Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Våben, jagt og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
To håndlavede jagtknive garveret m/ vildsvin, m.m. Tilhørende skede.
To håndlavede jagtknive garveret m/ vildsvin, m.m. Tilhørende skede. . To håndlavede jagtknive garveret m/ vildsvin, m.m. Tilhørende håndsyede skeder i kernelæder. Greb i poleret horn med stålbolster støb med vildsvinehoved. Klinger i håndsmedet damaceret stål. Låsbar klinge L. 8 cm. Kan kun lovlige anvendes til anerkendelsesværdigt formål, såsom erhvervsudøvelse, ... Varenr: 3799649

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-04-2015 19:53:00 DKK 950
Jagtriffel - Steyr Mannlicher Model M. Fuldskæftet. Kaliber 7x64 med kikkertsigte. (2).
Jagtriffel - Steyr Mannlicher Model M. Fuldskæftet. Kaliber 7x64 med kikkertsigte. (2).. Fuldskæftet jagtriffel. Steyer Mannlicher Model M. Kaliber 7x64 med Carl Zeiss 1,5x6x36 sigtekikkert monteret på einhakmontage. Våbennummer 30357. Pibekængde 51 cm. Totallængde 102 cm. Våbnet er forsynet med snelle, 5-skuds aftagelig rullemagasin og original støddæmpende skæftekappe. Fremtræder ... Varenr: 3808269 DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-04-2015 20:00:00 DKK 4.100
bajonett m/1896, kniv samearbete, dolk 'solingen' 1900-tal
bajonett m/1896, kniv samearbete, dolk 'solingen' 1900-tal. Bajonett m/1896, svensk, märkt med stämpel för Carl Gustafs stads gevärsfaktori, längd 35,5 cm, kniv i renhorn/päls, samearbete, längd 19,5 cm. Dolk med hornhandtag 'Solingen/Herbertz' Längd 25,5 cm. 1900-tal Varenr: 3791632 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 23-04-2015 20:18:00 DKK 239
Skibshuggert M 1882 samt Tysk marinedolk (2)
Skibshuggert M 1882 samt Tysk marinedolk (2). Skibshuggert M 1882. Fæste i messing med kronet anker på parerpladen. greb med rokkeskind beviklet med messingtråd. L 78 cm. Tysk marinedolk med greb i kunststof, samt motiv af ørn. Klinge på 23 cm. stemplet: 7569. Skede af læder med messingbeslag, øverste beslag med marine motiv. Totallængde: ... Varenr: 3791033 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2015 20:22:00 DKK 2.300
Ni udstoppede fugle. (9)
Ni udstoppede fugle. (9). Ni udstoppede fugle i varieret stand. H. 13-24 cm. (9) Varenr: 3806769 DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-04-2015 20:38:00 DKK 425
Dansk Bergmann pistol M1910/21 Hærens Tøjhus med 4 magasiner
Dansk Bergmann pistol M1910/21 Hærens Tøjhus med 4 magasiner. Dansk Bergmann pistol M1910/21 Hærens Tøjhus med 4 magasiner, Stemplet med snr. 6301 samt dansk snr. 1459 HRK et magasin nr. 1459, et magasin nr. 1473 og 2 ekstra magasin ustemplede. Der medfølger orginal taske til bælte, med rensestok og plads til 3 ekstra magasiner, samt orginal fangsnor. ... Varenr: 3806336 DKK 16.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 23-04-2015 20:44:00 DKK 31.000
Bockbüshflinte Gebruder Merkel kal. 12/70- 3006 med Meopta Meostar R1 1-4x22 RD sigtekikkert med belyst trådkors.
Bockbüshflinte Gebruder Merkel kal. 12/70- 3006 med Meopta Meostar R1 1-4x22 RD sigtekikkert med belyst trådkors. . Gebrüder Merkel Bockbüchsflinte Kaliber 12-70/30-06, god mekanisk stand med Meopta Meostar R1 1-4x22 RD sigtekikkert med belyst trådkors. Totallængde 108,5 cm. Løbslængde 65 cm. Løbene fremstår uden rust. 38 cm oliepoleret kolbe. Original brunering, ingen rust. Serienummer 81405. Der medfølger ... Varenr: 3802497 DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2015 20:45:00 DKK 3.300
Sortbjørn med hovedmontering samt tilhørende kranium. (2)
Sortbjørn med hovedmontering samt tilhørende kranium. (2). Bjørneskind fra sortbjørn med hovedmontering. Længde fra snude til hale L. 140 B. forben 140 cm. Fuld vinterpels, samtlige kløer og hjørnetænder. Monteret på vinrødt filt med slidlag. Medfølgende tilhørende kranie. Nedlagt i Alberta Cananda. Kan frit handles inden for EU. Købere uden for EU skal ... Varenr: 3808728 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-04-2015 20:49:00 DKK 1.300
Granathylsa, första världskriget
Granathylsa, första världskriget. Granathylsa, ryskt krigsfångearbete, första världskriget. Höjd 23 cm, diameter 9 cm. Patina. Varenr: 3808635 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 23-04-2015 20:56:00 DKK 279
Hirschfänger
Hirschfänger. Hirschfänger med læderskede. KL 38 cm, TL 52 cm. Fremstår med brugsspor, rustspor, bukket spids. Blankvåbentilladelse påkrævet. Varenr: 3807541 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-04-2015 20:57:00 DKK 350
August Francotte s/s klaiber 12/65 haglgevær med sidelås
August Francotte s/s klaiber 12/65 haglgevær med sidelås. August Francotte s/s klaiber 12/65 haglgevær med sidelås, snr. 17346, 68 cm blanke løb boret 3/4 og 1/2, skæftelængde 38 cm, ejector og auto sikring, fremstår med let slidt brunering og let slør i hovedbolt. jagttegn kræves Varenr: 3778314 DKK 14.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 23-04-2015 20:58:00 DKK 7.200
Schultz & Larsen - Match baneriffel, kaliber .22.
