Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Våben, jagt og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent

Pinterest!

Vi pinner hvad vi bedst ka' li'!
Følg os på Pinterest

    •   <<  1 2  ListeGalleri Varer pr. side
      Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
      Amerikansk perkussion pistol. US Waters & Co. 1844
      Amerikansk perkussion pistol. US Waters & Co. 1844. Amerikansk perkussion pistol. US Waters & Co. årgang 1844. Omgjort fra flintelås. Stemplet Waters & Co. Milbury Mass. 1844. L: 35 cm. Fremstår med original ladestok. Kan erhverves uden tilladelse. Varenr: 3657786 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 20:06:00 DKK 8.000
      Bockbüchsflinte, kombivåben Antonio Zoli Kaliber 12 og 7x57R med sigtekikkert
      Bockbüchsflinte, kombivåben Antonio Zoli Kaliber 12 og 7x57R med sigtekikkert. Serienummer 163706. Italiensk Bockbüchsflinte (Bbfl.) Antonio Zoli i kalibrene 12 og 7x57R mm. Er en original Antonio Zoli, ikke en Valmet-kopi. Fontaine sigtekikkert med trådkors i lav fast montage. Nedfældet, justérbar kærv.Boxlås, automatisk sikring, sølvfarvet bascule med graveringer ... Varenr: 3663279 DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 20:10:00 DKK 2.200
      Halvautomatisk jagtgevær Beretta Model A 301 i kaliber 20-70
      Halvautomatisk jagtgevær Beretta Model A 301 i kaliber 20-70. Serienummer D39186E. Halvautomatisk jagtgevær Beretta A 301 i kaliber 20-70. Graveringer i låsestolen, uden bruneringsslid. OAL 116 cm. 65 cm blankt løb med ventileret sigteskinne. 36 cm kolbe med skarpe netskæringer. Letvægt 2kg800gram. Jagttegn påkrævet. Varenr: 3663285 DKK 4.500 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 20:20:00 DKK 1.650
      Svensk Nagant Model 1887 7,5mm
      Svensk Nagant Model 1887 7,5mm . Svensk Nagant Model 1887, 7,5mm snr 671 nummerens, Revolveren er anskaffet i 1888 af Kaptaja ved Konglige Helsinge Regiment Erik Dahl (1860-1933), Stemplet Brevet Nagant på rammen, samt senere graveret tekst. fremstår med let slid på brunering og mekanisk funktionel. samler tilladelse kræves Varenr: 3662027 DKK 4.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 22-12-2014 20:28:00 DKK 2.300
      Håndlavet svampekniv
      Håndlavet svampekniv. Håndlavet svampekniv udført af Peter Hvid. Klinge: Klinge Aisi 440 stål, signeret Peter Hvid 2014. Længde 6,5 cm. Skæfte af stabiliseret birkerod, forstykke af kunst elfenben og indlæg af Micra. Håndsyet skede af rårand læder med bæltestrop, indfarvet og præget med kantareller, naturhårsbørste ... Varenr: 3662609 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-12-2014 20:28:00 DKK 425
      Webley Mark I model 1887 kaliber .455
      Webley Mark I model 1887 kaliber .455 . Webley Mark I model 1887 kaliber .455 snr 32723, mekanisk funktionel, brunerings slid, samt tæringsspor på tromlen. medfølgende hylster mærket D og 1941, samlertilladelse kræves Varenr: 3662031 DKK 5.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 22-12-2014 20:29:00 DKK 1.650
      Flådens omdrejnings revolver m/1891 snr 1043
