Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også
Du har søgt  i Våben, jagt og militaria i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  <<  1 2  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sengeforlægger af afrikansk Waterbug.
Sengeforlægger af afrikansk Waterbug.. Sengeforlægger i form af halvt skind af afrikansk Waterbug. L. 100 cm. B. 150 cm. Varenr: 3355096 DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2014 20:49:00 DKK 300
Riffel. Schultz&Larsen Classic DL. med vekselspibe kal 30-06 incl. montage til sigtekikkert.(2)
Riffel. Schultz&Larsen Classic DL. med vekselspibe kal 30-06 incl. montage til sigtekikkert.(2). Riffel - Schultz & Larsen Classic DL med vekselpibe kaliber 30.06 - aftagelig 3-skuds magasin og montage til sigtekikkert. Systemnummer: C202378. Pibelængde: 57 cm. Totallængde: 108. Vekselpibenummer: P20555. Pibelængde 57 cm. Våbnet fremtræder som nyt uden brugsspor. Våbentilladelse kræves.... Varenr: 3366684 DKK 11.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-04-2014 22:42:00 DKK 8.600
Sværd. monteret på rødt fløjl
Sværd. monteret på rødt fløjl. Sværd, 1900-tallet. Mærket Toledo. Klinge L 97 cm TL 120 cm. Pladen måler 145 x 35 cm.Fremstår gennemboret, med skruer. Note: Tidligere vægudsmykning fra Eldorado, Herning. Varenr: 3378097 DKK 800 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2014 14:55:00 DKK 300
Revolver system Abadie 9 mm.
Revolver system Abadie 9 mm.. Revolver system Abadie 9 mm. Våbennummer: 9097T. Løbslængde: 14 mm. totallængde 25 cm. Tromle til 6 patroner, lades fra siden. Grebskaller af netskåret træ, slidt. Stemlet: Krone over F. A. - System Abadie Brevete. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet. Varenr: 3383015 DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 19:07:00 DKK 875
J. P. Sauer & Sohn riffel 202 euro kaliber 7 mm rem mag
J. P. Sauer & Sohn riffel 202 euro kaliber 7 mm rem mag. J. P. Sauer & Sohn riffel 202 euro kal. 7 mm rem mag. TL 117 cm. Med kikkertmontage. PL 64 cm. Våbennummer. N26874. Der medfølger 40 stk Winchester jagt patroner, 2 stk 4 skuds og 1 stk 3 skuds magasin samt rem. Aluminiums kasse med defekt kodelås medfølger. Fremstår med minimale brugsspor. ... Varenr: 3383095 DKK 15.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 19:17:00 DKK 6.000
To skalmonterede jagttrofæer (2)
To skalmonterede jagttrofæer (2). To skalmonterede jagttrofæer monteret på plade. L 70 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland Varenr: 3376438 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 19:28:00 DKK 300
Jagttrofæ af skuldermonteret impala (Aepyceros melampus)
Jagttrofæ af skuldermonteret impala (Aepyceros melampus). Jagttrofæ af skuldermonteret impala. (Aepyceros melampus). H 90 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland Varenr: 3375116 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 19:49:00 DKK 650
Jagttrofæ af hovedmonteret Afrikansk bøffel (Syncerus caffer)
Jagttrofæ af hovedmonteret Afrikansk bøffel (Syncerus caffer) . Jagttrofæ af hovedmonteret Afrikansk bøffel (Syncerus caffer). Trofæet måler ud fra væg: 100 cm. Fremstår med revne i horn. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland Varenr: 3375081 DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 19:53:00 DKK 550
Britisk Salutkanon af messing 1804 (1).
