Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Våben, jagt og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent

Pinterest!

Vi pinner hvad vi bedst ka' li'!
Følg os på Pinterest

    •   <<  1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
      Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
      Jagtgevær Miroku over-og-under Model 800 kaliber 12-70 med ejektor, løbsvælger og singletrigger, mange graveringer.
      Jagtgevær Miroku over-og-under Model 800 kaliber 12-70 med ejektor, løbsvælger og singletrigger, mange graveringer.. Serienummer 576229. Fremstår med minimale brugsspor. Miroku jagtgevær over-og-under Model 800 kaliber 12-70 med boxlås, ejektorer, løbsvælger, singletrigger, 2 korn på den ventilerede sigteskinne, manuel sikring og mange graveringer, intet bruneringsslid, intet slør. OAL 113 cm. 71 cm løb boret ... Varenr: 3775677 DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-04-2015 20:00:00 DKK 3.000
      Fransk perkussionsgevær
      Fransk perkussionsgevær. Fransk perkussionsgevær. Lås stemplet Mutzig. TL 134 cm. Fremstår med brugsspor. Mekanisk funktionel. Kan frit erhverves. Varenr: 3782108 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-04-2015 20:00:00 DKK 500
      Jagtgevær FN (Fabrique Nationale, Belgien) over-og-under kaliber 12, ejektor, udskiftelige chokes, åretegninger
      Jagtgevær FN (Fabrique Nationale, Belgien) over-og-under kaliber 12, ejektor, udskiftelige chokes, åretegninger. Serienummer 71830. Belgisk FN jagtgevær (FN, Fabrique Nationale, er Brownings europæiske fabrik) over-og-under kaliber 12-70, boxlås med ejektor. Manuel sikring. Intet bruneringsslid, stramme fjedre, intet slør. OAL 109 cm. 66½ cm blanke løb med udskiftelige chokes, ¼ og ½ sidder i løbene. 37 cm ... Varenr: 3756035 DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 01-04-2015 20:10:00 DKK 2.200
      Stødtand af elefant med relief udskæringer af afrikanske dyr
      Stødtand af elefant med relief udskæringer af afrikanske dyr. Stødtand af elefant fra Angola, med relief udskæringer af afrikanske dyr, samt våbenskjold, længde 98 cm, vægt ca 3,5 kg.cites certifikat nr. EU 0512-000/04, stand medfølger. afslag ved fod Varenr: 3778592 DKK 5.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 01-04-2015 20:10:00 DKK 2.100
      Danarms kaliber 20/76 O/U haglgevær
      Danarms kaliber 20/76 O/U haglgevær. Danarms kaliber 20/76 O/U haglgevær, snr, 25278, blanke løb længde 68 cm boret 1/2 og 3/4, skæftelængde 34,5 cm, ejector, fremstår med brugsmærker, jagttegn kræves Varenr: 3778362 DKK 1.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 01-04-2015 20:11:00 DKK 550
      Skind af leopard  'Panthera pardus' fra  Angola
      Skind af leopard 'Panthera pardus' fra Angola. Skind af leopard 'Panthera pardus' Længde inkl. hale: 240 cm. Bredde over forben 155 cm. Fremstår med minimal brugsslitage. Cites Certifikat medfølger Varenr: 3778596 DKK 6.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 01-04-2015 20:13:00 DKK 3.400
      Aya The Hunters Gun, S/S haglgevær, kal 12/70
      Aya The Hunters Gun, S/S haglgevær, kal 12/70 . Aya The Hunters Gun, S/S haglgevær, kal 12/70, serie nr. 127190. PL. 70 TL. 113 cm. Fremstår med brugsspor og slidt brunering. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varenr: 3741627 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 20:20:00 DKK 350
      Dansk granat 85 mm, Hærens Laboratorium 1896
      Dansk granat 85 mm, Hærens Laboratorium 1896. Dansk granat 85 mm af jern og messing, Hærens Laboratorium 1896, mrk. med krone samt HL 96. Granaten er intakt og kan adskilles, men er tom og deaktiveret. H. 21 cm. Gammel souvenir fras militæret. Varenr: 3774423 DKK 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01-04-2015 20:22:00 DKK 450
      J Purdey and Sons jagtgevær med ejektor i kal.12
      J Purdey and Sons jagtgevær med ejektor i kal.12. J Purdey and Sons jagtgevær med ejektor i kal.12, serienummer 13579. Løbslængde 74 cm, skæftelængde ca. 37 cm. målt til forreste aftrækker, totallængde 116,5 cm. Bøssen er graveret med traditionelle Purdey graveringer i bladslyng. Engelsk skæfte med indlagt sølv plakette. Skæfte med skarpe ... Varenr: 3771745 DKK 140.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-04-2015 20:25:00 DKK 110.000
      Whitworth Interarms jagtriffel model Mark X, kal. 308
      Whitworth Interarms jagtriffel model Mark X, kal. 308. Whitworth Interarms jagtriffel model Mark X, kal. 308, våben nr. B105518, monteret med Alic Hunter sigtekikkert i Weaver montage. PL. 58,5 TL. 113 cm. Fremtår med brugsslitage. Våbentilladelse påkrævet. Udlevering og eftersyn kun efter aftale Varenr: 3741632 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 20:40:00 DKK 325
      Samling knive (5)
      Samling knive (5). Samling knive, herunder Vangedal Slirekniv med skede, C Jul. Herbertz foldekniv, sæt af 2 foldeknive i gaveæske og skotsk 'strømpekniv' Fremstår nye hhv med mindre brugsspor. Alle lovlige til jagt, fiskeri og lignende. anerkendelsesværdigt formål. (5) Varenr: 3782346 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2015 20:51:00 DKK 400
      Sabel for officerer af Livgarden M. 1852/1911
      Sabel for officerer af Livgarden M. 1852/1911 . Sabel for officerer af Livgarden M. 1852/1911 med fæste af forniklet messing monteret med Portepe, greb af rokkeskind beviklet med snoet messingtråd, skede af sort læder med beslag af forniklet messing, klingen stemplet HMAK 2000 samt WKC, Solingen, Germany. KL. 87 TL. 101 cm. Fremstår med ... Varenr: 3781259 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 20:55:00 DKK 1.100
      Perkussionsgevær M/1832
      Perkussionsgevær M/1832. Perkussionsgevær stemplet M1821-1832. Løb stemplet SH2IC B.210. Mekanisk funktionel men stram. TL 130 cm. Kan frit erhverves. Varenr: 3782107 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 01-04-2015 21:00:00 DKK 2.300
      Samling haglgeværer (4)
      Samling haglgeværer (4). Samling haglgeværer, bestående af hanebøsse kal. 12, serie nr. 603, Sauer haglgevær kal. 12 serie nr. 126446, Charles Smith & son hanegevær kal. 12, serie nr. 3248 samt belgisk hanegevær. Alle med brugsslitage, slør, rustpletter, skrammer mm. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Jagttegn ... Varenr: 3741638 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 21:00:00 DKK 450
      Ruger Mark 1. Pistol kal.22lr.
