Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Jagt, fiskeri, våben og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent

Vintage!

Vil du klædes interessant på? -
eller måske have en ny taske?

  • Måske finder du det helt specielle i vores Vintage-kategori?

    •   <<  1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
      Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
      Amerikansk tromlerevolver, kal .38 special, serie nr. V 286866
      Amerikansk tromlerevolver, kal .38 special, serie nr. V 286866. Amerikansk tromlerevolver, kal. 38 special med serienummer V 286866. TL 20cm. PL 7 cm. Hylstre med 24 kugler medfølger. Forhandlertilladelse påkrævet da TL er under 21cm (2) Varenr: 4697578 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-06-2017 16:21:47 DKK 750
      Le Chameau neopren gummistøvler
      Le Chameau neopren gummistøvler. Le Chameau neopren gummistøvler, str. 43. Varenr: 4697230

      DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-06-2017 17:27:00 DKK 575
      Salonriffel. TOZ-BM kal .22LR
      Salonriffel. TOZ-BM kal .22LR. Salonriffel. TOZ-BM kal .22LR. Våbennummer 1336. PL 60 cm, TL 111 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4705465 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-06-2017 17:45:00 DKK 300
      Dyrepræparat canadisk karibu, rensdyr, gevir monteret på træplade
      Dyrepræparat canadisk karibu, rensdyr, gevir monteret på træplade. Dyrepræparat canadisk karibu, rensdyr, gevir monteret på træplade. Trofæ 22 ender, monteret på træplade. Ægte kranium. Dateret i Canada, 1996. Betegnet på bagsiden med etiket: 'Prophet + Musky, B. C. / Canada, 1.10.96, 9 J' og skjult rum med dyrets tænder, ca. 9 stk. tænder i alt. Tre ældre ... Varenr: 4692118 DKK 3.718 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-06-2017 18:49:00 DKK 297
      US. Karabin, ½ automatisk i kal. 30 (7,62).
      US. Karabin, ½ automatisk i kal. 30 (7,62).. US. Karabin, ½ automatisk i kal. 30 (7,62). TL 90,5 cm. LL 44 cm. Våbennr. 5280115. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. Fremstillet hos General Motors i USA. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4705731 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2017 19:18:00 DKK 2.100
      Dansk skibshuggert model 1882 med skede
      Dansk skibshuggert model 1882 med skede. Dansk skibshuggert model 1882 med skede. Greb med rester af hajskind beviklet med messingtråd, parerkurv stemplet 982. Skede af læder med messingbeslag, det ene sidder løst stemplet 877. Totallængde: 78 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet. Varenr: 4694420 DKK 1.300 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2017 19:19:00 DKK 450
      Miroku Jubile Gold birds o/u, 12/70
      Miroku Jubile Gold birds o/u, 12/70. Miroku Jubile Gold birds o/u, 12/70. Våbennummer: 344486. Pibelængde: 71 cm. Totallængde: 115 cm. Kolbelængde: 36,5 cm. Med ejektor og singletrigger. Fremstår med lette brugsspor, spejlblanke løb, intet slør, og stram mekanik. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4692018 DKK 34.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2017 19:46:00 DKK 12.500
      Aya Super Guldmann, s/s 12/70.
      Aya Super Guldmann, s/s 12/70.. Aya Super Guldmann, s/s 12/70. Våbennummer: 419044. Pibelængde: 66 cm. Totallængde: 109 cm. Kolbelængde: 37,5 cm. Med engelsk skæfte, ejektor og dobbelttrigger. Fremstår med lette brugsspor, blanke løb, intet slør, og stram mekanik. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4692019 DKK 35.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2017 19:46:00 DKK 12.500
      Jagtriffel Carl Gustav kal. 30-06
      Jagtriffel Carl Gustav kal. 30-06 . Jagtriffel Carl Gustav kal. 30-06. Våben nr. 637078. Pibelængde: 58,5 cm. Totallængde: 112,5 cm. Kolbelængde: 34,5 cm. Hængslet magasin til 3 patroner. Fin riffelgang uden rust. Monteret med Weaver baser. Våbentilladelse påkrævet Varenr: 4697360 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2017 19:56:00 DKK 1.950
      Præparat/helmonteret, navlesvin, avlsdyr
      Præparat/helmonteret, navlesvin, avlsdyr. Helmonteret præparat af et navlesvin, avlsdyr, monteret på et træpodium, mål: H. ca. 60 cm, B. 94 cm, D. 30 cm, fremstår med lette slitagespor. Varenr: 4675915 DKK 6.098 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-06-2017 20:02:00 DKK 335
      To kikkerter 'Navigator Sunlight' og 'Fontaine' (2)
      To kikkerter 'Navigator Sunlight' og 'Fontaine' (2). To kikkerter 'Navigator Sunlight' 7 x 50RC, field angle og 'Fontaine' waterproof 8 x 42. Tilhørende etuier. (2) Varenr: 4705086 DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-06-2017 20:10:00 DKK 425
      Jagtriffel Sauer 202 kal. 6,5x55 Monteret med Zeiss Conquest 3,5-10x44 MC