Schultz & Larsen - Match baneriffel, kaliber .22.. Baneriffel - Match. Schultz & Larsen, Otterup. Kaliber.22. Våbennummer: 2677. Pibelængde: 70 cm. Totallængde 125 cm. Våbnet er forsynet med justerbar match skæfte med thumbhole samt snelle. Mindre plakette af sølv med initialerne J.C.P. - placeret forrest på forskæftet. Våbnet fremtræder med ... Varenr: 3801267 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-04-2015 21:00:00 DKK 1.400
Anschütz salonriffel. Kaliber .22MAG. Med sigtekikkert. (2)
Anschütz salonriffel. Kaliber .22MAG. Med sigtekikkert. (2). Salonriffel. Anschütz. Kaliber .22 MAG. Sigtekikkert mrkt. Sutter 4x32. Våbennummer: 284439. Pibelængde 54 cm. Totallængde 102 cm. Våbnet er forsynet med snelle, aftagelig magasin og klapvisir til h.h.v. 100, 150 og 200 meter. Fremtræder med lakeret skæfte og kun minimale brugsspor. ... Varenr: 3808259 DKK 3.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-04-2015 21:00:00 DKK 1.700
Beretta Giubileo kaliber 20/76 haglgevær
Beretta Giubileo kaliber 20/76 haglgevær. Beretta Giubileo kaliber 20/76 haglgevær, snr. GIU240b, 71 cm blanke løb boret 1/2 og 1/4, 37 cm skæfte, ejector, autosikring, fremstår uden brugsmærker. jagttegn kræves Varenr: 3806988 DKK 80.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 23-04-2015 21:10:00 DKK 48.000
Smarthit holosight redring-sigte
Smarthit holosight redring-sigte. Smarthit holosight red-ring-sigte der passer til alle haglvåben - også halvautomatiske. Smarthit holosight giver en rød ring ovenpå løbet og du dermed sigtelinie ud til dit mål. Smarthit holosight er desuden parallaxfri. Smarthit holosight har en gennemsigtig ring med justerbar lysstyrke. Varenr: 3775794

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-04-2015 21:35:00 DKK 1.200
Riffelkamera FULL HD1080 8GB WIFI
Riffelkamera FULL HD1080 8GB WIFI. Riffelkamera FULL HD1080 8GB WIFI Riffelkamera med høj opløsning (FULL HD1080) og hukommelse på 8GB (eksternt micro SD, medfølger) Monteres på riflen med det medfølgende beslag og kan så fjernbetjenes via din smartphone (se billeder).Her kan du også se billede/video straks. Kameraet har ... Varenr: 3792259

DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 23-04-2015 21:45:00 DKK 1.500
Dansk Gevær model 1889 - kaliber 8x58RD. Nummerens.
Dansk Gevær model 1889 - kaliber 8x58RD. Nummerens.. Dansk Gevær model 1889 - Geværfabriken Kjøbenhavn 1889. Kaliber 8x58RD. Nummer: (A) 48474. Nummerens. Pibelængde: 61 cm. Totallængde: 110 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Våbentilladelse eller samlertilladelse til skydevåben kræves. Varenr: 3810210 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2015 12:50:06 DKK 425
Savage model 24 Bockbüchsflinte Kaliber 22 Mag /20
Savage model 24 Bockbüchsflinte Kaliber 22 Mag /20. Savage model 24 Bockbüchsflinte Kaliber 22 Mag /20 . PL 61 cm, TL 103 cm. Singletrigger, løbsvælger. Fremstår med mindre brugsspor. ridser op skæfte, serie nummer CC125 Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3801190 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2015 14:51:00 DKK 650
Baikal, model ICH-27-15 kaliber 12/70
Baikal, model ICH-27-15 kaliber 12/70. Baikal, model ICH-27-15 kaliber 12/70, våbennummer 88600H, 72.5 cm rene løb, borred 1/1 ug 1/2 choke, ingen slør, 37 cm skæfte med forlængelse, fremstår med brugspræg.hylster medfølger, Jagttegn påkrævet. Varenr: 3763449 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2015 15:07:00 DKK 575
 Ruger Single six revolver kal. 22 samt skiftetromle i kal. 22 Win Mag
Ruger Single six revolver kal. 22 samt skiftetromle i kal. 22 Win Mag. Ruger Single six revolver kal. 22 samt skiftetromle i kal. 22 Win Mag. Våbnet fremstår meget velholdt . L. 27 cm. Pibelængde: 10 cm. Grebsskaller i træ. Våbennr. 263-59978. SKV2 tilladelse påkrævet Varenr: 3801198 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2015 15:41:00 DKK 1.450
Fransk Gaucher kaliber 9 mm glat haglgevær
Fransk Gaucher kaliber 9 mm glat haglgevær . Fransk Gaucher kaliber 9 mm glat haglgevær serie nummer 307595, 62 cm pibe, skæftelængde 36.5 cm, totallængde 112 cm, fremstår velholdt, originale papirer medfølger. jagttegn påkrævet Varenr: 3794146 DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-04-2015 15:51:00 DKK 1.150
Bajonetter kruthorn slaglåsgevär
Bajonetter kruthorn slaglåsgevär. BAJONETTER, 3 st, delvis märkta Toledo, KRUTHORN, 3 st, SLAGLÅSGEVÄR, 18/1900-tal, gevärets längd ca 140 cm Varenr: 3809368 DKK 1.197 SE, Stockholms Auktionsverk Online 24-04-2015 16:36:00
Se mere
Trench saw, första världskriget
Trench saw, första världskriget. Trench saw, hopfällbar såg, inkl. bärväska, tillverkad vid tiden för första världskriget. Patina och slitage. Varenr: 3810642 DKK < 1.000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 24-04-2015 17:07:08 DKK 239
Slaglåsgevär, dubbelpipigt
Slaglåsgevär, dubbelpipigt. Slaglåsgevär, dubbelpipigt. Lagningar på pipan. Stocken med senare lack. Laddstock medföljer. L: 119 cm. Varenr: 3810541 DKK 1.197 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 24-04-2015 17:24:00 DKK 279
Skuldermonteret jagttrofæ, Red Hartebeest.
