Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Jagt, fiskeri, våben og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2 3  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Suhler Tapriffel M.1855/66
Suhler Tapriffel M.1855/66. Suhler Tapriffel M.1855/66 kal. 17,5 mm med bajonet denne sidder fast og kan ikke tages af. Stemplet: Suhl - 6982 - VD.131 - VD 185 - 598 Totallængde inkl. bajonet: 192,5 cm. Bajonet stemplet: 1855 overstreget 9016 samt 3365. Blankvåbentilladelse påkrævet. Varenr: 4607573 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2017 21:29:00 DKK 1.350
Millett (Bushnell) sigtekikkert. Lrs 6-25x56 35 mm.
Millett (Bushnell) sigtekikkert. Lrs 6-25x56 35 mm.. Millett (Bushnell) sigtekikkert. Lrs 6-25x56 35 mm. Bl.a med indbygget lys, modlysblænde, samt montage. L. ca. 45 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Varenr: 4600417

DKK 2.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30-03-2017 12:18:38 DKK 1.750
Vapenrock och mössa
Vapenrock och mössa. VAPENROCK, MÖSSA, från Göta livgarde, ca 1930, längd ca 70 cm Varenr: 4609882 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 30-03-2017 13:21:00
Se mere
Samling lommeknive bla. Laguiole (3).
Samling lommeknive bla. Laguiole (3).. Samling lommeknive bla. Laguiole kniv med vinoptrækker af stål med skæfte af marmoreret akryl og monteringer af messing. Længe 11 cm, udfoldet 20 cm. Tilhørende skede af læder. Laguiole kniv L. 12 cm., udfoldet21,5 cm. (spids kvækket) i tilhørende skede af læder. Paraplute lommekniv L. 10 ... Varenr: 4606000 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2017 13:46:57 DKK 325
Haglgevær Simson Suhl kal. 16/70
Haglgevær Simson Suhl kal. 16/70 . Haglgevær Simson Suhl S/S kal 16/70 våben nr. 218127. PL. 72 TL. 113,5 cm. Med signalstifter, Basculen graveret med scroll. Fremstår med lette brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, Varenr: 4607159 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2017 18:05:00 DKK 325
Parti softguns til 6 mm kugler (10)
Parti softguns til 6 mm kugler (10). Parti softguns bestående af 2 stk. 'MK679'. 2 stk. 'MK681C2'. 2 stk. 'XM1014'. 2 stk. 'A1681A'. 2 stk. CX4 serie, '8901A' med kikkert og lys. Alle nye og i original emballage. Tilladt for personer over 18 år. (10) Varenr: 4601859

DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2017 18:50:00 DKK 300
Jagtriffel Husqvarna Älgen kaliber .30-06.
Jagtriffel Husqvarna Älgen kaliber .30-06.. Våbennummer 16411. Jagtriffel Husqvarna Model Älgen, håndslidt og lidt alderspræget, i kaliber .30-06 (7,62x63mm). Korn og kærv. Cylinderlås med fast magasin med hængslet bund og med markering af spændt hane. OAL 110 cm. 58 cm blankt løb med skarpe riffelgange. 34½ cm amerikansk kolbe med ... Varenr: 4603186 DKK 2.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2017 19:00:00 DKK 300
Haj gab med tænder.  B. 42 cm. H. 37 cm.
Haj gab med tænder. B. 42 cm. H. 37 cm.. Haj gab med tænder. B. 42 cm. H. 37 cm. Varenr: 4611774 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2017 19:01:00 DKK 425
Samling udstoppede søfugle (6)
Samling udstoppede søfugle (6). Samling udstoppede søfugle, heriblandt sølvmåge, hættemåge, bramgås samt søpapegøje. (6) Varenr: 4609693 DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2017 19:09:00 DKK 325
Jagt/Skeetgevær NIKKO Model Shadow over-og-under kaliber 12-70 med ejektor og singletrigger
Jagt/Skeetgevær NIKKO Model Shadow over-og-under kaliber 12-70 med ejektor og singletrigger. Våbennummer K801957. NIKKO SHADOW jagt/Skeetgevær i kaliber 12-70 med ejektor, singletrigger og manuel sikring samt med åbne Skeet- og ¼ Improved Cylinder- boringer. Ventileret sigteskinne, roset-graveringer. OAL 110 cm. 69 cm løb, underste løb med spor af rust. 35½ cm oliepoleret amerikansk ... Varenr: 4603847 DKK 5.500 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2017 19:10:00 DKK 575
Jagtriffel HOWA Model 1500 i kaliber .308win og med nylonkolbe
Jagtriffel HOWA Model 1500 i kaliber .308win og med nylonkolbe. HOWA Model 1500 jagtriffel i kaliber .308win. Våbnnummer B240286. Med amerikansk nylonkolbe med gummikappe. Cylinderlås med fast magasin og markering af spændt hane. Korn og kærv afmonteret af hensyn til de monterede kikkertbeslag. Ingen rust og intet bruneringsslid. OAL 101½ cm. 48½ cm blankt ... Varenr: 4559911 DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2017 19:20:00 DKK 1.100
Jagtriffel TIKKA Model 690 kaliber 6,5x55mm forberedt for kikkertmontering
Jagtriffel TIKKA Model 690 kaliber 6,5x55mm forberedt for kikkertmontering. Jagtriffel TIKKA Model 690 (produceret af SAKO) i kaliber 6,5x55mm. Våbennummer 811386. Cylinderlås med stikmagasin og markering af spændt hane. Forberedt for kikkertmontering, kærv derfor afmonteret. Uden rust og intet bruneringsslid. OAL 106 cm. 53½ cm blankt løb med skarpe riffelgange. 34½ cm... Varenr: 4567516 DKK 7.000 DK, Helsingør, Støberivej 30-03-2017 19:30:00 DKK 2.400
Krico salonriffel - halvautmatisk. Kal. 22 LR. med 10 skuds rørmagasin.