      Jagtriffel Sauer 202 kal. 6,5x55 Monteret med Zeiss Conquest 3,5-10x44 MC. Jagtriffel Sauer 202 kal. 6,5x55 Monteret med Zeiss Conquest 3,5-10x44 MC. Våben nr pibe. N48755 System nr. 004619. Pibelængde: 59 cm. Totallængde: 111,5 cm Kolbelængde: 35,5 cm. Piben er med korn og kærv. NB! der mangler aftageligt magasin. Snellen aktiveres ved at trykke aftrækkeren frem. ... Varenr: 4585730 DKK 17.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2017 20:20:00 DKK 11.000
      Afrikanische Machete mit Holzgriff
      Afrikanische Machete mit Holzgriff. Afrikanische Machete mit Holzgriff und einer Klinge aus Eisen. Länge ca.: 53 cm, Breite 5 cm. Die Machete befindet sich in einem altersgemäßen Zustand und ist stumpf. Varenr: 4677370 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 30-06-2017 20:35:00 DKK 297
      Renato Gamba s/s, 12/76
      Renato Gamba s/s, 12/76. Renato Gamba s/s, 12/76. Våbennummer: 38315 Pibelængde: 71,3 cm. Fuld længde: 115 cm. Skæftelængde: 37,5 cm. Med ejektor, singletrigger og rekylomskifter. Fremstår med meget få brugsspor, spejl blanke løb, ingen slør, og stram mekanik. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4692027 DKK 98.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2017 20:37:00 DKK 35.000
      Innenhorn, Kudu
      Innenhorn, Kudu . Innenhorn eines Kudus, auf einer Metallplatte montiert, Maße: H. 48,5 cm, B. 12 cm, T. 12 cm, leichte Gebrauchsspuren, eine leichte partielle Verschmutzung am Horn, Metallplatte mit Kratzern und Klebespuren. Varenr: 4675878 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-06-2017 20:48:00 DKK 558
      Tierschädel, Nilkrokodil
      Tierschädel, Nilkrokodil. Tierschädel, Nilkrokodil, Cites-Zertifikat vorhanden, Maße: H. 10 cm, B. 16 cm, L. 30 cm, leichte Gebrauchsspuren, zwei Zähne lose. Varenr: 4675938 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-06-2017 20:51:00 DKK 335
      Warzenschwein, Zähne, 4er-Set (4)
      Warzenschwein, Zähne, 4er-Set (4). Set von vier Zähnen eines Warzenschweins, Maße: L. ca. 16,5-22 cm, B. ca. 3-4,5 cm, leichte Gebrauchsspuren, partielle Kratzer. Varenr: 4675875 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-06-2017 20:52:00 DKK 297
      Panzer eines Gürteltiers, Tierpräparat
      Panzer eines Gürteltiers, Tierpräparat. Panzer eines Gürteltiers, Tierpräparat, L. ca. 35,5 cm, H. ca. 14 cm, Altersspuren und kleinere Bruch- und Fehlstellen am Panzer. Varenr: 4701405 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-06-2017 21:00:00 DKK 297
      Fällkniv av Mats Blid Barret
      Fällkniv av Mats Blid Barret . MATS BLID BARRET, fällkniv, damaskerat blad och fäste, grepp av fossilerad mammut, total längd 16,5 cm Varenr: 4704729 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 12:08:00
      Se mere
      Infrarød natkikkert  m/ indbygget kamera & videokamera
      Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera . Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 5.0 MP Specifikationer: 1.5x forstørrelse 2.Lang rækkevidde visning 200 meter med 5x forstørrelse 3.Fully multi-coatede optik 4.Høj opløsning 5 MP 5.Durable gummiarmering 6.Built ... Varenr: 4681225

      DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 01-07-2017 12:26:00 DKK 875
      Bentgt Olof Tallroth kniv
      Bentgt Olof Tallroth kniv. BENGT OLOF TALLROTH, kniv, damaskerat blad, skaft i masurbjörk, slida i rårand, längd ca 18 cm Varenr: 4704740 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 14:00:00
      Se mere
      Bentgt Olof Tallroth kniv
      Bentgt Olof Tallroth kniv. BENGT OLOF TALLROTH, kniv, signerat damaskerat blad, skaft i masurbjörk och horn, slida i rårand, längd ca 21 cm Varenr: 4704742 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 14:16:00
      Se mere
      Spurv ugle
      Spurv ugle . Utstoppet spurv ugle på stuppe. Høyde 16cm total 21cm. Utstoppet hos Bioprep 1975 fin stand. Kan selges innen for Norge uten CITES, ved salg uten for Norge søkes der om Utførelses/CITES dokumenter. Må avhenses personligt eller med norsk frakt mann..Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av... Varenr: 4682897 DKK 5.159 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 01-07-2017 14:40:49 DKK 833
      Henry Hillden kniv
      Henry Hillden kniv. HENRY HILLDÈN; kniv, damaskerat och signerat blad, skaft i stabiliserad mammut, silver, valtand, cocobulo, slida i rårand, längd 25 cm Varenr: 4704748 DKK 7.648 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 15:16:00
      Se mere
      Knivblad av Conny Persson
      Knivblad av Conny Persson. CONNY PERSSON, signerat knivblad i damaskerat stål, bladets längd ca 17,5 cm Varenr: 4704752 DKK 1.530 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 15:48:00
      Se mere
      Norinco 1911. Kal. 45ACP.
