Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Jagt, fiskeri, våben og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling af knive og dolke
Samling af knive og dolke. Samling af knive og dolke. Blankvåbentilladelse påkrævet. Varenr: 4281447 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 20:24:00 DKK 1.650
Samling jagttrofæer (11)
Samling jagttrofæer (11). Samling jagttrofæer, herunder bl.a. kronhjort 10-ender, Sikahjorte, rensdyr, gemsehorn, alle skalmonterede. Største mål B 85 H 75 D 50 cm. Fremstår med varierende aldersspor. Varenr: 4285684 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 03-06-2016 20:35:00 DKK 325
LH-Camera.com. VGA undervandskamera.
LH-Camera.com. VGA undervandskamera.. LH-Camera.com. VGA undervandskamera. Kan tilsluttes PC. Incl. 75 meter kabel. God til båd, fiskeri samt dykning. Incl. opbevaringsæske. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varenr: 4288786 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-06-2016 20:35:00 DKK 475
Tapio Wirkkala. Jagtkniv
Tapio Wirkkala. Jagtkniv. Tapio Wirkkala. Jagtkniv med greb af horn, for og bagholk af messing. L. 21,5 cm. Skede i læder medfølger. Varenr: 4288630 DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-06-2016 21:10:00 DKK 350
Jaktkäpp
Jaktkäpp. Jaktkäpp i aluminium, sits i rött läder. H: ca 87 cm. Varenr: 4285537 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-06-2016 21:30:00 DKK 262
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär. SLAGLÅSGEVÄR, ändrat från flintlås, grovkalibrig pipa med oktagonalt kammarstycke, kaliber 24 mm, halvstock i björk, med järnbeslag, längd 111 cm Varenr: 4289396 DKK 3.220 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 04-06-2016 10:04:00
Se mere
Stångvapen
Stångvapen. RUNKA, italiensk, 1500-tal, på senare stång med järnringar, total längd ca 217 cm Varenr: 4289399 DKK 3.220 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 04-06-2016 10:16:00
Se mere
Jagtgevær, Ignacio, Eibar s/s i kal. 12/70.
Jagtgevær, Ignacio, Eibar s/s i kal. 12/70.. Jagtgevær, Ignacio, Eibar s/s i kal. 12/70. TL 114,5 cm. LL 71 cm. Ren i løbene. Fremstår med brugspræg. Jagttegn kræves. Varenr: 4290044 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 10:45:00 DKK 300
Kanon, Dekorations kanon, kan ikke skyde.
Kanon, Dekorations kanon, kan ikke skyde.. Kanon. Dekorations kanon, kan ikke skyde. Bemærk. Kanonløb er lavet af træ. TL 85 cm. H 40 cm. Kræver ingen tilladelse. Fremstår med skrammer. Varenr: 4289003 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 13:44:08 DKK 450
Samling samuraisværd, 5 stk. med skede.
Samling samuraisværd, 5 stk. med skede.. Samling samuraisværd, 5 stk. med skede. TL 92 -44 cm. Blankvåbentilladelse kræves. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4282055 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 15:00:00 DKK 300
½  automatisk Winchester Salonriffel Model 490 i kal. 22 LR.
½ automatisk Winchester Salonriffel Model 490 i kal. 22 LR. . ½ automatisk Winchester Salonriffel Model 490 i kal. 22 LR. TL 105 cm. LL 53 cm. Våbennr. J00999. Ren i piben med tydelig riffelgang. Magasin mangler. Geværetui medfølger. Fremstår lettere brugspræget. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4276782 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 15:30:00 DKK 375
Jagtgevær, AYA Guldmann Ambassador s/s i kal. 12/70 i læderkasse.
Jagtgevær, AYA Guldmann Ambassador s/s i kal. 12/70 i læderkasse.. Jagtgevær, AYA Guldmann Ambassador s/s i kal. 12/70 i læderkasse. TL 115,5 cm. LL 71,5 cm. Ren i løbene. Fremstår lettere brugspræget. Jagttegn kræves. Varenr: 4281174 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 15:55:00 DKK 4.200
Jagtgevær, Rizzini o/u i kal. 12/70.
Jagtgevær, Rizzini o/u i kal. 12/70.. Jagtgevær, Rizzini o/u i kal. 12/70. TL 115,5 cm. LL 71 cm. Ren og blank i løbene. Lidt pletter på bruneringen på løbene. Fremstår med let brugspræg. Jagttegn kræves. Varenr: 4290019 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 16:20:00 DKK 1.100
Enkeltløbet perkussions jagtgevær kal 18 mm.
Enkeltløbet perkussions jagtgevær kal 18 mm. . Enkeltløbet perkussions jagtgevær kal 18 mm. Piben for til rund, bag til 8-kantet, piston mangler, fjedre defekte, L = 130 cm. Kræver ikke nogen tilladelse og kan frit anvendes til dekorative formål. Varenr: 4288427 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 17:10:00 DKK 350
Bundstykke til Sauer Model 90 riffel. Kal. 6,5 x 55.
Bundstykke til Sauer Model 90 riffel. Kal. 6,5 x 55.. Bundstykke til Sauer Model 90 riffel. Kal. 6,5 x 55. Certificat medfølger. Våbentilladelse til riflen skal forevises. Varenr: 4289038 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 17:35:00 DKK 425
Jagtriffel, Mannlicher Model 72 i kal. 270 Win.
Jagtriffel, Mannlicher Model 72 i kal. 270 Win. . Jagtriffel, Mannlicher Model 72 i kal. 270 Win. TL 111 cm. LL 58 cm. Våbennr. 4314. Ren og blank i piben. Snelle. Indvendigt magasin. Fremstår med med let brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4290202 DKK 5.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-06-2016 18:00:00 DKK 3.200
Lot Askebeger med frimuer symbol (2)
Lot Askebeger med frimuer symbol (2). Et askebære til piper 22,5 cm i diameter med sprekk under. Et askebære 12x8 cm med et mindre skår Fra USA ca 1980. Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll Varenr: 4200418 DKK < 1.000 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 04-06-2016 19:29:00 DKK 237
Stort krystall frimuer glass tidligt 1900 tallet
Stort krystall frimuer glass tidligt 1900 tallet. Krystal glass tilskrevet Ørefoss glasverk. Med losje symboler på bla. vinkel/passer G murereske mm. 19 cm høyt uten skår Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll Varenr: 4200403 DKK 1.583 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 04-06-2016 19:30:00 DKK 791
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär. FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, m/1775, längd 148 cm. Proveniens: Torskebo Gård Västmanland Varenr: 4289543 DKK 4.830 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 04-06-2016 19:36:00
Se mere
Jagtriffel, Mannlicher Model 72 i kal. 22-250 med Zeiss kikkertsigte.
Jagtriffel, Mannlicher Model 72 i kal. 22-250 med Zeiss kikkertsigte.. Jagtriffel, Mannlicher Model 72 i kal. 22-250 med Zeiss kikkertsigte. TL 102 cm. LL 49 cm. Våbennr. 3995. Ren og blank i piben. Indvendigt magasin. Skæfte af oliebehandlet valnød. Zeiss 1,5 - 6x42 -M- kikkertsigte. Fremstår med minimalt brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4288532 DKK 5.500 DK, Aalborg, Nibevej 05-06-2016 16:30:00 DKK 2.700
Jagtriffel, Carl Gustav 96 i kal. 30-06 med kikkertsigte.
Jagtriffel, Carl Gustav 96 i kal. 30-06 med kikkertsigte.. Jagtriffel, Carl Gustav 96 i kal. 30-06 med kikkertsigte. TL 112,5 cm. LL 58 cm. Våbennr. 67722. Spejlblank i piben. Indvendigt magasin Burris 1x - 4x - 24 mm. kikkertsigte. Fremstår lettere brugspræget. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4290227 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 05-06-2016 17:00:00 DKK 375
Fuldskæftet Sauer 90 G-1 kaliber .308 W med Zeiss Diavari Z 2,5-10x48 T* sigtekikkert
Fuldskæftet Sauer 90 G-1 kaliber .308 W med Zeiss Diavari Z 2,5-10x48 T* sigtekikkert. Fuldskæftet Sauer 90 G-1 jagtriffel kaliber 308 W monteret med Zeiss Diavari Z 2,5-10x48 T* sigtekikkert. Løb med blanke riffelgange. Graveret låsestol. Cylinderlås. Svingmontage, monteret på forreste og bageste låsebro. Våbnet fremstår med meget få brugsspor. Våbennummer K16201. Løbslængde: 67 ... Varenr: 4287304 DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-06-2016 19:30:00 DKK 11.500
Skuldermonteret, Dådhjort, jagttrofæ, guld medalje fra 2005
Skuldermonteret, Dådhjort, jagttrofæ, guld medalje fra 2005. Skuldermonteret, Dådhjort, jagttrofæ, guld medalje fra 2005, H. 120 cm. Horn H. 60, B. 57 cm. Varenr: 4288417 DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-06-2016 19:48:00 DKK 325
Hardy Bros fiskeudstyr. Fluestang, hjul samt fluer.
Hardy Bros fiskeudstyr. Fluestang, hjul samt fluer.. Hardy fiskeudstyr bestående af: Hardy enhånds fluestang, Fluehjul `The Princess`, inkl. org. etui samt kasse. Dertil en æske med tørfluer samt en æske med vådfluer. Hjul samt fluestang er lavet i England. Varenr: 4283791 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:00:00 DKK 1.200
Fuldskæftet Sauer 90 jagtriffel kaliber 375 HH monteret med Zeiss Diavari Z 2,5-10x48 T* sigtekikkert
Fuldskæftet Sauer 90 jagtriffel kaliber 375 HH monteret med Zeiss Diavari Z 2,5-10x48 T* sigtekikkert. Fuldskæftet Sauer 90 jagtriffel kaliber 375 HH monteret med Zeiss Diavari Z 2,5-10x48 T* sigtekikkert. Løb med blanke riffelgange. Cylinderlås. Våbnet fremstår med minimale brugsspor. Våbennummer K16392. Løbslængde: 78 cm. Totallængde: 113 cm. Læderrem påmonteret. Der medfølger kuffert. ... Varenr: 4287305 DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 05-06-2016 20:00:00 DKK 11.000
Zebraskind. 315 x 175 cm.
Zebraskind. 315 x 175 cm.. Zebraskind monteret på sort filt. Mål ca. 315 x 175 cm. Varenr: 4287673 DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:01:00 DKK 1.250
Hovedmonteret canadisk bjørneskind fra Brun Bjørn
Hovedmonteret canadisk bjørneskind fra Brun Bjørn . Hovedmonteret Canadisk Sort Bjørn monteret på sort filtstof. Incl. kløer. Længde fra hoved til hale ca. 175 cm. B. 145 cm. Varenr: 4287523 DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:14:00 DKK 2.600
Afrikansk jagttrofæ af skuldermontert Red Hartebeast
Afrikansk jagttrofæ af skuldermontert Red Hartebeast . Afrikansk jagttrofæ af skuldermontert Red Hartebeast. H. 105. D. 66 cm. Horn: L. ca. 33 cm. Varenr: 4287750 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:17:00 DKK 575
Jagttrofæ. Hovedmonteret Warthog/ Vortesvin
Jagttrofæ. Hovedmonteret Warthog/ Vortesvin . Skuldermonteret jagttrofæ af vortesvin (Warthog). D. 56. H. 38 cm. Varenr: 4287767 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:25:00 DKK 700
Jagttrofæ. Skuldermonteret Black Wilderbeast (gnu), jagttrofæ.