      Flådens omdrejnings revolver m/1891 snr 1043. Flådens omdrejnings revolver m/1891 snr 1043, nummerens, kaliber 9,1 mm. Har tilhørt OrlogsKaptajn Osvald Pedersen, mekanisk funktionel, samlertilladelse kræves Varenr: 3662033 DKK 4.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 22-12-2014 20:32:00 DKK 1.400
      Arrieta S/S haglgevær, kal 12/70
      Arrieta S/S haglgevær, kal 12/70. Arrieta S/S haglgevær, kal 12/70 m. serie nummer 20062. engelsk skæfte. Ejektor samt dobbelt aftrækker. Sidelås med finger skrue, 63,5 cm rene løb med Churchill rib, 37,5 cm skæfte, . Varenr: 3633906 DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-12-2014 20:36:00 DKK 8.200
      Samling militaria (8)
      Samling militaria (8). Samling militaria i form af fem bajonetter hvoraf fire i skede af bla. læder og metal samt døllebajonet. Medfølgende to rensesæt til K98 i æske samk K98 læderrem. Aldersrelateret stand, fejl og mangler forekommer. Gyldig blankvåbentilladelse påkræves. (8) Varenr: 3663046 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-12-2014 20:37:00 DKK 575
      Otterup Baneriffel M70 kal. 22
      Otterup Baneriffel M70 kal. 22. Otterup Baneriffel M70 kal. 22. Ergonomisk skæfte. Våbennummer: 4497. TL 107 cm, PL 63 cm, cylinderlås, ingen magasin. Rene skarpe riffelgange. SKV2 tilladelse påkrævet. Varenr: 3645480 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-12-2014 20:38:00 DKK 325
      Steyr Mannlicher, fuldskæftet riffel Cal. 30-06Win
      Steyr Mannlicher, fuldskæftet riffel Cal. 30-06Win. Steyr Mannlicher, fuldskæftet riffel Cal. 30-06Win, snr. 105890, løbslængde 48,5 cm, total længde 101,5 cm, stil (tromle) magasin til 5 patroner, fremstår med få brugsmærker, våbentilladelse kræves Varenr: 3661548 DKK 6.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 22-12-2014 20:47:00 DKK 4.200
      Par franske duelpistoler. Thiermay (2)
      Par franske duelpistoler. Thiermay (2). Par franske Perkussion duelpistoler. Thiermay. Udført omkring år 1800. Monteringer i messing dekoreret med bladværk. God Mekanisk stand. Absolut skudbare. L. 35 cm. Kan erhverves uden tilladelse. (2) Varenr: 3657780 DKK 18.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-12-2014 20:48:00 DKK 12.000
      Våben- og instrument kasser, 1900-tallet (2)
      Våben- og instrument kasser, 1900-tallet (2). Våben og instrument kasser beklædt med læder og kunstlæder. L. 53,5 og 82 cm. 1900-tallet. Brugsporæg. (2) Varenr: 3664046 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-12-2014 13:45:44 DKK 300
      To knive: håndlavet amerikansk dolk samt Fällkniven H9 (2)
      To knive: håndlavet amerikansk dolk samt Fällkniven H9 (2). Fällkniven H9 foldekniv Blad: 7 cm. Total 16,5 cm. samt amerikansk håndbygget dolk i damask stål. Blad: 11 Total: 22 cm. Bemærk. Vægt: 333 gram. (2) Varenr: 3638872 DKK 3.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-12-2014 14:35:37 DKK 625
      Piratfisk samt ørred (2)
      Piratfisk samt ørred (2). Piratfisk samt ørred, H. inkl sokkel 27-31, L. 49-50 cm. Aldersrelateret stand. (2) Varenr: 3665221 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-12-2014 14:52:54 DKK 325
      Haglgevær AYA 'The Hunters Gun', kaliber 12/70. s/s.
