Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Jagthorn af messing, Fürst-Pless m.m. (3)
Jagthorn af messing, det største mærket Fürst-Pless. L.20, 28, 34 cm. alle med brugsspor og buler.
Varenr: 4893633

DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2018
15:14:00
Gun Guard geværetui
Gun Guard geværetui af hård plast L 122 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4894578
18:45:00
Hardball våben, Steyr AUG A3 tactical riffel
Hardball våben, Steyr AUG A3 tactical riffel startersæt. Producent ActionSportGames Længde 770mm Løbslængde 510mm Hop-Up Justerbar Skydemåde Semi Automatisk, Full Automatisk Blowback Nej Drivmiddel Batteri - AEG Batteri Type Kolbe - Mini Lyddæmper Gevind CCW Materialer Receiver: Metal, ...
Varenr: 4894580
DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
18:48:00
Valmet 412 S BBF / dobbeltriffel. Kal 7x65R hhv.12/76 - 222rem
Dobbeltriffel/ Bochbüchsflinte. Valmet 412 S med i alt 2 vekselsæt. 1) Dobbeltriffel kaliber 7x65R 2) BBF kaliber 12/76 - .222 rem. LL60 cm OAL 102 cm Skæfte L 37 cm. Doubletrigger. Fremstår mekanisk stram og i orden; skæfte med mindre brugspræg og skarpe netskæringer. Riffelpibe med mindre ...
Varenr: 4894986
DKK 14.000 DK, Herning, Engdahlsvej 22-01-2018
19:51:00
DKK 6.000
Hardball våben, Armalite ASG samt Kings Arms (3)
Hardball våben, Armalite M15A4 Carbine, ASG sniper riffel samt King Arms grenade launcher. Begge gevær har medfølgende softbag. Ekstra softbag medfølger. Fremstår med brugsspor, der medfølger ingen batterier eller opladere til begge våben (3) Lauritz.com garanterer ikke for evt. mangler eller ...
Varenr: 4894590
DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2018
19:53:00
DKK 700
Martini Henry/ Enfield Mk IV riffel
Martini Henry Mk IV riffel. Våbennummer: 1941. Løb: 80 cm. Total: 125 cm. Kal. 577/450. Stemplet med Victoria's krone over V.R. Enfield 1887. God stempling på kolben. Fremstår med brugsspor i piben samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse påkrævet.
Varenr: 4894071
DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2018
19:55:00
DKK 1.900
Samling vintage fiskeudstyr
Samling vintage fiskeudstyr bestående af: 9 fiskestænger samt et større antal fiskehjul, pilkehjul, spinnere, blink m.m. To hatte, en fiskekniv samt en fangstkrog af messing medfølger. Aldersrelateret slitage.
Varenr: 4879385
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2018
20:05:00
DKK 9.600
Hovedmonteret isbjørneskind (Ursus maritimus)
Hovedmonteret isbjørneskind (Ursus maritimus). L. 188 B. 180 cm. 1900-tallets midte. Fremstår med aldersrelateret slitage og defekter, én løs klo medfølger. Effekter omfattet af Washintongtonkonventionens bilag B importereret under de lempeligere bestemmelser om bohave, personlig effekt eller ...
Varenr: 4890827
DKK 5.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22-01-2018
20:42:00
DKK 2.800
Sabel
SABEL, svensk, m/1867 för kavallerimanskap, svart nummerriktig stålbalja, längd 106 cm
Varenr: 4895062
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-01-2018
14:21:00
Se mere
Skyttelags krus
Skyttelags krus fra Frederiksberg Borgerforening. Lågkrus og medaljer af forsølvet metal, enkelte medaljer mangler. H 28 cm.
Varenr: 4895787
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2018
16:22:00
DKK 500
To luftpistoler kal 4,5 (2)
To luftpistoler kal 4,5. Fremstår med brugsspor, virker ved test. Kan frit erhverves af alle over 18 år. (2)
Varenr: 4894566
17:28:00
Tre tyske K98 bajonetter (3)
Tre tyske K98 bajonetter. To nummerens og en uden skede. Blankvåbentilladelse påkrævet. (3)
Varenr: 4894567
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2018
18:29:00
DKK 1.200
Jagtgevær Sauer & Sohn side-by-side kaliber 12-70 med markering af spændt hane
Sauer und Sohn side-by-side jagtgevær kaliber 12-70 med markering af spændt hane. Intet bruneringsslid. OAL 111 cm. 71 cm løb boret ¾ Improved Modified og 1/1 Full. Skygge i løbene. 35½ cm kolbe. Vægt 3kg100gram. Våbennummer 388645. Jagttegn kræves.
Varenr: 4885619
DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:00:00
DKK 700
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm.
Varenr: 4807630

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 23-01-2018
19:00:00
Varenr: 4807617

