklusiv krone 47 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varenr: 4619246

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 13:33:00 DKK 1.700
Hugo Boss herrearmbåndsur.
Hugo Boss herrearmbåndsur.. Hugo Boss herrearmbåndsur med urkasse af rustfri stål. Sort skive med time, minut samt sekundviser. Dato. Lænke af rustfri stål. Kronebeskytter. Ø. ca. eksklusiv krone 45 mm. Inder samt yderboks medfølger derudover manual. Varenr: 4618377

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 13:34:00 DKK 1.800
Tischuhr mit Porzellanblumen
Tischuhr mit Porzellanblumen. Tischuhr mit Porzellanblumen, gefertigt aus Messing, gold patiniert, römische Stundenskala, Zeiger in schwarzer Farbe. Der Korpus ist verziert mit Kartuschen und Montur in Form eines Baumes mit Porzellanblumen. Maße ca.: H. 47 cm, B 13 cm. Lauritz.com übernimmt jedoch keine Gewähr für die... Varenr: 4624458 DKK 2.082 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 13:38:24 DKK 744
Bonett. Armbåndsure af stål/forgyldt stål (2)
Bonett. Armbåndsure af stål/forgyldt stål (2). Bonett. Armbåndsur af forgyldt stål. Hvid skive med romertal, time- og minutvisere samt datoangivelse, vandtæt 5 ATM. Monteret med leddelt lænke i samme materiale. 30x27 mm. Armbåndsur af stål med delvis forgyldning. Grå skive med punktinddeling, time-, minut- og sekundvisere samt datoangivelse. ... Varenr: 4583603

DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 14:16:00 DKK 350
Michael Kors. Chronograph armbåndsur
Michael Kors. Chronograph armbåndsur. Michael Kors. Chronograph armbåndsur af stål og hvid kunstmateriale. Hvid skive med arabertal, time-, minut- og sekundvisere samt datoangivelse, vandtæt 3 ATM. Integreret leddelt lænke af hvid kunstmateriale med foldespænde af stål. Ø: 40 mm. Æske medfølger. Varenr: 4526034

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 14:16:21 DKK 500
Bering. 2. Damearmbåndsur af Ceramic.
Bering. 2. Damearmbåndsur af Ceramic.. Bering. 1. Damearmbåndsur af forgyldt stål og hvid keramik, ref. 11429-751, safirglas, quartz værk, hvid skive mrk. Bering Ceramic med timeindikationer i form af 12 krystaller, time- og minutviser, monteret på integreret lænke af forgyldt stål og hvid keramik med foldespænde. Mål urhus Ø 28 mm. ... Varenr: 4603008

DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 14:16:47 DKK 800
Inex. Sæt armbåndsure (3)
Inex. Sæt armbåndsure (3). Inex. Sæt armbåndsure bestående af: Armbåndsur af stål med lys skive, logo, punktinddeling, time- og minutvisere. Monteret med integreret leddelt lænke i stål med mellemled af forgyldt stål, 27x23 mm. Armbåndsur af forgyldt stål med lys skive med logo, time- og minutvisere. Monteret med ... Varenr: 4593579

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 14:17:28 DKK 600
Alfex Damearmbåndsure med Swarovski crystals . (2)
Alfex Damearmbåndsure med Swarovski crystals . (2). Alfex Damearmbåndsur model 5684. Urkassen blank poleret hel stål, prydet med Swarovski crystaler. Sort pelemors urskive med time og minutvisere, Original sort lak-rem, Swiss urværk cal. Ronda 762. 1. Alfex Damearmbåndsur model 5217. urkasse i hel stål, lys grå ur skive med blanke time og ... Varenr: 4582238

DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 14:17:42 DKK 400
Samling lommeure (6)
Samling lommeure (6). Seks diverse lommeure hhv. dame- og herrelommeure af sølv og forgyldt stål. Ø 32-50 mm. Fremstår med kraftig brugsslitage/defekter. (6) Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varenr: 4636319 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-04-2017 14:22:00 DKK 500
Gant. Herrearmbåndsur.
Gant. Herrearmbåndsur.. Gant herrearmbåndsur med urkasse af stål. Skive med time, minut samt sekundær sekundviser. Dato. Lænke af stål. Ø. ca. eksklusiv krone 43 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varenr: 4619183

DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 14:35:00 DKK 1.000
8354 / Longines Hydro Conquest Automatic, herrearmbåndsur.
8354 / Longines Hydro Conquest Automatic, herrearmbåndsur. . Longines Hydro Conquest Automatic herrearmbåndsur af rustfrit stål ref. L36424, serienummer 34644899. Sort urskive med arabertal, selvlysende visere og tal, separat sekundviser, , datorude, safirglas. Urværk med automatisk optræk. Ø 40 mm eksl krone. Monteret med Longines stål lænke med ... Varenr: 4630973 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2017 15:06:15 DKK 2.600
Gant Herrearmbåndsur Day/Date.
Gant Herrearmbåndsur Day/Date.. Gant herrearmbåndsur. Urkasse i stål. Grå sunburst skive. Time, minut samt sekundviser. Dag samt dato visninger. Brun læderrem. Ø. ca. eksklusiv krone 43 mm. Inder samt yderboks samt manual medfølger. Varenr: 4617816

DKK 1.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 16:11:00 DKK 1.150
Bonett armbåndsure. (3)
Bonett armbåndsure. (3). Bonett armbåndsure : 1. Bonett ur af forgyldt stål og stål. 2. Bonett ur af stål. Alle urene har miniral glas, 10 atm vandtæt, stål lænker med foldelås. Quartz ure værk. Uret gik på vurderings tidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. Varenr: 4636442

DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 16:26:00 DKK 500
Omega Lommeur fra starten af 1900`
Omega Lommeur fra starten af 1900`. Omega Lommeur fra 1922. Enkel kapslet urkasse. bagkapsel med medaljon. Hvid emaljeret urskive med arabertal, Time og minutvisere, samt separat sekundviser. Serie nr. 6415230. 3. Omega lommeure vor fronten / lunetten er skruet på, hvid emaljeret urskive med arabertal, Time og minutvisere, samt ... Varenr: 4636261 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2017 16:26:00 DKK 800
Gant herrearmbåndsur.
Gant herrearmbåndsur. . Gant herrearmbåndsur udført i stål. Orange lynette. Sort skive med chronograph funktion, time, minut samt sekundviser. Dato. Stål lænke med foldespænde. Ø. ca. eksklusiv krone 44 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manual. Varenr: 4617859

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-04-2017 16:36:00 DKK 1.250
Skotsk victoriansk standur, kone i kasse af nøddetræ og mahogni
Skotsk victoriansk standur, kone i kasse af nøddetræ og mahogni. Skotsk victoriansk standur, kone i kasse af nøddetræ og mahogni, sign. Thomas Marshall Motherwell, ca. 1860. Urskive af messing med romertal, sekund- og datoangivelse. 8-døgnsværk. H. 215 cm. Lodder, nøgle og pendul medfølger. Fremstår med brugsspor. Uret er gangbart, men Lauritz.com garanterer ... Varenr: 4636455 DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2017 16:43:00 DKK 1.600
Omega Art Collection armbandsur 1980-tal
Omega Art Collection armbandsur 1980-tal. OMEGA, Art Collection Max Bill, armbandsur, år 1987, keramikboett, quartzverk, serienr. 206/999, originalarmband, diameter 32 mm; box samt etui medföljer Varenr: 4635058 DKK 1.935 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2017 16:48:00
Se mere
Antiker Wecker
Antiker Wecker . Antiker Wecker gefertigt ende des 19Jh. aus Holz und Metall. Auf der Rückseite befindet sich die Einstellung für die gewünschte Weckzeit. Maße ca.: 28 x 17,5 x 11,5 cm. Der Wecker befindet sich in einem unvollständigen Zustand mit intensiven Gebrauchspuren und ist nicht funktionsfähig. Varenr: 4634109 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:43:17 DKK 297
Jugendstil Kaminuhr
Jugendstil Kaminuhr. Jugendstil Kaminuhr gefertigt aus Holz und Metall, verziert mit Jugendstilornamenten. Maße ca.: H. 16 cm, B. 28,5 cm, T. 8 cm. Die Uhr funktioniert nicht und befindet sich in einem Zustand mit intensiven Gebrauchspuren. Varenr: 4634110 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-04-2017 17:49:55 DKK 297
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >>