Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Våben, jagt og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent

Pinterest!

Vi pinner hvad vi bedst ka' li'!
Følg os på Pinterest

    •   <<  1 2  ListeGalleri Varer pr. side
      Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
      Ubrugt Luftgevær Gamo Bear Grylls kal. 4,5 mm.
      Ubrugt Luftgevær Gamo Bear Grylls kal. 4,5 mm.. Ubrugt Luftgevær Gamo Bear Grylls kal. 4,5 mm. Young explorer set med skydeskiver samt hagl. Alle personer over 18 år kan erhverve dette luftgevær Varenr: 3887587

      DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 10-07-2015 12:58:42 DKK 550
      Sæt Laguiole knive, med slid fra opvaskemaskine (6)
      Sæt Laguiole knive, med slid fra opvaskemaskine (6) . Sæt Laguiole knive, med slid fra opvaskemaskine, bøffelhornet har slået revner (6) Varenr: 3893504 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-07-2015 13:13:55 DKK 375
      Värja
      Värja. VÄRJA, sammansatt, mässingsfäste, längd 99 cm Varenr: 3897303 DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 10-07-2015 15:45:00
      Se mere
      Hovedmonteret afrikansk jagttrofæ, Wilderbeast (gnu)
      Hovedmonteret afrikansk jagttrofæ, Wilderbeast (gnu). Hovedmonteret afrikansk jagttrofæ, Wilderbeast (gnu), H. ca. 67 cm., D. ca. 67 cm. Indbygget plade med skjult ophængsbeslag. Varenr: 3897545 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 10-07-2015 16:08:00 DKK 375
      Sydafrikansk jagttrofæ, hovedmonteret Eland(Taurotragus oryx)
      Sydafrikansk jagttrofæ, hovedmonteret Eland(Taurotragus oryx). Sydafrikansk jagttrofæ, hovedmonteret Eland(Taurotragus oryx), H. ca. 140 cm, B. ca. 55 cm, D. 95 cm. Indbygget plade med skjult ophængsbeslag. Fremstår med aldersrelaterede spor og patina. Varenr: 3897547 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 10-07-2015 16:43:00 DKK 525
      Våbenskab til syv våben
      Våbenskab til syv våben. Våbenskab til syv geværer, indvendig med lille skab med lås. 4 stk. nøgler medfølger. H 145 cm, D 30 cm, B 35 cm. (Møblehund medfølger ikke) Varenr: 3898626 DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 10-07-2015 17:09:00 DKK 525
      Hovedmonteret jagttrofæ, Kudo Antilope
      Hovedmonteret jagttrofæ, Kudo Antilope. Hovedmonteret jagttrofæ, Kudo Antilope, H. 144 cm, B. 52 cm, D. 87 cm. Indbygget plade med skjult ophængsbeslag. Fremstår med aldersrelaterede spor og patina. Varenr: 3897546 DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 10-07-2015 17:10:00 DKK 725
      Samling våben (7)
      Samling våben (7) . Musket, kort sværd, 2 økser, pistol, morgenstjerne med to kæder, en boomerang. Varenr: 3900771 DKK 5.223 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 10-07-2015 17:57:00 DKK 3.358
      Bajonet med skæfte af messing og skede af læder
      Bajonet med skæfte af messing og skede af læder. Bajonet med skæfte af messing og skede af læder. Bajonet og skede er nummerens med 181.R.7.46. Blankvåbentilladelse påkrævet Varenr: 3885587 DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-07-2015 18:10:00 DKK 575
      Opsats, dåhjort
      Opsats, dåhjort. Opsats fra dåhjort. H. 56 B. 63 cm. Varenr: 3897140 DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 18:43:00 DKK 325
      Haglgevær. Monte Carlo s/s kal 16/65