      Norinco 1911. Kal. 45ACP. . Norinco 1911. Kal. 45ACP. Våbennr. BA42728. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale Varenr: 4672092

      DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-07-2017 15:51:00 DKK 1.550
      Revolver, Uberti Cattleman i kal. 38/357 Mag.
      Revolver, Uberti Cattleman i kal. 38/357 Mag.. Revolver, Uberti Cattleman i kal. 38/357 Mag. TL 33,5 cm. LL 17 cm. Våbennr, J32082. Ren i piben med tydelig riffelgang. Fungerer mekanisk godt. Fremstår med let brugspræg. SKV2 våbentilladelse kræves. Varenr: 4698521 DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 01-07-2017 16:25:00 DKK 675
      Jagtriffel, JBS i kal. 30-06 med kikkertsigte.
      Jagtriffel, JBS i kal. 30-06 med kikkertsigte.. Jagtriffel, JBS i kal. 30-06 med kikkertsigte. TL 110 cm . LL 56 cm. Våbennr. JBS0413. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. Aftageligt magasin. Facetslebet bundstykke. Bushnell Buckhorn kikkertsigte. Fremstår med let brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4705324 DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-07-2017 16:50:00 DKK 950
      2 rifler, Carl Gustav i kal. 6,5 x 55 og BSA i kal. 22 LR.
      2 rifler, Carl Gustav i kal. 6,5 x 55 og BSA i kal. 22 LR.. 2 rifler, Carl Gustav i kal. 6,5 x 55 og BSA i kal. 22 LR. Carl Gustav: TL 125,5 cm. LL 73 cm. Våbennr. JV 258604. Lidt urenheder i piben. Lücolut 3x - 9x32 kikkertsigte. BSA: LL 109 cm. LL 61 cm. Våbennr. KD62563. Ren i piben. Begge fremstår med brugspræg. Våbentilladelser kræves. Varenr: 4705331 DKK 2.200 DK, Aalborg, Nibevej 01-07-2017 17:15:00 DKK 400
      Pentti Turunen kniv
      Pentti Turunen kniv. PENTTI TURUNEN, kniv, signerad, svärtat handtag i näver med mässingsintarsia, mässingsbeslag, balja i svart läder med med beslag i delvis graverad mässing, längd 21 cm Varenr: 4704762 DKK 6.118 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 17:16:00
      Se mere
      ½ automatisk Remington salonriffel i kal. 22 LR.
      ½ automatisk Remington salonriffel i kal. 22 LR.. ½ automatisk Remington salonriffel i kal. 22 LR. TL 98 cm. LL 48,5 cm. Våbennr. XH10 Ren i piben. Rørmagasin i kolben. Fremstår brugspræget med rust pletter. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4705337 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 01-07-2017 17:40:00 DKK 300
      ½ automatisk Lakefield 64 B salonriffel i kal. 22 LR med kikkertsigte.
      ½ automatisk Lakefield 64 B salonriffel i kal. 22 LR med kikkertsigte.. ½ automatisk Lakefield 64 B salonriffel i kal. 22 LR med kikkertsigte. TL 101,5 cm. LL 48,5 cm. Våbennr. L159765. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. 2 ekstra magasiner. Jaguar 4 x 32 kikkertsigte. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4705341 DKK 1.600 DK, Aalborg, Nibevej 01-07-2017 18:05:00 DKK 650
      Norconia NewClassic, porroprisme, kikkert, 10 x 50
      Norconia NewClassic, porroprisme, kikkert, 10 x 50. Norconia NewClassic, porroprisme, kikkert, 10 x 50, Objektiv-Ø: 50mm, Exit-pupil Ø 5.2mm, Brightness: 22.4, Field of view ved 1000m: 99m, Vægt 725 g. Varenr: 4698722

      DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 01-07-2017 18:50:00 DKK 325
      Bengt Olof Tallroth kniv
      Bengt Olof Tallroth kniv. BENGT OLOF TALLROTH, kniv, damaskerat signerat blad, skaft av masurbjörk, valnöt, fossilt trä och horn, slida av rårand, längd ca 23 cm Varenr: 4704774 DKK 3.059 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 19:00:00
      Se mere
      Kniv av Gino Quesada
      Kniv av Gino Quesada. GINO QUESADA, kniv, damaskerat blad med signatur, bolster i damaskerat stål och mässing, handtag i cocopolo med masur och renhorn, slida av svart läder med signatur, längd 40,5 cm Varenr: 4704784 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 19:30:00
      Se mere
      Rolf Backlund smyckeskniv
      Rolf Backlund smyckeskniv. ROLF BACKLUND, smyckeskniv, damaskerat blad, slida och skaft en suite av graverat renhorn, total längd 9,5 cm Varenr: 4704790 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 19:48:00
      Se mere
      Smyckeskniv
      Smyckeskniv. ROLF BACKLUND, smyckeskniv, graverat renhorn, total längd 9 cm Varenr: 4704800 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 20:18:00
      Se mere
      Gino Quesada kniv
      Gino Quesada kniv. GINO QUESADA, kniv, damaskerat blad med signatur, bolster i damaskerat stål, skaft med mässing inläggningar, slida svart läder, längd 27 cm. Varenr: 4704802 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 20:24:00
      Se mere
      Rolf Backlund smyckeskniv
      Rolf Backlund smyckeskniv. ROLF BACKLUND, smyckeskniv i ask, damaskerat blad av Ivan Lineborg, slida och skaft en suite av graverat renhorn, total längd 11 cm Varenr: 4704816 DKK 4.589 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 21:06:00
      Se mere
      Mats Blid fällkniv
      Mats Blid fällkniv. MATS BLID BARRET, fällkniv, damaskerat blad och fäste, grepp av fossilerad mammut, guldskruv, total längd 16,5 cm Varenr: 4704819 DKK 3.824 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-07-2017 21:15:00
      Se mere
      Fisketelt, 1 pers.
      Fisketelt, 1 pers.. 1 pers. telt, perfekt til fisketure. Varenr: 4663820

      DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 02-07-2017 15:30:05 DKK 300
      Jagtgevær, Made Italy s/s i kal. 12/70.
      Jagtgevær, Made Italy s/s i kal. 12/70.. Jagtgevær, Made Italy s/s i kal. 12/70. TL 113 cm. LL 70,5 cm. Våbennr. 145185. Spejlblank i løbene. Single trigger. Graveringer. Fremstår uden brugspræg. Jagttegn kræves. Varenr: 4705345 DKK 8.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2017 16:00:00 DKK 3.100
      Jagtriffel, Steyr-Mannlicher i kal. 222 Rem. med Zeiss kikkertsigte.
      Jagtriffel, Steyr-Mannlicher i kal. 222 Rem. med Zeiss kikkertsigte.. Jagtriffel, Steyr-Mannlicher i kal. 222 Rem. med Zeiss kikkertsigte. TL 114 cm. LL 63 cm. Våbennr. 108313. Spejlblank i løbet. Aftageligt magasin. Snelleaftræk. Zeiss 2,5 - 10x52 kikkertsigte. Fremstår med minimalt brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4703327 DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2017 16:25:00 DKK 2.300
      Jagtgevær, Armi Varni Zanano VT. Brescia o/u i kal 12/70.
      Jagtgevær, Armi Varni Zanano VT. Brescia o/u i kal 12/70.. Jagtgevær, Armi Varni Zanano VT. Brescia o/u i kal 12/70. TL 112,5 cm. LL 70 cm. Våbennr. 29486. Spejlblank i løbene. Ejektor. Fremstår med let brugspræg. Jagttegn kræves. Varenr: 4703331 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2017 16:50:00 DKK 375
      Jakttroffé, renhorn
      Jakttroffé, renhorn. Renhorn samt skallbas, monterad på platta för väggmontage. Bredd ca 60 cm, djup 60 cm. Slitage. Varenr: 4683696 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 02-07-2017 17:32:00 DKK 229
      Remington karabin og spansk Iberia s/s jagtgevær.
      Remington karabin og spansk Iberia s/s jagtgevær.. Remington karabin model 1867 ændret til haglpatroner. Piben er boret ud til kal. 410?. Ingen riffelgang. Centraltænding. Iberia s/s jagtgevær i kal. 12/70. Spejlblank i løbene. Fremstår med let brugspræg. Jagttegn påkræves. Varenr: 4700362 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2017 17:45:00 DKK 675
      Wakizashi
      Wakizashi. WAKIZASHI, Edo, tsuba i svärtat järn, saya, total längd ca 77 cm Varenr: 4704880 DKK 1.147 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 02-07-2017 18:10:00
      Se mere
      Udstoppet skildpadde samt skildpaddeskjold  (2)
      Udstoppet skildpadde samt skildpaddeskjold (2). Udstoppet skildpadde L. 50 cm. samt skildpaddeskjold L. 47 cm. Skildpadde fastmonteret med kroge til brug for ophængning. (2) Cites certifikat fra Miljøstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import ... Varenr: 4570482 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 02-07-2017 20:15:00 DKK 800
      Bajonetter (2), tidigt 1900-tal.