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 23-01-2018
19:05:00
DKK 500
Jemenitische Vorderlader (2)
Paar jemenitscher Vorderlader, Konstruktion aus Holz und Metall, mit dekorativen Metallbeschlägen, Maße: L. 127-138 cm, Gebrauchsspuren, Holz mit Kratzer und Bestoßungen, Metall mit Oxidationsspuren und Kratzer, ein Holzelement fehlend.
Varenr: 4894131
DKK 2.233 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
19:06:00
DKK 670
Jemenitische Vorderlader (2)
Paar jemenitscher Vorderlader, Konstruktion aus Holz und Metall, mit dekorativen Metallbeschlägen, Maße: L. 136-156 cm, Gebrauchsspuren, Holz mit Kratzer und Bestoßungen, Metall mit Oxidationsspuren und Kratzer. (2)
Varenr: 4894129
19:09:00
DKK 298
Jemenitische Vorderlader (2)
Varenr: 4894126
19:10:00
DKK 298
Jagtriffel Winchester Model 9422 bøjlespænder i kaliber .22 Winchester Magnum Rimfire (WMR) med Tasco sigtekikkert
Winchester bøjlespænder jagtriffel i kaliber .22 Winchester Magnum Rimfire. Fremstår uden rust og uden bruneringsslid. Monteret med Tasco 4x40 sigtekikkert på lav fast skinne samt korn og kærv. Kikkerten har trådkors-sigte og coatede linser. OAL 93½ cm. 48½ cm blankt løb med skarpe riffelgange. ...
Varenr: 4885593
DKK 4.400 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:10:00
Jemenitischer Dolch
Jemenitischer Dolch mit verzierter Schutzhülle, gekrümmte Klinge mit Holzgriff, Maße: L. 29 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Oxidationsspuren am Metall.
Varenr: 4894136
19:13:00
DKK 335
Bockbüchsflinte Italiensk Sabatti kaliber 12-70 og 7x57R Serienummer 126441
Bockbüchsflinte Italiensk Sabatti kaliber 12-70 og 7x57R Serienummer 126441. Sabatti Bockbüchsflinte, fremstillet i Italien. Kombivåbnet fremstår med boxlås. Kaliber 12-70 og 7x57R. Intet bruneringsslid. OAL 104 cm. 60 cm blanke løb, haglløbet boret 1/2. 37 cm. oliepoleret kolbe (forlænget) med ...
Varenr: 4894899
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:13:00
DKK 1.800
Jemenitischer Dolch
Jemenitischer Dolch mit verzierter Schutzhülle, gekrümmte Klinge mit Holzgriff, Maße: L. 35 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Oxidationsspuren am Metall.
Varenr: 4894135
19:14:00
DKK 335
Jemenitischer Dolch
Jemenitischer Dolch mit verzierter Schutzhülle, gekrümmte Klinge mit Holzgriff, Maße: L. 36 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, Bestoßungen und Oxidationsspuren am Metall.
Varenr: 4894133
19:16:00
DKK 335
To signalpistoler (2)
To signalpistoler, begge 8 mm. Blow Mini 8 våbennummer 8-001989 TL 12 cm, HS model 5, våbennummer 19-005-09, TL 15,5 cm. Samlertilladelse til signalpistoler påkrævet. Fremstår mekanisk funktionelle. (2)
Varenr: 4895322
19:20:00
Jagtriffel CZ kaliber .30-06 (7,62x63mm) med sigtekikkert
CZ cylinderlås jagtriffel, der fremstår med minimale brugsspor i kaliber .30-06 (7,62x63mm) med 4-12x60 sigtekikkert med belyste sigtemidler. Sigtemidlet er belyst og med tråd og stolper. Coatede linser. Ingen rust, intet bruneringsslid, markering af spændt hane. Specialtunet aftrækker. ...
Varenr: 4885616
19:20:00
DKK 1.900
Dansk officerssabel M1950 samt fransk og anden sabel (3)
Officerssabler med skede. Dansk sabel M1950, klinge 81 cm. mærket EMI 49, Carl Eickhorn, Solingen. Sabel mærket Carl Eickhorn, Solingen, klinge 81 cm.. Fransk sabel mærket sabré d'officier F1, klinge 81 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet. (3)
Varenr: 4894603
DKK 2.400 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-01-2018
19:29:00
DKK 3.200
St. Etienne riffel 1907-15. Kaliber 8 mm.
St. Etienne 1907/15, riffel. Kaliber 8mm. Våbennummer: 2230. Tl: 104 cm. Pl: 57 cm. Kolbe: 33,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Varenr: 4894894
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:30:00
Samuraisværd / Katana, Asien, midten af 1700-tallet
Samuraisværd, 1700-tallet. Træskede med dragebemaling. L. 89 cm. Fremstår med brugsspor på materialet, slitage, afslag, skrammer, urenheder.
Varenr: 4871413
DKK 14.887 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
19:30:00
DKK 8.188
Jagtriffel SAKO Model 75 Hunter De Luxe A IV i kaliber .375 Holland & Holland Magnum med Riihi Mäki-pibe og gummikappe
Klassisk SAKO jagtriffel Model 75 Hunter de luxe A IV i kaliber .375 Holland & Holland Magnum. Minimale brugsspor. Cylinderlås og markering af spændt hane. Ladehåndtaget med handskekugle til koldtvejrsbrug. Fast magasin med hængslet bund. Korn og kærv samt kikkertskinne er monteret. Ingen rust ...
Varenr: 4885623
DKK 11.500 DK, Helsingør, Støberivej 23-01-2018
19:30:00
DKK 8.400
Elfenbenssværd, 1800-tallet, Kina
Elfenbenssværd fra Kina, 1800-tallet, greb og skede af udskåret elfenben, indridset betegnelse, mål: ca. L. 46 cm, fremstår delvist med brugsspor og misfarvninger.
Varenr: 4882212
DKK 5.210 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
19:30:00
DKK 819
 1 2 3 4 5 6  >>