Krico salonriffel - halvautmatisk. Kal. 22 LR. med 10 skuds rørmagasin. . Salonriffel. Krico. Kaliber .22LR. Halvautomatisk ladesystem. 10- skuds rørmagasin. Våbennummer: 262132 . Pibelængde: 56 cm. Totallængde: 106 cm. Monteret med Weaver C4 sigtekikkert. Fremstår med lettere brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale. Varenr: 4610209 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2017 19:30:00 DKK 1.100
Kowa monokulær kikkert, 25 X forstørrelse
Kowa monokulær kikkert, 25 X forstørrelse. Kowa monokulær kikkert, 25 X forstørrelse, objektiv Ø 6,5 cm. L 42 cm. Fremstår med brugsspor. Varenr: 4610634 DKK < 1.000 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30-03-2017 19:31:00 DKK 375
Samling udstoppede pattedyr (5)
Samling udstoppede pattedyr (5). Samling danske pattedyr, herunder, Husmår, Egern, 2 hermeliner og mink. Fremstår med aldersspor. (5) Varenr: 4607119 DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2017 19:33:00 DKK 425
Samling udstoppede fugle (12)
Samling udstoppede fugle (12). Samling udstoppede spurve-, krage- og vadefugle samt fasan, Herunder: enkelt- og dobbeltbekkasin, vandrikse, mudderklire, skovskade, husskade, allike, gråkrage, sjagger, bogfinke han og hun og fasan. Fasan med aldersspor, øvrige i god bevaringsstand. (12) Varenr: 4609653 DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2017 19:37:00 DKK 750
Webley & Scott. Signalpistol M/45/58. serie
Webley & Scott. Signalpistol M/45/58. serie . Webley & Scott. Signalpistol M/45/58 Webley & Scott. Signalpistol M/45/58 Webley & Scott. Signalpistol M/45/58. Kal. 4 (26,5 mm). Fremstillet af sortlakeret messing med dele af stål grebsskaller af træ. Serienummer: 131343 Stemplet "Krone" FKF m/45/58. Våbnet fremstår med aldersrelaterede ... Varenr: 4303196 DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2017 19:42:00 DKK 575
Warzenschwein, Tierschädel
Warzenschwein, Tierschädel. Tierschädel eines Warzenschweines, Objektmaße: H. 24 cm, D. 30 cm, T. 38 cm, minimale Gebrauchsspuren möglich. Varenr: 4576426 DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-03-2017 19:55:00 DKK 1.488
Samling udstoppede søfugle. (9)
Samling udstoppede søfugle. (9). Samling udstoppede fugle, herunder: Edderfugl han og hun, gravand, stor skallesluger, spidsand, fløjlsand han og hun, sortand, pibeand. overvejende god bevaringsstand. (9) Varenr: 4609670 DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 30-03-2017 19:58:00 DKK 375
Haglgevær AYA Goldpoint kal. 12/70.
Haglgevær AYA Goldpoint kal. 12/70. . Haglgevær AYA Goldpoint kal. 12/70. Våben nr. 508280. Pibelængde: 63,5 cm. Totallængde: 106,5 cm. Kolbelængde: 37 cm. Engelsk skæfte og dobbeltrigger. Fremstår med almindelig brugsslitage, blanke løb og uden slør. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4612102 DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2017 20:03:00 DKK 875
Winchester pumpgun, model 1897. Kal. 12
Winchester pumpgun, model 1897. Kal. 12 . Winchester pumpgun, model 1897. Kal. 12. Pl: 73 Tl: 122 cm. Våbennr. 609935. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt revne i forskæftet. Samlertilladelse eller jagttegn påkræves Varenr: 4612094 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2017 20:03:00 DKK 325
Sarasqueta Eibar side-by-side haglgevær kal. 12/70
Sarasqueta Eibar side-by-side haglgevær kal. 12/70. Sarasqueta Eibar side-by-side haglgevær kal. 12/70. Serienummer: S25207. Løbslængde: 71,5 cm Skæftelængde: 36,5 cm Totallængde: 114 cm. Fremstår med brugsspor, men ellers stram og uden slør. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4612112 DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2017 20:07:00 DKK 325
Haglbøsse O/U Gebrüder Merkel kal 12/70