      Ruger Mark 1. Pistol kal.22lr.. Sportspistol. Ruger Mark 1 kaliber .22lr. LL 13 cm OAL 23,5 cm. Med 1 magasin og kuffert. Fremstår mekanisk funktionel, bundstykket dog manglende venstre ladegreb og lidt slid på finish. Pibe ren og OK Serienr.29841 SKV-tilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter forudgående aftale. Varenr: 3771930 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2015 21:05:00 DKK 350
      Dansk sabel for politimester
      Dansk sabel for politimester. Dansk sabel for politimester med løvehovedsfæste og det store rigsvåben på kurv og øverste skedebeslag. Den ca. 78 cm. lange enæggede klinge med enkelt hulslibning er mærket Magasin du Nord på den ene side og Hörster mærke på den anden side. Den sorte læderskede har tre forgyldte beslag dekoreret... Varenr: 3781232 DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-04-2015 21:17:00 DKK 2.200
      Transport bur DeLuxe Line (B: 65 cm, D; 82 cm, H: 66 cm). NDT8000L
      Transport bur DeLuxe Line (B: 65 cm, D; 82 cm, H: 66 cm). NDT8000L. Transportbur DeLuxe Line af alu/træ, med runde faste tremmer, extra stærke hængsler, extra stærk lås med nøgler. 78 grader skrå bagvæg. Mål B.65 x D.82 x H.66 cm. Vægt 10 kg. Buret passer til bla. schæferhund eller labrador. Leveres usamlet i original emballage (mål: 65 x 80 x 65 cm) Varenr: 3756401

      DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 02-04-2015 06:33:00 DKK 1.450
      Zuluföremål
      Zuluföremål. FLUGVIFTARE, 2 st, KLUBBA, SPJUT, BORSTE, Zulu, 1900-tal Varenr: 3782997 DKK 1.198 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-04-2015 11:40:00
      Se mere
      Zebraskind med hoved, manke og hale
      Zebraskind med hoved, manke og hale. Zebraskind med hoved, manke og hale, 280 (228) x 177 cm. Fremstår med brugsspor, slidt på kanterne, delvist hårtab ved overgangene mellem ben og krop, en lille revne i skindet i området omkring bagdelen. Varenr: 3782521 DKK 4.481 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-04-2015 12:21:39 DKK 2.987
      Samling jaktroféer, 3 st samt 11 lösa horn (14)
      Samling jaktroféer, 3 st samt 11 lösa horn (14). Samling jaktroféer, 3 st samt 11 lösa horn Rådjur. Varenr: 3780467 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-04-2015 13:43:00 DKK 240
      Fabarm Gamma kal. 12/70 o/u Skeetbøsse
      Fabarm Gamma kal. 12/70 o/u Skeetbøsse. Fabarm Gamma kal. 12/70 o/u hagelgevær. Serienr. 120338. Løbslængde 76, skæftelængde 37. Monteret med løbsvælger i sikring. Snabelforskæfte. Faste boringer. Varenr: 3782933 DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 13:48:23 DKK 1.200
      Winchester 94. kal. 30-30. The Great Gold Strike 1896
      Winchester 94. kal. 30-30. The Great Gold Strike 1896. Winchester riffel mod. 94 kal. 30-30. The Great Gold Strike 1896. Rundt løb graveret med "Klondike Commemorative". Kolbe med plakette.Serienummer KGR 11197. PL. ca. 49 cm. TL. ca. 96,5 cm. Fremstår velholdt og i god mekanisk stand, skæfte med mindre slidmærke. Våbentilladelse påkrævet Varenr: 3782634 DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 16:41:23 DKK 2.600
      Belgisk hanebøsse. Omkring år 1900
      Belgisk hanebøsse. Omkring år 1900. Belgisk hanebøsse. Omkring år 1900. Fremstår med brugsspor samt løb med ny brunering. Våbennummer 207. Løb: 75 Total: 117,5 cm. Varenr: 3782930 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 16:41:46 DKK 300
      Haglbøsse Miruko o/u - kaliber 12/70
      Haglbøsse Miruko o/u - kaliber 12/70. Haglbøsse Miruko o/u - kaliber 12/70. ejektor. Våbennummer: 597739. Løbslængde: 71 cm. totallængde: 115 cm. - Boringer ca.: 3/4 + 1/2. Rene blanke løb. Ventileret sigteskinne, Blank baskyle med florale garveringer og rosetter. Oliebehandlet valnøddetræsskæfte, skåret med dråbe ved kolbehals. ... Varenr: 3782639 DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 16:42:28 DKK 2.500
      Remington mod. 1100 kal. 12/70 halvautomatisk haglgevær
      Remington mod. 1100 kal. 12/70 halvautomatisk haglgevær . Remington mod. 1100 kal. 12/70 halvautomatisk haglgevær. Serienummer L376378V. PL.69 cm, TL 123 cm. Med ventileret sigteskinne. Fremstår med brugspræg. Jagttegn påkrævet. Varenr: 3782096 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 16:42:50 DKK 1.600
      Haglbøsse AYA Jaguar Special, ejector kal 12/70
      Haglbøsse AYA Jaguar Special, ejector kal 12/70 . Haglbøsse AYA Jaguar Special ejector kaliber 12/70. Våbennummer: 279195. PL. 66,5 cm, TL. 109,5 cm. Afstand aftrækker til bagkappe 37 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Bl.a afskaldning af lak på kolpe. Jagttegn påkrævet Varenr: 3782492 DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 16:43:42 DKK 2.400
      Dekorsköldar