Skuldermonteret jagttrofæ, Red Hartebeest. . Skuldermonteret jagttrofæ, Red Hartebeest. (Alcelaphus buselaphus caama) H. 108 cm. Hale omgjort til fluesmækker medfølger. Varenr: 3810715 DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-04-2015 18:21:00 DKK 600
Dansk Gevær Model 1889
Dansk Gevær Model 1889 . Dansk Gevær Model 1889. Stemplet "HR 1928 M.89". TL 110,5 cm. Fungerer mekanisk fint. Våbennummer: 121085 (umidelbar nummerens). Kal 8x58RD. Fremstår i pæn stand dog med brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3809900 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 18:35:00 DKK 625
Jakttrofé, Älghorn, 7st taggar
Jakttrofé, Älghorn, 7st taggar . Jakttrofé. Älghorn med 7 st taggar. Montage på väggplatta. Bredd 76 cm. Varenr: 3803425 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 24-04-2015 18:36:42 DKK 239
Jakttrofé, Hjortdjur
Jakttrofé, Hjortdjur . Jakttrofé. Hjortdjur. Kranie med horn. Höjd 75 cm. Varenr: 3803424 DKK < 1.000 SE, Örebro, Aspholmen 24-04-2015 18:43:59 DKK 239
Dansk Gevær Model 1889
Dansk Gevær Model 1889 . Dansk Gevær Model 1889. Stemplet "Hærens Tøjhus 1914 M.89". TL 133 cm. Fungerer mekanisk fint. Våbennummer: 89959 (umidelbar nummerens). Kal 8x58RD. Fremstår i pæn stand dog med brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3809924 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 18:50:00 DKK 675
Jagtriffel Sako 85 M Bavarian kal. 30-06 Monteret med Hakko Superb 2,5-10x42 kikkert i original Sako Optilock montage (2)
Jagtriffel Sako 85 M Bavarian kal. 30-06 Monteret med Hakko Superb 2,5-10x42 kikkert i original Sako Optilock montage (2). NB! Ny startpris. Jagtriffel Sako 85 M Bavarian kal. 30-06 Monteret med Hakko Superb 2,5-10x42 kikkert i original Sako Optilock montage. Våbennummer: 624952. Pibelængde: 55 cm. Kolbelængde: 37 cm. Totallængde: 110,5 cm. Aftageligt magasin til 5 patroner med dobbelt sikring samt et ekstra ... Varenr: 3780127 DKK 18.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-04-2015 19:05:00 DKK 11.500
Samling jaktroféer, 3 st samt 11 lösa horn (14)
Samling jaktroféer, 3 st samt 11 lösa horn (14). Samling jaktroféer, 3 st samt 11 lösa horn Rådjur. Varenr: 3780467 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 24-04-2015 19:11:00 DKK 239
Samling gevirer bla. en tolv-ender krondyr. (5).
Samling gevirer bla. en tolv-ender krondyr. (5).. Samling gevirer bla. en tolv-ender krondyr. Fremstår med diverse brugspræg (5). Varenr: 3807455 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2015 19:20:00 DKK 325
Rovfugle, Duehøg og spurvehøg. (3) (afvent CITES)
Rovfugle, Duehøg og spurvehøg. (3) (afvent CITES). 3 Rovfugle. Duehøg (Accipeter gentilis) og 2 spurvehøge (Accipeter nisus) . Fremstår med varierende aldersspor. (3) Varenr: 3767683 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2015 19:22:00 DKK 350
Uberti revolver karabin M/1873 kal .45
Uberti revolver karabin M/1873 kal .45. Uberti revolver karabin M/1873 kal .45, våbennummer: U16759. PL 45,5 cm, TL 87 cm. Fremstår ny og ubrugt i original emballage. SKV2 tilladelse påkrævet. Varenr: 3810638

DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 19:26:00 DKK 350
Ingeniørgevær model 1853
Ingeniørgevær model 1853. Ingeniørgevær model 1853. Glatløbet. Fremkommet ved afkortning af ialt 400 geværer, ved indkøbet af modellen i Frankrig i 1848. Bajonet medfølger. Tydelige stempler og stram mekanik. Blankvåbentilladelse påkræves til bajonet. Varenr: 3807332 DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-04-2015 19:26:00 DKK 2.100
Perkussionspistol - 1800-tallet
Perkussionspistol - 1800-tallet. Perkussionspistol fra 1800-tallet. Fremstår med rust- og brugsspor men mekanisk funktionel. TL 26 cm. Kan frit erhverves. Varenr: 3809727 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 19:30:00 DKK 875
Perkussionsgevær - 1800-tallet
Perkussionsgevær - 1800-tallet. Perkussionsgevær fra 1800-tallet. TL 124 cm. Fremstår med rust- og brugsspor men mekanisk funktionel. Kan frit erhverves. Varenr: 3810209 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 19:33:00 DKK 1.600
Dansk Gevær Model 1889
Dansk Gevær Model 1889 . Dansk Gevær Model 1889. Stemplet "HR 1941 M.89". TL 110 cm. Fungerer mekanisk fint. Våbennummer: 121085 (ikke nummerens). Kal 8x58RD. Fremstår i pæn stand dog med brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3809913 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 19:35:00 DKK 375
Militærriffel tysk M/98K kaliber 8x57
Militærriffel tysk M/98K kaliber 8x57 . Militærriffel tysk M/98K kaliber 8x57. Serienummer: 4865. Løbslængde: 58 cm. totallængde: 110,5 cm. Mauser cylinderlås, fast magasin til 5 patroner. Stemplet bcd samt 41 derudover masser af ørne. Våbenet fremtræder i original stand, med original geværrem. Umiddelbar nummerens. Fremstår med brugs-... Varenr: 3810266 DKK 3.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 19:37:00 DKK 1.850
Ande- og kragefugle (8)