Haglbøsse O/U Gebrüder Merkel kal 12/70 . Haglbøsse O/U Gebrüder Merkel kaliber 12/70. Våbennummer: 158358. PL. 68 cm, TL. 110 cm, afstand aftrækker til kolbe 36,5 cm. Pæne løb, let slør og brugsspor. Doubletrigger samt ejector. Originalt våbenpas medfølger. Transporttaske medfølger. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4612099 DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2017 20:17:00 DKK 575
Fuldskæftet Krico riffel kaliber 308
Fuldskæftet Krico riffel kaliber 308 . Fuldskæftet Krico riffel kaliber 308, våbennummer: 131286. Monteret med Weaver v9-II. Pl: 53 cm, Tl: 105 cm. Kolbe: 35 cm. Ekstra magasin medfølger. Fremstår ren og skarp i løbet, mekanisk god. Med brugsspor og let overflade rust. Riffeltilladelse påkrævet. Transporttaske medfølger. Varenr: 4612095 DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2017 20:24:00 DKK 875
Halvautomatisk Salonriffel, Beretta kal. 22
Halvautomatisk Salonriffel, Beretta kal. 22 . Halvautomatisk Salonriffel Beretta kal. 22 LR. Totallængde 98 cm, pibelængde 47,5 cm Kolbe: 35 cm. Fremstår med brugsspor og stram mekanik. Serienr. D21123 . Riffeltilladelse påkrævet. Varenr: 4611487 DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2017 20:26:00 DKK 325
Mauser K98 1939
Mauser K98 1939. Mauser K98 1939, kal. 8x57. Våbennummer: x6942. Pl: 62,5 cm. Tl: 110,5 cm. Fremstår med god stempling, stram mekanik og med mærker i træ og metal. Skæftet har været limet efter knæk. Riffeltilladelse påkrævet. Varenr: 4611484 DKK 2.500 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2017 20:33:00 DKK 425
Jagttrofæ af eland-antilope, hoved-skulder-montering
Jagttrofæ af eland-antilope, hoved-skulder-montering. Jagttrofæ af eland-antilope, hoved-skulder-montering, mål: H. ca. 140 cm, B. ca. 58 cm, D. ca. 70 cm, fremstår med brugsspor, slitage på pelsen. Varenr: 4587702 DKK 5.951 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 30-03-2017 20:40:00 DKK 4.091
Webley Mark IV 'War Finish' 1939-1945 kal. 38.
Webley Mark IV 'War Finish' 1939-1945 kal. 38. . Webley Mark IV 1939-1945 revolver. Serienummer 133439 . TL 26 cm, PL 12,5 cm. Forhandlertilladelse eller SKV2 påkrævet. Varenr: 4611472 DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 30-03-2017 20:45:00 DKK 375
Fabrique National de Guerre Herstal kaliber 22 salonriffel  Våbenr. 94448
Fabrique National de Guerre Herstal kaliber 22 salonriffel Våbenr. 94448. Fabrique National de Guerre Herstal kaliber 22 salonriffel med pumpaction, snr. 94448, løbslængde 54 cm, totallængde 98,5 cm, rørmagasin. To pudsesæt medfølger. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4609259 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 30-03-2017 20:52:00 DKK 850
Kikkert Fujinon 7 x 50
Kikkert Fujinon 7 x 50. Fujinon Porro kikkert Model: 7 x 50 FMTRC-SX År: 2003 Med original emballage og etui. Varenr: 4584282 DKK 5.951 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-03-2017 21:24:00 DKK 3.719
Haglgevær B.C. Miroku O/U kal. 12/70
Haglgevær B.C. Miroku O/U kal. 12/70 . Haglgevær B.C. Miroku kal 12/70 O/U. Våben nr. 710010. Pibelængde: 71 cm. Totallængde: 112,5 cm. Kolbelængde: 34,5 cm. Ventileret sigteskinne, løbsvælger, ejektor og forgyldt aftrækker. Fremstår med lidt slør og enkelte rust ari piben. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4607193 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 10:39:00 DKK 625
Brasiliensk officersabel
Brasiliensk officersabel . Brasiliansk officerssabel. Skæfte beklædt med hajskind omviklet med tråd i messing. Gennembrudt parrerplade tappet ind i skæftet. 80 cm lang enægget klinge med bred hulslibning øverst ,der overgår til tveægget ved klingens spids. Rigt prydet med motiver på klingens sider, samt på ryggen. Fremstår... Varenr: 4609273 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 31-03-2017 11:18:00 DKK 325
Jagtriffel Savage Model 110 kal. 308 Win monteret med Norconia 2,5-10x56 sigtekikkert.