      Bajonetter (2), tidigt 1900-tal.. Bajonetter (2), tidigt 1900-tal. En tjeckisk bajonett och en mausser bajonett. Längd ca 46 cm (inkl. hölster) och mindre. Slitage. Varenr: 4650667 DKK < 1.000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02-07-2017 20:45:00 DKK 229
      Carl Zeiss 8x30B gummiarmeret kikkert
      Carl Zeiss 8x30B gummiarmeret kikkert. Carl Zeiss 8 x 30B, gummiarmeret kikkert med etui, H. 14 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4704048 DKK 2.200 DK, Kolding, Trianglen 02-07-2017 21:03:00 DKK 1.100
      Baikal Model 18M kal. 16/70
      Baikal Model 18M kal. 16/70. Baikal Model 18M kal. 16/70. Enkeltløbet haglgevær. Fremstår med brugsmærker.Serienummer: 33495. Boring: 3/4. Totallængde: 113 cm Løbslængde: 73 cm Skæftelængde: 36 cm Jagttegn påkrævet. Varenr: 4704347 DKK < 1.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 02-07-2017 21:17:00 DKK 300
      Mossberg enkeltløbet repeter haglgevær 12/70.
      Mossberg enkeltløbet repeter haglgevær 12/70.. Mossberg enkeltløbet repeter haglgevær 12/70. Magasin til 2 stk. haglpatroner. Justerbar trangboring, samt mundningsbremse i løbet.Der er en lille revne i skæftet. " se billeder " Fremstår med brugsmærker. Pibelængde: 65 cm. Totallængde: 118 cm. Våbennummer: 38926. Jagttegn påkrævet Varenr: 4704319 DKK < 1.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 02-07-2017 22:08:00 DKK 550
      Husqvarna riffel kal 30-06.
      Husqvarna riffel kal 30-06. . Husqvarna riffel kal 30-06. Våbennummer 237369A. PL 51 cm, TL 106 cm. Fremstår med brugsspor, slidt riffelgang. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4695895 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2017 12:11:00 DKK 325
      Turner Richards. Dummy skyder med tilbehør
      Turner Richards. Dummy skyder med tilbehør. Turner Richards. Dummy skyder med ekstra dummy og patroner. Serienummer 1401482233. Våbentilladelse til apporterskyder påkræves. Varenr: 4706432 DKK 1.500 DK, Kolding, Trianglen 03-07-2017 13:03:59 DKK 425
      2 Infanterisabler (2)
      2 Infanterisabler (2). 2 sabler med fæste og hjerteformet parérplade af messing. Let krum klinge med hulslibning. Klingelængde hhv. ca. 58,5 og 60,5. Totallængde ca. 72 og 75,5 cm. Aldersrelateret slitage; ant. afkortet, utydelige stemplet, klinger med gravrust. Blankvåbentilladelse påkrævet. NB. Tekst ændret. (2) Varenr: 4707285 DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2017 13:08:00 DKK 350
      Udstoppet Slørugle (Tyto Alba)
      Udstoppet Slørugle (Tyto Alba). Udstoppet Slørugle (Tyto Alba) monteret på gren. H. 39 cm. Cites certifikat fra Miljøstyrelsen medfølger. Varenr: 4705480 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2017 13:41:59 DKK 775
      Udstoppet musvåge og duehøg (2)
      Udstoppet musvåge og duehøg (2). Udstoppet musvåge samt duehøg. H. 44-51 cm. Cites certifikater fra Miljøstyrelsen medfølger. (2) Varenr: 4705481 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2017 14:12:20 DKK 750
      Haglgevær 'Power Gun' kal 16/70
      Haglgevær 'Power Gun' kal 16/70. Haglgevær 'Power Gun' kal 16/70. Våbennummer 25727. Boringer ca 1/1+1/2. PL 71 cm, TL 112,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 35 cm. Fremstår med brugsspor, lidt slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 4703734 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2017 15:40:00 DKK 300
      Zwei Wildschweinfelle, Wildschweinschwarten, gegerbt (2)
      Zwei Wildschweinfelle, Wildschweinschwarten, gegerbt (2). Zwei Wildschweinfelle, gegerbt, Objektmaß ca. 143x116 cm, Altersspuren, minimale Fehlstellen und Verschmutzungen. (2) Varenr: 4696751 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 17:11:23 DKK 297
      Sako Vixen jagtriffel
      Sako Vixen jagtriffel. Sako Vixen jagtriffel kal. 222 Remington. serienummer 61245. Olieret skæfte. Fremstår med let slitage, skæfte med mærke Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale.NB: vareteksten er ændret. Varenr: 4666558 DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2017 17:21:00 DKK 2.800
      Diverse knive (11)
      Diverse knive (11). Diverse finske/svenske knive. De fleste med skeder af rensdyrgevir. TL 11-27 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet. Varenr: 4692515 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2017 17:32:00 DKK 350
      Swissarms SA1200 4,5 m.m. luftgevær kakhi med kikkert
      Swissarms SA1200 4,5 m.m. luftgevær kakhi med kikkert. Swiss Arms TAC1 SA1200 kakhi luftgevær med Swiss Arms 4X32 kikkertsigte. Hårdtskydende luftgevær som har taktisk kunststof skæfte med gummi bagkappe og nyt fjedersystem som giver mindre støj når man skyder. Swiss Arms luftgeværer er designet i Tyskland. Udgangshastighed 360. Fremstår ny i ... Varenr: 4707111

      DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 03-07-2017 17:47:54 DKK 925
      Norinco 1911 NP29, Kal. 9
      Norinco 1911 NP29, Kal. 9. Norinco 1911 NP29, kal. 9. Våbennr. BE08376-15-246 CA 15. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 4672089

      DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2017 18:18:00 DKK 1.400
      Norconia Jagtriffel. JW105 synthetic, kal. 222 Remmington