Ande- og kragefugle (8). Lot udstoppede ande- og kragefugle. Herunder Hvinand han og hun; Fløjlsand han og hun husskade, krage, råge og allike. H (største) 35 cm. Fremstår med mindre aldersspor (8) Varenr: 3801513 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2015 19:38:00 DKK 575
Perkussionspistol - 1800-tallet. Perkussionspistol fra 1800-tallet. TL 23 cm Fremstår med rust- og brugsspor men mekanisk funktionel. Kan frit erhverves. Varenr: 3809721 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 19:40:00 DKK 400
Samling udstoppede pattedyr (6)
Samling udstoppede pattedyr (6). Danske pattedyr. Bestående af mink, 2 husmårer, 2 ildere, egern. Varierende aldersspor; egern med skade (6) Varenr: 3767684 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 24-04-2015 19:46:00 DKK 425
Perkussionsgevær - 1800-tallet. Perkussionsgevær fra 1800-tallet med nedkortet skæfte til jagt. Fremstår med brugs og rustspor men mekanisk funktionel. TL 122 cm. Kan frit erhverves. Varenr: 3809708 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 19:50:00 DKK 525
Perkussionsgevær - 1800-tallet. Perkussionsgevær fra 1800-tallet. Forkskæfte nedkortet til jagt. Fremstår med ruststpor, revne i kolbe men mekanisk funktionel. TL 122,5 cm. Kan frit erhverves. Varenr: 3809703 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:00:00 DKK 700
Belgisk perkussionsgevær - 1800-tallet
Belgisk perkussionsgevær - 1800-tallet. Belgisk perkussionsgevær fra 1800-tallet med ottekantet løb. Mekanisk funktionel. Fremstår med brugsspor. TL 116 cm. Kan frit erhverves. Varenr: 3809699 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:10:00 DKK 1.300
Perkussionsgevær - 1800-tallet. Perkussionsgevær fra 1800-tallet. TL 124 cm. Fremstår med rust- og brugsspor men mekanisk funktionel. Kan frit erhverves. Varenr: 3810163 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:10:00 DKK 2.100
Haglgevær, USSR - Kal. 12/70
Haglgevær, USSR - Kal. 12/70 . Haglgevær, USSR. serienr. 3038. Kal. 12/70. Løbs L. 73 Total L. 115 cm. Afstand til forreste aftrækker : 37 cm. Fremstår med brugsslitage, blanke løb, ingen slør. Kræver gyldigt jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben. Varenr: 3809065 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2015 20:11:00 DKK 425
Ardesa W. Parker Match forlader kal 45
Ardesa W. Parker Match forlader kal 45. Ardesa W. Parker Match forlader kal 45. Våbennummer: 14-13-070683-06. PL 26 cm, TL 39 cm. Fremstår ny og ubrugt i original emballage. SKV2 tilladelse påkrævet. Varenr: 3810721

DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:13:00 DKK 425
Suhl tapriffel M/1854/66 ombygget til Schneiders system
Suhl tapriffel M/1854/66 ombygget til Schneiders system. Suhl tapriffel M/1854/66 ombygget til Schneiders system. Våbennummer: 1854/989, kal ca 17 mm. TL 132 cm. Fremstår med mindre brugsspor og mekanisk funktionel. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3809820 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:20:00 DKK 400
Euroarms flintlåsgevær model 1803 kal .54
Euroarms flintlåsgevær model 1803 kal .54 . Euroarms flintlåsgevær model 1803 Harpers Ferry kal .54. Våbennummer: 44907. PL 90 cm, TL 130 cm. Fremstår ny og ubrugt i original emballage. SKV2 tilladelse påkrævet. Varenr: 3810703

DKK 4.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:24:00 DKK 325
Ardesa Ranger forlader kal 45
Ardesa Ranger forlader kal 45. Ardesa Ranger forlader kal 45, våbennummer: 10683. PL 71 cm, TL 109 cm. Fremstår ny og ubrugt i original emballage. Mangler piston. SKV2 tilladelse påkrævet. Varenr: 3810678

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:27:00 DKK 300
Perkussionsgevær - 1800-tallet. Perkussionsgevær fra 1800-tallet. TL 113 cm. Fremstår med rust- og brugsspor. Mekanisk defekt. Kan frit erhverves. Varenr: 3810189 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:28:00 DKK 550
Holland and Holland kal. 12 med ejektor og tilhørende transportkasse (2)
Holland and Holland kal. 12 med ejektor og tilhørende transportkasse (2). Holland and Holland kal. 12 med ejektor og tilhørende transportkasse, serienummer 24796. Løbslængde 76,5 cm, skæftelængde, målt til forreste aftrækker ca. 36,5 cm. Total L.: ca. 119,5 cm. Lås og låseplader med let kantet gravering. Engelsk skæfte med indlagt plakette. Skæfte med netskæringer samt... Varenr: 3771737 DKK 60.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2015 20:30:00 DKK 40.000
Militærriffel tysk M/98K kaliber 8x57 . Militærriffel tysk M/98K kaliber 8x57. Serienummer: 5981. Løbslængde: 58 cm. totallængde: 110,5 cm. Mauser cylinderlås, fast magasin til 5 patroner. Stemplet bnz samt 4 derudover masser af ørne. Våbenet fremtræder i original stand, med original geværrem. Umiddelbar nummerens. Fremstår med brugs- ... Varenr: 3809946 DKK 3.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:31:00 DKK 1.750
Tower flintlåspistol - SKV2
Tower flintlåspistol - SKV2. Tower flintlåspistol. Våbennummer: 1803. PL 22 cm, TL 40 cm. Fremstår med rust- og brugsspor. SKV2 tilladelse påkrævet. Varenr: 3810197 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:34:00 DKK 425
Glatløbet haglgevær o/u, Nikko Grandee Custom. Kal 12/70.