Jagttrofæ. Skuldermonteret Black Wilderbeast (gnu), jagttrofæ. . Skuldermonteret Black Wilderbeast (gnu), jagttrofæ. D. 63. H. ca. 62 cm. Varenr: 4287791 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:31:00 DKK 750
Sydafrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazella)
Sydafrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazella) . Sydafrikansk jagttrofæ. Skuldermonteret Oryx (Oryx gazella) H. ca. 122 cm. Horn. 90 cm. D. 83 cm. Varenr: 4287950 DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:35:00 DKK 850
Jagttrofæ, skalmonteret, Kronhjortegevir, ulige 8-ender
Jagttrofæ, skalmonteret, Kronhjortegevir, ulige 8-ender. Skalmonteret, Kronhjortegevir, ulige 8-ender, monteret på plade. H. ca. 110 B. ca. 80 cm. Varenr: 4287952 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:40:00 DKK 300
Jagttrofæ. Skuldermonteret kronhjort. 10-ender.
Jagttrofæ. Skuldermonteret kronhjort. 10-ender. . Jagttrofæ. Skuldermonteret kronhjort, 10-ender. ca. 130 cm, Længde gevirer ca. 66 cm, Bredde ca. 65 cm. Varenr: 4287953 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:45:00 DKK 500
Jagttrofæ, skuldermonteret Dåhjort
Jagttrofæ, skuldermonteret Dåhjort. Dåhjort, skuldermonteret jagttrofæ, H. 114 cm, H. gevir 55, D. 54 cm. B. 65 cm. Varenr: 4287954 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:50:00 DKK 525
Afrikansk jagttrofæ, skuldermonteret Blesbok (Damaliscus pygargus phillipsi)
Afrikansk jagttrofæ, skuldermonteret Blesbok (Damaliscus pygargus phillipsi) . Jagttrofæ i form af skuldermonteret Blesbok (Damaliscus pygargus phillipsi). H. 82 cm. D. fra væggen 55 cm. Varenr: 4287997 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 20:55:00 DKK 350
Afrikansk jagttrofæ, skuldermonteret Nyala (Tragelaphus angasii)
Afrikansk jagttrofæ, skuldermonteret Nyala (Tragelaphus angasii) . Jagttrofæ i form af skuldermonteret Nyala (Tragelaphus angasii). H. 72 cm. D. fra væggen 71 cm. Reparation ved højre øre. Varenr: 4287999 DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 21:00:00 DKK 350
Afrikansk jagttrofæ, skuldermonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros).
Afrikansk jagttrofæ, skuldermonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros). . Afrikansk jagttrofæ Greater Kudu (Tragelaphus strepsiceros). Skuldermonteret. H. ca 163 cm. Horn 80 cm. D. ca. 80 cm (fra snude til væg). Varenr: 4288001 DKK 3.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 21:05:00 DKK 800
Skuldermonteret Blue Wilderbeast (Connochaetes taurinus)
Skuldermonteret Blue Wilderbeast (Connochaetes taurinus) . Skuldermonteret Blue Wilderbeast/Gnu (Connochaetes taurinus) D. 73. H. ca. 60 cm. Varenr: 4287795 DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-06-2016 21:31:00 DKK 750
Skytteforeningsriffel, Schultz & Larsen, Otterup i kal. 22 T
Skytteforeningsriffel, Schultz & Larsen, Otterup i kal. 22 T. Skytteforeningsriffel, Schultz & Larsen, Otterup i kaliber 22 T. TL 110 cm. PL 80 cm. Serienummer 18105. Ren og blank i piben. Fremstår med let brugspræg. Rem påmonteret. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4290826 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-06-2016 15:13:00 DKK 300
Skytteforeningsriffel, Schultz & Larsen, Otterup i kaliber 22 T