      Norconia Jagtriffel. JW105 synthetic, kal. 222 Remmington. Norconia Jagtriffel model JW105 med syntetisk skæfte, kal. 222 Remmington. Våbennr. 1493383. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 4666587

      DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2017 18:19:00 DKK 2.600
      AYA, haglgevær, model The Hunters Gun kal. 12/70
      AYA, haglgevær, model The Hunters Gun kal. 12/70. AYA haglgevær model 'the Hunters gun', kal. 12/70, S/S, serie nr. 480454. Lakeret skæfte. Fremstår med lettere brugsspor, slitage på lakering. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 4666560 DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2017 18:20:00 DKK 350
      Tierschädel, Pferd
      Tierschädel, Pferd. Tierschädel eines Pferdes, Maße: H. 36 cm, B. 23 cm, T. ca.41 cm, leichte Abnutzungsspuren. Varenr: 4675882 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 19:00:00 DKK 297
      Remington Wingmaster pumpgun model 870
      Remington Wingmaster pumpgun model 870. Remington Wingmaster pumpgun, model 870. Kal. 12/70. Våbennummer V629091V. TL 108 cm. PL 56 cm. Pibe forlænget. Fremstår med brugs- og aldersrelateret slitage. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4706299 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 03-07-2017 19:11:00 DKK 1.200
      Jagttrofæ: Fuldmonteret bæver 'Castor fiber'
      Jagttrofæ: Fuldmonteret bæver 'Castor fiber'. Jagttrofæ: Fuldmonteret bæver 'Castor fiber' monteret på plade. L 120 cm, H 47 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4706485 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2017 19:25:00 DKK 575
      Dyrepræparat, vandrefalk, han
      Dyrepræparat, vandrefalk, han. Præparat af en vandrefalk, monteret på træ, Cites-certifikat medfølger, mål: H. 40 cm, B. 30 cm, D. 27 cm, fremstår med lette slitagespor. Varenr: 4675932 DKK 4.462 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 19:30:00 DKK 781
      Dansk Officersdolk / daggert Flyvevåbenet M. 1966
      Dansk Officersdolk / daggert Flyvevåbenet M. 1966 . Dolk for flyvevabnets officerer, Dansk M 1966, med fæste af forgyldt messing, lige parerstang, på den udvendige side flyvevåbnets emblem i relief. På den indvendige side en knap til at fastholde dolken i skeden, sort, sekskantet greb med flad, profileret knap, lige tveægget klinge, sort ... Varenr: 4578246 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2017 19:34:00 DKK 775
      Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke (20)
      Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke (20). Konvolut vom 20 Jagdtrophäen mit Schädelplatten von Rehböcken, je auf profilierten Holzplatten montiert, Maße: L. ca. 20 cm, B. ca. 10 cm, T. ca. 19 cm, Abnutzungsspuren, wie partielle Kratzer und Bestoßungen, teilweise mit Beschriftungen auf den Schädelplatten, vereinzelt lockere Montierung, ... Varenr: 4675892 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 19:37:00 DKK 297
      Uniformer, svenska flygvapnet
      Uniformer, svenska flygvapnet. Uniformer, svenska flygvapnet. Fyra jackor i angiven storlek: 2 st. A 50, C 46 & C48. Tre par byxor storlek: C 48. Två skärmmössor. Bruksspår. Varenr: 4696828 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 03-07-2017 19:42:00 DKK 229
      Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke / Gams / Wildschwein (22)
      Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke / Gams / Wildschwein (22). Konvolut vom 20 Jagdtrophäen mit Schädelplatten von Rehböcken, 1 Jagdtrophäe eines Gams und 1 Jagdtrophäe eines Wildschweins, je auf profilierten Holzplatten montiert, Maße: L. ca. 25 cm, B. ca. 10 cm, T. ca. 13 cm, Abnutzungsspuren, wie partielle Kratzer und Bestoßungen, teilweise mit ... Varenr: 4675896 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 19:54:00 DKK 297
      Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke (21)
      Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke (21). Konvolut vom 20 kleinen Jagdtrophäen und einer großen Jagdtrophäe mit Schädelplatten von Rehböcken, auf profilierten Holzplatten montiert, Maße: L. ca. 21 cm, B. ca. 11,5 cm, T. ca. 14-20 cm, Abnutzungsspuren, wie partielle Kratzer und Bestoßungen, teilweise mit Beschriftungen auf den ... Varenr: 4675898 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 19:54:00 DKK 297
      BRNO Arms Factory jagtriffel model CZ 537 kal. 6,5x55
      BRNO Arms Factory jagtriffel model CZ 537 kal. 6,5x55. BRNO Arms Factory jagtriffel model CZ537 kal. 6,5x55 med olieret skæfte. Snelleaftræk. Monteret med 3-9x40 Tasco kikkert. Våbennr. 07591. Fremstår med lettere brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale Varenr: 4666588 DKK 4.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 03-07-2017 20:20:00 DKK 525
      Jakttrofé, älghuvud
      Jakttrofé, älghuvud. Jakttrofé, huvud av älgtjur. För väggmontage. Bredd ca 100 cm, djup från vägg ca 85 cm. Slitage, vissa skador. Varenr: 4682885 DKK 2.294 SE, Stockholm, Slakthusgatan 03-07-2017 20:20:00 DKK 229
      West highland terrier, hundeskelet/dyreskelet