Glatløbet haglgevær o/u, Nikko Grandee Custom. Kal 12/70.. Glatløbet haglgevær o/u, Nikko Grandee Custom, kaliber 12/70. Med ejektor. Våbennummer K513102. Pibelængde: 70 cm. Totallængde 112 cm. Våbnet fremstår som ny og ubrugt uden synlige brugsspor. Våbnet er rigt dekoreret med florale graveringer samt graveringer af fugle og dyr. Skæfte og forskæfte ... Varenr: 3694243 DKK 40.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2015 20:47:00 DKK 25.000
Flintlåsgevær 1777 - SKV2
Flintlåsgevær 1777 - SKV2. St. Etienne flintlåsgevær model 1777. Våbennummer: ET07180. TL 152 cm, PL 114 cm. Fremstår med brugsspor. SKV2 tilladelse påkrævet. Varenr: 3809833 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-04-2015 20:50:00 DKK 450
Jagtgevær, Baikal o/u Sporting i kal. 12/76.
Jagtgevær, Baikal o/u Sporting i kal. 12/76.. Jagtgevær, Baikal o/u Sporting i kal. 12/76. TL 117 cm. LL 74,5 cm. Rene løb. Ingen slør. Ejektor. Løbsvælger i aftrækkeren. Udskiftelige chokes. 1 stk. + nøgle. Rekyldæmper i løb og bagkappe. Vent. skinne. Jagttegn kræves. Varenr: 3807996 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2015 16:30:00 DKK 1.600
Jagtgevær, Baikal o/u i kal. 12/76. Model 27. E.
Jagtgevær, Baikal o/u i kal. 12/76. Model 27. E.. Jagtgevær, Baikal o/u i kal. 12/76. Model 27. E. TL 113 cm. LL 72 cm. Rene løb. Ingen slør. Ejektor. Vent. skinne. Oliebehandlet skæfte. Jagttegn kræves. Varenr: 3807993 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2015 17:00:00 DKK 525
Jagtriffel, Brno CZ 550 i kal. 22 x 250 Rem.
Jagtriffel, Brno CZ 550 i kal. 22 x 250 Rem.. Jagtriffel, Brno CZ 550 i kal. 22 x 250 Rem. TL 112,5 cm. LL 58 cm. Våbennr. D2117. Spejlblank i piben. Fremstår med minimalt brugspræg. Våbentilladelse kræves. Varenr: 3811471 DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2015 17:20:00 DKK 725
Jagtriffel, Mauser M. 98 i kal. 8x57 samt hanegevær.
Jagtriffel, Mauser M. 98 i kal. 8x57 samt hanegevær. . Jagtriffel, Mauser M. 98 i kal. 8x57 samt hanegevær. TL 109 cm. LL 58 cm. Våbennr. 474. Fremstår brugspræget. Hanegevær i kal. 16/65. Tærringer i løbet. Våbentilladelse samt jagttegn kræves. Varenr: 3801184 DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 25-04-2015 17:45:00 DKK 325
Spjutspets
Spjutspets. SPJUTSPETS, sannolikt Kina, klinga med ås, fäste i mässing, skaftholk av stål, längd 47 cm Varenr: 3811137 DKK 2.394 SE, Stockholms Auktionsverk Online 26-04-2015 12:48:00
Se mere
OOckerill kaliber 12/65 haglgevær
OOckerill kaliber 12/65 haglgevær. OOckerill kaliber 12/65 haglgevær, snr 262, 71 cm løb boret 1/2 og 1/2, 37,5 cm skæfte, fremstår med rustspor på løb samt slør og brugsmærker auto sikring, uden ejector, jagttegn kræves Varenr: 3761112 DKK < 1.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 26-04-2015 13:51:00 DKK 325
Hovedmonteret løve, ung han, L. 38 cm.
Hovedmonteret løve, ung han, L. 38 cm.. Hovedmonteret ung han løve. Monteret med ophæng på bagside samt medfølgende krog. Længde ca. 38 cm fra snude til baghoved, H. ca. 21 cm. Kan frit handles indefor EU grænser Varenr: 3810841 DKK 7.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-04-2015 19:15:00 DKK 1.400
Anschütz Model 64
Anschütz Model 64. Anschütz matchriffel kal. 22 lr. OAL 112 LL63 cm. Fremstår mekanisk funktionel og i orden; pibe blank men ikke rentrukket. Serienr. 883925. Våben- eller SKV-illadelse fordres; eftersyn/udlevering efter forudgående aftale. Varenr: 3795050 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2015 19:37:00 DKK 300
Westerner's Arms. Remington kal 44 revolver.