      Haglgevær AYA 'The Hunters Gun', kaliber 12/70. s/s. . Haglgevær AYA 'The Hunters Gun', kaliber 12/70. s/s. Våben nr. 306679. Fremstår i fin stand med blanke løb og stram mekanik. Løbslængde: 70 cm. Totallængde: 111 cm. Kolbelængde: 35 cm.Tysk skæfte med kindpude og pistolgreb. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varenr: 3662559 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-12-2014 15:01:30 DKK 750
      Udstoppede fugle, agerhøne og sjagger (2)
      Udstoppede fugle, agerhøne og sjagger (2). Udstoppede fugle, agerhøne og sjagger. H. 23-25 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage (2) Varenr: 3660102 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-12-2014 15:40:00 DKK 300
      Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 16/70
      Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 16/70. Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 16/70. Våbennummer: 256664, fabrikationsnummer: 966. PL 70 cm, TL 112,5 cm. Afstand til kolbe 37 cm. Boringer ca 1/2 + 1/2. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor samt ny hovedbolt. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3664371 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-12-2014 15:50:00 DKK 500
      Samling div. jagtblade
      Samling div. jagtblade. Samling div. jagtblade, heriblandt jagt og fiskerri , trofæ, jægere m.m. Variabel stand. Varenr: 3652524 DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-12-2014 17:30:06 DKK 300
      Jagtpistol med flintelås. Belgisk. Cirka 1820. med tilbehør (3)
      Jagtpistol med flintelås. Belgisk. Cirka 1820. med tilbehør (3). Jagtpistol med flintelås. Belgisk. Cirka 1820. med tilbehør i form af krudthorn samt kuglepose med blykugler. L. 37 cm. Kan erhverves uden tilladelse. (3) Varenr: 3665060 DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-12-2014 17:46:02 DKK 1.650
      Samling af riffel ammunition
      Samling af riffel ammunition . Samling af riffel ammunition, 32 stk, 17 Remmington ( Nedkalibrered 222 Rem, 18 stk 416 Rem.Mag ( 11 fuldkappede og 7 Blødnæsede) 48 hylstre cal 400/360, 20 blødnæsede projektiler 17 fuldkappede. Tilladelse til pågældende kalibrer eller våbenhandler tilladelse påkrævet. Varenr: 3663158 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 23-12-2014 19:08:00 DKK 300
      Udstoppet ravn
      Udstoppet ravn. Udstoppet ravn stående på træstup. H. 47 cm. Varenr: 3660233 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-12-2014 19:17:00 DKK 400
      Jagtriffel, Husqvarna Model Älgen kaliber .30-06 (7,62 x 63 mm)
      Jagtriffel, Husqvarna Model Älgen kaliber .30-06 (7,62 x 63 mm). Jagtriffel, Husqvarna Model Älgen kaliber .30-06 (7,62 x 63 mm) med jäger sigtekikkert. Jagtriffel, Husqvarna Model Älgen kaliber .30-06 (7,62 x 63 mm) med Jäger sigtekikkert. OAL 113,5 cm. 58,5 cm blank pibe med skarpe riffelgange, 36,5 cm håndslidt kolbe. Original brunering, ingen rust. Vægt ... Varenr: 3624578 DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-12-2014 19:21:00 DKK 1.600
      Udstoppet tjur
      Udstoppet tjur. Udstoppet tjur stående på træstup. H. 74 cm. Varenr: 3660232 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-12-2014 19:39:00 DKK 425
      Syv små opsatse på plade. (7)
      Syv små opsatse på plade. (7). Syv små opsatse på plade. Flere fra Fanø. (7) Varenr: 3664880 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-12-2014 19:44:00 DKK 300
      Samling gevirer  (9)
      Samling gevirer (9). Samling gevirer, best. af 8 dådyr samt 1 elg. H. 48-60 cm. (9) Varenr: 3660239 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-12-2014 19:46:00 DKK 375
      Fuldskæftet Carl Gustav riffel. Kal. 6,5 x 55
      Fuldskæftet Carl Gustav riffel. Kal. 6,5 x 55 . Fuldskæftet Carl Gustav riffel. Kal. 6,5 x 55. Monteret med 4x32 Jägermeister sigtekikkert. Fremstår med brugspræg. Pibe: 50,5 Total: 104 cm. Foderal medfølger. Våbentilladelse påkræves. Varenr: 3648365 DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-12-2014 20:35:00 DKK 425