      Haglgevær. Monte Carlo s/s kal 16/65. Haglgevær. Monte Carlo s/s kal 16/65. Våbennummer 18721. PL 71 cm, TL 112,5 cm, afstand fra aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer ca 1/1 + 1/2. Doubletrigger samt ejector. Fremstår med kraftige brugsspor og slør. Samlertilladelse til skydevåben eller jagttegn påkrævet. Varenr: 3813352 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 19:08:00 DKK 300
      Haglgevær. Baikal ICH-54 s/s kal 12/70
      Haglgevær. Baikal ICH-54 s/s kal 12/70. Haglgevær. Baikal ICH-54 s/s kal 12/70. Våbennummer I1231. PL 72 cm, TL 114,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 37,5 cm. Boringer ca 1/1 + 1/1. Doubletrigger. Fremstår med kraftige brugsspor, uden slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3887023 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 19:09:00 DKK 325
      Leupold Spotting Scope Golden Ring 12-40x60mm kit
      Leupold Spotting Scope Golden Ring 12-40x60mm kit. Leupold Spotting Scope Golden Ring 12-40x60mm kit. Leupold Stativ. 4 adaptere til digitalkamera. Original Leupold Transportkasse. Fremstår med minimalbrugsslitage. Varenr: 3895238 DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-07-2015 19:20:00 DKK 5.000
      Slaglåsgevär
      Slaglåsgevär. SLAGLÅSGEVÄR, dubbelpipigt, 1800-talets andra hälft, graverade bkåtvända lås, längd 118 cm Varenr: 3897323 DKK 1.191 SE, Stockholms Auktionsverk Online 10-07-2015 19:21:00
      Se mere
      Jagtriffel. Carl Gustav kal 6,5x55
      Jagtriffel. Carl Gustav kal 6,5x55. Jagtriffel. Carl Gustav kal 6,5x55. Våbennummer 138937. Monteret med kikkertmonteringer. PL 57 cm, TL 111 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3900564 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 19:29:00 DKK 325
      Pedersoli flintelåspistol  kal 44
      Pedersoli flintelåspistol kal 44 . Pedersoli Flintlåspistol sortkrudstskytte. PL. 28 TL. 42 cm. kal. 44 serienummer PD10655. Af stål med skæfte af valnød. Fremstår med minimale brugsspor. Skv. Tilladelse påkrævet, udlevering og eftersyn kun efter aftale. Varenr: 3901372 DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 19:30:00 DKK 1.700
      Riffel US Garant M1 International Harvester kal. 30-06 Monteret med Aimpoint 9000 L i sidemontage Våben nr. 4540747
      Riffel US Garant M1 International Harvester kal. 30-06 Monteret med Aimpoint 9000 L i sidemontage Våben nr. 4540747. Riffel US Garand M1 International Harvester. Kal 30-06. Monteret med Aimpoint 9000 L i sidemontage. Våbennr: 4540747. FL: 111 cm. PL: 60 cm. 8 skuds halvautomatisk gevær for ladeclips. Der er en revne i skæftet som er blevet udbedret. Fremstår med almindeligt brugdslitage. Våbentilladelse ... Varenr: 3895294 DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-07-2015 19:32:00 DKK 8.000
      Jagtriffel. Mauser kal 6,5x55
      Jagtriffel. Mauser kal 6,5x55. Jagtriffel. Mauser med Otteruppibe kal 6,5x55. Våbennummer: 3562. PL 58 cm, TL 111 cm. Fremstår med brugsspor, lukkede huller i skæfte samt forlænget. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3900567 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 19:39:00 DKK 325
      Perkussions pistol
      Perkussions pistol. Perkussions pistol. PL. 19 TL. 35 cm. med damasheret løb, lås og hane med scrollgravering 1800-tallet. Fremstår med aldersrellateret patina. Kan frit erhverves af enhver borger i Danmark, til dekorationsbrug. Varenr: 3885442 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 19:46:00 DKK 750
      Norconia Tactical 4-16x50 SF-IR samt Savage svingmontage (2).
