Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også
Du har søgt  i Vægtæpper i alle aktive varer  Gem liste   Opret søgeagent
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Burmesisk kalaga med 16 felter
Burmesisk kalaga med 16 felter . Kalaga fra Burma (Myanmar), kunstfærdigt broderet vægtæppe fremstillet af bomuldsfibre og kunststoffibre. Forarbejdet og prydet med pailletter og glas og delvist af metaltråd. Det er et stort og langsommeligt arbejde at fremstille en kalaga. Kalagaer opstod som kunstform i midten af ... Varenr: 4714080 DKK 14.873 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2017 16:22:00 DKK 781
Burmesisk kalaga
Burmesisk kalaga . Kalaga fra Burma (Myanmar), kunstfærdigt broderet vægtæppe fremstillet af bomuldsfibre og kunststoffibre. Forarbejdet og prydet med pailletter og glas og delvist af metaltråd. Det er et stort og langsommeligt arbejde at fremstille en kalaga. Kalagaer opstod som kunstform i midten af ... Varenr: 4714064 DKK 6.321 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2017 16:23:00 DKK 335
Künstlerteppich / Wandteppich / Tapisserie der 1960/70er Jahre
Künstlerteppich / Wandteppich / Tapisserie der 1960/70er Jahre. Künstlerteppich / Wandteppich / Tapisserie der 1960/70er Jahre. Hochflorteppich aus reiner Schurwolle, reliefartig gewebt in verschiedenen Brauntönen mit rot und blau. Rückseitig bezeichnet. B. 120cm, H. 220cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren. Varenr: 4706718 DKK 1.859 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017 20:20:00 DKK 297
Vintage väggbonad, Danmark, 1960-tal
Vintage väggbonad, Danmark, 1960-tal. Vintage väggbonad, Danmark, 1960-tal. Mönstervävd, dubbel, mässingsöglor upptill. Osignerad. Enligt säljare inköpt av dennes föräldrar på Snikerlaugets Permanente, Köpenhamn, på 1960-talet. 95 x 115 cm. Varenr: 4728745 DKK < 1.000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-07-2017 18:09:00 DKK 229