Jagtriffel Savage Model 110 kal. 308 Win monteret med Norconia 2,5-10x56 sigtekikkert.. Jagtriffel Savage Model 110 kal. 308 Win monteret med Norconia 2,5-10x56 sigtekikkert. Våben nr. F124186. PL. 54 cm TL. 109 cm. Fremstår med lette brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4607038 DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 11:42:00 DKK 375
Wildschweinfell
Wildschweinfell . Wildschweinfell, normale Gebrauchsspuren. Maße 170 cm x 140 cm. Varenr: 4602605 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-03-2017 12:03:17 DKK 298
Haglgevær Simson Suhl S/S kal 16/70
Haglgevær Simson Suhl S/S kal 16/70 . Haglgevær Simson Suhl S/S kal 16/70 våben nr. 177326. PL. 72 TL. 113 cm. Med signalstifter, Basculen graveret med scroll. Fremstår med lette brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, Varenr: 4606992 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 12:44:00 DKK 300
Fransk kårde med skede
Fransk kårde med skede. Fransk kårde med skede. Parerbøjler af tombak, den ene bøjle lidt trykket. Greb af horn, trådbeviklingen lidt defekt. Tveægget klinge med elipseformet tværsnit og smal hulslibning, på klingebrystet bl.a. St.Etienne. Jernskede med en bærerring, enkelte buler og lidt rust. Blankvåbentilladelse ... Varenr: 4609279 DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 31-03-2017 14:17:52 DKK 325
Steyer riffel, model 1886
Steyer riffel, model 1886. Steyer riffel, model 1886 med rørmagasin. Kal. 8 mm. Total L. 116 cm. Funktionsdygtig. Samlertilladelse påkræves. Varenr: 4609257 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 31-03-2017 14:18:56 DKK 1.800
Fransk sabel samt dansk artilleri sabel (2)
Fransk sabel samt dansk artilleri sabel (2). Fransk krum sabel med nummerens skede af jern og to bæreringe. Stemplet: 602. Totallængde: 84 cm. Greb af træ hvor dele af beviklingen mangler. Dansk artilleri sabel med parerbøjle og stang i messing. greb af hajskind med messing bevikling. Totallængde: 95 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet. (2) Varenr: 4598597 DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 14:35:00 DKK 350
Haglgevær Pietro Beretta S55 O/U kal. 12/70.
Haglgevær Pietro Beretta S55 O/U kal. 12/70. . Haglgevær Pietro Beretta S55 O/U kal. 12/70. Våben nr. 162476. Pibelængde: 71 cm. Totallængde: 112,5 cm. Kolbelængde: 35 cm. Dobbelttrigger. Intet slør og helt blank indvendigt i piben. Fremstår med almindelig brugsslitage Jagttegn påkrævet. Varenr: 4607000 DKK 3.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 14:40:00 DKK 1.850
Jagtriffel Winchester M.70 kal. 30-06 Monteret med Hawke 35-10x50 IR
Jagtriffel Winchester M.70 kal. 30-06 Monteret med Hawke 35-10x50 IR . Jagtriffel Winchester M.70 kal. 30-06 Monteret med Hawke 35-10x50 IR. Våben nr. G1216119 Indvendigt magasin til 3 patroner. Pibelængde: 53,5 cm. Totallængde: 108,5 cm. Fremstår med almindeligt brugsslitage. Våbentilladelse påkrævet Varenr: 4612509 DKK 4.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 14:41:11 DKK 1.100
Jagtriffel Brno ZKK-601 kal 308W
Jagtriffel Brno ZKK-601 kal 308W. Jagtriffel Brno ZKK-601 kal. 308W. Våbennummer. 43985. TL 110 cm, PL 58,5 cm. Fremstår med brugsspor. Monteret med Tasco 3-9x40 sigtekikkert. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4566181 DKK 2.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2017 15:46:00 DKK 1.050
Fuldmonteret udstoppet ræv samt  fasan
Fuldmonteret udstoppet ræv samt fasan. Fuldmonteret udstoppet ræv samt fasan. Højde: Længde: 52 cm. Længde 97 cm. Varenr: 4610313 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 17:09:00 DKK 300
Dansk karabin M/89 Kal. 8x58RD
Dansk karabin M/89 Kal. 8x58RD. Dansk karabin M/89. serienummer 123901. Kaliber 8x58RD. Låsen stemplet M.89 HV under krone med produktionsår 1941. PL. 59 cm. Totallængde: 110,5 cm. Fremstår med god brunering. Nummer ens på alle dele. Samlertilladelse påkrævet. Varenr: 4598619 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 17:22:00 DKK 400
Amerikansk slaglåspistol
Amerikansk slaglåspistol. SLAGLÅSPISTOL, amerikansk, m/1842 för US Navy, NP Ames 1845/ N.P. Ames Springfiels Mass., längd ca 30 cm Varenr: 4611253 DKK 2.345 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-03-2017 17:30:00
Se mere
Velholdt tysk Gebrüder Merkel side-by-side Haglgevær i kaliber 12-70.
Velholdt tysk Gebrüder Merkel side-by-side Haglgevær i kaliber 12-70.. Velholdt tysk Gebrüder Merkel side-by-side Haglgevær i kaliber 12-70. Våben nr. 579842. Boxlås med graveringer. Automatisk sikring og markering af spændt hane. Ingen rust og intet bruneringsslid. Totallængde: 108 cm. Pibelængde: 66 cm. 37 cm kolbe med åretegninger og netskæringer. Jagttegn ... Varenr: 4598638 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 18:19:00 DKK 1.200
X3M1 Jakke str. 56
X3M1 Jakke str. 56. Jakke, X3M1 til jagt- og fritidsbrug. Grøn, str. 56 med aftagelig hætte. 10 lommer på front, 4 inderlommer samt snøre i linningen. Brun skulderforstærkning. Medfølgende insektnet til montering på hætte. Varenr: 4562792

DKK 1.100 DK, Herning, Engdahlsvej 31-03-2017 18:32:31 DKK 800
65 blink i original pakning (65)
65 blink i original pakning (65). 65 blink i original pakning produceret for COOP i Kina. (65) Varenr: 4608929 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-03-2017 18:33:00 DKK 300
Tysk militærriffel Mauser Gew.98. kaliber 8x57.