      Norconia Tactical 4-16x50 SF-IR samt Savage svingmontage (2).. Norconia Tactical 4-16x50 SF-IR sigtekikkert med belyst trådkors, ballistisk tårn, paralaxe justering med låsbare tårne. Mulighed for farvevalg på trådkorset mellem rødt og grønt lys. Diameter rør 30 mm. Der med følger Savage svingmontage (1). Varenr: 3887735

      DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 10-07-2015 19:49:00 DKK 1.250
      Jagtriffel. Sauer 202 kal 6,5x55
      Jagtriffel. Sauer 202 kal 6,5x55. Jagtriffel. Sauer 202 kal 6,5x55. Våbennummer N45879. PL 59 cm, TL 111,5 cm. Monteret med Zeiss Diavari 3-12x56. Fremstår med brugsspor samt manglende magasin. Våbentilladelse påkrævet. Varenr: 3900569 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 19:49:00 DKK 11.000
      Haglgevær. Vives Barcelona kal 18 mm
      Haglgevær. Vives Barcelona kal 18 mm. Vives Barcelona rolling block konverteret til haglgevær kal 18 mm. PL 76 cm, TL 119,5 cm. Fremstår med kraftige brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3838645 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 20:08:00 DKK 300
      Haglgevær. Baikal IJ-18E kal 12/70
      Haglgevær. Baikal IJ-18E kal 12/70. Haglgevær. Enkeltløbet Baikal IJ-18E kal 12/70. Våbennummer B13944. PL 72 cm, TL 114,5 cm, afstand aftrækker til kolbe 38 cm. Boring ca 1/1. Fremstår med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3887018 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 20:08:00 DKK 300
      Haglgevær: Beretta Silver Pigeon S kal 12/76
      Haglgevær: Beretta Silver Pigeon S kal 12/76. Haglgevær: Beretta Silver Pigeon S kal 12/76 med ejector. Våbennummer F34974S. PL 71 cm, TL 115 cm, afstand fra forgyldt aftrækker til kolbe 36,5 cm. Monteret med 2 chokes. Fremstår med brugsspor, ventileret sigteskinne samt løbsvælger. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3900575 DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 20:09:00 DKK 4.300
      Dansk Perkussionsgevær
      Dansk Perkussionsgevær. Dansk Perkussions . TL 101 cm. . Fremstår udboret, med afkortet skæfteog løb, med kraftig slitage. Dette våben er fremstillet før 1870 og kan derfor erhverves af enhver Varenr: 3848255 DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 20:19:00 DKK 650
      Haglgevær. Belgisk Le National s/s kal 16/70
      Haglgevær. Belgisk Le National s/s kal 16/70. Haglgevær. Belgisk Le National s/s kal 16/70. Våbenbogsnummer 44282. PL 75 cm, TL 116,5 cm, afstand aftrækker 36,5 cm. Boringer ca 3/4 + 1/2. Fremstår med kraftige brugsspor, buler på løb, kan IKKE anvendes. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3900570 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 20:19:00 DKK 300
      Haglgevær. Sarasqueta Eibar s/s kal 12/70
      Haglgevær. Sarasqueta Eibar s/s kal 12/70. Haglgevær. Sarasqueta Eibar s/s kal 12/70. Våbennummer 26736. PL 72,5 cm, TL 116 cm, afstand aftrækker til kolbe 37,5 cm. Boringer ca 1/1 + 3/4. Fremstår med doubletrigger og brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3883429 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 20:31:00 DKK 300
      Haglgevær. Bayard s/s kal 12/70
      Haglgevær. Bayard s/s kal 12/70. Haglgevær. Bayard s/s kal 12/70. Våbennummer 24756. PL 73,5 cm, TL 120 cm, afstand aftrækker til forlænget kolbe 41 cm. Boringer ca 1/1 + 1/1. Fremstår med brugsspor, lidt slør, løb med brugsspor. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3883522 DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2015 20:32:00 DKK 300
      Manhattan perkutions revolver