      West highland terrier, hundeskelet/dyreskelet. West highland terrier, hundeskelet under glas, mål i alt: 36 x 61 x 25,5 cm, objektmål: L. ca. 50 cm; en glasvæg fremstår med revne. Varenr: 4675864 DKK 3.346 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:30:00 DKK 335
      Gnu, Tierschädel
      Gnu, Tierschädel. Gnu, Tierschädel, H. 62cm, B. 64cm; Abnutzungsspuren an Horn und Knochen. Varenr: 4675876 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:30:00 DKK 297
      Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke (20). Konvolut vom 20 Jagdtrophäen mit Schädelplatten von Rehböcken, je auf profilierten Holzplatten montiert, Maße: L. ca. 20 cm, B. ca. 12 cm, T. ca. 17 cm, Abnutzungsspuren, partielle Kratzer und Bestoßungen, teilweise mit Beschriftungen auf den Schädelplatten, vereinzelt lockere Montierung, ... Varenr: 4675888 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:30:00 DKK 372
      Kuhhorn
      Kuhhorn. Kuhhorn mit rot-braunem Fell, auf Holzplatte montiert, L. 67cm. Varenr: 4675865 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:34:00 DKK 297
      Vandrefalk, præparat
      Vandrefalk, præparat. Præparat af en vandrefalk, hun, monteret på en gren, objektmål H. 53 cm, præparatmål H. 30 cm; CITES-certifikat medfølger. Varenr: 4675933 DKK 4.462 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:34:00 DKK 818
      Marekat, Chlorocebus pygerythrus, dyrepræparat
      Marekat, Chlorocebus pygerythrus, dyrepræparat. Marekat, Chlorocebus pygerythrus, dyrepræparat, monteret på træstamme, H. 48 cm, B. 24 cm, D. 64 cm; fremstår med minimale slitagespor; CITES-certifikat medfølger. Varenr: 4675921 DKK 5.949 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:35:00 DKK 1.710
      Jacobsfår, hoved-skulder-montering, dyrepræparat
      Jacobsfår, hoved-skulder-montering, dyrepræparat. Jacobsfår, hoved-skulder-montering, dyrepræparat, H. 70 cm, B. 46 cm, D. 35 cm; fremstår med minimale slitagespor, afslag, ridser. Varenr: 4675923 DKK 6.693 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:36:00 DKK 335
      Tierschädel, Pferd
      Tierschädel, Pferd. Tierschädel eines Pferdes, Maße: H. 40 cm, B. 25 cm, T. ca.50 cm, leichte Abnutzungsspuren. Varenr: 4675884 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:38:00 DKK 297
      Konvolut Jagdtrophäen / Geweihe, Rehböcke (20). Konvolut vom 20 Jagdtrophäen mit Schädelplatten von Rehböcken, je auf profilierten Holzplatten montiert, Maße: L. ca. 20 cm, B. ca. 13 cm, T. ca. 22 cm, Abnutzungsspuren, wie partielle Kratzer und Bestoßungen, vereinzelt lockere Montierung, teilweise mit Unterkiefer an der Rückseite, eine ... Varenr: 4675891 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-07-2017 20:40:00 DKK 297
      Lanber Baron o/u haglgevær kaliber 12/70
      Lanber Baron o/u haglgevær kaliber 12/70 . Lanber Baron o/u haglgevær kaliber 12/70, Ejector, løbsvælger, stram mekanisk, blanke løb, læderrem medfølger, fremstår med brugsmærker. Boring: 1/2 - 3/4 Totallængde: 112 cm Løbslængde: 70 cm Skæftelængde: 37 cm Jagttegn påkrævet Varenr: 4704414 DKK 2.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 03-07-2017 21:02:00 DKK 1.150
      Svensk officers jakke
      Svensk officers jakke. Svensk offisers jakke med div. distinksjoner alders relatert stand dog mangler ene stjerne på skulder distinksjon.tVær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll Varenr: 4470650 DKK < 1.000 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 03-07-2017 21:26:00 DKK 238
      Mauser m-1893/13 med balg(2)
      Mauser m-1893/13 med balg(2). Mauser bajonett m-1893/13 portugisiske stempler alders relatert stand, dog er syningen på lær gåret opp på midten av balgen..Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge kan pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om Varenr: 4441754 DKK < 1.000 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 03-07-2017 21:27:00 DKK 238
      Salon rifle GECO modell 1919 kaliber 22LR
      Salon rifle GECO modell 1919 kaliber 22LR. Salon rifle GECO modell 1919 blanke i løpet mekanisk ok alders relatert stand. Krever våpen tillatelse. Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll Varenr: 4435392 DKK < 1.000 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 03-07-2017 21:29:00 DKK 238
      Italiensk Mannlicher Carcano m-1891 bajonett med balk(2)
      Italiensk Mannlicher Carcano m-1891 bajonett med balk(2). Italiensk Carcano m-1891 bajonett med balg. Mange tydelige stempler alders relatert stang. Vær oppmerksom på at varer som eksporteres ut av Norge pålegges importmoms og eventuelt toll. Les mer om importmoms og toll Varenr: 4432241 DKK < 1.000 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 03-07-2017 21:30:00 DKK 238
      2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser og par Keisers Zeiten uldbukser (2)
      2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser og par Keisers Zeiten uldbukser (2) . 2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser str. 79 - Livvidde ca. 84 cm. Indvendigt benmål ca. 71 cm. Samt par Keisers Zeiten uld Knickersbukser, grønt uld. Livvidde 78 cm. Indvendigt benmål 54 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varenr: 4628510 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2017 13:16:00 DKK 300
      Tex luftpistol, kal. 4.5 mm.