Tysk militærriffel Mauser Gew.98. kaliber 8x57.. Tysk militærriffel Mauser Gew.98. kaliber 8x57. Pibelængde: 72 cm. Totallængde: 124 cm. Stemplet på låsen 'Deutsche Waffen- und Munitionsfabrik, Berlin 1908'. Pibe med ørne stempler. Fremstår mekanisk velfungerende, Ren pibe med skarpe riffelgange. Serienr. 2925. Våbentilladelse fordres Varenr: 4598596 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 18:33:00 DKK 1.000
13 kasser med blink, pose med flydere, 2 kasser med synk, 10 dåser madding, 7 spoler med fiskesnøre (33)
13 kasser med blink, pose med flydere, 2 kasser med synk, 10 dåser madding, 7 spoler med fiskesnøre (33). 13 kasser med blink, pose med flydere, 2 kasser med synk, 10 dåser madding, 7 spoler med fiskesnøre. Fremtræder med aldersvarende brugsspor. (33) Varenr: 4608920 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-03-2017 18:34:00 DKK 325
Fem fiskestænger og tre hjul (8)
Fem fiskestænger og tre hjul (8). Fem fiskestænger af mærkerne Shimano og Carson og tre hjul af mærkerne Abu Garcia og Alovio. Fremstår med aldewrsvarfende brugsspor. (8) Varenr: 4608885 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 31-03-2017 18:36:00 DKK 325
17 spinnerhjul, 3 fluehjul og et havhjul (21)
17 spinnerhjul, 3 fluehjul og et havhjul (21). 17 spinnerhjul, 3 fluehjul og et havhjul (21) Varenr: 4608945 DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-03-2017 18:36:00 DKK 350
Fire fiskestænger og tre hjul (7)
Fire fiskestænger og tre hjul (7). Fire fiskestænger bl.a. af mærkerne Fjortd og Steelhead pro, og tre hjul bl.a. af mærkerne TPX 50 og Exide. Fremstår med aldersvarende brugsspor.(7) Varenr: 4608903 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 31-03-2017 18:37:00 DKK 325
Gyttop. Over under jagtgevær - Bedst muligt
Gyttop. Over under jagtgevær - Bedst muligt. Haglgevær Gyttorp O/U kal. 12/76 Våben nr. 074129 Totallængde. 115 cm Pibelængde. 71 cm. kolbelængde 36,5 cm. Løbsvælger. Frenstår med brugsspor, herunder let overflade rust på løb. Jagttegn påkrævet. Varenr: 4602587 DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2017 18:49:00 DKK 425
Uniformsmodeller
Uniformsmodeller. UNIFORMSMODELLER, ryska, 1900-tal, handgjorda: artilleribesättning ur framförallt gardesartilleriet, med eldrör i mässing, monterade på träplatta, höjd 13, a 46x32 Varenr: 4611282 DKK 1.563 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-03-2017 19:06:00
Se mere
Simpson Suhl. haglgevær. kaliber 12/70
Simpson Suhl. haglgevær. kaliber 12/70. Simpson Suhl. haglgevær. kaliber 12/70. Fremstillingsår 1956. Fremstår med brugslitage. L: 70 TotaL: 111,5 cm. Jagttegn påkræves. Varenr: 4602591 DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2017 19:23:00 DKK 325
Sabel för officer
Sabel för officer. SABEL, svensk m/1893 för officer, svart stålbalja, i låda från MEA, portepé ocvh bälte medföljer Varenr: 4611296 DKK 2.345 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-03-2017 19:34:00
Se mere
Konvolut Rehgeweihe und Keilerzähne (19)
Konvolut Rehgeweihe und Keilerzähne (19). Konvolut Rehgeweihe und Keilerzähne. Rehgeweihe zum Teil auf Platte montiert, zum Teil mit Unterkiefer. Die Keilerzähne sind auf Schieferplatten geklebt. Normale Gebrauchsspuren, teilweise müssen die Keilerzähne neu befestigt werden. (19) Varenr: 4611863 DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 31-03-2017 19:38:00 DKK 335
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 72 cm, B. 54 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb, Kratzer und leichte Risse an den Hörnern, Riss im Knochen an der Augenhöhle, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587681 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:44:00 DKK 855
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 70 cm, B. 110 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb und Kratzer an den Hörnern, 1 Zahn sowie Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587682 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:44:00 DKK 855
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 84 cm, B. ca. 83 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Verfärbungen, Abrieb und Kratzer an den Hörnern, Schädel ebenfalls mit Verfärbungen, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587683 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:44:00 DKK 855
Springbock, Jagdtrophäe, Präparat, Kopf-Schulter-Montage