      Dekorsköldar. DEKORSKÖLDAR, 3 st, 1900-tal, den stora sköldens höjd 117 cm Varenr: 3783068 DKK 1.598 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-04-2015 16:44:00
      Se mere
      BSA Jagtriffel kaliber 30-06 monteret med Tasco EXP kikkert
      BSA Jagtriffel kaliber 30-06 monteret med Tasco EXP kikkert. BSA Jagtriffel kaliber 30-06 monteret med Tasco EXP kikkert. Pibe: 57 Total: 112 cm. Våbennummer. 782847. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkræves. Varenr: 3782528 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 16:45:35 DKK 525
      Udstoppet fasan
      Udstoppet fasan . Udstoppet fasan på stand af træ. 80 x 50 x 44 cm. Fremstår med lettere slitage. Varenr: 3776412 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-04-2015 16:58:00 DKK 350
      Omdrejningspistol M 1880/85
      Omdrejningspistol M 1880/85 . Revolver 163- Omdrejningspistol M 1880/85 for hærens officerer. Kal. 9 mm. TL 23 cm, LL 11,2 cm. Fremstillet på Københavns Tøjhus. Fremstår nummerens. Løbet sidder lidt skævt, bør efterses af bøssemager, hvis den skal bruges til skydning. Tydelige numre 1-6 på kamre. Samlertilladelse til ... Varenr: 3783283 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 19:01:00 DKK 1.350
      Dansk officerssabel M.1858/10
      Dansk officerssabel M.1858/10 . Dansk officerssabel M.1858/10. Fæste i messing m. gennebrudt kurv samt riller, kantet nakkestykke. Greb beklædt m. rokkeskind, riller med sølvtråde. Let krum klinge stemplet CL. Seifert, skede m. en bærering samt dupsko. KL. 83 cm. TL. 100 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet. Varenr: 3780883 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 19:05:00 DKK 750
      Diverse blankvåben (8)
      Diverse blankvåben (8). Diverse persiske og afrikanske blankvåben. Flere med sølvindlægninger. L 25 - 68 cm. Fremstår med rustspor. Blankvåbentilladelse påkrævet. (8) Varenr: 3783836 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 19:23:00 DKK 325
      Winchester Grand European 12/70 skeetbøsse
      Winchester Grand European 12/70 skeetbøsse. Winchester Grand European 12/70 ejektor skeetbøsse. Våbennummer. 441126. Løbslængde ca: 71 cm. totallængde ca: 114,5 cm. boringer: 1/2 + 1/4. Ventileret sigteskinne. Løbene og kamrene er blanke og rene. Begge løb med fuld blånering. Baskylen blank og dekoreret med rosetter. Enkelt aftrækker, ... Varenr: 3782927 DKK 9.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:28:00 DKK 4.200
      Winchester Grand European 12/70 ejektor skeetbøsse
      Winchester Grand European 12/70 ejektor skeetbøsse. Winchester Grand European 12/70 ejektor skeetbøsse. Våbennummer. 42005. Løbslængde ca: 71 cm. totallængde ca: 114,5 cm. boringer: 1/2 + 1/4. Ventileret sigteskinne. Løbene og kamrene er blanke og rene. Begge løb med fuld blånering. Baskylen blank og dekoreret med rosetter. Enkelt aftrækker, ... Varenr: 3782928 DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:33:00 DKK 3.900
      Krutflaskor
      Krutflaskor. KRUTFLASKOR, KRUTHORN, DOSOR, mässing, koppar och horn, olika kulturer Varenr: 3783107 DKK 1.598 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-04-2015 19:36:00
      Se mere
      Samling jakttroféer, rådjur, 5 st (5)
      Samling jakttroféer, rådjur, 5 st (5). Samling jakttroféer, rådjur, 5 st. Ej monterade. Varenr: 3774657 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 02-04-2015 19:38:00 DKK 240
      Dansk signalpistol M1888
      Dansk signalpistol M1888 . Dansk signalpistol M1888 af messing, kal. ca. 23 mm, grebsskaller af nøddetræ, stemplet SA for Sø Artilleriet, serie nr. 7. PL 10,5 TL. 23 cm. Samlertilladelse til signalvåben fordres. Varenr: 3782637 DKK 4.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:40:00 DKK 1.050
      Miroku haglgevær S/S kal 12/70
      Miroku haglgevær S/S kal 12/70 . Miroku s/s haglgevær. Fremstillet i Japan. kal. 12/70 serienummer 433020 PL.71 TL. 112 cm. Baskyle med scroll gravering, med automatisk sikring. Fremstår med minimal slitage. Jagttegn påkræves. Varenr: 3782938 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-04-2015 19:52:00 DKK 975
      Mauser jagtriffel kal 6,5x55
      Mauser jagtriffel kal 6,5x55. Mauser jagtriffel kal 6,5x55, serie nr. 2808, med Schultz & Larsen pibe, monteret med Smith & Bender 1,5-6 sigtekikkert. PL. 58,5 TL. 112 cm. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3741641 DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-04-2015 20:00:00 DKK 2.000
      MIM Variocage. Transportbur til hund
      MIM Variocage. Transportbur til hund. MIM Variocage. Transportbur til hund. Grå og sortlakeret metal. Nøgler mangler. H. 65 cm., 80 x 54 cm. Justerbar længde. Fremstår med spor efter brug Varenr: 3783605 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 02-04-2015 20:04:00 DKK 325
      RWS kaliber 8x57 JRS riffelpatroner 80 stk
