Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Renato Gamba, model London, kaliber 12-70
Haglgevær s/s, Renato Gamba, model London med ejektor. Våbennummer 22328. PL ca. 63. TL. 106,5, skæftelængde ca. 37 cm. God stand med rene blanke løb. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4814081
DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-10-2017
19:18:00
DKK 11.500
Halvautomatisk Haglgevær Kral Arms A12 kal. 12/76 Magnum.
Halvautomatisk Haglgevær Kral Arms A12 kal. 12/76 Magnum. Våben nr. 16-K05648. Pibelængde: 69 cm. Totallængde: 122,5 cm. Kolbelængde: 36,5 cm. Ventileret sigteskinne. Lakeret skæfte. Mulighed for at udskifte chokes, der medfølger en choke som sidder i løbet. Fremstår ubrugt. Skal plomberes hvis ...
Varenr: 4800735

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:29:00
DKK 1.650
Kral Arms, model CaraCara letvægt o/u haglgevær kal. 12
Kral Arms o/u haglgevær, letvægt, kal. 12 serienummer 16-K05577, PL. 71 TL 115 cm. Kolbelængde: 37 cm. Geværet er uden ejector og med manuel sikring. Baskyle af aluminium. Skæfte af nøddetræ. Ventileret sigteskinne, løbsvælger og singletrigger. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, ...
Varenr: 4812393

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-10-2017
19:34:00
DKK 1.700
Haglgevær Browning model 425 Citori Grade 6 kal. 12/70
Haglgevær Browning model 425 Citori Grade 6 kal. 12/70. Ejector og forgyldt singletrigger, løbsvælger. Håndgjorte og delvist forgyldte scrollgraveringer. Fremstår med enkelte ridser og trykmærker. Våbennummer 49914NV Pibelængde: 71 cm. Totallængde: 115,5 cm. Jagttegn påkræves.
Varenr: 4811611
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:09:00
DKK 13.500
Red/Green DOT holosight til jagtgevær eller riffel
Red/Green DOT holosight til jagtgevær eller riffel. Holosightet giver en rød eller grøn prik ovenpå løbet og du har dermed sigtelinie ud til dit mål. Sigtet er parallaxfri. Incl. batteri - klar til brug.
Varenr: 4790958

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:10:03
DKK 675
Weatherby Mark 5 riffel kal. 340 magnum
Weatherby Mark 5 riffel kal. 340 magnum. Våbennummer: H117826. Tl: 117 cm. Pl: 68 cm. Kolbe: 34 cm. Fremstår med ren og skarp riffelgang, stram mekanik og få brugsspor. Svingmontage med Zeiss Diatal ZA 6x42 kikkert. Riffeltilladelse påkrævet.
Varenr: 4811789
DKK 15.500 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:11:00
DKK 5.600
Drilling Tesco, W. Collath Söhne, kal. 20/6, 6,5x58R.
Drilling, Tesco, W. Collath Söhne, Kal. 20/6, 6,5x58R. Våbennummer 21886. PL 69 cm. TL 110 cm. Løbene stemplet Wittener - Excelsior, Tesco Laufverschraubung. Omskifter til kugleløb aktiveres på højre side ved aftrækker, åbning af våbenet sker ved aktivering af nøgle under forskæftet. Blankt rent...
Varenr: 4759072
DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2017
20:17:00
DKK 5.200
Jagtriffel Sauer 202 kal. 8x57 IS Flutet pipe monteret med Zeiss Victory 3-12x56 kikkert.
Jagtriffel Sauer 202 kal. 8x57 IS Flutet pipe monteret med Zeiss Victory 3-12x56 kikkert. System Våbennr. 203144 kal. 8x57 IS Flutet pipe våbennr. N88383. Zeiss Victory 3-12x56 kikkerten er defekt da der er brændt små partikler fast på forreste glas. Pibelængde: 55 cm. forberedt til lyddæmper. ...
Varenr: 4811129
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:20:00
DKK 13.500
Udstoppet skuldermonteret Waterbuck (Kobus ellipsiprymnus)
Udstoppet skuldermonteret Waterbuck (Kobus ellipsiprymnus) Højde ca. 157 cm. Brede: 49 cm. Dybde: 80 cm. Horn L:57cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4811196
DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:22:00
Hovedmonteret leopardskind, Panthera pardus.
Hovedmonteret leopardskind, Panthera pardus. L. fra hoved til halespids ca. 165. Medfølgende CITES certifikat nr. EU 0831-2499/17. Fremstår med revner og manglende kløer.
Varenr: 4779392
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:24:00
DKK 2.100
Hovedmonteret Kudo (Tragelaphus strepsiceros)
Hovedmonteret Kudo (Tragelaphus strepsiceros). H. i alt 173 cm. B:78cm D. ud fra væggen 80 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4811194
20:32:00
DKK 1.200
Jagtriffel Sako A5. Kaliber .375 Holland & Holland. Serienummer: 581330.
Jagtriffel Sako A5. Kaliber .375 Holland & Holland. Serienummer: 581330. Løbslængde: 60 cm. Totallængde: 114,5 cm. Magasinkapacitet 4 skud. Fremstår i velholdt brugsstand, Våbentilladelse påkrævet.
Varenr: 4800741
DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
20:33:00
DKK 5.200
Skuldermonteret jagttrofæ af Gemsbok 'Oryx gazella'
Skuldermonteret jagttrofæ af Gemsbok 'Oryx gazella' Højde: 142 cm. Bredde: 42 cm. D:73 cm. Horn L:92,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4811195
DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-10-2017
20:40:00
DKK 700
litografi av
Litiografi Cavallo slottet i Roma. Aldersrelatert stand med ramme med avskalling. Lys mål 42x32 cm ramme mål 46x36 cm.Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om
Varenr: 4798938
DKK < 1.000 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 23-10-2017
21:11:00
DKK 238
Spansk toledo skjold
Toledo turist skjold med to sverd og byvåpen. Alders relatert stand dog med små revner/riper i lær.tVær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll
Varenr: 4470663
21:15:00
DKK 238
Gebr. Merkel sidelås haglgevær s/s kaliber 12/70
Gebr. Merkel sidelås s/s kaliber 12/70, Ubrugt "unfired" sidelås haglgevær håndbygget og håndgraveret hos Merkel Suhl, geværet fremstår som nyt, autosikring og ejektor, uoriginal kuffert medfølger. Boret 1/2 -1/1 Fuldlængde: 113 cm Løbslængde: 71 cm Skæftelængde: 37 cm Serie nummer: ...
Varenr: 4806987
DKK 40.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 23-10-2017
23:04:00
DKK 25.000
Haglgevær AYA The Hunters Gun kal. 12/70
Haglgevær AYA The Hunters Gun kal. 12/70 våben nr. 241398. Fremstår med slør i hovedbolten. Pibelængde: 70 cm. Totallængde: 112,5 cm. Kolbelængde: 36,5 cm. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4807753
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
10:36:30
Bicorne
BICORNE, för sjöofficer, 1800-tal, i trälåda, originalask i trä medföljer
Varenr: 4812107
DKK 1.160 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-10-2017
11:00:00
Se mere
Indonesisk Kris
Indonesisk Kris med skede i messing og træ. Klingelængde: 34 cm. Totallængde 43 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet.
Varenr: 4780752
11:38:10
DKK 325
Samling på fem knive og daggerter. (5)
Samling på fem knive og daggerter. Blankvåbentilladelse påkrævet (5)
Varenr: 4798507
12:46:00
DKK 525
Belgisk hanegevær. Kal. 16. Incl. Patronbælte.
Belgisk hanegevær. Kal. 16. FL 117. PL. 75 cm. Skæfte. 37 cm til forreste aftrækker. Fremstår med brugsspor, herunder spor efter orm i kolben, lille bule i højre løb, samt skygger i begge løb. Der medfølger patronbælte i læder samt 19 patroner. BEMÆRK: Patronerne er kal 12 og passer derfor ikke ...
Varenr: 4812997
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2017
14:14:16
DKK 325
Norconia Jagtriffel model JW105
Norconia Jagtriffel model JW105 med syntetisk skæfte, kal. 222 Remmington. Våbennr. 1493383. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.
Varenr: 4793885

DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2017
14:58:00
Haglgevær enkeltskuds Anschütz 9mm. glatt.
Haglgevær enkeltskuds Anschütz 9mm. glatt våbennr. 1242967. Pibelængde: 62,5 cm. Totallængde: 107 cm. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4807833
15:39:00
DKK 850
Hillebard svensk kallad m/1697
HILLEBARD, svensk, kallad m/1697, järnsskodd stång, längd 270 cm
Varenr: 4812213
DKK 1.933 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-10-2017
16:33:00
Se mere
To frihedskæmperarmbind samt fotografier fra anden verdenskrig
To frihedskæmperarmbind. Den ene indvævet MI (Materiel-Intendaturen). Samt sort-hvide fotografier fra anden verdenskrig.
Varenr: 4799348
16:40:00
DKK 450
AYA haglgevær model 'the Hunters gun'
AYA haglgevær model 'the Hunters gun', kal. 12/70, S/S, serie nr. 480454. Lakeret skæfte. Fremstår med lettere brugsspor, slitage på lakering. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.
Varenr: 4793886
DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2017
17:58:00
DKK 1.150
Kral Arms Pumpgun A12 Magnum. Ref. 16-K05664
Kral Arms Pumpgun A12 Magnum. Kal. 12/76. Skæfte i kunststof. Sikring ved aftrækker. Indvendig choke. TL 103cm.
Varenr: 4802349

DKK 2.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-10-2017
17:58:00
DKK 1.450
Jagtriffel BSA kal. 243 Win.
Jagtriffel BSA kal. 243 Win våbennr. 11R3905. Pibelængde: 58 cm. Totallængde: 112,5 cm. Kolbelængde: 35,5 cm. Hængslet magasin til 3 patroner. Fremstår med almindelig brugsslitage. Weaver baser monteret på låsestolen. Våbentilladelse påkrævet.
Varenr: 4807716
DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-10-2017
18:17:00
DKK 375
Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera
Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 5.0 MP Specifikationer: 1.5x forstørrelse 2.Lang rækkevidde visning 200 meter med 5x forstørrelse 3.Fully multi-coatede optik 4.Høj opløsning 5 MP 5.Durable gummiarmering 6.Built infrarød ...
Varenr: 4812414

DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 24-10-2017
18:45:00
DKK 1.250
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm.
Varenr: 4807630

DKK 1.800 DK, Kolding, Trianglen 24-10-2017
19:00:00
DKK 700
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>