      Kikarsikte, Zeiss, Diavari
      Kikarsikte, Zeiss, Diavari. Kikarsikte, Zeiss, Diavari V, 3-12x56 T. Längd 34 cm. Optiken funktionell. Smärre bruksspår. Fodral medföljer. Varenr: 3662825 DKK 2.358 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-12-2014 20:46:00 DKK 3.694
      Haglgevær Husqvarna 1410C .12/70 med ejector og chokes
      Haglgevær Husqvarna 1410C .12/70 med ejector og chokes . Haglgevær Husqvarna 1410C .12/70 med ejector og chokes, disse sidder i. Løb 71 cm. Skæfte 33,5 cm. Baskyle dekoreret med scroll-graveringer. Våbennr. 130563. Mindre revner i skæftetræ ved baskylen. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben er påkrævet. Varenr: 3666845 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-12-2014 19:55:00 DKK 600
      Perkussionslåspistoler (2)
      Perkussionslåspistoler (2). Perkussionslåspistoler. 1)Lommepistol, perkussionslås. Kaliber ca 9,5 mm. OAL 20 cm LL 9 cm. skæfte af nød og ladestok af jern.guldindlagt låseplade. Kan ikke holde hanen, piston knækket. . 2) Oktogonalt løb Kaliber 11 mm. LL 15 OAL 29 cm. Ladestok af træ og jern. Fremstår med revnet skæfte, ... Varenr: 3633822 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-12-2014 20:31:00 DKK 375
      Fire udstoppede rovfugle. (4)
      Fire udstoppede rovfugle. (4). Fire udstoppede rovfugle. 2 stk. Fjeldvåger samt enkelt Rørhøg, Hedehøg (4) Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg. Bemærk: Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse af ... Varenr: 3655460 DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-12-2014 22:20:00 DKK 300
      Astro kikkert i kuffert med stativ (2)
      Astro kikkert i kuffert med stativ (2). Astro kikkert i kuffert med stativ (2) Varenr: 3663699 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 25-12-2014 15:00:00 DKK 300
      Propel fra fly
      Propel fra fly . Metal propel fra fly H 203 cm. Bemalet med byer samt officerer og menige fra 3/4 AA 13/5-47 - 29/4-48. Varenr: 3665161 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-12-2014 19:10:00 DKK 350
      Luftgevær, kaliber 4,5 mm - efterligning af maskinpistol.
      Luftgevær, kaliber 4,5 mm - efterligning af maskinpistol.. Luftgevær, kaliber 4,5 mm - udformet som maskinpistol. Enkeltskuds. Ukendt fabrikat - ingen nummer. Pibelængde 38 cm. Totallængde med udslået bøjle: 89,5 cm. Våbnet har sammenklappelig skulderbøjle og pistolgreb. Forskæfte og pistolgreb fremstillet af plast. Lettere brugspræget. Kan erhverves af... Varenr: 3662808 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-12-2014 22:00:00 DKK 300
      2 krudthorn og stenøkse (3)
      2 krudthorn og stenøkse (3). 2 krudthorn i skind, træ, messing og horn, 1800-tallet, samt flintstenøkse, dansk oldtid. Aldersrelateret stand. L. økse 13 cm. (3) Varenr: 3618877 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 26-12-2014 12:52:00 DKK 375
      Udstoppet musvåge, monteret på træstup
      Udstoppet musvåge, monteret på træstup. Udstoppet musvåge (Buteo buteo), monteret på træstup. H. 53 cm. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er genstandsspecifik og skal ikke ombyttes ved videresalg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for udlevering. Varenr: 3615857 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 26-12-2014 19:59:00 DKK 325
      Sportspistol UNIQUE Des 69, kaliber .22
      Sportspistol UNIQUE Des 69, kaliber .22. Sportspistol UNIQUE Des 69, kaliber .22. Våbennummer: 707922. PL 15 cm. TL 26,5 cm. Anatomisk skæfte monteret. Der er 1 magasin til pistolen, samt transportkasse af flamingo. Dette våben kan kun registreres på SKV 2. tilladelse. Varenr: 3488592 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 20:03:00 DKK 350