      RWS kaliber 8x57 JRS riffelpatroner 80 stk. RWS kaliber 8x57 JRS riffelpatroner, 2 æsker 40 stk 12,1 gram H-mantel og 2 æsker 40 stk 12,8 gram TIG Brenneke, våbentilladelse til kaliber 8x57 JRS kræves Varenr: 3781095

      DKK 1.500 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 02-04-2015 20:14:00 DKK 675
      Aya Jaguar Special S/S haglgevær kal. 12/70
      Aya Jaguar Special S/S haglgevær kal. 12/70. Aya Jaguar Special S/S haglgevær med sidelåse, kal. 12/70, serie nr. 411453, engelsk skæfte. PL. 66 TL. 106 cm. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3741680 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-04-2015 20:20:00 DKK 2.900
      AYA Hunters gun haglgevær s/s kal 12/70
      AYA Hunters gun haglgevær s/s kal 12/70 . AYA Hunters gun haglgevær s/s kal 12/70. Våbennummer: 310430. PL 68 cm, TL 110,5 cm. Afstand til kolbe 37 cm. Boringer ca 1/2 + 1/1. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor, pæne løb uden slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3783411 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 20:35:00 DKK 325
      Pistolar
      Pistolar. DEKORATIONSPISTOLER, 5 st, med hjullås, snapplås, flintlås och slaglås Varenr: 3783124 DKK 1.598 SE, Stockholms Auktionsverk Online 02-04-2015 20:36:00
      Se mere
      Winchester salonriffel, kal .22
      Winchester salonriffel, kal .22. Winchester salonriffel model 1890, kal .22, serie nr. 259698, med rørmagasin og pump-funktion. PL. 59,5 TL. 102 cm. Fremstår med brugsslitage. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3741682 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-04-2015 20:40:00 DKK 1.250
      Special Poldi Elektro haglgevær s/s kal 12/65
      Special Poldi Elektro haglgevær s/s kal 12/65. Special Poldi Elektro haglgevær s/s kal 12/65. Våbennummer: 1161050. PL 72 cm, TL 113,5 cm. Afstand til kolbe 36 cm. Boringer ca 1/1 + 1/1. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor, rene løb uden slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3783431 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 20:45:00 DKK 325
      Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 12/70
      Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 12/70 . Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 12/70. Våbennummer: 179204, fabrikationsnummer: 155. PL 70 cm, TL 112 cm. Afstand til kolbe 37 cm. Boringer ca 1/1 + 1/1. Doubletrigger, pæne løbe uden slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3783440 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-04-2015 20:55:00 DKK 325
      CZ jagtriffel kal 6,5x57, serie nr. 41049
      CZ jagtriffel kal 6,5x57, serie nr. 41049. CZ jagtriffel, kal 6,5x57, serie nr. 41049, fuldskæftet, monteret med 2,5x22 sigtkikkert. Fremstår med brugsspor og enkelte skrammer. PL. 50 TL. 106 cm. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3741683 DKK 3.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 02-04-2015 21:00:00 DKK 1.000
      H & N. Larsen hanegevær med underlukke kaliber 12/65
      H & N. Larsen hanegevær med underlukke kaliber 12/65. H & N. Larsen hanegevær med underlukke kaliber 12/65, snr 9083, løbslængde 76,5 cm, skæftelængde 36 cm, H & N. Larsen indlagt i glud på sigteskinne, skæfte med ornamentale detaljer i horn. samlertilladelse kræves. Varenr: 3778344 DKK 3.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 02-04-2015 21:05:00 DKK 525
      Gevær fra Herregårdsskytte Vigo von Holstein-Rathlou, signeret lås. (3)
      Gevær fra Herregårdsskytte Vigo von Holstein-Rathlou, signeret lås. (3). I følge rekvirent forladergevær fra Herregårdsskytte Vigo von Holstein-Rathlou, lås signeret med 'Rathlousdahl tilhørende', pibe stemplet på venstre side med H.R. antagelig for Holstein-Rathlou. Svungen aftrækkerbøjle i messing, rørkner, sigtkorn samt kolbekappe ligeledes i messing, konverteret ... Varenr: 3722315 DKK 16.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-04-2015 12:06:37 DKK 12.000
      Vedhæng, isbjørneklo og narhval
      Vedhæng, isbjørneklo og narhval. Vedhæng af grønlandsk isbjørneklo, top udskåret af narhval i form som isbjørn og hvalros, kæde af sterlingsølv. Længde vedhæng 7,5 cm, længde kæde 68 cm. Tro og love erklæring forefindes. Varenr: 3754598 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-04-2015 13:35:02 DKK 725
      Värjkäpp
      Värjkäpp . VÄRJKÄPP, omkring 1900, klinga märkt Toledo, krycka i horn, längd ca 88 cm Varenr: 3784807 DKK 1.997 SE, Stockholms Auktionsverk Online 03-04-2015 14:48:00
      Se mere
      Tysk bajonet samt mindeplatter (3)
      Tysk bajonet samt mindeplatter (3). Tysk bajonet mod 98 samt mindeplatter fra den danske frihedskamp, af metal ø. 20 cm. TL. 37 cm. Blankvåben samlertilladelse påkrævet (3) Varenr: 3735089 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-04-2015 14:56:00 DKK 300