Skytteforeningsriffel, Schultz & Larsen, Otterup i kaliber 22 T. Skytteforeningsriffel, Schultz & Larsen, Otterup i kaliber 22 T. TL 110 cm. PL 80 cm. Serienummer 18110. Ren og blank i piben. Fremstår med let brugspræg. Rem påmonteret. Etui medfølger. Våbentilladelse påkrævet. (2) Varenr: 4290834 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-06-2016 15:30:00 DKK 300
Ordenssvärd
Ordenssvärd. ORDENSSVÄRD, fäste i mässing, längd 87,5 cm Varenr: 4289868 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-06-2016 15:40:00
Se mere
Vallonvärja
Vallonvärja. VALLONVÄRJA, 1600-talets början, klinga med med passauulv och märkt 1441, järnfäste med genombrutna parerplåtar, kavelindning av tvinnad järntråd, längd 97 cm Varenr: 4289891 DKK 19.320 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-06-2016 17:20:00
Se mere
Sabatti for Jaguargruppen haglgevær kal. 12/70 O/U
Sabatti for Jaguargruppen haglgevær kal. 12/70 O/U. Jagtgevær Sabatti over-og-under kaliber 12-70 med ejektor, Dobbelt aftrækker. Mange graveringer på sølvfarvet bascule. Serienummer 47974. Boxlås. Pibelængde: 71 cm. Kolbelængde: 39 cm. Totallængde: 116.5 cm. Har fået monteret ny bagkappe for nyligt. og selve geværet fremstår nyrenoveret. ... Varenr: 4291626 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 06-06-2016 17:52:24 DKK 925
Ordenssvärd
Ordenssvärd. ORDENSSVÄRD, fäste i mässing, längd 89 cm Varenr: 4289906 DKK 1.208 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-06-2016 18:24:00
Se mere
Samling af knive og sværd.
Samling af knive og sværd.. Samling af knive og sværd. Blankvåbentilladelse kræves. Varenr: 4291084 DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 06-06-2016 18:45:00 DKK 325
Jagtriffel Sako P75 kal 22 Hornet (2)
Jagtriffel Sako P75 kal 22 Hornet (2). Jagtriffel Sako P75 kal 22 Hornet. Våbennummer 705520. PL 54 cm, TL 102,5 cm. Monteret med 5 skuds stikmagasin, og Nikko Stirling 3-9X40 sigtekikkert. Våbentilladelse påkrævet. Der medfølger 32 jagtpatroner. Fremstår med almindelige brugsspor. (2) Varenr: 4290830 DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-06-2016 19:05:00 DKK 1.200
Fanzösische Kavalleriepistole Model 1822
Fanzösische Kavalleriepistole Model 1822. Frankreich, Kavalleriepistole Model 1822, aus der kaiserlichen Waffenmanufaktur von Chatelleraut. 1 Hälfte 19. Jahrhundert. Beschrieben mit " Manufacture Royale de Chatelleraut". Kaliber 17 6A bepunzt mit Kaliberangabe, *P*,MR,2bis,M,P. Pistole gefertigt aus Holz, Eisen und Messing. Gesamtlänge... Varenr: 4279012 DKK 2.239 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 06-06-2016 19:10:00 DKK 373
Baikal MP 153. Halvautomatisk kal 12/89 (2)
Baikal MP 153. Halvautomatisk kal 12/89 (2). Halvautomatisk haglgevær. Baikal MP 153 kal 12/89. PL 71,5 cm, TL 125 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Våbennummer 1215325585. Boring ca 1/2. Fremstår med almindelige brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Der medfølger ca 100 magnum patroner og ca 20 waterfowl... Varenr: 4290833 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-06-2016 19:19:00 DKK 1.250
Eldrör i brons
Eldrör i brons. ELDRÖR, brons, 1600-tal, kaliber 50 mm, höjd 12 cm, Varenr: 4289925 DKK 2.415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-06-2016 19:33:00
Se mere
Luftbøsse Weihrauch kal. 22, 5,5 mm. model HW 97 K (2)