Britisk Salutkanon af messing 1804 (1).. Britisk Salutkanon af messing 1804. Løber er mærket GR under Krone samt 1804. Lavèt af egetræ, et beslag mangler på lavettten. Mundingshætte af træ med tesksten Swiftsure. Totallængde: 72,5 cm. Højde: 27 cm. Vægt: ca.15 kg (1). Varenr: 3377275 DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2014 20:06:00 DKK 4.000
Jagttrofæ af skuldermonteret kronhjort
Jagttrofæ af skuldermonteret kronhjort. Jagttrofæ af skuldermonteret kronhjort. H 120 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods. Varenr: 3375272 DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 20:09:00 DKK 1.100
Jagttrofæ af skuldermonteret sort springbuk
Jagttrofæ af skuldermonteret sort springbuk. Jagttrofæ af skuldermonteret sort springbuk H 66 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland Varenr: 3375148 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-04-2014 20:13:00 DKK 350
Dansk Gevær Model 1889.
Dansk Gevær Model 1889.. Dansk Gevær Model 1889. Stemplet Hærens Tøjhus 1915. nr 97603. Nummerens med bundstykke. Lidt urenheder i løbet. Fremstår med aldersrelateret brugspræg. Samlertilladelse til skydevåben kræves. Varenr: 3383376 DKK 2.500 DK, Aalborg, Nibevej 26-04-2014 14:09:00 DKK 450
Slaglåsgevär, kammarladdning, Kongsberg, Norge, M1860
Slaglåsgevär, kammarladdning, Kongsberg, Norge, M1860. Slaglåsgevär, kammarladdning, Kongsberg, Norge, M1860. Märkt med 'K' under krona. Lödighet 18L. L: ca 126 cm. Varenr: 3384788 DKK 4.910 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27-04-2014 15:24:00 DKK 1.227
Jagttrofæ af skuldermonteret impala (Aepyceros melampus). Jagttrofæ af skuldermonteret impala. (Aepyceros melampus). H 93 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods. Varenr: 3375112 DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-04-2014 19:50:00 DKK 425
Jagttrofæ af skuldermonteret waterbuck
Jagttrofæ af skuldermonteret waterbuck. Jagttrofæ af skuldermonteret waterbuck. H 120 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland Varenr: 3375317 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-04-2014 20:01:00 DKK 800
Jagttrofæ af skuldermonteret kronhjort. Jagttrofæ af skuldermonteret kronhjort. H 120 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland Varenr: 3375279 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-04-2014 20:07:00 DKK 475
Jagttrofæ af hovedmonteret Afrikansk bøffel (Syncerus caffer) . Jagttrofæ af hovedmonteret Afrikansk bøffel (Syncerus caffer). Trofæet måler ud fra væg: 102 cm. Fremtår med defekt øre. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods. Varenr: 3375050 DKK 2.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-04-2014 20:08:00 DKK 600
Jagttrofæ af skuldermonteret Cape Bushbuck
Jagttrofæ af skuldermonteret Cape Bushbuck. Jagttrofæ af skuldermonteret Cape Bushbuck. H 80 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods. Varenr: 3375241 DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-04-2014 20:11:00 DKK 650
Jagttrofæ af skuldermonteret sort springbuk. Jagttrofæ af skuldermonteret sort springbuk H 70 cm. Denne vare er en del af en tema auktion over stor samling jagttrofæer fra Knuthenborg gods og er hjembragt fra jagtrejser til bl. a. Afrika og Skotland Varenr: 3375144 DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-04-2014 20:38:00 DKK 325
Frankonia kombinationsvåben, Bockbüchsflinte kaliber 222 REM, 16/70
Frankonia kombinationsvåben, Bockbüchsflinte kaliber 222 REM, 16/70. Frankonia kombinationsvåben, Bockbüchsflinte i kaliber 222 REM samt 16/70. Graveret boxlås m. toplukkke og skydesikring, lås mærket Patent Blaser, løb mærket m. Waffen Frankonia Würzburg. Løb monteret med Bushnell Banner kikkertsigte 3/9 samt rødpunktsigte. Kontinental skæfte m. netskæringer. ... Varenr: 3382834 DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-04-2014 20:30:00 DKK 8.400
<<  1 2