       F. Pedretti, jagtgevær model Jilas, O/U, kal. 12/76 med sidelåse.
      F. Pedretti, jagtgevær model Jilas, O/U, kal. 12/76 med sidelåse. . F. Pedretti, jagtgevær model Jilas, O/U, kal. 12/76 med sidelåse, ejektor, ventileret sigteskinne, singletrigger og udskiftelige chokes. Våbennr. 209947. PL. xx TL. xx cm. Fremstår med brugsspor, rene løb, ingen slør. Jagttegn kræves. Udlevering og eftersyn kun ifølge aftale. Varenr: 3665068 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-12-2014 20:14:00 DKK 2.200
      Luftpistol - Webley & Scott Tempest. Kailber 4,5 mm.
      Luftpistol - Webley & Scott Tempest. Kailber 4,5 mm.. Luftpistol - kaliber 4,5 mm. Webley & Scott Tempest. Våbnet fremtræder med alm brugsspor. Nr. 167771. Kan erhverves af personer, der er fyldt 18 år. Varenr: 3666382 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 26-12-2014 21:39:00 DKK 325
      Samling militære og civile kasketter ( 20)
      Samling militære og civile kasketter ( 20). Samling militære og civile kasketter, heriblandt flere russiske, post og civilforsvaret. Fremstår med brugsspor. (20) Varenr: 3663857 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-12-2014 19:30:00 DKK 300
      Samling militære og civile kasketter ( 21)
      Samling militære og civile kasketter ( 21). Samling militære og civile kasketter, heriblandt, russiske, DSB og post. Fremstår med brugsspor. (21) Varenr: 3663858 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-12-2014 19:40:00 DKK 300
      Ruger American Jagtriffel kaliber 308 win.
      Ruger American Jagtriffel kaliber 308 win.. Ruger American Jagtriffel kaliber 308 win. Monteret med Nikon Prostaff kikkert. Fremstår med meget få brugsspor. Treskuds magasin. Våbennummer: 693-36975. Løb: 54,5 Total: 107 cm. Våbentilladelse. Varenr: 3666933 DKK 7.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-12-2014 20:15:00 DKK 2.900
      Amerikansk perkussion pistol US Haston
      Amerikansk perkussion pistol US Haston. Amerikansk perkussion pistol. US Haston. årgang 1844. Stemplet US Haston, Midd.tn Conn. 1850. L: 35 cm. Fremstår med original ladestok. Kan erhverves uden tilladelse. Varenr: 3657788 DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-12-2014 20:20:00 DKK 8.000
      Dansk marineofficersabel Model 1849 samt Dansk Marine dolk (2
      Dansk marineofficersabel Model 1849 samt Dansk Marine dolk (2. Dansk marineofficersabel Model 1849 samt Dansk Marine dolk (2). Dansk marineofficersabel Model 1849 . Klingelængde ca. 80 cm., ciseleret klinge, gennembrudt kurv samt forgyldt parerbøjle, grebet af perlemor, på klingebryst, ciceleret "Magasin du Nord KJØBENHAVN". Skeden betrukket med rokkeskind,... Varenr: 3665824 DKK 4.500 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 27-12-2014 20:23:00 DKK 875
      To Jagttrofæer. Springbuk samt Duiker. (2)
      To Jagttrofæer. Springbuk samt Duiker. (2). To Jagttrofæer. Springbuk samt Duiker. H. 45/65 cm. (2) Varenr: 3662606 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-12-2014 20:28:00 DKK 600
      Hovedmonteret løveskind, hunløve
      Hovedmonteret løveskind, hunløve. Hovedmonteret løveskind fra hunløve. Monteret på sort filt. Længde fra halespids til snude 300 cm, bredde mellem forpoter 213 cm. Fremstår med minimale brugsspor samt manglende hår på ører. Kan frit handles indefor EU grænser Varenr: 3664659 DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-12-2014 20:32:00 DKK 4.000
      Winchester1873 kaliber 38 WCF