      Tex luftpistol, kal. 4.5 mm.. Tex luftpistol, kal. 4.5 mm med skæfte i kunststof. Fremstår med brugsspor. Våbennr: 129108. L. 35 cm. En æske 4.5 mm hagl medfølger. Varenr: 4707908 DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-07-2017 13:51:30 DKK 300
      Uppstoppad gås
      Uppstoppad gås . Uppstoppad gås med löstagbar 'tiara'. Höjd ca 70 cm L ca 55 cm. Åldersslitage. Varenr: 4700826 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 04-07-2017 15:44:58 DKK 268
      Stort elggevir, Canada, jagttrofæ
      Stort elggevir, Canada, jagttrofæ. Stort elggevir, Canada, monteret på trofæplade til ophængning på væg, træplade ca. 50 x 29 cm, skovllængde hver især ca. 88 cm, fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varenr: 4696729 DKK 4.462 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-07-2017 18:32:00 DKK 855
      Western Bowie kniv, model W49
      Western Bowie kniv, model W49 . Western Bowie kniv, model W49 F, skede af læder. L. blad 23,5 TL: 37 cm. Fremstår med brugsspor. Blankvåbentilladelse påkrævet. Varenr: 4697595 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 04-07-2017 19:30:00 DKK 300
      Buck kniv, model BUCK 184
      Buck kniv, model BUCK 184. Buck kniv, mærket på klinge BUCK 184 < U.S.A. PAT PEND. skede indeholdende lomme med lille kompas medfølger. L. blad 18,5 TL: ca. 31,5 cm. Fremstår med brugsspor. Blankvåbentilladelse påkrævet. Varenr: 4705593 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-07-2017 19:30:00 DKK 300
      Wapitigeweih, Jagdtrophäe
      Wapitigeweih, Jagdtrophäe. Wapitigeweih auf Trophäenschild, zum Wandaufhang, Holzschild ca. 43x24 cm, Geweihstange Länge jeweils ca. 84 cm, minimale Knochenabsplitterung und Altersspuren. Varenr: 4696730 DKK 2.231 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-07-2017 19:32:00 DKK 297
      Wild und Hund, Jagdzeitschriften in gebundener Buchausgabe, Jahrgänge 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986 (8)
      Wild und Hund, Jagdzeitschriften in gebundener Buchausgabe, Jahrgänge 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986 (8). Wild und Hund, Zeitschrift für Jäger und andere Naturfreunde, in gebundener Buchausgabe, Jahrgänge 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, minimale Gebrauchs- und Knickspuren. (8) Varenr: 4696747 DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-07-2017 19:32:00 DKK 297
      Konvolut Jagdtrophäen, ein Damhirschgeweih und ein Rothirschgeweih (2)
      Konvolut Jagdtrophäen, ein Damhirschgeweih und ein Rothirschgeweih (2). Konvolut Jagdtrophäen, ein Damhirschgeweih und ein Rothirschgeweih, Damhirschgeweih auf Trophäenschild montiert zum Wandaufhang, Holzschild ca. 30x17 cm, Länge je Geweihstange ca. 60 cm, Holzschild mit minimalem Abrieb, Rothirschgeweih L. je Geweihstange ca. 32 cm, minimale Knochenabsplitterung ... Varenr: 4696753 DKK 1.859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 04-07-2017 19:33:00 DKK 297
      Tre knive (3)
      Tre knive (3). Samling knive bestående af: Håndlavet 'Safari hunting knive No. 4413., skede af brunt læder. L. blad 12,5 TL: ca. 24,5 cm. KJ svensk kniv, skæfte af sort plast, skede af sort læder. L. blad 12,5 TL: ca. 25 cm. Støvlekniv 'Pioneer Boot', tveægget. L. ca. 10,5 TL ca. 20 cm. Fremstår med ... Varenr: 4705609 DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-07-2017 19:50:00 DKK 300
      <<  1 2 3  >>