      Aya Hunters gun
      Aya Hunters gun. Haglgevær AYA 'The Hunters Gun' S/S kal. 12/70 Våben nr 187133. Fremstår med brugsspor. Pibelængde: 70 cm. Totallængde: 113 cm. Kolbelængde: 36 cm. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varenr: 3782635 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-04-2015 16:03:00 DKK 400
      Skinke og to jagttasker (4)
      Skinke og to jagttasker (4). To jagttasker samt to skinker i læder L. 77 cm. Brugsspor. Varenr: 3766085 DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 03-04-2015 16:05:27 DKK 350
      Norinco NP28 9 x 19 mm. serie nummer 300191 (kopi af Colt 1911) samt hylster og originalt hugde greb - til vurdering
      Norinco NP28 9 x 19 mm. serie nummer 300191 (kopi af Colt 1911) samt hylster og originalt hugde greb - til vurdering. Norinco NP28 9 x 19 mm. serie nummer 300191 (kopi af Colt 1911) samt hylster og originale greb, L 22 cm. SKV2 påkrævet Varenr: 3785737 DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 03-04-2015 19:22:00 DKK 350
      Haglgevær Beretta 682 Gold E Sporting kal. 12/76
      Haglgevær Beretta 682 Gold E Sporting kal. 12/76 . Haglgevær Beretta 682 Gold E Sporting kal. 12/76. Våbennummer U88935B. PL 71 cm, TL 115,5 cm, afstand til singletrigger 37 cm. Ejector, forgyldt singletrigger, løbsvælger samt ventileret sigteskinne. Ligger i original transportkasse med 5 medfølgende chokes, 2 monteret. Fremstår med minimale ... Varenr: 3782429 DKK 20.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 19:30:00 DKK 12.000
      Flintor från Karlsborgs fästning
      Flintor från Karlsborgs fästning. FLINTOR, till flintlåsgevär och -pistoler, ca 200 st huggna, från Karlsborgs fästning Varenr: 3784873 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 03-04-2015 19:32:00
      Se mere
      Dansk 1772 pistol
      Dansk 1772 pistol. Dansk 1772 pistol. Senere ændret til perkussion og brugt i flåden? Kan erhverves uden tilladelse. Varenr: 3779949 DKK 8.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-04-2015 19:35:00 DKK 775
      Dansk Tapriffelkarabin M/1852
      Dansk Tapriffelkarabin M/1852. Dansk Tapriffelkarabin M/1852. Ringhanekarabin. Fremstår med patinering fra nikotin. Kan erhverves uden tilladelse. Varenr: 3779951 DKK 15.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-04-2015 19:40:00 DKK 2.900
      Miroku model 500 haglgevær s/s kal 12/70
      Miroku model 500 haglgevær s/s kal 12/70 . Miroku model 500 haglgevær s/s kal 12/70 . Våbennummer: 229476. PL 71 cm, TL 112 cm. Afstand til kolbe 36 cm. Boringer ca 1/4 + 1/1. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor, uden slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3784297 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 19:40:00 DKK 625
      Sibirisk Tiger (Panthera tigris altaica)
      Sibirisk Tiger (Panthera tigris altaica). Sibirisk Tiger (Panthera tigris altaica). Monterad på träplatta. L: 310cm. Cites-intyg medföljer. Märkt med chip. Uppfödd i fångenskap. Ursprungligen från Storbritannien. Monterad H: ca 230 cm. Varenr: 3776344 DKK 79.877 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-04-2015 19:50:00 DKK 59.109
      Savage pumpgun kal. 12/76
      Savage pumpgun kal. 12/76. Savage pumpgun mod. 30E kal. 12/76. Våbennummer 15D. PL 64,5 cm, TL 115,5 cm. Ventileret sigteskinne, fremstår med rent løb. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3783479 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 19:50:00 DKK 550
      Finlandskors - danske frivillige i Finlandskrigen
      Finlandskors - danske frivillige i Finlandskrigen. Finlandskors - danske frivillige i Finlandskrigen. Stemplet på bagsiden: Originalt. Lås for nål defekt. Varenr: 3779956 DKK 2.500 DK, Hørsholm, Vibe Alle 03-04-2015 19:50:00 DKK 800
      Carl Gustav jagtriffel, kal 6,5
      Carl Gustav jagtriffel, kal 6,5 . Carl Gustav jagtriffel, kal 6,5, serie nr. 637271, monteret med Tasco 4x32 sigtekikkert. PL. 58 TL. 112 cm. Fremtår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3741686 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-04-2015 20:00:00 DKK 325
      AYA woodcock haglgevær s/s kal 12/70
      AYA woodcock haglgevær s/s kal 12/70 . AYA woodcock haglgevær s/s kal 12/70. Våbennummer: 217818. PL 71 cm, TL 114 cm. Afstand til kolbe 36,5 cm. Boringer ca 1/1 + 1/1. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor, uden slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3784314 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 20:00:00 DKK 375
      Haglbøsse AYA The Prince, kal 12/70