      Manhattan perkutions revolver. Revolver Manhattan Fire Arms . PL 12 TL. 27 cm. Nummerens med 1325 på alle stemplet dele. Løbet er stemplet: MANHATTAN FIRE ARMS CO. New York. fremstår med. Fremstår med senere blånering, små rustar og med aldersrellateret slitage. Dette våben er fra før 1870, og kan frit erhverves af enhver. Varenr: 3888179 DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 10-07-2015 20:39:00 DKK 2.200
      Sabel
      Sabel. SABEL, svensk, m/1893 för kavalleriofficer, märkt E Svalling Eskilstuna, svart balja, längd 110 cm Varenr: 3897353 DKK 1.191 SE, Stockholms Auktionsverk Online 10-07-2015 20:51:00
      Se mere
      Sabel
      Sabel. SABEL, svensk, m/1893 för kavalleriofficer, märkt E Svalling Eskilstuna, svart balja, längd 110 cm Varenr: 3897360 DKK 1.191 SE, Stockholms Auktionsverk Online 10-07-2015 21:12:00
      Se mere
      Ubrugt Global tactical Semiauto Haglgevær kaliber 12/76 Våben nr: 14-2031
      Ubrugt Global tactical Semiauto Haglgevær kaliber 12/76 Våben nr: 14-2031. Ubrugt Global tactical Semiauto Haglgevær kaliber 12/76 serienummer: 14-2031. Pibelængde: 69 cm. Totallængde: 123 cm. Skæftelængde: 37 cm. Plomberet til 2 skud. Syntetisk skæfte. Der medfølger 1 stk. choke (denne sidder i løbet). Samt kasse med 3 chokes og nøgle. Jagttegn eller samlertilladelse ... Varenr: 3887122

      DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 11-07-2015 20:02:00 DKK 850
      Revolver: Colt Lightning kal 38 lc
      Revolver: Colt Lightning kal 38 lc. Revolver. Colt Lightning kal 38 lc. Våbennummer 140458. Fremstår i god stand med minimale brugsspor, blank riffelgang. PL 4,5 tomme/11,5 cm, TL 23 cm. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3890347 DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-07-2015 20:02:00 DKK 8.000
      Haglgevær. Special Poldi Electro s/s kal 12/70
      Haglgevær. Special Poldi Electro s/s kal 12/70. Haglgevær. Special Poldi Electro s/s kal 12/70. Våbennummer 3783562. PL 72 cm, TL 113 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer ca 3/4 + 3/4. Monteret med sideplader. Fremstår med kraftige brugsspor, slør samt mærker i løb. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3860176 DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-07-2015 20:36:00 DKK 300
      Parti XM8 El-drevet air soft gun (6)
      Parti XM8 El-drevet air soft gun (6) . Kasse El-drevne Airsoftguns 'XM8 Air Sport Gun'. Skyder med 6 mm plastkugler. Hvert sæt indeholder gevær, rensestok, batteri, lader og magasin samt beskyttelsebriller og æske med kugler. Fremstår i originalemballage. Tilladt for personer over 18 år. (6) Varenr: 3897627 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 11-07-2015 20:38:00 DKK 475
      Luftgevær. Hatsan Torpedo 150TH kal. 6,35 mm.
      Luftgevær. Hatsan Torpedo 150TH kal. 6,35 mm.. Luftriffel. Hatsan Torpedo kal 6,35 (.25). OAL 118 LL 45 cm. Kunststofskæfte med thumbhole og spændearm. Geværet er fabriksnyt; tyrkisk fremstillet. Nominel udgangshastighed 230 m/s, TRUGLO fiberkorn, kikkertskinne, sikring, rekyldæmper og justerbart 'quattro' aftræk. Jagttegn eller tilladelse ... Varenr: 3898029

      DKK 2.500 DK, Herning, Engdahlsvej 11-07-2015 20:52:00 DKK 1.150
      Pistolkarabin. Ca. 1640 - 1850.
      Pistolkarabin. Ca. 1640 - 1850.. Pistolkarabin. Ca. 1640 - 1850. TL 69 cm. LL 32 cm. Lås, rundt om hanen stemplet: "Heinrich Kappel". Karabinen er en pistol fra ca. 1640 der er omforandret til karabin ca. 1850. Fungerer mekanisk fint. Kræver ingen tilladelse. Varenr: 3901907 DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 12-07-2015 16:30:00 DKK 1.650
      Dansk Perkussionsmusket Model 1848, ex fransk Model 1822.