Springbock, Jagdtrophäe, Präparat, Kopf-Schulter-Montage. Springbock, Jagdtrophäe, Präparat, Kopf-Schulter-Montage, Spraingbock mit Hörnern, H. ca. 62 cm, B. ca 24 cm, T. ca. 47 cm. Partiell Fellbereibungen und kleine Fellfehstellen, ein Horn locker, Ohren am Rand mit kleineren Fehlstellen Varenr: 4612276 DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:44:00 DKK 1.488
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 80 cm, B. 67 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb und Kratzer an den Hörnern, ein loser Knochen am vorderen Nasenknochen, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587671 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:45:00 DKK 855
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 72 cm, B. ca. 57 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb und Kratzer an den Hörnern, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587672 DKK 1.860 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:45:00 DKK 855
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 80 cm, B. 63 cm, leichte Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb und Kratzer an den Hörnern, ein kleiner Teil des Nasenknochens fehlend, Hörner mit Verfärbungen, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587675 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:45:00 DKK 855
Hornpaar, Rind, poliert, dunkel (2)
Hornpaar, Rind, poliert, dunkel (2). Ein poliertes, schwarz und weißfarbenes Rinderhornpaar, Maße: L. 40 cm. Varenr: 4587669 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:46:00 DKK 707
Hjort, kastestænger, monteret
Hjort, kastestænger, monteret. Kastestænger fra en hjort, monteret på en træplade, med replika af et kranium, mål: H. 130 cm, B. ca. 40 cm, fremstår med lette brugsspor, let slitage og ridser på træet og kastestængerne. Varenr: 4587701 DKK 2.975 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 19:47:00 DKK 1.785
Tysk Militærriffel Mauser K98 kal. 8x57 JS fra 'Kriegsmarine Ostse'
Tysk Militærriffel Mauser K98 kal. 8x57 JS fra 'Kriegsmarine Ostse' . Tysk Militærriffel Mauser K98 kal. 8x57 JS fra 'Kriegsmarine Ostse'. Våbennummer: 8305. Bygget af Sauer og Sohn til den tyske hær i 1936. Senere overgået til ”Kriegsmarine Ostsee”. Sjælden variant uden model betegnelse på venstre side af låsestolen, hvilket kun menes kendt i Sauer kode S/147’s ... Varenr: 4606421 DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 19:48:00 DKK 1.150
Drilling Julius Hessmer Berlin kal. 8x57jr-16/70 våben nr. 10053
Drilling Julius Hessmer Berlin kal. 8x57jr-16/70 våben nr. 10053. Drilling Julius Hessmer Berlin kal. 8x57jr-16/70 våben nr. 10053. Løbslængde: 68 cm. Totallængde: ca. 110,5 cm. Baskylen dekoreret med punsling og jernskærearbejder, mønster i kanter. Løbsvælger på kolbehals, ved omskiftning til riffelløbet aktiveres bageste sigtemiddel. Signalstifter for ladte ... Varenr: 4607060 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 19:50:00 DKK 10.000
Jagtriffel Sauer 202 kal. 308 Win med EAW svingmontage og 30mm. ringe.
Jagtriffel Sauer 202 kal. 308 Win med EAW svingmontage og 30mm. ringe. . Jagtriffel Sauer 202 kal. 308 Win med EAW svingmontage og 30mm. ringe. Våben nr. N00254 Pibelængde: 58,5 cm Totallængde: 111.5 cm. Piben er med korn og kærv. Aftageligt magasin til 3 patroner. Snellen aktiveres ved at trykke aftrækkeren frem. Fremstår i velholdt stand med enkelte ridser i ... Varenr: 4607219 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 20:00:00 DKK 8.800
Jagtriffel Winchester Coodey model 710 kal. 308 win
Jagtriffel Winchester Coodey model 710 kal. 308 win . Jagtriffel Winchester Coodey model 710 kal. 308 win våbennr. 8558. Pibelængde: 53,5 cm Totallængde: 107,5 cm. Indvendigt magasin til 3 patroner. Ren blank pibe. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4610437 DKK 2.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 20:10:00 DKK 325
Jagtriffel Sako Riihimäki kal. 222 Rem monteret med Swarovski Habicht 1,5-6x42 Nova.
Jagtriffel Sako Riihimäki kal. 222 Rem monteret med Swarovski Habicht 1,5-6x42 Nova.. Jagtriffel Sako Riihimäki kal. 222 Rem monteret med Swarovski Habicht 1,5-6x42 Nova. Våben nr. 46137. Pibelængde: 58 cm. Totallængde: 107,5 cm. Stikmagasin til 3 patroner. Piben er indvendigt helt blank. Kolbehælen fremstår med afslag. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 4607205 DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 20:18:00 DKK 2.400
Wallis LTD. Engelsk haglbøsse kaliber 12/65. Slutningen af 1800-tallet.