      Haglbøsse AYA The Prince, kal 12/70 . Haglbøsse AYA The Prince kaliber 12/70. Våbennummer: R69586S. PL. 70 cm, TL. 112,5 cm. Afstand aftrækker til bagkappe 37 cm. Boringer: 1/4 + 1/2. Fremstår med doubletrigger samt brugsspor. Efterset af bøssemager. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet Varenr: 3786329 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 20:03:00 DKK 450
      Mobiliseringsplakater (2)
      Mobiliseringsplakater (2). 'Anordning om forholdsordre for det militære forsvar ved angreb på landet og under krig' Plakater 84 x 61 cm. Fremstår oprullede; ingen eller minimale håndteringsmærker. Samt 'Mobilisering'; sort tryk på rødt papir 84 x 56, med håndteringsmærker. (2) Varenr: 3775566 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 03-04-2015 20:07:00 DKK 300
      Jagtriffel Winchester Model 70 XTR kaliber 6,5x55
      Jagtriffel Winchester Model 70 XTR kaliber 6,5x55. Jagtriffel Winchester Model 70 XTR kaliber 6,5x55. Våbennummer G1701998. PL. 53,5 cm, TL 108 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Monteret med Pecar Berlin Variable 3-7 kikkersigte. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3782457 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 20:10:00 DKK 325
      Parker Hale jagtriffel model Safari, kal 30.06
      Parker Hale jagtriffel model Safari, kal 30.06 . Parker Hale jagtriffel model Safari, kal 30.06, serie nr. B6373, monteret med Nikko Sterling 3-9x40 sigtekikkert. PL. 53 TL. 109 cm. Fremstår med brugsspor og skrammer. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 3741693 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-04-2015 20:20:00 DKK 500
      HEYM: Bockbüchsflinte kal. 222 R - 16/70
      HEYM: Bockbüchsflinte kal. 222 R - 16/70 . HEYM: Bockbüchsflinte kal. 222 R - 16/70, model 22S. Våbennummer 09952. PL 60 cm, TL 101 cm. Afstand til aftrækker 36 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Fremstår med mindre brugspræg, uden slør og blanke løb. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3782486 DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 20:20:00 DKK 900
      Jagtriffel, Remington Woodsmaster Mod. 742, ½ auto, kal. 308
      Jagtriffel, Remington Woodsmaster Mod. 742, ½ auto, kal. 308. Jagtriffel, Remington Woodsmaster Mod. 742, ½ auto, kal. 308. PL 55 cm, TL 107 cm. Monteret med kikkertsigte. Spejlblank i løbet. Fremstår lettere brugspræget. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3784214 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 20:30:00 DKK 2.200
      Kniv från Norge. Per Gynt-kniven (David Andersen - Norway) .
      Kniv från Norge. Per Gynt-kniven (David Andersen - Norway) . . Kniv från Norge. Per Gynt-kniven (David Andersen - Norway) . TL 21,5 cm. Knivblad 10 cm. Oxideringar på silvret. Slitage. Varenr: 3784587 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 03-04-2015 20:37:00 DKK 260
      Mauser K98 baneriffel, kal 6,5x55, serie nr. 1200-1
      Mauser K98 baneriffel, kal 6,5x55, serie nr. 1200-1. Mauser K98 baneriffel, kal 6,5x55, serie nr. 1200-1, monteret med Tasco Mag IV 50 sigtekikkert 5-20x50. PL. 65 TL. 119 cm. Fremstår med enkelte brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn g udlevering kun efter aftale. Varenr: 3741695 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-04-2015 20:40:00 DKK 1.650
      James Purdey & Sons geværkuffert, ca. år 1900
      James Purdey & Sons geværkuffert, ca. år 1900. James Purdey & Sons geværkuffert, ca. år 1900. L 84,5 cm, D 25 cm, H 9 cm. Indvendig med mærkat fra James Purdey & Sons. Udvendig med trykt navn A. G. Taylor. Læderhåndtag knækket, men medfølger. Fremstår med brugsspor. Varenr: 3784621 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-04-2015 20:55:00 DKK 400
      Riffel. Anschütz, kaliber 22 long rifle. Links
      Riffel. Anschütz, kaliber 22 long rifle. Links. Riffel. Anschütz, kaliber 22 long rifle. Justérbar kolbe. Mikrometer-sigtemidler. Pibe L. 63 Total L. 112 cm. Serienr. 829337. Gældende tilladelse påkræves. Varenr: 3787271 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 04-04-2015 11:34:27 DKK 300
      Skalmonteret jagttrofæ af kronhjort (1).
      Skalmonteret jagttrofæ af kronhjort (1).. Skalmonteret jagttrofæ af kronhjort. H: ca. 75 cm. (1). Varenr: 3780489 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-04-2015 12:24:00 DKK 300
      Compoundbue med 5 pile.
      Compoundbue med 5 pile.. Compoundbue med 5 pile. TL 112 cm. USA Spirit. Fremstår lettere brugspræget. Køber skal være fyldt 18 år. Varenr: 3775383 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-04-2015 15:30:00 DKK 800
      Fontaine Discovery 8x42 kikkert
      Fontaine Discovery 8x42 kikkert. Fontaine Discovery 8x42 kikkert, bak4 linser, vandtæt, bærerem og bære taske medfølger. Varenr: 3781175

      DKK 1.500 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 04-04-2015 15:50:00 DKK 375
      Pistol. High Standard i kal. 22.