Luftbøsse Weihrauch kal. 22, 5,5 mm. model HW 97 K (2). Luftbøsse Weihrauch kal. 22, 5,5 mm. model HW 97 K. Monteret med GAMO kikkert. TL 102,5 cm. Våbennummer 1870696. Der medfølger ca 1800 hagl. Jagttegn påkrævet. (2) Varenr: 4290832 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-06-2016 19:38:00 DKK 900
Lystfisker grej. Fiskestænger og hjul, bl.a. ABU Cardinal og ABU Ambassadeur
Lystfisker grej. Fiskestænger og hjul, bl.a. ABU Cardinal og ABU Ambassadeur. Samling fiskestænger og hjul i forskellige farver. Bestående af 8 stænger og 6 hjul mærket med bla. Daiwa Sealine, JW Young & sons Ltd, Galaxy CXR40, ABU Cardinal 57 og ABU Ambassadeur XLT 2. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4289358 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-06-2016 20:10:00 DKK 450
Mauser jagtriffel M98  serienr. 9421
Mauser jagtriffel M98 serienr. 9421. Mauser jagtriffel M98 kaliber 6,5x55 serie nr. 9421, . PL. 90,5 cm TL. 121 cm. Rem påmonteret. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4290821 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-06-2016 20:10:00 DKK 650
Remington karabin antagelig Svensk M. 1867.
Remington karabin antagelig Svensk M. 1867. . Fremstår med centraltændt bundstykke samt. Tangen ustemplet og fremstår generelt uden nummer. Fremstår med brugspræg, skæfte med afslag og reparationer i form af udfyldt træ. Løbslængde:48.5 cm. totallængde: ca. 90 cm. Kræver gyldig samlertilladelse til skydevåben. Varenr: 4288646 DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-06-2016 20:16:00 DKK 525
Sauer/S 202 Take Down kal. 7 mm RM
Sauer/S 202 Take Down kal. 7 mm RM. Sauer/S 202 Take Down kal. 7 mm RM. Systemnummer: 019619 Løbsnummer: H33588. I original kuffert til to løb og to kikkerter samt tilhørende overtræksbæretaske. Der medfølger en Schmidt & Bender Zenith 2,5-10x56 kikkert monteret i original EAW montage. Skæftet er i grade 10 træ. Våbnet er ubrugt ... Varenr: 4265828 DKK 80.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 06-06-2016 20:20:00 DKK 54.000
Armstrong & Co. side-by-side haglgevær kal. 12/70
Armstrong & Co. side-by-side haglgevær kal. 12/70. Armstrong & Co. side-by-side haglgevær kal. 12/70. Serienummer: 42162. Boring: 1/4-1/2. Single trigger, ejector og autosikring. Graveret bascule og sidelås. Geværet fremstår med minimale brugsspor. Totallængde: 117,5 cm Pibelængde: 74 cm Skæftelængde: 37 cm Jagttegn påkrævet. Varenr: 4269336 DKK 15.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 06-06-2016 20:22:00 DKK 8.000
Khula Khud
Khula Khud. KHULA-KHUD, 1800-tal, med etsad och försilvrad dekor, 3 plymhållare, näsbärga Varenr: 4289942 DKK 5.635 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 06-06-2016 20:24:00
Se mere
Churchill jagtriffel kal 30-06 m. Fontaine sigte
Churchill jagtriffel kal 30-06 m. Fontaine sigte. Churchill jagtriffel kal 30-06 serienummer 1444938, monteret med Fontaine 4x40 sigtekikkert. PL. 60 TL. 113 cm. Medfølgende æske med ammunition. Fremstår med lettere slitage, enkelte mærker på skæfte. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4289173 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-06-2016 20:58:00 DKK 350
Skuldermonteret, Waterbuck, jagttrofæ
Skuldermonteret, Waterbuck, jagttrofæ. Skuldermonteret, Waterbuck(Kobus ellipsiprymnus), jagttrofæ, nedlagt i Sydafrika, 2013, H. ca 167 cm. Horn H. 67 cm. Varenr: 4290294 DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-06-2016 21:14:00 DKK 350
<<  1 2