      Winchester1873 kaliber 38 WCF. Winchester riffel model 1873 med ottekantet løb. Fremstillingsår 1886 kal. 38 WCF Totallængde: 109 cm. Pibelængde: 59,5 cm. Våbennr. 224219B. Følgende stemplet på den 8-kantede pibe: ' WINCHESTER`S REPEATING ARMS NEW HAVEN CT. KING´S IMPROVEMENT PATENTED MARCH 29 1866 - OCTOBER 16 1860. Fremstår ... Varenr: 3664986 DKK 12.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 27-12-2014 20:35:00 DKK 6.000
      Colt single action revolver model kaliber 38 WCF
      Colt single action revolver model kaliber 38 WCF. Colt single action revolver, serienummer 219547, kal 38, løbslængde 17,2 cm. total længde. ca. 33 cm. Originale greb af hard rubber. Fremstår mekanisk stram og velfungerende. Hane af nyere dato. Ramme med Colts Patent 1871, løb med Colts adresse samt 38 WCF. Gyldig samlertilladelse til skydevåben... Varenr: 3664988 DKK 12.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 27-12-2014 20:36:00 DKK 6.000
      Schultz & Larsen Otterup M56 jagtriffel kaliber 6,5x55
      Schultz & Larsen Otterup M56 jagtriffel kaliber 6,5x55. Schultz & Larsen Otterup M56 jagtriffel kaliber 6,5x55, snr. 2146, læbslængde 57,5 cm, total længde 113 cm, montage til 2,54 cm rør medfølger, indvendigt magasin med bundplade til 5 patroner, fremstår uden væsentlige brugsmærker, våbentilladelse kræves. Varenr: 3647020 DKK 16.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 27-12-2014 21:10:00 DKK 9.000
      Sabatti GTX Trap kaliber 12/70 haglgevær
      Sabatti GTX Trap kaliber 12/70 haglgevær. Sabatti GTX Trap kaliber 12/70 haglgevær snr.20546, løbslængde 76 cm, boret 1/1 og 3/4, skæftelængde 38,5 cm, jagttegn kræves, vejledende udsalgspris kr. 47,599,00 Varenr: 3625753

      DKK 35.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 27-12-2014 21:20:00 DKK 21.000
      Infanterimusket, 18,5 mm. (Prøjsisk model 1809/39/48) med bajonet
      Infanterimusket, 18,5 mm. (Prøjsisk model 1809/39/48) med bajonet. Infanterimusket, 18,5 mm. (Prøjsisk model 1809/39/48) brugt af Slesvig-Holstenerne. Bl.a. fabrikeret i Neisse. Total L. 143 cm. Fremstår i umiddelbart mekanisk fin stand nyere ladestok. medfølgende bajonet. blankvåben tilladelse kræves Varenr: 3664997 DKK 3.500 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 27-12-2014 21:37:00 DKK 1.300
      Udstoppet musvåge med nedlagt krikand (1).
      Udstoppet musvåge med nedlagt krikand (1).. Udstoppet musvåge med nedlagt krikand på stand af træ. Cites certifikat medfølger (1). Varenr: 3663008 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-12-2014 19:57:00 DKK 300
      2 Salutkanoner, kopier af 24 punds kanon fra Gustav Wasa 1628
      2 Salutkanoner, kopier af 24 punds kanon fra Gustav Wasa 1628. 2 Salutkanoner, kopier af 24 punds kanon fra Gustav Wasa 1628. Produceret af Svensk Metallkonst i Karlskrona. Kanon støbt i metal formodentlgt bronze, trælavett og tillbehør . Begge monteret med messingskilt med "WASA år 1628, 24 punds kanon" Der medfølger en orginal æske Kanonens længde ca 29 ... Varenr: 3662839 DKK 12.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 28-12-2014 20:05:00 DKK 6.000
      Tysk E. Leitz Wetzlar 7x50 kikkert 2. Verdenskrig (1)
      Tysk E. Leitz Wetzlar 7x50 kikkert 2. Verdenskrig (1). Tysk E. Leitz Wetzlar 7x50 kikkert 2. Verdenskrig. kikkerten har serienummer: 253971. Stemplet M (Metrische Gewinde - 2,5 mm.). Optisk perfekt og forsynet med originalt støvdæksel, dækslet er stemplet med produktions år 1939, producent V&S samt Waffenamt stempel (kvalitetskontrol). Fremstår med ... Varenr: 3660007 DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-12-2014 20:14:00 DKK 325
      Ubrugt Salonriffel Norinco nodel J15A kal. 22LR med kikkert våbennr. 1370552.