      Pistol. High Standard i kal. 22.. Pistol. High Standard i kal. 22. High Standard Military Supermatic Citation. TL 25 cm. LL 14 cm. Våbennr. 2468980. Spejlblank i piben. Fremstår med minimalt brugspræg.SKV tilladelse kræves. Varenr: 3728313 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-04-2015 15:50:00 DKK 325
      3 forladergeværer.
      3 forladergeværer.. 3 forladergeværer. Fremstår med brugspræg. Kræver ingen tilladelse. Varenr: 3772959 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-04-2015 16:10:00 DKK 375
      Salonriffel, Remington Fieldmaster Model 572 i kal. 22 LR.
      Salonriffel, Remington Fieldmaster Model 572 i kal. 22 LR. . Salonriffel, Remington Fieldmaster Model 572 i kal. 22 LR. TL 106,5 cm. LL 57,5 cm. Våbennr. 1607180. Pump-action. Rørmagasin. Spejlblank i piben. Bushnell kikkertsigte. Våbentilladelse kræves. Varenr: 3779373 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-04-2015 16:30:00 DKK 325
      Jagtriffel, Carl Gustav i kal. 6,5 x 55 med Hunter 2.5 - 10x50 kikkertsigte.
      Jagtriffel, Carl Gustav i kal. 6,5 x 55 med Hunter 2.5 - 10x50 kikkertsigte.. Jagtriffel, Carl Gustav i kal. 6,5 x 55 med Hunter 2.5 - 10x50 kikkertsigte. TL 110 cm. LL 56 cm. Våbennr. 184518. Ren i løbet. Indvendigt magasin. Fremstår lettere brugspræget. Våbentilladelse kræves. Varenr: 3741241 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 04-04-2015 17:00:00 DKK 325
      Jagtriffel, Brno i kal. 222 Rem. med Golden Eagle 1,5 - 6x44 kikkertsigte.
      Jagtriffel, Brno i kal. 222 Rem. med Golden Eagle 1,5 - 6x44 kikkertsigte.. Jagtriffel, Brno i kal. 222 Rem. med Golden Eagle 1,5 - 6x44 kikkertsigte. TL 106 cm. LL 58 cm. Våbennr. 26265. Spejlblank i piben. Snelleaftræk. Aftageligt magasin.Fremstår med let brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varenr: 3787196 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-04-2015 17:30:00 DKK 325
      Kay Andersen-Høyer. Bowle m/ jagtscener, Ø. 32 cm.
      Kay Andersen-Høyer. Bowle m/ jagtscener, Ø. 32 cm.. Kay Andersen-Høyer. Keramisk bowle glaseret i jordfarver med forhistorisk jagtscener. H. ca. 15 cm, Ø. ca. 32 cm. Lille afslag på kant. Denne vare er en del af temaauktionen over effekter hidrørende fra Erik Bechers private kunst samt antiksamling (Nr. 184). Erhvervet hos kunstneren i Ordrup ... Varenr: 3722836 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-04-2015 14:01:00 DKK 300
      Dansk Underofficersriffel Model 1829 - 1845
      Dansk Underofficersriffel Model 1829 - 1845. Dansk Underofficersriffel Model 1829 - 1845. Løb stemplet: II. L. I. B. 2 C. 207. Sideblik:2C 207. Aftrækkerbøjle: 2C 207. Lås: M - 1829 1830 - 259. Skarp riffelgang. Fremstår lettere renoveret. Kræver ingen tilladelse. Varenr: 3753337 DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 05-04-2015 17:00:00 DKK 1.600
      To håndlavede jagtknive garveret m/ vildsvin, m.m. Tilhørende skede.
      To håndlavede jagtknive garveret m/ vildsvin, m.m. Tilhørende skede. . To håndlavede jagtknive garveret m/ vildsvin, m.m. Tilhørende håndsyede skeder i kernelæder. Greb i poleret horn med stålbolster støb med vildsvinehoved. Klinger i håndsmedet damaceret stål. Låsbar klinge L. 8 cm. Kan kun lovlige anvendes til anerkendelsesværdigt formål, såsom erhvervsudøvelse, ... Varenr: 3748637

      DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-04-2015 19:53:00 DKK 300
      Samekniv samt skål med lock, handarbete (2)
      Samekniv samt skål med lock, handarbete (2). Samekniv med slida samt skål med lock. Handarbete. Skål i björk med ben inläggning. Samekniv med slida i graverad ben och läder detaljer. Knivskaft i ben med snidad samt graverad dekor samt detaljer i skinn. Mått: Kniv: 21,5 cm. L. inkl. slidan 26,5 cm. Skål monogramsignerad NA, -80. Mått: H. 9 ... Varenr: 3779678 DKK 1.198 SE, Örebro, Aspholmen 05-04-2015 19:57:00 DKK 419
      AYA Goldpoint
      AYA Goldpoint . Haglgevær AYA Goldpoint, kaliber 12/70 ejektor. Våbennummer: 538477. Løbslængde 63,5 cm. Totallængde 108 cm. Skæftelængde 38 cm. Boring: 1/4 + 1/2. Elektro forkromede demi block løbmed mindre skygger i højre løb, . På sigteskinnen er logo AYA indlagt i guld. Boxlås med colourcasehardning samt ... Varenr: 3783787 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-04-2015 20:30:00 DKK 1.650
      RWS kaliber 9,3x64 riffelpatroner