      Dansk Perkussionsmusket Model 1848, ex fransk Model 1822.. Perkussionsmusket Model 1848, ex fransk Model 1822. Løb stemplet 15 LIC. Lås stemplet med nr. 52. 52 er et flådenummer.Blakvåbentilladelse kræves. Varenr: 3901919 DKK 3.500 DK, Aalborg, Nibevej 12-07-2015 17:00:00 DKK 725
      Sorthjelmet næsehornsfugl
      Sorthjelmet næsehornsfugl. Sorthjelmet næsehornsfugl (Ceratogymna atrata). H 55 cm. Fremstår uden større aldersspor. Varenr: 3801521 DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 12-07-2015 20:47:00 DKK 1.800
      Parti XM8 El-drevet air soft gun (6) . Kasse El-drevne Airsoftguns 'XM8 Air Sport Gun'. Skyder med 6 mm plastkugler. Hvert sæt indeholder gevær, rensestok, batteri, lader og magasin samt beskyttelsebriller og æske med kugler. Fremstår i originalemballage. Tilladt for personer over 18 år. (6) Varenr: 3897645 DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 12-07-2015 21:19:00 DKK 575
      Simson Suhl haglgevær mod. 35
      Simson Suhl haglgevær mod. 35. Simson Suhl haglgevær mod. 35, kal. 12/70, S/S, med signalstifter, dybe scrollgraveringer, serie nr. 576355. PL. 71 TL. 112 cm. Fremstår med brugsspor, blanke løb. Jagttegn påkrævet. Eftersyn og udlevering kun efter aftale Varenr: 3896977 DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 13-07-2015 19:34:00 DKK 300
      Browning, model 525 Hunter Kal. 20/76. serienummer
      Browning, model 525 Hunter Kal. 20/76. serienummer. Browning, mod. 525 Hunter o/u haglgevær. Kal. 20/76. serienummer 64050ZM TL 115 cm. TL 71 cm. Med skæfte af valnøddetræ, ventileret sigteskinne og ejektor. Transportkuffert medfølger. Fremstår med minimale brugsspor. Jagttegn kræves. Udlevering og eftersyn kun iflg. aftale. Varenr: 3896958 DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 13-07-2015 19:44:00 DKK 5.200
      AYA Silverqueen Haglgevær
      AYA Silverqueen Haglgevær. Haglgevær, AYA Silverqueen nr 4 delux s/s i kal. 12/70 . våbennummer: 537154. fremstillet i 1979, Pibelængde 69 cm. Totallængde: 111,5 cm. Boxlås med talrige graveringer. Rene løb. Fremstår med lettere brugsspor. Oliebehandlet engelsk skæfte. Jagttegn eller samlertilladelse påkrævet, udlevering ... Varenr: 3896969 DKK 6.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 13-07-2015 20:39:00 DKK 2.300
      Fontaine Discovery 8x42 kikkert
      Fontaine Discovery 8x42 kikkert. Fontaine Discovery 8x42 kikkert, bak4 linser, vandtæt, bærerem og bære taske medfølger. Varenr: 3902164

      DKK 1.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 14-07-2015 21:03:00 DKK 325
      Browning A1 B2G kaliber 12/70 haglgevær
      Browning A1 B2G kaliber 12/70 haglgevær. Browning A1 B2G kaliber 12/70 haglgevær snr. 813RP01129, løbslængde 71 cm boret 1/2 og 1/4, skæftelængde 37,5 cm, bascule graveret med fasan og urfugl, slidte netskæringer, blanke løb, stram uden slør, jagttegn kræves Varenr: 3890292 DKK 25.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 17-07-2015 15:59:00 DKK 13.000
      Drilling Ferlach, Peter Hambrusch, kal. 6,5 x 57R/ kal. 20-76.
      Drilling Ferlach, Peter Hambrusch, kal. 6,5 x 57R/ kal. 20-76.. Drilling Ferlach, Peter Hambrusch, kal. 6,5 x 57R/ kal. 20-76. Snr. 4052. Fremstår ny og ubrugt. Købt hos Ferlach, Peter Hambrusch i 2010 og har haft 1 ejer. Pibelængde: 65 cm. Kolbelængde: 38 cm. Totallængde: 111 cm. Boret: Forbedret Cyl.og Full. Forreste aftrækker er singletrigger til ... Varenr: 3584338 DKK 170.000 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 17-07-2015 21:25:00 DKK 100.000
      Dansk Riflet Musket Model 1841 (Løbnitz) med bajonet.
      Dansk Riflet Musket Model 1841 (Løbnitz) med bajonet.. Dansk Riflet Musket Model 1841 (Løbnitz) med bajonet. Alle dele mærket 1838 - 432. Bajonet 1838 - 410. Fungerer mekanisk fint. Blankvåbentilladelse kræves. Varenr: 3901908 DKK 15.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-07-2015 16:30:00 DKK 1.800
      <<  1 2