      Ubrugt Salonriffel Norinco nodel J15A kal. 22LR med kikkert våbennr. 1370552.. Ubrugt Salonriffel Norinco nodel J15A kal. 22LR med kikkert våbennr. 1370552. Pibelængde: 58 cm. Totallængde: 106 cm. Aftageligt magasin til 10 patroner. Der medfølger norconia 4x32 sigtekikkert med fabriksmontage. Samt lyddæmper. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3656245 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-12-2014 16:44:00 DKK 1.600
      Ubrugt Global Tactical Storm Pumpgun kaliber 12/76 serie nummer MS-0014
      Ubrugt Global Tactical Storm Pumpgun kaliber 12/76 serie nummer MS-0014. Ubrugt Global Tactical Storm Pumpgun kaliber 12/76 serie nummer MS-0014. Plomberet til 2 skud. Pibelængde: 59 cm. Totallængde: 113 cm. Skæftelængde: 36 cm. Syntetisk skæfte forberedt med weaver montage under skæftet til lygte mm.. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varenr: 3656220 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-12-2014 17:59:00 DKK 1.750
      Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våbennr: 14L-0314
      Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våbennr: 14L-0314. Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våbennr: 14L-0314. Pibelængde: 71 cm. Totallængde: 114,5 cm. Kolbelængde: 36 cm. Singletrigger, ejektor, løbsskifter, ventileret løb. Baskyle af aluminium med dyremotiver. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varenr: 3656227 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-12-2014 18:18:00 DKK 2.300
      Ubrugt Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våbennr: 14L-0346.
      Ubrugt Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våbennr: 14L-0346.. Ubrugt Haglgevær Aral Ar-327 kal. 12/76 med 5 stk. udskiftelige chokes våbennr: 14L-0346. Pibelængde: 71 cm. Totallængde: 114,5 cm. Kolbelængde: 36 cm. Singletrigger, ejektor, løbsskifter, ventileret løb. Baskyle af aluminium med dyremotiver. Jagttegn eleer samlertilladelse påkrævet. Varenr: 3656230 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-12-2014 18:40:00 DKK 1.850
      Haglgevær Sabel 25 med sidelåse kal 12/70 Ejector.
      Haglgevær Sabel 25 med sidelåse kal 12/70 Ejector.. Haglgevær Sabel 25 med sidelåse kal 12/70 med ejector. Serienummer 11725. Sidelåse med fingerskrue samt talrige scroll graveringer, stemplet Sabel 25 sidelock, afsluttet med dråbe i kolben. God brunering, Pibelængde; 63 cm. Totallængde inkl forlængelse: 108,5 cm. Engelsk skæfte med cast off i ... Varenr: 3657454 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-12-2014 20:10:00 DKK 4.200
      Ubrugt Global tactical Semiauto Haglgevær kaliber 12/76 serie nummer  14-2035
      Ubrugt Global tactical Semiauto Haglgevær kaliber 12/76 serie nummer 14-2035. Ubrugt Global tactical Semiauto Haglgevær kaliber 12/76 serienummer: 14-2035. Pibelængde: 69 cm. Totallængde: 123 cm. Skæftelængde: 37 cm. Plomberet til 2 skud. Syntetisk skæfte. Der medfølger 1 stk. choke (denne sidder i løbet). Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varenr: 3656209 DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-12-2014 20:53:00 DKK 2.000
      <<  1 2