Wallis LTD. Engelsk haglbøsse kaliber 12/65. Slutningen af 1800-tallet.. Wallis LTD. Engelsk boxlås haglbøsse kaliber 12/65. Slutningen af 1800-tallet. Talrige scrollgraveringer, som dog fremstår med omfallende håndteringsslitage. Løbene er senere blevet sleevede. Løb: 64 Total: 105,5 cm. Stram mekanik. ingen slør i hovedbolt som formentlig er blevet skiftet i ... Varenr: 4602596 DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2017 20:19:00 DKK 350
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 87 cm, B. 74 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb, Kratzer und Verfärbungen an den Hörnern, 2 Zähne sowie Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587677 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:26:00 DKK 855
Vier Geweihe/ Jagdtrophäen (4)
Vier Geweihe/ Jagdtrophäen (4). Vier Geweihe/ Trophäen mit Schädelplatte. Drei Rehböcke, 1 Ziege. H. 20 - 60 cm, B. 25 - 40 cm., T. ca. 10 - 35 cm. Minimale Gebrauchsspuren. Varenr: 4565217 DKK 1.116 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:30:00 DKK 298
Puma/jagttrofæ, dermoplastik, præparat, hoved-skulder-montering, med certifikat
Puma/jagttrofæ, dermoplastik, præparat, hoved-skulder-montering, med certifikat . Pumatrofæ, dermoplastik, præparat, hoved-skulder-montering, med certifikat, træstamme som stander, på flad sokkel, mål: H. ca. 130 cm - B. ca. 21 cm - D. 33 cm, fremstår med minimale brugsspor, delvist afslidt pels. Varenr: 4576460 DKK 18.596 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:30:00 DKK 11.158
Uniformsmodeller
Uniformsmodeller. UNIFORMSMODELLER, 3 st, varav 2 sammonterade, officer från Tver Dragon regemente och Gordno Livhusarer 1812, samt Chernigovskis husarregemente 1913 Varenr: 4611325 DKK 1.172 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 31-03-2017 20:32:00
Se mere
Kikkert Fujinon Techno-Stabi
Kikkert Fujinon Techno-Stabi. Fujinon kikkert Techno-Stabi 14 x 40 År: 2003 Med etui Varenr: 4611465 DKK 5.951 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-03-2017 20:35:00 DKK 3.719
Stort hovedmonteret isbjørneskind 'Ursus maritimus'
Stort hovedmonteret isbjørneskind 'Ursus maritimus'. Stort hovedmonteret isbjørneskind 'Ursus maritimus' fra han isbjørn. Alle klør er intakte, monteret på blåt filt, Tungen sidder løs. Længde: 255 cm. Bredde mellem forbenene 283 cm. Fremstår meget velholdt i pelsen. Skindet kan handles frit inden for EU, uden certificering, ved handel uden ... Varenr: 4592847 DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 20:36:00 DKK 10.500
Elgskovl, elggevir
Elgskovl, elggevir. Geviret fra en elg, objektmål: Ø 91 cm, D. 57 cm. Fremstår i velbevaret stand med minimale brugsspor. Varenr: 4576444 DKK 4.463 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:39:00 DKK 2.789
Samling, tre springbukkeskind (3)
Samling, tre springbukkeskind (3). Samling, tre springbukkeskind, hvide og lysebrune, mål på hvert skind: L. ca. 95 cm, B. ca. 70 cm. (3) Varenr: 4576429 DKK 3.347 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:41:00 DKK 2.232
Næsehorn, bredsnudet, hoved-skulder-montering, replika
Næsehorn, bredsnudet, hoved-skulder-montering, replika. Replika af et næsehorn, hoved-skulder-montering, mål: H. ca. 160 cm, B. ca. 100 cm, fremstår med urenheder, ridser og slitage på materialet. Varenr: 4587699 DKK 20.828 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:41:00 DKK 16.365
Bøffel, dyrekranium, Kenya
Bøffel, dyrekranium, Kenya. Dyrekranium af en bøffel, monteret på en trofæplade af træ, objektmål: H 70 cm, B. 95 cm, D. 37 cm. Varenr: 4577334 DKK 32.729 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:42:00 DKK 26.035
Dyrekranium, hvalros, Cites, 4,8 kg
Dyrekranium, hvalros, Cites, 4,8 kg. Dyrekranium af en hvalros, med løs underkæbe og løse stødtænder, med kopi af Cites-certifikat E - 05558/13, mål på kraniet: H. 36 cm, B. 26 cm, stødtændernes længde: L. 30 cm, vægt: 4,8 kg, brugsspor, 1 tand mangler i overkæben, 4 tænder mangler i underkæben. Varenr: 4587693 DKK 22.316 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:42:00 DKK 8.926
Gerenuk, Giraffengazelle, Tierschädel, auf Trophäenschild, Tansania
Gerenuk, Giraffengazelle, Tierschädel, auf Trophäenschild, Tansania. Tierschädel eines Afrikanischen Gerenuks / einer Giraffengazelle, Herkunft Tansania, Tierschädel montiert auf ein Trophäenschild aus Holz, Objektmaße: H. 29 cm, D. 16 cm, T. 28,5 cm. Varenr: 4577330 DKK 1.860 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:42:00 DKK 1.116
Bongo, præparat, helmonteret antilope på plint, Kenya
Bongo, præparat, helmonteret antilope på plint, Kenya. Stående bongo, helmonteret afrikansk antilope, Kenya, præparat af en stående bongo på en steppelignende udformet plint med træunderdele, mål: H. 165 cm, B. 50 cm, D. 160 cm. Fremstår med minimale brugsspor, delvist let afslidt pels. Varenr: 4577323 DKK 85.543 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:43:00 DKK 66.947
Krokodillekranium, replika, afstøbning
Krokodillekranium, replika, afstøbning. Dyrekranium af en krokodille, replika, afstøbning, objektmål: H 20,5, Ø 30 cm, D. 66,5 cm. Fremstår i velbevaret stand med minimale brugsspor. Der er tale om en replika, hvilket betyder, at der ikke kræves noget Cites-certifikat. Varenr: 4577316 DKK 10.414 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:58:00 DKK 8.182
Tierschädel, Streifengnu
Tierschädel, Streifengnu. Tierschädel eines Streifengnus, Maße: H. ca. 62 cm, B. ca. 61 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb und Kratzer an den Hörnern, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587692 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-03-2017 20:58:00 DKK 930
Haglgevær AYA Super Prince kal. 12/70
Haglgevær AYA Super Prince kal. 12/70 . Haglgevær AYA Super Prince kal. 12/70 våben nr. 491365. PL. 66,5 TL. 109 cm. Med signalstifter, Basculen graveret med scroll. Fremstår med lette brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, Varenr: 4607181 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2017 21:12:00 DKK 325
Jaktväska
Jaktväska. JAKTVÄSKA, sekelskifte 1900, KNIV, slida och skaft i horn, KNIV, skaft i masurbjörk, slida märkt "Siikavuopia / Den 15.4 1945", längd knivar ca 21-34 cm. . Provieniens: Skogsvaktare Runnström, Värmdö. Varenr: 4613090 DKK 1.172 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01-04-2017 14:06:00
Se mere
Pezon & Michel. Vintage spö och rullar, 1960-tal (4)
Pezon & Michel. Vintage spö och rullar, 1960-tal (4). Pezon & Michel. Vintage spö och rullar, 1960-tal. Samling bestående av; Flugrulle 'Silentreel' med originalfodral. Haspelrulle 'Luxor' M93L (A) med originalkartong och bruksanvisning. Splitcane flugfiskespö 'Fly', serienr. 1696056, original textilfodral. Splitcane Competition Castingspö ... Varenr: 4613900 DKK 1.172 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 01-04-2017 16:19:00 DKK 274
US karabin, ½ automatisk i kal. 30 MI.