Westerner's Arms. Remington kal 44 revolver.. Revolver, sortkrudt. Westerner's Arms model som Remington New mMdel Army kal. 44. LL 20 OAL 35cm. Fremstår mekanisk stram og velfungerende; moderate brugsspor. SKV-tilladelse fordres; eftersyn/udlevering efter forugående aftale. Varenr: 3799037 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 26-04-2015 19:45:00 DKK 400
Hardy Made in England  Favourite graphite spinning fiskestang (2)
Hardy Made in England Favourite graphite spinning fiskestang (2). Hardy Made in England Favourite graphite spinning fiskestang, med tilhørende hylster, fremstår meget velholdt. The House of Hardy anglers Guide and Catalogue 1965 medfølger. (2) Varenr: 3799239 DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 26-04-2015 19:46:00 DKK 450
Kruthorn, 1800-tal
Kruthorn, 1800-tal. Kruthorn, 1800-tal. Kruthorn i svinskinn samt mässing. Åldersrelaterat slitage, spricka. Varenr: 3788075 DKK < 1.000 SE, Norrköping, Finspångsv. 26-04-2015 20:29:00 DKK 239
Udstoppet leopardskildpadde
Udstoppet leopardskildpadde. Leopardskildpadde. Hidrører fra Jesperhus Blomsterpark, udstoppet i Tyskland 2011. Medfølgende certifikat fra konservator. L: ca. 34 cm. B. 19-20 cm. PladeL. 42 cm. Kan sælges uden Cites certifikat i Danmark. Ved udførelse fra Danmark bedes man rette henvendelse til Naturstyrelsen / Cites. Varenr: 3812821 DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-04-2015 13:09:41 DKK 350
To læderhatte.
To læderhatte.. To læderhatte. Et stk i brun læder, samt et stk i rusking med satinklæde. Str. L samt XL. (2) Varenr: 3798736

DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 14:35:00 DKK 300
Slaglåsgevär, allmoge
Slaglåsgevär, allmoge. Slaglåsgevär, allmoge, 1800-talets mitt, defekt lås, hane mm. saknas. Laddstock saknas. Stock med senare lack. L: 116 cm. Varenr: 3801087 DKK < 1.000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-04-2015 16:25:00 DKK 239
Riffel - Savage Arms, kaliber .300 Savage. Lever action ladesystem.
Riffel - Savage Arms, kaliber .300 Savage. Lever action ladesystem. . Riffel - Savage Arms. Kaliber .300 Savage. Lever action ladesystem. Våbennummer: 103073. Pibelængde: 61 cm. Totallængde 110 cm. Fremtræder med aldersrelaterede brugsspor - bl.a. slitage af brunering. Våbentilladelse kræves. Varenr: 3804846 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 18:00:00 DKK 350
Riffel - Browning Safari, kaliber 7 mm. REM. Halvautomatisk ladesystem.
Riffel - Browning Safari, kaliber 7 mm. REM. Halvautomatisk ladesystem. . Riffel - F.N Browning Safari. Kaliber 7 mm. REM. Halvautomatisk ladesystem. Våbennummer: 311MY05836. Pibelængde: 62 cm. Totallængde 114 cm. Forsynet med vippemagasin. Ingen sigtemidler. Fremtræder med aldersrelaterede brugsspor. Mærker i skæftem og gennemslid af brunering enkelte steder. ... Varenr: 3804850 DKK 6.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 18:00:00 DKK 300
Glatløbet haglgevær, enkeltløbet med repeter ladesystem. Stevens Model 58. Kaliber 12.
Glatløbet haglgevær, enkeltløbet med repeter ladesystem. Stevens Model 58. Kaliber 12.. Enkeltløbet haglgevær. Stevens Model 58. Kaliber 12/70. Våbennummer: 621 (undersiden af pistolgreb) Pibelængde: 66 cm. Totallængde 120 cm. Aftagelig magasin. Repeter ladesystem. Våbentypen er ofte anvendt på Grønland. Almindelig aldersrelaterede brugspræg. Jagttegn eller samlertilladelse til ... Varenr: 3804864 DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 19:00:00 DKK 325
Riffel. US carabin kal. 30 (3)
Riffel. US carabin kal. 30 (3). Riffel. US carabin kal. 30. Våbennummer 5259239. PL 45 cm, TL 91 cm. Fremstillet hos General Motors 6-44. Der medfølger 3 magasiner. Fremstår med mindre brugspræg. Våbentilladelse påkrævet. (3) Varenr: 3812210 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 19:05:00 DKK 475
SVÄRD, JAPAN,  JUKAKU/TOSHINORI 壽格 1781
SVÄRD, JAPAN, JUKAKU/TOSHINORI 壽格 1781. Svärd, Japan, Jukaku/Toshinori 壽格 1781 Svärdssmed: Jukaku/Toshinori 壽格 Region: Inaba 因幡 Tillverkningsår: 1781 天明 Tenmei - 1789 Konstperiod: Edo (1603–1867) Svärdsperiod: Shinto (1596-1781) Total bladlängd: ca 74,5 OBS! ... Varenr: 3785264 DKK 27.934 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-04-2015 19:20:00 DKK 3.512
Haglbøsse Huglu 210AC s/s kaliber 20/76
Haglbøsse Huglu 210AC s/s kaliber 20/76. Haglgevær Huglu 210AC s/s kaliber 20/76 haglgevær, våbennummer 09C1773. TL 117,5 cm, PL 71 cm, afstand aftrækker til kolbe 39 cm. Singletrigger, løbsvælger, bokslås med sideplader samt ejector. Fremstår ny og ubrugt. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3755595 DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 19:24:00 DKK 6.000
Sako Finnwolf. Lever action. Kal. 243.