      RWS kaliber 9,3x64 riffelpatroner. RWS kaliber 9,3x64 riffelpatroner, 2 æsker 40 stk, 19 gram TIG brennecke, våbentilladelse til kaliber 9,3x64 kræves Varenr: 3784549

      DKK < 1.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 05-04-2015 20:58:00 DKK 300
      Par Bowie knive i læder etuier, 1900-tallet (2)
      Par Bowie knive i læder etuier, 1900-tallet (2). Bowie kniv med skæfte af tak, blad dekoreret med jagende indianere, L total 40 L. blad 25 cm. Bowie kniv med skæfte af plast, klinge fra Mikov med dekoration i form af hjort samt 'LOVU ZDAR'. L total 24 L. blad 13 cm. 1900-tallet. Fremstår med brugsspor. Skæfte af plast med manglende ... Varenr: 3782171 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-04-2015 15:36:00 DKK 350
      SVÄRD, JAPAN, SHINTO  (1596-1781)
      SVÄRD, JAPAN, SHINTO (1596-1781). Svärd, Japan, Shinto (1596-1781) Konstperiod: Edo (1603–1867) Svärdsperiod: Shinto (1596-1781) Total bladlängd: ca 52cm OBS! Visning av detta objekt sker endast efter tidsbokning, ring 011-18 26 30. Please observe. Viewing of this object is only available when client has book an ... Varenr: 3785220 DKK 9.585 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-04-2015 18:30:00 DKK 399
      SVÄRD, JAPAN, MUNEYUKI 統行 - 1573
      SVÄRD, JAPAN, MUNEYUKI 統行 - 1573. Svärd, Japan, MUNEYUKI 統行 - 1573 Svärdssmed: Muneyuki 統行 Svärdsskola: Takada 高田 Region: Bungo 豊後 Tillverkningsår: 1573 天正 Tensho - 1592 Konstperiod: Azuchi Momoyama (1573-1603) Svärdsperiod: Koto ... Varenr: 3785230 DKK 35.945 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-04-2015 19:00:00 DKK 1.757
      SVÄRD, JAPAN, MINO 美濃 - 1650-1700
      SVÄRD, JAPAN, MINO 美濃 - 1650-1700. Svärd, Japan, Mino 美濃 - 1650-1700 Region: Mino 美濃 Tillverkningsår: 1650-1700 Konstperiod: Edo (1603–1867) Svärdsperiod: Shinto (1596-1781) Total bladlängd: ca 66,4cm OBS! Visning av detta objekt sker endast efter tidsbokning, ring 011-18 26 ... Varenr: 3785245 DKK 3.994 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-04-2015 19:31:00 DKK 439
      Brystplade af jern antagelig 1600 tallet
      Brystplade af jern antagelig 1600 tallet . Brystplade af jern antagelig 1600 tallet, H. 44 cm brede 36 cm. Vægt ca. 2 kg. Varenr: 3774455 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-04-2015 19:54:00 DKK 675
      SVÄRD, JAPAN, 1250-1350
      SVÄRD, JAPAN, 1250-1350. Svärd, Japan, 1250-1350 Tillverkningsår: 1250-1350 Konstperiod: Kamakura (1192–1333) till Nanboku-cho (1334–1392) Svärdsperiod: Koto (800-1596) Total bladlängd: ca 92cm OBS! Visning av detta objekt sker endast efter tidsbokning, ring 011-18 26 30. Please observe. Viewing of this... Varenr: 3785225 DKK 39.939 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-04-2015 20:00:00 DKK 579
      SVÄRD, JAPAN, TADAKUNI 忠國 - 1716
      SVÄRD, JAPAN, TADAKUNI 忠國 - 1716. Svärd, Japan, Tadakuni 忠國 - 1716 Svärdssmed: Tadakuni 忠國 Svärdsskola: Kunimichi 國路 Region: Inaba 因幡 Tillverkningsår: 1716 享保 Kyoho Konstperiod: Edo (1603–1867) Svärdsperiod: Shinto (1596-1781) Total ... Varenr: 3785246 DKK 14.378 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-04-2015 20:31:00 DKK 300
      SVÄRD, JAPAN, SHINTO (1596-1781). Svärd, Japan, Shinto (1596-1781) Konstperiod: Edo (1603–1867) Svärdsperiod: Shinto (1596-1781) Total bladlängd: ca 57,3cm OBS! Visning av detta objekt sker endast efter tidsbokning, ring 011-18 26 30. Please observe. Viewing of this object is only available when client has book an ... Varenr: 3785223 DKK 9.585 SE, Norrköping, Finspångsv. 06-04-2015 21:00:00 DKK 539
      Norma kaliber 308 Norma Magnum riffelpatroner 100 stk
      Norma kaliber 308 Norma Magnum riffelpatroner 100 stk. Norma kaliber 308 Norma Magnum riffelpatroner 100 stk, 2 æsker 40 stk, 11,7 gram blyspets, 3 æsker 60 stk. 11,6 gram, plast spets (ballistictip), våbentilladelse til kaliber 308 norma magnum kræves Varenr: 3781021

      DKK 3.500 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 07-04-2015 15:01:00 DKK 1.250
      RWS og Norma kaliber 5,6x52R, 100 stk riffelpatroner
      RWS og Norma kaliber 5,6x52R, 100 stk riffelpatroner. RWS og Norma kaliber 5,6x52R, 100 stk riffelpatroner, 2 æsker 40 stk Norma blyspets halvspets 4,6 gram, 3 æsker 60 stk RWS teil mantel 4,6 gram, våbentilladelse til kaliber 5,6x52R kræves Varenr: 3781123

      DKK 1.800 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 07-04-2015 15:32:00 DKK 375
      <<  1 2 3  >>