US karabin, ½ automatisk i kal. 30 MI.. US karabin, ½ automatisk i kal. 30 MI. TL 90,5 cm. LL 49 cm. Våbennr. 5237398- Blank og ren i piben. 7 ekstra magasiner medfølger. Fremstår lettere brugspræget. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4603801 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 01-04-2017 16:40:00 DKK 950
Salonriffel, Otterup i kal. 22 LR.
Salonriffel, Otterup i kal. 22 LR.. Salonriffel, Otterup i kal. 22 LR. TL 107 cm. LL 68 cm. Våbennr. 14051. Blank og ren i piben. Geværetui medfølger. Våbentilladelse kræves. Varenr: 4603804 DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 01-04-2017 17:05:00 DKK 325
Fisketelt, 1 pers.
Fisketelt, 1 pers.. 1 pers. telt, perfekt til fisketure. Varenr: 4601578

DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 01-04-2017 17:35:00 DKK 700
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 77 cm, B. 68 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb und Kratzer an den Hörnern, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587679 DKK 1.860 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 01-04-2017 19:44:00 DKK 855
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 81 cm, B. 65 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb und Kratzer an den Hörnern, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587674 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 01-04-2017 19:45:00 DKK 855
Tierpräparat, Set 4 Büffelfüßen Afrika (4)
Tierpräparat, Set 4 Büffelfüßen Afrika (4). Set von vier Büffelfüßen aus Afrika, je befestigt an zwei Holzplatten, Maßen mit Platten: H. 20 cm, b. ca 14,5 cm, T. 21 cm, Gebrauchsspuren, Abrieb am Fell, Kratzer und Bestoßungen am Holz. (4) Varenr: 4577314 DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 01-04-2017 19:48:00 DKK 1.860
Præparat, skaberaksjakal, helmonteret
Præparat, skaberaksjakal, helmonteret. Præparat af en stående skaberaksjakal, helmonteret på et naturligt udformet underlag, mål: H. 60, B. 64 cm. Varenr: 4587706 DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 01-04-2017 19:49:00 DKK 2.046
Tierschädel, Wasserbüffel, Thailand. Tierschädel eines Wasserbüffels aus Thailand, Maße: H. ca. 87 cm, B. 64 cm, Gebrauchsspuren an Schädel und Hörnern, Abrieb, Kratzer und leichte Risse an den Hörnern, Unterkiefer fehlend. Varenr: 4587678 DKK 1.636 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 01-04-2017 20:26:00 DKK 855
Konvolut abnorme Böcke (8)
Konvolut abnorme Böcke (8). 8 Geweihe, Jagdtrophäen mit Schädelplatten von abnormen Rehböcken. Alle Geweihe jeweils einzeln montiert auf profilierten Holzplatten. Zur Wandmontage geeignet. Maße pro Einzelstück: H. ca. 19 cm, B. ca. 11 cm T. ca. 16 cm. Teilweise rückseitig auf den Holzplatten bezeichnet und datiert, ... Varenr: 4576458 DKK 2.603 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 01-04-2017 20:27:00 DKK 1.636
Konvolut abnorme Böcke (7)
Konvolut abnorme Böcke (7). 7 Geweihe, Jagdtrophäen mit Schädelplatten von abnormen Rehböcken. Alle Geweihe jeweils einzeln montiert auf profilierten Holzplatten. Zur Wandmontage geeignet. Maße pro Einzelstück: H. ca. 19 cm, B. ca. 11 cm T. ca. 16 cm. Teilweise rückseitig auf den Holzplatten bezeichnet und datiert, ... Varenr: 4576456 DKK 2.232 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 01-04-2017 20:28:00 DKK 1.413
<<  1 2 3  >>

Pinterest!

Vi pinner hvad vi bedst ka' li'!
Følg os på Pinterest

    • Mine søgeagenter