Sako Finnwolf. Lever action. Kal. 243.. Sako Finnwolf. Kal. 243. Jagtriffel, repeterriffel med bøjlespænder. TL 110 cm, PL 56,5 cm. Stikmagasin med 5 skud. Monteret med Swaroski-Optik Tirol Habicht 1,5-6x42 Nova. Kikkertsigte. Fremstår ikke meget brugspræget. Løb med skarpe riffelgange, våbennummer 11088. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3788129 DKK 15.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 19:29:00 DKK 9.000
Smith & Wesson revolver, model 686 Kal. 357/38 Magnum
Smith & Wesson revolver, model 686 Kal. 357/38 Magnum. Smith & Wesson revolver, model 686 Kal. 357/38 magnum. Våbennummer DAY9419. PL 15 cm, TL 29 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Fiberoptisk sigte, det originale medfølger. Aftræk tunet. SKV2 tilladelse påkrævet. Varenr: 3795659 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 19:39:00 DKK 1.400
Svärd, Japan, YOKOYAMA SUKESADA  橫山祐定, 1736-1744
Svärd, Japan, YOKOYAMA SUKESADA 橫山祐定, 1736-1744. Svärd, Japan, YOKOYAMA SUKESADA 橫山祐定, 1736-1744. Svärdssmed: Sukesada 祐定 Svärdsskola: Yokoyama 橫山 Region: Bizen 備前 Tillverkningsår: 1736 (元文 Genbun) till 1772 (安永 Anei) Konstperiod: ... Varenr: 3695436 DKK 15.962 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-04-2015 19:40:00 DKK 419
Sveriges riksvapen, bemålat trä
Sveriges riksvapen, bemålat trä. Sveriges riksvapen, bemålat trä. Gullackerad. Vapensköld flanklerat av lejon. L 100, H 60. Färgbortfall samt torrsprickor. Varenr: 3797002 DKK 2.394 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-04-2015 19:45:00 DKK 299
Replika flintelåspistol
Replika flintelåspistol. Replika flintelåspistol. Mekanisk stram og velfungerende. Midten af 1900-tallet. SKV2 tilladelse påkræves. L. 36 cm. Varenr: 3811761 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-04-2015 19:53:00 DKK 300
KNIV, JAPAN, 1700-tal
KNIV, JAPAN, 1700-tal. Kniv, Japan, 1700-tal Tillverkningsår: 1700-tal Konstperiod: Edo (1603–1867) Svärdsperiod: Shinto (1596-1781) till Shin-Shinto (1781-1876) Total bladlängd: ca 31cm OBS! Visning av detta objekt sker endast efter tidsbokning, ring 011-18 26 30. Please observe. Viewing ... Varenr: 3785252 DKK 5.587 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-04-2015 19:55:00 DKK 279
Glatløbet haglgevær o/u - SKB Arms Model 805 S. Kaliber 12/70.
Glatløbet haglgevær o/u - SKB Arms Model 805 S. Kaliber 12/70. . Glatløbet haglgevær o/u. SKB ARMS model 805 S. kaliber 12/70. Våbennummer: (NA) 09419. Pibelængde: 76 cm. Totallængde: 120 cm. Forsynet med ventileret bred sigteskinne, ejektor, løbsvælger og udskiftelige chokes. Våbnet fremtræder som nyt. Rigt forsynet med florale graveringer. Mørkt året skæfte... Varenr: 3810085 DKK 13.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 20:00:00 DKK 9.000
En samling orientalske blankvåben (9)
En samling orientalske blankvåben (9). En samling orientalske blankvåben i forskellige udforminger, hovedparten i skeder. Enkelte knive kan ikke trækkes ud af skede. Fremstår i aldersrelateret stand med fejl, mangler og defekter. Største totalmål .: 81 cm. Kræver gyldig blankvåbentilladelse. (9) Varenr: 3812599 DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 20:00:00 DKK 300
Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 12/70
Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 12/70 . Simson Suhl Thuringen haglgevær s/s kal 12/70. Våbennummer: 159239, fabrikationsnummer: 353. PL 70 cm, TL 113 cm. Afstand til kolbe 37 cm. Boringer ca 1/1 + 1/1. Doubletrigger. Fremstår med brugsspor, knækket samt repareret skæfte. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3813237 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 20:04:00 DKK 300
Jagtriffel. Remington model 788 kal 308WIN
Jagtriffel. Remington model 788 kal 308WIN. Jagtriffel. Remington model 788 kal 308WIN. Våbennummer B6064674. PL 44 cm, TL 97,5 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3812117 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 20:10:00 DKK 550
SVÄRD, JAPAN, KIYONORI 清則 1429-1441
SVÄRD, JAPAN, KIYONORI 清則 1429-1441. Svärd, Japan, Kiyonori 清則 1429-1441 Svärdssmed: Kiyonori 清則 Svärdsskola: Yoshii 吉井 Region: : Bizen 備前 Tillverkningsår: 1429-1441 Konstperiod: Muromachi (1392–1573) Svärdsperiod: Koto (800-1596) Total ... Varenr: 3785257 DKK 19.953 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-04-2015 20:10:00 DKK 499
Riffel. Mauser/98 Kal. 30.06 Mauser  våben nr. 1965
Riffel. Mauser/98 Kal. 30.06 Mauser våben nr. 1965. Riffel. Mauser med Otterup pibe Kal. 30.06. Våbennr. 1965. Ifølge rekvirent monteret med Otterup pibe samt velskydende. Lås med sidesikring. Monteret med Kassnar kikkertsigte. Løbslængde : 58.5 cm. Total L. 114 cm. Afstand til aftrækker : ca. 35.5 cm. Fremstår med alm. brugsslitage, manglende ... Varenr: 3810817 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 27-04-2015 20:20:00 DKK 400
Halvautomatisk salonriffel: Anschütz kal. 22LR
Halvautomatisk salonriffel: Anschütz kal. 22LR. Halvautomatisk salonriffel: Anschütz kal. 22LR. Monteret med Bushnell sigtekikkert. Medfølgende 2 magasiner. Våbennummer: 31221. Pibelængde: 51 cm. Totallængde: 103 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse kræves Varenr: 3812079 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 20:33:00 DKK 750
Baikal ICH-58 haglgevær s/s kal 16/70
Baikal ICH-58 haglgevær s/s kal 16/70 . Baikal ICH-58 haglgevær s/s kal 16/70. Våbennummer: C0374. PL 73 cm, TL 115 cm. Afstand til kolbe 37,5 cm. Boringer ca 1/2 + 1/4. Doubletrigger, uden slør men med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3812730 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 20:33:00 DKK 300
SVÄRD, JAPAN, 1650-1750
SVÄRD, JAPAN, 1650-1750. Svärd, Japan, 1650-1750 Tillverkningsår: 1650-1750 Konstperiod: Edo (1603–1867) Svärdsperiod: Shinto (1596-1781) Total bladlängd: ca 60cm OBS! Visning av detta objekt sker endast efter tidsbokning, ring 011-18 26 30. Please observe. Viewing of this object is only available when... Varenr: 3785213 DKK 3.991 SE, Norrköping, Finspångsv. 27-04-2015 20:39:00 DKK 319
Haglgevær Maverick Pumpgun Model 88 kal 12/76
Haglgevær Maverick Pumpgun Model 88 kal 12/76. Haglgevær Maverick Pumpgun Model 88 kaliber 12/76. Serie nummer MV81890S, syntetisk skæfte, 70 cm løb med udskiftelig choke (denne sidder i løbet), Totallængde 121 cm. Fremstår med ganske lidt slitage. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet. Varenr: 3763450 DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 27-04-2015 20:40:00 DKK 875
11 udstoppede fugle. (11)
11 udstoppede fugle. (11). 11 udstoppede fugle i varieret stand. H. 19-30 cm. (11) Varenr: 3806876 DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 20:42:00 DKK 800
AYA shooting star haglgevær s/s kal 12/70
AYA shooting star haglgevær s/s kal 12/70 . AYA shooting star haglgevær s/s kal 12/70. Våbennummer: 380830. PL 66 cm, TL 109 cm. Afstand til kolbe 37 cm. Boringer ca 1/2 + 1/2. Doubletrigger, ejector med slør. Pæne løb. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben fordres. Varenr: 3812277 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-04-2015 21:00:00 DKK 325
Glatløbet haglgevær. Simson o/u, kaliber 12/70.
Glatløbet haglgevær. Simson o/u, kaliber 12/70.. Glatløbet haglgevær. Simson Suhl, o/u, kaliber 12/70. Våbennummer: 231502. Pibelængde: 72 cm. Totallængde: 115 cm. Forsynet med dobbelttrigger, ejektor og signalstifter for indikation af spændte haner. Fremtræder med brugspræg på skæfte og baskule. Stram i lås og blank i løbene. Jagttegn eller ... Varenr: 3804855 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 21:00:00 DKK 350
Salonriffel. FN Browning. Kaliber .22 LR.halvautomatisk ladesystem.
Salonriffel. FN Browning. Kaliber .22 LR.halvautomatisk ladesystem.. Salonriffel - FN Browning. Kaliber .22LR. Halvautomatisk ladesystem. Rørmagasin i skæftet. Våbennummer:115222. Pibelængde: 49 cm. Totallængde: 93 cm. Fremtræder med aldersrelaterede brugsspor. Våbentilladelse kræves. Varenr: 3804861

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 21:00:00 DKK 325
Mastersmith Jason Knight. 'Founders de Luxe' Bowie.
Mastersmith Jason Knight. 'Founders de Luxe' Bowie. . Håndsmedet samlerkniv af Jason Knight. OAL 281mm KL 254mm. Unik. Bowiemodel med håndsmedet Damascus-klinge i 1080/15N20 stål. Skæfte af forstenet hvalrostand; parerstang i rustfrit stål. Lance Parish skede. Fremstår som ny, i ubrugt stand. Varenr: 3812706 DKK 16.000 DK, Herning, Engdahlsvej 27-04-2015 21:25:00 DKK 1.850
Bockbüchsflinte. Voere. Kaliber 16/70 + .222 REM.
Bockbüchsflinte. Voere. Kaliber 16/70 + .222 REM.. Bochbüchsflinte. Voere. Kaliber 16/70 + .222 REM. Våbennummer:136248. Pibelængde: 60 cm. Totallængde: 102 cm. Våbnet fremtræder med aldersrelaterede brugsspor. Gennemslid af lakering og brunering enkelte steder. Våbentilladelse kræves. Varenr: 3804867 DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-04-2015 21:30:00 DKK 300
Haglgevær Geco kal. 16/70 S/S
Haglgevær Geco kal. 16/70 S/S . Haglgevær Geco kal. 16/70 S/S våben nr. 319923. Løbslængde: 72 cm. Totallængde: 113,5 cm. Fremstår med slør i hovedbolten, samt rustskygger i venstre løb. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3801886 DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 28-04-2015 12:05:00 DKK 300
<<  1 2 3  >>